K-report
 

Archiv diskuse Nehody do 03. 11. 2012  

Diskuse K-report » Archiv 2012 » Železnice » Nehody » Archiv diskuse Nehody do 03. 11. 2012 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3104
Registrován: 3-2007
Odesláno Čtvrtek, 01. listopadu 2012 - 08:38:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

>to sjíždění vlaků do oddílů na AB se mi taky z bezpečnostních důvodů nelíbí

Tobě se nelíbí věcí..ale neznáš souvislosti.
Byl bys dobrej novinář

Kdo by dovolil jízdu kolem červené na AB, když tam nikdo není a signalizace "někam" obvykle taky ne ?

Že bys už konečně na tu dráhu přišel a ukázal těm neschopům, jak se to má správně dělat ?
Já se připojuji k Hajnýmu-už sklouzáváš do klasické české pozice - furt kritizovat a radit, ač tomu nerozumíš

Opravdu jsem na Tebe zvědav.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5979
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 01. listopadu 2012 - 09:12:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ML: to sjíždění vlaků do oddílů na AB se mi taky z bezpečnostních důvodů nelíbí
Však se taky proto děje za všelijak omezujících podmínek, z nichž kromě těch samozřejmých, jako že jedu jen tak rychle, abych to stačil zamáznout, bych si dovolil vypíchnout, že po minutí AB na Stůj pro mě neplatí kód VZ až do té doby, než vidím, že mezi mnou a návěstidlem už není žádný jiný vlak.

Jinak to takto používá víceméně celá železniční Evropa (= s výjimkou zemí, které nemají autoblok). Jak bys to chtěl dělat jinak?

(Příspěvek byl editován uživatelem Hajnej.)
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3105
Registrován: 3-2007
Odesláno Čtvrtek, 01. listopadu 2012 - 09:51:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

po minutí AB na Stůj pro mě neplatí kód VZ až do té doby, než vidím, že mezi mnou a návěstidlem už není žádný jiný vlak.

Ano, tohle je opravdu životně důležitá věc !!!!
Radar007
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 244
Registrován: 7-2010

Odesláno Čtvrtek, 01. listopadu 2012 - 10:08:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Matus7532: Děkuji.
www.veselidepo.cz
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 482
Registrován: 2-2010
Odesláno Čtvrtek, 01. listopadu 2012 - 10:30:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej:5979:...po minutí AB na Stůj pro mě neplatí kód VZ až do té doby, než vidím, že mezi mnou a návěstidlem už není žádný jiný vlak....
Po minutí Stůj na AB pojedete PRP až k dalšímu odd.náv. a to bez ohledu na náv.opakovač i když vidíte, že oddíl, ve kterém se právě nacházíte, je volný.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3107
Registrován: 3-2007
Odesláno Čtvrtek, 01. listopadu 2012 - 10:37:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Haan: JO!!!!
Kruci, Hajnej, mne to po tobě ani nenapadlo pořádně číst !

Samozřejmě, že podle rozhledu CELÝ ODDÍL včetně Op přes přejezdy !

Tohle se v našem ústavu stane maximálně jednou za 10 let .

Pleteš lidem hlavu !

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13468
Registrován: 9-2002

Odesláno Čtvrtek, 01. listopadu 2012 - 10:49:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jistě, protože v případě minutí návěstidla AB na stůj (po předchozím zastavení samozřejmě) a nenaskočení kódu, lze očekávat například lom kolejnice..nejednou jsem takto pomalu popojížděl, ipřesto, že jsem před sebou měl viditelně volný oddíl..ale chyběl kód..

Haan:
a to bez ohledu na náv.opakovač i když vidíte, že oddíl, ve kterém se právě nacházíte, je volný
I v případě když předtím obdržím návěst Možno projet??Vím, že jsem tím akorát zbaven povinnosti to hlásit..
A v případě, že mi ihned za návěstidlem na stůj naskočí zelený kód tak taktéž??Díky za odpovědi..
!!!! I * L O V E * T R A N C E !!!!
Mark Burton vs. Sunlounger - Try Understatement To Be Love (Armin van Buuren Mashup)
Solarstone with Aly & Fila - Fireisland (Future Disciple Remix)
Polaanek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 317
Registrován: 10-2004
Odesláno Čtvrtek, 01. listopadu 2012 - 10:59:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov:
Samozřejmě, že podle rozhledu CELÝ ODDÍL včetně Op přes přejezdy !
Op přes přejezdy snad určuje návěst na návěstidle AB, ne?
Čert
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 898
Registrován: 11-2007

Odesláno Čtvrtek, 01. listopadu 2012 - 11:09:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes v 10.10 se v Rožnově v Českých Budějovicích střetl nákladní vlak s osobním automobilem. Nehoda se udála na železničním přejezdu zabezpečeném světelnou výstražnou signalizací (bez závor), která byla dle prvotního zjištění na místě mimořádné události v činnosti. Při střetnutí byl usmrcen řidič osobního automobilu. Provoz na trati je zastaven
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3109
Registrován: 3-2007
Odesláno Čtvrtek, 01. listopadu 2012 - 11:17:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Polánek: Jistě, to je snad samozřejmé.
Když není štít OP,tak přejezdy neřeším, když je s km polohami, tak OP jen na těch, co jsou uvedeny.

Luboš : Možno projet NEMĚNÍ PLATNOST NÁVĚSTIDEL !!!

> případě, že mi ihned za návěstidlem na stůj naskočí zelený kód tak taktéž??

JISTĚ. Bude to v listopadu "ve škole"

Stal se případ, že zastavili dráteníci s 810 (teda 892) před vjezdem, pak naskočilo volno a oni tam zůstali stát (spadly řemeny).
No a "střelec" s nákladem za nima zastavil u posledního oddílového návšstidla (střelnice, předvěsti vj.n.), nic neviděl, i pískl a vyrazil. No a protože se kod posílá od návěstního bodu kolejnicí a uzavírá se nápravou a druhou kolejnicí, rozdělil se proud (cca 30A ?) podle pána Ohma a Kirchhoffa a jemu naskočilo na opakovači volno, proti D2 za to vzal a pak trochu postrčil ten motůrek u vjezdu.

Takže proto.

Prostě může dojít k "podejití" kodu pod "malým" vozidlem a tak je to, jak to je.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5981
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 01. listopadu 2012 - 11:29:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No tak já tím chtěl vypíchnout to podejití kódu.
Samozřejmě mohou existovat i další omezující podmínky.
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13472
Registrován: 9-2002

Odesláno Čtvrtek, 01. listopadu 2012 - 11:30:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov:
No ten případ by se dal zřejmě srovnat třeba s Moravanama...nemyslím charakterem události, ale četností takové události..o tomto případu jsem doposud neslyšel, jsem zvědavej, co se ve škole dozvíme..hlavně dost pochybuju, že ji budeme v listopadu mít, když jsme ji měli teď v řijnu..to bude zřejmě řeč o ČD zase...

A v případě, že mi ihned za návěstidlem na stůj naskočí zelený kód tak taktéž??
To mi chcete říct, že to bude platit i tehdy, když jasně před sebou další návěstidlo autobloku vidím i jasně volný oddíl..vidím na něm zelenou..ihned po projetí předchozího návěstidla na stůj mi okamžitě naskočí zelený kód tak budu muset jet dle rozhledu celý ten jasně viditelný a správně kódující oddíl??To doufám, že ne!!

(Příspěvek byl editován uživatelem luboš_ct.)
!!!! I * L O V E * T R A N C E !!!!
Mark Burton vs. Sunlounger - Try Understatement To Be Love (Armin van Buuren Mashup)
Solarstone with Aly & Fila - Fireisland (Future Disciple Remix)
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3570
Registrován: 11-2006
Odesláno Čtvrtek, 01. listopadu 2012 - 11:30:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: Není to tak pravda, že bych schválně mlžil po novinářsku. Jsem si vědom toho, že na AB nemá kdo dát jinou návěst a že stůj může být i dílo "dobráků" znalých věci, takže je čl. 312 vstřícný k plynulosti dopravy.

Jenom říkám, že se mi to z MÉHO pohledu nejeví jako něco, co by mě kdovíjak těšilo. Podle mého návěstidlo má krýt oddíl a vlak v něm a "po zastavení možno pokračovat" je moc benevolentní, když je možnost se tím oddílem promačkat a obsazeným oddílem bez kódu dokonce i 120 km/h s Mirelem. Nebo snad ten bratislavský fíra na ten vlak najel schválně? Jsme lidi chybující.
Asi by tohle bylo lepší na osobní diskuzi, tady se nenapíše všechno pro a proti a pak to vypadá kdovíjak.
Když to dělá celá Evropa, tak se nedá nic dělat, je třeba se přizpůsobit většině.
Rebel Yell
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3110
Registrován: 3-2007
Odesláno Čtvrtek, 01. listopadu 2012 - 11:33:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo, měl jsem na mysli ČD, ČDC až příští rok, i když by to koukám někdo potřeboval hned

Druhý odstavec: Samozřejmě ano, jinak je to hrubé porušení předpisů, stačí nalistovat D2, "jízda na AB".
Michal_novotny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1419
Registrován: 11-2002
Odesláno Čtvrtek, 01. listopadu 2012 - 11:37:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Luboš_ct: Když tedy celý oddíl vidíš, tak v tom případě můžeš jet podle rozhledu stovkou bez problému, ne?
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3111
Registrován: 3-2007
Odesláno Čtvrtek, 01. listopadu 2012 - 11:39:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

je moc benevolentní, když je možnost se tím oddílem promačkat

Tak komplikovat to dalšími a dalšími ustanoveními a změnami "z dobré vůle" není dobrá cesta.
Naopak je potřeba předpisy zjednodušovat.
Takže už toho radši nech, nebo tam honem "někdo" něco připíše :-(
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3112
Registrován: 3-2007
Odesláno Čtvrtek, 01. listopadu 2012 - 11:41:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MN : Samozřejmě
Akorát bacha na Op štít
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 483
Registrován: 2-2010
Odesláno Čtvrtek, 01. listopadu 2012 - 11:41:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Luboš_ct: viz D2, čl.312d) je jasný-vždy PRP.
Parmezano
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1007
Registrován: 5-2008

Odesláno Čtvrtek, 01. listopadu 2012 - 12:01:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MI636: v roce 1962 v Anglii při loupeži století gengstři zaclonili na návětidle návěst " volno" a nasimulovali "stůj" pošták z Glasgova do Londýna poctivě zastavil a královská pošta přišla o víc než milion liber
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3573
Registrován: 11-2006
Odesláno Čtvrtek, 01. listopadu 2012 - 12:04:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No a dneska by to měli jednodušší a nemuseli ani nikam šplhat.
Rebel Yell
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13473
Registrován: 9-2002

Odesláno Čtvrtek, 01. listopadu 2012 - 12:05:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No zjišťuju po poznámce Michala Novotného jakej jsem blb..já si prostě furt v té mé hlavě zabedněné automaticky srovnával jízdu dle rozhledu s rychlostí do 40km/h a to je veškerý kámen úrazu..
Už raději mlčím..
!!!! I * L O V E * T R A N C E !!!!
Mark Burton vs. Sunlounger - Try Understatement To Be Love (Armin van Buuren Mashup)
Solarstone with Aly & Fila - Fireisland (Future Disciple Remix)
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3113
Registrován: 3-2007
Odesláno Čtvrtek, 01. listopadu 2012 - 12:20:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lct: Ale no táák, na dráze se člověk furt učí
ex fíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.29.9.122
Odesláno Čtvrtek, 01. listopadu 2012 - 12:36:23    Odkaz na tento příspěvek  

Michal_novotny: co když tam bude lom kolejnice?
Michal_novotny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1420
Registrován: 11-2002
Odesláno Čtvrtek, 01. listopadu 2012 - 12:47:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ex fíra: Pokud má zelený kód, tak to předpis neřeší.
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13474
Registrován: 9-2002

Odesláno Čtvrtek, 01. listopadu 2012 - 13:01:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ex fíra:
Když tam bude lom kolejnice tak přeci nechytnu hned kód, ale až v místě za tím lomem..nebo ne?

Mladějov:
Jo to je pravda, ale nerad bych aby tady ze mě někdo udělal zase blbce..že jezdím a něco nevím..a že skutečně nevím všechno a mnohdy se nad jasně danýma věcma ještě pozastavuju:-)
!!!! I * L O V E * T R A N C E !!!!
Mark Burton vs. Sunlounger - Try Understatement To Be Love (Armin van Buuren Mashup)
Solarstone with Aly & Fila - Fireisland (Future Disciple Remix)
Čert
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 899
Registrován: 11-2007

Odesláno Čtvrtek, 01. listopadu 2012 - 13:37:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Luboš_ct:
že jezdím a něco nevím..a že skutečně nevím všechno a mnohdy se nad jasně danýma věcma ještě pozastavuju:-)


Pokud si to uvědomuješ, je to dobré. Neštěstím jsou to, kteří si myslí, že jsou chodící předpis a zásadně o svém názoru nepochybují. Občas svůj pmyl poznají až po nehodě :-(
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2914
Registrován: 8-2007

Odesláno Čtvrtek, 01. listopadu 2012 - 13:44:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Při jízdě podle rozhledovych poměrů musí vozidlo zastavit vždy před vozidly.Před jinou překážkou jen dle možností.Takže lomy kolejí,zapomenuté nesklopene vykolejky,zaražky a pod.nejsou důvodem jízdy krokem.To už záleží na jednotlivem řidiči dražniho vozidla.
Priapos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3
Registrován: 10-2012
Odesláno Čtvrtek, 01. listopadu 2012 - 15:04:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Apollo 17:
Když už to řešíte, tak musí zastavit podle možností i před jinou
překážkou, ohrožující jeho jízdu (včetně protijedoucích vozidel).
Practicus
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.165.157
Odesláno Čtvrtek, 01. listopadu 2012 - 15:17:29    Odkaz na tento příspěvek  

pánové, zapomínáte, že jeden ten "dopravní" oddíl ( mezi návěstidly AB), může být pro zabezpečovačku elektricky rozdělen na více úseků, takže, v první polovině oddílu kód je, ve druhé, kde je třeba ten lom, nebo něco jinýho za problém, kód není, obzvláště pak v místech za vjezdovým návěstidlem pro opačný směr....
M.U.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2
Registrován: 10-2012
Odesláno Čtvrtek, 01. listopadu 2012 - 15:18:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Luboš-čt.
V dopravnách s kolejovým rozvětvením nesmí být překročena v obvodu výhybek
přilehlých k hlavnímu návěstidlu rychlost 40 km/h;
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13475
Registrován: 9-2002

Odesláno Čtvrtek, 01. listopadu 2012 - 16:08:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MU:
No zas až tak blbej nejsem doufám...:-)

Jinak mi začína vcelku vadit, že do toho co se tu řešilo se najednou začínají motat nějaké dopravny a vjezdová návěstidla..
!!!! I * L O V E * T R A N C E !!!!
Mark Burton vs. Sunlounger - Try Understatement To Be Love (Armin van Buuren Mashup)
Solarstone with Aly & Fila - Fireisland (Future Disciple Remix)
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3114
Registrován: 3-2007
Odesláno Čtvrtek, 01. listopadu 2012 - 16:36:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinak mi začína vcelku vadit, že do toho co se tu řešilo se najednou začínají motat nějaké dopravny a vjezdová návěstidla

No to je přečasto vlastnost tzv. předpisářů : Neumějí udržet "nit" a motají do toho další a další věci, takže výsledek = guláš.
numo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1
Registrován: 6-2012
Odesláno Čtvrtek, 01. listopadu 2012 - 16:52:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: Kdo by dovolil jízdu kolem červené na AB, když tam nikdo není a signalizace "někam" obvykle taky ne?

Podla mna nie je problem, ze je toto mozne, v pripade nejakej poruchy je to naozaj nutne. Problem je v tom, ze je taka jazda na niektorych usekoch zrejme pravidlom a riesi sa nou priepustnost trate. Potom sa z vynimocnej udalosti, pri ktorej clovek automaticky spozornie, stava rutina. Ono aj tu tipujem ze to bude nieco na sposob "vzdy tu bol predo mnou osobak a ten mal koniec u tretej vrby". Az tam raz bol pred nim este dlhy naklad. Tu sa navyse pred prejazdom tej cervenej stoji na zastavke, takze cinnost je vzdy rovnaka - postojim a pohnem sa bez ohladu na to, co svieti na navestidle.

Sebakriticky priznavam, ze tomu nerozumiem :-) Akurat psychologia cloveka nejak funguje a vyssie popisany stav skutocne nehodou smrdi - raz sa ten nepozorny majster najde. :-( Ktovie kolkokrat to tam bolo na hrane - s tym sa samozrejme nikto nepochvali.

Trochu ma udivuje, ze v dobe vysielaciek a mobilov nie je po streke spojenie, z ktoreho by rusnovodic ziskal prehlad o situacii. Pokial by ten neschopny naklad a osobak za nim zahlasili do eteru, ze tam stoja a/alebo by pred prechodom cervenej na AB bolo nutne zavolat susednemu vypravcovi a pokracovat na rozhlad iba po suhlase alebo v pripade ze by spojenie nebolo mozne, tato nehoda by nevznikla.
Radar007
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 245
Registrován: 7-2010

Odesláno Čtvrtek, 01. listopadu 2012 - 17:03:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čert: Podrobnosti o střetu v Rožnově budou ??
www.veselidepo.cz
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3116
Registrován: 3-2007
Odesláno Čtvrtek, 01. listopadu 2012 - 17:03:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokial by ten neschopny naklad a osobak za nim zahlasili do eteru, ze tam stoja a/alebo by pred prechodom cervenej na AB bolo nutne zavolat susednemu vypravcovi a pokracovat na rozhlad iba po suhlase

Ale hergot, proč by něco "hlásili do éteru", pak by se každý vymlouval, že nic neslyšel nebo opačně, a výpravčí často NEVIDÍ VŠECHNY ÚSEKY AB !!


Prostě je potřeba nepospíchat a jednat podle D2 a taky jí znát a umět použít (!!)

Pro fíru je nejvíc potřeba umět základy- co když, tak jak mám reagovat.
Netrestat je za pantofle, ale za podstatné neznalosti.
To je na diskusi někde mimo net. Ono prostě se lidi zahlcují různými (zbytečnými) vyhláškami, ale to podstatné se pak vytrácí.
Practicus
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.165.157
Odesláno Čtvrtek, 01. listopadu 2012 - 18:24:37    Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov - třeba se zrovna věnoval tomu superzabezpečovači Mirel......
numo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2
Registrován: 6-2012
Odesláno Čtvrtek, 01. listopadu 2012 - 18:30:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

výpravčí často NEVIDÍ VŠECHNY ÚSEKY AB

to samozrejme nevidi, ale keby mal fira co zostane v AB neschopny sa pohnut, ked sa pohnut ma, povinnost dat o tom bezodkladne vediet a az potom zacat problem riesit (co by sa ostatne tak ci tak hodilo), tak to veci pomoze. Nevyriesi na 100%, ale pomoze. Uz skutocne nemame dobu, kedy na to treba zaistit masinu a dokracat k telefonnej krabicke.

Taketo chyby nesposobuje neznalost, ale nepozornost, nesustredenost, rutina. Ked uz je z technickych dovodov jazda na cervenu vo vynimocnych pripadoch nutna, mala by donutit firu urobit nieco, co ho z tej rutiny vytrhne. Situacia, kedy do useku moze nech svieti cokolvek, do toho sa hra s tamagoci zvanym Mirel a jedine co ho po minuti navestidla upozornuje na nejaku zradu je strata kodu (paradoxne ho to pri tejto potencialne nebezpecnejsej situacii pusti 120, zatial co ak je vlak pred nim az o usek dalej, iba 40), smrdi pruserom. To je viac o ludskej psychologii ako o predpisoch a vyhlaskach.

Pravda, da sa povedat, ze tych nehod je tak malo, ze je lacnejsie riesit nasledky ako znizit ich pravdepodobnost napr. desatnasobne (lebo na nulu to nepojde nikdy). Je to sice mierne cynicke, ale rozumiem tomu - ako technicky zalozeny clovek tu diskutujem z pohladu techniky.
Practicus
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.165.157
Odesláno Čtvrtek, 01. listopadu 2012 - 18:40:38    Odkaz na tento příspěvek  

numo - takový postřeh z praxe nejen od dráhy, cokoliv, kamkoliv a kdykoliv se začne někam hned volat, třeba jen kvůli vypadenýmu jističi, z ničeho nic odpadne VZ, z vás udělá nejen že totálního debila, ale zaseká provoz na daleko delší dobu, než že takovouto závadu odstraníte během 5-ti minut na místě, protože pak příjde DP a -500
numo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3
Registrován: 6-2012
Odesláno Čtvrtek, 01. listopadu 2012 - 18:52:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Practicus: :-) rozumiem, tak ale toto v dohladnom case drahu caka tak ci tak - s ETCS od urovne L2 informacia, kde vlak presne je a ako sa hybe, centralne k dispozicii je a nikto nikam volat nemusi. Co bude este zaujimave, pretoze veru neviem, ci ETCS permisivny vyznam "stoj" umoznuje...
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1689
Registrován: 5-2007
Odesláno Čtvrtek, 01. listopadu 2012 - 22:21:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

numo: Umožňuje a neumožňuje, permisívne prejdenie návestidla pozná, len je ďaleko reštriktívnejšie než LS/Mirel.

Bohužiaľ keď sa robila traťová časť LS, tak sa z titulu "nedostatku prostriedkov" nerobila plynule a v ucelených častiach (niečo podobné ako to, že ETCS L2 sa budú pokrývať len časti, najmä väčších staníc, takže procedúra prechodu do a z ETCS, ktorá by mala byť zriedkavá, bude naopak rutinná ...). Z toho pramení aj o.i. požiadavka na chovanie pri strate kódu ... V Maďarsku na EVM majú kódovanie všade a tak si môžu dovoliť pri strate červeného kódu valiť rýchlobrzdu a pod. ...
Radar007
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 246
Registrován: 7-2010

Odesláno Pátek, 02. listopadu 2012 - 06:36:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes 02.11.2012 je to už 30 let od tragické nehody u Veselí nad Lužnicí zastávky, kdy ráno v 03.21 hod. se za velmi husté mlhy srazili Os 8201(S499.0270) s Pn 68566(T679.1111) v km 34.980. Při čelní srážce vyhasl život tří mladých lidí kteří byli na mašinách. Čest jejich památce.
www.veselidepo.cz
Jeřábník
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 89
Registrován: 1-2011
Odesláno Pátek, 02. listopadu 2012 - 07:46:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes je to 30 let,2.11.1982 Horusice-Veselí nad Lužnicí zastávka.


PZ
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13476
Registrován: 9-2002

Odesláno Pátek, 02. listopadu 2012 - 13:13:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

brrr to je šeredná nehoda...
!!!! I * L O V E * T R A N C E !!!!
Mark Burton vs. Sunlounger - Try Understatement To Be Love (Armin van Buuren Mashup)
Solarstone with Aly & Fila - Fireisland (Future Disciple Remix)
Jaroslav T
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.213.196.218
Odesláno Pátek, 02. listopadu 2012 - 13:35:36    Odkaz na tento příspěvek  

Po této nehodě také zemřel (ne na místě, ale o pár dnů později) vlakvedoucí vlaku Os 8201 pan J. V. z domovské stanice Praha hl. n.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3577
Registrován: 11-2006
Odesláno Pátek, 02. listopadu 2012 - 14:10:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo, to bylo to poruchové zabezpečovací zařízení s pochybnými návěstmi, které soudruzi nechali údajně několik let bez opravy, až po téhle nehodě se záhadně všechno vyřešilo...

Tak trochu mi to připomíná Modřany po povodních 2002. Tak dlouho se tam provizorně jezdilo na přivolávačku a podkládalo se tlačítko (6 let), až výpravčímu jeden vlak projel a málem se srazil s jiným. A hle, pár měsíců na to byly proveden změny, které předtím nešly tolik let.
Rebel Yell
Zdenal 300
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.103.109.53
Odesláno Pátek, 02. listopadu 2012 - 16:52:19    Odkaz na tento příspěvek  

Na Slovensku se zřítil dálniční most.Stavěla ho i firma souzená za Studénku!Firma B.a K. /zdroj iDnes.cz/
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1696
Registrován: 5-2007
Odesláno Pátek, 02. listopadu 2012 - 17:33:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdenal 300: Ach tí naši novinári. Nezrútil sa (rozostavaný) most, ten stále stojí, ale časť lešenia a betonárskeho debnenia ...
Plešoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2846
Registrován: 9-2005
Odesláno Pátek, 02. listopadu 2012 - 17:40:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Horusice 1982
Neoficiální web 4. železničního koridoru
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 625
Registrován: 6-2010

Odesláno Pátek, 02. listopadu 2012 - 17:49:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Neštěstí se stalo na našem úseku, ale kompletní stavbu tohoto mostu pro nás zajišťovala subdodavatelsky slovenská firma SEMOS"
Co mi to jen pripomina? Kdyby neslo o zivoty, tak je to vlastne k smichu...
Utúlien aurë...
numo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4
Registrován: 6-2012
Odesláno Pátek, 02. listopadu 2012 - 20:15:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a tato firma nam bude po vseobecne "zaujimavom" tendri, pri ktorom sa az po skoro troch rokoch "podarilo" najst nejaku malichernost vyradit este aj lacnejsiu Skanska a priklepnut to tym "spravnym", robit aj na modernizacii zeleznicneho koridoru pri Trencine...
Čert
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 900
Registrován: 11-2007

Odesláno Pátek, 02. listopadu 2012 - 20:18:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

numo: Čeho se tam dočkáte ?
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3584
Registrován: 11-2006
Odesláno Pátek, 02. listopadu 2012 - 21:15:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tahle firma by měla dostat zákaz činnosti, vypořádání majetku připadnout obětem obou nehod a její představitelé se beze zbytku houpat na lampách. Oko za oko. Právní stát je tu jen pro někoho a dokud tyhle vyvatované šmejdy nebolí jejích vlastní kosti, tak s nima nic nehne a nikdo na ně nemůže. Krvavá stopa téhle firmy je už příliš dlouhá na nějaké náhody nebo selhání jednotlivců.

Ještěže aspoň to sr*ní zvládají lidi zatím bez subdodavatelů jejich subdodavatelů.
Rebel Yell
numo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5
Registrován: 6-2012
Odesláno Pátek, 02. listopadu 2012 - 22:13:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nuz ono je to tak .. tu dialnicu stavia Vahostav (StB-ak Siroky, kamarat SMER-u) a Bogl & Krysl (riaditela pre Slovensko robil do 2010 poslanec a poradca premierky za SDKU, predtym generalny riaditel Zeleznicnej spolocnosti). Ked ide o prachy, stranicka nevrazivost ide bokom. Minister dopravy, za ktoreho ery ta zakazka bola priklepnuta, bol z KDH. Este sa niekto cuduje, ze pravny stat je len pre niekoho?

Pred 1,5 rokom tvrdili ze „Ponuka vychádza z aktuálnych cien na trhu. Máme vlastné technológie, ktoré vieme plne využiť bez toho, aby sme si ich objednávali u iných subdodávateľov“. No a dnes zrazu hovoria "kompletní stavbu tohoto mostu pro nás zajišťovala subdodavatelsky slovenská firma SEMOS". K zbliti...
Koudy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3960
Registrován: 3-2004

Odesláno Pátek, 02. listopadu 2012 - 22:37:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vrátil bych se k jedné nehodě z minulosti - 1989 Nové Kopisty, najetí Balt Orientu plnou rychlostí na osobák. Stanice (Bohušovice) tehdy nekódovala? Jak to bylo se záznamem červeného kódu na proužku před oddílem, podařilo se proužek dohledat? Díky za každý postřeh.
"Svět na to nebyl připraven, prostě to příliš předběhlo svou dobu. Ale stejné zákony nakonec zvítězí a budou slavit triumfální úspěch."
Nikola Tesla
numo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6
Registrován: 6-2012
Odesláno Pátek, 02. listopadu 2012 - 23:00:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koudy: tu k tomu tiez niekto nieco zhanal - zda sa, ze nejake materialy existuju http://www.vlaky.net/online/diskusia/tema.asp?id=230098 . Su to ale 4 roky, ci tam ti ludia su este aktivni a ich emaily platne, to panboh vie.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3585
Registrován: 11-2006
Odesláno Sobota, 03. listopadu 2012 - 00:06:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já už jsem to sháněl tady před pár rokama, tenkrát mi pár informací poskytl Drn. Pokusím se to nějak v bodech rekonstruovat i s tím, co jsem si zjistil sám:

- Byla hustá mlha
- Na řadě 350 v té době kód a příslušná barva k němu na opakovači naskakovala velmi dlouho, nejdéle ze všech mašin.
- Tenkrát se bez kódu mohlo jezdit 120 (ano?)
- Ve II.SK Bohušovice nad Ohří se běžně nekódovalo
jiná verze, že odjezdové návěstidlo posílalo na mašinu volno, přitom návěstilo výstrahu (v mlze přehlédnutelné)
- Za stanicí v obsazeném úseku samozřejmě nebyl kód, ale vzhledem k té běžné prodlevě na 350 to fírovi nebylo divné. ...

Materiály k nehodě určitě někde existují, ale budou někde dobře zamčené.

edit: Pokud stůj bylo už na odjezdu v Bohušovicích, tak mu to volno na mašinu posílalo vjezdové návěstidlo, které návěstilo VÝSTRAHU. To znamená chybné kódování spolu s nekódující II.SK, dlouhá doba náběhu kódu. To předtím jsem se upsal.

(Příspěvek byl editován uživatelem Ml636.)
Rebel Yell
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3119
Registrován: 3-2007
Odesláno Sobota, 03. listopadu 2012 - 00:21:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud stůj bylo už na odjezdu v Bohušovicích, tak mu to volno na mašinu posílalo vjezdové návěstidlo, které návěstilo VÝSTRAHU. To znamená chybné kódování spolu s nekódující II.SK, dlouhá doba náběhu kódu. To předtím jsem se upsal.

Píšeš strašné hámotiny, kterýma to akorát zamlžuješ.
Já to sem zítra dám, pokud nebude nikdo rychlejší.

Proč to potřebuješ znát ? Abys "dokazoval" co ?

Tam to byla jasná chyba strojvedoucího. Bohužel za přispění dalších věcí, jak to u nehod bývá.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3586
Registrován: 11-2006
Odesláno Sobota, 03. listopadu 2012 - 01:33:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: Dobře, tak hámotiny. Když bude k dispozici lepší verze, bude to jedině dobře. Já mám tu svoji od několika na sobě nezávislých železničních zdrojů, tak jsem to považoval za věrohodné.

Proč bych se nezajímal? Za prvé, mě odjakživa zajímá vyšetřování různých nehod a jejich příčiny; a za druhé, se z leckterých můžu sám poučit, abych si na ty chyby dal pozor.
Rebel Yell
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1973
Registrován: 3-2010
Odesláno Sobota, 03. listopadu 2012 - 06:30:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tam to byla jasná chyba strojvedoucího. Bohužel za přispění dalších věcí, jak to u nehod bývá.
Tehdy se snad mělo prokázat, že tam byla nějaká zdravotní indispozice...je to už dávno, ale tato informace mi utkvěla v paměti.
Parmezano
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1009
Registrován: 5-2008

Odesláno Sobota, 03. listopadu 2012 - 10:00:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koudy : zkus jestli ještě funguje tohle : www. uložto .cz bohušovice