Diskuse K-report » Archiv 2016 » Železnice » „Vlára“ a okolí » Archiv diskuse „Vlára“ a okolí do 05. 12. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse „Vlára“ a okolí do 05. 12. 2016

dolů
   autor příspěvek
Lajos
Sobota, 26. listopadu 2016 - 11:49:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 99
Registrován: 8-2014
Tondo, kordárenská vlečka by měla být sjízdná. Terč jsem tam neviděl. Ale delší čas tam už není žádný provoz, nulová žel. přeprava. I vlečkovou loko si dopravce IDS C odvelel pryč...ale fabrika valí na tři směny !
A nákladní doprava ? Do počátku 90. let tu byla silná jako [cunik], ale propad okolo r. 91 ji elektricky hooodně odklonil a rozdělení ČS ji na jaře 93 úplně pohřbilo.
Mezinárodní nákladka v režii pozůstalých po ČSD se zde už nekonala. Jen soukroši, anebo jen vnitro Mn vlaky. V půlce 90. let lze ještě najít Mn z VNM na Vrbovce alias Javorník, ale tehdy to bylo ještě vnitro.
Ty nákresné čáry v plachtě GVD byl jen plán, co by kdyby. Podle potřeby a ta nikdy nenastala...
http://www.zdankoweb.estranky.cz/
http://railtrains.sk/
Sobota, 26. listopadu 2016 - 12:05:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11259
Registrován: 9-2007
Je mi jasný, že po revoluci resp. rozdělení to byla pro dráhu cesta do pekel. Jen mi stále moc nejde na rozum, co 80-90 léta tu dráhu nákladního pojíždělo, když vedle byla Vlára, o kus dál Lideč a níž zas Hodonín a Břeclav.
Jestli to byla přetěž, která se nevešla na Vláru? nebo něco tranzitního někam těsně za hranice na N.Město? Jen pro představu, o kolik párů za 24h šlo? Mohl bych hádat cca 3? a pak Mn.

Na vlečku občas dám dotaz, ale zpravidla dostanu odpověď 0 vozů...
s Ropidem na věčné časy...ámen...
92 54 2 754.016-4
Sobota, 26. listopadu 2016 - 13:07:15  
Neregistrovaný host
90.181.44.188
750371:

Před časem to tady sepsal uživatel Loko: odkaz
Sobota, 26. listopadu 2016 - 13:25:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11260
Registrován: 9-2007
dík, zajímavé čtení

Dnes je to bída, kdyby alespoň ta vlečka fungovala, aby se tam pravidelně jezdilo.
s Ropidem na věčné časy...ámen...
Sobota, 26. listopadu 2016 - 13:55:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5269
Registrován: 12-2011
Letos v zimě zavítal několikrát do Vrbovců manipulák ze slovenské strany odkaz, který vezl dřevo do Velké nad Veličkou. Vozy však hranici nepřekročily, dřevo se přeložilo na nákladní auta, a poslední míli urazilo po silnici.
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Sobota, 26. listopadu 2016 - 13:57:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 742
Registrován: 4-2007
Neví někdo, kde tedy skončila lok. T458 (snad 1203),která na té vlečce fungovala?
Ferdinandka přežije!
znalec pom,ěrů
Neděle, 27. listopadu 2016 - 09:15:41  
Neregistrovaný host
5.104.21.85
Re: "Zderadíček". . . Kde skončil tebou vzpomínaný stroj těžko říct, asi skončil ve šrotu jako desítky jiných, mnohem "mladších" strojů. Ale objevil jsem jiný T458 1046, který v r.2014 prošel velkou opravou, na kterém jsem v únoru r.1969 začínal svou kariéru fíry na II.staniční záloze (galeje)v T.Teplé.
Jinak jsou to asi na Slovensku stále "populární" stroje. V PLD T.Teplá je z nich na vedlejší koleji udělaný "plot" (Snad tam stojí doposud?). . . . .[masinka]
92 54 2 754.016-4
Neděle, 27. listopadu 2016 - 09:42:43  
Neregistrovaný host
37.188.138.207
721.203 skončila u firmy IDS Cargo a těší se výbornému zdraví: odkaz
Lajos
Neděle, 27. listopadu 2016 - 10:32:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 100
Registrován: 8-2014
Zderadíček: T 458.1203 byla již poobjasněna kolegou, nicméně do let 2002 nebo 2003 v Kordárně posunovala jako majetek vlečkaře, po předání obsluhy celé vlečky tehdejší IDS Olomouc si tamní fírové doplnili zákonité o smíšený (hydromechanický) přenos výkonu a došlo k odpovídající náhradě tou 703.591. Sama je dnes v Kolíně, protože vlečka je jaksi utlumena. Pak se ten stroj 721.203 dostal přímo do vlastnictví IDS, v DKV Oc prošel větší opravou, dostal tam tehdy nový firemní nátěr "mirinda" a sloužil na více vlečkových provozech, které zajišťuje IDS. Několikrát to byl i Kyjov, ale většinou pobývala spíše na vlečce MILO Olomouc, zatímco na tamní teplárně se usadila další bývalá sklárenská a původně státnědrážní 721.179.
754.016 - děkuji za doplnění odkazu, na výpis pana kolegy Šalouška jsem si rovněž vzpomenul. Je to uvedeno trošku "schématicky", přece jen se živelnější nákladní doprava odehrávala trochu jinak, než byl plán, ale takto to zhruba jezdilo. Každá trať na z Moravy/Slezska na Slovensko si nesla svůj díl tranzitu, i z Hodonína na Holíč, i ze Sudoměřic na Skalicu a nutno do toho počítat i někdejší Uherskou severozápadní místní dráhu z Břeclavi přes Kúty na Trnavu, vždyť i ta odesrala pokles přeprav a jejich soustředění na ty tři zadrátované dvoukolejky. Ale za minulého režimu bylo té zátěže tolik, že kvůli zpracování (posun, nácestné technické prohlídky) či kapacitě kolejišť a samotných tratí se zcela běžně jezdilo tudy - a šlo to ! Samozřejmě, mnohdy za cenu hektolitrů nafty i času navíc.
http://www.zdankoweb.estranky.cz/
http://railtrains.sk/
papagájos
Pondělí, 28. listopadu 2016 - 19:11:53  
Neregistrovaný host
109.164.67.173
Pojede v sobotu 498 z Veselí na Myjavu???Dík
750
Pondělí, 28. listopadu 2016 - 19:41:08  
Neregistrovaný host
37.48.38.135
Papagájos:Podle mě akce opět zrušená.
Iša
Úterý, 29. listopadu 2016 - 09:41:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 245
Registrován: 4-2007
Dnes se pan průvodčí na Sp 1721 hezky předvedl.Paní která cestovala do Otrokovic vsugeroval,že jediná a ta správná cesta je přes Veselí do Staráku.Paní zřejmě neznalá (měla jízdenku přes Bzenec a Mor.Písek) se nechala obulíkovat a jízdné v úseku Bzenec - Starák mu doplatila.Asi potřeboval na sváču.
Celkový dojem [ko]
Úterý, 29. listopadu 2016 - 12:24:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8392
Registrován: 6-2004
Možná mu to tak "našla" POPka...kdoví [happy]

A "Brňáci" mají jaké výkony na 340/341? Nebo kdo slouží na motorech v relaci Starák-Bylnice?

Ale většinou jsou průvodčí úslužní, jistě je to dosti náročná práce.. Zastal bych se jich...Mimochodem, málo se už teď vidí průvodčí v rukavicích...
Úterý, 29. listopadu 2016 - 17:16:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5
Registrován: 9-2016
Iša
Málo informací. Kde jí to účtoval, bylo to ještě před Bzencem, a nechtěla nakonec jet přes Veselí? Byl jste u toho, proč jste jí neporadil, že má přes M.Písek přípoj?

(Příspěvek byl editován uživatelem Jehla.)
Starý Hanák
Úterý, 29. listopadu 2016 - 18:34:56  
Neregistrovaný host
77.242.90.180
Iša: Moc bych to neřešil. Znalost železničního zeměpisu v době počítačů, chytrých mobilů a popek klesla nejen u cestujících, ale i u vlakových čet...
Iša
Úterý, 29. listopadu 2016 - 19:13:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 246
Registrován: 4-2007
Jehla:
Ano,účtování jistě došlo před Bzencem.......Chtěla jet do Otrokovic a měla koupenou platnou jízdenku přes Mor.Písek..................Byl jsem u toho a i k mojí osobě se pan průvodčí choval s nosánkem nahoru.Zatím nejhorší přístup co jsem osobně poznal.

Starý Hanák:Je to dost možné,ale podle zkušeností při cestování je to hlavně o povaze člověka (průvodčího).Kdo chce,ten pomůže,poradí.
Lajos
Úterý, 29. listopadu 2016 - 20:10:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 101
Registrován: 8-2014
papagájos: Albatros nepojede.
Akce není zrušená, ona totiž ani nebyla řádně plánovaná, připravovaná. Tak jako loni. Existoval jen prvotní úmysl akci opakovat, a tak se příslušným klubem dala do (předběžného) plánu slovenské železniční nostalgie. Pokud se tak stane, je odpuštěn poplatek za DC na ŽSR.
Především z finančních důvodů se letos jízda nekoná.
Bohužel, to datum a trať už visí ve vydaném kalendáři a poněkud klame publikum.
http://www.zdankoweb.estranky.cz/
http://railtrains.sk/
Úterý, 29. listopadu 2016 - 20:11:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5274
Registrován: 12-2011
Iša: Když poučuješ průvodčího o tarifu, tak dobré zacházení nečekej. Ale toto je banalita oproti tomu, co jsem zažil.
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Iša
Úterý, 29. listopadu 2016 - 20:44:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 247
Registrován: 4-2007
intelpetr:
a)nikoho jsem nepoučoval
b)jeho chování jsem okusil dřív než paní s jízdenkou

Nechápu proč se jej zastáváte? Stat se tohle vám,tak pro něj nebudete mít slov.
Podělíte se taky o zážitek? Věřte,že při své každodenním 100 km jízdě jich mám taky dost.
Úterý, 29. listopadu 2016 - 21:46:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5275
Registrován: 12-2011
Já se nikoho nezastávám [kladivo] Jednou jsem měl vyměněnou za ČD body Skupinovou víkendovou jízdenku, a jeden jedinec usoudil, že když se to jmenuje skupinová jízdenka, tak že na to nemůžu jet sám, celkem hnusný konflikt. Další zážitky už odvál čas.

(Příspěvek byl editován uživatelem intelpetr.)
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Středa, 30. listopadu 2016 - 12:57:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 784
Registrován: 3-2013
A já jsem tu práci při škole brigádně zase skoro dva roky dělal a můžu říct, že to co si dneska dovolí lidi je neskutečné, stojím u vlaku a místo: "Dobrý den, jedete do Veselí?" (nekomentuju to, že i s cestujícím stojím pod tabulí a vedle cedule kde je kravsky napsané Veselí) cestující doletí a spustí: "Kam jedeš". Tak mu říkám Dobrý den, přejete si? No kam jedeš... takže slušné chování je dnes tabu. Nekomentuju sedání v INpantech do jedničky,: "Dobrý den, máte jízdenku do 2. třídy přejděte si prosím"... "A kde to je napsané já nikam nejdu a budu si stěžovat"... Uplně normální a tedka co budete dělat, necháte zastavit vlak kvůli PČR a doplatku nebo budete cestujícího ignorovat poté, co si 5 lidí okolo ten doplatek zaplatilo... vlastní zkušenosti a mohl bych pokračovat... Na druhou stranu, vlakoši si určitě nemůžou stěžovat na přepracovanost a tych pár ranních vlaků se dá přežít... A ty peníze jsou taky slušné, třeba oproti fírům neberou o tolik méně... Celkově bych tu práci každopádně zhodnotil jako dobrou, chodil sem na brigády do Hamé a do pásovek a tady jsem byl nadšený, každopádně zdaleka to není o tom, co si tady všichni myslí, že vlakvedoucí chodí a cvaká jízdenky... to je v té práci až uplně to poslední, takže by se slušelo více slušného chování...
S pozdravem Matěj
Středa, 30. listopadu 2016 - 13:19:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13122
Registrován: 12-2007
Nekomentuju sedání v INpantech do jedničky,: "Dobrý den, máte jízdenku do 2. třídy přejděte si prosím"... "A kde to je napsané (...)
Onen cestující má víceméně pravdu.
Viz např. tato fotka, kde z údajů na dveřích by se dalo logicky soudit, že "bezprostředně za dveřmi je oddíl 2. třídy, zatímco až o kus dál (třebas až na konci soupravy) je oddíl 1. třídy". Takže ČD, a. s., by si nejprve měly udělat pořádek ve svých vlastních vozidlech.

Pro srovnání se nabízí těžko uvěřitelná zkušenost z března 2016, kdy (pouze v tom březnu 2016, a to v každý pracovní den) ranní R 901 (Brno - Šumperk) byl veden InterPanterem. Jel jsem 17. 3. z Brna hl. n. s jednosměrnou jízdenkou Brno - Vyškov + jízdenkou "Celodenní Olomoucký kraj". Průvodčí (kterému jsem po odjezdu z Brna obě jízdenky předložil ke kontrole) tedy nemohl vědět, do které stanice jedu. Ale že by se aktivně zeptal, kam tedy jedu (a v případě, že by mým cílem byla některá ze stanic ze Zábřehu do Jeseníku, tak aby mě upozornil, že v Zábřehu je nutno - odchylně od údajů v JŘ - přestoupit)? Kdepak.

Jízdní řád o tom přestupu mlčel (i pro tehdejší období uváděl přímé vozy Brno - Jeseník), průvodčí nic neřekli, ve vlakovém rozhlase nic nezaznělo... Taky to "nikde nebylo napsané". Kdybych se o dění (a mj. o oběhy) víc nezajímal, tak bych ani nevěděl, že je něco jinak. Takže ČD, a. s., by si nejprve měly udělat pořádek samy u sebe.

Dokumentace té tehdejší cesty v IP (mj. s nefunkčními displeji zobrazujícími zarezerovaná místa) z Brna do Zábřehu (+ následný přestup podchodem do "přímých vozů" směr Jeseník) viz https://www.youtube.com/watch?v=OD34BQ50x7Y.

stojím u vlaku a místo: "Dobrý den, jedete do Veselí?" (nekomentuju to, že i s cestujícím stojím pod tabulí a vedle cedule kde je kravsky napsané Veselí) cestující doletí a spustí: "Kam jedeš".
Pokud by se zeptal "Dobrý den, jedete do Veselí?", tak je to v naprostém pořádku, byť by vedle byla umístěna cedule. Protože i ta cedule či údaj na "Pragotronu"/displeji může být chybná (výjimečně, ale také jsem již párkrát zažil).

Jistě, tykání směrem k průvodčímu je krajně nevhodné (a je to samozřejmě nevhodné i v situaci, kdy - dle popisu situace - onen průvodčí byl velmi mladý). Opět nelze než doufat, že všichni průvodčí obdobně starým cestujícím (myšleno - obdobně starým jako popisovaný mladý průvodčí) vykají. [happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem David.)
Středa, 30. listopadu 2016 - 15:42:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8399
Registrován: 6-2004
Mimochodem, jak odpovídáte průvodčímu, když vám vrací (po kontrole) vaše jízdní doklady, řkouc: Děkuji - také "Děkuji" ?
Středa, 30. listopadu 2016 - 16:21:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 465
Registrován: 2-2011
Ano.
22michal
Středa, 30. listopadu 2016 - 16:40:54  
Neregistrovaný host
85.93.96.37
Já říkám "Prosím". On mě poděkoval za to, že jsem mu umožnil kontrolu.
Ale pokud neřekne nic, nebo dokonce neumí pozdravit, tak mu to samozřejmě oplácím stejnou mincí.
Středa, 30. listopadu 2016 - 20:21:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 785
Registrován: 3-2013
Pane kolego (David), dokonale vytrháváte věci z kontextu u obou příspěvků které jsem napsal, toto přesně dělají i média, tam byste s uplatnil asi, co se týče Nekomentuju sedání v INpantech do jedničky,: "Dobrý den, máte jízdenku do 2. třídy přejděte si prosím"... "A kde to je napsané (...) jsem narážel na uplně jinou věc než je špatné značení, ale na to, že i poté co jsem s maximálním slušností poprosil cestujícího a sdělil mu, že sedí špatně poslal mě do háje, to, že jě něco blbě označené mu nedělá nárok na sezení v 1. třídě...
a co se týče stojím u vlaku a místo: "Dobrý den, jedete do Veselí?" (nekomentuju to, že i s cestujícím stojím pod tabulí a vedle cedule kde je kravsky napsané Veselí) cestující doletí a spustí: "Kam jedeš". tak samozřejmě, pokud řekne Dobrý den tak ano, ale tady narážím opět na to, že to neřekl, a když to komentujete tak zase používáte něco co sem napsal jinak, takové diskutování nemá cenu, vytrhávat věci z kontextu a vsazovat je do svého vymyšleného...
Slanour
Středa, 30. listopadu 2016 - 21:16:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 550
Registrován: 6-2008
Matijoso: Klid, nevzrušuj se, s jedinci typu David-všechno vím, všude sem byl dvakrát tam aj zpátky, nemá smysl o tomto diskutovat, ti ví přece dokonale, jak se co má a jak se co ve výsledku dělá..ten nám jednou bude šéfovat totiž [ok]
Slaňour
Čtvrtek, 01. prosince 2016 - 02:31:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13123
Registrován: 12-2007
dokonale vytrháváte věci z kontextu u obou příspěvků které jsem napsal
O. K., zeptám se jinak - co jste tomu cestujícímu odpověděl na jeho otázku "A kde je to napsané?".

tak samozřejmě, pokud řekne Dobrý den tak ano, ale tady narážím opět na to, že to neřekl
Právě že narážíte i na něco jiného - viz vaše tvrzení nekomentuju to, že i s cestujícím stojím pod tabulí a vedle cedule kde je kravsky napsané Veselí. (sice píšete, že to "nekomentujete", nicméně tím, že jste to napsal, tak tuto věc komentujete)

nemá smysl o tomto diskutovat, ti ví přece dokonale
Tady dochází k situaci, kdy právě nádražáci mají dojem, že "cestující musí všechno vědět dokonale" (poznat z nesmyslného značení, co je a co není oddíl 1. třídy; z občas nepřesného značení na displejích/Pragotronech mít jistotu, že ten který vlak jede skutečně tam kde je napsané).
Housenka1
Čtvrtek, 01. prosince 2016 - 08:26:54  
Neregistrovaný host
90.178.248.18
Na ŽP už visí řazení vlárských spěšných vlaků pro nadcházející GVD. Je tam potvrzeno to, o čem se tu spekulovalo, klasické soupravy jsou na ústupu. Zvykejme si.
david je cap
Čtvrtek, 01. prosince 2016 - 11:12:28  
Neregistrovaný host
89.203.212.123
Zase David, pro mě je to imbecil, od kolegů vím, že akorát chodí a píše stížnosti, s někým takovým se tu bavit nemá cenu, akorát se divím, že se s ním v tom vlaku někteří baví, já bych byl rychle hotový, chovejme se prozákaznicky ale na hlavu si srat nenechám, aby mě někdo jebal jak to on má ve zvyku u Jihlavských a Brněnských kolegů, ta osoba je známá snad všude, je to magor obyčejný
Čtvrtek, 01. prosince 2016 - 11:40:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13124
Registrován: 12-2007
Ano, čekal jsem, že se i tady objeví nějaký anonym s nesmyslnými kecy.
Mmch. k tomu "vytrhávání z kontextu" - můj předchozí příspěvek je směřován opačným směrem, tzn. snahou o "zasazení do kontextu".
Ani se nedivím cestujícímu sedícímu v oddíle, kde před vstupem do tohoto oddílu je "dvojka" na dveřích, že se mu nechce přesedávat jinam.

Apropó, první třída. Všiml jsem si, že eshop ČD, a. s., bezskrupulózně nabízí jízdenky 1. třídy i pro relaci, kde se už přes 4 měsíce žádný spoj s oddíly 1. třídy nevyskytuje (a dalších přinejmenším 7 měsíců se vyskytovat nebude). Taky dobrá vizitka "národního dopravce". Další ukázka, že dopravce by si měl především udělat pořádek ve svých řadách.


P. S. Stížnost (samozřejmě jen v relevantních případech) je oprávněným projevem poukázání na něčí neschopnost (byť ve většině případů jde o neschopnost "shora"). Mám bohužel dojem, že řadoví nádražáci téže možnosti (poukázání na nějakou nesrovnalost) nevyužívají. Pak to dopadá tak, že (namísto aby zařídili změnu nesmyslného vyznačení vozové třídy v InterPanterech) píšou o tom, jak nějaký/nějací cestující nechtěli přesednout z 1. do 2. třídy s logickým argumentem "A kde je to napsané?".

Mmch. přijde mi trapné, když pracovník nějaké firmy píše do veřejně přístupného fóra o tom, "jaké (také) vozíme cestující" (resp. obecně "jaké také máme zákazníky").

(Příspěvek byl editován uživatelem David.)
Priapos
Čtvrtek, 01. prosince 2016 - 14:22:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1143
Registrován: 10-2012
david je cap:
"Zase David, pro mě je to imbecil, "



To je pravda, znovu jsem se v tom utvrdil, když sem zase napsal elaborát o jeho oblíbeném tématu „zahuštění" osobní skupiny ve Veselí, kde musel hýbat i s vlaky na 300! Přitom jediné, čeho by tím dosáhl, by byl nepřípoj od vlaků 4116 a 4118 ve Bzenci do M.P. a dále na Přerov. Přitom už jsem ho na toto upozornil a přesto tuto svou stupidní myšlenku zde znovu publikuje. Je škoda, že když se mu vysvětlí, proč je nějaký jeho nápad špatný, že na něm přesto trvá. Přitom určitý dopravácký potenciál a cit i má, ale co je to bohužel platné. Jak se říká, komu není rady, tomu není pomoci.
Čtvrtek, 01. prosince 2016 - 14:47:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13125
Registrován: 12-2007
znovu jsem se v tom utvrdil, když sem zase napsal elaborát o jeho oblíbeném tématu „zahuštění" osobní skupiny ve Veselí, kde musel hýbat i s vlaky na 300!
Slovo "musel" evokuje něco vynuceného, negativního. Zde by šlo o "musel" v pozitivním slova smyslu (zkrácení cestovních dob R Brno - Olomouc vč. zkrácení jejich vyškovského pobytu).

Přitom jediné, čeho by tím dosáhl, by byl nepřípoj od vlaků 4116 a 4118 ve Bzenci do M.P. a dále na Přerov.
Rozhodně by to nebylo "jediné, čeho by tím bylo dosaženo" (ve smyslu "nula přínosů + k tomu toto zhoršení"). Mj. platí, že zkrácení cestovních dob na t-340 by bylo dosaženo celodenně, zatímco tyto nepřípoje (pokud by skutečně vznikly) by byly "dva za den".

A pokud by šlo o "nepřekročitelný požadavek", lze uvážit drobné uspíšení časové polohy Os 4116 a 4118 v pracovní dny v úseku před Bzencem tak, aby popisovaný přípoj byl stíhán.

A pozor - až dojde k elektrizaci + modernizaci t-340, tak ty časové polohy dost možná vyjdou úplně jinak a je docela dobře možné, že ani pak tam ten náhodný jednosměrný přípoj vycházet vůbec nebude.
Čtvrtek, 01. prosince 2016 - 17:49:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8401
Registrován: 6-2004
Názor:

...david je cap...
tak takové výkřiky se mi určitě nelíbí a značí něco jako osobní útoky, nikoli věcnou diskusi
(Loni v čase předvánočním byl v jiném vlákně uživatel David velmi nechutně pranýřován, jak si pečlivý čtenář těchto stránek jistě vzpomene..)

Každý uživatel zde na webu má svůj nick a tento nick je určitá "značka", určitá "stopa" ve veřejném prostoru... a pokud je dotyčný majitel daného nicku se svojí "stopou" spokojen, je lépe to nechat být... A "nerýpat"... A pokud ano, ne anonymně, ne v osobní rovině...
František_plášek
Čtvrtek, 01. prosince 2016 - 19:42:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1353
Registrován: 9-2006
721.179 obsluhuje vlecku ESAB Vamberk, 721.203 je aktualne k videni na ruznych vleckach v Kolinskem uzlu.
Boj
Čtvrtek, 01. prosince 2016 - 21:40:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 22
Registrován: 2-2014
Dnes 1733 skončila v Nemoticích. Údajně měl někdo vypadnout z vlaku (v Bučovicích?), ale dveře byly zajištěny. Zaslechnul jsem pouze útržky, že "zaspal", že ho srazil vlak v protisměru. Pokračovali jsme prodlouženým 4153 Kyjova, nacpanou reginou do Veselí a poté 3x Bmx.
Pátek, 02. prosince 2016 - 06:57:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 215
Registrován: 9-2013
Boj: Hlásili opravu lokomotivy...
Ještě k novému GVD - docela mě mrzí, že neni možné se dostat Os41xx od Veselí do Starého Města. Dřív to sice taky nebylo nic moc, když se čekalo na rychlík, ale teď si lidi mohou tak akorát přestoupit v Kunovicích na vlak od Brodu a z Hradiště jít pěšky.
1727
Pátek, 02. prosince 2016 - 08:44:06  
Neregistrovaný host
109.164.67.173
co dnes jede na 1727? Dikk
Boj
Pátek, 02. prosince 2016 - 10:12:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 23
Registrován: 2-2014
Jak hlásili opravu lokomotivy? V Nesovicích jsme ještě po určité době stání ujeli pár metrů, nevím proč, možná zkoušeli ty dveře.
Omezení na Facebooku
Omezení na Twitteru
Pátek, 02. prosince 2016 - 11:17:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 147
Registrován: 3-2010
1727 750.711 nejspíš
Boj
Pátek, 02. prosince 2016 - 12:00:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 24
Registrován: 2-2014
znalec: Vlastnické právo k tomu domku má "Říha Milan, Na Včelíně 1704, 76001 Zlín". V září jsem šel kolem a někdo tam byl, takže zřejmě se o něj stará.
znalec poměrů
Pátek, 02. prosince 2016 - 14:53:03  
Neregistrovaný host
5.104.21.85
Re : "Boj". . . . . Dík ,byl jsem tam o víkendu, na domku se horlivě opravoval interier.[ok]

Čtu o dnešní kalamitě na ŽSR v podhůří Tater. Při té příležitosti se mi vynořila jedna vzpomínka z r.1969 ,kdy jsem vojančil u žel.vojska na Slovensku se strojem T334 816.
Příhoda se udála v žst.Bošany, kde se prováděla noční nakládka kameniva do "sypáků" ze skládky vedle koleje.
Tehdy, (bylo to někdy v tomto ročním období) panovala od počátku listopadu krutá zima a nejinak tomu bylo i v onu noc.
Brzy nad časným ránem přišel pod mašinu(stáli jsme na odj.výměnách směr Topolčany) výpravčí a řekl nám, aby jsme si s tou nakládkou trochu pohli, že u zastávky Krušovce došlo k lomu koleje a že zanedlouho přijede z Prievidze nehodový vlak, který závadu odstraní. Totéž řekl i bagristovi(též vojínovi) který nakládal šutr do vozů. Ten se ale "přiživoval" v krutém mrazu nějakým lihovým nápojem , tak poslal milého výpravčího někam a tempo nakládky se nijak nezměnilo. Nakonec s bagrem zn.Tatra to ani jinak nešlo, měl ještě pohon pomocí lan které se navíc občas přetrhly, ale tehdy se nic takového nestalo.
Nakládali jsme ještě chvíli, blížila se čtvrtá hodina ranní. Měli jsme z desíti vozů naložit na ranní výluku ještě dva, když znovu přišel výpravčí s tím ,že "nehodový vlak už ide s Chynorian" a že se máme vyhnout na vedlejší kolej.
Vytáhl jsem celý díl nad výměnu, výhybkář ji přestavil a dával návěst příblížit. Po pár metrech se přední ložený vůz zakymácel, zůstali jsme stát. "Díky" špatně přestavené výměně došlo k vidlicové jízdě, sypák na výměně vykolejil oběma podvozky.
U vjezdového náv. už vypiskoval nehodový vlak. Výpravčí vyběhl ven a dával nám zuřivě návest přiblížit. Po chvilce si ale všiml podivně stojícího vozu , chytil se za hlavu a vběhl zpět do dopravy.
Za pár okamžiků přijel před dopravu (která je umístěná excentricky blíže topolčianskému zhlaví)nehodový vlak , sestávající z ubytovacího a nehodového vozu za kterým byla na laně přivázaná 20m.dlouhá kolejnice kterou táhli celou cestu z Prievidze vzdálené víc jak 30km. mezi kolejemi.
Vedoucí nehodového vlaku se odebral do dopravy . . . . . . .[masinka]
Pátek, 02. prosince 2016 - 16:24:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12541
Registrován: 5-2002
David: Slovo "musel" evokuje něco vynuceného, negativního.
Koukám, že Tvých zásahů nezůstala ušetřena ani čeština... [crazy]
Pátek, 02. prosince 2016 - 16:38:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13128
Registrován: 12-2007
Takže holt nutný dodatek:

Upřesnění první věty v mém předchozím příspěvku: větu Slovo "musel" evokuje něco vynuceného, negativního. upřesňuji (v tomto kontextu byla myšlena již v předchozím příspěvku) na Slovo musel ve větě "(...)když sem zase napsal elaborát o jeho oblíbeném tématu „zahuštění" osobní skupiny ve Veselí, kde musel hýbat i s vlaky na 300!" evokuje něco vynuceného, negativního.

Mmch. je zajímavé, že zde je řešen zrovna tento detail a ne pochybné myšlení typu "kdo píše o celodenním mírném zkrácení cestovních dob možná na úkor dvou netaktových jednosměrných vazeb ve špičce pracovního dne, tak je imbecil". Nebo manipulativní/lživé tvrzení Přitom jediné, čeho by tím dosáhl, by byl nepřípoj od vlaků 4116 a 4118 ve Bzenci do M.P. a dále na Přerov.

Anebo vůbec otázka, nakolik systémově vhodná je cesta z Veselí nad Moravou na "t-330 severně od Moravského Písku" právě takto oklikou se dvěma přestupy v Bzenci + Moravském Písku.

A když tak nad tím přemýšlím, tak** okolo té 16. hodiny by při troše snahy možná šlo ten přípoj zajistit i jinak - např. že Os, který by do Bzence přijel v 16:03 h z M. Písku, by o 3 minuty později pokračoval do Veselí nad Moravou, zatímco na spoji jedoucím v 16:06 h z Bzence do M. Písku (tedy na spoji, který by těsně ujel Os vlaku z Veselí v situaci, kdy by Os z Veselí byl těsněji zapojen do veselského uzlu v S:00 h) by mohl jet motorový vůz, který by do Bzence přijel v cca 15:57 h z Veselí.

** kromě jednodušší (a již výše zmíněné) druhé možnosti, že prostě u těch dvou dotčených Os vlaků by v pracovní dny byla o pár minut posunuta časová poloha, což je opět věc, která se nevylučuje se základním taktovým schématem, byť někteří se s tím možná nesmíří a budou nadávat do imbecilů.

(Příspěvek byl editován uživatelem David.)
Pátek, 02. prosince 2016 - 16:39:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1519
Registrován: 2-2009
Na 1727 skutečně byla 750 711 [happy]
Nejkrásnější pohled na svět je ze sedla jízdního kola
znalec poměrů
Pátek, 02. prosince 2016 - 16:45:46  
Neregistrovaný host
5.104.21.85
Pokr. . . . Po chvíli vyšel i s výpravčím ven,šli se podívat na vykolejený sypák. Ten stál tak nešikovně, že stačilo kdyby popojel ještě tak 4-5 metrů a mohla být s opatrností sjízdná první kolej a koleje na opačné straně.
Já jsem stál s Rosničkou a desíti vozy vytáhnutý na topolč.zhlaví. Na první koleji u dopravy pomocný vlak a do toho všeho se připletl první ranní prievidzský rychlík do Bratislavy tažený Šlechtičnou, byl natřískaný cestujícími až "po střechu", nebylo divu, bylo pondělí.
Události dostaly nečekaný spád, kterému se zdráhám i po těch víc jak pětačtyřiceti létech uvěřit. Pomocný vlak samotný byl k ničemu, nemohl se dostat k vykolejenému vozu ani z jedné strany . Rychlík do Blavy postál v stanici asi deset min. a poté. . . ."odjel" na vlečku koželužen v Bošanech , kde stál v širém poli v krutém mraze ,zatím jakž takž osvětlený a hlavně zahalen oblaky páry z netěsnícího parního potrubí.
Čas ubíhal, pomalu se rozednilo, četa z pomocného vlaku si očistila prostor okolo vykolejeného vozu od sněhu a přichystali si pomůcky potřebné k nakolejení vozu. Měl jsem obavy, že s Rosničkou nedokážu s posunujícím dílem a navíc s vykolejeným vozem pohnout. Rozednilo se už úplně, rychlík na vlečce přestal "pařit", jen z komína Šlechtičny stoupal tenký proužek kouře. Nebylo divu, zásoby vody v tendru se ztenčily, a pokud fíra nechtěl zanedlouho shodit oheň kvůli nedostatku vody, odsoudil raději cestující ke "studenému odchovu", takto si tam rychlík postál ještě dvě hodiny než se nám sypák podařilo nahodit zpět na koleje. Mezitím se zřejmě prozřetelností někoho podařilo zburcovat pracovníky TD Nitra, kteří v tom mezičase kdy jsme se trápili s vykolejeným sypákem alespoň provizorně opravili lom koleje v Krušovciach.
Okolo jedenácté hodiny se sunul prievidzský rychlík z vlečky koželužen zpět do stanice. Fíra ale odmítl pokračovat alespoň do Topolčian, kde byla možnost dobrat vodu. Vypřáhli tedy z pomocného vl. parní stroj,který po chvíli odtáhl rychlík i s žíznivou Šlechtičnou do nedalekých Topolčian.
Měl jsem toho všeho plné zuby, byl oběd a já na mašině oxydoval bez spánku jídla a pití od 18 hod.
Čato si vzpomenu na návrat toho rychlíku z vlečky koželužen, okna zamrzlá,neprůhledná, ve vozech promrzlí cestující, kteří už neměli ani sílu spílat kolejníkům.
Na celé věci je nepochopitelná jedna věc, tehdy byl ještě čas zastavit tento rychlík v předchozí stanici Chynorany a po oběhnutí mašiny mohl odklonem v pohodě pokračovat přes Bánovce - Trenčín do Blavy. V Bošanech nabral sekyru víc jak šest hodin, ale co, teď už nad tím meditovat je zbytečné ? Tož tak, mějte se, jdu na mikulášský jarmark, za chvíli začíná i s ohňostrojem . . . . . .[masinka]
Pátek, 02. prosince 2016 - 17:20:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8403
Registrován: 6-2004
Na Os 4117 dnes rovněž brejlák...[wink], dříve nejezdíval.. Možná je to mimořádnost, nevím..



(Příspěvek byl editován uživatelem Fany.)
Pátek, 02. prosince 2016 - 18:25:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 786
Registrován: 3-2013
David - Tady dochází k situaci, kdy právě nádražáci mají dojem, že "cestující musí všechno vědět dokonale"
to ten pravý upozorňuje nato, že nádražáci mají dojem, že někdo musí vědět všechno.

Zrovna vy kolego děláte na železnici jedno obrovské, velké hnědé lejno a akorát tu přiblbě všechno komentujete a děláte z ostatních tupce, teda snažíte se dělat... když ste tak geni(T)ální tak proč neděláte někde sám, ať si to zkusíte místo debbilních videí kde byl o 26 sekund zpožděný vlak...
Pátek, 02. prosince 2016 - 18:44:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13129
Registrován: 12-2007
Když jste se zde, matijoso, objevil, tak zopakuji otázku určenou vám:
Co jste tomu cestujícímu v InterPanteru odpověděl na jeho otázku "A kde je to** napsané?".

** to = skutečnost, že onen oddíl je oddílem 1. třídy (byť z údaje na vstupních dveřích vyplývá spíše opak)?
Pátek, 02. prosince 2016 - 19:14:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 787
Registrován: 3-2013
Řekněme, že naposled odpovím a tím věc uzavřeme, tu nebudu řešit ptákoviny, cestujícímu jsem vždy řekl, že sním souhlasím, že značení je špatné, ale že já za to nemůžu, že jsem tu od kontroly dokladů který on má na dané sedačce momentálně neplatný, a že jsem ty čísla tam nelepil, pokud si myslím, že je to značení špatné, klidně jsem to i jako zaměstnanec přiznal a snažil se jednat s lidma jako člověk, ne jako robot z naučených frází z procesních listů... Tudíž teda ve zkratce jsem mu řekl, kde značení je a poté postupoval dle zmíněných vět. Dál už opravdu nebudu zde na toto reagovat....
znalec poměrů
Pátek, 02. prosince 2016 - 22:25:56  
Neregistrovaný host
5.104.21.85
Zdravím,sledujíc tu debatu o označení vozové třídy přidám jednu svou příhodu z konce léta.
Tehdy jsem cestoval na návštěvu ke své sestře do Kralup.
Průjezd rychlíku "hřbitovem mašin" v Třebové jsem zde už popsal dříve.
Přijeli jsme do Prahy. Navštívil jsem na Václaváku restauraci s názvem tuším "Depo" či "Výtopna" ? Kde jsem byl "obsloužen" vlakem neurčitého označení.
Okolo 16.20hod. jsem se přesunul na Masaryčku s úmyslem uskutečnit poslední část cesty - do Kralup. Na nástupišti ale stály dva vlaky s téměř stejným časem odjezdu do Kralup. Prvním byla Regionova a druhým tuším "Ešus" či "Moby Dick" ? Nevím jak se ten poschoďák jmenuje ?
Jako správný vesničan jsem se na peroně postávajícího průvodčího otázal, kterým vlakem je lepší jet do Kralup ? Odpověděl mi "Tímhle pane" a ukázal na "Ešus" . Nastoupil jsem do něj, nikdy jsem v něm ještě nejel, vyšel jsem nahoru do patra a uvelebil se ze zvyku hned za kabinou strojvedoucího. Sedačky i interiér mi připadaly suprové. Za chvíli jsme se pohli, vytáhl jsem knížku. V tom se ale zjevil průvodčí, podal jsem mu lístek. Om mi slušně řekl "Pane ,tohle je jednička , budete si muset přesednout". Omluvil jsem se mu ,že s takovým vlakem jedu poprvé a že mě nenapadlo žeby v Os.vl mohla být první voz třída.
Při vystupování v Kralupech jsme se s průvodčím srdečně rozloučili.
Takže při mé příští cestě si budu muset sebou vzít příručku č. 31 díl ¨"Vesničan ve vlaku"
Doba nás , kteří si pamatujeme ještě cestování ve dřevácích s párou na čele vlaku předběhla. Vše je ale o slušnosti jednoho k druhému , na tu cestu rád vzpomínám ,mějte se . . . . [masinka]
znalec poměrů
Sobota, 03. prosince 2016 - 20:00:49  
Neregistrovaný host
5.104.21.85
Ještě jedna malá příhoda s průvodčím.
Dnes už je to dávná minulost , kdy rychlíky z Brna do T.Teplé či N.Zámkov doprovázely brněnské vlakové čety.
Moje dcera tehdy studovala na VŠD v Žilině. Jak asi víte, pracoval jsem jako fíra v T.Teplé.
Vyřizoval jsem tedy pro dceru v depu na os.oddělení režijní průkazku , odevzdal jsem dceřinu fotku a personalistku upozornil, že moje dcera se jmenuje Vaňková a ne Vaněková či Vaneková a aby na to v žádosti i ona upozornila.
Za čtrnáct dní přišla z Blavy nová režijka, na ní se skvělo příjmení Vaneková, trošku jsem se s personalistkou chytil , ale ona mi řekla , že pokud s ní bude mít dcera nějaké problémy , že ji úředně opraví.
Po druhé či třetí jízdě ze Žiliny přišla dcera od vlaku smutná domů, sdělila mi , že jí průkazku průvodčí zabavil, protože je údajně zfalšovaná.
Stalo se to tak, že při kontrole jízdních dokladů se jí zeptal na jméno, a ona mu odpověděla že Vaňková.
Průkazka došla po urgencích v Brně za týden služební poštou . Personalistka ji "úradne" opravila. S průvodčím jsem si jeho horlivost později i když měl svou pravdu vyříkal.
Jméno jsem sice změnil, ale většina z Vás i tak ví jak se jmenuji, dobrou noc . . . .[masinka]
Neděle, 04. prosince 2016 - 08:25:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3179
Registrován: 10-2008
Matěj zachycen včera před najetí na točnu v Bylnici [vypravci] [masinka]
Neděle, 04. prosince 2016 - 11:31:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2785
Registrován: 6-2007
Včerejší jízda 433.002 z ValMezu do Bylnice a zpět [masinka]



[new] www.rajnochovicka.cz - Rajnochovická lesní železnice

Neděle, 04. prosince 2016 - 16:43:21  
Moderátor
Číslo příspěvku: 14921
Registrován: 11-2005
Fukotá, fest.
Neděle, 04. prosince 2016 - 17:36:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5285
Registrován: 12-2011
Jeden nejmenovaný zdroj mi v pátek sdělil, že pojede na nejmenovaném vlaku 754.012. Nakonec to byl jen kundál sem, kundál tam. No co už [happy]

"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Housenka1
Neděle, 04. prosince 2016 - 22:12:30  
Neregistrovaný host
88.146.210.46
A toto je co za vychytávku??? [blush]
Neděle, 04. prosince 2016 - 22:26:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 830
Registrován: 12-2007
Dnes kolem 15 hodiny dovezlo do Kyjova dvojče 731 ČD Cargo 29 vozů von Deutschland.
Nemá někdo ponětí o co se jedná ?
Najbrt-Neberem do šrotu s ním
Najbrt-Vyvrchol nevkusu
Najbrt-Hnusnější, než jsme kdy čekali
Najbrt-Welcome in the darkness time
Housenka1
Neděle, 04. prosince 2016 - 22:32:28  
Neregistrovaný host
88.146.210.46
Ajo, už mi to docvaklo, 6.33 není odjezd z Nesovic, ale příjezd do Brna. Trochu mě to zmátlo.
Pondělí, 05. prosince 2016 - 07:45:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5286
Registrován: 12-2011
V Kyjově se loží obiloviny. Pro nakládku se používá i volná skládka za St.1, a vozy, které na ni byly deponované, jsou přesunuty na vlečku mlýnů, tak po velmi dlouhé době lze na ni něco vidět!

A byl tam i jeden krytý vůz, který byl už jednou v cihelně, tak možná tam zamíří. Stál hned vedle výpravní budovy, tak pokud někdo půjde kolem, tak se mrkněte, kam to míří.

(Příspěvek byl editován uživatelem intelpetr.)
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz