K-report
 

Archiv diskuse Nehody do 29. 11. 2012  

Diskuse K-report » Archiv 2012 » Železnice » Nehody » Archiv diskuse Nehody do 29. 11. 2012 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Zase já
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.67.82.59
Odesláno Sobota, 24. listopadu 2012 - 16:41:04    Odkaz na tento příspěvek  

To se ti sebevrazi nemůžou upižlat doma ve vaně?? Kdo má ty sr..y po nich umývat z mašin????
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2083
Registrován: 3-2010
Odesláno Sobota, 24. listopadu 2012 - 17:23:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zase já: Ty to umýváš?
dn
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.188.99
Odesláno Sobota, 24. listopadu 2012 - 17:46:56    Odkaz na tento příspěvek  

furt lepší to wapkou umývat, než na štrece kompletovat.
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2084
Registrován: 3-2010
Odesláno Sobota, 24. listopadu 2012 - 17:49:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

dn: Ty to kompletuješ?
dn
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.188.99
Odesláno Sobota, 24. listopadu 2012 - 17:57:25    Odkaz na tento příspěvek  

Přednosta: spíš se hledá, když něco chybí, to je to pozitivum složek IZS, pak někdo nechápe proč to třeba 2-3h stojí ...
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2085
Registrován: 3-2010
Odesláno Sobota, 24. listopadu 2012 - 18:01:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

dn: ale na to jsem se neptal
dn
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.188.99
Odesláno Sobota, 24. listopadu 2012 - 18:06:03    Odkaz na tento příspěvek  

nekompletuju, ale hledám, nemusím být všude, mám svoje roky :-)
Mol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1342
Registrován: 10-2008

Odesláno Sobota, 24. listopadu 2012 - 18:07:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přednosta:
Nejen že ta mašina potom smrdí jak velrybí zdechlina, tak se taky vždycky nějaký kousek někde zachytí a dělej něco pod mašinou, když ti kousky samovraha padají za límec... Většinou se některé zasažené součásti rovnou vyhazují...
To mi teda vysvětlete. Chcete letět na kouzelném koberci za králem bramborových lidí a prosit ho, aby vás propustil, a tvrdíte, že jste úplně zdraví?!
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2086
Registrován: 3-2010
Odesláno Sobota, 24. listopadu 2012 - 18:22:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mol: ale jo, o tom nediskutuju, je to humáč...jen reaguju na zde diskutující
dn
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.188.99
Odesláno Sobota, 24. listopadu 2012 - 18:47:10    Odkaz na tento příspěvek  

Přednost: no a jinak, pivo piješ? jakou značku?
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2087
Registrován: 3-2010
Odesláno Sobota, 24. listopadu 2012 - 18:56:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

dn: mám spoustu dobrých značek
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Sobota, 24. listopadu 2012 - 18:57:15    Odkaz na tento příspěvek  

Mrtvolnost na "moravské" železnici se může zvýšit po 9.12. v souvislosti se zpravostraněním provozu na Ferdinandce, zejména u občasných cestujících prošvihnuvších informační období ... taková ta kategorie "staříčků a stařenek" co jednou jednou dvakrát za rok ...
Pilatus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1043
Registrován: 8-2007
Odesláno Sobota, 24. listopadu 2012 - 20:58:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Miroslav Zikmund: Jo, toho se docela bojím, bo denně po severní části Ferdinandky jezdím do roboty.
Sbohem, Ťapino! Díky, žes tu byla... +5.6.2012
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13614
Registrován: 9-2002

Odesláno Sobota, 24. listopadu 2012 - 21:24:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes v noci jsem mezi DNV a Zohorem srazil srnku pluhem (na esu)..to je vám taková mrda v 90, že bych skutečně nechtěl zažít "něco většího"...brr..
!!!! I * L O V E * T R A N C E !!!!
Mark Burton vs. Sunlounger - Try Understatement To Be Love (Armin van Buuren Mashup)
Yahel & Liya - Creatures (Paul Oakenfold Remix)
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2191
Registrován: 4-2009

Odesláno Sobota, 24. listopadu 2012 - 21:30:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Určitě dojde i na koňský salám. Po kolejích žst Štramberk se dnes producírovala čtveřice kopretin v sedlech koňů Čučel jsem tak, že foťák zůstal v kapse.

Luboš_ct: A vzpomeneš si ještě, kterak odstavit jímku Esa s urvaným odvodňovacím kohoutem?
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13616
Registrován: 9-2002

Odesláno Sobota, 24. listopadu 2012 - 22:06:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Němec:
No v tu chvíli jsem se bál, zda uslyším syčet vzduch..naštěstí se nic, krom odrazu srnečky od pluhu, nedělo:-)
Z hlavy bych to přiznám se nevěděl, ještě jsem to nepotřeboval, ale po pohledu do vzduchového šématu bych si poradil:-)
!!!! I * L O V E * T R A N C E !!!!
Mark Burton vs. Sunlounger - Try Understatement To Be Love (Armin van Buuren Mashup)
Yahel & Liya - Creatures (Paul Oakenfold Remix)
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2193
Registrován: 4-2009

Odesláno Sobota, 24. listopadu 2012 - 22:29:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nic složitého: V případě, že to ještě jde tak uzavřeš oba kohouty u poškozené jímky (jsou trubkách jdoucích z boku do jímky) a pak ve strojovně, za 2. kompresorem, najdeš u země zaplombovaný kohout. Plombu utrhneš a kohout přestavíš. Toť vše.
Háček je v tom, že se s těmi kohouty v provozu nehýbe a tak se to v případě potřeby nemusí podařit.
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
Zaosai
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 653
Registrován: 7-2005

Odesláno Neděle, 25. listopadu 2012 - 10:07:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A hlavně musíš mít štěstí při uzavízání toto "plombovaného" kohoutu.Dosti často musíš použít pořádnou sílu a tak se stane,že ho utrhneš a je vymalováno.
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4334
Registrován: 9-2002

Odesláno Neděle, 25. listopadu 2012 - 10:48:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdyz te vsechno zradilo, pomuze ti kladivo...
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13617
Registrován: 9-2002

Odesláno Neděle, 25. listopadu 2012 - 12:44:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo děkuju za info..snad nebude potřeba něco podobné dělat..věděl jsem, že pokud to lze, tak uzavřít kohouty na jímkách a nějaký ve strojovně, ale nevěděl jsem, že je pod druhým kompresorem..tím ve strojovně zamezíš přívod vzduchu do trubek k poškozeneému vzduchojemu je tak?Jsem líný hledat v mém bordelu schéma vzduchu..
!!!! I * L O V E * T R A N C E !!!!
Mark Burton vs. Sunlounger - Try Understatement To Be Love (Armin van Buuren Mashup)
Yahel & Liya - Creatures (Paul Oakenfold Remix)
Persink163054
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1
Registrován: 11-2012
Odesláno Neděle, 25. listopadu 2012 - 13:04:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel Vecera:
Vas prispevek je velice trefny, hlavne kdyz se vsude stavej hlukovy zdi.Obcas si rikam, ze opravdu lidi nevedi co chcou. To ovsem neni mysleno proti Vam
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5074
Registrován: 7-2007
Odesláno Neděle, 25. listopadu 2012 - 18:00:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Luboš_ct: ve strojovně ten kohout musíš otevřít. Normálně je zavřený.
Koukni se do vzduchového schema. Bacha, kdyby byl otevřený trvale, objeví se u starých Es voda (emulze) na neuvěřitelných místech - např. lítá z houkaček, dostane se i do brzdiče...
Mallard
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1743
Registrován: 5-2006

Odesláno Neděle, 25. listopadu 2012 - 20:49:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Luboš_ct:...Dnes v noci jsem mezi DNV a Zohorem srazil srnku pluhem (na esu)..to je vám taková mrda v 90, že bych skutečně nechtěl zažít "něco většího"...

Nebuď měkota . S motorem 842 jsem v 80 km/h nabral u Nemotic jelena a byl to pěkný macek.
Život musí být strašný zločin,když je za to trest smrti.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6054
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 26. listopadu 2012 - 01:21:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Luboš: Jsem líný hledat v mém bordelu schéma vzduchu
Z toho schématu to není až zas tolik vidět - vzduchojemy jsou v sérii a před, za a mezi nimi jsou tři kohouty a čtvrtý to celé obchází.
Při poškození vzduchojemu se ty s ním sousedící kohouty zavřou a otevřením toho čtvrtého se propojí kompresor s NP.
Potíž je v tom, že od tohoto okamžiku nejsou vzduchojemy průchozí, ale na odbočce, takže dochází ke kondenzaci všude možně, odkud není kondenzát jak vypouštět. Taky to je míněno opravdu jen na dojetí.
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2968
Registrován: 8-2007

Odesláno Pondělí, 26. listopadu 2012 - 10:26:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lubos ct:Jo děkuju za info..snad nebude potřeba něco podobné dělat.

Ten kohout,který otevírá potrubí, obcházející hlavní jímky se často používá,zamrzne-li potrubí do hlavních jímek,nebo mezi nima.
Pak ti kompresory bouchají,ale vzduch jde přes pojišťovací ventily na výstupu z kompresorů ven a jímky se vzduchem nedoplňují.
Mol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1345
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 26. listopadu 2012 - 16:48:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bleskosvod...
To mi teda vysvětlete. Chcete letět na kouzelném koberci za králem bramborových lidí a prosit ho, aby vás propustil, a tvrdíte, že jste úplně zdraví?!
K6S310DR
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.183.64.242
Odesláno Pondělí, 26. listopadu 2012 - 17:10:21    Odkaz na tento příspěvek  

Jsem našel úplně náhodou něco k tomu Hloubětínu. Pokud by to někoho taky zajímalo, zde je dokonce pár fotek. Ta s tím šestikolem je teda drsná...A pokud by měl někdo z vás časopis Mladý svět z ročníku 1965, kde o tom je psáno, prosím sem s ním. Díky.
Tady je odkaz.
https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=2057413
Pozorovatelka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 226
Registrován: 11-2010
Odesláno Pondělí, 26. listopadu 2012 - 18:07:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K6S310DR: tem časopis najdeš v nějaké lepší knihovně
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13623
Registrován: 9-2002

Odesláno Pondělí, 26. listopadu 2012 - 22:02:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Díky všem za doplnění mých mezer..
Když jste to tu začli rozebírat tak se ještě raději zeptám, než být později za blbce..
Kde jsem vzal tu informaci, že právě otevřením nějakého kohoutu ve strojovně lze plnit pouze jednu z nepoškozených jímek??Není to takto na laminách případně?A nebo jsem si to domotal v hlavě s obyčejným uzavřením kohoutů přímo u jímek??

Mallard:
Na srnky jsem zvyklý..doposud jsem nic většího nenabral a vůbec, ale vůbec mi to k životu nechybí..divím se, že stanoviště 842 ten střet s mackem jelenem vůbec přežilo..nezávidím..rána to musela být vskutku pořádná..
!!!! I * L O V E * T R A N C E !!!!
Mark Burton vs. Sunlounger - Try Understatement To Be Love (Armin van Buuren Mashup)
Yahel & Liya - Creatures (Paul Oakenfold Remix)
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5085
Registrován: 7-2007
Odesláno Pondělí, 26. listopadu 2012 - 23:18:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Luboš_ct: Pokud je poškozena jímka 1 tak lze jet po otevření propojovacího kohoutu 969.6 se zásobou ve 2 (jsou zavřené kohouty u jímky 1). Pokud je poškozena jímka 2, (jsou zavřené kohouty u jímky 2) tak smolík, ty jímky jsou v serii.. Jedeš jen na zásobu v pomocných a v potrubí...
trubko
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.59.48.83
Odesláno Úterý, 27. listopadu 2012 - 00:27:34    Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry, opět plácáš nesmysly.
Ten bajpas vede z trubky vstupu před první a končí za výstupem z druhé jímky, takže při poškození se tato vadná uzavře, otevře bajpas a máš vždy k dispozici jednu zdravou. Teprve při vyřazení obou by nastal stav, co píšeš.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5086
Registrován: 7-2007
Odesláno Úterý, 27. listopadu 2012 - 10:08:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

trubko: Svatá pravda, až ráno jsem se koukl do not, protože se mi to zdálo podivné. Omlouvám se, nevím proč jsem to takhle měl zafixované v mé tupé hlavě. V něčem tam rozdíl byl, ale už to mám pomotané.
Lůbo napsal jsem pitominu, omlouvám se.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6069
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 27. listopadu 2012 - 12:58:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OC: kdyby sis o kus vejš pořádně přečetl můj #6054, tak bys nemusel koukat ani do těch not...
Pav455
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.152.39
Odesláno Úterý, 27. listopadu 2012 - 18:00:39    Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry:Aspoň jsme si to osvěžili.
Ale pohnout s kohouty u jímek je někdy docela fuška.
peťik88
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6
Registrován: 11-2012
Odesláno Středa, 28. listopadu 2012 - 04:52:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

už to neřešte kolegové :-)
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Středa, 28. listopadu 2012 - 09:46:03    Odkaz na tento příspěvek  

Pozorovatelka : tzv. povinné výtisky (pro archivaci) denního tisku, resp. časopisů se musely posílat do cca 10 zákonem stanovených knihoven na území dnešní ČR ... ostatní knihovny časopisy odebíraly z vlastní vůle, ale neměly povinnost je archivovat.
Trolleybus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2039
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 28. listopadu 2012 - 10:00:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Povinný výtisk - Wiki
Docela důležité je, že vydavatel nemá povinnost dávat povinné výtisky vědeckým knihovnám, resp. musí publikace nabídnout, ale knihovny si je musí koupit (nedostanou je zdarma), což může narazit na jejich omezené rozpočty.
Pokud knihovna publikaci nemá, dá se to řešit meziknihovní výpůjční službou, kdy se dá v jedné knihovně objednat publikace z katalogu jiné knihovny.
Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
venda
Neregistrovaný host
Odeslán z: 95.85.227.140
Odesláno Středa, 28. listopadu 2012 - 17:43:09    Odkaz na tento příspěvek  

Vidím, že ten Hloubětín je i po letech živý. Pro mě je to vzpomínka na místo kde můj otec skončil po 41 letech svoje působení u kolejí. paradox je, že už jako brigádník zaskakující za dovolenkáře toho dne v žst.Libeň. Z vlastní nehody si pamatoval akorát jak ho za pomoci autogenu dostávali ven. zastávka byla v místech kde je ulice u elektry, myslím, že tam byla i smyčka tram.dodnes je tam větší rozestup mezi hlavní a spojkou do Hostivaře.zápis z nehody jsem tenkrát četl, ale je to už dávno.ale bylo zde již v diskusi-nezapnutý LVZ a snad i doměnka, že ten z té 669 nebyl v okamžiku srážky již mezi námi. z té zadní souprav toho asi mnoho k záchraně nebylo, ty vozy byly zlomené. potíže s dveřmi které ho tam pozdržely, byly jednou z ,dětských' nemocí.
pohled na rozoraný štěrk kde navrchu ležela kolejnice zkroucená jako hádě mám v hlavě ještě dnes. počet mrtvých je vždy udáván bez těch,kteří skonají později. celkový počet byl tedy ve skutečnosti ještě vyšší. vzhledem k tomu jak byly vlaky v tuto dobu obsazené (kolem třetí odpoledne) je i toto číslo velmi mírné. a protože průsery obv. nechodí po jednom, tak se v nemocnici ještě potkal s dalšími-v žst. Libeň tuším za mlhy panťák s loko. na zhlaví tentokrát z boku.
Mahel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1240
Registrován: 6-2004
Odesláno Středa, 28. listopadu 2012 - 17:49:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

venda: Tramvajová trať k hloubětínské zastávce nikdy nevedla, jezdilo se "odjakživa" jen po Poděbradské. A obě budovy hloubětínské zastávky padly až nedávno při stavbě třetí koleje Libeň - Běchovice, malešická trať se té pro směr na Kolín vyhýbala a dodnes zůstala v těchto místech ve své dřívější stopě.
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1908
Registrován: 5-2009

Odesláno Čtvrtek, 29. listopadu 2012 - 11:27:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vím, že se to tu probíralo.
Čtu si článek o nehode EX372 u Kopist. Zajímavý závěr.
K červenému světlu prvního oddílu zbývalo ale jen 610 metrů, do místa srážky přesně kilometr. Kdyby přenos kódu fungoval správně, měl by strojvedoucí dost času si svůj fatální omyl uvědomit a začít brzdit. „Všichni jsme věděli, že tyhle mašiny velice špatně kódují na frekvenci 75 hertzů. Opakovaně jsem do knihy oprav tuto anomálii psal a správkárna vždy odepisovala: Nie sú náhradné dielce,“ popisuje tehdejší stav údržby v Bratislavě Zdeněk Michl, strojvedoucí, který na konci 80. let také usedal na stanoviště těchto lokomotiv.

Chyba na obou stranách....
Pendular
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 119
Registrován: 6-2010
Odesláno Čtvrtek, 29. listopadu 2012 - 12:41:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dispečer o11: A teď mi řekněte co by jste dělal? Pracuju jako elektronik a občas prostě díl není. Na jednu naši máme u vedoucího urgovány karty do měniče asi přes rok. Odpověď? Nejsou, jsou v opravě. Co šlo vykuchat vykucháno, ale kde nic neni ani smrt nebere. Takže když to pak fíra napíše do předávky - Při EDB vypadává měnič, tak mu můžeme akorát napsat není ND. Když mu řekneme aby mašinu na to napřevzal a zneschopnil, aby se konečně ledy pohnuly, tak řekne že nechce mít problémy.

Zamyslete se než napíšete že chyba byla na obou stranách... Já neříkám že to samé bylo i tomto případě, ale občas na to dílna prostě nemá vliv.
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1911
Registrován: 5-2009

Odesláno Čtvrtek, 29. listopadu 2012 - 13:16:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pendular
Važte slova, já neházím všechny do jednoho pytle občas je na vás spolehnutí a někdy jste na hovno (s prominutím). Je to jen o lidech. Ale v tomto případě jak dlouho 350 jezdili na síti? A kdy se stala nehoda? Tady se na to kašlalo od samého začátku. A došlo to tak daleko, až se stal mega průser. Ale tak je to pořád. jsou věci co neřeší, pač si někdo řekne to je v pohodě. A pak bum... a začne se něco dělat. Jenže jaké to má následky. O tom to je. Kdyby se na to nekašlalo, nemuselo by se to stát. Tenkrát byla jiná doba.... dejme tomu. Ale dneska je tomu zrovna tak. O takových případech by se dalo bavit do nekonečna.
Vás samotné to taky štve, když jsou takové problémy. Když nejde něco opravit. Dostanete odpovědi od vedení, nejsou díly a tak dále. Ale kde je chyba? Peníze, dejme tomu, ale popravdě taky vůle těch nahoře něco řešit. Je to všude stejné....
S4991023
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1110
Registrován: 9-2003

Odesláno Čtvrtek, 29. listopadu 2012 - 15:24:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdyby Federace strojvůdců neřešila jiné věci ale tohle, tak by fíra, který takovou mašinu nepřevezme, nemohl mít problémy.
Rychlíková laminátka

Pravda, láska a elektrická trakce zvítězí nad lží, nenávistí a trakcí dieselovou.
Pendular
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 121
Registrován: 6-2010
Odesláno Čtvrtek, 29. listopadu 2012 - 15:41:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dispečer o11: Já Vás chápu. Ano zrovna u téhle situace ano. Na strojích této řady zkušenosti nemám, mame na dílně starost o jedinou řadu a (zaklepej to) zatím, se nebojím říci, zvládáme vše v pohodě. Pokud to jde, snažíme se odstraňovat závady co nejrychleji (naposledy jsem byl na wilsónu minulý týden s moduly na vlaku který za 30 minut jel zas dál). Ale prostě musíte pochopit že bez fírů to nejde. Tedy neřekl bych chyba na obou stranách, ale spíše na straně vedení, že je ochotno a schopno potrestat fíru za to že zneschopní mašinu. Pak ale nastává kolečko že se šlape po dílně jaktože je mašina zneschopněna a dojde se k tomu že prostě není kde brát, protože peníze jdou jinam. Všechno se to uklidí pod koberec protože o tom se nemluví a potrestaný zůstane jen fíra. Jenže tohle změnit, tak by to chtělo vedení co by stálo za něco a né jen za to hodit do řeky. A onen zmíněný vedoucí, snaží se jak to jen jde a dělá první poslední aby nám jako dílně pomohl. Není to všude stejné, jak jste řekl, je to jen o lidech. Ale zas na konci házíte všechny do jednoho pytle... Tak nevím.
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1914
Registrován: 5-2009

Odesláno Čtvrtek, 29. listopadu 2012 - 16:10:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No s tím koncem sem to myslel tak jak jste napsal, s tím kolečkem a potrestáním. Prostě ve většině případech to začne dole a ve finále to skončí stejně dole a kolikrát to jsou takové absurdity, že zůstává rozum stát. Peníze jdou jinam. Jenže, my bohužel nemáme tu moc změnit ty nahoře. Já hlavně mluvím o těch úplně nahoře. Ne o vedoucích ,ti se ve většině případech snaží, ale o těch co rozhodují vrcholově. To je ten největší problém. Tuhle jsme řešili s vedením co a jak bude s tou centralizací (CDP PRAHA). Víme jak to bude probíhat a postupné etapy. Nebudu to tady rozebírat do detailu. Ale co nás překvapilo, proč to musí být zrovna na Balabence. Odpověď: " tři varianty, první: zvednout o dvě patra budovu výpravčích na hlavním nádraží.- zamítnuto památkáři nepovolí kvůli výhledu na Prahu. Druhá: udělat to na Křižíkovce, kde je dneska disp. aparát PHA. nejde pač je budova v dezolátním stavu po povodních a třetí rekonstrukce budovy v Holešovicích absolutně nejlepší varianta (prý se na tom shodli všici). Neprojde pač je to politické rozhodnutí. Takže se postaví úplně nová budova za 1.7 mld. na nejdebilnějším místě v Praze. No prostě asi jednoduše řečeno, zase nějaký tunel. :-). A pak se můžeme divit, proč kolikrát nejdou řešit ty banální problémy. Ale zase jak říkám je to o lidech a ty co chtějí něco udělat nebo se snažit je tam zatraceně málo a nebo nemají tu moc s tím hnout. Tak se pak vezou na vlně. Prostě a jednoduše nemáme to jednoduché.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Čtvrtek, 29. listopadu 2012 - 18:06:25    Odkaz na tento příspěvek  

Trolleybus : jenže ten odkaz popisuje to co platí v současné době, za "bolševika" to bylo poněkud jinak. Jestli rotačka vyjela o pár povinných výstisků více, tak to stálo leda ten papír ...
Meziknihovní služba sice existuje, ale mnohé publikace se půjčují akorát do studovny příslušné knihovny, platilo i za "bolševika" ...
Trolleybus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2041
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 29. listopadu 2012 - 18:29:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Miroslav Zikmund: Ano, za socíku to vypadalo docela jinak, historie povinných výtisků je docela podrobně třeba zde: http://knihovna.nkp.cz/knihovnaplus62/wallis4.htm
Faktem je, že současný stav, kdy povinné výtisky nedostávají ani vědecké knihovny, je dost tristní. Těžko se pak divit tomu, že studentské intranety obsahují terabajty digitalizovaných publikací, pokud v celé zemi existuje kniha k půjčení ve 4 exemplářích.
Co se týká meziknihovní služby, svého času jsem ji dost využíval a nebyl to až tak zásadní problém. Ono se skutečně leccos půjčovalo jen do studovny, ale do studovny knihovny, odkud jsem objednával. Nicméně přiznávám, že už je to pár let, co jsem si něco takto půjčoval, tudíž nemohu tvrdit, že se podmínky nezpřísnily.

Omluva každému, koho tohle nezajímá, za OT. :-)
Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
CDP
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.60.5
Odesláno Čtvrtek, 29. listopadu 2012 - 19:22:35    Odkaz na tento příspěvek  

CDP - celé Čechy se musí řídit z PRAHY! Centralizace je to NEJLEPŠÍ!!! V Praze se musí přece snížit nezaměstnannost! A jinde? Sejdeme se na ÚP. Ještě že už nebudeme muset na Drábkovu nucenou veřejnou službu.
/a aby Moravě a Slezsku něco zbylo, mají CDP Přerov/.
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.49.12
Odesláno Čtvrtek, 29. listopadu 2012 - 19:32:17    Odkaz na tento příspěvek  

Neprojde pač je to politické rozhodnutí.
To nikdo nezpochybňuje, to je jasný fakt. Ono by totiž to CDP ani fyzicky nemuselo být vůbec v Praze, ale to je celkem jedno - ať se Praha a okolí třeba úplně zahltí. V novinách si přece každý mohl přečíst od lhally, že na dispečerské pozice budou vybíráni ti nejlepší. To ani komunisti lidem tak nelhali. V řadě mých kolegů to vyvolalo hořký smích, jiní ten výsměch vyvěsili na zeď jako fór roku. Ono je asi fakt jedno, kde to bude stát, beztak je to zase tunel, jak jste správně vystihl.
Víme jak to bude probíhat a postupné etapy
Škoda jen, že to zatím neřekli těm, kterých se to bude týkat nejvíc a kteří přijdou o práci.
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1286
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 29. listopadu 2012 - 19:46:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

W. a CDP... jo ti nejlepší byli vybráni i tady na moravě :D přesně podle plánů...pokud jste mladí a máte možnost..utečte zavčas.... dojedou páni z vedení a budou vám říkat...no český člověk není zvyklý se za prací stěhovat.... jsme mu říkali...stěhuj se debile, když máš čerstvě postavený barák nebo koupený byt...
CDP
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.60.5
Odesláno Čtvrtek, 29. listopadu 2012 - 19:48:03    Odkaz na tento příspěvek  

Ad W. Ono, kdyby nám to řekli, asi bysme se podle toho zařídili /a už něco předem hledali/. A kdo by jim tedy sloužil? Až nastane ten pravý čas /převod řízení na CDP Praha/, všichni se to dozvědí - včas - výpovědí pro nadbytečnost!
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1287
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 29. listopadu 2012 - 19:50:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

hele můžeš jít na vysočinu :-) po mě a po manželce tam zůstaly dvě místa...Rožná a Bystřice nad Pernštejnem :-)
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1915
Registrován: 5-2009

Odesláno Čtvrtek, 29. listopadu 2012 - 20:04:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já bych to sem rád vyvěsil, ale zatím to ještě není tak úplně oficiální (třeba to někdo udělá za mě). Dokument na to existuje, je to docela zajímavé. Počátek je polovina roku 2015. A konec bude 2019-2020.Jenže na čem jsme se shodli všichni, stačí aby se změnila vláda a někdo se rozhodne, že na to peníze nedá. A může být konec. I takovými variantami se počítá i když věřme tomu. :-) Jinak ne všude výpravčí skončí. Jsou stanice kde zůstanou i když bude centrální řízení. Jinak jak by to mělo vypadat? Budova má mít 5 pater a bude 20 dopravních sálu. Jeden bude zkušební. Zatím je všechno na papíře. Dokud na Balabenku nezajedou tatry s bagrama neuvěřím.
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1288
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 29. listopadu 2012 - 20:07:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

proč to sem nechceš dát?? bylo to i v novinách...

http://ekonomika.idnes.cz/pocitace-nahradi-vypravci-09w-/ekonomik a.aspx?c=A121112_202148_ekonomika_ert
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1916
Registrován: 5-2009

Odesláno Čtvrtek, 29. listopadu 2012 - 20:16:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

W.:
Jinak já taky nechápu proč všechno musíme cpát do Prahy. Taky bych měl jinou představu, kde to může být. Míst je plno. Jenže ty hovada tam nahoře nic než Prahu neznají. Pro ně je to svaté místo.
Jinak co slýchávám tak Přerov se jim moc nepovedl. A těch chyb se chtějí v Praze vyvarovat. Aby to bylo dokonalé. Kdyby to alespoň dali s slušně dopravně obslužné místo. Ale Balabenka do trianglu mezi koleje?? Když jsme se ptali, proč tam neuděláte zastávku a vlaky tam budou služebně zastavovat. Odpověď: "musíte napadnout projekt a třeba přes odbory to urgovat". Jo a čemu jsem se smál, počítá se, že tam s námi budou sedět i někteří soukromí dopravci.Např. RJ a Leo :-) Aby komunikace byla jednoduší.....
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1917
Registrován: 5-2009

Odesláno Čtvrtek, 29. listopadu 2012 - 20:21:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

REX:
To je jen novinařina.... Já bych to sem dal, ale dokumentace s podrobným výkladem co a jak leží u vedoucího na stole. Když sem se ho dneska ptal, jestli si to mohu půjčit. "ještě né, my vám to rozešleme na pracoviště".
Rád bych aby to bylo přesné, nechci tady nic vymýšlet. Jsou lidé co mohou propadnout panice a jednat a pak litovat. Nikdo neví kdo si to tu čte. Už teď vím o lidech co shánějí kolem Prahy bydlení a chtějí se stěhovat. Aby to v budoucnu měli jednoduší.

A teď jsem si uvědomil od 1.12.2012 oficiálně existuje CDP Praha. Prostě takový odbor vznikl a má už svoje lidi... :-)

(Příspěvek byl editován uživatelem Dispečer O11.)
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1289
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 29. listopadu 2012 - 20:26:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

já už to jednou viděl...ať si to lidi užijí...práce mě bavila...když se teď dívám s odstupem...tam by mě to nebavilo... kdo si chce zachovat práci výpravčího, ať uteče na vedlejší štreku... nebude aspoň dělat děvku pro všechno. držím vám všem pěsti...
Vydoň
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 258
Registrován: 3-2010

Odesláno Čtvrtek, 29. listopadu 2012 - 20:31:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dispečer_o11: Už jsem na to koukal na intranetu v práci - visí to tam asi dva týdny, protože jsem na to koukal už před dovolenou!
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6089
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 29. listopadu 2012 - 20:33:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

D O11: Jinak já taky nechápu proč všechno musíme cpát do Prahy.
Morava má dispečink v Přerově proč? Že by proto, že se tam sbíhají čtyři tratě, z toho tři dvojkolejky a čtvrtá ke zdvojkolejnění předpokládaná...?
Do Prahy ústí dvojkolejek pět a zrovna tolik jednokolejek.

Taky bych měl jinou představu, kde to může být. Míst je plno.
Například...?

Když jsme se ptali, proč tam neuděláte zastávku a vlaky tam budou služebně zastavovat.
To snad vyjde levnějc dát osazenstvu zadarmo lítačku na tramvaj...
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1918
Registrován: 5-2009

Odesláno Čtvrtek, 29. listopadu 2012 - 21:18:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej:
Nebudeme to řešit, rozhodli jiní a za nás. Oni sami vědí co dělat nejlépe. :-)
Možná ano vyjde levněji lítačka tramvaj, ale víš kde to místo je, kde má budova stát a jaká je tam dopravní obslužnost, mrkni do map. Jde především o úsporu času. A těch pár vlaku co by tam mohli zastavovat, není na škodu. Navíc při té ceně stavby, pár tisíc na blbých pár panelu a betonu... někdo dostane do kapsy holt méně. A udělá se dobrý skutek.