K-report
 

Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 02. 01. 2014  

Diskuse K-report » Archiv 2014 » Železnice » Všeobecná železniční diskuse » Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 02. 01. 2014 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 13071
Registrován: 11-2005

Odesláno Středa, 01. ledna 2014 - 10:05:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Corlline, i kdyby se tyden nic nedelo. Informace z provozu je diskuze bez diskuze v podstate. Je moje chyba, ze jsem to nepresunul driv. Ale nemam cas ted u toho sedet. A reakce na toho diskutujiciho byla naprosto mimo misu a zbytecne utocna. Nedelej tu ze sebe velkeho haura.

K veci:
No, ze naklady prekazi je nesmysl. Nemysli si, ze jsi s echalem kolem Phy nejvetsi kapo :-D Kdyby se melo jezdit s nkl jen v dirach, tak toho moc nevyjezdime. Dovedes si predstavit, ze nkl cekaji jen na diru?

Takove reci miluju. Jednou prekazi okynka, pak zase bedynky. Proste se tam musite prorvat vsichni. Tecka.

lokomotivy.net
FZF
frako
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 190
Registrován: 7-2011
Odesláno Středa, 01. ledna 2014 - 12:37:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové, to musí jezdit h...o, nebo skoro h...o, že dáte tak dlouhé úseky bez zastavení. Já žasnu, když to srovnám s koncem 80tých let...? To by se mi líbilo, rozjet to v Sokolově a zastavit v Bílině. No, ono to asi možný je, když tehdy bylo ze Sok. seř. 60 odjezdů za 24 hod. a v současnosti ani jeden?
Canopus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 624
Registrován: 7-2009

Odesláno Středa, 01. ledna 2014 - 13:18:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zřejmě se to tu probíralo, ale toto je první příklad tohoto typu jízdenky co vidím :D
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5348
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 01. ledna 2014 - 13:29:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To by se mi líbilo, rozjet to v Sokolově a zastavit v Bílině.

Hlavně si musíš uvědomit, že ono se až tolik nejezdilo, ono se hlavně stálo. Pamatuješ --> dispozice Vojkovice, pak Perštejn, pak Kyjice, pak ukazování klíčů a před osobákem do NS, jinak zamykačka.

Dnes je pro mě normální za 13 hodin napsat do knihy předávky 800 - 900 km a ještě jsem nespokojený. Ale taky místo Sergeje a 1460 kW mám TRAXXe a 5600 kW, který i do stoupání bez problémů s vlakem 2000 tun jede 100 km/h.
A nezapomenu na odklony do Nových Zámků. Do knížky jsem psal přesných 1000 km. Byly pod výrazným dispečerským dohledem, jak jsem se přiblížil k osobáku, tak šel na bok a občas mi uhnuli i rychlík [vypravci]

Nákladní doprava samozřejmě výrazně poklesla, hlavně JVZ, ucelenky až tolik ne kromě uhlí.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.27
Odesláno Středa, 01. ledna 2014 - 13:43:37    Odkaz na tento příspěvek  

Smithers : buď jste měl smůlu, protože příslušná osoba nenastoupila do práce nebo to byl vlak bez "špajzáku ČD" ....
Já jsem se servisem neměl problém ani 24.12., ani 26.12.
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3263
Registrován: 12-2006

Odesláno Středa, 01. ledna 2014 - 14:41:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Šari: Corlline, i kdyby se tyden nic nedelo. Informace z provozu je diskuze bez diskuze v podstate. Je moje chyba, ze jsem to nepresunul driv. Ale nemam cas ted u toho sedet. A reakce na toho diskutujiciho byla naprosto mimo misu a zbytecne utocna. Nedelej tu ze sebe velkeho haura.
1) Jsme se přesunuli do této diskuze bez keců, že se do mě začne někdo bezdůvodně navážet, tak se taky ozvu. Kdyby to nekomentoval, tak se neozvu.
2) Nemám potřebu dělat haura. Z toho už jsem vyrostl.

„Kdo něco umí, ten to dělá. Kdo to neumí, ten to učí. Kdo to neumí učit, ten to řídí.“
Murphyho zákony
qpLucas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12
Registrován: 12-2013
Odesláno Čtvrtek, 02. ledna 2014 - 13:01:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Realista1
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.242.95.88
Odesláno Čtvrtek, 02. ledna 2014 - 13:21:30    Odkaz na tento příspěvek  

Jinak naprosto normální je Břeclav - Česká Třebová, Kolín - Kúty a podobné.

Tss tudle jsem ve 21:00 vyjel z Děčína a v 6:30 zastavil v Kútech :-)
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5356
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 02. ledna 2014 - 14:48:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tss tudle jsem ve 21:00 vyjel z Děčína a v 6:30 zastavil v Kútech :-)

Tss --> tudle jsem vyjel v 19:00 z Děčína, v 0:30 - 0:40 přepřáhl v Lanžhotě a v 6:30 vystřídal v Děčíně za průjezdu [vypravci]
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2487
Registrován: 3-2006

Odesláno Čtvrtek, 02. ledna 2014 - 16:00:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tss tudle jsem ve 21:00 vyjel z Děčína a v 6:30 zastavil v Kútech :-)

Za tuhle dobu my ujedeme z Emmerichu do Děčína. ;-)

Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Starý vlk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.127.142
Odesláno Čtvrtek, 02. ledna 2014 - 17:26:45    Odkaz na tento příspěvek  

Ad qpLucas: To je velmi zajímavé-myslím ty novinářské slátaniny. Z Prahy na severozápad a z Liberce do Pardubic elektrické jednotky? Že si novináři pletou stanici a zastávku se ví dlouho, číst jejich výpotky o přejezdech je také výživné, ale posílat elektrické jednotky na neelektrizované tratě to je nápad hodný Cimrmana.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5360
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 02. ledna 2014 - 17:38:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tss tudle jsem ve 21:00 vyjel z Děčína a v 6:30 zastavil v Kútech :-)

Ještě to dotočím. Již před čtyřmi lety ještě v dieselu jsem měl oblíbenou trasu Děčín hl.n. 19:00 - Šurany 5:00. Na vlečce jsem měl v šest ráno už přichystaný první díl soupravy na nakládku.
Zpět se odjíždělo druhý den po čtrnácté hodině, tankovalo se napřed v Lanžhotě z cisterny, pak v Břeclavi v depu a v Děčíně jsme byli okolo půlnoci. Souprava 2000 tun a 1 x ER20.

Teď jsem zrovna zapisoval jeden solidní výkon:
Děčín východ 0:29 - Emmerich 11:39 s bezpečnostní pauzou v Magdeburgu 4:24 - 6:13. [vypravci]

(Příspěvek byl editován uživatelem Petr Šimral.)
m.J.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Čtvrtek, 02. ledna 2014 - 17:48:37    Odkaz na tento příspěvek  

jsem měl oblíbenou trasu Děčín hl.n. 19:00 - Šurany 5:00. Na vlečce jsem měl v šest ráno už přichystaný první díl soupravy na nakládku.
Zpět se odjíždělo druhý den po čtrnácté hodině, tankovalo se napřed v Lanžhotě z cisterny, pak v Břeclavi v depu a v Děčíně jsme byli okolo půlnoci. Souprava 2000 tun a 1 x ER20.


Vždyť říkám, že jsi prostě novodobý Stachanovec, Petře. [fotic]
m.J.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Čtvrtek, 02. ledna 2014 - 17:51:07    Odkaz na tento příspěvek  

A to jsem přehlédl toto ...

tudle jsem vyjel v 19:00 z Děčína, v 0:30 - 0:40 přepřáhl v Lanžhotě a v 6:30 vystřídal v Děčíně za průjezdu

[blush][crazy][nene]
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5361
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 02. ledna 2014 - 18:01:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vždyť říkám, že jsi prostě novodobý Stachanovec, Petře.

A proč si to myslíš?

To jsou prostě potřeby dnešní ekonomické nákladní železniční dopravy.
V měsících listopad a prosinec 2013 byl nejvyšší denní běh "pouze" 1541 km.
m.J.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Čtvrtek, 02. ledna 2014 - 18:09:04    Odkaz na tento příspěvek  

Promiň, ale jsi snad robot? Kolik let bys takovou šichtu vydržel jezdit, kdybys ji neabsolvoval párkrát, ale třeba 10-15x měsíčně? Já bych tohle teda fakt jezdit nechtěl. Jestli tohle má být novodobé otrokářství, pak jistě, ale beze mne.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5362
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 02. ledna 2014 - 18:16:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já bych tohle teda fakt jezdit nechtěl.

Já to jezdím od října a baví mě to. Út/St a Čt/Pá Děčín - Lanžhot - Děčín, So/Ne/Po Děčín - Bratislava (hotel) Bratislava - Děčín.
m.J.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Čtvrtek, 02. ledna 2014 - 18:39:21    Odkaz na tento příspěvek  

Jo, bavit tě to může. Zeptám se tě za 20 let takového jančení. Nic se nemá přehánět. S takovýmto "turnusem" nebude trvat dlouho a budeš muset začít zobat, jako kamioňáci, abys vůbec mohl fungovat. Kde se tento "pokrok" zastaví?

Zaplať Bůh, že nemusím podobným konkurovat. Cesta do pekel. Od 20 do 40 a invalidka. [smrt]
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5403
Registrován: 7-2007
Odesláno Čtvrtek, 02. ledna 2014 - 19:06:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr_Šimral. No tomuhle jsme říkali "Netopýří turnus". Nerostou ti křídla a krvelačné choutky?
m.J.: No furt lepší než 50x za směnu zastavovat u peronu...
Nebejt tam ty německé škopky, tak se mu na tohle vetřu...
Johny11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1702
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 02. ledna 2014 - 19:06:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

P.Š.: To jezdíte jako zaměstnanec v pracovním poměru nebo je ta lokomotiva vaše a jste živnostník? Pokud jako zaměstnanec, tak se v těch Vašich turnusech nemohu dopočítat nepřetržité doby odpočinku v týdnu v délce nejméně 35 hodin...
A pokud jako živnostník, pardon OSVČ, tak nějak nevěřím, že ta lokomotiva je Vaše, abyste splňoval znaky nezávislé práce...

No, pokud se chcete vracet do 19. století, tak klidně, ale nedělejte z toho normu pro ostatní. Jste pak jak ti hoši z fabrik, kteří chodili v padesátých letech "na brigádu" na stavby a dokazovali starým zedníkům, že se malta dá házet i lopatou. Dá, ale ne 5 nebo 6 dnů v týdnu, 8 hodin denně, 45 - 50 let...
m.J.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Čtvrtek, 02. ledna 2014 - 19:11:12    Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry:

No tak se osměl, nastup a po 5ti letech takového blázince mi řekneš, jakej máš např. tlak. [proud] Nezlob se na mne, jsme asi tak stejně staří a zažili jsme směny lehké, i krváky v různých variacích. Tobě tohle jezdit pravidelně po dobu několika let opravdu nepřijde na hraně, ne-li za ní?
m.J.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Čtvrtek, 02. ledna 2014 - 19:15:32    Odkaz na tento příspěvek  

Johnny11:
Tesat do kamene! [ok]

On s tímhle stachanovským přístupem totiž úzce souvisí i nedávný povzdech jeho provozního ředitele na téma "holandský fíra a jeho krátká pracovní doba, případně přestávka, kterou striktně dodrží".

Připomíná mi to přístup Ukrajinců, co jsou schopni dělat klidně i 31 dní měsíčně ve dne v noci. Ale to nejsou fírové, když odpadne, spadne maximálně tak do kalfasu s maltou.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5405
Registrován: 7-2007
Odesláno Čtvrtek, 02. ledna 2014 - 19:23:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Johny11: Já je tam vidím dokonce dvakrát...po ráno až úterý večer. pá ráno až so večer. [rofl]
m.J.: Co já bych dal za takový blázinec (bezstarostný)...
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5365
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 02. ledna 2014 - 19:38:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"holandský fíra a jeho krátká pracovní doba, případně přestávka, kterou striktně dodrží".

To máš pravdu. Tam je opravdu na co vzdychat. Dovedeš si představit, že vyrazíš na směnu autem, cestou koupíš zácpu na dálnici a tak se otočíš, protože bys už nesměl odvézt vlak po dobu cca pěti hodin?
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1837
Registrován: 11-2008
Odesláno Čtvrtek, 02. ledna 2014 - 19:44:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Z mého pohledu je to asi trochu rozdíl, na jaké Lv ten výkon uděláte. Ono je asi něco jiného jet tu štreku na rozhrkaný 122 a něco jiného na moderním Traxu, nebo jak se to jmenuje. Asi jako když budu porovnávat moji práci výpravčího. Něco jiného byla stará "elmechanika" se signalistama, kdy jsem kvůli každému vlaku musel udělat X úkonů a nejméně tři telefonáty. Dneska zmáčku na klávesnici JOPky "alt-L" a mám pro vlak postaveno a když to jezdí hladce, bez nějakých mimořádností, tak za celou směnu nezvednu telefon ..... Je to sice někdy nuda, ale na staré ZZ bych asi už dneska ve své stanici nesloužil .....[andel][vypravci]
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5367
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 02. ledna 2014 - 19:49:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad VýpravčíXY: Taky pravda.

V Děčíně vypnu ETCS, AFB bývá zpravidla nastaveno.
Odjezd 40 km/h, na konci odměřím délku, po pípnutí nastavím 70 km/h, na Střekově 80 km/h, za Střekovem 85 km/h. V Litoměřicích dynamikou zbrzdím na 50 km/h a tak jedu až před Polepy (ty pomalé tam jsou tři za sebou), pak 80 km/h, ve Štětí 90 km/h (mohl bych dříve, ale ve Štětí je dlouhý přejezd), přes Všetaty dynamikou na 65 km/h, pak opět 90 km/h a jsme na vjezdu do Nymburka a máme za sebou hodinu a čtyřicet minut jízdy [vypravci]
m.J.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Čtvrtek, 02. ledna 2014 - 19:54:01    Odkaz na tento příspěvek  

PŠ:
At Nizozemí. Ano, to je druhý extrém k tomu tvému. Chtělo by to nějakou rozumnou střední míru.
m.J.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Čtvrtek, 02. ledna 2014 - 19:58:28    Odkaz na tento příspěvek  

Nebejt tam ty německé škopky, tak se mu na tohle vetřu...

Prosím tě, co je na tom tak převratnýho se to naučit? Když jsem si za posledních 6 let musel ze 141, 121, 122, 123, 163, 363 musel zvyknout na pro mne úplně nové 471, 961, 440, 163WTB, dále vstřebávám 151 a do toho jen tak mezi řečí 451, 2, proč bys ty nezvládl jeden, dva nové škopky z Německa? Když jsi zmákl Resa a Zázrak, zmákneš vše..... [jidlo]
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5369
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 02. ledna 2014 - 20:01:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když jsi zmákl Resa a Zázrak

Určitě, to naše je výrazně jednodušší.

Jsem Ti už před šesti lety říkal, ať se učíš "rakousky" [biggrin]
Quenya
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 711
Registrován: 4-2009
Odesláno Čtvrtek, 02. ledna 2014 - 20:05:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přátelé, můžete s klasikem nadávat na poměry jak chcete,můžete s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno. Petr Šimral má pravdu. Ten tlak je ekonomický, hlavně od silnice. Silnice odveze totéž, co dráha, a přitom levněji a rychleji. Bohužel. A v tom je potíž, že se musí dráha přizpůsobovat rychlý a zlevňující době. A přesně tohle je taky jádro pudla konfliktů s odboráři, kteří nepochopili, že se změnila doba a podle mně nikdo ČDC nebude donekonečna hájit. V nákladní dopravě Dj Cargo napsal, že mejdan pokračuje a že je zvědavej, kdo ho zatáhne, protože ČD/ČDC na to prostě už nemá peníze. A kdo se nepřizpůsobí, holt skončí a nikdo se nikoho ptát na nic nebude. Drsná doba.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5406
Registrován: 7-2007
Odesláno Čtvrtek, 02. ledna 2014 - 20:12:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

m.J.:No namoutě i ten nějaký ten německý či šlamperajn jsem zkusil a nějak mi k srdci nepřirostly. Kobkostanoviště mi nějak nesedí.
A ono jezdit na lokomotivách, které fungují jak je napsáno v návodu je nuda...Je mnohem lepší jezdit jako divítko a čekat všechno možné...
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5407
Registrován: 7-2007
Odesláno Čtvrtek, 02. ledna 2014 - 20:22:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr_Šimral: Na to jsem debil. Na to prostě nemám.
Quenya: Nemyslím, Kajmani si rybník nevypustí. Komu by ty všeny svoje pc sračky vnutili? Nebo si myslíš, že AWT nebo Metrans koupí něco ve stylu je to sice dražší, ale za to méně funkční, méně spolehlivější a mnohem složitější na ovládání. No neberte to...
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5371
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 02. ledna 2014 - 20:23:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je mnohem lepší jezdit jako divítko a čekat všechno možné...

I to se u nás občas povede. Před nedávnem mi kolega hlásil, že v Uhři mu při zajíždění do šturcu vypsala lokomotiva hromadu závad a že si s ní neporadil.
Tak jsem na ní vyrazil já. Základem chyby bylo, že se lokomotivě nelíbily otáčky náprav 1,2 a 3. Restart nepomohl, přemýšlení taky ne. Displej nepsal žádné Traktionsperre, lokomotiva se tvářila jako plně pojízdná, vše reagovalo, jenom ta tažná síla nepřicházela. Ani z jednoho stanoviště, takže poruchu souhlasového tlačítka v jízdní páce jsem vyloučil. A co s tím? Nakonec to bylo děsně jednoduché. Odpojil jsem první trakční skupinu. Stav stejný. Připojil jsem ji a odpojil druhou. Hle, lokomotiva jede. Popojel jsem, připojil první skupinu a vše bez problémů fungovalo.
Takže ne že by to bylo až tak úplně bezproblémové [vypravci]
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.27
Odesláno Čtvrtek, 02. ledna 2014 - 20:27:20    Odkaz na tento příspěvek  

m.J. : neplácejte něco o Stachanovcích. Viděl jste někdy oběhy a personální turnusy v osobní dopravě ?
Například směna strojvedoucího z Břeclavi :
277 Břeclav - Štúrovo = 217 km, 272 Štúrovo - Praha ONJ = 539 km, za směnu celkem 756 km, délka směny pouze 11.04.
Děčín - Lanžhot - Děčín je přes Lysou nad Labem cca 860 km za 11.30.
Bratislavský strojvedoucí točí 174/175 Bratislava - Praha - Bratislava za pouhých 804 km za 13 hodin nebo 130 Bratislava - Bohumín, 131 Bohumín - Bratislava a aby mu to nebylo krátké, pak si dá ještě 175 z Bratislavy do Štúrova za 135 km ... celkem 655 km, s odstavením za něco více jak 12 hodin ... a pak spinká...

Doba, kdy mi strojvedoucí jel ze Smíchova přes depo do Kutné Hory a zpátky do depa za 12 hodin a ujel 150 km je jednou z krásných vzpomínek na doby "za bolševika".
I tehdy se však jezdily výkony jako např. 525 Olomouc - Žilina (186 km) - 526 Žilina - Praha (438 km), celkem 624 km ... za cca 12 hodin a to každý osmý den ...

Strojvedoucí z Prahy nemohou zapomenout "na skvělou" směnu (2006/2007) 375 "Pannonia" Praha - Bratislava a po výživné celonoční jízdě zpátky "Slovenskou strelu" 134 do Prahy ..." to vše za nějakých 13 hodin včetně rg a to každý šestý den ...
Johny11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1703
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 02. ledna 2014 - 20:47:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry: No, časy nástupu a konce směny jsem v textu PŠ nenašel. Nicméně, ze jeho příspěvků zde soudím, že v Děčíně nebydlí...ale třeba se pletu i v tom. A jak tak soudím z kontextu, týdenní pracovní doba nějakých 48 hodin na mašině, kdepak máme nějaké šéfovské povinnosti? Že by druhá pracovní smlouva? Nebo mandátní smlouva statutárního orgánu? Takže v době odpočinku se unavuje jinou prací, formálně samozřejmě je vše v pořádku.
Aby nebylo mýlky. Nemám nic proti PŠ osobně. Jen mi slouží jako příklad toho, jak se necháváme systémem zdeformovat a zblbnout a ještě si pochvalujeme, jak je to skvělé. On se totiž chová úplně stejně, jako majitel kamionové garážovky, který má 3 auta a sedíc za volantem, domlouvá kšefty, řeší účetnictví, ... Vše ve jménu ekonomické nutnosti, efektivity a dalších keců.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5373
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 02. ledna 2014 - 21:05:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Johny 11: v kontextu věci je to cca 13 + 13 + 8 + 8, tedy 42 hodin. Neunavoval jsem vás detaily, že pokud mám někde jinou povinnost nebo si chci odpočinout, tak za mě jede někdo jiný.

jako majitel kamionové garážovky, který má 3 auta a sedíc za volantem, domlouvá kšefty, řeší účetnictví,

Jo, kde jsou ty časy z let 2004 - 2008 : - )

Dnes mám jasně vymezené povinnosti a mezi ně opravdu nepatří domlouvání kšeftů a řešení účetnictví [vypravci].

Že by druhá pracovní smlouva? Nebo mandátní smlouva statutárního orgánu?

Ale vůbec ne, stačí mi jedna pracovní smlouva. Už tak si myslím, že přispívám státu až příliš.

Vše ve jménu ekonomické nutnosti, efektivity a dalších keců.

Chtělo by se mi na to napsat něco neslušného, ale nehodilo by se to sem.
Můžeme být slušní, podepisovat přemrštěné kolektivní smlouvy, žít si ve zvyklostech devadesátých let a za chvíli na to můžeme na pracáku vzpomínat.

Dovedete si představit, že z takového Rotterdamu jenom deset procent zboží odchází a přichází po železnici?
Quenya
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 712
Registrován: 4-2009
Odesláno Čtvrtek, 02. ledna 2014 - 21:08:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Johny11: Mě se to taky nelíbí. Jenže - musím tak trošku platit složenky a NIKDO se mi neptá, kde na ně vezmu. Byť jsem obchodník a ne fíra, a už rok a čtvrt dělám sám na sebe, v podstatě dělám pořád, nerozlišuju pracovní dobu a nepracovní dobu, protože mi nic jinýho nezbývá. A nikdo to nezmění, úprk světa a byznysu je stále zrychlující. A i proto vzrůstají počty lidí, kteří rezignovali, protože to nezvládají. Co s tím... představy bolševiků, že se vrátí socialismus, jsou zcestný. Celá EU je jeden velký socialismus. Nevidím to do budoucna extra dobře. Omlouvám se jinka, že mezi vámi fíry nepřispěju technickými detaily, jak píšu, jen na železnici obchoduju.[happy]
Quenya
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 713
Registrován: 4-2009
Odesláno Čtvrtek, 02. ledna 2014 - 21:10:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

P.Š.: Já na tohle narážím furt, pořád je mezi nádražáky utkvělá představa, že je dráha nenahraditelná....
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5408
Registrován: 7-2007
Odesláno Čtvrtek, 02. ledna 2014 - 21:15:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Johny11: Jen jsem odhadoval, že každá směna je kolem 13 hodin (víc se jezdit nesmí) a noční od 18. takže tak...
A Šemík je starej kus, co něco zažil a umí.
Takže v době odpočinku se unavuje jinou prací, formálně samozřejmě je vše v pořádku. No a to asi netušíte, že mnozí jezdci před směnou u soukromých válčí na ČD či ČDC nebo naopak, nebo před 13 hodinama za kontrolerem si sfouknou dvě hodinky za volantem či několik hodin v R či Os jako pocestný...a to samé naopak. Doba je zlá...
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5374
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 02. ledna 2014 - 21:16:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já na tohle narážím furt, pořád je mezi nádražáky utkvělá představa, že je dráha nenahraditelná....

Ano. A to vše v situaci, kdy průměrná rychlost nákladního vlaku je 26 km/h. Ano, když fabrika je schopná vypravit každé půlhodiny jeden kamión, který okamžitě odjíždí, zatím co se vlak nakládá celý den a pak je i na trati pomalejší než kamión. Ano, když nabídka na poptávku u kamiónu přijde v řádu minut až hodin, u vlaku v řádu týdnů. Ano, když nákladní vlaky v České republice nemají přes den kudy projet. Ano, když nákladní vlaky nemají kudy vyjet do země se kterou nejvíce obchodujeme, protože tam vede jen jeden produktívní přechod.
Ano, Ano, Ano ... [uhoh]
Quenya
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 714
Registrován: 4-2009
Odesláno Čtvrtek, 02. ledna 2014 - 21:16:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry: Vždyť píšeš, to samý, co já. Bitva o zrno je všude...
Quenya
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 715
Registrován: 4-2009
Odesláno Čtvrtek, 02. ledna 2014 - 21:19:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petře, ano ten průser s Bádem v nejbližších dvou letech si nechci ani představovat...a nikoho netankuje, že se do Německa nedá jinudy ekonomicky jezdit...
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5409
Registrován: 7-2007
Odesláno Čtvrtek, 02. ledna 2014 - 21:30:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

že z takového Rotterdamu jenom deset procent zboží odchází a přichází po železnici[coze]
To se tam těch kamiónů musí točit jak na kolotoči. Ty jo, jak asi vypadají silnice...
průser s Bádem v nejbližších dvou letech
Furt a Schirding je na pytel?
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5375
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 02. ledna 2014 - 21:30:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petře, ano ten průser s Bádem v nejbližších dvou letech si nechci ani představovat...a nikoho netankuje, že se do Německa nedá jinudy ekonomicky jezdit...

Přesně tak. Dohledné řešení je v nedohlednu, nyní se už povídá, že snad ani dvojkolejka z Plzně přes Domažlice do Schwandorfu nebude možná (že neprojde přes Němce) a stejně je to projekt na dvacet let.

Znám jediné řešení: Děčínem a Bad Schandau pouze projíždět a veškeré práce dělat ve vnitrozemí. Ostatně, u nás už to je tak léta.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5376
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 02. ledna 2014 - 21:34:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Furt a Schirding je na pytel?

Ano, oba přechody nejsou rozumně využitelné.
a) nejsou elektrifikované
b) Furth je jednokolejný, tedy pomalý, zatížený nočními klidy.
c) Schirnding má za Marktredwitzem malý tunel, nesmí tam vysoké bedny. Od Plzně je jednokolejný, s krátkými výhybnami. Od Ústí je to daleko.
d) Oba přechody jsou sklonově náročné.
aa) hlavně je potřeba si uvědomit, že potřebuji elektriku v Čechách, elektriku v Německu a výkonný diesel schválený na obou infrastrukturách.
Quenya
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 716
Registrován: 4-2009
Odesláno Čtvrtek, 02. ledna 2014 - 21:35:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry: Jo. Nekonkurenceschopný. Drahý.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4769
Registrován: 3-2007
Odesláno Čtvrtek, 02. ledna 2014 - 21:38:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co má DB/jiný dopravce, infra třeba proti Vojtanovu ? Od nás dráty, sklonové poměry, propustnost slušná.
I Schirding či FiW si dovedu představit.

EDIT: Poslední větu vypusťte - viz předchozí vaše reakce.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Quenya
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 717
Registrován: 4-2009
Odesláno Čtvrtek, 02. ledna 2014 - 21:41:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov : I na Vojtanově jsou třeba diesely, tudíž na pytel, protože to prodražuje dovozný. O Furthu i Schirdingu už Petr psal.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5410
Registrován: 7-2007
Odesláno Čtvrtek, 02. ledna 2014 - 21:50:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Quenya: tak dvojče 1216/2016 nebo 363.5/753.7...Je to dámským pohlavím ke zdi...
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5377
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 02. ledna 2014 - 21:51:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

I na Vojtanově jsou třeba diesely, tudíž na pytel, protože to prodražuje dovozný.

Z Adorfu do Bad Brambachu je dvacet promile. I Ragulin tam má normu jen 800 tun. A navíc to nikam nevede.
Quenya
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 718
Registrován: 4-2009
Odesláno Čtvrtek, 02. ledna 2014 - 21:52:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry: Jseš sice mazanej, ale asi to neprojde...[happy]
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5378
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 02. ledna 2014 - 21:53:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tak dvojče 1216/2016 nebo 363.5/753.7...Je to dámským pohlavím ke zdi...

A zaplatí to kdo?

A 363/753.7 nesmí do Němec.

Proč si myslíš, že při oblíbených každoročních výlukách na Děčínu odříkáme maximální množství vlaků?

Letos ty dva odklonové jely dokonce po trase Norimberk - Passau - Linz - Summerau - Uhři.

(Příspěvek byl editován uživatelem Petr Šimral.)
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5379
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 02. ledna 2014 - 22:02:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Oldcerry: No namoutě i ten nějaký ten německý či šlamperajn jsem zkusil a nějak mi k srdci nepřirostly. Kobkostanoviště mi nějak nesedí.

Jo chlapče, když Tě na to někdo posadí, jede vás tam deset, dostaneš rychlokurz (touhle pákou to řiď, touhle brzdi), nakonec z toho dělá někdo sáhodlouhé závěry, jak je to na hovno a strašně to žere, k tomu se kladně stavět nedá.

Skoč se zeptat vašich kluků z Břeclavi, co pro nás jezdí. U mě si nestěžují, naopak [vypravci]
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4772
Registrován: 3-2007
Odesláno Čtvrtek, 02. ledna 2014 - 22:05:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

20 promile ? Tak pardon, to mi v 2001 v desiru tak nepřipadalo a připadala mi ta trať i docela velkoryse trasovaná, kusy dvojkolejky ap.

Jinak vždycky bude všechno zajížďka a vícenáklady, ne ?
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5411
Registrován: 7-2007
Odesláno Čtvrtek, 02. ledna 2014 - 22:07:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr_Šimral:Norimberk - Passau - Linz - Summerau - Uhři. No to asi nebyl moc kauf.[rofl]
A zaplatí to kdo? No přeci milosrdní Kajmani...
A 363.5/753.7 nesmí do Němec. Ale až do Maďar ano...
když tak proklamuješ spolupráci. Nebylo by to úplně blbé ne? Do kopců si pomoci dieselem a i přístavba na vlečku je zajištěná.
jede vás tam deset, dostaneš rychlokurz Ale houby, to je jen pocitové. Kobka..na to se dá zvyknout. Klábosnici na AFB a je to téměř dokonalé.
Nevím kdo a jaké závěry dělal, každopádně Kajmani mají dlouhé prsty....
m.J.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Čtvrtek, 02. ledna 2014 - 22:07:18    Odkaz na tento příspěvek  

Jsem Ti už před šesti lety říkal, ať se učíš "rakousky"
Mně zcela jistě nee. [wink]
m.J.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Čtvrtek, 02. ledna 2014 - 22:10:55    Odkaz na tento příspěvek  

Viděl jste někdy oběhy a personální turnusy v osobní dopravě ?
Ne, neviděl. To znáte asi jen vy. Já jezdím 29. rok jen s fúrikem kolem hnoje. [lol]

Vybral jste si typické rakoviny osobky jako protiargument k Petrovým stálým směnám?

Hmm. No tak pokračujte. Jsou i jiné turnusy.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5412
Registrován: 7-2007
Odesláno Čtvrtek, 02. ledna 2014 - 22:13:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

m.J.:Já jezdím 29. rok jen s fúrikem kolem hnoje. [rofl] A neztrácím se z dohledu kostelní věže...[rofl]
m.J.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Čtvrtek, 02. ledna 2014 - 22:15:07    Odkaz na tento příspěvek  

že pokud mám někde jinou povinnost nebo si chci odpočinout, tak za mě jede někdo jiný
No a jsem u toho. Kolikrát to otočí řadový fíra za měsíc bys neprozradil? ;-)

M.Z.: Ještě k tomu vašemu "neplácal". Kolikrát do měsíce mají těch 800km ti osobkoví stachanovci? Uvědomil jste si, že ty krváky jezdí Petr téměř zásadně přes noc? Kolik takových směn jste kdy v řadě odjel, že jste tak chytrej a okřikujete? [wink]
m.J.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Čtvrtek, 02. ledna 2014 - 22:15:40    Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry: Kéž by. [lol]