K-report
 

Archiv diskuse Nehody do 24. 11. 2012  

Diskuse K-report » Archiv 2012 » Železnice » Nehody » Archiv diskuse Nehody do 24. 11. 2012 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2048
Registrován: 3-2010
Odesláno Úterý, 20. listopadu 2012 - 08:47:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dá se to nacvičit i za zády(při posunu s T 211 koukáte z okna a spojku a plyn musíte ovládat rukama za
Tohle je totiž nejpohodlnější poloha při řízení T 211, kdy nejdou ruce "do sebe".
M 131.1 samozřejmě přídavnou brzdu nemá.
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11179
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 20. listopadu 2012 - 11:34:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

s hurvou hore kopcom se dá taky zabrzit vzduchem, povolit vzduch a než to povolí už mít spojku v záběru....
podhození na RZZ ve vrškách: nebylo to předaný do PSt?
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2050
Registrován: 3-2010
Odesláno Úterý, 20. listopadu 2012 - 11:37:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

s hurvou hore kopcom se dá taky zabrzit vzduchem, povolit vzduch a než to povolí už mít spojku v záběru....
Však jak jinak?
Persink
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.104.251
Odesláno Úterý, 20. listopadu 2012 - 11:49:18    Odkaz na tento příspěvek  

Jeste k nehode na RZZ:
Na spadovistich se pouzivaji i rychlostaveci vymeny(prestavna doba je cca.0.6 vterin) a i tam se da podhodit vagon, kdysi jsem to zazil v CT
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.93
Odesláno Úterý, 20. listopadu 2012 - 12:32:55    Odkaz na tento příspěvek  

Persink: spádovištní rychloběžné přestavníky skutečně přestavují velmi rychle. Ale nejsou zabezpečeny paralelními KO jako ve stanici, nýbrž SÉRIOVÝMI KO. Takže vhodně umístěné fleky rezu na nápravě dokáží pravé divy.... Nejčastěji vidlicová jízda.
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4301
Registrován: 9-2002

Odesláno Úterý, 20. listopadu 2012 - 13:41:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Omyl, M 131 pridavnou brzdu sice ma, ale nikdo ji prakticky nepouziva, neni to zrovna "pilot friendly." Viz obrazky v priloze V15 (brzdice...) Nejaky polohy pro primocinnou brzdu si vybavuju.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2054
Registrován: 3-2010
Odesláno Úterý, 20. listopadu 2012 - 13:49:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Omyl, M 131 pridavnou brzdu sice ma
Tak sem s ní!
Přímočinné zvýšení tlaku v brzdových válcích v poloze rychlobrzdy s pískem není přídavná brzda...
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Úterý, 20. listopadu 2012 - 14:00:00    Odkaz na tento příspěvek  

ad Persink : popis podmínek podhození > podmínka číslo 1) vyloučena, jednalo se odjezd Sv 29709 (pro Sp 1710) přes Malešice na Masaryčku, jízdní cesta postavena na kolej 97 ... "Bohužel" z náskokem", dle GVD má odjezd z Vršovic v 15.37, stalo se ve 14.58 ...
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4305
Registrován: 9-2002

Odesláno Úterý, 20. listopadu 2012 - 22:27:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.google.es/url?sa=t&rct=j&q=knorr+brzdic+MPp&source=web &cd=2&cad=rja&ved=0CDoQFjAB&url=http%3A%2F%2Fwww.k-report.net%2Fd iscus%2Farchiv2009%2F28%2FV15_I_p__loha_8_12-166222.pdf&ei=BPSrUM HxA8yRhQfrw4E4&usg=AFQjCNFVCyfgyD7p9EpPqne6YBdI-0kgRw

str. 24 - IV - poloha primocinneho odbrzdeni.

Je pravda, ze primocinne brzdeni tam neni... No holt uz si to tak dobre nepamatuju. Ale porad se v ty hlave neco drzi, i kdyz nekdy dost blbe.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2062
Registrován: 3-2010
Odesláno Středa, 21. listopadu 2012 - 07:04:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Agent: nezaměňujme pojmy:
1) přídavná brzda (o té od počátku diskutujeme) je brzda "lokomotivní" přímočinná, fungující společně s brzdou "vlakovou" nepřímočinnou.
2) přímočinné brzdění svou funkcí přímo plní brzdové válce bez použití rozvaděče.
A tady v případě M 131.1 může de facto přímočinná brzda fungovat při vypnutém rozvaděči v polohách rukojeti brzdiče VIII a IV. Nebyla by to však brzda přídavná, neboť by nefungovala společně s brzdou nepřímočinnou.
Persink163054
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.68.254
Odesláno Středa, 21. listopadu 2012 - 07:35:25    Odkaz na tento příspěvek  

ad Miroslav Zikmund:
Dekuji za upresneni podminek. Nebyl jsem tam takze jsem napsal jenom domenku.

Pokud byla postavena JC, nezalezi na casu kdy a pro ktery vlak/posun byla postavena. V tomhle pripade to tedy vypada na zavadu na svrsku, protoze pokud by bylo mozne prestavit vyhybku v postavene ceste, je cele RZZ na hov... Protoze vyhybky jsou drzeny zaverem cesty.

Dalsi moznosti by byla jizda vozidel nespolehlive ovlivnujicich KO, jenze to urcite neni tento pripad (742+Btn).

Takze myslim ze vysetrovani MU by melo byt, ze se jednalo o zavadu na kolejovem svrsku.
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 898
Registrován: 9-2011
Odesláno Středa, 21. listopadu 2012 - 09:28:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přednosta: ono je to teda slovíčkaření, ale když teda říkáte, že "přídavná" funguje společně s "vlakovou", tak když na normální loko s BS-2 zabrzdím přídavnou, tak k tomu musím ještě zabrzdit vlakovou? Nebo když vypnu rozváděč, tak přídavnou přes BS-2 nezabrzdím? Nebo jak té vaší větě mám rozumět?
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4310
Registrován: 9-2002

Odesláno Středa, 21. listopadu 2012 - 10:57:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prednosto, ja si ponekud mizerne pamatuju veci, ale neni to nahodouy tak, ze pridavna brzda je "nezavisla" na prubezne ??? Pouzivaji akorat ty stejny valce a vic brzdi ta, se kterou zrovna vic zabrzdis.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2065
Registrován: 3-2010
Odesláno Středa, 21. listopadu 2012 - 11:39:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aleš_Liesk.: od počátku (příspěvek Apollo 17) je diskuze o M 131.1 To si to chce přečíst a pak reagovat

Agent: já přece nikde netvrdím, že přídavná brzda je závislá na nepřímočinné, jen funguje, nebo spíš existuje společně s ní. Tedy že má samostatný ovladač (brzdič), což samozřejmě na M 131.1 není.
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4312
Registrován: 9-2002

Odesláno Středa, 21. listopadu 2012 - 12:11:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pak tedy nejsme ve sporu.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2068
Registrován: 3-2010
Odesláno Středa, 21. listopadu 2012 - 12:15:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejsme, stačilo jen najít společný slovník
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 900
Registrován: 9-2011
Odesláno Středa, 21. listopadu 2012 - 12:22:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Před.: no právě že jsem si přečetl a pak reagoval:
vy píšete:
"nezaměňujte pojmy
1) přídavná brzda...
2) přímočinné brzdění...
A tady v případě M 131.1..."

Což jsem pochopil tak, že nejprve obecně definujete, co je přídavná a co přímočinná, a poté, uvodiv to "A tady v případě M131.1...", rozebíráte konkrétní řešení na M 131.1, které je však stejné jako na (snad kterémkoliv) jiném vozidle - i tam přece funguje přímočinná přídavná nezávisle na samočinné.
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2069
Registrován: 3-2010
Odesláno Středa, 21. listopadu 2012 - 12:34:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aleš_Liesk.: Na M 131.1 opravdu žádná přídavná brzda není...tedy pokud bychom jako určitý ekvivalent nebrali ruční brzdu, jejíž umístění a občasné "přímočinné" používání by tomu napovídalo.
Kdosi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.61.135
Odesláno Středa, 21. listopadu 2012 - 12:45:49    Odkaz na tento příspěvek  

Možná by stálo za-to zahloubat ve vzduchovém schématu M131.1 případně v samostatném nákresu brzdiče MPp.
Z toho by totiž bylo zřejmě, zda-li má M131.1 rozvaděč ovládaný z průběžného potrubí a nebo je ovládaný přes polohu přímočinného brždění.
Bohužel ani jedno ze schémátek nemám, takže kdyby se na to někdo ze zasvěcených podíval, nebylo by to špatné.
Aleš Liesk: Trochu mícháš 2 skutečnosti dohromady.
M131.1 má pouze brzdič MPp a ruční brzdu. Oproti tomu normální "slušná" lokomotiva má na stanovišti brzdiče 2 např. BS2 a BP.
Problém je v tom, že pokud máš vypnutý rozvaděč na HV a zabrzdíš přímočinnou brzdou, tak se ti naplní vzduchové válce, protože přímočinná brzda přepoští vzduch přímo do brzdových válců. Oproti tomu BS2 (a jiné samočinné brzdiče) snižují tlak v hlavním (průběžném) potrubí a na změnu tlaku reaguje brzdový rozvaděč tím, že v poměru kolik tlaku ubereš, tak tak moc napustí tlakem brzdový válec. Trochu problém je v OL... Pokud ho při brždění použiješ, tak se ti může stát, že při srovnání tlaku a následném snížení tlaku nemusí brzda na HV naběhnout a musíš použít přídavnou brzdu, aby ti brzdilo i HV (už se mě to párkrát stalo)...
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2071
Registrován: 3-2010
Odesláno Středa, 21. listopadu 2012 - 13:11:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdosi: rozvaděč M 131.1 musí být ovládán od průběžného potrubí, jinak by brzda přece nefungovala jako samočinná...
Šmajchl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 139
Registrován: 9-2011
Odesláno Středa, 21. listopadu 2012 - 13:14:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro osvětu - něco k brzdě M 131.1:
http://www.ulozto.cz/xARisHf/img-pdf
Lepší nákres brzdiče MPp bohužel nemám.
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2184
Registrován: 4-2009

Odesláno Středa, 21. listopadu 2012 - 13:33:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oproti tomu normální "slušná" lokomotiva má na stanovišti brzdiče 2 např. BS2 a BP.
Srandisto, co třeba takové stroje x6x v kontextu citované věty? Jsouce na stanovišti vybaveny toliko jedním brzdičem DAKO BP a ovladačem DAKO OBE pro brzdič krčící se někde na podlaze studené strojovny, se nedají počítat mezi "slušné" lokomotivy?
Výkonově nejslušnější lokomotiva z Plzně (řada 380) pak postrádá samostatné ovládání tlaku vzduchu v HP úplně (HJP). Svět se holt vyvíjí.
A právě k tomu vývoji má Aleš neskutečně blízko, netřeba jej o druzích brzd kolejových vozidel nijak poučovat.
Je mi jasné, že tváří v tvář by takové filozofování o brzdách (celkově, nikoliv jenom tato citovaná věta) vypadalo jinak.
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2072
Registrován: 3-2010
Odesláno Středa, 21. listopadu 2012 - 13:42:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Však tou slušnou lokomotivou chtěl pouze naznačit, že M 131.1 vlastně žádná slušná lokomotiva není...hlavně, že do tohoto vlákna nechodí Bdlm, to by byl řev!
Kdosi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.61.135
Odesláno Středa, 21. listopadu 2012 - 14:31:17    Odkaz na tento příspěvek  

Přednosta: Právě k tomu by se mě hodilo vzduchové schéma, připadně schéma samotného MPp (děkuji Šmajchl za osvětu a za podělení se o informace).
Jak by asi řekl jeden kolega: Akademicky, proč by nebylo možné, aby přímočinnou brzdu bylo možné ovládat jedním brzdičem sdruženým pro samočinné a přímočinné ovládání brzdy. A když by toto hnací vozidlo bylo neobsazeno a brzdič byl v závěru tak pro ovládání vzduchových válců by byl potřeba rozvaděč... Je to sice silně akademické ale proč by to tak nešlo? Samozřejmě kdo má, případně si stáhnul jistý nákres k M131.1 tak zjistil, že to tak není a je v brzdiči MPp opravdu něco jako přímočinné ovládání brzdy. Sice trochu jinak než je obecně známo, ale je. Akorát by mě vadilo, že odbrzdění přímočinné brzdy je provedeno dříve než odbrzdění samočinné. Což při vlaku stojícím ve stanici do stoupání a čekáním na odjezd s tím, že musím naplnít potrubí a pak až jet mě trochu děsí. A tak raději použiji ruční brzdu a provedu výše zmíněný postup operace jak jsem popsal dříve...
Němec_z_ova: Tož tak přemýšlim, jestli jsi to pochopil dobře... psal jsem např. BS2 a BP, ale může to být i OBE1 a BP a nebo OBE1 a OBPE1. I když v případě OBE a OBPE se jedná pouze o ovladače, které ovládají příslušné ventily tak lze je považovat za brzdiče. Dokonce v případě odborných diskuzí a zkoušek před státními orgány je považováno za brzdiče. I když se státní orgám v tomto případě v podstatě plete...
Pak je zde ještě ten výše zmíněný šrot 380. Respektive, jak někteří píší nejvýkonější (což je jediná její dobrá vlastnost). Ta má SJP (sdruženou jízdní páku), ale toto již má několi dalších HV, které byly dány do provozu daleko dříve než Šádevergl... Tam by se taky dalo diskutovat, že vlastně na ovládání brzdy je tam pouze jeden brzdič a to dokonce pouze na přídavnou (BP či OBPE), protože SJP ovládá jak výkon, tak i tlak v průběžné potrubí a případně dynamickou brzdu (občas špatně pojmenovanou jako elektrodynamickou).
Určitě by tváří v tvář tato debata vypada úplně jinak a určitě by jsme se dopracovali k zajímavím tématům, což už pouze tato diskuze která byla započata k porovnání ovládání spojky mezi zážehovým a vznětovým motorem je toho důkazem...
Přednosto: Slušná lokomotiva většinou není motorový vůz a většinou se jedná o spolehlivou a nenáročnou lokomotivu na údržbu a ovládání (což určitě není 380). A pokud nějákého uživatele štve, že M131.1 není slušná lokomotiva, tak za to nemohu, že zná pouze M131.1 a M152 a velkou lokomotivu vidělo pouze na obrázku...
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2074
Registrován: 3-2010
Odesláno Středa, 21. listopadu 2012 - 14:42:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdosi: popis MPp s kanálky a potrubím musím najít, pak naskenuju a pošlu.
Opět upozorním - nezaměňovat, bavíme se od počátku o přídavné brzdě na M 131.1.
Ale myslím, že na tom vzduchovém schema od Šmajchla je to zřejmé - pouze funkce nepřímočinné brzdy ovládané změnou tlaku v HP, v poloze rychlobrzda s pískem zvýšení brzdného účinku přímým navýšením tlaku do brzdových válců hnacího vozidla (v tomto případě motorového vozu) na 5 bar...
Osobně jsem přesvědčen, že M 131.1 je konstrukčně velice vydařené vozidlo, i když to není lokomotiva...a to i přesto, že jsem velké lokomotivy neviděl jen na obrázku
Kdosi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.61.135
Odesláno Středa, 21. listopadu 2012 - 14:59:45    Odkaz na tento příspěvek  

Přednosta:
S tím obrázkem jsem to nemyslel na tebe ale na jiné uživetele, které se této diskuze neúčastní
No ono se od úplného počátku bavime o spojce a pouze jsme k přídavné brzdě na M131.1 odskočili, kdyř se nekteří divili jak mohu levou rukou povolovat ruční brzdu a pravou ovládat spojku
Již se na ty scany těším. Alespoň si zase trochu rozšířím své obzory a pohledy...
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 901
Registrován: 9-2011
Odesláno Středa, 21. listopadu 2012 - 15:48:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přednosta:
Tak ještě jednou:

A tady v případě M 131.1 může de facto přímočinná brzda fungovat při vypnutém rozvaděči
Můj dotaz: na jiných loko přímočinná brzda nemůže fungovat při vypnutém rozváděči?
Ano/Ne?
Pokud "Ano", tak proč tuto skutečnost uvozujete "A tady v případě M 131.1...", když to platí obecně?

Nebyla by to však brzda přídavná, neboť by nefungovala společně s brzdou nepřímočinnou.
Můj dotaz: a nechtěl jste teda napsat "Není to však brzda přídavná, protože nefunguje společně s brzdou nepřímočinnou"?
Pokud ano, tak jsme o kus blíže vzájemnému porozumění . Tahle formulace už má logiku (pokud brzdič MPP v poloze "přímočinné brzdy" zároveň odbrzdí vlakovou - nevím, ještě jsem schémata nestudoval).

Jinak se omlouvám, kdesi v hloubi diskuse jsem namísto BP napsal BS-2, maje však na mysli přímočinnou brzdu.
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2075
Registrován: 3-2010
Odesláno Středa, 21. listopadu 2012 - 16:25:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aleš_Liesk.: člověče, Vy snad neumíte číst
První dotaz od Apollo_17 v této diskuzi byl, zda vůbec má M 131.1 přídavnou brzdu. NEMÁ.
Pak tam tam vnesl myšlenku Agent, že si vybavuje nějaké polohy pro přímočinnou brzdu. Na to jsem reagoval, že tam je pouze v poloze (VI) rychločinné brzdění s pískem "přímočinné" zvýšení tlaku na 5 bar v brzdových válcích vozidla, ze kterého je ovládán brzdič. V této souvislosti jsem DE FACTO zmínil jakousi virtuální přímočinnou (NIKOLIV PŘÍDAVNOU!!) brzdu v této poloze VI při vypnutém rozvaděči, tedy při nefunkční brzdě nepřímočinné. A psal jsem "nebyla by to" a nikoliv "není to", protože se to tak (s výjimkou poruchy rozvaděče na nouzové dojetí) nepoužívá.
Už je to jasné?
Motoráček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 852
Registrován: 8-2006

Odesláno Středa, 21. listopadu 2012 - 16:51:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mně to jasné je, ale to bude asi proto, že už jsem asi víc jak jednou viděl kdeco na M131.1 demontované.

No a zkusím z druhé strany. Pokud nemáš (stále řeč o M131.1) v hlavním potrubí vzduch, můžeš přestavením brzdiče MPp do polohy 8 (rbz) dostat vzduch do brzdových válců. Přestavením do polohy 4 provedeš odbrzdění. Poloha rozvaděče v tuto chvíli není podstatná. To samé lze provést pro zvýšení tlaku v brzdových válcích i při naplněném hlavním potrubí.
Přednosto, napsal jsem to pochopitelně i ostatním?
Zachrochtám, zavrčím, zahalím se do oblaku dýmu a zmizím jako červený sršeň! www.pshzd.cz
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2076
Registrován: 3-2010
Odesláno Středa, 21. listopadu 2012 - 17:09:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Motoráčku, ne tak úplně je to pravda.
1) běžná je praxe, když foukáš vzduch po nastartování a nenapustíš HP, abys neztratil tlak a mohl řadit, tak tímto způsobem můžeš samozřejmě brzdit vozidlo, ze kterého ovládáš brzdu.
2) do polohy rychlobrzdy s pískem se dostaneš až po snížení tlaku, resp. vypuštění vzduchu z HP, tedy nelze při naplněném HP
Motoráček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 853
Registrován: 8-2006

Odesláno Středa, 21. listopadu 2012 - 17:48:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jasně, ale víš jak to myslím.
A u jiných řad se tu ještě nemluvilo o dvojité záklopce atd...
Zachrochtám, zavrčím, zahalím se do oblaku dýmu a zmizím jako červený sršeň! www.pshzd.cz
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2185
Registrován: 4-2009

Odesláno Středa, 21. listopadu 2012 - 21:55:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdosi: Bez obav, já to pochopil dobře. Normální slušná lokomotiva má na stanovišti 2 brzdiče. U nás se však pohybuje nespočet vozidel, jež tuto podmínku nesplňují a přesto platí za slušnější než ta jednoduše slušná.
Zvídavým otázkám drážního úředníka jsem čelil pouze 3x, ale označit ovladač brzdičem bych si nedovolil. To by mne pan Bröckner nepustil už ani ke kolejím. Popravdě si nedokáži představit, že je to u někoho jiného jinak.
U 380 je určitě brzdič DAKO BSE verze "gold*" (pro zlatě vyvedenou vzduchařskou bižuterii).
O ovládání přímočinné brzdy tamtéž tuším kulové. Pokud by byla ovšem provedena třeba jako u řady 731 (tj. ovladač, nezbytný počet drátů a nějaké EPV ventily, tak se o žádný brzdič nejedná.

Motoráček: Je vidět, že se M 131.1 teprve blíží (Bdlm promine) k ideálnímu vozidlu, neboť tam už jednu dvojsedlovku vidím

*) prosím neberte smrtelně vážně.

(Příspěvek byl editován uživatelem Němec z ova.)
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6049
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 21. listopadu 2012 - 23:46:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přednosta: chcete náme tedy ozřejmit fakt, že přídavná brzda je jednou z podob přímočinné brzdy, a sice takovou, která má samostatný ruční ovládač?
A že kromě ní existují i jiné přímočinné brzdy, které mají jiné ovládání, jako je například brzda doplňková/vystřídací/záskoková nebo brzda parkovací?

Kdosi: občas špatně pojmenovanou jako elektrodynamickou
Co je na tom pojmenování špatného?
Mezi dynamické brzdy patří i brzda hydrodynamická neboli retardér, tudíž nevidím žádný důvod nedlišovat brzdu využívající generátorický chod trakčních motorů jako elektrodynamickou (s dalším dělením na EDB odporovou a rekuperační).
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2078
Registrován: 3-2010
Odesláno Čtvrtek, 22. listopadu 2012 - 06:54:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej: nikoliv, chtěl jsem jen říct, že M 131.1 nemá přídavnou brzdu...to ostatní vzniklo v rámci jakési důkazní diskuze
Kdosi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.61.135
Odesláno Čtvrtek, 22. listopadu 2012 - 08:23:34    Odkaz na tento příspěvek  

Němec-z-ová:
Zajímavé... To stejné jsem u téhož pána měl taktéž a naprosto se mnou souhlasil, že Ovladač Dako OBE1 je brzdič. Ještě říkal něco jako velice správně, konečně to někdo řekl...
No kdebychom byly, kdyby nebylo toho jistého pána...
Practicus
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.165.157
Odesláno Čtvrtek, 22. listopadu 2012 - 22:25:16    Odkaz na tento příspěvek  

Kdosi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.61.135

když to vezmeme filozoficky, tak OBE1.1 je kromě ovladače pro BSE taky brzdič (neboť v poloze R odvětrává potrubí přímo)
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3651
Registrován: 11-2006
Odesláno Čtvrtek, 22. listopadu 2012 - 22:53:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To bych se nachytal, protože bych Hujerovsky odpověděl, že v případě použití BSE je na lokomotivě brzdič jen jeden... Musím si to někam napsat a jsem zvědavej, jak to v budoucnu dopadne.
"Já vám dám brzdič, to je jen ovladač brzdiče!!" "Ale v poloze R odvětrává potrubí přímo, takže to v podstatě brzdič je" "Ale to se nikde nepíše, VEN!!"
Rebel Yell
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4327
Registrován: 9-2002

Odesláno Čtvrtek, 22. listopadu 2012 - 22:56:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A kdyz si s s OBE castecne odfouknes rychlobrzdou a vratis to do J, tak to drzi tlak.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Practicus
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.165.157
Odesláno Čtvrtek, 22. listopadu 2012 - 23:03:22    Odkaz na tento příspěvek  

Agent - ano, takhle jsem brzdil, když selhalo na brejlákovi el. ovládání zrovna z toho stanoviště, kde jsem byl s tím rozdílem, že BSE stále dopňovalo na provozní tlak
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3653
Registrován: 11-2006
Odesláno Čtvrtek, 22. listopadu 2012 - 23:16:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To by byla pěkná psina, kdyby něco probíjelo a zůstal otevřený ventil švihu a takhle to švihalo do rychlobrzdy zrovna ve chvíli, kdy je potřeba zastavit.
Existuje na to vůbec nějaký rychlý recept, kromě tohohle postupu a zavírání ventilu od BSE k potrubí, nějaké umrtvení tohohle stavu...?
Nebo když se BS-2 na druhém stanovišti zapomene přeložit do závěru, případně něco přestane těsnit a začne tam pouštět vzduch.
Ten brzdič to otevřené potrubí prý někdy dokáže přefoukat.
Rebel Yell
VENDA
Neregistrovaný host
Odeslán z: 95.85.227.140
Odesláno Čtvrtek, 22. listopadu 2012 - 23:24:33    Odkaz na tento příspěvek  

Dobrá diskuze-připomnělo mi to mládí, kdy pan Urbánek vcházel do třídy se slovy-červená černá - osm, pět.
Practicus
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.165.157
Odesláno Čtvrtek, 22. listopadu 2012 - 23:30:15    Odkaz na tento příspěvek  

Ml636

proto se s rychlobrzdou zároveň zavádí závěr (jak u BSE tak u BS2)
numo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7
Registrován: 6-2012
Odesláno Pátek, 23. listopadu 2012 - 00:08:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koudy: jsou známy nějaké oficiální závěry z najetí dvojičky na stojící osobák při zkušebce ve Spišskej N. Vsi? - vsetci, co nieco vedia, mlcia ako hrob a ked to niekto nadhodi napr. na vlaky.net, tak je snaha o tom nehovorit. Na Slovensku zial zavery vysetrovania na rozdiel od CR nie su zo zakona verejne. Sud zatial nebol. Pocul som informacie, z ktorych sa nejaky obraz poskladat da, ale spekulovat nechcem...
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4328
Registrován: 9-2002

Odesláno Pátek, 23. listopadu 2012 - 00:26:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Parkrat se mi dostala pod pazoury nejaka masina, ktara mela v jimkach krome vzduchu poradnej bordel (olej, alkohol, voda) a diky tomu taky nalezite zesranou BS-2 (kdo zna trik s desetnikem/dvacetnikem - uz nepomahalo ani toto,) cimz se zpusobilo, ze odezva provozniho brzdeni byla znacne zpozdena. Takze jsem casto brzdil kombinaci odfuk pres rychlobrzdu a hned zaver. Sice se to nesmi, ale radeji udelam toto, nez abych neco profrcel. Nicmene uz delsi cas nelezu za kniply, takze mi za to nehrozi zadnej postih.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Practicus
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.165.157
Odesláno Pátek, 23. listopadu 2012 - 01:02:53    Odkaz na tento příspěvek  

Agent - takový brzdiče jsem taky zažil, konkrétně na 242 233 před generálkou, u předvěsti člověk otočil rukojetí, u vjezdu se to chytlo a ve stanici záhadným způsobem nějak zastavil, že ani nikoho nezabil
Garfield
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9742
Registrován: 10-2004

Odesláno Pátek, 23. listopadu 2012 - 17:19:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Z Austrálie: "Chovejte se u vlaků obezřetně"
X-Host
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1203
Registrován: 7-2009
Odesláno Pátek, 23. listopadu 2012 - 20:01:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dneska fakt "nadúroda" (doufejme, že do půlnoci už nikdo další nebude)...

Vlaky srazily tři lidi, ani jeden z nich nepřežil
Renesance kolejové dopravy přijde! (a přijde nás draho, čím později - tím dráž).
Jeneč
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 931
Registrován: 12-2006

Odesláno Pátek, 23. listopadu 2012 - 21:08:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.zachranny-kruh.cz/aktuality/v_kolejizti_na_kladensku_b yla_v_noci_zaparkovana_dodavka_opily_ridic_spal.html
Karel Johánek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.217.14
Odesláno Pátek, 23. listopadu 2012 - 21:25:37    Odkaz na tento příspěvek  

Přátelé, docela mně pobavila diskuze o přídavné brzdě na M 131.1. Nevím, kolik toho kdo z vás na ní najezdil, já moc ne - brzy jsem přešel na M 262.0 a poté na T 678.0, M 286.0, M 296.1 a M 298.0. Docela jsem se vašemi diskuzemi pobavil, ale zkusili jste se někdo z vás rozjet s M 131.1 na patnácti promilích s vlekem? Na to byly totiž třeba tři ruce, většina fírů ale měla jen dvě, no a pak nastoupila "fírovská machrovina", couvnout byla ohromná potupa. Strávil jsem na motorech téměř dvacet let, poté zhruba stejnou dobu na tramvajích (ne MHD), vezl jsem první vlak kategorie EC na našem území, něco o dráze vím. Vaše starosti mi přijdou úsměvné. Je někdo z vás strojvedoucí nebo jste teoretici?
Čahoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1038
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 23. listopadu 2012 - 22:29:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím pane,ono tahat z haly 80ti tunovou mašinu na volný kupli puklíkem s mechanikou taky byla slušná divočina...
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5073
Registrován: 7-2007
Odesláno Pátek, 23. listopadu 2012 - 22:43:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čahoun: Tahat byla sranda celkem, ale dávat jí do koz(zvedáků)to byl majstrštyk. Tedy jestli myslíš "Puklíkem" - "Kocoura" T212 s Myliuskou. Zábavnější bylo Sergeje nebo Čmeláka na točnu, nebo do těch koz...to bylo o milimetrech.
Karel Johánek: Pane kolego (předpokládám už emeritní) výčet řad vámi uvedených docela mě zajímá.
Mohl byste se podělit o dojmy z těch "Vindobon"? ev z těch Kokakol?
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2081
Registrován: 3-2010
Odesláno Pátek, 23. listopadu 2012 - 22:43:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Karel Johánek:
Docela jsem se vašemi diskuzemi pobavil, ale zkusili jste se někdo z vás rozjet s M 131.1 na patnácti promilích s vlekem?
S vlekem na 22 promilích a dvě ruce mi vždycky stačí velký pilote!
Mirko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2326
Registrován: 6-2006

Odesláno Sobota, 24. listopadu 2012 - 08:04:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je toto ještě diskuze o nehodách? Já jen, že od včerejšího odpoledne už máme čtyři fiklý sebevrahy.
Má videa na YouTube Sázava - motorbike ride PUMPA
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2082
Registrován: 3-2010
Odesláno Sobota, 24. listopadu 2012 - 08:07:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirko: to je tedy úroda a myslím, že do vánoc bude ještě hůř...
Doktorkroupa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 227
Registrován: 11-2009

Odesláno Sobota, 24. listopadu 2012 - 08:37:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirko je to tak úroda je dobrá,podnebí přeje,politická a ekonomická situace se slibně vyvíjí pohřební služby se složkami IZS mají dost práce...
T 466 0007
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4333
Registrován: 9-2002

Odesláno Sobota, 24. listopadu 2012 - 11:04:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Budou vanoce, doba nejvetsiho narustu sebevrazd.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Pilatus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1042
Registrován: 8-2007
Odesláno Sobota, 24. listopadu 2012 - 14:09:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Agent: Vánoce + Nový rok = asi každoroční "úroda"... sakra, jak rád bych se mýlil, ale mám tušení, že letos to bude "hustý"...
Sbohem, Ťapino! Díky, žes tu byla... +5.6.2012
svátky
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Sobota, 24. listopadu 2012 - 14:55:57    Odkaz na tento příspěvek  

Nó, to jste mě nepotěšili, zrovna budu sloužit do roztrhání těla, mě už 4 stačí...............
Pavel Večeřa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.114.219.155
Odesláno Sobota, 24. listopadu 2012 - 14:58:34    Odkaz na tento příspěvek  

A to když začal jezdit Panter, tak lidi na nádraží říkali: "Ty vole to bude v zimě přejetých. Ta sviňa nejde slyšet už teď, a aj Eso jede na sněhu jak v papučách."
Kdosi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.61.135
Odesláno Sobota, 24. listopadu 2012 - 15:14:20    Odkaz na tento příspěvek  

Dá se říci, že od začátku prosince do cca konce února je to tak trochu větší výskys těchto úkazů...
Jo a Pražskej panťák jde na sněhu taky blbě slyšet (680)