Diskuse K-report » Archiv 2016 » Železnice » „Vlára“ a okolí » Archiv diskuse „Vlára“ a okolí do 06. 06. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse „Vlára“ a okolí do 06. 06. 2016

dolů
   autor příspěvek
Neděle, 08. května 2016 - 01:23:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4800
Registrován: 12-2011
Návštěva M 262.004 na opuštěných přechodech Skalica na Slovensku - Sudoměřice nad Moravou a Hodonín - Holíč nad Moravou.



Vzájemná blízkost obou přechodů přímo vybízela k uspořádání nějaké šotojízdy, a konečně se to povedlo [happy]
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička," řekla.
Neděle, 08. května 2016 - 15:40:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17
Registrován: 11-2014
Zdravím, chtěl bych se zeptat, z jakého důvodu je v Kyjově tolik nástupišť. Nástupištních hran je dohromady devět, což mi nedává logiku. Normální by byly tři pro Vlárskou dráhu a dvě na Mutěnice. Z jakého důvodu jich je tolik?
Pondělí, 09. května 2016 - 20:20:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4806
Registrován: 12-2011
V Kyjově je 8 nástupních hran.
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička," řekla.
Pondělí, 09. května 2016 - 21:08:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1473
Registrován: 1-2006
Zdravím zdejší diskutující.
Chtěl bych poprosit zda někdo nemá fotky stavědla z Bylnice. Potřebuji to jako dokumentaci k modelu.
Děkuji
Když tě všechno zradilo, pomůže ti kladivo... a když né to, tak použij flexu!! Jinak tě už nic nezachrání... Je to v řiti. Dneska ani flexa nepomohla!

Na K-reportu od 23.ledna 2006
Úterý, 10. května 2016 - 14:41:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 119
Registrován: 1-2007
Bohužel ani zvýšená stavební aktivita mne nedonutila zaznamenat si vše jak bývalo. Rychlost, s jakou obě stavědla zmizela mne při příležitostných návštěvách Bylnice překvapila. Zde alespoň jedna dokumentační, i když jsem se v ten okamžik zaměřil spíše na mechanická návěstidla.
Úterý, 10. května 2016 - 20:56:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18
Registrován: 11-2014
Osm, přepočítal jsem se tam. I tak je to však o tři více, než by bylo zdrávo. Má to nějaký zvláštní důvod, nebo je to zkrátka jen nevysvětlitelný nápad někoho nahoře?
Úterý, 10. května 2016 - 21:01:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4808
Registrován: 12-2011
V dřívějších letech, kdy byl provoz silnější, pro to byl zřejmě nějaký důvod. Ale dnes se stejně používají jen čtyři z nich.
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička," řekla.
Starý Hanák
Úterý, 10. května 2016 - 21:11:04  
Neregistrovaný host
77.242.90.180
intelpetr: V dřívějších letech, kdy byl provoz silnější Odmyslíme-li Mutěnku, nikdy asi přes Kyjov nejezdilo tolik vlaků osobní dopravy jako nyní. Ale to je jen malá poznámka na okraj.
Úterý, 10. května 2016 - 21:31:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 325
Registrován: 3-2005
Dotaz mimo dráhu: jsou ještě ve Vlárském průsmyku napříč údolím ty velké betonové kvádry, zřejmě k zabránění jízdy tanků od východu na konci války? Jsou na Moravě nebo na Slovensku?
Lajos
Úterý, 10. května 2016 - 21:46:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 82
Registrován: 8-2014
Ad Kyjov - možná bude celkové číslo vlaků přes Kyjov nebo v Kyjově srovnatelné s dobou před 25 - 30 lety. Ale zcela jiné bylo rozvrstvení. Nebyl takt, polohy se značně lišily. Některé vlaky se v Kyjově i v rámci dvoukolejky pravidelně setkávaly, svého času odpolední rychlíky 722 a 725. Navíc tam mohl stát obracák z Veselí, v určité časy pak odstavená souprava vlaku končího od Brna, na který navazoval jiný vlak do Veselí (a třeba dál).
I na to byly/jsou nástupištní hrany předimenzované. A celkovou variabilitu snižovalo a z veselské strany snižuje místní (tj. ruční) stavění výměn, z hlediska přípravy vlakové cesty veeelmi zdlouhavé.
Ale kdo ví, třeba to má nějaký historický důvod, třeba úprava kolejiště ustrnula, stejně jako zahájená výstavba nového elektrodynamického zabezpečovacího zařízení, z nějž zbyla jen věžová stavědla, svému účelu za 60 let existence nikdy nesloužící.
http://www.zdankoweb.estranky.cz/
http://railtrains.sk/
Úterý, 10. května 2016 - 21:50:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4809
Registrován: 12-2011
Počty vlaků byly a jsou konkrétně takové. Spoje, které zmizely z Mutěnky (propad 2004) se během let dorovnaly novými vlaky na trati 340.

"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička," řekla.
Středa, 11. května 2016 - 10:11:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2050
Registrován: 5-2008
Lajos: měnová reforma v roce 1953
Středa, 11. května 2016 - 16:43:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19
Registrován: 11-2014
Tak vám děkuji, i za získaní dalších zajímavých informací.
Středa, 11. května 2016 - 22:35:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 342
Registrován: 5-2002
Ad Jariss: zůstal tam pokud vím pouze jeden...
Čtvrtek, 12. května 2016 - 08:38:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2627
Registrován: 6-2007
Ty betonové kvádry jsou i nahoře u mostu přes štreku před Srním a další lze potkat i ve vedlejších údolích
[new] www.rajnochovicka.cz - Rajnochovická lesní železnice

znalec poměrů
Čtvrtek, 12. května 2016 - 20:01:19  
Neregistrovaný host
5.104.21.85
Zdravím . . . . Tak se mi dnes podařilo získat nějaké informace ohledně úzkokolejky (600mm) ve vrbětických voj. skladech, ale hlavně adresu na jednoho fíru prý devadesátiletého, který na této úzkokolejce jezdil. Žije v nedaleké vesnici. V dohledné době se za ním vypravím a snad zjistím něco víc . . . . [masinka]
Pátek, 13. května 2016 - 16:04:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 721
Registrován: 4-2007
Doufám, že starý pán bude obdařen jasnou pamětí. Já jsem se kdysi dávno také snažil získat nějaké pamětnické informace, ale pro pokročilou "sklerózu", jak se tomu tehdy říkalo, jsem dozvěděl akorát to, že "topič musel pořádně topit".
Přeji, ať to vyjde!
Ferdinandka přežije!
Pátek, 13. května 2016 - 17:44:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1474
Registrován: 1-2006
Zldriver: Děkuji. A druhé by jste vyfocené neměl ?
Když tě všechno zradilo, pomůže ti kladivo... a když né to, tak použij flexu!! Jinak tě už nic nezachrání... Je to v řiti. Dneska ani flexa nepomohla!

Na K-reportu od 23.ledna 2006
Neděle, 15. května 2016 - 19:11:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 120
Registrován: 1-2007
Bohužel ne, vůbec nevím na co jsem čekal. Ale pokud si dobře pamatuji, tak celou rekonstrukci někdo velmi pečlivě fotograficky sledoval a dával sem průběžné fotoreporty. Já už to mám do Bylnice bohužel trochu z ruky.
znalec poměrů
Neděle, 15. května 2016 - 19:59:05  
Neregistrovaný host
5.104.21.85
Zdravím. . . .Mám problém. Kamarád mi poradil, že mnohé o historii této tratě se dá dohledat na stránkách "badatelna.cz". Je tam údajně i požár žst.Slavičín, nehody na Pitíně atd. Zkoušel jsem to všelijak ,ale dál jak na úvodní stránku jsem se nedostal, pomůže mi někdo ? Dík. . . .[masinka]
Boj
Pondělí, 16. května 2016 - 00:32:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18
Registrován: 2-2014
http://badatelna.eu/fond/2284/zaznam/1042554/reprodukce/
Je to opravdu hodně zajímavé.
Javorina
Pondělí, 16. května 2016 - 22:38:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 569
Registrován: 9-2007
Jedna podvečerní z dneška [fotic]

fdsa
Úterý, 17. května 2016 - 07:23:23  
Neregistrovaný host
82.117.130.27
Ad Kyjov ty dvě velká oboustranná bývala z druhé strany používána tranzitem a poštou pro nakládku, cestovatelé vystupovali na druhou stranu směrem k budově, dále je potřeba vzít v úvahu že stanice byla plná nákladních vozů, Mn vlaky apod
Úterý, 17. května 2016 - 14:00:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 121
Registrován: 1-2007
Knapido: Vůbec není špatné podívat se do galerie ke zdejším vláknům, tak by jste mnohé dohledal. Např. horní stavědlo z opačného pohledu:
https://www.k-report.net/ukazobrazek.php?soubor=746488.jpg&nmale=3 &razeni=Vlozeno&poradi=sestupne&stranka=1
nebo ještě jednou zde:
https://www.k-report.net/ukazobrazek.php?soubor=705795.jpg&nmale=3 &razeni=Vlozeno&poradi=sestupne&stranka=1
Jestli je tam i to spodní nevím, zkuste hledat.
Středa, 18. května 2016 - 00:07:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 56
Registrován: 10-2014
Javorina:moc pěkné [ok]
Středa, 18. května 2016 - 12:43:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 453
Registrován: 11-2008
Neměl by zítra jet manipulák na Vrbovce pro prázdné vozy?
eber
Pondělí, 23. května 2016 - 20:52:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 45
Registrován: 11-2013
[new] Nedávno se tu řešily časové posuny luhačovských rychlíků, tak tady mám podobné téma [happy] Podle nedávno zveřejněného návrhu řazení Expresních vlaků a rychlíků pro GVD 2016/2017 by se na luhačovském ramenu měly ukázat soupravy ve složení ABmz346 + Bmz234 + Bmz234 + Bdmpee233 + posilové vozy (opět Bmz 234). Zároveň by měly rychlíky nově jezdit pod komerčním označením Rx. Má o tom někdo nějaké bližší informace? Myslíte, že skutečně vyjedou? A jaký na to máte názor? Já myslím, že jde rozhodně o posun kupředu, rakouské Xmz si nemůžu vynachválit [jidlo]
rychlíky
Úterý, 24. května 2016 - 11:29:59  
Neregistrovaný host
178.72.247.178
eber: určitě je to posun vpřed!!! a nejen časový [happy] Zajímalo by mě spíš, jak vyřeší osobní vlaky které teď jezdí v čase ve kterém má jezdit nově R
Úterý, 24. května 2016 - 15:38:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8019
Registrován: 6-2004
tak jistě to někdo pěkně "ztaktuje", byť v jiné časové poloze... [ok]

ARRIVA bude jezdit ve stejných časech, neví někdo?
Lofofor
Středa, 25. května 2016 - 00:09:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 116
Registrován: 7-2010
Vidieť na "myjavských" manipulákoch niečo iné ako 742.125 sa rovná takmer zázraku. Večná stálica tejto trate však bola v pondelok 23.5.2016 predsa len nahradená iným kúskom a to veľmi netradičným - modrým 742.634, ktorý patril TOOŽ (Technická ochrana a obnova železníc) v Žiline a dodnes nesie ich firemný náter.


(Příspěvek byl editován uživatelem lofofor.)
znalec poměrů
Středa, 25. května 2016 - 21:43:50  
Neregistrovaný host
5.104.21.85
Zdravím. . . .Stalo se to ještě za komárů, takže už je to dávno promlčené. Z T.Teplé jsme večer okolo 21 hod vozili do Pov.Bystrice s brejlovcem os.vl. 2877. Souprava ale byla odstavená na koleji č.3 nad dopravou, protože okolo půl deváté jel tímž směrem i R 705 do Martina ,takže po jeho odjezdu jsme soupravu vytlačili na peron. Výhybku na první kolej většinou otočil a uzamkl venkovní výpravčí.
Tak tomu bylo i jednoho zimního dne. Rychlík odjel načas a za chvíli nám výpravčí dával návěst přiblížit. Stlačili jsme soupravu pod výměnu. Výpravčí mi dal podepsat nějaký "V" rozkaz na pomalou jízdu a odešel do dopravy.
Mašinou jsem zastavil těsně za výměnou, na výměnu či její těleso jsem moc neviděl, protože vpředu mi celkem vydatně unikala pára z netěsného parního kohoutu a vpravdě jsem jí ani moc pozornosti nevěnoval, protože jsme zrovna s pomocníkem o něčem vášnivě debatovali. Za pár minut opět vyšel výpravčí z dopravní kanceláře, vypravil nás a vzápětí jsme se pohli směr Dubnica n/Váhom. Jenže po ujetí pár desítek metrů jsem zjistil, že nejedu jak je obvyklé po koleji č.1, ale po koleji č.3. Upozornil jsem na to pomocníka, ale ten trval na tom že "ideme po prvej". Zprvu jsem se domníval že kolej č.1 je něčím obsazená, ale z omylu mě vyvedlo to, že výměny na odj.zhlaví nebyly postaveny na první kolej, ale vlak. cesta pokračovala přímým směrem do místního cukrovaru. Zastavil jsem s vlakem před výměnami , po chvíli vyšel z výhybkářského stanoviště jeden výhybkář, chvíli nechápavě hleděl našim směrem , potom vběhl zpět a vzápětí s ním ven vystartovali další dva kolegové s klíči od výměn a bleskově postavili vlakovou cestu správným směrem . Poté za mnou přišel jejich vedoucí s "V" rozkazem na kterém stálo "vl.2877 z koľaje tretej odchod" . Další cesta i návrat do T.Teplé o půlnoci už proběhl v bez závad. Jenže, po příjezdu přišel pod mašinu výpravčí a řekl mi "majster prosím vás nehláste to nikde,mali bysme z toho průšvih". Neměl jsem zájem to rozmazávat, navíc ani moje svědomí nebylo dvakrát čisté, měl jsem povinnost kontrolovat postavení té výměny ?
Jenže,utekl týden. Vezl jsem Mn.vlak z Topolčian. Po půlnoci jsme přijeli do Trenčína, zastavili jsme před dopr. kanceláří kde nás čekal výpravčí s rozkazy a řekl nám :" V Teplej je kopa ako hovädo". . . .[masinka]
znalec poměrů
Středa, 25. května 2016 - 22:14:25  
Neregistrovaný host
5.104.21.85
Pokr. . . . .Po chvilce jsme potáhli k odj.výměnám , provedli potřebný posun a čekali na odjezd do cílové stanice T.Teplá. Jenže ta nás dost dlouho nebrala , přijeli jsme asi dvě hodiny zpoždění. A ta "kopa" ? Příčinou byla stejná chyba jako se stala před týdnem mně, jenže s daleko horšími následky. Do T.Teplé přijel před půlnocí pracovní vl.ze sypáky naloženými kamením na denní výluku. Po příjezdu zastavil před dopravou právě před vzpomínanou výměnou. Výpravčí informoval fíru že se zátěž odstaví na man.kolej č.5 a mašina pojede do depa. Tak se i stalo. Za pár minut se ze stejného směru od Trenčína blížil Pn.vlak tažený Sergejem kterému postavili průjezd přes stanici a navíc výpravčí jej noční výpravkou vypravoval. Nevšiml si ale, že výměny jsou postaveny na obsazenou man.kolej č.5.
Vlak na čele se Sergejem v rychlosti 38km/hod narazil do odstavených naložených sypáků. "Kopa" to byla opravdu hrozivá, ale díky mohutné spřáhlové skříni Sergeje přežila lok.četa téměř bez úhony. Pokud by tam byl jiný stroj asi by neměli šanci. Vykolejil Sergej všemi osami a asi deset vozů za ním. Navíc byla totálně zdemolovaná střecha která tehdy kryla rozlehlé překladiště vedle man. koleje č.5.
Ironií bylo, že tuto nehodu zavinila stejná směna výpravčích jako ta, která mě před týdnem "vypravila" s os.vlakem do cukrovaru. Kolikrát jsem uvažoval o tom, že kdybych je tehdy "naprášil" snad by se ta nehoda nestala, ale kdo ví ? ! Přeji dobrou noc . . . [masinka]
Čtvrtek, 26. května 2016 - 16:21:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3797
Registrován: 12-2004
http://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/konec-cekani-v-desti-na-z astavce-postavi-pristresek-lide-by-uvitali-i-svetlo-20160526.html

Doteď jsem netušil, že do Klobouček jezdí vlak a vede tam tedy i utajená žel.trať[blush]
Třeba vede i dál do Ždánic, ale nikdo o tom neví, protože to ještě v Deníkku nenapsali...
Čtvrtek, 26. května 2016 - 17:21:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4852
Registrován: 12-2011
Deník. Jednou jeden novinář zkopíroval část mého článku z Želpage, a trochu to promazal, asi aby to nebylo poznat [crazy]

EDIT: Novinářka odepsala, že se jedná jen o autobusové zastávky, tak snad to předělá.

(Příspěvek byl editován uživatelem intelpetr.)
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička," řekla.
znalec poměrů
Čtvrtek, 26. května 2016 - 20:57:30  
Neregistrovaný host
5.104.21.85
Zdravím. . . .Jeden Os vl 2877 a kolik událostí se kolem něj zběhlo. Stalo se to ale mému kolegovi. Po příjezdu do Pov.Bystrice na první stan.kolej odvěsil st.zaměstnanec Brejlovce od soupravy. Kolega potáhl s mašinou k vodnímu hydrantu, doplnil do nádrže vodu pro parní generátor, potom oběhl soupravu a po půl hodině okolo 22.30 hod. se vydal na zpáteční cestu do Trenčína. Netušil ale,že jeho jízda skončí po necelém kilometru. Při přechodu na odjezdovém zhlaví z první na druhou traťovou kolej uviděl že v protisměru se po první koleji blíží do stanice Pn.vlak se šestikolákem na čele. Podle jeho výpovědi váhal má-li se svým vlakém zastavit, a nebo protože by došlo k nárazu do přední části jeho os. osmivozového vlaku pokusit se ujet před protijedoucím Pn.vlakem. Měl opravdu jen zlomek času. Rozhodl se pro druhou možnost ale i tak došlo k bočnímu nárazu do předposledního os. vozu. Tehdy v něm zahynuli tři cestující . Zcela určitě by jich ale zahynulo o mnoho víc pokud by s vlakem na odj.výměnách zastavil. Přední a střední část vlaku byla totiž vždy plně obsazená pracujícími vracejícími se z odpolední směny ze ZVL Pov.Bystrica.Po vyšetření nehody se zjistilo,že lok četa Pn.vl zaspala (o 22.30 hod ? !) a projela vjezdové návěstidlo v poloze "Stůj". Strojvedoucímu os. vlaku nebyla prokázána žádná vina na nehodě a i podle komise zvolil výhodnější řešení k odvrácení následku nehody.. . . .[masinka]
znalec poměrů
Čtvrtek, 26. května 2016 - 21:58:23  
Neregistrovaný host
5.104.21.85
Pokr. . . . A opět Os 2877. Toto vyprávění nebude hororové , ale ani veselé ? Posuďte sami.
Blížily se zase vánoce , někteří kolegové kterým služba na lokomotivě či spíše "nespravedlivý" turnus zhatil řádné prožití vánočních svátků záhadně onemocněli a léčili se v rodinném kruhu poctivě po celé vánoce. "Leťáci" se zase snažili natřískat hodiny aby před Štědrým dnem mohli zahlásit strojmistrovi "mám už normu" a mohli zůstat do konce roku doma.
Tehdy jsem byl leťák i já, použil jsem stejnou fintu jako ostatní . Den před Štědrým dnem jsem strojmistrovi zahlásil že mám 180 hod. a že dál dělat nebudu. Ten mě ale podával lístek na kterém stálo " Súdr.M. 24.12 máte vl 2877. nást 20hod. podpis.strojmistra", dělal jsem co se dalo ,ale strojmistra jsem "zlomit" nemohl. Nakonec mě přesvědčil s tím, že mi ručí za to že na Silvestra a na nový rok budu na 100% doma. Štědrý večer i noc jsem strávil na mašině , mezi svátky jsem udělal ještě nějakou tůru. Po jejím skončení jsem šel ke strojmistrovi odevzdat papíry a klíče od mašiny. Byl to ten samý co mi slíbil těch 100%. Pozdravil jsem ho ,ohlásil konec služby. On mi odpověděl "Máš tu lístok" . Vzal jsem si ho, stálo na něm "Súdr M. 31.12 máte vl. 2877. nást. 20.hod. podpis strojmistra" . Řekl jsem mu že ten lístek neberu a že mi před vánocemi něco slíbil. Chvíli byl potichu a potom nahlas pronesl "Bohyňu a komu to mám dať keď to nikto nesce". Ten vlak jsem tehdy opravdu nevzal. A jak to dopadlo ? Na Silvestra přijel v 19hod do T.Teplé vl. 2809 z Blavy který pokračéval po vytřídání ve 21hod do Pov.Bystr. jako vl 2877. A jak to "vyřešil" tehdy strojmistr? Strojvedoucí po příjezdu odstavil Brejlovce do depa a na vlak 2877 strojmistr poslal Štokr 556.0. Ten vezl vl.2877 do Pov.Bystr. Po příjezdu do této stanice se lok.četa od soupravy odvěsila a jeli mašinu otočit do púchovského depa aby jeli na zpátečním vlaku komínem vpřed, jinak by museli dodržovat rychl.50km/hod. Moc si ale nepomohli protože cesta do Púchova tam i zpět jim i s otočením v depu zabrala spoustu času takže nakonec z Pov.Bystrice vyrazili se zpožděním 50min. Další sekyru chytili nad Púchovem, když jim po cestě někdo strhl záchrannou brzdu, takže do T.Teplé přivezli 70.min zpoždění. Tehdy po Novém roku mi dotyčný strojmistr (tvrdý straník a předseda strany v depu zároveň) několikrát připomněl "Ako som s ním na Silvestra vyjebal" . No nevím ,vinu jsem necítil a jak se říká "sliby se maj plnit o vánocích",ne? A nakonec,kdyby ten vlak na Štědrý večer i na Silvestra vůbec nejel nikomu by nechyběl ,ale takový byl plán, dobrou noc. . . [masinka]
Pátek, 27. května 2016 - 09:59:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 328
Registrován: 3-2005
Kdo zná Vlárské údolí kolem hranice Morava/Slovensko ? Jsou pořád napříč údolím ty betonové kvádry nebo krychle? Zřejmě proti postupu Rusů koncem války..
Spojení Brno-Trenč.Teplá je zrušeno, kraj nedostupný jak Kamčatka..
znalec poměrů
Pátek, 27. května 2016 - 20:56:03  
Neregistrovaný host
5.104.21.85
Zdravím . . . .Ještě jedna malá vzpomínka na už několikrát vzpomínaný Os.vl.2877.
Brejlovce i Sergeje díky zatrolejování zmizeli z tratě Blava-Púchov,a na této trati se objevily lok. ř.363.
Os.vl.2877 byl vedený týmto "rušňom", jen nevím jestli ještě pod stejným číslem, ale zcela určitě ve stejné poloze. Při své zpáteční cestě z Pov.Bystr. vjel os. vl. mezi Púchovem a Belušou do obsazeného oddílu. V oblouku tratě před Belušou došlo k najetí na konec nákl.vl. Peršing se vyšplhal na návěstní vůz tak , že jeho kabina byla výš než byla původně trolej. Naštěstí tehdy k žádnému usmrcení osob nedošlo , jen k několika lehčím zraněním cestujících. Fíra srážku odnesl jen menším šokem, vinu na nehodě ale nenesl. Tak to je z historie os.vl.2877 vše. . . . . [masinka]
JVM
Pátek, 27. května 2016 - 22:59:45  
Neregistrovaný host
88.102.63.151
znalec poměrů:vaše vzpomíky nemají chybu,doufám,že je pomalu dáváte dohromady,jak jste tady avizoval. Těším se na ně.
Sobota, 28. května 2016 - 09:30:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1060
Registrován: 8-2010
Včerejší Os 4151 v Brně -Černovicích:


Fírovi díky za pozdrav!
Sobota, 28. května 2016 - 13:20:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3798
Registrován: 12-2004
http://www.novinky.cz/krimi/404810-na-hodoninsku-vykolejil-vlak-h asici-z-nej-odvedli-27-lidi.html
Sobota, 28. května 2016 - 22:17:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 282
Registrován: 11-2010
Také se musím připojit k obdivovatelům vzpomínek od znalce poměrů. Vždy mne potěší, když se zde objeví další uchvacující příběh z (ne)známého prostředí. A když tady pak s potěšením nějakou vzpomínku najdu, vždy s napětím čtu ona poutavá vyprávění.

Moc děkuji za příjemné chvíle při čtení o všech možných událostech, jedná se o velmi zajímavé a diskuzi krásně obohacující příspěvky. Moc si cením toho, co zde bylo vloženo a vyprávěno, klobouk dolů!!! [vypravci][masinka][ok]
Škoda 15Tr 02/6 v. č. 10851, r. v. 1988: Hradec Králové - 72 (1989-2001), Zlín - 371 (2003-2013), Ternopil - 159 (od r. 2013)
»Nesympatické na počítačích je to, že mohou říkat jenom "ano" nebo "ne", ale nikdy "možná".« - Brigitte Bardot
[happy] [smile] [happy]
Neděle, 29. května 2016 - 15:12:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4858
Registrován: 12-2011
Včera se z Kyjova odvážely prázdné vozy od bosenské sody, v čele stanula modrá 740.518. Ještě než vlak přijel blíž, zkusil jsem tam vecpat i sklárnu


(Příspěvek byl editován uživatelem intelpetr.)
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička," řekla.
Neděle, 29. května 2016 - 15:55:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1477
Registrován: 2-2009
intelpetr: Originální super záběr [ok]
Nejkrásnější pohled na svět je ze sedla jízdního kola
Pondělí, 30. května 2016 - 01:14:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 229
Registrován: 3-2014
znalec poměrů: na tú nehodu s najetím loko na konec nákl.vlaku si pamätám, spolužiak v škole, ktorý býval v Beluši, mi to kreslil na papier, ako to vyzeralo...lebo som to nemohol pochopiť
jagg
Pondělí, 30. května 2016 - 13:25:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 372
Registrován: 5-2012
Thalys: šlo by tedy upřesnit datum nehody?
Edit: našel jsem, že to bylo 4.12.1990

(Příspěvek byl editován uživatelem Jagg.)
jural
Pondělí, 30. května 2016 - 15:06:28  
Neregistrovaný host
89.31.163.131
Zdravim, nevite nekdo, na kdy se chysta uprava jizdnich dob mezi Brnem a Nesovicemi? A kolik by to tak asi melo byt? Pokud jsem to stopoval dobre, patecni Sp 1733 vklidu stahl na danem useku zpozdeni na odjezdu 11 minut z Brna na 4 minuty z Nesovic.
Priapos
Pondělí, 30. května 2016 - 18:04:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 951
Registrován: 10-2012
jural:
Pokud jsem to stopoval dobre

Stopoval jste to samozřejmě špatně.
Úterý, 31. května 2016 - 10:00:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8029
Registrován: 6-2004
Priapos: bude i v příštím GVD nadále přípoj v žst. Hodonín od Přerova směr VRBOVCE pouze v 8:19 a 10:19 Proč není vytvořen přípoj i ve 12:19, 14:19, 16:19 hodin, když regíny od Hodonína stejně čekají ve Veselí?

Díky za info
Úterý, 31. května 2016 - 12:06:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4863
Registrován: 12-2011
Priapos: To je zas příspěvek za všechny prachy [crazy][crazy]

Radec, díky!

(Příspěvek byl editován uživatelem intelpetr.)
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička," řekla.
Priapos
Středa, 01. června 2016 - 00:45:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 952
Registrován: 10-2012
Fany:
Proč není vytvořen přípoj

Protože trať 343 je dvoukolejná pouze z Hodonína do Rohatce.
poptavka
Středa, 01. června 2016 - 09:11:25  
Neregistrovaný host
109.164.67.173
433.001 pojede 4.6. do Bucovic, nevi nekdo jak bude masina otocena?Diky
Jarrysss
Středa, 01. června 2016 - 11:01:11  
Neregistrovaný host
81.201.48.25
V sobotu by měla jet 423.041 a typoval bych,že pojede komínem z Brna
Pátek, 03. června 2016 - 06:10:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 23
Registrován: 3-2010
Dnes rano,cerstve zatopena v majlonte 423.041
Pátek, 03. června 2016 - 06:57:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 24
Registrován: 3-2010
Sobota, 04. června 2016 - 15:56:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10
Registrován: 1-2016
Zdravím. Věděl by někdo, které MV 854 se dnes pohybují na Vláře a tudíž které tam lze očekávat zítra? [happy] Sledovačka brněnských 854 bohužel moc nefunguje a přístup do GRAPPu a podobných chytrých věcí bohužel nemám...
znalec poměrů
Sobota, 04. června 2016 - 20:38:47  
Neregistrovaný host
5.104.21.85
Zdravím. . . . Dnešní ne-vyprávění bude z trochu "jiného soudku". Nebude napínavé ani veselé či smutné, i když kdo ví, jaký bude konec této záležitosti, ale to se zcela jistě časem dozvíme .
Začnu ale nejprve v době kdy se stavěla přehrada "Liptovská Mara" v podhůří Vysokých Tater. Jezdil jsem tehdy ve směnném obsazení na leopoldovských Sergejích které ovládaly nákl. přepravu na trati Blava-Žilina, ale zajíždeli i do vzdálenějších lokalit ,do Ružomberka, Kraľovan atd. Při stavbě vzpomínané přehrady jsme přepravovali ucelené vlaky se štěrkopískem z žst. Nové Košariska kousek za Bratislavou a cement v "Raj" vozech. Ucelené vlaky měly vždy "normu" a tak se Sergeje zvláště v létě na trati která z Blavy svým stálým pozvolným stoupáním kopíruje proti proudu tok Váhu do 250 km vzdáleného Ružomberka či Kraľovan řádně zapotili. "Zkušebním kamenem" bylo hned z počátku značné stoupání, které začínalo pár set metrů za Sv.Jurem a pokračovalo asi kilometr nad Pezinok. Tehdy se na stavbu přehrady přepravily desetitisíce tun štěrkopísku o něco menší množství cementu a dalšího materiálu. Proč ale tuto celkem nezajímavou záležitost pár desítek let starou vůbec vzpomínám ? ! . . . . [masinka]
znalec poměrů
Sobota, 04. června 2016 - 21:16:50  
Neregistrovaný host
5.104.21.85
pokr. . . Na včerejších stránkách "Klobucko.cz" mě zaujal článek s nadpisem : "Nádrž u Vlachovic získává konkrétní podobu". Jedná se o to , že v dohledné době má dojít k realizaci přehrady která má být rozlohou 10x větší než je přehrada v Luhačovicích . Při výstavbě přehrady, výstavbě nových komunikací okolo ní a další infrastruktury dojde zcela jistě k přepravě tisíců či desetitisíců tun materíálů potřebných k realizaci. Nedovedu si představit že by se tyto přepravy prováděly po okreskách jejichž stav byl vždy povážlivý. Nakonec kdo poznáte okolí Vlachovic jistě mi dáte za pravdu.
Jak jsem zde psal před nedávnem,armáda opustila voj.sklady ve Vlachovicích a nyní opustila i voj.kolejovou vlečku(jedinou ve východní části republiky? !) s tím že bude v dohledné době zrušena a snesena .Žst. Bohuslavice se "díky nedávné modernizaci" nehodí k manipulaci s větším množstvím jakéhokoli materiálu. Krom toho v ní zlikvidovali i tu malou snad desetimetrovou rampu. Jak se dá pohledem na "Google Earth" zjistit býv. voj. kolejová vlečka má 4 manipulační koleje cca 300 m. dlouhé, krom toho má i rozlehlý manipulační prostor a boční rampu dlouhou 20m. Navíc její poloha je vzdálená asi 2 km. od zamýšlené stavby přehradní hráze ve Vlachovicích.
Oslovil jsem určité osoby jichž by se měla realizace vodního díla ve Vlachovicích týkat.

No a my můžeme jen tipovat. Přežije kolejová vlečka její plánovaný konec a nebo bude využitá k výstavbě vodního díla ve Vlachovicích ? Mám ale dojem, že o jejím osudu už je rozhodnuto.Dobrou noc . . . . [masinka]
Neděle, 05. června 2016 - 14:29:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 550
Registrován: 11-2009
něco málo z včerejší návštěvy páry a Barči ve Slavkově u Brna..

Pondělí, 06. června 2016 - 19:07:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1479
Registrován: 2-2009
Radost pohledět na to nové kolejiště [happy][ok]
Nejkrásnější pohled na svět je ze sedla jízdního kola