K-report
 

Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 15. 03. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Automobily, lodě a letadla » Auta - vše okolo nich, historky, zážitky, postřehy, fotky atd. » Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 15. 03. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9821
Registrován: 3-2005

Odesláno Pondělí, 11. března 2013 - 14:17:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na třípruhu směrem z Ostravy předjíždím pravým naprosto pravidelně a podle zákona. Pokud jedu v pravém pruhu na úplně prázdné dálnici, v prostředním dojedu auto, nejsem povinen přejíždět jak debil tři pruhy tam a zpátky. Někde jsem viděl rozhodnutí správního orgánu v podobném případě.
ad.zavinění nehody - podle čeho soudíte, že by byla vina za nehodu na vaší straně, pokud by se někdo rozhodl přejet do pravého?

VDL Futura - Coach of the Year 2012!!!
VDL Citea - Bus of the Year 2011!!!
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4153
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 11. března 2013 - 14:41:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No nevím, naštěstí jsem to řešit nemusel, ale zřejmě by na mě chtěli hodit porušení § 17 odst. 1 zákona č. 361/2000 Sb. (předjíždí se vlevo)

Onen expert sice porušuje § 12 odst. 1 téhož zákona (jezdí se v pravém pruhu) a ještě § 12 odst. 5 (Přejíždět z jednoho jízdního pruhu do druhého smí řidič jen tehdy, neohrozí-li a neomezí-li řidiče jedoucího v jízdním pruhu, do kterého přejíždí), nicméně se obávám, že by se vymlouval, jak něco musel objíždět, třeba díru, a jak když to šlo, tak se vracel do pravého a vůbec by nečekal, že ho zprava někdo bude podjíždět... a že by tím třeba i přesvědčil, případně by jízda v prostředním pruhu byla shledána jako méně závažný delikt než předjíždění vpravo.

Podle čeho vy soudíte, že "nejste povinen přejíždět jak debil tři pruhy tam a zpátky"?
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9822
Registrován: 3-2005

Odesláno Pondělí, 11. března 2013 - 15:16:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

odkaz - není to sice přesně ono ale viděl jsem závěr ze správního řízení, který zněl podobně.

VDL Futura - Coach of the Year 2012!!!
VDL Citea - Bus of the Year 2011!!!
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4154
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 11. března 2013 - 15:40:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aha, díky. Tak to rád vidím, že i oficiální názor je (může být) takovýto.

Já bych se taky asi v případě potřeby snažil bránit tím, že "Je-li na pozemní komunikaci o dvou nebo více jízdních pruzích v jednom směru jízdy taková hustota provozu, že se vytvoří souvislé proudy vozidel, v nichž řidič motorového vozidla může jet jen takovou rychlostí, která závisí na rychlosti vozidel jedoucích před ním, mohou jet motorová vozidla souběžně (dále jen "souběžná jízda"); přitom se nepovažuje za předjíždění, jedou-li vozidla v jednom z jízdních pruhů rychleji než vozidla v jiném jízdním pruhu" (§ 12 odst. 3), přičemž ostatní to taky asi viděli na souběžnou jízdu, když nikdo nepřejel do pravého.
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3776
Registrován: 2-2005
Odesláno Pondělí, 11. března 2013 - 15:48:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jef: neviděl bych to takhle, právník by se nejspíš otočil na formulaci v nichž řidič motorového vozidla může jet jen takovou rychlostí, která závisí na rychlosti vozidel jedoucích před ním,. Pokud jedou vohnouti v prostředním a levém pruhu a pravý je volný, pak předjížděním tímto pruhem právě tahle podmínka splněna není. A obávám se, že vohnout, který to bez rozmýšlení a pohledu do zrcátka vezme doprava, by to vyhrál ( s výjimkou možná pokuty za blinkr a nepřesvědčení se), protože v takovéto situaci nemá potřebu hledat tam auto, které tam být nemá. A existuje zase jiný judikát, který říká, že účastník silničního povozu není povinen předpokládat, že jiný účastník poruší pravidla.
Sunfreedom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4
Registrován: 5-2010
Odesláno Pondělí, 11. března 2013 - 17:59:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím,
jen doplnění k tomu mému spatřené Rapida (RS). Dnes tam stálo to auto znovu. Tak jen že jsem si nevymýšlel...
kwasi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.197.144.157
Odesláno Pondělí, 11. března 2013 - 18:20:04    Odkaz na tento příspěvek  

Samoparkujici audi :-)
http://www.dump.com/parkingsystem/
Jestli je to pravda nebo videomontaz, nevim. Cetl jsem, ze takoveho systemy se zkouseji. Kwasi
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1072
Registrován: 11-2006

Odesláno Pondělí, 11. března 2013 - 18:23:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové, nevíte jestli se na Ochcávku 1,6i r.v. 2001 už vztahuje ekovýpalné? Asi ano že?
Study
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12562
Registrován: 11-2004

Odesláno Pondělí, 11. března 2013 - 19:26:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Něco tam bude, buď trojka nebo pětka, kdyžtak pohledám. Bez ekodaně to bývalo až někde kolem roku 2005.

Závistivci všech zemí, polibte mi prdel...!
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4830
Registrován: 3-2004

Odesláno Pondělí, 11. března 2013 - 19:33:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pětka je blbost, měl jsem auto z roku 97 a bylo Euro II, tedy za 3000.

Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1073
Registrován: 11-2006

Odesláno Pondělí, 11. března 2013 - 20:20:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pět to určitě nebude, to jsem dával za Feldu, ale našel jsem nějaký tabulky a podle nich se za euro 3 a výše neplatí a tohle je euro 4.

odkaz

(Příspěvek byl editován uživatelem mirous.)
Karosa_B731
Moderátor

Číslo příspěvku: 3893
Registrován: 2-2007

Odesláno Pondělí, 11. března 2013 - 21:05:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V roce 2010 jsem za svojí Octavii z r. 2001 nedával nic (1.8T).

Bus-mafiarádio Zlatá PrahaKiss Delta
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 812
Registrován: 10-2007
Odesláno Pondělí, 11. března 2013 - 21:53:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim: ale vozidla jedoucí před ním jsou jenom ta v jeho pruhu, ne?

...v takovéto situaci nemá potřebu hledat tam auto, které tam být nemá.

A proč tam žádné auto být nemá? To mi nedává smysl. Je-li tam jízdní pruh, tak tam auto být snad může, ne?

Pokud jdu svou rychlostí ve svém pruhu a před sebou nic nemám, nesmím jet rychleji, než auta v průzích nalevo ode mně? Proč? Předjíždění zprava je, když jedu za někým, dojedu ho, uhnu do pravého, předjedu ho a zařadím se před něj. Jinak je to souběžná jízda. Nebo je to souběžná jízda, jen když v pravém přede mnou jede taky auto a taky rychleji? Ale to pak ten přede mnou teda předjíždí zprava a jen já jsem ten hodnej, co jede souběžnou jízdu?
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9824
Registrován: 3-2005

Odesláno Pondělí, 11. března 2013 - 21:56:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad.Risan: Přesně tak.

VDL Futura - Coach of the Year 2012!!!
VDL Citea - Bus of the Year 2011!!!
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10485
Registrován: 8-2002

Odesláno Úterý, 12. března 2013 - 00:10:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nejjednosušší by bylo, kdyby se lidi naučili používat zrcátka (když už je mají) a brát ohledy na ostatní. ale to v cz půjde špatně...

před lety, když jsem ještě neřídil, jsem jel busem z prahy do plzně. na florenci jsme se do sedmistovkový karosy nechvalně známýho klatovskýho dopravce Vratislava Štáhlicha (dnes Autobusy VKJ) všichni nevešli a taxe objevil maník, kterej nás nasměroval k devítikilu stejný fy, bus č.2 ale stál na ulici u výlezu z metra, zřejmě aby nemusel (zbytečně) platit vjezd na autobusák.

takže jsme jeli dva busy v tandemu, naše devítikilo pilotoval zhruba 50letej řidič z UA, česky moc neuměl ani nerozuměl.

v kopci snad od rokycan do plzně, tedy pár km před cílem se stalo, že byly tři pruhy, pravej pomalej pro kamióny. prostředním jelo sedmikilo a my za ním. no a protože novější vůz asi jel líp, náš UA řidič usoudil, že sedmikilo předjede a protože vlevo by asi byl mezi osobákama pomalej, nenapadlo ho nic lepšího, než kolegu podjet pravým.

stala se ale věc - sedmikilo bylo bržděný pomalou avií s plachtou a když jsme byli na úrovni čumáku busu v prostředním, poctivec s avií si řekl, že uvolní místo a přejel do pravýho pomalýho.

náš pilot měl co dělat aby to ubrzdil. seděl jsem vpravo u předních dveří, takže jsem velice dobře viděl co se stalo. na cestě jsem emoce ještě udržel, ale když jsem vylejzal v plzni na CANu, toho osla jsem pěkně zpucoval, i bez znalosti češtiny asi pochopil, že jsem s něčím nespokojenej, jen mu asi chvíli trvalo, než přišel na to o čem je řeč...

dneska jsem prase s bílou dodávkou a občas se stane, že mi v prostředním i levým někdo překáží a pravej je volnej. takže taky někdy pravým "předjedu", ale jak říká jef, snažím se být maximálně opatrnej. speciálně pražáci jsou na nevyužívání pravýho pruhu experti. na někoho můžete blikat, troubit, kašle na vás, stejně neuhne.

zažil jsem i jednoho supertrotla, se kterým jsem jel chvíli stejně rychle on vlevo, já vpravo za kamiónem. byly díry mezi náklaďákama co jely v pravým a tomuhle se nechtělo ani uhýbat doprava, ani zrychlit. proběhly nějaký gesta, nakonec já byl před ním a ten inteligent neudělal nic chytřejšího, než že kamión předjel vysokou rychlostí odstavným a mě to pak před ním (v levým pruhu) zašlápnul. já jsem to očekával, takže se nestalo nic, ale od tý doby si dávám na tyhlety kretény pozor. vybourat se ve 130, nevím nevím jak by to dopadlo... co by na to řekl policajt nebo soudce už by bylo celkem jedno, když jsme mohli být na onom světě.

tabulka P-rekordů, průběžně aktualizovaná
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3780
Registrován: 2-2005
Odesláno Úterý, 12. března 2013 - 08:31:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Risan: Zase mát potřebu hledat problém, kde není. Pokud je vyhláškou povoleno předjíždění jen levým pruhem (mimo město a souběžnou jízdu), pak pokud jedu jako blb středním pruhem, můžu, přestože jsem blb, opávněně předpokládat, že se vedle mne zprava nemá co zjevovat jakékoli jiné auto, protože pokud jede rychleji než já, smí mne předjet toliko zleva. To, že tam je jízdní pruh, je z tohoto hlediska naprosto fuk.

Pokud jdu svou rychlostí ve svém pruhu a před sebou nic nemám, nesmím jet rychleji, než auta v průzích nalevo ode mně
Ano, přesně tak, opět s výjimkou města a souběžné jízdy.

Předjíždění zprava je, když jedu za někým, dojedu ho, uhnu do pravého, předjedu ho a zařadím se před něj. Jinak je to souběžná jízda.
Nikoliv.

Nebo je to souběžná jízda, jen když v pravém přede mnou jede taky auto a taky rychleji? Ale to pak ten přede mnou teda předjíždí zprava a jen já jsem ten hodnej, co jede souběžnou jízdu?
Točíte se na detailech - ano, z textu vyhlášky nelze jednoznačně vyčíst, kdy souběžná jízda začala..;-))teoreticky pokud jedete za někým v pravém puhu rychleji, dalo by se to posoudit jako souběžná jízda vaše a kdyby někdo moc šťoural, tak nikoliv toho prvního - vzato ad absurdum z dikce vyhlášky v podstatě vyplývá, že ten první v tom souběžně jedoucím pruhu předjíždí prava, protože jeho rychlost není závislá na rychlosti vozidel jedoucích před ním.
Ale obávám se že my dva se v tomhle opět ve vší slušnosti zásadně neshodnme, jen říkám, že to, co Vy popisujete (jízda ustálenou rychlostí v jednom jízdním pruhu a přitom předjetí vozu v levém pruhu) je klasické předjetí zprava bez ohledu na to, odkud kam jste vybočil nebo nevybočil. V důsledku to totiž navozuje situaci, kterou popisuje Pavel2 a účelem toho ustanovení je tomuhle zabránit.
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3781
Registrován: 2-2005
Odesláno Úterý, 12. března 2013 - 08:48:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...ještě jsem trošku zagooglil ve vyhlášce za účelem přesného definování:

§ 12 Jízda v jízdních pruzích
(1) Mimo obec se na pozemní komunikaci o dvou nebo více jízdních pruzích vyznačených na vozovce v jednom směru jízdy jezdí v pravém jízdním pruhu. V ostatních jízdních pruzích se smí jet, jestliže je to nutné k objíždění, předjíždění, otáčení nebo odbočování.

Čili zákon vůbec nepředpokládá, že je pravý pruh volný a někdo jede v levém, ale v tom se shodujeme.

(3) Je-li na pozemní komunikaci o dvou nebo více jízdních pruzích v jednom směru jízdy taková hustota provozu, že se vytvoří souvislé proudy vozidel, v nichž řidič motorového vozidla můe jet jen takovou rychlostí, která závisí na rychlosti vozidel jedoucích před ním, mohou jet motorová vozidla souběžně (dále jen "souběžná jízda"); přitom se nepovažuje za předjíždění, jedou-li vozidla v jednom z jízdních pruhů rychleji ne vozidla v jiném jízdním pruhu.
Všimněte si zejména vytučněných slov, to Vámi popsané varianty nesplňují

§ 17 Předjíždění
(1) Předjíždí se vlevo. Vpravo se předjíždí vozidlo, které mění směr jízdy vlevo a není-li již pochybnosti o dalším směru jeho jízdy.

Čili mimo diskuzi, souběžná jízda je jasně definovaná ( s výjimkou již zmíněného prvního vozidla, ale kdo určí v takovémhle provozu, které vozilo je první?)
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10488
Registrován: 8-2002

Odesláno Úterý, 12. března 2013 - 09:35:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

slime, děkujeme za definice, myslím, že teď už je to jasný.

k úplný spokojenosti mi ovšem chybí recept na ty blbce, který se trvale drží v levým nebo prostředním pruhu a přes všechny signály odmítají uhnout. máš nějakej nápad?

tabulka P-rekordů, průběžně aktualizovaná
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 813
Registrován: 10-2007
Odesláno Úterý, 12. března 2013 - 09:42:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim: točím se na detailech, protože Vy jste ve svém příspěvku 3776 sám naznačil, že tyto případy budou rozhodovány právě tak.

Nicméně máte pravdu, že se neshodneme, protože jste vytučnil ty souvislé proudy, ale já jako pomalejší jedinec pořád nechápu, jestli ty souvislé proudy musí být ve všech pruzích nebo stačí jen v některých, při jaké vzdálenosti mezi vozidly jde už o souvislé proudy a při jaké ještě jde jen o běžný provoz na dálnici a kolik vozidel je třeba k tomu, aby to bylo možno prohlásit za "souvislý proud".

Sám jste nedokázal vyřešit případ, který jsem naznačil, že totiž za každou legální aplikací pravidla o souběžné jízdě se podle Vašeho výkladu zákona může skrývat pirát, předjíždějící zprava (ten na čele souvislého proudu).

Já celkem chápu, že takové věci se nedají popsat v zákoně tak, aby to bylo úplně jasné a aplikovatelné v každé sitaci. Nejvíc mne ale vyděsilo, že účelem toho překombinovaného a přece nedokonalého ustanovení je zabránit situacím, jako popsal Pavel2. Doteď jsem žil v domnění, že na zabránění takovým situacím stačí jen to jednoduché pravidlo, že totiž když přejíždím z pruhu do pruhu, podívám se nejdřív, jestli je tam volno. Ale to my zřejmě nemůžeme po řidičích chtít, tak raději zkonstruujeme pravidlo, že vpravo ode mne nemá nikdo co dělat. A protože to je samo o sobě absurdní, zkonstruujeme ještě absurdnější výjimku o souběžné jízdě, aby tomu jednomu absurdnímu ustanovení nebylo smutno.
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4155
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 12. března 2013 - 10:38:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A no tak kdybychom se opravdu srazili (když já pojedu v pravém a pomalejší vozidlo z levého vlítne bez podívání přede mě/do mě), tak mi někdo dokáže, že kromě "vláčku" v levém pruhu nejelo nic přede mnou v pravém a nebyly tam tudíž ty "souvislé proudy"?
(je dobré vědět, co má člověk tvrdit)
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6390
Registrován: 5-2004
Odesláno Úterý, 12. března 2013 - 11:01:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak on je to trošku absurdistán....

1) pojedu pravým a veprostřed se bude někdo courat. Čili tím pravým dojedu na úroveň toho v prostředním, zde uberu a "synchronizuju se" čumák na čumák s tím vlevo. "když přidá on, přidám já". Nesmím ho ale předjet - musím se stále držet po jeho pravém boku....

2) pojedu takovou rychlostí jakou mi umožňuje ten v dáli přede mnou v tom pravým pruhu. To ale asi nejspíš loudala vlevo předjedu...

Jinak ochota uhejbat "do děr" mezi kamiony by asi byla vyšší kdyby ti spěchající umožňovali bez problémů zase zpětné zařazení za účelem předjetí dalšího a ne že honem přidaj aby tam dotyčnýho co jede 120 zavřeli a donutili ubrat na 85. To samozřejmě nevyžaduje zákon a nárok na to nemaj - jen se pak nelze divit že neuhnou do každý stometrový mezery...
že_by
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4030
Registrován: 6-2007
Odesláno Úterý, 12. března 2013 - 11:04:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Jef (a ostatní)
Asi je to všechno otázka zajištění svědků, což je na dálnici problém. Něco může vyřešit kamera v některém z dotčených aut nebo na mýtné bráně. Rozhodně je lepší se nezbořit, ale i do sebeopatrnějšího a předvídavého řidiče může někdo fláknout z blbosti či po zdravotním kolapsu. Na svá auta jsem si nikdy nenakradl a tak je pro mne šestimístná částka vždy velmi citelná položka v rozpočtu - stejně jako pro většinu motoristů v CZ. Takže pravopředjíždění je pro mně strašák - byť už jsem to také snad jednou v životě v zoufalství risknul. Nicméně za podobně riskantní považuju řádné předjíždění zleva např. úzkým levým pruhem při rekonstrukcích silnic nebo tam, kde jsou uprostřed jen lana místo svodidel. Samostatnou kapitolou je předjíždění v zimě, kdy pravý pruh je uklizený, ale jede v něm aviatik nebo jiný "expres", zatímco v levém pruhu je břečka.
Zkrátka nejdůležitější je vždy se vrátit celí a zdraví domů.
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3787
Registrován: 2-2005
Odesláno Úterý, 12. března 2013 - 13:22:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel2: recept na blbost bohužel není v žádné vyhlášce...
Risan: jako až takto pomalejší jedinec byste možná měl zvážit řízení vozidla, bez urážky. Pokud budete za jízdy do této hloubky rozebírat každý odstavec vyhlášky, buď nikam nedojedete nebo to do Vás někdo napasuje během analýzy paragrafu.
Normální lidi v tom nevidí nic překombinovaného a ani to není účelové ustabnovení, které má zabránit tomu, co popisuje Pavel2: Postě je dáno, že předjíždí se zásadně vlevo a tečka. Ustanovení o souběžné jízdě ošetřuje (trochu v duchu Vašeho právně puristního uvažování) stav, kdy je plná víceproudá silnice a z nějakého důvodu (třeba ta avie v levém pruhu) jede pravý (nebo pravější) pruh rychleji než levý (nebo levější). Toto ustanovení říká, že v takovém případě se nejedná o předjíždění a nevztahují se na něj ustanovení platná po předjíždění. Vzato trochu ad absurdum, takový způsob jízdy by byl zakázán na přechodech, v křižovatkách, vztahovaly by se na něj i tyto zákazy:
- zvyšovat rychlost jízdy ani jinak bránit předjíždění (ten pomalejsí pruh by nesměl zrychlit, až avie odbočí)
- nepředjíždět, jestliže by se nemohl bezpečně zařadit před vozidlo nebo vozidla, která hodlá předjet - v tomto případě naprosto nerealizovatelné
- nepředjždět na přechodu pro chodce nebo na přejezdu pro cyklisty a bezprostředně před nimi

Takže v tom zbytečně hledáte šikanózní ustanovení po předjíždějící zprava. Prostě předjíždění zprava je zakázáno a šmytec.
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 814
Registrován: 10-2007
Odesláno Úterý, 12. března 2013 - 15:19:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim: slibuju, že to svoje řidičské oprávnění zvážím (mělo by se vůbec při řízení zakázat přemýšlet, a pokrok nezastavíme, takže na to jistě ještě dojde). Pro Vaše uklidnění - když píšu na k-report, tak neřídím. Ale líbí se mi, že z původní celkem akademické diskuse nad důvody, proč asi předjetí zprava na dálnici je škodlivé, jsme se dostali k argumentačně neprůstřelnému "je to zakázáno a šmytec."
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3790
Registrován: 2-2005
Odesláno Úterý, 12. března 2013 - 16:26:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jojo, je to tak...je to zakázáno, takže na silnici šmytec a tady si můžeme akademicky diskutovat, jestli je to dobře nebo jak by to mělo být. Ale postoj (nikoliv Váš) "je to kravina, tak na to seru a jedu si podle svýho," ten je průstřelný nejen argumentačně..potože tohle je postoj, se kterým se fakt na silnici pokud možno lézt nemá.
Pro upřesnění- tady se nezačalo diskutovat, jestli je předjíždění zprava škodlivé, ale jestli je to vůbec porušení něčeho. Viz speciálně Vaše argumenty. Takže moje formulace byly vedeny snahou dokázat, že to je nepochybně porušení něčeho.
Mr_plecháček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 841
Registrován: 5-2008

Odesláno Úterý, 12. března 2013 - 19:45:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirous: Pokud se pamatuju dobře, tak od rv. 2000+ mají auta povinná Euro3, tudíž ekopoplatek žádný.

Správný autobusák potřebuje pět rukou... První rukou točit volantem, druhou řadit, třetí je potřeba zdravit kolegu, čtvrtou troubit na okolní havěť a pátá musí být vyvalená v okně.

ICQ: 432-642-789

Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 815
Registrován: 10-2007
Odesláno Úterý, 12. března 2013 - 19:59:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim: nic proti tomu, že organizaci systémů jako je doprava prospívá dril a disciplína, to už jsem tady několikrát řekl a snad za to mám u Vás nějaké malé plusové body, protože vím, že slepé dodržování konvencí považujete za jediný způsob, jak udržet civilizaci. Sám mám zkušenosti třeba z letectví, kde dril je základ.

JENŽE: ono to v současné silniční dopravě nefunguje a fungovat nebude, protože celá řada těch omezení lidem nedává smysl a tudíž motivace je dodržovat je nízká. Můžete se nad tím vztekat, jak chcete, ale takoví jsou lidé. Zatím se věří, že náhradou přirozené motivace může být represe. Jenže v tak masové záležitosti jako je současný motorismus by musela represe dosáhnout takové masovosti, že se mi jen z té představy chce zvracet. Další možností je zbavit lidi možnosti uvažovat nad tím, co dělají (viz film Matrix a jak to dopadlo). No a pak je možnost minimalizovat omezení, která lidem nedávají smysl.

Z tohoto pohledu pak vypadá akademicky přístup "je to zakázáno, a šmytec" (protože, jak vidíme kolem sebe dnes a denně, nefunguje a fungovat nebude, lidi budou o omezeních vždy přemýšlet a pokud jim vyjde, že je to blbost, tak je třeba někteří poruší) a přístup "pojďme si vyjasnit, jaký to má smysl" naopak působí velmi prakticky.
Novotný J.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.20.128
Odesláno Úterý, 12. března 2013 - 20:22:44    Odkaz na tento příspěvek  

Ještě k předjíždění pravým pruhem: zde je stanovisko ministerstva dopravy otištěné ve Světě motorů.
Doktor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2358
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 12. března 2013 - 20:29:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinak ochota uhejbat "do děr" mezi kamiony by asi byla vyšší kdyby ti spěchající umožňovali bez problémů zase zpětné zařazení za účelem předjetí dalšího a ne že honem přidaj aby tam dotyčnýho co jede 120 zavřeli a donutili ubrat na 85. To samozřejmě nevyžaduje zákon a nárok na to nemaj - jen se pak nelze divit že neuhnou do každý stometrový mezery...

Odkaz na kamiony je pouhou výmluvou. Jev, kdy jedinci zatvrzele dlí ve středním pruhu či v levém pruhu v případě úseku o dvou pruzích, se hojně vyskytuje i v době s minimálním či omezeným provozem kamionů (kupříkladu při mé včerejší večerní jízdě po třípruhovém pražském úseku D1 byl na dálnici slabší provoz téměř bez kamionů, přesto veškerý provoz se odehrával ve středním pruhu, pravý zel prázdnotou). Jev, kdy někdo zatvrzele blokuje rychleji jedoucí vozidla je projevem naprosté ignorance a bezohlednosti. Stejný, jako je svícení zadními mlhovkami při vzdálenosti mezi vozidly na dohled či dokonce při jízdě v souvislém proudu vozidel. Jestliže jsem dojet jiným vozidlem, logickým výstupem této situace je skutečnost, že ono vozidlo jede rychleji než já, z čehož plyne, že bych ho neměl blokovat a měl bych se zařadit do pravého pruhu, aby mě mohlo rychleji jedoucí vozidlo předjet. To vše za předpokladu dodržení bezpečnosti takového manévru, což stometrová mezera mezi vozidly v pravém pruhu splňuje. Případné zařazení se do "vláčku" v levém pruhu není úkon, který by vyžadoval speciální řidičské dovednosti.

Blokuje-li někdo zatvrzele levý, resp. střední jízdní pruh, nemám morální zábrany jej předjet zprava, nepovažuji se tím za piráta, který ohrožuje matky s kočárky a důchodce o holi. Přesto tento manévr nemám moc rád a podnikám jej jen výjimečně a s maximální obezřetností. A to ze zde již zmíněného důvodu - jestliže je někdo bezohledný bezmozek blokující provoz, lze u něj očekávat nepředvídatelné reakce jakou může být i nečekané vjetí do pravého pruhu v okamžiku předjíždění. Používání zrcátek těmito jedinci je zřejmě nepravděpodobné. V případě kolize bych sice odmítal nést jakýkoliv podíl na vině, neboť příčinou takové nehody není má jízda v pravém pruhu, nýbrž nedodržení povinností řidiče při jízdě mezi pruhy, ale budu mít způsobenu škodu na vozidle, nedej bože na zdraví a s tím spojené komplikace.

S bezohledností na silnicích se setkávám často, čímž nemyslím mediálními mrdkami ruku v ruce s Tržilem, obecními pohunky či svého času Humlem vytvářenou definici bezohlednosti v podobě démonizovaných pirátů jedoucích obcí rychlostí 60 km/h a po prázdné dálnici 150 km/h, nýbrž myslím bezohlednost ať už v podobě výše zmíněného blokování jízdního pruhu, svícením mlhovkami či takových detailů, jako je "zavření" kamionu na konci stoupacího pruhu, byť uhnutí do levého pruhu by bylo možné, jízda levými koly po středové čáře i v případě překážky v protisměru, kdy by uhnutí ke kraji vytvořilo dostatečný prostor k plynulému objetí protijedoucími vozidly, parkování s olbřími odstupy od předního vozidla, čímž se snižuje parkovací kapacita příslušného místa atd. Přesto stále nedokáži pochopit, jak může někdo takto vypnout mozek, zdráhám se uvěřit, že to nedělá schválně. Vždyť to všechno jsou elementární záležitosti, které pochopí po nějaké době v provozu snad i opice. Přesto jsem neustále překvapován. Myslí si snad zatvrzelí jezdci v středním pruhu, že ten pravý pruh je stoupací, určený jen kamionům?

Závěrem zážitek z nedávné doby z Radotínského mostu (přemostění mezi tunely na pražském okruhu) - při jízdě od D5 ku D1 jsou zpočátku dva pruhy, po napojení nájezdu ze Strakonické se připojovací pruh stává třetím, pravým pruhem pražského okruhu, který dále pokračuje do Komořanského tunelu o třech pruzích - viz obrázek Street View. Blížil jsem se k nájezdu v pravém pruhu, byl minimální nedělní provoz, silnice přede mnou byla prázdná. Od Strakonické se do připojovacího, posléze pravého pruhu blížila dvě vozidla. Logika velí zůstat v připojovacím pruhu a pokračovat jím nadále, neboť se z něj stává plnohodnotný jízdní pruh. Nedokáži pochopit myšlenkové pochody řidičů těchto vozidel, když se rozhodli, že při jejich rychlosti cca 80 km/h přejedou z jejich pruhu přímo přede mě (cca 100 km/h) do středního pruhu, aby nadále pokračovali tímto středním pruhem. Znovu podotýkám, silnice byla v tu chvíli prázdná. Jen já a oni, ostatní vozidla kdesi v dáli. Proboha proč?

železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10489
Registrován: 8-2002

Odesláno Úterý, 12. března 2013 - 20:38:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Novotný J.:
to nám teda pan tiskovej mluvka pěkně pomohl
kdyby se skutečně něco stalo, asi by záleželo kdo by měl lepšího právníka...

zeptám se jinak: jakým způsobem si myslíte, že by měli policajti hlídat, aby se střední a levý pruhy na dálnicích skutečně používaly pouze k předjíždění? na D1 okolo prahy je těch blbců tolik, že je nespočítáte! když se někdo zařazuje do pravýho na třípruhu, je to spíš světlá výjimka, odhadem tak 10% řidičů

přičemž tam ještě nehraje roli faktor tankodrom, ten začíná až někde okolo 25. km (opravte mě pokud se pletu). a podle mě by bylo záhodno, aby hříšníkům existenci těch mantinelů někdo dával zřetelně najevo. jinak se to lidi nenaučí.

tabulka P-rekordů, průběžně aktualizovaná
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4213
Registrován: 12-2005

Odesláno Úterý, 12. března 2013 - 23:46:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pavle mě na pomalý blokovače levýho pruhu vždy stačila siréna a modrej maják

Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10492
Registrován: 8-2002

Odesláno Středa, 13. března 2013 - 01:06:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

takový věci já s sebou nevozím
a když jedeš přes prahu k brnu, to abys to měl zaplý ímrvére...

tabulka P-rekordů, průběžně aktualizovaná
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4214
Registrován: 12-2005

Odesláno Středa, 13. března 2013 - 03:40:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to zas né páč by to bylo moc vokatý a dostal bych se na úroveň pirátů
vono stačí houknout na ty otrlý modře bliknout a v tichosti mazat dál

Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3797
Registrován: 2-2005
Odesláno Středa, 13. března 2013 - 08:16:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Risan:
, že slepé dodržování konvencí považujete za jediný způsob, jak udržet civilizaci.
Jak přežít na silnici je přesnějí. Příklad s letecvím je velmi namístě, tam je to o o snazší, že se tam nepohybují debilové, co si řidičák koupili a mají pocit, že mohou všechno.
celá řada těch omezení lidem nedává smysl a tudíž motivace je dodržovat je nízká.
Bohužel komunismus nás načil ojebávat všechno a vždy a průměrný vohnout prostě neuznává jakákoli pravidla, pokud mu nehrozí rána bičem, a nerespektuje je bez ohledu na to, jestli je považuje za rozumná nebo ne. Vohnout bohužel není od toho, aby posuzoval, co má smysl, a to se rozhodl dodržovat. Protože takhle můžete uvažovat Vy i já (soudně), ale taky Trpišovský nebo Janoušek nebo nějakej Čurda od Semil, kterýmu nějak nedával smysl zákaz pití alkoholu při řízení, když má jen slabejch 8 promile.

lidi budou o omezeních vždy přemýšlet a pokud jim vyjde, že je to blbost, tak je třeba někteří poruší)
S tím přemýšlením před porušením já teda nesouhlasím naposto zásadně. Hledáte v lidech lepší stránku, kterou z 99% nemají. Navíc je plno důvodů pro mnohá omezení, které sebevětším přemýšlením neodhalíte, ale ta omezení smysl mají.
Souhlasil bych s Vámi v tom, že často nepřemýšll ten, kdo ta omezení instaloval, ale není na každém řidiči, aby to posuzoval při jízdě.
Ostatně osmdesátku na jižní spojce a padesátku na magistrále dodržujeme proč? protože si myslíme, že to má smysl? I kdyby tam nebyly radary? Chachá....
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 816
Registrován: 10-2007
Odesláno Středa, 13. března 2013 - 10:05:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim: jenže k nápravě lidí je třeba v nich právě tu lepší stránku povzbudit. Jak jinak byste to chtěl udělat? Nevěřím, že lidi jsou z podstaty špatní. Možná máte jen nevhodné měřítko, co je dobré a špatné, proto máte tak katastrofální výsledky měření (99%). Ale o tom jsme již diskutovali moc a smysl to nemá.

Chci říct ještě jedno: proč asi "komunismus nás naučil ojebávat všechno?" Myslím si, že lví podíl na tom měla právě přebujelost nesmyslných pravidel. Mimochodem, na to taky ten režim zašel. Na přebujelost nesmyslných pravidel, které lidem vadily, a nebylo dost fízlů, kteří by je vymáhali. Tož směle zopakujme tuto chybu. I když vlastně teď máme fízlů víc. Ale pořád je to málo. Fungovat to začne pořádně, až bude každý občan mít svého fízla.

Nemyslím si, že lámat nad tím hůl proto, že Trpišovský nebo Čurda nebudou dodržovat pravidla ani tak, to je přece škoda, ne? Není jistě možné nastavit nulovou přestupkovost, ale většina lidí není jako oni, přesto většina lidí přestupky dělá.
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3800
Registrován: 2-2005
Odesláno Středa, 13. března 2013 - 13:50:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

komunismus nás naučil ojebávat všechno?" Myslím si, že lví podíl na tom měla právě přebujelost nesmyslných pravidel
Přesněji - přebujelost pravidel, o kterých každý věděl, že je ani nikdo vymáhat nebude...a když bylo třeba, posloužila jako klacek, což byl koneckonců hlavní účel jejich vzniku. kromě toho, že nám o zkurvilo charaktery a zarylo nám to pod kůži neúctu k autoritám a zákonům (obojí tehdy bylo k blití), se to s dnešní dobou nedá srovnávat v ničem. Akorát budem muset ještě pár generací vymřít. To povzbuzení dobrých vlastností zní sice krásně, ale jak toho dosáhnout v reálu? Vy máte nápad?
Trpišovský nebo Čurda Vás i mne mohou zabít, kvůli takovým pravidla a zákony vznikají. A pak je šedá masa, která porušuje trošku (parkuje na invalidech, nezastaví před přechodem, nedává blinkry, předjíží zprava, po druhém radaru šlápne na plyn), až tolik nehozí, že nás pobije, al v ůsledku přesně tohle má rozhodující podíl na tom bodelu, který na silnicích vládne. Hovado jako Trpišovský potkáte možná jednou za rok a mezitím Vás denně nasere a ohrozí deset těch šedých.

(Příspěvek byl editován uživatelem Slim.)
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6398
Registrován: 5-2004
Odesláno Středa, 13. března 2013 - 14:15:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"komunismus nás naučil ojebávat všechno?" Myslím si, že lví podíl na tom měla právě přebujelost nesmyslných pravidel"

Komunizmus nepochybně může i za to že dnes opět sněžilo... Mimochodem - podstatná část opruznařízení pochází až z doby poplyšákové, ba nedávné. Od štráfu za převod strašího auta přes denní svícení, zadní mlhovky, povinné zimní gumy, dálniční známky (ano, tehdy fakt byla snaha aby se dálnice využívaly i jako obchvaty obcí...) až po povinné helmy na kolo pro mládežníky. To nemluvě o kamerofízlování na každým kroku. Vše samozřejmě "pro naše dobro a pro naši bezpečnost".

Nechápu jak je možný že jsme dojeli tisícovkou embéčkem až do Ulcineje a nazpátek a já to jako devítiletej přežil když jsem nejen legálně směl (když jsem nezlobil...) sedět i na předním sedadle ale v autě nejen nebylo ABS, ESP, čelní a boční airbagy ale dokonce ani pásy a to ani vepředu. O podstatné části silnic v Jugošce v podobě "prašná" a to i na hlavních tazích nemluvě...
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10496
Registrován: 8-2002

Odesláno Středa, 13. března 2013 - 15:38:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

dneska je jiná doba... host vyhazuje vrchního a tak.

včera vpodvečer u nás na sídlišti před barákem... všechno plný aut, na invalidním místě černej medvěd GL (zmrdikára), značka 1SY xxxx (v plzni). 156 se na mě vykašlali, za 25 minut nebyli schopný přijet. vyholenej páníček cca 35 let s asi 8letou dcerou povídal, že přeci nikde nebylo místo, tak kde měl zaparkovat. no na invalidech přeci, tam si totiž nikdo z místních netroufnem, akorát pablbovi z mělníka je to egál
takže mi doporučil abych se staral o sebe, klasika.

tabulka P-rekordů, průběžně aktualizovaná
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7826
Registrován: 4-2005
Odesláno Středa, 13. března 2013 - 15:44:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To jsou zase problémy.

http://atmosferaci.wbs.cz/
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 817
Registrován: 10-2007
Odesláno Středa, 13. března 2013 - 16:00:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim: jak napsal Petr Vlček, přebujelost pravidel, která poslouží jako klacek, když je třeba, máme stále. Autority a zákony jsou k blití i dnes (vím, že tomu nevěříte a vím, že najdete pár konkrétních příkladů, kdy se to zlepšilo). Vymřít pár generací proto nepomůže, možná jste si nevšiml, ale stav společnosti a státu k lepšímu nové generace tedy ani náhodou nevedou. Nápad mám a už jsem jej tu několikrát prezentoval - zlikvidovat pravdila, která dávají lidem jen malý nebo žádný smysl. To samo posílí ty, které smysl mají. Jenže vy a většina lidí nevěří, že to bude fungovat. Já zase nevěřím, že bude fungovat konstrukce pravidel a jejich vymáhání. Sám napíšete, že Trpišovský nebu Čurda nás mohou zabít a kvůli nim vznikají pravidla, ale všichni vidí, že na ně stejně nefungují.

Všiml jste si, že třeba pravidla o přednosti v jízdě se celkem bez problémů dodržují, ale čtyřicítku v tunelu nedodržuje téměř nikdo? Protože každý ví, k čemu nám jsou pravidla o přednosti, ale nikdo nechápe, proč je v tunelu čtyřicítka, když tam nic není? To jsou jen dva extrémní příklady. Vy řeknete - dáme do tunelu úsekové měření, kamery, automatické rozpoznávání RZ s tiskárnou na složenky a zatočíme s osobou blízkou. Já řeknu - zrušme plošnou čtyřicítku a dávejme ji tam jen tehdy, když se v tunelu bude motat opilec nebo kamión s prasklou pneumatikou.
že_by
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4036
Registrován: 6-2007
Odesláno Středa, 13. března 2013 - 16:43:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Risan (817)
"...Všiml jste si, že třeba pravidla o přednosti v jízdě se celkem bez problémů dodržují..."
Já tedy NE! Stačí se podívat ke každému supermarketu nebo do rezidenčních čtvrtí, kde platí přednost zprava. Nejlépe mi to vysvětlil soused (který se léta živí jako dealer, tedy řidič profesionál!) poté, když jsem se ho zeptal PROČ na dvou křižovatkách při příjezdu k domu nedával přednost zprava. Odvětil mi, že jede po PRŮBĚŽNÉ silnici. No, asi mám velké mezery ve vzdělání, nebo Rišanův příklad s dodržováním pravidla o přednosti v jízdě kulhá na všechny čtyři nohy.
Nicméně dám Rišanovi za pravdu v tom, že přehnané množství, zákazů, příkazů a značek u silnic vůbec vede opravdu k jejich naprostému ignorování a nerozlišování míst, kde je omezení zjevně nutné a míst, kde je značka jen pro zpestření okolí silnice.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6405
Registrován: 5-2004
Odesláno Středa, 13. března 2013 - 17:59:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo, přednost zprava se snad už ani neučí...

Možná by bylo zajímavý zavést systém "porušil jsi předpis a nic se nestalo? Tak menší finanční připomenutí že se to nemá. Porušil jsi a způsobil nehodu? No pak dle závažnosti flastr jak kráva". A ten bych si představoval nejen v zabavení papírů ale například i auta. Dle závažnosti na půlrok, rok nebo navěky prodejem v dražbě.
Ikarosa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 649
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 13. března 2013 - 18:08:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na téma "Jezdím a nesvítím" trochu přiložím :

Tady ať svítěji blbečkové nebo ne ... stejně to vidět není :






Co je horší nevidět stopky nebo blynkry ?...voboje bych řekl.

Přitom to není tak náročné, satči to voprášit třeba; rukou, rukávem, koštětem, kartáčkem na zuby, krtkem, štětcem....zkratka čímkoli krom kladiva a dlažební kostky ...

(Vím, fotky jsou hrozně...berte je prosím vás jako pouze ilustrační.)
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10497
Registrován: 8-2002

Odesláno Středa, 13. března 2013 - 23:05:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

sice se dostanem k politice, ale já vám to sem napíšu...

po listopadu 89 byla taková atmosféra, že si lidi padali kolem krku, tenkrát se dalo něco změnit. ale bohužel tenhle národ si do čela postavil klausovo kliku, která se obrnila mocným heslem pravidel netřeba, všechno vyřeší volnej trh.

od tý doby já počítám novodobej úpadek morálky v český společnosti. za komára by si na invalídech nikdo zaparkovat nedovolil, protože by ho čekal nejen flastr, ale i popotahování v místě bydliště i na pracovišti a už by se to s ním táhlo. takže všichni (až na pár vyvolených) jsme měli stažený prdele a sekali latinu.

klaus a jeho suita nás posléze naučili, že normální je nebát se a krást. někteří to pochopili velice rychle, někteří byli v rodině vedení ke slušnosti a dodnes přemýšlejí, co si ještě troufnout můžou a co už je pro ně za hranou.

do toho přišly nesmyslný normy, že (dejme tomu) každý parkoviště musí obsahovat xy% invalidních míst, přestože nikdy v jeden okamžik je za 10 let nikdo plný neviděl.

výsledek je takovej, že lidí, co dnes - tu více, tu méně - kálí na pravidla všeho druhu, je nadpoloviční většina. takže se pak nedivme, že máme v mnoha věcech pravidla, kde buď nejsou sankce, anebo jejich dodržování nikdo nekontroluje a sankce nevymáhá, případně jsou postihy směšný.

kdyby přijeli na pána v GL medvědovi 156, dali by mu 250 (když ne domluvu), pakliže by moudře pokýval hlavou, nediskutoval a uznal, že skutečně pochybil. kdyby to bylo za 3 litry na místě bez keců padni komu padni, už by si to i leckdo rozmyslel. a když budu svině a 3x ho po městě za den potkám jak něco porušuje a 3x to dostane na místě zacálovat, dá si pozor i prachatej nabob.

kdyby tenkrát na začátku 90s klausovci seznali, že pravidla nejsou jen pro srandu králikům a jednoznačně nějaký potřebujem a budem je vymáhat po frantovi z horní dolní i po panu advokátovi z prahe, mohlo to tu dnes míň smrdět. ale my jsme radši zaprděná malá kotlina s kvetoucím šmejdem a než bysme to řešili, radši se na to vykašlem. bohužel.

tabulka P-rekordů, průběžně aktualizovaná
Vlastimil_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1654
Registrován: 12-2006
Odesláno Čtvrtek, 14. března 2013 - 00:00:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Pavel2: Uvědom si jednu věc. Morálka společnosti se vyvíjí dlouhou dobu. A zničit se dá za dobu nesrovnatelně kratší.
Komunisté od roku 1948 se snažili a do značné míry se jim podařilo, toto fungování společnosti zničit.
A za dvacet let se nepodaří napravit to, co se čtyřicet let ničilo.
A já říkám jednu věc. Na to, čím si naše země za uplynulé století prošla, tak jsme sakra na dobré úrovni.
že_by
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4043
Registrován: 6-2007
Odesláno Čtvrtek, 14. března 2013 - 10:43:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/doprava/clanek.phtml?id=7739 09#utm_source=centrumHP&utm_medium=newsbox&utm_campaign=A&utm_ter m=position-3

Jen aby se nestalo, že tento odkaz už bude patřit jen do komory historická vozidla.
Skomírání Tatry tak také nepřímo navazuje na předchozí příspěvky:
Bolševický rozvrat společnosti, konkrétní továrny i obchodních vztahů. Jednoúčelová socialistickypragmatická orientace na CCCP, armádu a těžký průmysl. Cílený (?) nebo nabubřele hloupý rozvrat po převratu, korupce, nenarovnané vztahy etc. Tohle je rozvrat, který bolševik + postbolševik zvládl totálně. Náprava dříve než za 100 let nebude možná - ani v morálce ani v hospodářství.
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8489
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 14. března 2013 - 18:51:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, ještě za padesát let se budem vymlouvat na průsery let devadesátých. Souhlasím s kolegou Vlastimilem l, v tom, že jsme na dobré úrovni, ale musíme jí chtít neustále zlepšovat. Což, jak víceméně pozoruju, není úplně trendy, spíše se nosí nadávat na to, co se nevede.

takže všichni (až na pár vyvolených) jsme měli stažený prdele a sekali latinu.
Žít ve státě, kdy všichni maj strach a stažený prdele, a kde není svoboda, se mi ale úplně nechce. A fakt, že vnímání zákonů jen podle toho, jak se komu hodí, pochází právě z doby před rokem 89.

Na konsolidaci republiky pochroumané mocnářstvím bylo podle Masaryka potřeba 40 let. Na konsolidaci země zdevastované 40 lety komunistických zrůdností je potřeba minimálně 60 let.

Fotky na MHDFOTO blog na iDnes.cz
Říkejte mi MMM
Be ecological. Take the bus, take the train! Be clever use public transport!
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 818
Registrován: 10-2007
Odesláno Čtvrtek, 14. března 2013 - 20:22:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martine, díky za tu reakci na stažený prdele. Já vidím jako jeden z největších problémů dnešní společnosti právě touhu po tomto druhu řešení - zakázat a vymáhat, protože lidi jsou blbí a nic jiného na ně nefunguje (ale volební právo jim neberte, jen napařit pokutu a zavřít do kriminálu, pěkně po demokraticku!) Ale kde brát ty šiky neúplatných drábů, kteří nás budou vychovávat, mi pořád nikdo nechce říct. Takže šup, demokrati, každý nahlaste svého fízla, který Vás bude hlídat. Vám se nic nemůže stát, protože předpisy dodržujete, ať jsou jakékoli.

že_by: a bourá se tam? Nebo jde o situace, kde se stejně každý pořádně rozhlídne, než vletí do křižovatky, a důsledkem neobdržení přednosti je tak pouze pochroumání ega toho, na jehož straně stál zákon (a byl mu houby platnej), následná frustrace a volání státu, aby zjednal pořádek?
6120
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3937
Registrován: 4-2005

Odesláno Čtvrtek, 14. března 2013 - 20:27:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na to, čím si naše země za uplynulé století prošla, tak jsme sakra na dobré úrovni

to teda jo.. odkaz

jinak včera by počet nezaměstnaných (podle toho odkazu) 507 305, dnes 507 391 schválně kolik to bude za týden a za měsíc... ale jsme na dobré urovni. Proti útok typu "že je to v celé evropě" si klidně odpuste mě to nezajímá a sem to nepatří.

Žít ve státě, kdy všichni maj strach a stažený prdele

Až nebudeš mít peníze ani na jídlo tak poznáš co je to stežená prdel! A to se ti muže stát velice lehce ač si myslíš že tebe se to netýká..


-------------------------------------------------

Žádám administrátory aby tuhle celou nikam nevedoucí diskuzi smazali a lidi kteří jí stále dokola vyvolávají (Leška, MMM..) po fórech K-reportu upozornili na to že politická diskuzní fora jsou jinde!

AV 15-30
Mik0cz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 221
Registrován: 4-2011

Odesláno Čtvrtek, 14. března 2013 - 21:02:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Všichni tady mluvíte vo komunistech, Klausech a dalších blbinách, ale to, že tahle vnitřní hořkost se vyklubala po Mnichově (tj. v roce 1938, kdyby to náhodou někdo nevěděl), na to jste úplně zapomněli. A to prosím není můj výmysl, to je seriózní věděcký výzkum. A nadávat na minulost, to je ta největší hovadina, co můžeme dělat. Dějiny nezměníme a jejich běh se vyvíjel už odedávna, to znamená, že nějaký "what if" skoro nepřipadá v úvahu.
Neberte to, prosím, zle, jenom mi to tu trochu připomíná hospodu
Abrum
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 263
Registrován: 4-2006

Odesláno Čtvrtek, 14. března 2013 - 22:26:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

6120 příspěvek 3937:
Doktor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2360
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 14. března 2013 - 23:12:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Netuším, co je na příspěvku 6120 obdivuhodného. 6120 jen reprezentuje rozšířený český sport, a to nadávání a stěžování si na poměry, aniž by si on či další reprezentanti tohoto sportu uvědomili, že se v této zemi máme opravdu dobře v porovnání ze značnou částí zbývajícího světa. A nemusíme chodit ani do Afriky či Asie, stačí kupříkladu pár set kilometrů na východ, do Moldavska. Nebo do některých míst Balkánu. Či bývalých republik ex-SSSR krom světlé výjimky v podobě pobaltských republik. Byť bys byl v České republice nezaměstnaný, hlady nepojdeš. Lékařské péče značné úrovně se ti zde též vždy dostane, právo rovněž funguje. Toto a mnoho dalšího jsou věci, o kterých si leckde mohou jen nechat zdát. Zvedněte prdele, odjeďte do nějaké takové země na nějaký čas a pak uvidíte, jak si budete vážit dobrého bydla, které vás tak pálí.

železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Abrum
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 264
Registrován: 4-2006

Odesláno Pátek, 15. března 2013 - 00:37:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Doktor: Nechci tuto téma dál rozvádět(když jsem uživateli 6120 tleskal),ale rozdíly tebou uváděné byly vždy,porovnáváš dle mého názoru neporovnatelné.Jinak jsem tleskal hlavně poslednímu odstavci.
Doktor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2361
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 15. března 2013 - 07:46:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Právě že porovnávám porovnatelné. Člověk by se měl podívat, jak se žije jinde a pak popřemýšlet, jestli bude žehrat na poměry a nadávat, jak je mu tu špatně. Pokud jsi nepochopil můj předchozí příspěvek, pokusím se o jeho shrnutí do zkratky - ať už je zdejší aktuální situace vnímána jakkoliv, oproti jiným v jiných zemích si stále žijeme jak prasata v žitě, co nechcípnou hlady ani na banální zdravotní problém a není důvod k typickému stěžování si na špatné poměry.

Netuším, co je na posledním odstavci 6120 obdivuhodného. Něčemu nerozumím, s něčím nesouhlasím, něco se mi nelíbí, tak honem honem - odstranit, smazat, zakázat. Diskuze se holt stočila směrem mimo výseč jejího určení, přesto zůstává v mezích slušnosti a za krátký čas by sama utichla. A přitom paradoxně 6120 a ty svým potleskem jste do ní praktickou ukázkou přispěli více, než kdokoliv jiný.

železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8491
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 15. března 2013 - 07:47:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A to se ti muže stát velice lehce ač si myslíš že tebe se to netýká..
Ale to se mi může stát kdekoli na světě, tohle nebude "česká specialita".

Ad veřejný dluh - OK, on tzv. sociální stát blahobytu ani jinak fungovat pořádně nemůže. Je to na dýl, ale protože by to někteří neunesli a žádali by smazání, tak to stejně nebudu psát.

Žádám administrátory aby tuhle celou nikam nevedoucí diskuzi smazali a lidi kteří jí stále dokola vyvolávají (Leška, MMM..) po fórech K-reportu upozornili na to že politická diskuzní fora jsou jinde!
Přečti si, kdo to začal a hlavně, když se Ti to nelíbí, proč na to reaguješ? A čistě mimochodem, problémy politiky se nevyřeší tím, že na dopravní fóru se o tom bavit nebudeme, protože doprava s pol. souvisí až moc.

Fotky na MHDFOTO blog na iDnes.cz
Říkejte mi MMM
Be ecological. Take the bus, take the train! Be clever use public transport!
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 819
Registrován: 10-2007
Odesláno Pátek, 15. března 2013 - 10:51:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já myslím, že "žádám administrátory, aby..." je také ukázka oblíbeného českého sportu - někdo se jim nelíbí, tak volají autoritu, aby s tím (za ně) zatočila na základě jeho domněnky.

Souhlasím s MMM, že automobilismus s tím, jak se stal masovou záležitostí, je prostě politický problém, je a musí být součástí politiky. Už se nevystačí jen s odborným pohledem, jako je tomu třeba u toho letectví.
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5226
Registrován: 2-2005

Odesláno Pátek, 15. března 2013 - 11:27:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

sociální stát blahobytu

A myslíš si, že tohle zřízení zde aktuálně máme nebo proč jej zmiňuješ?

Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
6120
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3938
Registrován: 4-2005

Odesláno Pátek, 15. března 2013 - 11:27:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

když se Ti to nelíbí, proč na to reaguješ?

Nelíbí, protože zde je forum o autech nikoliv o politice! Co na tom nechápeš? Fakt mě nebaví číst na K-reportu politické žvásty u kterých figurují pořád ti samí lidé včetně tebe! A je mě uplně jedno, jestli jsou názory levicove,středopravicové, pravicové.. Je to ho všude až po krk a prostě tady to némá co dělat tečka!

AV 15-30
šmolko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2697
Registrován: 10-2008

Odesláno Pátek, 15. března 2013 - 12:01:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

6120: Pod toto sa podpisujem! Bezte si tie politicke/sociologicke keci riesit do krcmi.

Dovolim si citovat moj prispevok 5. března 2013:
Tato diskusna skupina, je skoro ako butlava vrba kde si chodi kazdy poplakat, zanadavat a kludne by sa mohla premenovat na mis-mas, alebo stoku.
Za kazde 2 relevatne prispevky tykajucich sa aut tu zasadne musi prist 20 OT. Tuto sinusoidu pozorujem uz dlhsie.
P*ci, tak ked nemam co povedat k veci tak drzim hubu.

(Příspěvek byl editován uživatelem šmolko.)

Podrobná orientačná mapa Bratislavského kraja
EČV - maximá
RZ - maximá
FordPolicia.sk
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8492
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 15. března 2013 - 18:41:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A myslíš si, že tohle zřízení zde aktuálně máme nebo proč jej zmiňuješ?
Není snad zde trend dělat ze státu zaopatřovací chůvu?

Nelíbí, protože zde je forum o autech nikoliv o politice! Co na tom nechápeš? Fakt mě nebaví číst na K-reportu politické žvásty u kterých figurují pořád ti samí lidé včetně tebe!
Když jsou to žvásty, nejde se neozvat

Za kazde 2 relevatne prispevky tykajucich sa aut tu zasadne musi prist 20 OT.
Jak definuješ OT příspěvky? Jsou to ty, které se týkají automobilismu, byť vzdáleně? Nebo to jsou ty, které se týkají dopravy nepřímo? Nebo jsou to ty, které se mi nelíbí?

Fotky na MHDFOTO blog na iDnes.cz
Říkejte mi MMM
Be ecological. Take the bus, take the train! Be clever use public transport!