Diskuse K-report » Archiv 2016 » Železnice » „Vlára“ a okolí » Archiv diskuse „Vlára“ a okolí do 21. 06. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse „Vlára“ a okolí do 21. 06. 2016

dolů
   autor příspěvek
znalec poměrů
Pondělí, 06. června 2016 - 20:13:27  
Neregistrovaný host
5.104.21.85
Zdravím. Tedy nechci být za škarohlída, jakákoli lokomotiva je má srdeční záležitost, ale . . . . při pohledu na ten parní vláček v počtu pěti vagonků a vzadu zavěšená "Barča" ? Nevím opravdu jaký to má význam . Zůčastnil jsem se několika jízd parních vlaků na Slovensku, které zhusta zajížděly na Moravu, ale nevšiml jsem si ,že by na konci byla přivešná mot. lokomotiva ? Ta jela vždy na odhlášku s cisternou vody a nějakým montážním vozem. Mám dojem že to celou akci trošku dehonestuje, ale to je jen můj názor, zřejmě je jiná doba a já jsem ze "staré gardy"
A propos,pokud vím před léty bylo v předpise, že činná mot. lokomotiva nesmí být řazená za parní stroj a ani na postrku, nakonec byl o tom i jeden můj příběh. Ale to už se zřejmě z předpisu "vypařilo" . . . .parní lokomotivy už v řádném provozu nejsou . . . . .[masinka]
hank
Pondělí, 06. června 2016 - 21:25:41  
Neregistrovaný host
91.228.45.252
znalec poměrů napsal:"...pokud vím před léty bylo v předpise, že činná mot. lokomotiva nesmí být řazená za parní stroj a ani na postrku..."

Ano a bylo to kvůli riziku nasávání popílku/jisker/sazí do ventilátorů. A řekl bych, že se to týkalo i E-trakce.
Z F J
Pondělí, 06. června 2016 - 21:32:31  
Neregistrovaný host
109.80.18.6
znalec poměrů: zůčastnil nebo zúčastnil ? [happy]
Pondělí, 06. června 2016 - 23:22:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 776
Registrován: 3-2013
Z F J - tak takovou ptákovinu tu neměl nikdo dlouho zapotřebí řešit, to je tak mateřská školka...
Jinak všichni jezdíc pravidelně po Vláře si asi nemohli nevšimnout výměny lokomotivy na vlečce skláren v Kyově, ví někdo proč a co se stalo?
Jinak jak již napalo mnoh jiných naKM Betu bude jezdi vlak, potvrzeno od kolegy zaměstnance....
František_plášek
Úterý, 07. června 2016 - 02:39:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1332
Registrován: 9-2006
Zůčastnil jsem se několika jízd parních vlaků na Slovensku, které zhusta zajížděly na Moravu, ale nevšiml jsem si ,že by na konci byla přivešná mot. lokomotiva ? Ta jela vždy na odhlášku s cisternou vody a nějakým montážním vozem.

To je slovenské nařízení "Požárního vlaku". Což někdy může být celkem dobrá věc, zvlášť v suchém období.
Sohaj
Úterý, 07. června 2016 - 15:26:02  
Neregistrovaný host
178.72.247.178
Pánové-dnes/zítra pojede Šohaj odklonem pres Mor.Písek/Bzenec..... stihne někdo vyfotit?
Čtvrtek, 09. června 2016 - 23:29:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4881
Registrován: 12-2011
Petruška

"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička," řekla.
Pátek, 10. června 2016 - 10:50:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5366
Registrován: 4-2004
Z Veselí nad Moravou dnes vyrazí tamní "cecula" T478.1002, poveze si 4 vozy Bmx ( na Dny Karviné ) a jeden BDs ( s tím zajede na výstavní plac ) a směřuje do Ostravy na Czech Raildays. Orientační časy : Veselí - 13:58, UH - 14:13, Přerov - 14:55, Ostrava - 16:13 [fotic]
Můžeme o tom diskutovat, můžeme o tom vést spory, můžeme s tím i nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat…
Plzeňští strojvůdci - popisy, rady, návody a fotogalerie
Pátek, 10. června 2016 - 14:18:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 423
Registrován: 10-2007
Od pondělí má začít jezdit manipulák od Veselí až do Vláry a zpátky,prej....
Pátek, 10. června 2016 - 15:11:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1481
Registrován: 2-2009
Petránek:A co dál? Bude se to všecko tahat přes Kyjov do Otrokovic jako teď? Už tak to občas bývá pořádně naložené
Nejkrásnější pohled na svět je ze sedla jízdního kola
Pátek, 10. června 2016 - 16:11:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4886
Registrován: 12-2011
Ano, třeba dřevo z Bylnice se po Moravě procestuje snad víc než já [rofl] Sociální důvody.
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička," řekla.
zvídavecc
Sobota, 11. června 2016 - 13:55:09  
Neregistrovaný host
80.251.242.115
Chtěl bych se zeptat proč jsou tento týden výkyvy v řazení na trati 341.. Místo 842+Bdtn jede 810+2x Btax nebo jede 842+2x Btax místo 842 + 2xBdtn
Starý Hanák
Sobota, 11. června 2016 - 19:58:51  
Neregistrovaný host
77.242.90.180
zvídavecc: Výluka u Ostrohu...
znalec poměrů
Sobota, 11. června 2016 - 20:11:51  
Neregistrovaný host
5.104.21.85
Zdravím. . . .Několikrát jsem vzpomněl ve svých příhodách postrky, dnes už pomalu neznámý pojem .
Téměř legenda byl pravidelný nezavěšený postrk vl.Mn 82342 do km.142 v zářezu nad Slavičínem. Stalo se málokdy ,že by tomuto vlaku postrk nešel. Pokud se tak stalo dost dlouho se to vzpomínalo, že ten a ten fíra měl štěstí ,že mu nešel postrk a mohl se zpravidla nenápadně "vypařit" domů,tedy pokud nebyla jiná práce a strojmistr byl kamarád.
Daleko zajímavější, ale byla stálá postrková služba na trati Trenčín-Chynorany, konkretně Mezi stanicemi Trenčianská Turná-Svinná, mezi nimiž leží na vrcholu stoupání žst. Mníchova Lehota vzdálená stejně (10km) od obou stanic. Stoupání z obou stanic je okolo 14-16 promile a začíná hned za zhlavím obou stanic.
Postrky se vykonávaly téměř pravidelně u dvou párů Mn.vl ,u dvou párů Pn vl.,dále u vl.vyrovnávkových a v období řepné kampaně i u tzv "repákov" kterých byly rovněž dva páry a SJŘ měly ozn. Ruš vl.******. Zatímco denní postrky byly celkem v pohodě, noční zvláště v době řepné kampaně byly někdy kruté. Pauzy mezi jednotlivými postrky téměř žádné .
Ale jak je to v jednom filmu. . . . "čo bolo to bolo", kde je postrkům na "Vláře" i na "Lehote" konec. Přešlo se z kolejí na kamiony , topolčianská štreka "zhasla" stejně tak jako horní Vlára, tak alespoň jednu malou příhodu.
Měl jsem tehdy denní postrky. První vl.82421 jsme vytlačili na kopec na Lehotu a vrátili jsme se zpět do Svinné kde mezitím už stála vyrovnávka utvořená z 22 dvou prázdných vozů serie "Wap" , které byly určeny na nakládku dolomitem na vlečce na Mních.Lehote. Zajeli jsme na konec vlaku, po zkoušce brzdy jsme se vydali vzhůru na Lehotu. Po ujetí asi 2-3km jsem se díval že někde v přední části vlaku se nad vozy vznáší oblak prachu.. . . . . [masinka]
Milhaus
Sobota, 11. června 2016 - 20:20:17  
Neregistrovaný host
31.134.221.70
zvídavecc - Bílokarpatské slavnosti 2016 Uherský Brod
Výluka je až 23.6.2016
Sobota, 11. června 2016 - 20:44:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4891
Registrován: 12-2011
Dneska jsem na vlečce kyjovských skláren neviděl ani tu novou bangládu, zato na obvyklém místě, kde lokomotivy postávají, stálo tamější červené prase.
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička," řekla.
Starý Hanák
Sobota, 11. června 2016 - 20:46:25  
Neregistrovaný host
77.242.90.180
Milhaus: Možná dnes, ale v týdnu výluka byla a taky bylo jiné řazení!
Milhaus
Sobota, 11. června 2016 - 20:53:20  
Neregistrovaný host
37.188.142.206
Souhlasím. Nepřetržitá výluka byla 6. až 9.6., dnes a zítra jiné řazení kvůli slavnostem a další výluka čeká toho 23.6.2016.
znalec poměrů
Sobota, 11. června 2016 - 20:56:51  
Neregistrovaný host
5.104.21.85
Pokr. . .Nepřikládal jsem tomu velký význam, protože prázdné vozy byly zpravidla znečištěné po vykládce zbytky prachového vápence ,který se nakládal ve vlečce žst.Oslany pod Prievidzou, tento s oblibou vykazoval "kouřový efekt". Přední část vlaku jsem ale díky obloukům kterými jsme projížděli ani jednou neuviděl. Tak jsme se poměrně svižným tempem blížili k zástávce Trenčianské Jastrabie ,když jsem pojednou pocítil trhnutí, náhlou ztrátu tlaku v průb. potrubí , zůstali jsme stát. Po desetiminutovém postávání , protože se nic nedělo jsem slezl z mašiny dolů a šel okolo vozů na předek vlaku. Ten byl už na zastávce ale. . . první vůz za vlakovou mašinou měl vykolejený zadní podvozek který se zaklínil o vyvýšené nástupiště , došlo k odtržení vlakové lokomotivy ,k rozpojení průběžného potrubí a k zastavení vlaku. Později se obhlídkou tratě zjistilo, že jsme vykolejený vůz valili dva km a pokud by nezachytil o nástupiště v Trenč. Jastrabí zřejmě by jsme tak vyjeli až na Lehotu a přeorali vjezdové zhlaví. Kolegy na vlakové mašině jsem se otázal jestli si ničeho během jízdy nevšiml a nebo jestli neslyšel nějaké zvuky ? Celkem nechápavě se na mě podíval a neřekl nic. Později jsem se s vlakem vrátil zpět do Svinné. Na zastávce zůstala jen vykolejená Wap-ka a vlak mašina. Jo, a ten "kouřový efekt" vydával právě zmiňovaný vůz,jednak zbytky svého obsahu ,ale více tím jak devastoval trať pod sebou.Pro vlak,fíru to dopadlo dobře, nemohl si prý toho vykolení všimnout ? ! ? !
Jinak vozy serie Wap se vyznačovaly tím že u nich poměrně často docházelo k vykolejení "díky" lomu hlavního listového pera v podvozku. Tyto pera se dost obtížně kontrolovaly, ale byla to i slabina např. vozů serie "Raj" a dalších které měly tento typ podvozků.
Nedávno v tisku proběhly články o vykolejení vozů "Wap" , na fotkách bylo možné zjistit , že se jednalo o staré "listové" podvozky,takže tam byla příčina téměř jasná,dobrou noc
A propos, jazykozpytcům se omlouvám za chyby ,kterých jsem se neůmyslně dopustil. . . .[masinka]
Starý Hanák
Sobota, 11. června 2016 - 21:26:59  
Neregistrovaný host
77.242.90.180
znalec poměrů: Zajímavá příhoda, ale nedá mi to, protože to je prostě základ: Takže "neúmyslně".
znalec poměrů
Sobota, 11. června 2016 - 21:58:58  
Neregistrovaný host
5.104.21.85
Re :Starý Hanák. . . Dík, měl jsem to napsané tak jako Vy, ale "opravil" jsem to neúmyslně tak že to bylo špatně. Doufám, že to na průběh líčení události nemělo zkreslující význam. Musím pošetřit na "word", či jak se ten "hlídač" pravopisu zove ? !. . . . [masinka]
JVM
Sobota, 11. června 2016 - 22:14:52  
Neregistrovaný host
88.102.63.151
znalec poměrů: pane kolego. prosím. pokračujte.
Housenka1
Pondělí, 13. června 2016 - 11:48:39  
Neregistrovaný host
90.178.248.18
Zdravím, může někdo potvrdit, jestli dnešní Mn z Veselí jel opravdu až do Bylnice? Vozů bylo hodně, podle mě ale většina končila v Uherském Ostrohu. Díky.
Pondělí, 13. června 2016 - 11:52:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2646
Registrován: 6-2007
Do Bylnice dojela jen mašina - 742.141. Z Valach do Bylnice dojela zas 742.082 a ta měla aspoň nějaký vlak. Ve středu by se mělo vézt dřevo přes hranicu.
[new] www.rajnochovicka.cz - Rajnochovická lesní železnice

Housenka1
Pondělí, 13. června 2016 - 12:55:01  
Neregistrovaný host
90.178.248.18
Vojtag - z plezíru mašina do Bylnice snad nejela. Brala nějaké ložené vozy zpět?
jízdní_řád
Pondělí, 13. června 2016 - 12:58:12  
Neregistrovaný host
178.72.247.178
Podle návrhu jízdního řádu mají rychlíky do Luhačovic ,,přepřahat,, ve stáráku 18 min !!! To člověk do UH dojde pěšky za tu dobu!

http://kidsok.cz/aktuality/2016-13-06-kidsok-prijima-pripominky-k -navrhu-jizdniho-radu/
Pondělí, 13. června 2016 - 13:22:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2647
Registrován: 6-2007
Housenka1 - zpět z Bylnice směr Veselů dva ložené, směr VM jen hytláček
[new] www.rajnochovicka.cz - Rajnochovická lesní železnice

Housenka1
Pondělí, 13. června 2016 - 14:24:48  
Neregistrovaný host
90.178.248.18
OK, díky za info. Snad toho bude časem víc.
Pondělí, 13. června 2016 - 17:06:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8051
Registrován: 6-2004
jízdní_řád:

Ale zase nové přímé spoje KM-Vizovice a Zlín-střed-KM

A na 303 jsou navrhovány kratší pobyty v KM a v Hul

(vím, že to patří spíš do vlákna "vedle")...
Bylnice
Pondělí, 13. června 2016 - 17:15:18  
Neregistrovaný host
86.61.238.43
Nedávno tu někdo sháněl fotky stavědel v Bylnici. Na netu jsem objevil toto:

http://www.chzk.cz/index.php/pro-mr/439-rekonstrukce-zeleznicni-s tanice-bylnice
Pondělí, 13. června 2016 - 19:20:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1063
Registrován: 8-2010
Včera jsem zahlédl u Slavkova kolem 16.00 hod. brejlovce v Najbrtu (asi 754) s několika osobními vozy včetně první třídy. Souprava jela směrem z Brna. Co to bylo za vlak?
Úterý, 14. června 2016 - 16:44:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 726
Registrován: 4-2007
jízdní_řád: možná vyrovnávka zpoždění
Ferdinandka přežije!
ch
Úterý, 14. června 2016 - 17:54:56  
Neregistrovaný host
80.251.242.115
Vypadávají 842 nebo hydry, že jel kocour?
znalec poměrů
Úterý, 14. června 2016 - 21:51:47  
Neregistrovaný host
5.104.21.85
Jedna krátká na dobrou noc , nebude ale ani o hydře,ani o kocourovi. Páry pomalu ustupovaly ze svých letitých pozic. Fírové z nich šli do motorového kurzu a pomocníci, vesměs postarší pánové byli zaděleni k nám na Sergeje do směnného obsazení.Jednoho takového jsem obdržel i já.
Byl vášnivý kuřák. Po výměně lokomotivní čety v N.M.n.Váhom jsme se "zabydleli" na stanovišti.Já jsem si vytáhl z tašky SJŘ ,pero atd.a můj pomocník mírně nedoslýchavý jako první věc kterou učinil bylo, že vlevo pod bočním oknem byl v pultu malý šuplík, ve kterém byly zpravidla nějaké žárovky a pár pojistek. Otevřel okno ,vytáhl šuplík z pultu a obsah vysypal do kolejiště . Poté vytáhl z tašky´dva balíčky tabáku zn. "Taras Bulba", cigaretové papírky a krabičku zápalek. Tyto "nenahraditelné" potřeby pečlivě uložil do vyprázdněného šuplíku.
Tehdy jsem i já hulil, někdy když mi došly cigára tak jsem pomocníkoví řekl "Sváko ubalte prosím jednu aj mně " . Odpověděl mi " po papuli alebo chceš cigaretlu ?(není to překlep)" . Otevřel šuplík, upřeně hleděl na trať , poslepu nahmatal papírky a tabák a bez toho že by se na ně podíval ubalil cigáro, podal mi jej a řekl "nasliň a zalep si ho sám" . . . .Tedy kuřivo to bylo "parádní" ,dvě hodiny jsem byl zásobený nikotinem řekl bych přes normu
No a jedna malá příhoda. . . Stáli jsme krátce po vystřídání v žst. Brunovce směrem na Bratislavu. Předchozí četa nás při výměně upozornila že v nádrži není už moc nafty. Řekl jsem pomocníkovi/svákovi : "Sváko ,choďte do strojovne a odmerajte koľko je v nádrži nafty,ale zodpovedne" , řekl mi "dobre Ivanko". Vzal nějakou hadru a šel dozadu. Za pár minut se vrátil zpátky, sedl si na sedačku a neříkal nic. Podíval jsem se na něj,zrovna otevíral svůj šuplík, zeptal jsem se ho "tak ako to vyzerá?" ,on mi jen odpověděl "dobre", já na něj "čo dobre?" , a on mi odpověděl "vyvesil som to a zabrzdil dva vozne". Do háje ,on odvěsil místo kontroly nafty v nádrži Sergeje od vlaku.Štěstí bylo,že se nám v té době nerozsvítilo volno , popojet od vlaku a ještě tam nechat i pomocníka, zase by bylo o čem vykládat. No ale nakonec jsme se tomu zasmáli, mašinu přivěsil zpátky, povolil brzy a asi za patnáct minut po postavení vlak.cesty jsme odjeli, tož dobrou noc . . . . .[masinka]
Úterý, 14. června 2016 - 22:23:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4901
Registrován: 12-2011
Tož to je dobrý [biggrin]

754.013

"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička," řekla.
JVM
Úterý, 14. června 2016 - 22:35:46  
Neregistrovaný host
88.102.63.151
znalec poměrů: opět tleskám.[lol]
znalec poměrů
Středa, 15. června 2016 - 15:56:00  
Neregistrovaný host
5.104.21.85
Zdravím, když už jsem vzpomenul pomocníky přeřazené z parní trakce na motorovou , přidám ještě pár malých příhod.
Zhusta jsme se ze Sergeji pohybovai po žilinském přednádraží i po žilinské osobní stanici. Návěstní znaky se zjevovaly vesměs v podobě : stůj,výstraha,rychl.40 a výstraha,rychl 40 a volno atd. Můj pomocník vždy poctivě sledoval návěstidla a on to byl, kdo jako první poctivě hlásil návěstní znaky. Tehdy v okolí Žiliny a ani v ní ještě nebyla řádná "rychlostní signalizace". To se ale změnilo výstavbou nové stanice "Žilina-Teplička" která byla před dokončením . Po její kolaudaci a schválení k provozu se nám za pár dní poštěstilo ,že jsme do ní vezli ucelený vlak "Wap-ek" naložených dolomitem z Mníchovej Lehoty. Žilinou jsme projeli celkem hladce. Po chvíli jsme se blížili k návěstidlu a k odbočné výměně do "Žiliny-Tepličky" . Můj pomocník překvapeně a nevěřícně zíral na návěstidlo na kterém kmitalo zelené světlo a pod ním rychle žluté, nehlásil však nic. Po chvíli jsem se ho zeptal "no co sváko?" a on opět ze sebe nic nedostal. Tehdy jsem porušil zavedenou zvyklost a jak stanovil předpis zahlásil jsem návěstní znak "rychlost 74 a potom 52", na pomocníkovi byla vidět znatelná úleva protože mi vzápětí opakoval totéž. Neměli to tehdy lehké, po přechodu z parní na motorovou trakci a z topolčianské štreky kde viděli jen volno/stůj na mechanických návěstidlech. Ale nakonec i já, když byl nenadálý úbytek pomocníků kteří odešli do důchodu či onemocněli jsem se ocitl jejich funkci a věru bylo se stále co učit. Nakonec už jsem o tom napsal též pár příhod, mějte se . . . . .A propos ,tu naftu jsem si tehdy v Brunovciach raději pro jistotu už zkontroloval sám . . . . . [masinka]
Středa, 15. června 2016 - 16:22:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2651
Registrován: 6-2007
Dnešní provoz okolo Bylnice. Přes hranicu nyní jezdí mašiny od Mn z Nemotic.

[new] www.rajnochovicka.cz - Rajnochovická lesní železnice

znalec poměrů
Středa, 15. června 2016 - 21:37:06  
Neregistrovaný host
5.104.21.85
No a ještě jednu "pomocnickou". Shodou okolností toto vyprávění začíná u stejného návěstidla a se stejným pomocníkem, jen o pár týdnů později.
Tehdy byl počátek zimy, když jsme v odpoledních hodinách zastavili u už vzpomínané "šajby" na níž se skvěla červená. Pár metrů od nás na mé straně sedělo hejno vran a usilovně něco dolovaly ze zamrzlé země. Chvíli jsem je pozoroval , obdivoval jejich naprosté ignorování bublajícího Sergeje. Jejich letargii jsem ale úspěšně zlikvidoval použitím houkačky která zněla jako "trouby z Jericha",což mi potvrdí každý kdo měl s tímto strojem co do činění. Vrány tento mohutný basový zvuk nevydržely, celé hejno se zdvihlo a odletělo neznámo kam. Zůstala tam jen jedna jediná. Zavolal jsem sváka ať se jde podívat na mou stranu, že vrána která byla vzdálená snad sedm osm metrů od kolejí ignorovala zvuk houkačky a dál seděla na zemi. Sváko nezaváhal, slezl ze Sergeje dolů , skutálel se po třímetrovém ojíněném svahu dolů , po krátkém nahánění nebohé vrány se jí zmocnil a za chvíli ji měl na stanovišti. Měla nějaké poškozené křídlo, proto se nemohla vydat na pouť ze svými družkami. Sváko ji postavil na pult, vrána se kupodivu chovala klidně a způsobně. Po chvíli nám postavili vjezd do Tepličky, vjeli jsme na nějakou relační kolej. Pro dokumentaci si přišel zaměstnanec , řekl nám že za chvíli přijedou od Košic cisterny a ty budeme brát zpět do Blavy. Sváko vytáhl z tašky svačinu , byl to chleba ,slanina a tuším cibule. Vrána stála kousek od rozbalené svačiny , dívala se na ni jedním okem. Sváko si ukrojil od každého kousek sobě a kousek slaniny přisunul i vráně, ta si bez ostychu vzala svůj díl a takových bylo asi ještě pět-šest. Poté už začala asi vlivem tepla v kabině podřimovat. Za pár minut se ale probrala ,skočila z pultu na podlahu a chvíli se po ní procházela. Sváko též na chvíli zdříml, já jsem vypisoval paušál a vráně jsem nevěnoval pozornost. Sváko se za chvíli probral a prý kde je vrána ? Milá vrána zalezla někde pod řídící pult v místě kde vedlo potrubí do brzdiče. Za malý okamžik dojely cisterny od východu. Přejeli jsme na opačnou stranu stanice na zpáteční vlak , vrána zůstala na zadním stanovišti osamocena. Po půl hodině jsme se vydali na další cestu. Sváko šel občas zkontrolovat agregáty ve strojovně , i to jestli vrána nevylezla z pod pultu.Ta už se ale neobjevila. . . .Pokr.příště . . . .[masinka]
Čtvrtek, 16. června 2016 - 09:55:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 54
Registrován: 3-2014
Vrána a potrubí k brzdiči....to zní jako z hororu....snad nás nebudete dlouho napínat, pán majster.
Housenka1
Čtvrtek, 16. června 2016 - 17:55:23  
Neregistrovaný host
88.146.210.46
Dnešní Mn z Veselí bude výživný. Vpředu dvojice bucharů, na háku mají náklad skoro přes celou stanici. To už dlouho nebylo.
Čtvrtek, 16. června 2016 - 18:36:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5372
Registrován: 4-2004
A kolik zátěže se uměle táhne do Kyjova, aby pak jelo na Otrokovice a další den na Břeclav?
Můžeme o tom diskutovat, můžeme o tom vést spory, můžeme s tím i nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat…
Plzeňští strojvůdci - popisy, rady, návody a fotogalerie
Čtvrtek, 16. června 2016 - 20:32:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1482
Registrován: 2-2009
Asi tak nějak. Mohla by se ta zátěž stáhnout z Veselí do Rohatce. kde by to pak pobral Mn na Břeclav
Nejkrásnější pohled na svět je ze sedla jízdního kola
Čtvrtek, 16. června 2016 - 20:33:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1483
Registrován: 2-2009
Housenka1 : Pamatuju i 47 vozů. Akorát si nevzpomenu, kdy přesně to bylo
Nejkrásnější pohled na svět je ze sedla jízdního kola
znalec poměrů
Čtvrtek, 16. června 2016 - 21:14:02  
Neregistrovaný host
5.104.21.85
Zdravím. . . .Dnešní pokračování nebude mít hororový konec, i když ?
Opustili jsme Žilinu-Tepličku, hladce jsme projeli žilinským uzlem. Do Hričova jsme vjížděli už za šera a do Bytče za tmy, vrána se stále nezjevovala. Projeli jsme Považskou Teplou, Považskou Bystricu a vrána nikde. Za dalších patnáct minut jsme na výstrahu vjeli do Púchova , kde nás čekalo vystřídání leopoldovskou četou. Předali jsme si informace o vlaku i o stavu Sergeje, přitom pomocník poznamenal , že na zadním stanovišti se v pultu nachází vrána. Nová četa tuto informaci vzala s humorem, asi to považovali za nějaký vtip. Podali jsme si ruce a slezli jsme z mašiny dolů. Po pár minutách vlak s novou četou i vránou na palubě opustil púchovskou stanici. My jsme chvíli počkali na bratislavský ryćhlík s kterým jsme jeli režij domů.
Tím by záležitost s vránou mohla končit?. . .Jenže ona měla nepříliš vábnou dohru. Za pár dní se rozneslo mezi kolegy, že se po trati pohybuje stroj (konkrétně inv.č.1357), který se vyznačuje příšerným smradem na zadním stanovišti. Čety kterým se "poštěstilo" a vykonávaly službu na této mašině se pobytu na něm všemožně vyhýbaly. Zpravidla v obratové stanici, pokud tam byla točna otočili mašinku prvním stanovištěm ve směru jízdy. Nevím jak tato situace trvala dlouho, ale údajně jeden pomocník nevydržel tento puch , rozšruboval krycí plechy pod řídícím pultem a v dolní části někde za kaloriferem s rukou v rukavici našmátral nebožku vránu.
Tak a tím celá záležitost s vránou skončila, a za pár měsíců skončili i Sergeje na této trati díky její elektrifikaci. Jaký byl jejich další osud ? Pár jich odešlo do druhých dep, ale ani tam se "díky" slábnoucí dopravě dlouho neohřáli. Jejich dalším "působištěm" už byly jen šrotoviště. Dobrou noc . . . [masinka]
Housenka1
Čtvrtek, 16. června 2016 - 22:08:53  
Neregistrovaný host
88.146.210.46
Radek5: to já si vzpomínám celkem dobře, to bylo tak před 25 lety. [andel]
Pátek, 17. června 2016 - 08:11:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5375
Registrován: 4-2004
Konvoj na Rendez vyrazil z Olomouce, vede to zatím "bobina" a ve vlaku je mimořádně i "berta" 749.250, která potáhne z Přerova do Veselí zvláštní vlak z Ostravy s "ceculou" T478.1002, jenž v Přerově postihla nějaká závada. Takže bude k vidění zajímavá přípřež muzejních bert [jidlo][fotic]

(Příspěvek byl editován uživatelem Valach.)
Můžeme o tom diskutovat, můžeme o tom vést spory, můžeme s tím i nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat…
Plzeňští strojvůdci - popisy, rady, návody a fotogalerie
Sobota, 18. června 2016 - 01:10:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 45
Registrován: 3-2016
Zdravím.
Koukal jsem na netu na starší fotomapy a řekl bych, že ve Strážnici bývala kusá kolej pravděpodobně do výtopny na Veselském zhlaví vlevo ve směru jízdy do Veselí/M.
Může mi to, prosím, někdo potvrdit?

A ještě jeden dotaz. Na plánku žst. Sudoměřice nad Moravou postrádám výh. č.1 a 2. Je možné, že traťové koleje od Rohatce a Skalice byly dříve propojené kolejovou spojkou tak, aby se ze Skalice dalo jet i na 3.SK?


Díky.
Kyklop499
Sobota, 18. června 2016 - 14:37:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4905
Registrován: 12-2011
Před dvěma hodinama dorazila do Kyjova další dodávka sody z Lukavce, tak alespoň dokumentačně.

"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička," řekla.
Housenka1
Úterý, 21. června 2016 - 07:40:20  
Neregistrovaný host
90.178.248.18
Dnes to na veselé ráno ve Veselí moc nevypadá? Whats up?
Housenka1
Úterý, 21. června 2016 - 07:50:54  
Neregistrovaný host
90.178.248.18
Aha, už to vidím. Na webu ČD píšou, že mezi Veselím a Ostrohem srážka vlaku s osobou. Před deseti minutami projel Šohaj směr Bzenec.
Úterý, 21. června 2016 - 08:16:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 304
Registrován: 11-2008
Housenka1: Před vjezdovým návěstidlem do Veselí srazil Sp 1722 osobu pohybující se v kolejišti.
Úterý, 21. června 2016 - 10:40:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2657
Registrován: 6-2007
Tento týden bude přes Průsmyk celkem rušno - dnes odpoledne je v plánu vlak TSS Grade z Dolného Hričova do Přerova přes Bylnicu a Kunovice, ve čtvrtek odpoledne 749.259 s zvláštním vlakem ze Slovenska a v pátek manipulák se dřevem z Bylnice do HS.

V pátek bude také k vidění mezi Rohatcem, Veselím a Velkou nad Veličkou M131.1454
[new] www.rajnochovicka.cz - Rajnochovická lesní železnice

Úterý, 21. června 2016 - 14:08:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1065
Registrován: 8-2010
Vojtag: můžu se zeptat, kudy ta 259 pojede? Děkuji.
Úterý, 21. června 2016 - 14:58:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2660
Registrován: 6-2007
Přijede ze Slovenska, a pak dále přes Bylnicu, Starák, Přerov do Šumperka.
[new] www.rajnochovicka.cz - Rajnochovická lesní železnice

IDS JMK
Úterý, 21. června 2016 - 15:22:38  
Neregistrovaný host
178.72.247.178
Podle návrhu IDS JMK některé osobáky z Brna až do Uh.Brodu/Újezdce a naopak- z Brodu/Ůjezdce na Veselí !!!!!! Tzn. z Veselí na Hradiště přestup v Kunovicích !!!! To samé pro Broďany-opět přestup v Kunovicích....za mě teda krok zpět.....a k tomu jízdní doby Brno-Veselí beze změny ?
Úterý, 21. června 2016 - 15:31:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8066
Registrován: 6-2004
IDS JMK

přece nádraží s třemi a půl dopravními kolejemi v UHr není na takový počet obratů a souprav (od/do Brna) vůbec uzpůsobeno, možná toto je ten důvod.. kdoví...
Úterý, 21. června 2016 - 15:48:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4910
Registrován: 12-2011
Poslední vlak z Brna, který jezdí 22:40 byl rozdělen mezi dva s odjezdy 22:15 (což hezky o pět minut ujíždí poslednímu vlaku z Prahy[ko]) a 23:10 s tím, že ten poslední končí v Nemoticích.

Další změna je ráno směrem do Brna. Jeden osobní vlak se změní na Sp 1626 z Veselí. Takže ráno přibývá další rychlé spojení na sedmou do Brna [ok]
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička," řekla.
Úterý, 21. června 2016 - 16:52:47  
Neregistrovaný host
178.72.247.178
FANY: Ne, myslím, že to bude kvůlí změně časové polohy rychlíků do Luhačovic, které by se měli překrývat s dnešními časy os vlaků....
Úterý, 21. června 2016 - 17:01:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8068
Registrován: 6-2004
JŘ: ano, asi máte pravdu...

Já jen, že jsem vždy obdivoval výpravčí v UH za to, jak mají na 3,5 dopravních kolejích (pouze) odbavovat tolik souprav...

I když těch vlaků Brno-UhBrod/Újezdec zase tolik v návrhu (viz jiné vlákno) není...

(Příspěvek byl editován uživatelem Fany.)