Diskuse K-report » Archiv 2016 » Modely a modelářství » Modely v měřítku TT a menším » Archiv diskuse Modely v měřítku TT a menším do 13. 10. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse Modely v měřítku TT a menším do 13. 10. 2016

dolů
   autor příspěvek
Čtvrtek, 22. září 2016 - 07:35:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 389
Registrován: 12-2006
Dobré jitro, na http://www.trainmania.info/clanky.html#ra_csd je recenze kotlového vozu Ra ČSD od firmy Tillig. Předem upozorňuj, že ani toto není echt model dle československé předlohy. [happy]

------------------------------------------------
TRAINMANIA - Zajímavosti o velké i malé železnici
Čtvrtek, 22. září 2016 - 07:51:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 906
Registrován: 5-2003
Trainmaniak: Díky moc za pěknou recenzi. Mám v plánu si ho pořídit, jak se tedy liší od té studénecké předlohy?
Čtvrtek, 22. září 2016 - 08:24:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 390
Registrován: 12-2006
Nejsem znalec, určitě se tu najdou znalejší, ale minimálně armatura na čele kotle by měla být na druhé straně, ne u plošinky, myslím také, že v jiné poloze a možná jiný rozměr. Subjektivně mi přijdou i proporce kotle trochu jiné (může to být jen zdání), rozdíl je i ve výpustích a tabulkách na boku.

Zde skutečný vůz ze Studénky, fotka je ze stránek vagonářského muzea (je příliš malá).


------------------------------------------------
TRAINMANIA - Zajímavosti o velké i malé železnici
Čtvrtek, 22. září 2016 - 08:28:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 907
Registrován: 5-2003
Díky. Mně ten vůz přišel už od prvního pohledu kratší, ta fotka to potvrzuje. Obrátit kotel armaturou na druhou stranu by třeba ještě šlo
Čtvrtek, 22. září 2016 - 08:44:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 391
Registrován: 12-2006
Myslím, že v délce přes nárazníky je rozdíl minimální. Tuším, že skutečný vůz Ra má 12,79 m, model po přepočtu vychází na 12,53 m a nápisy na modelu říkají 12,56 m, rozdíl v TT je tedy cca 2 mm, což asi při běžném pohledu nikdo nepostřehne.
------------------------------------------------
TRAINMANIA - Zajímavosti o velké i malé železnici
Čtvrtek, 22. září 2016 - 11:25:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 85
Registrován: 2-2012
DpN u skutečného vozu - 12560 mm, délka jímky vč.průlezu 10790 mm a vnitřní průměr 2700 mm.
ČSD, IV.epocha[kladivo]
Čtvrtek, 22. září 2016 - 11:51:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1091
Registrován: 8-2004
Trainmaniak:
Me se na tom nezda slovo "zbozie" na tabulce.
Mozna to tak na skutecnem voze bylo, ale nejsem si jist jestli je to slovensky. (ja bych napsal "tovar")
Statistik
Čtvrtek, 22. září 2016 - 12:21:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5063
Registrován: 6-2004
Dovolím si drobnou poznámku: celá diskuze i recenze se bohužel od počátku ubírají nesprávným směrem. Zcela jistě nemá jít o modelové napodobení Ra 560 hl z KPS a ze Studénky. Snahou Tilliga bylo podle mě napodobit model německého vozu vozu na čpavek a další kapalné plyny, který jako kořistní u našich podniků po válce opravdu jezdil a vypadal tak, jako v modelu (nebudu "počítat nýty"). Takže srovnáváte bohužel dvě odlišné věci, které jsou si podobné proto, že se naši konstruktéři v době tvorby Ra 560 (tak jako ve většině jiných podobných případů) u té původní německé varianty opravdu silně inspirovali.

V případě varianty ChZ ČSSP Záluží se to Tilligovi podařilo trefit asi dobře, ještě zkusím ve volném čase najít a zkouknout fotku skutečného vozu a porovnat to. Slovenská varianta zpodobňující vůz ze Slovnaftu se zdá být pochybná, a to nejen nesmyslnými slovenskými popisy (slovensky "zboží" se opravdu řekne "tovar").
Statistik
Čtvrtek, 22. září 2016 - 13:12:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5064
Registrován: 6-2004
Tak porovnávejte:


Doporučuji přimhouřit oko, protože sami Němci podobných vozů vyrobili více typů a je pravděpodobné, že i ty trošku odlišné typy (ještě víc podobné modelu) se zde vyskytovaly. Jen ty fotky jaksi od každého vozu nejsou...

Jako větší chybu považuji nátěr, okoukaný z pozdějších vozů z dodávek ze Studénky. Nátěr by měl být spíš středně šedý a pruh užší a žlutý (v kombinaci s tmavším odstínem šedi), ne oranžový. Samozřejmě není vyloučeno, že některý z těch kořistních se dožil i dalších dílen a opakované obnovy laku, tudíž hypoteticky mohl ten nátěr, jako má model, dostat. Doložit to asi není jak, vyvrátit to lze jen osobní pochybností... Přeberte si to sami.

Za sebe hodnotím: cena (na TT) hrůzostrašná, model atraktivní, v podobě ChZ ČSSP není daleko od reality.
Čtvrtek, 22. září 2016 - 13:25:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 908
Registrován: 5-2003
Statistik: Díky, bezva vodítko :-) Ale stejně mi ten kotel na modelu přijde opticky kratší než na všech těch fotkách. Inu, asi mám křivé oči [happy]
Čtvrtek, 22. září 2016 - 13:30:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 392
Registrován: 12-2006
Ani zde není u plošinky ta armatura, štít má 5 místo 10 polí, madla za plošinkou chybí, resp. jsou tam jen tyče, výpustě nesedí, velikost tabulí rovněž... Těžko sehnat fotku, která sedne. S podklady je to bídné, takže nelze ani potvrdit, ani vyvrátit, že se jedná o tu, nebo onu předlohu. Každopádně díky za informace a pohled na věc.
------------------------------------------------
TRAINMANIA - Zajímavosti o velké i malé železnici
Bw_Ig
Čtvrtek, 22. září 2016 - 13:37:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 275
Registrován: 7-2012
Královopolská v posledních letech 1957-1960 těch podvozkových cisteren ročně produkovala okolo 100 vozů.
Viz ukázky továrních fotek - bohužel nekvalitních:

Ra 579102.
Statistik
Čtvrtek, 22. září 2016 - 16:12:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5065
Registrován: 6-2004
Bw_Ig: krásné fotky, ale opět pro jistotu i pro ostatní připomínám, že model od Tilliga s největší pravděpodobností znázorňuje kořistní vůz 6. vozové skupiny. Nejde o Ra 560 z KPS, resp. později z VSt.
Statistik
Čtvrtek, 22. září 2016 - 16:17:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5066
Registrován: 6-2004
štít má 5 místo 10 polí, madla za plošinkou chybí, resp. jsou tam jen tyče, výpustě nesedí, velikost tabulí rovněž

[lol] Budu se opakovat, ale psal jsem, že máte přimhouřit oči a ne počítat nýty. Neexistují fotky od všech kořistních vozů, co u nás jezdily, chápete to? U řady z nich se můžeme jen domnívat, jak asi vypadaly a dohadovat, jestli přesně to či ono provedení u nás jezdilo, či ne. V H0 se dá sehnat "podobnější" model, Tillig holt šáhnul po tom, co asi dělá sériově pro Němce.

Podobnou story nyní řešíme v H0 u německého válečného vozu R220 hl (21 54 702 2272) od Brawy.
Petr_k
Čtvrtek, 22. září 2016 - 16:49:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11634
Registrován: 4-2003
Mě by zajímalo, proč pod ten vůz u Tilligů zase nacpali podvozky typu Niesky, když mají připravené a vyrobené i Einheity.
DIE VERGELTUNGSAFFE!
Nur selten kommt was besseres nach. (Franz Josef Karl von Österreich)
Čtvrtek, 22. září 2016 - 21:26:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1473
Registrován: 4-2006
No a skočme do současné epochy:

Jde o vozy shodného čísla, jak v modelu, tak v realitě: 33 56 7815 758-7. A můžete porovnávat.
Foto skutečného vozu (c) lump


(Příspěvek byl editován uživatelem Zlámalík.)
Zlámalíkovy mašinky: tt120.webnode.cz
Statistik
Čtvrtek, 22. září 2016 - 21:30:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5067
Registrován: 6-2004
No a skočme do současné epochy

Tak tady jde samozřejmě o nesmysl nehodný zaplacení jediné koruny za takový model. Ve třetí epoše je to mnohem blíž.
Čtvrtek, 22. září 2016 - 21:53:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1474
Registrován: 4-2006
Statistik: Z [cunik] to vezme 1139,- [kladivo]
Zlámalíkovy mašinky: tt120.webnode.cz
Pátek, 23. září 2016 - 13:12:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 326
Registrován: 1-2007
Pátek, 23. září 2016 - 15:11:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 327
Registrován: 1-2007

Pátek, 23. září 2016 - 15:12:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 328
Registrován: 1-2007
Porovnání modelů MTB a Trix ve velikosti N
Pátek, 23. září 2016 - 16:46:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 132
Registrován: 9-2007
Přeji hezký den! Přemýšlím, jak vyřešit zapojení kolejiště tak, abych ho napájel jedním trafem ale v každém úseku jsem mohl zvlášť regulovat napětí. Měl by prosím někdo tip?
Pátek, 23. září 2016 - 17:51:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1906
Registrován: 5-2011
Hynďa:
V první řadě bych použil napájecí zdroj místa samotného trafa, mašinkám by se to moc nelíbilo. [wink]

Řešení je poměrně snadné, na jeden zdroj, který je dostatečně dimenzovaný, je možné zapojit více PWM regulátorů pro jednotlivé úseky. Ovšem v jedné osobě ovládat více jak dva samostatné regulátory mi přijde neuhlídatelné.

Pokud je kolejiště navrhnuto s hlavní tratí a vedlejší, kde vedlejší trať je napojena k hlavní trati pouze v jednom místě, je možné použít 2 samostatné regulátory napětí a zvolit si oblast 1 a 2, ve které bude mít účinnost právě jeden regulátor. Nádraží, které je společné pro hlavní a vedlejší trať, je možné zapojit na „0“ úsek, ve kterém budou mít účinnost oba regulátory. Z elektrického hlediska je ale nutné oddělit výstupy regulátorů pomocí přepínače, který umožní ovládat společný úsek buď regulátorem 1 nebo 2. Výhoda je v tom, že mám-li dva vlaky ve společném nádraží, mohu poslat vlak na hlavní trať pomocí regulátoru 1 a po opuštění společného úseku jej mohu přepnout na regulátor 2 a nezávisle na prvním vlaku mohu odjet na vedlejší trať.
www.lhotisazejmi.webnode.cz

Když víš, že to nejde, tak řekni někomu, kdo neví, že to nejde a ten to udělá.
Pátek, 23. září 2016 - 19:35:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 133
Registrován: 9-2007
Zejmi: Ano, špatně jsem se vyjádřil, FZ1 zkrátka odjakživa říkám "trafo" [andel]

Kolejiště je navrženo "odněkud někam" takže se určitě budou pohybovat maximálně tak jeden vlak na trati a jeden při posunu v jedné ze dvou stanic. Chtěl bych mít možnost ovládat zvlášť každou stanici a širou trať.
Zajímá mě především to, co nejlépe použít jako onen regulátor. Mám schéma nějakého obvodu "samodomo" ale nejdřív bych chtěl zvážit i další možnosti.
Schotek
Pátek, 23. září 2016 - 20:48:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 67
Registrován: 6-2011
Také jsem si chtěl PWM regulátor stavět, ale zatím jsem si na vyzkoušení jsem si pořídil tento PWM regulátor z Aukra. V případě zájmu dám vědět, jak to jezdí.
Pátek, 23. září 2016 - 23:21:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 134
Registrován: 9-2007
Schotek: To vypadá rozumně. Jestli už máš vyzkoušeno, určitě poreferuj
Schotek
Neděle, 25. září 2016 - 13:09:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 68
Registrován: 6-2011
Hynďa: Tak jsem ten PWM regulátor dnes ráno zkoušel s mašinkami a dojmy jsou smíšené. Staré mašinky BTTB na plechových kolejích jezdí dobře. Nová Bardotka MTB a 555 Tillig jedou už na minimum vyšší rychlostí než bych chtěl a nejhůř dopadl brejlovec Roco - ten uz na minimum regulátoru jede nepoužitelně rychle. Rozjíždí se už kolem 1,5V. Vstupem regulátoru bylo přesných 12V ze stabilizovaného zdroje. Při snížení na 10V už byly MTB a Tillig v pohodě, ale Roco stále rychlé. Takže si regulátor nechám jen na stmívání LED.
Neděle, 25. září 2016 - 13:19:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8633
Registrován: 5-2002
Na retro - hračko kolejišti jezdím s výrobky BTTB, MTB, Tillig, Piko i Roco na PWM regulátor a není problém. Ale napájím ho z FZ1 cca 9 volty, úplně to stačí.
Pondělí, 26. září 2016 - 00:31:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1475
Registrován: 4-2006
Schotek: Na PWM nemůžeš měřit napětí - resp. můžeš, ale vyjdou ti hausnumera. Je tam 12V/0V v nějakém poměru, co si z toho vezme měřák, je ve hvězdách.
Ale to, co píšeš, ukazuje na velkou minimální střídu (tzn. že i ty nejkratší pulsy jsou moc dlouhé) a proto mašiny už na "skoro nulu" jedou rychle. Není tam nějaký odpor mezi spodním koncem regulačního potenciometru a napájecí nulou?
Zlámalíkovy mašinky: tt120.webnode.cz
Schotek
Pondělí, 26. září 2016 - 23:03:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 69
Registrován: 6-2011
Zlámalík: Na takovéto měření používám starší ručkový měřák s pomalou ručičkou. Digitální měřák pulsnímu signálu nerozumí [wink]. Měl jsem ještě podezření, že ten vypínač na začátku potenciometru posouvá nulu, resp. minimální střídu. Ale tam problém není, rozsah je kompletní. Datasheet řídícího obvodu 1803BK jsem nevygooglil a osciloskopem jsem ho zatím nezkoumal. Prostě tento konkrétní PWM regulátor není na nové mašinky vhodný.
Mimochodem - schema regulátoru ze Tvých stránek by nebylo k dispozici?
Bobo
Úterý, 27. září 2016 - 14:11:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13238
Registrován: 5-2002
pokud měříš klasickym ručovým V metrem, dej paraelně k němu kondenzátor. tak G1. ten ti "zintegruje" ty pulzy na klasický U
doporučená frekvence PWM je 40-70Hz
kolisti = piráti chodníků
<font color="ffff00">neosvětlený cyklista = žádný cyklista</font>
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Úterý, 27. září 2016 - 23:12:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1477
Registrován: 4-2006
Schotek: schéma musím překreslit, resp. dostat do PC, je po papírech. Na webu jsem měl odkaz na originální schéma, ale z webu MTB už zmizelo. Ale není to nic složitého, víceméně přesně toto.
První operační zesilovač vyrábí napětí pilovitého průběhu, druhý z něj pak vyrábí průběh "svítí-nesvítí" o proměnné střídě, podle toho, ve kterém místě "pily" se výstup sepne. Frekvence je nastavená na cca 60 Hz, což vyhovuje novým i starým strojům. Jen u druhého operačního zesilovače je vypuštěn C2, namísto termistoru je tam pevný odpor a namísto trimru VR1 taky (těmito odpory se nastavuje min a max. rychlost). To je testováno tak, aby při otáčení regulátoru po vyjetí z nuly mašiny hned nevyrazily vpřed.

Bobo: i nadále si dovolím trvat na tom, že naměříš hausnumera, i když v tvém případě mnohem přesnější - Schotek by potřeboval měřič střídy :-)

Edit: našel jsem něco, co by třeba mohlo být to tvoje:


(Příspěvek byl editován uživatelem Zlámalík.)
Zlámalíkovy mašinky: tt120.webnode.cz
Bobo
Středa, 28. září 2016 - 13:42:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13239
Registrován: 5-2002
souhlas.
kolisti = piráti chodníků
<font color="ffff00">neosvětlený cyklista = žádný cyklista</font>
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Středa, 28. září 2016 - 18:57:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8634
Registrován: 5-2002
Úplně mimo mísu - po velice dlouhé době se něco pohlo na hračkolejišti. A to především novinka v podobě 810+010 a pak aktuálně vlajková osobní souprava 749.019 + BDs + Bmto + Bmto. Kolejiště jako takové spíš trochu zchátralo, není čas...


Konec hračkolejišťové vsuvky.
Čtvrtek, 29. září 2016 - 13:36:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1092
Registrován: 8-2004
Schotek: Digitální měřák pulsnímu signálu nerozumí

Rozumi, pokud se ten digitalni merak jmenuje osciloskop.
vlečka
Čtvrtek, 29. září 2016 - 15:28:38  
Neregistrovaný host
185.15.111.26
maličko odbočím,malé zamyšlení.teď hlavně kdo jezdí v analogu.....v dnešní době se každý snaží max.osvětlit jakoukoliv lokomotivu...třeba i starou.prosím,je to pěkné,hezky to vypadá.ale,když si člověk uvědomí,že přes den se svítit začalo teprve před cca 20ti lety!..tak na modelu staršího hnacího vozidla,před touto změnou,to vypadá příšerně,ba přímo absurdně... možná tak ještě kdo jezdí za šera,či přímo za tmy...tam to beru...[wink]
Schotek
Čtvrtek, 29. září 2016 - 20:08:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 70
Registrován: 6-2011
J_p: A co když je ten osciloskop analogový? [wink] Nakonec jste mne ve spolek vyhecovali, že jsem ten osciloskop přeci jen vylovil, odbahnil, vysušil a použil. Mám tedy přesné výsledky (pokud nepočítám drobné odchylky způsobené stářím přístroje). Výsledky jsou následující:

PWM regulátor s 1803BK z Aukra - frekvence spínání 25 kHz, minimální střída na začátku dráhy potenciometru je cca 12%, maximální střída (nonstop sepnutí) je ve 2/3 dráhy potenciometru, zbytek dráhy je zbytečný. Frekvence ani poměry sepnutí se při změně napájení nemění, funguje od 5V. Žádný z SMD odporů na desce nemá na poměr sepnutí vliv, víc jsem ho netrápil.

PWM regulátor s NE555 (zakoupen kdysi kdesi...) - frekvence spínání cca 320Hz, minimální střída je 1% na začátku dráhy potenciometru, na konci dráhy je 99%. Pro napájení mašinek bude vzhledem k rozsahu regulace vhodnější. Schema v případě zájmu nascanuju nebo překreslím.
Čtvrtek, 29. září 2016 - 22:52:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1482
Registrován: 4-2006
Schotek: no vidíš. Odbahněné funguje nejlépe.
Těch 25 kHz je strašně moc, to už se hodně uplatní i indukčnost motoru. Ten rozsah je divný, resp. bych čekal, že to půjde ovlivnit, ale co už. U regulátoru s 555 přidej ještě kondenzátor paralelně k tomu, co tam je (ten od vývodů 2 a 6, tak dvojnásobek, např.) a nalaď si brumlavý zvuk Hektora [proud]
Schémat je...
Zlámalíkovy mašinky: tt120.webnode.cz
Bobo
Čtvrtek, 29. září 2016 - 23:02:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13241
Registrován: 5-2002
25kHz je strašně moc. to už indukčnost motoru vyhladí ty pulzy.............. a topí
kolisti = piráti chodníků
<font color="ffff00">neosvětlený cyklista = žádný cyklista</font>
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Pátek, 30. září 2016 - 10:02:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 159
Registrován: 1-2011
vlečka: Nezačalo se svítit přes den na dráze ještě dřív? Když už to tu kolega naťuknul, má někdo přesnější informaci kdy to začalo platit? Už jsem o tomto tématu hodně krát přemýšlel a vzpomínal.
Teď momentálně mě zajímá než se začalo svítit, jak to bylo u posunovací lokomotivy, svítilo jedno poziční světlo nebo obě. Má případně někdo předpis D1 z doby kdy se ještě nesvítilo? Nebo to bylo stejné jako dnes. Děkuji za info.
Pátek, 30. září 2016 - 10:37:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 776
Registrován: 9-2003
Svítit ve dne se začalo s platností nového předpisu D1 v roku 1997. Ten posun, nechce se mi teď listovat, snad si pamatuju názvy, poziční na obou čelech - návěst "hnací vozidlo při posunu", jedno poziční na obou čelech - "obsazené hnací vozidlo", do té doby to byla noční návěst posunující lokomotivy.

Mimochodem, na stránky jsem dal recenzi modelu 714. Model se vcelku podařil, návod k němu ne.

Stránky o modelové železnici TT, digitál, zvuky
http://jacek-modely.cz
Bobo
Pátek, 30. září 2016 - 11:59:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13242
Registrován: 5-2002
pamatuješ si dobře
kolisti = piráti chodníků
<font color="ffff00">neosvětlený cyklista = žádný cyklista</font>
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Vašut
Pátek, 30. září 2016 - 12:07:11  
Moderátor
Číslo příspěvku: 1782
Registrován: 5-2002
Ono svícení modelů dřívějších epoch jsem již řešil (a myslím, že jsem se o tom zde i zmiňoval). Samozřejmě, že se dřívě běžně nesvítilo (nepočítám sníženou viditelnost), ale co si budeme povídat - ono, když ten model jede a svítí, tak je to takové hezčí, výraznější a neutápí se v šeru. Takže si každý holt musí říci, co chce. U mně, trochu nemodelářsky, vyhrává o chlup varianta svícení (no co, dyť je přeci zrovna snížená viditelnost, ne? :-)) No a prckům se to taky líbí... Takže trochu kompromyš... No a perfekcionista ta světla může mít vypínací (nezmiňuju možnosti digitálu).
Kdo spí, nezlobí...
vlečka
Pátek, 30. září 2016 - 15:04:53  
Neregistrovaný host
185.15.111.26
to je fakt...ono kapánek šero vždycky je,ale asi to postupně u určitých strojů odpojím...přeci jen svítící konce směrem k vlaku a zase naopak u sunutého vlaku zas bílá k vlaku,není to pravé ořechové.....ale díky za reakce...
Pátek, 30. září 2016 - 18:26:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 135
Registrován: 9-2007
Díky za reakce ohledně PWM regulátoru. Zkusil jsem objednat ten zmíněný z aukra ale skutečně to není ideální.Na internetu jsem narazil na frekvenci 15kHz nebo stavebnici s frekvencí 1kHz. Jaká je pro naše účely přijatelná frekvence regulátoru?
Emil Švec
Pátek, 30. září 2016 - 21:36:20  
Neregistrovaný host
84.246.166.82
Viděl jsem tu 714 na vlastní oči a musím říci, že je opravdu moc pěkná a nějaké nepřesnosti člověk s přehledem promine. Na fotkách vypadá řekl bych o dost hůře než v reálu. Bohužel si peníze netisknu a třeba někdy... [proud]
Pátek, 30. září 2016 - 22:34:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8644
Registrován: 5-2002
Ještě jednou hračkolejiště. Ode dneška vozíme poštu v "novém voze", je to přestříkaný pošťák DR a není to moje práce, nechal jsem to na někom zručnějším.


Ta 810 co jsem psal minule je od Rubikonu, no ... no za ty peníze dobrý, ale moc mne ten pojezd neoslovil. Pod druhým motorákem mám neupravený pojezd z BTTB start mašinky a i když samozřejmě neodpovídá rozvor, tak to jezdí po tom oraništi co mám místo kolejí líp.


Každopádně po tom, co jsem po dlouhé době vyšetřil pár hodin na kolejiště jsem opět blíž myšlence na novostavbu něčeho jiného. Vozidel (hlavně hnacích) už jsem nasyslil dost, tak bych snad nějaké fondy našel, ale jak na to najít čas, to zatím nevím.
Pátek, 30. září 2016 - 23:55:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1484
Registrován: 4-2006
353: ten pošťák je dobrej, já mám taky takovej, jen jsem mu přelepil schůdky z podvozků na kastli (viz MojeTT) a zatmelil díry pod dveřmi.

Hynďa: čím míň, tím líp. 1 kHz je frekvence, kterou pískali v rádiu "časové znamení ohlásí 23 hodin - pííííp!" Tak to bys asi z mašin nerad slyšel. Kup regulátor s 1 kHz a přidej tam kondenzátor, abys to dostal na cca 30 - 80 Hz. Čili cca 15x tolik. Např.: je-li tam teď 10 nF, dej tam 150 nF.
Zlámalíkovy mašinky: tt120.webnode.cz
Středa, 05. října 2016 - 19:01:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 158
Registrován: 11-2015
Má již někdo doma Velkého Hektora od MTB? Podle obrázků na webu vypadá moc pěkně, ale aby toho podrobnější foto neodkrylo moc...
Pátek, 07. října 2016 - 09:15:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 57
Registrován: 9-2008
Hello,

I finished two pairs of wagon Jh/s from bodymodel.cz. The kit is very good to built. The wood on the wagons is from our garden. Now I have to do some weathering. If you interested you can visit our TTe-moduls from the 4.-6.11. in the FEZ Berlin.

Ahoj Martin

FOD v TTe!

Pátek, 07. října 2016 - 18:20:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1690
Registrován: 1-2011
Tak jsem sehnal Hektora z limitovky [jidlo]

a porovnání

Pátek, 07. října 2016 - 22:47:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1485
Registrován: 4-2006
Haribo: Gratulujeme. Nepajdá? Můj pajdal. A uřež si kabinu, máš prohnutý zábradlí. Přišel na to Rosťopiš - ten odskočený okraj na spodku kabiny patří odbrousit, pak je zábradlí rovně a naváže i střecha. Ale při porovnání musíš uznat, že ten starý má i bez repráku lepší zvuk [proud]
Zlámalíkovy mašinky: tt120.webnode.cz
Sobota, 08. října 2016 - 11:06:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2688
Registrován: 5-2006
Novinka TT Model. Do popisu se jim sice vloudilo jedno písmenko navíc, ale jinak OK [happy]

Sobota, 08. října 2016 - 18:42:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3175
Registrován: 1-2010
No nevím nevím, za tu cenu v téhle kvalitě... Aspoň bílý proužek na střechu by to chtělo (nebo celou šedou). Bohužel vůz nikdo jiný nedělá, typově shodné vozy jsou snad jen u OBB..?
Neděle, 09. října 2016 - 10:26:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2689
Registrován: 5-2006
1510015: Bílý proužek plánuju nějak dolepit [happy] Pro mě lepší než nic [happy] V nejmenované prodejně v Praze ho mají za 1300,- (běžně 1523,-)
Úterý, 11. října 2016 - 18:49:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 38
Registrován: 5-2013
Za toto 13 stovek ?! Masakr...
Úterý, 11. října 2016 - 23:37:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1486
Registrován: 4-2006
No, ceny nám lezou nahoru, Tilligovo Bee je taky za 1100 - 1200, ale má stupačky a má střechu čistě navázanou, bez toho lepidla nad okny... Že by ale bylo modelově správně, to taky ne.
Zlámalíkovy mašinky: tt120.webnode.cz
Středa, 12. října 2016 - 15:59:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2690
Registrován: 5-2006
Vůz po menší úpravě v podobě bílého proužku v soupravě. Pro mě určitě lepší než EC bez [jidlo] [happy]

Čtvrtek, 13. října 2016 - 00:27:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1487
Registrován: 4-2006
Nedávno jsme se tady pozastavili nad tím, jak si mohly IT vlaky nechat udělat "Honeckery" v Najbrtu, když je na nich mnohé špatně. Nic nového pod sluncem. Jak jsem zjistil, obdobná verze existovala už před 6 lety, jak jsem zjistil ze stránek kolegy Livingproofa (u kterého tedy obdivuju množství vozů, tolik toho nestojí ani na odstavném v Brně :-)):

Takže ano, klid.
Zlámalíkovy mašinky: tt120.webnode.cz
M_g
Čtvrtek, 13. října 2016 - 10:42:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 660
Registrován: 6-2006
Hmm... pěkný seznam, abych se mohl jako chmaták rozhodnout, jestli má cenu si pro ty věcičky zajít, nebo ne.