K-report
 

Archiv diskuse Tramvaje v Brně do 08. 08. 2015  

Diskuse K-report » Archiv 2015 » Tramvaje a metro » Tramvaje v Brně » Archiv diskuse Tramvaje v Brně do 08. 08. 2015 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Mkzb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 968
Registrován: 5-2009

Odesláno Čtvrtek, 30. července 2015 - 13:23:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

9001:
T6 je po větší železárně většinou na odpis, ale cestující mají větší šanci přežít.
Zato T3 jde i po větší železárně opravit, ale funebráci mají kšeft.
-OndraS
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.116.85
Odesláno Čtvrtek, 30. července 2015 - 16:00:26    Odkaz na tento příspěvek  

Deleter - čoveče ale už mě štveš chlape. Co do toho pleteš lidi s berlema a na vozejku. Samosebou že je takových lidí hromada, i moje babička špatně chodila, i já jsem měl před 3/4 rokem koleno po operaci a chodil o berlích a za moc to nestálo. No tak holt jsem si na chvíli musel přizpůsobit život.
A tak dobře, udělejme MHD takovou, že bude zastávka každých 300 metrů. Nebo 200 teda, nebo kolik? Zastávka ala Husova podle takové logiky chybí teda třeba mezi Klusáčkovou a Sušilovou / Nerudovou, někde před registrem řidičů bych ji udělal, a mimojé, tam by měla díky magistrátu větší vytíženost než uprostřed Husovy, kde je akorát hotel kam jezdí cizinci a bohatá klientela (autama za miliony).
To je jeden příklad. A je jich hromada. Je spousta institucí a obchodů, které se holt nacházejí někde mezi zastávkama a lidi holt musejí jít pěšky těch podle tebe strašných a nepřekonatelných 400 metrů, a neodvolávej to na lidi s berlema a matky s kočárkama a lidi na vozejku, protože to je přesně ta demagogie na které se tenhle stát v současné době stojí. Je to smutný, není to příjemný chodit o berlích, na chvíli jsem si to zkusil, ale pochop prostě, že není možný udělat celej svět podle "menšiny". Valná většina lidí je zdravých a ujít 360 metrů jim trvá odhadem asi tak pět minut, když se budou loudat. 5 minut je mimochodem čekací doba na vozidlo MHD, když budeš mět štěstí a nepotká tě interval 20 minut.
Co teda navrhuješ? Zastávky ať jsou maximálně 400 metrů od sebe? Tak to teda pak příjemnou cestu MHDčkem. Nebo pojízdnej chodník?
Z Komína do Řečkovic, pro tvoji informaci, jsem několikrát pěšky šel. Vychází to asi tak stejně rychle jako MHDčkem. Ono teda záleží přesně odkud z Komína a přesně kam do Řečkovic. Ze "spodního" Komína do řečkovických kasáren kde je depozit TMB teda. Několikrát jsem to jel i na kole, a to sice než jsem se naštval a zahodil ho.
A ještě jenom tak pro informaci, abys mě náhodou neměl za nějakýho "autofila", jezdím MHDčkem. Do práce téměř vždy, do města vždy vždy, na nákupy jezdíme autem co má mladá; já mám auto momentálně už rok rozdělaný a i když rozdělaný není, nekupoval jsem ho pro denní ježdění, ale pro radost z toho auta. Jinými slovy, asi 95% přepravy vykonávám mimoautově - pěšky, MHD.
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6365
Registrován: 2-2006

Odesláno Čtvrtek, 30. července 2015 - 17:19:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

9001 & Mkzb: Jenže historie vaše teorie nepotvrzuje... [nene]
Stačí se podívat na pár fotek z nehod vozů T3 a T6.
Pod laminátem čela T3 je pochopitelně ocelový rám. [wink]
U T3 je poměrně rozhodující s čím se srazí, protože pokud je to jiná T3, dokáže se jedna do druhé poměrně slušně "vnořit", zatimco T6 se v takovém případě zlomí a vyboulí do boku, případně nahoru.

Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Focus1976
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 995
Registrován: 4-2011

Odesláno Čtvrtek, 30. července 2015 - 18:22:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tkalcovská - Vojenská nemocnice: cca 530 m
Tkalcovská - Jugoslávská: cca 560 m
Stará osada - Údolíček: cca 700 m
... a moje "oblíbená":
Stará nemocnice - ÚH cca 1500 m

Je absurdní tady řešit nějaké lidi s berlemi, důchodce a vozíčkáře. Naprostý souhlas s Ondrou, velká většina míst, kam se člověk potřebuje dostat, se nachází "někde mezi". Na každého hůře se pohybujícího, který se trochu projde, připadá další, který "to" má pět kroků a musí se projít zase jinam.

Nemluvě o tom, že nemá cenu řešit vzdálenosti mezi zastávkami, když to někdo má Z DOMU NA ZASTÁVKU 600 metrů, jako třeba lidi z paneláků na Renčově v Řečkovicích. A takových míst jsou stovky.

(Příspěvek byl editován uživatelem Focus1976.)

Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
Deleter
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 584
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 30. července 2015 - 20:54:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Však by taky na křižovatce Cejl - Francouzská mohl být skvělý přestupní uzel. Na Strašné Osadě je to celkem daleko, cca 500m od zastávky u kasáren. Mezi Starou nemocnicí a UH jsou další zastávky.
Nejsem si jist, že snaha o co nejdelší úseky mezi zastávkami je ta sprrávná pro zvýšení atraktivity MHD.
info o kloubech
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.112.92.152
Odesláno Čtvrtek, 30. července 2015 - 22:05:42    Odkaz na tento příspěvek  

Nemluvě o tom, že nemá cenu řešit vzdálenosti mezi zastávkami, když to někdo má Z DOMU NA ZASTÁVKU 600 metrů, jako třeba lidi z paneláků na Renčově v Řečkovicích. A takových míst jsou stovky.

A lidé z okolí ulice Brigádnické či Úhledné v Mokré Hoře i třeba přes kilometr.
Deleter
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 585
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 30. července 2015 - 22:26:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo, to i z Kamenné kolonie, třeba.

Jenže na tyhle místa linky MHD prostě nejezdí, že, zatímco přes Husovu jo.

Ále proč se namáhám, prostě to NEJDE, tak to NEJDE, že.
Doktor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3203
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 30. července 2015 - 22:37:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Deleter: A popravdě, dříve se tu takové bezobsažné výkřiky neobjevovaly, když někdo něco namítal, tak taky napsal rovnou proč.
Haha, to píše ten pravej :-) Když přijdeš s nápadem zpoplatnit vjezd do centra za účelem snížení počtu gumokolů v této oblasti, pak by to chtělo mít krapet promyšleno, mít nějaká data a analýzy, aby se vědělo, jaké pak lze v reálu očekávat efekty a zda tyto efekty budou pozitivní, nebo naopak převáží negativní. Zatím jsme se my, majestát Doktor I. ;-) jen opakovaně dozvěděli, že nebude potřeba objízdných tras. Hele, nahoď data, nahoď očekávané dopady, nebo rovnou řekni, žes to jen tak plácnul a nemáš to nikterak hlouběji promyšleno. Ju? ;-)

železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
morgul
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.227.13.117
Odesláno Pátek, 31. července 2015 - 11:48:39    Odkaz na tento příspěvek  

Jsem teď měsíc bez auta a tak jsem nucen občas MHD jet. Je to vždy zážitek na celý den. Nové trolejbusy, které nám jezdí kolem domu, tak jsou už za ten měsíc od zařazení uvnitř špinavé, pomalované... Neběží tam klimatizace, když se člověk chce dozvědět, jaké jsou další zastávky, nesmí odlepit oči z televize, protože seznam stanic problikne asi na 10 sekund mezi reklamami a upozorněním, že reflexní doplňky na oblečení jsou cool. jezdí to jednou za uherský rok a je to pořád plné (plné = někteří cestující si nemají kam sednout a postávají v uličkách). Spoje na sebe nenavazují, např autobus 67 u zimního stadionu a trolejbus 26 tamtéž.. Pro člověka zvyklého jezdit autem je to tvrdý chleba, rozhodně nic, co by mě nalákalo MHD užívat častěji než musím.

V centru udělali velkou chybu, že pod Zelným trhem a Náměstím Svobody neudělali podzemní garáže... to by se pro ty okurky jezdilo jinak!
B01
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 797
Registrován: 5-2006

Odesláno Pátek, 31. července 2015 - 12:36:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

když se člověk chce dozvědět, jaké jsou další zastávky, nesmí odlepit oči z televize

Co takhle se předem podívat do jízdního řádu? Asi jako ses musel do jízdního řádu podívat, kde máš přestoupit na tu 67.

A vzhledem k tomu, že 67 jezdí v jiných intervalech než linky 25 a 26, nemůže každý spoj autobusu navazovat na každý spoj trolejbusů.
Deleter
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 586
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 31. července 2015 - 13:26:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Doktor: Vy asi ve skutečnosti doktorát mít nebudete, že?
Protože kdybyste měl, tak by vám nečinilo potíže pochopit můj příspěvek, ve kterém vzpomínám na doby, kde měli argumentačně podložené své námitky namítající. V našem rozhovoru jste to vy. Takže vy jste ten, kdo má dodávat data, ne já.
Ale samozřejmě mi nečiní žádný problém přiznat, že jsem nedělal žádnou analýzu, proč taky. Vy byste ji stejně neměl čím pochopit, na portrétu máte v hlavě pěkně prázdno. Omezování vjezdu do centra je běžná praxe v řadě měst a s ohledem na to, že centrum není nafukovací je to jediná šance, jak tam nechat jezdit plynule aspoň MHD. Pokud vám MHD vadí, tak se odstěhujte do nějaké prdele, kde žádná nejezdí.
Doktor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3208
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 31. července 2015 - 14:05:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vy asi ve skutečnosti doktorát mít nebudete, že?
Ne-e. Ale mám dva tituly ;-)

Ale samozřejmě mi nečiní žádný problém přiznat, že jsem nedělal žádnou analýzu,...
Tak jak víš, že tebou navrhované opatření bude mít pozitivní přínos, když ani nevíš, jaké vlastně bude mít v důsledku dopady?

železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
-OndraS
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.116.85
Odesláno Pátek, 31. července 2015 - 14:51:37    Odkaz na tento příspěvek  

Deleter - ještě bych upřesnil, tady samosebou nikdo netvrdí, že zastávky od sebe mají být dva kolimetry a linky mají jezdit bez zastavení z konečné na konečnou. Prostě jde jenom o to, že 350 metrů chůze je holt 350 metrů chůze, někdo to ujde za dvě minuty jako třeba můj 67letej taťka kterej má krok dlouhej asi jako rozvor mýho auta, a někdo to holt půjde 1/4 hodiny, protože má berle. Co na to říct, než že to je holt život. Vraťmě se totiž k prapůvodu sporu - PROČ je vlastně potřeba uprostřed Husovy zastávka? Je tam nějakej obchod? Nějakej důležitej, hojně navštěvovanej úřad? Nebo domov důchodců, nemocnice, ústav, fabrika?
Focus1976
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 997
Registrován: 4-2011

Odesláno Pátek, 31. července 2015 - 19:07:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Spoje na sebe nenavazují, např autobus 67 u zimního stadionu a trolejbus 26 tamtéž

T-26 je o víkendech provázaný s t-25, aby tvořily 10minutový interval a a-67 je třeba nastavený tak, aby navazoval na jiný spoj někde jinde. Na každou návaznost na jednom místě pak máte "ujetí o minutu" jinde. Pokud vím, kdysi t25-26 o víkendu navazoval na a-46 směr Lesná na Provazníkově. Což dává větší smysl než vazba na a-67 zpět do centra i do Žabin/Jundrova u "Zimního stadionu", kde se navíc musí přejít na jinou zastávku přes dvoje světla a řidiči se nevidí.

Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
Expres linky
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.221.83
Odesláno Pátek, 31. července 2015 - 22:03:17    Odkaz na tento příspěvek  

Deleter: Samozřejmě souhlasím s tím, že moc zastávek škodí taky, proto volám také po expres linkách typu Bystrc-Mendlák-Hlnádr-Moravák-Semál, ovšem autobusových a pokud možno nestojících v kolonách osmobilů. Něco se prej v magistrátních zákoutích zvažuje.
Už docela dlouho mě vrtá v hlavě, proč takové "expresní" linky neexistují - podle mě by měly spoustu příznivců. Jasně, ne každému bude vyhovovat, kde přesně by měly zastavovat. Ale základní spojení "hlavních přestupních bodů" by existovat mohlo. Např. spojení Bystrc ZOO - Mendlák bez zastavování je podle mě zcela jasný příklad, pak mě napadá třeba Semilasso - Bystrc atd. Určitě existují výzkumy, odkud kam lidi pravidelně jezdí a nepředpokládám, že by ty spoje jely prázdné - osobně bych určitě využil linku, která je byť jen o pár minut kratší a jede tam, kam potřebuji.
Adam_r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1368
Registrován: 10-2003

Odesláno Pátek, 31. července 2015 - 23:36:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Např. spojení Bystrc ZOO - Mendlák bez zastavování je podle mě zcela jasný příklad

Zrovna tohle moc jasny priklad neni. Doba jizdy saliny je 16 minut. Doba jizdy nonstop spoje by byla cca 8 minut + 5 minut cekani v zacpe na Zabovreske (tam se to casem pravdepodobne zlepsi). A aby to davalo smysl, musela by alespon na jednom konci pokracovat "zastavkove" nekam dal, protoze prestup na obou stranach by pouzitelnost poslal do haje.

Tim nerikam, ze by to v jinych smerech nemohlo fungovat, ale nebude jich nejak extremne mnoho.
Sidonie
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.188.74.7
Odesláno Sobota, 01. srpna 2015 - 11:49:28    Odkaz na tento příspěvek  

Adam_r: "Doba jizdy nonstop spoje by byla cca 8 minut + 5 minut cekani v zacpe na Zabovreske"

Bavíme se pořád o šalinách...? Těch se totiž zácpy na Žabovřeské netýkají (aspoň nikdy jsem nezažila, že by šalina přeskočila na silnic a zůstala stát v zácpě... [rofl]
Vojtik
Moderátor

Číslo příspěvku: 6004
Registrován: 2-2007

Odesláno Sobota, 01. srpna 2015 - 13:10:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Expres šalina se zase o čtyři zastávky dál dostane za zastávkový spoj a co pak?
Janatak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8716
Registrován: 9-2004

Odesláno Sobota, 01. srpna 2015 - 13:18:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vojtík - tak samozřejmě každou čtvrtou pátou zastávku se vybuduje expresní předjízdná kolej, ne?
Paul2no
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1388
Registrován: 11-2009

Odesláno Sobota, 01. srpna 2015 - 21:26:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Janatak: ale aby to mělo ten efekt, musely by se použít nějaké kulturní výhybky, co umožní víc než 15 km/h do přímého směru.

http://www.youtube.com/paul2no
Deleter
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 588
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 01. srpna 2015 - 22:39:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nono [happy] tak expres spoje v Brně mají šanci jen jako busy, což samozřejmě nese kolizi s individuální dopravou. Pak by mohlo být výhodné jet třeba z Kamenolomu do BZOO a potom rychlíkem na mendlák, pak na nádr.
Na druhou stranu by to mohlo lidi mást, přijede bus, směr mendlák, tak nastoupím a vono to nestaví ve šrajbecu, co to?

A NE, nedělal jsem případovou studii a ani jinou in-depth analýzu a nečekám španělskou inkvizici
Rem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 806
Registrován: 11-2008

Odesláno Neděle, 02. srpna 2015 - 19:45:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, nevím jestli to byl/je expres, ale tuším že v Ově byla/je linka 10 "expresní" přesněji co si pamatuju prostě zastavovala jen na vybraných zastávkách. Tam to očividně šlo/jde.

Část poruch se vyřeší přestartováním vozu. Zbytek vyřeší autogen.
Doktor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3211
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 02. srpna 2015 - 21:23:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V Olomouci funguje expresní linka 111 na Svatý Kopeček. Na rozdíl od bežné linky 11 vynechává zastávky po cestě a staví až na Svatém Kopečku. A lidi to imho nemate. Sice je napsáno Svatý Kopeček, no je tam krom toho i číslo linky a nápis rychlospoj (či expresní linka nebo něco v tom smyslu).

železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
B01
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 800
Registrován: 5-2006

Odesláno Neděle, 02. srpna 2015 - 22:14:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak v Brně taky kdysi fungovaly expresní takzvané "rekreační" linky...

Ale zrovna z toho Bystrce do centra je to díky špuntu v Žabovřeské a Veslařské (který tramvaje samozřejmě nepostihuje) celkem jiná situace než ty výše popisované.
Trupman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1324
Registrován: 12-2005

Odesláno Neděle, 02. srpna 2015 - 23:23:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Expresní autobusy fungují v mnoha městech po celém světě a nikde s tím problémy nejsou, lidi to většinou nemate. Mým malým přáním by v Brně byly expresní linky spojující centrum/nádraží s VŠ areály. Divím se, že s tím ještě nikdo nepřišel a zůstává pouze u snů o tramvajovém tunelu z Osové nebo lanovce z Pisárek. Zejména v případě VUT se dnes cestující (studenti) musí spoléhat pouze a jenom na přecpanou a pomalou d-12.
Expresní polookružní linka Zvonařka-Hlavní nádraží-Česká/Moravské nám.-Klusáčkova-Hradecká (zbudovaná zastávka u lávky přes ulici)-Technologický park-Kolejní-Podnikatelská-Hradecká-...-Zvonařka

Moje dopravní fotogalerie na Phototrans
Goldfinger
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1562
Registrován: 9-2005

Odesláno Pondělí, 03. srpna 2015 - 11:27:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Expresní rekreační linky by možná stály za oživení - o víkendu a o prázdninách, kdy je menší provoz. Z Moraváku na prýgl a do Mariánského údolí.
Překryvná expresní síť by mohla být přínosná, kdyby vedla po VMO - něco jako SO - husovický tunel - Lesná nádraží, Halasovo nám, královopolský tunel - Přívrat - Žabovřeská - Mendlovo nám. Podmínkou je dostavba Žabovřeské.
Jinak expresní jízdní dobu nabízí v některých relacích vlak a po reko z majlontu do kéniku to může být ještě o chlup lepší.
Expresní bus nenavrhuju přes KPN úmyslně, protože ze Šimic se dá do kéniku dostat vlakem. Ne úplně ideálně, ale dá.
Brnensky_patriot
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.64.17
Odesláno Pondělí, 03. srpna 2015 - 12:45:42    Odkaz na tento příspěvek  

Expresní linky - téma, které nějak nezapadá do tématu Tramvaje v Brně, a navíc tu nikdo nezmínil otázku, kdo je zaplatí?

Kdysi dávno jezdila expresní linka 58 v trase Kohoutovice - ÚAN - Zetor, kdy zastavovala v Kohoutovicích v sídlišti, na ÚANu a u Zetoru. Bylo na ní normální jízdně a Zetor tuto linku dotoval. Byly provozovány i expresní rekreační linky, na kterých byl speciální tarif (myslím 3,- Kčs, normální jízdné stálo 1,- Kčs) a neplatily zde žádné předplatní jízdenky.

Dnes se asi sponzor expresních linek těžko najde, takže by na nich bylo potřeba zavézt taky speciální tarif, kde by neplatily předplatní jízdenky. A v tomto případě by, dle mne, takové linky umřely na úbytě.
Deleter
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 589
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 03. srpna 2015 - 15:11:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MHD beru jako provázaný komplex. Expresní linky by zřejmě platil ten, kdo by přiměřeně stáhl couráky. Čili DPMB. Jízdenky by tam normálně platily, čili by linky neumíraly.

Mimochodem, jak (na čem) se dá vykolejit na Brance?
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4460
Registrován: 6-2004

Odesláno Pondělí, 03. srpna 2015 - 15:46:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nehoda "dlouhé" soupravy

Zde jsou i nějaké fotky. Nevypadá, že by zadní vůz táhnul 100m co píšou na idnesu...
Pepola
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 852
Registrován: 11-2007
Odesláno Pondělí, 03. srpna 2015 - 16:00:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zorané je to tam pořádně...
ZDE
Brnensky_patriot
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.64.17
Odesláno Úterý, 04. srpna 2015 - 09:50:34    Odkaz na tento příspěvek  

Deleter - dík za vysvětlení. Takovým přístupem jsem velmi překvapen. DP má jisté finance na provoz (nedostatečné) a z těchto financí bude ještě platit nadstandardní služby jisté "elitní" skupině obyvatel. No to snad ne, to se řádově 40 obyvatelům Brna zhorší základní obslužnost, aby se zaplatila nadstandardní služba řádově 1 "elitnímu" obyvateli? A jakým klíčem se rozhodne, komu město tuto nadstandardní službu zaplatí?
Deleter
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 590
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 04. srpna 2015 - 10:00:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nějak netuším, o jaké elitní skupině obyvatel píšete. Když už, tak bych se za elitního obyvatele považoval já, když jsem bydlel u Křenky, kde v pohodlně dochozí vzdálenosti jezdí linky 8, 9, 10, 31, 33, 44, 47, 49, 76, 77, 84, 106, 107, 601, 602, 701, 702 plus noční spoje.
Brnensky_patriot
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.64.17
Odesláno Úterý, 04. srpna 2015 - 10:16:07    Odkaz na tento příspěvek  

Město (v zastoupení obyvatel města a z jejich peněz) dotuje Dopravní podnik, aby zajistil (nejlépe v rámci možností) základní dopravní obslužnost na území města. Bude-li mít část území, nebo část obyvatel, nadstandardní dopravní obslužnost, tak lze nazvat skupinu obyvatel z tohoto území, nebo definovanou skupinu obyvatel, jako "elitní", neboli preferovanou na úkor ostatních obyvatel. Dle mne na tento nadstandard by si ona preferovaná část obyvatelstva měla připlatit.
Goldfinger
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1563
Registrován: 9-2005

Odesláno Úterý, 04. srpna 2015 - 14:28:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co je to za blábol? Jestli zřídím ex linku z bodu A do bodu B a vyčlením na ni část kapacity ze stávajících spojů mezi těmito dvěma body, tak nikomu nic nezhorším. Naopak zkrátím jízdní dobu mezi těmito dvěma body (zlepšení) a uvolním část kapacity v zastáffkových spojích (zlepšení). Prodloužení intervalu stávajících linek je kompenzováno zkrácením JD (předpokládá se zastavování ex v uzlových bodech a možnost přestupu na ex).
Brnensky_patriot
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.64.17
Odesláno Úterý, 04. srpna 2015 - 18:16:00    Odkaz na tento příspěvek  

Goldfinger - kolega by měl zvolit kariéru profesionálního politika, ta demagogie v příspěvku je fantastická!!! Tvrzení ... tak nikomu nic nezhorším ... následuje tvrzení ... Prodloužení intervalu stávajících linek je kompenzováno zkrácením JD .... Nevím, jak by se to vykompenzovalo pří současných zkušenostech s přestupy, ale každý normální cestující ze zastáffek, kde nebudou ex spoje zastavovat, bude jistě nadšený s tím, že se mu prodlouží interval (a tím zhorší obslužnost) na úkor jiných cestujících, kterým se ex spoji obslužnost výrazně zlepší, aniž by to bylo kompenzováno zvýšením jízdného pro zvýhodněné, nebo snížením pro poškozené zavedením ex spojů.
Kobra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 325
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 04. srpna 2015 - 18:57:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pochybuju, že by bylo tolik expres spojů, aby to nějak zásadně ublížilo "normálním cestujícím". Holt závist vládne světu, jak ukazuje kolega J*M* [kecal]
Jmb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1214
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 04. srpna 2015 - 19:38:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Teorie Goldfingra by dávaly smysl, kdyby byl interval dvojnásobný na zastávkové lince, což už by zásadně ublížilo "normálním cestujícím". Ale to jsou teorie, co tu Goldfinger píše, v praxi naprosto nepoužitelné. Až tu napíše něco konkrétního, tak se dá o tom diskutovat.

Ano, závist vládne světu, aniž by kolega J*M* na to musel upozorňovat. Ale hlavně se tu v diskuzi nediskutuje, ale jen blábolí a píší nesmysly.
Focus1976
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1001
Registrován: 4-2011

Odesláno Úterý, 04. srpna 2015 - 22:32:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Patriot: Těm cestujícím ze zastávek po cestě se možná o něco prodlouží interval, ale na druhou stranu budou ty spoje jezdit prázdnější. Jsou jedinci, kteří jezdí do práce vždy nachlup tím samým spojem, aby přišli přesně načas a ani o minutu dřív, zatímco jiní to mají volnější. Někdo se nacpe do všeho, kam se vejde jedna noha, někdo si klidně počká, aby si sedl.

Navíc ty expres spoje by asi jezdily jen ve ŠPD. Už teď je tolik přejezdů, že by to asi žádný zásadní problém nebyl.

Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
xx_xx
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 189
Registrován: 9-2011

Odesláno Úterý, 04. srpna 2015 - 23:06:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mně by se třeba líbila linka Nemocnice Bohunice - Univerzitní kampus - Čtvrtě (<) - Bráfova (z) - Skácelova - Slovanské nám. - Husitská - KPN. Dovedete si představit, jak by se ohromně zkrátila jízdní doba pro cestující mezi Kr. Polem a Bohunicemi?
VH
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.112.136.162
Odesláno Úterý, 04. srpna 2015 - 23:36:37    Odkaz na tento příspěvek  

Píše se, že příští rok bude pořízeno 13 Varií LF1. V diskuzi na bmhd.cz už někdo psal, že kromě posledních provozních T3M se bude vyřazovat i 6 ks T3G (byly zmíněny soupravy 1605+1617, 1634+1616, 1647+1648). Nebylo by třeba lepší při téhle příležitosti obnovit vozový park služebních T3M, který jsou +- o 20 let starší než T3G a na tu "rekonstrukci" poslat 1532,1545,1573 a 1593?
Deleter
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 591
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 04. srpna 2015 - 23:50:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě k Ex, na co je mi interval 4 minuty, když se do dvou tří spojů nenarvu, že.
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4463
Registrován: 6-2004

Odesláno Středa, 05. srpna 2015 - 00:06:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Preferování lidé? MHD se plánuje podle většiny... Kdo bydlí na velkém sídlišti má větší předpoklad, že tam bude mít kapacitní dopravu v kratkém intrevalu. Za to na vesnici můžu být rád za 2 spoje ráno a z toho jeden jezdí jenom ve školní dny a dva zpátky.

Že je dnes trend vymetat každou zastávku nevidím jako ideální... Když vezmu pražský příměr... Tak zastávky na cestě do ZOO v Troji by nikdy neměly nárok na bus po pár minutách, ale díky ZOO to mají. A takové lokality by se určitě našly i v Brně....
Brnensky_patriot
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.64.17
Odesláno Středa, 05. srpna 2015 - 09:37:15    Odkaz na tento příspěvek  

MHD se plánuje podle většiny...

Takhle to není ani v Praze, která má stále nějaká ta svá "špecifíka". MHD se plánuje dle výše financí, což znamená, že je plánována dle objednávky města, nebo-li dle výše dotace a schválené výše jízdného. Další kritérium je bydliště papalášů rozhodujících o výši dotace, většinou jim pod okny toho jezdí víc než ostatním (i když MHD nevyužívají). No a teprve pak se uplatní potenciální potřeba na přepravu.

xx_xx - jistě by taková linka našla své uživatele, jen jsem nepřišel na to, kde by se dle Goldfingra a Deletera ušetřily ty vozy potřebné na takovou linku

... na co je mi interval 4 minuty, když se do dvou tří spojů nenarvu, že.
A zavedením Ex se do nich narvu, když kapacita zhruba zůstane zachovaná (zvýšením cestovní rychlosti se ušetří řádově vteřiny, což se na kapacitě stejně neprojeví)? To, že se do linky nenarvu je jiný problém. Na lince bývá dostatečná kapacita většinou, jen počet vozů na trati občas bývá menší než počet stojících na konečných. Nebo máš potřebu cestovat v době, kdy cestují i všichni ostatní, možná za 15 minut (nebo před 15 minutami) jede (jel) spoj naprosto prázdný.
Deleter
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 592
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 05. srpna 2015 - 09:57:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a) v Praze to tak je, pražským expresním linkám se říká metro
b) vozů na trati je méně, než na konečných? Jo, občas u d-10 a občas u nočních spojů
c) ano, mám potřebu cestovat do práce a z práce, stejně jako ostatní. Že by jel po 15 minutách od narvaného vozu vůz prázdný je možné jen tehdy, když je to služební jízda.
Brnensky_patriot
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.64.17
Odesláno Středa, 05. srpna 2015 - 09:58:03    Odkaz na tento příspěvek  

VH - ... kromě posledních provozních T3M se bude vyřazovat i 6 ks T3G. Proč?

Oba typy (T3M i TG) mají výzbroj na kterou se již nic nevyrábí, součásti ze zrušených vozů se využijí jako náhradní díly pro provozované vozy toho typu. Zrušením služebních T3M by zůstaly náhradní díly použitelné maximálně pro muzejní vůz T3M, popřípadě historičák DP, bude-li. A služební a provozní vozy T3G by byly bez náhradních dílů. A montovat do nich jinou výzbroj se nevyplatí.
B01
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 801
Registrován: 5-2006

Odesláno Středa, 05. srpna 2015 - 12:19:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mně by se třeba líbila linka Nemocnice Bohunice - Univerzitní kampus - Čtvrtě (<) - Bráfova (z) - Skácelova - Slovanské nám. - Husitská - KPN. Dovedete si představit, jak by se ohromně zkrátila jízdní doba pro cestující mezi Kr. Polem a Bohunicemi? ... což by bylo řešení jen pro návštěvníky a zaměstnance kampusu a nemocnice, nikoli pro obyvatele Bohunic a Starého Lískovce.

Mimochodem, nejsou takové expresní linky třeba vlakové linky na území Brna? A když je teď výluka mezi nádražím Kr. Pole a hlavním nádražím a místo vlaků v tomto úseku jezdí linka P6, zastavuje ta linka P6 jen u královopolského nádraží a na hlaváku, nebo zastavuje na všech zastávkách po trase?
TMB
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 424
Registrován: 3-2013
Odesláno Středa, 05. srpna 2015 - 12:54:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

P6 zastavuje všude, jinak by asi jezdila prázdná. Expresní linky bych opravdu nezaváděl. Jistě, asi by bylo zajímavé, kdyby kupříkladu část spojů linek 44/84 mohla jet třeba Královopolským nebo Husovickým tunelem - ty pak ale stejně uvíznou v zácpě na Žabovřeské. Jenže -kolik cestujících by v těchto relacích při zachování přijatelného intervalu jelo?
Spíše bych uvítal fungující preferenci na křižovatkách, skutečné oddělení tramvajových pásů od IAD, zlepšení stavu svršku zejména na vlastním tělese, případně i nějaký druh "autobloku" alespoň na nepřehledných úsecích segregovaných tratí, zlepšení úrovně trolejového vedení trolejbusů. Čili dílčí kroky ke zvýšení cestovní rychlosti MHD jako takové.
Goldfinger
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1564
Registrován: 9-2005

Odesláno Středa, 05. srpna 2015 - 14:06:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Po dokončení Žabovřeské se otázka expresních okružek může stát aktuální.
Svého času taky silně zněly hlasy, že trolejbusová linka po Kotlářské zajde na úbytě.
Focus1976
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1003
Registrován: 4-2011

Odesláno Středa, 05. srpna 2015 - 21:51:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Další kritérium je bydliště papalášů rozhodujících o výši dotace, většinou jim pod okny toho jezdí víc než ostatním

Jojo, třeba Onderkovi na Antonínské. Tam by to fakt chtělo posílit, po té Lidické to jezdí jak noty na činely v pohřební kapele.

Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
Deleter
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 594
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 05. srpna 2015 - 23:29:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejjednodušší je to vyzkoušet v praxi. Taková feasibility study.
Jmb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1215
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 06. srpna 2015 - 08:18:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejjednodušší je to vyzkoušet v praxi.

Jistě, ale k tomu je třeba fundovaný návrh (trasa, podmínky, financování). Ten tu žádný nezazněl ...
Deleter
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 595
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 06. srpna 2015 - 12:10:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tady by to taky bylo zbytečné. Neověřené zprávy říkaj, že se něco kutí na magistrátu.
xx_xx
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 190
Registrován: 9-2011

Odesláno Čtvrtek, 06. srpna 2015 - 17:36:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

což by bylo řešení jen pro návštěvníky a zaměstnance kampusu a nemocnice, nikoli pro obyvatele Bohunic a Starého Lískovce.
Tak by mohla končit třeba na Osové, to už je snad detail, ne? Nebo by se lidi mohli svézt pár zastávek něčím jiným. On tam hlavně ten kampus generuje nejvíc lidí, víš?

Mimochodem, nejsou takové expresní linky třeba vlakové linky na území Brna? A když je teď výluka mezi nádražím Kr. Pole a hlavním nádražím a místo vlaků v tomto úseku jezdí linka P6, zastavuje ta linka P6 jen u královopolského nádraží a na hlaváku, nebo zastavuje na všech zastávkách po trase?
Že by ta P6 ty šaliny stojící v zastávkách jako přeskákala, jo? A pokud vím, tak jsou zavedeny náhradní autobusy, které jedou expresně na hl. n. Tuším, že tam jezdí nějaký zrezivělý rachotiny, ale to je vedlejší.

jistě by taková linka našla své uživatele, jen jsem nepřišel na to, kde by se dle Goldfingra a Deletera ušetřily ty vozy potřebné na takovou linku
Myslím, že v tomto případě by ubírání z jiných linek nebylo vhodné. Takováto linka by odlehčila přetížené lince 25, částečně i linkám 1 a 6 a pokryla by chybějící dopravní spojení. Navíc by mohla být v provozu pouze v PD. Takovou linku by mělo platit město.
Deleter
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 596
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 06. srpna 2015 - 22:28:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Město musí nasypat desítky milionů do aktuálně probíhající simulace, jak by Brno vypadalo, kdyby stavělo proti Němcům barikády. Takže na dopravu nezbyde.

Je mi jasné, že to je mimo Brno, ale v Modřicích je aktuálně uzavřeno či provoz omezen na 4 mostech naráz, to musel vymejšlet fakt velkej myslitel.
Ms222
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 630
Registrován: 5-2007

Odesláno Sobota, 08. srpna 2015 - 12:28:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co se stalo s vypraveností? Na d-4 13T, Pisárecké kurzy obsahují taky 13T a dokonce jezdí 13T i na d-1.

http://www.veselykrokodyl.webnode.cz
music production
pllayer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 196
Registrován: 9-2012
Odesláno Sobota, 08. srpna 2015 - 14:32:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jedna hořící kotaska ze včerejška...
Autor: Miloslav Klodvig
1003
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.33.112.6
Odesláno Sobota, 08. srpna 2015 - 14:52:08    Odkaz na tento příspěvek  

Viděl jsem jak hasili prostor kolem spřáhla. Zřejmě něco chytlo v podvozkové části. To je vše co jsem zjistil než jsem byl poslán do [zadnice].
Duš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2624
Registrován: 2-2005

Odesláno Sobota, 08. srpna 2015 - 19:00:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co se stalo s vypraveností? Na d-4 13T, Pisárecké kurzy obsahují taky 13T a dokonce jezdí 13T i na d-1.

nic, honí se kilometry [yawn]
konkurenční dopravce
Neregistrovaný host
Odeslán z: 79.170.249.4
Odesláno Sobota, 08. srpna 2015 - 19:20:34    Odkaz na tento příspěvek  

To je příprava na září - z Prahy mají dojít poršata výměnou za T3, tak probíhá seznámení pisárečáků s těmito vozy.
Pvvs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4929
Registrován: 7-2003

Odesláno Sobota, 08. srpna 2015 - 19:37:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hmm, to těch 20 poršat solidně zvedne průměr v pisoárkách.. Na ty jim kladivo a nejty stačit nebudou ..

8bity vseho sveta spojte se .