K-report
 

Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 09. 12. 2014  

Diskuse K-report » Archiv 2014 » Železnice » Všeobecná železniční diskuse » Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 09. 12. 2014 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Starý vlk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.127.142
Odesláno Sobota, 06. prosince 2014 - 10:56:33    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Tempotaxi: Dovolím si upřesnit Váš příspěvek otázkou: u silnic vás nezajímá, komu patří, ale když se na silnici stane Vámi nezaviněná nehoda (zaviněná jiným řidičem či jeho automobilem), tak Vás nebude zajímat, proč se nedá jezdit? Podobně v letecké dopravě-mlha silně omezí možnosti přistání a co pak? Udělat to jako Poláci ve Smolensku? A na železnici je to dost podobné, jen s tím rozdílem, že možnost otočit a objet jinudy (přistát jinde) je řádově menší, a elektrický vlak, jak známo, potřebuje i elektřinu z trakčního vedení.
Tempotaxi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2343
Registrován: 7-2006

Odesláno Sobota, 06. prosince 2014 - 10:57:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

P_z
Školní výlety se plánují několik měsíců dopředu a škola, učitelka, také nemůže vědět, zda bude počasí takové nebo makové. Zda se zhorší a nebo se počasí umoudří. Přesně to říkají představitelé drah, že nemohli předpokládat, že elektrická lokomotiva nejezdí po zamrzlé troleji. Ale jsou na krizové událost připraveni. [zadnice] To samé říkají silničáři, když je zase každoročně zima překvapí.[lol]
Většina prcků se těší na jízdu vlakem a pro některé je to svátek. Spíše mně zajímá, jak se železniční pracovníci postarali o dítka.[masinka] Nebo myslíte, že rodiče pak jsou natčeny, [nene]že si musí pro ně přijet a zrovna některý z rodičů se pere z ledovou kalamitou a nemůže pro prcka přijít. Na závěr školo starej se.[vypravci]

ŽOS Kladno - malovýroba osobních a nákladních vozů.[vypravci]
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8747
Registrován: 5-2004
Odesláno Sobota, 06. prosince 2014 - 11:15:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak na školní výlet může v podmínkách kdy je jakákoli kalamita v plném běhu vyrazit leda úplnej blbec. Zejména když s těma dítkama neví jestli dojede i nazpátek. Očumovat vánoční trhy nebo jet do kina/divadla na koncert se dá samozřejmě i jindy a místo toho se v daný den dá i učit...

I já viděl v úterý na hlaváku nějakou školu jak stepuje pod pragotronem a pak se cpe do reginy.
Tempotaxi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2344
Registrován: 7-2006

Odesláno Sobota, 06. prosince 2014 - 11:28:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Starý vlk
Je plno profesí, zaměstnání, kteří pracují ve službách a jejich plat se odvíjí od zákazníků. Ale vše záleží jen na komunikací se zákazníkem, ve slušnosti a vysvětlení daného problému. Většina zákazníků to pochopí, ale několika lidem to nevysvětlíte. Neříkám, že se zákazník má hýčkat, oprašovat, ale pokud se zákazníkovy půjde vstříc a je opravdu spokojenost na obou stranách a zákazník se pak vrací. Ale někdy mi připadá, že ČD se chovají tak, že on je velký, on má právníky a ty nejsi nic.
Staré obchodní heslo zní: zákazníka lze okrást, ale když je zákazník spokojený tak to všivné dá sám a rád se vrátí.
Na hutích makalo plno živnostníků za trest a bylo krásné je poslouchat, jak to bylo dříve před válkou. Těch pouček je daleko více.
Krásný příklad film "Skřivánci na niti", tak podobné situace jsem tam zažil.


(Příspěvek byl editován uživatelem tempotaxi.)

ŽOS Kladno - malovýroba osobních a nákladních vozů.[vypravci]
Leinad90
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.177.77.141
Odesláno Sobota, 06. prosince 2014 - 11:33:39    Odkaz na tento příspěvek  

Kdo odnese odmítnutí lokomotiv od ČD Cargo? Nebo k nabídce od Carga došlo až když pro uvázlé vlaky jelo něco jiného? Nebo je špatně udělaný krizový plán?
Majkl007
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.255.88
Odesláno Sobota, 06. prosince 2014 - 11:39:19    Odkaz na tento příspěvek  

Nebojte se, nový ministr dopravy už se do toho obul s vervou sobě vlastní, takže náprava nefunkčního systému je nabíledni. "Příště" bude jistě všechno fungovat tak jak má! [rofl]
Pajas2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 469
Registrován: 10-2009
Odesláno Sobota, 06. prosince 2014 - 12:59:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

win666: K tomu odkazu snad je to, že odřeknutí S9 v úseku hl.n.-HoPo bylo avizováno v mimořádnostech na webu ČD už od začátku. Sám jsem jej chtěl využít, ale jak web, tak nová aplikace pro mobil toto jasně hlásila. Takže jsem nebyl překvapen. Tabule na hl.n. ukazovaly, jako že se nic mimořádného neděje. Stejně jako u hradeckých rychlíků s odjezdem v 16:11 a 17:11. První z nich nejel, druhý o hodinu později.
z Pardubic
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.221.248.242
Odesláno Sobota, 06. prosince 2014 - 14:45:31    Odkaz na tento příspěvek  

ad Asdf: Vím, že jedna lok.řady 750.7 by v Pardubicích dopravu nespasila, ale alespoň by v noci mohla stáhout uvázlé vlaky mezi Pardubicema a Č.Třebovou a zajistit aspoň 1 slušný spoj ráno do Prahy. Představa jednoho turnusového dne klidně i z Trutnovského oběhu se mě zdá stále nejvhodnější. Mimochodem se spotřebou nafty by to prý nebylo tak hrozné, jako provoz 2 polských sharků do Hlinska. Ono by taky chtělo, aby se i objednavatel dopravy zamyslel nad tím, co je priorita.
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12187
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 06. prosince 2014 - 16:35:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a já onehdá jel SA vlakem, aniž bych měl notas nebo mobil s netem. kurva, to sem netušil, že se to nesmí

kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
735
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.8.157
Odesláno Sobota, 06. prosince 2014 - 17:23:00    Odkaz na tento příspěvek  

Příroda regeneruje, a národ degeneruje...
z některých příspěvků to je poznat.

Samej PuDr,uDr, Bac a Mac, nebo švec - všici tomu perfektně rozumí.
Nevím kde se ševci učí matematiku, ale jestli od ledna do prosince 2014 to je 30roků......??????????????

A bude hůř,a častěji než si myslí ševci. Ve Slovinsku si to 2.února vychutnali daleko víc, hodně km stržené troleje i se sloupy.Kdyby neměli diesly, byli v prdeli,jak my.
A nejsou k tomu vůbec zapotřebí "kruté mrazy" jak už zde také zaznělo zhodnocení začátku tohoto týdne od jednoho postiženého.
Starý vlk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.127.142
Odesláno Sobota, 06. prosince 2014 - 17:51:23    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Tempotaxi: Ale tohle všechno vím, jezdil jsem v osobní dopravě přes deset let. Ale když to nejde tak to nejde, s tím prostě nic neudělá ani kouzelník Merlin. Říci cestujícím, že vlak nejede, protože elektrická lokomotiva nedokáže přes ledovku získat elektřinu z trakčního vedení je snad zbytečné. To totiž 99% cestujících ví. Nic jiného zaměstnanci ČD, pověření stykem s cestujícími, říci nemohou, neboť to prostě neví. Jestli se domníváte, že mají možnost zjistit kdy a zda vlak pojede, mýlíte se.
Mně před deseti léty strhla sněhová hrouda řemen vodní pumpy na 810. Tak jsem vlezl pod vůz a nasadil náhradní. Když jsem se zmáchaný a špinavý vrátil tak se do mne pustila jedna navoněná dáma (ve věku asi mé dcery), jak to, že jsem neinformoval cestující (vlak 0/0-S), kdy pojede vlak dál. Věřte mi, že jsem měl velkou chuť ji tím zbytkem řemene, co jsem držel v ruce, přetáhnout po zádech. A korunu tomu nasadil spratek, který se pozastavil nad tím, že jsem si dovolil převléknout se do montérek a zpět, že pospíchá. To už jsem nevydržel a řekl mu, že stát se něco podobného v letadle, tak už sedí na obláčku mezi andělíčky. Pak jsem dlouho čekal, že si budou stěžovat, ale nic.
735
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.8.157
Odesláno Sobota, 06. prosince 2014 - 18:28:58    Odkaz na tento příspěvek  

Nevím jestli to byla jen náhoda, a nebo úmysl, ale frncálky kolem Prahy (Strančice,Řevnice a pod) jezdily vytápěné (749,754,814,vozy 010,021), zatímco dálkové vlaky na Moravu byly pojízdné chlaďáky, protože to převážně táhl czechšmejd 742, popřípadě 771.
V tom Slovinsku mají aspoň traktory nejen s topením, ale i odpovídajícím výkonem pro rychlíky.A taky to jsou starý krámy, který by u nás už asi byly dávno zlikvidovaný.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7753
Registrován: 10-2003

Odesláno Sobota, 06. prosince 2014 - 18:35:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr vlček: I já viděl v úterý na hlaváku nějakou školu jak stepuje pod pragotronem a pak se cpe do reginy.

Bohužel i ve středu (ne jednu), a to informace o kalamitě už byly, ale co čekat od učitelek. [uhoh]

Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
DKV Praha
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.191.232
Odesláno Sobota, 06. prosince 2014 - 18:37:18    Odkaz na tento příspěvek  

Starý vlk: Přesně tak! V letadle to drží ústa, ale jen co jsou dole, tak nadávaj na zpoždění (ti hloupější). Bohužel lidi se chovaj čím dál hůř. A opravdovej koníček je, pořádně znectít prvního zaměstnace.. To prej pomáhá, aDKV vše se dá okamžitě do pohybu.. [kladivo] Jinak mohu potvrdit, že jsem 3.12. měl štěstí při obratech TGM-Kolín. Pouze jedna tlustá dáma měla u mašiny na TGM komentář o blbcích.. [wink]
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7754
Registrován: 10-2003

Odesláno Sobota, 06. prosince 2014 - 18:38:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

735: Nevím jestli to byla jen náhoda, a nebo úmysl, ale frncálky kolem Prahy (Strančice,Řevnice a pod) jezdily vytápěné

Pokud se do regionovy nacpe cca 200 lidí, tak se tak nějak nemusí ani topit. [lame]

Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
735
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.8.157
Odesláno Sobota, 06. prosince 2014 - 18:57:44    Odkaz na tento příspěvek  

Starý vlk - jseš moc mírnej. Kolegovi jednou pozdě večer podobnej hejsek vyhrožoval, že mu to tu podpálí(taky v motoru), a tak kolega hezky zastavil v polích, na každou stranu 5 km, a milému hejskovi řekl : konečná, vystupovat, tam si můžeš podpalovat, tady ve vlaku ne. Vykopl ho ze dveří a zavřel a jel dál. A byl klid, žádná stížnost nepřišla.
Určitě to pro viníka byl daleko výchovnější prostředek, než nějaké tahání po ouřadech.
DKV Praha
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.191.232
Odesláno Sobota, 06. prosince 2014 - 19:06:00    Odkaz na tento příspěvek  

,735: Tak podle Vás je lepší nasadit 814,714+010,021, Hektora Pacifiku z Práglu na Moravu.? Prostě a jednoduše. Jezdilo vše co bylo po ruce, a hlavně také kdo mohl.. [wink]
Tempotaxi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2345
Registrován: 7-2006

Odesláno Sobota, 06. prosince 2014 - 19:10:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Starý vlk + DKV Praha
Jejda, já nehaním práci strojvůdce. Nedávno jsem si stáhl „test pro závěrečnou zkoušku drážních vozidel druhu M“ a opravdu smekám co se musí nacpat do hlavy.
Ale na tento web chodí jak drážní pracovníci, tak i lidé , kteří mají rádi železnici a bohužel je pár lidí, kteří mají nějak maličký přehled o dráze. Velká část jen honí modely mašinek, něco o předloze vědí, ale jak dráha funguje velká železnice je věc neznámá. Ale prosím neberte tak doslova. Někdo zná a někdo míň. Ano je plno knížek, příruček, skript, ale skutečný provoz je jiný.
Já patřím klidem, kteří se ptají. Mně vždy říkaly, když něco nevíš tak se zeptej.
Při práci z lidem platí jedno pravidlo:
K oslu nechoď ze předu,
ke koňovy zezadu
a k volovy ze všech stran.

PS - Starý vlk, prosím můžete mně napsat na email. tempotaxi@seznam.cz.

ŽOS Kladno - malovýroba osobních a nákladních vozů.[vypravci]
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.251.98
Odesláno Sobota, 06. prosince 2014 - 19:29:04    Odkaz na tento příspěvek  

Tempotaxi: dovolil bych si konstatovat "maličký přehled" o pravopise.... To je fakt síla.
Jchqs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 254
Registrován: 1-2006
Odesláno Sobota, 06. prosince 2014 - 21:46:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

DKV Praha: Stará poučka využitelná a využívaná leckde: Když je člověk naßranej a povede se mu něčím naßrat někoho jiného, uleví se mu. Mnohá manželství na tom mají založenou skoro veškerou komunikaci. I proto při každé mimořádnosti se každý, kdo jen trochu může, klidí z dosahu postižených. Plechovou hubu sotva někdo naštve a tak je po ruce jen provozní personál. Logika případné argumentace či její absence nehraje roli. Taže pokud nezabráníte útěku zodpovědných do bezpečí, nemůžete se divit. Vždycky se mezi lidmi najde někdo, v jehož zájmu není chápat cokoliv.
superTempotaxi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 199.204.186.23
Odesláno Neděle, 07. prosince 2014 - 04:43:41    Odkaz na tento příspěvek  

Tempotaxi:"... a úřady mně neodpustí daně, zdravotní a sociální pojištění za pracovníky, kteří nepracují."

Co to plácáš, ty podnikateli? Pracovníci mají neplacené volno, takže nepobírají mzdu a tudíž není co danit a pojišťovat.

Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.177.68.114
Odesláno Neděle, 07. prosince 2014 - 08:59:05    Odkaz na tento příspěvek  

superTempotaxi:
Je lepší vědět, než začnu do někoho rýt...

Zákoník práce
§ 207
Prostoje a přerušení práce způsobené nepříznivými povětrnostními vlivy
Nemůže-li zaměstnanec konat práci
a) pro přechodnou závadu způsobenou poruchou na strojním zařízení, kterou nezavinil, v dodávce surovin nebo pohonné síly, chybnými pracovními podklady nebo jinými provozními příčinami, jde o prostoj, a nebyl-li převeden na jinou práci, přísluší mu náhrada mzdy nebo platu ve výši nejméně 80 % průměrného výdělku,
b) v důsledku přerušení práce způsobené nepříznivými povětrnostními vlivy nebo živelní událostí a nebyl-li převeden na jinou práci, přísluší mu náhrada mzdy nebo platu ve výši nejméně 60 % průměrného výdělku.

§ 208
Nemohl-li zaměstnanec konat práci pro jiné překážky na straně zaměstnavatele, než jsou uvedeny v § 207, přísluší mu náhrada mzdy nebo platu ve výši průměrného výdělku; to neplatí, bylo-li uplatněno konto pracovní doby (§ 86 a 87).

§ 209
(1) O jinou překážku v práci na straně jiného zaměstnavatele, než uvedeného v § 109 odst. 3, jde také tehdy, kdy zaměstnavatel nemůže přidělovat zaměstnanci práci v rozsahu týdenní pracovní doby z důvodu dočasného omezení odbytu jeho výrobků nebo omezení poptávky po jím poskytovaných službách (částečná nezaměstnanost).
Dusanh
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2017
Registrován: 3-2004
Odesláno Neděle, 07. prosince 2014 - 10:49:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě k boji s ledovkou - možná by šlo použít i něco takového [satan]
Tempotaxi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2346
Registrován: 7-2006

Odesláno Neděle, 07. prosince 2014 - 11:05:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

superTempotaxi
Pokud si ještě dobře pamatuji a daňové předpisy se pořád mění, tak když nebudeš pracovat, tak podle zákona máš odevzdat zdravotní a sociální pojištění. Zde je stanovena minimální částka, která se také každý rok mnění. Pokud jsi nezaměstnaný (vedený na úřadu práce) nebo důchodce, tak vše platí stát.
Dále banka, také nepočká se splátkou, že byla kalamita, záplavy nebo jsi měl návštěvu v podobě červeného kohouta. Po dohodě počkají, ale pak ti stejně zvednou úrokovou sazbu pro placení v delším čase.
Na konec, jako pracovník máš nárok na dovolenou, kterou ti proplatí zaměstnavatel, ale podnikatel je na dovolené zadarmo. Na dovolenou si musím vydělat. Další perlička je nemocenská. Pracovník má 80% platu a podnikat dostane podle odvodů sociálního pojištění. Mně dělala nemocenská 3 000,- Kč. Proč tak málo. Řekli ti, můžete platit více, ale stejně ti přeplatek sociálního pojištění za rok vrátí.

(Příspěvek byl editován uživatelem tempotaxi.)

ŽOS Kladno - malovýroba osobních a nákladních vozů.[vypravci]

Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.177.68.114
Odesláno Neděle, 07. prosince 2014 - 12:10:25    Odkaz na tento příspěvek  

Tempotaxi:
a) mícháte dohromady odvody zaměstnavatele a odvody, které zaměstnavatel strhává podle zákona zaměstnanci
b) a ten zaměstnanec si na tu dovolenou nevydělává? to jako platí zaměstnavatel ze svého zisku?

Na tu nemocenskou 80 % platu jste přišel kde????
Prvních 14 dní práceschopnosti vyplácí náhradu mzdy zaměstnavatel. Nejedná se o nemocenskou. Zaměstnavatel má možnost kontrolovat během této doby zaměstancovu pracovní neschopnost.
Do vyměřovacího základu pro výpočet nemocenské dávky se počítá souhrn hrubých příjmů za posledních 12 měsíců, z kterých zaměstnanec/OSVČ odváděl nemocenské pojištění v ČR.
Denní vyměřovací základ se počítá jako podíl vyměřovacího základu a počtu dní v rozhodném období (365, resp. 366 dní).
Denní vyměřovací základ se dále redukuje podle následujících pravidel:

z částky do 865 CZK se počítá 90 %
z částky od 865 do 1 298 CZK se počítá 60 %
z částky od 1 298 do 2 595 CZK se počítá 30 %
z částky nad 2 595 CZK se už nic nezapočítává

Nemocenská dávka se počítá z redukce denního vyměřovacího základu ve výši 60 %.


Zaměstnanec, který má 20 000 Kč/měsíčně, dostane za měsíční nemocenskou asi 5 700 Kč!
(to je míň jak polovina běžného čistého příjmu - pak se nedivte, že lidi chodí nemocní do práce, pokud už nemají dovolenou...)

Ono to u nás ve malých firmách podle toho vypadá, když "podnikatelé" mají takové znalosti. Přitom - pokud na vás nedělají Umpalumpové - tak prosperita každé firmy stojí a padá s tím, jak dokáže využít (a ne zneužít) lidi, které zaměstnává. A k tomu holt patří i ta nemocenská a dovolená...
Tempotaxi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2347
Registrován: 7-2006

Odesláno Neděle, 07. prosince 2014 - 13:13:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

SŽ - Prosím napište mně na email. Děkuji.

ŽOS Kladno - malovýroba osobních a nákladních vozů.[vypravci]
735
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.8.157
Odesláno Neděle, 07. prosince 2014 - 14:20:03    Odkaz na tento příspěvek  

Příroda regeneruje, a národ degeneruje...
-- zde další důkaz :Co to plácáš, ty podnikateli? Pracovníci mají neplacené volno, takže nepobírají mzdu a tudíž není co danit a pojišťovat./superTempotaxi 4:43/

Skutečnost je taková, že když se kvůli kalamitě NIJAK (ani vlakem, ani po silnici) nemohu dostat do práce, mohu se domluvit na neplaceném volnu. Avšak - i když můj plat bude 40k, takže tentokrát bez toho týdne jenom 30k, z nichž normálně vše zaplatím, musím ještě EXTRA zaplatit ZdrPoj za ten neplacený týden. A vůbec nikdo nebere v úvahu, že ZPoj zaplacené z těch 30k je několikanásobně víc, než mnozí platí. Jó,takové zákony zde kmotři zavedli.
Jak říkával Vlasta Burian - na chudej lid musí bejt přísnost, a zvláště na takovej lid, kterej je dosud předpřevratově orientován ! (Ducháček...)
ad SŽ
Neregistrovaný host
Odeslán z: 199.204.186.23
Odesláno Neděle, 07. prosince 2014 - 15:50:13    Odkaz na tento příspěvek  

Plácáš zbytečně. Jestliže se pracovník nedostaví do práce, protože se tam nemůže kvůli kalamitě dopravit, tak mu přísluší pracovní volno bez náhrady mzdy a to se nedaní, víme?

Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.177.68.114
Odesláno Neděle, 07. prosince 2014 - 16:14:25    Odkaz na tento příspěvek  

superTempotaxi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 199.204.186.23

ad SŽ
Neregistrovaný host
Odeslán z: 199.204.186.23

Co dodat...
Ono je v konverzaci, na kterou reagujete něco o kalamitě?

Tempotaxi:"... a úřady mně neodpustí daně, zdravotní a sociální pojištění za pracovníky, kteří nepracují."

Co to plácáš, ty podnikateli? Pracovníci mají neplacené volno, takže nepobírají mzdu a tudíž není co danit a pojišťovat.


Takže zalezte do díry k Boblickovi...
735
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.8.157
Odesláno Neděle, 07. prosince 2014 - 16:45:40    Odkaz na tento příspěvek  

a zde to je jasně psáno :
Předpis č. 592/1992 Sb.
Zákon České národní rady o pojistném na všeobecné zdravotní pojištění
735
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.8.157
Odesláno Neděle, 07. prosince 2014 - 16:50:05    Odkaz na tento příspěvek  

ještě dodávám, že v tomhle případě se to pojištění nedělí 1/3 + 2/3, ale celou částku doplácí pouze zaměstnanec, zaměstnavatele to nestojí ani korunu.

Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.177.68.114
Odesláno Neděle, 07. prosince 2014 - 17:52:43    Odkaz na tento příspěvek  

(5) V zaměstnání, ve kterém bylo po celý kalendářní měsíc poskytnuto pracovní volno bez náhrady příjmu, nebo v němž po celý kalendářní měsíc trvala neomluvená nepřítomnost v práci,

Panebože...
Pokud se bavíme o situaci, kdy se zaměstnanec nedostane kvůli kalamitě v práci, pak má neplacenou překážku v práci. To zřejmě netrvá celý měsíc.
Před 20 lety platilo, že se pojistné počítalo za jednotlivé dny a zaměstnanec v takovém případě platil plnou částku, zaměstnavatel ne. Nyní zaměstnanec doplácí jedině tehdy, pokud by měsíční odvod nedosáhl minimální částku.

Pokud jde o situaci, kdy kalamita přeruší práci a zaměstnanci sedí a koukají nebo je zaměstnavatel pošle domů, jde o prostoje nebo překážku v práci na straně zaměstnavatele a pak zaměstnavatel platí náhradu mzdy, ze které odvádí zdravotní a sociální...

Tím bych to ukončil...
ad SŽ
Neregistrovaný host
Odeslán z: 199.204.186.23
Odesláno Neděle, 07. prosince 2014 - 18:05:50    Odkaz na tento příspěvek  

No vidíš, že jsi nakonec přece k tomu došel. A přitom si to nebylo třeba tak komplikovat.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8620
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 07. prosince 2014 - 18:24:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Teda tady zas padaly velemoudra... [crazy]

Není mi jasné, jak si kdo představuje ty "železné zásoby" v podobě dieselů. Pokud snad v podobě zamračených a nereko brejlí, tak je docedla mimo. Tyhle mašiny mají motory, které nesnesou naplnění antifreezem, takže by musely být uloženy buď jako suché (ovšem s náležitě dlouhou dobou na zprovoznění), a nebo by musely být temperovány (či dokonce protáčeny jako kdysi). Už vidím ten řev, jak se sypou peníze do černé díry...

Čili muselo by se na to úplně jinak. Naštěstí u nás není takový stupeň elektrizace jako jinde, aby nás námraza ochromila zcela. Jenom je potřeba vyřešit pár spíš legislativních "maličkostí", které by začaly po vyhlášení kalamitní situace platit:
1) když stáhnu motoráky z lokálkové ZDO, abych tím aspoň částečně nahradil dálkovku, nesmím za to být penalizován za neodjetí spojů;
2) když visí osobní vlak na trati nebo někde ve Zlámané Lhotě vlak plnej lidí, musí mít dispečer pravomoc zastavit náklad, sebrat mu mašinu a vlak s ní stáhnout někam do civilizace;
3) musí být v takovém případě nějak ošetřeno to, že cargofíra dnes nemá zkoušky na osobku - to nesmí být důvodem pro to, že popsané ad 2) "nejde";
4) musí se změnit způsob informování o jízdách vlaků - nemá smysl, aby se ztrácel jeden jedoucí vlak mezi dvaceti X hodin zpožděnými;
5) ve stanicích by měl být k dispozici seznam ubytovacích zařízení v místě;
6) ideální by přitom bylo, kdyby bylo pro potřeby kalamitní situaci možné ubytovat cestující za rozumnou cenu a/nebo proti předložené jízdence (či poukazu vystavenému v pokladně).

Možná, že se některé z výše popsaných bodů za pár námraz naučíme, tak jako jsme se už docela naučili velké povodně.
735
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.8.157
Odesláno Neděle, 07. prosince 2014 - 18:37:25    Odkaz na tento příspěvek  

SŽ - nauč se číst. Jestli je pro tebe 7 řádků nad tvé síly, tak sorry.
M.U.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 52
Registrován: 10-2012
Odesláno Neděle, 07. prosince 2014 - 18:59:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej,tys tomu dal.Ty tady prskneš v šesti větách rěšení a máš z toho prd.Hlavouni ve vedení berou balík,ale vymyslí tak akorát ho.no.
Pozorovatel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11
Registrován: 1-2011
Odesláno Neděle, 07. prosince 2014 - 20:29:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím Vás,

měl bych zde prosbu na diskutující, zda-li by nebyli ochotni vyplnit krátký dotazník na téma případného zřízení nové velodráhy na vlečce ve Velkých Popovicích, jejíž zbytek už bohužel asi nemůže čekat nic hezkého. Dotazník se jen odkliká, žádné zadávání nějakých mailů, kódů a těchto blbostí.[happy]

Jsem ve spojení s některými lidmi a v rámci závěrečné práce se snažím vymyslet něco, čím ji také mimojiné ,,zakonzervovat,,

Myslím si, že zde na K-reportu je nějaké delší představování velodrah vcelku zbytečné [happy], a tak pokud budete mít chuť, mrkněte na to.

Víceméně jsme tady všichni ,,od dopravy,, takže k tomu můžeme mít trochu zkreslenější názory, ale v zásadě si myslím, že mnozí jako rodiče dětí by se na to mohli také dívat jako na novou atrakci, o kterou se dá říct, že je v jiných případech v ČR docela velký zájem, a to je to tu docela ojedinělé.

Více informací je před dotazníkem, dá se ještě říci, že tato atrakce by bylo zaměřena hlavně na obyvatele blížšího území - jako střední čechy, ačkoliv do Ratíškovic se třeba jedou projet i pražáci.[happy]
Za případné hlasy a věnovaný čas vám děkuji! [wink]

http://www.vyplnto.cz/databaze-dotazniku/nova-velodraha-praha-vyc hod/
735
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.8.157
Odesláno Neděle, 07. prosince 2014 - 20:57:16    Odkaz na tento příspěvek  

M.U.- řekl bych, že veškeré návrhy končí podobně, jako zde, taková je tradice :
Leinad90
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.177.77.141
Odesláno Neděle, 07. prosince 2014 - 21:29:09    Odkaz na tento příspěvek  

1) když stáhnu motoráky z lokálkové ZDO, abych tím aspoň částečně nahradil dálkovku, nesmím za to být penalizován za neodjetí spojů; - myslím, že penalizace za nedojetí lokálky je větší, než penalizace za objednaný R/Ex/EC. Penalizaci by měl dopravce vymáhat od SŽDC.

2) když visí osobní vlak na trati nebo někde ve Zlámané Lhotě vlak plnej lidí, musí mít dispečer pravomoc zastavit náklad, sebrat mu mašinu a vlak s ní stáhnout někam do civilizace; - když blokuje trať, nedá se dneska nařídit odtah?

3) musí být v takovém případě nějak ošetřeno to, že cargofíra dnes nemá zkoušky na osobku - to nesmí být důvodem pro to, že popsané ad 2) "nejde"; - nestačí aby v mašině seděli dva fírové - ten od původního vlaku + ten od mašiny?

4) musí se změnit způsob informování o jízdách vlaků - nemá smysl, aby se ztrácel jeden jedoucí vlak mezi dvaceti X hodin zpožděnými; - Jak tu někdo říkal, na některých stanicích se prý hlásilo "první vlak směrem ... jede za cca ..." Doufám, že odpovědný operátor už vysvětluje, že není důkaz naplnění materiálního konstruktu a že pomohl zákazníkům.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5856
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 07. prosince 2014 - 21:33:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

>Doufám, že odpovědný operátor už vysvětluje, že není důkaz naplnění materiálního konstruktu

Jasněěě, wona má každá operátorka (vy ani nevíte, co přesně dělá) minimálně tři semestry práva [biggrin]

Vy ve své naprosté marsoidnosti dokážete občas i pobavit.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8621
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 07. prosince 2014 - 22:13:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Leinad:
ad 1) já bych při řešení "kalamitního" JŘ raději maximalizoval počet přepravených osob (protože je jasné, že bude nedostatek spojů) než minimalizoval penále, proto nechci zbytečně svazovat konstrukci nějakým v danou chvíli zbytečným kritériem.

ad 2) odtah možná jde, ale šlo mi i o případy hnití 5 hodin v Dluhonicích, kdy trať blokována nebyla.

ad 3) mohlo by - zbývají takové maličkosti, jako vzájemné oprávnění ke vstupu a tak podobně...
Leinad90
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.177.77.141
Odesláno Neděle, 07. prosince 2014 - 22:42:37    Odkaz na tento příspěvek  

Jasněěě, wona má každá operátorka (vy ani nevíte, co přesně dělá) minimálně tři semestry práva [biggrin] - podle mě lepší hádat se, že to cestujícím pomohlo a nikomu neuškodilo, než si nechat srhnout prémie bez důvodu. Dráha je pro cestující.

maximalizoval počet přepravených osob (protože je jasné, že bude nedostatek spojů) než minimalizoval penále, - ok.
Pavel_Večeřa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 875
Registrován: 11-2012

Odesláno Pondělí, 08. prosince 2014 - 10:33:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jako bývalý provozní zaměstnanec bohužel musím bohužel konstatovat, že dráha je především pro předpisy...
Jakákoliv iniciativa je po zásluze potrestána, a to jsem dělal na relativně klidném místě, kde šlo ututlat hodně věcí.

Naše hospoda není pokryta internetovým signálem, bavte se spolu jako normální lidé.
Nejsem registrován na žádné sociální síti, a ani to k normálnímu životu nepotřebuji...
735
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.8.157
Odesláno Pondělí, 08. prosince 2014 - 19:57:36    Odkaz na tento příspěvek  

i bez kalamity bývaly problémy, inu tradice
Pavel_Večeřa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 877
Registrován: 11-2012

Odesláno Pondělí, 08. prosince 2014 - 20:14:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Heh. "Jest vzorně špinavý". To jako, že je zasrán dle předpisů? xD

Naše hospoda není pokryta internetovým signálem, bavte se spolu jako normální lidé.
Nejsem registrován na žádné sociální síti, a ani to k normálnímu životu nepotřebuji...
Urpín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1627
Registrován: 2-2010

Odesláno Pondělí, 08. prosince 2014 - 21:05:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vzorně špinavý [rofl]

Leinad: a nebylo by v takové situaci možné obsadit HDV i členem vlakové čety v případě kdy fíra ČD nemůže nebo není? Zkoušky z D2 má a odjezd kagonautovi snad taky může zvěstovat.


Já bych měl na ctěné publikum dotaz mimokalamitní. Dodnes jsem žil v představě, že určité kategorie vlaků mají své číselné intervaly, ale zaznamenal jsem zavedení zvláštního vlaku pod číslem 63950, tedy Pn ale v kategorii R. Takže R 63950. To takhle funguje už dlouho?

(Příspěvek byl editován uživatelem Urpín.)
Parmezano
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1639
Registrován: 5-2008

Odesláno Pondělí, 08. prosince 2014 - 21:18:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Urpín: to je v podstatě horká novinka, která bude od neděle pravidlo , to je asi vlak "ad hoc" a to číslo vygeneroval systém přidělovaní tras.
Šmajchl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 439
Registrován: 9-2011
Odesláno Pondělí, 08. prosince 2014 - 21:58:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Urpín:
Když není k dispozici vhodné číslo vlaku osobní dopravy(neexistuje nebo jsou všechny obsazené - D3), jede se pod číslem, které tam je (již delší dobu).

Číslo na (celou) trasu by se snad mělo dávat až od dubna, takže zatím postaru. Pak by měl být tvořen TJŘ podobný tomu, co se používá v Německu a v Polsku na celou trasu s unikátním číslem vlaku.
22michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.159.151
Odesláno Pondělí, 08. prosince 2014 - 22:20:22    Odkaz na tento příspěvek  

Dotaz- má DI nějak určený termín, do kdy musí vyšetřit MU, nebo prostě až se to vyšetří (vypapíruje), tak je to hotové? Třeba i rok?
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.251.98
Odesláno Úterý, 09. prosince 2014 - 07:29:30    Odkaz na tento příspěvek  

František_plášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1274
Registrován: 9-2006

Odesláno Úterý, 09. prosince 2014 - 09:58:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

2) když visí osobní vlak na trati nebo někde ve Zlámané Lhotě vlak plnej lidí, musí mít dispečer pravomoc zastavit náklad, sebrat mu mašinu a vlak s ní stáhnout někam do civilizace; - když blokuje trať, nedá se dneska nařídit odtah?

Podle již dlouho vydané směrnice má právo provozní dispečer SŽDC nařídit NEJBLIŽŠÍMU dopravci stažení uvázlého vlaku, náklady si poté dopravci řeší prostřednictvím SŽDC. U dvojkolejné tratě je nařízení stažení na rozhodnutí PD SŽDC.

-------------------------------------------------
V dnešní době jsem rád za každou velkou traťovou dieselovou mašinu, ať má srdce ČKD, CAT, MTU,...
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4541
Registrován: 8-2007

Odesláno Úterý, 09. prosince 2014 - 10:02:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nestačí aby v mašině seděli dva fírové - ten od původního vlaku + ten od mašiny?

To stačí.Často ovšem strojvedoucí odtahovaného vlaku musí zajišťovat dveře ze svého stanoviště,takže nemůže být na odtahové lokomotivě.

Ono se dá udělat mnoho kreativních věcí,aby to šlo.Do té doby,než se něco stane a začne vyšetřování.Pak vyšetřovatelé zajímají jen fakta-požil/nepožil,má opravnění/nemá,které články různých předpisů a nařízení porušil,má platnou zdrav. prohlídku,byl na školení,má seznání....
Vše se musí písemně doložit.Ti pro kreativní řešení pochopení nemají.[nene]
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3515
Registrován: 5-2009

Odesláno Úterý, 09. prosince 2014 - 10:28:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano my tu pravomoc máme, vzít lokomotivu jiného dopravce na stažení vlaku.... jenže poslední slovo má strojvedoucí a ten když řekne "nikam nejedu" a bude k tomu zdělen určitý důvod. Máte prostě smůlu. U jednokolejek se to většinou nestává, tam je sám proti sobě, ale u dvou a vice kolejných tratí se to už několikrát stalo.
Pavel_reiser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2524
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 09. prosince 2014 - 10:31:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ledovka > Mě napadlo, jestli by nešla z trolejového drátu sundat ultrazvukem. Vyvíječ by byl na samozřejmě nečinném smetáku např. na drátenické M153. Nebo je to skaj-fy (čti sci-fi) ?
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 858
Registrován: 10-2009
Odesláno Úterý, 09. prosince 2014 - 10:41:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Apollo 17,
excelentě ve stručnosti napsáno! To je přesně ono. P.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5514
Registrován: 7-2007
Odesláno Úterý, 09. prosince 2014 - 10:57:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Apollo_17,Podroužek.
excelentě ve stručnosti napsáno! To je přesně ono. P.
ten od původního vlaku + ten od mašiny
Má strojvedoucí jiného dopravce povolen vstup na stanoviště lokomotivy jiného dopravce?
Jak řešit, když v cestě odtahovaného vlaku je zastávka?
Je možné, aby strojvedoucí kategorie osvědčení B2 vezl vlak osobní dopravy (nemluvím o stažení do nejbližší žst), kdy nemůže být strojvedoucí jiného dopravce na stanovišti lokomotivy odtahové (dveře, napájení průběžného vedení)?
Dispečer_o11: Na výluvy jsem docela přeborník, ale na tohle mě moc nenapadá..má strojvedoucí a ten když řekne "nikam nejedu" a bude k tomu zdělen určitý důvod. Jaké důvody předvede, pokud je na tom uvázlém vlaku strojvedoucí příslušného dopravce? Normativ hmotnosti? Co dále? Chápu, že je dost věcí o které se musí v tomto případě SŽDC postarat, ale jen tak odmítnout to nejde, si myslím. Mohl bys naznačit důvody jiné?
Důvod
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.21.123.209
Odesláno Úterý, 09. prosince 2014 - 18:18:37    Odkaz na tento příspěvek  

Důvod
Když zdechne Jančura či Leošek, proč by pro něj jezdil strojvedoucí ČD? Zvlášť , když třeba stojí s mašinkou na osobním vlaku plném cestujících? Tam to ani nesmí udělat. Když si SŽDC na tratě pustila soukromníky, její problém.
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3065
Registrován: 4-2009

Odesláno Úterý, 09. prosince 2014 - 18:51:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Důvod: S Oldcerrym moc nepolemizujte[biggrin]
Tenhle "důvod" nijak nezdůvodníte. Z trati musí odtáhnout zdechlinu každý dopravce. Na vašem vlaku plného cestujících zůstane jako hromosvod naštvanému obecenstvu průvodčí (což jim nezávidím a nepřeju).
Jediným uznatelným případem je neschopnost takový vlak odtáhnout. Těžko bude někdo honit Regionovu (jež mívá problém se pohnout sama[sad]) nebo RS1 pro uhlí o hmotnosti 3300 tun.

PS: A jak se má dle vás hypoteticky vyřešit chcípnutý vlak Macechy? Všichni dopravci se mají přetrhnout o to, kdo dřív takovou zdechlinu odveze do stanice, zatímco z obou stran stojí plno "vzduchovozičů" Macechy (neboť jejich stroj nesmí opustit soupravu) a čekající na uvolnění trati, aby ji potom zaplevelili neskutečným způsobem[angry] Tůdle, ostatní dopravce a jejich zákazníky také nezajímají problémy vašich hnacích vozidel.

(Příspěvek byl editován uživatelem Němec z ova.)

Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2770
Registrován: 3-2006

Odesláno Úterý, 09. prosince 2014 - 22:26:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Má strojvedoucí jiného dopravce povolen vstup na stanoviště lokomotivy jiného dopravce?
V momentě, kdy to svěsí dohromady, jsou obě lokomotivy jednoho dopravce (toho, na jehož licenci se jede).
Je možné, aby strojvedoucí kategorie osvědčení B2 vezl vlak osobní dopravy
Co to je B2?

Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6139
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 09. prosince 2014 - 23:48:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Dispečer_011: jenže poslední slovo má strojvedoucí a ten když řekne "nikam nejedu" a bude k tomu zdělen určitý důvod. Máte prostě smůlu.

Měl jsem tu čest. Zastavil jsem v Libici ad Cidlinou u výpravčí v silné mlze chytala mě na baterku (vysílačka, telefon --> nic). Oznámila mi, že z rozhodnutí dispečera pojedu pro uvázlý vlak do první koleje směr Pardubice.

Řekl jsem jí, že to samozřejmě udělám, ale vzhledem ke stavu kilometrovníků a silné mlze trvám na tom, že dostanu číslo mobilního telefonu kolegy od ČDC, který tam stál neschopný.
OK.
Odešla do dopravy, za pět minut přišla a oznámila mi, že mám na odjezdu postaveno, můžu pokračovat dál a jeho stáhne někdo jiný.

Dodnes nevím, co si mám o tom myslet [vypravci]