K-report
 

Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 17. 01. 2014  

Diskuse K-report » Archiv 2014 » Železnice » Všeobecná železniční diskuse » Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 17. 01. 2014 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2471
Registrován: 7-2006

Odesláno Sobota, 11. ledna 2014 - 09:56:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A vám poradím, fakt nechte cizí děcka na pokoji. Nebo by se taky mohlo stát, že si to špatně vysvětlí, že se nějaký zlomyslný "bárbíny" domluví, a vy pak budete chodit po policajtech a soudech a vysvětlovat, že jste je fakt nezval do svýho bytu za rohem.

Přesná ukázka dnešního myšlení naší mládeže .. žáček 8 třídy dokáže říci své učitelce že je kráva /slabší výraz/ .. a doma za to ještě pochválí a ještě si stěžují v ředitelně .. Mno kam jsme to došli,já se nestačím divit .. Základy slušnosti jsou dnes sprosté slovo .. pan focus1976 je tím zdářným příkladem .. nechat si sr@t na hlavu a div za to nepoděkovat .. jenže ono se to nejen jemu jednou vrátí ..[andel] Dcérky taky leč čemu nevěřily,ale pomalu mi už po částech dávají za pravdu .. a to rozhodně nejsem zas tak přísná,jak byl např. můj děda kdysi ..

[vypravci]

ICQ 237-113-861
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7403
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 11. ledna 2014 - 10:11:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Láďa: a doma za to ještě pochválí a ještě si stěžují v ředitelně .. Mno kam jsme to došli,já se nestačím divit
Jojo, je to bohužel (někde) tak...
Ovšem nesouhlasím s Honzou K., že to začalo až po roce 1989, to je nejspíš jen jeho dojem, vyvolaný tím, že si toho jako "pedagogický civil" všiml až tehdy.
Já jako potomek učitelky vím dost o tom, že se tyhle jevy začaly projevovat už v 80. letech - to, za co by dítě ještě jejich počátkem dostalo doma přes držku, se o pár let později začlo řešit stěžováním na učitele v ředitelně. Ředitelé tenkrát neměli koule dotyčného poslat někam, protože jeden nevěděl, kde má či nemá dotyčný stěžovatel známého soudruha (a pokud byl ředitel silný v kramflecích, tak to obvykle bylo tím, že to bylo stejné nomenklaturní hovado).
Po roce 1989 se jenom změnily prostředky nátlaku některých rodičů na školu - ze partajních známostí na ekonomickou sílu (sponzorské dary škole coby veřejně tolerovaná forma úplatku).

Obecně ale jde o stále týž jev, který jsme už tenkrát doma označovali "zlobivý děti už mají svoje děti".
ES499.0009
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1680
Registrován: 2-2009

Odesláno Sobota, 11. ledna 2014 - 11:58:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo, přesně o takové vlasaté, odžínované a trochu rebelské, ale jinak v zásadě dobrosrdečné mládeži, která ve vlacích pouštěla starší lidi a těhotné ženy sednout byl natočen ve své době takový jeden hezký film. Tuším, že se jmenoval "Proč?".
No přeci v tom filmu nebudou slušňáci v tesilkách.[lol]
Ale jinak si trefil hřebíček.Podle těch fotbalových bezmozků se pak soudil každej.Džíska+rifle+delší vlas=automaticky feťák a pobuda.
Focus:někdo tady mluví o vychovávání cizích dětí?To je věc rodiny.A když doma někoho vychovávají jako nekulturní hovado,tak ten v tý výchově bude pokračovat dál.
Ale jinak seš drsňák,to se musí nechat.Ono na netu je každej hrdina,ale v reálu...
strejda juvík
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.144.151.9
Odesláno Sobota, 11. ledna 2014 - 12:34:40    Odkaz na tento příspěvek  

Je to magor nic víc!A přesně takto myslej dnešní spratci. Dej bůh a já nevim kdo ještě, aby mi z děcek nevyrostly takový parchanti jako jsou k vidění dnes a denně!
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4237
Registrován: 3-2004
Odesláno Sobota, 11. ledna 2014 - 13:13:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Svět není černobílý

a) Je zajímavé, že mnozí "drsní výrostci" velmi rychle zkrotnou, když se proti nim někdo obrátí - oni prostě nečekají odpor a nepočítají s tím, že někdo zvedne na odpor. V Brně na hlaváku jsem onehdy na 2. nástupišti poklepal dvěma náctiletým s cigárem uprostřed všeho lidu na rameno, bez slova ukázal rukou k celulce "Zákaz kouření" a borci "Sorry sorry kámo, my si dem támhle na za vejtah..." Stačilo jen naznačit. Prostě vychovávat cizí má vždycky smysl, bo já sám jsem ne vždy dbal na příkazy rodičů, zatímco třeba z ridiče školního autobusu jsem měl respekt.

b) Ve vlaku jsem musel umravňovat jistou paní, ve ženu hooodně nad třicet, ať laskavě sundá své nohy v botách ze sedačky, že se tohle jako nee. Jé ta křičela, to bylo tóčo, průvodčí naštěstí zakročil.

c) Uvažuju smrtelně vážně o kampani v brněnských šalinách, kde přidám do SPPO fiktivní paragraf: Cestující je povinen přijmout vždy nabídnuté sedadlo, jinak bude na příští zastávce vyloučen. Nesnáším ty trapné chvíle, kdy stojíme dva nad prázdnou sedačkou, protože hrdý pan důchodce si nechce přiznat, že už na to vypadá.

c) Děti mají vychování, jaké jim dali rodiče, nenadávejme na děti: nadávejme na ty rodiče kteří přece byli vychováni tvrdou rukou za těch správných časů a přesto sami plodí "spratky."
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2472
Registrován: 7-2006

Odesláno Sobota, 11. ledna 2014 - 13:15:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

je to bohužel (někde) tak...

To je reálný skutek někdy před 4 roky na ZŠ .. když nám to p. učitelka říkala,neveřila jsem .. ale v zápětí jsem ji přede všemi tam řekla,že pokud to udělá moje dcera,tak ať ji dá rovnou pohlavek a mě to zavolá .. a doma by dostala rovnou jednu mezi dveřma,jelikož tohle není jen nějaká klukovina,ale vrchol drzosti a nevychovanosti,ať si kdo co říká .. Některé také maminy se na mě zle otočily,ale neměly odvahu mi oponovat .. Myslet si žáčci můžou cokoli,nakonec my to dělali také,ale vypustit to z huby takto veřejně určitě NIKOLI ..

[vypravci]

ICQ 237-113-861
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2473
Registrován: 7-2006

Odesláno Sobota, 11. ledna 2014 - 13:22:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nadávejme na ty rodiče kteří přece byli vychováni tvrdou rukou za těch správných časů

O tom to vůbec není .. spratci i Ti ostatní byli,jsou a budou ...... základ je ta rodina a pak až vliv okolí,co tak já osobně vidím .. I když vyjímky potvrzují pravidlo,což je známo také ...

[vypravci]

ICQ 237-113-861
m.J.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Sobota, 11. ledna 2014 - 13:39:56    Odkaz na tento příspěvek  

ES499.009:

S těmi hovady jsi mi něco připomněl. [lol]
Při jízdě z Bádu (Drážďan) desirem do Děčína jsme seděli (bohužel) téměř v epicentru puberťáckého hovadství v čiré esenci neurvalosti, nevychovanosti a sprostoty. Zvláště mladík a slečna na čtyřce přes uličku excelovali ve výrazivu, které bych si v jejich věku nedovolil na veřejnosti ani vyslovit. Oni se tak normálně oslovovali. Má jinak zdrženlivá přítelkyně to nevydržela a povídá mi záměrně nahlas: "Myslíš, že se naše děti také chovají jako HOVADA, když jedou na školní výlet?" Účinek byl okamžitý. Od té chvíle byl klid.
[ok]
Na tom, že ty "naše děti" už jsou v poněkud jiné věkové kategorii, než tihle osprostlí tupounci, nehraje roli.
m.J.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Sobota, 11. ledna 2014 - 13:42:38    Odkaz na tento příspěvek  

Honzasl:
Ad c): Právě proto pouštím automaticky všechny ženy (krom těch méně 30, pokud nejsou těhule) a pak pány o holi, či berlích. Také jsem takto (zrovna v Brně 2x) zatrapčil. [lol]
ES499.0009
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1681
Registrován: 2-2009

Odesláno Sobota, 11. ledna 2014 - 13:51:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

m.J.
A víš co je taky dobrý?Když jedu vyjížďku na pekelným stroji a stavím se někde na zahrádce na kafčo,tak si žádnej výrostek moc nevyskakuje.[proud]
m.J.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Sobota, 11. ledna 2014 - 14:43:40    Odkaz na tento příspěvek  

ES499.009:

Když nás loni v květnu napochodovalo přes 100 z cca 85 motorek (zabraly celé parkoviště u reštyky a ještě asi 15 jich stálo na chodníku) do megazahrádky jedné restaurace poblíž Liberce na oběd, tak se kamsi vypařili i místní potetovaní štamgasti. [proud] A to jsme velmi slušná parta. Jsou mezi námi i vážení občané s váženými profesemi. [biggrin]

Asi ti motorkáři mají fakt špatnou pověst. [lol]
Focus1976
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 552
Registrován: 4-2011

Odesláno Sobota, 11. ledna 2014 - 17:02:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Copak já jsem řekl/napsal, že sedím a nepouštím? Já jsem napsal, že nebudu vychovávat cizí děcka, aby pustily v tramvaji sednout staršího člověka. To dítě má vlastní rodiče, stejně jako moje dítě má mě, a žádnej cizí dědek ho nebude poučovat, pokud dělá zrovna něco, co je v rozporu s JEHO představou. Kdyby děcka něco ničila, někoho obtěžovala nebo seděla s nohama na sedačce atd., tak neřeknu, ale spořádané sezení v tramvaji do této kategorie nespadá.

Nedávno jsem jednoho vypleskl přímo na peroně. Pod kamerami. No a? Někdy lepší facka ve správné chvíli od cizího, než dlouhé marné litanie neschopných rodičů.

Ty jo, to je škoda, že jsem vás u toho neviděl, abych zjistil, jestli byste se k tomu stejně statečně přiznal v novinách i s ksichtem. Určitě by naprostá většina souhlasila, že to, co se vám nelíbilo, se řeší fyzicky.

Hele, Fokusi, (...) z přiblblých reklam typu "Přemluv bábu..." Issové a Mádla má noční poluce?

Tak si představte, že tuhle kampaň proti levičáckým gerontům podporuji všemi deseti a navíc i finančně. [biggrin] A o moje potomky se nebojte, učím je, co je slušnost a ohleduplnost, ale současně i individualismus a že stádní mentalita je cesta do pekel. [proud]
Pje
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 152
Registrován: 5-2011
Odesláno Sobota, 11. ledna 2014 - 18:17:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přátelé, zanechte šarvátek a uvědomte si, že to tu máme dočasně a co bude pak si každý tak trochu vyslouží sám... Tu slušnost musíme pěstovat v dětech a ve školách. A pro Fokuse jen tolik, že buzerujících po plyšáku vůbec neubylo, jen změnili téma a metody a ještě si za to bez našeho souhlasu účtují nadměrné částky do vlastních kapes... Ne každý se ostatně nechá kulturně a přátelsky "zbuzerovat" ke slušnosti...nicméně většinou si trochu vtipnější moralizování poněkud nemorálně se chovající jedinci nechají nejen sdělit, ale i prohnat mozkovnou a pozitivně zareagovat. Mám s tím dobrou zkušenost... Jo a nevšímat si svého okolí je elementární symptom ignorance... Hezký den[happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem pje.)
Starý vlk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.127.142
Odesláno Sobota, 11. ledna 2014 - 18:27:46    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Focus 1976: A není vám vyhozených peněz líto?
m.J.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Sobota, 11. ledna 2014 - 19:39:27    Odkaz na tento příspěvek  

že tuhle kampaň proti levičáckým gerontům podporuji všemi deseti

Aha, asi jsem něco špatně pochopil, tak ona to byla kampaň proti "levičáckým gerontům". A já myslel, že je to kampaň přemoudřelých pravicových komsomolců k přesvědčení "levičáckých gerontů" k volbě pravicových mastodontů. Otevřel jste mi oči, děkuju. [nene]

Jinak na vás sedne přísloví "uhlí se vysmívá popeli" jako [zadnice] na hrnec. Že se ani sama neodlepí. [kladivo]
m.J.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Sobota, 11. ledna 2014 - 19:41:31    Odkaz na tento příspěvek  

To dítě má vlastní rodiče, stejně jako moje dítě má mě, a žádnej cizí dědek ho nebude poučovat, pokud dělá zrovna něco, co je v rozporu s JEHO představou.

Pokud by mi vaše děťátko řeklo to, co ten smrad na peroně, proplesknu ho stejně tak, i kdybyste stál vedle něj. Na to vemte jed.
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2927
Registrován: 5-2007
Odesláno Sobota, 11. ledna 2014 - 20:18:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Focus1976: a žádnej cizí dědek ho nebude poučovat, pokud dělá zrovna něco, co je v rozporu s JEHO představou Vrátane toho, že by onen dědek bol verejný činiteľ, alebo napríklad. učiteľ, oprávnený zamestnanec dopravcu, alebo jeho nadriadený?
Karl_von_bahnhof
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 399
Registrován: 11-2009
Odesláno Sobota, 11. ledna 2014 - 21:19:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak dnes v ČT,hned jak jsem vystoupil s kočárkem z vlaku,přišla ke mě paní od ČD,a velmi vlídně mi sdělila,že tam a tam je výtah,kterým se s kočárkem v pohodě dostanu,kam chci [ok]
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1800
Registrován: 9-2011
Odesláno Sobota, 11. ledna 2014 - 21:35:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pokud dělá zrovna něco, co je v rozporu s JEHO představou. Kdyby děcka něco ničila, někoho obtěžovala nebo seděla s nohama na sedačce atd., tak neřeknu
A hranice mezi tou "jeho představou" a "obtěžováním" je kde? Takový spořádaný čmárání fixkou po interiéru vozu vám vadí či nevadí? Však je to jenom umělecký projev mého sladkého dítka a nikdo nemá právo ho okřikovat...

ale spořádané sezení v tramvaji do této kategorie nespadá.
Spadá. Pokud vás to nenapadne samo od sebe (jsou i tací), že byste měl takové lidi pouštět sednout, a naučit to i své děti, tak si přečtěte SPPO článek 4.2. odst. 11 a 6 odst. 1.
Holt asi spadáte do té kategorie, která klidně uvaří kočku v mikrovlnce, protože vás nenapadne, že se to dělat nemá. Ale na rozdíl od tý mikrovlnky to pouštění starých sednout v "návodu k použití MHD" napsaný je.
Samozřejmě, lidi jako vy budou bazírovat na tom, že se to a priori (bez explicitního pokynu pracovníka dopravce) týká jen vyznačených sedadel, že?

m.J. a další: já mám na tento případ oblíbenou větu (zatím teda použitá jen jednou, zabrala): "Mladý muži / slečno, tady babička vás určitě ráda pustí stoupnout."
pnzs
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.72.63
Odesláno Sobota, 11. ledna 2014 - 21:48:59    Odkaz na tento příspěvek  

Karlvonbanhof: Já předtím mluvil přesně o tomto a toto je zářný příklad toho, jak by to mělo být. Nebyla náhodou plná hala lidí, když ta paní chyběla na pokladně? Protože na nádraží dnes už přece skoro nikdo není a když, tak z jiné firmy a ty nemůžou spolupracovat. MuN je asi stejně velké nádraží jako Kralupy pro os. dopravu. (Prosím berte s nadsázkou...)
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2931
Registrován: 5-2007
Odesláno Sobota, 11. ledna 2014 - 22:05:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pnzs: V MuN je minimálne stála služba na kurýra a možno dokonca aj staničný dozorca. Neverím, že je i len jedno z toho v Kralupech.
m.J.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Neděle, 12. ledna 2014 - 09:18:03    Odkaz na tento příspěvek  

"Mladý muži / slečno, tady babička vás určitě ráda pustí stoupnout."

Móc hezký. [happy][ok]
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4800
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 12. ledna 2014 - 09:26:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Moc pěkné, pánové [biggrin] , gratuluji !
Jen abyste nenarazili na Focuse 1976 [proud]
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2503
Registrován: 3-2006

Odesláno Neděle, 12. ledna 2014 - 11:40:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4811
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 12. ledna 2014 - 17:26:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jirka xxl alias vox populi : Žejo ! Do kotelny s tím, vždyť proč někomu udělat radost a ještě při tom ukázat železničáře v dobrém světle ?
Co takhle básníka rovnou poslat do Mišelinky tahat gumy, svini intelektuálskou ?
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4813
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 12. ledna 2014 - 17:44:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pán to rychle smazal ? [lol]
vox.populi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 102
Registrován: 1-2012

Odesláno Neděle, 12. ledna 2014 - 17:50:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nu je to tragické, když laureát státní ceny (Klementa Gottwalda?) potratí na trati.Velmi mne mrzí[lol], že budeme ušetřeni možného kontaktu s tímto dílem.
Proto vyzývám
všechny,kterých se to týče,
papír nám jen lesy ničí,
proč podporovat kýče?
Ten, co napsal tenhle blábol
byl už asi trochu namol
nebo že by to byl magor?
Pokud ten skvost někdo najde,
ať s ním do kotelny zajde.
Děkuji
Realista1
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.242.95.88
Odesláno Neděle, 12. ledna 2014 - 20:26:23    Odkaz na tento příspěvek  

Jo, přesně o takové vlasaté, odžínované a trochu rebelské, ale jinak v zásadě dobrosrdečné mládeži, která ve vlacích pouštěla starší lidi a těhotné ženy sednout byl natočen ve své době takový jeden hezký film. Tuším, že se jmenoval "Proč?".

Opravdu? Já myslel, že je to o fandech jistého pražského fotbalového vlaku, kteří se stejně jako dneska fandové jistých fotbalových, ale i hokejových klubů, chovají ve vlaku jako naprostá hovada.
Já osobně jsem taky nosil džíny a dlouhý vlasy a poslouchal rock a můje největší prohřešky, za které na mě volali pro rušení nočního klidu obyvatelé u okolí blízkého restauračního zařízení stánkového typu bylo, že jsem vyřvával z kytarou "kočičiny" , které příznivci dechovky nemohli vystát [lol]
Ale i přesto jsem cesto domů nikoho nenapadal, nikomu nenadával, ani nerozbíjel autobusové zastávky, či telefonní budky
Alex7
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.136.155.44
Odesláno Neděle, 12. ledna 2014 - 21:20:33    Odkaz na tento příspěvek  

Dovolím si přispět do této diskuse o "spratcích"

O tom, jací budou děti, rozhodují rodiče. Dobrý rodič může svoje dítko vychovat dle své libosti. Pak takový puberťák jako já může být "normální". Takže jaké budete mít děti, je jen na vás. Plakání na K-reportu nic nevyřeší, vyřeší až reálné činy :-)
JGR
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.103.6
Odesláno Pondělí, 13. ledna 2014 - 13:48:21    Odkaz na tento příspěvek  

To fokus 1976
Víte on je dost podstatný rozdíl mezi individualizmem ( nic proti, v rozumný míře) a obyčejnou lidskou slušností (které se vám, soudě dle vašich příspěvků, moc nedostává)
1976 rok narození? Teda Husákovo dítě? Bejvaj pěkný parchanti (omluva těm kteří jsou Husákovi děti taky a parchanti nejsou)
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 876
Registrován: 6-2010

Odesláno Pondělí, 13. ledna 2014 - 13:55:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Realista & co: Taky priznavam Manu, ale spis cundrackou folkovou nez rockovou. :-)
No a pak dosly sazenice a bylo po srande. A za chvili budu mit v pasu: "Barva vlasu - ruzova." :-)

Utúlien aurë...
JGR
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.103.6
Odesláno Pondělí, 13. ledna 2014 - 14:50:47    Odkaz na tento příspěvek  

Navrhuju zábavu z jinýho soudku: protihlukový stěny
Dívám se semhle: http://www.youtube.com/watch?v=HLKYpMQwdwM
a zjišťuju, že Švýcaři moc protihlukovky neřešej, pravda jsem teprve v 35 minutě :-)
ES499.0009
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1683
Registrován: 2-2009

Odesláno Pondělí, 13. ledna 2014 - 16:10:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JGR:
Pěkný.Jen tam chybí bordel v kolejišti a kolem.A taky ten různej nasyslenej materiál na konci zahrad za barákama atd.[proud]
Ne vážně,hezký.
Hradeckej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 19
Registrován: 10-2012
Odesláno Pondělí, 13. ledna 2014 - 18:01:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Náhodou jsem objevil tohle zajímavé video, patrně z Ruska. http://www.youtube.com/watch?v=m4JwJvrx4sM&eurl [pozor] A né, že to bude někdo zkoušet a pak se tady dočteme, že na trati mezi X a Y je zastaven provoz kvůli tělu v kolejišti [pozor] [biggrin]
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4785
Registrován: 11-2006
Odesláno Pondělí, 13. ledna 2014 - 18:39:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Focus1976: Ty jsi vážně nenormální hlupák! Takže když mě tvůj nevychovaný, drzý spratek v autobusu sedící naproti mně nakopne a zašpiní mi oblečení a já si "dovolím" se ozvat; tak mi jeho stejně drzý, arogantní a hloupý fotr (ty) ještě vynadá? Tak to bych asi nešel pro ránu daleko příteli.[angry] Co na světe opravdu k smrti nenávidím, jsou arogantní sviňuchy tvého formátu.
Jako že jsem naučený nepřát nikomu nic zlého, protože mně speciálně se to všechno kdykoliv vrací, tobě bych přál, abys za tyhle svoje extrémně sobecké a antilidské názory spadl hodně zvysoka a hodně natvrdo.

(Příspěvek byl editován uživatelem ML636.)

Linka se flinká - má zpoždění pokoru, bez hmoždění motoru!
Urazil jsem tě mým názorem? To jsi ještě neslyšel, co si nechávám pro sebe...
Rebel Yell
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7418
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 14. ledna 2014 - 06:41:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ML: tobě bych přál
V daném případě stačí přát jediné - aby se k němu jeho vlastní děti chovaly tak, jak obhajuje vůči jiným. Ony už něco vymyslí, neboj...
JGR
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.103.6
Odesláno Úterý, 14. ledna 2014 - 07:41:37    Odkaz na tento příspěvek  

To ES499.0009
Ale jak jste si určitě všimnul, už tam mají sprejery [uhoh]
Paveldacicky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3239
Registrován: 5-2007

Odesláno Úterý, 14. ledna 2014 - 17:58:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JGR Ad protihlukové stěny : Nebude to i tim,že Švýcarsko neni v EU a tudíž i její normy nemusí dodržovat?
JGR
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.136.183.4
Odesláno Úterý, 14. ledna 2014 - 20:05:08    Odkaz na tento příspěvek  

to nevím a nechce se mi dívat znova na pohled z kabiny Villach Salzburg, zkusím nějaký německý tratě ale v normách to asi nebude, spíš betonová lobby
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7437
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 14. ledna 2014 - 23:47:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JGR: spíš betonová lobby
A nebo taky výroba EIA, hlukových posudků a jiných podobných lejster metodou Ctrl-C, Ctrl-V.
Co nakonec můžeme chtít, když je modlou vysoutěžit za nejmíň nejen stavbu, ale i projekt...
JGR
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.103.6
Odesláno Středa, 15. ledna 2014 - 07:56:05    Odkaz na tento příspěvek  

I.M.
Teď lehce nechápu, přece protihlukový stěny, postavené tam kde jsou na nic, projekt a potažmo i stavbu prodražují :-(
Můj pohled laika na to Švýcarsko - výborný stav svršku, perfektně vyladěný podvozky a okna na domech tlumící hluk. Opravte mě jestli se mýlím
Metoda Ctrl-C, Ctrl-V výsledek paskvil ale velmi dobře zaplacený paskvil :-)
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7442
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 15. ledna 2014 - 08:44:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JGR: přece protihlukový stěny, postavené tam kde jsou na nic, projekt a potažmo i stavbu prodražují
Stavbu řešit netřeba, ta se nacení podle toho projektu. Jestli je vyprojektovaná zbytečně na tom nic nemění, o stavbě je rozhodnuto a postavit ji musej všichni uchazeči.
No a v tom projektu se zcela jistě dá ušetřit tím, že se navrhuje konfekční stěna způsobem tady jo / tady ne, přičemž lokality se určí podle co nejlevněji získané hlukové studie. No a když má být co nejlevnější i ta studie, tak musí vzniknou jakou metodou, žáku Fíku...?


(Příspěvek byl editován uživatelem Hajnej.)
JGR
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.103.6
Odesláno Středa, 15. ledna 2014 - 11:35:39    Odkaz na tento příspěvek  

Ano prosím pane I.M. metodou žádný velký s...aní s mladou paní :-(
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Čtvrtek, 16. ledna 2014 - 16:39:54    Odkaz na tento příspěvek  

Okna na domech, který se nesměj otevírat, to maj mazlíčci určitě rádi i ve Švajcu.[wink]
Mně spíš fascinuje, že to tahaj v jednotný výšce až k náhlýmu konci, když by to na kraji hlukovýho pásma určitě mohlo bejt snížený (a v prostředku třeba naopak vykloněný nahoře dovnitř), ale třeba je to taky malovaný metodou "mladá pani".
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Čtvrtek, 16. ledna 2014 - 16:42:30    Odkaz na tento příspěvek  

A pak je taky možný, že ve Švajcu maj tišší "návrhový vozidlo" nebo jiný hodnoty přípustnýho hluku na fasádě. Nebo aspoň jinou metodiku měření či návrhu. Akustika vždycky byla napůl magie a napůl umění [lol]
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7457
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 16. ledna 2014 - 17:32:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

prag: Akustika vždycky byla napůl magie a napůl umění
Ano, též říkávám, že kde končí inženýrské metody, nastupuje černá magie...
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5422
Registrován: 7-2007
Odesláno Čtvrtek, 16. ledna 2014 - 17:43:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej:Ano, též říkávám, že kde končí inženýrské metody, nastupuje černá magie... nebo obyčejný selský rozum. [rofl]
JGR
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.136.167.158
Odesláno Čtvrtek, 16. ledna 2014 - 19:20:07    Odkaz na tento příspěvek  

čili na citovku.... taky moje oblíbená metoda a kupodivu to většinou funguje
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7461
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 16. ledna 2014 - 20:02:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OC: nebo obyčejný selský rozum
Kdepak, divil by ses, kde všude "obyčejný selský rozum" fatálně selhává... Znáš ten příklad s loďkou v bazénu...?
A nebo zkus někomu jen tak nadhodit, že si na dráze mažeme kola, abychom snížili riziko vykolejení. První reakce selskýho rozumu je, že si z něj děláš srandu...

A hlavně nepovažuj za selský rozum případy, kde se řešení nakonec ukáže hrozně jednoduché, akorát bylo hrozně těžké na něj přijít (a že na ty nejjednodušší řešení se skoro vždycky přichází nejhůř, to mi věř). Ono totiž ex post je jasný skoro všechno.
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1998
Registrován: 3-2010

Odesláno Čtvrtek, 16. ledna 2014 - 20:49:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej
A nebo zkus někomu jen tak nadhodit, že si na dráze mažeme kola, abychom snížili riziko vykolejení. První reakce selskýho rozumu je, že si z něj děláš srandu...

=================================================
To si děláš[zadnice] , ne? Já celých 40 let u dráhy myslel, že je to kvůli opotřebení [crazy]
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7462
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 17. ledna 2014 - 09:18:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JxxxL: To si děláš [zadnice], ne? Já celých 40 let u dráhy myslel, že je to kvůli opotřebení

To je až vedlejší efekt. Primární je zvýšení bezpečnosti proti vykolejení, protože se tím snižuje schopnost okolku šplhat po boku hlavy kolejnice.
Kdybys jezdil na 380, tak bys věděl, že s nefunkčním mazáním okolků musí jet podle dolních rychlostníků.

Pokud mi stále nevěříš, zkus následující experiment:
1) lehce polož dlaň jedné ruky na dlaň druhé ruky tak, aby prsty jedné ruky směřovaly k zápěstí druhé ruky. Potom přetoč ruce do polohy prsty stejným směrem (jako na modlení). Půjde to celkem bez problémů.
2) zopakuj totéž, ale ruce tiskni silou k sobě. Ruce budou mít snahu přes sebe přeskočit.
3) zopakuj to do třetice, opět se stiskem, ale s rukama napatlanýma tekutým mýdlem. Půjde to podobně, jako v prvním případě.
JGR
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.103.6
Odesláno Pátek, 17. ledna 2014 - 11:44:28    Odkaz na tento příspěvek  

že by efekt povrchovýho napětí toho mazadla????
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7466
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 17. ledna 2014 - 12:33:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ne, prostě se tím zmenší tření mezi okolkem a bokem hlavy kolejnice. Okolek se přece při najíždění kola potřebuje zasunout dolů a pokud je vodicí silou přitlačován, má tendenci se tomu třením bránit, čímž kolo začne šplhat nahoru.
VIA
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Pátek, 17. ledna 2014 - 13:32:08    Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej: No, my se tedy v nábožce učili, že kolo v přímé cestuje (velmi zjednodušeně) a teoreticky nepotřebuje ani okolky kvůlivá tvaru jízdní plochy a rezervě v podobě volného kanálu (11 mm?) pak vím, že v tom velikou roli hraje průměr kola - při určité míře je dvojkolí již údajně nevykolejitelné. Pokud má nějaké vozidlo tak veliké vodicí síly při průjezdu obloukem, že by vyšplhalo na TK, tak si myslím, že to není až tak konstrikčně dobré vozidlo a jeho účinky na trť v obloucích musí být děsivé. Tuto akci jsem viděl, např. při vykolejení portálu "pekáče" (PKP 20/25), kdy jsme mu pak už mazali v oblouku nabíhající kolečko štetcem:-) (právě proto, že je maličké), ale to byl oblouk takový, že by se z něj konstruktér PKPčka po... kdyby viděl, kam to jede...
Pro mě je tedy překvapením, že se maže kvůli BPV, já myslel, že je to jen takový lehce příjemný bonus k omezení opotřebení.
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1999
Registrován: 3-2010

Odesláno Pátek, 17. ledna 2014 - 13:54:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej
No, kvůli tomu, abych věděl, že mazáním se tření snižuje se modlit nemusím. Kdysi dávno v kurzu nám přednášel pan ing.Ostrý, nestor mezi odborníky na železnici a vzpomínám, že mazání nákolků zmiňoval v souvislosti s opotřebením. Mazání jako prevence vykolejení se mi zdá poněkud přitažená za vlasy, dříve se nákolky nemazaly a nevím nic o tom , že by se více vykolejovalo[lol]
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2967
Registrován: 5-2007
Odesláno Pátek, 17. ledna 2014 - 13:58:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jirkaxxxl: Tak v dávnych dobách boli ľahšie vlaky a neboli horné rýchlostníky.
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2000
Registrován: 3-2010

Odesláno Pátek, 17. ledna 2014 - 14:13:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

asdf
Jirkaxxxl: Tak v dávnych dobách boli ľahšie vlaky a neboli horné rýchlostníky.
======================================
To je samozřejmě nesmysl,třeba "pětistovkaři" na 556kách kurvili mašinky nejen tím, že za směnu najezli 500 kilometrů, ale hlavně brali přes normu. Vše dle příkladu takových soudruhů, jako byli Герой Социалистического Труда Basov nebo Stachanov[lol]
VIA
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Pátek, 17. ledna 2014 - 14:16:42    Odkaz na tento příspěvek  

Asdf: Není náhodou ten lehčí vlak k vykolejení "vyšplháním na temeno" náchylnější? Já to nevím, ptám se, ale vsadil bych si, že je. A dokonce se mi teď nějak vybavuje, že to nějak souvisí i s rychlostí a pomalu se odvalující kolo je možná také lépe vykolejitelné, není? Ale to bych fakt musel na půdu a naučit se to znovu:-)
qpLucas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14
Registrován: 12-2013
Odesláno Pátek, 17. ledna 2014 - 14:44:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejvíce propouští ČD Cargo... 379 lidí přišlo, či přijde o práci

http://www.podnikovyzpravodaj.cz/rychla-zprava/nejvice-propousti- cd-cargo
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2969
Registrován: 5-2007
Odesláno Pátek, 17. ledna 2014 - 14:51:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jirkaxxxl: Myslel som ťažšie v zmysle ton/nápravu.

VIA: Zasa sa púšťam do niečoho, o čom viem viacmenej prd, tak sa vopred ospravedlňujem za prípadné kecy, ale keď mám klopený oblúk, radiálne stavanie dvojkolí a zvyšujem rýchlosť, tak by pri tom mohla značne vzrastať sila, ktorá sa snaží vytlačiť ten vonkajší okolesník na temeno koľajnice?

(Příspěvek byl editován uživatelem asdf.)