Diskuse K-report » Archiv 2016 » Železnice » Nejotřesnější zážitky na železnici » Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 22. 12. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 22. 12. 2016

dolů
   autor příspěvek
D-Zug
Neděle, 11. prosince 2016 - 09:08:09  
Neregistrovaný host
213.168.187.2
Mirek_Zv. No to sis nadělal do vlastního hnízda! Čím se tady chlubíš? U toho bych chtěl být. Průvodčí by měl klid a ty bys šlapal pěšky. Tedy pokud by ses dokázal odlepit od perónu [angry].
Neděle, 11. prosince 2016 - 10:02:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 113
Registrován: 9-2015
Máte pravdu. Omlouvám se i tomu průvodčímu - za nevhodná slova (stejně jsem se tím poškodil jenom sám).

Připitý jsem byl stejně jako ty stovky lidí, co honí právě teď každý den poslední metro z vánočního večírku. To mi ale nepřijde jako úplně dostatečný důvod je všechny vyhodit.

Oba doklady jsem současně nedal, vím a uznávám. Průvodčí se zeptal, kam jedu, já řekl: "Veleslavín". A čekal jsem samozřejmě, že následuje: "Máte městskou?" a její hledání a ukázání. Místo toho odešel.
Nicméně, když už tedy nevěděl, jestli mám platný doklad, tak vám opravdu přijde adekvátní jednání přijít a říct: "Vystupte si!"?
Mně to tedy i s odstupem a zcela čistou hlavou přijde hodně za hranou.

V létě jsem projížděl dolmužema Albánii. Ti Albánci jsou (z mého pohledu, jiný byste se třeba úplně perfektně orientoval) zvláštně nečitelní lidé. Úplný opak srdečných Rumunů nebo Řeků. Já prostě nepoznám z výrazu jejich obličeje, jestli mě chtějí někam pozvat a pohostit nebo okrást. Jestli je štvu nebo mě rádi vidí.

Tak třeba "kolega konduktér" byl pro mě taky takhle nečitelný. Třeba mi chtěl pomoct, z předložení jízdenky na hranici Prahy a odpovědi "Veleslavín" vyvěštil, že chci dojet načerno a dobrotivě usoudil, že mě k metru nechá. A Dejvice na něj byly už příliš.
Nebo: Třeba mi pak přišel říct, abych nepřejel: "Už máte ten Veleslavín" a vyjádřil se jen neobratně "Vystupte!".
(Jako v tom vtipu: Chtěl jsem říct "Děkuji Ti, že jsi mi byla 40 let dobrou ženou, skvělou manželkou,.." a přeřekl jsem se a...)"
Spíš bych ale řekl, že nuance českého jazyka a mimiky jsou mi docela čitelné, a moc dobroty se tam neskrývalo.

No, jestli mám uznat, že tohle bylo normální a profesionální jednání...
Pak tedy všechna čest, chvála, opěvování a děkování všem těm stovkám perfektních, zlatých a neskutečně milých a přátelských průvodčích, které mohu potkávat ve vlacích jindy.
Nezlobte se, ale od normálního a profesionálního "kolegy konduktéra" si je prostě potřebuju odlišit.
Jirka_E
Neděle, 11. prosince 2016 - 10:18:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 536
Registrován: 6-2015
Já bych se v tom už nešťoural, být Vámi. [wink]
Vítejte v DOBĚ INTERNETOVÉ.
Středa, 14. prosince 2016 - 06:43:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3397
Registrován: 7-2011
A to já se v tom klidně pošťourám.[proud] Mě to totiž docela zajímá, viz dále:
Mirek_Zv.:
"Tak třeba "kolega konduktér" byl pro mě taky takhle nečitelný. Třeba mi chtěl pomoct, z předložení jízdenky na hranici Prahy a odpovědi "Veleslavín" vyvěštil, že chci dojet načerno a dobrotivě usoudil, že mě k metru nechá. A Dejvice na něj byly už příliš.
Nebo: Třeba mi pak přišel říct, abych nepřejel: "Už máte ten Veleslavín" a vyjádřil se jen neobratně "Vystupte!".
(Jako v tom vtipu: Chtěl jsem říct "Děkuji Ti, že jsi mi byla 40 let dobrou ženou, skvělou manželkou,.." a přeřekl jsem se a...)"
Spíš bych ale řekl, že nuance českého jazyka a mimiky jsou mi docela čitelné, a moc dobroty se tam neskrývalo."
Neber to nijak ve zlém, nechci tě nijak napadat, jen mě zajímají tvé myšlenkové pochody. Protože s podobným "stylem myšlení" se poslední dobou setkávám dost často.
Takže - štíplístek přišel, chtěl vidět lístek, tys mu ukázal (akorát) jen do Ruzyně a řekl že jedeš dál, než lístek platí. Čili, dle mě, to už z tvé strany bylo slušně řečeno značně nekorektní, normálně řečeno hodně drzý. Ovšem tobě na tom tvým jednání nepřišlo nic divnýho, ba co víc, ještě si čekal, zdali se on nezeptá na další jízdní doklad, přestože bylo tvou povinností ho předložit bez vyzvání. Na tom ti taky nic divnýho nepřišlo (řečeno s klasikem, v tu chvíli jsi byl "drzý až vyzývavý a smál jsi se mu za zády do očí" [biggrin]).
Průvodčí to nechal být (pravděpodobně se nechtěl hádat).
Mirek_Zv.:
"Nicméně, když už tedy nevěděl, jestli mám platný doklad, tak vám opravdu přijde adekvátní jednání přijít a říct: "Vystupte si!"?"
Nikoli. On věděl, že nemáš platný jízdní doklad - ten co jsi předložil už neplatil a platný jsi mu nepředložil (opět, přestože to bylo tvou povinností). Tudíž mi na tom, že ti řekl aby sis vystoupil nejen nepřijde nic neadekvátního, nýbrž mi to přijde naprosto normální. Ba co víc, jeho jednání mi přijde více než korektní, bo tě nechal jet dál, než kam jsi měl jízdní doklad. Ale přeci jenom, odsud-podsud, takže si tě v tom Velekravíně přišel zkontrolovat.
Dále - poté, co už jsi nebyl "jen" drzý, ale rovnou napřesdržku, se opět zachoval jako profesionál a než vyvolávat spor a hádat se, nechal to být a nechal tě dále jet na černo - ano, skutečně jsi jel na černo, bo když jsi byl vyzván k předložení jízdních dokladů, předložil jsi "jen" do Ruzyně. Že máš v kapse Lítačku on nemůže vědět, fasuje Popku, ne křišťálovou kouli.
Průvodčí nemá povinnost každého dvacetkrát prosit o lístek, ovšem ty máš povinnost mu všechny lístky předložit. Sám od sebe. Tedy lístek do tej Ruzyně zároveň s Lítačkou.
Čili ty jsi se, slušně řečeno, celou tu dobu choval jako hulvát, neudělal jsi co máš, on se k tobě ani z deseti procent nezachoval tak jako ty k němu a přesto se ty cítíš dotčen jeho jednáním? To opravdu nechápu.

Jak už jsem psal na začátku, rozhodně se do tebe nechci navážet nebo tak něco, to ne. Jedná se mi jen o pochopení tvých myšlenkových pochodů - např. proč tvé jednání vůči němu - a tím nemyslím ono "nediplomatické", za které ses omluvil, tím myslím třeba to nepředložení Lítačky sám od sebe atd., ti přijde jako normální, zatímco jeho jednání (vystupte) jako neprofesionální.
Opravdu se s podobným stylem myšlení poslední dobou setkávám docela často. A docela mě to zaráží.
Protože to, že si lidi neplněj co maj a nepřijde jim na tom nic divnýho, zatímco jen co se na ně "personál" byť jen křivě podívá a už se cejtěj dotčený (aniž by se třeba jen na vteřinu zamysleli, zdali to není proto, protože oni sami něco udělali blbě), tak to třeba mě normální nepřijde.
Ale třeba jsem jenom jinej, nebo z jiný planety. [proud]
Jak už jsem psal, nic ve zlým a hezkej den.
[happy]
Středa, 14. prosince 2016 - 10:19:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 76
Registrován: 11-2012
@ Bobik: [ok][ok][ok]
Pátek, 16. prosince 2016 - 14:59:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8135
Registrován: 9-2002
Nejotresnejsi zazitek je cist posledni asi tejden vlakno nehody...
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Pátek, 16. prosince 2016 - 17:23:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5569
Registrován: 8-2006
Já se přiznám, že už to vlákno nečtu.[uhoh]
Sobota, 17. prosince 2016 - 00:25:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 467
Registrován: 10-2007
Ještě k zážitku s průvodčím: Nechci se zastávat picnutých cestujících, co špatně ukazují lístky, ale ten průvodčí neosvědčil zrovna prozákaznický přístup. Klient může být blbej jak štoudev, neznat předpisy, zkazit, na co sáhne, ale pořád je to klient a přináší peníze. Zaměstnanec-profesionál by měl udělat (v rozumných mezích) všechno pro to, aby klient odešel spokojen a pokud možno se vrátil. To se tady evidentně nepovedlo, a přitom stačilo málo. Kdyby se byl doptal na tramvajenku, mohlo být vše úplně ok, případně mohl zaměstnavateli vydělat ještě víc, kdyby ji Mirek_Zv. byl neměl. Já bych ke klientům člověka s takovýmhle přístupem nechtěl - tolik pohled živnostníka.
Sobota, 17. prosince 2016 - 06:08:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3413
Registrován: 7-2011
Jabberwocky:
"Já bych ke klientům člověka s takovýmhle přístupem nechtěl - tolik pohled živnostníka."
Z toho si nic nedělej, já bych taky živnostníka coby zaměstnavatele s takovýmto přístupem nechtěl. Takovou výplatu, abych se mile usmíval na každýho klienta co odpovídá popisu a nechal si od něj všechno líbit, takovou bys mi určitě nedal. [biggrin]
Tolik pohled zaměstnance. [wink][proud]

Nicméně tenhle přístup bude pravděpodobně jedna z příčin, proč se (tedy alespoň podle mého názoru) stále více lidí chová, jak se chová - tedy v zásadě arogantně ve stylu já pán, ty sluha. Protože v honbě za ziskem je uplatňován přístup, že zákazník je víc než bůh a pro každou potenciální korunu, co by z něj mohla vypadnout je třeba se před ním plazit, vše mu odpustit a vše si nechat líbit.
Sobota, 17. prosince 2016 - 09:36:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1304
Registrován: 10-2009
Bobiku,
zdravím a děkuji za tento Váš příspěvek. Nechci, aby se obsluha vlaku chovala, jak zpívá Vlasta Burian, že "konduktér dělá ve vlaku jenom bachaře". Ale jsme v Česku a tak se Švejkovkým elánem jdeme od zdi ke zdi. Teď se nosí "prozákaznický" přístup. I neplatící zákazník třeba jednou koupí lístek a nepojede načerno.
Členové obsluhy vlaku by mohli vyprávět. Takže např. při kontrole jízdenek nevrlý cestující řekl průvodčí: "Co pořád votravujete a nejdete si po svý práci!?" Kterou práci tím měl na mysli, těžko říci. Mají vůbec bezmozci mysl? Nevím, ale vlakem jezdit smí a jsou to Vážení zákazníci. Z hospody by jej dávno vyhodili. Z vlaku ne. Co si myslet o podniku, který poučuje své zaměstnance (a zaměstnankyně), že i když jsou nazýváni cestujícími vulgárními názvy genitálií, cestující je stále váženým zákazníkem a je nutno se k němu chovat vlídně. Já tohle považuji za absurdnost naší doby. Jiný příklad. Jistý břeclavský vedoucí obsluhy vlaku při kontrole jízdenek narazil na týpka, který byl natažen a spal s nohama (v botech) na protější sedačce. Nic, ani slovo urážky. Ten vlakoš jen nakopl toho maníka do nohou, až mu vylítly ke stropu. Pomohlo to. Myslím, že tento kolega železničář se zachoval zcela úměrně situaci. Předposraní prozákazničtí debilové, kteří s tupany a sprosťáky ve vlaku nepřijdou do styku, proto mohou poučovat, nařizovat a trestat, by z toho měli smrt. A taky by to bylo dobře. Váš P.
Petr_hradecký
Sobota, 17. prosince 2016 - 09:56:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 553
Registrován: 4-2015
Podroužek: pod to se podepíšu. A není to jen u drah. Dva takoví "předposraní prozákazničtí debilové" byli příčinou opuštění jedné z mých pracovních pozic (konkrétně se jednalo o vedoucí a jejího šéfa). Už jsem po čtyřech letech nechtěl nechat s..t na hlavu. A oným "váženým zákazníkem", kterého jsem se údajně nešetrně dotkl, byl zaměstnanec externí smluvní firmy. Nejmenovaného etnika...
Nejsem [new] Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Babilon
Sobota, 17. prosince 2016 - 10:48:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3275
Registrován: 12-2007
Klient může být blbej jak štoudev, neznat předpisy, zkazit, na co sáhne, ale pořád je to klient a přináší peníze.
Klient, který zaplatí dvacku a způsobí škody za tisíce, nebo jednom vypudí dva jiné klienty, peníze nepřináší, ale odčerpává.
Petr_hradecký
Sobota, 17. prosince 2016 - 12:48:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 554
Registrován: 4-2015
Oni mají někteří lidé trochu zcestné uvažování. Vydělají dvacku a prodělají pětikilo. A žádná křeč...
Nejsem [new] Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Sobota, 17. prosince 2016 - 13:15:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2758
Registrován: 8-2010
Podroužek: [ok] Jen ale počkejte, za chvíli sem naběhne někdo jako FiJi nebo RadekŠ a bude takové "zákazníky" obhajovat [crazy]
Sobota, 17. prosince 2016 - 13:39:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 468
Registrován: 10-2007
Co bylo na zacatku cele te situace? Niceni majetku? Boty na sedacce? Obtezovani spolucestujicich? Ne, blbe predlozena jizdenka. Proc to posouvate jinam? Co rikam ja, je, ze stacilo ze strany personalu velice malo, a situace se mohla vyvijet podstatne lepe pro vsechny. Pruvodci tohle malo neudelal. Pristup, ktery bych cekal mozna u statniho urednika, ale ne u zamestnance akciovky. Jinak ze se pak nedal vyprovokovat, to naopak zvladl dobre, rekl bych.
Polaanek
Sobota, 17. prosince 2016 - 13:46:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 545
Registrován: 10-2004
Jabberwocky: Ale cestující má povinnost předložit VŠECHNY jízdní doklady, ne aby se ho průvodčí doprošoval. Smlouvu vždy uzavírají dvě strany, a ty dle ní mají práva a POVINNOSTI. A POVINNOST cestujícího je předložit platné jízdní doklady. Jízdenka za 24 byla platná jen do Prahy-Ruzyně, kde rychlík nestavěl, takže tímto svoji POVINNOST cestující nesplnil. POVINNOST by byla splněna současným předložením jízdenky i opencard s kupónem (či co to měl).
Tohle lezení do zadnice zákazníků nesnáším. Pracuji u ISP, a co se tam občas navymýšlí od vedení... Ať si klidně zákazník odejde k jinému, tam to bude stejné. On zas jiný přijde...
Sobota, 17. prosince 2016 - 13:54:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2760
Registrován: 8-2010
Jabberwocky: Po trati 120 jezdím dost často (kousek od ní bydlím) a naprostá většina cestujících předloží oba doklady najednou (lístek do Ruzyně, potom Opencard případně cesty z Masaryčky opačně).

Navíc jak píše Polaanek je to povinnost cestujícího. Ono to dává logiku, že když jedu až na Masaryčku tak musím předložit i druhý jízdní doklad hned při kontrole. Je to logické a správné.
Sobota, 17. prosince 2016 - 14:30:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 469
Registrován: 10-2007
Je to logicke spravne. Ale zaroven vzdycky se najde nekdo, kdo to udela nelogicky a spatne. Tak to chodi. V prvni fazi bych od profesionala pracujiciho s lidmi cekal pokus o zahlazeni. "Tohle vam plati do Ruzyne, mate tramvajenku?" Mne to prijde lepsi, nez jak se to odehralo. A lepsi nez hned tahat povinnost a predpis.
Lexa_karel
Sobota, 17. prosince 2016 - 18:36:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1050
Registrován: 12-2009
Překvapuje mne, jak bezvýhradně věříte všemu, co napsal jeden ožralej cestující.
Z mého úhlu pohledu se průvodčí provinil jedinou věcí - nevyloučil jej z přepravy (jó vím, tenhle ožrala jel pozdě pro děti do školky).
Sobota, 17. prosince 2016 - 18:55:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3892
Registrován: 8-2012
se průvodčí provinil jedinou věcí - nevyloučil jej z přepravy
A to z jakého důvodu?
(Celá tahle diskuze je debilní, ale tohle by mě zajímalo, co vymyslíte.)
<font color="808080">informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu</font>
D-Zug
Sobota, 17. prosince 2016 - 19:18:07  
Neregistrovaný host
213.168.187.2
A proto se zde objevil T._H_., aby diskuzi posunul do jiné lepší roviny. [proud]
Sobota, 17. prosince 2016 - 19:31:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 470
Registrován: 10-2007
No, napsal jsem, jak to vidím, a dál bych mlátil prázdnou slámu. Asi jinej svět... Ode mne to bude vše.
Sobota, 17. prosince 2016 - 19:56:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2762
Registrován: 8-2010
T_._H_.:
"se průvodčí provinil jedinou věcí - nevyloučil jej z přepravy
A to z jakého důvodu?"

Třeba z důvodu, že byl pod vlivem alkoholu, byl sprostý na průvodčího a ještě neměl platný jízdní doklad pro jízdu Ruzyně-Dejvice (respektive měl, ale nepředložil ho průvodčímu)?
Sobota, 17. prosince 2016 - 20:12:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3896
Registrován: 8-2012
byl pod vlivem alkoholu
Který článek SPPO zakazuje cestujícímu být pod vlivem alkoholu?
(Tak já myslel, že šotouši tu dlouhodobě agitují pro vlaky mimo jiné proto, aby jimi mohli cestovat lidi "pod vlivem alkoholu" a nelezli tak za volant, a teď tu najednou nějaký pitomec prohlásí, že se to údajně nesmí...)
neměl platný jízdní doklad pro jízdu Ruzyně-Dejvice
Lžete.
respektive měl, ale nepředložil ho průvodčímu
A neměl ho naopak ten průvodčí nejdřív k předložení vyzvat, než ho začal "vylučovat z přepravy", co?
<font color="808080">informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu</font>
Sobota, 17. prosince 2016 - 20:32:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2763
Registrován: 8-2010
Pitomec jste tak možná Vy sám! Pokud někdo řve sprostě na průvodčího tak by měl letět z vlaku okamžitě. To že je pod vlivem alkoholu (tudíž nemá chlastat, když se pak nedokáže kontrolovat) je jen třešničkou na dortu.
milanv
Sobota, 17. prosince 2016 - 21:25:06  
Neregistrovaný host
82.144.151.210
T.H.
165. Pověřený zaměstnanec ČD je oprávněn vyloučit z přepravy

b) nastoupil do vlaku zjevně ovlivněn alkoholem nebo jinou
návykovou látkou, pokud ohrožuje nebo může ohrozit
bezpečnost a plynulost dopravy nebo veřejný pořádek,
vzbuzuje u ostatních cestujících veřejné pohoršení a odpor
nebo ohrožuje cestující a zaměstnance ČD;

22. Jízdní doklady je cestující povinen předložit ke kontrole při každé výzvě
pověřeného zaměstnance ČD kdykoliv během přepravy nebo při pobytu v
prostoru stanice označeném jako prostor veřejnosti přístupný s platným
jízdním dokladem. Na dodatečně předložené jízdní doklady nebude brán
zřetel.
Majkl007
Neděle, 18. prosince 2016 - 00:54:50  
Neregistrovaný host
78.102.91.56
No, víte, pokud mohu přidat svůj názor, tak si taky nemyslím, že se průvodčí zachoval naprosto bezchybně. Opravdu se mohl zeptat, jestli onen cestující má platný doklad pro další jízdu, a ne rovnou říci "vystupte si". Ale zároveň tuto jeho reakci i dokážu pochopit, zřejmě za tím stojí jeho předchozí neblahé (a možná i bohaté) zkušenosti s podobným typem "takycestujících", se kterými většinou není žádná rozumná řeč. Tuhle práci bych opravdu nechtěl dělat...

Co ale vůbec nechápu je, proč se zde pan Mirek Zv. s touto svou "historkou ze života" svěřoval. Akorát se tím ukázkově ztrapnil. [lol]
Neděle, 18. prosince 2016 - 01:16:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2765
Registrován: 8-2010
Majkl007:
"Ale zároveň tuto jeho reakci i dokážu pochopit, zřejmě za tím stojí jeho předchozí neblahé (a možná i bohaté) zkušenosti s podobným typem "takycestujících", se kterými většinou není žádná rozumná řeč. Tuhle práci bych opravdu nechtěl dělat... "

Přesně tak to asi i bude. Na trati 120 je to třeba zvláště výživné po takovém utkání Sparty. Co jsou někteří "takycestující" respektive fanoušci schopni ve vlaku provádět je často až neuvěřitelné [crazy] Potom chudák průvodčí i ostatní spolucestující [uhoh]
Neděle, 18. prosince 2016 - 06:28:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3415
Registrován: 7-2011
Jabberwocky:
" Co rikam ja, je, ze stacilo ze strany personalu velice malo, a situace se mohla vyvijet podstatne lepe pro vsechny."
Tak ano, zeptat se, zdali má i "městskou" se mohl.

Majkl007:
"...zřejmě za tím stojí jeho předchozí neblahé (a možná i bohaté) zkušenosti s podobným typem "takycestujících", se kterými většinou není žádná rozumná řeč."
Ovšem taktéž bych prapříčinu viděl v něčem podobném. Pokud cca v 8 z 10 podobných případů jsou všelijací "takycestující" a personál je na to sám, navíc bez jakékoli podpory z vyšších míst, pak chápu, že nemá chuť se s každým mazlit, co kdyby to náhodou byl ten slušnej desátej.

Ostatně u nás se dodnes směrem k novým kolegům používá drobet cynická hláška - "Máš rád lidi? Neboj, nejdýl do dvou let tě to přejde, oni sami tě z toho vyléčí".
Nejsmutnější na tom je, že je to pravda.
Lexa_karel
Neděle, 18. prosince 2016 - 09:40:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1051
Registrován: 12-2009
Nedělejte si iluze o chování cestujících vůči personálu.
Často jezdím osobákem mezi Uhříněvsí a Benešovem, kde je hranice pásma Praha Kolovraty. Pokud má cestující ve směru do Prahy jízdenku pouze do Kolovrat, průvodčí se ptají a často inkasují doplatky (tatáž zkušenost i ve směru Kralupy - Praha). Včera však průvodčí narazila u dvou seriozně vypadajících mladíků s tím že "co je Ti do toho, teď ji máme a pak se přijď podívat" - že by někdo ze zdejších zastánců ožraly?
Dost dobře nechápu ten povyk kolem toho. Když může mimořádně zastavit vlak JANČURÁK a vysadit ožralu; když BUSník ožralu vůbec nepustí do vozu; když TRAMvaják vstane a řekne - dokud nevystoupíte, dál nejedu - tak proč máte jiná měřítka na MODROGUMA ?
Neděle, 18. prosince 2016 - 10:28:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1305
Registrován: 10-2009
Karle Lexo, moc výstižně napsáno. Pro ty, kterých smysl života je kopat do ČD, je každá záminka dobrá.
I ožralý hovado je jejich spojencem. Stávají se tím spodinou, kterou opovrhuji. A to i přesto, že někteří se pyšní VŠ titulem. Ostatním diskutérům přeju hezkou zlatou neděli. P.
Neděle, 18. prosince 2016 - 10:36:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3897
Registrován: 8-2012
zjevně ovlivněn alkoholem
Běžný tupec asi nevidí rozdíl mezi "zjevně ovlivněn" a "pod vlivem"?
pokud ohrožuje nebo může ohrozit bezpečnost a plynulost dopravy nebo veřejný pořádek, vzbuzuje u ostatních cestujících veřejné pohoršení a odpor nebo ohrožuje cestující a zaměstnance ČD
Já u toho narozdíl od vás nebyl, ale ohrožoval, vzbuzoval, ohrožoval?
předložit ke kontrole při každé výzvě pověřeného zaměstnance ČD kdykoliv během přepravy
Já u toho narozdíl od vás nebyl, ale je "vystupte si" výzvou pověřeného zaměstnance ČD k předložení jízdních dokladů ke kontrole?
(Další konfliktní děj, na který pan Mirek Zv., aspoň doufám, vůbec není hrdý, totiž následoval až po tomto "profesionálním" výstupu průvodčího, který apologetové teď omlouvají jakousi "neblahou zkušeností s takycestujícími" - to fakt myslíte vážně?)

P.S. Já si iluze o cestujících nedělám, nicméně pokud to někdo na straně dopravce psychicky nezvládá, tak ať jde dělat třeba bachaře na Pankrác.
<font color="808080">informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu</font>
Majkl007
Neděle, 18. prosince 2016 - 11:09:16  
Neregistrovaný host
78.102.91.56
"omlouvají jakousi "neblahou zkušeností s takycestujícími" - to fakt myslíte vážně?"
No ano, to myslím zcela vážně. Sice jak jsem již psal, průvodčí se zcela profesionálně nezachoval, ale nelze se divit, že po x letech práce se sociály, ožraly, namachrovanci a psychopaty všeho druhu, co běžně vlaky jezdí, už prostě k takovýmto existencím přistupuje jinak než by jako správný profesionál měl. To je právě ta zkušenost.

Ale víte co mě na tomto diskusním fóru obecně (nebo alespoň v takových "závažných" tématech jako jsou např. Nehody, Nejotřesnější zážitky nebo RegioJet [proud]) fakt nebaví? Že místo věcné, klidné a argumentačně zajímavé diskuse, je to tu furt dokola jako někde na bitevním poli, kde na jedné straně stojí jedna skupina "nádražáci dělaj vždycky všechno blbě", na druhé straně skupina "nádražáci dělaj všechno správně", a ani jedna z těchto skupin nedokáže nikdy přiznat, že by něco pravdy mohlo být i na druhé straně, i když je to někdy více než zjevné. Samozřejmě čest výjimkám...
Jestli byste se pánové neměli spíš zamyslet nad sebou, a taky nad tím, z jakého skutečného důvodu sem chodíte a píšete... [wink]
Babilon
Neděle, 18. prosince 2016 - 11:10:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3276
Registrován: 12-2007
Já u toho narozdíl od vás nebyl, ale ohrožoval, vzbuzoval, ohrožoval?
Další konfliktní děj totiž následoval až po tomto "profesionálním" výstupu průvodčího


Sice jste tam nebyl, ale víte naprosto přesně, co a jak se tam odehrávalo.[crazy]
Neděle, 18. prosince 2016 - 11:16:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3900
Registrován: 8-2012
průvodčí se zcela profesionálně nezachoval, ale nelze se divit, že po x letech práce se sociály, ožraly, namachrovanci a psychopaty všeho druhu, co běžně vlaky jezdí, už prostě k takovýmto existencím přistupuje
Tak pokud ke všem cestujícím přistupuje apriori jako k sociálům, ožralům, namachrovancům a psychopatům, dokud neprokáží opak, tak by tu práci opravdu dělat neměl. To si tu se mnou ad personam účtujte jak chcete, ale takoví lidé tu železnici opravdu nezatraktivní a jsem rád, že vlakem jezdím co nejmíň. A jestli naopak doufáte v dokonalé cestující, tak to se načekáte - to běžte radši dělat třeba s uhlím.

víte naprosto přesně, co a jak se tam odehrávalo
Tak časovou souslednost snad chápete i vy (teda pokud mě akorát nepotřebujete vytrollit, pak samozřejmě máte pravdu).
<font color="808080">informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu</font>
Majkl007
Neděle, 18. prosince 2016 - 11:29:18  
Neregistrovaný host
78.102.91.56
"Tak pokud ke všem cestujícím přistupuje apriori jako k"
Apriori asi (snad) ne, ale ono je na člověku většinou poznat na první pohled, že je ožralej.

Hele, nikdo z nás u toho nebyl, podrobnosti známe akorát z toho co nám tu popsal Mirek Zv. (upozorňuji že se jedná jen o jeho subjektivní pohled), tak žt o přestaňme rozebírat. Je to fakt debilní diskuse, v tomto s panem T.H. souhlasím. [kladivo]
Neděle, 18. prosince 2016 - 12:12:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10713
Registrován: 5-2004
"Tak pokud ke všem cestujícím přistupuje apriori jako k sociálům, ožralům, namachrovancům a psychopatům"

Já na Kladno najezdil dost a dost a co tam znám průvodčí tak se chovali všichni k normálním cestujícím normálně.

Opilce vyzval k výstupu - neopilce by se nejspíš zeptal zda má jízdenku. Neopilec by taky bez keců jízdenku dál předložil ("jedu dál, lístek/Openkrad mám") a žádný dohadování by nebylo.

Za svůj poměrně dlouhej život jsem už jel VHD/MHD pod vlivem víckrát ba párkrát i dost našrot a problém nikdy nebyl. Možná proto že jsem neprudil a nedělal bordel a byl rád že jedu...
Lexa_karel
Neděle, 18. prosince 2016 - 13:24:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1052
Registrován: 12-2009
Podroužek: tak mně osobně silně vadí i ten (mnou v nadsázce) použitý "modrogum, modrý mozek,...".
Lidé kteří to používají zřejmě byli od dráhy odejiti, nebo jim dráha šlápla na kuří voko, nebo tam něco provedli a raději odešli, nebo ... tam pro jistotu nikdy ani nebyli přijati.

Někdy si říkám - měli oni na dráze vůbec nějaké spolupracovníky či kamarády, se kterými by se dnes po urážkách "modrogum" mohli setkat a přátelsky popovídat? To si nedovedu dost dobře představit.
Neděle, 18. prosince 2016 - 21:18:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6645
Registrován: 4-2003
osobně silně vadí i ten (mnou v nadsázce) použitý "modrogum, modrý mozek,...".
Lidé kteří to používají zřejmě byli od dráhy odejiti, nebo jim dráha šlápla na kuří voko, nebo tam něco provedli a raději odešli, nebo ... tam pro jistotu nikdy ani nebyli přijati.


A pojem zelený mozek používá podle Vás kdo?

Ti co nevzali na vojnu a nebo ti, co v tý armádě měli plný zuby blbců a primitivů všeho druhu?
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Vikijous
Neděle, 18. prosince 2016 - 21:43:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1010
Registrován: 4-2003
......nebo jim dráha šlápla na kuří voko, nebo tam něco provedli a raději odešli, nebo ...

A mezitím v jiné diskuzi:
....u DKV Praha ... 4 strojvedoucí chtějí dát k 31.12 výpověd a další 3 od Carga z Libně a jít k Metransu,že už mají dost buzerace vedení a odborů a federce.
Pondělí, 19. prosince 2016 - 05:01:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3419
Registrován: 7-2011
RadekŠ:
"A pojem zelený mozek používá podle Vás kdo?"
Pitomci. Zejména ti, co těm "zelenejm mozkům" nemaj zrovna moc co vyčítat. [biggrin]
Já to třeba nepoužívám (a když už, tak pouze adresně), přestože jsem si jejich "péče" taky užil dost.
I když pravda, já nebyl soudruh voják, já byl už jenom voják. [proud]
Lexa_karel
Pondělí, 19. prosince 2016 - 08:50:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1053
Registrován: 12-2009
Vikijous: měl jste tam napsat všechno okolo této informace. Bylo tam i řečeno, že v DKV Praha přibylo práce - tím asi i větší zápřah, tlak na přesčasy apod.
Tahle diskuse vznikla jedním ožralou nad firemní kulturou u ČD. Je tedy požadavek na vstřícné a slušné vystupování vůči cestujícím legální požadavek zaměstnavatele, nebo buzerací zaměstnavatele?
Já jsem kdysi dávno při řešení různých kauz říkával "metrácká kravata je hnědá, proč sem nesete kravatu zelenou?".
Pro Vás tedy doporučení - ujasněte si, co vlastně chcete argumentovat.
Aby bylo jasno - já nezpochybňuji právo kohokoliv měnit zaměstnání - tady je řeč o "modrogumních" urážkách lidí.
Pondělí, 19. prosince 2016 - 09:45:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6640
Registrován: 4-2003
Lexa_Karel:Bylo tam i řečeno, že v DKV Praha přibylo práce - tím asi i větší zápřah, tlak na přesčasy apod.

Jen jestli to není tak, že u Metransu díky růstu výkonů bude ten zápřah (v podobě přesčasů) daleko větší, než u ČD v DKV Praha a ti odcházející to dobře vědí. Třeba také někoho určitě nebaví neustále hoblovat koleje s regionovou celý den mezi Nučicemi a Smíchovem. Třeba chce něco více, tj. jezdit dále než mu poskytuje motání se kolem komína, jazykově se vzdělávat a nakonec jezdit do zahraničí na moderních strojích atd..

Důvodů pro změnu je možná více, než si někdo konzervativního ražení může myslet. A asi tato změna nebude jen tak pro každého, zdaleka ne všichni mají zájem být několik dní z domova pryč, mnohým plně vyhovuje být akorát v Praze a jejím blízkém okolí [wink].
modrá guma
Pondělí, 19. prosince 2016 - 10:24:05  
Neregistrovaný host
89.203.212.123
To víš, když někoho nevzali na výběrku na tehdejší KCOD, protože ani neumí přijít včas, tak se pak holt musel na ty hnusný dráhy naštvat a nadávat jim, kudy po zdejších diskuzích chodí. Škoda toho, když v soukromu je docela úspěšný, mohl být normální jako plno jiných soukromníků, ale přece jen tenhle tu zášť prostě překousnout nemůže...

Ale tak hlavně že je mír.
Friedrich.S
Pondělí, 19. prosince 2016 - 11:11:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 67
Registrován: 1-2013
někoho nevzali na výběrku na tehdejší KCOD, protože ani neumí přijít včas
To měl blbé. Ale jeho chyba, neměl na to výběrko jezdit vlakem [happy]
modrá guma
Pondělí, 19. prosince 2016 - 11:52:18  
Neregistrovaný host
89.203.212.123
ad FrS: Ale jo, to mne nenapadlo, ale dobrý [proud][ok]
Středa, 21. prosince 2016 - 07:27:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2794
Registrován: 2-2009
Pro T.H.:

Doporučení přečíst si SPPO pro přepravu osob. Nastoupením do dopravního prostředku obě smluvní strany uzavírají smlouvu o přepravě. Cestující tudíž je seznámen s podmínkami. Neznalost bohužel neomlouvá (měl se seznámit).

150. 2. Do prostor ČD určených pro veřejnost není povolen vstup osobám nebo
cestujícím a to ani s platnou jízdenkou ČD:
a) zjevně pod vlivem alkoholu nebo jiné návykové látky,
Pajas2
Středa, 21. prosince 2016 - 08:29:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 683
Registrován: 10-2009
Tam je důležité to slovo "zjevně" (pod vlivem alkoholu). Tzn. že pokud to na cestujícím není vidět nebo z něj cítit, může bez problémů jet. [happy]
Středa, 21. prosince 2016 - 20:40:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 164
Registrován: 5-2013
Mě to přijde jako o potrestání dobrého skutku. Kam jedete? Na Veleslavín! Už tam jsme, vystupte si. Snaha upozornit pasažéra že již je v cíli své cesty. A čeho se dočkal? Kdyby šlo o jízdenku, tak došlo ke konfrontaci hned při první kontrole. Toť můj názor.
Středa, 21. prosince 2016 - 23:36:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3939
Registrován: 8-2012
Pro Vlada749:
zjevně pod vlivem alkoholu nebo jiné návykové látky
Povedzte mi, Kefalín749, čo vy si predstavujete pod takým slovom "zjevně"?
<font color="808080">informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu</font>
Čtvrtek, 22. prosince 2016 - 07:04:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3432
Registrován: 7-2011
Kefalín to vraj nemusí povedať, lebo to povedal už Pajas2 hned pod ním. Vieme THefalín? [biggrin]
Nasratý cestující
Čtvrtek, 22. prosince 2016 - 08:52:46  
Neregistrovaný host
213.155.33.154
Opravdu mne přestává bavit cestování osobními vlaky po trati 010. Po změně grafikonu je to vážně katastrofa. Není stanice, kde by nás CDP nebralo bokem a něčím nepředjíždělo. 20 minut zpoždění je naprosto normální, třeba aktuálně 8657 z Kolína 31 minut, ač teda zrovna tohle bylo způsobeno čekáním na rychlík. Jenže následně černý, žlutý, modrý, fialový, puntíkatý,... A to chce Jančura jezdit do Brna každou hodinu? Nas*at [angry] Lidi řvou samozřejmě po vlakvedoucím, který za to ale nemůže a je sám nasratý. Já se ho tu zastávám a vyleju si zlost na káčku a v obálce. I když ČD za tohle taky nemůžou. Ale, kde si stěžovat, když si SŽDC dělá co chce a než by dostal RJ nebo LE minutu, raději zajeb*me osobák o půl hodiny? Kde s tím něco dělat, aby se něco změnilo? [angry]
FiJi
Čtvrtek, 22. prosince 2016 - 09:18:50  
Neregistrovaný host
94.112.135.89
Nasratý cestující:
"I když ČD za tohle taky nemůžou. Ale, kde si stěžovat, když si SŽDC dělá co chce a než by dostal RJ nebo LE minutu, raději zajeb*me osobák o půl hodiny? Kde s tím něco dělat, aby se něco změnilo? [angry]"
Někdo za to určitě může, když se to děje pravidelně, není to žádná živelní pohroma. Pokud jede ten osobák i rychlík včas, pak je asi špatně grafikon (SŽDC). A pokud jede osobák už zpožděný, pak za to asi můžou ČD, ne? Pokud by zpoždění bylo způsobené infrastrukturou, je to zase za SŽDC.

Stěžovat si můžete u ČD (s nimi máte smlouvu) a u objednatele (u osobáků kraj). Oni tu službu poskytují, je tedy na nich, aby to řešili - pokud je problém na straně jejich subdodavatele, musí to řešit oni, ne vy, vy se subdodavatelem žádný vztah nemáte.
Čtvrtek, 22. prosince 2016 - 09:40:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2991
Registrován: 11-2008
Trať je přetížená rychlíkama. Grafikon je namalovaný "na krev", bez jakékoliv rezervy. Stačí pak, aby měl jeden vlak ( jedno jestli Os nebo R, jedno jestli ČD, RJ, nebo LEO ) třeba jen 2 minuty zpoždění a osobák je tím pádem v "kélu". Rozhodí se celý grafikon, třeba i na hodinu. ... A to nejen v úseku Kolín - Praha, ale to samé je třeba i v úseku Pardubice - Choceň. ....... Máte pravdu, Jančura "řve" za každou minutu zpoždění, kterou by dostal za osobákem ČD. A to i v případě, že tím osobákem mohou jet cestující, kteří jedou na jeho vlak. .........Bohužel je stejný tlak i od ČD. .... Je to důsledek "závodění" konkurenčních dopravců, kdo bude o pár minut dříve v cílové stanici. ..........Jančura "vyhrožuje" právníkama a soudem, ale bohužel se přesně na minutu podle GVD jezdit nedá ...... Pokud se nebude tolerovat u Ex všech dopravců dojezd do cílové stanice s tolerancí například 5 - 7 minut, tak to lepší nebude .....[vypravci][vypravci][vypravci]
Majkl007
Čtvrtek, 22. prosince 2016 - 10:04:59  
Neregistrovaný host
78.102.91.56
Jo, pánové, tak to zkuste vysvětlit těm, kteří tady nadšeně hýkají nad tím, jak nám po té naší železniční D1 jezdí jeden čtyřvozový vláček za druhým, místo aby jel třeba jeden desetivozový. Prý "zlepšení nabídky" - ano, to je pravda, ale když už se to na tu trať prostě nevejde, vzájemně si to překáží, zpožďuje osobáky, téměř znemožňuje jízdu nákladním vlakům, tak je to prostě ŠPATNĚ!
Čtvrtek, 22. prosince 2016 - 10:20:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 676
Registrován: 9-2004
Majkl007 - přesně tak. Řešení je přitom velmi jednoduché - mašina libovolné barvy, za ní modré vagony ČD, pak žluté vagóny RJ a na konci připojena černá tramvaj [biggrin].
Čtvrtek, 22. prosince 2016 - 10:40:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3511
Registrován: 11-2009
Lopik > tak pokud se nepletu, krome toho "za ní modré vagony ČD" to tu uz bylo ...
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Čtvrtek, 22. prosince 2016 - 10:52:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2795
Registrován: 2-2009
T.H.: Zjevně znamená zjevně. Možná kdyby Vaše výsost sestoupila z nebeských výšin a pár let se mezi cestující veřejnosti pohybovala, možná by to samotinký velký T.H. poznal také. Ale nevyhazujeme každého, pokud není důvod, neboť jsme lidé. Jen jsem Vám velkomožnosti chtěl ukázat, že ten paragraf v SSPO existuje. A tímto se s Vámi Vaše veličenstvo zase na delší dobu loučím. Skláním se totiž před Vaší chytrostí a vševědoucností, neboť já sám nemohu a ani nechci těchto výšin dosáhnouti. Raději budu oním Kefalínem.
djst
Čtvrtek, 22. prosince 2016 - 11:00:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 591
Registrován: 8-2014
Ono je to způsobené taky tím, že rychlík má před osobákem přednost za všech okolností. To říká předpis D1. Blbost... Když křižuji na kednokolejce rychlík se zpožděným osobákem, tak raději přenést 2 minuty zpoždění na rychlík a ne překládat křižováni a mít rychlík bez zpoždění a Os s 15 minutama navíc.

Stejně tak jiná situace. Do stanice přijíždí z hlavní trati Sv, za ním jede Ex a z lokálky jede Os. Pro Sv a Os nejde postavit současně. Lepší by tedy bylo zdržet Os a pustit nejdřív Sv, aby se uvolnila trať pro Ex. Ale předpis hovoří (ne)jasnou řečí.
pokud mi chcete poslat mail, klikněte zde
Čtvrtek, 22. prosince 2016 - 11:04:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5952
Registrován: 5-2002
Tak hlavně není nad to na totálně přetížené trati kde jezdí vlaky 4 dopravců bez dotací ještě další dálkové vlaky dotovat. (A jinam nejede v sobotu večer vlak protože "nejsou peníze" )