Diskuse K-report » Archiv 2016 » Modely a modelářství » Modely v měřítku TT a menším » Archiv diskuse Modely v měřítku TT a menším do 24. 10. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse Modely v měřítku TT a menším do 24. 10. 2016

dolů
   autor příspěvek
Čtvrtek, 13. října 2016 - 12:09:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2691
Registrován: 5-2006
M_g: Jo, akorát že v Kralupech je asi 10 tisíc bytů či domů, tak by chmatákovi trvalo poměrně dlouho než by všechny se šperhákem obešel [happy] Kromě toho je kolejiště pojištěné proti krádeži a jelikož pojišťovna vyplácí škodu v nových cenách nových modelů, tak by se mi případné vloupání i celkem vyplatilo [happy]
Statistik
Čtvrtek, 13. října 2016 - 12:11:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5108
Registrován: 6-2004
Livingproof: sice je to trochu mimo téma, ale jakou pojistku na to máte? Klasickou občanskou na blbost s nějakým lepším plněním ("dvojku") nebo něco jiného?

Jen mě to zajímá, o něčem podobném jsem uvažoval a je možné, že moje pojistka na blbost se na to už teď vztahuje.
Statistik
Čtvrtek, 13. října 2016 - 12:14:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5109
Registrován: 6-2004
Ještě doplnění: seznam modelů mám podobný, včetně dat a způsobu pořízení, cen, vlastního ocenění u modellů vlastní výroby a u bazarových modelů a tak dále (prostě profesionální deformace[proud]), takže se to v případě potřeby ocenit dá poměrně přesně. Jen jsem to sestavoval spíš pro případ řešení pozůstalosti do budoucna. Že by to bylo využitelné i v případě krádeže a náhrady škody pojišťovnou, to mě nenapadlo.
Čtvrtek, 13. října 2016 - 12:20:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2692
Registrován: 5-2006
Statistik: Je to pojištění domácnosti, kde je ale ve smlouvě přímo uvedené jako součást vybavení domácnosti "modelové kolejiště a modely v hodnotě do XY Kč". Pro účely náhrady škody je pak vhodné schovávat faktury...
Jinak myslím, že pro účely případného vyloupení není důležitý nějaký seznam. Případný chmaták by si lehce mohl udělat představu i z fotek a to by potom nemohl nikdo na netu vystavovat nejen modelové kolejiště, ale vůbec nic. Důležité je, že není uvedeno, kde se kolejiště nachází ani termíny, kdy nejsem doma [happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem livingproof.)
chlupac
Čtvrtek, 13. října 2016 - 21:49:07  
Neregistrovaný host
85.71.67.245
Zdravím,
(téma: dvojčata sggmrss 90 od Hobbytrainu)

... tak jsem po delším čase prohledal diskuse tohoto vlákna a zjistil jsem, že kromě povzdechu nicka Zlámalíka 26.8., který k těmto vozům podotknul: "...Bohužel jsem při tom zkonstatoval, že na nové vozy Sggmrss 90' od Hobbytrainu nesedí nic, občas ani jejich vlastní kontejnery." (mimochodem, prozatím mám stejnou zkušenost), nikdo zatím nedal žádný odkaz na jejich recenzi nebo zkušenosti s nimi. Přehlédl jsem někde něco? Jaké máte s nimi zkušenosti? Teď se právě hnípu ve dvou, co se mi dostaly do ruky ( H70502 a H70506 + 2 náhradní 45" kontiky H70509).

Pouze pro ilustraci - tady jsou všechny mutace:

Je to z Lipska 2016. Omluvte sníženou kvalitu, cvaknul jsem to jen tak z běhu.
Statistik
Čtvrtek, 13. října 2016 - 22:58:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5111
Registrován: 6-2004
Livingproof: díky za doplnění.
Rumun
Čtvrtek, 13. října 2016 - 22:59:33  
Neregistrovaný host
78.45.76.62
Zdravím modeláře s dobrýma očima. Já pracuji s měřítkem H0, ale před časem jsem kamarádovi slíbil postavit M 262 z odlitku, protože mi to připadalo jednoduché....
Opominu-li efektivitu práce 1,50 Kč na hodinu, byla to ve skutečnosti past vedle pasti!
Prvotní dojem z odlitku není až tak zlý...

...leč při blyžší prohlídce se začnou zjevovat neduhy:


Také tloušťka stěn je nerovnoměrná a později činí velké problémy

Z doplňků lze použít jen masky, chladiče a baterie jsem musel vyrobit nové...
Rumun
Čtvrtek, 13. října 2016 - 23:08:13  
Neregistrovaný host
78.45.76.62
Pak nastalo opracovávání:

po vybroušení střechy došlo na bočnice, kde nakonec musel pryč i ozdobný pruh...

...nárazníky, světla

k tomu ještě všechny dveře včetně přechodových, žaluzie a toto vše se muselo nahradit novými!
Rumun
Čtvrtek, 13. října 2016 - 23:23:22  
Neregistrovaný host
78.45.76.62
Další oříšek byl pojezd. "Žádný problém, použiju upravený pojezd z BR 200..."

Vyrobit úplně nový by bylo jednodužší! mmj. došlo i k úpravě kardanu, protože díky většímu rozvoru malé poloměry činily potíže - a to i při otáčení podvozků v karoserii

Nabastlený a usazený podvozek:

Neskutečná patálie byla instalace bílých a červených LED diod, pak už jen zasklít, dodělat detaily, obtisky (každý aršík byl jiné kvality!!), přičemž doznal značnou újmu lak, který se musel opravovat.
Po 4 měsících je dílo hotové, model není určen do vitríny, ale na kolejiště.
Pátek, 14. října 2016 - 00:17:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1490
Registrován: 4-2006
chlupac: nové zkušenosti nejsou, od zakoupení jsou vozy (mám šedý AEE a oranžový Wascosa) v krabičkách a přednost dostalo modelaření 1:1 při rekonstrukci chalupy, musím zatlouct podbití, aby mi do zaizolované půdy nelezly kuny a zazdít upravené okno. Ale blíží se nečas, takže stavební práce půjdou k ledu a i na postřehy snad dojde. Abych to ilustroval, tak na první fotce je nově upravený prostor pro vlakový kutloch a na druhé místo, kde bylo a zas bude to okno. Někdy se holt i při práci na chalupě musí dodržovat Bp1. Koleje jsou totiž už souseda. Ale vstup do kolejiště mám, neboj.


(Příspěvek byl editován uživatelem Zlámalík.)
Zlámalíkovy mašinky: tt120.webnode.cz
Pátek, 14. října 2016 - 00:32:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1491
Registrován: 4-2006
Rumun: no tak to tedy klobouk dolů! Pravda, za takovej "vejvar" by to rád udělal kdokoliv, žejo, ale toto je umělecké dílo, s přihlédnutím k výchozímu "ingotu" pak i hrdinný výkon [ok]
Já se ke stavbě tohoto snad taky dostanu, ale chtěl jsem využít lept od Kubera. Odlitky nemám rád. Pojezd, pokud člověk nechce tvořit, se dá sehnat (snad) zde. Máte s tím někdo zkušenosti?
Zlámalíkovy mašinky: tt120.webnode.cz
Pátek, 14. října 2016 - 11:15:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8672
Registrován: 5-2002
Rumun - to je nádhera, po delší době se mi tady něco opravdu hodně líbí.
Hnidopišská otázka - není ta skříň nepatrně prohnutá směrem nahoru? I když to asi jen zkresluje fotka a můj monitor.
Kdybys dělal stav na konci provozu, měla by naopak být prohnutá směrem dolů [happy]. Zažil jsem vůz, kde kdybys v libovolném místě oddílu vysypal kuličky, vždycky bys je našel uprostřed [happy].
Pátek, 14. října 2016 - 11:23:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8673
Registrován: 5-2002
Ještě mám tzv. spřáhlovou otázku:
Obnovu kolejiště jsem začal samozřejmě se směsí starých Zeuke a BTTB očkových spřáhel. Postupně jsem to unifikoval na očková spřáhla. Ale teď už zase mám většinu mašin s šachtami NEM a nějaká (zatím menší) část vozů ji má taky. A tak se zamýšlím nad možností unifikovat to na soudobá spřáhla. A teď ta otázka - máte praktické zkušenosti s novým spřáhlem při použití ve starých vozech s pružinkovým upevněním? Na netu jsem se dočetl, že je to pak choulostivější na výšku spřáhel proti sobě... Pro změnu z očkových na nová u mne hlavně hovoří zkušenost s použitím očkových na kinematikách - automatické spojení je dílem náhody, protože jak do sebe spřáhla narazí, tak se ochotněji uhne kinematika do strany, než by se nadzvedlo očko a spřáhla se spojila. A já jsem celkem posunovač a tak mi to komplikuje .... co mi to vlastně komplikuje ... no hraní si z vláčkama [happy].
Vašut
Pátek, 14. října 2016 - 13:19:50  
Moderátor
Číslo příspěvku: 1789
Registrován: 5-2002
Spřáhla kuehn mají takovou "rafičku" navíc (směrem dolu), čímž značně eliminují vyskakování spřáhel na nerovnostech. Na Tilligova spřáhla jde nalepit "pojistka" kterou kdosi (teď si nevzpomenu kdo) nechává leptat. Kuehnova spřáhla fungují tak, že jsem se odvážil k experimentu, kdy "nějakým způsobem" upevním na mašinu plíšek, na který je nalepeno zkrácené kuehnovo spřáhlo. Zajištění zajišťuje jen jedna ta plechová západka (jen ta od vozu) a zatím to funguje. Akorát to nebude fungovat při spojení dvou takovýchto spřáhel (přípřež). Celé toto dělám proto, že bytostně nesnáším díry v pluzích... časem to kdyžtak nafotím...
Kdo spí, nezlobí...
chlupac
Pátek, 14. října 2016 - 13:38:20  
Neregistrovaný host
85.71.67.245
353:

[biggrin][biggrin][biggrin]
... tak teda pane, už dlouho jsem se při čtení nějakého příspěvku tak nezasmál, ten konec je fakt boží...
vlečka
Pátek, 14. října 2016 - 15:16:57  
Neregistrovaný host
185.15.111.26
nojo...to bylo a bude...věčný problém se spřáhly..těch kuplí co už jsme tu měli........takoví H0lkáři mají jednodušší....já první soupravy dostal koncem 70.let,ještě se starými...další už s novými...a tím to začalo...[biggrin]a asi to nikdy neskončí[biggrin]
Pátek, 14. října 2016 - 15:34:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8674
Registrován: 5-2002
No reakce pěkné, ale jen vytáhnu znova to co mne zajímá - jaké máte zkušenosti se spřáhly Tillig s upevněním do starých pružinových uchycení.
Tedy jde o tohle: http://ttmodelar.eu/index.php?route=product/product&product_id=20 83



chlupac
Pátek, 14. října 2016 - 16:20:40  
Neregistrovaný host
85.71.67.245
Rumun:

- fakt pěkné, zlaté ručičky a obdivuhodná trpělivost [happy].

(Já o jsem se u podobně kvalitního odlitku M296 zašprajc v půlce dokončování skříně s tím, jestli to vůbec má cenu a takhle se s tím žlučit. Teď se na mě vyčítavě kouká kdykoliv otevřu skříňku se svým modelářským bastlením. Tak nevím jestli ji ještě vezmu na milost. Teď spíš pošilhávám po leptu)
chlupac
Pátek, 14. října 2016 - 16:33:55  
Neregistrovaný host
85.71.67.245
Zlámalík:

. . . ó nové TT prostory. Děláte dobře pane [happy]. Obyčejní smtrelníci bez genu TT tuto potřebu nechápou.

. . . Taky mám chalupu
. . . . . . . a taky mám půdu:



. . . . . . . . . . . a taky tam mám tu blbou kunu [smrt]
Vašut
Pátek, 14. října 2016 - 16:58:27  
Moderátor
Číslo příspěvku: 1790
Registrován: 5-2002
353
Těchto konkrétních spřáhel na strunku mám minimální množství. Celkem to funguje, ale dost záleží na stavu struny a šachty. Ale pořád jezdím na mé zkušební šišnici, kde je několik málo výhybek a několik protisměrných oblouků (simulují průjezd "vhodně" postaveným zhlavím) – co projede je, projede celkem všechno (Vindobona od Krese je neprojede a když chci jezdit, s ní, musím tam vložit přímou – asi ji časem upravím dle návodu z netu).
Ovšem, když je struna blbě napružená, tak to jde různě šejdrem... Jinak tady by to asi chtělo dolepit ty "rafičky" proti rozpojování...
Kdo spí, nezlobí...
Pátek, 14. října 2016 - 20:21:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 161
Registrován: 1-2011
Zlamalík a ostatní: Ten pojezd na M262.0 mám už asi dva roky. Bohužel jsem se k tomu abych to realizoval zatím nedostal. Tahle to jezdí v pohodě, zkoušel jsem to jen ne zkušebním okruhu bez vyhýbek. Případně mohu odzkůšat na starém kolejišti, plechové kolejivo, ale až se tam dostanu.
Jen je ten pojezd hlučnější oproti tomu co má na tom videu. Mám od něho i pojezd na T466.0, rovněž bez realizace.
A důvod proč jsem se k tomu nedostal.[kladivo]
Jedinou nevýhodou této nové trucovny je nízký strop.
A abych nezapoměl ještě jeden důvod je tady taky a to je.
Pátek, 14. října 2016 - 21:15:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1492
Registrován: 4-2006
353: rád bych, ale bohužel neporadím. Vozy s pružinkou jsem měl na starých spřáhlech Zeuke (furt mám zásobu, kdyby někdo potřeboval) a když jsem pak po čase pokročil a začal "počítat nýty", většiny jsem se zbavil. Nyní jezdím s novými vozy a ty staré jsou v krabici. Takže nevím. Ale z principu věci - jak píše Vašut, pokud se strunka nevrátí přesně na střed, vozy nespojíš, oproti tomu je to háklivější než se staršími spřáhly.

Plíšky určitě ano - já kde můžu, používám spřáhla Kuehn, ale kde to nejde, dávám plíšky.
Vymysleli je hoši u Digitalzentrale, vypadaly takto, u nás je zavedl Twyggy, recenzoval Zejmi a nyní jsou k dostání třeba tady.
Kurnik, já jsem pamětník [rofl]
Zlámalíkovy mašinky: tt120.webnode.cz
Pátek, 14. října 2016 - 21:42:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1493
Registrován: 4-2006
Chlupac: ...Taky mám chalupu...a taky mám půdu: ...a taky máš, vidím, spoustu práce před sebou [wink]

Richteol: trucovna dobrá, kolejiště bych dal do L, něco delšího podél stěn. Ale na čmelákovi chybí zábradlí! [coze]
Zlámalíkovy mašinky: tt120.webnode.cz
Chlupac
Pátek, 14. října 2016 - 22:50:47  
Neregistrovaný host
85.71.67.245
Zlámalík: ... jo, jo - mám [wink]

Richteol: pěkná trucovna [ok]
chlupac
Pátek, 14. října 2016 - 23:32:08  
Neregistrovaný host
85.71.67.245
Richteol:

A copak má v sobě čmelda za střívka? Nevím proč mám takový pocit, ale myslím, že je tam starší Tilligův Sergej.

Zlámalík a všichni:
V tom odkazu z příspěvku v 00:32:50 je na konci moc hezká věc. Je to pod nadpisem "Dále nabízím novou a velice tichou verzi s továrním pojezdem" a cenou 2200 Kč [proud] za pojezd M262. Myslím si, že ten "tovární díl" je komplet snad podovozek z "Létajícího hamburčana" (že by VT 137 273 Kres ?) nebo něčeho takového ale od Tilliga (?).

Tak takovýhle podvozek bych u svých motoráků fakt docela chtěl [jidlo]
chlupac
Sobota, 15. října 2016 - 00:30:17  
Neregistrovaný host
85.71.67.245
Richteol: střívka => myšleno především podvozky
Sobota, 15. října 2016 - 14:03:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 162
Registrován: 1-2011
Zlámalík: Všechno bude, i kolejiště do L, uvažuji i o variantě U. I zábradlí na ČME 3 bude, to je zatím sundané aby se neulámalo. To mosazné se ohne 2X,3X a pak upadne, ale to asi každý zná.
chlupac: Už jsem to tu jednou psal, podvozky Tillig nová Nohabka, motor Mashima 1024.
Rumun: Moc pěkná práce[ok]. Ten můj odlitek jak tak koukám oproti tomu vašemu je mnohem horší, mám sto chutí ho zahodit a sehnat lept.

(Příspěvek byl editován uživatelem richteol.)
vlečka
Sobota, 15. října 2016 - 20:48:41  
Neregistrovaný host
185.15.111.26
ad 353 já mám bohužel takovou zkušenost,že nové Tilligovo spřáhlo na strunce prostě nechodí...nejlíp je mu s kinematice...tenhle hybrid u mě neběhá...
Neděle, 16. října 2016 - 09:16:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 76
Registrován: 4-2010
ad 353: s těmito spřáhly nějaké zkušenosti mám. Funguje to tak 50/50.
Problému je několik:
1) musí být zajištěno umístění spřáhel přesně ve stejné výšce a spodní část spřáhla musí být vodorovně s kolejí - u starších vozů to může být někdy problém, zvlášť pokud mají poškozené uložení spřáhla
2) pružinka spřáhla nesmí být moc tuhá ani příliš volná - spřáhlo musí držet přesně v ose koleje na rovném úseku
3) tahle spřáhla mi fungovala na rovinkách a v obloucích s větším poloměrem. Velký problém jsou ostré oblouky a protioblouky - při průjezdu pod R353mm se rozpojovaly a zhlaví s EW1 taky nedávaly
Neděle, 16. října 2016 - 14:35:13  
Neregistrovaný host
88.101.148.169
353:já těch spřáhel taky pár mám. Osadil jsem je do starších lokomotiv a vagonků a nevidím problém. Samozřejmě musí fungovat pružinka, jinak musíš ručně upravit polohu ať se ti to spojí a výška nad TK je jasná, pomohou ty, výše zmíňované, plíšky. No a vzdálenost mezi nárazníky vozů se samozřejmě nezkrátí. Ale jinak pohoda. Až na tu cenu[angry]
Rumun
Pondělí, 17. října 2016 - 00:52:54  
Neregistrovaný host
78.45.76.62
353: možná to prohnutí dělá objektiv, ale kastle byla trochu do vrtule.
V TT se moc nevyznám, z mládí si pamatuju, že stará "košíková" spřáhla byly něco hrozného, šibovat se prostě nedalo, pak přišly ty očkové a to byl ohromný skok dopředu. Dnes mám akorát zkušenosti s Roco spřáhly na H0e (zmenšené klasické H0) a s těmi problémy nejsou. Myslím, že hlavní příčinou neúspěchu jsou malé poloměry - a v tomto těžko radit. Ono i ve skutečnosti autospřáhla na Panterech se v ostrých obloucích odmítají spojit!
Richteol: po zkušenostech s tím mým bych zkusil asi opravdu lept, ale je ku prospěchu někde viděd nejprve už nějaký hotový. Někdo počítá nýty, já ne, ale vždy posuzuji model podle toho, jak působí celkově (na první pohled). Jsem H0-kář, a pokud znáte šestikoláka od MTB, tak dle mne je to katastrofa! Prostě neforemná krabice vzdáleně připomínající el.lokomotivu. A co je platné perfektní povrchová úprava, špičkové potisky a detaily, když.....
M262
Pondělí, 17. října 2016 - 18:15:27  
Neregistrovaný host
94.112.231.86
Rumun : Super práce [ok][ok] [vypravci]

M262
Pondělí, 17. října 2016 - 21:52:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1494
Registrován: 4-2006
Richteol: koukni sem. Po mých zkušenostech s leptaným Kocourem od stejného výrobce bych toto viděl jako dobrou variantu [ok]
Zlámalíkovy mašinky: tt120.webnode.cz
Pondělí, 17. října 2016 - 22:11:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1495
Registrován: 4-2006
Chlupac: na dlouhý (hnaný) podvozek pro M262.0 prý nejlépe Tilligovu V200 DB, sedí rozvor (V200 3200 mm, M262.0 3250 mm) a i průměry kol (V200 950 mm, M262.0 920 mm). Je k mání třeba přes TTmodeláře - viz rozpis, hned první položka.
Jinak pěkná tabulka vhodnosti modelů, sice starší a s mírami pro H0, ale použitelná, je na Zababovském webu.
Zlámalíkovy mašinky: tt120.webnode.cz
VIA
Úterý, 18. října 2016 - 07:49:39  
Neregistrovaný host
89.203.212.123
Mám takovou prosbičku: Nepřebarvoval jste někdo pojezd BR52 na 555.0 ČSD? /Tillig, TT/ Mám jednu němku s červeným spodkem a pořád mne to láká, ale nevím, jak na to, co vše se dá "beztrestně" rozdělat a složit, čím barvit a jestli stačí štětcem, stříkáním nedisponuji. Jako pokus se mi to zdá dost drahá sranda, tak se raději předem ptám. Díky moc.
Úterý, 18. října 2016 - 12:39:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 779
Registrován: 9-2003
Bez rozebrání to nepůjde, pár obrázků pro inspiraci v tomto článku v části ÚPRAVA LOKOMOTIVY
http://www.jacek-modely.cz/digitalizace-br52/
Stránky o modelové železnici TT, digitál, zvuky
http://jacek-modely.cz
Úterý, 18. října 2016 - 18:22:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 163
Registrován: 1-2011
Zlamalík: Všechno to jsem nastudoval, než jsem začal stavět čmeldu. I tady jsem čerpal vědomosti u kolegy Jacka: http://www.jacek-modely.cz/stavba-cmelaka-770-025-5/. Uvažoval jsem i o dvoumotorovém pojezdu Picoloco: https://www.itvlaky.cz/TT-pojezd-6-osy-2-motory-Cmelak-mozno-i-os vetleni-d9916.htm. Ale s tímto výrobcem nemám žádné zkušenosti.
Vašut
Středa, 19. října 2016 - 21:25:45  
Moderátor
Číslo příspěvku: 1791
Registrován: 5-2002
Pánové Zejmi a ostatní, kdo jste stavěli zamračené (Bardotky) v původních barvách: Jakou jste použili světle šedou? Míchali jste, nebo je to koupený odstín? Jestli ano, jaký? Díky.
Kdo spí, nezlobí...
Středa, 19. října 2016 - 22:03:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 165
Registrován: 11-2015
Vašut: myslím, že existuje nějaký autentický odstín, ale zrovna v tak světlounce šedé by se nějaký rozdíl docela ztratil, prostě koupit co nejsvětlejší (ale ne bílou), nebo namíchat mega množství bílé s kapičkou černé... Jestli se tedy bavíme o polomáčenkách jako dnes 004 či 006 [happy]
Čtvrtek, 20. října 2016 - 08:31:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 88
Registrován: 2-2013
Úpravu němky na 555 jsem vzládnul bez velkého rozebírání a štětcem. Čísla jsou leptané tabulky od Banky.
Čtvrtek, 20. října 2016 - 17:59:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1907
Registrován: 5-2011
Vašut:
Obvykle si odstín míchám podle oka, kde v poměru asi 1:7 dávám středně šedou do bílé. Muzejní T478.1002 má šedou tmavší než ostatní sériové stroje, pozor na to. [wink]

Mimo to jsem opět rozšířil nabídku osvětlení, konkrétně o zástěrové vozy ABa a Ba ČSD od firmy Tillig ze série od Davida Struppa. Osvětlení je připravené pro analogový i digitální provoz, kde DCC verze obsahuje v základu 2 okruhy osvětlení kupé a jeden okruh nad chodbičkou a nástupními oddíly. Standardem je možnost umístění LED na přání. Pro fajnšmekry je připravena možnost osvětlení luceren. Více info na mém webu.


www.lhotisazejmi.webnode.cz

Když víš, že to nejde, tak řekni někomu, kdo neví, že to nejde a ten to udělá.
VIA
Pátek, 21. října 2016 - 13:03:45  
Neregistrovaný host
89.203.212.123
Díky za rady ohledně 52/555.0. Včera jsem to večer rozdělal, docela to jde, jen pojezd nechám, za kola sáhnu štětečkem, masky podvozků tendru jdou dolů dobře, takže přelíznu krásně i kola... Tak teď jen pustit se do toho a vytipovat dlouhou noc:-) při té příležitosti jsem si všiml, jak by šla vylepšit kuchyň...
vlečka
Pátek, 21. října 2016 - 18:00:25  
Neregistrovaný host
185.15.111.26
ad Zejmi [ok][ok]jinak díky za patra!úžasné!propojil jsem ještě i třetí podvozek
Pátek, 21. října 2016 - 19:07:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8675
Registrován: 5-2002
Okénko pro zoufalou modelařinu.
---------------------------------

Modernizace hračkolejiště se omezuje na opravy nesjízdných míst. Při cenách výhybek a přestavníků to ani jinak nejde, náhrada plechových výhybek ve velkém by byla strašná darda.
Dnes tak byla instalována první profilová oblouková výhybka na kolejišti - právě proto, že ta původní BTTB byla tak zohýbaná, že ji ledacos nechtělo ani projet.


Na výhybky nemám, ale jinou radost jsem si udělal. Ta "anténa" na střeše je jen takový pokus.

---------------------------------
Konec okénka pro zoufalou modelařinu.

Sobota, 22. října 2016 - 16:12:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9
Registrován: 6-2011
Konečně jsem dokončil stavbu vagonu Zsa s brzdařskou budkou. Zde jsem doplnil obrázky hotového vagonu: http://beran1970.rajce.idnes.cz/Stavba_vagonu_Zsa_v_TT/. Největší problém jsem měl s aplikací obtisků, pominuli jejich kvalitu, které jsem sehnal u Parostroje. Obtisky vůbec neměly snahu přilnout k povrchu, ani když jsem je navlhčil roztokem MARK SOFTER. Po zaschnutí a opětovném navlhčení s nimi bylo možné opět pohybovat. To se mi nikdy nestalo. Máte s tím někdo zkušenost? Do této zkušenosti jsem vždy při aplikaci potisků použil tento roztok a obtisky vždy přilnuly na jakýkoliv povrch a vzhledově to bylo, jako tamponem. Díky za jakýkoliv názor.
Sobota, 22. října 2016 - 18:13:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 54
Registrován: 8-2010
Stavěl už někdo z Vás Bfhpvee295?
chlupac
Sobota, 22. října 2016 - 18:27:32  
Neregistrovaný host
85.71.67.245
Beran1970:
... velmi pěkné [happy]
Sobota, 22. října 2016 - 19:05:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 662
Registrován: 9-2013
https://youtu.be/CFXm42y6130

Když dopravce zachraňuje dopravce a když historická lokomotiva zachraňuje moderní lokomotivu.
neregPetrS.
Sobota, 22. října 2016 - 22:35:18  
Neregistrovaný host
77.240.103.199
Pán prý rozprodává sbírku. Škoda, že musí s tak ušlechtilými koníčky skončit.
vlečka
Neděle, 23. října 2016 - 08:59:44  
Neregistrovaný host
185.15.111.26
hmm....tak když to tam dává od 4tis. se nesmí divit že nikdo nepřihazuje![proud]a takových tam je hoodně[wink]
Neděle, 23. října 2016 - 18:46:37  
Neregistrovaný host
88.101.148.169
PeMi To se moc nepovedlo. Kdyby Ty "elektriky" byly taženy čímkoliv jiným, tak to beru. Ale jezdit se zdviženým pantografem po neelektrifikované trati trochu bije do očí. Mi se taky "elektriky" líbí, ale nemám na to kolejiště, tak mám jenom Bobinu jako stacionární model. Ale jinak se mi tvoje videa velice líbí.[ok]
Emil Švec
Pondělí, 24. října 2016 - 07:49:47  
Neregistrovaný host
84.246.166.6
Ušlechtilý koníček je i sbírání dámského spodního prádla? [biggrin][biggrin]
VIA
Pondělí, 24. října 2016 - 11:10:52  
Neregistrovaný host
89.203.212.123
Tak jsem tréninkově upravil starou 455.2 BTTB, a hnedle je to černým spodkem veselejší. Počítači nýtů prominou:-). A netrvalo to ani moc dlouho, ale pomocníka to už přesto nebavilo...


Fotky ukážou i to, co okem nevidím, takže jsem si vědom nedostatků, ještě to poopravím.
Při té příležitosti jsem odstranil ty ošklivé světlovody, vpravil SMD diody a natahal vlasové drátky z cívky.
Takže se pustím i do té 555.0[vypravci]
Pondělí, 24. října 2016 - 13:01:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 769
Registrován: 9-2011
Emil Švec

Najlepšie použitého...[proud][proud][proud]
Pondělí, 24. října 2016 - 13:36:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 171
Registrován: 5-2010
neregPetrS.:
"Pán prý rozprodává sbírku. Škoda, že musí s tak ušlechtilými koníčky skončit."

To myslite tu sbirku masinek nebo podprsenek? [lol]
http://www.pojezdy.eu
neregPetrS.
Pondělí, 24. října 2016 - 14:55:48  
Neregistrovaný host
89.203.212.123
Psal jsem "s koníčky", tak je snad jasné, že myslím oba. (Na druhou stranu mě nepřekvapuje, že někteří šotouši to nepochopí. [crazy] )
Pondělí, 24. října 2016 - 17:49:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1093
Registrován: 8-2004
Zejmi: nestalo by za to u prilezitosti montaze osvetleni take natrit interier?
vlečka
Pondělí, 24. října 2016 - 18:05:41  
Neregistrovaný host
185.15.111.26
natřít interiér?...no,asi jak u čeho...[happy]u něčeho si myslím že to až tak důležité nebude ale např.v případě modernizovaných vozů od JATT,které třeba vlastním já,by to asi dobré bylo[happy]protože vnitřek je,nevím proč, modrý![crazy]
Pondělí, 24. října 2016 - 19:38:42  
Neregistrovaný host
88.101.148.169
VIA: Přebarvit podvozek nestačí. Chybí okno, nadbývá přehřívač páry, vrata na dymnici jsou taky k dispozici trochu "češtější" a co ten zvon?. Taky jsem se s tímto modelem trošku kdysi "mazlil". I když pojezd už mám nový od Tilliga. Sběr proudu stál opravdu za h..... Tak že jsem udělal různé úpravy sběračů proudu a nakonec jsem to završil magnetickým spřáhlem od Peho a sbírám proud i prvním vagonem za lokomotivou a jízdní vlastnosti se hodně zlepšily. Pojezd jsem ale taky jenom přebarvoval štětcem, tak že na fotkách to vypadá blbé.
Emil Švec
Pondělí, 24. října 2016 - 20:46:30  
Neregistrovaný host
84.246.166.32
No, pokud někdo jenom nesbírá toto prádlo po bytě, ale do své kolekce, tak to považuji za poněkud úchylné. A to jsem prosím šťastně zadán. Ale to je každého věc, pouze mě to udivilo v souvislosti s těmi vláčky