K-report
 

Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 22. 12. 2014  

Diskuse K-report » Archiv 2014 » Železnice » Všeobecná železniční diskuse » Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 22. 12. 2014 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5516
Registrován: 7-2007
Odesláno Středa, 10. prosince 2014 - 10:58:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Důvod: Protože to nařizuje
Předpis č. 266/1994 Sb.Zákon o dráhách
HLAVA ČTVRTÁ
MIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTI
§ 49
3) Provozovatel dráhy a dopravce jsou povinni
c) zabezpečit uvolnění dráhy pro obnovení provozování dráhy nebo drážní dopravy, pokud tomu nebrání jiné okolnosti, a Drážní inspekce vydala k uvolnění dráhy souhlas,
Správní delikty právnických a podnikajících fyzických osob
§ 51
(6) ….
c) nezabezpečí podle § 49 odst. 3 písm. c) uvolnění dráhy pro obnovení provozování dráhy nebo drážní dopravy,

Proto se ptám, jak to ten dopravce (strojvedoucí) zdůvodnil (jiné okolnosti), že nejel pro uvázlý vlak.
Němec_z_ova:neboť jejich stroj nesmí opustit soupravu) A to je napsané kde? Stažení (uvolnění) tratě musí provést kdokoliv. Není to tak dávno, kdy lok od R ČD (z původně projížděné stanice) jela dělat přípřež Pn ČDC. Jaké jsou však nařízení kdo, kdy, to netuším. Dispečer by věděl? Např. na trati uvázl Os ČD. V přilehlé stanici stojí vlak R ČD, Pn ČDC, Nex Metr a Lv Odos. Je nějaké nařízení, kdo dostane toho žolíka, nebo jak se to určuje? Selsky nebo naprosto titulovaně?
Mikulda: Takovéto leporelo na 3 části...Osvědčení strojvedoucího / bod 3. kategorie/
B -1 při omezení na přepravu cestujících, -2 při omezení na přepravu zboží.
Petr_Šimral: Asi nevěděla, kde to číslo získat. To je jednoduší, to hodit na tebe. On tam nechce.., dispečer taky moc netuší..., tak tě pošle pryč...ono to nějak dopadne...A to si chtěl jen telefoní číslo. A kdybych ses zeptal, jaké jsou sklonové poměry na této a přilehlé koleji, kde a jak jsou zajišťovací prostředky atd..to by asi hupsla z mostu...
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2772
Registrován: 3-2006

Odesláno Středa, 10. prosince 2014 - 13:01:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aha, já tam mám jenom B, takže jsem asi ochuzen o spoustu zajímavých zážitků.

Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3517
Registrován: 5-2009

Odesláno Středa, 10. prosince 2014 - 13:19:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdy vám nepojede fíra pro vlak.... bavíme se o dvou a více kolejných tratí!!!! U jednokolejky je sám proti sobě i když se najdou situace kdy tam nepojede.
Už se zde zmínilo normativ hmotnosti, Fíra má hodiny (víme snad o co jde :D), prsa na panťácích, (nechtějí se s tím tahat). Někdy dojde i na délku vlaku, jsou krátké stanice, není tu soupravu kde odstavit a pak to nadělá víc problémů. Seznání trati (když jde třeba o nějakou odbočku). Jednou byl problém i s ovládáním dveří, bezpečnost cestujících. No a pak se může stát, je střed zájmu mezi dopravci (lidská ješitnost). Taky už sem taky zažil.
Jinak nařízení není, který dopravce (mašina) má jet vyprošťovat. Je to na uvážení dispečera (selský rozum).
Petře: Tu situaci taky nepobírám, ale mobilní čísla jsou v systému a dispečer výpravčí řekne. Spíš to vidím na zmatené jednání a moc práce, tak tě asi poslala dál. A nebo zrovna ČDC něco poslalo, tak už tě nebylo třeba.
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3066
Registrován: 4-2009

Odesláno Středa, 10. prosince 2014 - 13:21:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Němec_z_ova[sad]neboť jejich stroj nesmí opustit soupravu) A to je napsané kde?
To najdeš napsané pouze na Káčku v příspěvku kolegy Důvoda. Já se jen ptal, kterak s jeho vlastním přístupem odtáhnout mršinu Macechy z trati.[wink]

Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
Tempotaxi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2353
Registrován: 7-2006

Odesláno Středa, 10. prosince 2014 - 14:18:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Při pročítání příspěvků na odtažení nepojízdné soupravy bude daleko jednoduší, pokud je to osobní vlak cestující přemístit na pole a husím pochodem přemístit do přistavených autobusů. A pokud se nemůžou dispečeři, strojvůdci, odpovědní pracovníci ČD, ČDC, SŽDC, soukromí dopravci dohodnou co udělat se soupravou povolat vyprošťovací tank a vše strhnout mimo kolej.[crazy][biggrin][proud][jidlo]
Další rada pro cestující. Stojící vlak netopí a dlouho stojíte. Zapalte jeden vagon a bude teplo a teprve teďka se budou dít patřičné kroky.[biggrin][crazy]

(Příspěvek byl editován uživatelem tempotaxi.)

ŽOS Kladno - malovýroba osobních a nákladních vozů.[vypravci]
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2194
Registrován: 11-2008
Odesláno Středa, 10. prosince 2014 - 16:03:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Najdou se bohužel i tací kolegové výpravčí, kteří dodnes neví, kde ten telefon na fíru najít. .....[crazy]... Zrovna nedávno jeden kolega ze sousední stanice, se mně ptal, kde ten telefon na fíru má vzít, když se ho nemohl dovolat po vysílačce. .......[lol] A to má cca 20 let služby za sebou, žádný nováček ......[lol][andel]
Ghost
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1354
Registrován: 1-2011

Odesláno Čtvrtek, 11. prosince 2014 - 13:06:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pořád platí jedna věc, je to vždy vše o lidech.
I u nás na trati mám pár kolegů výpravčích se kterými sloužím nerad, protože vím že to mají u [zadnice] nebo jsou prostě neschopní. Stejně tak tu ale máme i schopné profíky.
Nejinak je to i se strojvedoucími. Někdy je s nimi jednání na úrovni a věcné, ku prospěchu všech. U některých samorostů má zas člověk pocit, že se nedovolal na lokomotivu, ale do pomocné školy. Ámen.

znalec poměrů
Neregistrovaný host
Odeslán z: 5.104.21.108
Odesláno Pátek, 12. prosince 2014 - 14:18:01    Odkaz na tento příspěvek  

No a já zase poznám ze své kariéry fíry pro které bylo největší potupou vézt vlak se sekerou a snažili se ji dohnat za každou cenu a na druhé straně si pamatuji takového který do Slavičína u ranního spěšňáku měl sekyru 10 minut a tu poctivě dovezl až do Brna hl.n. Píši to proto že tehdy byl v Brně čas na přestup na rychlík do Prahy 5min.Bohužel v poznámce měl dodatek >>>nečeká na žádné přípoje ! [masinka]
novotny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 793
Registrován: 2-2013

Odesláno Neděle, 14. prosince 2014 - 17:23:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

......bylo největší potupou vézt vlak se sekerou.......
Jj, já to za svých časů u osobky taky tak bral. Snažil jsem dohnat sekeru jak to jen šlo, jel jsem s tím jak kurva s děckem, abych to pak nakonec ve finále odstál u jahody na vjezdu....[angry] [angry] [angry]

[smrt] PIRÁT [smrt]
XIII.století - naprosto jedinečná,kultovní a mystická záležitost.
znalec poměrů
Neregistrovaný host
Odeslán z: 5.104.21.108
Odesláno Neděle, 14. prosince 2014 - 20:57:12    Odkaz na tento příspěvek  

Tak u nás už měli výpravčí vytipované své "koně" o nichž věděli co dokážou a nezklamou, takže takový problém nebyl.Ovšem jak to tak teď sleduji dnes by naše tehdejší "technika" krácení jízdních dob byla na vyhazov ne-li na kriminál a proto jsem rád že jsem ze štreky odešel opravdu v ten pravý čas !
Rudolf Dlouhý
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.133.167
Odesláno Pondělí, 15. prosince 2014 - 07:23:06    Odkaz na tento příspěvek  

Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3522
Registrován: 5-2009

Odesláno Pondělí, 15. prosince 2014 - 07:33:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

První den v práci v novém GVD a člověk je nasraný hned po ránu.
O tom, že nejdou přidělovat kmenová čísla... to bych překousl. Ale to, že na některých tratích nejsou žádné čísla pro nákladní dopravu... " no nejsou dávejte tam osobní následy a vůbec to neřešte"... jasný číslo jako číslo, ale nějaká kultůra by tady mohla být, že to bude pravidlo mě fakt nenapadlo!!
No a změna v D2 článek 2239 mě teda drtí fakt nejvíc. "Maximální povolený náskok je 3 hodiny před přidělenou časovou polohou trasy.... atd"
znalec poměrů
Neregistrovaný host
Odeslán z: 5.104.21.108
Odesláno Pondělí, 15. prosince 2014 - 09:58:06    Odkaz na tento příspěvek  

Re: "Dispečer o11" Max. povolený náskok 3hod? Děkuji pěkně, to jen potvrzuje to že jsem ze štreky odešel opravdu v pravý čas ! [masinka][ok]
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3524
Registrován: 5-2009

Odesláno Pondělí, 15. prosince 2014 - 10:10:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No a největší sranda je, že v jedné nejmenované ŽST nelenili a vznesli dotaz oprávněným osobám v matičce Praze ohledně tohoto článku. A dostalo se překvapivé odpovědi... "nejste na dráze týden, není něco s čím jako s některými věci nedokážete poradit". Takže to vidím asi tak... žádný stres, kašleme na to a jede se dál jako by se nic nedělo. [biggrin]
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2597
Registrován: 7-2006

Odesláno Pondělí, 15. prosince 2014 - 10:48:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je diveni,vždyť to nikdy jinak ani nebylo ...vždyť vy si nějak poradite ..rikaji vzdy ...[kladivo] Je to totiž nes@re,ti maji jiné zájmy .....a když něco,tak koho asi potrestaji..?? [angry]

[vypravci]

ICQ 237-113-861
goody
Neregistrovaný host
Odeslán z: 185.61.84.23
Odesláno Pondělí, 15. prosince 2014 - 11:12:33    Odkaz na tento příspěvek  

dispečer o11- stačí to jen dodržovat, max 180 minut náskok a rovnou se to může zabalit :-)) a propo pro násled platí zpoždění/náskok jako u kmenového vlaku....
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3526
Registrován: 5-2009

Odesláno Pondělí, 15. prosince 2014 - 11:43:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já čekám, kdy se nějaká první pomazaná hlava ozve.... tak to vesele všechno zastavíme a telefony od dopravců přesměruji na patřičná místa.[proud] A jsem mooooc zvědav jak dlouho to vydrží.
goody
Neregistrovaný host
Odeslán z: 185.61.84.23
Odesláno Pondělí, 15. prosince 2014 - 11:53:07    Odkaz na tento příspěvek  

A když se někdo ozve, je to špatně?? Předpis je teda k hovnu, používá se jen to co se hodí, ale v případě průšvihu do písmene....Takže asi někdo něco pořádně nedomyslel
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3527
Registrován: 5-2009

Odesláno Pondělí, 15. prosince 2014 - 12:43:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když se někdo ozve, není to špatně. Je to předpis a předpis se musí co dodržovat. Jenže teorie a praxe nejdou v tomto případě moc k sobě(naštěstí tady nejde o bezpečnost). Problém je, že někdo něco vymýšlí aniž by si ověřil v praxi a takových věcí je tu spousta.... prostě klasika o nás bez nás. A když někdo něco vymyslí a pak řekne "vy si nějak poradíte"... co si o tom myslet hmmm???
lockerman
Neregistrovaný host
Odeslán z: 185.61.84.23
Odesláno Pondělí, 15. prosince 2014 - 13:28:44    Odkaz na tento příspěvek  

Jasně že si poradíš, do té doby, než tě někdo potrestá za jinej nesmysl, pak na to jaksi začneš kakat. Na druhou stranu trasu a kapacitu dopravcům přiděluje sždc, takže tuny másla na hlavě!
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3529
Registrován: 5-2009

Odesláno Pondělí, 15. prosince 2014 - 13:54:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

O tom žádná, že má SŽDC máslo na hlavě.
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12197
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 15. prosince 2014 - 14:13:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

proč si mě zastavil?
jedeš s náskokem 184 min. musíš si chvíli postát [vypravci]

kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2595
Registrován: 9-2011
Odesláno Pondělí, 15. prosince 2014 - 15:18:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"nejste na dráze týden, není něco s čím jako s některými věci nedokážete poradit".

§4: Nedělejte problémy a nějak se tam dohodněte. [crazy]
A samozřejmě i §5.
cargoawatar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 185.61.84.23
Odesláno Pondělí, 15. prosince 2014 - 15:26:28    Odkaz na tento příspěvek  

to bobo - jedeš 450 minut s náskokem- to si můžeš pár hodin dát šlofíka :-)), tak to se máme na co těšit [kladivo]
Rumek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2362
Registrován: 2-2007

Odesláno Pondělí, 15. prosince 2014 - 19:04:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V úseku Rudoltice - Třebovice probíhá instalace protihlukových panelů, snížení hluku ve vozidle je v tomto místě citelné [ok]

Vtobola
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 971
Registrován: 12-2006

Odesláno Pondělí, 15. prosince 2014 - 20:10:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

By mě zajímalo, kolik taková věc stojí (+ schody co 10 metrů) a jaký je rozdíl v hluku oproti klasickému zaštěrkovanému kolejišti.

T3 mizí, wany se šíří... [kladivo]

[pozor] MHD Ostrava [pozor] -
Pařez
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.73.83
Odesláno Úterý, 16. prosince 2014 - 00:25:44    Odkaz na tento příspěvek  

Přijde mi, že i na rok starých pražcových koridorech už vlak trošku škube. Jsou na tom tyto betonové úseky líp? Když to je takhle napevno v betonu, tak se na tom musí jezdit parádně, ne? A jesli ano, proč se vlastně takovýmto způsobem nestavělo více tratí, to jest zalít koleje do betonu?
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6156
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 16. prosince 2014 - 00:47:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A jesli ano, proč se vlastně takovýmto způsobem nestavělo více tratí, to jest zalít koleje do betonu?

Cena, nemožnost výraznější úpravy geometrie koleje, hluk.
Pavel_reiser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2528
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 16. prosince 2014 - 09:18:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A hlavně v této hustě obydlené lokalitě se to snížení hluku ocení....
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2776
Registrován: 3-2006

Odesláno Úterý, 16. prosince 2014 - 09:51:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A jesli ano, proč se vlastně takovýmto způsobem nestavělo více tratí, to jest zalít koleje do betonu?

Tahle technologie se dá použít jenom na novostavbě, nelze jí stavět vedle provozované koleje.

Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Thingie
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 957
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 16. prosince 2014 - 10:08:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A hlavně v této hustě obydlené lokalitě se to snížení hluku ocení....

Nekde se to odzkouset musi...

Východní Evropa jste vy.
J. Kučera nereg.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Úterý, 16. prosince 2014 - 12:12:18    Odkaz na tento příspěvek  

Odzkoušené to už dávno je. Taky mi je záhadou, proč tohoto systému nevyužíváme už dávno a v mnohem větší míře. Jak už jsem psal před časem v jiném vlákně - takto mají odhlučnění vyřešené v Berlíně, včetně samého centra města! A to prosím bez jediné klasické protihlukové zdi, vlaky tam projíždějí v těsných prostorách mezi domy, a všichni jsou, zdá se, spokojeni. To mají ty Němci tak mírné normy na hluk?
Pařez
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.73.83
Odesláno Úterý, 16. prosince 2014 - 18:28:16    Odkaz na tento příspěvek  

Cena, nemožnost výraznější úpravy geometrie koleje, hluk.
A nemělo by smysl to stavět třeba z dlouhodobého hlediska? Z toho co jsem si zatím o tomto tématu přečetl, tak pevná jízdní dráha má asi větší výdrž, a X let zůstane ve stavu, v jakém byla po dokončení. ALespoň to je můj předpoklad. Nebylo by tedy ekonomicky lepší postavit jednu trať so vydrží hromadu let, a případně by to byla i příprava pro rychlejší lokomotivy, než stavět koridory klasickým způsobem, a potom je někdy zas předělávat? Alespoň takhle se mi to jeví, je to tak?
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2778
Registrován: 3-2006

Odesláno Úterý, 16. prosince 2014 - 22:48:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pařez: Znova, pro stavbu pevné jízdní dráhy musíte vyloučit celou trať, nelze jí stavět vedle provozované koleje. Proto se vyskytuje jenom na přeložce u Třebovic a v pražském metru.

Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Honza_o
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3154
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 17. prosince 2014 - 07:14:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak dělali PJD ve Střelenském tunelu? Tuším, že snad používali nějaké prefabrikáty.
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3531
Registrován: 5-2009

Odesláno Středa, 17. prosince 2014 - 07:19:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak náskok více jak 3 hodiny se do konce roku toleruje!!! Vyjde na to nějaké opatření. Každopádně po novém roce bude ještě hůř!! Mají vyjít další nesmysly k tomu aby se prostě nejezdilo.....
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3535
Registrován: 5-2009

Odesláno Středa, 17. prosince 2014 - 11:45:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Staronový dopravce na železniční síti. Viamont DSP se přejmenuje od 1.1.2015 na Strabag Rail. [happy]
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4378
Registrován: 5-2007
Odesláno Středa, 17. prosince 2014 - 12:04:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dispečer_o11: A ja som bol vždy v tom, že jazdiť sa má podľa grafikonu. Načo tam potom preboha ten grafikon je? To môžeme robiť všetky vlaky ad hoc s tým, že to teda nejak vyjde [crazy]
Leinad90
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.177.77.141
Odesláno Středa, 17. prosince 2014 - 13:12:47    Odkaz na tento příspěvek  

Asdf: Proč nejezdit napřed, když to situace dovolí (=nic jedoucího přesně nebo se zpožděním se neovlivní, dodrženy časy nástupů pro cestující, naloženo...) Kapacita dráhy je neobnovitelný zdroj.
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4379
Registrován: 5-2007
Odesláno Středa, 17. prosince 2014 - 13:16:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Leinad90: Je rozdiel jazdiť napred a rozdiel jazdiť napred niekoľko hodín. A ono nejde ani tak o to, že by sa "nesmelo" jazdiť napred, ale o to, že by s tým mali byť spojené určité opatrenia (tak ako s meškaním) aby sa za sebou neviezli 2-3 vlaky s rovnakým číslom, čoby klasický zárodok možného prúseru...
Leinad90
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.177.77.141
Odesláno Středa, 17. prosince 2014 - 13:24:25    Odkaz na tento příspěvek  

Jo, když na autobloku jsou za sebou jeden vlak +12h a druhej -12h nebo třeba +21 a zmiňované -3. To beru.
Majkl007
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.255.88
Odesláno Středa, 17. prosince 2014 - 13:25:19    Odkaz na tento příspěvek  

Leinad90: "dodrženy časy nástupů pro cestující"
víš o tom, že je tu řeč o nákladních vlacích? U osobní dopravy odjíždět s náskokem jde jen ve stanicích určených pouze pro výstup cestujících, nebo v jízdním řádu vyznačených symbolem "vlak může do konečné stanice odjet ihned po ukončení výstupu cestujících" (typicky Praha-Libeň u vlaků do Prahy). U ostatních stanic se s náskokem odjíždět nesmí. Vlaky nejsou letadla, kde je jmenný seznam cestujících, a pokud jsou všichni na palubě a řízení letového provozu to dovolí, může se odletět s náskokem.
Leinad90
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.177.77.141
Odesláno Středa, 17. prosince 2014 - 13:35:37    Odkaz na tento příspěvek  

Majkl007: Vím, prakticky osobák asi o 3h napřed nikdy nepojede.
V souvislosti s tím, jak sem tu někde psal, rozlišuji čas odjezdu a nástupu asi takhle: Čas nástupu = na místence, v publikovaném jízdním řádě(a vyhledávači spojení), ve vztahu dopravce-IDS-cestující... čas odjezdu: ve vztahu dopravce-SŽDC.
Třeba idos používá označení "čas odjezdu" ale já to nemám rád. [satan]
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5883
Registrován: 3-2007
Odesláno Středa, 17. prosince 2014 - 13:44:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

rozlišuji čas odjezdu a nástupu asi takhle: Čas nástupu = na místence, v publikovaném jízdním řádě(a vyhledávači spojení

Jenže na té místence (i vyhledávači atd) NENÍ napsáno "čas nástupu", což ve své zřejmé sociopatii nejste schopen ani po zdejší cca měsíční diskusi pochopit a laskavě zaznamenat a pořád kolovratujete znova a znova.
ES499.0009
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2195
Registrován: 2-2009

Odesláno Středa, 17. prosince 2014 - 15:15:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A už to tu jede znova.[crazy]
Leinad90
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.177.77.141
Odesláno Středa, 17. prosince 2014 - 15:33:42    Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: NENÍ napsáno "čas nástupu", - ne, ale jak tu už někdo říkal, v některých případech je čas odjezdu v KJŘ skutečně něco jiného, než čas odjezdu v SJŘ (a rozdíl je větší, než zaokrouhlení).
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4380
Registrován: 5-2007
Odesláno Středa, 17. prosince 2014 - 16:31:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ES499.0009, Mladějov: On asi myslel niečo iné. Ono sa nám v tomto GVD dosť rozmohlo do tej doby zaznávané opatrenie "odjezd v čase příjezdu". Takže má viacmenej pravdu.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5885
Registrován: 3-2007
Odesláno Středa, 17. prosince 2014 - 17:34:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pán asdf, pokiaľ myslel "niečo iné", tak se má vyjadřovat jasně. Asi si nepamatujete už tu dlouhou nesmyslnou diskusi s tímhle pánem ? Klidně se mu věnujte.
Já jsem speciální pedagogiku nestudoval, takže na to opravdu nemám trpělivost tady pořád dokola řešit nějaké pseudoproblémy. Ani čas a náladu.
Můžete se zajisté s Lejnadem té diskuse ujmout. Abyste tady řešili, jak to myslel, a on zas jinak..na to, sorry, nemám kdy.
Na věcný dotaz rád odpovím , pokud znám odpověď, a i připojím svůj názor.
Ale diskuse s věčnými prudily , kteří mají stejně předem jasno, nebo s lidmi, co kroutí slovíčka a nechápou, nemá smysl. A ani mi to nic nedá a mám obavy, že ani nikomu jinému.
Ono to vysvětlování má také často své meze. Naučit někoho za dvacet příspěvků celou D1, nebo konstrukční postupy a omezení při stavbě lokomotiv, je prostě nemožné. To je stejné jako ve většině specializovaných oborů, zvlášť, když dotyčný o problematice neví nic, nebo rád chytá za slovíčka, nebo má, nedej Bože, nějakou organickou poruchu.
Leinad90
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.177.77.141
Odesláno Středa, 17. prosince 2014 - 17:48:02    Odkaz na tento příspěvek  

Asdf [happy] přesně tak.
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6572
Registrován: 10-2004
Odesláno Středa, 17. prosince 2014 - 17:51:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Leinad90: než čas odjezdu v SJŘ (a rozdíl je větší, než zaokrouhlení)

To je pravda, protože v KJŘ se nezaokrouhluje, ale ořezává. To je rozdíl oproti SJŘ.

◊Umím [zadnice], ale umím s ním zázraky.◊
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4382
Registrován: 5-2007
Odesláno Středa, 17. prosince 2014 - 18:50:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: A on je "odjezd v čase příjezdu" niečím iným? U mňa je to navyše blbé v tom, že ja s jeho názorom v zásade suhlasím (začiatku diskusie som sa totiž v tomto smere učastnil ja [proud]). Čas zverejnený cestujúcemu má byť čas, do konca ktorého sa má dať nastupovať. A rozmach "odjezdu v čase příjezdu" naznačuje, že názor zdieľa aj vrchnosť ČD/SŽDC. Súhlas s odjazdom, potažmo komplet výprava má beztak tak nedeterministickú dobu trvania, že hrať sa na nejaký čas odjazdu podľa mňa postráda zmysel. Beztak sa zdôvodňuje až prírastok >5 minút.
Stařejov
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.142.60
Odesláno Pátek, 19. prosince 2014 - 22:49:30    Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov :

Nemáte na to čas, trpělivost, náladu.... ale nasmolíte k tomu obsáhlý smrk. Nevíte co chcete, nebo nevíte co děláte?
Pláč
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.129.118
Odesláno Neděle, 21. prosince 2014 - 00:07:02    Odkaz na tento příspěvek  

Jak je to prosím u motoráků popřípadě lepších vlaků. Když nasněží třeba 0.5 m sněhu.. To ta tíha vlaku to roztopí ? Myslím, když ne teplotou tak zvýšeným tlakem do trojného bodu vody .. nebo to musí projíždět stroj typu fotogrametrický stroj takový nějaký odhrňávač. U rychlých to je takový fofr, že to jim neva ? Děkuji a hezké svátky přeji. Nyní již nepláči.
gagarinXY
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 33
Registrován: 2-2014
Odesláno Neděle, 21. prosince 2014 - 16:38:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mám laický dotaz k tomuto vlaku: http://www.zelpage.cz/razeni/14/vlaky/db-5277. Zaprvé, co to jako má být - to jezdí každý víkend do Drážďan tisíce obyvatel Ústí a Děčína na nákupy? Proč to nejede když už, tak rovnou z Prahé? A za druhé, co naši němečtí přátelé asi říkají tomu, že jim tam posíláme takovou hypermoderní soupravu? JE to taková jezdící reklama se sdělením "Česko je chudá rozvojová země, která si z vás dělá legraci". Ne?
Ferniii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 537
Registrován: 6-2011
Odesláno Neděle, 21. prosince 2014 - 16:50:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pláč : Jistě. Vlak si vyleze na půlmetrovou kupu sněhu a počká, až to tíhou roztaje. A potom může jet dále. Hezké svátky. Já pláči.
atoris
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 83
Registrován: 9-2014

Odesláno Neděle, 21. prosince 2014 - 16:52:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Gagarin : Je tam poznámka, dopravca DB.
gagarinXY
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 34
Registrován: 2-2014
Odesláno Neděle, 21. prosince 2014 - 16:57:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nemám pocit, že teď bych byl moudřejší. Spíš se tím spíš ptám: WTF?
realita dne
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.239.202
Odesláno Neděle, 21. prosince 2014 - 17:08:37    Odkaz na tento příspěvek  

gagarine, Němci nejsou asi až tak nablbaní šotouši, aby jim záleželo na tom, čím jim přijdou koupěchtiví zákazníci zlepšit obchodní bilanci.
gagarinXY
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 36
Registrován: 2-2014
Odesláno Neděle, 21. prosince 2014 - 17:12:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tohle gagarin chápe. Ale pro místní nešotouše, co do toho vlezou někde v Bád Kšandau, to musí být námět k historce.
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3541
Registrován: 5-2009

Odesláno Pondělí, 22. prosince 2014 - 07:59:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

gagarinXY:
Do toho vlaku už nikdo na německém území nenastoupí... protože to jezdí tak natřískané, musel by být magor aby tam lezl a mačkal se.