K-report
 

Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 09. 01. 2014  

Diskuse K-report » Archiv 2014 » Železnice » Všeobecná železniční diskuse » Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 09. 01. 2014 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5400
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 05. ledna 2014 - 20:57:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad DJ Cargo: ne, ze by primo na jizdni dobe se rezerva nenasla. Prselo, klouzalo to, do toho pad ETCS a pak z toho duvodu vynucena uhybacka v Recanech. To bych videl, ze teoreticky to slo tak o tricet az tricetpet minut rychleji.

Ale prakticky se s tim pocitat neda.
Starý vlk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.127.142
Odesláno Neděle, 05. ledna 2014 - 21:37:15    Odkaz na tento příspěvek  

ad Přednosta. Nikdy neříkej nikdy.
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2743
Registrován: 3-2010
Odesláno Pondělí, 06. ledna 2014 - 05:12:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Starý vlk: jsem si říkal-ani v neděli mě nenechají si přispat a už zase rovnají ty jejich vagóny podle barvy [biggrin]
novotny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 548
Registrován: 2-2013

Odesláno Pondělí, 06. ledna 2014 - 17:12:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dj_cargo- A nakolik se cítíš ve své profesi vytížený Ty? Tu stoprocentní vytíženost strojvedoucích si tedy představuješ tak, že je řetězy přikoveš k mašině o chlebu a vodě a bičováním, kopanci a nadávkami je budeš pobízet k vyšším výkonům? Taková doba už tu před pár desetiletími byla a dotyční "manažeři" byli pak patřičně "odměněni" u soudu ve městě jež se nazývá Norimberk.....

Pirát

XIII.století - naprosto jedinečná,kultovní a mystická záležitost.
Bender1974
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.107.39
Odesláno Pondělí, 06. ledna 2014 - 18:14:45    Odkaz na tento příspěvek  

Novotny:jste tak trochu nepochopil DjCargo...
To jakože fíra dojede do stanice X a tam za "plnou palbu"čeká cca 5 hodin než dojede zpět domů je" plné vytížení strojvedoucího?"Se ptám,nerýpám..
To,že Vy vy směnném ujedete porci kilásků je rozdíl oproti maňasům a to je to na co Dj poukazuje[kecal]
novotny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 549
Registrován: 2-2013

Odesláno Pondělí, 06. ledna 2014 - 18:52:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bender1974- Ano, ale maňasy převážnou dobu stráví posunem, takže pobyt který se v ISOŘi jeví jako zbytečný prostoj je ve skutečnosti manipulace, pořizování soupisu vozů a ostatní vl. dokumentace, přistavování vozů (někdy i čekání na jejich vykládku či nakládku), jejich zajištění, zkouška brzdy nebo prostě čekání na volnou trasu mezi osobáky. Takže se v žádném případě nedá říct že při (i např. dvouhodinovém pobytu ve stanici) si personál celou dobu válí šunky. A pokud je náhodou někdo během té doby natolik troufalý, že si dovolí posvačit nebo skočit na záchod, není to důvod k nějakým tvrzením o jeho nevytíženosti. Mmch., já běžně žeru za jízdy,chčiju do uříznuté PETlahve a seru do kýblu taktéž, snad budou kompetentní osoby s mojí vytížeností spokojeny....[ok]

Pirát

XIII.století - naprosto jedinečná,kultovní a mystická záležitost.
Bender1974
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.107.39
Odesláno Pondělí, 06. ledna 2014 - 19:12:09    Odkaz na tento příspěvek  

Novotny:jako bývalý cargák vím jak to chodí[wink].Proto píšu,směnné je pro mě vitíženost 80 až 100 procent,ale dojet 20 km od výchozí stanice a čekat 5 hodin na cestu z5,protože přece nebudem ještě jezdit po vlečkách,ať to udělají druzí a já za 12cti hod. směnu ujel 40km.Jasně,peníze jdou,stojím nic nezkurvím,ale tohle mě fakt nebavilo..A to je ten problém na který Dj poukazuje.Mmch.já se teď naučil srát v přírodě(mezi rychlíky[wink])A klidně se rád sejdu u pivka a pokecáme[happy]
m.J.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Pondělí, 06. ledna 2014 - 19:21:37    Odkaz na tento příspěvek  

já se teď naučil srát v přírodě(mezi rychlíky
Taháte ve svých rychlících vozy bez WC? [coze]
m.J.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Pondělí, 06. ledna 2014 - 19:23:38    Odkaz na tento příspěvek  

já běžně žeru za jízdy,chčiju do uříznuté PETlahve a seru do kýblu taktéž, snad budou kompetentní osoby s mojí vytížeností spokojeny..

Fakt? No to tedy teď máte v tom Cargu úplnou otročinu [coze]. To bych nezvládl. Jen mi to nějak nekoreluje s tím, jak čím dál větší hovno vozíte.
Bender1974
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.107.39
Odesláno Pondělí, 06. ledna 2014 - 19:25:15    Odkaz na tento příspěvek  

já nevozím rychlíky,ale koks,naftu,zrno a vyrovnávku zpět[happy]a na sráči tovarowem opravdu hajzl nenýýýý[proud]
Pajavlk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.248.248.50
Odesláno Pondělí, 06. ledna 2014 - 19:25:45    Odkaz na tento příspěvek  

Dneska jsem sledoval posun na nádraží. Docela drsný posunovací bangle vytáhla na hrb snad 30 vozů, easy, wapy apod. Pak to rozjel zpátky na jinou kolej ale neměl zapojenou brzdu, všechno brzdila mašina. To byl skřípot, i jedno kolečko se na chvilku smýklo a asi byl rád, že to zastavil.

Takto se posunuje "normálně" ?
m.J.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Pondělí, 06. ledna 2014 - 19:26:33    Odkaz na tento příspěvek  

Bender:
Tak proč mezi rychlíky? V Towarově, pokud vím, v ranžíru žádný nepostávaj.
m.J.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Pondělí, 06. ledna 2014 - 19:27:36    Odkaz na tento příspěvek  

Takto se posunuje "normálně" ?
Proč by ne? Když věděl, že jede na volnou... a občas se při brzdění takového kalounu sklouzne každý.
novotny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 551
Registrován: 2-2013

Odesláno Pondělí, 06. ledna 2014 - 19:38:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bendler1974- Ty bumláky co popisuješ ještě pamatuji, jezdily i dva páry denně. V naší oblasti kolem Brna je tohle dávno minulostí, tyhle vlaky byly zrušeny již před několika lety, teď jezdí jen některé dny v týdnu a často bývají slušně vytíženy, dvojče s tím má co dělat.....[masinka][masinka]
Směnné obsazení, kdy se sedělo na kabelách a čekalo se až "něco" pojede je u nás rovněž minulostí, nyní jsou nástupy stavěny na konkrétní vlaky, samozřejmě je otázka zda jedou, často bývají odříkány a opětovně zaváděny a strojmistři se z toho můžou zbláznit když lidem ruší nástupy aby zas za pár hodin někoho narychlo sháněli....[crazy]
Proti pivku nic nemám ale musel by jsi přijet k nám do Veverské Bítýšky, já se z rodinných důvodů (péče o invalidní manželku) nemůžu moc vzdalovat, už tak dost času strávím v práci....[masinka].... ale na chvíli bych se snad utrhnout mohl....

Pirát

XIII.století - naprosto jedinečná,kultovní a mystická záležitost.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5404
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 06. ledna 2014 - 19:43:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a seru do kýblu taktéž

Já kakám doma nebo na hotelu : - )
Bender1974
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.107.39
Odesláno Pondělí, 06. ledna 2014 - 19:45:45    Odkaz na tento příspěvek  

m.J:ať dělám co dělám ET 22/41 max 100,no a když vyhnou na tři,čtyry rychlíky..jak to říká krakonoš:"slyším volání přírody"[biggrin]
Já se snažím nezavazet a nezdržovat[happy]
novotny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 552
Registrován: 2-2013

Odesláno Pondělí, 06. ledna 2014 - 19:46:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

m.J.- I hovno má svoji váhu a čím je hovno větší je vytíženost jaká? [uhoh]
Vyšší, kurva, vyšší....!! [lol]

Pirát

XIII.století - naprosto jedinečná,kultovní a mystická záležitost.
m.J.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Pondělí, 06. ledna 2014 - 19:48:23    Odkaz na tento příspěvek  

Já kakám doma nebo na hotelu

Buď máš kliku, nebo svému tělu umíš důrazně poručit (čímž si ovšem koleduješ o malér). [wink]
Bender1974
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.107.39
Odesláno Pondělí, 06. ledna 2014 - 19:48:26    Odkaz na tento příspěvek  

Novotný:jasan,můžem to někdy domluvit a probrat vlakotvorbu[happy]hezkej večer
m.J.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Pondělí, 06. ledna 2014 - 19:49:28    Odkaz na tento příspěvek  

ET 22/41

To je ta polská jebka s brutálním stanovištěm a volantem v rovině s vodní hladinou? [lol]
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5407
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 06. ledna 2014 - 19:58:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Buď máš kliku, nebo svému tělu umíš důrazně poručit (čímž si ovšem koleduješ o malér).


Já už od mala. Tak jednou za pět let to nevyjde, krásný kopeček je od října v Ústí na Severu. A mám zase pět let klid : -) A stejně za to mohli Děčíňáci, nevzali mě 7 hodin s náskokem : - (
Bender1974
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.107.39
Odesláno Pondělí, 06. ledna 2014 - 19:58:41    Odkaz na tento příspěvek  

Ja ja,"bruntální" návrat do minulosti[crazy]
Jsou docela blbuvzdorný a tahavý...ale jako bývalý cargáč říkám,zlatý 122,123 či 130
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.251.98
Odesláno Úterý, 07. ledna 2014 - 05:28:46    Odkaz na tento příspěvek  

"krásný kopeček" je sqělý termit! Doporučuji používat v běžné mluvě, ba i v televizních rozhovorech[proud]
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2731
Registrován: 5-2009

Odesláno Úterý, 07. ledna 2014 - 10:42:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Změna některých názvu stanic a vleček. Dneska natvrdo i v systému....

1. vlečku SETUZA přejmenovat na „STZ Development“
2. nádraží Světec-Ledvice přejmenovat na „Doly Bílina – UUL“
3. vlečku EPL přejmenovat na „EP Louny-Březno“
4. nádraží Kralupy nad Vltavou-Kaučuk přejmenovat na „Kaučuk-zákl. závod“
5. bod Cementárna Čížkovice přejmenovat na „Čížkovická cementárna“
6. vl. Papírna v Horní Kamenici přejmenovat na „Transpedia“
7. Vlečka elektrárny na „ELNA Opatovice“
8. Vlečka ACHP na „AGRO Č. Skalice“
9. Vlečka Oseva na „Oseva Vysoké Mýto“
10. Vlečka Větřní = „JIP – papírny Větřní“
11. Vlečka ROSSO STEEL = „ROSSO STEEL Mirošov“
qpLucas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13
Registrován: 12-2013
Odesláno Úterý, 07. ledna 2014 - 11:21:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přivítali byste v ČR britský National Express? Je to druhý největší soukromý dopravce v Evropě.

http://www.podnikovyzpravodaj.cz/rychla-zprava/britsky-zajemce-o- ceske-koleje
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.47.26
Odesláno Úterý, 07. ledna 2014 - 11:31:19    Odkaz na tento příspěvek  

6. vl. Papírna v Horní Kamenici přejmenovat na „Transpedia“
To má ještě papíry k provozu? Čumím...
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2732
Registrován: 5-2009

Odesláno Úterý, 07. ledna 2014 - 11:55:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To víš... na kolejích se dějí věci.[proud]
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2497
Registrován: 3-2006

Odesláno Úterý, 07. ledna 2014 - 12:04:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já kakám doma nebo na hotelu : - )

To jsem tvrdil dřív taky a smál jsem se kolegům, co běhali do křoví.
Pak jsem do křoví běžel poprvé, podruhé, pak jsem jednou musel zastavit na trati, no a už se nesměju.

Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Turniket
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Úterý, 07. ledna 2014 - 13:18:27    Odkaz na tento příspěvek  

Informace pro držitele zahraničních jízdních výhod FIP – Nizozemí (NS)
Na základě informace z jednání pracovní skupiny FIP Vám oznamujeme, že od začátku roku 2014 je možné vstoupit a vyjít z nádražních budov železniční společnosti NS pouze přes závoru.
K průchodu musí nizozemští cestující použít čipovou kartu, zahraniční cestující použijí čárový kód. Tento způsob průchodu není možný pro držitele mezinárodních jízdních dokladů FIP. Železniční společnost NS poskytne všem členům sdružení FIP tzv. průchozí průkazy, které budou obsahovat čárový kód a informace pro cestující.[talker]...............................Teda tohle zavést ČD u nás, to by bylo řečí .......[crazy][lol]
Alex7
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.226.248.124
Odesláno Středa, 08. ledna 2014 - 08:34:52    Odkaz na tento příspěvek  

Reakce na tento příspěvek

Nezdá se někomu, že se někdo snaží sj€dnotit design jízdenek?
Cogwheel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1995
Registrován: 1-2012

Odesláno Středa, 08. ledna 2014 - 09:52:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad W.: Na vlečce býv. papírny v Horní Kamenici se snad nakládá šrot.
Karl_von_bahnhof
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 389
Registrován: 11-2009
Odesláno Středa, 08. ledna 2014 - 11:46:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Může mi někdo více erudovaný vysvětlit,kde udělali soudruzi chybu,že na rekonstruovaném Hlavním nádraží není kde nakojit a přebalit mimino? I v každym blbym mekáči to jde!!!!!
(ono to tedy nejde snad na žádném nádraží v ČR).
Kateřina Pancová
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.180.253.134
Odesláno Středa, 08. ledna 2014 - 12:57:48    Odkaz na tento příspěvek  

To je počteníčko ! To se teda pan monarcha umí ale pochválit ! Člověk v životě vidí a potká občas sebestředné a soběpochvalné chodící komplexi, ale tenhle trumfne i Davide Ratha - a ten že se nestyděl se vychválit několikrát denně !http://kzc.cz/cz/Novinky/Novinka/942
Je vidět že laťka obliby je zde hodně vysoko..

Petr Kott
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.180.253.134
Odesláno Středa, 08. ledna 2014 - 13:17:26    Odkaz na tento příspěvek  

Kateřino koukej, tohle Bohúúš posílal na podzim všem do mailu ! Jen nějak neuvedl, že je to podnikatel roku------ale anketou vyhlášená firmou. Tuhle anketu si vlastně může udělat kdo chce [happy]
Petr Kott
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.180.253.134
Odesláno Středa, 08. ledna 2014 - 13:23:37    Odkaz na tento příspěvek  

PrZdravím všechny, o nichž se domnívám, že by je mohlo zajímat, že obor „železnice, zejména muzejnictví a nostalgie“ byl oceněn v soutěži firma roku 2013!



Dne 15.10. jsem převzal z rukou pořadatelů hned 2 ceny. 1.cena byla „firma roku – podnikatel roku“ - místo č. 3 pro KŽC Doprava a vzápětí jsme zvítězili a získali 1.místo „odpovědná firma roku 2013“. Šlo o krajské kola (Praha + Středočeský kraj). 4.12. pak bude celostátní soutěž ze všech krajů. Do soutěže nás nominovala společnost Vodafone, a.s. za příkladné obchodní chování a 100% platební morálku.



Cituji slova zástupce spolupořádající společnosti Vodafone: „Firma pomohla odborným a aktivním přístupem zabránit zrušení 23 regionálních železničních tratí, a přispívá tak k ochraně hodnot dědictví starého i přes 170 let. Za své peníze KŽC restauruje staré lokomotivy i jinou techniku a zpřístupňuje ji veřejnosti, doplňuje činnost technických muzeí a působí jako mecenáš technického umění za soukromé peníze. Jakožto železniční dopravce je vůči životnímu prostředí navíc šetrnější než silniční doprava,“ uvedl Jan Štěpánek ze společnosti Vodafone Czech Republic.



Jsem rád, že obor železnice byl takto vyzdvihnut a zviditelněn. Zaznělo to vícekrát při slavnostní části galavečeru. V charakteristice soutěžních finalistů m.j. průvodním slovem a v diskusi zaznělo, že KŽC Doprava byl oceněn zejména za férové a čestné podnikání bez dluhů (což je v našem oboru vzácné); zaznělo, že jsme vznikli jako ryze česká firma na zelené louce, vše, co jsme vybudovali, toho jsme dosáhli nadáním, chytrostí, odborností a talentem 2 lídrů KŽC. Oceněn byl náš odpovědný přístup k železniční historii a k financování muzejnictví ze soukromých peněz. Dále za odpovědný přístup za nezrušení železniční sítě a za záchranu železničních tratí a za čelení tlakům molocha SŽDC a MD ČR, které v letech 2010-2012 byl na dopravce soustavně vyvíjen. KŽC nemá za zády zahraniční kapitál ani jiné podobné krytí. Stejně tak podniká bez ztráty desítek milionů korun. Byli jsme oceněni za to, že věci děláme poctivě. Celou naší firmou se táhne jako červená niťka muzejní odpovědnost, vědomí širších kulturních souvislostí a pamatujeme na dědictví minulosti a současně rozvíjíme budoucnost. Ostatním účastníkům trhu v segmentu železniční nostalgie ukazujeme cestu a směr. Poctivost, um, fortel, nadšení zaměstnanců a členů Klubu železničních cestovatelů tedy za sebou zanechává nesmazatelnou stopu a tím jsme si vysloužili 1.místo mezi všemi finalisty v roce 2013 v kategorii „odpovědná firma roku 2013“.



vní část dopisu :
Petr Kott
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.180.253.134
Odesláno Středa, 08. ledna 2014 - 13:25:14    Odkaz na tento příspěvek  

A druhá část dopisu :
2 výše uvedené ceny nás velmi těší a jsme rádi, že jsme odbornou porotou byli takto vyznamenáni. Taky mě těší, že v kanceláři nad mým stolem nebude viset trapné ISO 9001 nebo podobný certifikát, ale slušné podnikatelské ocenění, které si na rozdíl od ISA nelze koupit.



Jestli se nějak hlasuje pro celostátní finále, tak prosím o podporu KŽC Doprava, když už jsme došli tak daleko, aniž jsem to tušil. Jestli nikoli a záleží to již jen na odborné porotě, tak tedy taky OK. držte nám palce nebo hlasujte J



Bohouš Augusta, KŽC
Rk_kn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2694
Registrován: 1-2005

Odesláno Středa, 08. ledna 2014 - 16:37:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Karl von Bahoff : v minulosti sa na to myslelo, a musím pripomenúť, že ešte za socializmu, zrejme sa viac cestovalo vlakmi. 2 krát sa mi stalo, že sa matka s malým cestovateľom obrátila na nás s týmto problémom. Zavolal som ju do dop. kanc. kde sme mali 2 stoly vhodné na tento účel. A aj za pomoci operátorky a sekretárky vyriešili tento problém. Teplá voda, pap. utierky a krém boli k dispozícii.
Musím pripomenúť, že sme asi do r. 2000 mali tzv. detskú čakáreň, kde bol k dispozícii podobný prebaľovací stôl, aké zvyknú byť v detských čakárniach a ambulaniciach. Vedľa vestibulu, takže nebolo treba ďaleko chodiť. Potom, ako sa počet úradníkov rozširoval , sa čakáreň zrušila a spravili z toho školskú miestnosť.
Stan. budova, postavená v r. 1950 bola projektovaná pôvodne s čakárňami 2. a 3. triedy, detská čakáreň, kultúrne stredisko, reštaurácia 2. a 3. triedy, bufet s celodennou prevádzkou, s pošt. úradom, ( ktorý nikdy nebol otvorený ) s dvomi telef. automatmi, WC celodenné s personálom.
Dnes z toho vybavenia zostala len polovica, ale kancelárií je aj 3 krát viac, aj na úkor bytov a garsóniek.
Mořepetr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1411
Registrován: 3-2006

Odesláno Středa, 08. ledna 2014 - 17:27:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Karl von bahnhof: Ale dne následujícího textu "WC (toalety) - bezbariérové, sprchy, přebalovací pult pro kojence (ve střední hale)" na tomto odkazu odkaz, ta chyba nenastala.[happy]

Vraťte 842, patří na Protivínku.
Karl_von_bahnhof
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 390
Registrován: 11-2009
Odesláno Středa, 08. ledna 2014 - 17:27:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rk_kn: no,my právě cestujeme jen vlakama, a museli jsme nechtíc omezit zimní výlety,protože na sněhu dítě přebalovat nehodlám (stejně jako na hnusnym WC - snad na podlaze? ).
Však nemusí být na to hnedle místnost, stačí na dámských WC,jako ve fastfoodech takový ten výklopný přebalovací vehement (jsme montovali v každym Donaldu).

Mrzí mne,že dráhy na tento segment trhu kašlou.

Naopak třebas cestování s kočárem,totálně v pohodě.Vždy jsme narazili na vstřícné lidi od dráhy,kteří poradili,pomohli s umístěním ve vlaku.

Je pravda,že na body zatím vyhrávají slovenské čety.
Karl_von_bahnhof
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 391
Registrován: 11-2009
Odesláno Středa, 08. ledna 2014 - 17:30:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mořepetr: a tys tam byl?????
Nebo mi jen doporučuješ něco,o čem na přepážkách ani v Informacích na Hlaváku nemaj ani páru??????

Ne vždy to,co je napsáno na internetu bývá pravdou,že.
m.J.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Středa, 08. ledna 2014 - 17:55:19    Odkaz na tento příspěvek  

Karl_von_bahnhof:

ad přebalování: No to musíte volit cestu těmi správnými vlaky.
[happy]
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.47.26
Odesláno Středa, 08. ledna 2014 - 17:57:33    Odkaz na tento příspěvek  

Tak ono úplně stačí, že tam není normální lidská čekárna pro mámy s dětmi, čili 99 % cestujících s malými dětmi si cosi jako přestupování na hlaváku rychle rozmyslí. Ona doba je úplně někde jinde a drtivá většina rodin má nejmíň jedno auto.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.27
Odesláno Středa, 08. ledna 2014 - 20:26:31    Odkaz na tento příspěvek  

ad Turniket : docela by mne zajímalo, jakou kartu budou mít cestující s jízdenkou InterRail Global Pass ... turnikety mají i jinde (například Milano Cadorna Nord), ale vždycky je tam nějaký služebník, který zajišťuje ruční otvírání ... na jedné pozemní lanovce v Neapoli mne turniket nechtěl pustit, ačkoli na jiných to proběhlo bez problému, tož mne musel otevřít ruční služebník ...
Doktor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2517
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 08. ledna 2014 - 21:04:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Vašut
Moderátor

Číslo příspěvku: 1420
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 09. ledna 2014 - 12:08:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Naopak třebas cestování s kočárem,totálně v pohodě.Vždy jsme narazili na vstřícné lidi od dráhy,kteří poradili,pomohli s umístěním ve vlaku.
Obávám se, že ani to neni tak úplně pravda :-(. Při zjišťování možností cestování s kočárem v Kralupech bylo na dotaz, jak se dostat z (na) nástupiště odpovězeno (v pokladně) - to si musíte říct, aby vám někdo pomoh... :-(

ČD: Zákazník? Co je to? ...
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4252
Registrován: 1-2007
Odesláno Čtvrtek, 09. ledna 2014 - 15:19:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vašut: A co má pokladní dělat? Opustit kasu nemůže, takže vám nepomůže.
Vašut
Moderátor

Číslo příspěvku: 1421
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 09. ledna 2014 - 16:26:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co má pokladní dělat? Opustit kasu nemůže, takže vám nepomůže.
Sorry, ale tohle je odpověď kovaného nádražáka, ve výsledku znamenající další úbytek cestujících. Nikdo nechce, aby pokladní zavřela kasu a šla stěhovat kočárek. Ale pokladní (stejně jako například průvodčí) je pro zákazníka styčným pracovníkem dopravce, tak by měla umět poradit jinak, než že se je třeba někoho doprošovat o pomoc. Navíc cestující uzavírá smlouvu s dopravcem, tak ten se má starat, aby vše proběhlo bezpečně - tedy buď sám zajistit bezpečný přístup a nástup, případně honit majitele infra (pakliže jím není sám), aby to zajistil on.
Na co máme nástup do panťáků z úrovně nástupiště, když příchod k nástupišti je bariérový?

ČD: Zákazník? Co je to? ...
Mořepetr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1412
Registrován: 3-2006

Odesláno Čtvrtek, 09. ledna 2014 - 16:29:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Karl von bahnhof: Nebyl jsem tam, to je pravda, ale všechno se dá ověřit. A o informacích na nádražích mám své mínění. Tady je to ověření odkaz [vypravci]

Vraťte 842, patří na Protivínku.
Starý vlk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.127.142
Odesláno Čtvrtek, 09. ledna 2014 - 16:55:05    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Vašut: Domnívám se, že žijete v jiné době, možná i v jiném světě. Pokladní ve stanici, kde není bezbariérový přístup na nástupiště, totiž nic jiného dělat nemůže. Jistě, mohla by cestujícího s dětským kočárkem informovat o tom, že vybudování bezbariérového přístupu je finančně náročné a je mimo kompetence firmy, která zaměstnává pokladní. Proto jedinou možností, jak se dostat s kočárkem na nástupiště, je požádat o pomoc spolucestující, jiná možnost v dané situaci prostě neexistuje a to pokladní udělala. A "honit majitele infrastruktury" pokladní nemůže a nikdo jiný ze zaměstnanců dopravce, se kterým cestující uzavřel smlouvu o přepravě tam není.
Tak trochu to připomíná situaci, kdy v budově státního či samosprávního úřadu není výtah ani eskalátor a klient/ka úřadu se nějak do poschodí s kočárkem dostat musí-třeba proto, že je tam matrika, kde se narozené děti zapisují. Tam je také u vchodu maximálně podatelna či informační okénko, někdy ani to ne.
Vašut
Moderátor

Číslo příspěvku: 1422
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 09. ledna 2014 - 17:00:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

SV: Takže shrnuto, vše je v pořádku a cestující s kočárkem trhni si nohou - jsi na obtíž... Do vlaku (na nádraží) tedy mají přístup jenom silní a zdraví jedinci. Ostatní si pomožte, jak umíte... Tohle fakt nemá cenu. Nádražnické myšlení se prostě nezmění :-( Přitom mnohdy stačí opravdu málo...

ČD: Zákazník? Co je to? ...
Starý vlk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.127.142
Odesláno Čtvrtek, 09. ledna 2014 - 17:47:23    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Vašut: Pane, to že pokladní ve stanici, která nemá bezbariérový přístup na nástupiště odkázala cestující s kočárkem na pomoc spolucestujících, v pořádku je. Není třeba trhat nohama a poukazovat na to, kdo je komu na obtíž. Ani jedno, ani druhé totiž cestující s kočárkem na nástupiště nedopraví. To může udělat jen technické zařízení-výtah, eskalátor, šikmá rampa-nebo pomoc jiného člověka. "Nádražnické myšlení"-zajímavý to termín-s tím nemá nic společného. Je to totiž rada, jak překonat překážku. Jen bych v zájmu objektivity poprosil o poněkud bližší specifikaci toho, co v konkrétním, zde rozebíraném případě, měla pokladní udělat.
Vašut
Moderátor

Číslo příspěvku: 1423
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 09. ledna 2014 - 18:15:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Problém je, že co řekla (měla udělat) pokladní je až samý konec řetězce. Taky obsahem mého příspěvku nebylo (nemělo být) to, že bych si stěžoval přímo na pokladní ... ale záměrem bylo poukázat na zjevnou systémovou chybu. A vlastně také na to, že prostě "na dráze" chybí vazba cestující - někdo, kdo může něco ovlivnit (což pokladní může tím, že přánéí cestujících jezdit s kočárkem přetlumočí svým nadřízeným...)

ČD: Zákazník? Co je to? ...
Starý vlk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.127.142
Odesláno Čtvrtek, 09. ledna 2014 - 18:27:23    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Vašut: Jakou systémovou chybu máte na mysli? To, že v Kralupech není ani výtah, ani šikmá rampa a ani eskalátor? Vazeb cestující-někdo, kdo může něco ovlivnit razantně ubylo po atomizaci české železnice, ale i tak je jich dost. Nebo si snad myslíte, že o nemožnosti dojet na nástupiště s kočárkem bez pomoci právě v Kralupech nikdo neví? Pak se ovšem mýlíte, ví to mnoho lidí, i odpovědných zaměstnanců, ale mohou dělat co? Vůbec nic. Technické řešení-výstavba bezbariérového přístupu-je příliš finančně náročná a držet ve stanici zaměstnance, který by pomáhal cestujícím s kočárkem je pro dopravce nemyslitelné, neboť i to je drahé. Pokladní ani její nadřízený nejsou hlupáci, to, že existují dětské kočárky vědí dlouho. Takže nějaké tlumočení dávno známých věcí postrádá smysl.
novotny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 553
Registrován: 2-2013

Odesláno Čtvrtek, 09. ledna 2014 - 18:31:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já bych rovněž rád věděl, co Vašut měl na mysli pod pojmem "nádražácké myšlení". Ta pokladní, která nemohla opustit své pracoviště rozhodně nemůže za to, že byly zrušeny profese staničních zaměstnanců či dozorců výměn, prostě lidí takříkajíc "k ruce", kteří kromě výše zmiňovaného špedování kočárků či jiných objemnějších břemen zastávali i spoustu dalších pomocných prací- úklid nádražních prostor (nyní prováděno předraženými "spřátelenými" firmami), údržba či mazání výměn, posyp peronů či přístupových cest při náledí nebo odstraňování sněhu tamtéž atd......
Takže kde nikdo není, logicky nemá ani kdo pomoci. Takže pojem "nádražácké myšlení" bych překvalifikoval spíš na výraz "manažerské myšlení" (tj. zrušit co se dá) tak se obávám že tady stěžovatel pláče na špatném hrobě a chtělo by to spíš šťouchnout do jiných sfér......[uhoh]

Pirát

XIII.století - naprosto jedinečná,kultovní a mystická záležitost.
pnzs
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.72.63
Odesláno Čtvrtek, 09. ledna 2014 - 18:36:32    Odkaz na tento příspěvek  

Starý vlk: Pane, to co říkáte je nesmysl (zakořeněný z kdysi)! Správně, pokladní kočárek nikam nosit ani tahat nebude. Samozřejmě, ale také buď odkáže (zaroveň informuje) na jedno z výše zmíněných zařízení, nebo sežene kolegu/y (zřízence - mimo to může mít i jiné úkoly ve stanici) a tato nahradí. Když se na něco zeptáte či něco v nakládáte v řetězci typu OBI (kohokoli v eráru), vždy Vás někam odkážou nebo Vám někoho zavolají (kdo aspoň předstírá pomoc či snahu vyjít vstříc). Mě teda ještě nikdy neřekli zeptejte se támhle v uličce lidu[crazy]... V roce 2013 je normální přístup pro zákazníka a snaha vyjít vstříc jak jen to jde. Toto pravidlo platí v současnosti v každém obchodě či službách, které slouží zákazníkovi. To není "nádražnické myšlení" to je socialismus jak vyšitej (Poraď si a hlavně kwa neotravuj!). V současnosti by dráha už mohla deklarovat na větších nádražích bezbarierový přístup na nástupiště, případně jej zajistit. I v metru se trochu snažili než začala móda výtahů do každé stanice (neříkám , že je to špatně).

PS.: Určitě má pokladní k dispozici staniční rozhlas či telefon. Zavolání do rozhlasu nebo sluchátka ať přiklušou ten a ten...[kecal] To snad není tak moc. A i kdyby to nedeklarovali, tak snažit by se právě mohli (měli). To je přístup pro a k zákazníkovi, který se tak má cítit.
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1972
Registrován: 3-2010

Odesláno Čtvrtek, 09. ledna 2014 - 18:41:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vašut napsal:
" Ale pokladní (stejně jako například průvodčí) je pro zákazníka styčným pracovníkem dopravce, tak by měla umět poradit jinak, než že se je třeba někoho doprošovat o pomoc. "
=====================================
Tak už nás nenapínej a prozraď nám, co a jak ta pokladní měla udělat. Ty žvejky kolem dokola jsou k ničemu...
pnzs
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.72.63
Odesláno Čtvrtek, 09. ledna 2014 - 18:44:16    Odkaz na tento příspěvek  

PS.: Odeslal jsem to pozdě... Nevěřím tomu, že je na nádraží v Kralupech za ČD jen pokladní. A i jestli je to pravda, tak se měla za zaměstnavatele (jeho selhání) minimálně aspoň omluvit, event. slíbit pokus o nápravu, etc. !

Hypotetický příklad: Maminka sama s kočárkem pro dvojčata na liduprázdném nádraží (třeba ve 23:00), jen ona a pokladní (žena co jí to n*sere...). Co teď?!
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4235
Registrován: 3-2004
Odesláno Čtvrtek, 09. ledna 2014 - 18:47:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vašut: A co má pokladní dělat? Opustit kasu nemůže, takže vám nepomůže.

Na většině nádraží se dneska poflakuje nějaká ta securiti, byt soukromá. Stačí vydat příkazy, nevěřím, že by borci odmítli s tím, že zrovínka musejí jí zkontrolovat bezďáky...

(Příspěvek byl editován uživatelem honzasl.)
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1973
Registrován: 3-2010

Odesláno Čtvrtek, 09. ledna 2014 - 18:50:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pnzs
Nevím, jestli jsi už jel někdy vlakem. Řekl bych, že ne. Pokladní určitě nedisponuje staničním rozhlasem, natož nějakým zřízencem. Navíc jsou některé stanice jsou obsazeny pouze výpravčím. Tam nezbývá, než sledovat, jak kočárek místo do podchodu míří na služební přechod a doufat, že zrovna nic nepojede. Ale to není věc dopravců, ale provozovatele dopravní cesty, kterému všechno kolem kolejí náleží...
Starý vlk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.127.142
Odesláno Čtvrtek, 09. ledna 2014 - 18:52:30    Odkaz na tento příspěvek  

Ad pnzs: Pane, to co říkáte vy, je nesmysl. Než odpovíte, tak si prosím přečtěte příspěvek 533 pana novotny. Ten to vysvětluje velmi dobře. Prostě je nutné respektovat holý fakt, že kde nic není, ani smrt nebere-a pokud není ve stanici nikdo, koho by mohla pokladní nějakým způsobem zavolat a požádat ho o pomoc cestujícímu, tak si bohužel cestující musí pomoci sám. Jinak to nejde.
Co se týká bezbariérového vstupu:nerozumím pojmu "deklarovat bezbariérový vstup". Buď tam něco takového je a pak o tom pokladní ví, nebo to tam není a pokladní to také ví. Zajistit bezbariérový vstup není jako koupit v OBI květináč, to stojí desítky, či spíše stovky milionů, a ty prostě nyní k dispozici nejsou. A to už by mohlo stačit, nemyslíte?