K-report
 

Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 23. 03. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Automobily, lodě a letadla » Auta - vše okolo nich, historky, zážitky, postřehy, fotky atd. » Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 23. 03. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10500
Registrován: 8-2002

Odesláno Pátek, 15. března 2013 - 18:45:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

všichni tady brečíte nebo nadáváte, že jsme sem zatáhli politiku, ale aby se někdo z vás ukřivděných jedním jediným slovem vrátil k tématu, který tu bylo těsně před tím, to ne, to asi neumíte

tak já bych to s dovolením rozetnul a ptám se Rišana, Slima a dalších, kteří umí přemýšlet jak to tedy zařídit, abysme se jako český řidiči k sobě chovali slušněji, ohleduplněji a jak vyeliminovat echt piráty třeba typu trpišovský.

stejně tak pokud někdo ví anebo má dokonce zkušenosti, jaxe tohle řeší v jiných zemích, sem s tím.

ale obávám se, že je to na autodiskuzi příliš široký téma, protože výchova začíná v rodině.

pokud by někdo chtěl nadávat, tak to buď spolkněte pokud nemáte co říct anebo nadhoďte lepší téma.

tabulka P-rekordů, průběžně aktualizovaná
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5227
Registrován: 2-2005

Odesláno Pátek, 15. března 2013 - 19:39:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Není snad zde trend dělat ze státu zaopatřovací chůvu?

Já si naopak myslím, že téměř 170 tis, Kč na osobu neodpovídá tomu, jak se ve skutečnosti máme. Můžeš prosím nějak rozvést, co si za tím trendem zaopatřovací chůvy představuješ?

Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1074
Registrován: 11-2006

Odesláno Pátek, 15. března 2013 - 20:00:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8493
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 15. března 2013 - 21:31:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Můžeš prosím nějak rozvést, co si za tím trendem zaopatřovací chůvy představuješ?
To je velmi jednoduché a týká se to všeho, co nám stát garantuje za sociální jistoty, v čem různým skupinám slevuje a když se něco rozhodne omezit, nebo zrušit, tak se protestuje a opozice si na tom vystaví svojí kampaň. K dokonalosti je to vyvedené ve Švédsku, my v tomto hluboce zaostáváme.

Fotky na MHDFOTO blog na iDnes.cz
Říkejte mi MMM
Be ecological. Take the bus, take the train! Be clever use public transport!
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5228
Registrován: 2-2005

Odesláno Sobota, 16. března 2013 - 11:42:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A jak mi potom tedy vysvětlíš tohle, když argumentuješ státním dluhem a jako špatný příklad dáváš Švédsko (zdroj Eurostat)?


Já opravdu nemám pocit, že bych tady něco prožíral či prožral, ale že naopak z výplaty je mi ukrajováno stále víc a prožíráno je to úplně někde jinde. Souhlasím s tím, že například oblast sociálních dávek by si zasloužila obrovský audit a vyčištění, ale určitě ne proto, že se máme moc dobře.

Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8496
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 16. března 2013 - 12:11:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stanley: Sociální stát je vyveden k dokonalosti ve Švédsku. V časech krize se státní dluh snižuje jen velmi těžko, kór u země víceméně závislé na vývozu.

Já opravdu nemám pocit, že bych tady něco prožíral či prožral, ale že naopak z výplaty je mi ukrajováno stále víc a prožíráno je to úplně někde jinde.
A to je ten problém přerozdělování. Čím vyšší daně, tím více má stát prostředků na to, aby vybrané peníze dal těm potřebným, resp. těm, kteří spadají do kolonky potřební.

Fotky na MHDFOTO blog na iDnes.cz
Říkejte mi MMM
Be ecological. Take the bus, take the train! Be clever use public transport!
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8811
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 16. března 2013 - 12:23:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...a tím víc osob se do té kolonky "potřebných" zahrnuje.

"BWAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAH!!!"
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5229
Registrován: 2-2005

Odesláno Sobota, 16. března 2013 - 12:37:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A nemyslíte si, že se toho nepřiměřeně velké část ztratí už na cestě???

Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 820
Registrován: 10-2007
Odesláno Sobota, 16. března 2013 - 16:04:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pojďme se teda raději bavit o té Tatrovce. Zajímalo by mne, jestli ta fabrika jde vůbec zachránit v situaci, v jaké je teď - máte na to někdo nějaký názor? Oni sice pořád vyměňují management, ale stejně to nepomáhá. Každý management začne klasicky tím, že seškrtá náklady a tím taky skončí - co taky dál může dělat. Ale má vůbec majitel nějakou vizi a má kapitál na to, aby tu vizi naplnil? Ví tam někdo, jak zareagovat na vývoj trhu nákladních aut této kategorie?
mardob
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 77
Registrován: 1-2013

Odesláno Sobota, 16. března 2013 - 17:27:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mám audi rád a tohle je královna.
Zdenek Ponnert pokud nejezdí burcuje lidi za zvuku husitského chorálu ke svržení vlády. Skoro přesně před rokem vedl ze střechy dodávky dav před čt,kde se dožadoval přímého vstupu. Je chytrej-ví ,že čt je žábou na prameni(Je vlastenec 2 vlaječky a reklama sk-de.cz na kapotě)


(Příspěvek byl editován uživatelem mardob.)
McBain
Administrátor

Číslo příspěvku: 21563
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 16. března 2013 - 18:51:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Toto je teď nějaký trendy nátěr?


Výpravní budova 16/H
Šedesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Nejlepší TV reklama všech dob
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8498
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 16. března 2013 - 21:17:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Toto je teď nějaký trendy nátěr?
Ano, v módě jsou pestré a veselé barvy

Fotky na MHDFOTO blog na iDnes.cz
Říkejte mi MMM
Be ecological. Take the bus, take the train! Be clever use public transport!
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1075
Registrován: 11-2006

Odesláno Sobota, 16. března 2013 - 22:16:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Risan: já na to názor mám. Nevím, nakolik správný, sleduju to jen tak co se dozvím na netu. Nevím, jaký byl Adams ředitel, ale problém byl především prý s indickým akcionářem, který má indické jméno, které si přirozeně nepamatuji. Ten dělal problémy. Stejně jako jsem slyšel špatnosti na obchodní oddělení. Dneska je konkurence veliká a pokud chce člověk/firma prodat, musí hnout zadkem a být trochu aktivní. Tatra je určená pro terén. Tam asi nemá konkurenci. A z toho by měla vycházet. Podle mě je obrovský potencionální trh Rusko. Za dob bývalých se do Ruska vyvážely tisíce Tater ročně. Dodnes si je Rusové chválí a své staré Tatry udržují seč to jde. Jenže oni nechtějí elektronikou nabouchané a příliš složité vozy. Ale jednoduché, které opraví Kazach někde na Sibiři kladivem a kleštěma. Přeci jen je to úplně jiný svět, než ten, který známe. Volvo nebo Iveco (možná oba, teď nevím) to pochopily a dodávají tam auta jednoduchá, která by na zhýčkaném západě asi neobstála. A věřím tomu, že ta Tatra je tam natolik zažitá značka, že dokud je čas, mělo by se to využít a dělat vše pro návrat na ruský trh. A bohužel lízt jim do zadku a udělat auta taková, která potřebují. Po celym světě se zbrojí, na to jsou Tatry jak dělané. Využívat a cpát se do armádních zakázek. Další věc, dohodli se s DAFem na používaní jejich kompomentů. Ano, zapřísáhlý tatrováci řeknou, že to už není Tatra, ale to Škoda taky není Škoda a přesto je to naše automobilka, vnímame jí tak a bereme. Navíc DAF nemá vlastnictví jako VW vs.Škoda. Daf pomohl a Tatra může pomoci Dafu, protože jim takový automobil chybí. Kdyby současné vedení nebylo debilní, tak využije servisní a prodejní sitě Dafu a dostane se na další trhy. Myslím, že třeba v západní Evropě moc Tatry nefrčí, chybí servisní síť. Američtí hasiči tvrdí, že lepší auto než Tatra není, takže se zkusit cpát tam, potenciál je Austrálie kam se už Tatry dováží. Zrovna dneska jsem jel kolem Kobitu v Jičíně a jedna pro Austrálii tam stojí. Myslím, že kdyby se chtělo, tak to půjde. Někde na foru sem četl, že dnes je Tatra už složitá a protože je vše v ,,rouře" tak opravy nákladné. Technicky nemůžu soudit, ale někde v pošti v Austálii nebo při hašení lesních požárů na Floridě asi nejsou zas tak důležité elektonické systémy, které tam asi musí být pro Evropu.
Za současným majitelem snad stojí slovenská investiční skupina JB nebo jak se jmenuje, která vlastní SOR, a koukejme jak se SORu daří. Jde o to chtít. A doposud to vypadalo, že se moc nechce. Teď to budou mít v rukou Češi a já doufám, že to s prominutím neposerou a nedopadne to jako s většinou podniků v ČR. Sakra to by byla škoda, nechat padnout druhou nejtarší automobilku na světě, Českou, která má nepřekonatelnej podvozek. Tatru mám rád a tohle by mě urvalo srdce.
Roman81
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.112.57.88
Odesláno Neděle, 17. března 2013 - 00:39:10    Odkaz na tento příspěvek  

Jo kluci, tatry to jsou stroje. A když obstály v tak náročným oboru jakým je české zemědělství
jirka.k
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.151.77.66
Odesláno Neděle, 17. března 2013 - 01:07:19    Odkaz na tento příspěvek  

Ikarosa: Myslím, že ve chvíli, kdy jste pořizoval tyto snímky za jízdy, byl jste nejnebezpečnějším elementem na silnici Vy. Ti co nesvítili, se alespoň na rozdíl od Vás drželi volantu. :-)
Hynek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 978
Registrován: 11-2007
Odesláno Neděle, 17. března 2013 - 08:30:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jirka.k: Ano omluvme přestupek jiných napadením toho, kdo na nej poukázal
Diddy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 453
Registrován: 7-2010

Odesláno Neděle, 17. března 2013 - 10:15:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tři nejvíce akční vozy na které si v Olomouci dávat pozor
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4861
Registrován: 3-2004

Odesláno Neděle, 17. března 2013 - 10:36:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Diddy: Není lepší dávat především pozor sám na sebe? Pak mě ty vozy nemusejí zajímat.

Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
Diddy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 454
Registrován: 7-2010

Odesláno Neděle, 17. března 2013 - 13:34:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Robert_08022
To určitě,ale přece jen všichni nejsou bezchybní
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 821
Registrován: 10-2007
Odesláno Neděle, 17. března 2013 - 13:50:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirous: díky za názor. Aniž bych ho chtěl zlehčovat, mám pár poznámek:

Trhy v Rusku a okolí jsou asi opravdu velké, ovšem asi taky dost divoké pro firmu, která si už nemůže dovolit riskovat. Jestli on ten současný stav podniku není taky zaviněn tím, že ledaskdo tam ledasco naslibuje a pak skutek utek. Ostatně kdo ví, kolik z těch tisíců ročně vyvážených tam před revolucí a dnes pečlivě udržovaných bylo opravdu zaplaceno?

Celosvětové zbrojení - tento druh zakázek chce asi velký kapitál a postavení, které současná Tatra bohužel taky nemá. Je z hlediska obrany (jakéhokoliv) státu rozumné vyzbrojit se autama z firmy, která taky za rok nemusí existovat? A je spousta dalších faktorů, které v takovém rozhodování hrají roli, které asi firma, co má současnou hodnotu odpovídající 80ti novým náklaďákům, nemusí splnit.

Je to jen můj názor, ale legenda o "unikátnosti Tatry" a toho jejich (německého) vynálezu s rourou je asi dobrá doplňková marketingová strategie, ale osobně ji považuju za jednu z hlavních příčin všech neúspěchů Tatry. Tohle by si měli přestat namlouvat a měli by přestat věřit, že to svět přece musí pochopit a přijít za nimi pro ty auta. Měli by se začít chovat jako by byli jenom jedni z mnoha, což taky ve skutečnosti jsou. Úspěšné firmy jsou ty, které mají něco, co všichni budou chtít zítra. A zítra už budou připravovat něco, co budou všichni chtít pozítří. Ví Tatra, co to je?

Názory řidičů a hasičů jsou sice pěkné, ale nákupy se dneska dělají úplně jinak než že se šéf nákupu jede tři sta kilometrů zeptat "Franto, s čím bys tak rád jezdil?" Nehledě na to, že Frantovo krédo je typicky "dřív byla tráva zelenější a auta opravitelnější."
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1076
Registrován: 11-2006

Odesláno Neděle, 17. března 2013 - 14:09:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Risane máš pravdu. S tím se dá souhlasit, to je prostě problém dnešní fabriky a otázka je, jak se s tím vypořádají. Asi by bylo opravdu nejlepší, aby se nějakým způsobem spojili s tím DAFem.

A teď otázka mimo téma. Když přihlašuju auto, musí to mít bývalý vlastník odhlášené nebo ne? když je to dědictví. Tzn.babička zdědila po dědovi auto, teď ho dostanu já, musí ho jít babička odhlásit? díky za odpověď.
Ikarosa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 650
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 17. března 2013 - 14:38:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jirko.kr:

Možná máte pravdu, měl jsem z tahače vystoupit a jít si to klidně a kvalitně pěšky vyfotit...
(všimněte si prosím, že na většinu snímků stojíme).

A ty vostatní vobrázky jsem pořizoval tak abych nikoho neohrožoval (nechci se nějak navyšovat ale za patnáct let praxe vím kdy můžu jednu ruku bezpečně pustit z volantu... )

Nejspíš takhle reagujete protože,buď :
1/ jste na jedne z fotek.
2/ nejakej "tirák" vám udělal prasárnu...( Blbci jsou všude, gór u nás...)

Abych nepelevelil, něco z Brusselu :


Hladík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2229
Registrován: 10-2008

Odesláno Neděle, 17. března 2013 - 17:31:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ikarosa: ale proč tedy řešit nějaké chujoviny tipu, že "někdo" nesvítí ve dně? Pochybuju, že ty potkávačky by někomu ve dne zachránily život, i tak jen žerou zbytečně energii. Nevím přesně kde, ale povinné svícení neplatí všude. Uplně jiná situace je např za tmy či mlhy, ale ve dne?- to asi nemá důvod řešit (to si mají přebrat benga).

Prima TL / 7B4 2747 4ever
Lubomír Hladík - Galerie Hladík
Omlouvám se, že neumím česky. Co by jste chtěli po kříženci Moraváka a Záhoráka...
Ikarosa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 651
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 17. března 2013 - 18:48:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hladkej:

Ježíš Marja.... eslti umíte číst tak jsem narážel na "blynkry" a "stopky" (svítím/nesvítím).

MHD pro děti v Holandsku :
Renegade
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 596
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 17. března 2013 - 21:36:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Doktor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2363
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 17. března 2013 - 22:41:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirous: Babička tě může plnou mocí zmocnit, aby nemusela osobně na úřad a ty pak za ni provedeš odhlášku. A máš-li trvalé bydliště v místě spadajícím pod stejný úřad, můžeš auto na sebe rovnou přihlásit. Hlavně nezapomenout na žádný z potřebných dokladů, ať nechodíš nadvakrát.

železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10512
Registrován: 8-2002

Odesláno Pondělí, 18. března 2013 - 01:54:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

McB 21563:
to je spíš polep, ne?
ptám se proto, že jsem to neviděl zblízka, to je otázka, nikoli ironie.

v spz komoře se jednou řešil brněnskej sedmičkovej bavor, kterej byl z černýho najednou bílej. a došli jsme k tomu, že byl "jen" polepenej, nikoli přelakovanej.

tabulka P-rekordů, průběžně aktualizovaná
Vojtik
Moderátor

Číslo příspěvku: 5636
Registrován: 2-2007

Odesláno Pondělí, 18. března 2013 - 07:43:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pochybuju, že ty potkávačky by někomu ve dne zachránily život, i tak jen žerou zbytečně energii.

Jedno nesvítící auto v koloně svítících (ideálně ještě tmavé a na tmavém úseku silnice) považuji za ekvivalent jedno normální značky mezi hromadou reflexních. Nepříjemně to zvyšuje riziko, že ho prostě přehlédnu.

A k spotřebě... Myslím, že proti spotřebě svíček v motoru to bude opravdu minoritní zátěž na baterii (která je stejně dobíjena alternátorem).
JohnyTDI
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 61
Registrován: 1-2013

Odesláno Pondělí, 18. března 2013 - 08:36:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nechápu jak takto vůbec někdo může zaparkovat!
Toto auto se pohybuje po Vizovicích a většinou stojí podél hlavní cesty ne-li ujeté na parkovišti skoro do ní. Pamatuju si kdy měl rozbitý předek pravou stranu včetně nárazníku a světla a má to pár měsíců opravené a zase má rozbitý nárazník Buď ten řidič chlastá nebo fakt nevím
transit01
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 145
Registrován: 9-2012
Odesláno Pondělí, 18. března 2013 - 09:47:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vím že to nebude moc vidět ale takhle včera zaparkoval nákej týpek s favoritem.
jedním kolem na trávě přední nárazník mu vyčuhoval do cesty ale zase nestál na točně..asi před hodinou odjel.

V Jakémkoliv příspěvku se mohou objevit Pravopisné Chyby a Zato mě prosím omluvte ,Děkuji Jakub.
(IQ + Love = Škoda Auto)
jirka.k
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.151.77.66
Odesláno Pondělí, 18. března 2013 - 10:15:38    Odkaz na tento příspěvek  

Ikarosa: Neubírám nic Vašemu řidičském umění a věřím, že umíte řídit i jednou rukou. Kvalita fotek je také zcela dostačující. Pouze mi to připomíná situace, kdy řidič ve snaze vyfotit nějaký nešvar, přestupek či nehodu, sám způsobí karambol. Byl jsem na D1 svědkem toho, kdy předemnou jedoucí řidič musel nutně zaznamenat nehodu kamionu v opačném směru. Tvrdě na brzdy, foťák v ruce a dění okolo, ho naprosto nezajímalo.
Svícení mám ve voze automatické a kamioňáci mi nevadí. Máme jednoho doma. Přeji mnoho šťastných kilometrů.
že_by
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4049
Registrován: 6-2007
Odesláno Pondělí, 18. března 2013 - 10:35:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad McB 21563 a Pavel2 10512
Ta oranžová byla v Rakousích na drahých kárách trendy zhruba před 2-3 roky. Některé sporťáky se tak daly koupit již v oranžovém laku. Do CZ tato blbost dorazila zhuba před rokem a kolotočářské povahy si auta tuní polepem. Když je hodně dobrý, částka za polep přesahuje i přes 50 tausnů.
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3805
Registrován: 2-2005
Odesláno Pondělí, 18. března 2013 - 13:37:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ikarosa:
Jednak na těch fotkách fakt není nějak vidět, že ta auta a Vy stojíte, jednak tohle
(nechci se nějak navyšovat ale za patnáct let praxe vím kdy můžu jednu ruku bezpečně pustit z volantu...
je jeden z nejblbějších a nejarogantnějších výroků, jaký může řidič (s jakoukoli praxí) vypustit z úst.

Plný souhlas s JIrkou.
že_by
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4054
Registrován: 6-2007
Odesláno Pondělí, 18. března 2013 - 13:50:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, buďto to tady může vypadat jako u hádavých bab nebo se můžeme shodnout, že na silnicích nejen v CZ trochu chybí kázeň a přemýšlení. To konfliktní poštěkávání smysl nemá.
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10513
Registrován: 8-2002

Odesláno Pondělí, 18. března 2013 - 18:24:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

že_by 4049:
kolotočářské povahy, to jsi vystihl pěkně
cena je jasná, levný to není, každopádně odstrojit ve značkovým servisu, stříknout kvalitním lakem a znova sestavit, to by bylo minimálně 3x dražší. dnes už mě nepřekvapuje, že se auto dá řemeslně pěkně polepit a změnit barvu, že na první ani druhej pohled hned tak nepoznáš, že to není lak, ale polep.

jirka.k 18. března 2013 - 10:15:38 + slim 3805:
Byl jsem na D1 svědkem toho, kdy předemnou jedoucí řidič musel nutně zaznamenat nehodu kamionu v opačném směru. Tvrdě na brzdy, foťák v ruce a dění okolo, ho naprosto nezajímalo.

nikdo z nás vedle kolegy Ikarosy v okamžiku focení neseděl, takže hodnotit skutečnost, že se plně nevěnoval provozu, bych si já osobně netroufal.

pro mě je třeba zajímavý zjištění, že i ve Francii (podle spz na autech) je docela vysokej podíl blbců, kterým nevadí, že mají světla zapadaný sněhem nebo nesvítí, měl jsem dojem, že je to hlavně východoevropskej problém.

tabulka P-rekordů, průběžně aktualizovaná
Ikarosa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 652
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 18. března 2013 - 20:22:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, máte pravdu slime,zní to blbě a arogantně...
to jsem,nechtěl... za to se Jirkovy a všem omlouvám.
Ti kteří mě znaj ví že takovej nejsem, a ujišťuji vás že snímky byly pořízené s maximální opatrností.
(Ono možná ten vysoký počet fotek působil jako kdybych bezohledně střílel okolo sebe foťákem.)


Přeji pěkný večer všem.
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3808
Registrován: 2-2005
Odesláno Úterý, 19. března 2013 - 07:53:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ikarosa:
za reakci na kritiku. To se tady hned tak nevidí.
Risan příspěvek 821: Obvykle s Vámi ve vší slušnosti decentně nesouhlasím, ale tenhle příspěvek podepisuju do posledního písmene...
že_by
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4055
Registrován: 6-2007
Odesláno Úterý, 19. března 2013 - 11:12:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Diddy 453 a Robert 08022 - záškodnická auta
Oktávka odbočující na Žižkově náměstí je dlouhým sklem pěkně nafocená, barák a stromy za ní jsou natolik přiblížené, že až deformují rozpoznatelnou realitu.
Paššík vyjíždějící z parkoviště od Alberta jede možná ze svačinky. Obě místa ale neslouží k odchytu motoristů. Jsou však pěknou dokumentací aut.
Ale třetí dravec je přímo v akci na oblíbeném místě na příjezdu do Olomouce z R46 od Brna. Je to na úplném okraji Olomouce na Brněnské ulici - lovci stojí za svodidlama na parkovišti u hotelu Hesperia. V tomto místě je v obci stanovená max. rychlost 70 km/h. Mnoho řidičů však zmírní tempo třeba jen na 80 km/h, předpis poruší, ale rozhodně se na volnější silnici nechovají jako piráti. Bohužel, když ten flek neznají, tak se stávají snadno lovnou zvěří. Jsou v Olomouci nebezpečnější místa - jenže u Hesperie je ta kořist tak snadná... Jo, tomu se říká pomáhat a chránit.
Diddyho fotku doplním ještě širším okolím, ať návštěvníci Olomóca ví, kde je očekává uvítací výbor.

Tak šťastnou cestu - a opatrně vůči ostatním motoristům i vlastní peněžence!
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 822
Registrován: 10-2007
Odesláno Úterý, 19. března 2013 - 13:01:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim: ve skutečnosti i zde vyjádřené moje názory patří mezi silně kontroverzní, minimálně určitě v okruhu tatrovkářů. Skončí to vždycky dotazem "jak můžeš mít tatru, když o ní takhle mluvíš?" Ten dotaz mi nechtěně potvrzuje, že taková auta si už dneska pořídí opravdu jen nadšenec.
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3810
Registrován: 2-2005
Odesláno Úterý, 19. března 2013 - 15:09:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Risan: Jojo, tatrovácká roura a nepřekonatelnost tatry v terénu jsou rodinný stříbro a na to se sahat nemá...něco jako zlatý český ručičky, český sklo, českej porcelán a český pivo...to všechno nám i s tatrou závidí celej svět a řečeno s cimrmanology, světové proslulosti to dosáhlo zejména na Litoměřicku...
Abych předešel možným výpadům - neříkám to se škodolibou radostí...

(Příspěvek byl editován uživatelem SLim.)
že_by
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4059
Registrován: 6-2007
Odesláno Úterý, 19. března 2013 - 15:39:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě jsme zapomněli na poctivý český chléb a co Čech, to muzikant. Ty "zlatý český ručičky" hlavně předváděl Hans Ledwinka, Ferdinand Porsche etc.

A včil vážně:
Píšu to nerad a těžce se s tím srovnávám, ale připadá mi, že globalizovaný svět už nemá rád specifická řešení opravitelná kladivem. Ale to bych také sklouznul k tomu, "že tráva bývala zelenější a auta opravitelnější".
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 823
Registrován: 10-2007
Odesláno Středa, 20. března 2013 - 10:10:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

že_by: specifická řešení opravitelná kladivem asi opravdu rád nemá, protože ten globalizovaný svět je už příliš složitý a tím je holt svázaný. Opravy kladivem jsou příliš náhodné a nevyzpytatelné jevy na to, aby je bylo možno plánovat a garantovat ve flotile, čítající desítky či stovky vozidel rozprostřených často na územích o velikosti státu. V takovém prostředí je třeba systém, jednoznačně definované procesy, odpovědnosti a záruky. No a takto koncipovaná flotila bude zejména nákladově daleko konkurenceschopnější než drobní dopravci, u kterých tak ještě metoda opravy kladivem jako nástroj optimalizace nákladů může fungovat.

Další věc je, že v dnešním světě se požadují formální záruky nejenom z ekonomického hlediska, ale i z politického. Když skočí tatrovce pod kola dítě a řidič to neubrzdí, hned druhé, co se bude zkoumat po tom, co se prozkoumá, jestli řidič měl platný profesák, je, jestli auto bylo servisováno kladivem nebo autorizovaným servisem. A nepřeji si vidět ten povyk (i zde na fóru), který by se spustil, kdyby se ukázalo, že to bylo opravené kladivem.

Mimochodem, teď jsem si v souvislosti s těmi flotilami vzpomněl, že jsem se nedávno setkal s tím, jak se to dělalo už před revolucí ve Slušovicích - a to byl vzor socialistického hospodaření (i když se pod tím zázrakem schovávaly hlavně ty kapitalistické manažerské metody). Budu citovat web Slovenské akademie věd, kde vznikl počítač (RPP-16), o kterém se v textu mluví:

Počítač RPP 16 bol použitý na evidenciu výroby, ale aj na evidenciu stavu automobilových pretekov BARUM Rely. Slušovice mali 57 traktorov a tri mobilné opravovne. Počítač evidoval čas, kedy traktor oral. Spojenie bolo pomocou rádiových vysielačiek. Podľa odpracovaného času sa vypočítavala mzda traktoristu. Keď mal poruchu počítač vedel kde je najbližšia mobilná opravovňa a dispečer ju poslal na pomoc. Každý deň sa vyhodnocovali traktory podľa odpracovaného času. Najlepší dostali okamžite odmenu a najhorší museli vysvetliť priamo predsedovi prečo nepracovali. Okamžite sa organizovala náprava, napr. zabezpečili sa špeciálne náhradné diely ak bol traktor pokazený, alebo sa zorganizovalo lekárske ošetrenie ak bol traktorista chorý a podobne.
že_by
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4061
Registrován: 6-2007
Odesláno Středa, 20. března 2013 - 10:40:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Rišan 823
Ano, jako konservativec velmi nerad připouštím, že tradice už dnes skoro nikoho nezajímá (a v řadě případů oprávněně). I tímto povzdechem lze rozpoutat debatu, zda je lepší moderní, dynamická, flexibilní etc. firma, která funguje pár let, má sice všechny certifikáty ISO a kdovícoještě, ale nikdo už osobně neví, co dělali před třemi lety, protože se lidi točí na pozicích i mezi firmami. Nebo firma s kontinuálním vývojem techniky, štábní kultury i personálními vazbami. Jo, každé má něco, já osobně mám blíž s ospalému bavorskému maloměstu než k dynamickému světu z júesej.

A ještě nevážně:
K té štábní kultuře dle mého úsudku patří i firemní psané výstupy. Pokud se na webu Slovenské akademie věd (viz výše) dočteme, že "Každý deň sa vyhodnocovali traktory podľa odpracovaného času. Najlepší dostali okamžite odmenu a najhorší museli vysvetliť priamo predsedovi prečo nepracovali", tak je to na pováženou. Neumím si představit ten odměněný traktor ani traktor na koberci u Čuby, kterak objasňuje proč málo pracoval. Traktor, traktorista - éto vsjo ravno. Ten text ze Slovenské akademie věd je domyslitelný (pochopitelný), avšak poněkud neakademický, spíše takový holičský žargon. I to je daň tomu dynamickému myšlení...
A včil zpět k (archaické?) Tatrovce.
____

A jako přídavek pozdrav ze zdravého bavorského venkova: http://bayerwaldradio.radio.de/
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 824
Registrován: 10-2007
Odesláno Středa, 20. března 2013 - 13:06:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak já mám taky rád pohodu, staré časy a ověřené hodnoty, však jsem taky rak a veteránista a všechny ty věci, nad kterýma manželka pořád kroutí hlavou. Jenže lidi jsou bohužel nejdravější šelmy na této planetě a tak se nám ten dravý rychlý svět cpe všude. Tak se alespoň snažím ze všech sil mu nějak porozumět.

U té Tatrovky vidím problém v tom, že tu konzervativnost si může dneska dovolit jedině podnik, který je silný na trhu, a to ona není. A i takový musí dneska neustále pracovat na tom, aby o to nepřišel. A to stojí kapitál. Bohužel Tatra si musí to místo na trhu opět hledat a náklaďák není jako Igráček, který je cetka za pár korun jako impuls k nákupu postačí pocit zvaný nostalgie. Auta, to je odvětví, kde dneska hrajou jen velmi silní hráči a i ti se musí spojovat, aby omezili náklady. Co bude dělat firma, která je takhle v dluzích? Prostě mám strach, že už je trochu pozdě.

Škodovka měla štěstí na VW a taky, protože štěstí přeje připraveným, měla rozjetý byznys pod svou vlastní značkou s Favoritem, takže ta akvizice měla výhody pro obě strany a obě strany mohly získat - AZNP přístup ke zdrojům (peníze, know-how, lidi) velkého a silného hráče, VW získalo dobrý produkt s dobrou značkou a vlastními výrobními a vývojovými kapacitami. Obávám se, že Tatra v současné situaci má možná nějaké produkty, ale ty se, jak vidno, pod vlastní značkou neprodávají (i když si můžeme namlouvat, jak ta značka má úžasnou historii, realita nám ukazuje, že to tak v tomto případě nefunguje). Takže akvizici silným hráčem, který by zachoval značku a výrobky si neumím představit, ta fabrika v podstatě ani žádnému silnému hráči nekonkuruje, aby si jí vůbec všiml. Takže přijde někdo, kdo nalije do té fabriky miliardy, aby měl svoji značku a fabriku na náklaďáky? Proč? Připadne někomu jako zajímavé pustit se do křížku s Ivecem, Mercedesem, Kamazem, DAFem a já nevím kým ještě, aby jim urval kus trhu a vydělal na tom prachy? To nevypadá jako příliš perspektivní byznys pro investora. Když si to spočítá, tak mu snad musí vyjít jako zajímavější (objem zisku, míra rizika) investovat do něčeho jiného.
že_by
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4064
Registrován: 6-2007
Odesláno Středa, 20. března 2013 - 13:43:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rišane, tak tohle (824) bych mohl podepsat také. Škoda + VW, to byl pro CZ/CS sňatek století. A ti nepřejícníci, kteří tomuhle chtěli bránit, se jen "odkopali" a ukázali, jakou geopolitiku vyznávají.
A v tomto geopolitickém duchu se, obávám, můžeme nyní dívat i na Tatru. Zatím toho na povrch mnoho neproniklo, ale z toho, co bylo publikováno, už lze sledovat linii Tatra - J&T - Ruské zájmy. To už na dalšího Hanse Ledwinku v Kopřivnici/Nesseldorfu nevypadá. Tam může být zázrakem zachování latinky...

Informace si z prstu necucám, ale veškeré zdroje sem prásknout nehodlám, tak alespoň to všeobecně známé:
http://ekonomika.idnes.cz/tatra-podana-v-drazbe-za-176-milionu-ko run-fd4-/ekoakcie.aspx?c=A130315_103752_vary-zpravy_klu
http://ekonomika.idnes.cz/skupina-j-t-prodala-rusum-strojirenskou -spolecnost-ckd-blansko-pws-/ekoakcie.aspx?c=A100324_150413_ekoak cie_vem

a také pro zajímavost:
http://ekonomika.idnes.cz/chladici-veze-praha-prijdou-o-zakazku-v -polsku-fqp-/ekoakcie.aspx?c=A130313_164006_ekoakcie_neh
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1079
Registrován: 11-2006

Odesláno Středa, 20. března 2013 - 16:42:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já jsem mlaďoch, přesto hrozná konzerva v mnoha věcech. Nejraději bych aby jediná nákladní auta byla Tatra a Liaz, do práce aby mě vozila pohodlná Karosa, kam jsem se narozdíl od Iveca a Volva se svými 190cm vešel, v garáži aby mě stála Škoda a bydlel bych si v krkonošské roubence a do lesa na dřevo jezdil Zetorem nebo Nivou :D Taky s tímto přístupem v dnešním světe trochu narážím :D. Svět je uspěchaný jak říkáte správně, na tradici se nehledí.

Přesto mám, co se Tatry týče, trochu jiný názor. Neřekl bych, že žije jen z tradice. Zatím se drží a to i s vedením, které jí asi moc dobře nevedlo. Jestli-že se kašle na tradice, tak v tom musí být něco jiného. V Austrálii, na Sibiři nebo indická armáda, ti na naší tradici z vysoka..víte co. Tatra má prostě unikátní podvozek, to není tradice, to je pravda. Tradici bych viděl v tom, kdyby do dnes dělali osobáky s proudnicovou karoserií. Ta roura kromě terénních vynikajících vlastností nekroutí celý auto, více uveze. Do technických detailů zacházet nebudu, protože o nich moc nevím.
Kdyby dělala stále neodpruženou, zastaralou kabinu na bázi T815, která se od dob jejího vývoje moc nezměnila, asi by to bylo špatný. Ale nyní je tu ,,sedmička", neotřelý design, vynikající auto. Nový Phoenix, spojení dobré kabiny s dobrým podvozkem. Navíc se teď vyrábí na plný plyn i o víkendech. Nemyslím si, že by se neprodávali. Jen prostě Tatra je pro určitý segment. Asi je taky trochu drahá (alespoň o 815 to ve srovnání s konkurencí platilo).
Uvidíme, jak to půjde teď, poptávka prý je, ale chyběl zájem a prachy. Byť jsem konzerva, tak se jako Risan snažím tomu všemu porozumět a zorientovat se v tom. A tak byť to vidím nerad, tak nejlepší řešení by bylo asi spojit se s tím DAFem. Za výhodných podmínek.
že_by
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4067
Registrován: 6-2007
Odesláno Středa, 20. března 2013 - 18:20:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

DAF - Viz výše. Z toho smrdí KAMA3 nebo jiné křídlo kágébácké špíny.
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8532
Registrován: 10-2003

Odesláno Středa, 20. března 2013 - 21:17:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jeden přechodový typ:


na tachometru měl 40000 km

(Příspěvek byl editován uživatelem 3260.)

ČESKÉ REGISTRAČNÍ ZNAČKY VELKÝ MĚSTSKÝ OKRUH BRNO
Hroch.R420
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 178
Registrován: 8-2011

Odesláno Středa, 20. března 2013 - 22:14:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano Tatra má sice super podvozek do terénu,ale kde se dneska denodenně jezdí v takovým marastu? A všude je nějaký to JCB po ruce,který ten západní oplastovaný stroj vytáhne. A dneska rozhoduje cena a zase cena,nikoho nezajímá jak dlouho to vydrží po skončení leasingu,auto je jen kus,doplatit někdy ani to ne a hned vzít další,hotovo dvacet. A to že Tatra bude žít z minulosti a dokola opakovat tu mantru "vždyt' co se prodalo Tater do Ruska",to prodeje nezvýší.
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1080
Registrován: 11-2006

Odesláno Středa, 20. března 2013 - 23:38:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lomy, lesy, pouště atd. Nejde jen o náš region. A jak říkám, nejde jen o terénní vlastnosti. Na nosnost taky hraje roli. Z čeho by podle Vás tedy měla dělat, aby se udržela? rámový podvozek, který mají všichni? to spíš potopí automobilku, jež není na výsluní. Naopak podle mě musí mít něco, co nikdo nemá.
Mojmir
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 222
Registrován: 4-2004

Odesláno Středa, 20. března 2013 - 23:42:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hroch:Přesně tak.Tatru mám rád,5let jsem sní jezdil a nikde mne nenechala.ALE,kdyby ta tatrovácká koncepce byla tak skvělá jak se píše v diskuzích a kecá v hospodách,tak to dělá celý svět.Ale až na pár vyjímek ticho po plešině.
Hroch.R420
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 180
Registrován: 8-2011

Odesláno Čtvrtek, 21. března 2013 - 07:35:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirous já netvrdím že maj dělat něco co maj všichni,já jen říkám a tady Mojmir to potvrzuje,že to není to,kvůli čemu by zákazníci trhali v Kopřivnici ruce. Když říkám že je to dneska o ceně,tak je to o ceně a Tatra zrovna nejlevnější není. To co se v lomu nebo jinde naloží na Tatru,to se naloží i na Volvo,Man,Mercedes,apod,takže tady taky výhoda není.
Za další,žádná servisní sít na západě,kup si auto když nejbližší servis bude na stovky km daleko? Pokud nebude využita servisní sít Dafu,tak není šance někam na západ prorazit.
A za další "prozákaznický" přístup,my máme Tatru s rourou která se prodávala do Ruska a vy si přijdte k nám o ní poprosit. Vážně se v dnešní době takhle dá chovat k zákazníkům? Jo a hlavně si nevymejšlejte moc kravin,pač to za A) neumíme nebo za B) se to tak nikdy nedělalo.
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1081
Registrován: 11-2006

Odesláno Čtvrtek, 21. března 2013 - 09:14:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mojmíre: on to ani nikde jinej dělat nemůže
Hroch: s tím souhlasím, proto říkám, že šanci vidím se spojení s Dafem. A přesně ten prozákaznický přístup je třeba změnit a třeba to změní nové vedení.
Mojmir
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 223
Registrován: 4-2004

Odesláno Čtvrtek, 21. března 2013 - 10:23:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirous:
Máš na mysli patent?Opět platí,že kdyby kocepce tatra byla tak skvělá tak jej někdo odkoupí.
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3813
Registrován: 2-2005
Odesláno Čtvrtek, 21. března 2013 - 11:30:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No on kvůli té rouře si tatru nikdo nekoupí. Ona ve své nejslavnější době byla tatra asi unikátní tou průchodností terénem, ale dneska už se v terénu podobně pohybuje kdeco (ostantn vzpomeňme V3S bez roury, na kterou kam se tatra vždycky hrabala). A další moment - v době největšího rozmachu s podobně průchozí auto nevyrábělo nikde v zemích jejího hlavního odbytu, tj. RVHP. Tam se ten žvást o unikátnosti a nepřekonatelnosti živil snadno...navíc na Sibiři Voloďa nemusel vypouštět vodu...
K tomu přičtěme chybějící marketing a servisní síť, nejspíš nepružná obchodní politika a máme na stole důvody, poč je Tatra tam, kde je..Historie je fajn, ale ne na uživení...
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1082
Registrován: 11-2006

Odesláno Čtvrtek, 21. března 2013 - 14:13:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To jsou vše slova kritiky, a máte taky návrh co s tím? nebo vlastně důvod, proč se Tatra přeci jen prodává? Já nevím, ale co říkáte jsou všechno ,,žvásty o unikátnosti" z RVHP, ale dnes to stejné tvrdí v Austrálii a nebo hasiči v USA, a neslyšel jsem tedy ani českého hasiče, který by řekl, že raději bude jezdit ze Scanií než s Tatrou. Tatra se taky méně kroutí, pohodlí v terénu je mnohem lepší. Já nejsem odborník na náklaďáky, ale přeci jen, není na tom něco??

V3S projede víc, ale taky je jinak zpřevodovaná a o dost lehčí.
mardob
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 85
Registrován: 1-2013

Odesláno Čtvrtek, 21. března 2013 - 14:17:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aston Martin Tomia Okamury. Jednoho hezčího si rozmlátil na náledí, a i jinej než tenhle liščí nebyl okamžitě k dodání. Jinak pro pana Okamuru občas pracuju a to nejen kvůli kšeftu,ale že s ním plně souhlasím.Vše super O.K.
Mojmir
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 224
Registrován: 4-2004

Odesláno Čtvrtek, 21. března 2013 - 14:57:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirous:No to co udělala teď.Napojit se na velkého výrobce a dělat v malých seriich a v kusových specialech.Sny o velkovýrobě jsou pryč.Ale i v tomto segmentu je konkurence.http://www.ginaf.cz
Přeji Tatře úspěch.
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3814
Registrován: 2-2005
Odesláno Čtvrtek, 21. března 2013 - 16:37:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirous: To jsou sice slova kritiky, ale nikoliv Tatry jako auta a jako značky. To jsou slova kritiky dlouhá léta udržované fámy... Notabene kritika nemusí být vždy doprovázena návodem, jak z toho ven, on ani nemusí vždycky existovat. ale lhát si do kapsy je nejlepší cesta, jak se z toho nikdy nevymotat.
Jinak co se týká pohodlí v terénu (i na silnici), to je samozřejmě pravda, polonáprava je daleko plavnější při překonávání děr. Kroucení je v praxi těžko použitelné kritérium, zrovna ta V3S se kroutí jako prase a na funkci to nemá vliv...Co se týká názoru hasičů, platí přesně to, co napsal Risan, ten, kdo kupuje, není totožný s tím, kdo s tím jezdí, a rozhoduje se tedy podle úplně jiných kritérií.

(Příspěvek byl editován uživatelem Slim.)
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8511
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 23. března 2013 - 08:53:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Idnes se snaží nabourat moji představu, jaké auto by mělo parkovat v garáži během následujících tří měsíců, neboť mě předposledním článkem zlákali na Fiat Croma druhé generace a včera k myšlence Lancii Lybry, přes níž jsem se dostal k luxusní Lancii Thesis. Má někdo nějaké zkušenosti s výše napsanými vozy? Budu za ně jen rád :-)

Fotky na MHDFOTO blog na iDnes.cz
Říkejte mi MMM
Be ecological. Take the bus, take the train! Be clever use public transport!