Diskuse K-report » Archiv 2016 » Železnice » „Vlára“ a okolí » Archiv diskuse „Vlára“ a okolí do 11. 10. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse „Vlára“ a okolí do 11. 10. 2016

dolů
   autor příspěvek
jagg
Středa, 14. září 2016 - 14:40:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 375
Registrován: 5-2012
Prý to budou tahat dvouma jeřábama a dvouma tankama. V horším místě těžko mohl vypadnout.
Středa, 14. září 2016 - 14:57:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 783
Registrován: 3-2013
No, myslím, že to horší místo je hned 5 metrů za místem kde vypadl a to třeva mostu dolů :D :-)
Strom
Středa, 14. září 2016 - 15:03:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 439
Registrován: 7-2008
To nevymyslíš, jede nehoďák nakolejit třívozovou hrůzu, kterou mohl klidně nechat pod tratí zahrádkářům na chatky i s tou 810 a sám po odjezdu takhle vykolejí...
Jak se to vykolejení toho jeřábu takhle stalo? A ta neschopná souprava toho žlutomoru a 810 byla tažená společně s tím jeřábem nebo na to dovezli jinou lokomotivu? Z těch odkazů na ty články to mluví na tu 1. možnost, ale to je mi divný, většinou se ty neschopný vozidla odvážej zvlášť...
Nejlepší byl zatím topírenský posun v DPOV Nymburk na stroji 703 717[ok]
jagg
Středa, 14. září 2016 - 16:21:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 376
Registrován: 5-2012
Bylo to najete od Veseli, nejdriv to zachranilo Sukafon pak se to vratilo nakolejit Reginu ale cestou k ni nebo od ni na nocleh se v klopenem oblouku asi nezajistena vez jerabu stocila zavazim dovnitr dolu a jerab se prekotil. Podle stavu svrsku se to snad stalo ve stoje...
znalec poměrů
Středa, 14. září 2016 - 19:57:06  
Neregistrovaný host
5.104.21.85
Zdravím. . . . . Tak tato příhoda ve mě probudila vzpomínku z r.1970-1 ? Tehdy jsem cestoval do služby v T.Teplé. Protože mezi žst.H.Srní-Nemšová byla výluka traťové koleje, přepravoval nás mezi těmito stanicemi autobus. 200-300m. pod žst. H.Srnie, tam kde se řeka Vlára celkem těsně přibližovala k drážnímu tělesu byl pod souběžně vedoucí silnicí a drážním tělesem propustek, který v koleji byl tvořen ocelovým můstkem dlouhým snad asi 5 metrů o váze okolo 10 tun ? Tento můstek byl ve středu oblouku. Když jsme projížěli okolo,spatřil jsem z autobusu v řece prevrácený parní jeřáb nápravami vzhůru. Později jsem se dozvěděl, že ač parní jeřáb měl nosnost okolo 30t. "díky" tomu, že můstek byl v oblouku a vzhledem k tomu, že se parní jeřáb nedal v prostorech stísněných silnicí a hlavně blízkostí vodního toku řádně "zapatkovat" . Navíc byl "díky" výložníku a převýšením koleje v oblouky vychýlen ze svého těžiště, takže 10 t. vážící můstek ani neodlepil z uložení a poroučel se do okolotekoucí Vláry. Řekl bych ,že stejný problém se udál i včera . . . .[masinka]
kpt.Hejl
Středa, 14. září 2016 - 20:09:50  
Neregistrovaný host
79.127.245.180
Jen aby výše škody na jeřábu nepřevýšila hodnotu těch čtyř popelnic.To měli radši strhnout tankem do škarpy
Středa, 14. září 2016 - 20:23:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 799
Registrován: 10-2008
Tak přemýšlím, proč by se měl jeřáb zapatkovávat dva kilometry od místa nehody. Jeden tady zatrolí, že se to stalo "snad" ve stoje, další to rozvíjí. A přitom bylo vše jinak. Koukněte na novinky.cz. Jsem autorem toho textu a na místě jsem byl. Jeřáb byl v pohybu, dva kilometry od vykolejené Regionovy.
jagg
Středa, 14. září 2016 - 20:50:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 378
Registrován: 5-2012
Sám trolíš, o jakém patkování meleš.
Středa, 14. září 2016 - 21:09:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 800
Registrován: 10-2008
Kdo vyšel s nesmyslem, že v místě převrácení stál?
jagg
Středa, 14. září 2016 - 21:22:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 379
Registrován: 5-2012
A proč by to měl být nesmysl, že stál? A když by stál, proč by musel být zapatkovaný? A proč by nemohl stát pokud zjistila obsluha, že se něco za jízdy děje? A proč na svršku nebyla žádná stopa po jízdě mimo kolejnice? Byl jsem u toho jeřábu na půl metra chytrolíne.
Středa, 14. září 2016 - 21:29:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 801
Registrován: 10-2008
Protože nestál. Protože jel. Protože jsem tam byl a zjišťoval to. Protože se nástavba začala při průjezdu točit vlastní vahou dovnitř oblouku a po zabrzdění se to převrátilo. Jak složité. Chytrolíne.
jagg
Středa, 14. září 2016 - 21:43:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 380
Registrován: 5-2012
Aha. On nestál a po zabrždění se převrátil. To mi stačí. A odpověď na poslední otázku už ani nepotřebuju.

(Příspěvek byl editován uživatelem Jagg.)
Středa, 14. září 2016 - 22:02:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 802
Registrován: 10-2008
Tak ty už odpověď nepotřebuješ. To je fajn. Tak pro ostatní, co to pochopí: nehoda se stala při jízdě nízkou rychlostí. Když se nástavba dala v oblouku do pohybu směrem dovnitř oblouku, vlak začal brzdit a zpomalení dokonalo dílo zkázy.
Středa, 14. září 2016 - 22:13:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 803
Registrován: 10-2008
Hlína, kterou vykolejený jeřáb vyoral, napovídá, že v době orby byl ještě v pohybu.
Pik
Čtvrtek, 15. září 2016 - 12:55:50  
Neregistrovaný host
176.97.244.19
Nejaky d***l co pise na hovinky.cz, tady bude poucovat??
Čtvrtek, 15. září 2016 - 13:51:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 804
Registrován: 10-2008
Pik, virtuální hrdina od klávesnice, promluvil.
Pátek, 16. září 2016 - 17:48:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3902
Registrován: 12-2004
http://zpravy.aktualne.cz/regiony/odstranit-nasledky-nehod-u-vnor ov-musi-osmdesatitunovy-jerab/r~3e79e2247c1e11e6a4100025900fea04/
Sobota, 17. září 2016 - 09:35:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5036
Registrován: 6-2010
749.250 v Popovicích u Uherského Hradiště v rámci Slováckých slavností vína
zvidavecc
Sobota, 17. září 2016 - 10:14:32  
Neregistrovaný host
80.251.242.115
Včera se nám na Vlare objevil Bmx 765 na vlaku 4311/4312. Nevíte proč?
Sobota, 17. září 2016 - 10:44:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 306
Registrován: 11-2008
Možná aby si cestující zase zvykli na pravidelný provoz těchto vozů (od new GVD) [lol]
zvidavecc
Sobota, 17. září 2016 - 11:44:53  
Neregistrovaný host
80.251.242.115
To by bylo super :D
Sobota, 17. září 2016 - 17:28:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5119
Registrován: 12-2011
Rozšiřování provozu? To snad ne [uhoh]
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
znalec poměrů
Sobota, 17. září 2016 - 21:11:07  
Neregistrovaný host
5.104.21.85
Zdravím. . . .Jedna malá příhoda na sobotní večer, bohužel nesouvisející s touto tratí,ale snad mi to projde ?
Po delší době jsem se odhodlal k návštěvě rodiny která bydlí pod legendárním 460 m. vysokým kopcem s názvem Říp, jehož návštěvu jsem hodlal při té příležitosti taky uskutečnit, neboť na jeho vrcholku krom rotundy je turistická chata a na ní se skví nápis " Co muslimovi Mekka,to Čechovi Říp".
Tak jsem se před pár dny přepravil do Otrokovic autem a odtud jsem pokračoval okolo osmé hodiny do Olomouce kde jsem hodlal přestoupit na "Jana Pernera". Už z Otrokovic jsem přemýšlel čím mě moji bývalí kolegové opět překvapí a jako vždy nezklamali mě, i když tentokrát příjemně ? ? ? Posuďte sami.
Jan Perner byl na příjezdu do Olomouce 15 min. opožděn, pohoda. Před nás se dostal Regio Jet a my jsme vzápětí po příjezdu Pernera pokračovali za ním.
Tak jsme se vzájemně naháněli až před Č. Třebovou. Před tou jsme zůstali zůstali nevím proč stát asi pět minut v tunelu. Nemohl jsem se dočkat až se opět pohneme, poněvadž jako vždy při průjezdu Třebovou jsem se kochal (pokud se ta smutná podívaná dá vůbec tak nazvat) tamním hřitovem kolejových vozidel.
Po pěti minutách jsme se opět pohli ale vzápětí jsme opět snižovali rychlost až na rychlost kroku a tou jsme se sunuli po nějaké kolejové spojce.Na traťové koleji stál Regio Jet který jsme konečně předjeli, ale k mému úžasu jsem zjistil že naše vlaková cesta vede právě středem tohoto legendárního hřbitova. Bylo to něco neskutečného, kroková rychlost , okolo z obou stran odstavená žel. technika . Tímto "průjezdem" hřbitova mašinek pohřebním krokem jsme chytili dalších třicet minut takže naše sekyra narostla na 50 min. které jsme poctivě dovezli až do Prahy.Přípoj z Masaryčky do Kralup byl sice pryč, ale to neva, ten zážitek v Třebové za to stál. Díval jsem se Google Earth satelitní snímky Třebové,bohužel pořízené r.2008. Jak se Perner na tu kolej dostal a že tam byla vůbec trolej ?
Při té příležitost jsem si vzpomněl na příhodu, která se mi stala před léty kdy ještě Bratislaváci vozili rychlíky do Žiliny s Brejlovci dvojmo. Jednou jsme jeli rg. do Žiliny rychlíkem z T.Teplé .Před Žilinou jsme také zůstali stát . Po chvíli jme se pohli ale na prvních vjezdových výměnách jsme zůstali stát.. . . .[masinka]
znalec poměrů
Sobota, 17. září 2016 - 21:26:21  
Neregistrovaný host
5.104.21.85
Pokr. . . . Důvod ? Bratislavští fírové měli přes Žilinu předn.udělané poznání jen po trať. kolejích č.1-4. Z nějakých důvodů, snad obsazených kolejí či nějaké závady byla postavena pro rychlík č. 505 vlaková cesta přes Žilinu seř. nádr. po koleji 40 či 42? Fíra spatřil výměny postavené směrem do seř. stanice, zůstal s rychlíkem stát. Po chvilce doběhl signalista a ptal se ho na důvod zastavení ? Fíra mu odpověděl, že "tam nemá poznanie a že ďalej nejde". Po čtvrt hodině staniční záloha dovezla z depa pilota a rychlík pokračoval dál do cílové stanice Žílina os.stan.Jinak pokud vím, fírovi to prošlo bez jakéhokoli postihu,i když se to dost dlouho vzpomínalo.
Tož tak , asi jsem nenapsal nic napínavého,ale snad Vás to alespoň trochu zaujalo ? Dobrou noc . . . . . [masinka][masinka][masinka]\
Sobota, 17. září 2016 - 22:24:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11997
Registrován: 5-2002
zp: Jak se Perner na tu kolej dostal a že tam byla vůbec trolej ?
Vypadá to, jako kdybyste uhnuli už v Třebovicích, podjeli brněnskou trať, projeli vjezdovou skupinu a pak pokračovali po severní spojovací koleji...
Pondělí, 19. září 2016 - 23:30:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5124
Registrován: 12-2011
Trio 750.275 + 013 + 079

"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Starý Hanák
Úterý, 20. září 2016 - 20:31:46  
Neregistrovaný host
77.242.90.180
znalec poměrů: Dnes něco trochu podobného předvedl strojvedoucí Ex 55O v Přerově (údajně chyba v rozkaze). Dojíždějící za prací do Olomouce si tak služeb národního dopravce nemohou vynachválit... Jinak jízda variantní cestou v Třebové byla z důvodu výluky TK Třebovice - Třebová.
Priapos
Úterý, 20. září 2016 - 21:01:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1071
Registrován: 10-2012
Starý Hanák:
"Dnes něco trochu podobného předvedl strojvedoucí Ex 55O v Přerově (údajně chyba v rozkaze). Dojíždějící za prací do Olomouce si tak služeb národního dopravce nemohou vynachválit... "


Pokud tedy byla chyba v rozkaze tak co udělal národní dopravce špatně?
Starý Hanák
Úterý, 20. září 2016 - 21:10:22  
Neregistrovaný host
77.242.90.180
Priapos: Nic. Nechci dále v této diskuzi pokračovat a pohybovat se zbytečně na tenkém ledě. Šlo prý ale jen o slovíčkaření.
Středa, 21. září 2016 - 20:10:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1250
Registrován: 10-2009
Ale každý písemný rozkaz je jen "slovíčkaření". Takto bychom mohli zpochybnit závazná slovní znění. Když jsem chtěl výpravu jiným způsobem a nechtěl odjet na "máš to postavený", ptali se mě v Brně na hlavním "vo co ti de??!!"
Chápu cestující a jejich nasranost. Ale ve služebních záležitostech tohoto druhu by měl být každý naprosto neoblomný. Když si přečtete některé poučné listy nebo články v tisku o příčinách nehod na železnici, často bylo na vině to slovíčkaření. Až se pak mimořádka vyšetřuje, orgány k tomu určené rozhodně nemávnou rukou na nějakými slovíčky. Já jsem už vícekrát nepřevzal písemný rozkaz. Naposled v Úvalech, kde na písemném rozkazu byla uvedena mimořádná stahovačka na zhlaví v Č. Brodě, ale bez udání přesných km poloh. Paní výpravčí to psala třikrát. Že jsme tam stáli dost dlouho a pěnili nejen v dopravě, ale i cestující ve vlaku mém i těch vlaků, které stály z obou stran stanice, je jasné. Jsem však toho názoru, že by si měl každý dělat to, co mu předpisy určují. Převzetím špatně napsaného rozkazu beru odpovědnost na sebe.
Asi před měsícem jsem nechtěl popojet v jedné nejmenované stanici k odjezdovému návěstidlu. Mimo jiné proto, že jsem dostal pokyn "až to nastoupí, můžeš popotahovat k odjezdu". Takto svolení k posunu předpisově nezní a není tedy "směroplatné". Já vím, řeknete si třeba hnidopich a slovíčkaření. Ale až z posunového dílu někdo vypadne, ujedou mu hnátu, bude se v tom určitě někdo rejpat. A neřekne, že "to je dobrý, nebudeme slovíčkařit".
To vše je míněno obecně, o případu u vlaku 550 v Přerově mně není nic známo. Měl jet tento vlak nějakým odklonem nebo objízdnou trasou? Má-li jet třeba pražský strojvedoucí přes Maloměřice, taky je dost takových, kteří to odmítnou s poukazem na chybějící poznání. Máte pocit, že to dělá špatně? Hezký večer přeje Váš P.
fdsa
Pátek, 23. září 2016 - 07:01:17  
Neregistrovaný host
82.117.130.27
A toto neplatí
D1 čl 281
Znalostí traťových poměrů se rozumí poznání charakteru tratě, technologie jízdy vozidel a
souvisejících dopravních povinností v přiměřeném rozsahu pro požadovanou pracovní činnost
(včetně v úvahu přicházejících objízdných tras). Souhrn těchto informací je obsahem TTP, případně
i tabulky 3 SJŘ.
Pátek, 23. září 2016 - 14:20:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1254
Registrován: 10-2009
fdsa, děkuji. Nejsme přitom spolu ve při. Jsem též názoru, že poznání by mělo být kompletní, aspoň pro objízdné trasy. Jenže o tom, kam a kudy bude mít strojvedoucí poznání rozhoduje dopravce, tedy přesněji jeho nadřízení. A těm velí příkaz doby "ušetřit!" Za každou cenu. Nic bych proti tomu snad ani neměl, jenže to "ušetřit" je pouze o mzdových prostředcích. Jinde už možno plýtvat. Ba mám i pocit, že plýtvat je žádoucí.
A tak se ušetří, aby se mohlo jinde rozhazovat. Ale to už jsme mimo rozsah K - reportu. A potom, jak chápat tento článek? Je li souhrn informací obsahem TTP a tab. 3 SJŘ, znamená to, že kdo se našprtá tyto dvě věci (ukažte mi ho!), má poznání? Nebo to je navíc? Když k tomu připojíte předcházející článek, kde se píše, že rozsah a způsob je věcí dopravce? U ČD ještě řeší poznání a znalost dokumentů k tomu tři předpisy. V1, V2 a D2. Každý zcela jinak. Co platí? Myslím, že málo co je tak iluzorní a tajuplné, jako poznání trati strojvedoucích. Děkuji ještě jednou za reakci a přeju hezký víkend. P.
Priapos
Pátek, 23. září 2016 - 15:39:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1073
Registrován: 10-2012
Podroužek:
" Je li souhrn informací obsahem TTP a tab. 3 SJŘ, znamená to, že kdo se našprtá tyto dvě věci (ukažte mi ho!), má poznání? Nebo to je navíc? Když k tomu připojíte předcházející článek, kde se píše, že rozsah a způsob je věcí dopravce? "


Způsob získání a evidence znalosti traťových a místních poměrů zaměstnanců dopravců (včetně všech dalších osob, které dopravce zařadí do dopravní služby) je v kompetenci každého dopravce. Takže ČD stanoví, kolikrát (počet) a kdy (ve dne,
v noci) si Podroužek musí projet příslušnou trať, aby měl poznání.
znalec poměrů
Pátek, 23. září 2016 - 20:08:57  
Neregistrovaný host
5.104.21.85
"Poznání" traťových a místních poměrů . . . My jsme museli mít poznání celých železničních stanic a uzlů , např kompletní poznání celé Žiliny či Bratislavy (a že tam stanic, kolejových vleček a spojek mezi nimi bylo , nikdy se nestalo , že by někdo z nás řekl "tam nejedu,nemám tam poznání". Dokonce i do bratislavského přístavu, kde jsem jel po půlnoci prvně v životě a o kterém i když jsem měl komplet poznání celé Blavy do té doby neměl tušení,tam jsem ale Sergeje zamkl, měli jsme už okolo 15 hod.výkonu.
Stalo se ale, že můj kolega ,kamarád si to poprvé samostatně po provedeném poznání okolo půlnoci vyprašoval se Sergejem a prázdnými cisternami z Blavy n.Mesta do Blavy ÚNS-Vlčie hrdlo-vlečka Slovnaftu. V půli cesty spatřil vpravo vedle koleje na stožáru červené světlo před kterým ve vzdálenosti 50-6O m. zastavil, stál tam víc jak půl hodiny, když se na byciklu po cestě okolo souběžně vedoucí cesty z Blavy n.Mesta dohnal uřícený nějaký žel.zaměstnanec a ptal se ho na důvod stání ? Kolega mu odpověděl : "Ty k***t(to byla normální mluva)nevidíš, že máme na Stoj ?". Byciklista začal nadávat že se zbytečně prohnal. To červené světlo bylo jedno z mála fungujících výstražnývh světel které upozorňovaly na blízkost stožárů trakčního vedení letadla přistávající na letiště v Ivance.
Když jsme dělali poznání Blavy, varovali nás místní fírové, že ať jezdíme jen do bratislavké Petržalky ale v žádném případě ne do maďarské Rajky, která následovala hned za ní. Bratislavští fírové na dispečerkách měli nějaké průkazky, které je opravňovaly k jízdě do této maďarské stanice. Maďaři to prý rádi kontrolovali, koho chytili bez "vstupky" musel z mašiny dolů , vedle kolejí byla hromada metrových polen , delikventi - fíra i s pomocníkem museli za trest po dobu 4 hodin "drevo píliť" na třiceti centimetrová polínka, údajně se tak Maďaři zásobili otopem na celou zimu. . . . To ale bývalo,romantika je už nenávratně pryč? Pěkný víkend . . . . . .[masinka]
znalec poměrů
Sobota, 24. září 2016 - 20:38:38  
Neregistrovaný host
5.104.21.85
A ještě jednou o "poznání" z "dřevních dob".
Můj kolega vezl se Sergejem "šutr" z Mníchovej Lehoty, který měl konečnou destinaci v Ostravě - Bartovicích. "Šutry" o hmotnosti okolo 1750 tun (2-3 vlaky denně) jsme zpravidla vozili do žst. Žilina přednádraží, kde naše cesta Považím končila , dále s ním pokračoval žilinský šestikolák "Rakaňa".
Protože tehdy byla neskutečně silná nákl.doprava, docházelo k různým kombinacím o nichž jsem už psal v předchozích příhodách.I mému kolegovi se tehdy "poštěstilo" , že po zastavení v Žilině přednádraží za ním přišel výpravčí ,jestli by potáhl "šutr" do Třince s pilotem na stanovišti. Ten s tím souhlasil, takže vzápětí se dostavil pilot z nepříliš vzdáleného depa. Po chvilce se vydali přes budatínskou spojku směrem na Čadcu, kde obdrželi na Mosty u Jablunkova postrk a potom už značným spádem pokračovali do Třince.
Tam po zastavení je opět očekával výpravčí s tím, že je jakýsi nedostatek lokomotiv a jestli by "šutr" neodvezli až do Bartovic. Kolega měl ještě celkem málo hodin tak souhlasil s další cestou, stejně tak jako žilinský pilot. Vydali se tedy na další pouť.
Cesta ubíhala celkem svižně až před Ostravu Bartovice, kde podle "V" rozkazu který obdrželi v Třinci byla pomalá jízda 30 km./hod kvůli poddolované trati, která byla podle kolegy "pěkně zvlněná". Poněvadž byl opatrný , nedodržel požadovanou rychlost 30km./hod. ale sunul se po trati rychlostí asi dvacet km./hod. Bohužel stalo se ,že s vlakem (podle něj v "jedné vlně") před Bartovicemi uvázl, nepodařilo se mu už uvést vlak do pohybu. Po slabé půlhodině jim pomohl z bryndy až "Čmelák" , snad z nějaké zálohy?
Jaké bylo kolegovo překvapení když byl později předvolán k náčelníkovi depa na "protokol" kde měl oddůvodnit svůj prohřešek. No ať už to bylo, jak bylo ,kolegu to tehdy stálo 150kčs. Vymlouval se sice na to, že tam neměl poznání a že vše byla chyba pilota, ale náčelník mu tvrdil ,že pokud by dodržel třicítku tak by poddolovanou trať projel .Přeji pěkný večer. . . . . [masinka]
Luboš_3.21
Neděle, 25. září 2016 - 12:03:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 874
Registrován: 4-2014
Dobrý den. Nemá někdo fotku ovládací desky typu Test 24 z Žst. Kyjov. Díky.
Neděle, 25. září 2016 - 16:15:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 553
Registrován: 7-2009
znalec poměrů - hezky se to čte, byly to krásné časy ! V dnešní ISO době je to až k neuvěření...
Pondělí, 26. září 2016 - 21:33:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 629
Registrován: 9-2007
Do třetice, to snad ne. https://www.novinky.cz/domaci/415820-u-vnorov-kde-se-srazil-vlak- s-traktorem-a-vykolejil-nehodovy-vlak-opet-vykolejila-lokomotiva. html

kdo ví více?
Milhaus
Úterý, 27. září 2016 - 09:00:01  
Neregistrovaný host
37.188.184.18
Na nově položeném úseku kolejí při zasypávání štěrkem je vždy vysoká pravděpodobnost vypadnutí. Většinou vypadávají vozy. Provozní riziko.
Středa, 28. září 2016 - 20:32:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2778
Registrován: 8-2004
Tak od zítřka se už má přes Vnorovy normálně jezdit, ale jeden pár vlaků, 2700/2707, mají jezdit autobusy z Hodonína až do Veselí. neví někdo proč? Nedostatek souprav ve Veselí? Nic jiného mě nějak nenapadá.
Zákaz kouření není žádná sranda[pozor]

Ares: To nejlepší z Irisbusu [wink]
Čtvrtek, 29. září 2016 - 08:08:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 307
Registrován: 11-2008
Peno - Mám dojem, že v depeši bylo psáno výluka zabezpečovacího zařízení.
šetříme
Čtvrtek, 29. září 2016 - 16:35:01  
Neregistrovaný host
178.72.247.178
Kolik se od nového jízdního řádu ,,ušetří,, brejláků? 2? 3?
Novevozyyy
Neděle, 02. října 2016 - 13:23:24  
Neregistrovaný host
37.48.3.145
Jedu osobakem do staraku a nestačím se divit krizujeme se s rychlíkem a na něm ABpee, Bpee 2x co to ma být?
Neděle, 02. října 2016 - 18:40:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 681
Registrován: 6-2006
Byla to souprava použitá z rychlíků Praha - Hr. Králové (mimořádně), která dojela v sobotu na 891. Dnes se to asi po 884 srovná do normálu.
FZF (sobě) - 754.045, 754.042, 754.044 taky
Zidan
Neděle, 02. října 2016 - 23:33:13  
Neregistrovaný host
158.193.66.31
Zajtra 3.10. niekedy v doobedných hodinách pôjde vyrovnávka LTE zo Slavkova u Brna cez Veselí a Velkú nad Veličkou smer Vrbovce. V čele by mal byť herkules 2016.921.
754 067
Pondělí, 03. října 2016 - 12:37:59  
Neregistrovaný host
89.203.246.55
Kdy pojede z Veselí (tedy pokud ještě nejel)?
Zidan
Pondělí, 03. října 2016 - 14:05:31  
Neregistrovaný host
158.193.66.31
754 067: Už je na Slovensku, z Veselí šiel niekedy pred desiatou
Housenka1
Pondělí, 03. října 2016 - 22:04:07  
Neregistrovaný host
88.146.210.46
Ano, vlak projel přes Veselí před desátou. Doslova projel, ani snad nepřibrzdil.
obrat
Úterý, 04. října 2016 - 13:24:58  
Neregistrovaný host
178.72.247.178
Pánové, neví někdo, jak to bude od new GVD s obratem 1731/4343 ? Nyní je vlak 1731 veden do Starého Města, od nového grafikonu do Uherského Hradiště, ale os 4343 stále ze Starého Města...
Novegvd
Úterý, 04. října 2016 - 16:50:01  
Neregistrovaný host
80.251.242.115
Víte někdo co vůbec bude jezdit na osobakoch z ujezdce nebo staráku do Bylnice?
NEWgvd
Úterý, 04. října 2016 - 19:49:28  
Neregistrovaný host
89.102.100.228
noveGVD: Do grafikonu to mají stihnout zadrátovat a většinu vlaků (po Bojkovice) mají vzít RegioPantery
Housenka1
Úterý, 04. října 2016 - 19:57:17  
Neregistrovaný host
88.146.210.46
Ve Veselí nějaké obilňáky, do Strážnice?
Starý Hanák
Úterý, 04. října 2016 - 20:28:35  
Neregistrovaný host
77.242.90.180
obrat: via 12262. Na Os bude vše od 810 přes 814 po 842 a 854. Nově 842+ex 954.
obrat
Středa, 05. října 2016 - 11:47:34  
Neregistrovaný host
178.72.247.178
Starý Hanák: děkuju
Iša
Pátek, 07. října 2016 - 18:10:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 241
Registrován: 4-2007
Kdepak se dnes odpoledne vydala Veselská 751.002 ? Viděna v Otrokách.
Pátek, 07. října 2016 - 18:21:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5149
Registrován: 12-2011
Do Šumperka pro 814.129-3.
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Iša
Pátek, 07. října 2016 - 18:48:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 242
Registrován: 4-2007
intelpetr:díky za info [ok]
Neděle, 09. října 2016 - 16:14:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5154
Registrován: 12-2011
Návštěva BFL v Kyjově[ok]

"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Úterý, 11. října 2016 - 13:37:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 24
Registrován: 1-2015
Neví tu někdo,zda-li se na Vláře chystají od prosince nějaké změny v řazení?Jde mi zejména o změny na vlacích tažených brejlovci a v nasazení jiných vozů,než Bymee,na těchto vlacích.Díky Nedbal
Housenka1
Úterý, 11. října 2016 - 15:01:25  
Neregistrovaný host
90.178.248.18
Nedbal: někdo to určitě ví, ale tutlá to. Musí to být asi přísně tajná informace. Podle náznaků v diskuzi to ale nic pozitivního v tomto směru nebude, brejlovci by měli být na ústupu.[andel]