K-report
 

Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 11. 01. 2014  

Diskuse K-report » Archiv 2014 » Železnice » Všeobecná železniční diskuse » Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 11. 01. 2014 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2466
Registrován: 7-2006

Odesláno Čtvrtek, 09. ledna 2014 - 18:54:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"na dráze" chybí vazba cestující - někdo

To jste si všimnul brzo .. dříve to bylo vše v jednom pytlíku/zaměstnanci,dopravci,přepravci,aj./ a bylo zcela normální,že jsi někoho požádal o pomoc ..
A to prosím byly kočáry /Liberty/ samotnému jedinci i s děckem na /z peronu nepřenosné .. Což dnes už dávno není pravda /odlehčené,složitelné,lehčeji manipulovatelné/ .. Jak je možné,že my to tenkrát zvládly a dnes to maminky najednou nezvládnou ..?? Nebude to v něčem jiném .. paní jde s pánem,který má ruce v kapsách a na mě vyštěkne /a to doslova/ že chce převést .. co byste udělal v tomto případě Vy .. já ji pouze slušně řekla,že když pán vyndá ty ruce z kapes,tak to zvládnou sami a rychleji .. a hlavně vlak stihnou .. Tak teď nevím,čím to je ...[vypravci]

ICQ 237-113-861
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2467
Registrován: 7-2006

Odesláno Čtvrtek, 09. ledna 2014 - 19:02:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zavolání do rozhlasu nebo sluchátka ať přiklušou ten a ten...

Zajímalo by mne koho by zavolala,když ve stanicích už skoro nikdo nikde není .. a někde vůbec nikdo .. [ko] Tak co teď ..??

[vypravci]

ICQ 237-113-861
pnzs
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.72.63
Odesláno Čtvrtek, 09. ledna 2014 - 19:04:49    Odkaz na tento příspěvek  

Honzasl: K té security (nevím jestli to mají smluvně upraveno), kdyby náhodou zaměstnanec takovéto firmy v hotelu, tescu, bance, etc. vyfuckoval maminku s kočárkem, že jí nepomůže a ta si, byť jen e-mailem postěžovala manažerovi firmy, pro kterou je security subdodávkou. Jsem si téměř jist, že druhý den by to mělo personální důsledky i když v úplně jiné firmě než v té do níž přišla stížnost.
pnzs
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.72.63
Odesláno Čtvrtek, 09. ledna 2014 - 19:07:05    Odkaz na tento příspěvek  

"deklarovat bezbariérový vstup" je totéž jako deklarovat bezbarierový spoj... K čemu by pak byly ty bezbarierové spoje kdyby k nim nebyl přístup? A k pokladní jestliže nemá možnost použít staniční rozhlas (opět tomu nevěřím - pro mne hodně laciná výmluva...) tak určitě služební mobil. Argument, že ho nemá viz. předešlý. Tím mobilem pak sehnat číslo na opět služební tel. vlak čety a v součinnosti s ní zajistit pomoc. A to i za cenu 3.min zpoždění a 5.min telefonování.

To co jsem tu teď popsal byla snaha o pomoc a profesionální přístup k zákazníkovi, kterého si vážím. To co píšete Vy (Starý vlk, Jirkaxxxl), jsou kecy: PROČ TO NEJDE A ANI NEPŮJDE
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1858
Registrován: 11-2008
Odesláno Čtvrtek, 09. ledna 2014 - 19:17:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Konečně "dráha" zrušila plno těch "nicnedělajících" lenochů, jen tak postávajících po nádraží a hned by tu zase někdo chtěl, aby na každém rohu na nádraží, někdo takový stál, kdyby náhodou jednou za týden nějaký cestující chtěl pomoci s kočárkem, nebo něco jiného ......[crazy][lol]
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2468
Registrován: 7-2006

Odesláno Čtvrtek, 09. ledna 2014 - 19:29:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

opět tomu nevěřím - pro mne hodně laciná výmluva...

Není,to je holý fakt,bohužel ..[sad] Telefon má samozřejmě,ale koho kde by sháněla nevím .. Ochranka jezdí do stanic,ale nepravidelně .. a má více stanic na hlídkování,tak že jezdí sem a tam .. a ještě nepravidelně .. Ale jak říkám,dříve si maminy poradily .....jak je tedy možné,že dnes to najednou nejde .....[nene]

P.S. A to mám dvě dítka /dnes dospělá/ necelé dva roky od sebe a jezdila jsem s nimi po dobu MD sama ..

[vypravci]

ICQ 237-113-861
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1859
Registrován: 11-2008
Odesláno Čtvrtek, 09. ledna 2014 - 19:37:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad pnzs: Jak tak koukám na web ČD, tak Kralupy nad Vltavou mají "bezbariérový přístup na všechna nástupiště (n1)", tak nevím co se tady pokoušíte "propagovat". [lol]
22michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.159.151
Odesláno Čtvrtek, 09. ledna 2014 - 19:38:50    Odkaz na tento příspěvek  

No já nevím- jsou ti sekurviťáci najati od ČD nebo SŽDC? A i kdyby, jsou povinni poslouchat zaměstnance dopravce nebo správce, když oni sami jsou zaměstnanci třeba ABL?
Komu se to nelíbí, ať jde protestovat proti řízenému rozvratu dříve jednotné firmy na železnici.
A propo- kdybych potřeboval v OBI pomoci s nakládkou, můžu jít požádat o pomoc do vedlejšího Bauhasu?
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2917
Registrován: 5-2007
Odesláno Čtvrtek, 09. ledna 2014 - 20:01:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

22michal: Sekuriťáci sú najatí ČD (staničné budovy ešte stále kupodivu patria ČD), ale čo majú v zmluve, to netuším.

pnzs: Inak rozhlas býva spravidla umiestnený u výpravcu, a obsluhovať ho smú spravidla len poverení zamestnanci SŽDC. Ako situácia s kočíkmi je určite povážlivá, ale stavy personálu v prevádzke sú už tak zdecimované, že naozaj môže byť so zabezpečením niečoho takého problém. Jediní ktorí sú aspoň teoreticky voľní, sú spravidla tí sekuriťáci, a tí zďaleka nie sú všade a vždy. A možno u SŽDC sa občas tiež nejaký ten dozorca nájde (na niektorých staniciach, napr. Blansko, je ceduľa s telefónnym číslom, kde si ho možno nechať zavolať pre asistenciu pri prechode koľají), ale ten tiež nemusí byť k dispozícii zďaleka vždy a včas. Ale keby to mala robiť vlaková čata za cenu meškania, tak to bez urážky radšej zrušiť prepravu kočíkov, pretože by odišlo podstatne viacej cestujúcich "bez kočíkov". Niečo podobné ako zákaz prepravy veľkých psov v RegioJete z dôvodu nedostatočného upratovacieho a hygienického zázemia (tým rozhodne nehodlám porovnávať kočíky a psov, len konštatujem, že oboje má rovnakú príčinu = nedostatočnú vybavenosť na strane dopravcu).
Starý vlk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.127.142
Odesláno Čtvrtek, 09. ledna 2014 - 20:56:48    Odkaz na tento příspěvek  

Tak už jsem se domníval, že útoky skončí, bohužel, opak je pravdou. Takže pana pnzs musím upozornit, že bezbariérový spoj není totéž co bezbariérový přístup. Snad si vzpomene na to, že vlakový (či jiný, třeba trolejbusový) SPOJ jede po nějaké trati, kde jsou stanice a zastávky. Některé mají bezbariérový PŘÍSTUP, jiné ne. Další-ve většině firem funguje jistá hierarchie a pokud není pokladní nadřízená pracovníkům ostrahy (navíc zaměstnancům jiné firmy), může je maximálně požádat o pomoc cestujícímu, pokud ví, že jsou v blízkosti a mohou to udělat. V žádném případě jim to nemůže nařídit. A vyvolat je rozhlasem opravdu nemůže, nemá k němu přístup, o použití mobilu mám pochybnosti. Nevím, jak by se cestující, čekající u pokladny na odbavení, tvářili na fakt, že pokladní místo odbavování telefonuje.
Mně to prostě připadá, že pan pnzs vůbec nechápe, o co jde-nikdo paní s kočárkem "nevyfuckoval". Prostě požádala o nesplnitelné, toť vše, a pokladní jí řekla, že není v jejích silách takovému přání vyhovět a doporučila jí (se znalostí místních podmínek) jediný možný postup.
pnzs
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.72.63
Odesláno Čtvrtek, 09. ledna 2014 - 21:42:49    Odkaz na tento příspěvek  

Výpravčíxy: Nic nepropaguji! Jen jsem si myslel, že to je na větších nádražích standardem ( v případě Kralup jsem se evidentně nemýlil) a psal jsem: Pokladní měla nabídnout tento bezbarierový přístup popř. trochu snahy, ne odkázat na spolucestující. To prostě svoji práci přehrává na někoho jiného což by neměla!

22michal: Ať už ČD nebo SŽDC (myslím, že spíš ČD na co by je měla SŽDC ve vlacích?), tak samozřejmě může být smluvně upraveno, že pokyn od kohokoliv z těchto dvou společností je mu svatý, musí jej respektovat a vykonat (i vůči třetí osobě...).
A OBI a Bauhaus: Já neříkal, že pokladní ČD má zařídit obsluhu stewardy od RJ pro vlak ČD... Měl jsem namysli, že když nakládáte vozík v OBI,HB,BauH,Baum tak Vám pomůže zaměstnanec security ABL,SIPADAN,etc. (zcela samozřejmě) když není k dispozici kmenový zaměstnanec daného řetězce. Ne, že půjdete žadonit naproti a ještě k tomu ke konkurenci (nevím o tom, že by SŽDC konkurovala ČD, podle mne spíše spolupracují...).

Asdf: Chápu jak to myslíte. Mne nešlo o extremizaci, aby vlak. čety stahovaly kočárky z odbavovacích hal na zavolání. Já psal o tom, že pokladní má primárně vědět o bezbarieru, který má za [zadnice] a když už to teda neví[crazy], tak se má aspoň snažit (jakkoliv) a třeba se omlouvat, slibovat (comming soon) a mít vlastní iniciativu (tlačit na nadřízené). Ne odkazovat na lidi čekající či chodící v hale a říkat, že "dráha" je zlá, ruší a my s tím přeci nic nenaděláme (tak to prostě je)...

Láďa: Vám rozumím také, sám si taky s lecčím poradím sám... Ale jsou taky trošku neschopnější naivní maminky (i tatínkové) co si poradit neumí. Těm by se třeba právě mohlo zkusit vyjít vstříc pomocí (možná i trochu nadstandardní), aby příště neříkali, že tak už nikdy více, ale naopak, jak jim lidé z té moderní, dynamické a fungující firmy pomohli. A příště možná znovu... Mmch. před dvaceti lety se spousta věcí dělala jinak[wink]

Starý vlk: Nejde mi o útok na kohokoliv (jestli Vám to tak připadlo tak se omlouvám). Spíš jsem si to vyložil jako klasickou neochotu archaického drážního zaměstnance (koneckonců proč tedy odkazovala na pomoc od lidí a neporadila kudy vede výše zmíněný bezbarierový přístup ke všem nástupištím ?) a reagoval jsem pouze na tu. A také jsem měl pocit, že Vy a Jirkaxxl to omlouváte a hájíte, což mi přijde špatné. Pokladní můžou (měli by) tlačit na nadřízené, že security s nimi musí spolupracovat poslouchat je (Samozřejmě to lze podchytit i smluvně!). Jestli to již není.
pnzs
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.72.63
Odesláno Čtvrtek, 09. ledna 2014 - 21:50:42    Odkaz na tento příspěvek  

PS.: Připouštím, že nevidím do fungování žel. stanic a rozdělení pracovních sil v nich. Chápu že do hlášení všech dopravců o vlacích (asi tedy zajišťuje SŽDC) nemůže vstupovat ČD se svými interními hlášeními.
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2919
Registrován: 5-2007
Odesláno Čtvrtek, 09. ledna 2014 - 22:14:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pnzs: Možno sa ešte s pokladníčkou minuli v tom, či myslel prístup na nástupište, alebo naloženie do vlaku. Inak na niektorých zariadeniach bezbariérového prístupu (schodolezy a niektoré hydraulické výťahy) býva napísané, že sú určené len pre vozíčkarov. Možno je to aj prípad Kralup (neviem, v živote som tam nebol) a pokladníčka naň Vašuta neodkázala, bohužiaľ, správne. Každopádne ako apriori neochotu zamestnanca by som to nevidel, ako systémovú závadu asi hej, ale riešenie asi nebude ani univerzálne, ani triviálne. Ostatne sa to rovnako (vzájomná výpomoc cestujúcich) rieši aj skoro všade inde (MHD, ale aj verejné budovy bez výťahov, ...). Málokedy je k dispozícii zamestnanec, ktorý by pomohol.
Karl_von_bahnhof
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 392
Registrován: 11-2009
Odesláno Čtvrtek, 09. ledna 2014 - 22:24:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mořepetr: no,pokud Vám přijde zaplatit za každý přebalení prcka 20Kč,jako služba pro maminy,tak je vše OK.
Ale to bych blil velebnosti....
Starý vlk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.127.142
Odesláno Čtvrtek, 09. ledna 2014 - 22:25:23    Odkaz na tento příspěvek  

Opět vám nerozumím. O žádnou neochotu drážního zaměstnance se v tomto případě nejedná. Vy jste zřejmě nepochopil to, co bylo napsáno v příspěvku ve 12:08-cestující se neptala, kde je jaký přístup (ten je označen známým piktogramem a nápisem), ale jak se má s kočárkem dostat na nástupiště. No a pokladní jí odpověděla, aby si nechala pomoci od spolucestujících. Jinou možnost neměla. A proto ji hájím, na jejím místě bych udělal totéž. A spolupráce pokladní ČD s ochrankou? O tom jsem již psal, je to neproveditelné nejen technicky, ale i proto, že peníze jsou na prvním místě-ochranka je placena za to, aby dohlížela na veřejný pořádek a na majetek toho, kdo si ji objednal. Nic víc, nic míň a pokud ano, kdo to zaplatí? A to, aby bylo pracovníkům ochranky nařízeno poslouchat pokladní je věc, patřící do říše pohádek.
pnzs
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.72.63
Odesláno Čtvrtek, 09. ledna 2014 - 22:30:25    Odkaz na tento příspěvek  

Asdf: Přiznávám, koukal jsem na případ subjektivně a pořád neznám všechna fakta (vč. detailů stanice Kralupy - byl jsem tam naposled před 10.lety), je tudíž možné, že se mýlím. Pořád si, ale myslím, že se dalo udělat pro zákazníka víc (nebo vytvořit ten dojem).
m.J.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Čtvrtek, 09. ledna 2014 - 22:33:00    Odkaz na tento příspěvek  

Vašut:

Bože to jsou zase kydy. [crazy]

Kdo vám pomůže do MHD autobusu? Řidič? [nene]
m.J.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Čtvrtek, 09. ledna 2014 - 22:34:35    Odkaz na tento příspěvek  

Pokladní můžou (měli by) tlačit na nadřízené, že security s nimi musí spolupracovat poslouchat je

[nene][rofl][lol]
Ach jo.
m.J.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Čtvrtek, 09. ledna 2014 - 22:36:21    Odkaz na tento příspěvek  

tak nevím co se tady pokoušíte "propagovat".
Tupost některých cestujících. Ale hlavně, že mají důvod si flusnout na nádražáka. [crazy]
m.J.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Čtvrtek, 09. ledna 2014 - 22:40:26    Odkaz na tento příspěvek  

To, že v Kralupech není ani výtah, ani šikmá rampa?
A z čeho a do čeho to teda ty báby se zásilkama lezou, když čekám na 2. peronu na návěst k odjezdu? Co je to tam za divné dřevěné fošny v podchodech?

Jak říkám. Tupost, neschopnost samostatného myšlení. U našich obyvatel velmi rozšířená. Ale aspoň mají někteří, jako Vašut, důvod si pozvednout sebevědomí pojebáním nádražáků. Koho mi to jen připomíná? [andel]
m.J.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Čtvrtek, 09. ledna 2014 - 22:42:30    Odkaz na tento příspěvek  

tak se obávám že tady stěžovatel pláče na špatném hrobě
Dokonce mám obavu, zda dotyčný "kočárkář" nebyl zrovna jeden z těch nejvíce řvoucích o "zbytečných poflakujících se nádražácích". [talker]
pnzs
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.72.63
Odesláno Čtvrtek, 09. ledna 2014 - 22:43:23    Odkaz na tento příspěvek  

Starý vlk: Pokladní uznávám (částečně viz. výše). Aby pracovníci ochranky poslouchali pokladní (pracovníky v jakékoli profesní pozici subjektu, který si je najal) je v soukromém sektoru zcela běžná věc... Ve státním asi sci-fi.
S200
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3025
Registrován: 4-2006
Odesláno Čtvrtek, 09. ledna 2014 - 22:46:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

m.J.: Kdo vám pomůže do MHD autobusu? Řidič?
Kdysi jsem jel s kočárkem ve vysokopodlažní T3. Při nástupu mi pomohla jedna cestující, při výstupu řidička tramvaje. Možná byste se divil, ale naštěstí je stále spousta lidí, kteří udělají něco nad rámec svých povinností.
Karl_von_bahnhof
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 393
Registrován: 11-2009
Odesláno Čtvrtek, 09. ledna 2014 - 22:49:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

m.J.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Čtvrtek, 09. ledna 2014 - 22:51:05    Odkaz na tento příspěvek  

pnzs:
Nejdřív, než bych začal mistrovat jiné profese, bych si zjistil, co je obsahem jejich práce. Např. ochrankář, kterého potkávám na několika žel. stanicích tady u nás má služební auto a pravidelně objíždí několik železničních stanic, několikrát denně. Při noční z těch stanic vyhání pobudy, pak zamkne prostory, přejede do další, tam totéž, a pořád dále až do té poslední ve svém obvodu. Nad ránem zase všechny objede a odemkne ve stanovené době, dané dohodou firmy s ČD (SŽDC). Mezitím při noční náhodně objíždí další železniční neuzavřené obvody a hlídkuje. Ve dne totéž, kromě zamykání a odmykání. Ti chlapi se nezastaví. Těžko budou trávit čas poponášením kočárků a voděním za ručičku cestujících neschopných si požádat o pomoc kolemjoucí.

To bylo a je pořád řevu, jak vám Dráha žere z daní, ale když se vlivem dost brutálních úspor zaměstnanců stane, že se někomu zesložití jeho situace, tak je opět řev, že není po ruce poskok.

Sklízíte je to, co jste zaseli.
m.J.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Čtvrtek, 09. ledna 2014 - 22:53:37    Odkaz na tento příspěvek  

Karl von:

Jistě máte pro svá tvrzení neotřesitelné důkazy, nebo zase jen potřebujete zaprudit na nádražáky?

Neslyšel jste nikdy o rekreantech uvízlých v cizině kvůli vyhlášení insolvence jejich cestovky? Kde udělali ti rekreanti chybu?
m.J.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Čtvrtek, 09. ledna 2014 - 22:56:48    Odkaz na tento příspěvek  

Možná byste se divil, ale naštěstí je stále spousta lidí, kteří udělají něco nad rámec svých povinností.
Nedivil, dělám leccos. Ale s tím vás nebudu zatěžovat. Něco jiného je ale podobné úsluhy (dupitydup nožičkou) vynucovat na těch, co je dělat nemají (pokladní zavře kasu, aby šla poponést kočárek a kašle na další potenciální zákazníky, kteří chtějí na poslední chvíli koupit jízdenku?)

Pokud se vám něco nelíbí, stěžujte si na k tomu zřízených komunikačních bodech (obálka, SMS).
pnzs
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.72.63
Odesláno Čtvrtek, 09. ledna 2014 - 23:00:26    Odkaz na tento příspěvek  

m.j.: Do autobusu VHD řidič opět zcela běžně a samozřejmě pomůže[kladivo]... Poskok netřeba, stačí nájezdy a rampy...
m.J.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Čtvrtek, 09. ledna 2014 - 23:04:08    Odkaz na tento příspěvek  

pnzs:
Asi to má v popisu práce. Pokladní to v popisu práce rozhodně nemá, fíra taky ne. A asi ani outsourcingující hajzlbába, nebo kosmetička podlahových krytin.

Co s tím?
Karl_von_bahnhof
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 395
Registrován: 11-2009
Odesláno Čtvrtek, 09. ledna 2014 - 23:18:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

m.j.:tak určitě budu zadávat zakázku firmě ze Seyschel... Jo,pokud budu mít státní prašule,a něco mi "přiteče",tak proč ne...
Bugear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3029
Registrován: 8-2005

Odesláno Čtvrtek, 09. ledna 2014 - 23:22:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

@Karl_von_bahnhof: V době zadání ještě ze Seyschel nebyla. Nicméně už tam zdá se stihli nainstalovat bílé koně. A České lesy by mohly vést k pánovi z Hluboké, i když logiku v tom zatím nevidím.

»Online výpočet kontrolní číslice« »Výpočet kontrolky na mobilu (Java)«
Lekce češtiny pro diskutéry: píšeme výjimka, standard, ližina. Tipovat znamená odhadovat, typovat znamená psát či provádět typovou zkoušku.
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 874
Registrován: 6-2010

Odesláno Pátek, 10. ledna 2014 - 01:06:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S200 + pnzs: Vidim jisty rozdil v pomoci do vozidla a z podchodu. V prvnim pripade je to celkem bezne, kdyz nejsou "pouzitelni" spolucestujici.

BTW i tam, kde je na schodech fosna, je rada s pomoci od spolucestujicich regulerni - treba ve Vrsovicih jsou prudky jak krava. :-)
No a na Slintaci z krtka nejsou vubec zadny a nikdo nebreci a na pokladni, ze nezatelefonuje (no to by ji ta fronta pekne dala a vsadim se, ze ti co to tu nejvic propagujou by rvali a stezovali si jako prvni) pro poskoka, nenadava... ;-)

Utúlien aurë...
TMB
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 154
Registrován: 3-2013
Odesláno Pátek, 10. ledna 2014 - 10:23:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Opravdu by byl takový problém na schody z nástupiště do podchodu namontovat dvě kolejničky (případně vybudovat dva šikmé pásy) jak to mají třeba u každého baráku nebo podchodu na ulici?
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2920
Registrován: 5-2007
Odesláno Pátek, 10. ledna 2014 - 10:29:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

TMB: Ako kedy, ako kde. Je kopa staníc, kde sú schody na 6m ostrovné nástupište na niečo podobné príliš úzke.
Vašut
Moderátor

Číslo příspěvku: 1424
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 10. ledna 2014 - 10:33:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak tak koukám na web ČD, tak Kralupy nad Vltavou mají "bezbariérový přístup na všechna nástupiště (n1)"
1,- Proč jí to tedy pokladní neřekla
2,- pod tímto pojmem se opravdu může skrývat leccos, tudíž odkaz na bod 1,- a mě samotného by zajímalo, kudy ta údajně bezbariérová cesta vede... to se bohužel z toho webu nedozvím

Ostatní vejšplechty ve smyslu "nikdy se to jinak nedělalo" tu komentovat nebudu. Snad jedině tak, že z toho je jasná snaha vyhnout se jakékoliv činnosti jen trochu vybočující z desetiletí zajetých kolejí (a tím zrovna nemyslím to, že by pokladní měla pomáhat s kočárkem - to jsem nikdy nenapsal). To jak dráha obecně funguje má k prozákaznickému myšlení dost daleko - vzhledem k tomu, že jako zákazník jezdím vlakem každý den, vidím to kolem sebe (samozřejmě jsou i výjimky (a naštěstí jich není málo) - vše je o lidech, že).
Prostě prodejci automobilů a věcí souvisejících mnohdy svým zákazníkům doslova podlézají... Na dráze je zákazník (často) chápán jako něco trpěného a neustále je odrazován také různými změnami pravidel (např. tarifní systém)... Chápete ten rozdíl?
Prostě dnešní pohodlný zákazník má na výběr více možností, než jenom vlak. Uvědomte si, že je čím dál víc lidí, kteří vlakem (VHD) prostě jezdit neumí... Např o povodni jim byla dráha dobrá (např. z Roztok) ... ale tyto lidi to musíme naučit a musíme je to naučit tak, aby s námi příště jeli, ikdyž nebude povodeň a ne, aby byli odrazeni reakcemi typu: to přece máte vědět...
PS: Nerad bych, aby z toho, co píšu tady vyznělo, že je VŠECHNO špatně, to snad ne... (jen někdo by si měl uvědomit, že je jiná doba, než když VHD byla jedinou možností)... ale prostě pořád je co zlepšovat a některá "špína" je prostě zažraná...

ČD: Zákazník? Co je to? ...
22michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.211.48.35
Odesláno Pátek, 10. ledna 2014 - 10:51:53    Odkaz na tento příspěvek  

Vašut- a opravdu zněla otázka na pokladní: "Jak se dostanu s kočárkem na nástupiště?". Než mě někdo nařkne ze slovíčkaření, tak se zkuste zamyslet nad tím, jak pro pokladní může vyznít otázka trochu podobná, ale vcelku jiná: "Jak se dostanu s kočárkem do vlaku?"
Ač se na první pohled tyhle dvě otázky zdají být smyslem totožné, tak pro pokladní to mohlo vyznít ve smyslu "Jak dostanu kočár do vagónu?" Prostě nedorozumění.
Já dělám v oboru, kde je přesný popis symptomů důležitý pro následovnou diagnostiku problému. I tak se setkávám s tím, že lidé tento důležitý vstup odbydou (ať už vědomě, nebo jen nevědomky) strohým popisem, který vůbec nevystihuje problematiku. Setkávám se s tím denně. Pokud je prostor na další vyptávání, tak to z lidí musím dolovat, ale občas ten prostor není.
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2469
Registrován: 7-2006

Odesláno Pátek, 10. ledna 2014 - 11:00:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mmch. před dvaceti lety se spousta věcí dělala jinak

Ano to máte pravdu,na to se při svém věku ještě i pamatuji .. ale zrovna kočárky & perony jsou stále stejné,jen dnes je pohodlné "házet" věci na druhé,než je řešit sám .. A můžu říci,že s takovou to řekněme "arogancí" jakou to řešíte dnes,jsem se dříve opravdu potkala jen vyjímečně .. zatím co dnes je to na denním pořádku,bohužel .. [sad]

P.S. A ještě .. jsem ve věku střední generace,nikoli bába nad hrobem .. byť už 28 rok letos [vypravci] .. [happy]

ICQ 237-113-861
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7399
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 10. ledna 2014 - 11:07:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Starý vlak: To může udělat jen technické zařízení-výtah
Výtahy ale v Kralupech jsou, tedy přinejmenším takové ty monstrózní věže na perónech. Otázkou ale je, jestli neslouží pouze vozíčkářům.
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2470
Registrován: 7-2006

Odesláno Pátek, 10. ledna 2014 - 11:13:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ale prostě pořád je co zlepšovat a některá "špína" je prostě zažraná...

Ano v tomto máte pravdu,ale sám dobře víte,že ten obyčejný dělník dole s tím NIC neudělá .. a naopak ještě je ten první hromosvod na ráně ...... a ten,kdo to takto vymyslel či nařídil,sedí někde v kanclu naprosto v klidu .. Nakonec zrovna Vám to vysvětlovat nemusím,si myslím ..

[vypravci]

ICQ 237-113-861
Vašut
Moderátor

Číslo příspěvku: 1425
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 10. ledna 2014 - 11:45:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Láďa Jo jo, tak v tom se myslím shodnem :-)

ČD: Zákazník? Co je to? ...
Vašut
Moderátor

Číslo příspěvku: 1426
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 10. ledna 2014 - 12:03:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej
Myslím, že v tomto by mohlo být právě jádro kralupského problému. Aby se daly stanice označit jako přístupné, došlo - kde to šlo - k umožnění použití nákladních výtahů pro vozíčkáře (což je v pořádku). Problém je, že nákl. výtah většinou potřebuje asistenci někoho "ve službě" no a zpravidla pak funguje pro vozíčkáře, který však musí shánět nějakého nádražníka, který ho "obslouží". Takže nikdo zjevně v praxi nepočítá s tím, že by se tak vozily i mamky s kočárama (nevím, jestli je to oficiálně možné, nebo jestli se s kočárem prostě jen nádražníci nechtějí obtěžovat-ona si mamina někomu řekne a má to rychlejší?). Takže stanice je ofiko přístupná, ale ...
Problém je, že se těžko klasifikují osoby se sníženou schopností pohybu a orientace (každý má trochu jiné nároky), ale věřte, že to nejsou jen vozíčkáři, nevidomí atd. Statisticky je uváděno, že OSSSPO je v populaci zhruba 50% ! Protože sem patří i mnohé další skupiny včetně těhotných, matek (taťků) s kočárky, dokonce taky osoby přepravující větší zavazadla apod... Proto je potřeba tu "přívětivost" (s níž souvisí právě přístupnost) nepodceňovat.

ČD: Zákazník? Co je to? ...
ES499.0009
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1675
Registrován: 2-2009

Odesláno Pátek, 10. ledna 2014 - 12:57:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo,kdyby se u nás nevytratila slušnost...Já nikdy nemám problém pomoct mamině s kočárem.[happy]Jenže tahle samozřejmnost se u nás už moc nenosí.Tím nenarážím na práci pracovníků od dráhy(protože tam to opravdu není jednoduchý a pomalu aby se člověk bál i vychcat),ale na ochotu lidí.
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.93
Odesláno Pátek, 10. ledna 2014 - 13:18:19    Odkaz na tento příspěvek  

ES499.0009: nám gerontům (jsem r. 1951) to zamlada vtloukali do hlavy verbálně i manuálně. Od roku 89 se mládež vyvíjí bez škodlivého působení výchovy a výsledky se dostavily... Žádné z barbín v autobuse či metru není divné, že po nástupu těhule do vozidla vstává jen plešatý starý dědek (já)! Sem-tam vstane nějaký kluk (tak do 12 let věku). Třeba to barbínám dojde až budou vláčet vlastní břicho a naučí to děti z předmětného břicha se vylíhnuvší.
"Pracovnice dopravce" vesměs ochotu pomoci mají, často se jim ale nedostává fyzických dispozic (130 kg paní s francouzskými holemi, pán na elektrovozíku, atd.) se např. i do 914 rvou docela těžko. Z mých pozorování plyne, že vzájemná pomoc je řádově častější na regionálních tratích.
Mořepetr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1413
Registrován: 3-2006

Odesláno Pátek, 10. ledna 2014 - 15:05:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Karl von bahnhof:Mořepetr: no,pokud Vám přijde zaplatit za každý přebalení prcka 20Kč,jako služba pro maminy,tak je vše OK.
Ale to bych blil velebnosti....

Za přebalení bych to třeba dal, ale to samé se platí za pisoár. I když co se člověk diví, v Příbrami si člověk musí půjčit klíč a zaplatí 8Kč. Vlastně oni mají vysoké náklady, protože v Berouně si firma za protažení odpadu od vany ke stoupačce účtuje 3000Kč za hodinu.Takže mě už nic nepřekvapí. Jen čekám, že bude ve vlaku WC taky za poplatek.[sad]

Vraťte 842, patří na Protivínku.
Focus1976
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 550
Registrován: 4-2011

Odesláno Pátek, 10. ledna 2014 - 17:56:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzaklofar: Ano, projevil jste se jako typický geront. Před změnou, o které mluvíte, sice "mládež" pouštěla staré sednout, ale bylo to za cenu buzerace. A tu samou mládež lidi jako vy buzerovali kvůli účesům ve škole. Za "průšvihy" MIMO školu se okamžitě práskalo ve škole. A lidi jako vy taky třeba rozhodovali, kdo je dost "slušný" na to, aby šel na vysokou.

Jinými slovy, raději ať se mladí svobodně rozhodnou sedět a starší ať stojí za současné situace, než aby geronti seděli a mladší stáli v době zmíněné.

(Příspěvek byl editován uživatelem Focus1976.)
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1978
Registrován: 3-2010

Odesláno Pátek, 10. ledna 2014 - 18:16:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fokus
Člověče, kdo ti do hlavy nalejvá takové kraviny ? Pustit ženu nebo staršího člověka sednout je základ slušného chování, stejně tak jako mamině s kočárkem pomoci při nastupování či vystupování.
Starý vlk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.127.142
Odesláno Pátek, 10. ledna 2014 - 18:39:58    Odkaz na tento příspěvek  

Jirko, my to nejsme a ten, kdo to je, určitě ze svého "nalévání" profituje. Otázkou je, jak se změní názory nalévaného na konci fronty na Úřadu práce. Většinou se mění poměrně rychle, neboť svoboda mít jakýkoli účes bez buzerace je sice moc hezká věc, ale zaplatit nájem anebo se najíst neumožňuje.
ES499.0009
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1677
Registrován: 2-2009

Odesláno Pátek, 10. ledna 2014 - 18:46:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Focus:
Já když sem se učil,tak moje oblečení bylo riflová bunda,rifle a vlasy delšího vzrůstu.(ovšem do té doby,než se to zdálo pro vychovatele na intru moc dlouhý a muselo se stříhat)Takže žádnej vzorňák,ale spíš rebel co měl rád tvrdou hudbu.Ale NIKDY mě nemusel nikdo buzerovat,abych pustil mamču s bříškem nebo dědulu s babčou sednout.Bral sem to úplně normálně.Takže plácáš hovadiny.Ostatně co ty z tý doby pamatuješ.Předpokládám že 1976 je rok tvého narození.
m.J.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Pátek, 10. ledna 2014 - 19:19:35    Odkaz na tento příspěvek  

Focus:

Co to melete? Otáčíte to celé naruby. Honzaklonfar to vystihl naprosto přesně. Nespočítám na prstech svých končetin případy, kdy jsem jako cestující verbálně zvedl puboše, aby postili sednout starého pána, nebo i tu těhuli.

A svým dětem (1989, 1992) jsem to vtloukal do hlavy celé dětství, včetně zdravení, přednosti ve dveřích apod. a vím, že se umí v takových případech chovat. Je to debilitou rodičů, kteří sice dnes neumí své fakany naučit základní kinderstube, za to přesně vědí, jak "blbá a neschopná" je jejich učitelka, co všechno je má naučit a neumí to, a jak jsou na druhou stranu jejich fakánci úžasní a jaká mají práva. Že se to jednou otočí krutě proti nim, to těm mentálním mrzáčkům nedochází.

Na každého jednou dojde. A výchova, to je jako bumerang. [kladivo]
Karl_von_bahnhof
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 397
Registrován: 11-2009
Odesláno Pátek, 10. ledna 2014 - 21:31:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono je to vůbec dneska celý postavený na palici. Nastoupím s dvěmi dětmi do vlaku pro cestující s děckama,a myslíte si,že mne někdo bez řevu a křiku uvolní místo??? A je to jedno,jestli staří,nebo mladí,všichni tam seděj,jako pecky a čuměj,jako hejno trotlů [kladivo]
Pajas2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 366
Registrován: 10-2009
Odesláno Pátek, 10. ledna 2014 - 21:50:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já tohle řeším bezplatnou místenkou eShopu, pokud mohu. A pak prostě smůla, jestli mi na těch mých místech někdo sedí.
Focus1976
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 551
Registrován: 4-2011

Odesláno Pátek, 10. ledna 2014 - 22:18:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak za prvé, ten aspekt "89" sem zatáhl on. Za druhé, jedna věc je zastat se slabšího v konfliktní situaci, jiná věc je "troufnout" si na cizí děti a poučovat je. Kdo si myslíte, že jste, že budete vychovávat cizí děti? Jestli dítě sedí a nepustí staršího člověka a vadí vám to, pusťte ho sami. Jestli stojíte, myslete si svoje. Fakt, fakt je vám hovno po tom, co dělá nebo nedělá cizí dítě. Já taky nechodím za cizími dětmi a neříkám jim "jestli tatínek volí Sobotku, řekni mu, že je blázen". Já se dozvědět o nějakém cizím fotrovi, že kárá moje dítě za něco takového, vyřídím si to s ním, a příště poučím dceru, ať raději rovnou stojí, že za konflikty s cizíma chlapama to nestojí. Jo, a chtěl bych vidět ty hrdiny, kdyby v té situaci byli čtyři výrostci jistého etnika, jestli byste se ozývali stejně, když máte takové zásady o poučování cizích dětí.

A vám poradím, fakt nechte cizí děcka na pokoji. Nebo by se taky mohlo stát, že si to špatně vysvětlí, že se nějaký zlomyslný "bárbíny" domluví, a vy pak budete chodit po policajtech a soudech a vysvětlovat, že jste je fakt nezval do svýho bytu za rohem.
Starý vlk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.127.142
Odesláno Pátek, 10. ledna 2014 - 22:28:30    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Focus1976, Číslo příspěvku: 551: Ubožáku.
Starkin
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.244.96
Odesláno Pátek, 10. ledna 2014 - 22:45:49    Odkaz na tento příspěvek  

Nechte ho na pokoji ať si klidně dřepí, ještě se nastojí dost až bude starý [happy]))
22michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.159.151
Odesláno Sobota, 11. ledna 2014 - 00:15:39    Odkaz na tento příspěvek  

Jestli je Focus1976 opravdu o tři roky starší jak já, tak doufám že jej nepotkám někde ve vlaku. Nemám problém debilovi vysvětlit to, že je debil. A jestli už má děcka, a ty budou stejné jak on, tak nezávidím budoucím generacím...
Milý zaostřený, na tvoje děcka v životě nebudu zlý, ale s tebou to srovnám rychle...
Flexo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 624
Registrován: 7-2005

Odesláno Sobota, 11. ledna 2014 - 01:25:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Že jsem tuhle diskuzi vůbec otevíral... Dřív bylo všechno lepší... Ta dnešní mládež... Prostý člověk dnes nic nemůže... To všechno ti nahoře... Všichni kradou... Seyschely (sic)...

[crazy][crazy]
Flexo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 625
Registrován: 7-2005

Odesláno Sobota, 11. ledna 2014 - 01:34:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já když sem se učil,tak moje oblečení bylo riflová bunda,rifle a vlasy delšího vzrůstu.(ovšem do té doby,než se to zdálo pro vychovatele na intru moc dlouhý a muselo se stříhat)Takže žádnej vzorňák,ale spíš rebel co měl rád tvrdou hudbu.Ale NIKDY mě nemusel nikdo buzerovat,abych pustil mamču s bříškem nebo dědulu s babčou sednout.Bral sem to úplně normálně.

Jo, přesně o takové vlasaté, odžínované a trochu rebelské, ale jinak v zásadě dobrosrdečné mládeži, která ve vlacích pouštěla starší lidi a těhotné ženy sednout byl natočen ve své době takový jeden hezký film. Tuším, že se jmenoval "Proč?".

[biggrin]
m.J.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.236.208
Odesláno Sobota, 11. ledna 2014 - 04:35:10    Odkaz na tento příspěvek  

Focus č.p. 551:
Když uznám za vhodné jakéhokoli rozcapeného pubert'áka za nevhodné chování usměrnit, udělám to. Kdyby byli nablízku jeho rodiče, požádám je. Jste neuvěřitelný trouba, Fokusi. Ještě větší, než jsem doufal původně.
Nedávno jsem jednoho vypleskl přímo na peroně. Pod kamerami. No a? Někdy lepší facka ve správné chvíli od cizího, než dlouhé marné litanie neschopných rodičů.

Hele, Fokusi, nejste vy jeden z těch "nových rodičů", co jsou schopni i za nevhodné chování svých spratků vinit školu? Anebo jste sám ještě spratek, co zásadně nepouští starší sednout a z přiblblých reklam typu "Přemluv bábu..." Issové a Mádla má noční poluce?
m.J.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.236.208
Odesláno Sobota, 11. ledna 2014 - 04:55:44    Odkaz na tento příspěvek  

Tři výrostky jistého etnika napomenul (anglicky a lámaně česky) v jisté tramvaji na Koněvově třídě jistý mně blízký cizinec za neomalené chování vůči staršímu páru. Vyjeli na něj po jejich. Troufli si, je subtilní postavy. Nicméně jako bývalý dorostenecký medailista jistého U.K. hrabství (v boxu) je během pár sekund všechny "zklidnil". Pravda, pár týdnů pak chodil vyzbrojen navíc teleskopickým obuškem a kasrem, nebot' mu vyhrožovali zabitím. Nakonec si samozřejmě na nic netroufli. Jsou to v jádru zbabělci.
Nicméně mi uniká, proč zaštit'ujete své podivné názory na výchovu dětí zrovna tímto specifickým etnikem. Že by nebyly jiné argumenty?
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.251.98
Odesláno Sobota, 11. ledna 2014 - 07:05:09    Odkaz na tento příspěvek  

focus1976 - chlapče, zajdi si k doktorovi. Dokud není úplně pozdě...