K-report
 

Archiv diskuse Tramvaje v Brně do 30. 07. 2015  

Diskuse K-report » Archiv 2015 » Tramvaje a metro » Tramvaje v Brně » Archiv diskuse Tramvaje v Brně do 30. 07. 2015 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Adam_r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1364
Registrován: 10-2003

Odesláno Čtvrtek, 16. července 2015 - 13:35:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Adamek> Absolutni preference neni tak casta (Kamenolom, Celni), ale na docela dost krizovatkach se v pripade, ze se blizi tramvaj "podrzi" volno (Semilasso, Husitska), aby nepadlo stuj primo pred tramvaji, eventuelne se vklada velmi kratka dodatecna faze do programu krizovatky (Semilasso vpravo, Moravske namesti x Koliste, Konecneho namesti odboceni vpravo).
Kobra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 322
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 16. července 2015 - 16:22:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Adamek - křižovatek s preferencí MHD (nejen tram) už je několik desítek (před rokem to bylo myslím kolem 70)..
M2359
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 497
Registrován: 10-2012
Odesláno Čtvrtek, 16. července 2015 - 17:18:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kobra: v provozu to ale moc vidět není, preferenci mají mít i křižovatky pro autobusy a taky nic moc, spíš nic....

www.modelytramvaji.cz můj web o modelech MHD ve velikosti HO, TT a N
Kobra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 323
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 16. července 2015 - 17:57:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nastavení už je věc druhá, kór když se to musí sladit s BKOMem a dopravákama..
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5996
Registrován: 1-2007
Odesláno Pátek, 17. července 2015 - 16:31:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Thingie
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1074
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 17. července 2015 - 17:03:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jako lítat s vrtulníkem v obýváku

To je ten komicky kontrast, kdy na jednu stranu je to prece blizko a kdo tam chce, mel by se tam dopravit pesky, na druhou stranu tam nesmime dopustit, aby doprava byla tak pomala, ze by bylo lepsi jit pesky.

Východní Evropa jste vy.
Deleter
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 570
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 20. července 2015 - 14:14:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Doktor: tady nejsme na gestapu.
OndraS: kdo nutně potřebuje 2x do roka vjet do centra, toho ta jednorázová dvacka nezabije
Rezidenti by samozřejmě platili taky, akorát by mohli využít výhodnější paušál. Bydlení v centru je holt výsada, ne právo. Výhodné je už dnes pro lidi, kteří auto nemají - kromě toho, že tam nikde nezavazí a nemusí tam přijet a odjet se taky spíš centra drží při utrácení a to centru prospívá.
Jistě, zpoplatnění není ideální, ideální je absolutní zákaz vjezdu gumokolům.
9001: Prášek si vem, nikdo ti nebrání. Auta se samozřejmě pletou do MHD, protože je jich moc. Méně jich bude, když bude drahé dopřát si luxus průjezdu centrem a nebo když to bude úplně zakázané. A nejde jen o centrum. jakou motivaci mám jet rozpálenou narvanou 44 s obsahem různě páchnoucích lidí, když můžu v té stejné koloně na OŠ stát ve svým klimatizovaným voňavý autě, že.
marekmarek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.113.217.2
Odesláno Pondělí, 20. července 2015 - 14:22:03    Odkaz na tento příspěvek  

Auta jsou pro MHD v zásadě jedinou konkurencí. MHD by jim mělo konkurovat kvalitou, cenou a rychlostí. No a když to nepůjde, tak ta auta pro jistotu zakážeme, že? :-D
-OndraS
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.116.85
Odesláno Pondělí, 20. července 2015 - 15:26:36    Odkaz na tento příspěvek  

ideální je absolutní zákaz vjezdu gumokolům

To jsem si dřív, když jsem byl mladej, blbej a bez auta a bez řidičáku, myslel taky. Ale při vší úctě je to fakt nesmysl. Postupem doby jsem úplně otočil názor, na což samotný fakt, že jsem se stal majitelem ŘP a majitelem auta, neměl většinový vliv.
Rověž tak si nemyslím, že bydlení v centru je nějaká výsada. Ono je to trochu naopak, centrum je to proto, že tam bydleli lidi. Lidi potřebovali služby, no a tak se stalo, že stálo dvacet baráků a u nich pekárna, švec a kovář. No a najednou z toho byla vesnice, pak větší vesnice a pak Brno - největší vesnice v ČR. No a teď najednou budeme tvrdit, že bydlet ve městě, které vnizklo právě proto že tam bydleli lidi, je vlastně výsada? No tak budiž, já osobně si myslím že bydlet v centru je spíš trest, a za výsadu považuju takový lokality jako horní Komín, nebo Žebetín, ale to je celkem jedno.

Dneska mě napadlo, že existují i situace, kdy se MHD tak nějak brzdí sama, přičemž když člověk nevidí přes komára velblouda, tak se mu může zdát, že ho brzdí ty zatracený auta: jmenuje se to například zastávka Klusáčkova. Zastaví tam Žuk na lince 83, nastupují lidi. Za ním stojí třeba pět aut, pak stojí trolejbus. Kdyby ten Žuk šel objet, tak by ty auta byla dávno někde o dvě křižovatky dál, a já bych s trolejbusem třeba mohl zastavit za Žukem, a lidi by mezi náma mohli přestupovat. Za trolejbusem samosebou další fronta, Žuk odjede, auta za ním taky, a zase zastavuju já a znova to všechno stojí. Posouvá se to jak u debilů na dvorečku, místo toho aby tam byl pořádně dlouhej záliv třeba na 2 kloubáky aauta to mohly objet.
Konečňák. Zastaví trolejbus linky 25/26, a protože zastávku nikdo za prase nemohl umístit o blbých pět metrů dál, tak trolejbus nejde objet, za ním zastaví auta, ta chytřejší před křižovatkou, ta blbější v křižovatce. Blokují odjezdy tramvaje. Ano, zase za to můžou řidiči aut, samosebou že ne ten, kdo schálil zastávku, kde se dá blbě objet leda sólo.
Kamenolom. Netřeba komentovat.

Aby nevznikla mýlka, neobhajuju tady ježdění autem za každou cenu, tak jak někteří by s ním jeli pomalu až do obýváku a v nákupním centrum musí být oni ti, kteří stojí nejblíž u vchodu, ačkoliv tam blokují rampu pro invalidy; mě prostě jenom štve, že z něčeho, co bylo kdysi symbolem svobody, tedy z auta, se stalo cosi nenáviděného a brzy asi i trestného. Za chvíli bude kombinace vjezd do centra + "starý auto" (třeba jedničková fabia) minimálně přestupek [crazy]
-OndraS
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.116.85
Odesláno Pondělí, 20. července 2015 - 15:54:55    Odkaz na tento příspěvek  

B01
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 795
Registrován: 5-2006

Odesláno Pondělí, 20. července 2015 - 18:12:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

existují i situace, kdy se MHD tak nějak brzdí sama
Svatá pravda. Klusáčkova už musela s prominutím nasrat tolik lidí přestupujících mezi tramvají a trolejbusem.

Sám jsem se podivoval, že na zrekonstruované Milady Horákové údajně nejsou ostrůvky pro šaliny dostatečně dlouhé, aby tam mohly zastavit dvě za sebou. To samý Konečňák u tramvají z centra. Dvě se tam nevejdou, a tak zastaví jedna, druhá čeká se zavřenýma dveřma, první čeká na volno, a až pak druhá může vjet do zastávky a otevřít dveře, mezitím semafor už je zase na stůj a za zády už čeká třetí tramvaj.
Poklop D400
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.80.234.119
Odesláno Pondělí, 20. července 2015 - 18:52:59    Odkaz na tento příspěvek  

Zakázat vjezd aut do centra úplně. Jo jasně a pro zeleninu si zajdu na Zelňák. UPS, nikdo to tam na hrbu tahat nebude, 6 metráků brambor na prodej. Takže budu muset z centra ... pryč. Návoz zboží do okolních obchodů? Nic asi že? Maximálně ruční vozík. To vám v Pegasu poděkují, až budou zavírat pivovar, protože nemají jak expedovat pivo do hospod po městě. Stejně tak zásobování restaurací jídlem. A muzikanti Vám budou taky děkovat s úklonou až budou tahat nástroje v rukách. Příště nepřijedou. Nakonec to dopadne tak, že centrum bude vypadat jako Mosilana.
A vodárny aby si předem vyřídily povolení, když pojedou k havárii. [crazy] Nebo nám snad Deleter odtahá prefoše na rekonstrukci na zádech? Asi ano, když chce _absolutní_ zákaz.
Nebo je to případ, který se nastěhoval do města a vadí mu, že tam žijou i jiní lidi?
Izidor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 456
Registrován: 12-2006

Odesláno Úterý, 21. července 2015 - 07:02:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podobné je to i u zastávek Otakara Ševčíka a Dělnický dům, kde přestupovat mezi jednotlivými linkami proloženými auty a semafory je také úžasné...
Rem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 798
Registrován: 11-2008

Odesláno Úterý, 21. července 2015 - 08:45:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zeleňák je pase. Polovina trhovců zůstala na moraváku a chrochtají si blahem, páč tam korzuje víc lidí než na zelňáku.

Část poruch se vyřeší přestartováním vozu. Zbytek vyřeší autogen.
Goldfinger
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1553
Registrován: 9-2005

Odesláno Úterý, 21. července 2015 - 10:34:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bydlení v centru není výsada, tam bydlí ti, kteří na to mají a vyhovuje jim to. Zákaz IGK je fakt nesmysl a řekl bych, že jen o něco menším nesmyslem jsou zóny.
Když se do centra nebude moct přijet, tak se vylidní. Ono už to je patrné dnes. Do Olympie se dá legálně dojet a zaparkovat autem a praská ve švech. V centru obchody skomírají.
Chce to nebýt tak militantní.
Pamatuju si, že auta normálně mohla Joštovou a Rašínovou (na Svoboďáku byl mega kruháč). Neříkám, že by se to mělo obnovit, ale současný stav mi připadá tak nějak vyvážený. Pěší zóna v historickém jádru uvnitř hradebního okruhu s ulicemi, kam se dá zajet.
romanovec
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.134.35
Odesláno Úterý, 21. července 2015 - 10:44:07    Odkaz na tento příspěvek  

Samozřejmě - a zelňák je passé mj. i proto, že tam nejde vjet autem. Letošní nákup okurek samozřejmě také provedeme na Moraváku, kde není problém naložit našich tradičních 7 kilo do auta. Tím pádem nebudeme muset vláčet celý nákup z trhů až na parkoviště u Tesca, jako dříve každoročně...
romanovec
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.134.35
Odesláno Úterý, 21. července 2015 - 10:52:32    Odkaz na tento příspěvek  

Goldfinger: souhlas, jen si myslím, že by ta auta měla být v parkovacích domech, ne na ulicích. Ale to se pomalu děje.

Jen bych dodal ještě jeden pro mne naprosto zásadní prvek preference Olympie před centrem - v Olympii je pořádková a úklidová služba, které zjednává pořádek. Olympie je čistá, o úklid se permanentně stará x lidí, kolem spousta voňavých a bezplatných toalet, žádné podivné existence polehávající po lavičkách a není problém projít, aniž by byl člověk pětkrát zastaven - tu pro podpis na petici, tu pro dotaci na nějakou akci, tu žebrákem, tu nějakým podivínem snažícím se ostatní přetáhnout na víru.

To jsou všechno důvody, pro které se centru čím dál více vyhýbám a nemít v centru příbuzné, prakticky tam už vůbec nepáchnu.
Goldfinger
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1554
Registrován: 9-2005

Odesláno Úterý, 21. července 2015 - 15:27:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dávají na za vzor Vídeň a müslím si, že právem. Za posledních pár let se udělalo relativně hodně - máme podzemní parking u Janáčka, zakladačový parking na Kopečné, staví se Parkhaus na Panenské a podzemní garáže na Veselé.
Dalšími možnými lokalitami jsou začátek Jezuitské naproti NZS a zatím nepostavený CD palác.
Vím, že tady rozpoutám mnohokrát omílané téma, ale důvodem, proč jet IGK a ne MHD může být v těchto dnech i to, že MHD je klimaprostá. A zejména v některých typech stačí i 3 min. k úplnému propocení.
Pořádek v centru by měla zajišťovat Městská policie. Znamená to vyhánět bezdéčka z laviček na Svoboďáku, hlídat prostor u Janáčkovy fontány, před rolou atd. Jenže to by jim nezbylo na botičky a radary...
Deleter
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 571
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 22. července 2015 - 10:35:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vidím, že se debata od případné zastávky na Husovce pěkně rozšířila. Tak popořadě:

IGK myslím osobní auto provozované soukromou osobou nikoliv za účelem podnikání. Jsem zvyklý pohybovat se ve společnosti lidí, kterým to dojde, takže se omlouvám, že jsem to nezdůraznil hned.

OndraS - auto mám a do centra s ním jezdím, proč bych nejezdil, když můžu. Tvůj popis vzniku centra je fajn, akorát jsi přitom zapommněl na to, že tak centrum vzniklo proto, že lidi chodili pěšky, ne jak dnes, kdy jedou se svačinou do práce 400m autem.
S debilním provedením zastávek plně souhlasím, přidám ještě obě na šilingráku směr Česká, Dělnický dům, je jich plno. U Dělňáku to asi jinak udělat nejde, ale na tom šilingráku by to aspoň mohlo mít inteligentní řízení semtamfórů.
Z auta udělaly symbol svobody markeťáci automobilek. Ve skutečnosti je to značně omezující a drahý koníček. Pro občana, ne pro firmy. A tak, jak automobilky dokázaly přesvědčit lidi, že jezdit autem je svoboda, tak se lidi dají přesvědčit, že je to v centru města zbytečnost.

Na zprávu z Prahy mám ten názor, že je to plně v souladu s mnohokrát potvrzenou teorií, že bez ohledu na množství a kvalitu komunikací je autaři nakonec zaplní všechny, protože čím pohodlnější bude průjezd místem, tím víc lidí jím pojede. Takže souhlas.

B01 - mě vůbec nepřekvapuje, že je rekonstrukce MH zprasená. V Brně by mě překvapil opak.

Poklop D400 - s tvým chápáním gumokolů jako všech vozidel s pneumatikami bys měl přidat i autobusy a trolejbusy, ne?

Rem - zelňák je samozřejmě pasé, neboť jeho rekonstruovaná podoba je vyloženě nepřátelská běžnému životu, tak jako Svoboďák, kde se daří jen neviditelným.

Goldfinger - problém je v tom, že v centru není nikde žádné parkoviště srovnatelné s tím u Olympie (>4000 aut),
Rozmarýn plus Jancl plus Pinki = 888 míst, tedy lehce přes pětinu, plus Rozmarýn se od srpna přestavuje na "Polyfunknční dům".

romanove - 7kg není žádná zátěž, ale jinak souhlas, plus parkovací domy viz co jsem napsal Goldfingerovi. S bezdéčkama je to těžké, fyzicky jim nic
udělat nemůžete, pokutám se smějí a když je seberete, zase je musíte pustit, protože na kriminál to jejich řádění není. Přesto prostor na zlepšení určitě je.


Obecně nic proti autům nemám, ale nedává mi smysl, aby byla na úkor MHD preferována, vůbec žádný. A nedělám to z lásky k MHD, ale prostě proto, že čím pomalejší a horší bude MHD, tím víc aut na silnicích bude. Nejvíce by se mi líbily páteřní linky MHD zcela odloučené od individuální dopravy, na to ale v Brně prachy nikdy nebudou.

Osobně to mám takto:
Auto
+ je rychlejší
+ je pohodlnější
+ hodím do něj nákup před krámem a doma vyložím
+ nesedí mi tam žádný smradlavý chrchloň
+ neřve mi žádný imbecil do ucha
+ poslouchám hudbu, kterou JÁ chci poslouchat

MHD
+ nemusím řídit
+ nemusím být střízlivý
+ můžu koukat po okolí a ne jen před auto a do špíglů
+ můžu potkat zajímavé lidi
+ nemusím řešit parkování

Tož jako tak.
Kondra89
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1257
Registrován: 10-2010
Odesláno Středa, 22. července 2015 - 20:11:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ve skutečnosti je to značně omezující a drahý koníček.
Záleží co má člověk za auto. Jsou auta, která jezdí za pár šupů, a pak to drahý koníček moc není. Třeba já jezdím trasu Brno-JH-Brno. Stačí ojetá benzínová felda a jet alespoň ve 2 lidech a už mě ta cesta vyjde levněji jak vlakem, nebo busem. O časové úspoře nemluvě.

že jezdit autem je svoboda
Pokud mám vozidlo, které mě doveze kdykoliv kamkoliv (samozřejmě v rámci předpisů) a nejsem tedy vázán na jízdní řády, linkové vedení a ostatní spolucestující, tak to podle mého názoru svoboda je.

že je to v centru města zbytečnost
Ve většině případů by mohla být, ale rozhodně ne vždycky. Najdou se situace kdy se i v centru auto hodí. Hlavně večer nejsou intervaly žádné terno a pokud má člověk složitější trasu s přestupy, auto může být výhodnější. Další věc jsou různí doktoři, jak už zmínil Ondra.
Doktor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3173
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 24. července 2015 - 22:32:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Deletere, tohle vskutku není gestapo, ale "odborný střetávací prostor". A proto očekávám odborné reakce. Vnesl jsi v plén svůj nápad, jak by se měla řešit daná problematika, tak od tebe očekávám fundovaný rozbor tvého nápadu. Nuž? Otázky byly položeny. Nebo to bylo z tvé strany jen takové bezmyšlenkovité plácnutí bez promyšlení hlubších souvislostí?

A rovnou přidej, čím mě omezuje vlastnictví a užívání automobilu, jak by vycházely cenově alternativy dle tebe drahého automobilismu a hlavně - jakým způsobem se podařilo "markeťáky automobilek" přesvědčit mě, že je automobil symbolem svobody pohybu. Tak s chutí do toho ;-)

železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Deleter
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 573
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 25. července 2015 - 14:08:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kondra: nevím, co je to JH. Jízda olítanou feldou není většinový fenomén a navíc se to bezpečností rovná mopedu se stříškou.

Doktor:
Asi jsem to nenapsal dost jasně, takže: objízdné trasy hledat netřeba, už jsou. Protože budou chvíli přetížené, budou na nich delší kolony a to samo donutí část IGK nechat káru doma. Je to pouhý reverz k procesu zasekání nových dopravních staveb novými popelnicemi. Ostatně, při rekonstrukcích se ulice taky uzavírají a objízdné trasy nikdo nijak zvlášť neřeší.
K vlastnictví automobilu se váže řada právních předpisů, které musíte plnit, to je notorieta. Jak se podařilo markeťáky automobilek přesvědčit Doktora neumím zhodnotit, protože nevím, jaké je jeho přesvědčení. Ale Doktor velmi dobře ví, že jsem psal obecně o celé společnosti, a to se stačí podívat na reklamy, k čemu automobilky vlastnictví jejich nové popelnice přirovnávají, nikoliv o Doktorovi.
Doktor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3177
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 25. července 2015 - 14:31:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A dál? Je třeba ti zopakovat původní příspěvek s otázkami?

K vlastnictví automobilu se váže řada právních předpisů, které musíte plnit, to je notorieta.
A? K celému lidskému bytí se váže řada právních předpisů.

...a to se stačí podívat na reklamy, k čemu automobilky vlastnictví jejich nové popelnice přirovnávají
K čemu?

železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4436
Registrován: 6-2004

Odesláno Sobota, 25. července 2015 - 15:40:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Deleter: Problém dnes je v tom, že většina lidé auto už má a už se jenom řeší zda do něj sednout vždy a nebo ho nechat více stát a jezdím s ním jenom na chatu... Bohužel MHD (žádná klimo, bezdáci a další nešvary) je o dost pozadu. Navíc jak tu zaznělo... Nemožnost řešení problémů v centru... opět bezdáci, škemrači a nevím co ještě... Tam je bohužel vina dnešní bezzubost zákonů... I když tam MP projde, tak jsou za 2 minuty zpět...

Automobilky: Ani nmi nepřijde, že by tlačily... Ano u dražších modelů se zdůraznuje pohodlí, ale pochybuji, že by někdo s průměrným platem si pořídil BMW řady 5, SUV a nebo Ford Mondeo v plné palbě jako nové auto... To rozhodně nejsou lidé co by utíkali z MHD...

Zbytek má auto spíš z nutnosti a je to spíš o tom % využívání jak píšu výše... Tam spíš automobilky zápasí s bazary...

Olítaná Felda: Jakmile tě vezme něco větší jsi v prd... at sedíš ve Felicii nebo dva dny starém autě ve stejné třídě... Stačí se vygooglit pár fotek z netu...
Izzy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1069
Registrován: 6-2005

Odesláno Neděle, 26. července 2015 - 00:22:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové omlouvám se za vyrušení vaší debaty, ale musím se pochválit za dokončení "průlomových" Brněnských (G)éček:


Did you say it? I love you. I don't ever want to live without you. You changed my life. Did you say it? Make a plan, set a goal, work toward it. But every now and again, look around, drink it in. 'Cause this is it. It might all be gone tomorrow...

http://nakresy.webnode.cz
Kondra89
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1259
Registrován: 10-2010
Odesláno Neděle, 26. července 2015 - 10:14:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Izzy: Super, jako vždycky. [happy]

Deleter:
Možná ne většinový, ale Felicií je v provozu stále nezanedbatelné množství. Nicméně, byl to hlavně příklad jak se dá i s autem dostat pod náklady na hromadnou dopravu. Ano z hlediska bezpečnosti to není žádná hitparáda. Ovšem v hromadné dopravě je v provozu stále dost značně opotřebovaných strojů typu T3, K2, 14Tr, Karosa 700, 900 a jejich bezpečnost není oproti té Felicii o nic lepší.
romanovec
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.134.35
Odesláno Neděle, 26. července 2015 - 10:47:14    Odkaz na tento příspěvek  

Pokud vím, tak auto = svoboda byla reklamní kampaň v USA někdy cca v době, kdy se tady za snahu o svobodu věšelo. A možná ještě dřív.
U nás podobné akce nikdy neběžely, přinejmenším ne v nějaké zachytitelné míře.

Jaká je bezpečnost v MHD oproti autu? Kde jsou pásy, kde je jediný airbag? Jediné na čem to stojí je víra v řidiče, masu železa a zejména zanedbatelné rychlosti při nárazech. V padesátce se nikomu nic nestane ani ve stodváce...
Rem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 800
Registrován: 11-2008

Odesláno Neděle, 26. července 2015 - 12:51:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Izzy: Levý zpětný na 1615 nemáš, bylo na delším bagmegu, tak by bylo možná vidět i ze zadního pohledu.

Část poruch se vyřeší přestartováním vozu. Zbytek vyřeší autogen.
Rem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 801
Registrován: 11-2008

Odesláno Neděle, 26. července 2015 - 13:30:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Izzy: Přesněji, jak na to koukám, ten bazmeg a tyč je sklápěcí, takže je na tobě jak to v nákresu uděláš, pokud je ale vyklopená na maximum tak dosti vyčuhuje.

Část poruch se vyřeší přestartováním vozu. Zbytek vyřeší autogen.
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4442
Registrován: 6-2004

Odesláno Neděle, 26. července 2015 - 17:28:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bezpečnost... Ona i 120 nebyla úplně špatná i v 90. letech... Kdo si najde crashtest Fiesty, která je ve stejné kategorii tak dopadla naprosto stejně jako 120, akorát ta Fiesta měla rok výroby okolo 1996...

Celkově, když Vás vezme hovado s větším autem a vy budete v malém autě, tak jste v háji tak jako tak i když to auto bude 2 dny staré...
Deleter
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 574
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 26. července 2015 - 21:22:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

>> Ovšem v hromadné dopravě je v provozu stále dost značně opotřebovaných strojů typu T3, K2, 14Tr, Karosa 700, 900 a jejich bezpečnost není oproti té Felicii o nic lepší<<
? Takže když se srazí šalina T3 čelne s Feldou, jsou uvnitř šaliny taky všichni na kaši?

Ano, v MHD je výhodou nízká rychlost. To už tak ve městech bývá, že se tam jezdí relativně pomalu.

Kdo netuší, co je v reklamách na auta, nechť se na nějaké podívá, jedou jich kvanta všude možně. Mít auto je super svoboda, ale jezdit smíte jen schváleným autem, musíte ho periodicky nechat ověřovat na STK, musíte samozřejmě mít zaplacenou pojistku, musíte mít řidičák, musíte mít gumy takový, musíte mít skla makový, světla, stěrače, nesmíte si dát pivko, jste jednou nohou v kriminále... je těch povinností dost, chápu, že kdo auto nemá, tak o nich neví.

Jako já netvrdím, že auta do centra nesmí, ale že je lepší, když jich bude spíš ubývat, než přibývat a nejlepší bude, když se budou s MHD úplně míjet, což je asi v Brně utopie. Taky jsem jel v sobotu večer do centra autem, protože to krom jiného vyšlo levněji, než jízdenky (85 Kč auto vs. 120 Kč), ale to není žádnej provoz, že, je kde zaparkovat a navíc zdarma.
Deleter
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 575
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 26. července 2015 - 21:25:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Zeleňák je pase. Polovina trhovců zůstala na moraváku a chrochtají si blahem, páč tam korzuje víc lidí než na zelňáku." (Rem)

Jo, a nejlegračnější je, že současnou radnici za podobu zelňáku kritizuje, tradá, Bob Kotzian
http://www.brnoplus.cz/?p=530

Tradice je ohrožena, protože ji kmotři z radnice přerušili...
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4445
Registrován: 6-2004

Odesláno Neděle, 26. července 2015 - 21:46:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Deleter: To je srovnání nesrovnatelného... Za to boční náraz T3 vs. 12 tunka má jasného vítěze...
Ta Felda se rozsype při nárazu s 12 tunkou stejně jako nová Fabie, I20 a nebo 208... To je úděl malých aut...

Navíc bych se probudil do dnešní doby. Auto má většina lidí, takže všechno co píšeš vlastně už řeší... Navíc dost lidí má služební auta, takže ani tohle neřeší...
Takže je to spíš o tom je přesvědčit o výhodnosti MHD... Bohužel pokud pojede T3 bez klimy a bude stavět u každého patníku, tak se vyplatí vyjet i s tou feldou...
Kondra89
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1260
Registrován: 10-2010
Odesláno Neděle, 26. července 2015 - 22:28:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Deleter:
Při čelním střetu v nižších střetových rychlostech budiž, ovšem při daleko častějším bočním střetu bude celkem jedno jestli sedíš ve Felicii, nebo Fabii III.

Ovšem, jak už naznačil 9001, bylo by na místě srovnávat srovnatelné. V takovém případě velmi pravděpodobně dopadne Felicie a mnou další vyjmenované ostatní stroje úplně stejně. Příkladem budiž nedávný střet B931 7462 s Volvem FM 12 na Hněvkovského. A to ta Karosa byla 2 roky po GO.
romanovec
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.134.35
Odesláno Pondělí, 27. července 2015 - 08:52:26    Odkaz na tento příspěvek  

A pokud jdu po chodníku, taky nemůžu mít ledasjaký boty (resp. můžu, ale za případná zranění při nošení nevhodné obuvi si mohu sám - to řekl soud), musím být nějak oblečen (například nemůžu jít nahý, to je výtržnictví), musím se držet pravidel chůze, tj. přes přechody, na zelenou)...

Ale hodně podceňujete bezpečnost dnešních aut. Náraz "do dvnáctitunky" bude mít ve Felicii i v nové Fabii diametrálně odlišné následky a to zejména díky moderní technologii vrstvení materiálů, kterou v době Felicie neznali. Zjednodušeně - kolem člověka je mimořádně tuhý monokok z vysokopevnostní oceli, zatímco zbytek auta kolem je naopak z poměrně měkké oceli a dělá "polštář". Podívejte se na libovolný crash test - u moderního vozu za žádných okolností nesmí dojít k deformaci na A sloupku. (Proto jsou dnes mimochodem, tak oblé - sloupek v úhlu jako má Felicia by nebyl schopen obstát)

Felicia byla na svou dobu poměrně bezpečné auto a to díky dodatečným výztuhám. Z dnešního pohledu je ale bezpečnost její karoserie směšná, neboť je celá z jednoho plechu a deformuje se tak celá víceméně stejně. Pokud ale člověk jezdí padesátkou, tj. před nehodou obvykle ještě trochu přibrzdí, stačí to.

Co se bočního nárazu týče, tam je situace úplně stejná. Zejména díky rostoucí tloušťce dveří a bočním airbagům je schopnost zachycení nárazu znatelně lepší. Problém nicméně je, pokud do člověka nabourá někdo v oblíbeném SUV. Pak se může stát, že je většina masy nad podlahou, která tvoří hlavní zónu pohlcující náraz, a neštěstí je na světě.
brnensky_patriot
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.3.5
Odesláno Pondělí, 27. července 2015 - 10:06:01    Odkaz na tento příspěvek  

Je tu ještě téma Tramvaje v Brně?
Deleter
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 576
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 27. července 2015 - 10:21:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ne, téma bylo změněno na Sdružení obránců práva individuálě si dojet autem až na Svoboďák a z toho vyplývající absolutní nepřípustnosti zřízení nové zastávky v Husově ulici v jinak neobslouženém 753 metrů dlouhém úseku mezi stávajícími zastávkami Česká a Šilingrovo náměstí

příadně Jak okecat nesmysl, že T3 vydrží stejně jako Felicie
Kobra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 324
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 27. července 2015 - 15:43:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nebo taky Jak Deleter nepochopil přirovnání T3 vs Felicie [rofl]

(Příspěvek byl editován uživatelem Kobra.)
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4447
Registrován: 6-2004

Odesláno Pondělí, 27. července 2015 - 19:32:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Deleter: To není nesmysl... Stačí se podívat do Prahy... T6 vs. 14T na Kotlářce... A to ještě T6 je o něco pevnější než T3...

Prostě "setkání" generací ve stejné váhové kategorii.

Pořád si stojím za tím, že přidávání NESMYSLNÝCH zastávek je zhouha už dnes poměrně pomalé MHD...
brnensky_patriot
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.3.5
Odesláno Pondělí, 27. července 2015 - 22:03:33    Odkaz na tento příspěvek  

Přidávání NESMYSLNÝCH zastávek je zhouba už dnes poměrně pomalé MHD, ale provozování stávajících NESMYSLNÝCH zastávek vzniklých díky preferencím IGK je přímo její funus.

A co přidávání smysluplných zastávek za současného rušení současných nesmyslných zastávek?
brnensky_patriot
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.3.5
Odesláno Pondělí, 27. července 2015 - 22:06:05    Odkaz na tento příspěvek  

T6 je o něco pevnější než T3 - určitě?
Deleter
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 577
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 27. července 2015 - 22:36:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já mám tedy za to, že občas zastavit v zastávce je tak nějak princip MHD. Na rozdíl od stání v koloně aut, tak jak to bývá s autobusem 44, nebo stát za kolonou aut na Pekandě nebo na Husovce. A to se děje proto, že těch aut je moc a tím se dostáváme k mému infarkty působícímu příspěvku o zpoplatnění vjezdu do centra.

Samozřejmě souhlasím s tím, že moc zastávek škodí taky, proto volám také po expres linkách typu Bystrc-Mendlák-Hlnádr-Moravák-Semál, ovšem autobusových a pokud možno nestojících v kolonách osmobilů. Něco se prej v magistrátních zákoutích zvažuje.

Jestli je T6 taková či maková je celkem fuk, fakt nedává smysl porovnávat T3 a Feldu. Když budu jezdit po Brně feldou, tak mi hrozí úraz o dost víc, než při jízdě v té tři. Najetí v plné rychlosti nebejvá zrovna častá nehoda.
jentakproradost
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.15.76
Odesláno Úterý, 28. července 2015 - 07:36:25    Odkaz na tento příspěvek  

Nechápu, kdo chce někoho přesvědčovat o výhodách MHD??

Uvědomujete si to, že auto je svoboda? Kdykoliv kamkoliv můžete odjet, máte vlastní komfrort, hudbu, klimatizaci ..pohodu

Nevím jak vy, ale svoje auto, bych v životě nevyměnil za MHD a to, že někdo řeší parkování, im sorry, placené parkoviště jsou všude a velmi blízko v centru, ajooo stojí to peníze, no jo češi, vše zadarmo a nepustí ani korunku

Nevidím, ani jeden důvod proč pro cestu z Řečkovic do Bystrce využít MHD, někde sedět hodinu a půl, mačkat se, když autem ok ..15 min

Jinak, záleží jaké máte auto, kdo má Feldu, hm, toho je mi líto, ale kdo se vozí v něčem slušném, např Superb 2, nový Superb, BMW, Audi a tak dále, těžko vám sedne do MHD..
Focus1976
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 985
Registrován: 4-2011

Odesláno Úterý, 28. července 2015 - 09:51:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

z Řečkovic do Bystrce využít MHD, někde sedět hodinu a půl, mačkat se, když autem ok ..15 min

Leda přes kopec zadem po panelovce kolem letiště, ale přes Skácelku a Komín těžko. Jinak s přestupem u Semilassa to je za normálních podmínek (podle JŘ) 40 minut (d-1 - t-30 - d-1). Pokud je hustý provoz, tak s tím autem budete poskakovat ve stejné koloně jako ty autobusy/trolejbusy. Jinak fakt nechápu ten argument s "mačkáním". Nepamatuji si, kdy naposledy jsem se v MHD někomu otíral byť jen o zavazadlo (tašku), natož pak rameno nebo p*del. A to jezdím ve všechny denní doby.

Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
Deleter
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 578
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 28. července 2015 - 15:53:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Focus: reagujete na trolla, což je, a to je statisticky dokázáno, naprostá zbytečnost.
Doktor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3190
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 28. července 2015 - 17:03:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...k mému infarkty působícímu příspěvku o zpoplatnění vjezdu do centra.
Spíše planému výkřiku, neboť bez nějaké relevantní analýzy to nic jiného není. A analýzy jsme se nedočkali.

A aby řeč nestála, tak jeden již starší pozdrav z hranic zpoplatněného centra :-)

železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6358
Registrován: 2-2006

Odesláno Úterý, 28. července 2015 - 19:59:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"T6 je o něco pevnější než T3 - určitě?"

Určitě NE, T6 je papírák.

Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4451
Registrován: 6-2004

Odesláno Úterý, 28. července 2015 - 20:51:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Demon: A to bereš prosím kde? Chceš mi říct, že řidič má věští šanci na přežití při čelním nárazu v T3 oproti T6?
Deleter
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 580
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 29. července 2015 - 15:42:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Doktor: bez relevantní analýzy (jak si představujete vy) je tu 96,3% příspěvků, které něco navrhují. Já jsem vám odpověděl, že vám to nestačí, inu, to už není můj problém. Dovedu si představit, co jste dělal, když se zakazoval vjezd do nejužšího centra (tam totiž někam autem nesmíte vůbec, a někam jenom někdy).

Mimochodem, kdo je to "vy" kdo jste se údajně analýzy nedočkali?


Ohledně pevnosti T3 vs. T6 bych řek, že relevantní data nejsou k dispozici, ale vzhledem k velmi podobné konstrukci a velmi podobné hmotnosti bych tipoval, že na tom budou víceméně podobně.




(Příspěvek byl editován uživatelem Deleter.)
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6360
Registrován: 2-2006

Odesláno Středa, 29. července 2015 - 16:40:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

9001: Praxe. [kiss]

Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
-OndraS
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.177.163.236
Odesláno Středa, 29. července 2015 - 18:17:22    Odkaz na tento příspěvek  

753 metrů bez obsluhy

Je to pravda. Když si představím tu hrůzu, že bych měl jít někam, co se bude nacházet přesně uprostřed, a tedy cca 370 metrů, myslím že by měl DP uvažovat nad příspěvkem pro ošoupání bot [lol].
-OndraS
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.177.163.236
Odesláno Středa, 29. července 2015 - 18:23:33    Odkaz na tento příspěvek  

A mimochodem, zrovna z toho Komína do Řečkovic jsem jezdil svýho času celkem často, a troll netroll, když byl třeba víkend, a u semálu mi ujela 30 nebo opačně 41 s víkendovým intervalem, tak opravdu tady vítězilo časově auto, řádově třeba o půl hodiny.
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6362
Registrován: 2-2006

Odesláno Středa, 29. července 2015 - 22:04:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Deleter: "Ohledně pevnosti T3 vs. T6 ... vzhledem k velmi podobné konstrukci a velmi podobné hmotnosti bych tipoval, že na tom budou víceméně podobně."

To je doufam jen vtip ? Nejenže maj rozdílnou hmotnost, ale prohlásit že maj velmi podobnou konstrukci, to už je fakt úlet...

Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Deleter
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 581
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 29. července 2015 - 22:37:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No rád se nechám poučit o těch zásadních rozdílech. Já měl za to, že T6 je konstrukčně novelizovaná T3, ostatně, pražskej Kočkopes je toho důkazem. 16t vs 18t mi jako drastickej rozdíl nepřijde.
Je fakt, že T3 se zlomeným rámem jsem teda neviděl.

A popravdě, dříve se tu takové bezobsažné výkřiky neobjevovaly, když někdo něco namítal, tak taky napsal rovnou proč.
Deleter
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 582
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 29. července 2015 - 22:40:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ondras - jen si dělej srandu, snad se tě nikdy nebudou týkat ošoupaný berle nebo gumy na vozejku, frajere.
Jo a když už seš takovej chodec, tak z Komína do Řečkovic to máš nejlepší pěšky kolem letiště.
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6363
Registrován: 2-2006

Odesláno Čtvrtek, 30. července 2015 - 06:31:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

T3SU 15,8 t vs 20,6 t, tj. +30% navíc.
T3 - páteřový rám, T6 - svařovaná konstrukce z profilů.

"dříve se tu takové bezobsažné výkřiky neobjevovaly, když někdo něco namítal, tak taky napsal rovnou proč"
No a pak ses tu objevil ty... [talker]

Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Deleter
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 583
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 30. července 2015 - 08:35:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

T6A5 má 20,6 tuny? http://tramvaje.net/tramvaje-vyrobene-v-cr/ckd-tatra-praha/tatra- t6a5

T3SU v Brně jezdí? Odkdy?

Tsss.
Izzy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1070
Registrován: 6-2005

Odesláno Čtvrtek, 30. července 2015 - 11:18:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nerad se vám do toho vměšuji ale není jedno zda použiji označení T3SU, T3SUCS, T3/VI? Koncepčně je to poslední ořezaná série Tatry T3.

Jinak jsou všechny T6A5 stejné? Nemají ruzné verze jiné hmotnosti? Statické měniče použité na A-vozech v Brně kvůli klimatizaci určitě neváží 200kg navíc.

Did you say it? I love you. I don't ever want to live without you. You changed my life. Did you say it? Make a plan, set a goal, work toward it. But every now and again, look around, drink it in. 'Cause this is it. It might all be gone tomorrow...

http://nakresy.webnode.cz
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6364
Registrován: 2-2006

Odesláno Čtvrtek, 30. července 2015 - 11:57:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Izzy: Ano lyší se poměrně dost, SKD třeba uvádí 19,5 tuny, vozy DPP mají uváděnou hmotnost 20630 kg.
Podstata "sporu" je ale jinde...

Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4453
Registrován: 6-2004

Odesláno Čtvrtek, 30. července 2015 - 12:19:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Demon: Ale tak T6 díky konstrukci má větší šanci na přežití řidiče i cestujících při narázu čehokoli většího...

Co chrání řidiče a cestující v T3? To laminátové čelo a laminát okolo?