K-report
 

Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 17. 01. 2014  

Diskuse K-report » Archiv 2014 » Železnice » Všeobecná železniční diskuse » Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 17. 01. 2014 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
VIA
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Pátek, 17. ledna 2014 - 15:05:52    Odkaz na tento příspěvek  

S tím prdem jsme tedy dva, (však on nás Hajnej umeje) ale: Když je oblouk příslušně naklopen, tak je to dobře, ne? Odstředivá síla se rozloží a její část působí pak větší přítlak do koleje kolmo na rovinu temen kolejnic - takže zlepšení BPV, radiálně stavěná dvojkolí - pokud zaujímají správnou polohu, tak se také zmenšuje úhel náběhu, taky dobře, nevím, nevím..

Jediné, z čeho mi leze vodící síla nahoru je takové české specifikum: Jezdit rychle jako prase (na horní rychlostníky) po kolejích které na to nejsou stavěné (převýšení, poloměry) a doufat, že tabulka na stanovišti to zachrání:-) Ten pocit na stroji mi ale příjemný není a moje rovnovážné, nebo jaké, ústrojí mi říká, že už to prostě není ono.
m.J.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Pátek, 17. ledna 2014 - 15:30:23    Odkaz na tento příspěvek  

Já to nevím, ptám se, ale vsadil bych si, že je.
Samozřejmě, že je. Nepamatuju, že bysme kdy na záloze na vlečce vytlačili loženej vagon okolkem na temeno. Prázdných bylo několik. [ok] Naštěstí jsme o tom oblouku věděli, že se to tam děje a tak šíbr šel šourem podél a vždy to stihl zastavit.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7468
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 17. ledna 2014 - 15:43:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JxxxL: Kdysi dávno v kurzu nám přednášel pan ing.Ostrý, nestor mezi odborníky na železnici a vzpomínám, že mazání nákolků zmiňoval v souvislosti s opotřebením.
Ale asi neříkal, že je to výhradně kvůli tomu, že...?
Krom toho opotřebení pochopí každej Jouda a hned, kdežto tu souvislst s bezpečností proti vykolejení by asi musel vysvětlovat docela dlouho, jak sám názorně předvádíš...

Mazání jako prevence vykolejení se mi zdá poněkud přitažená za vlasy, dříve se nákolky nemazaly a nevím nic o tom , že by se více vykolejovalo
Taky se jezdilo s menším nedostatkem převýšení než dnes.

VIA: Není náhodou ten lehčí vlak k vykolejení "vyšplháním na temeno" náchylnější? Já to nevím, ptám se, ale vsadil bych si, že je.
Tak to by ses sázel špatně - s hmotností sice roste vodicí a tedy i šplhací síla, ale zároveň roste i tíha vozidla, která šplhání brání, takže to vyjde cca nastejno. Taky proto chodaři vyjadřují bezpečnost proti vykolejení poměrem Y/Q...

Jediné, z čeho mi leze vodící síla nahoru je takové české specifikum
Doporučuji nejdřív podívat se, jaké hodnoty nedostatku převýšení se kde používají, a teprve potom něco říkat o českých specificích.

Jezdit rychle jako prase (na horní rychlostníky) po kolejích které na to nejsou stavěné (převýšení, poloměry)
Nesmysl. Prostě je jedna rychlost spočítaná na nedostatek převýšení 100 mm a druhá na 130 mm. Přičemž je dobré si povšimnout, že se horní rychlostníky dávaj jen na tratě, kde je svršek v cajku.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7469
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 17. ledna 2014 - 15:46:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

m.J. Nepamatuju, že bysme kdy na záloze na vlečce vytlačili loženej vagon okolkem na temeno. Prázdných bylo několik.
A ta vlečka měla perfektní svršek a nebo to byla oranice?
Navíc to bylo i tím sunutím, protože to se ten vagón v koleji šprajcuje, kdybyste ho táhli, tak by to projel fpoho.
m.J.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Pátek, 17. ledna 2014 - 15:55:38    Odkaz na tento příspěvek  

Musím se vrátit ještě k problému kočárkářky vs Kralupy nad Vltavou.

Jsem dlužen omluvu panu Vašutovi. Dnes jsem měl směnu s pobytem v Kralupech a po koupení obligátního cílového zákusku jsem šel ke kase a poptal se na to. Odpověď byla cca stejná jako dostal pan Vašut s tím, že "výtahy patří SŽDC a jsou furt rozbité", "už v nich zůstal někdo viset 3 hodiny, tak je raději nepoužíváme", "pakrové mají i jinou náplň práce a nemusí být po ruce".

To mne docela nadzdvihlo a šel jsem se zeptat nejbližšího zástupce SŽDC, což je tady výpravčí. Odpověď byla jasná. Výtahy jsou funkční, pakrová se v něm zasekla, protože je líná na krok, váží 40kg i s lyžákama a plnou polní a výtah ji po rozjezdu vyhodnotil jako nulovou zátěž a zastavil se hned po rozjezdu, pak to nešlo už rozjet. Pakrové tu jsou od toho, stejně jako pomáhají vozíčkářům.

Musím se stydět za takový přístup a doporučuji tvrdě asistenci vyžadovat a v případě, že nebude zajištěna, stěžovat si.

Dodávám ještě důležitou věc. Pokladní se nesmí vzdalovat z pokladny, nesmí obsluhovat výtah. takže pokladní jako pomoc vynechte, ale trvejte na tom, aby tu pomoc sehnala. Je to její povinnost. A je povinnost pakrových, aby vám šly pomoci.

Chce to ale nepřijít 5 minut před vlakem a dožadovat se pomoci na poslední chvíli. To můžou být dámy třeba s balíky, nebo jinými zásilkami, někde na peronu a jsou nepoužitelné. [kladivo]
m.J.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Pátek, 17. ledna 2014 - 15:57:25    Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej:
Svršek i spodek celkem šel. Ale bylo to celkem prudce do kopce a k tomu prudké protiběžné oblouky. Lovosice - na průmyslu. Šlo o sunutí. Je tam rychlost 10, ale radši jsme tam pak sunuli 5.
VIA
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Pátek, 17. ledna 2014 - 16:07:00    Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej: Já to věděl. Už raději mlčím a podívám se na tu půdu. Y/Q, ach ano, vzpomínám, moooc zajímavé diskuze s p. Izerem...
Ale na tom, že při jízdě na horní rychlostníky nemám dobrej pocit si stojím:-)
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3332
Registrován: 12-2006

Odesláno Pátek, 17. ledna 2014 - 16:12:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To VIA: Ale na tom, že při jízdě na horní rychlostníky nemám dobrej pocit si stojím
Nevím proč by jsi měl mít blbej pocit při jízdě na horní rychlostníky? My jezdíme se 471 na horní a příjde mi to v pohodě. Akorát to trochu tlačí do boku

„Kdo něco umí, ten to dělá. Kdo to neumí, ten to učí. Kdo to neumí učit, ten to řídí.“
Murphyho zákony
VIA
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Pátek, 17. ledna 2014 - 16:21:43    Odkaz na tento příspěvek  

...Akorát to trochu tlačí do boku
...no právě.

A dovol mi ten luxus, abych z toho mohl mít pocit.-) Prostě se mi to v některých úsecích nelíbí a oddechnu si, když se z něj vyjede. Možná to je na 471 jiné, možná máš jiné vnímání. Toť je vše, co jsem chtěl říct.
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3333
Registrován: 12-2006

Odesláno Pátek, 17. ledna 2014 - 16:29:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To VIA: Ještě otázečku, kde na ty horní rychlostníky jezdíš???

„Kdo něco umí, ten to dělá. Kdo to neumí, ten to učí. Kdo to neumí učit, ten to řídí.“
Murphyho zákony
VIA
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Pátek, 17. ledna 2014 - 16:45:49    Odkaz na tento příspěvek  

Corllin:

Měl jsem na mysli třeba úseky mezi Brnem a Svitavami, Brnem a Křižanovem, H. Brodem a Jihlavou.
Ber to prostě jako můj pocit.
m.J.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Pátek, 17. ledna 2014 - 17:16:00    Odkaz na tento příspěvek  

že při jízdě na horní rychlostníky nemám dobrej pocit si stojím
S jakým strojem, smím-li se ptát? Nesledoval jsem to od začátku.
m.J.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Pátek, 17. ledna 2014 - 17:18:27    Odkaz na tento příspěvek  

Corllin:
Možná kolegovi chybí delší expozice "pocitů" z jízdy plnou rychlostí např přes Kostomlaty, Dřísy, Nymburk Předjízdné, nebo dokonce Libici n.C., kde se bojím ve 120ti i já. [lol] A to tam žádný horní nejsou. [kladivo]
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5426
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 17. ledna 2014 - 17:40:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A to tam žádný horní nejsou. [kladivo]

A to buď rád, že ve Staré Boleslavi a Lysé vždy zastavuješ.
V StB je dle mého názoru 90 km/h na hraně (v místě je 120 km/h) a v Lysé na vjezdu od StB v 1.koleji od vjezdového návěstidla k odjezdu z druhé strany je únosné maximálně 80 km/h.
frako
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 192
Registrován: 7-2011
Odesláno Pátek, 17. ledna 2014 - 17:55:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dovoleno 120, jeď 120, dovoleno 90, jeď 90, dovoleno 160, jeď 160. Bojíš-li se, jdi na manipuláky, ty snad mají furt 50?...
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3334
Registrován: 12-2006

Odesláno Pátek, 17. ledna 2014 - 18:04:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To m.J.: Možná kolegovi chybí delší expozice "pocitů" z jízdy plnou rychlostí např přes Kostomlaty, Dřísy, Nymburk Předjízdné, nebo dokonce Libici n.C., kde se bojím ve 120ti i já.
Mě stačí 100 v Úvalech přes angličák na Brodské straně ve 2. koleji. Tam to taky dobře hází. Ale s těmi vyjmenovanými souhlasím [rofl]
To Petr_Šimral: A to buď rád, že ve Staré Boleslavi a Lysé vždy zastavuješ.
Já jsem takové místo znal přes angličák v Krči, tak když jsi proletěl 80 s 010 vozy nebo 810, tak to tam dost slušně házelo. Já se nestyděl tam těch 80 jet...

„Kdo něco umí, ten to dělá. Kdo to neumí, ten to učí. Kdo to neumí učit, ten to řídí.“
Murphyho zákony
VIA
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.80.72.120
Odesláno Pátek, 17. ledna 2014 - 18:11:00    Odkaz na tento příspěvek  

Tak už víme, kdo jezdí po horších tratích, opět se to zvrhává v železničářskou přebíjenou:-) K tomu ještě rady kdo se bojí, ať sere v síni...
Pro dokreslení toho, co jsem měl třeba na mysli tím trochu nešťastně vyjádřeným "českým specifikem" - jukněte do debat o tratích na Liberecku, od 3. ledna. Docela myslím výstižné.
Nejsou všechny tratě jen 160 po koridoru a jedu co to dá. Všechno má svoje. Hezký podvečer všem na na strojích i kolem štreky.
VIA
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.80.72.120
Odesláno Pátek, 17. ledna 2014 - 18:12:15    Odkaz na tento příspěvek  

... přesněji Jizerské hory a Frýdlantsko.
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3335
Registrován: 12-2006

Odesláno Pátek, 17. ledna 2014 - 18:50:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To VIA: Tak už víme, kdo jezdí po horších tratích, opět se to zvrhává v železničářskou přebíjenou
Možná tak u tebe. To je o postřehách, kde je to jak rozbitý a věř, že nejezdím jenom po koridorech....

„Kdo něco umí, ten to dělá. Kdo to neumí, ten to učí. Kdo to neumí učit, ten to řídí.“
Murphyho zákony
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2001
Registrován: 3-2010

Odesláno Pátek, 17. ledna 2014 - 19:07:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej
Ale asi neříkal, že je to výhradně kvůli tomu, že...?
Krom toho opotřebení pochopí každej Jouda a hned, kdežto tu souvislst s bezpečností proti vykolejení by asi musel vysvětlovat docela dlouho, jak sám názorně předvádíš...
=============
No, nerad to píšu a tvoji obdivovatelé (a že jich tady je[kiss]) mne za to budou pranýřovat, ale řekl sis o to.Jestli si myslíš, že ti diplom ze Žiliny dává právo posuzovat a podceňovat schopnost chápání těch ostatních,"nevzdělaných," je mi tě líto.
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2002
Registrován: 3-2010

Odesláno Pátek, 17. ledna 2014 - 19:20:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej napsal
Přičemž je dobré si povšimnout, že se horní rychlostníky dávaj jen na tratě, kde je svršek v cajku).
===================
[lol][lol][lol]
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5426
Registrován: 7-2007
Odesláno Pátek, 17. ledna 2014 - 19:22:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jirkaxxxl: Kolego, možná zbytečně se do "Kamizolky zelené" navážíš. On opravdu zdaleka není takový jak míníš. Je to koumes a je s ním i někdy sranda...Každopádně uvážlivě bere (někdy mu to trvá, někdy je to šup) i názory jiných.
Ale Hajnej, já si taky nemyslím, že prvotní to mazání okolků je pro zábranu šplhání. Bylo to především ohledné opotřebení kol a kolejnic. Jasně, že ze vzrůstající rychlostí se muselo řešit i toto. Ale do té doby to bylo u nás jen to opotřebení.(Válka kolo, koleje v 70 letech je toho důkazem.) Nebo to mazání už měly parovky?
Ale to je celkem nepodstatný spor.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7475
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 17. ledna 2014 - 19:28:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JxxxL: no, Jiříku, názorně jsi potvrdil to, čím ta debata původně začala: mým tvrzením Oldcerrymu, že je ošidné se vždy spoléhat na "selský rozum".

tvoji obdivovatelé
Jasně, když se mnou někdo souhlasí, tak je to určitě proto, že mě obdivuje - hlavně nepřipustit, že by se mnou mohl souhlasit proto, že mám pravdu...

Jestli si myslíš, že ti diplom ze Žiliny dává právo posuzovat a podceňovat schopnost chápání těch ostatních
Áááá, další klišé... Ošklivej vysokoškolák se vytahuje na hodnýho proléta. To už tu dlouho nebylo...
Pokud mi něco dává právo hodnotit schopnost jiných lidí chápat, tak to není žádnej diplom, ale víc jak 20 let praxe.
Mimochodem, na rozvrácení přednášky stačí s blbejma poznámkama Jouda jedinej, i kdyby tam nakrásně bylo dalších padesát chápajících.

kvůli tomu, abych věděl, že mazáním se tření snižuje se modlit nemusím
To nemusíš, tady ovšem šlo o to vyšplhání. Předpokládám, že sis to nezkusil a místo toho si plácáš játra o diplomech, viď...
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7476
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 17. ledna 2014 - 19:32:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OC: Nebo to mazání už měly parovky?
No z těch toho ukáplo dost i bez mazání...

Bylo to především ohledné opotřebení kol a kolejnic. Jasně, že ze vzrůstající rychlostí se muselo řešit i toto.
Jojo, časy se mění. U vozidel jezdících podle horních rychlostníků už převládá ta bezpečnost, zejména když občas taky suneme (řídicí vozy).
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5427
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 17. ledna 2014 - 19:38:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dovoleno 120, jeď 120, dovoleno 90, jeď 90, dovoleno 160, jeď 160. Bojíš-li se, jdi na manipuláky, ty snad mají furt 50?...


Hele divochu, já mám stejnou školu jako Ty [biggrin]. Ostatně jsme spolu byli v partě.

Ale když Ti vozák v Rotterdamu vyřadí celou soupravu (24 vozů) pro kontakt ložiskové skříně s rámem podvozku, pak to celá firma opravuje a já pak jezdím měsíc s otřesovým čidlem na mašině (kecám, už s tím jezdím čtvrtý měsíc), tak končí veškerá sranda.

Kdysi dávno, když já byl zobák s naprosto čerstvým řidičákem, tak nás vozy nezajímaly. Mě to dnes zajímá, protože to stojí peníze. Tenkrát se za peníze nejezdilo. [vypravci]
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5428
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 17. ledna 2014 - 19:39:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

zejména když občas taky suneme (řídicí vozy).

Pitomá otázka. Mají řídící vozy mazání nákolků?
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5428
Registrován: 7-2007
Odesláno Pátek, 17. ledna 2014 - 19:40:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej: Nápodobně..že je ošidné se vždy spoléhat na "selský rozum". Za to koumes vylomeniny jsou jako sklo....[rofl]
Loďka a bazén? O co go?
Dva agregáty, to asi není moc jednoduché. Superbaterka funguje dobře?
Mazání - tys kategoricky tvrdil, že především pro šplhání. Tak si dovoluji oponovat. Ale jinak se shodnem. Tření je mrcha..
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5430
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 17. ledna 2014 - 19:45:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak si dovoluji oponovat.

Je otázkou dneška, co má dnes větší smysl.

Strojvedoucí na lokálce, který nevypl jistič mazání nákolků na podzim, nechť hodí kamenem [kladivo]
T_._H_.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 627
Registrován: 8-2012
Odesláno Pátek, 17. ledna 2014 - 19:47:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej: To je až vedlejší efekt. Primární je zvýšení bezpečnosti proti vykolejení, protože se tím snižuje schopnost okolku šplhat po boku hlavy kolejnice
No jasně, takže PLK S.A. nainstalovali "mazník" v oblouku nad Sz.P. Hutou proto, aby se 810 v 50 km/h nevyšplhala... a protože se nevyšplhala, tak ho přemístili deset kilometrů daleko na úplně opačný konec jejich úseku... a přitom nikoli do nejmenšího oblouku. A všichni si doteď mysleli, že je to ochrana proti většímu opotřebení kolejnic...
januch1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 92
Registrován: 9-2011
Odesláno Pátek, 17. ledna 2014 - 19:47:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr Šimral: Mají, alespoň můžu potvrdit 961 a 954.
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2004
Registrován: 3-2010

Odesláno Pátek, 17. ledna 2014 - 19:48:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej Áááá, další klišé...Pokud mi něco dává právo hodnotit schopnost jiných lidí chápat, tak to není žádnej diplom, ale víc jak 20 let praxe.
=====================
Jistě, ty poznáš nechápavého Joudu díky dvaceti letům praxe. Já si cením vzdělaných lidí s praxí, mnohých si vážím a mají mojí úctu, ale vadí mi jedinci, kteří
se povyšují nad ty ostatní byť blahosklonnou formou nadřazenosti.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5432
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 17. ledna 2014 - 19:55:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ale vadí mi jedinci, kteří se povyšují nad ty ostatní byť blahosklonnou formou nadřazenosti.

Víš Jirko....

On ten Hajnej na to má [biggrin]

On Tě tak krásně dovede v klidu poslat do [zadnice] ( smailík PRDEL nenalezen, ale v dalším příspěvku mi Hajnej ukázal, že fakt tady je, tak jsem ho doplnil [biggrin]), že se tam i docela těšíš.

To je to samé jako pan Pohl. Rád se s nimi hádám, ale třeba musím uznat, že s Hajným většinou prohraju.

(Příspěvek byl editován uživatelem Petr Šimral.)
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3336
Registrován: 12-2006

Odesláno Pátek, 17. ledna 2014 - 19:58:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Petr_Šimral: Strojvedoucí na lokálce, který nevypl jistič mazání nákolků na podzim, nechť hodí kamenem
Já tím kamenem klidně hodím, jelikož jsem jistič mazání nákolků nikdy nevypínal. Ani na lokálce ani na koridoru.
Jinak mám pocit, že mázání okolků mají i 971, ale ruku do ohně bych za to nedal...

„Kdo něco umí, ten to dělá. Kdo to neumí, ten to učí. Kdo to neumí učit, ten to řídí.“
Murphyho zákony
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7480
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 17. ledna 2014 - 20:00:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OC: Mazání - tys kategoricky tvrdil, že především pro šplhání.
No on hlavně Jirka tvrdil, že si z něj s tím dělám [zadnice]. Tím to začalo...

Loďka a bazén? O co go?
Později.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5434
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 17. ledna 2014 - 20:01:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já tím kamenem klidně hodím,

Kolik, že Vám je?
m.J.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Pátek, 17. ledna 2014 - 20:02:47    Odkaz na tento příspěvek  

A to buď rád, že ve Staré Boleslavi a Lysé vždy zastavuješ.
[lol] tos mne, Petře, rozesmál. Zrovna v tý Lysý a StB bych fakt raději od Ústí projížděl, než tam ze 120ti ostře brzdil. Bys nevěřil, jak pěkně na těch ďourách zní trámce, když je mašina nahrbená ve 100% EDB. Ve StB tam kolega při brzdění utrhl závěsku a skončil. Pak už pro to jela porodní bába. [andel]
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3337
Registrován: 12-2006

Odesláno Pátek, 17. ledna 2014 - 20:03:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Petr_Šimral: To si myslím, že není důležité....

„Kdo něco umí, ten to dělá. Kdo to neumí, ten to učí. Kdo to neumí učit, ten to řídí.“
Murphyho zákony
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5435
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 17. ledna 2014 - 20:05:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tos mne, Petře, rozesmál. Zrovna v tý Lysý a StB bych fakt raději od Ústí projížděl, než tam ze 120ti ostře brzdil. Bys nevěřil, jak pěkně na těch ďourách zní trámce, když je mašina nahrbená ve 100% EDB. Ve StB tam kolega při brzdění utrhl závěsku a skončil.

Díky za info. Snížím rychlost asi ještě o kousek [angry].

Skoro by mě zajímalo, zda sem chodí místní traťák a docela by mě zajímal i záznam z měřičáku. V Lysé na vjezdu chodila mašina i v devadesáti bez problémů na dorazy 3 - 5 x za sebou.
m.J.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Pátek, 17. ledna 2014 - 20:06:17    Odkaz na tento příspěvek  

K tomu mazání. Já to mám z kurzu rovněž od Ing. Ostrého fixováno jako ochrana proti opotřebení okolku. Zajímavý úkaz jsem zaregistroval v Lovo na 19. koleji, kde v oblouku od výhybky mazali igráčci olejem vnitřní stranu hlavy vnější kolejnice. Důvodem byla tvrdá kolečka RoLa. Ty špony z hlav tam bylo možno zametat.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5436
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 17. ledna 2014 - 20:07:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To si myslím, že není důležité....

Je. U nás v PoloBulharsku (Oldcerry je čistokrevný Bulhar) se to kdysi řídilo hodně citem [biggrin]
m.J.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Pátek, 17. ledna 2014 - 20:09:12    Odkaz na tento příspěvek  

V Lysé na vjezdu chodila mašina i v devadesáti bez problémů na dorazy 3 - 5 x za sebou.
Jj, mezi vjezdem a první výhybkou. Nejvíc v úrovni měnírny. Traťáci této oblasti jsou zvláštní druh. Až se s nima budeš soudit o náhradu škody, pozdravuj je ode mne. Mají mne tam tůze rádi. [bomba]
m.J.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Pátek, 17. ledna 2014 - 20:10:46    Odkaz na tento příspěvek  

Já tím kamenem klidně hodím, jelikož jsem jistič mazání nákolků nikdy nevypínal.
Já ne. Já ho vypínal už cca 150x [wink], včetně 471.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5430
Registrován: 7-2007
Odesláno Pátek, 17. ledna 2014 - 20:14:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr_Šimral: Jo, teď už jo. čistokrevný Bulhar Ale to prosím ne.[sad]
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3338
Registrován: 12-2006

Odesláno Pátek, 17. ledna 2014 - 20:14:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Petr_Šimral: Vždy jsem vyjel. Neměl jsem problémy, nikde jsem nezůstal viset, vždy jsem dojel. Je to hodně o citu, ale ne o zkušenostech. Znám strojvedoucí, co neumí jezdit ani po 20 letech, ale jsou kluci co umí po 4 letech jak pánibozi. Mmch. jezdím 5 let jako strojvedoucí....

„Kdo něco umí, ten to dělá. Kdo to neumí, ten to učí. Kdo to neumí učit, ten to řídí.“
Murphyho zákony
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3339
Registrován: 12-2006

Odesláno Pátek, 17. ledna 2014 - 20:17:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To m.j.: Já ne. Já ho vypínal už cca 150x
To je to samé jako s pískem. Jsou 471 co písečák mají, jsou také ty co ho nemají. Proto jezdím tak, abych ho nepotřeboval. Hlavně mi tu nevykládejte o tom, že jsem ještě houby zažil. Díky, to už jsem taky zažil...

„Kdo něco umí, ten to dělá. Kdo to neumí, ten to učí. Kdo to neumí učit, ten to řídí.“
Murphyho zákony
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2005
Registrován: 3-2010

Odesláno Pátek, 17. ledna 2014 - 20:18:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mmch. jezdím 5 let jako strojvedoucí....
=================
Hm, tak ještě dvacet a už budeš skoro mazák [lol]
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5438
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 17. ledna 2014 - 20:20:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neměl jsem problémy, nikde jsem nezůstal viset, vždy jsem dojel. Je to hodně o citu, ale ne o zkušenostech. Znám strojvedoucí, co neumí jezdit ani po 20 letech, ale jsou kluci co umí po 4 letech jak pánibozi. Mmch. jezdím 5 let jako strojvedoucí....

Za mou praxi jsem poznal jednoho pánaboha od přírody. Co to bylo platné, když kradl naftu [angry]

Tak jako já se s Vámi nepoměřím na Ešusu, Vy se se mnou nepoměříte na TRAXXu a ES64F4.
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3340
Registrován: 12-2006

Odesláno Pátek, 17. ledna 2014 - 20:25:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taky jsem nikde nepsal, že bych přeměřoval ešusy s nákladama. Jen jsem konstatoval, že jsem nikde nezůstal viset....Nic víc, nic míň...

„Kdo něco umí, ten to dělá. Kdo to neumí, ten to učí. Kdo to neumí učit, ten to řídí.“
Murphyho zákony
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5440
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 17. ledna 2014 - 20:30:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen jsem konstatoval, že jsem nikde nezůstal viset....Nic víc, nic míň...

Na osobní dopravě já taky ne. I ten klíňák na 810 nebo hák na Balm-k jsem dokázal pod 15 minut.
m.J.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Pátek, 17. ledna 2014 - 20:42:20    Odkaz na tento příspěvek  

Hlavně mi tu nevykládejte o tom, že jsem ještě houby zažil.
Držím se, co to jde. [wink]
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3342
Registrován: 12-2006

Odesláno Pátek, 17. ledna 2014 - 20:50:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To m.J.: U tebe mě to nepřekvapuje [rofl]
Někdy mi o tom povyprávíš až se potkáme v depu[rofl]

„Kdo něco umí, ten to dělá. Kdo to neumí, ten to učí. Kdo to neumí učit, ten to řídí.“
Murphyho zákony
m.J.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Pátek, 17. ledna 2014 - 20:51:11    Odkaz na tento příspěvek  

To je to samé jako s pískem. Jsou 471 co písečák mají, jsou také ty co ho nemají. Proto jezdím tak, abych ho nepotřeboval.
No tohle jsem skoro přehlíd. [blush]
Jednou mi takhle přivezl pražský kolega 50 nízkejch se 123 do Lovosic. Dál to nepodepisovali. Měli bobky z Ústí západy a mosteckých mlh. Vyrazil jsem s tím tedy dál. Brali mne horem přes Teplice a pak z Oldova přes Osek a Háj do Louky. Písek žádný, mašina jak baletka, napětí na 3,14ču, listopad a březové hájky všude až ke glajzám. Na hrdlovce už jsem jel 20. Držel vše jen díky BP a modlil se, aby se nehnuly obruče. Pak jsem jel z Louky kolem Staliňáku a přes Most nové do Třebušic pro nějakou Příbram, nebo Písek (ložené wapky. Když jsem to nad ránem přivezl vyspinkanému pražákovi do Lovosic (ustlal si mezitím u výpravčího), ptal jsem se, jestli maj ve Vrškách, nebo na Masně pískárnu. On se smál a povídal, že v Praze jezděj na elektřinu, ne na písek.
[zadnice]
Jako bych se vrátil o těch cca 22 let zpět.
[vypravci]
Petr Výborný
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.165.160
Odesláno Pátek, 17. ledna 2014 - 20:52:12    Odkaz na tento příspěvek  

Pro Corllin: 471 má nádrž mazání okolků v přední strojovně a 971 ji má pod stanovištěm na pravé straně.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5442
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 17. ledna 2014 - 20:56:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

napětí na 3,14ču,

Je fakt, že napětí je na severu v pořádku [vypravci]


Už měsíc na Tebe houkám v LiM a pořád na mobilu žádná nadávka. Seš hluchej? [kladivo]
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3343
Registrován: 12-2006

Odesláno Pátek, 17. ledna 2014 - 21:08:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To m.j.: Elefanti mají písečníky až od čísla 017, jestli jsem se koukal dobře...[rofl]
Jinak jsem zjistil, že je nejlepší nechat Elefanta při rozjezdu klouzat ať si chytí svůj krok. Když do toho kecáte oba, tak se moc dobře nerozjíždí...

„Kdo něco umí, ten to dělá. Kdo to neumí, ten to učí. Kdo to neumí učit, ten to řídí.“
Murphyho zákony
m.J.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Pátek, 17. ledna 2014 - 21:17:01    Odkaz na tento příspěvek  

PŠ: Už měsíc na Tebe houkám v LiM a pořád na mobilu žádná nadávka. Seš hluchej?
Houkej s lichým v úrovni Tyršova mostu, se sudým v úrovni bašty (cca konec vlaštovek 1. peronu), to bych snad mohl slyšet. Ale taky jsem nemusel bejt doma, nebo ti to prd houká. [lol]
m.J.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Pátek, 17. ledna 2014 - 21:19:24    Odkaz na tento příspěvek  

Elefanti mají písečníky až od čísla 017, jestli jsem se koukal dobře.
To je sice fakt, ale když je maj, měly by se používat. Dělat ešusy bez pískovačů, to moh vymyslet jen tupec, co nikdy nejel v mrholení, nebo za námrazy. Poslední směna na 471001 byla fakt výživná. Ani 20%PT nebrala, tak jsem musel na ruku (M) a jen mezi Ústím a Kralupy z toho bylo 12´. [ko] Nemluvě o trefování do zastávek. [crazy]
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5443
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 17. ledna 2014 - 21:21:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nebo ti to prd houká. [lol]

Ostatní si nestěžují [biggrin]

Když jsem pořád neslyšel žádnou nadávku, tak jsem začal houkat 80 metrů před a 80 metrů za, neboť místo nebylo přesně zadáno.

A pořád na mobilu žádná nadávka [vypravci]
m.J.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Pátek, 17. ledna 2014 - 21:26:59    Odkaz na tento příspěvek  

PŠ:
Počkej na léto, když jsou pootevřený okna, jsou vlaky někdy i slyšet. [vypravci]

Ale je to divný. Převodovky staročešek s uhlákama i EDB našich 163, 162 a stejně tak rozjezdy slyšívám.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5444
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 17. ledna 2014 - 21:31:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Převodovky staročešek s uhlákama i EDB našich 163, 162 a stejně tak rozjezdy slyšívám


dnes v noci jsem měl s sebou kamaráda. Úžasně si liboval, jak je na TRAXXu ticho.

A já můžu houkat a houkat [vypravci]