K-report
 

Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 03. 10. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Automobily, lodě a letadla » Auta - vše okolo nich, historky, zážitky, postřehy, fotky atd. » Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 03. 10. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8053
Registrován: 4-2005
Odesláno Pondělí, 30. září 2013 - 10:16:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Extrémní případ - vidím za tmy za zatáčkou nalepený reflexní věci na autě - leknu se, šlápnu na brzdu, můžu způsobit řetězovku. A on to jenom Hladík.

http://atmosferaci.wbs.cz/
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4518
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 30. září 2013 - 10:23:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hele já jsem taky pro, aby se na silnicích aspoň nějaká pravidla dodržovala třeba i bez diskuse, ale zrovna s tou kritikou reflexních miniproužků nevím - co třeba reflexní vesty? To má člověk taky spojené buď se saniťákem nebo s policistou, aby byli dobře vidět, přitom se to postupně prosazuje u motockylistů a cyklistů a pro vylézání z auta na silnici je to už povinné... není to skoro totéž?
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8054
Registrován: 4-2005
Odesláno Pondělí, 30. září 2013 - 12:06:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

U motocyklistů mi mnohem víc, než vesta, vadí neustálé svícení dálkovým světlem i ve dne. Rozmohlo se to v poslední době a nevím, co tím sledují (krom nasrání protijedoucího řidiče).

http://atmosferaci.wbs.cz/
Pvvs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4888
Registrován: 7-2003

Odesláno Pondělí, 30. září 2013 - 12:20:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prave vesta je presnej pripad, proc reflexni prouzky pouze na vyjimecnych pouzitich. Az to bude mit kazdej vesnickej pepa na aute, tak nekdo vesta ztrati celej smysl. Kazdej to bude ignorovat a dotycnej ridic ve veste asi moc neoceni svezeni na kapote.

8bity vseho sveta spojte se .
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8055
Registrován: 4-2005
Odesláno Pondělí, 30. září 2013 - 13:23:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je potřeba rozlišit žlutou a oranžovou vestu.

http://atmosferaci.wbs.cz/
mardob
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 141
Registrován: 1-2013

Odesláno Pondělí, 30. září 2013 - 13:44:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V baru Top Gear se schází Zlatá mládež a když je klidněji i dubajské střední vrstvy


www.neofolk.blogosphere.cz - platespotterský magazín
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4523
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 30. září 2013 - 13:51:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A no tak já si nemyslím, že by někdo měl zvláštní chuť nabírat cizí lidi na kapotu, velká většina nehod vzniká spíš tak, že člověka v šeru nebo ve tmě řidič přehlédne. Což je velmi snadné a právě kvůli tomu jsou ty vesty nesmírně přínosné. I když budou na každém kroku, tak neočekávám, že si někdo řekne "na vesty kašlu" a začne řidiče porouchaných vozů, vesnické pepiky nebo i ty policajty přejíždět.

(a jistý přínos to má i tím vyvoláváním reflexu v řidičích, že zahlédli policistu - protože výskyt policejní hlídky na silnici má, snad s výjimkou rizika prudkého zpomalení vozu před vámi[wink], až překvapivě pozitivní vliv na kázeň řidičů).
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5880
Registrován: 3-2004

Odesláno Pondělí, 30. září 2013 - 13:53:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mauricio: Na každém školení řidičů je nám vtloukáno do hlavy, ať si pořídíme vestu zelenou, právě proto, že když ji lidé uvidí, podvědomě zpomalují v domnění, že vidí policistu. A právě proto máme služební auta vybavená oranžovými...

Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
Vsuvka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 294
Registrován: 12-2008

Odesláno Pondělí, 30. září 2013 - 13:57:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mauricio: Nač rozlišovat barvu vesty? V evropské legislativě není o barvě vesty nic napsáno.

MHD Ostrava
Autobusákem se člověk nestává ale rodí!!
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8056
Registrován: 4-2005
Odesláno Pondělí, 30. září 2013 - 14:03:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vsuvka: to možná není, ale jde spíše o zažité věci - viz to, co píše Robert. Oranžová vesta má na lidi jiný vliv než žlutá nebo zelená.

Jef: ovladačů volantů, kteří dupnou na brzdu, kdykoliv vidí cokoliv zeleného (třeba i ty nesmyslné a matoucí reklamy tuším na Okay Elektro, co jsou vylepeny na každém sloupu), aby jim náhodou nebylo naměřeno 45 km/h, je čím dál tím více. Bohužel to už není o pozitivním vlivu na kázeň řidičů ale o paranoidní představě, že cokoliv zeleného je policista, který mě chce přinejlepším zastřelit.

(Příspěvek byl editován uživatelem mauricio.)

http://atmosferaci.wbs.cz/
že_by
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4240
Registrován: 6-2007
Odesláno Pondělí, 30. září 2013 - 14:24:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Také si dovolím přispět názorem ve vestoodrazkové diskusi.
Za starých časů bývalo zvykem, že každý nástroj nebo symbol má svou zavedenou funkci. To souvisí s konzervativností, která byla od přírody živým tvorům dána.
Bohužel, nyní jsme již zblblí emeryckým životem mladých dynamicky se rozvíjejících flexibilních mužů, že ať kdokoliv cokoliv za jakýmkoliv účelem vymyslí, vždy se vzhledem k až lidové dostupnosti moderních technologií najde mnoho jiných, kteří zkouší, kde by to vynalezení mohli uplatnit po svém. Proto si Hladík oodrazkuje Feldu, cyklisti jezdí s reflexní vestou a kočárkista si olepí kočárek kamioňáckou reflexní páskou.
Tím se původní opatření jisté výjimečnosti vedoucí ke zvýraznění něčeho zvýrazněnívhodného stírá. A zase je nutno vymyslet další upozorňovadlo, které více ochrání nás všechny.
Na jednu stranu to je dobře, tohle je hnací motor pokroku. Na druhou stranu se ten koloběh nových a ihned zastarávajících technologií hrozivě zrychluje. A je otázka, zda je to ještě dobře. Osobně si myslím, že ne.
Luk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1108
Registrován: 3-2007

Odesláno Pondělí, 30. září 2013 - 14:30:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Otázka je potom, proč už je v procesu přípravy legislativa, která zavádí povinné reflexní prvky u chodců?
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4524
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 30. září 2013 - 14:57:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mauricio:
Teď si musím malino rýpnout - příspěvek č. 8056 že sem napsal přívrženec zavedení diktatury? Která je z principu založena na vyvolávání strachu malých lidiček?[wink]
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8060
Registrován: 4-2005
Odesláno Pondělí, 30. září 2013 - 15:36:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Diktatura neznemožňuje používat mozek a logické myšlení.

http://atmosferaci.wbs.cz/
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1005
Registrován: 10-2007
Odesláno Pondělí, 30. září 2013 - 15:40:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pořád dokola se tu objevuje argument, že některé objekty mají být výraznější než jiné. A kloudné vysvětlení, proč by to tak mělo být, více-méně žádné. Já si myslím, že je ten argument není dobře a proto to jeho předkladatelům stále nevychází a stále se diví. Já si myslím, že stačí, když objekty budou zvýrazněné. Hotovo. Pokud budou zvýrazněné, stačí to a není třeba vynalézat další stupeň zvýraznění pro nějaké privilegované objekty.

Za běžného denního světla vidím všechna auta stejně, chodce taky všechny stejně, kočárky taky všechny stejně. Do ničeho z toho přece nesmím narazit a řídím tak, abych do ničeho takového nenarážel. Když budu v noci všechny tyto objekty vidět zvýrazněně, tak do žádného taky přece nebudu narážet, protože cokoliv má na sobě reflexní fólii, je patrně nějaká hmotná věc a kolize s ní je vždy špatně. To prosím popisuji ten extrémní příklad, který zastánci privilegované retroreflexe považují za špatný stav. V realitě je to tak, že všechny zvýrazněné objekty prostě beru na vědomí a snažím se, aby nedošlo ke kolizi s nimi (ať je jich kolik chce), kromě toho také musím sledovat méně výrazné objekty. Je to problém?

Nařídit to povinně je ovšem stejná blbost jako zakázat to všem kromě privilegovaných složek. Povinnost pro všechny může vyvolat ve slabších kusech představu, že když to nařídil stát, mají to přece všichni a co nezáří, to neexistuje. Zakázat to všem kromě privilegovaných zajistí hypoteticky odvrácení jakéhosi nebezpečí, hypoteticky nastolení jiného nebezpečí, ale zcela spolehlivě prostor pro korupci a šikanu.
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4525
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 30. září 2013 - 16:25:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Diktatura neznemožňuje používat mozek a logické myšlení.

Ale obvykle to tvrdě postihuje.[lame]
Hladík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2337
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 30. září 2013 - 17:06:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Řeknu vám to teda takto:
Viděl jsem novější škodárny, jak mají odrazky v nárazníku a docela se mi to zalíbilo. "jak" dělám v tom jednom "nejmenovaném" autorizovaném servisu "nejmenované" japonské načky, tak k nám přijelo auto, a takové obdobné "3D fólie" alá pružné nalepovací odraky mělo. Tak já si říkal, že by to nebylo špatný si to dát na feldu taky. Nejen že trošku vyplním trochu prázdný nárazník, ale taky nějak v noci zvýrazním auto, nebo auto mi stává před intrem a je zaparkováno podélně vůči vozovce, tak mi to přišlo i trochu vhod. Tak jsem si prostě došel do mototechny, zda něco takového nemají a ha! - měly! Za pouhých 60 korun, což je za pusu. Hlavně i taková malá investice může napomoct pravidlu "být viděn".

Ale řeknu Vám, schválně jsem se v noci díval, jak mi kolem toho jezdí auta a až tak "extra" výrazné mi to nepřipadá (možná i kvůli tomu, že díky tvaru nárazníku je to mírně natočeno dolů do vozovky), ale ano, umí to trochu zvýraznit to auto, což je tedy ten účel.

Škoda FELICIA combi 1.9D
Omlouvám se, že neumím česky. Co by jste chtěli po kříženci Moraváka a Záhoráka...
n. OndraS
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.142.139
Odesláno Pondělí, 30. září 2013 - 17:49:10    Odkaz na tento příspěvek  

Náměstek - jo, a to je tak nejdál, kam to tentokrát dojelo, včera v Brně mi odešla převodovka, takže jsem byl nucen Camaro svěřit do servisu kde ji vyndají a pošlou na repasi k odborníkům. Já se v tom hrabat nebudu, nemusím rozumět všemu a do toho počítám i automatickou špajzku :D

Tak jsem si zajezdil, před svatbou jsem opravoval altík a teď zase tohle...

Asi si koupím Rapida nebo Hjondé...
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8061
Registrován: 4-2005
Odesláno Pondělí, 30. září 2013 - 18:05:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jef - to nepopírám. Postihuje to ovšem do té míry, do jaké je jedinec ochoten nechat se postihnout.

http://atmosferaci.wbs.cz/
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4595
Registrován: 2-2005
Odesláno Úterý, 01. října 2013 - 08:00:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já myslím, že pravda je klasicky uprostřed. Risan má pravdu v tom, že omezovat kdeco kdečím je hovadina (zrovna v případě Hladíkových samolepek tuplem), Hynek a ostatní oponenti mají pravdu v tom, že pokud někde zákon nebo vyhláška něco určuje nebo zakazuje, pak kde je hranice, co se ještě dá tolerovat a co ne? Ona leckterá ta vyhláška nějaký smysl má, i když nemusí být na první pohled laikovi zjevný a může to vypadat jako bezdůvodná buzerace. A hranice mezi buzerací a svobodou člověka je holt téma na nekončící diskuzi, jak jsme tady svého času předváděli s Risanem...na jednu stranu není nutno spoutat zákonem každý krok člověka (Hladíkovy odrazky), na druhou stranu spoléhat se na soudnost a zdravý rozum občana taky nejde...
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1006
Registrován: 10-2007
Odesláno Úterý, 01. října 2013 - 09:30:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim: OK, aniž bych chtěl rozpoutávat obvyklou politickou debatu, myslím, že jádro pudla momentální diskuse je právě v tom "ona leckterá ta vyhláška nějaký smysl má."

Obecně to lze patrně prohlásit o jakémkoliv předpisu a tudíž je ve spojení s tezí, že "běžný občan, laik" (rozuměj poloviční dement) nemůže nahlédnout smyslu předpisu, je pak možné "pro dobrou věc" nagenerovat libovolné množství různých předpisů - to je bohužel charakteristické pro současný stav naší společnosti.

A já se tady v této debatě snažím najít ten smysl tohoto konkrétního omezení. Smysl, který je dostatečně dobrý na to, aby stálo za to platit z daní týpky, kteří budou používat toto omezení, aby daňovým poplatníkům zkazili náladu a případně je pumpli ještě o nějaký další prachy. Fakt tam ten smysl je a já jen nemám na to, abych dohlédl jeho velikosti a dobrodiní?
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4429
Registrován: 12-2005

Odesláno Úterý, 01. října 2013 - 09:54:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevim co řešíte Hladíkovo dva kousíčky reflexky.
Já mam v plánu nandat po celym obvodu transportera reflexní pruh. Přecijen to auto jede rychlostí kamionu, leckdy při nakládání a vykládání stojím po tmě na blbých místech a při odtahu či nějaký drobný opravě jiných aut (často výměna kola při defektu) si říkam že se k oranžovým majákům ta relfexka taky hodí. Je to lepší než si nechat ustřelit prdel nějakym nepozornym nemehlem.

BTW hasičský krámy taky vozim vcelku často.

Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4599
Registrován: 2-2005
Odesláno Úterý, 01. října 2013 - 12:18:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Risan: No obecně opět sohlasím, ale řešit se to musí případ od případu, paušální výrok neexistuje...zrovna s tím zreflexněním čehokoliv kdekoliv já osobně bych problém neměl...mezi námi - trošku mi uniká, co tím Hladík porušuje, ono sice někde platí, že na voze smějí být namontována jen taková světelná zařízení, která jsou po daný typ schválena nebo povolena, ale na reflexní fólii se to podle mne vztáhnout ani nedá...v tomto případě bych souhlasil s Vámi, pokud by omezení existovalo.
Hynek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1124
Registrován: 11-2007
Odesláno Úterý, 01. října 2013 - 16:33:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Omezení existuje, má to asi dvacet stránek. Co není tímto nařízením povoleno, je zakázáno. Ta norma se jmenovala ECE 104, ale tuším, že byla novelizována a jmenuje se jinak, kdesi jí mám, ale bohužel mám aktuálně rozbouraný barák, takže to nejsem schopen najít. Nějakou dobu mě na vedlejšák přiživovala stavba požární techniky včetně s tím spojeného legislativního procesu schvalování... Divili byste se, ale pro nás hasiče je legislativa slině omezující a nedovoluje nám zvýraznit svá vozidla tak, jak bychom si přáli. Právě proto se mi nelíbí, že má kdekdo na autě reflex - takhle když ho spatřím, vím, že jde o nějaký problém, zvýrazňuje to danou situaci. vě chvíli, kdy to bude mít na autě každý, budeme těch ran u zásahů dostávat ještě víc a že už takhle jich dostaneme do u zásahu stojících aut každoročně dost...
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8833
Registrován: 10-2003

Odesláno Úterý, 01. října 2013 - 19:17:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já myslím, že Hynkova odpověď z pozice Hasiče je snad jasná i pro Risana. [happy]

Oni potřebují být vidět víc, ne Hladík. Na jeho Felicii postačí odrazka ve světlech. Hladík většinou parkuje v bezpečí domova. Hasičské auto často stojí tam, kde to nečekáme. Což nevylučuje, že jednou maximálně 2x za deset let nebude na nebezpečném místě stát i Hladík.

Risane, zkus si to představit fakt v extrémním případě. Jedeš v noci autem: reflexní Hladík, reflexní plot, reflexní vesta, reflexní šnek s reflexní ulitou na zádech... Po chvíli to vzdáš a vše reflexní přestaneš brát v potaz... Tak to prostě chodí.

Když vykradnou sousedovi barák, budeš měsíc zamykat ten svůj (pro jistotu), po čase klidu přestaneš.

Vím, že ta debata asi nemá smysl, ale se slušným diskutérem jsem ochoten diskutovat i akceptovat jeho názor.

8833

ČESKÉ REGISTRAČNÍ ZNAČKY 10 LET na K-reportu
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8834
Registrován: 10-2003

Odesláno Úterý, 01. října 2013 - 19:24:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě bych k celé té debatě připojil jeden postřeh. Dnešní doba vymýšlí různé pomocné věci, které nám mají zajistit bezpečí. Ale neapeluje se na to, jak se chovat tak, abychom žili bezpečně i bez těchto prvků. Auta mají ASR, ESP, ABS a kdoví co všechno, ale když usedne z avolant prase, je to platné jak mrtvýmu zimník. To prase to většinou přežije, ale nadělá kolem sebe pěknou paseku.

Reflexní proužky také nejsou spása, ale způsobují to, že začneme přemýšlet jinak: Však co, zastavím tady, mám proužek, jsem vidět. Místo toho by leckdy stačilo zapnout mozek a počkat s tím zastavením na lepší místo.

Tím jsem to posunul úplně jinam...

ČESKÉ REGISTRAČNÍ ZNAČKY 10 LET na K-reportu
n. OndraS
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.142.139
Odesláno Úterý, 01. října 2013 - 19:31:09    Odkaz na tento příspěvek  

3260 - chtěl jsem napsat něco podobnýho [happy] A mimochodem, tím odstavcem vše reflexní nakonec přestaneš brát v potaz jsi krásně vysvětlil, proč jsem například proti svícení ve dne.

Já jsem si na tom hladíkově autě všiml nečeho úplně jiného. Hladíku, člověče, byla to taková obyčejná a právě proto hezká felda, už to víc nezkolotočovávej, začíná to být drobet přeplácaný.
Tr_man
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3035
Registrován: 1-2005

Odesláno Úterý, 01. října 2013 - 20:14:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

n. OndraS: To denní svícení je složitější problém, který se tu taky řeší celkem pravidelně. Do aut se kvůli tomu, aby se vyšlo vstříc zákonu, montuje diodové denní svícení, které je úplně k ničemu (myslím hlavně ty levné "kaufland náhražky") a většina lidí tak ani nepřemýšlí nad tím, že by v tunelu, v lesním úseku nebo jen za deště měli rozsvítit normální potkávací světla. Pamatuju si, že dřív bylo naprosto běžné, když jel někdo pozdě odpoledne a na večer po slunci, tak rozsvítil, aby ho ti, co jedou proti slunci, mohli vidět. Prostě se přemýšlelo. Teď mám přece diody, tak jsem vidět a kašlu na všechno... To je prostě ta "robotizace" automobilismu a řidiče, o všechno se stará stroj nebo je vše potřeba upravit zákonem. Kdyby lidi přemýšleli, tak by to potřeba nebylo, ale ono tomu tak, bohužel, není. Pro mě osobně není denní svícení špatné ve městě, kde to většinou jasně rozlišuje auto v pohybu (auto, na které si musím dát pozor) od auta stojícího, ale není to tak samozřejmě úplně doslova. V některých nepřehledných křižovatkách (a hlavně tam, kde je zrcadlo) je to výhoda, ale nikoli nutnost.

Ale tak trochu z toho veteránského hlediska. Proč mám svítit za bílého dne s bílým autem někde na okreskách mezi poli, podél louky a podobně, kdy je slunce vysoko a za celou cestu potkám maximálně pár aut?

Tohle by nemusel řešit zákon, kdyby to dokázal řešit selský rozum. Ale s přibývajícími kilometry poznávám, že toho je na silnicích čím dál míň... [happy]

http://pardubickamhd.cz - fotogalerie a informace z MHD v Pardubicích
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1007
Registrován: 10-2007
Odesláno Úterý, 01. října 2013 - 20:15:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ne, nepochopil jsem, je mi líto a nemám k tomu co dodat. Nechápu prostě, proč některá překážka musí být vidět víc a jiná MUSÍ být vidět míň. Nechápu, proč to musí být explicitně zakázáno a jak bylo doloženo nebezpečí, že pokud se to povolí, všichni si oblepí auta, aby zářila jak policajti nebo sanitky. Oblepí si ploty (mělo by se raději hned zakázat), oblepí si kočárky (a to je asi fuj, raději narazit do kočárku než do hasičského auta?), budou pěstovat růže s retroreflexními okvětními lístky v předzahrádkách (kdo bude kontrolovat zahrádkáře? Asi bude třeba ještě přibrat nějaké policajty a všem přidat). Hmm, bylo by to k smíchu, kdyby to nemělo své zastánce, věřící, že to vede k pořádku a štěstí.

Nepochopil jsem ani příměr Ondry. Svícení ve dne je přikázáno. Nikdo tu ovšem nechce přikazovat reflexní prvky. Chtějí je zakazovat. Mám tomu rozumět tak, že Ondra je pro to, aby svícení ve dne bylo také zakázáno tj. dostane pokutu ten, kdo bude ve dne svítit?
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8982
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 01. října 2013 - 21:00:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

¨že by v tunelu, v lesním úseku nebo jen za deště měli rozsvítit normální potkávací světla.
Není až tak úplně neobvyklé potkat v noci auto svítící pouze vpředu denním svícením. Na pražském okruhu cestou do Brna jsem v tunelech taky potkal pár hezkých kousků, v tomhle jsme Německu na hony vzdáleni.

A k reflexním proužkům - já sám o sobě nevím, ale začínám se bát, že kdykoli uvidím auto s reflexním proužkem, bude nablízku Hladík! [biggrin]

Fotky na MHDFOTO
Říkejte mi MMM
Be ecological. Take the bus, take the train! Be clever use public transport!
n- OndraS
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.142.139
Odesláno Úterý, 01. října 2013 - 21:02:33    Odkaz na tento příspěvek  

Risan - nikoliv, takto to myšleno není. Jen jsem použil tu logiku přirovnání. Mohl jsem to použít ale úplně jinak. Dejmetomu, že chceme zvýraznit bílý Camaro. Já bych to udělal tak, že ho postavím do řady zaparkovaných černých Tater 613. Přijde k tomu fanoušek tatrovek, a paradoxně ho nebude zajímat kolik je těch 613tek, ale co tam hergot mezi něma dělá ta bílá kraksna? Naprotitomu, když bílý Camaro bude stát mezi dalšíma dvaceti bílýma Camarama, nevynikne nijak. Bude to hromada stejných aut.
S tím svícením jsem to tu už jednou rozebíral. Dnes jsme zvyklí, že auta svítí. Může se stát, že někdo rozsvítit zapomene, Je den, nebude mu divný, že mu nesvítí budíky na přístrojovce, zkrátka pojede nic zlýho netuše. A přijede takhle po lesní cestě traktorista a se svým lakatošem bude dávat přednost autům na průběžné silnici. Výhled mu zakrývají keře, stromy. Projede pět aut co svítí; pět dvojic světel. Další světla se blíží až někde v dálce. A tak vyjede, to stihnu, a vjede do cesty dědovi, co si zapomněl rozsvítit.

Mě se tady ten systém prostě nelíbí. Dřív svítily ve dne auta, co byly nějakým způsobem "důležitý". Sanitka, policajti, nebo třeba kombajn nebo pomalu jedoucí multikára. Ostatní auta nesvítily a zkrátka to člověka nesvádělo orientovat se podle světel prosvítajících mezi keříkem, ale podle toho, jestli tam opravdu něco jede nebo ne.

Hladík ať si na feldu namontuje třeba deset reflexních pruhů, nicméně nevím proč, zrovna Felda má odraznou plochu ve sdružených svítilnách velmi luxusně provednou a 100% funkční, málokterý auto je tak dobře udělaný v tomhle směru.
n . OndraS
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.142.139
Odesláno Úterý, 01. října 2013 - 21:05:47    Odkaz na tento příspěvek  

Mimochodem starý ameriky (a tím myslím defakto někde až do 80tých let) nemají odrazky ve světlech vůbec. Mý Camaro třeba jo, Oldsmobile je neměl.
Hladík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2338
Registrován: 10-2008

Odesláno Úterý, 01. října 2013 - 21:22:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

n. OndraS: taková obyčejná a právě proto hezká felda. Ondro, Já si koupil Feldu, která byla snad v uplném základu. Má navíc jen 2x Airbag a tažný a jiný věcy, které souvisely s naftovým motorem (servo řízení, stabilizátor nápravy, příční stabilizátor karoserie). Jde o to, že se mi taky líbí různé věci a i díky tomu, že mám uplný základ mi umožňuje právě si ji "vylepšit". Ale taky mám své hranice.
Už jsem celkem na tom udělal hodně. Koupil čiré boční blinkry s oranžovou žárovkou, lakované zrcátka, boční gumové ochranné lišty, poklice známé z lepší výbavy GLX, LEDky - ty jsem chtěl původně díky tomu, že prostě co se týkalo vzhledu, bylo to pro mě hrozně prázdný (absence mlhovek) tak jsem si pořídil právě ty LEDky. Přiznám se, že prvně jsem měl strach s tím jezdit, ale už jsem si zvykl to používat a když to používají i jiné auta, tak proč né já. Ani nevíte co všechno svítí, když zapnu světla. to musí být enormní spotřeba energie, proti tomu ty LEDky nespotřebovávají nic. Původně jsem přemýšlel, že nějaké světla dám i dozadu pro to denní svícení, ale poté jsem byl přesvědčen, že když mám denní svícení, tak zadek svítit nemusí. Tak až po dluhé doby jsem se rozhodl nalepit aspoň tyto odrazky. Ale musím upozornit!!! - ono se to nechová jako reflexní fólie ale jako opravdu odrazka! ... a taková blbsot jako zastavit na nebezpečném místě s tím, že můžu, mám odrazky by mě ale v životě nenapadla.

Dále co se týče interiéru, tak jsem měl navíc opravdu jen ten 2. airbag. Dodělával jsem si centrál, středový panel, loketní opěrku, park. senzory,...
Prostě mám představu, jak si to auto přizpůsobit obrazu svému.
Jinak dále objednávám hagusy a střešní okno. Pokud finanční možnosti dovolí, na novou letní sezónu bych rád koupil lité kola. Pokud se mi v práci bude dařit, tak bych enchal nalepit fólie na zadek (aspoň 40%, tmavé nechci, mám od druhých špané zkušenosti) - ale ty fólie si nechám ještě na rozmyšlenou, nebo vidím auta, kde se to odlepuje a vypadá to hrozně (ale zřejmě to udělali nekvalitně). Možná někdy ještě tak přední okna do elektriky a toď vše, co bych si přál.
Hlavně také udržovat auto v dobrém technickém stavu samozřejmě. (představte si, že nemám ani to blbý ABS - to mám tak maximálně v pravé noze [lol] )

Ale řeknu Vám, že když sednu do obyčejné feldy, tak v tom prostě cítím ten "hrozně jednoduchý" favorit. Řízení takového auta vyžaduje opravdu "zdatného řidiče". Kdežto to mý, to je, jako kdybych jezdil už s moderním autem... jezdí se s tím uplně jinak, uplně jinak se to chová v zatáčkách - přitom je to uplně poslední auto, které snad nemá elektronicky řízený motor. Prostě to svý nevnímám jako následovníka Favorita (což je), ale jako předchůdce Octávky. Proto mám i tendenci si to "trochu" zmodernizovat. Ale řeknu Vám, že jakmile si to všechno upravuju a vylepšuju, tam se mi to auto líbí čím dál víc. Jakmile budu mít ty hagusy a střešní okno, tak se mi to bude líbit víc, než Octávka [happy]

Škoda FELICIA combi 1.9D
Omlouvám se, že neumím česky. Co by jste chtěli po kříženci Moraváka a Záhoráka...
Zlin__24tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3007
Registrován: 3-2005

Odesláno Úterý, 01. října 2013 - 21:45:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

favorit. Řízení takového auta vyžaduje opravdu "zdatného řidiče". Kdežto to mý, to je, jako kdybych jezdil už s moderním autem.

Hodně tomu napomohl povedený redesigm interéru (zaoblení). A hlavně u výše zmíněného také celkem povedené servo (není tak přecitlivělé jako u I.Fabie) - myslím že s 1,9Sdi dodávané v základu.

http://trajfly.wz.cz - novinky z provozu MHD ve Zlíně a Otrokovicích, rozsáhlá fotogalerie...
Následuj svůj instinkt - Rába :-) .:. ICQ: 271 444 785
Doktor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2431
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 01. října 2013 - 21:46:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hladíku, pár tipů pro tebe - tenisák na kouli, pingpongáč na anténu, žaluzie na zadní sklo. Pak už jen plato vajec na dekl kufru, klobouk na hlavu a je to komplet. A propos, v kterém servisu děláš? Já jen, že mám slabost pro japonce, tak ať vím, kam s nimi nejezdit.

Na bicyklu jezdím v reflexní vestě. Nesplete si mě někdo se sanitkou nebo hasičema? Nemají sanity, hasiči, policajti, zásahový vozidla dopravních podniků, energetiků na odlišení a upozornění na sebe modrý majáky?

železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Tr_man
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3036
Registrován: 1-2005

Odesláno Úterý, 01. října 2013 - 21:52:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...a když to používají i jiné auta, tak proč né já...

Promiň, ale tohle je přesně to, jak vzniká ta anarchie na silnicích. Ostatní mají LEDky, tak já taky, ostatní neblikají, tak já taky ne, ostatní jezdí po městě 80, tak já budu taky...

Doktor: Ono občas není na škodu, když někdo z řidičů vyzkouší brzdy v domnění, že ten člověk ve vestě je policista. Asi není potřeba jezdit ve vestě ve dne po městě, ale ta vesta není špatná věc. Jednou jsem v noci na silnici mimo město (kde je zákaz vstupu chodců) potkal chodce v maskáčích, který šel zády ke mně, a musím říct, že bych mu snad odpustil i ten modrý maják proti tomu, jak jsem se ho lekl... [happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem tr_man.)

http://pardubickamhd.cz - fotogalerie a informace z MHD v Pardubicích
McBain
Administrátor

Číslo příspěvku: 22222
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 02. října 2013 - 08:37:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


Výpravní budova 16/H
Šedesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Nejlepší TV reklama všech dob
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1008
Registrován: 10-2007
Odesláno Středa, 02. října 2013 - 09:28:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ondro, nebezpečí přehlédnutí jednoho nesvítícího mezi ostatními svítícími chápu a znám. Ale to je právě důsledek toho, že je to upraveno zákonem. Ale zde nešlo o příkaz dávat na všechno odrazky, zde šlo o zákaz. Někteří zde položili téměř rovnítko mezi "nezakázat" a "přikázat," přesněji řečeno mají obavu, kterou absolutně nesdílím, že pokud to nebude zakázané, dají si to všichni. A že snad budou takoví zaměňováni za privilegované účastníky provozu. Tady mi přijde už úplně nesrovnatelné nebezpečí přehlédnutí nesvítícího auta (žádné auto přehlédnout prostě nesmím) s nebezpečím, že si někoho spletu s hasičem (což samo o sobě ještě vůbec nic neznamená).

A už vůbec mi nikdo stále nevysvětlil, proč některé překážky být zvýrazněné mohou a jiné NESMÍ. Mám-li také fabulovaně zveličovat jako moji odpůrci, přijde mi to jako debata, jestli blinkry necháme jen na autech s právem přednosti v jízdě a nebo je dovolíme ještě někomu dalšímu s argumenty, že kdyby měli blinkry všichni, otupí to ostražitost a někdo by se na to mohl spolehnout, taky by mohl někdo neblikat a co potom, že.

A ještě dodatek: "nevím proč by měl někdo něco takového vůbec dělat" (dávat reflexní proužky na feldu v tomto případě) je vůbec ten nejhorší argument pro zákaz zakotvený do předpisu, jaký znám. Fuj.


(Příspěvek byl editován uživatelem Risan.)
nereg.Mik0cz
Neregistrovaný host
Odeslán z: 92.62.224.5
Odesláno Středa, 02. října 2013 - 09:54:38    Odkaz na tento příspěvek  

Souhlas s Risanem. Zejména s tou myšlenkou o jednom jediném osoním voze. Ten Orwell byl stejně génius...
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4601
Registrován: 2-2005
Odesláno Středa, 02. října 2013 - 17:09:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Risan příspěvek 1007: Nutno podepsat beze slova výhrady.
kwasi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.197.144.157
Odesláno Středa, 02. října 2013 - 19:50:45    Odkaz na tento příspěvek  

Nevim, kam mam dat Ladu Nivu 1600, parkoviste Zlin Podvesna Lidl, zajimalo by me, k cemu je dira v narazniku? Ke startovani klikou? Diky Kwasi
Swe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2782
Registrován: 3-2005

Odesláno Středa, 02. října 2013 - 19:53:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kwasi: ano, máš pravdu.
Martass87
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 758
Registrován: 2-2011

Odesláno Středa, 02. října 2013 - 21:03:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kwasi: To spíš vypadá na prustřel...[rofl]
Takhle debilně díra na kliku nevypadá.
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1415
Registrován: 11-2006

Odesláno Středa, 02. října 2013 - 21:04:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

chlapi naruším Vám debatu ale podívejte se, kolik má v inzerátu najeto a pak se podívejte na fotku, kde je zabranej tachometr, chlapec byl trochu horlivý ve focení :D a to sem se na ní chtěl jet podívat: http://www.sauto.cz/osobni/detail/skoda/octavia/14017888?goFrom=l ist
Martass87
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 759
Registrován: 2-2011

Odesláno Středa, 02. října 2013 - 21:12:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No tak to ještě frajer nestihl přetočit[lol]
n. OndraS
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.142.139
Odesláno Středa, 02. října 2013 - 21:49:29    Odkaz na tento příspěvek  

Mě přijde, že se za ty kilometry lidi opravdu stydí zbytečně. Auto s 350.000 může být už po zásadních servisních úkonech a může být ve srovnatelném stavu jako kdyby mělo 150.000. Pokud je to opravdu ojetina z Německa, pak je to klasický druhý auto v rodině. jezdí furt a za krátkou dobu má nalítáno jako u nás auta za dvojnásobek doby. Přesto je zajímavé, že vypadají obstojně a nemyslím si, že to bude vysloveně špatnej kup.
Nicméně ten inzerát je v tomhle humornej [lol]
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1416
Registrován: 11-2006

Odesláno Středa, 02. října 2013 - 22:41:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jako podle fotek vypadá dobře. Jenže to podle fotek vypadá většina aut. Jezdím každý den na nějaké, všichni se do telefonu chvástají jak mají jejich auta TOP stav a pak tam člověk přijede a na podpatku se obrátí. Dnes sem jel na údajně krásného Passata, už třetí totálně shnilej Passat, tentokrát páté dveře a opět těsně nad čelním sklem na střeše. To už je druhej, takto orezlej. 350 tisíc km je už opravdu hodně. Může mát servis, ale na interiéru se to prostě projevit musí. Co mě ale štve, je ten přístup.
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5381
Registrován: 2-2005

Odesláno Středa, 02. října 2013 - 23:19:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Auto se 350 na tom nikdy nebude lepsi nez se stopadesati. Je to zarizeni, ktere proste starne...

Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Axer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3569
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 02. října 2013 - 23:23:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsem si říkal, koupím je, ale schovám je na jaro. No nevydržel jsem [lol]

Dálkaři na cestách - Stránky věnované autobusům na pravidelných dálkových linkách
Martass87
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 760
Registrován: 2-2011

Odesláno Středa, 02. října 2013 - 23:37:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stanley:
Auto se 350 na tom nikdy nebude lepsi nez se stopadesati.
Z praxe vim,že auto který lítá skoro každej den 300 až 800 km při pravidelnym servise na tom bude líp než auto co jezdí téměř 12 hodin v kuse po městě a nalítá za den sotva 20 kilometru.

Stav tachometru je někdy hrozně zavádějící...A pravidelnej servis je pravidelnej servis.
Vzdyt 1.9Tdíčkový motory nemaj problém najet 400tisíc...a víc...
kwasi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.197.144.157
Odesláno Čtvrtek, 03. října 2013 - 05:33:19    Odkaz na tento příspěvek  

Dve zajimava dvoucestna vozidla

Prameny: FR dvoucestna ctyrkolka: http://www.youtube.com/watch?v=WuE11tvXO60
D drezina (dvoucestne vozidlo?) Barkas: http://www.draisinen-hersteller.de/referenzen.html
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1417
Registrován: 11-2006

Odesláno Čtvrtek, 03. října 2013 - 09:06:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Axer: to jsou 14" že? Tohle jsou nejhezčí liťáky na Feldu. Mě se je nepodařilo sehnat, takže mám jen 13".

Martass: hodně záleží na tom, kde to auto jezdí. Ale 350 tisíc je prostě hodně a pokud to není Volvo, tak je to minimálně na podvozku a v interiéru znát. A zrovna na těch passatech je v interiéru znát i menší kilometrový proběh.
Zlin__24tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3009
Registrován: 3-2005

Odesláno Čtvrtek, 03. října 2013 - 09:54:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A zrovna na těch passatech je v interiéru znát i menší kilometrový proběh.
Osobně si právě myslím, že passat s malým kilometrovým proběhem neexistuje. Spíš to bude interiér po 250tis s úpravou tacho.

U té Octavie bych si třeba osobně myslel, že právě podle interiéru auta má něco mezi 200-250tis. Ale třeba těch 320tis bych už ale netipoval. A o to jde, kdyby to nestáhnul, tak je to v ČR takřka neprodejné, takhle to stáhne a epesní loženka po důchodci z německa, který si koupil OI v plné palbě aby za rok ujel 15tis km do lídlu, je na světě[crazy].
Každý to bude obdivovat, po autě se zapráší... A jezdí dál, pár věcí se pokazí - většinou ty, co se měly měnít při 350 tis km (zase mě v bazaru natáhli s tím TOP STAVem)...

http://trajfly.wz.cz - novinky z provozu MHD ve Zlíně a Otrokovicích, rozsáhlá fotogalerie...
Následuj svůj instinkt - Rába :-) .:. ICQ: 271 444 785
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1418
Registrován: 11-2006

Odesláno Čtvrtek, 03. října 2013 - 10:21:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je to tak jak píšeš. O těch Passatech si taky iluze nedělám. Spíš by mě zajímalo, jestli bazary jako AAA nebo ESA patří také k těm, kteří stáčejí km, protože se dušují jak mají vše ověřeno. Jenže hlavně u nich jsou častým jevem málo jeté Passaty.
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5891
Registrován: 3-2004

Odesláno Čtvrtek, 03. října 2013 - 11:01:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V ani jednom z těch bazarů bych si nekoupil ani vrbovou píšťalku.

Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
Axer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3570
Registrován: 8-2005

Odesláno Čtvrtek, 03. října 2013 - 12:35:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirous: Jo jo jsou to 14ky a s tím, že jsou to nejhezčí kola na Feldu souhlasím. Mi je náhodou nabídl kámoš po své Feldě tak jsem je bral všemi deseti.

Jinak k těm bazarům: AAA a Auto ESA se opravdu radši vyhnout, neříkám že se tam nedá koupit solidní auto, ale je to spíš hodně o štěstí.

Dálkaři na cestách - Stránky věnované autobusům na pravidelných dálkových linkách
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1419
Registrován: 11-2006

Odesláno Čtvrtek, 03. října 2013 - 13:02:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jenze co tak jezdim poslednich 14 dni,tak je to vsude stejne.Opravdu jsem zatim nenarazil na jediny dobry bazar.Problem je,ze z 99% soukromych inzeratu se vyklubou prekupnici,kteri sem tahaji auta. Uz fakt nevim.Dnes se jdu podivat na dalsi dve,pokud nevyjdou ani ty,tak snad budu do konce zivota repasovat Feldu.Popripade jeden znamej prodava Favorita s 52tis.km,tak ho koupim [happy]. Uz me to nebavi,leze me to na nervy a hlavne je to obrovska ztrata casu,kazdej vecer lezet v inzeratech.Uz i pritelka zacina byt nastvana,protoze mi vecerni romantice se venuji inzeratum [happy]. Jeste mam v zaloze kamarada meho kamarada,kteri prodavaji nove i ojete Fordy a jsou fakt poctivi a dukladni a jejich auta jsou jako nova,tak premyslim nad Mondeem,i kdzy ten Fordackym motorum nejak neverim a interier se mi taky dvakrat moc nelibi.
Smrq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 38
Registrován: 5-2011
Odesláno Čtvrtek, 03. října 2013 - 13:06:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě se vrátím k tomu inzerátu co vkládal Mirous.

Nepřijde Vám ta cena, za takřka 10 let staré auto, šílená? I kdyby to auto mělo najeto opravdu 145000 Km a ne 320000? Já vím TDi je nejlepší motor na světě a tak, ale nezbláznili jsme se? Kolik to stálo nové? 400000Kč? To jej jen moje úvaha, nekamenujte mě, nerozumím tomu.

K tomu stáčení tachometrů. Už jsem slyšel mnoho řečí na téma, že je to na objednávku kupujících, kteří taková auta chtějí, že si radši koupí pochybné auto se 150tkm, než pěkné z 250tkm a podobně. Jenže nevím jak vy ostatní, ale když o tom přemýšlím, tak bych auto s 250tkm taky nekoupil a hledal bych taky něco s menším číslem na tachometru.
Mr_plecháček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 863
Registrován: 5-2008

Odesláno Čtvrtek, 03. října 2013 - 14:18:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Smrq: Co tohle, to je z roku 04, ale jsou takoví frajeři, co si nebojí říct o jedničkovou předfaceliftovou octavii TDi z roku kolem i 100 tisíc.

Našel jsem i, ale tak to je spíš exemplární příklad debilismu, Octu z roku 97, motor 1.6, stav od fotek bych tipoval nic extra .. a to vše s cenovkou 88 tisíc korun.

Dneska co si někteří nebojí říct za svojí tuctovou plechovku, byť s vynikajícím motorem, to je na vyvalení očí z důlků.

Správný autobusák potřebuje pět rukou... První rukou točit volantem, druhou řadit, třetí je potřeba zdravit kolegu, čtvrtou troubit na okolní havěť a pátá musí být vyvalená v okně.

ICQ: 432-642-789

Hladík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2340
Registrován: 10-2008

Odesláno Čtvrtek, 03. října 2013 - 17:53:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K tomu stáčení:

Dnes jsem překonal hranici 200 tisíc a docela se mi ulevilo. Váleček je doškrábaný jen po dvojku. Tak jsem se nakonec rozhodl tak, že vezmu druhý tachometr, který si nastavvým na "skutečných" 300 tisíc, abych měl teda skutečný údaj.

Původně jsem zmýšlel, že si dám těch 10 000, které jsme s feldou najezdil. Ale nakonec jsem se rozhodl to udělat takto. Je to přeci rozumější...

a právě jsem se poučil z toho, že na stavu tachometru nezáleží tak moc, spíš jak je s autem zacházeno a udržováno.

Škoda FELICIA combi 1.9D
Omlouvám se, že neumím česky. Co by jste chtěli po kříženci Moraváka a Záhoráka...