Diskuse K-report » Archiv 2016 » Železnice » Nejotřesnější zážitky na železnici » Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 18. 02. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 18. 02. 2016

dolů
   autor příspěvek
Sobota, 16. ledna 2016 - 20:50:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4963
Registrován: 8-2006
Nejotřesnější to sice není, ale i tak... http://www.novinky.cz/koktejl/391744-za-zpozdeni-muze-slunce-vysv etlila-zeleznicni-spolecnost.html
Leinad
Úterý, 19. ledna 2016 - 22:05:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 503
Registrován: 8-2009
V GB štíplístci neopisujou zelená téčka na strojvedoucí? [smrt] Není čas zavést tam kamery s děním na nástupišti jako v metru?
Úterý, 19. ledna 2016 - 22:29:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4533
Registrován: 12-2011
Na ty zabouchlé klíče v dopravní kanceláři to ale nemá [biggrin]
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička," řekla.
Neděle, 24. ledna 2016 - 18:36:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6259
Registrován: 1-2007
intelpetr: Zabouchlý klíče? v dopravě? To neznám.

Připomíná mi to tohle.

Edit: Aby bylo jasno, tak se jedná, že tramvaják si uprostřed křižovatky zaboubnul kabinu, viz zde.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mouka.)
Pondělí, 25. ledna 2016 - 15:04:54  
Neregistrovaný host
94.113.251.98
"Zabouchlý klíče? v dopravě?"
Já zažil ZAPOMENUTÉ klíče v zámku vchodových dveří do dopravy (neobsluhovaný Bavorov)[biggrin]
Ale jelikož jsem věděl, že na 99,9% je tam nechala traťovka, tak jsem "prozvonil" pár mobilů a oni se vrátili. Přivítal jsem je do klubu sklerotiků, ve kterém sedím v předsednictvu[biggrin]
Pondělí, 25. ledna 2016 - 15:29:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4545
Registrován: 12-2011
Mouka:

"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička," řekla.
Pružinskij
Pondělí, 25. ledna 2016 - 15:37:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 449
Registrován: 4-2015
To je nemohl vykopnout? Tuhle se mi zasekly dveře, osobák na odbavení už na cestě, tak jsem vyskočil oknem a dveře prostě rozkopal. Druhý den to zámečník spravil. Lepší než zpozdit vlak.
Waarschijnlijke Afstanden.
Pondělí, 01. února 2016 - 13:41:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 164
Registrován: 7-2014
Včerejší Svinov stál opět za to...tentokrát v hlavní roli Landek, porucha lokomotivy na Ově hlavním a obecenstvem tolik oblíbené přihazování...já tedy tu hodinu navíc strávil v hale,ale našli se tací, kteří to celé prostáli na peroně (a zrovna dvakrát teplo tam nebylo...)
Valdav
Pondělí, 01. února 2016 - 14:21:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1503
Registrován: 1-2009
TommyX: Včera jel i souběžný IC 542 Vladislav Vančura, část lidi mohla přejít i do něj.
Možná, že neznamenáš nic pro svět, ale pro někoho můžeš znamenat celý svět...
Nasazení CityElefantů a RegioPanterů v TS 441, 442, 443, 641 PJ Bohumín
Jpnk
Pondělí, 01. února 2016 - 14:27:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 806
Registrován: 9-2005
Porucha lokomotivy je dost ošemetná, strojvedoucí se zpravidla snaží o opravu takže může být po poruše za dvě minuty ale taky se nemusí podařit ani za hodinu. A co teď? Oznámí se hodina a vlak pojede za 5 minut? To bude řevu........
bartik09
Pondělí, 01. února 2016 - 14:49:25  
Neregistrovaný host
89.111.119.26
Jpnk: může být po poruše za dvě minuty ale taky se nemusí podařit ani za hodinu. A co teď? Oznámí se hodina a vlak pojede za 5 minut?
Uvazoval jste aspon na vterinu o tom, ze by se mohla oznamit pravda?
Nesebar
Pondělí, 01. února 2016 - 16:07:16  
Neregistrovaný host
109.81.213.203
Uvazoval jste aspon na vterinu o tom, ze by se mohla oznamit pravda?

Jako pravda ve stylu: "Vlak bude opožděn možná 2 minuty, ale možná taky i 2 hodiny. Záleží, jestli se to fírovi podaří opravit, nebo než přijede náhradní mašina." To bude dozajista pro cestující dostatečná informace, ze které každý hned bude vědět, na čem je. [lol]
Pondělí, 01. února 2016 - 17:18:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3391
Registrován: 11-2009
Je mi jasny, ze to neni reprezentativni vzorek a tim padem to nelze brat jako nejakou statistiku, ale behem poslednich par cest vlakem byla stanice Ostrava - Svinov tou, kde pokazde aspon u nejakeho vlaku udaj o zpozdeni chybel i po predpokladanem odjezdu.

Nesebar > jak dlouho po "pohnuti se" z mista na O-hl muze vlak nejdrive odjizdet ze Svinova? Opravdu dve minuty?

A opravdu nejde "na hubu" ohlasit neco v tomhle smyslu?
Omlouvame se cestujicim, kteri meli v umyslu jet vlakem xxxx. Vlak ma poruchu na lokomotive ve stanici yyyy, na zprovozneni se pracuje. Pokud se to nepodari do hodiny zprovoznit, prijede pro vlak nahradni lokomotiva. Cestujici mohou vyuzit vlak xxxx, ve kterem plati jizdni doklady v plnem rozsahu. Bohuzel zde neplati rezervace mista. Dekujeme za pochopeni.¨

A nebo to jde, ale nikomu se nechce? Vsak jsou to jen kastani, pockaj si.
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Trolleybus
Pondělí, 01. února 2016 - 18:34:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2586
Registrován: 5-2002
Omlouvame se cestujicim, kteri meli v umyslu jet vlakem xxxx. Vlak ma poruchu na lokomotive ve stanici yyyy, na zprovozneni se pracuje. Pokud se to nepodari do hodiny zprovoznit, prijede pro vlak nahradni lokomotiva. Cestujici mohou vyuzit vlak xxxx, ve kterem plati jizdni doklady v plnem rozsahu. Bohuzel zde neplati rezervace mista. Dekujeme za pochopeni.
Tak přesně tohle udělala vlaková četa, když jsem jel vloni někdy v září sudým Brahmsem a u Řečan nám umřela lokomotiva. Zastavili jsme v Řečanech u nástupiště, po 20 minutách vlakový rozhlas oznámil, že vlak dál nejede, protože lokomotiva je nepojízdná, náhradní není k dispozici a doba opravy je nejistá. A že pro nás za dvacet minut mimořádně zastaví Matalík. Tak jsme vypadli ven, přešli na nástupiště, nastoupili do Matalíka (samozřejmě skoro všichni na stojáka) a jelo se dál. No a když jsme zastavili v Kolíně, tak ejhle - na vedlejším nástupišti se hned po nás objevil prakticky prázdný Brahms, protože fírovi se krátce po našem odjezdu podařilo lokomotivu zprovoznit. Nechtějte nikdo vědět, co všechno si musela vlaková četa z Brahmse vyslechnout z oken Matalíka. Prostě se všem nezavděčíte, místo aby ocenili, že tam kvůli nám zastavil jiný vlak, seřvou průvodčí za to, že nemá věšteckou kouli a nevyčte z ní, kdy se fírovi podaří zprovoznit nepojízdnou mašinu.
Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
Pondělí, 01. února 2016 - 20:27:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7841
Registrován: 12-2009
Jo, takové sáhodlouhé hlášení na nádraží je to, na co všichni čekají.
A tady by se objevilo, že tam zbytečně moc mluví palechová huba.[proud]
MMCh, minule jsem slyšel hlášení: Vlak snížil své zpoždění na 5 minut. Při změně vás budeme opět informovat.
Majkl007
Pondělí, 01. února 2016 - 22:35:17  
Neregistrovaný host
78.102.203.236
A mně se naopak už dvakrát stalo konkrétně v Olomouci, že bylo nahlášeno zpoždění vlaku směr Praha +10min. už půl hodiny před jeho příjezdem, ale tento vlak nakonec přijel téměř včas (první případ) nebo jen asi s +4min. (druhý případ). Poprvé mi to téměř ujelo, bo jsem si tak v klidu vycházel z nádražní restaurace (kde nemají tabuli odjezdů ani rozhlas [angry]) s tím, že dle vyznačeného zpoždění co na tabuli v hale svítilo před půl hodinou mám ještě skoro 10min. času, a najednou slyším z rozhlasu, že můj vlak přijíždí ke třetímu nástupišti. Inu dal jsem se do běhu, cestou se málem přizabil na eskalátoru, a k vlaku jsem přiběhl v momentě kdy už se četa chystala dávat znamení k odjezdu [crazy]. Ve druhém případě, poučen z případu prvního, jsem šel na nástupiště raději dříve, a při nastupování pozoroval jak dobíhá pár dalších cestujících stylem podobným jako já v případě prvním.
Takže babo raď, jak to s tím hlášením zpoždění správně dělat...
Úterý, 02. února 2016 - 09:22:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7843
Registrován: 12-2009
Ono to nejspíš bude jako obvykle lidmi.[wink]
Aneb když sedí u jednoho stolu a jedí stejné jídlo, minimálně jeden bude nadávat, že není dobré.
Nebo všichni ve své práci vždy dělají jako ďasi, ulejváci jsou ti druzí.
bartik09
Úterý, 02. února 2016 - 11:22:12  
Neregistrovaný host
89.111.119.26
Ohl: Jenze je samozrejme rozdil jestli bude nadavat jeden z deseti, nebo treba 8 z 10, ze?

Majkl007: Takže babo raď, jak to s tím hlášením zpoždění správně dělat...
Tak rozhodne by se mohlo zacit tim, ze se prestane uvadet zpozdeni v nasobcich 5 (10). To je zbytecnej prezitek z doby mechanickejch Pragotronu. Pak by bylo fajn, kdyby cestujici neignorovali vetu "Predpokladane zpozdeni se muze zmenit."
František_plášek
Úterý, 02. února 2016 - 15:10:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1316
Registrován: 9-2006
Ono to uvádění zpoždění není jen o zvyku...pokud hlášení dává automat a ne výpravčí nebo operátor(ka), tak i v software "plechové huby" (např. ČD Speaker) je rolovací menu po 5 minutách...V tomto případě je dobrá aplikace Můj vlak (je mi jasné, že každý nemůže mít chytrý telefon). Tam se zpoždění tahá ze systému a je po minutách.
bartik09
Úterý, 02. února 2016 - 15:43:11  
Neregistrovaný host
89.111.119.26
František_plášek: v software "plechové huby" (např. ČD Speaker) je rolovací menu po 5 minutách...V tomto případě je dobrá aplikace Můj vlak
Neni to o zvyku, je to prezitek. Je to prezitek z doby, kdy jsme to nebyli schopni zobrazit na minutu presne (predpokladam, ze na mechanickych pragotronech slo zobrazit jen velmi omezene mnozstvi hodnot) a z doby, kdy jeste nebyla takova automatizace mozna/bezna. Dneska uz by prece nebyl problem, aby na tech digitalnich cedulich byla ta stejna hodnota jako v aplikaci Muj vlak (samozrejme s moznosti manualni editace pro pripad MU).
Úterý, 02. února 2016 - 16:41:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 757
Registrován: 11-2007
Teď nevím kde, ale v některé ze stanic Tišnov, Brno Královo pole, Brno Židenice a Brno hl. n. už jsem slyšel hlášení plechové huby s jinou hodnotou než je násobek 5.... Je to možné?
Cestuji výhradně se psem v postroji :-).
!Nevykat! :-)
263.001-0 a 263.002-8 - nejkrásnější princezny z Brna
Z historie:
363.087-8, 362.165-3 - nejzajímavější nereklamní esa
Valdav
Úterý, 02. února 2016 - 17:05:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1505
Registrován: 1-2009
Ve stanicích, kde mají informační systém HIS, se běžně zobrazují přesné hodnoty zpoždění. Jedná se třeba o Ostravu-Svinov nebo Ostravu hl.n.

Pokud si dobře pamatuju, tak ostatní systémy (třeba INISS nebo HaVIS) umožňují jen násobky pěti. Taky si myslím, že v dnešní době je docela škoda nevyužít moderních technologií, které jsou k dispozici.

(Příspěvek byl editován uživatelem valdav.)
Možná, že neznamenáš nic pro svět, ale pro někoho můžeš znamenat celý svět...
Nasazení CityElefantů a RegioPanterů v TS 441, 442, 443, 641 PJ Bohumín
Úterý, 02. února 2016 - 19:02:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 785
Registrován: 12-2007
HIS umožňuje napsat libovolné zpoždění, INNIS jen násobky pěti a protože bere průběžně informací z ISOŘe a neumí předvídat krácení zpoždění, hlásí občas blbosti. Musí to obsluha hlídat a včas korigovat.
Úterý, 02. února 2016 - 20:51:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4995
Registrován: 8-2006
Já viděl napsáno třeba +2.[crazy] ( Ten smajlík proto, protože mi to přijde ujetý, řešit každou minutu.)
Středa, 03. února 2016 - 10:21:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3393
Registrován: 11-2009
čelakovičan > zrovna ty jednotlive minuty se hodi k tomu, aby covek ziskal nejakou predstavu, jaky je trend vyvoje zpozdeni. Petiminutove zmeny jsou moc velke, z toho jde vycist kulovy.
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Středa, 03. února 2016 - 13:17:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10087
Registrován: 5-2004
Tyhle jednotky minut jsem vídal na Moravě - Hranice, Ostrava. Na klasickým Prasotronu je ale asi jen 5 a násobek pěti...
Sobota, 06. února 2016 - 22:51:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1651
Registrován: 8-2010
To se zeptejte CHAPSu proč jejich slavný INISS umí jen po 5 minutách, když starší HIS s oblíbeným Václavem Knopem umí i po minutách [proud] Hlavně, že je tento systém HIS teď nahrazován ve větších stanicích právě INISSem [angry]
Cestování je můj život...
Úterý, 09. února 2016 - 16:14:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8
Registrován: 2-2016
ad bartik09 : pokud by se na "pragotronech" údaj o zpoždění zveřejňoval na troj nebo čtyřčíselném ukazateli - pro každý řád minut samostatně - tak by se tam dala zobrazit libovolná hodnota zpoždění ...
Skutečností je, že v Rakousích jsem viděl na světelném panelu minutové hodnoty ... třeba na Handelskei ...
... -li mne paměť neklame, tak na "prehistorických" pragotronech se v hale ukazovalo i číslo vlaku ...
Středa, 10. února 2016 - 15:15:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 167
Registrován: 7-2014
MZ: Tak digitrony na Svinově mají i číslo vlaku i zobrazují zpoždění po minutových krocích...takže jde to i u nás [ok]
4 TommyX
Středa, 10. února 2016 - 17:12:31  
Neregistrovaný host
81.7.17.24
TommyX, opravdu digitrony?
Středa, 10. února 2016 - 18:45:14  
Neregistrovaný host
94.113.251.98
4 TommyX: hezkydobřepěkně!!! Vzpomínka na mládí se právě vrátila[biggrin]
Pondělí, 15. února 2016 - 18:01:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 168
Registrován: 7-2014
Ale no tak pánové, snad se nechcete tahat za slovíčka [lame] [proud]
Krňan
Čtvrtek, 18. února 2016 - 16:21:10  
Neregistrovaný host
62.209.212.194
Jeden známý dnes jel z Brna do Prahy místo obvyklého auta vlakem. Před odjezdem kdesi zapomněl peněženku a takto to poté dopadlo (dle jeho sdělení na Facebooku):
Byl jsem vykázán z přepravy společnosti České dráhy.
Že je to nepřijemné? Pche: je to daleko horší. Jde o důstojnost, o hrdost, o vztek člověčí. (...)
Na začátku banální záležitost: při mém úprku na vlak někde zůstala má taštička s doklady a s penězi. To mě ovšem nerozhodí (...).
Jsem skvostně vybaven: Elektronická jízdenka jako PDF v mobilu, bezkontaktní platební minikarta na mobilu nalepená, všecky kódy v Safe Data prográmku.
Průvodčí: * Vše OK, děkuji, ještě IN kartu prosím.
- Nemám, zapomenul jsem doklady, ale znám její číslo.
* To nejde, musíte ji mít fyzicky. Občanku.
- Zapomněl jsem všechny doklady.
* Musíte si koupit novou jízdenku.
- To neudělám. Vidíte, že jsem jízdné řádně uhradil?
* Vidím, ale já Vás potrebuji ztotožnit.
Podávám ruku: XY, chcete číslo karty, nebo číslo občanky? Rodné číslo?
* Naše společnost vyžaduje u elektronické platby ztotožnění fyzickým dokladem.
- Tak zkusme ještě takto: Mám prosím zaplaceno?
* To nevíme.
- Jak by se mi do mobilu dostal mail s QR kódem a s číslem mé IN karty, která vám zopakuje moje jméno?
* Řekněme, že máte zaplaceno. Ale já Vás potrebuji ztotožnit.
- S osobou nebo s plátcem?
* Hm, s plátcem.
- Bylo zaplaceno?
* Zdá se, že ano.
- V čem je tedy problém?
* Ještě za vámi přijdu.
pokračování následuje, nepřepínejte
Krňan
Čtvrtek, 18. února 2016 - 16:21:43  
Neregistrovaný host
62.209.212.194
pokračování:
Hodina nic, se spolusedícím konstatujeme, jak je dobře, že vítězí zdravý rozum.
Těsně před Třebovou průvodčí přichází:
* Musíte si koupit novou jízdenku. 200 Kč.
Rezignuji.
- Tak ano. Nemám, jak jsem řekl, hotovost.
* Naše společnost nepřijímá platební karty.
Dávám vám dvě možnosti: Vystoupíte si, koupíte u okénka jízdenku a za půl hodiny vám jede další vlak. Už teď jsem benevolentní, že jsem vás nepředal policii.
- To neudělám, nepovažuji se ani za podvodníka, ani za černého pasažéra.
A ta druhá možnost?
* Předám vás policii.
Pán vedle mne sedící by mi půjčil hotovost, jenže si nebyl jistý číslem konta, na které bych mu před jeho očima převedl příslušnou částku. A krom toho vlak už stál ve stanici a průvodčí vypadal, že vlak klidně zpozdí o čas k mému předání policii.
Opsal jsem si jeho služební číslo, jméno mi neřekl. Vystoupil jsem.
BYL JSEM VYKÁZÁN Z PŘEPRAVY. Doteď jsem tento pojem znal jen teoreticky.
U okénka nádražní pokladny mi minikarta ne a ne odsouhlasit platbu, zabralo až odlepení od těla mobilu a přiložení natěsnačku.
Pokud by se platba nepodařila, zůstanu běžencem ve vlastní zemi. Kdo vám půjčí dvě stovky, když nemáte jak prokázat, že vy jste vy? Pětikorunová hodnota plastu IN karty má v tu chvíli hodnotu značnou. Že by "národní dopravce" chtěl/uměl jakkoli pomoci svému zapomnětlivému zákazníkovi?
Practicus
Čtvrtek, 18. února 2016 - 18:10:09  
Neregistrovaný host
89.103.184.182
tak tomu svému známému řekněte, že takových, že tohle tvrdí, jsou spousty, a v 99% jedou na černo
Krňan
Čtvrtek, 18. února 2016 - 18:46:32  
Neregistrovaný host
62.209.212.194
99 procent lidí, kteří mají platnou, řádně dráze zaplacenou jízdenku, uznanou průvodčím, jede na černo?
Čtvrtek, 18. února 2016 - 19:01:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 25
Registrován: 5-2015
Pokud se nemýlím - nejsem štiplístek, tak pokud se kupuje přes eshop tak se odsouhlasují nějaké podmínky a myslím, že tam je psáno, že jízdenka je platná jen s daným dokladem totožnosti, OP, ŘP, In-karta,...
Čtvrtek, 18. února 2016 - 19:12:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1698
Registrován: 8-2010
Krňan: Taková situace když někde člověk nechá peněženku nebo mu ji někdo ukradne je jistě nepříjemná. Ale při nákupu jízdenky přes eShop musí člověk souhlasit s pravidly eShopu a jízdenky. A na té jízdence je jasně napsáno že platí jen s uvedeným dokladem totožnosti. Pravidla jsou prostě v tomhle případě nekompromisní....

EDIT: Tady je to černé na bílém...



(Příspěvek byl editován uživatelem Honza7887.)
Cestování je můj život...
Čtvrtek, 18. února 2016 - 19:19:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2511
Registrován: 7-2011
Jasněže v podmínkách se to tak píše - ale, pokud se ten příběh opravdu tahle stal* - proč být zbytečně formální?
Chápu postup průvodčího, pokud by netrval na 100% dodržení pravidel (fyzicky doklad) a někdo z nadřízených by mu na to přišel, tak si to odskáče.

*nemám důvod tomu nevěřit, popsaný postup souhlasí, taky po mě - i na nejzapadlejší lokálce - štíplístek o ověření všech kódů a bůhvíčeho ve svejch přístrojích chtěl doklad. A většinou ho pečlivě porovnával že to sedí, žádný zběžný kouknutí. Pochybuju, že by byli tak pečliví ze svý vůle, takže soudím, "že po nich jdou".
Čtvrtek, 18. února 2016 - 19:26:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3403
Registrován: 4-2003
Pokud cestující nepředloží doklad totožnosti, kdo, jak a čím je poškozen? Pokud to chápu dobře, tak jízdenka je v tu chvíli již Českým drahám zaplacená.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
průvodčí
Čtvrtek, 18. února 2016 - 19:26:56  
Neregistrovaný host
88.103.221.23
Ano, jdou po nás. Podobný kousek udělal na kolegu jakýsi kontrolor, pán neměl In-kartu ani doklady ani peněženku - prý ho okradli, a protože jel kousek, tak ho kolega z dobré vůle nechal + mu poradil, kde je nejbližší policejní stanice. Do týdne přišlo hlášení a kolega skončil u přezkoušek, s žlutou kartou a bez prémií.
Od té doby on a mnoho dalších kontrolujem vše a důkladněji.
Čtvrtek, 18. února 2016 - 19:37:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2786
Registrován: 3-2010
Krňan Za blbost (zapomětlivost) se platí.
Krňan
Čtvrtek, 18. února 2016 - 19:41:07  
Neregistrovaný host
62.209.212.194
Honza 7887: To, že ten průvodčí pro svůj postup měl oporu v nějakém předpisu vycházejícím z legendárního paragrafu "cestující by to zneužili", nikdo nezpochybňuje, tu správnou otázku položil Doktor: Tady se nebavíme o nějakém šmudlovi, který říká "jáj, mě okradli, nic nemám", ale o člověku, jenž má prokazatelně zaplacenou jízdenku, jen kvůli mimořádné situaci nemá možnost dostát všem formálním ustanovením. To, co se tady dále píše o žlutých kartách a přezkoušeních, jen podtrhuje absurditu toho celého.
Mladějov
Čtvrtek, 18. února 2016 - 19:42:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7877
Registrován: 3-2007
Víte, pánové, já se těm průvodčím vůbec nedivím.
každou šichtu, každý den, každý vlak poslouchat květnaté výmluvy různých vyčůránků, kteří to prostě zkoušej, k tomu další sorta, co i to, že někoho nechal zadarmo jet pár stanic, vytelí zatepla na net, další, co dělaj naschvály, schválně se ho snaží vytočit a točej si ho přitom na mobily (s oblibou školní mládež)..ono to velmi brzo dotyčného průvodčího naučí komunikovat s cestujícími velmi úsporně a dodržovat striktně předpis - viz příhoda výše.



(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Čtvrtek, 18. února 2016 - 19:43:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4592
Registrován: 12-2011
A jde se třeba po pokladních, když samy rozdělí mezinárodní jízdenku na hranicích? Nedávno jsem viděl jednoho penzistu, jak chtěl jet z Břeclavi do Kútú, ptal se na to na informacích, a bylo mu nabídnuto jízdné MPS a hodina a půl čekání na osobák. Já jsem přišel, a nabídl jsem mu, že když si koupí lístky rozdělené na hranicích jako já, bude mít cestu přes hranice skoro za stejnou cenu, a bude moct jet ECčkem, co odjíždělo za 20 minut. Ženská řekla, že tak se to sice rozdělit smí, ale že oni o tom nesmí vůbec mluvit, a že je to porušení něčeho.

Velmi prozákaznický předpis [ko]


(Příspěvek byl editován uživatelem intelpetr.)
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička," řekla.
Čtvrtek, 18. února 2016 - 19:47:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2787
Registrován: 3-2010
Cestující je povinen prokázat nárok na slevu, je to tak složité pochopit? Kdyby měl cestovní doklad za základní jízdné, nikdo po něm nebude žádný průkaz či In kartu chtít.
průvodčí
Čtvrtek, 18. února 2016 - 19:48:34  
Neregistrovaný host
88.103.221.23
S tím lomeným jízdným, takhle by se aktivně ani neměli lidem nabízet lomené jízdné, např. IREDO + Akční HK- Praha, protože v případě lomeného jízdné ztrácejí nárok na zachování přípoje.
Krňan
Čtvrtek, 18. února 2016 - 19:49:52  
Neregistrovaný host
62.209.212.194
Mladějov: Ono je jistě jednodušší každého rovnou pokládat za vyčůránka, ovšem s takovým přístupem je vhodnější si otevřít hospodu na mýtince a neprovozovat službu, která předpokládá výskyt lidí.
Nesni
Čtvrtek, 18. února 2016 - 19:51:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 877
Registrován: 6-2014
o člověku, jenž má prokazatelně zaplacenou jízdenku
Ano, ale nemůže prokázat, že ji skutečně zaplatil on nebo že byla koupena pro něj. Nejspíš proto požadavek na identifikaci existuje, jinak by to Dráze mohlo být jedno, prachy už dostala.
Čtvrtek, 18. února 2016 - 19:56:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3404
Registrován: 4-2003
průvodčí: Ano, jdou po nás. Podobný kousek udělal na kolegu jakýsi kontrolor, pán neměl In-kartu ani doklady ani peněženku - prý ho okradli, a protože jel kousek, tak ho kolega z dobré vůle nechal + mu poradil, kde je nejbližší policejní stanice. Do týdne přišlo hlášení a kolega skončil u přezkoušek, s žlutou kartou a bez prémií.
Je normální nechat si takhle srát na hlavu? To se on, ani podobně postižení nebrání? To nemáte odbory, které by se zastali zaměstnanců?
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Mladějov
Čtvrtek, 18. února 2016 - 19:58:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7878
Registrován: 3-2007
Jéé..to jsou jen obvyklé kecy, pane.
V té hospodě na mýtince vás taky hospodskej vyhodí, když vás nebude znát a nebudete sto zaplatit.

Zbytečná diskuse, kde se akorát snažíte zase o obvyklé klišé jakýjsounatýdrázeblbci a všechnošpatně.

Nezlobte se, ale když nebudu mít doklady, které mám mít, tak se holt musím smířit s tím, že mne to budě něco stát.

Zlatej autobus, kde vás prostě bez zaplacení na palubu nevezmou a nehrajou si na úvěrové jízdenky a jiné technologie, kde jeden trouba zaměstná průvodčího na půl hodiny, takže mu utečou další tržby.

Jinak si pamatuju třeba v Praze rozkopírovávání SMS jízdenky více uživatelům - při zlodějně dovedou být lidé velmi vynalézaví.
Mladějov
Čtvrtek, 18. února 2016 - 20:01:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7879
Registrován: 3-2007
Doktore, srát na hlavu ? Kontrolor uvede ve zdůvodnění postihu, které články kterých předpisů dotyčný porušil a proti tomu se bránit nedá - je to fakt a vše je dle regulí.

Osobně to považuji ze strany kontrolora za maximální kurvárnu, skoro na rozbití držky někde mimo službu, ale to nic nemění na tom, že na to má kontrolor právo.
průvodčí
Čtvrtek, 18. února 2016 - 20:05:56  
Neregistrovaný host
88.103.221.23
Doktor: Kolega jednoznačně porušil předpis, proti tomu vlak nejede.

Odbory s tímhle asi nic nezmůžou. Aneb průvodčí porušil co mohl.
Čtvrtek, 18. února 2016 - 20:07:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10128
Registrován: 5-2004
Na tom by asi mělo bejt nejotřesnější zjištění dotyčného že "už je tak blbej že zapomene i umřít"[proud].

Když někam jedu a zapomenu si prašule/doklady tak je to průser. Můj. A je celkem zbytečný hledat kdo za to může.
Čtvrtek, 18. února 2016 - 20:13:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2788
Registrován: 3-2010
Doktor: To nemáte odbory, které by se zastali zaměstnanců?
===================
Odbory zastali [crazy]Hrubka jako prase, že ti není hanba. Ale k věci. Odbory na železnici jsou zcela k hov.u.
Čtvrtek, 18. února 2016 - 20:26:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1699
Registrován: 8-2010
Krňan: Ano, ale jízdenka je prostě bez uvedeného dokladu neplatná. Já to chápu, ale prostě jel v tu chvíli ve vlaku s neplatnou jízdenkou.
Cestování je můj život...
Čtvrtek, 18. února 2016 - 20:26:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4387
Registrován: 5-2003
Bez picího průkazu vám v hospodě taky za levno nenalijí :-)
Mmch dnes ve žlutém to bylo pořád slyšet:
průkazku prosím, průkazku prosím

(Příspěvek byl editován uživatelem Unipuls.)
Krňan
Čtvrtek, 18. února 2016 - 20:30:27  
Neregistrovaný host
62.209.212.194
Petr Vlček: Já myslím, že z uvedeného textu nevyplývá, že by dotyčný dával někomu za vinu zapříčinění celé situace, jen se - podle mě poprávu - diví, zda se nemohla řešit nějak jinak, třeba, co já vím, vstřícněji k člověku, který té dráze prokazatelně zaplatil. Ale kam by pak ta dráha přišla, ještě by pak s nimi jezdil dál ...

K Mladějovu "Zlatej autobus, kde vás prostě bez zaplacení na palubu nevezmou a nehrajou si na úvěrové jízdenky a jiné technologie, kde jeden trouba zaměstná průvodčího na půl hodiny, takže mu utečou další tržby." - kdyby k totožné situaci došlo při nástupu do autobusu Brno - Praha (tedy ukázání jízdenky na displeji telefonu), co přesně by zabránilo té stevardce od SA, aby mu nástup neumožnila?
Mladějov
Čtvrtek, 18. února 2016 - 20:36:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7880
Registrován: 3-2007
Ale já nevím, co by zabránilo stew u SA a je to přece úplně irelevantní.
Tak až příště ztratí ten trouba doklady, ať jede s SA, pokud to tam dovolej - co jiného ?

Vstřícněji - no ono to tady bylo erudovaně vysvětleno. Co chcete ještě slyšet ?
Krňan
Čtvrtek, 18. února 2016 - 20:41:46  
Neregistrovaný host
62.209.212.194
S busem jste začal vy tvrzením, že by se nesvezl, tak se nerozčilujte. Jinak nebylo vysvětleno nic, natož erudovaně, pokud tedy nemyslíte tu odbočku o odborech.