Diskuse K-report » Archiv 2016 » Železnice » Tratě pod Jedlovou » Archiv diskuse Tratě pod Jedlovou do 30. 07. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse Tratě pod Jedlovou do 30. 07. 2016

dolů
   autor příspěvek
od Lípy
Sobota, 16. července 2016 - 17:15:00  
Neregistrovaný host
37.48.2.112
Proč teda u ČD tak odmítáte soutěžení o vlaky, když sami řikáte, že jste lepší než soukromníci???
Sobota, 16. července 2016 - 17:33:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11108
Registrován: 9-2007
Kdo odmítá soutěžení o vlaky? Jestli jsou lepší 810 než klasiky viz Šumava, pak nemám co dodat...

TH:
- my diskutujeme o posilách do Doks, někdo ovšem zcestně o Mácháči...
- nechápu, proč bych měl mít spojitost s Ropidem, píšu, že objednavatel někdy potlačí s jím vydané standardy kvality ve prospěch EXD
- tak jako v UK jezdí 844 a desira, stejně v LBC mohla jezdit tato řada pod hlavičkou ČD
- já jsem bohužel nic o sponzorech a organizátorech nepsal, jednak je neznám a druhak to nemá souvislost s dopravou
- jj na 145, hlavně ty 810 nebo nedávno provozované "autobusy" které pak původní majitel rovnou zrušil. To se tedy dopravce překonal...tuším, že ty německé klony neměly ani klimu, narozdíl od těch reko 8XX ze SR.
s Ropidem na věčné časy...ámen...
Sobota, 16. července 2016 - 21:08:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1173
Registrován: 9-2008
Okolo 15:00 projelo Veselím pod Rabštejnem toto. Nevíte co to bylo?

"Lepší nemít přátele, než nemít názor." [satan] ZNK

"Nikdo není tak beznadějně zotročen jako ten, kdož věří, že je svobodný." J. W. Goethe

[vypravci] My YOUTUBE Channel
Sobota, 16. července 2016 - 21:42:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3987
Registrován: 5-2010
Okolo 15:00 projelo Veselím pod Rabštejnem toto. Nevíte co to bylo?
Golden Eagle Danube Express,754 061 to vezla do Vanďáku tam přepřah a do Říše s tím...
Sobota, 16. července 2016 - 21:53:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3626
Registrován: 8-2012
my diskutujeme o posilách do Doks, někdo ovšem zcestně o Mácháč
"Mácháč" je nějaký fest, kvůli kterému se tu diskutuje o posilách přes Doksy. Chápe to leckterý mimoň...
nechápu, proč bych měl mít spojitost s Ropidem
Já znám váš problém [happy]. Nicméně je velmi vtipné podsouvat mi zrovna obdiv ke KŽC a jeho návaznost na ČD, jakož i obdiv k přímému zadání S31 - to může dělat jen pořádný vypatlo...
stejně v LBC mohla jezdit tato řada pod hlavičkou ČD
No tak proč nejezdila? V prosinci 2010 se ze dne na den přesedalo z 810/010 do VT642...
jj na 145, hlavně ty 810 ... zatímco pod hlavičkou ČD tam jezdila 844 a desira [biggrin]
informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu
Sobota, 16. července 2016 - 22:53:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11109
Registrován: 9-2007
- mě nezajímá název nějakého fest, ale posila od a kam...
- já sem nikde nepsal, že TH obdivuje kžc, ani že má návaznost na čd, což je totální hloupost
- protože v té době byla 844 někde na papíře
- jenže v době provozu t 149 pod ČD ještě nebyla ani ř 814 natož něco jiného...
To si chce umět srovnat letopočty a reálné možnosti doby před mnoha lety.
s Ropidem na věčné časy...ámen...
od Lípy
Sobota, 16. července 2016 - 23:03:44  
Neregistrovaný host
37.48.13.216
Kdo odmítá soutěžení o vlaky?

Třeba ten, kdo tvrdí toto:

Je otázka, zdali soutěžit za každou cenu viz jihočeské tratě

nebo toto:

tak jako v UK jezdí 844 a desira, stejně v LBC mohla jezdit tato řada pod hlavičkou ČD - tj. bez soutěže

Věřím, že když se sem mrknu zítra, tak podobných výroků ještě pár přibude...[wink]
Sobota, 16. července 2016 - 23:17:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3627
Registrován: 8-2012
To si chce umět srovnat letopočty a reálné možnosti doby před mnoha lety
No tak reálně jezdila do Rybniště v prosinci 2010 jeden den osmsetdesítka pod hlavičkou ČD a druhý den desiro pod hlavičkou Vogtlandbahnu. Já nevím, co na tom chcete rozporovat a jaké další absurdní argumenty "proč soutěžit viz" přinesete. Každopádně už jste dost mimo téma, jsem fascinován vaší umanutostí.
informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu
Sobota, 16. července 2016 - 23:49:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2088
Registrován: 1-2006
asi proto mají všechny ty fesťáky sponzory, když je to takovej vejvar

To ti jako máme vážně věřit, že nechápeš, že jsou to pro pořadatele naprosto komerční výdělečné akce postavené na příjmech z prodané reklamy (kterou jen naivové můžou zaměnit za sponzoring=dar), z prodaných práv na akci prodávat a nakonec i ze vstupného?
Neděle, 17. července 2016 - 01:42:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3628
Registrován: 8-2012
Věřte si, čemu chcete. Já se přidržím názoru, že organizátor veřejné dopravy je tu kvůli tomu, aby tu dopravu organizoval i v případě zvýšené poptávky, a to nikoli jen té, co je mu donesena na stříbrném podnose, ale i té, o které se z titulu své (předstírané...) odbornosti věrohodně dozví (aniž by mu příslušelo kádrovat ji podle svého ideového zaměření). Ne ani tak kvůli těm, co jedou na onu akci fujfuj soukromého subjektu, ale kvůli těm ostatním, kteří nic zlého netuše vlezou do veřejné dopravy a zažijí nevinně takové cestování, které viděli akorát v dokumentu o Indii. Jinak je zadarmo drahej - jestli taková Indie není negativní publicitou jakoukoli formou vůči Libereckému kraji, IDOL, krajské bezkontaktní čipové kartě Opuscard, včetně osob a subjektů svázaných s Libereckým krajem pracovním, majetkovým, smluvním nebo jiným veřejně známým vztahem, tak už nevím co.
informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu
Neděle, 17. července 2016 - 07:20:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11110
Registrován: 9-2007
"Je otázka, zdali soutěžit za každou cenu viz jihočeské tratě"

V tom odmítání nevidím, ale otázku do pléna zda-li soutěžení má smysl, když pak nový dopravce nasadí vyřazené 810. To chce jen znát souvislosti na pochopení textu.

Pak ovšem nebrečte,že místo klasiky bude na jihu 810, že v Praze jezdí vyřazené 810 ze SR, byť na ten vzduch to stačí, že v KV na ML jezdí rok co rok jiná vozidla.

"tak jako v UK jezdí 844 a desira, stejně v LBC mohla jezdit tato řada pod hlavičkou ČD - tj. bez soutěže"

Já jsem si nevšiml, že by se na OS do RBK soutěžilo, a hle jezdí tam desira...

Věřím, že to stejně zas někdo nepochopí v souvislostech a zas bude mít pocit, že jen EXD je ten nej...
s Ropidem na věčné časy...ámen...
Neděle, 17. července 2016 - 08:56:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2089
Registrován: 1-2006
tak už nevím co

Například, že "odbavovací systém" v autobusech MHD Jablonce nad Nisou není schopen na kartě přečíst celoroční celosíťovou jízdenku IDOL a místo toho hlásí kartu jako prázdnou, takže kaštan co si za jízdenku zaplatil 10.000,- Kč je řidiči (a jím ostatním cestujícím) prezentován jako podvodník bez lístku - přičemž jak vedení DPMLJ, tak vedení KORIDu o tomto faktu vědí přinejmenším od jara 2014 a od té doby dodnes na řešení vytrvale (censored) - patrně se nikomu nechce ani makat, ani vracet bakšiš dodavateli zmrveného softu.
Neděle, 17. července 2016 - 08:58:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3631
Registrován: 7-2004
ad 750371: Klid, prostě když tě nevezmou k ČD, tak se nediv že jsou zlý a nej. je ten soukromník.[wink]

Jinak podlé téhle vize některých zdejších odborníků je nejhorší společností ROPID a DP hl. města. Protože ty jsou tak strašně neschopný a pokaždý když se v Praze koná nějaká akce (což je skoro denně [proud] ), tak to také nikdy nezvládnou posílit. Už aby ty tramvaje v Praze vysoutěžil nějaký soukromník a pak mi třeba tu sedmnáctku, když je v Holešovicích hokej bude posilovat.
Neděle, 17. července 2016 - 09:04:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3632
Registrován: 7-2004
Jinak je hezké, že místo ošklivé 810, jezdí pěkné Desiro z Rybniště do Vdf (ono tam to Desiro zase tak dlouho jezdit nebude), ale není hezké, že na jediné trati v UK se neuznává tarif DUK...
Neděle, 17. července 2016 - 09:12:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3633
Registrován: 7-2004
ad 371: No ještě snad poslední. To víš, bez soutěže se dráha nemá snahu snažit že, ony ty 844 na Rumburk zbyly jako to nejhorší, co už nevěděly kam dát, stejně tak jako včasná jízdenka za 139 Kč, k tomu jí donutila ta soutěž.

Já jen vím jedno, nyní jezdí pár lidí co znám na včasnou jízdenku za 139 Kč z Prahy až do Rumburku (a používají jí samozřejmě lidé do K. Lípy, Šluknova apod.) Až jednu ze dvou linek (Buď Dc - Rbk, nebo Pha - Dc vysoutěží a vyhraje jiný dopravce, včasné jízdenky nebudou a všichni tito lidé přejdou do autobusu nebo aut, protože se cena rapidně zvedne. Díky kilometrovému tarifu prostě přijde razantní zdražení. (A nevěřím že pokud by se náhodou v ČR zavedl jednotný tarif, že bude levnější, jak 1 Kč/km a i to by bylo zdražení na této trase o 40 Kč)
Statistik
Neděle, 17. července 2016 - 10:36:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4952
Registrován: 6-2004
nyní jezdí pár lidí co znám na včasnou jízdenku za 139 Kč z Prahy až do Rumburku... vyhraje jiný dopravce, včasné jízdenky nebudou a všichni tito lidé přejdou do autobusu

No, a tím, že přejdou do autobusu, tak získají to, co autobus nabízí již několik let:
a) rychlejší spojení,
b) spojení, za které zaplatí méně rovnou při nástupu do autobusu, tedy bez slevových karet i bez nutnosti pořizovat nějakou včasnou jízdenku,
c) nabídku většího počtu spojů a od několika dopravců, včetně fujfuj soukromníků,
d) komfortnější vozidlo, než je 854+954 (hodnotím to dle sebe), navíc ve většině případů včetně normálně fungující klimatizace (narozdíl třeba od 844, která na R ale stejně nejezdí) a u některých dopravců včetně WiFi,
e) bez přestupu (resp. s menším počtem přestupů, přičemž i někteří autobusáci jezdí ze Šluknova).

Co tím cestující ztratí?
a) možnost svézt se hlučnou, v zimě přetopenou, v létě nevyvětratelnou soupravou, která navíc po celém interiéru páchne levným osvěžovačem WC, není v ní kam dát rozměrnější bagáž (narozdíl od autobusu, kde ji za Vás navíc do podpalubí umístí sám řidič),
b) "romantickou" projížďku pomalými jízdami a nekončícími výlukami na tankodromu SŽDC,
c) spojení, které téměř nikdy nejezdí dle JŘ aneb "vážení cestující, omlouváme se za zpoždění vlaku",
d) možnost postát si za svoje prachy pěkně v uličce u vybraných spojů, které kapacitně nedostačují buď dlouhodobě, anebo místa zasedne nějaká náhodná či předhlášená větší skupina,
e) možnost "sdílet zážitek" (ať to napíšu moderně) s ostatními cestujícími, kteří Vás "obšťastňují" hlasitou hudbou (zejména při ranní cestě do práce výborná věc), dementními opileckými kecy (klasika v letní sezóně), smradem všemožného druhu, který ten nevětraný interiér navíc řádně akcentuje, rozlitým chlastem na podlaze...

Každý má možnost výběru.
od Lípy
Neděle, 17. července 2016 - 10:43:56  
Neregistrovaný host
37.48.13.216
Dobré úsměvné ráno,

v tom odmítání nevidím, ale otázku do pléna zda-li soutěžení má smysl, když pak nový dopravce nasadí vyřazené 810.

tvrdíte, že soutěž pravděpodobně zhorší kvalitu, proto je "nechcete". hm takovému zobecňování uvěří jen někdo, kdo nepřemýšlí.

Nebo dle ČD má soutěž nejdřív proběhnout (tj. "neodmítáte ji") a pak se má eventuelně zpětně zrušit, pokud vyhraje horší vlak než jaký nabídly ČD? To by vysvětlovalo všechny ty odvolávky k ÚOHSu.

Snažím se pochopit, k čemu je tedy dle ČD soutěž na vlaky vůbec dobrá. Sice ji neodmítáte, ale neřeknete jednu jedinou výhodu, naopak stavíte jen negativní argumenty...

Já jsem si nevšiml, že by se na OS do RBK soutěžilo, a hle jezdí tam desira..

právě že se nesoutěžilo. Taky ta desira mohla jezdit po soutěži levněji...

na jediné trati v UK se neuznává tarif DUK...

tedy jediné, kde nejezdí ČD a byla vysoutěžena?
V LK je to s neuznáváním přesně naopak - tarif IDOL neplatí ve všech NEsoutěžených rychlících ČD, zatímco ve všech vysoutěžených vlacích platí. Proto se nedá věřit ani strašáku typu - po soutěži na vlaky vám v nich přestane platit krajský tarif[blush]
Neděle, 17. července 2016 - 12:29:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3224
Registrován: 11-2007
Včerejší výlet 4.061 do Vdf
Neděle, 17. července 2016 - 13:37:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11111
Registrován: 9-2007
Stat:
u busu bych viděl pár nevýhod:
- občas nestačí kapacita, zvláště spoje z JČ do PH, takže kdo dřív přijde, ten jede a v dalších zast. mají lidi peška
- chaotické JŘ
- nemožnost zjistit polohu
- není návaznost na jiné dopravce, příp. vlaky

A k těm EXD na kolejích:
v KV názorný příklad, jak i když chci cestovat, tak nemůžu. Tehdy Viamont dostal linku KVdolní - ML, takže pokud přijedu na horní, buď můžu sakra svižným poklusem zkusit za 10min. vlak stihnout a nebo mám smůlu. Pak tedy cestovat o 2h dřív, což znamená neúměrný čas strávený ve VHD. Nakonec vozový park nenabízel o moc lepší kvalitu než tehdy ČD, byť jednotky VTXY byly o dost svižnější na rozjezdech.

Sumasumárum, výběrka u dopravců OK, byť ne vždy to je přínos. Kdo bude nebo nebude jezdit, kde se bude posilovat či nokoliv je mi u prdele. Při představě, že se budu trmácet přeplněnou hydrou, prosit EXD, aby mi neujel, modlit se, abych se vešel do busu atd. tak z toho mám měsíc před a po sračku a nervy na pochodu. Takže s díky, raději budu jezdit autem. Nejsem natolik bohatý, abych si mohl dopřávat luxusu VHD.
s Ropidem na věčné časy...ámen...
Neděle, 17. července 2016 - 13:41:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11112
Registrován: 9-2007
PS:
nadto když mi nějaký arogantní kretén řekne, že cestovat ČL-Turnov s přestupem v Bakově nemůžu, bo tam není spádovost. Podobně jako přestupy v Libuni nebo před lety rušení R Týniště - Letohrad, bo do HK není spádovost, ale do Ústí n Orl. Takže se po čase zjistilo, že samozvaný odborník neměl pravdu a MD nebo kraj? zavedl zpět R/SP,leč cestující už se nevrátili... asi "spádují" auty.
s Ropidem na věčné časy...ámen...
Statistik
Neděle, 17. července 2016 - 14:16:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4954
Registrován: 6-2004
občas nestačí kapacita, zvláště spoje z JČ do PH, takže kdo dřív přijde, ten jede a v dalších zast. mají lidi peška
Řeč byla o rameni Rbk - Praha. Že by autobus nechával lidi v nácestných zastávkách, jsem nezažil.

chaotické JŘ
V jakém smyslu chaotické? Jako že autobusy nejezdí v nějakém taktu?

nemožnost zjistit polohu
[lol] To je potřeba totiž zjišťovat hlavně u vlaku. Za celou dobu (odhadem 5 let), co jezdím dost často a pravidelně busem do Prahy, se mi JEDNOU JEDINKRÁT stalo, že bus měl sekeru v desítkách minut. Na vině byla technická závada. V tom okamžiku jsem pro "zjištění polohy" zavolal na infolinku dopravce (číslo je uvedeno na každém papírovém JŘ vylepeném na zastávce). Případně existuje internet v mobilu, kdybych to číslo nemohl najít...

není návaznost na jiné dopravce, příp. vlaky
Tenhle žvást snad ani nemůžeš myslet vážně. Vazby a kombinace autobusů a vlaků se dají pro zadanou trasu a čas krásně najít v IDOSu. Domnívám se, že normálně uvažující člověk (navíc nevybavený nějakou ČD-režijkou, která by mu tu preferenci "předurčovala") to tak dělá a podle toho se rozhoduje, aniž by apriorně jezdil jen tím, nebo oním. Neřekl bych, že bych se nějak často setkal s minutovou nenávazností. Naopak často kombinuju vlak s autobusem, metro / autobus / vlak a přestupy i s časem na kafe zvládám naprosto v pohodě i s bagáží nebo dětmi pověšenými na ruce.
Neděle, 17. července 2016 - 14:30:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11113
Registrován: 9-2007
U nás jsem busu použil 1x RBK-DC cca 5let zpět. Horko, plno, v Chřibské dlouhý pobyt. Následně jsem to autem dal za 1/2čas.

Jinak špeky z VHD vč autobusové vč JŘ lze dohledat od jednoho diskutéra tuším v sekci tratě v záp.čechách.

A návaznost?
No stačí se podívat na vlaky + busy DC přestup Jílové.
s Ropidem na věčné časy...ámen...
Statistik
Neděle, 17. července 2016 - 14:37:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4955
Registrován: 6-2004
U nás jsem busu použil 1x RBK-DC cca 5let zpět.

Jinými slovy máš opět "relevantní a podložené" informace (pro nechápavé - ironie). Možná by ses divil, o kolik se za těch 5 let autobusová doprava na Tebou popisovaném rameni změnila. A to se týká i mnou popisovaného autobusového spojení do Prahy. Tedy pro opětovné připomenutí, řeč byla o spojení Rbk - Praha vlakem vs busem. Nějaké nepřípoje v Jílovém s tím tedy opravdu "velmi úzce" souvisejí (pro nechápavé - ironie).
Čau.
Statistik
Neděle, 17. července 2016 - 14:38:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4956
Registrován: 6-2004
Následně jsem to autem dal za 1/2čas

Fajn, tak když už tedy srovnáváš hrušky s jabkama, taky jsi s tím autem povinně zastavoval v každé zastávce, jako bus?
Neděle, 17. července 2016 - 14:59:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11114
Registrován: 9-2007
Jde o to, že pro mě je bus N.Bor,ČL-PH na dvě věci, stejně jako tobě přestupy v DC. Nadto já busem mohu jen do RBK, do PH od nás nejede, do UL nejede, do TP nejede...a kupodivu mám pocit,že do ČL celé dva spoje.

Takže bohužel z mého pohledu využití busů je cca 10%. Víc nemám šanci i kdybych sebevíc chtěl. Holt patřím k těm, kteří jsou odkázáni buď na koleje nebo auto.
s Ropidem na věčné časy...ámen...
Neděle, 17. července 2016 - 17:25:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3827
Registrován: 5-2009
Aktuálně dvě 745 MBM Liběšicemi a pojedou na Jedlovou a do Varnsdorfu...
Neděle, 17. července 2016 - 18:24:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3634
Registrován: 7-2004
ad Statistitk: Tak docela nic moc srovnání. Jak píšeš, tak srovnáváš autobus pro Tebe z Nového Boru. Ano Nový Bor - Praha autobus nemá konkurenci, ono z Nového Boru do Rumburku se zajížďkou přes Varnsdorf se zase nějaké minutky nasčítají. Jinak ale hlavně včasná jízdenka není určena jen pro lidi z Rumburku, vyplatí se všem z celého výběžku z okruhu 20 km. No a ti už pokud bydlí na železnici (Šluknov, Šenov, Mikulášovice nebo K. Lípa - Česká Kamenice) touto včasnou jízdenkou ušetří a jiné možnosti někteří nemají (Nechceš-li tvrdit, že je lepší jet z Kamenice do Boru busem a pak tam přeskakovat na bus do Prahy.

Jenže také je vidět že necestuješ třeba s dětmi. Pro ty je jízda autobusem skoro 3 hodiny úžasný zážitek. Většinou je dokážeš nasměrovat tak, aby nepotřebovali za hodinu a půl čůrat, dále že musí celou cestu sedět (správně by jsi přece měl v buse být připoutaný). Že si nemůžou rozdělat jídlo protože ve většině SPPO je že nesmíš konzumovat jídlo, nebo se to řidiči minimálně dost nelíbí. Oni mají kupodivu za dvě hodiny hlad.

Takže shrnutí výhody busu na lince Praha - Rumburk jak uvádíš:
Jízdní doba: Ulhaná u Qick busu, který skoro nikdy nejede načas. Za poslední jízdy většinou +10až 20. Takže v celkovém součtu skoro stejná jako vlak EC /Os Praha Holešovice - Rumburk je také 3 hodiny (Jestli už jedeš o 10-15 minut déle opravdu nehraje roli.)
Naprosto vždy si sednu (k včasné jízdence místenka na EC zdarma v Os do Rumburku by se snad musela stát zázrak abych si nesedl.)
Můžeme sedět vždy ve třech pohromadě a ne přes uličku.
Klidná a pohodová jízda bez neustálého brzdění a rozjíždění, když musí quick aby to vyjezdil jezdit docela razantně.

Nabídka více dopravců - pokud myslíš Hemmtrans s jeho místenkováním přes zavoláním na mobil, kdy řidič, pan majitel asi co 5 minut za jízdy telefonoval a zapisoval si objednávku na obratový spoj, tomu říkám bezpečnost a zejména že víš, že není vyprodáno a že tě vezme.

Toaleta - nevím, pokud jí nějaký dobytek neznečistí, nevšiml jsem si, že by zapáchala přes půl vozu už hodně dlouho a i v 954 je velmi slušná.

Jedno vím, pokud zrušíš včasnou jízdenku, tak opravdu přestanou tuto relaci na přestup v Děčíně jezdit ti, co ještě jezdí, ale rozhodně se většina nepřesune do busů, ale do aut. Za nás určitě, protože bus už pro nás nebude mít vůbec nic oproti autu.

Ono Nový Bor není Rumburk a jeden není 3 (a více)
(A podle mého pozorování jezdí většinou autobusem pouze samostatní jedinci, kdežto vlakem skupiny).(No a pro rýpaly samozřejmě vím, že 95% rodin jezdí autem, ale tak na železničním fóru snad není třeba propagovat IAD)
Neděle, 17. července 2016 - 19:52:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1572
Registrován: 3-2011
753006: Pravdu díš v tom, že NB a Rbk je do jisté míry rozdíl, ale ne zas tak extrémní. Kolega Statistik spíš jen chtěl naznačit důvody, proč se minimálně v novoborské (a okolní) relaci téměř bez výhrad vyplatí jet busem, a ne vlakem. Samozřejmě že vlak za to "nemůže", že musí jet oklikou a je to o dost delší (a pokud nemáš nějaké slevy typu IN 50, taky dražší), i autobus má svoje nevýhody, ale na tomhle rameni má (pro nás vláčkaře bohužel) navrch. Také preferuju vlak, pokud je to možné, ale na této trase jsem za poslední roky jel až na několik výjimek vždy gumokolem (výjimku tvořilo snad jen pár situací těsného ujetí busu v Praze a náhradní volba cesty Jizerou, abych nemusel skoro dvě hodiny tvrdnout za tmy v Praze) a nebyl jsem obvykle nespokojen. I tady se ale najdou výhrady, ovšem že bych si v buse někdy nesedl, to se nepamatuji, ve směru od NB nebylo tak extrémně plno nikdy a v Holešovicích stačí přijít s dostatečným předstihem, abych nenastupoval poslední. Jízdenky ani místenky si předem nekupuju, protože většinou cest stejně plánuju až na poslední chvíli.

Jistěže jsem také zažil spoustu zpoždění a asi dvakrát poruchy typu, že jsme zůstali cestou někde stát, ale přesto bych tím busem jel i teď, především díky mnohem širší nabídce spojů a hlavně onomu kratšímu cestovnímu času. Navíc má většina autobusů na daném rameni už dnes klimatizaci, takže nějaké letní pečení se v troubě jménem autobus už moc nehrozí (s výjimkou zmíněného Hemmmtransu, s kterým bych v obavách o vlastní zdraví ani nejel).

Posuzuji to ale z pohledu člověka co cestuje téměř vždy sám, takže nemusím řešit problémy, popsané výše. Musím souhlasit v tom že jet s dětmi nebo ve větší grupě, asi bych zvažoval buď vymístenkování části busu, nebo raději jízdu vlakem. Jet až do Rumburka, díval bych se na to zřejmě také jinak. Přijměte proto tohle jen jako osobní názor, nic víc, nic míň
122 - nejlepší elektriky [jidlo]

Nevědět je špatné. Nechtít vědět je mnohem horší.
MatesL
Neděle, 17. července 2016 - 20:54:55  
Neregistrovaný host
88.103.87.103
No teď jsem se vrátil z víkendu, koukám, že se tu rozjela diskuse. Tak si dovolím zase něco přihodit. V pátek odpoledne jsem se potřeboval dostat z Prahy do Svoru. Vyšla mi cesta ve 14.00 z Holešovic busem ČSAD Semily. Na poslední chvíli do autobusu přiběhla skupina slečen s místenkami a několik z nás vyházela. Protože zbytek autobusu byl již obsazen, tak nás několik stálo v uličce až do České Lípy. Mimojiné s námi řidič jel až do Nové Vsi po dálnici, což by neměl. Kdo zná tuhle cestu, tak asi ví, že jízda ,,zatáčkami'' na stojáka není nic moc. A za mě osobně nevýhoda také v tom, že člověk u sebe nemůže mít zavazadlo, nemůže si dojít na WC, když má místo, tak se nemůže ani hnout. Když člověk platí za zavazadlo a navíc by měl kupovat místenku, tak ho to vyjde asi nastejno, jako vlak s IN kartou. Zažil jsem někdy loni, že v září, myslím u pátečního busu 15.20 z Holešovic nás taky jelo asi 20 na stojáka a dalších 20 lidí zůstalo stát na nástupišti_ nevešli se.

Pro dnešní zpáteční cestu jsem zvolil proto vlak. Normálně přes Boleslav. Sice tohle spojení bývá často zpožděné, ale vždycky si sednu a pro mě osobně jsou i sedačky pohodlnější. Jinak lidi jezdí normálně i Svor, NB, Cl-Praha. Je jich jistě méně, než cestujících z Doks nebo Bezdězu ale vždycky nějaké najdete. (větší skupinky, se psy, s kočárky, s malými dětmi, s většími zavazadly. Zkrátka dávám na této trase přednost vlaku a bus volím jen nerad pokud hodně spěchám (což se většinou o víkendu neděje)
Neděle, 17. července 2016 - 21:41:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 832
Registrován: 3-2006
Dispečer o11: díky za info, skrz Jedlovou loko projížděly cca v 19:30.
Statistik
Neděle, 17. července 2016 - 22:39:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4959
Registrován: 6-2004
Když člověk platí za zavazadlo a navíc by měl kupovat místenku, tak ho to vyjde asi nastejno, jako vlak s IN kartou.

[nene]
Vlakem s IN25 nejkratší trasou přes MB za 150 Kč.
Bus: plné jízdné od 102 do 110 Kč, nadrozměrné zavazadlo je buď zdarma nebo za 10 Kč dle dopravce, místenka např. u QuickBusu stojí 12 Kč.

Obecně - u pátečních nebo nedělních busů asi lze očekávat, že budou přecpané...
Statistik
Neděle, 17. července 2016 - 22:55:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4960
Registrován: 6-2004
Tak docela nic moc srovnání. Jak píšeš, tak srovnáváš autobus pro Tebe z Nového Boru.

Nikolivěk. Srovnával jsem nejen pro jednoho, ale pro skupinu až čtyř lidí. Pravidelně zkoušeno (i v uvedeném počtu) ze zastávek v obcích Svor, Nový Bor, Česká Lípa, Jestřebí a Dubá, a to jak vlakem, tak busem (Dubou samozřejmě v případě vlaku škrtám, ta neleží na trase jeho jízdy). Troufám si říct, že v případě Svoru, Boru, Lípy a Jestřebí pojede do Prahy vlakem výhradně režijkář nebo zarytý železniční fanda. Ale jak jsem psal (chápu, že v tom rudu, resp. modru před očima se to ztratilo), já jsem člověk, který nepreferuje ani jedno, ani druhé, ale snaží se vlaky i busy kombinovat, pokud to rozumně navazuje. Tím, že já osobně jsem vyzdvihoval na rameni Rumburk - Praha bus, jsem se snažil ukázat, že cestující odchodem od vlaku nijak dramaticky strádat nebudou, ba spíš naopak, pokud tedy nebudou patřit do některé z výše uvedených "kovaných" skupin.
Jinak Hemtrans není zrovna ideální případ, ten toho nabízí - oproti ostatním - nejméně. Nicméně chápu, že právě proto se k "argumentaci" hodí nejvíc.

Samozřejmě hodnocení interiéru autobusu a vlaku je dle mých vlastních měřítek a beru, že někomu vyhovuje něco jiného. Přítomnost WC ve vlaku je samozřejmě nezpochybnitelná výhoda, na druhou stranu nikdy jsem ho na cestě z Prahy na sever nepotřeboval. A ten smrad obskurního ČD-osvěžovače (nepsal jsem o obsahu mísy), to je asi nějaký evergreen u dráhy, protože tím páchnou i RN. V kombinaci s těžkým vydýchaným vzduchem opravdu lahůdka na poblití.
Statistik
Neděle, 17. července 2016 - 22:59:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4961
Registrován: 6-2004
myslím u pátečního busu 15.20 z Holešovic nás taky jelo asi 20 na stojáka a dalších 20 lidí zůstalo stát na nástupišti_ nevešli se.

...což je muselo "strašně mrzet", když jim odtamtud za 20 minut jel další bus týmž směrem. Na vlak by čekali dvě hodiny.
MatesL
Neděle, 17. července 2016 - 23:03:46  
Neregistrovaný host
88.103.87.103
Já platím Praha-Svor 131 Kč, ale zapomněl jsem přiznat, že samozřejmě s Bémkartou kupuji lístek až z Čakovic.
Neděle, 17. července 2016 - 23:23:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1573
Registrován: 3-2011
K těm cenám, aspoň na trase NB-Praha je určitě nejlevnější ČSAD ČL, plné jízdné je za 90 Kč, s čipovou kartou (která je sama o sobě za pakatel) dokonce jen 80. Přitom poté co ČSAD v posledních dvou letech nakoupilo flotilu nových strojů Iveco Crossway mají jeden z nejlepších vozových parků, kam se hrabe třeba onen Hemtrans se svým téměř čtvrtstoletí starým Volvem...

Proti tomu se dráze se 145 Kč (a to ještě u IN 25) opravdu konkuruje špatně.
122 - nejlepší elektriky [jidlo]

Nevědět je špatné. Nechtít vědět je mnohem horší.
Statistik
Neděle, 17. července 2016 - 23:28:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4962
Registrován: 6-2004
Naprostý souhlas, ČSAD ČL je na tom ohledně parku podle mě momentálně asi nejlépe. Ty Crosswaye jsou fakt na úrovni.

Jinak i Hemelík už koupil něco nového, jen jsem se s tím ještě nesvezl. To jeho "nesmrtelné" B10B vytuněné v Lahti sice vydrží hodně (na východ od nás by to platilo za autobus ze vzdálené budoucnosti), ale už má fakt svoje nejlepší léta za sebou.
Neděle, 17. července 2016 - 23:34:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1574
Registrován: 3-2011
Tak Crosswaye jsou určením autobusy pro příměstskou dopravu nebo na dopravu na střední vzdálenosti, což v podstatě tahle trasa je. Cestovat tím půl dne někam do Moravstánu, to bych asi umřel, ale na pražské trase mi to přijde jako dobře využitý a celkem pohodlný stroj, navíc díky motoru původem z kamionu se s tím dá jet celkem svižně i v zatáčkách mezi Dubou a Mělníkem (vzpomeňme na ještě ne tak dávné nasazování plastových maringotek SOR, které při plném zatížení sotva jely). O novém stroji He(r)melíka nic nevím.
122 - nejlepší elektriky [jidlo]

Nevědět je špatné. Nechtít vědět je mnohem horší.
MatesL
Neděle, 17. července 2016 - 23:36:11  
Neregistrovaný host
88.103.87.103
Tak to je jistě pravda. Bus je levnější, rychlejší a pro jednotlivce ideální. Ale pro mě je jakákoliv cesta busem nad jednu hodinu jako nutné zlo, proto na delší cesty volím vlak i když bych jel sám. Když člověk jede jednou za 14 dní nebo tři týdny, tak nějakou desetikorunu sem tam neřeší. Nedovedu si představit, když jedu z chalupy, mám krosnu, koš hub, tašku, jídlo pití atp. že bych se komfortně vešel do busu a dobrovolně seděl připoutaný dvě hodiny. A tak jsem rád za vlakové spojení. Nicméně jezdit to každý den bych opravdu nechtěl.
Statistik
Pondělí, 18. července 2016 - 09:35:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4963
Registrován: 6-2004
mám krosnu, koš hub, tašku, jídlo pití atp. že bych se komfortně vešel do busu a dobrovolně seděl připoutaný dvě hodiny.

Tak pro srovnání, když jezdím sám: kufr (a to hodně velký), na zádech batoh o váze tak 10 kg, k tomu brašna s ntb, taštička na peníze a doklady. Jednoznačně pohodlnější je to busem, protože rvát dvaceti až pětadvacetikilovej kufr po "schodoch" do 854 nebo čehokoliv vysokopodlažního, to je vážně něco. A to si nemyslím, že bych neměl sílu, jsem schopen to v pohodě i zvednout nad hlavu, jen se to jaksi do toho nosiče nad hlavou nevejde. Stejně tak si nepřipadám jako nějakej pohodlnej rozmazlenec, jsem schopen to vláčet poměrně krkolomnými cestami na sobě a za sebou a ne se nechat vozit pohodlně tágem doslova až pod nos. No a takovej kufr zabere místo na čtyřce, protože ten služební oddíl v 854 je asi na převážení vzduchu (na druhou stranu, tam bych zas neměl kufr pod kontrolou, zatímco v podpalubí busu je mi to jedno). Ostatně dnešní mládež na cesty do/z VŠ je zvyklá s sebou tahat poměrně velké kufry (zejména ženské pohlaví), přičemž se samozřejmě neobtěžují s tím je ve vlaku nějak rozumně uklidit, aby nepřekážely. A když se vyrovnají takové čtyři kufry pěkně v uličce 854/954, tak je to jak překážková dráha.

Každopádně i tak beru a tím bych to uzavřel, že pro někoho je autobus prostě a priori symbolem nepohodlí, takže se mu vyhýbá. Znám takových lidí spoustu. Většina z nich ale žije ve své léty ukované iluzi o "mastné tyči" a autobus znají tak akorát přes čelní sklo svého auta. Nicméně je to podle mého soudu použitelná kvalitní alternativa vlaku.

Jinak i tou SORkou se to dá naprosto v klidu absolvovat, a to už jsem se do Prahy najezdil lecčíms, včetně LC736, které pak potupně dojížděly na linkáčích kolem Boru, ale tuším že i v ŠD11 v blahé paměti.
Pondělí, 18. července 2016 - 10:52:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10439
Registrován: 5-2004
Kvikbus: to je ten marsrutkar s dodavkama? Jednou s nim jel kolega z duby a prohlasil ze naposled a priste snad radsi stopa kdyz nebude mit odvoz...
Pondělí, 18. července 2016 - 18:36:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3828
Registrován: 5-2009
Dneska pojede MBM se 745 zpět... stejná trasa. Varnsdorf, Jedlová, Lípa, Ústěk a Lovosice.
Statistik
Pondělí, 18. července 2016 - 19:51:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4966
Registrován: 6-2004
Kvikbus: to je ten marsrutkar s dodavkama?

Koukám další iluzionista.[happy] Sem-tam na sedlových spojích ty Sprintery ještě vidět je, ale jinak už dáááávno ne. Naopak, QuickBus provozuje taky jedny z nejmodernějších autobusů Irisbus Evadys.
Pondělí, 18. července 2016 - 21:27:07  
Neregistrovaný host
46.135.254.255
Už jste četli o posledních mokrých snech dopravních plánovačů?

Novostavba kolejí Jedlová - Dolní Podluží.
Pondělí, 18. července 2016 - 22:12:57  
Neregistrovaný host
86.63.207.253
Ještě k předchozí diskuzi. Z Vdf jezdím do prahy poměrně často a pokud zrovna nespěchám, tak si mnohem radši za 119/125/129Kč koupím včasnou Rbk-Pha a připlatím si ještě těch pár kaček za vlak nebo bus do Rbk nebo Rybniště.

Protože kodrcat se autobusem těma zatáčkama, to je opravdu jen pro velmi odvážný povahy... A ano, jel jsem tím už mockrát.

Opravdu se děsím toho, až na koleje vtrhnou soukromníci jen se svým tarifem. Pokud v tom objednavatel nesjedná pořádek, tak to bude smrt pro dálkovou dopravu.
Pondělí, 18. července 2016 - 23:36:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1174
Registrován: 9-2008
Na nádraží se již rýsuje zárodek perónu č. 3:




Na koleji č. 5 jsou odstaveny vozy s novými výhybkami


A na závěr fotka jedné (nyní docela časté) návěstní kuriozity

"Lepší nemít přátele, než nemít názor." [satan] ZNK

"Nikdo není tak beznadějně zotročen jako ten, kdož věří, že je svobodný." J. W. Goethe

[vypravci] My YOUTUBE Channel
oběh 821
Úterý, 19. července 2016 - 12:05:17  
Neregistrovaný host
89.203.212.123
Od 1.8. do 29.9. bude nový oběh Pesy místo 814 na vlacích 6091/6020/ 6021 / 6022 / 6027 (6025) /6028 / 6031 / 6032 / 6027 /6016. Takže se Pesa podívá až do Boleslavi a odveze pár kopajících se chtivých cestujících do Doks.
Sobota, 23. července 2016 - 19:05:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11120
Registrován: 9-2007
Koukám, R KO-RBK včas, těch 30min. snad nelze brát jako zpoždění, ale jako standard, tedy na čas. Počítám ujeté přípoje v ČL a v RBK na pendlu do ŠL???
s Ropidem na věčné časy...ámen...
Pondělí, 25. července 2016 - 23:15:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1180
Registrován: 9-2008
Něco málo [fotic] z nádraží




"Lepší nemít přátele, než nemít názor." [satan] ZNK

"Nikdo není tak beznadějně zotročen jako ten, kdož věří, že je svobodný." J. W. Goethe

[vypravci] My YOUTUBE Channel
754 051
Úterý, 26. července 2016 - 09:04:40  
Neregistrovaný host
89.203.212.123
Dnes na Rumburk zatím jezdí 754 051.
754 051
Středa, 27. července 2016 - 08:24:51  
Neregistrovaný host
89.203.212.123
Brejlovec jezdí dneska na 081 do Rumburku dále.
Středa, 27. července 2016 - 12:18:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 35
Registrován: 11-2013
Bude jezdit i zejtra Rbk - Dc ?
Středa, 27. července 2016 - 12:22:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 835
Registrován: 3-2006
754.051 právě před chvílí vyrazila z Rumburku do Děčína.
754 051
Středa, 27. července 2016 - 14:26:32  
Neregistrovaný host
89.203.212.123
schneefall: Pokud neopraví Pesu, tak ano.
Středa, 27. července 2016 - 20:44:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1182
Registrován: 9-2008
Dnes R 1109 bez řídicího vozu

Závod 3 vlaků (pro porovnání lenosti rakve a hydry)
"Lepší nemít přátele, než nemít názor." [satan] ZNK

"Nikdo není tak beznadějně zotročen jako ten, kdož věří, že je svobodný." J. W. Goethe

[vypravci] My YOUTUBE Channel
Středa, 27. července 2016 - 22:29:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 554
Registrován: 2-2013
Řídící vůz, stojí od včerejšího střetu se stromem v Srní...
Čtvrtek, 28. července 2016 - 03:32:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1582
Registrován: 3-2011
051 za chvíli začne vlakem 6651.
122 - nejlepší elektriky [jidlo]

Nevědět je špatné. Nechtít vědět je mnohem horší.
Čtvrtek, 28. července 2016 - 09:33:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 36
Registrován: 11-2013
Ahoj,
na jakych vlacich pojede brejle ve smeru Rbk - Dc. Ja jen abych si naplanoval cestu do Teplic.
Diky
Čtvrtek, 28. července 2016 - 09:40:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1584
Registrován: 3-2011
Teď na 6655, 6659 a dál po čtyřech hodinách...
122 - nejlepší elektriky [jidlo]

Nevědět je špatné. Nechtít vědět je mnohem horší.
Čtvrtek, 28. července 2016 - 21:24:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 37
Registrován: 11-2013
Díky :-)
Na této trase bych čekal zapřažení vozu Bds vzhledem k frekvenci cyklistů kočárkářů atd. Skupinka několika cyklistů byla dle zaměstnance drah odmítnuta v Kytlici.
Sobota, 30. července 2016 - 17:15:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 836
Registrován: 3-2006
Jedno foto 754.051 ze čtvrtka: