Diskuse K-report » Archiv 2016 » Modely a modelářství » Modely v měřítku TT a menším » Archiv diskuse Modely v měřítku TT a menším do 20. 09. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse Modely v měřítku TT a menším do 20. 09. 2016

dolů
   autor příspěvek
Čtvrtek, 25. srpna 2016 - 20:10:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 387
Registrován: 12-2006
Jeff: Ano, u ČD Cargo to také neprosvítalo, ale u ČSD ano. Oba jsem měl doma a projel je.
------------------------------------------------
TRAINMANIA - Zajímavosti o velké i malé železnici
chlupac
Čtvrtek, 25. srpna 2016 - 22:11:54  
Neregistrovaný host
85.71.67.245
Trainmaniak:
... díky za statistiku kompatibility, pane [happy].
Zcela vážně: -> kdokoliv provede nějaké relevantní porovnání mezi modely nebo jejich příslušenství, tak má můj obdiv.

(...a to jsem se ještě zlomyslně nezmínil, že můžete v TT ještě běžně narazit třeba na kontejnery 20´od PSK nebo dva druhy tankkontejnerů od LOCO (resp. LOCO a jako-loco). A což teprve kontiky 40´ Tillig/PIKO/PSK/Bush/(ex Lorenz)/a nově HOBBYTRAIN-MEHANO (ten zrovna uvádí "Kompatibilní s Tillig" a to i u svých 45´(!!) kontejnerů, tak uvidíme [happy])

Co se mě týče, tak dlouhých zimních večerů vyrovnám na jednu stranu stolu vozy na kontejnery, na druhou stranu všechny kontejnery a hraju TETRIS. Přitom průběžně "skáču do zdi" z toho, co jsem si to zase koupil a dělám si poznámky "co" teda můžu kombinovat s "čím".

No a v létě je třeba i fotím v reálu, ať se mu můžu (teda pokuď chci [happy] ) co nejvíce přiblížit :

Pátek, 26. srpna 2016 - 13:42:12  
Neregistrovaný host
89.111.92.85
Zdravím kolegy, dost dlouho zde sbírám moudra a konečně jsem se dohrabal též s něčím přijít a prezentovat to zde. Po nějaké době brácha konečně dotvořil lept násypky. Pokud by se někomu z Vás hodila, napište na vladanovak@seznam.cz

Pátek, 26. srpna 2016 - 22:40:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1454
Registrován: 4-2006
Děkuji kolegovi Trainmaniakovi za srovnání kontejnerů, navíc prezentované v jemu obvyklé precizní a přehledné formě. Pokusil jsem se před časem o něco podobného, ale nevydržel a po pár pokusech to vzdal. Bohužel jsem při tom zkonstatoval, že na nové vozy Sggmrss 90' od Hobbytrainu nesedí nic, občas ani jejich vlastní kontejnery. Kovový odlitek vozu je o trochu jinak dlouhý než model kontejneru, což spolu s malým průměrem otvorů ve voze (kontejnery mají čepy) dělá občas problém...
Jak budu mít chvilku, Trainmaniakovu tabulku se proto pokusím doplnit o tyto nové typy.
Zlámalíkovy mašinky: tt120.webnode.cz
Statistik
Pátek, 26. srpna 2016 - 23:02:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5013
Registrován: 6-2004
A tohle už jste, kolegové téčkaři, objevili?

Až na nějaké ty (asi snesitelné) nepřesnosti, jako je trochu odfláknutá armatura a brzda pod kotlem, nereálný jedovatý zelený nátěr a nějaké vyložené kravinky (žlutá traverza s kotvou tam nemá co dělat) je to dost podařený model. Samozřejmě je jasné, že kdyby tenhle vůz nejezdil i u DR, tak by ho těžko Němci modelovali, každopádně je to dost atraktivní předloha celkem atypického vozu, který by asi na koleně nikdo nebastlil. Kvituju pěkně a správně zpracovanou topnou výstroj kotle.

Škoda, že Hädl netvoří totéž i v H0...
Sobota, 27. srpna 2016 - 08:38:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1084
Registrován: 8-2004
Statistik:
Na ten zeleny jedovaty nater jsem se ptal. Pan Hadler rikal, ze si to tak blbe objednal zakaznik (Spielemax), ale byl ochoten udelat par vozu navic nenabarvenych. Ptal jsem se orientacne na zajem na modely.biz a nenasel se jediny zajemce. Ja jsem ochoten udelat potisk nebo obtisk, ale nemam podklady a nemam moznost je sehnat (fotky by snad mohli mit ve Studence).
Sobota, 27. srpna 2016 - 10:42:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 916
Registrován: 5-2002
Kdykoliv jsem byl ve Spielemaxu, tak ho neměli, resp. měli ale ve verzích CFR, PKP, MÁV, DR a DB - jiné podvozky atd. Objadnal jsem ho asi před měsícem, zatím nedorazilo nic. Kdyby ještě byla možnost něco dovézt přímo od výrobce, tak se prosímtě ozvi.
Sobota, 27. srpna 2016 - 15:37:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 917
Registrován: 5-2002
Spielemax asi sleduje k-čko, před chvílí dorazilo info, že vagon už je na cestě.
Statistik
Sobota, 27. srpna 2016 - 23:07:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5014
Registrován: 6-2004
(fotky by snad mohli mit ve Studence)

??? Skutečný vůz je rumunské výroby.
Statistik
Sobota, 27. srpna 2016 - 23:08:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5015
Registrován: 6-2004
Co se popisu týče, to by se asi dalo dát dohromady.
Neděle, 28. srpna 2016 - 12:40:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1681
Registrován: 1-2007
Jedno depo v Enku
Neděle, 28. srpna 2016 - 15:44:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1085
Registrován: 8-2004
Statistik: ??? Skutečný vůz je rumunské výroby.

Kde ja jsem to cetl zminku o Studence? Aha, clanek se jmenoval "Zacalo to ve Studence". Pri podrobnejsim zkoumani vidim v diskusi pod clankem vasi poznamku o tom, ze je to vuz z Aradu.
Melo by to byt neco takovehoto:
http://www.vlaky.net/upload/images/reports/002350/03.jpg
http://www.vlaky.net/upload/galeria/002778/048342.jpg
Jenze z fotky vozu v takovemto stavu toho moc neprectu.
vlečka
Neděle, 28. srpna 2016 - 18:28:23  
Neregistrovaný host
185.15.111.26
není to toto?
Statistik
Neděle, 28. srpna 2016 - 22:19:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5021
Registrován: 6-2004
No, tenhle článek na vlaky.net je takový hodně pohádkově vypravěčský, vhodný pro okurkové sezóny a dlouhé zimní večery, takže je nutno ho brát s rezervou.

Z fotek, co k tomu "Rumunu" mám a z obecně platných pravidel bych asi popis dohromady dal, a to ve třetí, i ve čtvrté epoše. Nebude to na sto pro, ale většina tam bude.

Výrobní štítek od "vlečky" je s největší pravděpodobností z tohoto typu vozu.
Pondělí, 29. srpna 2016 - 08:42:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5
Registrován: 6-2011
statistik: pokud budete vyrábět obtisky na tuto cisternu, určitě bych měl zájem ve třetí epoše. Vagon už mám doma v té šílené zelené a určitě by si nějakou úpravu zasloužil.
Pondělí, 29. srpna 2016 - 09:03:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 905
Registrován: 5-2003
J_p: A ty nenabarvené vozy by byly nějaké levnější? Jestli se spíš nevyplatí si vzít ten ze Spielemax a nepřestříknout jen kotel, odpadla by tak práce s obtisky...
Statistik
Pondělí, 29. srpna 2016 - 09:47:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5022
Registrován: 6-2004
Nakreslit bych to uměl, vyrobit by to musel někdo jiný. Tak daleko jsem se ještě nedostal.
Pondělí, 29. srpna 2016 - 11:07:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6
Registrován: 6-2011
nechal jsem se inspirovat stavbou vagonu Zsa a pustil jsem se do vlastní stavby tohoto vagonu z leptu. Postup stavby můžete najít zde: http://beran1970.rajce.idnes.cz/Stavba_vagonu_Zsa_v_TT/.
Pondělí, 29. srpna 2016 - 13:30:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1086
Registrován: 8-2004
Statistik: kdyz to nakreslite, tak ja to dam vytisknout, to je to nejmensi. Zadne omezeni minimalniho poctu neni. Minule jsem nechaval potisknout jen jeden vuz (americky boxcar), kdyz se mi nepovedlo maskovani u dalsich dvou. Pred tim to byly miniserie 3-6 vozu. Vzdycky jeden pro me a zbytek na prodej. Vsichni zakaznici ocenili kvalitu tisku. Tiskarna se jmenuje Mimaki UJF-3042 FX
Mam 10 archu obtiskoveho papiru pro tisk, ktere byly urceny na sypaky od MTB, ze kterych nejak seslo.
Co se tyce objednavky od firmy Hädl, tak je treba specifikovat jake detaily ma ten model mit. Podobny vuz dela Hädl i v dalsich verzich. Takze pokud je neco na modelu Spielmaxu spatne (a na jinem modelu spravne), tak to lze napravit.

Mazanov: Ja si myslim, ze je jednodussi nastrikat kotel pred sestavenim modelu. Ty nenabarvene vozy by nejpis levnejsi nebyly kdyz pripocitame postovne. Spielmax toho objednava stovky, jejich cene ja konkurovat nemuzu. Umim i bez DPH pokud mate registraci.
Pro sebe bych delal jen kotel formou obtisku. Tabule i podvozky umi tiskarna potisknout primo (rovne plochy).

vlecka: Diky! Citelny vyrobni stitek v TT vsak udelat neumim. Ten tvar vsak pomuze. Predpokladam, ze v realu byl stejne cely stitek pretren barvou.
vlečka
Pondělí, 29. srpna 2016 - 19:19:49  
Neregistrovaný host
185.15.111.26
u nás tyhle 2 cisterny sloužily jako součást čerpací stanice...štítek je z jedné z nich...
Úterý, 30. srpna 2016 - 11:13:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 388
Registrován: 12-2006
Zdravím. Na http://www.trainmania.info/diorama.html#diorama_13 je článek o novém fotodiorámatu.


------------------------------------------------
TRAINMANIA - Zajímavosti o velké i malé železnici
Úterý, 30. srpna 2016 - 18:24:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 283
Registrován: 3-2010
Sdečně všecny zdravím! Opět jsem nalezl chuť k modelaření a proto jsem si z nevyužitých dílů k mašině, kterou mi zpájel kamarád, opravil svou mašinu, kterou jsem před lety téměř zničil. Byly poničené vany a byla to verse 008. Po té, co jsem si koupil zpájený model 008 jsem z ušetřených dílů přestavěl tu mou 008 na 001. Bude to pojízdná maketa (protože nemám na 2 nové Br 86)stavěná na starém pojezdu.

Statistik
Úterý, 30. srpna 2016 - 20:22:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5023
Registrován: 6-2004
J_p: k tomu popisu - OK, pokusím se to dát dohromady.
Za tip na tiskárnu díky. Jak to vypadá s poř. cenou a s provozními náklady?
Úterý, 30. srpna 2016 - 21:48:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1456
Registrován: 4-2006
J_p: Jestli máte zkušenosti s UV tiskem, tak se s dovolením zeptám: jaká je pracovní výška tiskové hlavy nad potiskovaným povrchem? Když to potiskne boxcary, asi to umí tisknout i přes výztuhy na bočnici atd. - dokázalo by to tisknout z výšky cca 5 - 6 mm? Tedy konkrétně - potisknout bočnici kapotové lokomotivy? Tady píšou, že výška reliéfu může být 2 mm, ale pro potisk i boční strany média, což bych já nepotřeboval.
Díky.

(Příspěvek byl editován uživatelem Zlámalík.)
Zlámalíkovy mašinky: tt120.webnode.cz
Středa, 31. srpna 2016 - 11:35:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1087
Registrován: 8-2004
Statistik:
Porizovaci cena ca. 416 000 Kc, provozni naklady zanedbatelne (v porovnani s ALPS) - pokud se tiskne. Barva se musi vymenit po roce i kdyz neni spotrebovana. Nejmensi napln s barvou stoji 2300 Kc, takze 13800 Kc za rok, + plat pracovnika, energie, najem atd. Ekonomicky to ma smysl jen pokud pracovnik dela neco jineho a k tiskarne prijde obcas vymenit potiskovane predmety, jinak byste se nedoplatil. Tam kde jsem nechaval delat potisk maji 3 tiskarny tohoto typu, ale hlavne se zabyvaji sitotiskem.

Zlamalik: 2 mm je hranice. Da se to samozrejme nastavit i vyse, ale cim vetsi vzdalenost od tiskove hlavy, tim to bude mene ostre.
Kapotove lokomotivy by se potisknout daly pokud by se s tim pocitalo uz pri konstrukci modelu a kabina byla zvlast. Jinak snad bude lepsi obtisk.
Nejlepe by bylo vyzkouset to. Test se da udelat samozrejme i na folii s tim, ze se vzdalenost tiskove hlavy nastavi stejne jako u modelu.

Pristi navstevu tiskarny planuji na konec zari.
Středa, 31. srpna 2016 - 22:06:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1457
Registrován: 4-2006
J_p: mockrát díky za info! Pro daný záměr je to passé, kabina oddělit nejde, resp. zůstane tam furt výstupek právě těch cca 5 mm. Ale aspoň vím, co je v silách technologie. Jinak ceny jsou očekávatelné, pro zájemce o vlastní kus je tu něco mírně jetého z ebay: http://www.ebay.com/bhp/uv-printer
Zlámalíkovy mašinky: tt120.webnode.cz
Pátek, 02. září 2016 - 14:22:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1903
Registrován: 5-2011
Dovolím si po delší době mírné reklamní okénko.

Na web jsem umístil článek o stavbě, jak postavit vůz Rybák od SDV, na co si dát pozor a další informace nejen o osvětlení do těchto vozů s rozšířeným návodem o praktické postupy pro DCC osvětlení.


Zítra v sobotu (3. září) a v neděli (4. září) se koná v Pečkách výstava s workshopy, přijďte třeba jen na kus řeči a nebo si spájet vlastní osvětlení do nějaké vozu, který si s sebou donesete!
www.lhotisazejmi.webnode.cz

Když víš, že to nejde, tak řekni někomu, kdo neví, že to nejde a ten to udělá.
Techmen
Sobota, 03. září 2016 - 14:18:42  
Neregistrovaný host
109.224.76.21
Beran1970: Zdravím, mám malý dotaz, kde se dá takováhle stavebnice zakoupit? Z obrázků je patrný výrobce KUBER, ale stránky této firmy jsou poněkud neaktulizované. A strýček Google mi taky nepomohl. Jinak hezká práce a šikovný vůz.
Neděle, 04. září 2016 - 08:50:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 626
Registrován: 9-2013
https://youtu.be/A1xksU1O1Xw

Německá patrová souprava mění majitele.
Neděle, 04. září 2016 - 09:44:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 22
Registrován: 10-2013
Techmen: Je potřeba KuBer-ovi zavolat nebo napsat. On už zajisté bude vědět.[vypravci]
Neděle, 04. září 2016 - 13:34:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7
Registrován: 6-2011
Techmen: Základ stavebnice je od p.Kubíčka, jak píše 777, je třeba tuto stavebnici poptat e-mailem. Podvozky jsou od HekTTora, nárazníky od Detailu, madla jsem udělal vlastní s kulatiny 0,3mm, ty ve stavebnici jsou moc humpolácké. Lávky na střeše jsem taky upravil tak, aby mohla být vrchní část z dýhy. Největší problém je u výsypek na spodní části. Na skutečném vagonu jich je 12ks, na každé straně 6, ale stavebnice jich obsahuje pouze 8ks. Já jsem to vyřešil tak, že jsem si koupil stavebnice dvě, jeden vagon jsem sestavil s budkou a výsypkami na spodní části a druhý vagon bez budky a bez výsypek. Bohužel stavebnice je bez návodu, takže když jsem sestavil první vagon, přesně jsem věděl, jak nemám postupovat při stavbě toho druhého!!!
Neděle, 04. září 2016 - 14:18:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 773
Registrován: 9-2003
Na stránky jsem dal malou fotorecenzi modelu 743

Stránky o modelové železnici TT, digitál, zvuky
http://jacek-modely.cz
Neděle, 04. září 2016 - 23:45:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 118
Registrován: 1-2013
Otázka myslíte si někdo že tak do 2 let přijde kuehn s lokomotivou 363 nebo 163. Docela by mě to zajímalo protože všichni akorát chrlí motorové lokomotivy a na elektriky se nějak zapomíná.
Techmen
Pondělí, 05. září 2016 - 11:42:26  
Neregistrovaný host
109.224.76.21
Beran1970: Díky za podstané informace. Je škoda, že výrobce takovéhle stavebnice drží v "tajnosti".
Pondělí, 05. září 2016 - 19:35:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 78
Registrován: 2-2013
Někdo v minulosti řešil na co naložit v současné době auta - no současné vozy od Tilliga by se daly s přivřením očka použít.
Úterý, 06. září 2016 - 00:20:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1461
Registrován: 4-2006
Techmen: no, když je výrobce líný dělat modely pořádně (viz ty výsypky) a když mu pak lidi jako já omlátí podobné nedostatky o hlavu, není se co divit, že si to nechává pro zasvěcené.
Zlámalíkovy mašinky: tt120.webnode.cz
Úterý, 06. září 2016 - 07:26:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8
Registrován: 6-2011
Techmen: Zlámalík to popsal trefně na svých stránkách při popisu stavby modelu 742.701, a platí to pravděpodobně při stavbě většiny stavebnic od tohoto výrobce, že se modeláři dává větší prostor pro dotvoření modelu vlastními silami[happy][happy][happy]!!!
Emil Švec
Pátek, 09. září 2016 - 21:08:59  
Neregistrovaný host
84.246.166.25
Tak jsem si říkal, že bych si koupil 2-3 Bdmtee k Syslovi v Najbrtu II na ITvlaky. Když jsem to otevřel a zjistil špatný počet oken a hlavně ty dveře, vše za krásnou cenu 1235 korun... To už si snad dělá výrobce srandu a jako naše závodní kuchyně zkouší, co jsme ještě schopni skousnout... [ko]
Pátek, 09. září 2016 - 22:29:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1904
Registrován: 5-2011
Emil Švec:
Netřeba se rozčilovat, ty vozy jsou již poměrně staré, dle německého vzoru, jen to pojali po Báňovsku, a tak nabízí nástřik v N3, protože z metru nebo ze tří se to vlastně nepozná. [wink] Bohužel se najde dostatek lidí, co to koupí, aby se to vyplatilo. Vlastně je to úplně stejné jako u výrobce výše.
www.lhotisazejmi.webnode.cz

Když víš, že to nejde, tak řekni někomu, kdo neví, že to nejde a ten to udělá.
Pátek, 09. září 2016 - 22:38:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 284
Registrován: 3-2010
Trošku jsem si zamodelařil...
Petr_k
Pátek, 09. září 2016 - 22:42:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11615
Registrován: 4-2003
Ale to je překvapení. Pokolikáté už? Ono dederonské Bmh není totéž co Bymee ČSD...
DIE VERGELTUNGSAFFE!
Nur selten kommt was besseres nach. (Franz Josef Karl von Österreich)
Emil Švec
Sobota, 10. září 2016 - 08:13:48  
Neregistrovaný host
84.246.166.26
Mě štve ta neskutečná drzost výrobce, který si dělá vyloženě [zadnice] ze svých zákazníků. Tohle může prodávat jako start verzi za 600, protože forma už je odepsaná a nemusel nic platit za vývoj. Co přijde příště? BDs s modře přestříkanými okny na Ds? Zákazníci jsou také blbci, že to koupí a podporují je v tom
Sobota, 10. září 2016 - 13:07:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 81
Registrován: 2-2013
Popravdě - výrobci je to jedno - prodá x mutací DR. Toto je počin IT Vlaků, co si to zadaly jako zakázku na základě poptávky a ta je(u těchto vozů bude těch 300 kousku tak do tří měsíců pryč). Jinak je pro fajšmekry více možností jak si pořídit odpovídající vozy dle skutečnosti. Tyhle jsou pro ten zbytek co to neumí. Co se týče ceny, tak ty nenápadně lezou nahoru - brejla od nejmenované firmy v ČR na počátku také stál 2800,-. U těch ostatních je to samé - snad krom Roca, tam byl nadhodnocen hned na začátku, takže šel nakonec do výprodejů. Ono se stačí podívat na ostatní vozy - euro leze nahoru, výroba je dražší a ostatní blablabla - jako u benzínu.
Úterý, 13. září 2016 - 14:06:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 255
Registrován: 1-2009
Golem,už se ti to tady psalo několikrát. Vytvoříš schopný model a pak ho sprasíš tou lesklou barvou. Copak nemáš pětatřicet korun na matnou humbrolku? Jestli ne tak napiš. Já ti je věnuju.
Úterý, 13. září 2016 - 16:49:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1088
Registrován: 8-2004
Vober: vzhledem k tomu, ze na tom jeste nema popis, tak je ta leskla barva v naprostem poradku.
Obtisky je treba aplikovat na leskly povrch, aby se pod nimi netvorily bublinky. Matny nebo polomatny bezbarvy lak prijde az na konec.
vlečka
Úterý, 13. září 2016 - 20:32:52  
Neregistrovaný host
185.15.111.26
to je fakt..lesklé barvy nikdy![ko]
Úterý, 13. září 2016 - 22:39:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1464
Registrován: 4-2006
Emil Švec: já už se přestal čílit, je to furt to samý. Výrobce vybere něco, co se dá volbou jiného nátěru a zamlčením nedostatků prodat v 20 mutacích a to pak sází na pás. Kotle Zacs? Blbě buď počet obručí a délka vozu nebo lávka, vyber si. Vozy Uacs na uhelný prach prodané jako Uagps Transcereales? No problem.
A stejnou ukázkou jako objednávka IT vlaků jsou enderácké "Wapky" v nátěru OKD-D, zadané do výroby Hobby Shopem v době, kdy jsem z toho ještě byl blbý, jásal a jel si pro ně do Ovy [kladivo] Jak píše Jeff: kdo neumí - koupí, kdo umí - zařídí se a toto neřeší. Co bys dělal, kdyby bylo vše dokonalé? Tolik peněz nemáš [biggrin]
Zlámalíkovy mašinky: tt120.webnode.cz
Úterý, 13. září 2016 - 23:02:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 774
Registrován: 9-2003
Emil Švec, Zlámalík:

Je třeba rozlišovat mezi výrobcem a prodejcem. Výrobu zadal prodejce, zde na základě velké poptávky. Je jasné, že jde o pouhou mutaci, výrobu toho správného vozu z nových forem asi těžko kdo zaplatí. Ale nechápu nad čím se tak rozčilujete, máte tolik možností:
1) koupit/nekoupit
2) vyrobit si vlastní, pominu-li odlitky, existuje stavebnice i barevné obtisky na všechny verze
http://www.modely-masinek.cz/userFiles/bdmtee_najbrt.jpg
http://www.modely-masinek.cz/userFiles/bdmtee_najbrt1.jpg
3) nechat si to někým postavit a zaplatit dvoj až trojnásobek Tilliga
4) nebo někde zadat výrobu za své...
Stránky o modelové železnici TT, digitál, zvuky
http://jacek-modely.cz
Jan Jesenius
Středa, 14. září 2016 - 13:03:25  
Neregistrovaný host
83.208.208.147
Mohu se zeptat, kde se dá sehnat TT odlitek Sysla vhodný pro přestavbu pomocí leptu od modely-mašinek? Doufám, že ne jen na burze...
Středa, 14. září 2016 - 20:47:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1465
Registrován: 4-2006
Jacek: ja se však nerozčiluju,to mne dávno přešlo. Používám všechny čtyři metody k téměř naprosté spokojenosti. Však víš. Spíš si říkám, kolika lidem "to stačí". Proto chybí tlak ns výrobce a prodejci se nebojí zadat paskvil.
Zlámalíkovy mašinky: tt120.webnode.cz
Emil Švec
Středa, 14. září 2016 - 21:38:24  
Neregistrovaný host
84.246.166.50
Sysla koupíš za 250 od Molaty na burze. Mám ho, celkem povedený, ale mám jej bez leptů.

Já se snažím bojkotovat, nejen u modelů. Ale když vidím, jak průměrný Čech skočí s letákem v ruce ve čtvrtek běží do nejmenovaného polského řetězce... Pak se nelze divit, že prodávají šmejd. Což šmejd, ale za tu cenu
modely tt
Pátek, 16. září 2016 - 08:50:43  
Neregistrovaný host
37.221.254.243
No jo, hold Tillig je zvyklej na to ( stejně jako jiní výrobci ),že ten paskvil náš modelář koupí. To může Tillig stříknout V100 hodit na to tabulky 725 a máte karkulku jak vyšitou..
Doufám že naši modeláři se těmhle vozů obloukem vyhnou.
Pátek, 16. září 2016 - 09:26:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 83
Registrován: 2-2013
Jak jsem psal - klukům u Tiliga je to úplně jedno - když si u nich někdo tu 725 objedná a zaplatí, tak mu ji vyrobí. No a modelář si tenhle vůz nekoupí, páč si ho vymodeluje - vozy bude kupovat ten kdo to neumí a komu to stačí a těch je soudě dle trhu většina - třeba jako u 141.
Sobota, 17. září 2016 - 01:11:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1089
Registrován: 8-2004
Nahodou jsem si vsiml, ze TT filigran zacal delat vyhybky CSD v TT.
vyhybky CSD
nalini
Pondělí, 19. září 2016 - 21:14:24  
Neregistrovaný host
109.202.88.11
Realita je bohužel taková, že max 10% znalých to bojkotuje, ale 90% ostatních to s nadšením koupí ... to vůbec nejsou modeláři, ale konzumenti, ti ani neví, že existují nějaká fóra atd ... a kdo si na tom ve finále mastí kapsu? Samozřejmě zadavatel (prodejce) a výrobce ... pokud se paskvil úspěšně prodá, za chvíli se navrhuje další ... prostě trefně řečeno v jednom filmu ... "nová doba, host vyhání vrchního" ...
Pondělí, 19. září 2016 - 22:01:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 775
Registrován: 9-2003
nalini
a koho nebo co chcete čím bojkotovat? Přečtěte si můj příspěvek výše, máte tolik možností... Tillig stejně nikdy tento echt český vůz nevyrobí, stejně jako spoustu jiných řad. kdo by to zaplatil?

...to vůbec nejsou modeláři, ale konzumenti, ti ani neví, že existují nějaká fóra atd ...
no na těch fórech jsou ti skuteční modeláři. To jako ti co z fotky v malém rozlišení okamžitě poznají co všechno je špatně a pomalu si tam trhají občanky, ale sami nikdy nic nevyrobili že... [rofl]
Zřejmě jste taky ten konzument, skutečný modelář si ten model postaví.

Tyto "Wapky" jsem si postavil dlouho před tím než se vůbec uvažovalo o nějakých mutacích a nemusím kafrat o paskvilech na nějakých fórech...

Stránky o modelové železnici TT, digitál, zvuky
http://jacek-modely.cz
Pondělí, 19. září 2016 - 22:22:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7297
Registrován: 5-2002
ad J_p: Ano, v Karlštejně již rok uspokojivě slouží prototypy [biggrin]




Sériové výhybky jsou na odbočce Jezero.
(nějak jsem jí nevyfotil).

(Příspěvek byl editován uživatelem Petr Šimral.)
Úterý, 20. září 2016 - 01:03:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7299
Registrován: 5-2002
Tak jsem to Jezero našel u kamarádů.
Úterý, 20. září 2016 - 19:46:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1090
Registrován: 8-2004
Petr_Šimral: moc pekny!
Vsiml jsem si, ze mate i vyhybky a koleje s plastovymi prazci. Jaky je vas nazor? Jsou dostatecne pekne nebo je lepsi priplatit si za drevene? Ja mam od Filigranu zatim prazce jenom drevene (a vyhybky DR) ze start setu, tak nemuzu porovnat.
Cekal jsem na slibovane vyhybky od pana Kuehna, ale slibil je tusim pred 3 lety a nejak porad nic. Takze by "zakazku" mohl nakonec dostat TT Filigran [happy]
Úterý, 20. září 2016 - 21:09:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7300
Registrován: 5-2002
Kvalita plastovych prazcu je velmi uspokojiva, ale jeste ted me boli prsty od navlikani prutu.

Od dohodnuti rozsahu objednavky a zaplaceni zalohy trva dodavka cca 2 mesice