K-report
 

Archiv diskuse Viaggio Comfort - Railjet do 19. 08. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Železnice » Viaggio Comfort - Railjet » Archiv diskuse Viaggio Comfort - Railjet do 19. 08. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Spelcr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 489
Registrován: 5-2007
Odesláno Středa, 07. srpna 2013 - 08:55:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tesat do kamene!

Klidně i všude sprejovat, ale stejně to nepomůže. Budeme přece jezdit lodí Odra - Labe - Dunaj. crazy
Junkrs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1253
Registrován: 3-2007
Odesláno Středa, 07. srpna 2013 - 18:38:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

55p:
Pěkně napsaný. Doufám, že to pomůže a vozový park ČD se zase podaří o něco zkvalitnit.
Ythomas_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1153
Registrován: 10-2009

Odesláno Středa, 07. srpna 2013 - 20:13:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad otevřený dopis:
...předpokládám, že jste plně obeznámen se situací kolem nákupu nových osmi jednotek Viaggio Comfort/Railjet pro mezinárodní linku Praha – Pardubice – Brno – Bratislava – Budapešť. Podle informací, které má veřejnost k dispozici...
No, tak s tímhle bych byl také moc rád obeznámen. Ono - dle mého názoru - zas až tolik informací o tomhle záměru na veřejnost neprosáklo a ty prosáknuvší se pohybují spíš v rovině zdejších polemik. Nebo mi něco zásadního uniklo? Tak např. by mě zajímalo, jak se k tomu staví Slováci a Maďaři, resp. jestli už mají ČD pro tenhle plán podepsanou nějakou smlouvu o případné dlouhodobé spolupráci. No a potom takové drobné detaily typu čím se to bude tahat, kolik případné úpravy lokomotiv/netrakčních jednotek budou stát nebo zda si k tomu také chtějí ČD "výhodně" pronajímat taurusy apod.

Uvolněné vozy ze spojů nyní nasazovaných na této trase totiž okamžitě zvýší kvalitu cestování na mnoha dalších linkách ve vnitrostátní dálkové dopravě...
Ano, je pravdou, že systémem padajícího exkrementu se snad nějaké "rozumné vozy" (dle tohoto otevřeného dopisu ovšem nesplňující požadavky na bezpečnost) dostanou i na rychlíky, ale tenhle efekt by zde asi nebyl až tak významný, protože prostě do Prahy přestanou zajíždět maďarské soupravy...

Výhodnost nabídky akvizice souprav Railjet byla navýsost doložena v odborné diskusi.
No a tímhle se myslí zpochybněné rozhodnutí ÚOHS, nebo ty tři mediálně omílané, avšak nikde nikdy nezveřejněné posudky z tří různých vysokoškolských pracovišť?

A abych nebyl hned ukamenován, tak podotýkám, že jsem rozhodně příznivcem pořizování nových vozidel. Ale tahle forma petic a otevřených dopisů je mi těžce nesympatická a připomíná mi trochu kauzu Ústí nad Orlicí, kde se budeme brzy chlubit nejširším ostrovním nástupištěm a následně i zříceninou hnedka na nádraží...


Ad Spelcr:
Budeme přece jezdit lodí Odra - Labe - Dunaj.
Nebojte, nebudeme! Na to tu snad ani nemáme dostatek vody, nehledě na to, že by provoz byl tak drahý, že by tudy nikdo neplul. Tím ovšem nelze vyloučit, že se nenajde nějaký blb, který takovou stavbu prosadí a možná i začne... :-/
55p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 516
Registrován: 6-2009
Odesláno Středa, 07. srpna 2013 - 22:39:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Další vozy by se k nám díky railjetům měly/mohly dostat větší vyrovnávkou ze Slovenska, ne?

Sledování nasazení 162 + 961 na rychlících Kolín - Ústí nad Labem

Sledování nasazení 163 + 961 na osobních vlacích Lysá n/L - Ústí n/L
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3630
Registrován: 9-2006

Odesláno Středa, 07. srpna 2013 - 22:40:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak např. by mě zajímalo, jak se k tomu staví Slováci a Maďaři, resp. jestli už mají ČD pro tenhle plán podepsanou nějakou smlouvu o případné dlouhodobé spolupráci. No a potom takové drobné detaily typu čím se to bude tahat

Nákup byl schválen až po podepsání dlouhodobé smlouvy s ZSSK a MÁV. Tedy stejně jako u Grazu byl nákup podmíněn dlouhodobou smlouvou o jejich provozu. Co se týče tahání, tak variant bylo víc 380, 350 (bez režimu Push-Pull) nebo Taury s tím, že Kv se provede 380.

protože prostě do Prahy přestanou zajíždět maďarské soupravy...

Není pravda. MÁV mělo jako jednu podmínku jeden pár jako KV. Původně do Prahy, pak se prý jednalo o nasazení místo ČD vozů jinde (moje info z předváděčky railjetu znělo o Buda - Blava - OV). Stejně tak mělo něco odjezdit ZSSK "severní cestou."

No a tímhle se myslí zpochybněné rozhodnutí ÚOHS, nebo ty tři mediálně omílané, avšak nikde nikdy nezveřejněné posudky z tří různých vysokoškolských pracovišť?

Zpochybnění ÚOHS bylo procesního než argumentačního rázu - což potvrdil i L. Hampl z MD. Ty tři posudky veřejné jsou stačí hledat - podstatná část je i na webu ˇUOHS v rozhodnutí.
Hroch.R420
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 241
Registrován: 8-2011

Odesláno Neděle, 11. srpna 2013 - 19:04:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bkp Chcete důkaz? Tedy, proč klimatizace je stále považována za nějaký nadstandard, který vlastně ani nemusí být, natož aby alespoň první třída měla něco jako zónovou klimatizaci (která je dnes mmch. v prakticky základní verzi Golfa). Proč zásuvky jsou pořád něco, co zejména v regionální dopravě vlastně ani není potřeba? Proč vozy Bdmpee nemají individuální osvětlení míst, ale obyčejnou řadu zářivek?

Častý argument: "protože MD nebo kraj neobjednal"
Lesíček
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.183.251.150
Odesláno Úterý, 13. srpna 2013 - 14:55:45    Odkaz na tento příspěvek  

Jednalo se o těch 8 Railjetech? Bude se dít něco? Do kdy byla vůbec prodloužena opce? Už se to nějak moc nechutně protahuje a nikdo není schopnej jasně říci, zda se koupí nebo ne, už mě to fakt nebaví.
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3639
Registrován: 9-2006

Odesláno Úterý, 13. srpna 2013 - 15:05:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Opce končí 16.8. Nákup byl podmíněn získáním financí z převodu nádraží na SŽDC. Vláda o ničem takovém dosud nejednala ani to nemá na programu zítřejšího jednání.

Ještě něco?
Lesíček
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.183.251.150
Odesláno Úterý, 13. srpna 2013 - 19:46:12    Odkaz na tento příspěvek  

Takže z toho usuzuji, že to definitivně padlo. Tak jsem zvědav, pokud se ta nádraží někdy převedou, co za ty peníze ČD pořídí happy
LáďaH
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 155
Registrován: 11-2011

Odesláno Středa, 14. srpna 2013 - 15:11:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nový GŘ se někde zmiňoval, že by raději koupil nové vozy na R a tím pozvedl jejich úroveň (ovšem nákupem SVC by se docílilo stejného).
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3642
Registrován: 9-2006

Odesláno Středa, 14. srpna 2013 - 16:11:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pozor změnapozor

Opce opět prodloužena. Tentokrát do 6. září.
Bkp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6309
Registrován: 8-2003

Odesláno Středa, 14. srpna 2013 - 17:01:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Opce opět prodloužena. Tentokrát do 6. září.

Ale plosimtebe. Je vidět, že ty ViaggiaComfort jsou fakt dobrej kauf, když Siemens se snaží možného kunčafta "vozů za jedinečnou cenu" udržet za každou cenu.}

Slepeckou holí se golf nedá hrát!

10 let na K-Reportu
2. 8. 2003 - 2. 8. 2013
Lesíček
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.183.251.150
Odesláno Středa, 14. srpna 2013 - 17:06:55    Odkaz na tento příspěvek  

LáďaH
Ale nevím jestli říkal, že koupí nové vozy a nebo budou jen nadále modernizovat. Byl bych nerad, kdyby přišel s nápadem modernizovat koženkový béčka happy Taky je vůbec otázka, jak dlouho tam toto vedení vydrží, protože po volbách můžou zase nastat změny, předpokládám, že socani si tam dosadí svoje loutky.

George_couser
Takže malá naděje tu je. Byla zpracována nějaká studie, která by dokazovala návratnost investice při nasazení na Budapešť? A jaká je šance, že do 6. září budou nádraží převedena?
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3643
Registrován: 9-2006

Odesláno Středa, 14. srpna 2013 - 17:16:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bkp - Já někdy tvrdil něco jiného? crazy
Bkp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6310
Registrován: 8-2003

Odesláno Středa, 14. srpna 2013 - 17:22:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

George_couser:
Neber si to osobně, ale už mi to k tý frašce o opci na přeceněnými lacinými vozy nějak ulítlo...

Slepeckou holí se golf nedá hrát!

10 let na K-Reportu
2. 8. 2003 - 2. 8. 2013
truff
Neregistrovaný host
Odeslán z: 91.197.118.74
Odesláno Středa, 14. srpna 2013 - 18:13:20    Odkaz na tento příspěvek  

No nevim jaky smysl ma prodlouzeni opce o 3 tydny. Co by se za tu dobo mohlo zmenit? Novy lidi tam prijdou nejdriv az po volbach, tedy rijen/listopad.
Wearts
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 103
Registrován: 11-2009
Odesláno Středa, 14. srpna 2013 - 18:27:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

truff - smysl to má ten, že Siemens chce Railjety prodat. Pokud se pánové nedohodnou ani do 6.září, bude pravděpodobně následovat další prodloužení.

http://www.simt-mhd.net/
M152_0045
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 334
Registrován: 12-2011

Odesláno Středa, 14. srpna 2013 - 19:16:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já si myslím, že možná už má Siemens nakoupené některé věci na tyto jednotky (třeba klimatizační jednotky nebo já nevím co), a proto vyhovuje prodloužením termínů a jednak mu z kontraktu koukají peníze.
Wearts
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 104
Registrován: 11-2009
Odesláno Středa, 14. srpna 2013 - 20:07:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Z pohledu Siemense může být opce prodlužována bez komplikací až do výroby posledního Railjetu pro ČD, nebo dokud bude mít postavené technologie na jejich výrobu. Určitě nenakupoval nic do zásoby.

http://www.simt-mhd.net/
Hladík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2314
Registrován: 10-2008

Odesláno Středa, 14. srpna 2013 - 20:46:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak něco "asi" nového...

edit: když už vidím, že vše už napsal George_couser lol

(Příspěvek byl editován uživatelem Hladík.)

Škoda FELICIA combi 1.9D
Omlouvám se, že neumím česky. Co by jste chtěli po kříženci Moraváka a Záhoráka...
Lesíček
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.183.251.150
Odesláno Středa, 14. srpna 2013 - 21:24:17    Odkaz na tento příspěvek  

„Osobně bych byl rád, kdybychom mohli opci využít celou. Jde o kvalitní a pro cestující komfortní vlaky. Tuto investici však musíme velmi seriózně zvážit. Kladné stanovisko bychom mohli dát jedině tehdy, když bychom měli zajištěné financování. A to, bohužel, v tuto chvíli nemáme. Není možné, abychom spoléhali na výnos z prodeje nádraží SŽDC, o němž ještě nebylo rozhodnuto, a další zadlužení Českých drah nemůžeme dovolit,“ doplňuje Dalibor Zelený.

A to mě přišlo, že railjety prostě nechce, ale nakonec říká, že by byl rád, kdyby byla opce využita celá. Já nevím, jak bych se rozhodl, kdyby to bylo na mně. Těm, co přijde railjet nepohodlnej, jsou proti, ale co jiného koupit? A furt jenom modernizovat mi taky nepřijde úplně vhodné. A navíc je fakt, že Slováci a Maďaři nic lepšího než jsou railjety nepotřebujou biggrin A obyčejní český cestující, nezainteresovaní ve vlacích, budou z takového vlaku nadšeni až kam happy
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3644
Registrován: 9-2006

Odesláno Středa, 14. srpna 2013 - 23:25:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A to mě přišlo, že railjety prostě nechce, ale nakonec říká, že by byl rád, kdyby byla opce využita celá.

Že by to bylo tém, že Zelený není šotouš dřepící celé dny na Káčku a hltající každou info ohledně železnice? Prostě měl nějaký prvotní názor a po seznámení se situací (včetně informací, které nejsou veřejné) dospěl k jinému názoru?
Lesíček
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.183.251.150
Odesláno Čtvrtek, 15. srpna 2013 - 08:18:58    Odkaz na tento příspěvek  

Samozřejmě, proč by nemohl dospět k jinému názoru, já mu to neberu, jenom mě to překvapilo a čekal jsem, že to prostě padne happy
Malý_fotograf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4694
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 15. srpna 2013 - 11:32:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové (a možná i nějaké dámy, abych byl korektní) nedělejme si úplné iluze. Prostě jen nastala prospěšná změna rétoriky z "rozhodně ne" na "chtěli bychom, ale!". To je prostě způsob PR komunikace který velmi dobře funguje. Všímejte si:

"Tati, dej mi 250,- na paměťovou kartu na mobil."

nesmyslně vytoužená odpověď: "Tady máš 250,- a kup si co chceš."

reálná odpověď: "Žádný takový, tahat z nás prachy na nesmyly, to by se ti líbilo..."

značka ideál: "Rád bych ti těch 250,- dal, ale víš, nemáme tolik peněz. Zkus si našetřit z kapesného."

Cítíte z toho tu analogii?

Na každou svini se někde vaří voda. I na mě.
Bkv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 426
Registrován: 8-2007
Odesláno Pátek, 16. srpna 2013 - 19:38:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ve správním řízení o rozkladu ..., jenž podal navrhovatel – obchodní společnost ŠKODA TRANSPORTATION a.s.,... proti rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže č. j. ÚOHS-S275/2011/VZ-13132/2011/510/HOd ze dne 5. 9. 2011 ve věci přezkoumání úkonů zadavatele České dráhy a.s.,...
učiněných při zadávání veřejné zakázky s názvem „Dodávka 16 kusů netrakčních komfortních jednotek pro dálkovou osobní dopravu“ ...jsem podle § 152 odst. 5 písm. a) a § 90 odst. 1 písm. b) zákona č. 500/2004 Sb., správní řád, ve znění pozdějších předpisů, rozhodl takto:
rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže č. j. ÚOHS-S275/2011/VZ-13132/2011/510/HOd ze dne 5. 9. 2011
r u š í m
a věc
v r a c í m
Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže k novému projednání.

odkaz
Spelcr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 519
Registrován: 5-2007
Odesláno Pátek, 16. srpna 2013 - 20:48:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hmm, to bude ještě zajímavé..
Imisa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 106
Registrován: 4-2009
Odesláno Pondělí, 19. srpna 2013 - 05:11:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ES499.0009
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1384
Registrován: 2-2009

Odesláno Pondělí, 19. srpna 2013 - 08:28:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No jo,co se dá dělat.Teď se bude čekat co nabídne Škoda(nebo že by už stačila strčit hlavu do těch správných dveří,nebo nedejbože zadnice?).A po našich tratích budou stále dokola jezdit x-té reko humusy "B"sad
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4149
Registrován: 11-2007
Odesláno Pondělí, 19. srpna 2013 - 09:19:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ES499...: Škoda nic nenabídne, protože ČD nebudou mít peníze na zaplacení. Žaluda měl podnikatelskou odvahu, jít do dluhu. Současné vedení tu odvahu nemá. Takže výběrová řízení na nová vozidla nelze očekávat. Ledaže by se podařilo prodat pár nádraží....Ale o ty nějaký zvláštní zájem není.
Dusanh
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1736
Registrován: 3-2004
Odesláno Pondělí, 19. srpna 2013 - 09:27:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen počkejte, jak se najednou najdou peníze na další modernizace již modernizovaných modernizací. Hlavně po volbách, až bude ministrem Chovanec z Plzně... kladivo
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4995
Registrován: 9-2005

Odesláno Pondělí, 19. srpna 2013 - 09:33:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Teď se bude čekat co nabídne Škoda
Jo jednou tak dráž že....

http://zpravy.e15.cz/byznys/doprava-a-logistika/cesi-se-railjety- nesvezou-dozorci-rada-cd-zarazila-jejich-nakup-1014521

Zelenej je ve funkci pár týdnů a už se mně jeví, že Jančura není až takovej poděs. Vedle Zeleného vypadá i ten růžovej pomatenec jako myslitel...
Ještě by to chtělo pánům vzkázat, že dluh ČD je znám. Tedy ten morální. Žaluda ho pouze převedl na dluh finanční....
A čím dříve padne blbovláda Zeleného, Žemličky, Duška a dalších vyčpělých kreatur, tím lépe pro naši železnici.
ES499.0009
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1385
Registrován: 2-2009

Odesláno Pondělí, 19. srpna 2013 - 09:36:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen počkejte, jak se najednou najdou peníze na další modernizace již modernizovaných modernizací.
Toho se právě obávám.
Miloš Zeman
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.86.243.12
Odesláno Pondělí, 19. srpna 2013 - 09:37:04    Odkaz na tento příspěvek  

dobře vám tak
Bkp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6312
Registrován: 8-2003

Odesláno Pondělí, 19. srpna 2013 - 10:08:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No jo, to se dalo čekat.sad
Ne že bych z VC byl nějak mimo, ale možnost vytvořit hodinový takt Praha - Brno jedním typem soudobé soupravy byla jedinečná a její nevyužití je opravdu trestuhodné. Ale co čekat od člověka, který za svého minulého působení na dráze byl bezkonkurenčně nejhorší ředitel, jakého dráha minimálně v porevoluční době měla.

Slepeckou holí se golf nedá hrát!

10 let na K-Reportu
2. 8. 2003 - 2. 8. 2013
Dusanh
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1737
Registrován: 3-2004
Odesláno Pondělí, 19. srpna 2013 - 10:36:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hlavně je legrační, že se za jeho doby dokončil nákup Pendolin - ještě si živě vybavuji fotku v Železničáři s popiskem "tvář českého krasavce" lol
Ythomas_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1160
Registrován: 10-2009

Odesláno Pondělí, 19. srpna 2013 - 10:37:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Dusanh:

Jen počkejte, jak se najednou najdou peníze na další modernizace již modernizovaných modernizací.

...jo a celé to bude zabaleno do hesel typu "udržení zaměstnanosti na Šumpersku"! To už tady bylo a výsledkem je 237 ks vysoce moderních, částečně nízkopodlažních motorových jednotek RegioNova, které se kvůli tomu, že se papírově jedná o nová vozidla, dají využít i k papírovému snížení průměrného věku vozidlového parku ČD...

Jinak by na modernizacích nebylo nic špatného, pouze by muselo být co modernizovat. Myslím, že překopáním vozů s podvozky GP200 (ARmpee, Bdmpee, Bbdgmee) tak nějak došli vhodní adepti. Leda, že by se někdo pustil do kompletní rekonstrukce Bymáků...
Dusanh
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1739
Registrován: 3-2004
Odesláno Pondělí, 19. srpna 2013 - 10:53:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nezapomínej, že tu je ještě celá flotila ING vozů apod. Adeptů se najde dost, stačí jenom chtít (a nechtít pořádná vozidla) crazy
pan Babánek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 91.105.232.24
Odesláno Pondělí, 19. srpna 2013 - 11:32:52    Odkaz na tento příspěvek  

Za Žaludy se držela úroveň dluhů pod hranicí 5x EBITDA (tj. obdobně, jako západním směrem od nás) a půjčky se využívaly výlučně na provoz, resp. na nová vozidla. Vypadalo to s firmou i nadějně, v souladu se rčením, že doba trhla oponou, zejména v kolejové technice.

Zemanova klika po odstavení Žaludy zahrála obvyklou písničku na sociální strunu prázdných žaludků a ještě i na strunu dluhové mantry, a s tím vším byl exředitel šmahem odsouzen, že žral a mlaskal a zadlužil. Akorát se jaxi opomnělo podotknout, že firma byla řízena zdravě.

Zelený nás vrátí do koženkové sedačky obklopen lidmi typu Dušek, jehož "obliba" všeho kolem kolejové techniky snad pramení z nasazení parohů nejmenovaným strojvůdcem. Přitom jako odborář by zrovna toto měl pochopit, když je možno sdílet i stejné žaludky. Zeleného "dvojdomek" u odb. Parník ovšem nedává naději, že žereme všichni stejně. Asi zbylo z koridoru.

Očekávaje příliv zakázek do PRASu, resp. PARSu nebo nedejbože do JANOZY (něco ve smyslu vyjádření Zeleného o levnějších rekonstrukcích) nabývám pocitu, že se brzy ocitneme v časech všeobjímající ČSD. Alespoň kdyby barva z jejich nových výrobků neopadávala. Naopak garážoví výrobci zažijí boom, třeba ten, co v kočárkárně paneláku vyráběl VN tlumivky.

Po odvolání Stanjury se nabídla otázka, u koho že bude Jančura periodicky plakat. Nebude muset. Tihle pastevci ve vedení dráhy firmu konečně položí.
zklamaný šotoušek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.48.33.196
Odesláno Pondělí, 19. srpna 2013 - 11:48:17    Odkaz na tento příspěvek  

A ještě tu o Popelce, Karkulce a kocourovi v botách...
pan Babánek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 91.105.232.24
Odesláno Pondělí, 19. srpna 2013 - 12:03:19    Odkaz na tento příspěvek  

Chápu, že se mohu dotknout odborářských citů či samotného ROH, že pohaním Modlu ve své velikosti, nicméně to na faktech nic nemění. Čas dovede často vyléčit i hlupáka. *)

*) Latinské úsloví
Hanz_11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 380
Registrován: 5-2007
Odesláno Pondělí, 19. srpna 2013 - 12:51:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Happy: ok
Spelcr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 530
Registrován: 5-2007
Odesláno Pondělí, 19. srpna 2013 - 13:28:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen počkejte, jak se najednou najdou peníze na další modernizace již modernizovaných modernizací.

Že by B na 100 způsobů a nikdy jinak?

Hlavně by mě zajímalo, kde se ztratily ty nové vozy na rychlíky a do regionální dopravy?!
Aspoň že Škodovka bude mít díky MOVU a PRASu, pardon, PARSu další kšefty.crazy
Přilepy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 736
Registrován: 1-2009

Odesláno Pondělí, 19. srpna 2013 - 13:38:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pan Babánek:asi žijete ešte v 80.tych r.,keď napr.bodovala Sandra,Modern Talking,Bad Boys Bluehappy,ROH už dávno neexistujepozormožno ste mysleli OSŽ...Návrat koženkových sedačiek nehrozí.Sedeli ste už v nových vlakoch v Libereckom,Plzeňskom kraji,na Vysočine ? Ak nie,tak možte vyskúšať. A ešte jedno konštatovanie. Staronový gen.riaditeľ ČD pán Zelený bol generál.riaditeľom ŽSR a výsledok jeho manažérskej práce bol dobrý.
Spelcr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 531
Registrován: 5-2007
Odesláno Pondělí, 19. srpna 2013 - 13:39:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přilepy: Jenže tady se o žádném nákupu NOVÉHO!! nemluví. Pouze o modernizaci!! A v tom je právě ten problém.
ES499.0009
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1387
Registrován: 2-2009

Odesláno Pondělí, 19. srpna 2013 - 13:44:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přílepy:
Ale jeho odchod z funkce generálního ŽSR je dodnes nejasný...
Sedeli ste už v nových vlakoch v Libereckom,Plzeňskom kraji,na Vysočine ?
Ale na tom se podílel někdo jiný.A jak psal Spelcr,už se ani nemluví o nových vozech na regionálky a rychlíky.

(Příspěvek byl editován uživatelem ES499.0009.)

(Příspěvek byl editován uživatelem ES499.0009.)
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4996
Registrován: 9-2005

Odesláno Pondělí, 19. srpna 2013 - 14:17:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Hanz: ok :-)

A jak psal Spelcr,už se ani nemluví o nových vozech na regionálky
A co se bude dít, až nám Únie v rámci ROP navalí další finance k spolufinancování třeba právě VHD? Tedy od roku 2015... Ale to snad doufám, že tam tahle smečka už dávno nebude.
A ještě jsem zvědav, jak ČD budou postupovat v případě vozby na Berlín. Vyklidí definitivně pozici duo RJ+DB?? S novým vedením si říkám, jestli si Jančura vůbec takovej velkej předvánoční dárek zaslouží...
Odboráři bránící se zuby nehty privátníkům ve své neomylnosti jim nádherně otevírají vrátka v podobě neschopných ČD. A pokud se na privátníky udělá bububu nějakým zákonem, tak prostě privátníci nakvačí se svými arbitrážemi a jelikož pantáta solárník Fischer ve snaze otevřít další toky peněz z arbitráží pro solárníky nechal odstranit Šnábla a destabilizoval tento úřad, tak bych se nedivil jejich vysoké úspěšnosti při žalobách na stát.
PPP
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.77.165.40
Odesláno Pondělí, 19. srpna 2013 - 14:23:50    Odkaz na tento příspěvek  

Ještě stále si někdo myslí, že stát ma mít svého národního dopravce? :D kdyby se ČD privatizovaly, tak by byly těchto politických veletočů ušetřeny
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5606
Registrován: 9-2002

Odesláno Pondělí, 19. srpna 2013 - 14:31:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PPP - tim bych si tak jistej nebyl... Co treba takovej "korupcni boj" o dosyp (kdo da vic, dostane dosyp...)

Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4997
Registrován: 9-2005

Odesláno Pondělí, 19. srpna 2013 - 14:33:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Staronový gen.riaditeľ ČD pán Zelený bol generál.riaditeľom ŽSR a výsledok jeho manažérskej práce bol dobrý.
Odpovím otázkou. Proč jste si ho tam teda nenechali, když to byl tak skvělý manažer? Fluktuant...

Ještě stále si někdo myslí, že stát ma mít svého národního dopravce?
Na tom není nic špatného, pokud je postaven na úroveň privátníků a musí bojovat o své klienty. Podnik monopolního typu stejně dřív nebo později skončí na smetišti dějin, protože bez motivace není úspěchu. Rovné podmínky, pak to může fungovat ku prospěchu všech.

kdyby se ČD privatizovaly, tak by byly těchto politických veletočů ušetřeny
Však by se v politických veletočích objevovali privátníci. Dovedu si představit obchody typu:"Vy přihrajte pár desítek mega naší straně a my Vám za to vyšlapeme cestu k výkonům na těchto tratích"
pan Babánek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 91.105.232.24
Odesláno Pondělí, 19. srpna 2013 - 14:37:36    Odkaz na tento příspěvek  

Pane z Prílep (čímž šetřím vaší slovenskou klávesnici), u firmy jsem už příliš mnoho věcí viděl a příliš málo jich dokážu zapomenout.

Vzpomínám na rozcuchaného odborového předáka, který se posléze ukázal jako kariérista opojený mocí a v neposlední řadě také jako výtržník, jehož opilecké extempore na parkovišti Ministerstva dopravy raději nevzpomínat.

Vzpomínám na éru Zeleného, na kterého bylo mj. podáno trestní oznámení za nákup předražených náhradních dílů na pendolina. Za jeho éry jsem taktéž jezdil na plesnivých koženkách Béček bez jakékoliv (skutečně jakékoliv) vize na zlepšení.

Ale vzpomínám i na Žaludu, za kterého se nakoupila nová vozidla, rozjely se marketingové služby či v médiích měl skutečně manažerské vystupování, přičemž nálepka nádražáků, kteří si z WC nosí domů hajzlpapíry, začínala postupně sublimovat do ztracena.

Sedlácké buranství nastoupivších rovnostářů, kteří nyní mají vést dráhu, je nasnadě. Mohu vás uklidnit, že Žaludu coby obyčejný zaměstnanec jsem nikterak nemusel, ale v mých očích byl alespoň prozápadoevropský člověk, ne ruský mužik.
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4827
Registrován: 12-2009
Odesláno Pondělí, 19. srpna 2013 - 14:41:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PPP
Ještě si myslíte, že "demokracie" vzor ČR je dobrá?
Mají změny vlád takové dopad na veškeré podniky, organizace a úřady, nejen žel. nár. dopravce, i v záp.Evropě?
Tohle se děje u nás při každé změně vlády...
Nezbývá, než privatizovat i policii, armádu, úřady...lol

Nebude lepší privatiizovat vládu?proud
Když už Arriva (DB) provatizuje nebo přebírá privatizované, možná by bylo lepší, kdyby Němci znovu poslali protektora i na hrad.blush
pan Babánek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 91.105.232.24
Odesláno Pondělí, 19. srpna 2013 - 14:45:41    Odkaz na tento příspěvek  

PS: pro věrné odboráře bez vlastního názoru simultání překlad: "мужик"
ach jo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.70.229.204
Odesláno Pondělí, 19. srpna 2013 - 14:51:02    Odkaz na tento příspěvek  

ad Přilepy :tak hlavně když nám radí slovákcrazyŽSR je snad po PKP nejhorší národní dopravce v Evropěbiggrin
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4998
Registrován: 9-2005

Odesláno Pondělí, 19. srpna 2013 - 14:54:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tak hlavně když nám radí slovákŽSR je snad po PKP nejhorší národní dopravce v Evropě
Neplést se ZSSK. Nejde o dopravce, ale správce infrastruktury. Ale to je jedno, protože to platí tak jako tak :-)
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5610
Registrován: 9-2002

Odesláno Pondělí, 19. srpna 2013 - 14:55:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ZSR neni dopravce.

Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Přilepy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 738
Registrován: 1-2009

Odesláno Pondělí, 19. srpna 2013 - 15:26:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ES499.0009: v r.2007 dosiahli ŽSR zisk takmer 19 mld.Sk.Predtým bol p.Zelený viceprezidentom medzinár.žel.únie / UIC / so sídlom v Paríži.p.Babánek-ľutujem,že som reagoval tak kriticky.Správa o odvolaní p.Žaludu ma zastihla na dovolenke a samozrejme ma nepotešilasadZaujala ma vaše konštatovanie,že Zelený nás vrátí do koženkové sedačky.Je to trochu nereálné,keďže zásluhou p.Žaludy máme nové masinkaa na trati č.180 to hrozí len u niektorých Os ťahaných brejlovcami.
pan Babánek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 91.105.232.24
Odesláno Pondělí, 19. srpna 2013 - 15:58:24    Odkaz na tento příspěvek  

Víte pane z Přilep, pamatuji Zeleného začátek i s proklamací, jak si bude vybírat své poradce, přičemž veřejně se může přihlásit kdokoliv, i jeho konec a následně podané trestní oznámení. Přesto si dovoluji tvrdit, že jeho přínos pro ČD nebyl žádný, ale zdaleka ne toliko tragický, jako přínos (resp. odnos) Bazaly.

Z mého pohledu je Zelený nevýrazný. O to horší budou pijavice přisáté na jeho cecek :-). Nerad bych zabíhal do detailů, ale paměť je svinstvo a fakta jsou fakta. Stačí vzpomenout donedávna (tj. období před Žaludou) nepodporované jakékoliv větší obnovy vozového parku, s tím spojené personální změny, pokud tak někdo ve své blahosklonnosti učinil, lze vzpomenout ceny náhradní dílů ze zásobovacího skladu, aj. Jména nemá cenu uvádět, resp. nelze do doby, dokud tu nebude skutečný právní řád. Ale to neznamená, že nejsou.

Prostě nemám důvod věřit, že bude cokoliv lepší, protože jsou tam po letech OPĚT ti samí, za kterých se nedělo zhola nic, coby přívětivě zaujalo zákazníky ČD. A to si představte, že osobně si každého zákazníka molochu vážím (on totiž každý přináší prachy) a také, že se ve vlaku nechovám, jako "nádražák", kterému patří celé kupé (minimalistické pojetí) nebo celý vagon (maximalistické pojetí). Nějak mám té jejich (= spoluzaměstnanců) ehibice při vyjadřování, při povalování, při řevu, při komentování průběhu jízdy, a to vše korunované nalistováním strany jízdních výhod v peněžence, plné zuby.
nádražáák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Pondělí, 19. srpna 2013 - 16:17:32    Odkaz na tento příspěvek  

Tak hele, Babánku, nevím, kterými vlaky vy jezdíte. Já teď jezdím vlakem (Os i R, někdy EC) poměrně často (převážně do a z práce...25-60km obousměrně), ale nijak si nevzpomínám, kdy jsem naposledy zaregistroval vámi reklamované nevhodné chování "spoluzaměstnanců". Připomínáte mi některé vrtáky z jiných sfér železničního internetového "diskuznictví", kteří právě vámi popisované chování používají rádi jako metlu na všechny nádražáky a jejich rodinné příslušníky (když už nemůžou najít cokoli jiného, aby si švihli). Nechcete s nimi seznámit, jistě byste si rozuměli (pokud ovšem nejste přímo jedním z nich)? wink
pan Babánek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 91.105.232.24
Odesláno Pondělí, 19. srpna 2013 - 16:42:45    Odkaz na tento příspěvek  

nádražáák: Jedná se o vzorek, pochopitelně nelze paušalizovat. Ono to platí hlavně naopak - pokud se ve vlaku někdo chová jako hovado, v drtivé většině poté vytáhne režijku. Jinak R až IC, cca 250 km, několikrát do týdne, hromadu let.

No nic, diskuze se už schyluje k trollování. Zkrátka není dobře, že další Railjety nebudou, není to dobré rozhodnutí současného vedení v čele se Zeleným, který na jednu stranu kdysi utrácel víc než musel a nyní se staví na zadní, a také, že na zbývající Railjety by dráhy zčásti našly prachy i u sebe, jenom do toho chtít jít. Mohli jsme se dostat na západoevropský standard, místo toho budeme zřejmě stagnovat na "plyšové" kožence, ale rád bych se mýlil.

Hezké odpoledne všem.
PPP
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.77.165.59
Odesláno Pondělí, 19. srpna 2013 - 16:49:26    Odkaz na tento příspěvek  

Agent, Happy: co se týká nekalých praktik firem v boji o státní peníze to ano, to je všude na světě. Já měl ale na mysli ty politické zásahy typu nákup Pendolin/nenákup RailJetů ... kdyby nebyly ČD státní tak se tyhle sr...y neřeší. Netvrdím, že by bylo vše ok, ale politici by měli o trafiku méně.