Diskuse K-report » Archiv 2016 » Železnice » Parní lokomotivy » Archiv diskuse Parní lokomotivy do 21. 02. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse Parní lokomotivy do 21. 02. 2016

dolů
   autor příspěvek
Pátek, 12. února 2016 - 14:20:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3229
Registrován: 9-2005
Nevím snad o žádné mašině která by to takhle venku měla

555.3008



(Příspěvek byl editován uživatelem Pepa_L.)
Pár obrázků ode mne...
Pátek, 12. února 2016 - 19:48:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 167
Registrován: 4-2010
Rosta_kolmix: v dodatku "H" dokumentu NAŘÍZENÍ KOMISE (EU) 2015/995 ze dne 8. června 2015 se v bodě 2. píše:

"OBECNÉ USPOŘÁDÁNÍ VNĚJŠÍHO OZNAČENÍ
Velká písmena a číslice, z nichž se skládá nápis označení, musí mít minimální výšku 80 mm, typ písma je bez patek
odpovídající kvality. Menší výška může být použita pouze tam, kde neexistuje žádná jiná možnost umístění označení
než na podélníky."

Nedalo by se alespoň aplikovat tuto výjimku a udělat to označení menší, když už musí nutně být?

(Příspěvek byl editován uživatelem Kpka.)
http://www.kpka.cz

„Pouze dvě věci jsou nekonečné. Vesmír a lidská hloupost. U té první si tím však nejsem tak jist“ Albert Einstein
Pátek, 12. února 2016 - 19:52:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2003
Registrován: 11-2006
Řešením dle chytré horákyně je i označení dle TSI na magnetické fólii. V případě potřeby se dá na historických vozidlech jednoduše sejmout v zájmu zachování historické věrnosti. Zvenku musí být dle vyhlášky označeno každé vozidlo, není však jednoznačně určen způsob a provedení. [wink]

Ad KPKA My jsme na našich motorových"krabičkách" sjednotili velikost označení s ostatními popisky na rámu na výšku 40mm a zatím se nás nikdo proto nesnažil perzekvovat.

(Příspěvek byl editován uživatelem E499001.)
Jsem první a zároveň i poslední ve státních službách . . . E 499.001
http://www.spdz.estranky.sk/- stránka věnovaná M131.1443 (a nejen jemu)
Pátek, 12. února 2016 - 19:56:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4233
Registrován: 5-2002
Dnes jsem si kvůli této "prasečině" udělal ještě jedno telefonické kolečko a dal na toto téma i řeč s našim ředitelem a jako konsenzus se asi vydáme cestou oddělávacích tabulí, které budou na lokomotivě standardně v poloze "vyvěšeno", jen přímo na nostalgických jízdách budou v poloze "odendáno" [proud]
Není to sice úplně čisté řešení, ale zatím asi nejmenší zlo, které nás napadlo.
Každopádně výtka DÚ se netýká jen nás, DHV Lužná řeší stejný problém a patrně se dotkne všech parniček [uhoh]
www.prototypy.cz - Stránky, které vytváříte Vy všichni!

POZOR! Změna emailu webu, nově: prototypy(uzenáč)centrum.cz
JNi
Pátek, 12. února 2016 - 23:33:06  
Neregistrovaný host
89.102.60.147
Tak to už zbývá jen ten Najbrt [biggrin]
http://www.zelpage.cz/fotogalerie/big/sranda004.jpg
Sobota, 13. února 2016 - 00:00:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6595
Registrován: 9-2003
Ad.Pepa myslel jsem v české kotlince.. [happy]
Si zas někdo honí triko..myslím rozumní lidé se domluví aby se vyhovělo liteře zákona a historickému stroji..Někde pod budkou na rámu menším písmem si to dovedu představit..ale jinak..[uhoh]To už tam můžeme rovnou plácnout opravdu toho najbrta..když paskvil,tak pořádně..
Už mě ty nařízení Made in EU začínají fakt pít krev,taknějak celkově tenhle spolek byrokratů..ale to sem nepatří..[crazy]

(Příspěvek byl editován uživatelem alf.)
..pořádná mašina má kotel a komín..
4 ze škodovky
Sobota, 13. února 2016 - 01:51:05  
Neregistrovaný host
81.7.17.24
ze škodovky:"ty vole tak ů!!když ti to vadí!!zase se řeší kraviny!příště tam napíšu čárku!

Vůl jsi tu právě ty, blbečku.
neregPetrS.
Sobota, 13. února 2016 - 10:21:11  
Neregistrovaný host
77.240.103.199
Němcům to takto stačí. Zas musíme být němečtější, než Němci. [crazy]
Sobota, 13. února 2016 - 11:22:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3230
Registrován: 9-2005
Každopádně výtka DÚ se netýká jen nás, DHV Lužná řeší stejný problém a patrně se dotkne všech parniček,

Spíš se na to zase prdělo jak na placatý kámen a někdo z hora si dle zákonu o gravitaci a exkrementu musel došlápnout. Stejný příklad (a asi milion dalších) jako EU normy pro OOSPO o kterých se vědělo asi už pět roků, ale od začátku letošního roku vešly v platnost, tudíž je jejich nedodržení postižitelné, tj. se v současnu aplikují salámovou metodou atd... [crazy]
Pár obrázků ode mne...
Sobota, 13. února 2016 - 15:22:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5709
Registrován: 2-2009
V orgánech EU zasedá tlupa dementů / obecně / a zdá se že virus blbosti je snadno přenosný i v digitální elektronické podobě.
Rád bych viděl, co udělají Angláni s Raketou....[coze]
22michal
Sobota, 13. února 2016 - 15:39:08  
Neregistrovaný host
82.117.159.151
Mn2- co by, udělají si výjimku, stejně jako na spoustu jiných věcí
Sobota, 13. února 2016 - 16:54:42  
Neregistrovaný host
90.177.235.174
Zdravím všechny příznivce železnice, jako bývalého obyvatele Vsetína by mne zajímalo,jaké asi budou další osudy "pomníkové" lokomotivy? Pamatuji její umístění u vsetínského nádraží, vypadala že ji právě odstavili z provozu-v topeništi popel, skoro kompletní armatura, píšťala, turbodynamo, napaječe, ve skříni v budce byly klíče a větší nářadí, pohrabáč a kartáč na trubky, páky regulátoru a rozvodu se volně pohybovaly...Co z toho zbylo a jaká je perspektiva? Má někdo informace (foto) o současném stavu?
Sobota, 13. února 2016 - 21:33:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4234
Registrován: 5-2002
dv.r - No, já si mašinu obhlížel asi před dvěma lety a moc kompletní nebyla, nicméně teď je v Brně u KPKV a patří mezi prioritní vozidla ke zprovoznění.
www.prototypy.cz - Stránky, které vytváříte Vy všichni!

POZOR! Změna emailu webu, nově: prototypy(uzenáč)centrum.cz
Neděle, 14. února 2016 - 13:37:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2007
Registrován: 11-2006
Tato lokomotiva měla také kdysi šanci na zachování, protože to byla jedna z mála, která ještě v polovině 80.let minulého století pravidelně fungovala na vlečce cukrovaru Trnava. Potom zničehonic konec a podle jistých zdrojů skončil kotel samostatně jako zdroj tepla a energie na pile v Makově.
Jsem první a zároveň i poslední ve státních službách . . . E 499.001
http://www.spdz.estranky.sk/- stránka věnovaná M131.1443 (a nejen jemu)
Neděle, 14. února 2016 - 20:54:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 360
Registrován: 6-2010
Archivní video: Zkušební jízda 556.0506 České Velenice - Veselí nad Lužnicí https://youtu.be/yE-npwit3lE

Pondělí, 15. února 2016 - 09:19:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 143
Registrován: 9-2007
K nápisům - pak máme taky směrnici o interoperabilitě 2008/57/ES, kde je v článku 1, odstavci 3, písmenu d uvedeno, že z působnosti této směrnice (a tedy tím i všech návazných TSIček) lze vyjmout "infrastruktury a vozidla vyhrazená výlučně pro místní použití či historické nebo turistické účely." Toto vyjmutí je v rukou členského státu. Obdobnou definici najdeme i ve směrnici o bezpečnosti železnic čl. 2, odst 2, písmeno d (2008/110/EU kterou se novelizuje 2004/49/ES).

Historická vozidla tedy mají možnost býti ze striktního výkladu vyjmuta. Kdo přesně toto vyjmutí má provést nevim, nejsem právník (MD? nebo stačí rozhodnutí DÚ?).

On to připouští i stávající zákon o drahách, resp. prováděcí vyhláška 173/1995, kde se v příloze 3 v požadavcích na vozidla v poznámce uvádí, že pro histroická vozidla stanoví nápisy dopravce ve svém technologickém postupu.

Podle mého názoru to elegantně vyřešili v D, kde tamní EBA k tomu dala stanovisko odkaz. To připouští velikost označení i pod 80 mm, ale minimálně 40 s tím, že umístění musí být na obou stranách vozidla dobře čitelné a může být umístěno tak, aby rušilo co nejmíň historický vzhled vozidla. A platí to pouze pro vozidla, která se budou vyskytovat na traích v systému TEN (tedy tam kde také platí TSI).

My teda na našich vozidlech půjdeme zatím "německou" cestou a uvidíme. 8 cm 12 ti místný číslo pod tabulkou hurvajze si fakt představit neumím.
Sehule
Pondělí, 15. února 2016 - 15:06:30  
Neregistrovaný host
188.75.139.98
Jeden dotaz z doby opravárenství: Byl standardní postup, že se používala hnací dvojkolí (nebo běhouny) z jiných lokomotiv (zrušené) na právě opravovanou mašinu , že tedy oprava proběhla výměnným způsobem?? a dvojkolí z opravované mašiny se opravila a použila pak na další opravovanou mašinu?
Opravář
Pondělí, 15. února 2016 - 15:32:49  
Neregistrovaný host
212.24.147.202
Ano bylo.
Pondělí, 15. února 2016 - 19:45:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 27
Registrován: 11-2014
Krátké video z víkendového provozu Žitavské úzkokolejky :
https://www.youtube.com/watch?v=6Zvs-bgY17A
Pondělí, 15. února 2016 - 22:16:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4235
Registrován: 5-2002
M_p - ANO, taky se to dnes u nás řešilo. Že je "divné", aby bylo 12-ti místným kódem značeno NEinteroperabilní vozidlo, notabene historické, pro které to žádný předpis přímo nenařizuje...
Následně mi odpoledne přišel mail, že ze strany DÚ by mělo být respektováno značení písmeny i o minimální výšce 40 mm, což se mi pro [masinka] také zdá být rozumný kompromis [wink]
www.prototypy.cz - Stránky, které vytváříte Vy všichni!

POZOR! Změna emailu webu, nově: prototypy(uzenáč)centrum.cz
Pondělí, 15. února 2016 - 23:02:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2497
Registrován: 7-2011
Hmm, koukám zase jsme papežštější než papež a háže se to jako obvykle na "zlou EU". Holt českej ouředníček je vynalézavej. [biggrin]
neregPetrS.
Úterý, 16. února 2016 - 08:01:00  
Neregistrovaný host
82.117.130.25
Snad ani ne český úředník, spíš to zavání sebemrskačstvím. Z úřadu přijde upozornění, že je potřeba vozidla označit, a tady se hned vymýšlejí nápisy přes půl mašiny [crazy]
Učedník
Úterý, 16. února 2016 - 13:00:29  
Neregistrovaný host
147.229.135.156
K opravě vsetínské CN 350 - nemá někdo info jestli se na ní už nějaké práce rozeběhly? Pokud vím, tak KPKV koupilo jen další páru (nějakou Němku), takže momentálně vlastní 3 neprovozní páry (ještě má CP 600), tak by mě zajímalo, která bude na opravu prioritní.
moricko
Úterý, 16. února 2016 - 13:40:16  
Neregistrovaný host
217.12.48.22
K tým nápisom, na Slovensku je to jasné. EU dala podnet na spracovanie daného výnosu. Úradník namiesto toho aby ho prerobil - upravil pre potreby domovskej železnice, ho jednoducho prekopíroval a bez mihnutia oka odklepol. To aké vozne a rušne jazdia po železnici ho vôbec nezaujíma, či sú aj dáke výnimky alebo podobne. Hold uradník je boh a pracuje len do výšky platu s klapkami na očiach.
TO ja páni realita. Podobne je to aj s ECM na nákladné historické vozne. Zákon nepozná výnimku ani zmienku o niečom špecifickom ako sú hist. vozidlá. Ach je to boj.
Úterý, 16. února 2016 - 14:13:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4236
Registrován: 5-2002
neregPetrS. - No, upozornění, to bych ještě bral. Ale když už jsou to "výhružky" pozastavením registrace (a tím defacto i provozování), tak to mi už tak mírumilovné nepříjde [nene]
Že současná legislativa něco takového přímo nenařizuje, to už je věc druhá...
www.prototypy.cz - Stránky, které vytváříte Vy všichni!

POZOR! Změna emailu webu, nově: prototypy(uzenáč)centrum.cz
J. Kučera nereg.
Úterý, 16. února 2016 - 16:53:32  
Neregistrovaný host
82.117.130.25
Dobrý den, náhodou nenašel by se nějaký dobrý člověk, který by mi poskytnul foto lok. 465.014? Známého děd na ní prý jezdil na trase Zvolen - Bratislava...
pantáta z ONJ
Úterý, 16. února 2016 - 18:56:03  
Neregistrovaný host
82.202.112.229
Rosta_kolmix: Dnes jsem si kvůli této "prasečině" udělal ještě jedno telefonické kolečko a dal na toto téma i řeč s našim ředitelem a jako konsenzus se asi vydáme cestou oddělávacích tabulí
Když jsem to dočetl sem, tak jsem se celkem vylekal. [proud]
Úterý, 16. února 2016 - 21:14:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 613
Registrován: 1-2012
20.8.1991 před cestou na váhu do ŽOS České Velenice
Brno Dolní
Středa, 17. února 2016 - 11:37:57  
Neregistrovaný host
37.48.59.78
Učedník

CN 350 je v hale pod střechou, tak aby dál nechátrala. S jejím zprovozněním se prý do budoucna počítá. Vzhledem k tomu, že "průmyslovky" byly celkem jednoduché lokomotivy, ta šance tu rozhodně je. Bylo až paradoxní, když se lokomotiva začala sundavat z pomníku, kolik lidí najednou mělo o tuto parničku zájem. Do té doby, tam jen stála, chátrala a byla používána jako latrína a přístřešek pro různé živly.

"Němka" přitažená ze SR, je řekl bych prioritou KPKV. Vzhledem k dostupnosti ND a faktu, že tato lokomotiva je celkem kompletní, je více-méně možné že se již v brzké době, začne zprovozňovat. Zde je třeba poděkovat kolegům ze SR, že nebránili odprodeji lok. ba naopak je třeba ocenit v této věci i jejich snahu.
Učedník
Středa, 17. února 2016 - 12:22:58  
Neregistrovaný host
147.229.135.156
Brno Dolní: Tak ona ta CN 350 na Vsetíně zas tak opomíjená nebyla - před dvěma roky ji zaměstnanci SŽDC za peníze SŽDC a ve svém volném čase komplet natřeli. Spíš mě zarazil způsob prodeje, který proběhl naprosto utajeně, a dokud se tam nevyvěsil onen transparent "Mašinku nám prodali, nikomu vědět nedali", tak by se o tom dozvěděli lidi až jak by byla odvezena. Toto jednání mi přišlo dost nefér jednak vůči místním občanům, ale hlavně vůči zaměstnancům stanice Vsetín, neboť zásluhou jejich předchůdců se tam ta mašinka vůbec dostala a jejich mladší kolegové se o ni v rámci možností snažili starat. A snahy o její záchranu byly i mezi místními, ale nikdo z kompetentních nedokázal říct, komu ta mašina vlastně patří a tím taky nemohli podat žádost na její zprovoznění. Asi si každý dokáže představit jak se tvářili, když se dozvěděli, že mašinu prodalo DHV (které pro tuto mašinu nikdy nehnulo ani prstem) a navíc bez výběrového řízení. A když vidím že KPKV kupuje lokomotivy jak na běžícím páse, tak vůbec nevěřím tomu, že by byla někdy zprovozněna, natož do 5 let, jak tvrdil pan Kotas novinářům.
Středa, 17. února 2016 - 12:35:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2540
Registrován: 6-2007
Tu plachtu tam vyvěsil člověk který o ni měl zájem, ale nikdo mu delší čas nebyl schopný říct čí to vlastně je. Tak alespoň v mezičase sháněl chybějící díly, materiál a možnosti opravy kotle. Bohužel zřejmě pomocí informací které se mu podařilo získat a díky jeho zájmu se to pak vyvinulo v prospěch jiné strany. Jen ten plácek po mašině je na Vsetíně teď celkem smutně prázdný.
[new] www.rajnochovicka.cz - Rajnochovická lesní železnice

Opravovač
Středa, 17. února 2016 - 12:54:13  
Neregistrovaný host
212.24.147.202
Učedníku. Co je lepší venku nebo pod střechou[kladivo]
Učedník
Středa, 17. února 2016 - 13:23:31  
Neregistrovaný host
147.229.135.156
Opravovač: A co se na to podívat z jiného úhlu - co je lepší? Aby byla venku k radosti lidem a hlavně dětem, co kolem ní denně chodili, nebo zavřená v hale k radosti jednoho sběratele? Samozřejmě že pod střechou chátrá méně, ale tento argument má smysl jen tehdy, pokud by se lokomotiva opravdu začala zprovozňovat, ale vzhledem k výše řečenému v její opravu nevěřím, takže její odkup a přesun vnímám jen jako uspokojení sběratelské touhy jednotlivce. A vzhledem k poměrům (a slibům), za jakých byla mašinka odkoupena, se mi to nelíbí. Je to můj názor s kterým můžete a nemusíte souhlasit.
tazatel
Středa, 17. února 2016 - 17:46:23  
Neregistrovaný host
212.111.21.92
A teď mi řekněte jakým právem tu mašinku DHV prodalo?Kdy se stala jejím majetkem?Za jakých okolností?Je velice smutné,když o ni mělo spoustu lidí zájem,že ruka ruku myla a najednou je mašinka v Brně.Nikdo po tom ani neštěkl.Nejvíce by mne zajímalo kdo jednal za slavnou Lužnou?Opět nějaká černota,když má někdo zájem,nikdo nebyl schopen říci a najednou je prodaná a přemístěna do Brna.Jaká byla částka za lokomotiu,nuže jsem zvědav jestli někdo tyto otázky záhadného prodeje a sprostého kšeftu objasní
Středa, 17. února 2016 - 18:13:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3112
Registrován: 10-2008
tazatel: Můj názor je, že Vaše otázky zůstanou nezodpovězeny... [uhoh] Když už je zde řeč o "průmyslovce", co stála na Vsetíně: [andel]


+ jeden starší snímek návratu soupravy z oslav tratě 280, zpět do Brna: [fotic]

Středa, 17. února 2016 - 18:23:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2543
Registrován: 6-2007
Asi tak nějak, ze sídla "králů české železniční nostalgie" z Lužné [crazy] se asi pravdu nikdo nedozví. Jediné pozitivum teda je, že je snad mašinka pod střechou a chráněna před vandaly.

[new] www.rajnochovicka.cz - Rajnochovická lesní železnice

433.015
Středa, 17. února 2016 - 18:27:43  
Neregistrovaný host
109.81.208.74
tazatel..Hele neprodávalo to náhodou ČD?
Středa, 17. února 2016 - 19:11:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 749
Registrován: 10-2006
Je mě jedno kdo ji vlastní, ale jsem rád že je pod střechou a schovaná . Ostatní si trhněte
Učedník
Středa, 17. února 2016 - 19:23:51  
Neregistrovaný host
78.45.120.229
Já jsem chtěl jen poukázat na to, jak pan Kotas velice místním sliboval, jak se hned začne s opravou té mašinky a jak ji do takových čtyř až pěti let zprovozní a pak bum ho - má přitaženou Němku, která je prioritní, a s opravou vsetínské mašinky se "do budoucna počítá"...
Středa, 17. února 2016 - 20:20:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 750
Registrován: 10-2006
Učedník: a kde berete tu neochvějnou jistotu, že jí do 5 let nerozjezdí? Nějak nechápu proč se nad tím pozastavujete? Termín padl, tak kritizovat můžete nejdříve za 5 let. [nene]
Středa, 17. února 2016 - 22:00:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4237
Registrován: 5-2002
S Ing. Kotasem jsem nedávno (nejen) o těchto mašinkách mluvil a říkal, že právě CN350 je prioritou č. 1 ke zprovoznění, i když to (vzhledem k finanční náročnosti) nějaký rok potrvá. Ale chce ji zprovoznit co nejdřív, protože to prý Vsetíňákům tak nějak dluží.
O stroj usiloval docela dlouhou dobu. "Němka" zatím bude stát a čekat na svou příležitost.

Jinak nevím, jestli zakoupení dvou polovraků parních mašin lze označit za "kupuje lokomotivy jak na běžícím páse", co pak třeba budete tvrdit (to uvádím jen jako příklad, ne z nějaké zášti) např. o panu Křížovi, Uherovi a dalších, kteří pořizují další vozidla větším tempem - např. jen v poslední době přibyly v Kolíně 2x 721 ze Slovenska, jedna 710 a nějaká 751...
Popravdě těmto "soukromníkům" fandím, protože kdybychom vše nechali na DHV a NTM, nebylo by nic - viz i nedávná diskuze zde.
Není to tak dávno, co půl národa brečela nad sešrotovaným "Štokrem" či vybrakovanými "Rybáky" ve ValMezu (a já zas brečím nad sešrotovanými 725.211, 725.511, 725.268 a 726.069 - vždyť DHV poslední "Karkulky" vpodstatě vyhubilo a nikomu to nevadí!!!), protože toto je prý špatně.
Teď tu další brečí nad tím, že se jiná vrakoidní pára uchrání před rozpadnutím a dostane naději na zprovoznění a je to opět špatně - tak mi kurňa řekněte, co je podle vás správně???!!!
A stejné je to třeba i s tím "Stříbrným šípem". Když čtu názory diskutujících, tak by asi pro všechny strany bylo nejlepší, aby se ta vozidla někde ve křoví rozpadla na prvočinitele. Jen mám obavy, aby pak někdo nezačal hulákat na celý internet, že jak to mohli "oni" dopustit...
www.prototypy.cz - Stránky, které vytváříte Vy všichni!

POZOR! Změna emailu webu, nově: prototypy(uzenáč)centrum.cz
Brno Dolní
Středa, 17. února 2016 - 22:15:01  
Neregistrovaný host
37.48.59.78
Co vím, tak Vsetínská pára se prodávala ne od DHV ale ČD a.s. Jirka Kotas se dotazoval jak u DHV tak i u jiných subjektů. Řekl bych, že u KPKV jsou jisté záruky zprovoznění.

Co se týče Němky, tato lokomotiva byla prodána jako téměř kompletní, navíc jako odstavená ne jako vrak, ale jako "záloha" a provozní. Jen dobou, co byla odstavena je třeba teď podniknout několikero kroků, které povedou ke zprovoznění. Ovšem pokud vše bude v pořádku a vyhovovat, je možné, že se Němka zde v ČR pod hlavičkou KPKV jako provozní co nevidět, objeví. Navíc co vím, je pro Jirku Kotase Němka splněný sen.

Je až z podivem, kolik lidí tu pláče, ale že by někdo za Jirkou dojel, pomohl, či dal nabídku finanční podpory, to ne. Každý zde pláče pod neregistrovaným jménem a dává zde X důvodů, proč právě On, a proč ne já. Myslím si, že vše je věcí jednání, rozumného přístupu a férovosti.
Čtvrtek, 18. února 2016 - 05:34:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6599
Registrován: 9-2003
Taky bych řekl že zde cítím jistou závist..někdo se prostě postaral konal a má..Už vidim jak v současnosti kupuje SŽDC barvu na nějaký pomnik..Takže měla pod vrstvou barvy v peči bezdomovců shnit na pomniku ale"doma"?Pod střechou ji je lepe navic v péči někoho kdo už něco dokázal..
..pořádná mašina má kotel a komín..
Čtvrtek, 18. února 2016 - 07:22:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5710
Registrován: 2-2009
Docela by mě zajímalo co má očesaný pomník společného s DHV. Netušil jsem, že DHV vlastní kdejaký pološrot. Tápu, já tápu.
Učedník
Čtvrtek, 18. února 2016 - 08:48:34  
Neregistrovaný host
147.229.135.156
Máte pravdu, že v tom rýpání je jistá závist - přece jen, když se o něco snažíte dva roky a pak zjistíte že se někdo postaral rychleji, protože má lepší kontakty, a dozvíte se to, až když je po všem, a nemůžete to už nijak ovlivnit, tak uznejte sami, že by jste z toho taky nebyli nadšení.

Původně jsem reagoval hlavně na příspěvek uživatele Brno Dolní, z jehož prvního příspěvku mi vyznělo, že hlavní je Němka a CN 350 někdy v budoucnu (asi jako zbylých 20? lokomotiv, co stojí v Brně na Dolním nádraží). A stejně, jako je pro Jirku Kotase Němka splněný sen, tak ta CN 350 byla naše srdcová záležitost. Ale to už je pase a nebudu to dál rozpitvávat. Samozřejmě mašince přeji lepší život než chátrání na pomníku a pokud je pravda co píše Rosťa, tak jsem jen rád.
Čtvrtek, 18. února 2016 - 09:45:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 617
Registrován: 1-2012
V podstatě všechny lokomotivní pomníky na pozemcích ČSD připadly DHV
Čtvrtek, 18. února 2016 - 10:30:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 144
Registrován: 9-2007
Řekl bych, že vsetínská pomníkovka byla prodána naprosto standardně podobně jako jsme my koupili cs 400 z Mostu. Prostě jsme napsali na ČD dotaz jestli je k prodeji, ČD a.s. se zřejmě zeptala svého DHV jestli ji chce do sbírek, to řeklo ne, následoval odhad ceny znalcem a následně schválení prodeje představenstvem ČD a.s. Majetkově nebyla DHV, ale a.s. Prostě standardní prodej majetku. Stejně tak mohl napsat / zjistit si tohle kdokoliv jiný.
Čtvrtek, 18. února 2016 - 10:43:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4238
Registrován: 5-2002
Abych doložil své tržení výše, zde ještě slova Jirky Kotase přímo vykopírovaná z odpovědí na email, kde jsem ho žádal o shrnutí jeho priorit, abych věděl, na která vozidla se letos pokusit sehnat nějaké granty. Snad mi Jirka odpustí, že sem pouštím část obsahu soukromé zprávy:

Každopádně jsem rozhodnutý zahájit opravu loko CN 350 v podstatě stejným způsobem jako u loko BS200. Nejdůležitější bude stanovit si potřebný rozsah, zejména s ohledem na stav kotle. Pak si dovedu představit rozdělení problému opravy lokomotivy na jednotlivé dílčí akce, například oprava kotle, oprava pojezdu, ... ... montáž. U té CN 350 vidím opravu do provozního stavu reálně a také cítím i jakousi morální povinnost to dotáhnout v dohledné době do nějakého solidního stavu s ohledem na skutečnost, že se loko sundávala z pomníku a veřejně jsem slíbil, že se o lokomotivu postarám. To bych také rád dodržel.
Tady by to ale vyžadovalo asi spíše osobní setkání a bližší rozbor situace dle zjištěného stavu lokomotivy (hlavně kotle).


Jen na doplnění - pevně věřím, že se nám letos či příští rok povede nechat natřít alespoň 2 vozy, ať je něco reprezentativnějšího pro cestující a chtěli bychom dokončit zprovoznění "Karkulky" T444.0551, tak držte palce, ať to klapne...
www.prototypy.cz - Stránky, které vytváříte Vy všichni!

POZOR! Změna emailu webu, nově: prototypy(uzenáč)centrum.cz
Čtvrtek, 18. února 2016 - 11:53:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5711
Registrován: 2-2009
Aha, takže ČD ji prodaly nikoli to ošklivé DHV v čele se zlořečeným přednostou....[coze]
Inu víc než kde jinde se tu potvrzuje, že kdo chce psa bít, hůl si najde.
Kdyby sem padla atomovka může za to přednosta DHV.[crazy]

Marian P - co to je v podstatě všechny ?
Čtvrtek, 18. února 2016 - 14:29:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 618
Registrován: 1-2012
To je všechny, třeba i E469 v SOKV Ústí nad Labem, nebo bývalý pomník v žst. Louny. Ten byl vyměněn za V 36. O průmyslové lokomotivy není v DHV zájem.Asi je to i dobře.
čmelák 770
Čtvrtek, 18. února 2016 - 16:50:17  
Neregistrovaný host
83.208.245.185
M p - mohu se prosím zeptat, na co jste tu párovku z Mostu kupovali? Jaké s ní má spolek záměry? Děkuji.
Čtvrtek, 18. února 2016 - 17:17:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5712
Registrován: 2-2009
Marian P - aha takže pokud není na drážním pozemku ale třeba ve městě nebo kus od trati tak patří zřejmě někomu jinému, je to tak ?
Ad CS 400 - zachovalo se jich dost a přesto si myslím, že pod střechou je jí líp než na pomníku. Hlavně s výhledem do budoucna.
Viz 310.0102 v Přerově, U37.0 v Ružomberoku a další .
Čtvrtek, 18. února 2016 - 18:50:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 619
Registrován: 1-2012
Asi tak, samozřejmě pod střechou a s nějakou péčí je jim líp.
Pátek, 19. února 2016 - 20:40:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 53
Registrován: 12-2011
NOVÝ ALMANACH- MAZUTKY řady 555.3- 2.část. Kdo by měl zájem, pište na email korbel444@seznam.cz}
Sobota, 20. února 2016 - 19:16:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 318
Registrován: 1-2011
Můžete mi poradit co to je za lokomotivu,kterou mám z kroniky NJJ po přeložení na vytápěcí kotel.Díky za odpověď
PZ
Sobota, 20. února 2016 - 19:43:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1116
Registrován: 10-2007
tipuju na 524.2
Neděle, 21. února 2016 - 08:08:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5713
Registrován: 2-2009
Mohla by to být i 524.0 z poslední serie / vnitřní vstup páry/ ale s nevlastní boudou. Takže spíš ta 524.2
Neděle, 21. února 2016 - 08:58:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5387
Registrován: 4-2003
Tak koukám, co se tady vyrojilo nářků nad CN350 ze Vsetína po jejím odkupu Jirkou Kotasem. Je naopak dobře, že lokomotiva má již vlastníka, který již jednu lokomotivu zprovoznil a je tedy předpoklad, že časem zprovozní i CN350. Kdo byl ten, který měl o CN350 zájem dříve, než Jirka Kotas? Zprovoznil už nějaký stroj? Pokud ne, tak bych si dovolil říci, že pravděpodobnost, že by zprovoznil CN350, limituje k nule, bohužel.


Jinak pomníky s parními lokomotivami je nejlepší rušit, pokud se najde zájemce o koupi a nebude to nějaký kovošrot. Pomník byl jednou z mála reálných možností, jak uchovat pro následující léta parní lokomotivu v době, kdy se parní lokomotivy likvidovaly a provozní parní lokomotiva byla v podstatě nemyslitelnou věcí a když na ní bylo pomyšleno, lokomotiva byla raději urychleně zlikvidována. Dnes je ale pomník těžkým přežitkem, neboť svůj smysl coby záchrany parní lokomotivy pro budoucí generace již ztratil.




Mad noodle2:Aha, takže ČD ji prodaly nikoli to ošklivé DHV v čele se zlořečeným přednostou....[coze]
Inu víc než kde jinde se tu potvrzuje, že kdo chce psa bít, hůl si najde.


Sám dobře víš, že v DHV se zcela zbytečně zlikvidovalo již dost lokomotiv (bez nějaké nabídky na možnost odprodeje), tak laskavě brzdi. Navíc ryby smrdí zásadně od hlavy.

Čili hůl na bití není třeba hledat, tu DHV dalo svými činy svým kritikům přímo do ruky......
Neděle, 21. února 2016 - 13:07:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5714
Registrován: 2-2009
Bram - a kdo jsi ty,že si osobnuješ právo mi doporučovat brždění či nebrždění ?
Už po tisící tu opakuji - až kdokoli z vás tady udělá tolik pro zachování par co Rachota v dobách kdy po muzeu - DHV nebylo ani slechu a přednosta DHV mohl být leda v dětských pohádkách, tak pak žvaňte.

Tebe, milý Brame, se to týká měrou vrchovatou.
Neboli svá doporučení si vetkni za klobouk a jdi se s nima vyfotit. Jasný ? Takový nýmand mi nebude ani radit ani nic doporučovat.
starý Ivoš
Neděle, 21. února 2016 - 13:14:58  
Neregistrovaný host
37.221.248.244
To Rosťa: nějak mi nechodí stránka Prototypy, můžeš s tím něco udělat? Dík!