Diskuse K-report » Archiv 2016 » Železnice » Nejotřesnější zážitky na železnici » Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 10. 12. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 10. 12. 2016

dolů
   autor příspěvek
Úterý, 01. listopadu 2016 - 21:09:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6490
Registrován: 4-2003
Trolleybus, jak to bylo za socíku dobré (povinné praxe, schopnost objednávat hromadné jízdenky

To bylo dobrý leda proto, aby se člověk definitivně v praxi přesvědčil, že socík stojí za výkal. Taky když skončily prázdniny a začal semestr, tak jsem po nějaký době popadl klíče a vyrazil na Václavák.

Jí nevím zda si to pamatujete.. dvojmo seznam členů skupiny na psacím stroji, k tomu dvojmo jakási žádanka k přepravě. A to vše šlo podat jen v určité stanici - já jsem to podával na hl.n. a v jeden okamžik jsem skončil v nějaký vybouraný místnosti mezi zedníkama. Nakonec jsem v útrobách budovy nalezl nějakou patřičně drážně-olezlou špeluňku s úředníkem, byl seřván že to nemá všechny náležitosti aby mi to nakonec "laskavě" vzal.

Dneska tohle nikdo nepochopí - stejně jako moje děti těžko chápou třeba telefonní budku.
Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
déja vu
Úterý, 01. listopadu 2016 - 21:22:11  
Neregistrovaný host
83.208.236.91
dvojmo seznam členů skupiny na psacím stroji, k tomu dvojmo jakási žádanka k přepravě
"Přepravní rejstřík".
Jméno, příjmení, datum narození, zdůvodnění jízdy (!!!), razítko školy.
Tři pracovní dny předem a k tomu sčítací lístky za Kčs 0,10/kus.
Vazba na konkrétní vlaky, ale vyhrazení míst se stejně nekonalo.
Pamatuji si to moc dobře - učitelky to nebyly schopné pochopit a vyřídit, takže obcovat s ČSD jsem musel už jako náctiletý.
Strašné déjà vu.
Mladějov
Úterý, 01. listopadu 2016 - 21:24:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8971
Registrován: 3-2007
aky když skončily prázdniny a začal semestr, tak jsem po nějaký době popadl klíče a vyrazil na Václavák.

Doufám, že jsi aspoň počkal na rok 1989, jinak by ses tam dost vyjímal [wink].
Trolleybus
Úterý, 01. listopadu 2016 - 23:18:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2690
Registrován: 5-2002
déja vu:
"Proč "na rozdíl" ?
Viz předřečník s. Trolleybus, jak to bylo za socíku dobré (povinné praxe, schopnost objednávat hromadné jízdenky, znalost přestupních dob)."
Hezky jste se rozohnil a soudruhy začal šermovat, ale tím jste jen ukázal, že můj příspěvek absolutně nechápete. Ono totiž je úplně jedno, jestli to bylo za komárů, nebo o 20 let později, problém je zkrátka v tom, že v posledních letech absolventi pedagogických oborů umí jakž takž svůj obor (a to ještě zdaleka ne všichni), ale z praktických věcí ovládají velké kulové. A zrovna ty povinné letní praxe vůbec nebyly blbý nápad, jelikož se tam budoucí kantor leccos přiučil od starších. Koneckonců by to dneska nemusela být praxe zrovna na táboře, stačilo by, kdyby si vyzkoušel dozor na pár školních výletech, naučil se řídit skupinu žáků mimo školu a taky by se naučil, že na výlet jezdí učitel jaký, Kefalín? No přece připravený na všechny eventuality, vybavený mapou, jízdními řády a s nalezenými záložními spoji pro pčípad, že by něco neklaplo.
Možná by se pak nestávalo, že je ve vlaku učitel vyjevenější než žáci a už od Kolína informuje své svěřence, že Praha je dohled, aniž by bral na vědomí 40minutovou sekeru, následkem čehož nejprve běžní cestující, poté i jeho svěřenci z něj mají nebetyčnou prdel a k obveselení celého vagónu v Pečkách, Poříčanech atd. hulákají: Pane učiteli, Praha, rychle vystupujem! (zážitek z letošního června). Stejně tak by se třeba nestalo, že člověk potká před Hybernií dva zmatené vedoucí výletu, kteří se kolemjdoucích ptají, kudy na hlavní nádraží, zatímco jejich svěřenci řvou smíchy, protože na rozdíl od učitelů evidentně mají mapy v mobilu a polohlasně se mezi sebou baví nad záměnou Masarykáče za Wilsona (stalo se letos v květnu). No a možná by taky nedošlo k situaci, kdy v Rosicích stojí vyjevená skupinka dětí s ještě vyjevenějšími učiteli a hledají vlak směr Přerov, načež se ukáže, že učitel spatřil z okna vlaku nápis Pardubice, tak dal pokyn k vystupu. Že za slovem "Pardubice" následuje něco jako Rosice, mu zřejmě nepřišlo divné, protože nemaje po ruce jízdní řády netušil, že je v Pardubicích víc stanic.


RadekŠ:
"
To je zajímavý - mně to nikdo nikdy neučil, učitel nejsem. Stačilo se držet zásady první vedoucí jde první, druhý vedoucí jde poslední, n- tý vedoucí jde doprostřed a ty děcka třeba zvedat ze sedaček a ještě než vlak zastaví v cíli. "
V praxi je to spíš takhle: první vedoucí jde první a hlídá, aby za ním vůbec někdo šel. Druhý vedoucí jde poslední a hlídá, aby nějaký trouba neuhnul z řady a nešel čumět na něco, co ho zrovna zaujalo. N-tý vedoucí kontroluje, aby se uprostřed řady nechlastalo (dneska není výjimkou už ve 12 letech), aby si nikdo nešel dát rychlé cígo za sloup a tak podobně. Zkuste někdy sledovat školní výlety, kolikrát si říkám, že bych učit nemohl, protože bych třetinu těch výtečníků nechal doma, načež by se na mě sesypali pohoršení rodiče skrze diskriminaci (to není vtip, ale realita - nevezmete nejproblémovější elementy na výlet a jejich rodiče pošlou stížnost školní inspekci, že jejich děti diskriminujete). Výjimkou jsou leda skautské oddíly, tam je patrná docela solidní disciplína.
Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
Středa, 02. listopadu 2016 - 04:45:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 234
Registrován: 6-2016
Trolleybus: Velmi systémově sepsáno! Najezdil jsem se s podnikovými dětmi hodně vlakem na pololetky a dneska ve vlaku občas taky zírám, co všechno "velí" skupině dětí (často obsahující značného procenta parchantů obého pohlaví). A je to následek pravdoláskové sluníčkové výchovy, iniciativně převzaté ze sféry rozvinutého kapitalismu...
Abychom jen nementorovali - ve svých 12 letech (1963) jsem s kamarády taky chlastal. Ale jen ve volném čase a decentně, na školním výletě by si to nikdo nedovolil!
Středa, 02. listopadu 2016 - 08:06:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6491
Registrován: 4-2003
- Kapitalismus je způsob alokace kapitálu a nijak nesouvisí výchovou, která je jiná u komunistů na Tchien-an-men a jiná v civilizovaný zemi s léta fungující demokraciií.

-Moje genarace dospívala v době, kdy reálasocík už těžce chcípal a výsledek toho neustálýho peskování, sledování a kontroly je generace ušlápnutých lidí, což leda zhoršuje jejich konkurenceschopnost. Herdekbaba u pokladny, herdekprůvodčí ve vlaku, milion úplně absurdních pravidel... z toho aby jeden zblbnul.

- A teď zpátky k tématu: Nepozoruju že by dělaly nějaký problém školy, ty cestujou obvykle mimo špičky a nějakým způsobem se předhlásí. To co je problém jsou skauti, elfové, rytíři atp. .. počínaje tím, že přidou k vlaku minutu před odjezdem a začnou nastupovat jedněma dveřma. Oni se nezmění, ale ČD by tomu mohly jít napřed a komunikovat s nima, aby se včas předhlásili - tady je jasná žába na prameni pan Štěpán a jeho nohsledi na pobřeží chujoviny.
Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
Středa, 02. listopadu 2016 - 08:42:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4368
Registrován: 9-2011
Radek: tak jsem po nějaký době popadl klíče a vyrazil na Václavák.
Mla: Doufám, že jsi aspoň počkal na rok 1989, jinak by ses tam dost vyjímal
No tak vono i v roce třeba 86 bylo dost nepraktický vyrazit na Václavák (či kamkoliv jinam) a klíče si nechat zabouchnutý doma na věšáčku [biggrin][biggrin][biggrin]
Středa, 02. listopadu 2016 - 08:49:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 235
Registrován: 6-2016
RadekŠ: Jestli je někdo "ušlápnutý" proto, že dospíval na konci socíku, tak Ty to rozhodně nejsi[biggrin]
Rovněž z5 k tématu - na trati Praha - Turnov jsem letos 2x zažil neohlášenou třídu na výletě. Ale paní průvodčí to zvládly v pohodě (ale byly to zkušené ženy vyššího středního věku), cestující rovněž vyššího středního věku měli pochopení. Skauty potkávám přes léto na 171. Nevím, zda jsou ohlášeni, ale bývá jich jen kolem 12 a chovají se velmi slušně. Žádný problém jsem nedetekoval.
Nastupování jedněmi dveřmi je dáno JEDNÍM vedoucím...
Otázka závěrem - dělal jsi někdy vedoucího dětem? Jezdil jsi s nimi vlakem/autobusem?
Já jo!
Středa, 02. listopadu 2016 - 09:12:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6492
Registrován: 4-2003
Jestli je někdo "ušlápnutý" proto, že dospíval na konci socíku, tak Ty to rozhodně nejsi

Ale jsem, lidi o 5 let mladší jsou někde jinde.

Skauty potkávám přes léto na 171. Nevím, zda jsou ohlášeni, ale bývá jich jen kolem 12 a chovají se velmi slušně.

Jenže tam se v tom ešusu/ešusech a počtu lidí ztratí. A nejde o neslušný chování, ale že takový 2-3 skupiny způsobí ve dvou jinde poloprázdných vozech solidní závar.


Otázka závěrem - dělal jsi někdy vedoucího dětem?

No právěže jo.
Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
Arctia
Středa, 02. listopadu 2016 - 15:43:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1079
Registrován: 6-2010
Tak se skauty se mi "postestilo" nekolikrat, takze minimalne do jineho vagonu, nejlepe pak vlaku. Nic proti nim. Vzdycky se chovali slusne, ale sledovat 15 lete hrat hry pro 6 lete na to nemam nervy. :-)
Utúlien aurë...
Pezos
Středa, 02. listopadu 2016 - 17:09:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 349
Registrován: 4-2014
Asdf:
"Keď sa teda začne hľadať nejaký rozumný kompromis medzi možnosťou spojenia niekam ďalej za Žilinu a priamym spojením Těšínska s Prahou, tak je to zasa zle..."
Jako třeba krásná čtyřhodinová díra v podvečer (studenti budou nadšeni)? [wink] Ale zato mohou jít ve tři dvěma vlaky 10 minut po sobě.

Mimochodem, proč se tak trvá na přímém spojení Těšínska s Prahou ve chvíli, kdy ČD propagují možnost pohodlného přestupu na SC? Nebude to tím (jak bylo mnohokrát popsáno jinde), že ZSSK neumí ani svých 5 a půl vlaků vypravit včas a žádné přípoje na SC nebudou?
Pezos
Středa, 02. listopadu 2016 - 17:53:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 351
Registrován: 4-2014
Pardon, ty dva vlaky beru zpět. Roháče chtějí nechat pro přísun horského vzduchu z Tater.
Jeho Vysost
Středa, 02. listopadu 2016 - 18:03:00  
Neregistrovaný host
195.113.241.41
No ZSSK by som neobvinoval, pretoze CD su na tom rovnako, mozeme sa stazovat na ZSR a SZDC, ale ti to zase robia pre zlepsenie dopravy. Prestupy na SC z Tesinska? Nemyslim si, inak by CD neargumentovali nemoznostou posunut Ex pre pripoje v Olomouci.
Středa, 02. listopadu 2016 - 20:50:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 548
Registrován: 11-2012
RadekŠ:jedná se o Sp 1940 Jizera (Praha Vršovice-Turnov), ve všední dny složen z 854+054 a leckdy jede dost lidí aby se uživil i ten jeden 054 navíc. O víkendu jede 854+054+054 avšak nastupujících do vlaku je výrazně méně, než v ten všední den, takže ten jeden 054 je řekněme zbytečnej.

Pravidelně, minimálně 2 roky co s tím jezdím.
déja vu
Středa, 02. listopadu 2016 - 23:18:34  
Neregistrovaný host
83.208.236.91
můj příspěvek absolutně nechápete
v posledních letech absolventi
povinné letní praxe vůbec nebyly blbý nápad

Váš příspěvek chápu absolutně přesně.
A taky si to přesně pamatuju: slevu na vlak musel/a pro třídu vyřídit syn/dcera železničáře.
Nebyl-li takový ve třídě, pak největší fanoušek do vlaků (to, co se později začalo nazývat šotouš).
Rozdíl mezi Prahou střed, Prahou Libní a Prahou hl.n. musel ohlídat tentýž.
Ano, problémy s pěti minutami na přestup nenastávaly, spíše se postávalo patnáct, dvacet, třicet minut v exkluzivních destinacích typu Všetaty, Bakov nad Jizerou nebo Stará Paka, než se to všechno sjede a zase rozjede.
Na druhé straně odpadaly problémy s alternativními spoji "kdyby něco neklaplo", protože ten vhodný jel akorát dvakrát až třikrát denně a použitý byl obvykle i reálně poslední.
Blbé učitelky absolventky byly i za socíku (obvykle dcery zasloužilých soudružek učitelek, které "musely" taky absolvovat pajdák).
Nevím, jestli jezdily na letní tábory jako praktikantky, pokud ano tak je spíš prošoustaly s praktikanty a vrátily se stejně blbé a občas těhotné (což bylo pro žactvo vysvobození aspoň na příští tři roky).
Nehrajte tu na nás, jak to za socíku bylo super, vždyť si to ještě pamatujeme.
Teda pokud jsme to vědomě nevytěsnili a nenahradili nějakou vylepšenou realitou.
Jenže se starými dobrými časy a dnešní zkaženou mládeží akorát pořád dokola opisujete Sókrata, už dva a půl tisíce let.

následek pravdoláskové sluníčkové výchovy
Vy jste se taky povedl.
Ani jste nemusel psát ten zbytek.
Arctia
Středa, 02. listopadu 2016 - 23:56:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1080
Registrován: 6-2010
Deja vu: "Nehrajte tu na nás, jak to za socíku bylo super, vždyť si to ještě pamatujeme."
Nic takoveho tady nikdo nepsal. Ani nikdo netvridl, ze by tehdy nebyly blbe ucitelky.
Psany text nechapes, ale prekrucovat a podsouvat umis dobre. Skola TH?
Utúlien aurë...
déja vu
Čtvrtek, 03. listopadu 2016 - 00:32:20  
Neregistrovaný host
83.208.236.91
Za socíku byla v učitelských studijních oborech povinná praxe na letních táborech. Jednak aby se naučili něco pro dobu, kdy pojedou se svojí vlastní třídou na školní výlet, jednak aby pochytili právě takové organizační drobnosti jako jsou objednání hromadné jízdenky, organizace skupiny dětí na nádraží a tak podobně.
problém je zkrátka v tom, že v posledních letech absolventi pedagogických oborů umí jakž takž svůj obor (a to ještě zdaleka ne všichni), ale z praktických věcí ovládají velké kulové. A zrovna ty povinné letní praxe vůbec nebyly blbý nápad, jelikož se tam budoucí kantor leccos přiučil od starších.


Já to nepsal. Nějaký "Trolleybus".
Dnes se běžná učitelka nebude prokousávat tarifem, specifiky a systémem subordinace na ČD, když nabídky na autobus od soukromníků chodí aktivně na školní email.
K tomu bonus třídy pod přímou a plnou kontrolou, časová garance a zároveň flexibilita, záruka izolace od okolí (remcavý báby, dědci-vychovávači, vágusové, dementi).
A cenově je cca na tomtéž.
Čtvrtek, 03. listopadu 2016 - 06:12:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 236
Registrován: 6-2016
déja vu: Ty jsi tak moudrý a znalý, že před Tvojí velikostí bledne i sláva Děda vševěda! Kam se mohou posílat dary na výstavbu Tvého pomníku?
Čtvrtek, 03. listopadu 2016 - 11:19:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 520
Registrován: 10-2011
Dnes se běžná učitelka nebude prokousávat tarifem, specifiky a systémem subordinace na ČD, když nabídky na autobus od soukromníků chodí aktivně na školní email.
K tomu bonus třídy pod přímou a plnou kontrolou, časová garance a zároveň flexibilita, záruka izolace od okolí (remcavý báby, dědci-vychovávači, vágusové, dementi).
A cenově je cca na tomtéž.


No, nejsem běžná učitelka, ale pokud nejedeme do Prahy (kde je to problém časový - cesty "za roh"), jezdím zásadně vlakem. Za prvé pokud dám studentům na výběr, hlasují raději pro vlak, za druhé je to o cca třetinu levnější, za třetí výrazně operativnější (autobus musím objednávat více než měsíc dopředu a pak už neměnit termíny, vlak stačí tři dny), za čtvrté nemusím vysvětlovat řidiči, jak se tam dostane a hledat někde, jestli tam jde vůbec zaparkovat (jedna osobní zkušenost právě z té Prahy).
Pátek, 04. listopadu 2016 - 09:01:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6493
Registrován: 4-2003
K tomu bonus třídy pod přímou a plnou kontrolou, časová garance a zároveň flexibilita

Co pozoruju u svých ratolestí, tak to v reálu právě takhle moc NEfunguje a většinou je nutný objednat bus dlouhé týdny dopředu a na to (a aby klapla nákladovost) je potřeba mít závazně potvrzenou účast od žactva i učitelského sboru, což jsou paradoxně na rozdíl od těch busdopravců poměrně flexibilní elementy. Dvojnásobně to platí v obdobích, kdy vyráží z každý školy i několik tříd denně.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Dejavůl
Pátek, 04. listopadu 2016 - 09:43:29  
Neregistrovaný host
141.0.14.241
Je zábavný pozorovat, jak člověk s mentalitou ryzího komouše (překrucování cizích výroků, lhaní) obvinuje ostatní, že chválí komunistickou éru.
Pátek, 04. listopadu 2016 - 11:33:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6495
Registrován: 4-2003
mentalitou ryzího komouše (překrucování cizích výroků, lhaní)

Jako takhle?[uhoh]

Fučík: Já jsem profesor Horák.
gestapák: Nelži !!
Fučík: Fučík nikdy nelže !!
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Sobota, 05. listopadu 2016 - 08:37:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8692
Registrován: 5-2002
Bohužel pozoruju že spousta učitelek je nepoužitelných pro běžný život mimo zdi školy (U - učitelka, D- dispečink).
U - Chci si objednat autobus na odvoz dětí z divadla
D - vyplňte formulář na http://www.dpmp.cz/autobusova-doprava-na-objednavku/
U - no já ... bla bla ... nešlo by to telefonem?
D - tak jo, v kolik hodin vám to divadlo končí?
U - v 10:00
D - takže autobus k divadlu v 10:10?
U - raději ať tam je 9:45
D - proč, když je divadlo do 10:00?
U - bla bla, no asi já nevím, asi pro jistotu

354
Sobota, 05. listopadu 2016 - 09:14:12  
Neregistrovaný host
167.114.118.4
Není mi úplně zřejmé, co je na chování té učitelky nepoužitelného?
Že nechce dělat objednávku přes internet? Protože by místo rychlé telefonické objednávky, když ten hovor právě vede, musela zavěsit, otevřít nějaký prohlížeč, najít ten web co jí D nadiktuje ústně, a tam vyplnit formulář s patnácti položkami? Přičemž mlčky předpokládáme, že sedí u zapnutého počítače?
Že chce mít jistotu, aby tam ten autobus v deset opravdu stál, protože divadlo není fabrika s píchačkama a představení má stopáž podle toho jak za to herci berou a dětské publikum (ne)spolupracuje, a důvěrou v přesnost DPMP neoplývá kvůli reálným zkušenostem?
Sobota, 05. listopadu 2016 - 09:30:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6497
Registrován: 4-2003
A ta nepoužitelnost učitelek jako spočívá v čem? Mně se zdá +- kopírují průměr populace a PROFESIONÁL by na to měl být připraven=počítat s tím. To co tady prezentujete ..sorry, ale to je postoj/pohled úřadu vůči/na obtěžovateli/e.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Sobota, 05. listopadu 2016 - 10:17:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8693
Registrován: 5-2002
Sorry, osobní zážitek rozhovoru s tou paní viditelně nejde převést do psané formy. Nechal jsem unést emocemi.
Dále prosím nepitvat, případně i smazat.
internet formulář
Sobota, 05. listopadu 2016 - 10:33:36  
Neregistrovaný host
46.175.94.1
Ad 354: Ale to že někteří ( možná jich je většina) nemají chuť si kupovat jízdenky přes internet a upřednostňuji nakupování jízdenky u pokladny ,nemohou příznivci RJ pochopit.. A to je v pořádku ? U soukromnika je komunikace po internetu samozřejmost, ale u "státního" podniku e to "buzerace" zákazníka ?
pacient
Sobota, 05. listopadu 2016 - 12:36:41  
Neregistrovaný host
80.188.32.227
353: Už vidím, jak ve sborovně vykládá, že volala s jedním neochotným dipečerem, který nechce udělat objednávku po telefonu a dohaduje se o čase.

Bohužel pozoruju že spousta učitelek je nepoužitelných pro běžný život mimo zdi školy
Smím vědět, co považujete za "běžný život"? Znám dost učitelek a absolutní většina dokážě nekoupit, navařit, vyprat, vyžehlit, o děti se postarat..., ale autobus si většina z nich běžně neobjednává.
Na druhou stranu, většina šotoušů by bez mrknutí oka dokázala objedenat autobus (včetně konkrétního vozidla), ale nedělní oběd bych od nich radši nechtěl.[crazy]
Sobota, 05. listopadu 2016 - 12:47:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8695
Registrován: 5-2002
Prosím už to neřešte, omluvil jsem se za viditelně nepochopitelný příspěvek a nehodlám se v tom pitvat.
Sobota, 05. listopadu 2016 - 18:33:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 550
Registrován: 11-2012
RadekŠ: promiň, ale mám tu s tebou nejaké nevyřízené komentáře. Akorát nevím zda jsi schopen to přečíst, mám totiž obavy že tě to v první třídě nenaučili.

Napřed co je již v archivu:

Na začátku byl příspěvek o přidávání vozů. V kostce řečeno nepřidají se protože to nikdo neobjednal.

Persink163054:
Jaroslav_T:s tímto argumentem (pokud by si posílení soupravy objednavatel objednal) se setkávám poměrně často. A také se poměrně často setkávám s pravidelně plně a prázdně obsazeným vlakem a přesně vím proč v dané dny vyjíždím z Vršovic a v jiné dny mohu v klidu z hlavního.

Co mě ale zaráží, proč dopravce ten vůz nepřidá sám od sebe? Zvláště když jsou s tím pravidelné problémy? Je to více vlaků které nezávisle na svátkách mají některé dny v týdnu obsazenost vyšší než 100 procent a v jiné dny v týdnu mají dny v týdnu menší než 100 procent. A to trvá více než rok.

Přesto na mám soupravu 854+054 v době kdy na nástupišti není k hnutí. Ale v době kdy je na nástupišti málo lidí, přijede 854+054+054.

reakce Jaroslava_T:
Persink163054: proč dopravce nepřidá vůz sám od sebe? Nevím, ale DOMNÍVÁM se (doopravdy domnívám, nemůžu ničím doložit), že bez nějakého příkazu shora nikdo nic navíc neudělá.
Třeba je to jinak, je to pouze můj dohad.

reakce RadekŠ:
Přesto na mám soupravu 854+054 v době kdy na nástupišti není k hnutí. Ale v době kdy je na nástupišti málo lidí, přijede 854+054+054.

Jenže to by někdo musel umět predikovat, že ZROVNA přijdou na hlaváku dvě neohlášené výpravy skautů a další skupina mimoňů takticky číhá na vlak ve Vysočanech (přičemž z děcek cestou na sever mezi řečí vypadne, že půlka z nich je z Vršovic).

Víte co je zajímavý? Že školy (a moje děti chodí na dvě různé a obě dělají výlety i vlakem) žádnej problém nemají a nezpůsobují - prostě učitelky jsou zvyklý ohlásit se dopředu.

Persink163054:
RadekŠ:jedná se o Sp 1940 Jizera (Praha Vršovice-Turnov), ve všední dny složen z 854+054 a leckdy jede dost lidí aby se uživil i ten jeden 054 navíc. O víkendu jede 854+054+054 avšak nastupujících do vlaku je výrazně méně, než v ten všední den, takže ten jeden 054 je řekněme zbytečnej.

Pravidelně, minimálně 2 roky co s tím jezdím.

Dále bez reakcí na mě.

A ted kde jsem se zmínil o nějaké výpravě více lidí? Tím spěšnákem jezdím 6x někdy i 7x v týdnu, cestující jsou pravidelní a pravidelně v týdnu jich je hodně na krátkou soupravu, aby se o víkendu kdy jich jede méně se poslala dlouhá souprava.

Za ty 2 roky co s tím jezdím, jsem nějakou náhodnou výpravu neměl. Pokud tam byla, tak já o tom nevím. A kdyby byla? Tak bych se zařídil podle situace, aby jsme se všichni vešli.

Ale to co jsi tady způsobil nějakým objednáváním výprav a inteligencí učitelů? No jestli to pochází z mého příspěvku, opravdu buď najdi něco o predikci kolik bude cestujících, nebo si nevymýšlej krávoviny.
Pedagog ve výslužbě
Sobota, 05. listopadu 2016 - 19:10:41  
Neregistrovaný host
141.0.14.119
Když je řeč o učitelích, někdo ze Seznamu autobusů by sem mohl popsat, kolikrát si nějaká škola na mailu SA objednala autobus, přestože by člověk myslel, že nikdo soudný si SA nemůže s weby dopravců splést. Kdysi to MJ popisoval na jedné šotoakci a v přítomných to vedle smíchu vzbudilo i zděšení, kdo to učí jejich děti.
Sobota, 05. listopadu 2016 - 23:14:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8697
Registrován: 5-2002
Pedagog ve výslužbě:
"Když je řeč o učitelích, někdo ze Seznamu autobusů by sem mohl popsat, kolikrát si nějaká škola na mailu SA objednala autobus, přestože by člověk myslel, že nikdo soudný si SA nemůže s weby dopravců splést. Kdysi to MJ popisoval na jedné šotoakci a v přítomných to vedle smíchu vzbudilo i zděšení, kdo to učí jejich děti."

Na pletení si stránek oficiálních a fandovských nemusíš být učitel [happy]. U mne si usilovně a dlouhodobě lidi pokouší objednávat historické autobusy, i když jsem nikdy žádný nevlastnil, nevlastním a na mém webu ani není náznak toho, že bych nějaké pronájmy zajišťoval.
Bylo toho mnohem víc, ale mám dost promazaný mejlový archiv a tohle tam zbylo spíš omylem.
Neděle, 06. listopadu 2016 - 07:19:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6498
Registrován: 4-2003
Persink163054: Pokud se chcete někoho na něco adresně ptát, tak napište jasný, stručný a obsahově i graficky upořádaný dotaz. Na graficky neuspořádaný text, který i na FHD monitoru a 24 palcích zabere celou stranu Vám totiž asi moc lidí nebude ochotno reagovat - tedy pokud nepůjde o placený support.

ad Sp 1940 Jizera: já tam žádnou přeplněnost fakt nevidím. Zbytek viz výše.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Neděle, 06. listopadu 2016 - 09:43:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 551
Registrován: 11-2012
RadekŠ:ale já nechci se někoho na něco adresně ptát. Já se ptám tebe. Jasně a konkrétně.

A protože jsou zde i jiné příspěvky, vybral a vypsal jsem ty které se toho týkají, aby ses nemusel zdržovat archivem. Já sám mám pomalé připojení a archiv načítám 5 minut a příjemné to pro mě není, hledat pak v tom ruzné příspěvky. Tak jsem ti je vypsal.

Protože však tady na K-R je problém pochopit co kdo píše, musím psát dlouhé příspěvky v nichž vysvětluji co píšu a proč to píšu. A kromě tebe se mi nestalo že by někdo na můj dlouhý text nereagoval.

Takže jasně a konkrétně zkráceně se tě ptám:
Z jakého důvodu vznikla tato tvoje reakce na mě?

Přesto na mám soupravu 854+054 v době kdy na nástupišti není k hnutí. Ale v době kdy je na nástupišti málo lidí, přijede 854+054+054.

Jenže to by někdo musel umět predikovat, že ZROVNA přijdou na hlaváku dvě neohlášené výpravy skautů a další skupina mimoňů takticky číhá na vlak ve Vysočanech (přičemž z děcek cestou na sever mezi řečí vypadne, že půlka z nich je z Vršovic).

Víte co je zajímavý? Že školy (a moje děti chodí na dvě různé a obě dělají výlety i vlakem) žádnej problém nemají a nezpůsobují - prostě učitelky jsou zvyklý ohlásit se dopředu.


Kurzívou je můj původní text, normální písmo je tvůj text.

Navíc je slovo ZROVNA velkými písmeny. Jsi toho autorem, a já se tě ptám proč jsi přišel s nesmyslem nějaké predikce, když jsem psal o tom že toto je pravidelné 2 roky. O nějaké výpravě nebo skupině tam řeč nebyla.
Neděle, 06. listopadu 2016 - 12:28:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6500
Registrován: 4-2003
a já se tě ptám proč jsi přišel s nesmyslem nějaké predikce

Protože v 95 % ostatních případů na tom perónu smerem na 070 žádná narvanost není a souprava to bez problému pobere. Pokud tedy někdo za újmu nepovažuje, že musí sedět půlku cesty s dalšíma dvěma pasantama na čtyřce.

Všechny tyhle "závary" vnikají v drtivé většině ze dvou důvodů:
1) přijde několik neohlášených skupin či skupina(y) se sice ohlásí, ale jede/jedou jiným vlakem (protože si někdo kreativně vymyslel..ačkoliv je 99 % lidí je kreativní myšlení očividně na ho*no či dokonce k vlastní újmě).
2)Vypadne vůz (porucha, mimořádná událost na trati) a z toho plynoucí nedodržení řazení.

Přičemž důvody 1 i 2 nesouvisí se sestavou GVD a ani s pravidelným řazením vlaků. To co dopravce může udělat, že ty skupiny naučí s dopravcem komunikovat.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Neděle, 06. listopadu 2016 - 17:23:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 552
Registrován: 11-2012
RadekŠ:
To jsi ale nepochopil na co jsem se ptal prve.

Prve zaznělo (a proto jsem to kopíroval, aby se to nemuselo hledat v archívu, ale bylo to po ruce) že na to aby se přidal vůz, by to musel někdo objednat.

Ale zde se dva roky ví, že přidat vůz by bylo ku prospěchu věci, takže by dopravce neměl čekat až to někdo objedná, ale přijít s tím sám, respektive proč na to dopravce nereaguje a v podstatě se chová stylem vezu jen to co si kdo objedná, bez ohledu na skutečnou poptávku.

Mě jde o to že v týdnu, kdy jezdí více lidí (já tím vlakem jezdím 6x až 7x do týdne) dávají krátkou soupravu, ačkoliv vůz navíc by se hodil. Zatímco o víkendu jede dlouhá a v podstatě zbytečná, protože těch lidí je tam méně.

A vzhledem k tomu jak často s tím jezdím, se asi vejdu do těch 5 procent. Protože neohlášenou skupinu jsem tam zažil jen jednou, možná dvakrát. A to se skutečně sedělo a stálo všude kde to šlo.

Navíc poslední půl rok,každý měsíc posílám stále stejný dotaz dopravci a kromě automatické odpovědi, mi stále nepřišla odpověd. A asi nejsem jediný, kdo na toto dopravce upozorňuje.
Pondělí, 07. listopadu 2016 - 08:57:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6504
Registrován: 4-2003
Ale zde se dva roky ví,

Nic takového "se neví", prezentujete tady očividně pouze Váš soukromý názor.

Mě jde o to že v týdnu, kdy jezdí více lidí (já tím vlakem jezdím 6x až 7x do týdne) dávají krátkou soupravu,

Která zase podle mých zkušeností bohatě stačí. Provozovat vlak delší, aby si mohl každý druhý cestující sednout na volnou čtyřku a měl jí jenom sám pro sebe, je podle mého názoru docela drahý špás.


Každý měsíc posílám stále stejný dotaz dopravci a kromě automatické odpovědi, mi stále nepřišla odpověd. A asi nejsem jediný, kdo na toto dopravce upozorňuje.

Tak dopravce Vám na rozdíl od úřadů není povinen odpovídat. Být na místě dopravce, tak takovýhle absurdní dotazy rovnou bez odpovědi házím do koše.

------------------------
Disclaimer: S ČD a.s. nejsem v žádném vztahu, vyjma zakaznického.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Viribus Unitis
Pondělí, 07. listopadu 2016 - 13:11:19  
Neregistrovaný host
89.111.99.35
RadekŠ:
S Vaší 6504 bych si dovolil polemizovat. Dopravce jako takový (a jedno jestliže na kolejích nebo na silnici) je vázán správním řádem - páč licence je veřejná. Tudíž i limit odpovědi na jakýkoliv dotaz je dána 500/2004 Sb., na dopravce, který by to ignoroval, má dohled vydavatel licence, který si pak může stanovit jiný termín na odpověď - obvykle značně kratší.
V busech platí obvykle v případě nějakého průšvihu jen 7 pracovních dní, ale taky jen třeba 3 pracovní dny. Jde o velikost průseru. Na kolejích bude něco podobného.
Úterý, 08. listopadu 2016 - 08:58:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6512
Registrován: 4-2003
To je velmi pozoruhodná úvaha, uvážíme-li, čím se zabývá správní řád a že dopravce opravdu není správní orgán. A raději vůbec nedomýšlím formu dotazu ze strany tazatele.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Gale
Neděle, 13. listopadu 2016 - 18:24:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 53
Registrován: 7-2014
Pokud si někdo - nedej-li dokonce veřejný orgán - objednává nějaký spoj v konkrétní kapacitě nebo řazení, dopravce to musí dodržet. Kdyby přidal vůz navíc, mohl by teoreticky riskovat i smluvní sankci za nedodržení smlouvy, každopádně se mu tím ale zvýší náklady na daný spoj. Ty nemá z čeho zaplatit, protože u objednaných spojů tržby z jízdného náleží objednateli, přivěsit "komerční" vůz na objednaný spoj smlouvy zcela jistě neumožňují a rozúčtovat tržby v regionální dopravě podle toho kdo jede ve kterém voze je naprostá scifi. Pojmout to jako charitu vůči cestujícím a doplácet to z komerčního zisku by taky narazilo na podmínky smlouvy o ZDO spíš dříve než později, navíc cestující v tomhle případě ani zdaleka není zákazníkem. Dopravci nelze vyčítat, že si takové problémy nepřidělává.
Plakat je třeba na správném hrobě, na všelijaké výmysly-nesmysly velkého zákazníka dopravce naopak reaguje vstřícně a často to dovede i bleskově.
V nedalekém cizozemí dokonce existují smlouvy na "veřejné" vlaky, ve kterých je daný závazek dopravce zajistit kapacitu takovou, aby obsazenost nepřesáhla xxx %. Počítají se v nich stojící i sedící dohromady a ani v těch končinách bych IMO nečekal vstřícnost ouřadu k debatě o čísle menším než 80 [wink]

//edit
ad poskytování informací - národní dopravce je spíš podle všech dosavadních výkladů povinným subjektem podle zákona 106/1999 Sb., i když se tomu dřív občas bránil až u NSS tak nikdy neuspěl. Přístup mrtvého brouka je v tomhle případě jednak poněkud za hranou a jednak úplně zbytečný. Stačí v přílslušné formě a lhůtě (která taky jistě bude i v nějaké certifikované vnitří směrnici, možná i přísnější) odkázat stěžovatele na správné místo.
Jinak se poskytování nepříjemných informací odmítá s odkazem na obchodní tajemství a/nebo se za něj požaduje patřičná úplata [andel]

(Příspěvek byl editován uživatelem Gale.)
Adamek
Pondělí, 14. listopadu 2016 - 00:34:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 904
Registrován: 10-2007
Dnes bych mohl sepsat elaborat na tema otřesných zazitku na draze. Jeden příklad za všechny: Ec 275 srazilo v 10 hodin u Brna člověka. Co se nestalo a co evidentně nikdo na draze netušil? Zpoždění si odneslo i Ec 274 (kvůli přechodu strojvedoucích) a tim i R 877. Brilantní operativa!
Nemluvě o obratovém Ec 272 - 120 minut. Jeste mají tu drzost na nádraží hlasit "kvůli opozdenemu příjezdu ze sousednímu státu".
Mladějov
Pondělí, 14. listopadu 2016 - 01:55:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9024
Registrován: 3-2007
Nejvíc řvou ti největší podržtažci železnice, žr ?

No eště že máte tu režijku.
Evička
Pondělí, 14. listopadu 2016 - 02:24:09  
Neregistrovaný host
95.129.98.4
Pane Adamek : tak navrhněte operativní řešení. Čekáme :-)
Adamek
Pondělí, 14. listopadu 2016 - 12:08:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 905
Registrován: 10-2007
Např. náhradní souprava.
Náhradní souprava
Pondělí, 14. listopadu 2016 - 14:09:02  
Neregistrovaný host
82.145.222.70
A kde ji vezmete?? V Břeclavě težko. Slovák nic nedá a obrat byl v pešti, takže se měl postarat maďar. A ta 274 dostala navíc bonus na Zádulce díky ZZ. Není to tak lehké jakmsi představujete. A hlavně: za ten smrťák dráky nemohou!!!
Pondělí, 14. listopadu 2016 - 19:57:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 47
Registrován: 11-2014
Za smrťák dráhy nemohou, ale ze svých tří posledních jízd vlakem na trase UH-Praha jsem třikrát přijel minimálně o dvě hodiny později kvůli nehodě na trati. To už je snad lepší ta D1, příště pojedu autem.

(Příspěvek byl editován uživatelem Herold.)
Pondělí, 14. listopadu 2016 - 22:53:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6539
Registrován: 4-2003
národní dopravce je spíš podle všech dosavadních výkladů povinným subjektem podle zákona 106/1999 Sb

Ano, ale bez znalosti obsahu stěžovatelova sdělení dopravci jsou tyto úvahy bezpředmětné a neodepsání muselo mít nějaký důvod.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Adamek
Pondělí, 21. listopadu 2016 - 20:10:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 906
Registrován: 10-2007
Haha, podle Mladějova mě rezijka doživotně diskvalifikuje ze všech stížnosti na vlaky.
Úterý, 22. listopadu 2016 - 09:23:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4423
Registrován: 9-2011
Adámek: no samozřejmě. Součástí firemní kultury bývá i to, že zaměstnanec řeší svou nespokojenost s firmou vnitřně a neprobírá to veřejně.
Jenže na to musej bejt dva - jeden, co to stanoví (firma), a druhej, co se zaváže to dodržovat (zaměstnanec). Ohledně "firmy" mám dojem, že pro ni nejdůležitější ze všeho je napatlat všecky vozidla do Najbrtu a přemalovat všecky tabule a tiskoviny do fontu "ČD" (nabo jaxe jmenuje). Ohledně "zaměstnanců" pak beru na vědomí, že jich je tolik a řídicí struktura je tak složitá, že povědomí řadových zaměstnanců o firemní kultuře může u některých jedinců být velmi nízké a hrdost na to být železničářem se taky už delší čas nenosí. A k tomu pocit "kdo nemá režijku, ten je ve vlaku jen na obtíž".
Adamek
Úterý, 22. listopadu 2016 - 19:52:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 907
Registrován: 10-2007
Inu, jedna věc je firemní kultura a řešení vnitropodnikových záležitostí interně, jiná věc je internetové postesknutí nad neschopností zahraničních drah operativně zareagovat na delší dobu známé zpoždění či nad pokrytectvím provozovatele dráhy při hlášení důvodu zpoždění, který je sice technicky vzato pravdivý, ale jinak z něj čpí alibismus. Nehledě na mé postavení u ČD, vlivem kterého mi ani režijka nepřísluší
Sobota, 10. prosince 2016 - 01:30:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 111
Registrován: 9-2015
Sem to asi nepatří: zažil jsem horší věci.
Dnes (vlastně včera - je totiž po půlnoci) jsem jel půlnočákem z Kladna do Prahy.
Protože mám Lítačku MHD, tak se 24K lístkem na hranice Prahy.

Průvodčímu jsem ukázal lístek. Následovala otázka: "Kam jedete?". Odpověděl jsem: "Na Veleslavín". Lítačku po mě vidět nechtěl, přestože Veleslavín je už trochu "vevnitř", napřed je ještě Ruzyně. Snad mi chtěl prokázat jakousi toleranci, že i když mám jízdenku jen o něco méně, můžu dojet až na Veleslavín. Hodný..

Cestou mě napadlo, že dojedu až do Dejvic. Na Veleslavíně jsem byl zrovna někde u záchodů. Aktivně mě v Reginově vyhledal a řekl: nikoli očekáváné "máte nějaký lístek, abyste mohl jet dál", ale "vystupte!".

Bylo před půlnocí, něco jsem na Kladně pil, nebyl jsem právě v diplomatické náladě, takže říkám (přibližně) "Nejste magor, proč bych měl vystupovat?".
Na platnou jízdenku ho nenapadlo se zeptat. Místo toho, kam tedy jedu. "Do Dejvic.", "Ok", rezignoval.

Něco jsem si dopovídal se spolucestujícím "u záchodů" a pak došel do prvního vozu, kde jsem měl věci a kde vedle on, průvodčí, seděl.
"Čekám omluvu", řekl jsem. Ale neměl jsem to samozřejmě dělat. Byl jsem (iracionálně, důrazně, asertivně, ale k mému velkému překvapení slušně) přesvědčován, že "já jsem ten mizera".

Musím přiznat, že já jsem používal silnější výrazy (o jeho osobě) a on mluvil klidně, takže, sledoval-li to někdo, musel si myslet: ti vzorní průvodčí ale mají starosti s takovýmihle agresivními cestujícími.
Nelíbí se mi to. Měl jsem naprosto správné vybavení jízdními doklady, a vždycky, když chtěl, ukázal jsem mu to, co chtěl, a odpověděl správně a slušně na jeho otázky.
Nicméně mě překvapil: trval sice na svém neoprávněném "požadavku (který ovšem nijak nevyjádřil), ale uznávám: nezvednul na mě hlas ani na mě nebyl jinak sprostý.
Nicméně městskou jízdenku po mě vidět nechtěl. Teprve když už jsem si připadal, že už jsem se dost ztrapnil, tak jsem mu ji nacpal já. Pak mi teprve dal pokoj.

Jezdím s českými drahami ne často, ale pravidelně, a dlouho. Tímto chováním jsem docela překvapen. Musím říct, že obvyklé chování jiných průvodčích je na řádově lepší úrovni. Na druhou stranu mě překvapil, že sice zastával nesmyslný názor, ale slušně. Navrhuju, rozšířit školení asertivity o to, že není-li průvodčí z právního hlediska v právu, neměl by asertivitu uplatňovat. Nikdo v této situaci nemohl nic získat ani ztratit, ale kdybych nad věcí nebyl a neměl určité sympatie k ČD a jejich personálu, dost by si u mě (přece jen jsem zákazník) poškodily jméno.
Sobota, 10. prosince 2016 - 05:23:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3373
Registrován: 7-2011
Cheche, nerad ti do toho kecám, ale v právu byl. Minimálně jsi byl "pod vlivem", takže důvod pro to, proč tě vyrazit, by si lehce našel i za předpokladu, že máš třeba deset jízdenek. [proud]
Na druhou stranu, sám tu popisuješ, jak si "nějakej vožrala votvíral na průvodčího hubu" a ten to se ctí ustál, takže za mě, průvodčí [ok]
[biggrin]
P.S. Možná jsem méně chápavý, ale za co se ti měl omluvit? Za to, že chtěl, aby sis vystoupil aniž by se tě nejdříve zeptal, zdali máš platný lístek? No to jo, to si teda dovolil dost, parchant... [rofl]
P.P.S nenapadlo tě třeba, že by nemuselo být od věci, ukázat mu při kontrole zároveň oba doklady, tedy lístek i lítačku? Najednou?
Babilon
Sobota, 10. prosince 2016 - 07:34:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3255
Registrován: 12-2007
Protože mám Lítačku MHD, tak se 24K lístkem na hranice Prahy.
Lítačku musíte ukázat spolu s lístkem. Průvodčí není věštec, aby hádal, co všechno si schováváte. Takže za svoje chování máte mínus vy, ne průvodčí.
Mladějov
Sobota, 10. prosince 2016 - 08:18:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9134
Registrován: 3-2007
by nemuselo být od věci, ukázat mu při kontrole zároveň oba doklady, tedy lístek i lítačku? Najednou?

Takhle je to přece zajímavější, zaprudit si , ještě o tom všem napsat a požadovat omluvu.
Holt dělat průvodčího bych opravdu nechtěl, aby si na mne každý nevychovanec mohl otvírat beztrestně hubu.
Sobota, 10. prosince 2016 - 09:25:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 78
Registrován: 7-2011
Mirek Zv: díky bohu, za takové lidi, které tu úspěšně zastupujete a prezentujete i vy. Jen díky vám, si člověk občas uvědomí a ubezpečí se, že je ještě alespoň trochu normální a že snad ještě do tohoto světa patří..[wink]
Bobmaster
Sobota, 10. prosince 2016 - 12:35:53  
Neregistrovaný host
37.188.132.90
No páni - nacamranej řvát po průvodčím sprostá slova a ještě vyžadovat omluvu, nesplnit všechny povinnosti při kontrole jízdních dokladů a ještě se takhle debilně prásknout - to je nejotřesnější zážitek i pro mě [jidlo] ale hlavně že má určité sympatie k ČD.
Jirka_E
Sobota, 10. prosince 2016 - 12:51:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 535
Registrován: 6-2015
Tak to byl spíš otřesný zážitek pro toho průvodčího, ne? [proud][wink]
Vítejte v DOBĚ INTERNETOVÉ.
Sobota, 10. prosince 2016 - 13:00:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2739
Registrován: 8-2010
Nejotřesnějších zážitkem na začátku GVD bude být průvodčím v rychlíku Plzeň-Most (a je jedno jestli GWTR nebo ČD) a vysvětlovat cestujícím, že tahle jízdenka druhé společnosti tady opravdu neplatí. Jo to bude skvělé [crazy]
Sobota, 10. prosince 2016 - 19:09:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1300
Registrován: 10-2009
Po přečtení příspěvku jistého Mirka Zv jsem si vzpomněl na slova mého již zesnulého kamaráda: "Je blbý a ještě je na to hrdý". Ač mě mnozí z kolegů od vlakových čet štvou pro jejich neznalosti předpisové, přece jen prohlašuji, že se vždy raději budu otravovat s mašinou než s lidmi. Natožpak s cestujícími. Kolegovi konduktérovi z kladenského flamendráku vyjadřuji svůj obdiv. Na tohle bych neměl. P.
Practicus
Sobota, 10. prosince 2016 - 19:58:40  
Neregistrovaný host
78.45.75.167
Podroužek - taky mám raději stroje, než lidi