K-report
 

Archiv diskuse Nehody do 29. 10. 2012  

Diskuse K-report » Archiv 2012 » Železnice » Nehody » Archiv diskuse Nehody do 29. 10. 2012 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
dezino
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.173.165.202
Odesláno Pátek, 26. října 2012 - 20:02:50    Odkaz na tento příspěvek  

Nechcem robiť unáhlené závery, ale majster na 263.010 asi nebol celkom pri zmysloch. Na viac ako 50-60 km/h to určite nerozbehol, navyše mohol zhodiť HV, zatiahnuť rýchlobrzdu a vbehnúť do strojovne.
MATH
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 48
Registrován: 7-2012

Odesláno Pátek, 26. října 2012 - 21:01:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co je na té trati za zabezpečení? Kdyby tam byl autoblok, tak snad ten druhý jede proti stůj a dál může jet jen takovou rychlostí, aby mohl rychle zabrzdit, pokud by viděl překážku na trati (do hlavy se mi dere maximální rychlost 30 km/h, jestli je to blbost, tak promiňte za mystifikaci) a jinak snad ani vjet na obsazenou trať nemůže, ne?
Nejhorší srážka je ta s blbcem...
Puberťák + krabička ≠ kindermafián
Hyvrysák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3783
Registrován: 3-2007

Odesláno Pátek, 26. října 2012 - 21:47:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MATH. podle téhle fotky to vypadá na autoblok. Ty osobáky se tam nejspíš štosovaly za neschopným nákladem
http://www.railtrains.sk/modules/xcgal/displayimage.php?pid=8461
Mahel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1213
Registrován: 6-2004
Odesláno Pátek, 26. října 2012 - 23:35:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K6S310DR: poloha B by mohla odpovídat, ale A bylo úplně jinde, zhlaví stanice bylo přibližně v místech dnešního křížení s ul. K Žižkovu. Přesněji by to určila nějaká starší fotomapa, ale nemám čas to hledat.
Zastávka zanikla v roce 1975, když bylo zprovozněno přestavěné libeňské nádraží.
Vagonet
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.191.98.27
Odesláno Sobota, 27. října 2012 - 00:27:10    Odkaz na tento příspěvek  

Bratislava: rušňovodič si při zběžném pohledu do oblouku mohl třeba myslet, že Os jede po jiné koleji proti, když byla vidět nejdřív lokomotiva...
dezino
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.173.165.202
Odesláno Sobota, 27. října 2012 - 01:31:40    Odkaz na tento příspěvek  

Autoblok tam je. Súkromník s Končarmi vraj mal poruchu, Pušpúl zastal za ním (permisívny význam červenej Stoj na AB) a ďalší doň narazil. Štastím v nešťastí bolo, že princezná tlačila, lebo v obrátenom poradí pušpúla by to bol masaker (hliníkové kasne). Majster je podľa posedných info v kritickom stave.
Mahel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1214
Registrován: 6-2004
Odesláno Sobota, 27. října 2012 - 05:46:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mikulda: Tu lokalitu moc neznám, není to vyloučeno, ale v každém případě jsou mladší než z první vlny elektrizace, která končila v osobním nádraží.
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3659
Registrován: 11-2007
Odesláno Sobota, 27. října 2012 - 07:25:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

František plášek: Železnice Slovenské republiky považují železniční přejezdy, opatřené toliko výstražným křížem, popř. doplněným značkou "Stop" za přejezdy nezabezpečené. Viz:
http://www.zsr.sk/slovensky/priecestia/zeleznicne-priecestia-vseo becne.html?page_id=2062

Co si o tom myslí SŽDC popř. čeští eisenboňáci na Slovensku nikoho nezajímá. A v tomto případě asi mají pravdu.

(Příspěvek byl editován uživatelem Rudolf 33.)
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1108
Registrován: 10-2010
Odesláno Sobota, 27. října 2012 - 09:19:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V ČR je to ale snad taky nezabezpečený přejezd, ne?
„Nu, tedy dobrá. Dostali jsme rozkaz zlikvidovat diverzanta, muže bez povolení ke vstupu do kolejiště. Zaujali jsme pozice na sedmém nástupišti a skryli jsme za služební budkou. No to mohlo bejt tak kolem půl třetí, přichází k nám muž s batohem…“ – „Jistě. Byl to narušitel a nejspíš vrah. A s takovými se musí jednat bez milosti. To není jako práce s buzolou, děti.“
Mapl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 570
Registrován: 7-2009

Odesláno Sobota, 27. října 2012 - 10:06:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lukfi: V ČR nezabezpečený přejezd neexistuje. Těm s výstražnými kříži se říká přejezd "nechráněný".
K6S310DR
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.183.64.242
Odesláno Sobota, 27. října 2012 - 10:36:14    Odkaz na tento příspěvek  

Mahel: Mapa z r. 1953:

http://wgp.praha-mesto.cz/tms/projects_a/turist/index.php#c=-7364 61%252C-1042252&z=4&l=of53,pop&p=k,vt,poi&hs=1&
A to mezi tím odj "A". a "B" nebylo už žádné oddílové náv. autobloku?
V té knize píšou že "ve stoupání v rychlosti asi 60 km/h najel nejprve na žlutou a potom již na dálku spatřil červenou"
Viktor_grigorijevič_blaženov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 15
Registrován: 7-2011

Odesláno Sobota, 27. října 2012 - 10:43:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mapl
Pojem "nechráněný přejezd" u nás neexistuje... všechny jsou zabezpečené, byť třeba jen výstražnými kříži...
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13390
Registrován: 9-2002

Odesláno Sobota, 27. října 2012 - 10:54:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo mezi zastávkou Vinohrady a Hlavnou stanicou je samože autoblok..o to víc zůstává rozum stát, že se něco takového mohlo přihodit..
Jsem zvědavej co se zjistí z vyšetřování..jednoznačně buď projel stůj (nerespektoval tu návěst) nebo předtím zastavil a poté se rozjel, ale nikoliv dle rozhledu, ale jak hovado..to musela být rychlost rozhodně větší jak 40km/h..

Jinak na Slovensku se likvidují následky nehody vždy za světla, že v noci ty dvě loko zůstaly na stejném místě, ten poničený vůz kousek od nich (viz fotky) a z obou stran to bylo označeno červenýma terčama a nikde ani noha??
Nebo to má nějaký jiný opodstatněný důvod?Do rána to mohlo být pryč, přes noc kdy toho jezdí minimum..ale nějaký důvod to asi určitě mělo, ať nezním nějak jízlivě..
!!!! I * L O V E * T R A N C E !!!!
Mark Burton vs. Sunlounger - Try Understatement To Be Love (Armin van Buuren Mashup)
Solarstone with Aly & Fila - Fireisland (Future Disciple Remix)
Pokerna
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2652
Registrován: 7-2007

Odesláno Sobota, 27. října 2012 - 11:03:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Luboš_ct: A Mirel by mu v tom nějak nezabránil? Čekal jsem že k něčemu bude ale asi je budižkničemu
Bartsk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 96
Registrován: 10-2008

Odesláno Sobota, 27. října 2012 - 12:22:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lubos ct: Proč myslíš že musel jet jak hovado? U Vás v dnešních dnech není za celý rok nejhorší období na adhezní podmínky? V Bratislavě to určitě není lepší. I za jízdy podle rozhledových poměrů může někdy souprava prosáňkovat hodně velký kus a můžeš dělat co chceš a i rychlost 20 km/h může být nepřiměřená, je to jen o odhadu, znalosti traťových poměrů a často i o štěstí.
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13400
Registrován: 9-2002

Odesláno Sobota, 27. října 2012 - 12:26:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokerna:
Ty ještě nevíš, že Mirel je zabezpečovací zařízení, které nehlídá tebe, ale ty jeho??
Nechci dělat nějaké závěry, dokud na něco nepřijdou kompetentní orgány..

Bartsk:
To ano, ale kdyby jel jo skutečně opatrně (neví, jestli za obloukem něco je či ne-takže rychlosti do 20km/h raději méně než-li více) tak by se takto do sebe nevmlaskly..nehledě na to, že to tam je (ve směru, kterým všichni jeli) dost solidně do kopečka..
!!!! I * L O V E * T R A N C E !!!!
Mark Burton vs. Sunlounger - Try Understatement To Be Love (Armin van Buuren Mashup)
Solarstone with Aly & Fila - Fireisland (Future Disciple Remix)
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13401
Registrován: 9-2002

Odesláno Sobota, 27. října 2012 - 12:41:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě mě napadla jedna myšlenka:
Od předvěsti je to k vjezdu relativně dost daleko..klidně mohl na stůj zastavit a pak to rozjet..Mirel by ho ale v tom případě na víc jak 40 nepustil a jestli počítal s tím, že to něco tam stojí až u vjezdu, měl by tedy dost místa..ale nemohl čekat, že v jednom oddílu jsou už dva vlaky..(jestli tomu tak tedy bylo, dle fotek to tak vypadalo)..
I tak když tam neviděl měl jet opatrně..
Ale dost už..nechci tady být kamenován za svoje dedukce vyvozené z pár fotek..
!!!! I * L O V E * T R A N C E !!!!
Mark Burton vs. Sunlounger - Try Understatement To Be Love (Armin van Buuren Mashup)
Solarstone with Aly & Fila - Fireisland (Future Disciple Remix)
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4925
Registrován: 11-2005

Odesláno Sobota, 27. října 2012 - 12:51:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirel by ho ale v tom případě na víc jak 40 nepustil

Jen dovětek: Pokud by před ním něco stálo, kód by tam nebyl a Mirel by ho pustil.
Rozčilovat se znamená ničit si nervy pro blbost druhých.
Hlavně se nepředposrat.
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13402
Registrován: 9-2002

Odesláno Sobota, 27. října 2012 - 13:02:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pes38:
Pravda..to jsem zkonil..už z toho důvodu si člověk řekne, že tam teda něco je a když nevidím, tak jedu jak s hnojem..

Navíc teď hledím do TTP..ten uvíznutý náklad stojí pod předvěstí do BAhl.n...či-li to co jsem popisoval posuňte o oddíl dál od stanice..
Kilometrická poloha vjezdového návěstidla dotyčné koleje (čili 2L) je 55,244..předvěst je v km 56,775...další návěstidlo zpět do tratě je v km 58,405 a to je na zastávce Vinohrady..čili na něm měl na stůj (stál v zastávce, takže o projetí zřejmě nebude vůbec řeč..)
Možná nějakou dobu postál, pak se proti stůj rozjel a jel a jel až...
Těžko skutečně soudit..

(Příspěvek byl editován uživatelem luboš_ct.)
!!!! I * L O V E * T R A N C E !!!!
Mark Burton vs. Sunlounger - Try Understatement To Be Love (Armin van Buuren Mashup)
Solarstone with Aly & Fila - Fireisland (Future Disciple Remix)
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13403
Registrován: 9-2002

Odesláno Sobota, 27. října 2012 - 13:55:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ten první osobní s tím push-pullem měl uplně stejnou situaci s tím, že do obsazeného úseku vjel opatrně a zavčas před nákladem zastavil..ten druhý musel jet prostě jak divoch..nic jiné mne nenapadá......máte někdo jiné dedukce??Ať si tu nepovídám sám...
!!!! I * L O V E * T R A N C E !!!!
Mark Burton vs. Sunlounger - Try Understatement To Be Love (Armin van Buuren Mashup)
Solarstone with Aly & Fila - Fireisland (Future Disciple Remix)
Duš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2245
Registrován: 2-2005

Odesláno Sobota, 27. října 2012 - 13:58:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Luboš_ct
vždy za světla .... údajně žádost vyšetřujících složek, které chtějí obhlédnout místo ještě za denního světla!

Kde je návěstidlo AB na Vinohradech? Před perónem, v peróně nebo za perónem? Mirel tě tam pustí, ale V Max 30
Pokerna
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2653
Registrován: 7-2007

Odesláno Sobota, 27. října 2012 - 14:02:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Duš: A jak se zachová Mirel když jedu proti stůj a zmizí mi kód? z Vmax 30 bude Vmax 120 ? Či zůstane V max 30 ?

(Příspěvek byl editován uživatelem pokerna.)
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13404
Registrován: 9-2002

Odesláno Sobota, 27. října 2012 - 14:06:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Duš:
Je to tak jak psal Pes38 tuším..jak vjedeš do oddílu obsazeného, tak ti to tuším nekóduje nic a nabídne Vmax (nekódovaný úsek vlastně)..teď doufám, že nekecám kurnik..
Dle TTP je zastávka v km 58,530 a jestli mne paměť neklame tak tomu tak skutečně je, že je klacek za peronem těsně snad..ale dva měsíce jsem tam nejel, tak si nejsem jistej..chtělo by to potvrdit od někoho místního kdo tam jezdí častěji..
!!!! I * L O V E * T R A N C E !!!!
Mark Burton vs. Sunlounger - Try Understatement To Be Love (Armin van Buuren Mashup)
Solarstone with Aly & Fila - Fireisland (Future Disciple Remix)
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13405
Registrován: 9-2002

Odesláno Sobota, 27. října 2012 - 14:09:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokerna:
Já takovej stav ještě nezažil, že by najednou přestal kódovat červený kód..pokud se to děje, tak jen chvilkově a to ti stále nabízí rychlost 40km/h (bliká jedeš-li víc)..jedeš-li pod, už svítí trvale a nepustí tě přes...
!!!! I * L O V E * T R A N C E !!!!
Mark Burton vs. Sunlounger - Try Understatement To Be Love (Armin van Buuren Mashup)
Solarstone with Aly & Fila - Fireisland (Future Disciple Remix)
noatime
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.47.127.165
Odesláno Sobota, 27. října 2012 - 14:14:40    Odkaz na tento příspěvek  

Dus:
Podle teto fotografie na konci nastupiste:
http://www.bkcw-bahnbilder.de/PictureGallery/pix/sk/station/brati slava/bfbratislavavinohrady_bk0809160408.htm
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13406
Registrován: 9-2002

Odesláno Sobota, 27. října 2012 - 14:18:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsem nekecal..uf:-)
!!!! I * L O V E * T R A N C E !!!!
Mark Burton vs. Sunlounger - Try Understatement To Be Love (Armin van Buuren Mashup)
Solarstone with Aly & Fila - Fireisland (Future Disciple Remix)
čmelák 770
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.96.5
Odesláno Sobota, 27. října 2012 - 15:12:43    Odkaz na tento příspěvek  

Záběry z nehody v Bratislavě zde:

http://www.mojevideo.sk/video/16e3d/zrazka_vlakov_v_bratislave.ht ml
Manemb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13218
Registrován: 3-2005

Odesláno Sobota, 27. října 2012 - 15:49:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jeje..zde to je samé moudro...stejně nic nevyřešíte, pač nikdo nevíte, jak to bylo.

Spíš dotaz na dnešek - co se to dneska ráno stalo někde u Letovic?Nechopná loko?pak zase jeden říkal smrťák..co tam bylo?
ale zase jsem si díky tomu zajezdil na pěkné loko
Razak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.35.3
Odesláno Sobota, 27. října 2012 - 15:49:40    Odkaz na tento příspěvek  

ad Pokerna:
Mirel se zachová tak, že ještě chvíli, cca 5sek udrží rychlost 40km/h a pokud do té doby nechytne kód, tak normalně povolí Vmax (takže v tomhle případě 120km/h).
Každopádně nezaúčinkuje při projetí stůj, protože neví, jestli šlo o autoblok, přivolávačku a nebo nevšímavost strojvedoucího.
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13412
Registrován: 9-2002

Odesláno Sobota, 27. října 2012 - 15:58:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Manemb:
Nauč se hledat, když ti vaděj moje moudra...Měl jsem ti ten pytel s tělem vyfotit abys věřil???Pokud někde ještě na této trati něco zdechlo už ale netuším...:-)

Razak:
tak normalně povolí Vmax (takže v tomhle případě 120km/h)
Povolí to, co si člověk jako Vmax zadá ne?..povětšinou na samotné loko bývá nastaveno jako základní rychlost 80km/h (někde tuším 90?)..já teda mluvím o motorech s Mirelem, či laminách a rekoesách..
Řada 263 má na Slovensku jako základní Vmax až 120?Nevím, ptám se:-)
!!!! I * L O V E * T R A N C E !!!!
Mark Burton vs. Sunlounger - Try Understatement To Be Love (Armin van Buuren Mashup)
Solarstone with Aly & Fila - Fireisland (Future Disciple Remix)
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13413
Registrován: 9-2002

Odesláno Sobota, 27. října 2012 - 16:00:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

stejně nic nevyřešíte, pač nikdo nevíte, jak to bylo.
Neřikej, že ty to víš:-)Já tu pouze spekuluju, jak by to mohlo být, tak když k tomu víc nemáš, tak mě přitom nech, děkuju:-)
!!!! I * L O V E * T R A N C E !!!!
Mark Burton vs. Sunlounger - Try Understatement To Be Love (Armin van Buuren Mashup)
Solarstone with Aly & Fila - Fireisland (Future Disciple Remix)
Manemb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13220
Registrován: 3-2005

Odesláno Sobota, 27. října 2012 - 16:13:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ahá..takže mrtvola..tak to už je jiná..že je to stále baví

Já nic nevím a rozhodně bych nešpekuloval a nepsal ...až se vydá nějaké vyjádření, tak můžeš usuzovat..ale takhle mi to příjde o ničem..spíš dráždívého oka:-(
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13414
Registrován: 9-2002

Odesláno Sobota, 27. října 2012 - 16:21:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No kolega, který bývá většinou takový vcelku suverén, nevypadal na první pohled moc dobře..ale kdo by po takové události vypadal:-(

Já vím, však jsem i psal, že je třeba počkat až na nějaké vyšetření, ale pak jsem se do toho nějak zabral a špekuloval..
!!!! I * L O V E * T R A N C E !!!!
Mark Burton vs. Sunlounger - Try Understatement To Be Love (Armin van Buuren Mashup)
Solarstone with Aly & Fila - Fireisland (Future Disciple Remix)
Manemb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13223
Registrován: 3-2005

Odesláno Sobota, 27. října 2012 - 16:28:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže ho sejmulo Cargo!!??
to prý bylo už v 5:42hod!!
No já vyjel až v 7hod :-)
Se dozvídám tedy teďka postupně věcíí..
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13419
Registrován: 9-2002

Odesláno Sobota, 27. října 2012 - 16:42:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Manemb:
Přečti si to vedle v diskuzi..údaj z Letovic byl v 5.20 v Isoři..na ČD webu psali počátek v 5.30 tuším..
Kolegu dojel jiný vystřídat, aby ty Kralupy dovezl do Třebové a udělal za něj zbytek šichty..před Zádulkou jsme ho s EC předjížděli, kdy on jel po levé cca v 9.30 tomu bylo!
!!!! I * L O V E * T R A N C E !!!!
Mark Burton vs. Sunlounger - Try Understatement To Be Love (Armin van Buuren Mashup)
Solarstone with Aly & Fila - Fireisland (Future Disciple Remix)
Čahoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1034
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 27. října 2012 - 17:12:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Luboš - Mirell pokud nemá kód tak Vmax 120 km/h,pokud tato není dále omezena maximální konstrukční rychlostí vozidla nebo snížena fírou.
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13424
Registrován: 9-2002

Odesláno Sobota, 27. října 2012 - 17:24:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čahoun:
Hm a to tedy na všech řadách, které mají 120 a více??
To jak to tu píšete vypadá, že je těch 120 nutně na všem (při ztrátě)..
Stejně si ale člověk musí tu Vmax z těch 80 na 120 naklikat pluskem ne?120km/h (beru tedy v potaz loko, která má konstrukční rychlost 120 a více) ti naskočí tehdy, když přepneš Mirel do závěsu (asi i výluky?)..ve chvíli, kdy si hned při oživení Mirelu nenastavím sám Vmax mi tam zůstane těch 80 (právě při ztrátě kódu třeba)..a to jsem myslel, že je základem pro všechny řady..
!!!! I * L O V E * T R A N C E !!!!
Mark Burton vs. Sunlounger - Try Understatement To Be Love (Armin van Buuren Mashup)
Solarstone with Aly & Fila - Fireisland (Future Disciple Remix)
Čahoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1035
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 27. října 2012 - 18:30:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

U mašin ,které mají konstrukční 120 a více po zapnutí Mirellu pro režim jízda automaticky naskočí Vmax 120.Pokud chci vyšší,musím růčo doklikat.
Matus7532
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 612
Registrován: 11-2008

Odesláno Sobota, 27. října 2012 - 20:13:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Luboš_ct tá foto skresľuje, návestidlo je cca 20m pred koncom nástupišta.
Pozitívna správa je že budúci rok sa budú Vinohrady kompletne rekonštruovať aj som zabezpečovacím zariadením.
história a aktuálne nasadenie HDV 350,362,363 ZSSK

Nová osobná webgaléria
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13425
Registrován: 9-2002

Odesláno Sobota, 27. října 2012 - 20:27:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čahoun:
Aha tak to je už jasné..musim si toho někdy všimnout na 240.106 a 107 jak to tam je, ale matně si pamatuju, že jsem tu Vmax musel klikat nahoru z 80..ale nebudu se hádat, páč to nevim už jistě..možná tam naskočilo 120 a já to klikal naopak dolů na 100:-)

Matus:
Jj vypadá to, že není uplně na konci, každopádně ty osobní tam na stůj určitě stály..o tom nelze snad ani pochybovat..
!!!! I * L O V E * T R A N C E !!!!
Mark Burton vs. Sunlounger - Try Understatement To Be Love (Armin van Buuren Mashup)
Solarstone with Aly & Fila - Fireisland (Future Disciple Remix)
Arakain
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1220
Registrován: 8-2003
Odesláno Sobota, 27. října 2012 - 20:28:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jedna z těch slovenských je 263 010-1, ta druhá je nereko 263, ale která nešlo z toho záběru v televizi přečíst.
Bmx
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.232.35
Odesláno Sobota, 27. října 2012 - 20:31:19    Odkaz na tento příspěvek  

A fíra v kritickém stavu a dnes už říkali,že bude obviněn z obecného ohrožení
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13431
Registrován: 9-2002

Odesláno Sobota, 27. října 2012 - 20:59:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

263.010 a retro 263.005
!!!! I * L O V E * T R A N C E !!!!
Mark Burton vs. Sunlounger - Try Understatement To Be Love (Armin van Buuren Mashup)
Solarstone with Aly & Fila - Fireisland (Future Disciple Remix)
Parmezano
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1001
Registrován: 5-2008

Odesláno Sobota, 27. října 2012 - 21:23:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

zeptám se : jak dlouho tam stál ten náklad s tou chcíplou mašinou, než ten třetí vlak narazil do toho druhého ?
těsně vedle
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Sobota, 27. října 2012 - 21:33:57    Odkaz na tento příspěvek  

Arakain: Z čeho vycházíte???
005 je reko a ta druhá je nereko.
Johny11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1678
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 27. října 2012 - 21:42:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Možná stačí se podívat o diskusi vedle...

Matus7532 Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 609
Odesláno Pátek, 26. října 2012 16:24:07

Dnes sa v Bratislave zrazili dve princezné 263, jedna z nich je 263.005, obe vyzerajú dosť zle, v jednej zostal zakliesnený rušnovodič na stanovišti...
-----------------------------------------------
T4784011
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 252

Odesláno Pátek, 26. října 2012 - 20:28:52

Zo Šariho fotky sa mi zdá že 005 je na tom ešte horšie ako 010. Malá zhoda náhod je že toto boli posledné po EHčkove 263jky.
Docent
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.86.162
Odesláno Sobota, 27. října 2012 - 21:59:01    Odkaz na tento příspěvek  

Arakain vychází ze své diplomky, kterou dělal na K-reportu. Rozdává rozumy na potkání, neberte ho vážně.
263 blava
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Sobota, 27. října 2012 - 22:53:49    Odkaz na tento příspěvek  

možná stačí přemýšlet a né blejt kraviny do světa!!!

"ta druhá je nereko 263"
já to myslel touto kravinou!!
263005 je reko a 263010 je nereko!!!!!!!!
Bože jako vždy je tu více lidí co ví prd...
Rk_kn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2388
Registrován: 1-2005

Odesláno Neděle, 28. října 2012 - 09:18:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Parmezano, správna otázka , na tom čase tiež záleží. Totiž, keby sa to na hlavnom dozvedeli dostatočne včas, mohli ešte pred tým, ako Os vlak 2018 odišiel z B. Vajnor, aspoň tento pustiť proti správnemu smeru. Pravda, ale bolo sa potrebné presvedčiť o schodnosti susednej traťovej koľaje. S Os vlakom 4618 by neboli problémy ho vrátiť dozadu tak, aby prekážku mohol obísť po susednej trať. koľaji. To bol Puš pul. Nikto sa nezmieňuje o čase poruchy hdv CRW, a druhu poruchy. Okrem toho nie je jasné, z akého dôvodu ten postihnutý rušňovodič neopustil pred nárazom kabínu. Nechcem veštiť , ani kuvikať. Ale zrejme si neuvedomil skutočnosť, že je na obsadenom trať. oddieli.

(Příspěvek byl editován uživatelem Rk_kn.)
005 versus 010
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.96.187.152
Odesláno Neděle, 28. října 2012 - 11:14:52    Odkaz na tento příspěvek  

tak fíra na 263010 to nedal a je viník.
dalo se to čekat, ale když ani neutekl ze stanoviště, tak je jasné, že si vařil kávičku:-)))
obdivovatel_železnice
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 400
Registrován: 2-2012
Odesláno Neděle, 28. října 2012 - 13:31:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý den,nevím jestli to tu bylo,ale dám to sem : http://www.youtube.com/watch?v=hPGfpy_hihE ,video hovoří za vše.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3549
Registrován: 11-2006
Odesláno Neděle, 28. října 2012 - 17:52:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.youtube.com/watch?v=a6VJaAec8zA&feature=related Nepatří to možná úplně sem, je to popis nehody z Polska, ale nevíte náhodou nějaké podrobnosti, kdy to bylo a jak?
Se svojí Polštinou jsem rozuměl jen to, že vlak vjel odbočkou místo 40 km/h, rychlostí 118 km/h a vysypal se tam.
Zástupci strojvedoucích vyšetřování kritizovali, že zabezpečení na kolejích v Polsku je velmi nedostatečné a že se to může stát kdykoliv jindy. Fíra snad měl na to zpomalení dostat nějaký rozkaz.
Existuje na netu nějaký odkaz na základní návěsti na polských kolejích, případně jak funguje a jak se obsluhuje Czuwak a podobně? Nic jsem zatím nenašel. Ne, že bych se to chtěl učit, ale pro zajímavost a porovnání s našim provozem. Díky

P.S: Docela jsem čuměl na jejich trenažér pro strojvedoucí.
Rebel Yell
neregPetrS.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Pondělí, 29. října 2012 - 11:22:59    Odkaz na tento příspěvek  

Ml636: Je to v diskusi pod videem: Lokomotywa EP 09-035.Ta lok.miała wypadek pod Szczekocinami 3.03.2012r. Popis SHP zde
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4210
Registrován: 9-2002

Odesláno Pondělí, 29. října 2012 - 12:27:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ja teda sice nijak zavratne polsky neumim, ale jeden ze strojvedoucich/strojmistru v rozhovorech rika, ze SHP je zarizeni z dob krale klacka, kdy se este jezdilo na parach, a ze stavajici neutesena situazce jde za "SZDC," kde maji diky nedostacnym bezpecnostnim opatrenim krev na pazourach. Musim jen nerad pripustit, ze to bude podle vseho pravda, ale nejen v Polsku, v cz je situace podobna...

Tim "de iure" jde zavineni vykolejeni za firou (odpovedny za bezpecne vedeni vlaku,) ale v realu zustava na miste otazka, zda se takovym nehodam da zabranit. Ano da. Ale stoji to prachy a znacnou prekazkou je jak dezodemont, tak laxni pristup politiku i spravcu infrastruktur.

Nerad to rikam, ale zde se zcela jasne ukazuje prvni klausovo pravidlo o "penezich az na prvnim miste." Tam, kde jde o zivot, by se skudlit nemelo. A takovy provoz, jako zeleznice, povazuju z bezpecnostniho hlediska za velice riskantni, tudiz by mel byt i nalezite zabezpecen.

By me moc zajimalo, na kolik prijde likvidace nasledku takovych nehod (vcetne sekundarnich nakladu - nemocnice, odskodneni atd.)

Pokud budou bezpecnostni zarizeni (v Pl i jinde) v takovym stavu jako dosud, muze (a bude) k takovym nehodam dochazet i nadale. Ono je v celku jedno, zda najdu konec jinyho vlaku, nebo to nekde polozim na bok, nasledky budou tak jako tak desivy.

(Příspěvek byl editován uživatelem agent.)

(Příspěvek byl editován uživatelem agent.)
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5958
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 29. října 2012 - 13:41:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ML636: Existuje na netu nějaký odkaz na základní návěsti na polských kolejích
V zásadě je to totéž co u nás, ona totiž stejně jako ta naše vychází ze společných zásad OSŽD.
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2208
Registrován: 7-2006

Odesláno Pondělí, 29. října 2012 - 14:37:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Už i vozíčkáři pospíchají ...


ICQ 237-113-861
750 235-4
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.177.252.166
Odesláno Pondělí, 29. října 2012 - 15:05:05    Odkaz na tento příspěvek  

Neví někdo co za lokomotivu hořelo cca před 14 dny v zastávce Děčín prostřední žleb???
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3554
Registrován: 11-2006
Odesláno Pondělí, 29. října 2012 - 15:29:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

005 vs. 010: To je právě ta záhada. Kdyby si "vařil kávičku", tak by si musel pořád odskakovat k obsluze bdělosti, dost nepraktické ne? Přitom by se snad taky díval na trať a zpozorněl by, že neměl předtím kód volného úseku a nakonec žádný kód.

...Spíš mi byla divná jiná věc. Možná se to na fotkách jen zdálo, ale ten push-pull mně přišel, že je na ten náklad dojetý na vzdálenost snad jen pár metrů. To je v souladu se slovenskými předpisy pro jízdu na autobloku? Já bych teda takhle blízko k vlaku na rozhled nedojížděl.
Fíra na mašině si taky v tom oblouku mohl myslet, že jeho kolej není obsazená.
I to mohlo sehrát roli. Neuvědomil si, že najíždí do oddílu, kde byly ve skutečnosti dva vlaky. (čerpám z fotek)
A co koncová návěst push-pull soupravy, byla určitě jak měla být?
Asi to nebude tak jednoznačné, co tuhle hromadu vlastně spustilo.
-----------------------------
P.S. Díky Agentovi a nereg.Petrovi za ten popis a odkazy na tu polskou nehodu.

(Příspěvek byl editován uživatelem Ml636.)
Rebel Yell
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4216
Registrován: 9-2002

Odesláno Pondělí, 29. října 2012 - 15:54:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ale ten push-pull mně přišel, že je na ten náklad dojetý na vzdálenost snad jen pár metrů.

No on musel dostat pri narazu taky peknej kopanec, cimz byl nasilne posunut o peknej kus dopredu. Jakou rychlosti to narazilo tezko rict, ale 20 a min to urcite nebylo.

Ja si pockam na co prijdou vysetrovatele.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Lukys1987
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 95
Registrován: 8-2011
Odesláno Pondělí, 29. října 2012 - 17:05:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

750 235-4: Nevím jestli před 14 dny ale není to dávno co tam hořela 372 014