Diskuse K-report » Archiv 2016 » Železnice » „Vlára“ a okolí » Archiv diskuse „Vlára“ a okolí do 27. 10. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse „Vlára“ a okolí do 27. 10. 2016

dolů
   autor příspěvek
změny
Úterý, 11. října 2016 - 19:51:00  
Neregistrovaný host
89.102.100.228
nedbal: vozy Bymee stejně jako brejlovci končí od new GVD na vlacích 1729/1732 a 1727/1736....jinak stejné jako dnes
Starý Hanák
Úterý, 11. října 2016 - 20:34:40  
Neregistrovaný host
77.242.90.180
změny: Na 1729 / 1732 zůstává klasika v pátek.
Středa, 12. října 2016 - 11:06:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1036
Registrován: 3-2006
podzimní aktualizace Ždánkowebu - 20 fotografií motorových vozů
http://www.zdankoweb.estranky.cz/fotoalbum/pravidelny-provoz/moto rove-vozy/
S 123
Středa, 12. října 2016 - 14:58:41  
Neregistrovaný host
90.178.30.172
A jak to vypadá podle návrhu nového jř tak taky 4145/4150 už v pátek nebude vozit brejlovec, protože je v hlavičce ,,kufr,,.
Tss
Středa, 12. října 2016 - 18:17:57  
Neregistrovaný host
81.162.192.97
[masinka]Zítra se objeví dvojče TSS 740 588-9 a 740 608-5 při sypání štěrku na výluce mezi Bojkovicemi a Slavičínem.Po výluce by měl následovat přesun i s ostatními pracovními stroji do Bylnice na nocování.
V pátek bude v ranních hodinách celá souprava pokračovat ku Hornímu Lidči na výluku ke Střelné.
Zidan
Středa, 12. října 2016 - 23:12:43  
Neregistrovaný host
158.193.66.31
Vo štvrtok doobeda je v pláne maňas z Velkej nad Veličkou, ak by si chcel niekto odfotiť
22michal
Pátek, 14. října 2016 - 08:56:04  
Neregistrovaný host
85.93.96.37
Na předávacím kolejišti Zetoru ve Slatině jsem už dva dny po sobě viděl modrý MVTV. Je to jen nějaká běžná kontrola nebo se třeba chystají nějaké úpravy (s největší pravděpodobností by se jednalo o redukci tohoto dost nevyužívaného kolejiště)?
Pátek, 14. října 2016 - 10:30:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2163
Registrován: 5-2008
22michal: nejspíš je to tam uklizený , aby to nezazelo ve stanici
22michal
Pátek, 14. října 2016 - 11:01:06  
Neregistrovaný host
85.93.96.37
Parmezano- ne, oni projíždějí (asi) celé kolejiště. Viděl jsem je tam ve středu a včera, v pohybu. Nezapomeň, že to mám teď pod okny :-)
znalec poměrů
Sobota, 15. října 2016 - 22:23:55  
Neregistrovaný host
5.104.21.85
Tak před pár dny zde můj bývalý kolega, nyní "TSS" propagoval průjezd pracovního vlaku "Horní Vlárou" . Škoda že se zde nezjevilo alespoň jedno foto.
To ve mě ale evokovalo vzpomínku na "pracáky" při elektrifikaci tratě Blava-Púchov, které se zhusta obsazovaly lokomotivami a strojvedoucími PLD T.Teplá. Byly celkem oblíbené, byly to denní výkony s nástupy okolo 5-6 hod,ranní.
Na dva mé "pracovní vlaky" se ale zapomenout nedá ani po víc jak 20 létech.Ten první se udál jenoho srpnového dne. Vyjel jsem s "Karkulou" z depa. Na koleji č.9 byl odstavený plošinový vůz u kterého už mě očekával "vlakvedoucí" prac. vlaku,shodou okolností stejného jména jako já.Plošinový vůz na kterém byl jeden ! padesátikilový pytel cementu a vědro vody přivěsil k mašině.
Vykonal i zkoušku brzdy a zanedlouho jsme se přestavili s vlakem na první kolej. Mezitím mě vlakvedoucí informoval že "ideme porobiť niečo do Ladcov". Zanedlouho jsme odjeli vzhůru Považím , projeli Dubnicu n/Váhom. V Ilavě jsme na chvíli zastavili ,vlakvedoucí se o něčem dohadoval s výpravčím. Po chvíli se vyškrabal na mašinu a řekl mi "Budeme robiť na štreke medzi Ilavou a Ladcami, máme na to 40 min". Po chvilce jsme odjeli na trať. Přijeli jsme až do blízkosti vjezd. zhlaví žst.Ladce kde byl silniční nadjezd. "Pod ním zastav" nařídil mi vlakvedoucí. Zůstal jsem stát pod nadjezdem. Na vlakvedoucím bylo znát ,že nad něčím usilovně přemýšlí, ale neříkal mi nic. Po dvaceti minutách slezl z mašiny dolů ,vyškrábal se na plošiňák,chytil vědro vody a hodil ho z vozu dolů. Vylezl opět na mašinu a řekl mi "ideme do Ladcov". Po příjezdu do stanice se domluvil s výpravčím ,že se přestavíme na kolej č.4 a tam vydržíme. Tak se i stalo. Vlakedoucí prohlásil že jde něco sníst do nedaleké restaurace (tu jsem zmínil už v jedné příhodě s překopnutým káblem).
Uběhla jedna hodina,dvě,tři. Vlakvedoucí se objevil s nějakým strýčkem který měl sebou stavební kolečko. Stáhli pytel cementu dolů , naložili ho na kolečka a zmizeli někde za staniční budovou.Opět uběhlo pár hodin ,už bylo pozdní odpoledne , já jsem chtěl chytit z T.Teplé domů vlak s odjezdem v 16 hod. To se mi ale nepovedlo, čekal jsem ještě drahnou chvíli ,když se objevil konečně můj vlakvedoucí zkárovaný jak zákon káže.Zapadl do dopravní kanceláře, po chvíli se vyhrabal s vlakopisem na mašinu a že "ideme nazad domov do T.Teplej" . Za okamžik jsme i odjeli .
Na zpáteční cestě jsem se ho zeptal kde zmizel ten pytel cementu ? Řekl mi, že ho prodal tomu strýčkovi. Tak tedy, prodat pytel cementu tam kde je za kolejištěm cementárna, to bylo něco jak prodat písek na Sahaře. S tím cementem a vodou se měli "zapucovat" nové základy stožárů trakčního vedení.Tehdy jsem "udělal" necelých dvanáct hod.výkonu.. . . . Druhý "pracák" byl ještě kurioznější. Lokomotiva na něj byla objednaná na sedmou hodinu do Dubnice n/Váhom. S "Karkulou" jsem tam přijel včas. Po zastavení za mnou přišel výpravčí a ptal se mě proč jsem tam přijel? Řekl jsem mu že mašina je objednaná na pracovní vlak . . . . . [masinka]
Zidan
Sobota, 15. října 2016 - 22:40:15  
Neregistrovaný host
109.230.35.28
Zajtra (16.10.) doobeda vyrazí zo Slavkova u Brna cez Vrbovce do Trnovca nad Váhom nákladý vlak LTE. V čele by mala byť niektorá zo 740tok.
znalec poměrů
Sobota, 15. října 2016 - 22:58:04  
Neregistrovaný host
5.104.21.85
Pokračování . . . Výpravčí mi odpověděl,že tam ještě nikdo není a že se mám shora vyhnout tuším na pátou kolej, která byla obsazena odstavenou zátěží, a tam mám čekat až někdo za mnou přijde. Přestavil jsem se s lokomotivou na pátou kolej .Přečetl jsem noviny, posvačil a protože nikdo nešel a bylo poměrně teplo natáhl jsem se na řídící pult v kabině a za chvíli jsem zaspal.
Probudil jsem se kolem poledne a stále nikdo nikde. Ještě jsem chvíli čekal ,ale už mi to nedalo, slezl jsem z mašiny dolů a šel pomalu dolů do dopravy. V kanceláři jsem se zeptal výpravčího jestli se někdo po mě nesháněl , ale ten jak se na Slovensku říká "měl všechno na háku" a věnoval se své práci. Vyšel jsem z dopravy ven a přešel jsem na druhé nástupiště,když v tom mě zaujal nějaký zpěv který se nesl odněkud za kolejištěm. Tam stála odstavená maringotka s nápisem OTV-Praha. Šel jsem k ní, dveře do maringotky byly otevřené. Nahlédl jsem dovnitř , jak se říká Sodoma-Gomora, bylo to jak v té četnické stanici ve Švejkovi. Byli to nějací Češi snad tři čtyři ,ale všichni byli na šrot. Ani nebylo divu, maringotku měli postavenou několik desítek metrů od populární krčmy/restaurace známou pod názvem "U Slováka".
Podařilo se mi ale zjistit ,že tu lokomotivu si na pracovní vlak objednali oni. Zvali mě dál, abych poseděl s nimi ,ale to jsem s díky odmítl s tím , že jediné co potřebuji je jejich razítko na hlášenku. Musel jsem se přes celou stanici vrátit pro ni.
Jejich šéf mě ji po návratu ochotně orazil, podepsal a nařídil mi abych "to psal do páté hodiny" aby nebyl průšvih že se nic nedělalo. Za jejich zpěvu jsem se odebral zpět do dopravy, domluvil jsem se z výpravčím ,že okolo šestnácté hodiny odjedu z Dubnice zpět do T.Teplé.
To se i stalo.Takže tak se "eletrifikovalo"
No ale dnes už se tam vlaky po novém koridoru vesele prohánějí, dokonce tam zbudovali před N.Mestem n/Váhom i tunel kterým jsem ale neměl možnost ještě projet. . . . .[masinka]
Luboš_3.21
Sobota, 15. října 2016 - 23:05:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 900
Registrován: 4-2014
Znalec poměrů - velmi veselé pracovní příhody.[vypravci]. Ten vlakvedoucí v prvním příspěvku to musel být pěkný koumák který dokázal zřejmě šikovně zpeněžit kde co.
Starý Hanák
Neděle, 16. října 2016 - 06:50:12  
Neregistrovaný host
77.242.90.180
znalec poměrů: Neměla ta maringotka spíš nápis "EŽ Praha"?
znalec poměrů
Neděle, 16. října 2016 - 09:24:59  
Neregistrovaný host
5.104.21.85
Re "Starý Hanák" . . . . Ne neměla , na razítku se skvěl nápis "Obnova trakčního vedení - Praha". Bylo mi to trochu zvláštní , protože tehdy v Dubnici zatím stály jen stožáry trakčního vedení, ale víc jsem nad tím nedumal . Jen strojmistrovi při ukončení směny bylo trochu divné , že jsem z "pracáku" nějak brzy zpátky. . . . . [masinka]
znalec poměrů
Neděle, 16. října 2016 - 13:04:06  
Neregistrovaný host
5.104.21.85
Dodatek. . . . Tak jako mi scéna v maringotce připomínala situaci v četnické stanici tuším v Putimi, tak jiná situace v mém příběhu s "malým Sergejem" někde nad Púchovem ,byla věrnou kopií scény ve mlýně v pohádce "Hrátky s čerty". Zažít se dalo leccos , ale o to snad někdy příště . . . . [masinka]
92 54 2 754.016-4
Úterý, 18. října 2016 - 12:16:50  
Neregistrovaný host
90.181.44.188
Zidan - nedělní LTE: Kyjov, Myjava a Stará Turá.
Starý Hanák
Úterý, 18. října 2016 - 21:03:13  
Neregistrovaný host
77.242.90.180
Ad LTE foto Stará Turá: Neví někdo, co značí cihlové zbarvení hektometrovníků?
Starý Hanák
Středa, 19. října 2016 - 06:49:52  
Neregistrovaný host
82.117.130.20
Ještě k LTE: Číslo vlaku 45991 je jen v úseku Velká nad Veličkou - Vrbovce (katalogová trasa), v ostatních úsecích jel vlak pod jinými čísly. Využívá tento vlak Novomestskou spojku?
Středa, 19. října 2016 - 11:21:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 26
Registrován: 3-2010
Ten hektometr,nevim jak na slovaci, ale u nas se tomu rika stanicnik, a udava ze nejmin na zabrzdnou vzdalenost je prejezd, a mel by mit zlutou barvu
92 54 2 754.016-4
Středa, 19. října 2016 - 13:16:49  
Neregistrovaný host
90.181.44.188
Starý Hanák - pokud je mi známo, musí vlak jet přes Nové Mesto:
Na logickou otázku, proč nemůže jet spojovací kolejí, zvanou též jako Čachtická spojka, je nepříznivá odpověď - s ohledem na místní poměry a specifický způsob řízení zdejší dopravy, který v sobě kloubí dálkové řízení s prvky zjednodušené dopravy, musí takový vlak obdržet svazek klíčů od nácestných dopraven a dopravních kanceláří, aby se tam mohl vydat.
- zdroj.

K tomu druhému dotazu vložím obrázek:


Petaas - když nevím, držím pysk a nešířím bludy.
Lajos
Středa, 19. října 2016 - 16:53:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 94
Registrován: 8-2014
Petaas: my, železničáři ze staré školy, ještě pamatujeme doby, kdy se podle D 1, druhdy Návěstního předpisu ČSD/ČD D 1, rozlišoval "kilometrovník" (byl na celé km) a "hektometrovník" (byl na km/stovky metrů). Vydáním nové D 1 s tím strašlivým názvem ke dni 28. 12. 1997 (no ono to už bude jářku 20 let...) se pozměnilo výrazivo a v tomto případě se to sjednotilo pod termínem "staničník". Kolega Starý Hanák sice starý není, ale už taky hodně pamatuje a vyrostl rovněž na starším slovníku [wink]
http://www.zdankoweb.estranky.cz/
http://railtrains.sk/
Starý Hanák
Středa, 19. října 2016 - 20:37:01  
Neregistrovaný host
77.242.90.180
Díky za objasnění a zastání. [happy]
znalec poměrů
Středa, 19. října 2016 - 20:48:54  
Neregistrovaný host
5.104.21.85
Zdravím ,dlouhý podzimní večer ? Stejně dlouhý jsme ho měli s kolegou i my , i když po těch drahných létech, pokud si na něj vzpomenu mě přeběhne mráz po zádech.
Když už se to zde "točí" okolo Starej Turej přidám jednu příhodu z kraje bosoriek.
V době kdy ještě parní trakce úspěšně soupeřila s motorovou se v žst. či výhybně? Paprad sesunula jedna ze dvou kolejí v délce 25-30m. Jáma byla hluboká okolo pěti metrů.
S kolegou (oba dva leťáci) jsme obdrželi lístek s nástupem na prac. vlak do Papradu.
Na druhý den po nástupu okolo desáté hodiny jsme si vyzvedli u strojmistra klíče od "Karkule" . V depu jsme za ni zavěsili vagon "Dumpcar" vrchovatě naložený popelem a po půlhdině jsme odjeli do N.Mesta n/Váhom, kde na mašinku přistoupil zaměstnanec traťové distance který byl pověřen obsluhou při jeho vysypání.
Po chvilce jsme odjeli na myjafskou štreku. Projeli jsme Čachtice,Vaďovce, ve Starej Turej jsme vykřižovali s osobáčkem. Přijeli jsme do Papradu, výpravčí nám řekl, že z vedlejší koleje vysypeme popel do jámy, a poté se shora vyhneme právě na postiženou kolej nad jámu vzniklou sesuvem a po hodině až přejedou pravidelné vlakky se vydáme na zpáteční cestu domů. Potáhli jsme vůz nad jámu, "nafoukli" jsme "Dumpcar", popel zmizel v sesuvu. Poté se korba sklopila , potáhli jsme shora nad výměnu a přestavili na vedlejší kolej. Potom nás zaměstnanec distance opustil a odjel os .vl. zpět domů.
Stopli jsme motor, času do do odjezdu bylo dost. Posvačili jsme. Po půlhodině se kolega rozhodl nastartovat mašinku. Bohužel, nejen že nepřiskočil ani stykač prom. čerpadla ale motor se nedal nastartovat ani přitlačením start.stykačů, baterie byly kaput. Šel jsem za výpravčím , že neodjedem protože mašinka je neschopná. Odpověděl mi , že nás sebere až manipulák okolo 22hod do N.Mesta .
Pomalu se začalo stmívat a navíc spadla mlha, bylo vidět opravdu jen na pár metrů. Na mašině jsme pomalu ale jistě začali "klepat kosu", ale to bylo proti tomu co nás čekalo to nejmenší. "Karkule" pomalu ale jistě došly poslední zbytky vzduchu a začala se na spádu pomalu ale jistě pohybovat i s vozem do nepříliš vzdálené jámy. Kolega když to zjistil, seskočil ze sedačky a zuřivě točil s klikou ruční brzdy, účinek - žádný. Skočil jsem dolů z mašiny s baterkou. Vedle koleje ležel rozštípnutý kus pražce (podvalu). Strčil jsem ho pod první nápravu na mašině, bohužel písečníková roura mi jej odtlačila. Dal jsem ho pod druhou nápravu, ale pražec se sunul po koleji před nápravou po koleji. otočil jsem ho, konečně se zakousl pod nápravou ale ta jej přeskočila. Druhý pokus už byl úspěšný, obruč se sice nadzvihla ale pražec už nepřeskočila. Zůstali jsme stát 10-15 metrů od sesuvu. Pro jistotu jsem popodkládal pár náprav čím se dalo.Do řeči nám tedy rozhodně nebylo.. . . . . [masinka]
znalec poměrů
Středa, 19. října 2016 - 21:19:50  
Neregistrovaný host
5.104.21.85
Pokr....Po velkém posunu v Papradě jsme se do T.Teplé vrátili okolo jedné hodiny noční. Od strojmistra (byl to i předseda stranického výboru v depu) jsme dostali "pěkný kartáč", i když o příhodě s brzdou neměl tušení. Výkon nám tehdy uznal, ale neměl jsem z něj tehdy vůbec dobrý pocit. Raději měla "Karkula" těch čtyřicet minut vrčet(šetření se nevyplatilo) a vše by bylo v pohodě.
Přidám ještě jednu malou příhodu s "Dumpcarem" . Tehdy byla výluka mezi H. Srním a Nemšovou. Tento úsek se vyznačuje tím, že valná část tratě vede v zářezu. Právě v jednom tomto zářezu probíhala střední obnova tratě , znečištěné lože čistička pomocí pásového dopravníku sypala do "Dumpcarů". Po naložení se "Dumpcary" přesunuly o pár set metrů dále a z náspu tratě se náklad sypal do prohlubní vedle tratě. Tak jako vždy se stalo i toho dne. Vysypali jsme první ,druhý vůz. Poněvadž "Dumpcary" měly značnou spotřebu stlačeného vzduchu , byl jsem nucen tůrovat motor abych jeho úbytek nahradil. Ten třetí vůz pro menší tlak vzduch se zdvihal pomaleji , ale bohužel, zdvihal se zdvihal a najednou se celá korba i se zbytkem nákladu překlopila a spadla do příkopu vedle tratě.Pracovník obsluhjící vysypávání vozu na celou událost nechápavě hleděl. Tedy nejsem zlomyslný , ale celá příhoda i s reakcí toho zaměstnance mi připadala náramně k smíchu. K čističce jsme se po chvíli vrátili s dvěma "Dumpcary" a jedním šasi, ale to jsme vzápětí museli jet odstavit do Nemšové. Korbu o pár dní později přijel zdvihnout kolejový jeřáb, naložili ji na plošinový vůz a v Nemšové ji vrátili na své místo. . . dobrou noc. . . . [masinka]
JVM
Středa, 19. října 2016 - 22:38:38  
Neregistrovaný host
88.102.63.151
znalec poměrů: opět nádhera. Jestlipak ty Vaše vzpomínky dáváte na papír? Chtělo by to. Jak vypadala dráha. Děkuji.
regionovaexitus
Čtvrtek, 20. října 2016 - 15:10:06  
Neregistrovaný host
80.251.242.115
Podivte se někdo (jestli tu je někdo z pracovníku v PJ Veselí nad Moravou) na 814.132 při rozjezdu se zakuckává.
znalec poměrů
Čtvrtek, 20. října 2016 - 19:49:25  
Neregistrovaný host
5.104.21.85
Re: JVM. . . .Dík, o nějaké "papírové vydání" i s vlastními ilustracemi se snad pokouší můj velmi dobrý kamarád právě ve vzpomínané Staré Turé,uvidíme ? ! . . . . . [masinka]
JVM
Čtvrtek, 20. října 2016 - 21:35:35  
Neregistrovaný host
88.102.63.151
znalec poměrů: no, pokud se toho dožiji, jsem ročník 49, tak po tom skočím. Snad se toho dožiji. Držím palce i na nohou.
Pátek, 21. října 2016 - 11:57:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 738
Registrován: 4-2007
Znalec poměrů:
Určitě nás zájemců bude víc, tak prosím nezapomeňte knihu řádně propagovat!
Díky!
Ferdinandka přežije!
super_vzpominky
Pátek, 21. října 2016 - 13:22:58  
Neregistrovaný host
178.72.247.178
Znalec poměrů:
Také Vám fandím [happy]
Pátek, 21. října 2016 - 16:08:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 99
Registrován: 3-2016
Zdravím.
Zajímám se o všechny tratě v ČR, takže i o tzv. "Vlárskou dráhu" a jelikož pocházím z opačného konce naší republiky, obracím se na vás místní a na pamětníky, kteří znají dobře místní poměry s několika následujícími dotazy. Myslím, že mnoho by toho určitě věděl a pamatoval si uživatel s nickem "znalec poměrů", ale budu samozřejmě vděčný za jakékoliv informace od kohokoliv.

Zajímají mne hlavně zrušené stanice a nákladiště. Zajímalo by mne hlavně jejich kolejové uspořádání. Takže:

1) Brankovice: To muselo být určitě "nz". Kromě dvou současných traťových kolejí (č.1+2) to podle snímků na "kontaminaci" vypadá, že tam byla ještě průjezdná manipulační kolej č.4 u skladu a někam dozadu ještě jedna kusá s č.6. Bylo tomu tak??

2) Bohuslavice u Kyjova: Vím, že to byla "žst.", jaké ale měla kolejové rozvětvení? Kolik tam přesně bylo kolejí. Podle "kontaminace" bych řekl ty dnešní dvě (1.+2.), dále pak dopravní s č.4, manipulační ke skladu s č.6 a z té ještě odvrat (č.6a) směrem ke Kyjovu. Souhlasí??

3) Vracov měl tu již zrušenou manipulační kolej kusou, nebo byla do 2.traťové napojena na obou jejích koncích, případně tam byl ještě nějaký odvrat??

4) Pitín: Kolik měla tato bývalá stanice kolejí? Podle jednoho snímku, podle fotomapy a ukázek z filmu "Už se nebojím" bych řekl, že to tam vypadalo takto:

Dopravní byly všechny tři průjezdné koleje (tzn. č.2, 1 a 3). U budovy byla krátká kusá (č.4) a na bojkovickém zhlaví ještě nějaký odvrat ze 3.SK. Bylo to opravdu tak??

5) Vlárský průsmyk: Tam musela být ještě jedna nějaká kusá kolej/vlečka. Pravděpodobně odbočovala na bylnickém zhlaví, protože v plánku z roku 2004 jsou ve stanici výhybky č.1, 2, 3, 5, 6 a 7. Výh. č.4 tam není. Byla tam ještě kusá 6.SK??

Předem moc děkuju všem za případné reakce. Úplně nejlepší by bylo, kdyby sem někdo mohl dát původní kolejové schéma zmíněných stanic a nákladišť, stačilo by i rukou nakreslené, nebo se ozval na můj e-mail: kyklop499@seznam.cz
Nemíním to nikde dále zveřejňovat, je to jen pro moji zvědavost.

Díky moc.
Kyklop
22michal
Pátek, 21. října 2016 - 16:24:14  
Neregistrovaný host
85.93.96.37
kyklop499- když to bereš tak z gruntu, tak upozorňuji, že i Křenovice dol. n. měly svoji nakládkovou kolej.
Pátek, 21. října 2016 - 16:49:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 101
Registrován: 3-2016
22michal: Aha! Tak to jsem netušil. Tak to teda každopádně díky![ok]

Bylo na trati ještě nějaké další nákladiště, které jsem tu nezmínil (o kterém nevím)??
Pátek, 21. října 2016 - 19:47:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1265
Registrován: 10-2009
Kyklope,
ten Pitín máš dobře. Ta kolej 3 a 3a byly přistavěny asi až před 2. válkou, v rámci zvýšení kapacity trati. Nákladiště bylo i na zastávce Záhorovice. Zdraví P.
František_plášek
Pátek, 21. října 2016 - 23:50:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1349
Registrován: 9-2006
Ve Vracově byla kolej kusá....už zbyla jen rampa :-(
92 54 2 754.016-4
Sobota, 22. října 2016 - 09:02:38  
Neregistrovaný host
37.188.129.232
Franto, ve Vracově byla za dávných časů manipulační kolej napojena z obou stran a ještě tam byla spojka mezi první a druhou, aby se nákladiště dalo obsluhovat z obou stran. Viděl jsem to kdysi i na fotce.

Taky bývalo nákladiště v Jestřabicích. V té dnešní továrně na skládací metry se dřív pekl perník (ano, perník se skutečně za dávných časů nevařil, ale pekl) a produkce se odvážela vlakem. To vím z vyprávění jednoho starého fíry, který vzpomínal, jak tam rádi jezdívali, protože čerstvý perník pronikavě voněl. Podle věku toho pána bych odhadoval, že ty jeho vzpomínky směřovaly do 60. let, spíš do jejich první poloviny.
Sobota, 22. října 2016 - 11:18:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 104
Registrován: 3-2016
Všem moc díky!

O těch Záhorovicích a Jestřabicích jsem také netušil. Ve kterém roce (nebo aspoň desítkách let) byla tato nákladiště zrušena?
Sobota, 22. října 2016 - 16:11:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 108
Registrován: 3-2016
Ještě se zeptám uživatele 92 54 2 754.016-4 - ta kolejová spojka v tom Vracově byla někde u přejezdu (tj. směrem k Vlkoši), nebo byla na opačné straně (tj. k Bzenci)??

A o těch Bohuslavicích u Kyjova a podobě kolejiště by, prosím, někdo nějaké podrobnosti nevěděl?

Díky

(Příspěvek byl editován uživatelem kyklop499.)
Sobota, 22. října 2016 - 18:46:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13
Registrován: 7-2014
Tak ta fotka z Vracova by mě zajímala. Taky si pamatuji pouze kusou kolej až po stavebniny. Výhybka byla svého času ovládána ( mechanicky drátovodem )z hradla - vč. výkolejky. Později už jen ručně, no a pak to komplet zrušili. Taky tam byly návěstidla, taky zrušeno - to ovšem nevím komu vadilo - propustnosti trati by to prospělo, kdyby to hodili na autoblok, tak hradlaře nepotřebují. Tož tak.
www.zeleznice600.cz, www.eso600.cz
znalec poměrů
Neděle, 23. října 2016 - 15:08:05  
Neregistrovaný host
5.104.21.85
"kyklop499" . . . . Zdravím. Mám dojem, že v Bojkovicích na pitínském zhlaví byla odbočná kolej,kde Agrochemický podnik stáčel z vagonových cisteren kapalná hnojiva. Později snad tuto kolej využívali Lesy ČR ? Ale to by spíš mohli potvrdit místní? . . . . [masinka]
jadris
Neděle, 23. října 2016 - 20:04:54  
Neregistrovaný host
88.100.16.234
@kyklop499 a @znalec poměrů ano, v bojkovicich to bylo presne tak, jak rikate.. zde je fotografie drtice v Zahorovicich, pohled od reky smerem k nadrazi
jadris
Neděle, 23. října 2016 - 20:14:47  
Neregistrovaný host
88.100.16.234
podle http://kontaminace.cenia.cz/ pri prepnuti na "historicke letecke snimkovani" odhaduji, ze tam zrovna stoji nakladni vlak
Neděle, 23. října 2016 - 22:23:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 110
Registrován: 3-2016
znalec poměrů + jadris: OK, díky moc, pánové.
Neděle, 23. října 2016 - 23:17:54  
Neregistrovaný host
80.251.241.173
kyklop499....V Popovicích byla nakládková kolej. Využívala se hlavně při řepné kampani.
Pondělí, 24. října 2016 - 15:03:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 111
Registrován: 3-2016
pamětník: Děkuji Vám moc za upozornění. Máte pravdu, už jsem ji objevil na leteckých snímcích z 50.let na "kontaminaci". Stojí tam dokonce jeden vagon.
Díky.
Úterý, 25. října 2016 - 16:17:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2
Registrován: 9-2016
Nevím, zda je můj příspěvek ještě relevantní. Vracov vypadal nějak takto. Snad je ta kopie ještě čitelná, případný originál by se měl nacházet v železničním muzeu Vracov.
Úterý, 25. října 2016 - 17:37:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 115
Registrován: 3-2016
Jehla: Zdravím a moc děkuji za ten Vracov.[ok]
Ano, můj zájem stále trvá. Kvalita obrázku je pro mne plně dostačující.

Ty Bohuslavice u Kyjova, předpokládám, nemáte, jinak byste je sem jistě též dal, že? Jinak kdybyste měl na plánku ještě i nějakou jinou zrušenou stanici či n.z. (klidně i z jiné tratě), tak určitě budu vděčný za cokoliv.

Ještě jednou moc díky.
Kyklop499
fdsa
Středa, 26. října 2016 - 07:28:21  
Neregistrovaný host
82.117.130.27
kyklop 499 lepší nemám
Jadris
Středa, 26. října 2016 - 15:24:50  
Neregistrovaný host
89.149.164.146
Arriva bude jezdit casteji a az do Nitry. To je dobra zprava pro utichajici dopravu na Vlare http://www.zelpage.cz/zpravy/9700
Středa, 26. října 2016 - 15:27:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 116
Registrován: 3-2016
fdsa: Tak to je bomba![ok][ok]

To úplně stačí![ok]

Fakt díky moc!![vypravci]
Středa, 26. října 2016 - 15:40:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 117
Registrován: 3-2016
...a ještě se jednou zeptám na ty Brankovice, kdyby sem náhodou zabrousil někdo nový.

Je možné, že tam byla 4.kolej k rampě a ještě 6. (kusá) někam dozadu???

Předem díky.
Středa, 26. října 2016 - 16:34:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2176
Registrován: 5-2008
fdsa: přesně jako "Šlapky"}
Priapos
Středa, 26. října 2016 - 17:53:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1094
Registrován: 10-2012
Parmezano:
"fdsa: přesně jako "Šlapky""


Přesně asi těžko.
hank
Středa, 26. října 2016 - 17:56:54  
Neregistrovaný host
91.228.45.252
Parmezano 2176: Úplně přesně asi ne, do Šlapanic byla zaústěna vlečka do cukrovaru/Dehtochemy/papíren...
znalec poměrů
Středa, 26. října 2016 - 18:54:44  
Neregistrovaný host
5.104.21.85
Re: Jadris.. . . . Takže "legenda" mot.rychlík který za komárů každodenně pendloval mezi Brnem a N.Zámky znovu ožívá i když v jiné trase ? Škoda, že nebude zajíždět až do N.Zámků, ale co není může být.
Druhá věc je , že zřejmě opět dojde k "nepřípoji" do Brna z Uh. Hradiště od tohoto vlaku? Je to podle mě trošku ubohost, stejně tak jako nyní s Arivou jezdící v neděli z Trenčína.

Re. Kyklop499. . . . Asi už nebude mít dlouhého trvání voj. kol.vlečka do areálu ve Vlachovicích-Vrběticích, která bude po víc jak 80 letech provozu zrušena a snesena, stejně tak ,jako byla "sprivatizovaná" a rozkradená rozsáhlá kolejová vlečka do areálu Vlárských strojíren vybudovaná ve stejných letech , z jejíž "demontáže" mám celkem bohatý fotografický materiál . . . . [masinka]
Čtvrtek, 27. října 2016 - 00:48:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 118
Registrován: 3-2016
znalec poměrů: A kdy se tak ta vlečka do Vrbětic bude likvidovat? Já to mám do Bohuslavic nad Vláří z domova cca 370km daleko, tak se tam hned tak asi nedostanu... [sad]
Čtvrtek, 27. října 2016 - 01:22:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5190
Registrován: 12-2011
Konečný JŘ pro rok 2017.

http://www.szdc.cz/provozovani-drahy/knizni-jizdni-rady-161211/k3 40.pdf
http://www.szdc.cz/provozovani-drahy/knizni-jizdni-rady-161211/k3 41.pdf

(Příspěvek byl editován uživatelem intelpetr.)
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
fdsa
Čtvrtek, 27. října 2016 - 06:49:55  
Neregistrovaný host
82.117.130.27
Šlapky, vlečka do papíren, jedna dopravní kolej navíc, kříž
Brankovice, kolej k rampě napojená na obě zhlaví, kusá kolej k nákladišti, tuším že i spojka, oddílové a krycí návěstidlo
fdsa
Čtvrtek, 27. října 2016 - 06:58:57  
Neregistrovaný host
82.117.130.27
Kyjov vypadal taky trochu jinak