Diskuse K-report » Archiv 2016 » Železnice » Tratě kolem Brna » Archiv diskuse Tratě kolem Brna do 30. 11. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse Tratě kolem Brna do 30. 11. 2016

dolů
   autor příspěvek
micek
Pondělí, 14. listopadu 2016 - 09:04:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 75
Registrován: 11-2015
Radek 22: V pondělí jsou 210 na ranních osobácích pravidlem, ne? Je to tuším TS206: http://sledovani.55p.cz/brno_201_2016/?disp=vykony
22michal
Pondělí, 14. listopadu 2016 - 09:11:22  
Neregistrovaný host
85.93.96.37
micek- ale ono to jelo obrat až do Křenovic, a pak na Os4008 nazpět. Akorát jsem myslel, že ty Bymáče byly dva. Asi jsem špatně počítal.
Pondělí, 14. listopadu 2016 - 15:54:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5243
Registrován: 12-2011
Článek z Železničního magazínu: Vliv modernizace železniční sítě SŽDC v oblasti střední a jižní Moravy na organizaci a využití železniční dopravy v brněnském regionu. Celé vydání zde odkaz

"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Pondělí, 14. listopadu 2016 - 17:49:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13101
Registrován: 12-2007
Dnešní den mi na těchto stránkách přijde jako "den odkopávání se".

Ve vlárské diskusi se projektant SUDOPu** "odkopal" tvrzením, že ekonomika železničních projektů "vyjde nebo nevyjde podle toho, jak si ji uděláte".
(** podepsaný mj. pod studií elektrizace Brno - Zastávka plné objektivních nesmyslů typu "stávající denní obrat cestujících v žst. Zastávka u Brna činí pouze 320 cestujících za den", kterýžto se má provedením předmětné investice zvýšit na 2180 osob, tzn. téměř na sedminásobek!!!)

Ve studii odkazované ve "vysočinské" diskusi se Krajský úřad Kraje Vysočina "odkopal" v tom, že prvotní krok směřující ke zrušení zastavování rychlíků v Křižanově učinil právě on - v podobě posunu časových poloh Os vlaků mezi Křižanovem a Velkým Meziříčím tak, že by o pár minut ujížděly rychlíkům od Brna (načež MD tamní zastavování rychlíků zrušilo; z předchozích vyjádření Kraje se mohlo zdát, že kauzalita byla opačná).

A zde se "odkopalo" několik nových věcí (i když ten článek je ve většině bodů jen opakováním koncepčních bodů zveřejněných na stránkách JMK již před cca 4 - 5 lety). Mimo jiné to, že drátizace t-240 se předpokládá max. do Třebíče, "v minimální variantě" pouze do Náměště.
Přitom jiné složky veřejné správy tvrdí, že už v roce 2021 bude zadrátováno až do Okříšek.
Nějak si pánové navzájem protiřečí.

A samozřejmě i v tom článku ze ŽM je taktně zamlčeno, jakým způsobem bude zajištěna, přesněji řečeno zredukována, příměstská/regionální doprava v úseku Šakvice - Břeclav. [happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem David.)
Pondělí, 14. listopadu 2016 - 21:06:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1104
Registrován: 8-2010
Dnes Mn Brno-Boskovice 742 430+17 x všehochuť, z toho asi 8 cisteren.
Kolem 17.30 projela Bílovicemi n. S. souprava 721 530?+2xVectron směr ČT.
Úterý, 15. listopadu 2016 - 14:42:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13104
Registrován: 12-2007
Druhá ukázka "vysočinského odkopání se" v záležitosti (ne)zastavování rychlíků v žst. Křižanov (viz tento materiál, strana č. 18):

Ze Žďáru nad Sázavou, vzhledem ke směrové vazbě Nové Město na Moravě – Brno (obrat motorové jednotky v S:00 v Novém Městě na Moravě + jízdní doba Nové Město na Moravě – Žďár nad Sázavou + přestupní doba ve Žďáru nad Sázavou), mohou rychlíky ve směru na Brno odjíždět nejdříve v cca S:27.

Naopak v následujícím úseku ze Žďáru nad Sázavou do Brna je v zájmu Kraje Vysočina, aby rychlíky plně využily nových technických parametrů dráhy, která v poslední době prochází rozsáhlou rekonstrukcí, a dosáhly Tišnova již v celou lichou hodinu. Tím v následujícím úseku do Brna dosáhnou bezkolizní polohy s intervalovou dopravou IDS JMK a cestu Žďár nad Sázavou – Brno hl. n. urazí nejvýše za 60 minut.


... aneb sám Kraj požaduje co nejrychlejší (za 32 - 33 minut, po dokončení všech rekonstrukcí v tomto úseku) projetí úseku Žďár - Tišnov (průměrná rychlost 102 - 105 km/h) = i tímto nepřímo vzkazuje, že zastavení rychlíků v žst. Křižanov si vlastně ani nepřeje.

Inu, lež má krátké nohy. Daleko neujde.


(Příspěvek byl editován uživatelem David.)
arkasg
Úterý, 15. listopadu 2016 - 19:57:21  
Neregistrovaný host
95.140.250.34
Koukám na výlukový jizdní řád tratě 260 od 17.11 do 20.11 a v rámci náhradní autobusové dopravy z JŘ to vypadá, že autobusy z Adamova do Bílovic nad Svitavou pojedou ne údolím řeky Svitavy po silnici 374, ale po silnici směr Křtiny a pak přes obec Babice nad Svitavou - v JŘ je totiž uvedeno stanoviště Babice nad Svitavou, horní zastávka. I jízdní doba by tomu odpovídala. Adamov-Babice h.z 17minut, Babice-Bílovice 16 minut. To je snad poprvé co pamatuju, že by výlukové busy jely tudy. Tím pádem vlaková zastávka v Babicích bude bez obsluhy? Čím to? Kvůli havarijnímu mostu mezi Adamovem a Babicemi a hmotnostnímu omezení na této trase (i když to je tu už dlouho a několik výluk už oproběhlo. Nevíte někdo bližší info?
Úterý, 15. listopadu 2016 - 21:36:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1124
Registrován: 5-2007
Já na to koukal taky(možná to myslíme stejně), ale popsal bych to tak, že pojedou po trase linky 210 Bílovice - Řícmanice - Kanice, kolem školy do Babic (kde ale zastaví jen na jedné zastávce až nahoře)a pak to vezmou pořád dál kolem "letkyně" směr Křtiny do údolí a kolem Výpustku přes Josefov do Adamova./a opačně/
Proč takto nevím, ale pro babické se na pár dní zkvalitní spojení - do Brna a Adamova bez přestupu [proud]
Rozpadený most v údolí má omezenou nosnost tušímže na 16t, to by autobus myslím uneslo[happy]
Středa, 16. listopadu 2016 - 23:19:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5249
Registrován: 12-2011
Hustopeče u Brna 2010

"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
výluka
Čtvrtek, 17. listopadu 2016 - 06:31:41  
Neregistrovaný host
95.129.98.4
Odpovědí na vaše otázky je městská policie Adamov!
arkasg
Čtvrtek, 17. listopadu 2016 - 10:39:05  
Neregistrovaný host
95.140.250.34
výluka:
"Odpovědí na vaše otázky je městská policie Adamov!

Konkrétnější info by nebylo?"
Čtvrtek, 17. listopadu 2016 - 22:54:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1125
Registrován: 5-2007
V Brně na odjezdových tabulích mají výluku krásně rozepsanou, každý autobus a jeho cílovou stanici zvlášť - ten do Adamova má v kolonce přes napsáno: přes "Bílovice a "Babice", ten do Bílovic přes "Brno-Židenice" a ten do Blanska přes "Brno-Zimní stadion" a "přímo Blansko"
To jsou vymoženosti moderní doby, tohle by starej Progatron jen tak za pochodu teda nezvládl [lol]
Čtvrtek, 17. listopadu 2016 - 23:24:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3763
Registrován: 4-2003
arkasg:
"To je snad poprvé co pamatuju, že by výlukové busy jely tudy."
Já už zažil výlukové autobusy vedené Křtinským údolím. Pravda, nejely via Babice, ale až do Křtin a pak po II/373 až do Brna. Paradoxní bylo, že vlaku jedoucím po vyloučeném vlaku se výluka netýkala a byl v Brně ve finále dříve než výlukové autobusy.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Pátek, 18. listopadu 2016 - 11:00:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 43
Registrován: 3-2010
X-Host
Sobota, 19. listopadu 2016 - 10:09:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1549
Registrován: 7-2009
David: Pokud R dosáhne Tišnova "v celou lichou hodinu" tak bude bezkolizní s Os odjíždějícími ve všední dny každou hodinu v 00 jak? Bezkolizně tak leda o víkendech, pokud nechtějí posunovat odjezdy Os...
Renesance kolejové dopravy přijde! (a přijde nás draho, čím později - tím dráž).
arkasg
Sobota, 19. listopadu 2016 - 10:35:05  
Neregistrovaný host
95.140.250.34
Výluka: Tak už i na stránkách města Adamova se k výluce a údajným způsobením městskou policií Adamov objevilo: Město Adamov tímto sděluje občanům, že informace šířené k cestujícím o nutnosti odklonění výlukové dopravy přes Babice nad Svitavou kvůli činnosti městské policie Adamov se nezakládají na pravdě. Město Adamov nemůže akceptovat podobná tvrzení jakéhokoliv z dopravců a vyzvalo provozovatele dopravy k šíření pravdivých informací.

Takže jestli někdo ví ten konkrétní důvod, tak prosíme o info.
Sobota, 19. listopadu 2016 - 10:44:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13111
Registrován: 12-2007
Pokud R dosáhne Tišnova "v celou lichou hodinu" tak bude bezkolizní s Os odjíždějícími ve všední dny každou hodinu v 00 jak?
Zjevně tam dojde k posunu, kdy Os směr Brno odjede z Tišnova až v X:03 h (možná snaha stíhat ostrý, cca 6minutový obrat?**) a X:33 h (což zapadá i do - v té koncepci též zmíněné - představy obracet Os vlaky už v žst. Křižanov okolo X:00 h, a to s ostrými obraty).

Spekulativní otázkou z mého pohledu je, zda bude JMK v témže výhledovém stavu (kdy budou elektrizovány mj. právě i Hustopeče) preferovat dosavadní časové polohy linky S3 anebo zda sám neprovede posun časových poloh. Pak by najednou byly odjezdy (nejen) z Tišnově ještě úplně jiné.

** Anebo (v souladu s přáním ředitele Kordisu, viz konec prvního a začátek druhého sloupce) pokračovat z Tišnova do Nedvědice, ovšem toho času zjevně nejde o reálně projektovanou záležitost, která by při uvedených časových polohách byla ve slušném nesouladu s tím, co si pro Starou Tišnovku ve své koncepci představuje Kraj Vysočina.

Každopádně, čas ukáže.
Výluka
Neděle, 20. listopadu 2016 - 13:42:05  
Neregistrovaný host
141.0.12.144
Takže MP Adamov nikdy nepokutovala vysoké autobusy jedoucí v podjezdech pod tratí 260 v protisměru?????? Jen se zeptejte na Dopazu! Sami řidiči jezdící na výluce toto potvrzují.
Neděle, 20. listopadu 2016 - 15:55:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 844
Registrován: 6-2002
Výluka: Jsou tam značky přikázaný směr. Reálně je to sice určené k projíždění v protisměru, ale značení tomu neodpovídá. Správně by pod značkami přikázaný směr měla být nějaká dodatková tabulka. Navíc v místech kde pod most vjíždí správným směrem by měla být nějaká informace, že mají umožnit průjezd velkým vozidlům jedoucím v protisměru. A ani jedno z toho není.
http://zhmotnujeme.cz/
Neděle, 20. listopadu 2016 - 16:11:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12474
Registrován: 5-2002
Neboli klasickej značkářskej šlendrián...?
Neděle, 20. listopadu 2016 - 16:35:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 845
Registrován: 6-2002
Hajnej: Nevím.

https://mapy.cz/zakladni?x=16.6690823&y=49.2879770&z=18&pano=1&pi d=1294036&yaw=3.724&fov=1.257&pitch=0.171

Když se podívám na tohle, tak paradoxně jsou v tomhle směru údaje nad oběma mosty, ale je tam přikázaný směr bez jediné výjimky.
http://zhmotnujeme.cz/
Neděle, 20. listopadu 2016 - 16:44:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12478
Registrován: 5-2002
Tak asi nejčístší by bylo při potřebě projet proti srsti vyslat Igráčka se "zastavovacím terčem pro jiné osoby" + cedule že když už, tak jedině takto...
Ovšem vysrat se na jakékoliv značení a poslat tam inkasovat městapo je na přesdržku.
M_g
Neděle, 20. listopadu 2016 - 17:54:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 673
Registrován: 6-2006
V časech dávných tam býval pruh s vyšší průjezdnou výškou opatřen oboustranně značkami určujícími přednost při průjezdu zúženým profilem tak, že ten, kdo jel ve "svém" pruhu měl přednost.
Možná u toho byla dodatková tabulka s výškou vozidla, pro která je průjezd protisměrem povolen.
Neděle, 20. listopadu 2016 - 21:50:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1127
Registrován: 5-2007
Paradoxně jsem za dva dny v práci neviděl kolem projet jako ND jediný vysoký autobus - všechno nízké Karosy a pod.. Možná vysoké jezdily, ale já je nepotkal[wink]. Zato dnes večer potmě (takže jsem neviděl co to bylo za typ, ale půlměsícová koncová světla, takže asi nové Iveco) jel kolem jeden s klasickou světelnou zelenou cedulí, a na ní napsáno "Vůz jede za vlak".
Kolem čtvrté odpo. v Adamově těsně před stanicí na koleji od Brna podbíječka a Cargo se sypákama, kolem půl osmé dráteníci.
A včera vtipný výpravčí v Blansku, na světelné tabuli odjezdů na řádku dole běhalo "Lidi!!!! ... běžte všichni podchodem!!!"
Adamov
Pondělí, 21. listopadu 2016 - 07:10:15  
Neregistrovaný host
141.0.12.144
Přesně jak píšete. Značky tak jsou sice jasné, ale nedá se to řešit, že tam při výluce pošleme MP a budem to vybírat. Naštěstí tam ta MP vlastně buzeruje jen vlastní obyvatele a né třeba Blaňáky. Dopaz má hodně vysokých busů a nejde stavět jř podle výšky busu spodem/vrchem. Někdo na městě v Adamově je pěkně připosranej a tak to prohlášení co je výše :-)
Slanour
Pondělí, 21. listopadu 2016 - 17:24:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 547
Registrován: 6-2008
Adamov: No tak ono hlavně město Adamov a vlastně celé UDH je takový stát ve státě, takže se vůbec nedivím ničemu, co provádějí..takové paka člověk jenom tak někde nepotká..[kecal]
Slaňour
Díra
Úterý, 22. listopadu 2016 - 05:02:39  
Neregistrovaný host
82.145.221.110
Adamov je něco jako Bruntál. Hezké okolí, ale strašná díra.
Úterý, 22. listopadu 2016 - 12:27:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1128
Registrován: 5-2007
Omlouvám se za out, ale pro Slanour:
UDH je prosím co?? Adamov, toť moje dávné mládí, a já to znal jen pod zkratkama ÚRP (údolí rychlých pilníků) nebo BOUŘE (bordel u řeky)[lol]
Úterý, 22. listopadu 2016 - 12:41:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 753
Registrován: 8-2006
UDH = údolí dutých hlav.

Kdysi měla toto označení oblast v Brně pod Krematoriem na ulici Jílová, kde měla Veřejná Bezpečnost svoji policejní školu.
Úterý, 22. listopadu 2016 - 13:02:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12490
Registrován: 5-2002
VP1: Kdysi měla toto označení oblast v Brně pod Krematoriem na ulici Jílová, kde měla Veřejná Bezpečnost svoji policejní školu.
V Praze se tak ze stejného důvodu jmenuje část údolí Rokytky pod Hrdlořezy.

Co se týče Adamova, tak je ložený peklo ty paneláky na stráni - vypadá to jako papírovej Betlém, co mívaly naše babičky...
Úterý, 22. listopadu 2016 - 17:18:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9076
Registrován: 9-2004
Vasekpetr1 - ÚDH v Brně pořád ještě funguje [happy].
radosto
Úterý, 22. listopadu 2016 - 17:25:54  
Neregistrovaný host
89.103.167.232
Ahoj,

Snad píšu správně sem.
Co si myslíte o rychlíkových vlacích na trati Brno-Bohumín? Já osobně jsem zděšen. Ano, za 10 let, co tady pravidleně jezdím, tak se vše zlepšilo (už tam nejsou koženkové sedačky atd.), ale pořád to není na úrovni 21. století (a kurnik, jsme přece jedna z nejbohatších zemí na světě, tak už tu můžeme mít 21. století i na trati, která spojuje 2. a 3. nejvetší město v zemi!).

Prostě už nemám chuť cestovat ve vagónu, který je špinavý, netopí (minulý týden jsem musel obléct i kabát) nebo na vás prší (při zavřeném okně), což se mi stalo cca před měsícem. To, že se mi to stalo v roce 2008 v první třídě (docela mohutně, nasákl to koberec, a hodně čvachtal) jsem ještě bral (měl jsem režijku), ale v roce 2016 (jako tvrdě platící jízdné i daně)? Naštěstí sněžení jsem zažil jen cestou do Prahy z Ostravy (a nazpět) a to ještě před RegioJetem.

Dále rezervační systém. Párkát se mi stalo, že zarezervuji místo a vagón je jiný (místo růžovo-zeleného, jiný a naopak, to pak rezervované místo ani neexistuje). A přitom ostatní věci už se fakt zlepšili a ČD se snaží (i průvodčí jsou příjemnější).

Asi takto. Čekal jsem, že MD objedná na tuto trať InterPantery a ono zatím nic. Nebo se něco chystá?
Úterý, 22. listopadu 2016 - 18:47:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3985
Registrován: 5-2002
Brno - Přerov už jedině Arriva Expresem [blesk] . Tu trať by chtělo postavit úplně znovu, než to každý měsíc dojebat nějakou výlukou [zadnice] . Pak by "moderní" vozidla měla smysl.
Urolog
Úterý, 22. listopadu 2016 - 18:57:11  
Neregistrovaný host
37.188.230.148
To, že se mi to stalo v roce 2008 v první třídě (docela mohutně, nasákl to koberec, a hodně čvachtal)

Z toho si nic nedělejte, stát se to může komukoliv. Ovšem pokud se vám to stává opakovaně, měl byste navštívit lékaře.
radosto
Úterý, 22. listopadu 2016 - 20:12:11  
Neregistrovaný host
89.103.167.232
Urolog:
"Z toho si nic nedělejte, stát se to může komukoliv. Ovšem pokud se vám to stává opakovaně, měl byste navštívit lékaře."

Vidíte. Ani mě nenapadlo to nějak moc řešit. Tak to udělám tak, že jízdu budu reklamovat a budu chtít slevu. A možná pokud z toho nějak nastydnu, tak i víc... Díky za tip.
22michal
Středa, 23. listopadu 2016 - 09:41:34  
Neregistrovaný host
85.93.96.37
V poslední době vlakem moc nejezdím, ale co sleduji, tak mě připadne, že na S2 jezdí čím dál méně Panterů. Dnes třeba na Os4008 jel plecháč a čtyři Bymáče. Jedná se o výpadek z důvodu přistavování Panterů na prav. opravy, nebo se zvýšila poruchovost?
Panter
Středa, 23. listopadu 2016 - 11:04:53  
Neregistrovaný host
88.101.101.189
Pomalu končí životnost čínských součástek.
Practicus
Středa, 23. listopadu 2016 - 15:01:52  
Neregistrovaný host
89.103.184.177
22michal - se divíte? na jedné z nich jsou polámaný optokáble, servis o nich ví už od výroby a co myslíte, že se stalo? - nic, skončila záruka a finito - dopadne to úplně stejně, jako s ř. 380, i když, poslední dobou, co se tak dívám, se stav těch provozuschopných zlepšil (otázka je, na jak dlouho)
- ovšem, taky ten plech mohl zaskakovat za PTG
IDS JMK
Středa, 23. listopadu 2016 - 19:43:48  
Neregistrovaný host
88.101.106.91
radosto: Mě na bohumínech nejvíc štve cestování v letních horkých dnech. Asi u nás po revoluci neznali slovo: KLIMATIZACE!!![ko]
Čtvrtek, 24. listopadu 2016 - 22:39:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1130
Registrován: 5-2007
Ale houby MP Adamov, most to byl!![biggrin]
http://blanensky.denik.cz/zpravy_region/autobusy-jezdily-oklikou- kvuli-rozbitemu-mostu-20161124.html
Fakt je, že jsem si vygůglil celkovou hmotnost Croswaye, a ta dělá 18t, Karosa 951 17,8t...
Neděle, 27. listopadu 2016 - 00:59:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2779
Registrován: 8-2004
David:
"A samozřejmě i v tom článku ze ŽM je taktně zamlčeno, jakým způsobem bude zajištěna, přesněji řečeno zredukována, příměstská/regionální doprava v úseku Šakvice - Břeclav. [happy]
"
No a to je přesně ono, proč mi celá ta elektrizace Hustopečí přijde jako hloupost. Léta fungující model dopravy na Koridoru rozvrtat k nepoznání. A Ladná a Rakvice se budou řešit buď zastavováním Sp/Rx, které jsou už teď narvané k prasknutí, nebo se ty zastávky úplně zruší a obsluha se nechá jen na návazných autobusech. Čímž ale místní, léta zvyklé na [masinka], tak akorát přinutí sednout do [auto]. Pochybuji, že Kordis zavede nějaké Os Břeclav – Šakvice, protože všechny prachy půjdou na posílení dopravy mezi Brnem, Židlochovicemi a Hustopečemi. Ale i kdyby, stále to pro místní znamená zbytečný přestup a vzhledem k tomu, že jsou skoro u dálnice, asi si dokážete představit následky. Hádám, že varianta zastavení provozu na trati 254 a řešení přímého spojení Hustopečí s Brnem přímým autobusem (který mimochodem, před IDS fungoval ke spokojenosti místních), asi nebyla na pořadu dne. Přitom by to byla ta nejlogičtější a nejlevnější varianta, bez rozvrtání současných dopravních vazeb. Ale jak říká klasik: „Je to marné, je to marné, je to marné“.
Zákaz kouření není žádná sranda[pozor]

Ares: To nejlepší z Irisbusu [wink]
Neděle, 27. listopadu 2016 - 19:47:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 464
Registrován: 2-2011
Mě ta elektrifikace jako hloupost rozhodně nepřijde. Ale nejpozději zároveň s ní musí přijít nová vozidla. Jen se bojím, že to zase dopadne univerzálním řešením: Plecháč se čtyřma.
Pořád tak trochu doufám, že se spuštěním této linky (po elektrifikaci) někoho tam nahoře napadne aby byly Os Brno - Šakvice - Hustopeče složeny ze 2 dvouvozových jednotek Regiopanter* s tím, že by se v Šakvicích souprava rozpojila a první jednotka by pokračovala do Šakvic, druhá právě do Břeclavi.
Druhá varianta, která mě napadla (o poznání horší), by počítala se zkrácením osobáků Brno jen do Hustopeč, ale z Břeclavi by mohl jezdit sólo motor (např. 854) přímo do Hustopeč (-popřípadě Velkých Pavlovic.)
Plány na odříznutí Rakvic, od železniční dopravy - nebo přidání zastávek R/Sp do Hodonína jsou hloupé.
* Má to jedno velké úskalí: Kdo by nakoupil a zaplatil tolik elektrických jednotek...
Neděle, 27. listopadu 2016 - 20:24:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1518
Registrován: 2-2009
Má to jedno velké úskalí: Kdo by nakoupil a zaplatil tolik elektrických jednotek...
Přesně tak. Do toho je v plánu i elektrifikace tratí 340 a 240 [happy]
Nejkrásnější pohled na svět je ze sedla jízdního kola
Neděle, 27. listopadu 2016 - 20:25:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2783
Registrován: 8-2004
No, vzhledem k tomu, že tu mluvíme o plánech v horizontu minimálně jednoho desetiletí, tak o soupravy bych se tolik nebál. Předpokládám, že v té době už bude většina Honeckrů minulostí, třeba i proto, že se konečně vyhlásí VŘ na dopravce.
A rozpojování dvou jednotek by také bylo řešením, ale i to má svá úskalí. Nejen že může dojít k technickým problémům při spojování, ale také by byli potřeba dva průvodčí, což by také navýšilo provozní náklady. Ale ano, stále lepší řešení, než ten sólo motorák (či nějaký podobný ekvivalent) nebo navyšování zastávek Sp/Rx, o případném zrušení zastávek Rakvice a Ladná raději nemluvě. Přesto mi stále jako logičtější, jednodušší a levnější řešení přijde přímý autobus do Hustopečí, který by mohl, po protažení vlaku do Židlochovic, i nahradit 505, čímž by se zabili dvě mouchy jednou ranou.
Zákaz kouření není žádná sranda[pozor]

Ares: To nejlepší z Irisbusu [wink]
Neděle, 27. listopadu 2016 - 20:31:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5271
Registrován: 12-2011
Kdo by nakoupil a zaplatil tolik elektrických jednotek...

Lze buď vypsat výběrové řízení na nového dopravce, který to koupí, nebo do té doby vznikne státní pujčovna vlaků. Plecháč se čtyřma nebo 560, to je naprosto nepřípustné.

přímý autobus do Hustopečí

Já se divím, že ty přímé autobusy ještě dnes někdo vytahuje. Možná max. nějaké expresní špičkové spoje by se zkusit daly.

(Příspěvek byl editován uživatelem intelpetr.)
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Neděle, 27. listopadu 2016 - 20:52:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2785
Registrován: 8-2004
Intelpetr: A co je na přímých autobusech, které by byly levnější, rychlejší a nerozvrtaly by funkční systém na části koridoru a zároveň by ulevily přetíženým Sp/Rx a do budoucna by se jimi mohla nahradit (a už dnes posílit) 505, tak moc špatně?
Zákaz kouření není žádná sranda[pozor]

Ares: To nejlepší z Irisbusu [wink]
Bkp
Neděle, 27. listopadu 2016 - 21:18:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7614
Registrován: 8-2003
Ta příprava na výběrko na cca 50 souprav pro jihomoravský kraj a do jeho vlastnosti už padla?
Slepeckou holí se golf nedá hrát!
Neděle, 27. listopadu 2016 - 21:50:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2787
Registrován: 8-2004
Upřímně, netuším. V předvolebním boji se toto neobjevilo a po oznámení toho plánu na „státní půjčovnu vlaků“, se kterou tehdy kraje nesouhlasili, to nějak utichlo. A je otázka, jak se k té „půjčovně“ teď postaví kraje, v nichž má najednou Ťokovo ANO navrch, což asi rozhodne i o případné budoucnosti té krajské zakázky (je-li tedy ještě vůbec aktuální). A taky je otázka, jestli tu „půjčovnu“ ještě Ťok do konce volebního období dokáže prosadit.
Zákaz kouření není žádná sranda[pozor]

Ares: To nejlepší z Irisbusu [wink]
Pondělí, 28. listopadu 2016 - 13:57:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1359
Registrován: 4-2011
Tak ony ty autobusy "z jihu" mají tu nespornou výhodu, že významnou část cestujících vezou ke hřbitovu, kde přestupují na prázdné (z ÚHS jedoucí) d-5, respektive jiné linky. Hrnout to všechno do centra vlakem s argumentem, že "tam odtud jim jede všechno všude", asi není to pravé ořechové. Dodneška jsem nepochopil význam heršpického nádraží a lituju každého, kdo se tam musí trmácet, kdežto zastávka na Strážní nebo u hřbitova je výrazně praktičtější. Pokud jsem dobře viděl v územáku, tak z té křižovatky Heršpická-Jihlavská pod Londýnským náměstím povede nějaká spojka...

Pro cestujícího není nic horšího, než když po cestě do práce kouká z okna jedoucího vozidla IDS na své pracoviště, ke kterému se pak vrací narvanou MHD. Takže přelézá do auta.
Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
Úterý, 29. listopadu 2016 - 01:45:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13119
Registrován: 12-2007
Pořád tak trochu doufám, že se spuštěním této linky (po elektrifikaci) někoho tam nahoře napadne aby byly Os Brno - Šakvice - Hustopeče složeny ze 2 dvouvozových jednotek Regiopanter* s tím, že by se v Šakvicích souprava rozpojila a první jednotka by pokračovala do Šakvic, druhá právě do Břeclavi.
Zní to logicky, ale:
- pak je otázkou, proč tedy s touto variantou nepočítá organizátor dopravy (viz první sloupec zde)
- tím pádem vznikne několikaminutový pobyt v žst. Šakvice = další prodloužení cestovní doby Brno - Hustopeče (která tak jako tak bude u přímých Os vlaků delší než je nynější cestovní doba v kombinaci "rychlíkem z Brna do Šakvic a tam přestoupit na vlak do Hustopečí").

Má to jedno velké úskalí: Kdo by nakoupil a zaplatil tolik elektrických jednotek...
Přesně tak. Do toho je v plánu i elektrifikace tratí 340 a 240 [happy]

Nutno připočíst též obnovení Os/Sp vlaků mezi Brnem a Vyškovem po modernizaci tratě.

A nutno počítat i s drátizací t-244 do Ivančic/Moravského Krumlova, viz první odstavec posledního sloupce zde.
Mmch. koukám, že jedno vládní usnesení "na 15 let dopředu", které se během těch 15 let beztak několikrát změní, je bernou mincí i tady; celkem paseku dělá i v Libereckém kraji - viz příslušná diskuse; nemluvě o elektrobusovém šílenství.

Tak ony ty autobusy "z jihu" mají tu nespornou výhodu, že významnou část cestujících vezou ke hřbitovu, kde přestupují na prázdné (z ÚHS jedoucí) d-5, respektive jiné linky.
Na tomto místě připomenu, že po zadrátování Židlochovic a Hustopečí počítá objednatel se ZRUŠENÍM linky č. 505 v úseku Rajhrad - Brno (viz prostřední část prvního sloupce).

(Příspěvek byl editován uživatelem David.)
Úterý, 29. listopadu 2016 - 05:07:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2790
Registrován: 8-2004
David:
"Na tomto místě připomenu, že po zadrátování Židlochovic a Hustopečí počítá objednatel se ZRUŠENÍM linky č. 505 v úseku Rajhrad - Brno (viz prostřední část prvního sloupce).
"
Ovšem objednatel již nezmiňuje, jak chce zajistit obsluhu Vojkovic a Holasic, kterou dnes zajišťuje právě linka 505. A ne vlakem ty Vojkovice nepůjdou, neboť mají zastávku na okraji. Naopak Holasice by vlakem obsloužit šly, ovšem to by v nich někdo nejdřív musel postavit zastávku. A pokud je mi známo, takovou zastávku nikdo neplánuje.
Zákaz kouření není žádná sranda[pozor]

Ares: To nejlepší z Irisbusu [wink]
Úterý, 29. listopadu 2016 - 12:30:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13120
Registrován: 12-2007
Ovšem objednatel již nezmiňuje, jak chce zajistit obsluhu Vojkovic a Holasic, kterou dnes zajišťuje právě linka 505.
Zmiňuje tamtéž (505 zkrácena jen na úsek Židlochovice - Rajhrad + dílčí omezen provozu).
Tzn. autobusem k rajhradskému nádraží a přestup na vlak.

Samozřejmě, tím více zesílí jev popisovaný Focusem_1976, totiž když cestující po cestě do práce** kouká z okna jedoucího vozidla IDS na své pracoviště, ke kterému se pak vrací narvanou MHD.

** A dodávám, že nejen do práce, ale třebas i do FN Bohunice či do univerzitního kampusu.

Dosud tu nezazněla jedna věc, která se může negativně dotknout cestovní doby z Brna do Hustopečí (a podobně tak i z Brna do Boskovic) - čím více pojede po koridoru rychlých vlaků (R či expresní vlaky - viz postupné přidávání dalších expresních spojů na t-260, ale i na "dolní" části t-250), tím častěji budou příměstské vlaky předjížděny = (další) prodloužení cestovní doby.
Úterý, 29. listopadu 2016 - 19:47:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2791
Registrován: 8-2004
No, možná si Kordis dokáže vynutit naprostou přednost svých vlaků, jako si ji dokázal vynutit Ropid v okolí Prahy. Že to bude bordel, který povede k dalšímu znehodnocování dálkových vlaků, o tom žádná.
Zákaz kouření není žádná sranda[pozor]

Ares: To nejlepší z Irisbusu [wink]
X-Host
Úterý, 29. listopadu 2016 - 19:49:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1550
Registrován: 7-2009
David: Anebo (pokud je takové vytížení), tak to signalizuje, že 3 resp. rovnou 4 kolejná trať by nebyla od věci (ale na to tuplem nikdo nesežene prachy)...
Renesance kolejové dopravy přijde! (a přijde nás draho, čím později - tím dráž).
Úterý, 29. listopadu 2016 - 20:08:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 809
Registrován: 9-2007
David: Elektrifikace Brno - Zastávka bych se nebál. Pan Horský je buďto veselá kopa, nebo se mu nedoneslo, že v Tetčicích úřaduje pan Mlok z OS Voda z Tetčic, který bude stavbu blokovat zřejmě do smrti. Pokračování "drátizace", jak to ty láskyplně nazýváš, až do Třebíče, považuju už za úplnou scifi, vzhledem k předpokádanému výskytu dalších ekofanatiků od Zastávky dále...
Úterý, 29. listopadu 2016 - 20:17:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 631
Registrován: 7-2006
Huffnagell: Víte o nějakých ekofanaticích "od Zastávky dále"? Jinak p. Mlok asi nebude zas tak velký nadčlověk, když mu uteklo územko na revitalizaci Zastávka - Okříšky...
Úterý, 29. listopadu 2016 - 20:26:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 810
Registrován: 9-2007
Baile atha: Na vykání si nepotrpím a ekofanatiky osobně neznám. To, že mu něco uteklo neznamená, že mu uteče i toto. Ten člověk má neuvěřitelně velký akční radius, a potom, kolikrát už napadnul stavbu Brno - Zastávka už bych se ničemu nedivil. Takový mlok nebo jiný ohrožený druh se prostě zničehonic zjeví ausgerechnet tam, kde OS potřebuje.

Mmch, existují nějaké hodnověrné informace, jestli a pokud ano, tak kdy se má začít stavět?
Bugear
Úterý, 29. listopadu 2016 - 23:39:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3491
Registrován: 8-2005
@Bkp: Tam šlo jen o Haškův předvolební kec, neboť to předpokládalo vyčerpání prakticky celé alokace OPD na regionální vlaky v jednom kraji, což už tehdy bylo zjevně mimo mísu.
»Online výpočet kontrolní číslice« »Výpočet kontrolky na mobilu (Java)«
Lekce češtiny pro diskutéry: píšeme výjimka, standard, ližina. Tipovat znamená odhadovat, typovat znamená psát či provádět typovou zkoušku.
podlipak
Středa, 30. listopadu 2016 - 02:16:30  
Neregistrovaný host
80.79.24.10
Ahoj, omlouvám se, že vstupuji do diskuze o elektrifikaci tratě směr Třebíč, ale nenašel jsem vhodnější vlákno pro můj příspěvek. Nejsem žádný velký železniční fanda, ale občas mrknu na vláček, co u nás projíždí za zahradama. Chtěl bych se zeptat, jestli po trati 300, konkrétně v úseku hlavní nádraží - Brno - Chrlice jezdí na některých vlacích ještě dieselové lokomotivy?
Se známými jsme na vycházce v Chrlicích v neděli 20.11. procházeli kolem nádraží asi kolem 21hod. a Chrlickým nádražím právě projížděl od Sokolnic vlak tažený Brejlovcem. Pohledem do tratového jízdního řádu jsem zjistil, že to byl asi Sp. 1646 Hostýn na své cestě do Brna. Ikdyž jsem o tom nenašel žádné informace, pravděpodobně byla nějká výluka na Vlárské trati, nebo že by nám tu přes Holásky začali zase projíždět i dieselové lokomotivy a né pořád dokola jen jednotky 560 a 640?
Ikdyž pravda, v noci jsem párkrát slyšel projíždět asi nějaký nákladní vlak, který dle zvuku táhla nějaká docela hlučná lokomotiva :-)
Spěšňák do hor
Středa, 30. listopadu 2016 - 07:34:28  
Neregistrovaný host
82.145.221.127
Podívejte se do jízdního řádu a bude vám to jasné :-)
Už víte, že je to hostýn a kudy a kam jezdí ji snad najdete.