K-report
 

Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 05. 01. 2014  

Diskuse K-report » Archiv 2014 » Železnice » Všeobecná železniční diskuse » Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 05. 01. 2014 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
m.J.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Čtvrtek, 02. ledna 2014 - 22:22:12    Odkaz na tento příspěvek  

No a to asi netušíte,
Já to netuším, já to vím. To ale není dobou, to je lidskou blbostí, která takové blázny k tomu dožene. Jednoho takového jsem znal. Dnes řádí u Paštiky a na volno honí vlaky pro strojvudce.cz. Je otázka, jak dlouho tohle může člověk vydržet. [ko]
Čsad_zastávka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1966
Registrován: 9-2006
Odesláno Čtvrtek, 02. ledna 2014 - 22:28:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr Šimral:
potřebuji elektriku v Čechách, elektriku v Německu a výkonný diesel
Můžu se pro zajímavost zeptat, o kolik se potom doprava prodraží? Vojtanov se přeci vždy považoval za záložní hraniční přechod k Dolnímu Žlebu. Nebo alespoň si myslím, že jsem to tak někde slyšel. Díky.
Quenya
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 719
Registrován: 4-2009
Odesláno Čtvrtek, 02. ledna 2014 - 22:35:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čsad zast.: záleží, co to bude za vlak (délka, hmotnost, co tam bude za zboží, kam až to jede a odkud, kteří dopravci a speditéři na tom participují apod., takže obecně - měl jsem teď přepravu, kde byl rozdíl půl eura na tuně, a už to bylo všechno jinak...
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4774
Registrován: 3-2007
Odesláno Čtvrtek, 02. ledna 2014 - 22:35:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

>To ale není dobou, to je lidskou blbostí

Tak každého věc, ne ?
Já taky nechápal ve 20 letech strejce, co jezdili svoje osobáčky Praha-Beroun 2x za 12 hodin nebo jednou Plzeň za totéž s pauzou tu 20, tu 10 a říkal jsem si, že bych umřel nudou.

No a dneska je ti, jako těm strejcům tenkrát [proud]

Každý ať dělá, co mu vyhovuje - a ne každý dělal celý pracovní život "krváky" s nástupem ve tři ráno.

Někomu to prostě tak nevadí, jako jinému, usne na povel všude jako špalek, atd.[wink]
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5380
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 02. ledna 2014 - 22:36:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Uvědomil jste si, že ty krváky jezdí Petr téměř zásadně přes noc?

Ale prdlajz. Když to přijede zpožděné, tak zpátky jedu přes den [biggrin]

Kolikrát to otočí řadový fíra za měsíc bys neprozradil?

Ale klidně. Maximum bylo třikrát.

A neztrácím se z dohledu kostelní věže...

To já taky ne. Jen si musíš správně nastavit výšku [rofl]

když tak proklamuješ spolupráci. Nebylo by to úplně blbé ne? Do kopců si pomoci dieselem a i přístavba na vlečku je zajištěná.

Proboha, probuď se. Vy máte jedinou neelektrickou lokomotivu, která smí do Německa dál než do přechodovky? Nebo si snad do toho Brambachu máme poslat Herkula a přepřáhnut ho za dvojče 753.7?
Totéž Furth.
Peníze, peníze, peníze.

Jinak vždycky bude všechno zajížďka a vícenáklady, ne ?

To sice ano, ale nezapomeňme taky na výrazně delší dobu přepravy, někdy i několikanásobně.

A když už jsme u snů, tak já za nejrozumnější řešení považuji novou trať Prackovice - nad Trmicemi - Pirna s propojením do Ústí nad Labem západu. Je to cca 45 km se dvěmi tunely: 29 a 5 km a s maximálním stoupáním 5 promile.
Za jediné realizovatelné považuji dvojkolejku Plzeň - Domažlice - rozplet u Schwandorfu, samozřejmě kompletně elektrifikovanou a s maximálním stoupáním 10 promile.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4775
Registrován: 3-2007
Odesláno Čtvrtek, 02. ledna 2014 - 22:41:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

>já za nejrozumnější řešení považuji
>Za jediné realizovatelné považuji

Mám obavy, že to už tady, maminko , nebudeme [biggrin]
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5413
Registrován: 7-2007
Odesláno Čtvrtek, 02. ledna 2014 - 22:43:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Proboha, probuď se. Vy máte jedinou neelektrickou lokomotivu, která smí do Německa dál než do přechodovky? My ne, vy ano. My můžeme na východ, vy všude. Dalo by se něco vymyslet. Nebýt Kajmanů, tak jsme mohli mít lecos....
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5383
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 02. ledna 2014 - 22:43:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mám obavy, že to už tady, maminko , nebudeme

Obávám se, že ani naše děti se toho nedožijí.
Quenya
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 720
Registrován: 4-2009
Odesláno Čtvrtek, 02. ledna 2014 - 22:47:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Holt žijeme v "přechodobé době"...dost dlouhé. Jen aby ten přechod nebyl jen do Zababova...[happy]
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5384
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 02. ledna 2014 - 22:48:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

My můžeme na východ, vy všude.

No jo, ale rozdrobením ramen snížíme denní běh lokomotiv a tedy jejich ekonomickou efektivitu.
Dj_cargo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1729
Registrován: 11-2005

Odesláno Pátek, 03. ledna 2014 - 07:22:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No a to asi netušíte, že mnozí jezdci před směnou u soukromých válčí na ČD či ČDC nebo naopak

Toto ukazuje jediné - ti lidi jsou u ČD a ČDC nevyužiti.
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4059
Registrován: 4-2003
Odesláno Pátek, 03. ledna 2014 - 07:31:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale zejména odboráři propagovaná cesta formou represe, kdy se strojvedoucí ČDC musí schovávat na lokomotivě u soukromého dopravce za roletu jen proto, aby ho neudal nepřejícný povětšinou v odborech organizovaný "kolega" z protijedoucího vlaku ČDC, ale není zrovna cestou z bludného kruhu ven.......
S200
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3023
Registrován: 4-2006
Odesláno Pátek, 03. ledna 2014 - 07:43:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry: To se tam těch kamiónů musí točit jak na kolotoči. Ty jo, jak asi vypadají silnice...
Drtivá většina zboží, které odplouvá/připlouvá z/do Rotterdamu, je v rámci Evropy přepravována po vodě (po řekách a mořích).
Dj_cargo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1730
Registrován: 11-2005

Odesláno Pátek, 03. ledna 2014 - 08:38:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

aby ho neudal nepřejícný povětšinou v odborech organizovaný "kolega" z protijedoucího vlaku ČDC, ale není zrovna cestou z bludného kruhu ven.......

Až na to, že za toto se u ČDC rozhodně nevyhazuje ani jinak nepostihuje.
m.J.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Pátek, 03. ledna 2014 - 09:23:47    Odkaz na tento příspěvek  

Bram:
A odkudpak víte, že je ta represe propagovaná "zejména odboráři", vy Kecale?
Starý vlk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.127.142
Odesláno Pátek, 03. ledna 2014 - 10:18:55    Odkaz na tento příspěvek  

Dj_cargo Číslo příspěvku: 1729: Nezlobte se, ale to jste tedy střelil kozla. Vy se opravdu domníváte, že KAŽDÝ zaměstnanec, který je v zaměstnaní opravdu využitý, se po směně dopotácí domů a pak už jen leží a sbírá síly na další směnu? Někdo prostě dokáže s plným nasazením pracovat i víc, než je povinnost, plynoucí z jeho pracovní smlouvy. Jiný zase po směně sedne na kolo a ujede v kopcích desítky kilometrů (to jako příklad).
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.47.26
Odesláno Pátek, 03. ledna 2014 - 11:02:52    Odkaz na tento příspěvek  

Tam je opravdu na co vzdychat. Dovedeš si představit, že vyrazíš na směnu autem, cestou koupíš zácpu na dálnici a tak se otočíš, protože bys už nesměl odvézt vlak po dobu cca pěti hodin?
A přesto je v Nizozemí mnohonásobně vyšší životní úroveň, kvalita života než v ČR. A kupodivu i pro strojvedoucí. A NL ani nepatří mezi PIGS.
Čím to?
m.J.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Pátek, 03. ledna 2014 - 11:32:10    Odkaz na tento příspěvek  

W.:
Dobrá otázka. "Čímpak to?" [kladivo]
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3291
Registrován: 12-2006

Odesláno Pátek, 03. ledna 2014 - 11:38:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To m.J.: Dobrá otázka. "Čímpak to?"
Když budu brát 50 000,- měsíčně, tak nebudu muset chodit na brigády, jako někteří kolegové....

„Kdo něco umí, ten to dělá. Kdo to neumí, ten to učí. Kdo to neumí učit, ten to řídí.“
Murphyho zákony
m.J.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Pátek, 03. ledna 2014 - 11:39:02    Odkaz na tento příspěvek  

Starý vlk:
Dokážete rozlišit mezi drcením norem ve stejné práci u dvou firem, bez volna, a sportem ve volném čase, při kterém po směně pracovník relaxuje? Typy zátěže snad rozlišíte taky.

Proč teda po kamioňácích chtějí poldové a celňáci dokládat bezpečnostní přestávky? Neměla by náhodou být u takto "obecně ohrožujících" profesí zajištěna především bezpečnost?
m.J.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Pátek, 03. ledna 2014 - 11:43:48    Odkaz na tento příspěvek  

Corllin:
Řeknu ti to jinak. Mělo by to mít jistou míru. Netoužím na štrece potkávat kolegy, kterým musím rádiem říkat, aby si zhasli reflektor, protože půl trasy na ATB prochrápou.
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3292
Registrován: 12-2006

Odesláno Pátek, 03. ledna 2014 - 12:05:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To m.J.: Řeknu ti to jinak. Mělo by to mít jistou míru. Netoužím na štrece potkávat kolegy, kterým musím rádiem říkat, aby si zhasli reflektor, protože půl trasy na ATB prochrápou.
Když musíš platit účty, tak se tě banka nebo domácí neptá jestli máš nebo ne. Nezaplatíš a jdeš pod most...

„Kdo něco umí, ten to dělá. Kdo to neumí, ten to učí. Kdo to neumí učit, ten to řídí.“
Murphyho zákony
m.J.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Pátek, 03. ledna 2014 - 12:13:43    Odkaz na tento příspěvek  

Corllin:
Člověk by neměl bejt nenažranej a pořizovat si to, co utáhne bez vypětí všech sil, nebo i za tím. Asi tak. Hypotéka? Beru, bydlet se musí. Ale dva leasingy na auto, dovolená na splátky, spotřebák i na dárky k Vánocům... Takových magorů jsou haldy i mezi námi, fíry.
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3294
Registrován: 12-2006

Odesláno Pátek, 03. ledna 2014 - 12:25:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To m.J.Člověk by neměl bejt nenažranej a pořizovat si to, co utáhne bez vypětí všech sil, nebo i za tím
Já taky myslel hypotéku a nějaký věci okolo. Že si někdo nabere půjčky a má problémy se splácením, tomu nikdo nezabrání...

„Kdo něco umí, ten to dělá. Kdo to neumí, ten to učí. Kdo to neumí učit, ten to řídí.“
Murphyho zákony
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2488
Registrován: 3-2006

Odesláno Pátek, 03. ledna 2014 - 12:34:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Netoužím na štrece potkávat kolegy, kterým musím rádiem říkat, aby si zhasli reflektor, protože půl trasy na ATB prochrápou.
Jo, to je to nekontrolování bdělosti na návěst Volno. [wink]

Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
m.J.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.228.207
Odesláno Pátek, 03. ledna 2014 - 12:48:30    Odkaz na tento příspěvek  

Mirel to kontroluje i na zeleným kódu. Ale když někdo tluče špačky, nemusí ani oko otevřít a jen to odmačkne do dalšího bzíknutí.
Je to o tý profesionalitě (kterou jsme v uzavřeném kroužku po mailu nedávno vztažmo k řešení poruch HV probírali). Profesionalita se pozná i podle toho, jak si člověk umí uspořádat život, aby nastoupil odpočatý. [happy]
Parmezano
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1352
Registrován: 5-2008

Odesláno Pátek, 03. ledna 2014 - 12:54:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

no to není nic novýho , kdysi dávno byl v Maloměřicích fíra , který na mašinách "bydlel", v účtarně nevěděli jak mu ty najetý hodiny rozepsat, deň musel mět 26 hodin aby jim to nějak vyšlo ,pak byl v důchodě ani né rok a umřel a všecko co za ty leta našetřil propadlo státu , protože se nestihnul oženit a natož mít nějakyho potomka
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Pátek, 03. ledna 2014 - 12:56:52    Odkaz na tento příspěvek  

Dobrá otázka. "Čímpak to?"
Třeba můžete uvažovat, jak to spolu souvisí .. odkaz pro majitele [wink] a na druhé straně pro klienty odkaz
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5387
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 03. ledna 2014 - 13:11:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirel to kontroluje i na zeleným kódu.

To se mi Jardo nezdá. To občasné požadování bdělosti je spíše krátkodobý pokles kvality signálu, který se ještě neprojeví zhasnutím zelené.
Z Břeclavi do Modřic a od Majlontu až do Svitav na přejezd o Mirelu nevíš.
Realista1
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.242.95.88
Odesláno Pátek, 03. ledna 2014 - 13:37:37    Odkaz na tento příspěvek  

Když budu brát 50 000,- měsíčně, tak nebudu muset

Tak budeš stejně pýčovat a chtít 100 000,- [lol] protože to je český národní folklór
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3296
Registrován: 12-2006

Odesláno Pátek, 03. ledna 2014 - 13:43:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Realista1: Tak budeš stejně pýčovat a chtít 100 000,- protože to je český národní folklór
Těžko by jsi chodil prodávat do obchodního řetězce za 50 kč/hod., když by jsi bral takové peníze...

„Kdo něco umí, ten to dělá. Kdo to neumí, ten to učí. Kdo to neumí učit, ten to řídí.“
Murphyho zákony
Hroch.R420
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 328
Registrován: 8-2011

Odesláno Pátek, 03. ledna 2014 - 14:02:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

m.J.Proč teda po kamioňácích chtějí poldové a celňáci dokládat bezpečnostní přestávky? Neměla by náhodou být u takto "obecně ohrožujících" profesí zajištěna především bezpečnost?

Jo to je fakt,ale nikdo nekontroluje co behem tý přestávky dělají. Prostě "papírově" stálo auto 9/11 hod,ale jestli je řidič skutčně odpočatej,to nikdo neví. Taková pauze v kabině přes den v srpnu,to se člověk vyspí jedna báseň.
Ale zase už dva roky je "cesta k vozidlu nebo do vozidla" součást pracovní doby,takže většinou odpadlo 6 hod ve vlaku a pak dalších 12-15 makat.
Johny11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1704
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 03. ledna 2014 - 14:50:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OC: No a to asi netušíte, že mnozí jezdci před směnou u soukromých válčí na ČD či ČDC nebo naopak, nebo před 13 hodinama za kontrolerem si sfouknou dvě hodinky za volantem či několik hodin v R či Os jako pocestný...a to samé naopak. Doba je zlá...

Jj, doba je zlá, zejména proto, že tuzemec se raději nahoru shrbí a dolů šlape, že... Je zajímavé, že to na západ od Aše funguje trochu jinak. Strejda Sachs a jeho hoši z Chicaga vymysleli 3,14 a ... všude, kromě Chile, Pobaltí a Česka je poslali do pr... Ekonomika státu v háji, lidi shání 2 - 3 zaměstnání, aby se uživili a pořád je dost blbců v kotlince, kteří přikyvují, že tak to je správné a tak to má být...
Ale to je na delší povídání někde jinde. Hezké dny, zelenou ulici a žádné mimořádky v roce 2014.
Shapperd
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.48.31.2
Odesláno Pátek, 03. ledna 2014 - 14:52:04    Odkaz na tento příspěvek  

Nevíte někdo zda se dá sledovat provoz na železnici na nějaké webkameře jako je třeba webkamera ChoceŇ ?
Jednu jsem kdysi našel, ale už si nevzpomenu o jaké místo se jednalo
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2489
Registrován: 3-2006

Odesláno Pátek, 03. ledna 2014 - 14:59:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirel to kontroluje i na zeleným kódu.

A že to vždycky vyjde zrovna na konec kolejového obvodu. [biggrin]
Mirel na zeleném kódu bdělost nekontroluje a to občasné vyžádání obsluhy je propad kódu na hranicích KO, které se ale nestihne projevit na opakovači. Opakovač má zpožděné zobrazování o cca 3 vteřiny.

Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Dj_cargo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1731
Registrován: 11-2005

Odesláno Pátek, 03. ledna 2014 - 15:06:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Starý vlk: Nezlobte se, ale to jste tedy střelil kozla. Vy se opravdu domníváte, že KAŽDÝ zaměstnanec, který je v zaměstnaní opravdu využitý, se po směně dopotácí domů a pak už jen leží a sbírá síly na další směnu?

Ne, to si opravdu nemyslím, ale přesto na svém tvrzení trvám. Strojvedoucí u ČD a zejména u ČDC prostě využiti nejsou. Je pak jasné, že jim zbývá dost energie na to "shánění 2 - 3 zaměstnání, aby se uživili".
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9549
Registrován: 9-2007
Odesláno Pátek, 03. ledna 2014 - 15:23:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Strojvedoucí u ČD a zejména u ČDC prostě využiti nejsou.

Tak s první částí věty si dovolím nesouhlasit a na ten zbytek bych reagoval otázkou: a čí je to problém,že nejsou využiti? samotným fírou (není-li to vychcánek)to nebude, stejně jako vinou dispečera.

Nic nevím, šel jsem náhodou kolem...
Starý vlk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.127.142
Odesláno Pátek, 03. ledna 2014 - 17:09:34    Odkaz na tento příspěvek  

Ad využití strojvedoucích: Celá debata je s odpuštěním o h...ě. Strojvedoucí-na rozdíl od kopáčů v úkolové mzdě-pracují podle předem daných pokynů-říká se tomu turnusové tabulky, dnes snad směnáře. A hlavně pracují podle pokynů osob, řídících drážní dopravu a strojmistrů. Takže to, jak jsou využiti, není vůbec jejich problém. Kdo někdy jezdil, tak ví, že únava a vyčerpání strojvedoucího závisí na mnoha faktorech-namátkou věk, fyzická a psychická kondice, skladba směn, motivace k tomu, co dělám. Jako mladší jsem cídil svoji lokomotivu i několikrát během směny, běhal jsem kolem ní a dělal i to, co jsem nemusel. Sedl jsem si zpravidla jen k jídlu (parní lok. se řídila zpravidla ve stoje). Byl jsem využit naplno a přesto jsem, bylo-li třeba, ještě dělal přesčas a vše přežil ve zdraví, dokonce se mi to líbilo.
Persink163054
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 183
Registrován: 11-2012
Odesláno Pátek, 03. ledna 2014 - 18:58:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

shapperd: Dej do googla:web kamera Čachovice a trochu pohledej, taky je tam pohled na nadraží

(Příspěvek byl editován uživatelem Persink163054.)
Persink163054
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 184
Registrován: 11-2012
Odesláno Pátek, 03. ledna 2014 - 19:11:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

shapperd:http://www.webcams.cz/webkamera/1937-cachovice.htm

Já mám vyčerpanej FUP ale mělo by to být na tomhle odkazu
m.J.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.226.62
Odesláno Pátek, 03. ledna 2014 - 19:32:54    Odkaz na tento příspěvek  

Mikulda:
Kecáš. Kontroluje. Kdekoliv v úseku. Seřiď'te si citlivost snímačů nebo filtry. Nebo máte Mirela ve slevě, s méně funkcema. [happy]
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2491
Registrován: 3-2006

Odesláno Pátek, 03. ledna 2014 - 20:33:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jasně, u nás je totiž všchno špatně. [crazy]

Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
m.J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.234.59
Odesláno Pátek, 03. ledna 2014 - 21:13:09    Odkaz na tento příspěvek  

Mik:
Se ti divim, jak tam můžeš pracovat.

Ale vážně. Prostě kecáš, Mirel, který máme na 440 a 380, funguje, jak píšu. Netuším, co máte za Mirel a proč (ne)funguje jak tvrdíš.

Za deset minut ho prubnu v úseku Dč-Ús zas. Můžu ti klidně napsat km, kde si řek o bdělost, abys uvěřil.
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2493
Registrován: 3-2006

Odesláno Pátek, 03. ledna 2014 - 21:24:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A dělá to furt na stejnejch místech, viď?
Tak klidně napiš kterejch, ono totiž nezáleží na Mirelu, ale na tom, jak kterej KO stihne začít kódovat.

Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
m.J.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.228.18
Odesláno Pátek, 03. ledna 2014 - 22:20:42    Odkaz na tento příspěvek  

Bylo to celkem dvakrát. Jednou v úseku před Povrlama před "předvěstí"). Pak to bylo asi 50m před přejezdem za Neštěmickým peronem. Ano v jednom případě kód nezhasl, ani nemrkl. Naopak to nehoukalo, když párkrát problik na Děčínském zhlaví a záhlaví JIH. Ale pípá tam jindy i 5x. Navíc nám o této funkcionalitě (pro nás nezvyklé) říkali v kurzu.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4760
Registrován: 11-2006
Odesláno Sobota, 04. ledna 2014 - 10:29:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dovolím si vám do toho vstoupit s teorií: podle příručky k poslední verzi Mirelu, by skutečně měl prověřovat "čas od času" bdělost i při zeleném kódu.

Linka se flinká - má zpoždění pokoru, bez hmoždění motoru!
Urazil jsem tě mým názorem? To jsi ještě neslyšel, co si nechávám pro sebe...
Rebel Yell
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5414
Registrován: 7-2007
Odesláno Sobota, 04. ledna 2014 - 10:40:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JJ to je velmi zákeřná funkce. Nachytala už nejednoho. V tunelu za jízdy s otevřeným oknem a protože kontrolka nezhasne, to najednou udělá bum (ZN1) Blbá to funkce...jeden z argumentů pro verzi 04.(mj možné odentrování za pohybu).
Bože, bože...
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.48.32.56
Odesláno Sobota, 04. ledna 2014 - 10:51:53    Odkaz na tento příspěvek  

Ml636: Ty se hlavně starej o to, jak jezdit s busem při náledí... Nevím, na co pak bude autobusákovi mirel, když to píchne do priekopy...
m.J.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Sobota, 04. ledna 2014 - 12:47:56    Odkaz na tento příspěvek  

Ml636:

Však ano. Je to tam. Mirel 3.
Starý vlk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.127.142
Odesláno Sobota, 04. ledna 2014 - 15:55:28    Odkaz na tento příspěvek  

Bože, bože...Vy si zase prosím laskavě uvědomte, že toto je DISKUZE NA TÉMA ŽELEZNICE. Zde může diskutovat jak profesionál, tak laik a výpady typu "ty se starej" sem opravdu nepatří.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4763
Registrován: 11-2006
Odesláno Sobota, 04. ledna 2014 - 23:06:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bože, bože: Neměj péči, zatím jsem vždycky dojel za každého počasí.[proud] Čtení na mě počká na konečnou ke zkrácení dlouhý chvíle...

Linka se flinká - má zpoždění pokoru, bez hmoždění motoru!
Urazil jsem tě mým názorem? To jsi ještě neslyšel, co si nechávám pro sebe...
Rebel Yell
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5398
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 05. ledna 2014 - 05:19:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Realista 1: dnes v noci: Decin vychod 22:12 Bratislava Vajnory 4:38, 1612 tun. Zastaveno trikrat. Vsetaty nastup ziveho, zastavka Kojice --> upadlo mi ETCS [kladivo], Recany --> predjet Metropolem, v Brne jsem mu to vratil.
Jdu do sprchy a spinkat [vypravci]
Porucik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 405
Registrován: 4-2009
Odesláno Neděle, 05. ledna 2014 - 14:27:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petre, takova sichta nedava hodiny :-)
m.J.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Neděle, 05. ledna 2014 - 14:34:52    Odkaz na tento příspěvek  

Porucik:

Petr nejede na hodiny, ale na kilometry. [proud]
Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 13081
Registrován: 11-2005

Odesláno Neděle, 05. ledna 2014 - 17:18:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A na spotřebu...

lokomotivy.net
FZF
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1770
Registrován: 9-2011
Odesláno Neděle, 05. ledna 2014 - 17:41:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vsetaty nastup ziveho
Furt lepší než kdyby ti na mašinu nastoupil někdo mrtvý [smrt]...
m.J.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Neděle, 05. ledna 2014 - 18:43:18    Odkaz na tento příspěvek  

Nebo někdo mrtvý vystoupil. [lol]
Dj_cargo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1734
Registrován: 11-2005

Odesláno Neděle, 05. ledna 2014 - 20:21:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

dnes v noci: Decin vychod 22:12 Bratislava Vajnory 4:38, 1612 tun. Zastaveno trikrat. Vsetaty nastup ziveho, zastavka Kojice --> upadlo mi ETCS , Recany --> predjet Metropolem, v Brne jsem mu to vratil.

No, řekněme, ža takhle nějak si využití strojvedoucího představuji. Sice tam ještě určité rezervy vidím, ale už se to něčemu blíží. [happy]
Starý vlk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.127.142
Odesláno Neděle, 05. ledna 2014 - 20:43:14    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Dj_cargo: No vidíte, já zase jel s pracákem do výluky v 8.00 (nástup 6.30) a vrátil jsem se na základnu v 15.45. Ještě nějaký posun a konec 17.00. Ale kdybychom my nebyli takhle využití, tak vy využívači budete muset za nějaký čas jezdit s dvoukolákem. Nějak se ty trati udržovat, stavět a modernizovat musí-jenže to nejde při rychlosti 140 km/h.
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2738
Registrován: 3-2010
Odesláno Neděle, 05. ledna 2014 - 20:49:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Starý vlk: neříkej, že do/z výluky z/do Rokycan [coze]