K-report
 

Archiv diskuse Nehody do 01. 11. 2012  

Diskuse K-report » Archiv 2012 » Železnice » Nehody » Archiv diskuse Nehody do 01. 11. 2012 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
ex fíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.29.9.122
Odesláno Pondělí, 29. října 2012 - 19:53:29    Odkaz na tento příspěvek  

Láďa: já to nebyl, mám elektriku a tolik nepiju, i když pitný režim se má dodržovat.
Practicus
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.165.157
Odesláno Pondělí, 29. října 2012 - 23:57:27    Odkaz na tento příspěvek  

Ml636 - to by ses i divil, jak se jezdí na autobloku, na návěst stůj zastavíš, konec vlaku nevidíš (ve dne), pískneš a pomalu si to šineš dál připraven zastavit, minulý měsíc, když byla rozbitá štreka mezi Adamovem a Majlontem jsme se na vjezdu do Adamova takhle sjeli 3, mezi sebou tak 30m místa, jak šaliny
Chary
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 548
Registrován: 3-2010
Odesláno Úterý, 30. října 2012 - 00:20:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ex fíro, nejsi z nějaké obce začínající na L a končící na šle? Jsem tam tuhle projížděl (20.10. cca 18:10) a viděl jsem tam elevozíčkáře s motohelmou na hlavě a nějak si vybavuju, že jsem tady někde ve fóru kdysi viděl podobnou fotku...
Varování: Může obsahovat chyby a překlepy Solidní nechť se věnují obsahu, blbci nimrání se v písmenkách.
ex fíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.29.9.122
Odesláno Úterý, 30. října 2012 - 01:11:49    Odkaz na tento příspěvek  

Chary: to jsem viděl taky jednoho s červenou vlaječkou, jakoby na anténě.
Já jen tak zajedu CE na východ na pifko a jedu zpět.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3094
Registrován: 3-2007
Odesláno Úterý, 30. října 2012 - 08:56:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je právě ta záhada. Kdyby si "vařil kávičku", tak by

Kávička jsou kecy, samozřejmě. Prostě jel "podle rozhledu" ostře a nepředpokládal, že v obsazeném oddíle budou už dva vlaky - tedy už dost daleko od dalšího návěstidla bude trať obsazená. A když zahlédl mašinu v čele, mohl si dost pravděpodobně pár sekund myslet, že jede něco proti po JINÉ koleji a nezačal brzdit. Pushpull je horká novinka.

Jinak je to klasická chyba při jízdě podle rozhledu.
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2407
Registrován: 12-2006

Odesláno Úterý, 30. října 2012 - 09:25:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Mladějov: V tom případě nechápu kam pospíchal? Když jedu podle rozhledu, tak kde nevidim, jedu klidně 20
ICQ:349 415 692
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3095
Registrován: 3-2007
Odesláno Úterý, 30. října 2012 - 09:33:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

>V tom případě nechápu kam pospíchal?

Jsou i tací..co prostě furt "musí krátit" a porušují při tom kde co.
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2408
Registrován: 12-2006

Odesláno Úterý, 30. října 2012 - 09:43:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Mladějov: Když jedu na výstrahu nebo jedu do obsazeného oddílu a nevidím co je předemnou, tak nepojedu jako kanec, abych si někde zlomil vaz. Proč já budu krátit, když mě výpravčí nechají 5 minut u vjezdu. Tak na co já se budu snažit. Když dovezu 5 minut, tak je dovezu. Já si kvůli tomu vaz nezlomím.
ICQ:349 415 692
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3096
Registrován: 3-2007
Odesláno Úterý, 30. října 2012 - 09:59:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Naprostý souhlas
To jen šotouší počítají vteřiny se stopkama a podle toho by nejradši stanovovali jízdní doby (.."jel nějak pomalu, moc toho asi neumí..").

Mmch včera Op na všechny přejezdy Hněvice-Roudnice, některé šraňky nahoře a moc příjemné to nebylo .
Vláčky nabíraly zpožděníčko.
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2410
Registrován: 12-2006

Odesláno Úterý, 30. října 2012 - 10:05:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Mladějov: Tak Op rád opravdu nemám, hlavně, když jsou závory opravdu nahoře. Jednou jsem takle jel taky na Op, blížím se k přejezdu, houkám jako blázen a před čumákem mi přejelo auto. No řidič se jenom ohlídl a když mě u toho přejezdu uviděl, tak jen vytřeštil oči a ani nepřibrzdil. Věřím tomu, že má v kalhotech mokro ještě teď.
ICQ:349 415 692
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4218
Registrován: 9-2002

Odesláno Úterý, 30. října 2012 - 10:23:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jsou i tací..co prostě furt "musí krátit" a porušují při tom kde co.

Tyhle nemaji na masine co delat.

A pt. sotoustvu, kteri pouzivaji stopky a GPS por. podobny hovadiny, 160 se jezdi jen kdyz je treba (honi se sekera a je to drahy.) Jede-li vlak na cas, 110 - 130 bohate staci. A tam kde je nizsi rychlost, tam moc prostoru na kraceni stejne neni, takze se maluje cimburi na prouzek vicemene stejne.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3557
Registrován: 11-2006
Odesláno Úterý, 30. října 2012 - 12:47:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo, to byste se divili, jak jsem nedávno jel s expresem, a fíra zřejmě z radosti že má novou 380, těch 160 jel i když nebyl zpožděný. Bylo to směrem východním a to opravdu stačí těch 120-130, když jedou na čas.
Ale možná už se na některých úsecích srazila jízdní doba, před pár lety by se touhle rychlostí hodně krátilo, si myslím.

Na osobácích linek "S" ty jízdní doby budou asi hodně stažené, tam bych to na nějaké velké krácení a přitom plynulou jízdu taky neviděl, ale jinak se v otázce krácení neshodneme.
Já si myslím, že zpoždění se krátit má, pokud je možnost. Proč mají kvůli jednomu "..." který bez důvodu nechá vlak stát u vjezdu, případně zdržuje při odbavení celý autobus, trpět všichni cestující, včetně mě, když pak na konci přicházím o část pauzy, na jejíž hrazení v 90% případů není v souladu se zákonem nárok?
Nebo jinak - proč mám na štrece trávit víc času, než je nezbytně nutné, když je v jízdní době schovaná možnost to zpoždění bezpečně stáhnout. Čas je přesný. Vteřina navíc je už zpoždění, to se nedá nic dělat.
---------
Practicus: To sice jo, ale pak se může stát, že ten za tebou to z nějakého důvodu taky nezastaví, práskne to do vás a (při)zabije i tebe na druhé mašině, když celý vlak odrazí na toho prvního v řadě. Nojo, taky se při stanicování dojíždíme na nárazníky... Asi je to o zvyk.

(Příspěvek byl editován uživatelem Ml636.)
Rebel Yell
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2413
Registrován: 12-2006

Odesláno Úterý, 30. října 2012 - 13:13:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Ml636: Oka tak jinak, ty pojedeš na ledu, na sněhu jako kanec, aby jsi za každou cenu dohnal zpoždění? Proč já si mám srazit vaz, když mě výpravčí nechá stát u vjezdu 5 minut? Když mi zavolá do vysílačky, a řekne mi, že za mnou něco jede ať za to vemu, mám zelenou vlnu, tak za to vemu a jedu. Další problém jsou vlakové čety. Když mám na osobáku vlakvedoucího, co to má totál na háku, to je pak těžké. Jak mám krátit, když v zastávkách s půl minutovým pobytem jsem tři čtvrtě minuty a někdy i dýl jenom proto, že si vlakvedoucí přechazí z prvních dveří do posledních volným krokem? Já to nemám zapotřebí. Když není spolupráce neřeším. Pokud pro to mám podmínky, tak vyhovím. Ale opět, ne za každou cenu. Vždy je na prvním místě bezpečnost.
ICQ:349 415 692
pro agenta
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Úterý, 30. října 2012 - 13:19:08    Odkaz na tento příspěvek  

agent : kde jste přišel na to, že jezdit 160 je drahý?
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4221
Registrován: 9-2002

Odesláno Úterý, 30. října 2012 - 13:21:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ucty za elektriku.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
pro agenta
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Úterý, 30. října 2012 - 13:24:16    Odkaz na tento příspěvek  

a jak byste si ten vyšší účet představoval? Na základě čeho, když se platí paušálem?
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1170
Registrován: 11-2008
Odesláno Úterý, 30. října 2012 - 13:40:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad pro agenta: To máte asi pravdu, ale o to zajímavější je dostat "láboš", kde se kromě jiného praví, že jste "špatným řízením provozu" způsobil zvýšenou spotřebu trakční energie, zvýšené opotřebení lokomotivy a zpoždění vlaku. I když projel s náskokem 1,5 minuty ...... DP byl iniciován dopravcem, ne "řízením provozu" SŽDC.

(Příspěvek byl editován uživatelem výpravčíXY.)
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3558
Registrován: 11-2006
Odesláno Úterý, 30. října 2012 - 13:41:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Corllin: ty pojedeš na ledu, na sněhu jako kanec, aby jsi za každou cenu dohnal zpoždění?
V žádném případě. O tom taky nic nepadlo. Říkám, jen bezpečně a když jsou k tomu podmínky.

Jo, s vlakošema bývá někdy sranda. Jednou v Chlumci nad Cidlinou: "paní vlakvedoucí, kam to jdete?" "No já jdu těma dalšíma dveřma?" "A pročpak mi nemávnete a nepřejdete si potom vnitřkem?" Na to už odpověď nepřišla a výpravčí se na fíru jen rezignovaně podíval a pokrčil rameny.

Už ale vidím ty argumentace vlakošů a vlastně na to mají taky právo: Proč by se ONI měli honit a běhat podél vlaku, když je pak výpravčí nechá stát u vjezdu, fíra nekrátí, nebo cestující za sebou nezavřou dveře a jinak zdržují odbavení vlaku? A vůbec proč rovnou grafikonisti nepřidají nějakou tu půlminutku do vaty? Je to vlastně takový kruh problémů.
Rebel Yell
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4222
Registrován: 9-2002

Odesláno Úterý, 30. října 2012 - 15:00:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A SZDC plati energetikam za co ? Za to, co si (pausalne) vylzou u dopravcu, nebo za to, co draha sezere ??? Asi se jim ty pausaly vyplati, ale ja si myslim, ze to tak neni spravne. Uz aby byly elektromery. Ani stavajici situace SZDC dlouhodobe nebude vyhovovat. Jakmile pribyde rychlych vlaku, tak je energeticky spekulaci s pausalama konec a prestane se to vyplacet. Je pravda, ze el tkm jsou asi (napriklad) i v Rajchu drazsi, nez ty v nezavisly trakci. Otazka je, zda se i v takove situaci vyplati dopravcum jezdit na naftu.

anonymovi: Cim rychleji jezdis, tim vic ti to zere. At uz naftu, nebo stavu.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
M.U.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1
Registrován: 10-2012
Odesláno Úterý, 30. října 2012 - 15:16:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K tomu krácení.Lovosice-Bohušovice 6,5 km,3 zastavení,jízní doba 7min,odjíždíte na 40/volno.Kolik jde tak asi nakrátit?
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2415
Registrován: 12-2006

Odesláno Úterý, 30. října 2012 - 15:49:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Ml636: Tak vidíš, když k tomu jsou podmínky, tak budu klidně krátit. Pokud orchestr řádně neladí, tak to prostě nejde.
ICQ:349 415 692
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3097
Registrován: 3-2007
Odesláno Úterý, 30. října 2012 - 15:51:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

>fíra nekrátí

určitě schválně,když minule nakrátil z B. do P. 15´ a dneska tři ?

Ono je tam hromada dalších věcí, které cestující ani není schopen vnímat ( adheze, napětí v troleji, jízdy odbočkou, sled vlaků, včasné stavění atd, atd.

Jinak za ježdění 160 "jen tak" a pak někde čekat do času ? To je právě fíra neumětel. Od toho má SJŘ. Tím, že je dvoustavový jezdec "max.plyn/brzda" a někam přijede -15, spotřebuje haldu energie zbytečně a opotřebí zbytečně špalky, mašinku i cestující.
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2416
Registrován: 12-2006

Odesláno Úterý, 30. října 2012 - 15:57:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Mladějov: No vzhledem k tomu, že je většina vlaků plánovaná na rychlost 140 a při rychlosti 160 se krátí jako víno není důvod, aby se těch 160 jezdilo.
ICQ:349 415 692
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3559
Registrován: 11-2006
Odesláno Úterý, 30. října 2012 - 16:30:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já si asi zakážu chodit na diskuze, dokud poběží téma "rychlost 160". Pamatuju si, jak jsme to tady řešili tolikrát... A mně to pořád nedá nereagovat. Na co se vlastně uvažuje zlikvidovat Bezpráví, na co se hrotí horní rychlostníky +5 km/h, na co se přebourala celá trať Praha-Č.Budějovice, na co nechali lehnout ladem Zbiroh a proč vlastně vůbec řeší nějaké přeložky Berounské tratě... Když vlastně jízdní doby jsou pořád kreslené na nějakých cca -20 km/h, než by mohly vlaky jezdit.
Neberte to teď jako nějaké šťourání, ale jako faktickou poznámku k dané situaci. Něco jiného jsou čísla do statistik a něco jiného jsou ty miliardy za přeložky tratí, aby se zvýšila o 20 km/h rychlost, která de facto stejně bude využívána jen při zpoždění a to ještě ne vždy a ne úplně. Je to pravda nebo ne?

Možná by neškodilo se nad tím při megalomanských projektech koridorů zamyslet a udělat buď trať na 160 km/h a vlaku po ní jedoucí, odpovídající jízdní dobu, nebo ať se jen upraví dílčí úseky stávajících tratí a zbytečně se kvůli pár kilometrům zrychlení, nepodvrtává a nebagruje republika.
Rebel Yell
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2418
Registrován: 12-2006

Odesláno Úterý, 30. října 2012 - 16:32:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Ml636: Až budeš mít 90% všech vozů na rychlost 160, tak se můžeme bavit o tom, že ty vlaky budou jezdit standartně 160. Ale koukni se do řazení vlaků, není den, aby tam nebyl řazen aspoň jeden 140 vůz.
ICQ:349 415 692
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2209
Registrován: 7-2006

Odesláno Úterý, 30. října 2012 - 16:51:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinak za ježdění 160 "jen tak" a pak někde čekat do času ?

Je vidět,že víš vo co gou .. dobrej fíra také ví,kdy si to může dovolit,bo jet "jak Fittipaldi" znamená pak většinou,že to někde odstojí do času /SJŘ/ .. Jiná věc jsou např. u nás R do Prahy,když to jde,tak není problém víc jak 10´zkrátit /kluci jedou většinou dom,tak /,ale někdy to zas naopak dělá brikule ve sledech vlaků,tak to hold musí jet za něčím včas jedoucím ......bo vlaky s náskokem nesmí narušit včas jedoucí vlaky ..!!


ICQ 237-113-861
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1963
Registrován: 3-2010
Odesláno Úterý, 30. října 2012 - 17:13:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Corllin: ale to je přece problém dopravce. Když nemá soupravu na 160, tak ať si žádá trasy s max. 140...ale proč, když si zažádá na 160, jsou jízdní doby malovány na 140? Dávný a nepochopitelný problém.
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13434
Registrován: 9-2002

Odesláno Úterý, 30. října 2012 - 17:39:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Láďa:
Děláš ty vůbec ještě??Třikrát za týden v noci jedu do Prahy a ty nikde...

Corllin:
Když jedu podle rozhledu, tak kde nevidim, jedu klidně 20
V podstatě jsi zopakovbal, co už jsem zde psal sám za sebe=souhlas!
Jde převážně o mou prdel, tak proč bych se hnal zbytečně do průseru..?V tvém případě ještě o prdele těch za tebou samozřejmě..
!!!! I * L O V E * T R A N C E !!!!
Mark Burton vs. Sunlounger - Try Understatement To Be Love (Armin van Buuren Mashup)
Solarstone with Aly & Fila - Fireisland (Future Disciple Remix)
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13435
Registrován: 9-2002

Odesláno Úterý, 30. října 2012 - 18:05:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čahoun:
Tak jsem byl shodou okolností v neděli na 240.107 a zkoušel jsem ten Mirel..měl jsem pravdu..při zapnutí a provedení D-testu loko nabízí oněch 80km/h..takže v případě, že na nic nesahám a dám si Mirel hned do PREvádzky, tak mi naskočí Vmax 80km/h!A bylo tomu tak doposud na všem, na čem jsem kdy s Mirelem byl..
Je pravdou, že na řadě 380 či 162 od Jančury jsem sice byl, ale s Mirelem si hrál samozřejmě někdo jiný, takže tam to nemám při oživování odzkoušené..ale dost silně pochybuju, že by existovali odlišné verze na vozidla s vyšší konstrukční rychlostí..rozdíly tam tedy jsou (například nastavení jízdy odbočkou až na 120km/h), ale při zapnutí Mirelu si myslim, že naskočí (stejně jako na 240.106+107) základní rychlost 80km/h..při zádání ZAVes však naskočí údaj o maximální konstrukční rychlosti vozidla, ale to nemá v tu chvíli nic společného se zadáním Vmax v položce MAX!
Vyveďte mne popřípadě někdo z omylu, dík..

(Příspěvek byl editován uživatelem luboš_ct.)
!!!! I * L O V E * T R A N C E !!!!
Mark Burton vs. Sunlounger - Try Understatement To Be Love (Armin van Buuren Mashup)
Solarstone with Aly & Fila - Fireisland (Future Disciple Remix)
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5051
Registrován: 7-2007
Odesláno Úterý, 30. října 2012 - 18:13:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Luboš_ct: 363,5 = 90 km/h. Není důvod tě vyvádět z omylu, neb máš pravdu. Ale to základní nastavení lze přenastavit.
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13436
Registrován: 9-2002

Odesláno Úterý, 30. října 2012 - 18:18:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A bylo tomu tak doposud na všem, na čem jsem kdy s Mirelem byl
Oldcerry:
Jo dík..upravuji tedy tuto větu, že na 363.5 jest těch 90km/h, což jsem psal v tomto příspěvku:
https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=2634557
..ale nebyl jsem si tím jist:-)

(Příspěvek byl editován uživatelem luboš_ct.)
!!!! I * L O V E * T R A N C E !!!!
Mark Burton vs. Sunlounger - Try Understatement To Be Love (Armin van Buuren Mashup)
Solarstone with Aly & Fila - Fireisland (Future Disciple Remix)
Manemb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13265
Registrován: 3-2005

Odesláno Úterý, 30. října 2012 - 18:29:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Láďa:
Děláš ty vůbec ještě??Třikrát za týden v noci jedu do Prahy a ty nikde...


Ten chlapec má pravdu.
Toť teďka nějak často jsem v Brodě s Sp, R..
nebudeš ve čtvrtek? mám 6:52 a pak tam asi budu kolem 11hod až do 13hod..a na radnici Vám výborně vaří
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4225
Registrován: 9-2002

Odesláno Úterý, 30. října 2012 - 18:49:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Autobusaku,myslis, ze pri jizde rychlosti 160 nebudou sekery a nepravidelnosti ? Ty nemas ve svejch jizdnich dobach zauvazovany "natvrdly semafory" ???

Pak je tady esta (moje oblibena) technologie jizdy - ja taky rad jezdim rychle: Rozjet to na 160 co nejdriv a shodit. Az to pojede 120, tak zase na serii. Pak se uvidi. Mezitim ujedes nejaky 4 - 4,5 km a pak mrkni do SJR, bo uz ses zase v dalsi stanici. A ses hned 1,5 pred casem. A tu serii tam ladujes daleko za tou druhou stanici. 350/151 je potvora. Musis se ji venovat, zadny ARR.

(Příspěvek byl editován uživatelem agent.)
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2210
Registrován: 7-2006

Odesláno Úterý, 30. října 2012 - 20:07:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Láďa:
Děláš ty vůbec ještě??Třikrát za týden v noci jedu do Prahy a ty nikde...


Pánové já chodím do zaměstnání dle svého letitého turnusu,cvrkot sleduji .. Půlku směny řídím dopravu a druhou koukám po klukách venku,ale Vás nevidno ....tož tak to je .. asi se mi vyhýbáte ...


ICQ 237-113-861
Matus7532
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 615
Registrován: 11-2008

Odesláno Úterý, 30. října 2012 - 20:19:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes ráno sa medzi Bratislava-Vinohradmi a Hlavnou stanicou rozhodil povoziť dodávkou po koľajach, je to približne v mieste piatkovej nehody


Tuná jeden menej skresľujúci pohlaď na návestidlo na Ba-Vinohrady o ktorom sme sa tu v piatok bavili

história a aktuálne nasadenie HDV 350,362,363 ZSSK

Nová osobná webgaléria
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4301
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 30. října 2012 - 21:19:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já teda mám na mašinách asi jiného Mirela.

Jak na 745, tak na 761 a i na ES64F4 naskočí na rychlost 100 km/h.
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13447
Registrován: 9-2002

Odesláno Úterý, 30. října 2012 - 21:21:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak se tam ta dodávka proboha dostala??

Láďa:
Ne ty se nám vyhýbáš:-)Já přes vás jel v týdnu třikrát, což se mi stalo poprvé a zřejmě naposled a ty nikde..i někdy předtím jsi tam taky nebyla..teď co z pražského turnusu odešli další lidé do důchodu bude šance větší..tak třeba někdy v listopadu
!!!! I * L O V E * T R A N C E !!!!
Mark Burton vs. Sunlounger - Try Understatement To Be Love (Armin van Buuren Mashup)
Solarstone with Aly & Fila - Fireisland (Future Disciple Remix)
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5053
Registrován: 7-2007
Odesláno Úterý, 30. října 2012 - 21:24:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr_Šimral: Ale prd, máš stejného. Ale odhaduji, že na těch starých Fausovkách máš starší verzi 01, 02? Rychlost (základní) po zapnutí, je nastavitelná výrobcem dle zadání. Asi na to žádná norma není, protože nevidím v tom žádnou logiku.
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13448
Registrován: 9-2002

Odesláno Úterý, 30. října 2012 - 21:25:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr:
Asi to je v nějakém prvotním základním nastavení..určitě se to dá změnit, ale fíra k tomu nemá přístup..není taky důvod přeci..
!!!! I * L O V E * T R A N C E !!!!
Mark Burton vs. Sunlounger - Try Understatement To Be Love (Armin van Buuren Mashup)
Solarstone with Aly & Fila - Fireisland (Future Disciple Remix)
Matus7532
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 616
Registrován: 11-2008

Odesláno Úterý, 30. října 2012 - 22:11:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hore je cesta(je tam zákaz vjazdu mot. vozidiel) z tej padla, údajne ju ukradol a ako unikal tak vyletel a spravil pár kotrmelcov, avšak nikoho sme v nej nenašli, zato bordel v nej bol neskutočný..
história a aktuálne nasadenie HDV 350,362,363 ZSSK

Nová osobná webgaléria
Hyvrysák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3799
Registrován: 3-2007

Odesláno Úterý, 30. října 2012 - 22:15:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lubošu, nezapomínej, že výpravčí mají takový turnus, že si víceméně chodí jen pro výplatu . To fíra musí jet aspoň třikrát v týdnu do Prahy
Radar007
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 243
Registrován: 7-2010

Odesláno Středa, 31. října 2012 - 10:43:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Matus7532: Která to je laminátka prosím ?
www.veselidepo.cz
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2211
Registrován: 7-2006

Odesláno Středa, 31. října 2012 - 10:59:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a ty nikde..

Lubi a spol. na mé babské schránce přece není nic k vidění .. "objektů" pro potěchu oka je cestou snad dost a lepších,ne ..?? Turnus si držím,Tebe jsem psaného viděla,ale nežli jsi sem dojel,tak jsem ukončila službu,mno .. jinak bych přece venku stála,co kdybys měl zas žížu třeba ...


ICQ 237-113-861
Marc Neaze
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.42.193.3
Odesláno Středa, 31. října 2012 - 13:25:50    Odkaz na tento příspěvek  

15:40 19.10.12, blizko Brandys nad Orlici.
Mol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1276
Registrován: 10-2008

Odesláno Středa, 31. října 2012 - 13:35:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To vlevo je hasička? Ale asi se tam nic vážného nestalo, když je ten chlap vpravo tak vysmátej
To mi teda vysvětlete. Chcete letět na kouzelném koberci za králem bramborových lidí a prosit ho, aby vás propustil, a tvrdíte, že jste úplně zdraví?!
Parmezano
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1003
Registrován: 5-2008

Odesláno Středa, 31. října 2012 - 13:48:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K6S310DR: k příspěvku ze dne: 24.10. 2012 v 22.45:
prohledal jsem co se dalo , v " Poučných listech" co mám tam o tom nic neni, pokud to tam bylo tak je to asi v čísle 13 z roku 1966 a to nemám. Nicméně jsem v jednom "Železničáři" z roku 1966 našel o této nehodě zmínku tehdejšího hlavního revizora bezpečnosti ČSD , kde mluví o tom , že strojvedoucí nákladního vlaku , nepočkal u oddilového návěstidla AB , tehdy předepsané 3 min.a měl vypnutý LVZ
Adalbertinum
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2558
Registrován: 1-2010

Odesláno Středa, 31. října 2012 - 17:16:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nemá prosím někdo info, která lokomotiva zahořela na Os 7317? Fíra prý dojel až do PLzně,a loko začala zlobit už od Všeboře.. (jen z doslechu) DÍky za doplnění
K6S310DR
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.183.64.242
Odesláno Středa, 31. října 2012 - 17:35:53    Odkaz na tento příspěvek  

Parmezano, Díky moc, a můžete mi sem kdyžtak ten článek naskenovat? pěkně prosím!!!!! Jinak teda obdivuju jaký máte archív, tam by se jistě našlo zajímavostí.....
Parmezano
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1004
Registrován: 5-2008

Odesláno Středa, 31. října 2012 - 18:09:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K6S310DR : není problém , ale jinak je to dost nudný je to nějaká beseda o stavu kázně u ČSD
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13457
Registrován: 9-2002

Odesláno Středa, 31. října 2012 - 20:13:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Láďa:
jinak bych přece venku stála,co kdybys měl zas žížu třeba
No právě..já ji měl a ty nikde:-)
"objektů" pro potěchu oka je cestou snad dost a lepších,ne ..??
Ale vo tom to přece není...

Hyvrysák.
Z toho jednou dokonce z noci na noc..ráno jsem kolegovi mašinu předal a navečer si ji od něj zase vzal..
!!!! I * L O V E * T R A N C E !!!!
Mark Burton vs. Sunlounger - Try Understatement To Be Love (Armin van Buuren Mashup)
Solarstone with Aly & Fila - Fireisland (Future Disciple Remix)
Parmezano
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1005
Registrován: 5-2008

Odesláno Středa, 31. října 2012 - 20:19:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K6S310DR : tu to je "Železničář" č. 1 1966
K6S310DR
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.183.64.242
Odesláno Středa, 31. října 2012 - 20:47:38    Odkaz na tento příspěvek  

Parmezano - dík. škoda že to pan Linhart víc nerozvedl, tak stejně zase nerozumím co s tím VZ strojvedoucí teda dělal......
brejlobara
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.195.228.2
Odesláno Středa, 31. října 2012 - 22:13:07    Odkaz na tento příspěvek  

Ad nehoda Blava: - jak jste tu diskutovaly o tom "štosování vlaků" tak jsem nejdnou něco takového zažil...jednou, to bylo nějako před dvěma lety v zimě, kdy měly nějako na "hlaváku" v práglu napilno a mco se nedařilo,tak se stálo už před Libní, a my přijely k AB(poslední před vjezdem do Lib.) chvíly sme postály fíra písknul a pomaloooučku pomalu se vydal v před a zabrzdil si před pendolínem,brzdil za něj plynule a dojel k němu odhaduju tak 15-20metrů,za náma se ještě naštosoval jakýsi krýýchlik,taktéž tak 20m odstup a ještě jsem pak viděl že za ním cosi zastavilo, tuším že na čele byl banán. Další takovouhle "štosovačku" jsem zažil při jednom foto-výletě do Bezpráví, jel jsem na kole z Chocně a fotil jsem v esíčku před Brandýsem n/O Tauruse s Ec,zastavil před AB a pak jel dál,nevšimnul jsem si návěsti,byl jsem cca. na úrovni návěstidla,pak jsem pokračoval v cestě až k tomu přejezdu co je v oblouku před vjezdem a teď sem najednou úplně stuhnul,protože na první pohled,jak fíra s tím taurem zajel těsně za ten vlak před ním, to vypadalo, jako by se opravdu srazily,jak to bylo v oblouku, tak se mi to poslední Bmee zdálo vychýlené a nabořené,naštěstí při lepším pohledu se mi ujasnilo, že se to Écéčko pouze nacpalo za ten expres před ním fakt až na nárazník..A takovýchhle případů, jsem opravdu zažil nesčetně,jelikož denně jezdím Pce-Pha do školy...Včerejší cesta byla taky pěkná,neb před R862 zase jel osobák,který jsme, jako obvykle, dohnaly těsně před Týncem n/L. a aby fíra nezastavoval před vjezdem a tím pádem měl soupravu u perónu Týnecké zastávky,tak zastavil ještě před nadjezdem co je před zastávkou...Říkal sem si "joo ten si to chce opravdu dobře posychrovat"..však jen dobře,protože pak mu lidi budou vylejzat na perón a bude z toho průů***r...akorát tím ale zbytečně ještě blokoval předchozí oddíl,neboť jsme se soupravou nezajely až za návěstidlo AB, ale posledním vozem staly ještě před ním...
Parmezano
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1006
Registrován: 5-2008

Odesláno Středa, 31. října 2012 - 22:29:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K6S310DR : asi ho jednoduše vypnul
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13465
Registrován: 9-2002

Odesláno Středa, 31. října 2012 - 22:45:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

brejlobara.
Nic nového pod sluncem..:-)

!!!! I * L O V E * T R A N C E !!!!
Mark Burton vs. Sunlounger - Try Understatement To Be Love (Armin van Buuren Mashup)
Solarstone with Aly & Fila - Fireisland (Future Disciple Remix)
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13466
Registrován: 9-2002

Odesláno Středa, 31. října 2012 - 22:47:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hlavně dávat bacha na šotouše neznalého věci, který z toho udělá pomalu mimořádnou událost...
!!!! I * L O V E * T R A N C E !!!!
Mark Burton vs. Sunlounger - Try Understatement To Be Love (Armin van Buuren Mashup)
Solarstone with Aly & Fila - Fireisland (Future Disciple Remix)
K6S310DR
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.183.64.242
Odesláno Středa, 31. října 2012 - 23:00:31    Odkaz na tento příspěvek  

Parmezano: Mám pocit že se VZ vypínal přímo na té své skříni ve strojovně. Přímo tam je vidět "Hlavní vypínač". Ale že by si strojv. za jízdy odskočil?
Matus7532
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 617
Registrován: 11-2008

Odesláno Středa, 31. října 2012 - 23:18:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Radar007 na foto síce nie je vidno, ale podľa poznámok by to mala byť 240.097
história a aktuálne nasadenie HDV 350,362,363 ZSSK

Nová osobná webgaléria
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3565
Registrován: 11-2006
Odesláno Čtvrtek, 01. listopadu 2012 - 00:18:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Abych pravdu řekl, to sjíždění vlaků do oddílů na AB se mi taky z bezpečnostních důvodů nelíbí a to jsem se článek 312. po jisté diskuzi naučil snad i pozpátku. No jo, to je všechno co s tím můžu dělat-nic.
Rebel Yell
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 836
Registrován: 9-2011
Odesláno Čtvrtek, 01. listopadu 2012 - 08:32:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

brejlobara: jelikož denně jezdím Pce-Pha do školy...
Tak v tý škole taky votevřete uši, když se mluví o shodě podmětu s přísudkem

Šestihrnec: Ale že by si strojv. za jízdy odskočil?
Proč by si měl odskakovat za jízdy? Prostě to vůbec nezapnul.