K-report
 

Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 30. 09. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Automobily, lodě a letadla » Auta - vše okolo nich, historky, zážitky, postřehy, fotky atd. » Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 30. 09. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 999
Registrován: 10-2007
Odesláno Čtvrtek, 26. září 2013 - 19:30:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Robert_08022: myslel bych, že podvod už trestný nějaký ten pátek je. Pokrok snad měl spočívat v tom, že trestný bude samotný akt pozměnění?
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8976
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 26. září 2013 - 22:29:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já teda Fabii foukám na 2,2 předek i zadek, před Berlínem, kde jelo auto naložený po střechu zadek 2,8, předek 2,4. A je to takhle ideál.

Fotky na MHDFOTO
Říkejte mi MMM
Be ecological. Take the bus, take the train! Be clever use public transport!
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4587
Registrován: 2-2005
Odesláno Čtvrtek, 26. září 2013 - 22:53:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hladík:
. jelikož pod tou tíhou motoru jsou ty kola "přetížený", tak byly dost podhuštěný

samozřejmě chci, aby mi pneumatiky dlouho vydržely, ale když jsem i na prázném autě viděl, že je to podhuštěný, tak víc jako hádat se o tom nebudu. To, že i v autorizovaným servisu "foukáme" všechny menší auta na 2,5 asi jen tak ze srandy nebude...
Takže odhad okem? Soudruzi konstruktéři v Boleslavi závistivě zamačkávají slzu...ale možná bys sem mohl z bezpečnostních důvodů dát adresu toho "autorizovaného" servisu...
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1406
Registrován: 11-2006

Odesláno Pátek, 27. září 2013 - 08:52:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hladík myslím myslel školní autoservis, kde se učí býti dobrým automechanikem [happy]. Nebo ne?

Jinak letošní rok se na mé Feldě podepsal zatím nejvíc, nevím jak je to možné, ale přes toto léto začla strašně rychle reznout, víc než za všechny předchozí zimy. Především zadní lemy a tradičně páté dveře. V červnu byly zrezlé jen zevnitř, ale zvenku nebyl jediný puchýřek. Teď je jich tam několik, takže až zas něco našetřím tak koupím laminátové a budu mít klid.
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5858
Registrován: 3-2004

Odesláno Pátek, 27. září 2013 - 09:01:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Risan: Přiznám se, že jsem to nijak zvlášť nesledoval, ale těžko můžu páchat podvod sám na sobě, ne? I když v našem státě, kde se platila pokuta za to, že si člověk sám nabil hubu na kole, je možné všechno.

Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4516
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 27. září 2013 - 09:43:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

myslel bych, že podvod už trestný nějaký ten pátek je. Pokrok snad měl spočívat v tom, že trestný bude samotný akt pozměnění?

Přesně tak, podvod je trestný odjakživa. Když prodávám auto a lžu ohledně najetých kilometrů, abych dostal vyšší cenu, je to jednoznačný podvod.

Jenomže se to celé samozřejmě špatně dokazuje - že to někdo stočil a že to bylo s úmyslem podvodu, jestli o tom prodávající věděl (bude tvrdit, že nic netušil), o jakou částku se tím kdo obohatil... takže se opakovaně uvažovalo o tom, že aby byli spotřebitelé "lépe chráněni" před šméčkaři a aby ti se nemohli tolik vymlouvat, tak ať je trestný samotný akt stáčení (zásahu do tachometru). Nevím, jak by to v praxi vypadalo - asi by speciální komanda přepadala zapadlé autodílny a garáže a až tam chytnou Vencu nebo Deža, jak manipuluje s tachometrem, tak ho bez milosti seberou - aťsi třeba tvrdí, že ho stáčení prostě baví, že si chtěl třeba vyfotit samé sedmičky, a že tu kraksnu určitě už nechtěl nikomu prodávat...[biggrin]

Tyhlety nové trestné činy na společenskou objednávku vůbec bývají pěkným plevelem (nejen) trestního zákoníku.
Typický je případ boje proti sprejerství - poškozování cizí věci máme taky trestné odjakživa, ale musí vzniknout nějaká škoda, musí se to někomu dokázat atd. Když se v 90. letech rozmohlo sprejování po fasádách, chrabří poslanci k dosavadnímu § 257 trestního zákoníku bryskně přihodili nový § 257b, podle nějž "Kdo poškodí cizí věc tím, že ji postříká, pomaluje či popíše barvou nebo jinou látkou, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok nebo peněžitým trestem."
Z čehož mi striktně vzato plyne, že je trestné i postříkat nějakou cizí věc vodou, pokud vznikne aspoň úplně minimální škoda... a převzal to tak v roce 2009 i nový trestní zákoník.
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4428
Registrován: 12-2005

Odesláno Pátek, 27. září 2013 - 11:48:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ovšem většina těch co stáčí tachometry to nedělá kvůli podvodnymu jednání ale pro blaho kupce. Kupec má radost z určitýho čísla na budíku a je spokojen. Za svou spokojenost platí vYšší cenou auta coby nosiče budíku. Tak jakej podvod? Co kupec požaduje to má.

Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4588
Registrován: 2-2005
Odesláno Pátek, 27. září 2013 - 13:37:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martine, sorry, ale von někdy nějakej kupec požadoval stočenej tachometr? Přiveď ho sem, já si ho přijedu barevně vyfotit. Hovadina týdne.
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8977
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 27. září 2013 - 13:54:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin 100 to myslel tak, tipuji, že lidi si radši koupí auto se stočenejma 170 tisícema než s pravejma 250. Čili kupci vyžadujou auto s nájezdem menší než 150, resp. 200 tisíc a to "dostávají".

Vidím to okolo sebe, když nadhodím téma koupi ojetého auta, tak všichni říkaj, ať to nemá víc jak 150 nebo 200 tisíc.

Fotky na MHDFOTO
Říkejte mi MMM
Be ecological. Take the bus, take the train! Be clever use public transport!
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4517
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 27. září 2013 - 14:02:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já chápu, jak to Martin 100 myslel, ale podvod to prostě je. On ten zákazník právě že nedostane to, co chce, jen se mu to tvrdí.

To je jako kdybych se zastával někoho, kdo na oblečení z tržnice bude našívat loga Adidas nebo třeba Louis Vuitton a prodávat to - na to snad taky neřeknu "kupec chce Adidas / Vuitton a je spokojenej, za spokojenost platí vyšší cenu. Tak jakej podvod? Co kupec požaduje, to má!"
Takhle by šly shodit skoro všechny podvody.
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1407
Registrován: 11-2006

Odesláno Pátek, 27. září 2013 - 14:08:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jenže ruku na srdce, kdybyste kupovali ojetý auto s tím, že má pár let sloužit, tak byste hledali, co má najeto 250 tisíc nebo 150 tisíc? Já jak teď sháním auto, tak sem si prošel reálné nájezdy na těchto autech dle inzerátů a hledal jsem do 170 tis.km. Jestli bude tachometr stočený, asi nepoznám, pokud bude auto v pořádku, tak ho klidně vezmu, ale byl bych radši, kdyby mě prodejce pro mé blaho kápl božskou a řekl, o kolik to stočil [happy]
Houmr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1661
Registrován: 9-2005

Odesláno Pátek, 27. září 2013 - 14:32:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jenže ruku na srdce, kdybyste kupovali ojetý auto s tím, že má pár let sloužit, tak byste hledali, co má najeto 250 tisíc nebo 150 tisíc?
Nekupuju auta jako housky, každé mé auto kupuju na minimálně na 8 let.
Mé, v pořadí třetí auto (viz nick) jsem kupoval se záměrem výše uvedeným, a kupoval jsem ho s necelými 300 000 km. Prodával jsem ho po 9 letech s najetými 513 tisíci po tom, co mi před 4 lety do něj jeden "fitipaldy" se sebevědomím až na půdu nacoval s takovou razancí, až hnul s celým předkem. V pořadí 4. auto jsem kupoval s regulérními 213 tisíci, nyní něco přes 300 tisíc a stále s ním jezdím nejraději.
V zaměstnání jsem jezdil bezproblémů s benzínovou feldou, která měla 273 tisíc, dieslovou, která měla 315 tisíc a až na kastli byla motoricky v lepším stavu, než další, která měla jen 160 tisíc.
O dieslovou Fabii, která se rušila vloni a měla 450 tisíc jsem měl vážný zájem pro strýce mé partnerky, ale nakonec zvítězil další Espace. Mám pokračovat?

(Příspěvek byl editován uživatelem houmr.)

Pozor! Pokud máš elektrotechnické vzdělání nabízím ti volné pracovní místo v oblasti servisu zab.zař. v Praze a Středních Čechách.
Stačí být kamarád s pájkou a taky trochu s počítačem a mít snahu příjít na to, jak některé věci fungují nebo proč nefungují. Praxe není nutná, vztah k železnici vítán! Napiš na mail pod nickem.
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4589
Registrován: 2-2005
Odesláno Pátek, 27. září 2013 - 16:05:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No to Jefovo srovnání s nášivkou Adidas je nade všechny výklady.[ok] V podstatě jakýkoli podvod v jakékoli oblasti je v principu to, že zákazníkovi nabízím něco, co má jiné vlastnosti, než jaké zákazníkovi deklaruji a jaké on čeká. A říct, že blbec je zákazník, protože to chtěl, to je fakt hovadina.
Ano, zákazník je větší nebo menší blbec, jsou více nebo méně odhalitelné známky toho,že je něco jinak než má být, ale pokud to někdo neodhalí, furt to z podvodu nedělá nepodvod a ze zákazníka viníka toho povodu.
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4590
Registrován: 2-2005
Odesláno Pátek, 27. září 2013 - 16:41:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/doprava/clanek.phtml?id=7899 58

Pokračování...pán nejspíš nebude psychicky zcela zdráv...
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8825
Registrován: 10-2003

Odesláno Pátek, 27. září 2013 - 17:12:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim Uvidíme kolik novych aut prodá hyundai v záři, resp. Mě bude zajímat procentní podíl na trhu oproti srpnu a zbytku roku.

ČESKÉ REGISTRAČNÍ ZNAČKY 10 LET na K-reportu
Mik0cz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 312
Registrován: 4-2011

Odesláno Pátek, 27. září 2013 - 17:14:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim: Pán je zamindrákované prase. Hyundayi přeji z celého srdce jen to nejhorší. Bez ohledu na to, na koho útočí (že je to Škodovka, tím hůř pro ně).
Hladík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2333
Registrován: 10-2008

Odesláno Pátek, 27. září 2013 - 18:49:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirous: to co se týče toho servisu fakt školní dílny nejsou... dělám v jednom autorizovaném servisu "nejmenované japonské" značky. Tam se fouká víc i kvůli tomu, aby si zákazník nestěžoval, že sme mu to nenafoukaly málo. Dokonce máme z vyžších míst nařízené, pokud k nám přijede auto a nemá naše podložky RZ, tak je máme hned vyměnit za naše. Samozřejmě i to se neobešlo bez problémy ze strany zákazníka, že mu neoprávněně šaháme na jeho majetek. Bohužel nařízení platí dál a ty původní podložky hážem do kufru.

Řeknu Vám, že takových problému X kompromisů je tam strašně moc.

Škoda FELICIA combi 1.9D
Omlouvám se, že neumím česky. Co by jste chtěli po kříženci Moraváka a Záhoráka...
Mik0cz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 313
Registrován: 4-2011

Odesláno Pátek, 27. září 2013 - 18:52:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hladíkův příspěvek jen dokládá to, jak jsou asijské značky agresívní a nebezpečné.
Karosa_B731
Moderátor

Číslo příspěvku: 3956
Registrován: 2-2007

Odesláno Pátek, 27. září 2013 - 18:53:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tohle mě povídal kamarád, co chvilku dělal v servisu Škody - foukat na 2,5 všechno. Důvod? Nevim.

Bus-mafiaKiss Delta
Hladík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2334
Registrován: 10-2008

Odesláno Pátek, 27. září 2013 - 19:03:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Karosa_B731: mě bylo řečeno, že aby si zákazníci nemohly stěžovat, že foukáme málo... ale tam se fouká na 2,5 uplně všechno. Některé "větší" auta i na 3.

Ale zase sem přidám aspoň jednu fotku škodověnky


edit: jako parkovat umím, ale tak z "frajeřinky" jsem si udělal parkovací senzory (je to perfektní věc vedět, jaká vzálenost mi zbívá za autem).
Navíc z novějších škodovek jsem okukal odrazky v nárazníku. Sice u mě to hraje spíš estetickou záležitost ale ono to trochu pomáhá pravidlu "být viděn"

(Příspěvek byl editován uživatelem Hladík.)

Škoda FELICIA combi 1.9D
Omlouvám se, že neumím česky. Co by jste chtěli po kříženci Moraváka a Záhoráka...
Zlin__24tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3003
Registrován: 3-2005

Odesláno Pátek, 27. září 2013 - 19:44:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mik0cz:
Bohužel to samé nám udělali se služebáky na Jarově. Na autech koupené v Tukasu, byly bryskně vyměněmy podložky pod SPZ (a v kufru nic nenechali). Dokonce i kolegovi, který má služábak rád a měl předtím RZ jen na gumové podložce bez rámečku[lame].
Udělat mi to na mém - tak to napřevezmu, dokud nepřemontují předemnou zpátky.

ad. tlak v pneumatikách - já dostal z fabriky taky všechny 4 kola na 2,5...

http://trajfly.wz.cz - novinky z provozu MHD ve Zlíně a Otrokovicích, rozsáhlá fotogalerie...
Následuj svůj instinkt - Rába :-) .:. ICQ: 271 444 785
Eross
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 850
Registrován: 12-2011

Odesláno Pátek, 27. září 2013 - 21:29:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


pravých 100 000 km od 17. 2. 2000

pneumatiky:
Výrobca udáva hodnoty tlakov, ku ktorým došiel nejakými testami, a odborníci zo servisu fúkajú podľa oka.[crazy].
Okrem toho hodnoty tlakov väčšinou zodpovedajú studenej pneumatike. Ako sa potom bude prehustená pneumatika správať počas rýchlej jazdy niekde na diaľnici?
podložky pod značky:
Počul som, že niektoré firmy prelepujú pôvodné adresy svojim logom, ale toto je riadna drzosť.

EČV PO 1.4.1997 - Analýza prešovských EČV a ŠPZ
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4591
Registrován: 2-2005
Odesláno Pátek, 27. září 2013 - 23:13:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hladík: a jak se ty kurvy žluté sichrují proti tomu, aby si zákazník nemohl stěžovat, že jste mu je nafoukali moc? A aby si nemohl stěžovat, že jste mu dali málo oleje do motoru, lejete ho tam taky až po víčko?
S těmi podložkami pod značky je to běžné, vyřešil jsem to přivrtáním značek natvrdo a zatím si nikdo netroufl mi tam tu podložku vrazit. Mimo jiné to bez toho humpoláckého kusu plastu podstatně líp vypadá.
ÚJČ AV ČR
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.5.46
Odesláno Pátek, 27. září 2013 - 23:20:38    Odkaz na tento příspěvek  

je to perfektní věc vedět, jaká vzálenost mi zbívá za autem

Pro čtenáře by byla perfektní věc, kdybyste kolego věděl, kde se píše měkké a kde tvrdé i. Každého člověka, který absolvoval alespoň první stupeň základní školy, polije horko, jen co usednete ke klávesnici[pozor]
Hladík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2335
Registrován: 10-2008

Odesláno Sobota, 28. září 2013 - 00:15:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim: hele, tohle já nevymyslel... já jen dělám to, co je po mě žádáno (za což jsem taky patřičně platově ohodnocen).
Jen tak mimochodem, myslíš, že vyšroubování šroubu to odradí? Něco jinýho kdyby tam byly nýty, ale šrouby nešrouby, prostě všechno se mění.

85.70.5.46: víš, co mi můžeš políbit, že? [zadnice] Na tohle se já bavit nebudu, hlavně s někým, který ani není schopný se ukázat pravým jménem a schovává se za anonymitu a dělá mistra světa jen kvůli tomu, že někdo má problém s češtinou

Eross: tak proč to dělaji "autorizované" servisy, u kterých bych spíš očekával patřičnou kvalitu? Jo, existujou hodně případy, že dojede baba s tím, že jí nějak divně klepe motor. Závada byla taká, že tam neměla olej. dolíval jsem 3 litry ze 4 [lol]. Jako je pravda, že ženský asi něco jako "údržba motoru" vůbec nezajímá a že jich maximáně zajímá, zda je to umité a vysáté [proud] Od holek taky slyším odpoveď na otázku typu "jaké auto by chtěli" a odpovědi se mi dostane v barvě laku [biggrin]
To je, jako když si někdo koupí Octávku 1.9Tdi s klimou na ježdění do města/do práce na vzdálenosti do 10 kilometrů [crazy]

Škoda FELICIA combi 1.9D
Omlouvám se, že neumím česky. Co by jste chtěli po kříženci Moraváka a Záhoráka...
Eross
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 851
Registrován: 12-2011

Odesláno Sobota, 28. září 2013 - 00:33:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tak proč to dělaji "autorizované" servisy
To práve neviem, ani to nechápem, ja si našťastie kontrolujem tlak v pneu sám (na dvierkach nádrže je prehľadná tabuľka o tom, na aký tlak a pri akom obsadení treba kolesá fúkať. Ja dávam všetky na 2,0, keďže jazdím často sám, maximálne dvaja.

EČV PO 1.4.1997 - Analýza prešovských EČV a ŠPZ
Mik0cz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 314
Registrován: 4-2011

Odesláno Sobota, 28. září 2013 - 00:52:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen tak okrajově a off topic... Schválně si porovnejte mentalitu Vietnamců, kteří slaví naše Vánoce, jejich děti se jmenují Honza nebo Jana, mluví česky a snaží se seč můžou, s těmi arogantními nafoukanými kurvami, které nám mermocí cpou ty svoje hnusný sračky a ješte nám přikazují, jak tu jejich hatmatilku vyslovovat. Ano, můžu mít nerad některé značky, Fiaty třeba kvůli elektronice, Renaulty kvůli gumovému řazení, Peugeoty kvůli poruchovosti, avšak takový odpor, jaký chovám vůči asijským automobilkám, nechovám ani k brokolici.
Eross
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 852
Registrován: 12-2011

Odesláno Sobota, 28. září 2013 - 00:59:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mik0cz [ok][lol]

EČV PO 1.4.1997 - Analýza prešovských EČV a ŠPZ
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8978
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 28. září 2013 - 09:55:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirous: A toto by bylo malé? Včera jsem se na něj byl podívat a vypadá opravdu dobře.

Fotky na MHDFOTO
Říkejte mi MMM
Be ecological. Take the bus, take the train! Be clever use public transport!
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8826
Registrován: 10-2003

Odesláno Sobota, 28. září 2013 - 12:31:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K podložkám pod RZ: kdyby mě ji tam někdo bez svolení domontoval, zeptal bych se kolik mi bude měsíčně platit za umístění reklamy na mém nosiči. To by byla rychle dole.

Bohužel, auta bez podložek ma jen hrstka lidi, jednou jsem to počítal a na sto aut připadla čtyři bez reklamy. Přitom jak píse Slim, lepe to vypadá a odpadají problémy se ztrátou či odcizenim znacky. Ale co uz, doba je takova. Sestřenice ztratila na Peugeotu přední RZ, nové RZ už si nechala nasroubovat zkrz podložku. [crazy]

ČESKÉ REGISTRAČNÍ ZNAČKY 10 LET na K-reportu
Feudal
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2239
Registrován: 9-2006

Odesláno Sobota, 28. září 2013 - 13:10:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já mám taky podložky a taky s reklamou [wink][proud]


S vůní páry a strojního oleje ... www.sentinel.cz
Vše, co jste dosud nenašli, najdete tady ... www.feudal.cz

Poznávací značky v Čechách, na Moravě a ve Slezsku zde
Hynek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1116
Registrován: 11-2007
Odesláno Sobota, 28. září 2013 - 14:56:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já mám podložky Tatra historik klubu ČR. Kdyby si někdo dovolil mi je vyměnit, byl by velký řev klidně i na ředitele, už totiž nejsou...

Hladík: Ty domorobo reflexní pruhy, které sis na nárazník nalepil by ti správně měly zaručit neprojítí STK [crazy] Nemá to na osobním autě co dělat - nejsou to továrně montované odrazky [kladivo] Viz příslušné normy pro použití reflexních materiálů na vozidlech.
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6399
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 28. září 2013 - 15:32:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ty domorobo reflexní pruhy, které sis na nárazník nalepil by ti správně měly zaručit neprojítí STK
Což je stejná zvrhlost, jako když před dvaceti lety hrozili policajti odebráním OTP za třetí přídavné brzdové světlo za oknem. I nechválená odrazka může pomoci tomu "býti lépe viděn"...

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6400
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 28. září 2013 - 15:36:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podložky pod SPZ ... také mám na autech "ty svoje" [happy],

EDIT - to telefonní číslo co tam je vidět patří k servis.moskvich.cz/

(Příspěvek byl editován uživatelem 353.)

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
Hynek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1118
Registrován: 11-2007
Odesláno Sobota, 28. září 2013 - 17:38:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Reflexní pruhy jsou vyhrazeny pouze některým kategoriím vozidel (kamiony, hasiči, policie, zzs) a to vždy v konkrétní barevné konfiguraci. Je žádoucí, aby byla právě tato technika odlišena od běžných vozidel.
Hladík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2336
Registrován: 10-2008

Odesláno Sobota, 28. září 2013 - 18:39:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jak mi potom vysvětlíte, že to normálně mají už všechna auta? Už i faceliftová II oktávka je má. Navíc jsou homologovovaný pro provoz. To je, jakoby mi někdo hrozil za LEDky pro denní svícení - ty jsou taky homologovaný. Dneska to má skoro každý. Pořád lepší než kdybych nesvítil ničím.
Navíc to nemá porušovat předpisy, ale napomáhat bezpečnosti a pravidlu "být viděn", což je podle mě velké +.

Podle mě pořád lepší než kdybych měl nějaké "tuningářské" nárazníky nebo tak něco...

edit: už tam mám spoustu neoriginálních dílů. Např ty boční gumové ochrané lišty. Div se světe, ony nemaj atestaci. To kvůli nim neprojdu na STK? [crazy]

(Příspěvek byl editován uživatelem Hladík.)

Škoda FELICIA combi 1.9D
Omlouvám se, že neumím česky. Co by jste chtěli po kříženci Moraváka a Záhoráka...
Karosa_B731
Moderátor

Číslo příspěvku: 3958
Registrován: 2-2007

Odesláno Sobota, 28. září 2013 - 19:25:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A ty nemáš ve světlech odrazky?

Bus-mafiaKiss Delta
Hynek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1121
Registrován: 11-2007
Odesláno Sobota, 28. září 2013 - 20:07:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nová auta je mají protože jsou s nimi homologována jako ty, navíc jsou to skutečné odrazky, ne reflexní fólie. Jak jsem napsal výše - reflexní fólie je vyhrazena pouze pro určené kategorie vozidel. Prostě to tam nesmí být, tvoje auto bylo homologováno s odrazkami ve světlech, ne se samolepkou na nárazníku. Dokud si tu každý, kdo má do [zadnice] díru bude dělat co chce, pak tu na silnicích nikdy pořádek nebude.

(Příspěvek byl editován uživatelem Hynek.)
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1001
Registrován: 10-2007
Odesláno Sobota, 28. září 2013 - 20:09:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No asi má. A co, tak si tam nalepil další, protože se mu to líbí. Maximálně je tu nebezpečí, že by si ty tenké proužky na jeho felicii někdo mohl potmě splést s dvoubarevnými pruhy na kamiónu nebo dokonce s vozidlem nějakého policisty a to by tedy byla tragédie.

Asi to skončí tím, že pro naše maximální bezpečí si občan bude moci koupit jeden druh osobního auta. Bude sice předražený (jako všechno, na co je státem organizovaný monopol) a nebude se na něm smět udělat vůbec nic (dálniční známky bude za příslušný poplatek vylepovat autorizovaný servis, aby je řidič náhodou nenalepil nějak nebezpečně), ale zase to bude úplně bezpečné. Všichni budeme mít stejné, ale uklidním místní přispěvatele - pro rozlišení se bude dávat dopředu a dozadu poznávací značka s písmeny vysokými 30 cm, zboku také, a na střechu se bude předepsaným tvarem a velikostí písma dávat rodné číslo majitele. Na dveřích řidiče bude uvedeno jméno a tzv. trvalé bydliště majitele, rodné číslo, telefon a jeho krevní skupina. To vše pochopilelně na náklady majitele za jednotně státem stanovenou cenu. Výjimky budou ale pro někoho pochopitelně možné, jak jinak by si úředníci a STK vytvořili prostor pro korupci?
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6401
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 28. září 2013 - 20:24:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Občas s postoji kolegy Risana nesouhlasím, ale tady mi mluví z duše. Konkrétně tenhle Hladíkův kus reflexní samolepky na nárazníku může být každému u [zadnice], i kdyby to porušovalo nařízení EU o lepení čehokoliv na cokoliv. A tady se musím přiznat (a doufám že mne nezačne vyšetřovat Komise EU pro zadní odrazky) - před čtvrt stoletím jsem měl na spartaku dvoje zadní odrazky, ačkoliv byl homologován jen s jedněmi ve světlech! No hrůza!!! A co teprve moje Škoda 110L o pár let později - ta měla dvě zadní mlhovky v době, kdy ještě nebyla povinná ani jedna!

Asi si nemůže všichni s auty dělat úplně co chceme, ale občas to chce i myslet hlavou. Hladíkovu felicii si se zásahovým vozidlem asi opravdu nikdo nesplete ...

tvoje auto bylo homologováno s odrazkami ve světlech, ne se samolepkou na nárazníku.
Jo, přesně v tomhle duchu mi to říkali, když mi za to 3. brzdové světlo chtěli brát techničák. A za pár let potom to bylo legální a za dalších pár let povinné.

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
Luk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1106
Registrován: 3-2007

Odesláno Sobota, 28. září 2013 - 21:02:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A já si nalepil rexlexní pásy (určené pro kamion) na kočárek - měli by mě nějak exemplárně potrestat, vždyť ohrožuju život toho nemluvněte!
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5868
Registrován: 3-2004

Odesláno Sobota, 28. září 2013 - 22:05:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Něco pro Jirku: odkaz

Luk: já jsem na kočárku vozil blikačky, taky zjevně neschválené.

Mirous: Před necelým rokem jsem koupil Bravu, když jsem viděl několik kusů s tachometrovým nájezdem kolem 100 000 km, radši jsem vzal tu s k realitě mnohem bližšími 190 000 km. A slouží za těch 18000 Kč skvěle.

Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8827
Registrován: 10-2003

Odesláno Sobota, 28. září 2013 - 22:33:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myslím, že Hynek z pozice hasiče ví o čem mluví. Nejde o to jestli se to někomu líbí nebo ne. Podle mého selského pohledu jde o to, aby bylo v provozu odlišené vozidlo Policie, hasičů, záchranky... K tomu mají přispět v noci i reflexní samolepky. A fakt je nutné zdůraznit, že samolepky se chovají trochu jinak než odrazka ve světlech nebo v případe Octavie v náraznících.

Olepené obrysy kamionu zase upozorní, že vozidlo, ke kteremu se v noci řítím stopadesatikilometrovou rychlosti je patrně kamion jedoucí 90 km/h nebo něco s větším obrysem. Upozořnuje to na potenciální nebezpečí.

Svého času vzpomeňte na Ikarusy a jejich POZOR VYBOČUJE, což bylo myslím z důvodu otočné nápravy za kloubem. Kdyby si to nalepil Hladík na Felicií, patrne bychom se domnívali, že řidič jede nejspíš po opici.

Takže vše má nejaký prvotní význam.

Například i takové žluté tabulky registračních značek pro traktory a pracovní stroje mají podávat výstrahu: bacha jsem pomalej a mám otočné rameno jeřábu nebo bagru.

Stejně tak šikmé žluto černé pruhy na posledním schodu pozbyvajivyznam když si jim olepim doma schodiště pokud to tam znám zpaměti.

Představte si sanitkujak jede k výjezdu, za zatáčkou posviti na Hladikovu Felicií. První co řidiče napadne bude: co to kurva je, nadměrný náklad?

ČESKÉ REGISTRAČNÍ ZNAČKY 10 LET na K-reportu
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5870
Registrován: 3-2004

Odesláno Neděle, 29. září 2013 - 00:18:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

co to kurva je, nadměrný náklad?

Kéž by. Hladík...[happy]

Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6402
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 29. září 2013 - 07:21:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Představte si sanitku jak jede k výjezdu, za zatáčkou posviti na Hladikovu Felicií. První co řidiče napadne bude: co to kurva je, nadměrný náklad?

No jestli ho tohle napadne kvůli těmhle dvěma kouskům folie na nárazníku, tak je to docela vůl... Jo, kdyby měl zadek Hladík oblepený kolem dokola jako kamion, tak snad možná...

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
Hynek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1122
Registrován: 11-2007
Odesláno Neděle, 29. září 2013 - 07:39:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

3260: Jako jediný ze zde diskutujících jsi to pochopil [ok]
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6403
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 29. září 2013 - 08:46:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nic proti dodržování předpisů a argumenty chápu ... ale snažím se naznačit že zrovna tento konkrétní příklad je úplná pčovinka, kde je porušení a nebezpečnost tohoto porušení úplně marginální.

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8828
Registrován: 10-2003

Odesláno Neděle, 29. září 2013 - 11:24:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

353: jasné, Hladikovo kočičí oči max. vyvolají chvilkovou reakci bez následku. Když budou reflexni šikmé pruhy a odrazový samolepky na kazdem rohu, zacnou pozbyvat svoji funkci. A tam vidim hlavní problém.

Znáte to: začíná to ukradenou flaškou špiritusu a končí loupežným přepadením [wink]

ČESKÉ REGISTRAČNÍ ZNAČKY 10 LET na K-reportu
Fero
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 535
Registrován: 3-2011

Odesláno Neděle, 29. září 2013 - 11:31:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mám dotaz: Na čo sa dá využiť stará brzdová kvapalina? Niekde som čítal názor, že ju možno využiť na povoľovanie zahrdzavených skrutiek.

E pericoloso sporgersi - Nicht hinauslehnen - Не высовываться - Ne pas se pencher au dehors

Puro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 491
Registrován: 1-2010

Odesláno Neděle, 29. září 2013 - 12:46:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fero: Áno, je to velmi dobrá pomôcka na povolovanie skrutiek a matíc. Za mlada ako som sa zaúčal remeslu automechanika ešte pred odbornou výučbou tak mi to "majster" vysvetlil. [ok]
Fero
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 536
Registrován: 3-2011

Odesláno Neděle, 29. září 2013 - 14:24:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Puro: vďaka za info

E pericoloso sporgersi - Nicht hinauslehnen - Не высовываться - Ne pas se pencher au dehors

n. OndraS
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.142.139
Odesláno Neděle, 29. září 2013 - 17:47:21    Odkaz na tento příspěvek  

Ženil se mi druhý bratr. Ač narozdíl od prvního neholduje americkým vozům, jistě ho svezení Lincolnem na radnici a Camaro mezi dalšími svatebními vozy neurazilo. Fotky pouze ilustrační mobilní.



Nevěsta se vezla Passatem a v koloně byl též Nissan Murano a VW Phaeton, to se moc často nevidí. Sympatický je že v tom je V6 3litr, ale nápis TDI mě od dalšího okukování tohoto auta odradil [lol]
Zajisté si ctěné obecenstvo ráčí povšimnouti, že na sobě zase po dlouhé době nemám montérky [happy]
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1002
Registrován: 10-2007
Odesláno Neděle, 29. září 2013 - 19:32:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pořád se tady neobjevilo, proč by reflexní fólie na autě měl být takový problém. Myslím si, že je třeba, aby řidič nepřehlédl žádnou překážku nebo jiného účastníka provozu. Reflexní materiály mu mohou jistě za tmy pomoci, ale proč by mu měly uškodit? Prostě vidím, že tam něco je, a pak stejně musím zapnout mozek a vyhodnotit, jak se zachovám, ať je to co je to. Myslel bych, že u velkých vozidel je vhodné zvýraznit obrys, u vozidel policie, hasičů nebo záchranné služby, u kterých je předpoklad, že budou občas odstavena nečekaně (např. u nehody) je vhodné zvýraznit příď, záď i boky. Aby je někdo netrefil. Ale proč to ostatním zakazovat? Fakt je to tak, že když bude reflexní všechno, začnu překážky ignorovat?

Nemyslím si, že v této zemi bude pořádek, až se začne dodržovat každá hovadina, kterou nějaký vnitrácký bolševik, pasující se na odborníka, vyplodí. V této zemi bude pořádek, až se přestanou generovat (a zlikvidují z našeho právního řádu) předpisy, které zakazují cosi, aniž by k tomu byl vážný řádný důvod, doložený tvrdými daty, analýza a hodnocení rizik. Zakazují cosi jen proto, že kdosi má pocit, že to možná v některých případech může být nebezpečné nebo někdo má pocit, že omezení všech pomůže trošičku jeho práci.
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8829
Registrován: 10-2003

Odesláno Neděle, 29. září 2013 - 19:53:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fakt je to tak, že když bude reflexní všechno, začnu překážky ignorovat?

Nevím, já myslím, že jo. A podle mě, Risane, jsem se to pokusil napsat dost srozumitelně.

Ale dobrá zkusím jiný příměr. Značka Stůj dej přednost v jízdě a ostatně i Dej přednost v jízdě má unikátní tvar (mimo jiné kvůli nezaměnitelnosti z rubové strany). Podle tvého anarchistického myšlení (nemám v principu nic proti), zkusme značku STOP dát třeba do obdélníkového profilu (jako např. čerpací stanice, opravna vozidel, telefon apod.) Myslíš, že to bude ku prospěchu? Nebude, podvědomě si ji zařadím mezi modré plevel značky nemající vliv na bezpečnost mé jízdy.

A jiný příměr: vodící tabule s reflexní salepkou. Fajn, proč něco zakazovat, nalepím si podobné šikmé pruhy na svůj plot u baráku ležícího poblíž silnice.

Hladíkovo auto na sebe nepotřebuje natolik upozorňovat, stačí když Hladík zapne blikačky, pokud bude cítit nějaké ohrožení. Naproti tomu auto Policie může v případě mimořádnosti znenadání stát šikmo skrz silnici, blikat majáky a odrážet proti mě reflexní samolepky. A tahle výsada není žádný bolševismus nebo buzerace, ale normální stav úměrný „evropským“ poměrům. Mimo jiné tyhle bezpečnostní prvky tobě nebo Hladíkovi umožní včas zastavit.

A ještě jeden příměr: svého času se diskutovalo v souvislosti se zavedením povinného svícení pro všechny s náhlou ztrátou priorit pro motocykly nebo tramvaje, které měly kvůli své bezpečnosti (motocyklista) nebo bezpečnosti chodců (tramvaj) povinné svícení již z dřívějších dob.

PS: já vím, že ty Hladíkovi miniproužky jsou prkotina... Ale bavíme se obecně v rovině teorie. Řečnická otázka: Kde chceš potom stanovit hranici? Nebo chceš zkoušet, kdy už se tvé auto podobá sanitce a kdy ještě ne? Nebo si myslíš, že jsou všichni ve společnosti dostatečně soudní? Nejsou.

ČESKÉ REGISTRAČNÍ ZNAČKY 10 LET na K-reportu
Náměstek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 311
Registrován: 5-2006

Odesláno Neděle, 29. září 2013 - 22:33:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

n. OndraS: a já sem si říkal odkud to Camaro co stálo u "HANÉ" znám. :-)

ICQ 339-511-487
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1408
Registrován: 11-2006

Odesláno Neděle, 29. září 2013 - 23:00:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MMM: sorry, že reaguju až teď. Víkend jsem naštěastí mimo dosah internetu. Cordoba už tam asi není, nechce mi to načíst. Každopádně to stejně podle nadpisu byla 1,4i, já ale hledám TDI [happy].

V pátek jsem se byl podívat na jednoho Passata, dle inzerátu v top stavu. No, kromě toho, že do top stavu to mělo daleko asi jako moje Felicie do Porsche, tak měl neuvěřitelně shnilé přední blatníky. To bylo vůbec poprvé, co jsem viděl zkorodovaného Passata. Pak mi kamarád ukazoval svého a taky hnije. Rok výroby 2002. To ani Oktávky snad tak nehnijou.

Mimochodem, tohle je taky velmi zajímavé, Octavia rok výroby 2004, facelift ale s velmi starou palubní deskou. Co je to za patlaninu? už jsem to viděl často krát opačně, před FL Octavia ale již s novým interiérem, ale toto?: http://www.sauto.cz/osobni/detail/skoda/octavia/13952887?goFrom=l ist
Luk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1107
Registrován: 3-2007

Odesláno Neděle, 29. září 2013 - 23:06:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já si myslel, že sanitky, hasiči a policajti se rozeznávají ZEJMÉNA podle nápisu na vozidle, případně specifického zbarvení a HLAVNĚ podle majáku...

"nepotřebuje natolik upozorňovat, stačí když Hladík zapne blikačky, pokud bude cítit nějaké ohrožení"
na tuto větu jsem si spomenul před malou chvílí, kdy jsem na cestě medzi vesnicemi (tudíž v úplný tmě) míjel dopravní nehodu - v křižovatce výstražný trojúhelník, o pár metru dál přesně uprostřed cesty na středové dělící čáře stálo černé auto a sem tam bliklo blinkrami a já netušil, o to tam jde, zda-li je to osobák nebo něco většího, jestli jich tam víc a je pokažený nebo nabouraný? Až když jsem to objel, tak jsem viděl, že to má z druhý strany rozfláklý předek - jenže ouha ten předek neblikal neb byl rozfláklej... Copak asi viděli řidiči jedoucí z opačného směru?
Eross
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 854
Registrován: 12-2011

Odesláno Neděle, 29. září 2013 - 23:20:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirous: Táto palubka sa dávala vo výbave Classic bežne až do konca výroby.

EČV PO 1.4.1997 - Analýza prešovských EČV a ŠPZ
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8831
Registrován: 10-2003

Odesláno Pondělí, 30. září 2013 - 06:26:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já si myslel, že sanitky, hasiči a policajti se rozeznávají ZEJMÉNA podle nápisu na vozidle, případně specifického zbarvení a HLAVNĚ podle majáku...

Jasně, a to specifické zbarvení jsou třeba ty reflexní samolepky [happy]

ČESKÉ REGISTRAČNÍ ZNAČKY 10 LET na K-reportu
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1003
Registrován: 10-2007
Odesláno Pondělí, 30. září 2013 - 09:58:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

3260: furt to nechápu, asi jsem natvrdlej. Nechápu, proč by reflexní fólie na autě měly být výsadou kohokoliv, když z toho neplyne žádná dodatečná výjimečná povinnost ostatních řidičů vůči nim. Nenarazit do policejního auta je stejné jako nenarazit do Hladíka (to prosím není žádná narážka na inteligenci Hladíka). Kdežto u té značky "STOP" jde právě o rozlišení toho, co mám udělat, od toho, co mám udělat, když vidím trojúhelník postavený na špičku.