Diskuse K-report » Archiv 2016 » Železnice » Tratě pod Jedlovou » Archiv diskuse Tratě pod Jedlovou do 16. 07. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse Tratě pod Jedlovou do 16. 07. 2016

dolů
   autor příspěvek
Středa, 13. července 2016 - 16:33:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1566
Registrován: 3-2011
753006: A co vlastně vedlo dráhu kdysi ke zrušení lipského depa? Úspora lidí, slučování řad, nějaký jiný záměr, ... ?
122 - nejlepší elektriky [jidlo]

Nevědět je špatné. Nechtít vědět je mnohem horší.
Škoda Lípy
Středa, 13. července 2016 - 16:55:36  
Neregistrovaný host
46.135.109.6
Rádoby koncepce, která po vlastním provedení se projevila jako náramná antikoncepce.
Lípy je škoda, bylo tam náramné zázemí pro provoz a údržbu s velmi dobrou dostupností, což se o Děčínu řici nedá, ale nakonec zvyknout se dá na všechno. Jen ta krkolomná komedie v Děčíně s přejezdy vozidel z haly do jiné haly, nedejbože na halu Moravanku je kolikrát cirkusové představení. Nehledě na to, že v Lípě stačilo najet na točnu a otocit na požadovaný kanál, kdežto v Děčíně je stále na krkolomný převoz potřeba sehnat fíru, který věčně není a topírenskej to nestíhá, protože je jak na nehoďáku, tak na posunu, tak na přípravě vystavovaných vozidel ( motory, desira, tramvaje jednotky M i E ) jak planovaných, tak mimořádných, sestavuje a zkouší WTB + sysel a abych nezapoměl ještě popotahuje traktůrkem Pantery vůz po voze při opravách a údržbách halou.
Myslím, že by základna v Lípě šlapala na motorové tarkci hladčeji než v Děčíně a i zázemí tam bylo lepší a prostředí modernější. Teď už je to pasé, bohužel.
XfaustikX
Středa, 13. července 2016 - 16:58:42  
Neregistrovaný host
188.120.212.56
Matijak: Prostě se tak rozhodlo, protože dráha šla směrem - nácestná depa zrušit... Smozřejmě se záměrem úspory zaměstnanců. A proto se jich tolik zrušilo. Stačí si vzít příklad třeba z Hradce Králové, které v posledních letech začalo zase vzkvétat [happy] Avšak DKV Česká Třebová je vyloženě nácestné depo, které mělo být dávno zrušeno...
Středa, 13. července 2016 - 17:20:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1567
Registrován: 3-2011
XfaustikX: Tak zrovna v případě Třebové bych řekl že to smysl má, právě pro tu nácestnost - spousta vlaků tam začíná a končí, přeřazuje a podobně. Akorát spíš to depo asi mělo připadnout cargu, ne osobce, výměnou za něco jiného. Podobný problém osobka řeší i v Ostravě, kde má depo jenom v Bohumíně, takže všechny soupravy musí nutně zajíždět tam, i když svoje výkony začínají a končí v mnohem větší Ostravě. Ale když se to tak rozdělilo...

Jinak ten důvod chápu, prostě Děčín je depo na hlavní trati, navíc pod dráty, tak to tam logicky soustředili všechno. Přitom to mohlo klidně být tak jak bylo řečeno - Děčín elektriky a Lípa motory, kterými by pokrývala všechna ramena v okolí + nějaké mašiny. Co se dá dělat. [sad]
122 - nejlepší elektriky [jidlo]

Nevědět je špatné. Nechtít vědět je mnohem horší.
Středa, 13. července 2016 - 17:27:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11098
Registrován: 9-2007
Když čtu poslední příspěvky, tak se mi vybavuje příhoda, kdy zloděj byl okraden jiným zlodějem a křičel "chyťte zloděje"....

Na topírně v DC se nestíhá. Ano, když opatření vytlouká opatření, topírák odstaví, vyveze, odstaví..aneb motto dne: je to hektické, na nic nejsou peníze.
Omezila se záloha, aneb je to hektické na nic nejsou peníze a tak topírák sestavuje soupravy.
V Praze usoudili, že turnusovat mytí souprav, je drahéé. Se slovy je to hektické, na nic nejsou peníze, se zrušilo turnusové mytí jednotek i v DC. A kdo to tedy bude dělat? No zas topírák.

Trošku mi to připomíná ty R, aneb proč nelze posilovat, bo je to hektické a na nic nejsou peníze...Kdo by ty litry nafty zaplatil, kdo by zaplatil fírovi 120kč/h školení....

Co dodat, mám pocit, že si někteří stěžují sami na sebe, aneb co se slovy "je to hektické na nic nejsou peníze".... vytvořili....

Člověk se občas fakt tímto stavem pobaví.
s Ropidem na věčné časy...ámen...
XfaustikX
Středa, 13. července 2016 - 18:29:17  
Neregistrovaný host
188.120.212.56
Matijak: Já teda myslel hlavně tu osobní dopravu, pro tu mě to depo přijde fakt zbytečné a uměle držené. O tom Cargu by se dalo už uvažovat [happy]
informátor
Čtvrtek, 14. července 2016 - 06:23:24  
Neregistrovaný host
89.203.212.123
Jako perličku k Děčínu posílám odpověď mluvčího ČD rok před dodáním panterů do Děčína.Jen tak mimochodem,úprava haly Moravanka do dnešního dne neproběhla.Ostatní nechávám bez komentáře.

„Z tohoto důvodu se předpokládá údržba těchto jednotek na pracovišti provozní jednotky (PJ) Děčín, v hale nazývané Moravanka, která je 90 m dlouhá a jednotku lze do této haly při údržbě umístit,“ pokračoval Šťáhlavský.

Sám ale přiznal, že v hale bude nutné provést určité úpravy, aby se v ní dalo takovéto moderní vozidlo udržovat. „Kromě toho byl požadavek ČD při zadání výroby jednotky na dělitelnost, takže každý vůz má dva podvozky a souprava může být v depu rozdělena na jednotlivé vozy. Ty mohou být přistaveny na další opravárenská stání jako jednotlivá vozidla,“ dodal.
Čtvrtek, 14. července 2016 - 06:55:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11100
Registrován: 9-2007
Fšak to dodal dobře, je vidět, že to není žádný blbec. Jeden den se bude jednotka pracně rozpojovat, aby se každý vůz dal strčit na jednu kolej v hale, bohužel koleje jsou 2 a vozy 3, takže ten poslední si někdo musí vzít asi domů nebo ho hodit do Labe. A po údržbě se zas bude celý den jednotka spojovat.Čistá Údržba pak zabere místo plánovaných cca 4h jen pouhé 2 dny. Po roce rozpojování nebude nic fungovat a souprava může sloužit jako plot.

Nedávno jsem se pobavil taky tímto:
Pars tehdy udělal 814 a záměrně tam nedal zásuvky na propojení s vozy 010, bo chytrá hlava by za tou 814 byla schpna tahat vozy 010. No a rok se s rokem sešel a samozvaní odborníci tentokráte z Ropidu na to přišli a nedávno spojení 814+010 představili jako převratnou TOP novinku. Jakou závratnou rychlostí to jezdí, asi netřeba řešit. Podobnost s cyklosráčkem do Slanýho čistě náhodná, svého času měla 812 i postrk 714, aby to jelo...
s Ropidem na věčné časy...ámen...
Čtvrtek, 14. července 2016 - 08:23:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 107
Registrován: 6-2010
Když se tu tak rozjela diskuze o kapacitě souprav, plánuje se nějaké posílení na letošní festivaly Mácháč a Bezděz? Nebo to bude opět klasika 10 minut pobyt v Doksech a Bezdězu, kdy se 200 opilých jedinců bude rvát do 854?

(Příspěvek byl editován uživatelem fabec.)
MatesL
Čtvrtek, 14. července 2016 - 12:04:02  
Neregistrovaný host
88.103.87.103
Fabec: Souhlasim s vámi. Já to viděl loni v Boleslavi, naštěstí jsem cestoval odjinud a už jsem seděl v ,,pražáku''. Vedle nás přistál opožděný R 1115 v řazení motorák+řidičák+ vlečňák. Totálně narvaný, bylo vidět, že se lidi cpou v uličce, narvaný byli i na plošinách. Proto navíc trvalo dlouho, než se jim vůbec podařilo všem vystoupit a přestoupit. Styděl jsem se za dráhu, že se na pravidelnou(!) akci vykašlala a poslala takovou soupravu. Navíc takovým způsobem se ČD připravuje o peníze, prtože v tak nacpaném vlaku ani průvodčí neprojde. To není žádná neohlášená velká skupina, prostě velká akce vygeneruje množství jednotlivců a menších skupinek, které náhodně cestují stejným vlakem. Prosím někoho, aby to ohlídal. Ale ten někdo asi není tady na tomto fóru že? Kdo to má v kompetenci? Díky.
Statistik
Čtvrtek, 14. července 2016 - 12:57:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4950
Registrován: 6-2004
Ad MatesL: ale ano, "ten někdo" tu i diskutuje. Ale očekávám, že i v tomto případě najde tisíc důvodů, proč to v době konání Mácháče posílit nepůjde. Takže stejně jako v minulosti bude lepší se těm vlakům v době konání akce vyhnout, pokud to jde.
MatesL
Čtvrtek, 14. července 2016 - 14:38:07  
Neregistrovaný host
88.103.87.103
A pod jakým nickem se prosím ukrývá? Jinak bych rád věděl, kdo konkrétně to má na statrosti- znáte nějaký oficiální kontakt? Rád bych napsal regulérní cestou, případně bych se obrátil na jeho nadřízené. Jednou jsem si jako zákazník u ČD stěžoval a mělo to docela pozitivní výsledek, tak jestli nebude nutné to zopakovat. Že v minulosti docházelo opakovaně k podobným ,,kolapsům'' svědčí o tom, že je něco, nebo někdo někde špatně.
Mimochodem, když to jde, tak se chce: například budou posilovat vlaky z Liberce na jakési slavnosti ve Frýdlatském výběžku [happy]
Čtvrtek, 14. července 2016 - 14:54:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1408
Registrován: 9-2009
Mimochodem, když to jde, tak se chce: například budou posilovat vlaky z Liberce na jakési slavnosti ve Frýdlatském výběžku
To je jednoduché. Organizátor Hejnických slavností (Město Hejnice) se ozvalo Koordinátorovi a ten ve spolupráci s ČD zajistil posílení vlaků a v JŘ jsou uvedeny i zvláštní večerní vlaky jedoucí jen v ten den konání akce. (Do loňska jezdil i zvláštní večerní bus, než byl nahrazen od letoška pravidelným... Dále si město organizuje přímo u dopravce jízdy historickými vozidly.)
Organizátor Valdštejnských slavností je (nebo historicky byl) v kontaktu přímo s ČD a posiluje se i tam.

Takže jestli se organizátoři festivalů Macháč a Bezděz nestarají o to, jak se k nim lidé dostanou, tak se holt lidé vozí jako sardinky. Představa, že u dopravce nebo u objednatele nemá nikdo nic lepšího na práci než si projíždět harmonogram festivalů a "regionálních slavností", poutí atp., je poněkud komická.
(Druhá věc je, že kolikrát na organizaci těchto akcí přispívá kraj a nikdo se při lobbování o příspěvek ze strany organizátora či při přidělování ze strany "dojné krávy" nezajímá o zajištění dopravy. Jestli to je i tento případ, to nevím.)
"Usínal jsem s pocitem, že celý svět je v pr.... Když jsem se ráno probudil, tak jsem ten pocit měl dál. Asi neumím spát." (Jan Werich)
MatesL
Čtvrtek, 14. července 2016 - 15:01:54  
Neregistrovaný host
88.103.87.103
Takže když chci pomoc tohle řešit, mám se obrátit na organizátory, nebo na Koordinátora? Rozumím tomu tak, že onen Koordinátor se věcí bude zabývat pouze v případě, že se na něj obrátí přímo organizátor akce a samotní cestující vyslyšeni nejsou?
Čtvrtek, 14. července 2016 - 15:10:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1410
Registrován: 9-2009
Takže když chci pomoc tohle řešit, mám se obrátit na organizátory, nebo na Koordinátora? Rozumím tomu tak, že onen Koordinátor se věcí bude zabývat pouze v případě, že se na něj obrátí přímo organizátor akce a samotní cestující vyslyšeni nejsou?
Na nás se ale nikdy v minulosti žádný cestující s tímto problémem neobrátil. Jistě, pokud by se tak stalo, tak můžeme řešit s dopravcem posílení. Ale lepší by bylo, kdyby se ozval organizátor akce a řekl, co chce zajistit. A to se v tomto případě nestalo.
"Usínal jsem s pocitem, že celý svět je v pr.... Když jsem se ráno probudil, tak jsem ten pocit měl dál. Asi neumím spát." (Jan Werich)
MatesL
Čtvrtek, 14. července 2016 - 15:39:23  
Neregistrovaný host
88.103.87.103
Díky za odpověď. Já jsem jen tak ze zvědavosti napsal orgánizátorům Mácháče dotaz ve smyslu, že loni byla doprava vlakem na festival dramatická, jestli komunikují s dopravcem a jak budou řešit situaci letos. Mimochodem na svých stránkách ani možnosti veřejné dopravy neinzerují (pouze nějakou spolujízdu- možná nějaká organizace, která je sponzoruje). Přesto těch lidí tam vlakem cestuje mraky a není ani reálné, že by všichni cestovali auty. U festivalu Bezděz je psáno o želenici, nicméně víc informací tam není. Tak uvidím, co mi schválně řeknou, jsem na to zvědavý. Pokud komunikovat neboudou (je opravdu možné, že ti organizátoři jsou neshopná líná lemra, která tohle neřeší), tak se obrátím na Korid jako cestující. Sice necestuji z Doks, ale i tak mě taková situace obtěžuje a v přecpaném vlaku trpím stejně.
Čtvrtek, 14. července 2016 - 15:45:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 639
Registrován: 3-2009
Já si dovolím s tímto přístupem nesouhlasit. Cestující jsou zákazníci. A koordinátor by se měl starat tak trochu sám , kde je či bude jaká poptávka , aby vytvořil dostatečnou nabídku.
Žádná skupina také nehlásí stankářům , hospodským a dalším skupinám podnikatelů , že kolem jejich stánků či hospod půjdou..tak ať se nachystají.
Tito hospodští a stánkaři to vědí , kdy se mají nachystat. A stejně tak to má vědět koordinátor. Ano beru , že prognózovat školní výlety je docela problém. Ale akce jako festivaly se konají každoročně...
MatesL
Čtvrtek, 14. července 2016 - 15:49:53  
Neregistrovaný host
88.103.87.103
Když už jsme u toho, tak festival Mácháč se letos koná 19.-20.8. a festival Bezděz 2.-3.9.[happy]
Čtvrtek, 14. července 2016 - 16:06:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1413
Registrován: 9-2009
Naroznej:
Tak nesouhlasit můžete, je to Vaše ctěné právo. Já jsem zase názoru, že organizátor veřejné dopravy zde není od toho, aby se vnucoval soukromým subjektům s nabídkou zajištění veřejné dopravy za veřejné peníze na jednorázové akce, které mají potenciál si na sebe vydělat i s dopravou. Přesto jsme s ohledem na zkušenost s Hejnickými slavnostmi nabídli všem obcím v LK na koordinačních poradách, že mají-li tip na nějakou akci u nich v obci, jsme připraveni dopravu zajistit. (Zájem? Prakticky nulový! A platí to i pro Doksy, které s námi komunikují v mnoha jiných ohledech.)

Dále je pak třeba říci, že ne všechny akce se konají každoročně, ne všechny se konají každoročně na stejném místě či v alespoň podobném čase. O některých akcích se rozhoduje několik měsíců dopředu a není v silách člověka ohlídat úplně všechno. (Jinak dodám, že taky už jsme řešili dopravu někam, kde se neozvali a přišli jsme si na to sami...)
Další věcí pak je, že leckdy se organizátoři starají sami a dopravu zajistí, jindy ani není veřejná doprava potřeba nebo není třeba posilovat.
A to nemluvím o tom, že ani organizátoři těch "kulturních akcí" sami nemají často přehled o tom, kolik lidí jim tam přijede.

Mimochodem, jak uvádí MatesL výše, pokud organizátora akce ani nezajímá takový bod, jakým je veřejná doprava, pak o ni nejspíše nestojí.

Ale my se nebráníme žádné spolupráci a bude-li o to zájem, tak rádi pomůžeme, jako již v mnoha případech jinde.[wink]
"Nemožné na počkání, zázraky do tří dnů."[andel]
"Usínal jsem s pocitem, že celý svět je v pr.... Když jsem se ráno probudil, tak jsem ten pocit měl dál. Asi neumím spát." (Jan Werich)
Čtvrtek, 14. července 2016 - 18:49:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2158
Registrován: 7-2002
No jo, ale jak k tomu přijdou pravidelní cestující? Nebo lidi, co jen tak zrovna pojedou na vejlet? To dráhy vážně nezajímá, že tím neposílením uškodí nejen návštěvníkům těch "soukromejch akcí", ale taky lidem, co v ten den budou prostě jenom chtít využít služeb ČD (a tím ve finále i sobě, pač po zážitku z přecpanýho vlaku/nedostání se do vlaku, už příště radši vlakem nepojedou)...?
A takovej náhodně příchozí turista si asi ani dopředu nezajistí místenku (ona by mu stejně asi byla k prdu, když by se k tomu místu ani neprodral)...
Gyllene Tider - Moderna Tider
Čtvrtek, 14. července 2016 - 19:11:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2083
Registrován: 1-2006
To dráhy vážně nezajímá,...

Domníváte se, že ve firmě velikostí (a firemního stylu řízení) ČD a.s. se kdokoli může jen tak podívat z okna a na své triko (= bez oficiálního požadavku) si říc - tak tehdy a tehdy někam jen podle svého tušení pošlu kapacitnější soupravu, o to kdo to zaplatí se starat vůbec nebudu?

Tohle opravdu, ale opravdu není hraní si s vláčky na stole či v simulátoru[sad]
Čtvrtek, 14. července 2016 - 19:19:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1569
Registrován: 3-2011
Tohle opravdu, ale opravdu není hraní si s vláčky na stole či v simulátoru

Ano, to sice není, ale doopravdy si za těch několik ročníků, co se tyhle festivaly konají, nikdo na nábřeží nevšiml, co se tu každý rok děje? Kdyby to byla nějaká jednorázová akce, budiž, ale děje se to rok co rok a mám takové neblahé tušení, že pokud se něco nestane, bude to tak i letos. Nevěřím tomu, že za tu dobu nepřistála na drahách byť jedna jediná stížnost či upozornění na to, jak to proběhlo - viz třeba případ, kdy bylo nutné některé cestující prostě nechat v Bezdězu na perónu, protože se do přecpaného rychlíku nevešli. A tak by se dalo pokračovat.
122 - nejlepší elektriky [jidlo]

Nevědět je špatné. Nechtít vědět je mnohem horší.
Čtvrtek, 14. července 2016 - 20:09:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2159
Registrován: 7-2002
HB: Od firmy velikosti ČD, s její organizační strukturou - GŘ, odbory na tohleto a támhleto, KCOD či jak tomu říkají, přepravní průzkumy, výzkumy, statistiky a výkazy prodejů jízdenek, hlášení provozního personálu atd...bych teda opravdu očekával, že o tomto problému vědí.
Ale asi jsem jenom hodně naivní mimodrážní kaštan...
Trošku nechápu, proč si dráha takhle sama sobě zhoršuje pověst...
Gyllene Tider - Moderna Tider
Čtvrtek, 14. července 2016 - 20:09:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2084
Registrován: 1-2006
nevšiml, co se tu každý rok děje?

Že se něco dělo jeden rok, ještě neznamená potvrzenou informaci, že se to bude dít i v roce dalším, natož že se tak stane přesně tehdy a tehdy. Přičemž takových akcí je po republice tolik, že je u dopravců těžko může někdo všechny po regionálním tisku či v letácích hledat a ověřovat.


Kdyby to byla nějaká jednorázová akce, budiž

Stačí se probrat jen tímto vláknem, kolikrát zde byly avizovány a zdokumentovány posily i náhrady klasikou pro odvoz oznámené jednorázové frekvence - dopravce to zjevně dokáže. Jen se organizátor akce o dopravu své klienty musí starat a potřebu posílení dopravy předem oznámit - když na lidi programově kašle, tak to za něj nikdo jiný na své triko dělat nebude.

Neboli pláčete sice hezky, ale na vedlejším hrobě - stěžujte u ignorantských organizátorů akce (které na návštěvnících zajímá jen v místě utracená peněženka a do ostatního úmyslně nešťourají, aby snad po nich někdo něco z těch peněz nechtěl na úhradu jemu akcí způsobených výdajů), nikoli že to za ně nikdo jiný nevyvěštil a nezařídil.
Čtvrtek, 14. července 2016 - 20:13:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2085
Registrován: 1-2006
s její organizační strukturou

Čím složitější a rozsáhlejší struktura, tím nutně složitější procesy rozhodování+schvalování a tím nutně menší možnosti "lidové improvizace". To není o "drážnosti" ale o zákonitostech řízení.
Čtvrtek, 14. července 2016 - 21:02:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18
Registrován: 1-2016
XfaustikX:

Dík za upřesňující info ohledně toho chlazení..[happy] V tom případě by se ale nedala použít Vaše slova brněnské katry mají jiné chlazení - hydrostatické, jako původní M296, protože dnes už tam maj také spoustu 854 z nižších sérií, tedy také s elektrickým chlazením - ty stroje, co dostali z Plzně, Prahy a vlastně i od vás z Trutnova.. [happy]
Čtvrtek, 14. července 2016 - 21:19:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3599
Registrován: 8-2012
organizátor veřejné dopravy zde není od toho, aby se vnucoval soukromým subjektům s nabídkou zajištění veřejné dopravy za veřejné peníze
Tak jasně, organizátor veřejné dopravy je tu od toho, aby ty zájemce o cestování pokud možno od té veřejné dopravy odradil, protože když by chtěli jet vlakem, tak to stojí peníze. Mají jet vlastním autem, zvlášť na akce, které se konají každoročně a v pravidelných termínech, protože to by pro organizátora byla práce, mít přehled o deseti nejzásadnějších akcích v kraji ... CENSORED.
...takže na Benátskou nebude kyvadlovka do Vesce ani agitka na ní kolem IDOLu, že?
informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu
Čtvrtek, 14. července 2016 - 21:22:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3600
Registrován: 8-2012
kolikrát zde byly avizovány a zdokumentovány posily i náhrady klasikou pro odvoz oznámené jednorázové frekvence
No vždyť jim to právě teď a tady MatesL oznámil [happy]
Sorry, ale na úrovni ČD+KORID jde standardně o to, že se nechce + bola by to práca. Dále opět censored.
informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu
Čtvrtek, 14. července 2016 - 23:11:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3625
Registrován: 7-2004
ad T.H. - Když se tedy jedná o jednorázovou posilovou a zřejmě tedy i výdělečnou akci, proč se toho nechopí nějaký skvělý soukromý dopravce a festivalové účastníky nepřepraví zvláštním vlakem neukáže tak zlým ČD a Koridu, jak se to má dělat správně. Myslím že Vy by jste to zvládl a mohl by jste být pochválen před nastoupenou jednotkou a ještě něco utržit. My bychom pak jenom jako zlé ČD a O.P. jako zlý Korid jen smutně koukat, jak se to má dělat.
Čtvrtek, 14. července 2016 - 23:13:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3626
Registrován: 7-2004
Jinak až budu pořádat nějakou párty s kamarády, můžu taky napsat na káčko že nás pojede víc vlakem a ať mi pošlou nějakou klasiku?
Pátek, 15. července 2016 - 01:08:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1171
Registrován: 9-2008
Fotky z nádraží z posledních 2 dnů





Že by povodně? [uhoh][lol]

"Lepší nemít přátele, než nemít názor." [satan] ZNK

"Nikdo není tak beznadějně zotročen jako ten, kdož věří, že je svobodný." J. W. Goethe

[vypravci] My YOUTUBE Channel
Pátek, 15. července 2016 - 05:26:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1414
Registrován: 9-2009
No jo, ale jak k tomu přijdou pravidelní cestující? Nebo lidi, co jen tak zrovna pojedou na vejlet? To dráhy vážně nezajímá, že tím neposílením uškodí nejen návštěvníkům těch "soukromejch akcí", ale taky lidem, co v ten den budou prostě jenom chtít využít služeb ČD (a tím ve finále i sobě, pač po zážitku z přecpanýho vlaku/nedostání se do vlaku, už příště radši vlakem nepojedou)...?
Dopravce je od toho, aby lidi vozil. Když jej nikdo neupozorní, že jednou mimořádně pojede lidí víc, tak má dělat co?

Od firmy velikosti ČD, s její organizační strukturou - GŘ, odbory na tohleto a támhleto, KCOD či jak tomu říkají, přepravní průzkumy, výzkumy, statistiky a výkazy prodejů jízdenek, hlášení provozního personálu atd...bych teda opravdu očekával, že o tomto problému vědí.
Zas a znova: Něco jiného je sledovat vývoj přepravní poptávky a něco jiného je brouzdat internetem a namátkově vyhledávat nějaké akce...

Tak jasně, organizátor veřejné dopravy je tu od toho, aby ty zájemce o cestování pokud možno od té veřejné dopravy odradil, protože když by chtěli jet vlakem, tak to stojí peníze.
Jestli jste si to vyložil takhle, tak neumíte číst, nebo myslet... Odpověď si dosaďte sám, já to za Vás dělat nebudu.[happy]

...takže na Benátskou nebude kyvadlovka do Vesce ani agitka na ní kolem IDOLu, že?
Oraganizátor Benátské se o zajištění veřejné dopravy vždy zajímal (ti bystřejší už cítí rozdíl), takže předpokládám, že i letos tomu tak bude.

na úrovni ČD+KORID jde standardně o to, že se nechce
Ano, a proto jsme dopravu na několik akcí zajistili... Kdyby mi to bylo úplně u [zadnice], tak jsem na to ani nereagoval a nechal to tu být, nemyslíte?

My bychom pak jenom jako zlé ČD a O.P. jako zlý Korid jen smutně koukat, jak se to má dělat.
Já smutně koukat nebudu.[happy] Mně je jedno, kdo dopravu zajistí, když to pomůže lidem. A pro jednou bych zase Tomášovi přál slávu. Ostatně je to takový dopravní hrdina a zachránce. [andel]
"Usínal jsem s pocitem, že celý svět je v pr.... Když jsem se ráno probudil, tak jsem ten pocit měl dál. Asi neumím spát." (Jan Werich)
Pátek, 15. července 2016 - 07:35:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 158
Registrován: 12-2009
Tak to jsem zvědavý jak to s akcemi okolo Mácháče dopadne. Jestli budou vagony navíc nebo ne. Opravdu nemůže někdo od ČD (když se o tom náhodou doví), zvednou telefon a nebo napsat email pořadateli, jestli nepotřebuje zajistit dopravu? Není snad ČD akciovka? Nemá snad bojovat o zákazníky? To si chce pošpinit svojí reputaci přecpanými vlaky? Cestující nebude zajímat kdo to nezajistil, budou vyprávět o cestování vlakem. To to opravdu nikomu nevadí?
ex ČD
Pátek, 15. července 2016 - 10:41:00  
Neregistrovaný host
37.48.10.47
Sever07: Ono se to tak někdy dělalo? Jestli tohle nebude ten problém ....
Pátek, 15. července 2016 - 10:56:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 183
Registrován: 10-2012
ČD je akciovka, ale vlastněná státem. Tak proč by se někdo snažil, když ví, že jakoukoliv ztrátu stát zalepí !
Pátek, 15. července 2016 - 10:59:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2086
Registrován: 1-2006
Opravdu nemůže někdo od ČD (když se o tom náhodou doví), zvednou telefon a nebo napsat email pořadateli, jestli nepotřebuje zajistit dopravu?

Telefon a mailový kontakt na kompetentní osoby pořadatele si zajisté má vyvěštit.
Taktéž u všech ostatních akcí, co se během roku konají kdekoli po ČR (on ten Mácháč opravdu, ale opravdu není jedinečný pupek světa).
[crazy]
Béda Lak
Pátek, 15. července 2016 - 11:23:58  
Neregistrovaný host
81.200.55.6
ex ČD: Budete se možná divit, ale dělalo. A není to ještě ani tak dávno, kdy se na nějakou větší akci posilovaly vlakové soupravy i autobusové spoje. A při příležitosti některých akcí se to tak děje i teď. Namátkou třeba festival v Trutnově, ale i další. Jen je potřeba, aby se organizátoři akce ozvali patřičným dopravcům.
Pátek, 15. července 2016 - 11:57:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3221
Registrován: 11-2007
Já bych udělal v oba termíny výluku a byl by klid [biggrin]
Pátek, 15. července 2016 - 11:59:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3606
Registrován: 8-2012
Když se tedy jedná o jednorázovou posilovou a zřejmě tedy i výdělečnou akci
Zkuste mi prosím nádražnickou logikou popsat výdělečnost jednorázové akce (tzn. teoreticky jeden, dva, tři dny ježdění a pak zase na rok šup do kopřiv). To jsou takové ty dialektické pohádky pro modré gumičky o "vyzobávání rozinek"... nejvýdělečnější akce je jezdit celý rok, v nezrušitelném "závazku" a se zaručeným ziskem (plus pořvávat, jak se obětuju pro babičky a jak mi všichni ubližují).
proč se toho nechopí nějaký skvělý soukromý dopravce
Protože si to u něj nikdo neobjednal. Samozřejmě, že rozsah posily dvou Btn na "rumburákách" (tzn. řekněme dvě soupravy M+V u dodatečných vlaků řekněme Děčín-Lípa-Boleslav) tu zvládne dokonce několik dopravců a provozovatelů vozidel, zatímco jiní holt budou jezdit v "pravidelném" řazení...

Von by jak vidno největší ráj na zemi nastal, kdyby těmi vlaky nejezdil vůbec nikdo a tak by taky nikdo nemusel předstírat "organizování" a "koordinování", natož "vnucování se soukromým subjektům" (samozřejmě při zachování pracovních pozic).

P.S. Tahle diskuze je zajímavá sonda v tom, komu leží v žaludku hlavně "soukromost" různých subjektů... u kovaných modrogumů to jistě očekáváme, ale odkopali se i další ///CENSORED///.
informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu
Adamek
Pátek, 15. července 2016 - 12:18:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 873
Registrován: 10-2007
Ad OP:
Když jej nikdo neupozorní, že jednou mimořádně pojede lidí víc, tak má dělat co?
Něco jiného je sledovat vývoj přepravní poptávky a něco jiného je brouzdat internetem a namátkově vyhledávat nějaké akce...

Sorry, ale o tom, že na konci srpna v souvislosti s Máchačem zavalí vlaky davy cestujících, ví snad úplně každý nádražák na Českolipsku, potažmo Liberecku.

Vědí to pokladní, na které hlavně v Doksech a Splavech čekají fronty u okének.
Vědí to průvodčí, kteří se prodírají mezi lidmi stojícími v uličkách neposílených vlaků, případně musí další cestující odmítat.
Vědí to dispečeři, kteří každoročně evidují zpoždění vzniklá nástupem tolika cestujících do soupravy 854+954, resp. třeba do Regionovy.
Vědí to na účtovně tržeb, kde náhle evidují skokový několikasetnásobný nárust tržeb nejen z pokladen v Doksech a Splavech, ale i za jízdenky do těchto stanic.
Vědí to vedoucí zaměstnanci, kteří jsou na závady v nedostatečné kapacitě upozorňováni interními kanály.
A teď už to ví i zástupce koordinátora, který si to přečetl na K-reportu.

Takže koho je potřeba ještě upozorňovat?
Pátek, 15. července 2016 - 12:28:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11102
Registrován: 9-2007
TH:
já bych řekl, že o těch modrých gumách je to ohraná písnička v momentě, kdy dojdou argumenty. Nadto jediní modří diskutéři jsou tu snad jen 3 (3.006,Prcek a já) a kupodivu ani jeden z nás snad EXD nezmínil.

A že jiný (EXD) dopravce by z toho kšeft neměl? Ahá, a co třeba KŽC? a jejich motoráčky?
s Ropidem na věčné časy...ámen...
Pátek, 15. července 2016 - 12:38:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3627
Registrován: 7-2004
ad akce na Mácháči: Ono se to krásně povídá, ovšem takovéhle akce na Mácháči, pokud organizátor nespolupracuje a nemá zájem se zase tak jednoduše neorganizují co se týče posil. Sice víte, že akce trvá od pátku o nedělního rána, ale je zde hodně jiných vlivů. A) nikdy nikdo vlastně neví kolik lidí přijede. Jeden rok tam je lidí 300, druhý 2000. Záleží hodně jestli se ve stejný termín nekoná pro fesťákové maniaky nějaká jiná lukrativnější akce někde jinde (kterou by teda podle místních teoretiků měly ČD také posílit.) Dále záleží na počasí, když je hezky, přijede lidí více, než když prší a to samé platí o turistech na Mácháč, takže zase aby měly ČD křišťálovou kouli, jak bude. Nikdy nikdo neví, odkud ta fesťáková masa přijede (Pojedou od Lípy, nebo od Prahy, koho to zrovna chytí. No a hlavně tedy jak jsem zmínil to počasí. Když je hezky, tak si mladý ještě pochlastají a pohulí trávu a pojedou až odpoledne, když prší a je hnusně, tak promoklí mizí už ráno, když se zhulí moc a je jim blbě, tak zmizí v poledne. Když prší už od pátku, tak odjedou v sobotu večer.
Takže podle vás mají ČD od pátku do neděle pro jistotu a od své vůle posílit všechny vlaky a pro jistotu že bude možná hezky na několikavozové soupravy, co kdyby. No a když to nevyjde, tak budeme nadávat na zlé ČD jak teda příšerně hospodaří a nebo na kraj, jak zbytečně platí vlaky.
Takže podle místních mají ČD postahovat z republiky 5* 754 s klasikou a prodělat na tom kalhoty. (Nebo to zaplatit kraj)

Nebo pak je tu řešení že organizátor upozorní ČD a KORID na pořádání akce, spolu se domluví a dají na leták doprava na akci vlakem 1106 v pátek a v neděli zpět 1105, domluví třeba i jízdenku vlak plus a na plakátech bude ČD uveřejněn jako dopravce (KORID) a pak to bude i fungovat. Ale když organizátor nechce.

No a teď už jenom tu pro T.H. tu pohádku, jak linku Kolín - Rumburk vysoutěží třeba dopravce Zababa s.r.o. stát mu na linku pořídí 6*844 a on teď ze své vůle zjistí že je fesťák a že by na všechny vlaky potřeboval na posily ještě 4* 844 a tak si je rychle někde pujčí, aby náhodou ve vlaku někdo nestál. No to je krásná představa.
Adamek
Pátek, 15. července 2016 - 12:41:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 874
Registrován: 10-2007
Ale když organizátor nechce.
Dtto dráhy evidentně.
Pátek, 15. července 2016 - 12:44:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3628
Registrován: 7-2004
No a k těm fesťákům (kde se hraje různá alternativní hudba, techno apod.) ještě jedna drobná věc, pár jsem jich odvozil. Je to pro každého dopravce vyloženě terno. Půlka mládeže zhulená a ožralá, která si neváhá ve vlaku zapálit trávu, něco rozlít, polít sedačku, pozvracet záchod, pustit nahlas přes celý vůz jejich repro bedny, jízdenky se jim taky moc kupovat nechce, bo oni jsou hate free, jo to je fakt terno. No a na zpáteční cestě ještě bonus, že smrdí víc jak hnůj u kravína.
(Omluva pro ty slušné účastníky, kteří se také najdou)
Pátek, 15. července 2016 - 12:49:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3629
Registrován: 7-2004
No a ještě pro Adámka, T.H. aspol. : Když tedy tvrdíte, jak jsou dráhy neschopné, tak jen od začátku roku 2016 mám vydaných mých opatřeních po dohodě s ROC UnL, Liberec a Praha a s KORIDEM, DÚK a VVO posily na cca přes 200 vlaků v režii DKV Praha-PJ Děčín.

Myslím že třeba Prcek a Sever můžou potvrdit, kolik posil a mimořádností bylo třeba v červnu.

Ale zde nějaký organizátor prostě chtěl. (A věřte, že projednat třeba posilu pro Stezku odvahy, aby na trati 084 mohlo jet Desiro DB není žádná sranda, když to musí poschvalovat VVO.
Pátek, 15. července 2016 - 13:04:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3608
Registrován: 8-2012
kupodivu ani jeden z nás snad EXD nezmínil
Kupodivu "proč se toho nechopí nějaký skvělý soukromý dopravce" je zrovna text váš, pokud vám teda někdo z Ropidu nehacknul účet.
jak linku Kolín - Rumburk vysoutěží třeba dopravce
Hele, proč se ČD toho soutěžení vlastně tak strašlivě děsí? Asi že jednorázové akce jsou výdělečné a "ježdění pro babičky" jen prodělečná filantropie, viďte?
(Pohádku o nutnosti shánět zesilové 4*844 nemá smysl komentovat, to nezajistí ani ten Jediný Správný Dopravce.)
Když tedy tvrdíte, jak jsou dráhy neschopné
A kde to tvrdím, zaťatý modrogume? Kdybyste nestartoval na první našlápnutí a měl trochu pod čepicí, tak byste zjistil, že jsem reagoval na Pospíšilovo "my tu nejsme od toho, abychom soukromému subjektu, ó hrůzo!) zajišťovali veřejnou dopravu". Protože oni od toho tady jsou. ///CENSORED///
Jenže vy prostě ve všem vidíte trestný čin útoku na Dráhu, to je celý problém.

P.S. Čekám na vysvětlení té ziskovosti (samozřejmě ne stylem "že by z toho kšeft neměl?", tím jen dáváte najevo, že o tom hovno víte).
informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu
Adamek
Pátek, 15. července 2016 - 13:17:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 875
Registrován: 10-2007
Já jsem taky neřekl nic o tom, že jsou dráhy neschopné. Jen se ptám, proč jako cestující nemůžu o festivalovém víkendu cestovat jako člověk, když železniční zaměstnanci napříč profesemi a úrovněmi měsíce dopředu vědí, že vzroste po cestování poptávka.
Pátek, 15. července 2016 - 13:29:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11103
Registrován: 9-2007
TH:
Jenže tam je myšleno právě KŽC, které provozuje některé spoje formou náhodných výbuchů. Nikoliv klasický dopravce, který by celoročně zajišťoval dopravu. Nicméně podobně jako ČD, tak asi ani kžc nemá zájem o nějaký sranda spoj do Doks.

Naopak, mám pocit, že se ČD soutěží moc neděsí. Koho? Jančury? To je teoretik...V případě t 160 si možná ČD pomůže, pokud to získá jiný dopravce. Jednak srovná podstav strojvedoucích a druhak ušetří na těch několikaměsíčních výlukách, které jsou na t 160 již takový turnus...
s Ropidem na věčné časy...ámen...
Pátek, 15. července 2016 - 13:37:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3222
Registrován: 11-2007
753006:Jj 754 z Dc vyrážela docela často.I na Hejnické slavnosti se jelo 4.048 pro vozy do Dc.Posily na všem 2-3x840...Koukám je to začarovanej kruh
Pátek, 15. července 2016 - 14:07:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3609
Registrován: 8-2012
Jenže tam je myšleno právě KŽC
No tak když "je myšleno" KŽC, tak máte napsat KŽC a ne si kálet do úst výroky "nějaký skvělý soukromý dopravce" a "Vy by jste to zvládl". Já nejsem KŽC, což moc dobře víte, stejně jako to, jaký je vztah spousty fujfuj soukromých dopravců ke KŽC, které je naopak velmi dobře zapsané v kruzích Jediného Správného Dopravce (i když doufám, že Langusta jako budoucí ředitel Lužné je stále jen nikoli nepravděpodobná, ale zcela nemožná fáma).
se ČD soutěží moc neděsí
No tak asi ne, když vyvíjejí usilovný lobbing, aby se jim celý "závazek" i po 2019 zase nabagroval bez nich... teda já bych zas někdy to Drážní PŠM chtěl zažít [happy]
Koho? Jančury?
Ale proboha, to fakt máte za bubáka jenom Žlutozlo?
informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu
Pátek, 15. července 2016 - 14:54:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11104
Registrován: 9-2007
TH:
byla to ironická narážka a vzhledem k propagandě kžc, je jasné, že ve spojitosti s ropidem ani nikoho jiného myslet nelze...nadto pochybuji, že by třeba takový Jančura vezl spoj XY PH-Doksy 2x za rok...

Soutěže jsou od toho, aby se snad odboural "monopol" na který někteří neustále poukazují. Je otázka, zdali soutěžit za každou cenu viz jihočeské tratě nebo nechat si namlet hubu jiné...bohužel třeba i za cenu, že se zase více naplní úřady práce.

Už bych se opakoval. Nemám pocit, že by se někdo EXD dopravců nějak bál a teoretiků jako je Jančura už vůbec, který si stěží udrží současné top relace.
s Ropidem na věčné časy...ámen...
Pátek, 15. července 2016 - 22:45:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1172
Registrován: 9-2008
Video souběžného odjezdu rychlíků. Souprava 854.210 + 954.204 jezdí z nějakého důvodu obráceně.

"Lepší nemít přátele, než nemít názor." [satan] ZNK

"Nikdo není tak beznadějně zotročen jako ten, kdož věří, že je svobodný." J. W. Goethe

[vypravci] My YOUTUBE Channel
Pátek, 15. července 2016 - 23:19:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 79
Registrován: 7-2012
Ohlédnutí za oslavami 130. výročí sklářské lokálky.

Brejlovci a Zamračené na trati 081
MM video - Videa s dopravní a zemědělskou tématikou na kanálech TheMartin542 a TheMartinAgro.
Sobota, 16. července 2016 - 00:12:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19
Registrován: 1-2016
Souprava 854.210 + 954.204 jezdí z nějakého důvodu obráceně
jojo, to se obcas po dobu vyluk a udrzby 854 v Decine stava, soupravy tam (do Decina) totiz jezdi jak motorakem vpredu (na rannim osobaku z Lipy), tak motorakem vzadu (na rannim spesnaku a vikendovych os z Rumburka) a kdyz se z Decina souprava vyda jinam nez odkud prijela, otoceni je na svete.. Deje se to tak opakovane vzdy, kdyz tu jsou soupravy na nejakou dobu zavrene za vylukou.. Loni se tu zrejme z toho sameho duvodu povedlo na chvili otocit 005, 015 a 205 co si tak vzpominam... [happy] Jinak ta Renátka jezdí otočená už minimálně týden, povedlo se to nějak hned po tom, co začala výluka na 071..

(Příspěvek byl editován uživatelem vašík.)
Sobota, 16. července 2016 - 08:35:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3616
Registrován: 8-2012
vzhledem k propagandě kžc, je jasné, že ve spojitosti s ropidem ani nikoho jiného myslet nelze
...a proto blábolíte "Vy by jste to zvládl" (sorry, že vám to furt dokola kopíruju i s pravopisnou chybou)? (Souvislost Mácháče s Ropidem mi uniká už úplně, ale nebojte, znám váš problém.)
pochybuji, že by třeba takový Jančura
Co furt máte s tím Jančurou? Jste jím nějak posedlý.
Soutěže jsou od toho, aby se snad odboural "monopol"
Soutěže jsou od toho, aby "monopol" přestal mít jistotu, že to má navždycky za jakkoli nízké úrovně služeb a vysoké požadavky na peníze. Takže se najednou i "monopol" začne snažit, stačí pohrůžka (2006 a Liberecký kraj, najednou šlo nemít na 036 šukafóny a hypernovy). No a příjemným bonusem je obvykle to, že se najednou začne jezdit za stejné (nebo i menší) dotace místo 810 vozidly pro 21. století, protože přestane platit pravidlo "nejde to".
Nemám pocit, že by se někdo EXD dopravců nějak bál
Ano, to je zcela očividné.
informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu
Sobota, 16. července 2016 - 08:49:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11106
Registrován: 9-2007
TH:
- "Vy by jste to zvládl" a to píšu kde? Proč by nějaký Ropid měl mít souvislost s Mácháčem? Pokud vím, Ropid zadal kšeft KŽC, nikoliv nějakému rybníku u Doks.

- Jančura je příklad, navíc velmi často je v médiích, víc naž ARW nebo LEO. Já opravdu nejsem média, tím pádem s RJ nemohu mít nic společného a ani být jím posedlí...

- jj a proto v Praze běžně na lince jezdí 810, která popírá prapagované standardy kvality. Nově podobná vozidla 21stol. budou na jihu. A ARW též se svou jednotkou není výkřik 21stol.

- takže se máme bát, že místo klimatizovanou jednotkou budeme jezdit vozidlem z přelomu 70/80 let?

Soudě dle příspěvku výše, asi vidíme oba věci nejen jinak, ale někdo nemá vůbec o dění přehled a pak sem píše a vkládá mi do úst hámotiny.
s Ropidem na věčné časy...ámen...
Sobota, 16. července 2016 - 10:19:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3630
Registrován: 7-2004
ad 750371: Tony že Tě to baví se stále s T.H. hádat. Vždyť víš, že to nemá smysl a bude si mlít ty své nesmysly. Ale chápu Tě, taky mi to někdy nedá, ale zase mne to hned přejde. Je to prostě jako boj s virem, tady je naštěstí několik desítek skupin, tak holt nezbývá, než čekat, až se virus T.H. přestěhuje jinam a začne zasírat diskuzi zase někde jinde. Naštěstí se zvládne rychle přesouvat skoro po celém káčku. To víš a jeho nenávist k Čd je zcela pochopitelná, když by Tě třeba nevzali k Metransu, taky by jsi je neměl rád :D
Sobota, 16. července 2016 - 11:00:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1415
Registrován: 9-2009
že jsem reagoval na Pospíšilovo "my tu nejsme od toho, abychom soukromému subjektu, ó hrůzo!) zajišťovali veřejnou dopravu"
Bude se pořádat nějaké mistrovství světa ve vytrhávání z kontextu a tohle mám brát jako trénink?[happy]

Když tedy tvrdíte, jak jsou dráhy neschopné, tak jen od začátku roku 2016 mám vydaných mých opatřeních po dohodě s ROC UnL, Liberec a Praha a s KORIDEM, DÚK a VVO posily na cca přes 200 vlaků v režii DKV Praha-PJ Děčín.
To není vidět... Že to stojí úsilí lidí, to taky není vidět... Beru to tak, že snahu o vysvětlení "zákulisí" jsme měli a kdo chtěl, pochopil. Kdo si chce vytírat ústa s KORIDem, dopravcem nebo kýmkoliv jiným, ten si k tomu najde vždycky příležitost a prostředky.[andel]
"Usínal jsem s pocitem, že celý svět je v pr.... Když jsem se ráno probudil, tak jsem ten pocit měl dál. Asi neumím spát." (Jan Werich)
Sobota, 16. července 2016 - 11:02:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11107
Registrován: 9-2007
006:
když on mi odpovídá úplně zcestně...
Pak se musím smát, když se někdo ohání soukromníky, ale ve finále nasadí ještě horší vozidlo než ČD. Nakonec v mot. trakci jsem si nevšiml, že by někdo ČD překonal něčím lepším. Snad jedině náhrada 754 na mnichovácích...
Na druhou stranu přiznávám, že ČD není mnohdy ideální dopravce, viz posily. Jenže jeden chtít může, ale dalších 10 lidí v Praze to smete ze stolu. Tuším před rokem jsem to posilování dotazoval (nasazení klasiky) ale ... prostě prý ne. Je to stejný, jak když jsem s MT chtěl zachovat mytí jednotek. Prostě ne...a víc s tím dělat nejde. Takže ono to je těžký, něco prosadit. V tomto to má EXD jednodušší, leč zatím nikdo nic převratného neukázal.
s Ropidem na věčné časy...ámen...
Sobota, 16. července 2016 - 14:48:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3621
Registrován: 8-2012
"Vy by jste to zvládl" a to píšu kde?
Jo sorry, to píše vaše alter ego, nerekonstruovaný 006. Záměna kvůli podobným šotopřezdívkám.
Proč by nějaký Ropid měl mít souvislost s Mácháčem?
O Mácháči se tu dva dny diskutuje (zatímco jediný vy máte problém s Ropidem).
proto v Praze běžně na lince jezdí 810
Nejenom tam, desítky jsou jich v oběhu (P.S. zeptejte se svého přítele -aa-, jak nadšený byl T.H. z přímého zadání KŽC, než mi začnete něco podsouvat). V Lípě třeba zas jezdí 814, což je jen o fous lepší díky polovině nízkopodlažního vozu, jinak pekáč úplně stejný. Ale to by záleželo na soutěžiteli, jestli chce spíš low-cost nebo zaplatí za klimatizaci, hlavně by se vědělo, kolik co doopravdy stojí (dnes se spousta peněz mj. na vozidla strká do ČD různě bokem, aby skryty mohly pokračovat dál ke kamarádům).
takže se máme bát, že místo klimatizovanou jednotkou budeme jezdit vozidlem z přelomu 70/80 let?
No tak po soutěžích v Libereckém kraji jsme místo vozidlem z přelomu 70/80 let začali jezdit klimatizovanou jednotkou... ono záleží, jak se to napíše (tehdy tu ještě naštěstí byli schopní organizátoři a taky si nechali poradit od německého koordinátora) a jaký je opravdový účel (jestli opravdu chci něco zlepšit nebo jen předstírat akci, ale zachovat status quo).

ve vytrhávání z kontextu
Hodláte tvrdit, že "Já jsem zase názoru, že organizátor veřejné dopravy zde není od toho, aby se vnucoval soukromým subjektům s nabídkou zajištění veřejné dopravy za veřejné peníze na jednorázové akce, které mají potenciál si na sebe vydělat i s dopravou" (asi proto mají všechny ty fesťáky sponzory, když je to takovej vejvar) nepochází od vás? Tak jsem si to asi vymyslel a vám podsunul, vždyť se (nejen vy) pro veřejnou dopravu můžete jinak přetrhnout ///CENSORED///

Nakonec v mot. trakci jsem si nevšiml, že by někdo ČD překonal něčím lepším
Třeba Vogtlandbahn desirama na 089. Nebo Viamont (ale de facto zase Vogtlandbahn) na 145. Nikam jinam vlastně ani jiné dopravce nepustili (jedinou další soutěž na JHŽ vyhrály ČD - zajímavé je, že tam překonaly samy sebe [happy] ). Ale určitě je to lepší nevidět.
informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu