K-report
 

Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 26. 08. 2014  

Diskuse K-report » Archiv 2014 » Železnice » Všeobecná železniční diskuse » Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 26. 08. 2014 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2374
Registrován: 3-2010

Odesláno Úterý, 19. srpna 2014 - 18:55:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

D o11
Chudáci průvodčí. Ani napít se nemohou. Je mi jich za ty prachy,co berou za tu dřinu opravdu líto.[sad]
Practicus
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.184.44
Odesláno Úterý, 19. srpna 2014 - 19:10:51    Odkaz na tento příspěvek  

to je na žalobu pro porušení zákoníku práce, je s podivem, že odborová organizace nebyla informována a nejedná
zase ostuda
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.103.109.53
Odesláno Úterý, 19. srpna 2014 - 19:24:09    Odkaz na tento příspěvek  

Ano, od čeho mají dráhy odbory? Asi jen na dvě věci...
Practicus
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.184.44
Odesláno Úterý, 19. srpna 2014 - 19:38:58    Odkaz na tento příspěvek  

zase ostuda - jde o to, jestli byly odbory informovaný, a PÍSEMNĚ, protože bez toho nic dělat nemohou

samozřejmě, pokud dotyčný není v odborech, bojuje sám za sebe
Persink163054
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 277
Registrován: 11-2012
Odesláno Úterý, 19. srpna 2014 - 22:14:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rád bych upozornil že nevíme (pokud někdo ze zdejších diskutérů není jeho kolega) zda dotyčný již odbory informoval, případně zahájil nějaký postup obrany
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2303
Registrován: 9-2011
Odesláno Středa, 20. srpna 2014 - 09:27:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Příště tedy nechť se pan průvodčí zadusí, neb nemá v "pracovních povinnostech" ani dýchání.
Paní Kropáčková v tom má evidentně chaos (základní lidské potřeby samozřejmě částečně být omezeny můžou - třeba laborant ve virologické laboratoři má samozřejmě zakázáno v té laborce jíst, pít, ..., ale pak musí být určeny prostory, kde to dělat smí. Má to průvodčí také někde oficiálně výslovně zakázáno?)
A vůbec, jak se průvodčí dostane do vlaku? Má v pracovních povinnostech i otvírání dveří (sám sobě)?

A co paní Kropáčková? Ta má ve svých pracovních povinnostech chodit na záchod a vařit si kafe???
Její nadřízený by si na ní měl posvítit!
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4799
Registrován: 1-2007
Odesláno Středa, 20. srpna 2014 - 09:58:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mám pocit, že nesmí jíst ve vlaku před cestujícími. K tomu je určen služební oddíl, případně služební místnost ve stanici.
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2306
Registrován: 9-2011
Odesláno Středa, 20. srpna 2014 - 10:56:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já mám stejný pocit. A on jedl ve služebním oddíle, tudíž ne před cestujícími, tudíž žádné nařízení neporušil.
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2944
Registrován: 11-2009

Odesláno Středa, 20. srpna 2014 - 11:29:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takhle tezko rict, kde je realita ... nicmene, kdyz si vzpomenu na jezdeni s modrymi, bezne se mezi Olomouci a Ostravou nikdo z obsluhy neobjevil, prestoze se stavelo v Hranicich ... kdyz jsem jednou potreboval pridat teplotu v mrazaku (bo jsem v lete necestoval se zimni bundou), nasel jsem tetu stiplistkovic zalezlou v poslednim kupe posledniho vozu, jak lusti krizovky. Zajimave bylo, ze tenkrat oficialni odpoved na obalku byla ve smyslu "bylo to tak v poradku, obsluha ve vlaku neni kvuli cestujicim, ale kvuli zabezpeceni jizdy vlaku".
Takze je jedine dobre, ze se uz karta obratila ... ovsem takovyto extrem mi prijde za vlasy pritazeny i na draze :-/

ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Neznamy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 367
Registrován: 1-2005
Odesláno Středa, 20. srpna 2014 - 12:15:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asi tak. Je pravděpodobné, že jde přesně u situaci, kterou popsal Sim. Tedy že udělá základní revizi a pak už je vidět akorát při výpravě vlaku, protože jinak akorá v kutlochu řeší, jak je to všechno na hovno a že by lidi akorát votravovali, kdyby se mezi ně zbytečně chodilo.
KPtrain
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 410
Registrován: 1-2012

Odesláno Středa, 20. srpna 2014 - 13:51:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Celá ta atrakce se zamindrákovanou soudružkou Kropáčkovou mi připadá jako vtip. Kdyby její zaměstnavatel byl co k čemu, tak taková arogantní, vymaštěná blbka už dávno přešlapuje ve frontě před pracákem.
Cernosickej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 20
Registrován: 9-2012
Odesláno Středa, 20. srpna 2014 - 14:18:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To jste asi nikdy nepracoval ve velké firmě (korporaci). Tam jsou na řídících místech zásadně psychopati (aby nám přes den nepobíhali po ulicích).
Už jsem u nás ve firmě zažil 3 HR managerky a všechny to byly pěkně vymaštěné * , pro které jsou lidé je otravné "zdroje" (tak vás vyhodíme a místo vás najdeme okamžitě 5 vhodnějších uchazečů), kteří je ruší od jiné práce.
Pavel_Večeřa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 779
Registrován: 11-2012

Odesláno Středa, 20. srpna 2014 - 17:10:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asi tak, kromě dráhy jsem nezažil jediného normálního šéfa.
Ti nahoře jsou těžce odstřiženi od reality...

Naše hospoda není pokryta internetovým signálem, bavte se spolu jako normální lidé.
Jako nádražák jsem jezdil zadarmo vlakem, doufám, že jako elektrikář budu mít zadarmo proud.
Südmähren
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.58.100
Odesláno Středa, 20. srpna 2014 - 19:39:15    Odkaz na tento příspěvek  

Dispečer- Ten cestujici co si stěžoval je trotl a Kropáčková kráva.To se nemužu napít,jit na WC že to není v pracovní náplní.To tele kancelářský si jde na WC kdy potřebje,kafe si udělá kdy chce a druhýho bude poučovat kdy může a kdy ne. A co lidi,co jsou vprovozu.Výpravčí Fírové řidiči autobusu tramvaji.Kdy si můžou odskočit na WC a mají li vůbec kam.A jiní pracovníci co pracují venku.To nikoho dneska nezajímá,odskočíš si-porušil si,máš to hned dole z platu.A pání Fírové! Není to vaše projetí zapříčiněno taky tim že není si možnost odskočít-To když se ozve co nejdřiv musím-tam jde veškerá pozornost stranou.Za tenhle stav může stát když se veřejně bonzuje-i anonym se můsí prověřit a kdo si stěžuje má vždycky pravdu a žádný šéf toho dole nepodrží a přímo utopí,protože jen on je bezchyby.Dnes se na lidi kašle,nelíbiseti to,táhni!Hodně se ted rozmáhá bonzování mezi spolupracovníky ke spokojenosti šéfů.Každý šéf má svý oblíbeny vlízdoprdylky a bonzáčky,ti mužou všechno,ostatní nic.A veřejnost to samy.Každej se stará počem prd a hned to napráská.Tim bonzováním se dnes baví.Mladasi na starší.důchodci na všechno a největšímy bonzákmy jsou novináři TV.V mým rajonu je taky jeden želeniční bonzák-David.}
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2377
Registrován: 3-2010

Odesláno Středa, 20. srpna 2014 - 20:50:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zásadní problém je v tom, že odbory stojí za h o v n o. Je to jen pokračování ROH, přidělování poukazů, vstupenek na kuželky, do sauny či bazénu a ve styku se zaměstnavatelem ticho po pěšině. Proč také? Placení funkcionáři za nic neodpovídají, platy mají královské, proč by kalili vodu, když je občas pozvou na nějaký ten podnikový raut, kde jejich ego nakyne jak buchta po kvasnicích ?
události CT
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.103.109.53
Odesláno Středa, 20. srpna 2014 - 21:00:38    Odkaz na tento příspěvek  

Nejstabilnější zaměstnání v Česku: fírové. Průměrně vydrží pracovat na této pozici 13 let.
videovlak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.10.195
Odesláno Středa, 20. srpna 2014 - 22:15:26    Odkaz na tento příspěvek  

Jirkaxxx: Je to každého věc, jestli je v odborech. Pro Vás jeden tip - založte vlastní a předveďte to, co opravdu za ROH nešlo.
videovlak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.10.195
Odesláno Čtvrtek, 21. srpna 2014 - 05:03:54    Odkaz na tento příspěvek  

Jirkaxxx: Ještě jinak, pokud platí KS = ZP máte pravdu, já bych tam ale některé podstatně rozdílné věci přece jenom viděl.
Practicus
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.184.44
Odesláno Čtvrtek, 21. srpna 2014 - 18:18:53    Odkaz na tento příspěvek  

Südmähren - co, zastavím vlak uprostřed polí a půjdu se vysc....., naštěstí u osobáků a místních rychlíků stavíme u každý vrby, tak se jen o minutku prodlouží pobyt a jede se dál
k Practicus
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.116.240
Odesláno Čtvrtek, 21. srpna 2014 - 22:57:51    Odkaz na tento příspěvek  

Practicus: "samozřejmě, pokud dotyčný není v odborech, bojuje sám za sebe"

Jako obyčejně plácáš voloviny. Ze zákona jej (neodboráře) hájí nejsilnější odborová organizace, pokud tento písemně nezmocní jinou.
Ales_Roubal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Pátek, 22. srpna 2014 - 07:04:28    Odkaz na tento příspěvek  

k Practicus - ukaž na § a číslo zákona, kde se tak píše.
X-Host
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1461
Registrován: 7-2009
Odesláno Pátek, 22. srpna 2014 - 09:56:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak dnes ČD opět dokázaly, že to prostě neumí a ani umět nechtějí. Ranní R984 (Sázava) s prav.odj. z Brno hl.n. 8:20. Situace - neschopná mašina - ale KDY to staniční rozhlas oznámí? Až 8:24/8:25, přesně ve chvíli, kdy sousední peron opouští poslední vagon Os jedoucího v 8:24 v trase R (de-facto za rychlíkem) do Tišnova, kterým část pasažérů mohla dojet v rámci zaintegrované dopravy s minimálním rozdílem (cca 7 minut) do Tišnova, kde navazují autobusy s intervaly 1-2h dále "do kopců"...

To je opravdu takový problém ohlásit nejpozději v čase pravidelného odjezdu, že R pravděpodobně MŮŽE být opožděn, aby ti cestující, pro které je návaznost v tu chvíli důležitá, mohli použít alternativu stojící prakticky vedle?

Pochopitelně výměna mašiny zpozdila odjezd o 20 minut a do Tišnova R dorazil cca 3-4 minuty PO odjezdu těch busů. To se o neschopnosti nedá informovat o těch cca 5 minut dříve, aby cestující ještě měli šanci použít alternativu?

Jistě, lze argumentovat, že ta integrovaná doprava je vázána na Os a ten dorazil včas. Nicméně plno cestujících (i podle ohlasů nesoucích se chodbičkou) ten R používá, aby se dostala k přestupu dříve a případně během těch ušetřených cca 15 minut ještě stihla třeba i něco koupit v obchodech přímo u nádraží. Ale každopádně ti, kteří dostali "bonus" 2 hodin čekání na další spoj, moc nadšení nebyli...

Renesance kolejové dopravy přijde! (a přijde nás draho, čím později - tím dráž).
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3127
Registrován: 3-2010

Odesláno Pátek, 22. srpna 2014 - 10:02:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ze zákona jej (neodboráře) hájí nejsilnější odborová organizace, pokud tento písemně nezmocní jinou.

To je sice pravda, ale pokud by takového zaměstnance mělo hájit OSŽ, tak má opravdu lepší, když zabojuje sám za sebe...
videovlak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.10.195
Odesláno Pátek, 22. srpna 2014 - 12:07:33    Odkaz na tento příspěvek  

Přednosta: Máte nějaký příklad nebo se jedná zase o nějaké obecné p....?
Jinak, věc je poněkud složitější. Důležité věci, které jsou díky odborům nad rámec ZP, využívají naprosto všichni, dokonce i ti, co odbory soustavně kritizují.
M_g
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 433
Registrován: 6-2006
Odesláno Pátek, 22. srpna 2014 - 13:01:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ales_Roubal
paragraf 286 ZP, odstavec 6
videovlak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.10.195
Odesláno Pátek, 22. srpna 2014 - 13:08:51    Odkaz na tento příspěvek  

Rozkliknul jsem si platný ZP a končí paragrafem 280.
M_g
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 434
Registrován: 6-2006
Odesláno Pátek, 22. srpna 2014 - 13:23:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano?
A pod názvem bylo toto?
Zákon č. 65/1965 Sb., Aktuálně platný zákoník práce

Ale teď je platný
Zákoník práce ve znění účinném od 1. 1. 2014: Úplné znění zákona č. 262/2006 Sb.
ZÁKON ze dne 21. dubna 2006
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3128
Registrován: 3-2010

Odesláno Pátek, 22. srpna 2014 - 20:09:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

videovlak: Máte nějaký příklad nebo se jedná zase o nějaké obecné p....?

Samozřejmě mám, ale proč bych to řešil s anonymem [happy]
videovlak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.10.195
Odesláno Pátek, 22. srpna 2014 - 20:50:09    Odkaz na tento příspěvek  

Přednosto, nemusíte řešit s anonymem vůbec nic, o to mi ostatně nešlo, chtěl jsem pouze upozornit na to, že obecně dokáže psát kdokoli cokoli. Znám mnoho lidí, kteří podobným způsobem kritizují a zároveň využívají vše, co jim odbory zajistily. Zajímavé na tom je, že ani jeden z těchto gerojů se nadstandardů nevzdal. Prosím, nebrat osobně.
Aby bylo jasno, nejsem v žádné funkci a vím, že ani v odborech není vše ideální!!!!!!
M_g
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 435
Registrován: 6-2006
Odesláno Pátek, 22. srpna 2014 - 22:52:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

videovlak:
dle mého je dáno zvláštní postavení odborů (viz následující paragraf mnou uváděného zákona) mimo jiné i tím, že se deklaratorně staví za rovnost pracujících (za stejnou práci stejná odměna). Ale jak na vás lze zříti některým odborářům je tento směr odborů při vyjednávání výhod zaměstnanců cizí.
videovlak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.10.195
Odesláno Pátek, 22. srpna 2014 - 23:18:24    Odkaz na tento příspěvek  

M-G" Máte problém s psaným textem? Kde píšu jednu jedinou větu, že bych byl proti solidaritě odborářů s neodboráři? Popisuji faktický stav věci . Podívejte se, na co reaguji a pak dejte něco do kupy, věřím, že to zvládnete.
Působí-li u zaměstnavatele více odborových organizací, jedná za zaměstnance v pracovněprávních vztazích ve vztahu k jednotlivým zaměstnancům odborová organizace, jíž je zaměstnanec členem. Za zaměstnance, který není odborově organizován, jedná v pracovněprávních vztazích odborová organizace s největším počtem členů, kteří jsou u zaměstnavatele v pracovním poměru, neurčí-li tento zaměstnanec jinak.
Pokud jsem našel, co jste měl na mysli, tak to nemá s využíváním benefitů (o čemž jsem psal) nic společného. Vůbec nic.
M_g
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 436
Registrován: 6-2006
Odesláno Pátek, 22. srpna 2014 - 23:36:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vidím, že jsem se strefil...
videovlak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.10.195
Odesláno Pátek, 22. srpna 2014 - 23:41:09    Odkaz na tento příspěvek  

Přesně, ty trefuješ, já se snažím k věci.
M_g
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 437
Registrován: 6-2006
Odesláno Sobota, 23. srpna 2014 - 00:12:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K věci?

Znám mnoho lidí, kteří podobným způsobem kritizují a zároveň využívají vše, co jim odbory zajistily. Zajímavé na tom je, že ani jeden z těchto gerojů se nadstandardů nevzdal.

Kdopak to asi napsal?
videovlak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.10.195
Odesláno Sobota, 23. srpna 2014 - 00:18:48    Odkaz na tento příspěvek  

Napsal jsem to já a za tím si stopro stojím. Využívat někoho a zároveň ho kritizovat je ubohé a se solidaritou to nemá nic společného.
M_g
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 438
Registrován: 6-2006
Odesláno Sobota, 23. srpna 2014 - 00:57:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Využívat? Koho. :-)))

Benefity poskytuje ZAMĚSTNAVATEL!
A jestli je dá nebo nedá, se rozhoduje na základě výsledků práce VŠECH zaměstnanců.

A odboráři, pokud chtějí být odboráři s právy podle zákona, musejí přijmout i povinnosti podle zákona (zastupovat VŠECHNY zaměstnance).
videovlak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.10.195
Odesláno Sobota, 23. srpna 2014 - 07:45:17    Odkaz na tento příspěvek  

M-G: pochopitelně, že výhody poskytuje zaměstnavatel, o tom snad ví každý, existuje však stav, kterému se říká kolektivní vyjednávání, jehož výsledkem je kolektivní smlouva. Rozdíl mezi kolektivní smlouvou a zákoníkem práce je právě to, co má zaměstnanec do plusu (nikoli ze zákona). Pochopitelně to závisí na výsledném hospodaření firmy, ale to neznamená, že firma se musí podělit dobrovolně, že firma rozděluje vše, co může rozdělit. Proto existuje zmíněné kol. vyjednávání, jistý tlak odborů, které končí jakýmsi kompromisem. Tohoto využívá i neodborář, který věci nevěnuje čas, neplatí příspěvky, nenese svoji kůži na trh... a často kritituje odbory z pasivity.

To, co sem Vy vytrvale cpete-právní zastupování, o tom jsem tady v mých reakcích nepsal, to s nadstandardy nesouvisí.
M_g
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 439
Registrován: 6-2006
Odesláno Sobota, 23. srpna 2014 - 08:42:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když vy neumíte číst. Přečtěte si ZP.
Omlouvám se, ale už nemám na mlácení prázdné slámy čas.
videovlak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.10.195
Odesláno Sobota, 23. srpna 2014 - 09:04:02    Odkaz na tento příspěvek  

M-G: Opět obecně plácáte, jste slabouičkej, jak čajíček.
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3131
Registrován: 3-2010

Odesláno Sobota, 23. srpna 2014 - 10:19:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rozdíl mezi kolektivní smlouvou a zákoníkem práce je právě to, co má zaměstnanec do plusu

Ono to platí i naopak, ani zaměstnavatel z toho nevychází zkrátka...to dobře ukázala, myslím, v roce 2005 až někdy v březnu podepsaná kolektivní smlouva. Zejména v případě jízdního personálu, kdy by měl striktně platit ZP a vyhláška o pracovní době zaměstnanců v provozu.
Takže je to vlastně taková hra mezi odbory a zaměstnavatelem...a jak jsem se tady zmínil o OSŽ, tak ti soudruzi (už vůbec nemluvě o těch, co jsou za dobrý peníz v DR) proti zaměstnavateli nepůjdou a velmi často oprávněné požadavky vnášené ostatními OC do kolektivního vyjednávání sabotují...
videovlak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.10.195
Odesláno Sobota, 23. srpna 2014 - 12:27:36    Odkaz na tento příspěvek  

Ano Přednosto, vždy jde o taktiku, o tom je celý život, nic není dokonalé, ale když to porovnám s mnoha jinými podniky, jde docela o výrazný výsledek. Moje vžena např. dostává penzijní připojištění stováka. Nebudu tady konkrétně vyjmenovávat vše, protože by třeba někdo klidně nespal. Jak jsem již psal, členství v odborech je jasně dobrovolné a tak Vámi označovaní utlačovaní zaměstnanci mohou hravě přestoupit jinam nebo prostě vystoupit z odborů, v poslední řadě pracovat jinde.
?
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.112.168.15
Odesláno Sobota, 23. srpna 2014 - 20:40:16    Odkaz na tento příspěvek  

https://www.youtube.com/watch?v=20wiAqli41g

Vysvětlí mi to někdo? jak je možné, aby si takhle hrál se sběračem? I při 3 KV přece by mu to mělo dát ranu, je hodně blízko..
22michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.159.151
Odesláno Sobota, 23. srpna 2014 - 21:03:48    Odkaz na tento příspěvek  

Avy jej to prásklo, musí přes něj téct proud. Pokud je dostatečně izolovaný (rukavice, boty), tak přes něj neteče žádný (potažmo natolik malý)proud, že mu to neublíží. A možná je i střecha izolovaná?
videovlak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.10.195
Odesláno Sobota, 23. srpna 2014 - 21:07:52    Odkaz na tento příspěvek  

?: Seká se mi obraz, tak toho mnoho nevidím, ale z toho, co jsem pobral bych řekl, že jde o speciální rukavice v kombinací s dielektrickou obuví.
videovlak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.10.195
Odesláno Sobota, 23. srpna 2014 - 21:10:20    Odkaz na tento příspěvek  

Střecha izolovaná nebývá.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.27
Odesláno Neděle, 24. srpna 2014 - 17:47:59    Odkaz na tento příspěvek  

X-Host : Tak dnes ČD opět dokázaly, že to prostě neumí a ani umět nechtějí. Ranní R984 (Sázava) s prav.odj. z Brno hl.n. 8:20. Situace - neschopná mašina - ale KDY to staniční rozhlas oznámí?

Co prosím mají ČD společného se staničním rozhlasem ....
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2320
Registrován: 9-2011
Odesláno Neděle, 24. srpna 2014 - 17:54:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co prosím mají ČD společného se staničním rozhlasem
Třeba to, že by nějakej dispečer (= ČD) měl vzít telefon a zavolat staničnímu rozhlasovi, co vlastně má říct?
Staniční rozhlas si obsah hlášení asi sám nevymyslí, ne?
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.27
Odesláno Neděle, 24. srpna 2014 - 17:58:24    Odkaz na tento příspěvek  

ad Napití ve službě - v daném případě by se měl zaměstnanec obrátit na soud, protože k povinnostem zaměstnavatele patří také zajištění "pitného režimu" ... podle venkovní teploty také bezplatným poskytováním balené vody v objemu 1,5 litru při osmihodinové směně pokud nemají zaměstnanci přístup k pitné vodě alespoň v hodinových intervalech ... což se týká strojvedoucích nebo obsluhy vlaku ...
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.27
Odesláno Neděle, 24. srpna 2014 - 18:15:03    Odkaz na tento příspěvek  

ad Aleš_Liesk. : a on to snad ten dispečer ČD (nebo někdo jiný - např. výpravčí, jemuž neschopnost ohlásil strojvedoucí) neudělal - není náhodou postup : strojvedoucí ohlásí neschopnost strojmistrovi, aby mu sehnal jinou lok, strojmistr dispečerovi ČD, dispečer ČD výpravčímu, výpravčí staničnímu rozhlasu ... až se informace o neschopnosti dostala ke staničnímu rozhlasu, tak byla vyhlášena ... že to bylo z hlediska cestujících pozdě je zkrátka "osud" ...

Prostě jako v pohádce o kohoutkovi a slepičce ...
Parmezano
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1532
Registrován: 5-2008

Odesláno Pondělí, 25. srpna 2014 - 10:02:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Miroslav Zikmund:já si myslím , že první by měl být výpravčí, aby věděl co se děje a podle toho se zařídil. Pak podle mě záleží na tom , jestli taky řekne co se s tou mašinou se dá něco dělat nebo ne.
gp
Neregistrovaný host
Odeslán z: 147.228.95.131
Odesláno Pondělí, 25. srpna 2014 - 15:05:26    Odkaz na tento příspěvek  

MZ: Zajištění pitného režimu mezi povinnosti zaměstnavatele nepatří, to by tak hrálo, aby mi zaměstnavatel kazil žízeň vodou, když se už od svačiny těším, až si odpoledne sednu na zahrádku k pívu. Zaměstnavatel má povinnost zajistit ochranné nápoje, ale to je rozdíl.
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6338
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 25. srpna 2014 - 15:48:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tý brďo, zajistit ochranné nápoje a nemoci se napít? Nechte toho fantazírování. Myslím, že pravda bude někde uprostřed, jak tomu tak většinou bývá. [proud]

◊Umím [zadnice], ale umím s ním zázraky.◊
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.27
Odesláno Pondělí, 25. srpna 2014 - 16:05:01    Odkaz na tento příspěvek  

ad gp : a není snad smyslem poskytnutí ochranných nápojů umožnit zaměstnanci dodržování pitného režimu ... Nikdo vás ochranný nápoj pít nenutí ...
gp
Neregistrovaný host
Odeslán z: 147.228.95.131
Odesláno Pondělí, 25. srpna 2014 - 16:34:34    Odkaz na tento příspěvek  

Není. Nutí, když jsou poskytnuty ochranné nápoje, tak je vypít musíte, jinak si nechráníte (proto ochranné) zdraví při práci, což je závažné porušení pracovní kázně. Vy si snad myslíte, že zaměstnanec si má pít, kdy se mu zamane. Kdepak, na to jsou tabulky, výpočty a technik BOZP s kulatým razítkem.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8274
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 25. srpna 2014 - 23:01:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

gp: Vy si snad myslíte, že zaměstnanec si má pít, kdy se mu zamane. Kdepak, na to jsou tabulky, výpočty a technik BOZP s kulatým razítkem.
Nespetl sis století...?
ad kamizolka 8274
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.116.240
Odesláno Úterý, 26. srpna 2014 - 00:31:26    Odkaz na tento příspěvek  

Akademický suchar: "Nespetl sis století...?"

Tlustý Jirka měl vedle pravdu, ač je jinak tydýt.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8277
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 26. srpna 2014 - 08:08:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad anonym: Jenže mně nešlo ani tak o legislativní stav (tam se obávám, že dotyčný může mít pravdu), ale o atraktivitu takového zaměstnavatele na trhu práce.
Než dělat u takového, tak spousta lidí půjde radši jinam. Nestěžoval si náhodou někdo v některém ze sousedních témat, že se (byť u maličko jiné profese) nedá udělat pořádné volno mezi šichtama, protože podstav...?

Je smutné, že když se tím de facto zastanu jednoho z Vašich kolegů, který se ve vedru dovolil napít a ometla ho za to kancelářská čůza (která by za to zasloužila vyhodit velikým obloukem), tak je to najednou špatně.
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2325
Registrován: 9-2011
Odesláno Úterý, 26. srpna 2014 - 08:34:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej: ty jsi měl vegetariánskou večeři, viď? [wink]
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5263
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 26. srpna 2014 - 09:33:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je smutné, že když se tím de facto zastanu jednoho z Vašich kolegů, který se ve vedru dovolil napít

Protože ti lidi si nevidí do huby a tím debatovaným projetím zastávky díky salámismu nějakýho zamce (který sice měl po změně GVD otevřený SJŘ, ale na druhým stanovišti) nebylo postiženo jejich dítě, který se bezprizorně ocitlo někde kde to nezná a vzlyká Ti do telefonu a Ty v práci 20 km daleko řešíš co s tím. Lidi přeci nemají nic lepšího na práci, než chudáky dopravní zaměstnance prudit stížnostma. A tím napitím, kdy dotyčný "setrval v družném rozhovoru s průvodčím" to bude taknějak podobně. Pro řadu lidí, zejména pak těch starších a méně často cestujících, může cestování představovat i nemalý stres.

V AHA to bylo otištěno kvůli cílové skupině čtenářů. "Člověk nad věcí" se nevyplacení pár set korun z nějakýho obskurního důvodu zasměje a život jde dál. A přeci snad proboha nikdo nečeká, že člověk který má v reálný pracovní náplni jebat konduktéry bude automaticky i tzv. "číst Vergilia v originále" -ona ta paní není na bůhvíjaký úrovni, ale těžko jí můžete vyhodit. To je stejná pitomost, jako kdybyste chtěli nějakýho konduktéra vyhodit, protože vypadá jako teplouš a nebo že má tetování na ruce - a že takovejch je.

Pryč s režimsty, ekologisty a sandálisty !
Nudíte se ? Svolejte meeting !
Že jsem politicky nekorektní ? No a co ? [zadnice]
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5264
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 26. srpna 2014 - 09:37:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Než dělat u takového, tak spousta lidí půjde radši jinam.

A to co tam zůstanou pak vytvoří naprosto nedýchatelnou atmosféru strachu, intrik a závisti pro nic.

Pryč s režimsty, ekologisty a sandálisty !
Nudíte se ? Svolejte meeting !
Že jsem politicky nekorektní ? No a co ? [zadnice]