Diskuse K-report » Archiv 2016 » Železnice » „Vlára“ a okolí » Archiv diskuse „Vlára“ a okolí do 26. 11. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse „Vlára“ a okolí do 26. 11. 2016

dolů
   autor příspěvek
Bkp
Pondělí, 14. listopadu 2016 - 10:51:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7580
Registrován: 8-2003
Priapos:
"Ale i když k té elektrizaci 340 za Veselí + část 341 přesto bohužel dojde, ekonomický nesmysl to bude stejně."

Proč ekonomický nesmysl. Podívejme se třeba na tu luhačovickou část.
Já vím, hodně lidí se na to dívá tak, že všechno na dráze tak nějak je a jediné co stojí za to počítat je cenový rozdíl elektrických vozidel proti naftovým a jejich provozní náklady.
No a teď tady máme trať Staré Město u UH - Luhačovice, kde "prostá" elektrifikace může stát cca 250 mil. Kč. Když myslím prostá, tak to proto, aby se mi do toho nepletly všechny ty nové koleje, nebo nástupiště, nebo jiné věci, které se obvykle k elektrifikaci tak jaksi nějak nabalí a dřív nebo později by na ně došlo i bez drátů.
Nejprve potřebujeme nějaké zadání, co tam chceme vyjezdit. Tím jsou v tomto případě přímé vlaky z Prahy, v dvouhododinovém intervalu.
Buď to budu mít v soupravách, jako je InterPanter, který by ale musely být dvouzdrojový. Podle zkušeností ze zahraničí ta dvouzdrojovost stojí cca 20 - 30 % navíc. Pět jednotek po cca 250 mil., to všechno krát 1,2 až 1,3 znamená nějakých 250 - 350 mil. navíc, to už je lepší ta elektrifikace, ta něco přinese i regionální dopravě.
Nebo to budu mít v klasických soupravách, a buď budu mít štěstí a vystačím si se čtyřma elektrickejma lokomotivama a jednou dieselovou, nebo vzhledem k požadavku na polohu vlaku v nějakém JŘ budu potřebovat lokomotiv šest a to už jsem finančně o sto milionů výš a elektrifikace je ze 40 % "zaplacená". A to neřeším zálohu a hlavně neřeším, jestli výhybky a posunovači prostě "jsou". Když ale spočítám náklady na každou hodinu na dvacet minut blokovanou jednu staniční kolej a několik kusých, k tomu kolik je potřeba zabezpečených výhybek oproti situaci, kdy jednotka prostě jen zastaví a za chvilku jede dál, tak to zase vypadá úplně jinak. Třeba...
Anebo mi stačí rozlomení ramene a tedy přestup ve Starém Městě a potom ta elektrifikace asi smysl fakt nemá.
Slepeckou holí se golf nedá hrát!
přeložka
Pondělí, 14. listopadu 2016 - 10:54:31  
Neregistrovaný host
178.72.247.178
Lubomír: ,,Kyjov - Veselí lokální přeložky,,

Dovede si někdo v tomto úseku představit nějakou přeložku?
znalec poměrů
Pondělí, 14. listopadu 2016 - 14:42:30  
Neregistrovaný host
5.104.21.85
Elektrifikace ? . . . . . .Domnívám se ,že přednostně by měla být zatrolejovaná trať Otrokovice - Vizovice včetně zdvoukolejnění tratě minimálně z Otrokovic do Zlína . Už jen to, že Zlín je krajské město ,s koridorem ji spojuje "polní trať" a sebelepší motorová jednotka podmíněná přestupem či přepřah lokomotiv u "expresu" po pár kilometrech v Otrokovicích je v dnešní době trochu podivný.
Před pár léty mě rozveselila zpráva ,že se bude elektrifikovat trať Šumperk - Kouty n./Desnou. Protože tuto trať vcelku velmi dobře poznám, vím jaký je provoz na ní a jaký je na "Vizovce". Ne že bych jim tu elektrizaci záviděl,ale podle mého z "Vizovkou" někde "soudruzi udělali chybu", a už dost dávno. . . . .[masinka]\
Pondělí, 14. listopadu 2016 - 15:52:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5242
Registrován: 12-2011
Lubomír: Jde se někde o té studii dočíst víc?

Článek z Železničního magazínu: Vliv modernizace železniční sítě SŽDC v oblasti střední a jižní Moravy na organizaci a využití železniční dopravy v brněnském regionu. Na druhé stránce i něco o Vláře. Celé vydání zde odkaz

"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
znalec poměrů
Pondělí, 14. listopadu 2016 - 18:58:28  
Neregistrovaný host
5.104.21.85
Omlouvám se za to "z" . . . .samozřejmě . . .s "Vizovkou". . . . [ok]
Vlárský zvídavec
Pondělí, 14. listopadu 2016 - 19:23:00  
Neregistrovaný host
88.101.146.195
Kde pánové z KORDISu přišli na to, že hranice konkurenceschopnosti spěšných vlaků vůči dálnici v úseku Brno-Slavkov je právě cestovní doba 22 minut?
Pondělí, 14. listopadu 2016 - 19:47:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5244
Registrován: 12-2011
To je cca. doba jízdy autobusu linky 106.
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Pondělí, 14. listopadu 2016 - 22:29:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 461
Registrován: 2-2011
Přeložka:
Úseků trati mezi Kyjovem a Veselím vhodných k narovnání pár je.(Např. Kyjov zast. - Vlkoš, Vlkoš - Vracov)

Dotaz na zasvěcené:
V úseku Blažovice - Kyjov nejsou plánovány žádné přeložky?
Např. Křenovice - Slavkov, a úplně zbytečný oblouk u Hodějic..?
+ Zvětšení poloměrů některých oblouků Nemotice - Kyjov..?
Housenka1
Úterý, 15. listopadu 2016 - 07:50:39  
Neregistrovaný host
90.178.248.18
Veselské nádraží se za posledních pár dnů zcela vyčistilo od odstavených nákladních vozů. Zvláštní pohled na úplně prázdné kolejiště s jedním manipulákem - reálná situace nákladní dopravy kolem Veselí.
Vozy
Úterý, 15. listopadu 2016 - 09:22:03  
Neregistrovaný host
89.102.100.228
Housenka: Kdy to odvazeli? A důvod ?
Housenka1
Úterý, 15. listopadu 2016 - 09:59:20  
Neregistrovaný host
90.178.248.18
Asi to vozili postupně na manipuláku, nevím to určitě. Vozy zmizely během týdne. Důvod neznám, možná bude nějaká souvislost s blížící se rekonstrukcí stanice. To jsou ale jen mé dohady. Třeba se tu najde někdo, kdo ví víc a podělí se.
1736 - 754.013
Středa, 16. listopadu 2016 - 08:52:08  
Neregistrovaný host
82.144.151.225
Na 1736 pojede 754.013, zpátky zase v Neděli by teda měla jet 754.012 :-) foťte dokud to jde :-) od příštího GVD v motorech...
1727 - 754.013
Středa, 16. listopadu 2016 - 08:54:20  
Neregistrovaný host
82.144.151.225
Oprava, dneska to je samozřejmě vlak 1727 ne 1736.
Středa, 16. listopadu 2016 - 08:57:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12417
Registrován: 5-2002
Z102: úplně zbytečný oblouk u Hodějic..?
No, nevím nevím, jestli je vyhnutí se obci a získání příhodnějšího úhlu pro přechod přes Litavu úplnou zbytečností...
František_plášek
Neděle, 20. listopadu 2016 - 11:13:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1352
Registrován: 9-2006
AD Zdenek102 ...co chcete mezi Vlkošem a Vracovem narovnávat ? Umím si představit "klikatější" úseky, než zrovna Vlk - Vrac [crazy]
znalec poměrů
Neděle, 20. listopadu 2016 - 18:49:58  
Neregistrovaný host
5.104.21.85
Zdravím. . . . . Při dnešní procházce s čoklem po Kolelači, sledování Brejlovce jedoucího do Bylnice a vzápětí Arrivy na své zpáteční pouti do Prahy jsem si vzpomenul na jednu příhodu z "dřevnich dob", kdy na Považí v Pn dopravě kralovalo a rotovalo okolo třiceti Sergejů, na kterých jsme se my Teplani střídali s leopoldovskými četami ve směnném obsazení.
Po vystřídání leopoldovské čety v T.Teplé jsme po chvíli pokračovali "dole Váhom" s Pn 62202 do cílové stanice Blava východ. Projeli jsme plynule až před Velké Kostolany , kde byla vjezd. světelná předvěst stejně tak jako vjezd. náv zhasnuté. Zastavil jsem pár metrů před náv. Stáli jsme tak asi deset minut. Na vjezdu párkrát problikla náv. "čtyřicet a výstraha" ale vzápětí vždy zhasla. Věděl jsem, že se za námi táhne osobák, tak jsem chtěl poslat pomocníka na stavědlo, aby zjistil co se děje. V tom ale ze stavědla vyběhl signalista, s ruční přivolávací návěstí (terčem) škobrtal po koleji k našemu vjezdu. Když byl pár desítek metrů od nás pískl jsem na něj. On se postavil s terčem vedle koleje . Byl asi dvacet metrů za návěstidlem, ale bylo mi ho trochu líto, byl to starší člověk a venku celkem hic.
Projeli okolo něj a vjeli pomalu do stanice na čtvrtou kolej. Zastavil jsem s vlakem kousek nad dopravou aby byl peron pro za námi jedoucí osobák. Ten vzápětí přijel, zřejmě též na přivolávačku, a na stejnou návěst i po chvilce i odjel. Celou dobu jsem sledoval odjezd.náv. Ty z první a druhé koleje se vždy rozsvítily, k nim se přidaly i ty z vedlejších kolejí. Měly ale všechny míň jak poloviční intenzitu a vzápětí stejně zhasly úplně. To se opakovalo několikrát.
Kousek pod staniční budovou byl nějaký malý objekt a v něm se s něčím hmoždil nějaký zaměstnanec v uniformě.
Slezl jsem ze Sergeje dolů a šel do dopravy zjistit u výpravčího, kdy se pohnem dál. Ten mi odpověděl že "Leopoldov zatiaľ neberie a aj tak nejde elektrika".
Z dlouhé chvíle jsem se zašel podívat čím se zaměstnává ten zaměstnanec v malém domku. Byl v něm náhradní zdroj, nějaká centrála na výrobu el. proudu. Byl otočený zády ke mně, brigadýrku posunutou do týla, když jsem přišel blíž, uslyšel jsem nadávky. Nevěděl jsem do poslední chvíle o koho se jedná a kdybych to věděl raději bych tam nešel.
Přišel jsem a k němu a přes jeho nadávky jsem se ho jak je na Slovensku dobrým zvykem slušně otázal "čo sa tu j****e?". On se ke mně otočil, mně v krku zaskočilo. . . . [masinka]
znalec poměrů
Neděle, 20. listopadu 2016 - 19:26:22  
Neregistrovaný host
5.104.21.85
Pokr. . . . . abych dlouho nenapínal, byl to obávaný leopoldovský "strojvedoucí instruktor" Mišo J.známý to "předpisář" a "odborník na Sergeje" a též velký "nefanda" nás Teplanů. Na chvilku jsem ztratil řeč, ale vzápětí jsem se ho zeptal co je za problém. Kupodivu mi zpocený a umaštěný odpověděl, že "keď naštartuje agregát a nahodí istič návestidiel prvej a druhej koľaje všetko funguje, ale keď nahodí istič pre zvyšok koľají(pozn.3-4 a 5)agregát skape, pretože to neutiahne". Názorně mi to i předvedl. Chvilku jsem byl potichu, ale po chvilce jsem se odvážil mu říct "ale soudruhu instruktore, nás v kurzu učili, že když chceme zvýšit ampéry , musíme zvýšit obrátky motoru". Mišo se na mě podíval, zřejmě ho zarazila má opovážlivost radit takové kapacitě, ale neřekl mi nic. Znovu namotal řemen na setrvačník, nastartoval agregát. Já jsem potáhl nějakou páčku, která byla na hřebenu. Motorek se rozškytal,vyběhl do otáček . Mišo nahodil jističe. Podíval jsem se ven , všechny návěstidla svítily jako vánoční stromky. Potom zamkl dveře, já jsem se vrátil na mašinu. Za pár minut se Mišo vyškrábal za námi na Sergeje, poutíral si umaštěné ruce do nějaké hadry a říká mi "a teraz mi Teplan ukáž predpis". Vylovil jsem z tašky D-1 a D-2,on je zkontroloval a prohlédl mi i jízdní řád ,kde jsme museli mít červeně podtrhnuté všechny pobyty u R,Ex,Sp,Nex,Rn,Sn.Vn,Pn,a já nevím u jakých ještě vlaků.To bylo nařízeno kvůli jednomu fírovi,který si nevšiml ,že u jednoho jediného rychlíku je v žst. Bytča pobyt a tuto stanici plnou rychlostí projel.
A jak to dopadlo s námi. Mišo mi nic nenašel, nakonec jsme po Leopoldov pokecali a za pár týdnů jsme se opět setkali u převozu vojenského vlaku z Nitry, ale to už je jiné vyprávění a nakonec to už jsem zde před časem tež zveřejnil, mějte se . . . . . .[masinka]
Milhaus
Neděle, 20. listopadu 2016 - 23:57:47  
Neregistrovaný host
31.134.221.70
Dnešní 4316 v Bylnici. Do nového jízdního řádu ještě 2x v klasice [sad]
znalec poměrů
Pondělí, 21. listopadu 2016 - 07:21:11  
Neregistrovaný host
5.104.21.85
Re. "Milhaus" . . . .Dík,to je ten vzpomínaný Brejlovec, který jsem sledoval při průjezdu v km 141 (Kolelač). . .[masinka]
Milhaus
Pondělí, 21. listopadu 2016 - 11:13:42  
Neregistrovaný host
31.134.221.70
"znalec poměrů" .... vím, všimnul jsem si v km 141 a i té Arrivy v km 144 [happy]

A při postávání v Brodě jsem sledoval čilý pracovní ruch při budování budoucího nástupiště u první koleje.
Pondělí, 21. listopadu 2016 - 13:07:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12486
Registrován: 5-2002
znalec poměrů: Při dnešní procházce s čoklem po Kolelači
Jéé, tam jsem byl předloni v srpnu na dovolené. Je tam krásně a tehdy byla fůra hub a ostružin...
Pondělí, 21. listopadu 2016 - 16:09:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 206
Registrován: 12-2013
Zdravím,na jakých vlakách přestane jezdit od nového GVD klasická souprava s brejláčem?[happy]
Něco z Vláry ode mě:

https://www.youtube.com/watch?v=S8uboR3pzU0 [satan]
Pondělí, 21. listopadu 2016 - 18:39:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 586
Registrován: 11-2009
tohle mě dnes v Bučkách překvapilo teda..

https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=3655457
Pondělí, 21. listopadu 2016 - 18:48:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1517
Registrován: 2-2009
Zdejv: V Kyjově na zastávce běžný jev.
Nejkrásnější pohled na svět je ze sedla jízdního kola
Úterý, 22. listopadu 2016 - 22:22:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 359
Registrován: 12-2007
A to si Bučovice o lavičky žádaly, zatím jim nebylo vyhověno a myslím, že v blízké době ani nebude..[crazy]
[jidlo]...754 041-2...[fotic]...T478.1001...[jidlo]
Středa, 23. listopadu 2016 - 04:01:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1207
Registrován: 7-2007
Dobrý den všem,

Minulý rok se provedla rozsáhlá rekonstrukce trati v úseku Brno - Nesovice (možná nejsem úplně přesný). Traťová rychlost se leckde zvýšila z 80 na 100 km/h. Super. Ale je to vidět i na jízdních dobách? Mně se zdá, že není. Spěšné vlaky stále jezdí z Brna do Kyjova hodinu a 3 minuty.

Podle tvrzení jednoho z mých kamarádů by se mělo začít jezdit rychleji po třetím podbití. Ale to už proběhlo, ne?

Věděl byste někdo, pro srovnání, jízdní dobu spěšných vlaků a rychlíků, která zde byla před deseti, dvaceti a více lety?

Jinak je zajímavé pozorovat, jak se změnil charakter provozu na této trati. Pamatuji dlouhé rychlíky až na Slovensko. Teď mi Vlára přijde spíš jako regionální trať. Škoda...
Rrrr
Středa, 23. listopadu 2016 - 11:47:45  
Neregistrovaný host
178.72.247.178
signalman: ,,dlouhé rychlíky,, - kdyby zůstalo osobních vlaků stejně jako kdysi, tak i dnes jezdí dlouhé rychlíky (anooo-osobní doprava narostla, opak se stal s nákladní....)
zrychlení
Středa, 23. listopadu 2016 - 13:22:02  
Neregistrovaný host
37.188.236.26
Klidně můžete trať přestavět třeba na rychlost 300, ale dokud bude doprava stát na naprosto tragických sráčích řady 854, které se do stoupání plazí šedesátkou, tak se to na době jízdy nijak neprojeví.
znalec poměrů
Středa, 23. listopadu 2016 - 13:49:22  
Neregistrovaný host
5.104.21.85
Re: Signalman. . . . . . . Mám sešitový jízdní řád 317 Veselí n/M-T.Teplá+Luhačovka a Kunovice-St. Město z roku 1993. Bylo to v době kdy se na Horní Vláře ještě hojně u Os a Mn.vlaků objevovali teplanské stroje i fírové . Jen pro zajímavost jsem si porovnal tehdejší Mos.vlak 14106-14111 který jsem tehdy vozil, se srovnatelnými vlaky dnes,hlavně jejich jízdní doby . . . Tedy není se čím chlubit.
Už jsem to psal výše , že se celkem pravidelně objevuji na Kolelači v km 141.Při sledování sólo pozvolna se sunoucího Quatra či jiného stroje bych řekl , že by se při troše dobré vůle tvůrců GVD daly jízdní doby podstatně zkrátit.
Nakonec sám jsem to vyzkoušel a popsal v jedné ze svých nesčetných příhod na této trati, kdy se daly jízdní doby v pohodě zkrátit o pár minut v každém mezistaničním úseku.
Sedmi a desetivozové (Moravan) rychlíky jsou už minulostí.
"Čest" rychlíkové dopravy na Horní Vláře dnes už zachraňuje snad jen větší sestra Regionovy. . . .Arriva. . . . [masinka]
Středa, 23. listopadu 2016 - 14:26:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5261
Registrován: 12-2011
Signalman_77: Na dolní Vláře jsou změny v dopravě rozhodně k lepšímu, od Hradiště dál je to k horšímu.
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Středa, 23. listopadu 2016 - 16:21:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 629
Registrován: 3-2009
intelpetr: Nově do Bojkovic o víkendu každou hodinu, dnes je tam o víkendu interval 2h. To bych za zhoršení nepovažoval...
EL
Středa, 23. listopadu 2016 - 16:37:04  
Neregistrovaný host
178.72.247.178
Pánové, dokud se to nezadrátuje, tak to lepší nebude.....až pak dojde k významnému zkrácení jízdních dob a nárůstu počtu cestujících (zatím to všude, kde modernizace proběhla tak bylo)
doba
Středa, 23. listopadu 2016 - 16:41:31  
Neregistrovaný host
178.72.247.178
znalec_poměrů : Nemůžete srovnávat nesrovnatelné tzn. dobu před 20-ti lety a dnes....lidé jsou rozmazlenější (taky urcite využíváte auto) a nejezdí do velkých fabrik, kterých bylo na horní vláře dost. Takže kdo v tom vlaku má jezdit? Myslím, že můžeme být rádi kolik vlaků je...

EL: souhlasím
Starý Hanák
Středa, 23. listopadu 2016 - 16:42:13  
Neregistrovaný host
77.242.90.180
znalec...: Už jsem to psal výše , že se celkem pravidelně objevuji na Kolelači v km 141.Při sledování sólo pozvolna se sunoucího Quatra či jiného stroje bych řekl , že by se při troše dobré vůle tvůrců GVD daly jízdní doby podstatně zkrátit. Před časem jste tady psal, že Os vlaky jezdí často mírně zpožděné, že v SJŘ chybí "krátká jízdní doba", atp. Neprotiřečíte si trochu? Podle mých zkušeností je jízdní doba mezi Bojkovicemi a Bylnicí téměř "na krev", při sólo jízdě s ř. 842 (na kterou je konstruována) se taktak sjede, s vozem se prodlužuje. Pokud se nezmění infrastruktura, nedá se s jízdní dobou dělat nic.
Starý Hanák
Středa, 23. listopadu 2016 - 16:48:22  
Neregistrovaný host
77.242.90.180
V novém GVD bude navíc v celém úseku Újezdec - Bylnice řazen řídící vůz, takže se dynamika jízdy ještě zhorší. Ale nelze jinak, není čas na přivěšování/odvěšování v Bojkovicích a sólo motor, resp. 2 vz. regionova je frekvenčně pod Bojkovicemi nedostatečná. A 3 vz. regionovy má vázané Jihomoravský kraj.
Starý Hanák
Středa, 23. listopadu 2016 - 17:03:17  
Neregistrovaný host
77.242.90.180
Nedalo mi to: Dnes Bylnice - Bojkovice Os vlak 36 minut. JŘ 1991/92 Os vlak cca 50 minut (a to neexistovala zast. Bojkovice město), rychlík se zast. jen ve Slavičíně 33 minut. Bez dalšího komentáře.
Středa, 23. listopadu 2016 - 17:19:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5263
Registrován: 12-2011
Rosťav: Přiznám se, že nový JŘ na 341 jsem vůbec nestudoval. Děkuji za novinku. Ty přípoje k rychlíkům vypadají taky dobře.

(Příspěvek byl editován uživatelem intelpetr.)
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Středa, 23. listopadu 2016 - 17:28:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1362
Registrován: 8-2010
ad Signalman_77:
Ohledně toho zrychlení - jako na té "Vláře" je, když se kouknu do nákresných jízdních řádů, dvouhodinovej taktovej proklad Sp a Os a ono dost možná, že ty vyšší rychlosti jsou plánované jen jako využití při zpoždění - myslím, že se tomu říká "stabilizace GVD" nebo tak něco..ale nevím, nejsem zrovínka moc taktovej odborník...[nene][nene]
znalec poměrů
Středa, 23. listopadu 2016 - 19:29:17  
Neregistrovaný host
5.104.21.85
Re: "Starý Hanák". . . .Asi srovnáváme "nesrovnatelné". Mnou vzpomínaný Mos vl.měl jízdní dobu z Bylnice do Bojkovic 44min. Jednalo se ale o mot vozy 850.0 navíc "obohacený" o 2x "Balm", takže srovnávat starý krám obtížený dvěma vozy a sólo jedoucí "zánovní" motor by bylo trochu podivné.
Jezdil jsem na Horní Vláře hezkých pár let a to z poloviny ještě s "Hondami" M240.0.
Dále srovnávat dnešní Sp.vl. vedené Brejlovci se třemi přivěšenými vozy s předcházejícími Bardotkami které měly většinou za sebou vozů 6 též není zrovna "košer".
No a nakonec ,pamatuji se ještě na dobu, kdy na Horní Vláře kralovaly na vozbě R a Os vl."Šlechtičny" ale to už je o něčem úplně jiném.
Jinak, občas mi jeden výpravčí kamarád vzpomene, jak jsem mu přijel z Mos vl.do Slavičína s náskokem 8 min. Píši to proto, že ze svých vlastních zkušeností vím ,co se dalo na této trati při svižném rozjezdu, jízdě na hranici pov. rychl. stejně "dynamickém brzdění" dokázat a to bez jakéhokoli vychloubání.
Psal jsem ale i o tom , jak jsem cestoval do Brna a dále do Prahy ,když ranní rychlík měl ze Slavičína sekeru 10 min. a ty fíra poctivě do Brna přivezl,takže jsme přišli o přípoj do Prahy . . . . a o tom to je . . . . Nakonec p."Starý Hanáku". . . ve svém povídání v minulosti jsem popsal takových příběhu více a znovu opakuji, není to žádné vychloubání ale popis toho "co se dalo když se chtělo" , přeji pěkný večer. . . . . [masinka]

A propos, byl bych velmi šťastný, kdyby se zde od kohokoli z Vás objevil alespoň jediný příběh z vaší kariéry na dráze, dík předem [ok]
znalec poměrů
Středa, 23. listopadu 2016 - 19:39:13  
Neregistrovaný host
5.104.21.85
[pozor]Výzva pro mého kamaráda a býv kolegu "TSS" [pozor]. Pokud ti ještě paměť slouží,hoď zde "do placu" jak jsme spolu přijeli s plně vytíženým Pn.vl z Topolčian do T.Teplé s náskokem víc jak 180 min a následný strojmistrův šok když to zjistil. . . . .vše se dá .když se chce . . . [masinka]
Iša
Středa, 23. listopadu 2016 - 22:45:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 244
Registrován: 4-2007
Dotaz pro znalé. Jaká je pravděpodobnost,že se letos pojede [masinka] na Myjavsků štreku ??
Předem moc díků za odpověď.
JVM
Čtvrtek, 24. listopadu 2016 - 00:09:30  
Neregistrovaný host
88.102.63.151
znalec poměrů: nenechte se rozházet. My všichni staří fírové víme své. Ale bohužel to nejsme schopni vyjádřit, jako Vy. Jen tak dál pokračujte s Vašimi vzpomínkami. A opět za ně děkuji.
Starý Hanák
Čtvrtek, 24. listopadu 2016 - 05:34:28  
Neregistrovaný host
77.242.90.180
Znalec poměrů: Pokud je NTR 7O km/h a jízdní doby jsou na tuto rychlost spočítány, pobyty často na trojúhelník, těžko můžete nějak výrazně zkrátit. Zeptejte se dnešních strojvedoucích, zda sdílí Vaše nadšení, jsou schopni výrazně krátit a přes Kolelač se plouží pomalu jen proto, aby nepřijeli s náskokem! Těžko. Lidská paměť (kterou máte obdivuhodnou), je bohužel selektivní.
znalec poměrů
Čtvrtek, 24. listopadu 2016 - 14:49:56  
Neregistrovaný host
5.104.21.85
Starý Hanák. . . . . Co vidím, to vidím ,a oči neošidíte . . . .raději toho ale necháme, mějte se . . . .[masinka]
Náklad
Čtvrtek, 24. listopadu 2016 - 18:50:59  
Neregistrovaný host
37.48.3.217
Pánové měl bych dotaz na místní: jezdi náklad z/do Kyjova i ze soboty na neděli ?
750
Čtvrtek, 24. listopadu 2016 - 19:27:53  
Neregistrovaný host
37.48.36.201
Náklad:jezdí,ale myslím,že je to nepravidelné.
MYJA
Čtvrtek, 24. listopadu 2016 - 19:52:02  
Neregistrovaný host
89.102.100.228
Hoši co je pravdy na tom, že by od příštího GVD (2017/2018) měli jezdit vlaky přímo Veselí nad Moravou - Myjava ? tzn. nekončily by ve Vrbovcích...
Čtvrtek, 24. listopadu 2016 - 21:27:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 279
Registrován: 1-2014
JD a dráty na Vláře:

Zajímal byl mě názor zdejších diskutérů, jaké JD by měl mít Os/Sp vlak nebo i R po reku 341 a drátech StM-Bojkovice, aby to nebyla zmařená investice?

Můj názor je ten, že by JD StM-Bylnice mela být 60 minut, což je konkurenceschopné jízdě autem.
Toto by si ,ale vyžádalo zrychlit hlavně úsek StM-UB 20 minut a UB-Bylnice na 40 minut.
Je to reálné?
Starý Hanák
Čtvrtek, 24. listopadu 2016 - 21:29:30  
Neregistrovaný host
77.242.90.180
MYJA: Je to dlouhodobý záměr KORDISu. Řadu 814.2 by ale musel schválit slovenský drážní úřad pro provoz ve vnitro síti. Jestli se něco hnulo, nevím, ale moc se do toho zatím nikomu nechtělo.
jagg
Čtvrtek, 24. listopadu 2016 - 23:32:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 392
Registrován: 5-2012
znalec poměrů: v prostoru kolelač-rudimov jsou prej vlci, to je taky novinka
Čtvrtek, 24. listopadu 2016 - 23:43:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5265
Registrován: 12-2011
Náklad: O víkendu občas jezdí ucelenky do/ze sklárny, manipuláky spíš ne.

(Příspěvek byl editován uživatelem intelpetr.)
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Milhaus
Pátek, 25. listopadu 2016 - 12:56:17  
Neregistrovaný host
31.134.221.70
Starý Hanák a MYJA Jen pro úplnost dodám, neschvaluje se celá řada, ale konkrétní vozidlo, nebo jednotka. V současné době mají přechod na Slovensko schváleny tyto Veselské Regíny: 814.205+206, 814.207+208, 814.103 a 814.104. A samozřejmě zničená 814.209+210. Jednotky 814.132 a 133 "pas" na SK nemají. Za zničenou jednotku jezdí 814.229+230, která zatím nemá schválený přechod na SK. Pracuje se na něm a snad v brzké době bude vyřízen. Proto teď ani neuvidíte toto trio na ranních a dopoledních vlacích, které zajíždějí na území SK- Vrbovce. Jen na vlaku 2701, který končí na zastávce Javorník. Pak Hodonín, Veselí a do depa. Celý turnusový oběh je tomuto upraven.
A co se týká zajíždění na Myjavu, prý, osobně jsem neviděl, už GVD 2016-17 je postaven tak, že po dodání ještě jedné trio-soupravy (se schváleným pasem na SK) by bylo možno bez nějakých větších zásahů do GVD zajíždět až na Myjavu. Popřípadě by mohla jezdit 814.103, nebo 104.
Pátek, 25. listopadu 2016 - 15:38:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 463
Registrován: 2-2011
A je vůbec potřeba aby osobáky na Myjavu vozila regionova trio? Jaká bude obsazenost přes čáru přímo do Myjavy? 5-15 lidí?[uhoh] Chápu že přímé os budou určitě atraktivnější, ale pořád to bude silně naddimenzovaná souprava vozící vzduch..
MYJAVA
Pátek, 25. listopadu 2016 - 16:07:11  
Neregistrovaný host
178.72.247.178
Milhaus : wowww, takže je možné, že už v GVD 2016/17 pojede vlak přímo do Myjavy? [happy]
Pátek, 25. listopadu 2016 - 16:44:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8389
Registrován: 6-2004
Milhaus:

Podle nového GVD to tak nevypadá:

http://www.szdc.cz/provozovani-drahy/knizni-jizdni-rady-161211/k3 43.pdf
znalec poměrů
Pátek, 25. listopadu 2016 - 17:31:15  
Neregistrovaný host
5.104.21.85
Re: "jagg" . . . . . I když to sem nepatří . V Rudimově před týdnem vlci zadávili 25 ovcí. [coze]. . . . Ale jinak ,dnes byl na Kolelači klid. . . . Nevíte někdo, kdo "sprivatizoval" a opravuje drážní domek bývalého obyvatele p.Kurtina tamtéž , který už byl ruinou a nyní prochází obnovou ? . . . . . [masinka]
Lajos
Pátek, 25. listopadu 2016 - 19:46:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 98
Registrován: 8-2014
Zdenek102: no, TRIO do Myjavy není třeba, pro těch nemnoho lidí, co tudy jede - potud máš pravdu.
Ale je tu pádnější a logičtější vysvětlení - oběhové důvody. TRIO vozí přímé a náležitě vytěžované osobáky v relaci Hodonín - VNM - Javorník/Vrbovce, takže protažení jízdy o těch 8 km dál na Myjavu je už snad pochopitelné. Jde o zanedbatelný úsek z uvedeného celku. Proč to lomit ve Veselí, když odtud i na Horňácko jezdí vlaky, kde je kapacita 814.2 akorátní. samozřejmě ne všechny a ne vždy, ať mně zase někdo nebere za slovíčko u držky...
Určitě je žádoucí, aby byla vyřízena způsobilost 814.2 v síti ŽSR (nejen do přilehlé PPS, takto Vrbovce). Zůstane pak jediný přelez na Myjavě a ŽSR tím konečně budou moci zrušit dopravní službu v žst. Vrbovce, o což dlouhodobě usilují. Na snížení dopravní výkonnosti by to příliš velký vliv nemělo, s ohledem na nynější podobu GVD.
http://www.zdankoweb.estranky.cz/
http://railtrains.sk/
Starý Hanák
Pátek, 25. listopadu 2016 - 19:54:26  
Neregistrovaný host
77.242.90.180
Pravdu má samozřejmě Lajoš. Jedná se o možný výhled, nikoli o GVD 2016/17! A jde o vnitro ŽSR, nikoli o PPS.
Milhaus
Sobota, 26. listopadu 2016 - 07:53:04  
Neregistrovaný host
31.134.221.70
Fany - Tak jsem se na to díval a máte pravdu. Kdyby k prodloužení vozby až na Myjavu došlo, v sobotu a neděli by se to dalo vyjezdit bez posunu časů, jen přidat pár vlaků na úseku Vrbovce - Myjava a zpět. V týdnu by se to muselo předělat. Ale je zbytečné o tom uvažovat, protože jak píše Starý Hanák, je to jen výhled, o kterém se rozhoduje úplně jinde.
Sobota, 26. listopadu 2016 - 08:35:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11258
Registrován: 9-2007
Leo:
mám 2x dotaz:
- je ještě sjízdná vlečka ve Velký n V?
- vzhledem k délce stanic, byla v 80-90 letech zde nějaká přeshraniční nákladní doprava? Nebo to byl vždy jen jeden pár Mn?
s Ropidem na věčné časy...ámen...