K-report
 

Archiv diskuse Nehody do 20. 06. 2012  

Diskuse K-report » Archiv 2012 » Železnice » Nehody » Archiv diskuse Nehody do 20. 06. 2012 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
TAKY FÍRA
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Úterý, 19. června 2012 - 09:38:01    Odkaz na tento příspěvek  

ZA ZÁSLUHY BYL PROPUŠTĚN ZADRŽOVAL TRŽBY CO BY KASIČKOVÝ FÍRA TED SNAD ŠKODÍ U NĚJAKÉ SPOLEČNOSTI V MĚSTĚ U NÁDRAŽÍ ............ A ŽE SE NÁM ULEVILO
nasranej fíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.228.70.127
Odesláno Úterý, 19. června 2012 - 11:58:37    Odkaz na tento příspěvek  

A je to tu zase...mladí vs. staří... jak starej máza, tak mladej zajíc může něco posrat, to je jasný. Nevidím však jediný důvod, proč by měli začáteční jezdit x let "kolem komína" (pár měsíců na rozježdění ano). Např. u AWT (a asi i jiných soukromníků) jezdí kluci po zkouškách do roka a do dne s nákladem třeba přes půl republiky, proč se jen u "té správné dráhy" jezdí leta na místních výkonech? A kecy o zodpovědnosti ČD a nezodpovědnosti soukromníků si nechte od cesty.
ČouĎák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1379
Registrován: 7-2009

Odesláno Úterý, 19. června 2012 - 12:14:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jeden zážitek kolegy,který dostal "mlaďocha" do zácviku.....po rozjezdu se ptá strojvedoucího zácvikář......a kterým pak pedálem se to brzdí?.....
-ČouĎák na YouTube-poloha reklamních 1116/1216-stránky lokomotiv SIEMENS-
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1083
Registrován: 11-2008
Odesláno Úterý, 19. června 2012 - 12:33:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad nasranej fíra: To je jednoduchý. Kdyby měl soukromník depa a ranžíry, tak taky mladej začne nejdříve tam a pak půjde na trať. A naopak. Kdyby "dráha" moloch, měl jen traťové výkony, tak mladej pujde na trať hned po zkouškách .........To samé bylo dříve u výpravčích. Když bylo dost míst na lokálkách, tak musel projít nejdříve plno lokálek, než se dostal na hlavní trať, nebo do nějakého uzlu. Dnes jde na hlevní trať třeba hned po autorizaci. A za pár let se může stát, že po zkouškách půjde výpravčí hned na CDP ......Neb jinde místo nebude ....
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3245
Registrován: 11-2006
Odesláno Úterý, 19. června 2012 - 13:07:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

takyfíra 82.117.130.25: Ty budeš koukám nějaký hodně nemocný jedinec, když musíš z jedné IP adresy vytvořit 3 lidi a sám se sebou komunikovat-pomlouvat.
Nehledě na to, že říkáš pěkné kraviny, nepřipadáš si ještě horší než člověk, kterého pomlouváš, když to musíš dělat tímhle způsobem?

Mně osobně by se ulevilo, kdyby lidi s touhle svinskou, kudlu do zad zarážející povahou vymřeli! Pak teprve by se ulevilo nejen dráze, ale celé republice!
Ta naše povaha... Je to humus vědět, že denně kolem mě chodí takovýchhle sviní spousta a bohužel nemají napsané na čele, že by zasloužili pěstí na hubu. Tak trochu jsem si teď vzpomněl na návštěvu jisté expozice na Karlově náměstí a na jméno jistého Čurdy...
Rebel Yell
nasranej fíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.228.70.127
Odesláno Úterý, 19. června 2012 - 13:47:57    Odkaz na tento příspěvek  

TAKY FÍRA: Ono to bylo tak, že si dotyčný udělal na své volno a své náklady zkoušky na tramvaje u jiného dopravce a to vedení nemohlo překousnout (byl kvůli tomu až u protokolu!), tak hledalo záminku, jak se ho zbavit.

Vápravčíxy: Tak jednoduchý, jak píšeš to u těch fírů není, vím o případech, jak starý dědky vyházely proti jejich vůli ze záloh na trať, aby tam mohlí jít mladí. A na dlouho.
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2160
Registrován: 12-2006

Odesláno Úterý, 19. června 2012 - 14:39:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové, já jakožto mladý a začínající strojvedoucí musím říct, že ono je to o přístupu k té práci. Mladý nemá ještě ten správný pocit pro odpovědnost a ten starší má zase starosti. Vnoučata jsou nemocná, paňmáma jde zase na chemoterapii, jak to dopadne, syn se zase rozvádí. Ten fíra o tom přemýšlí v nesprávný čas na nesprávném místě a neštěstí je na světě. Takže zamyslete se nad tím z té lidské stránky. A vynechejte laskavě hlášky, že ať si to netahá do práce. Bohužel, nejsme tak bohatí, aby jsme mohli zůstat doma, když má člověk hypotéku na barák nebo půjčky....
ICQ:349 415 692
nasranej fíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.228.70.127
Odesláno Úterý, 19. června 2012 - 14:44:37    Odkaz na tento příspěvek  

Mladý nemá ještě ten správný pocit pro odpovědnost a ten starší má zase starosti.

A co je teda lepší? Jeden je za 18 a druhý bez dvou za 20.
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2161
Registrován: 12-2006

Odesláno Úterý, 19. června 2012 - 14:49:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad nasranej fíra
A co je teda lepší? Jeden je za 18 a druhý bez dvou za 20.
Co navrhuješ za řešení? Aby nejezdili ani mladí a ani staří? To je asi blbost, že?? Osobně bych rozdělil projetí návěstidla o 10 m a o více jak 10 m. Do 10 m bych to dal za 100% prémií, za více jak 10 m 3 měsíce sundání a přezkoušky. Rozhodně nechodíme do práce s tím, že projedeme návěstidlo.
ICQ:349 415 692
nasranej fíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.228.70.127
Odesláno Úterý, 19. června 2012 - 14:57:58    Odkaz na tento příspěvek  

Osobně bych rozdělil projetí návěstidla o 10 m a o více jak 10 m.

Takhle to snad navrhoval s. Ing. Kothera, ne? Myslíš, že je v nebezpečnosti rozdíl, jestli čelo HDV zastaví 9,9 nebo 10,1m za klackem? Spíš bych to rozdělil na čisté projetí (bez následků) a s následky (rozřez, vypadnutí, srážka atd.)
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.225.79
Odesláno Úterý, 19. června 2012 - 15:05:44    Odkaz na tento příspěvek  

Což je ale v důsledku úplně stejná loterie .. jestli ten další vlak bude stát 9.9 m nebo 10.1 m za klackem, ne?
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2162
Registrován: 12-2006

Odesláno Úterý, 19. června 2012 - 15:07:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad nasranej fíra: Tak rozdíl je v metrech. Jestli je to opravdu jenom čelo, tak bych to tolik neřešil. Jsou izoláky, které jsou přímo pod návěstidlem a pak jsou izoláky, které jsou klidně i 20 metrů za návěstidlem a výpravčí ani nemusí zjistit, že fíra projel návěstidlo. Tvůj nápad je dalším možným řešením.
ICQ:349 415 692
nasranej fíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.228.70.127
Odesláno Úterý, 19. června 2012 - 15:08:32    Odkaz na tento příspěvek  

Když do něj nebouchne (popř. tam nic stát nebude)= + pro fíru. Ne nadarmo mám na autě nálepku" CO NEUBRZDÍŠ, TO NEUKECÁŠ"
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2163
Registrován: 12-2006

Odesláno Úterý, 19. června 2012 - 15:16:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad prag: Tak to může být 5 m, když ne 10 m, to už je jedno. Podstata je daná.
ICQ:349 415 692
takyfíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.180.171.69
Odesláno Úterý, 19. června 2012 - 15:23:44    Odkaz na tento příspěvek  

Ml136: Trochu si ujel omluvu nežádám za 3 lidi se neschovávám. Stejná IP adresa je dána tím že se píše z počítačů umístěných v jedné velké firmě zajištující dopravní obslužnost na kolejích. Sám jsem koukal jak je možný že jsem napsal dva příspěvky(jednou malým podruhé velkým písmem)na dvou různých místech a mají stejnou IP.jooo a tohle dnes píšu již na třetím pc první mimo uzemí dopravce.
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1582
Registrován: 3-2010
Odesláno Úterý, 19. června 2012 - 15:44:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Osobně bych rozdělil projetí návěstidla o 10 m a o více jak 10 m.
Pánové, vzpomeňte (vy co pamatujete), kolik hromad a mrtvých strojvedoucích bylo zejména v osmdesátých letech při projetí stůj na autobloku o pár metrů...třeba v takovém úseku Sebuzín - Střekov. Na to spoléhat nelze, červená na kolejích opravdu může být "zeď" a s tím na tu šichtu musíme jít.
Myslím, že by se mělo rozlišovat podle ne/následků a také o případné recidivě konkrétního jedince.
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3699
Registrován: 9-2002

Odesláno Úterý, 19. června 2012 - 15:44:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Me se jednou povedlo zastavit tak blbe, ze jsem mel boudu za klackem, ale za izolaci jsem si nedupnul, takze se to ani nikdo nedovedel. Za mnou jelo EC, zasekany a hnalo to, kdyz jelo kolem me, tak bych si tipnul, ze vic jak 140. Co by se asi stalo, kdybych si na to dupnul a shodil mu zeleninu ?

Na dupnuti mi chybelo asi 1,5 metru. A to vsechno jen diky kecani po telefonu. Nekdy fakt staci malo. Delka praxe s tim moc nema co delat.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3246
Registrován: 11-2006
Odesláno Úterý, 19. června 2012 - 15:45:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

takyfíra: Za ty tři adresy se omlouvám, i když není žádáno. To mi jako antitalentovi na IT techniku hned nedošlo, ale za tím ostatním si stojím a odkazuji na příspěvek nasraného fíry ze dneška, 13:47. Tam je třeba hledat pravdu, ne v pomluvách.
Rebel Yell
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3247
Registrován: 11-2006
Odesláno Úterý, 19. června 2012 - 15:51:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nepomohl by návyk, že si každý strojvedoucí nahlas při spatření návěstidla, řekne jeho návěstní znak?
Pokud vím, když jezdili pomocníci, tak si to vzájemně hlásili a určitě je to na udržení pozornosti dobrá pomůcka.
Snažím se osvojit si to při jízdách na simulátoru, bez ohledu na to, jak to může působit na nezúčastněné pozorovatele.
Rebel Yell
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2164
Registrován: 12-2006

Odesláno Úterý, 19. června 2012 - 16:49:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je to spíš o tom, co si kdo naučí. Já mám třeba vypracovaný reflex, že když vidím výstrahu, tak jdu rovnou na provozní brždění, spomalím na 30 - 40 Km/h a dojíždím k návěstidlu. Když mi včas nepostaví tak nebudu brzdit před klackem na rychlobrzdu...
ICQ:349 415 692
Kilofok
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 425
Registrován: 7-2007

Odesláno Úterý, 19. června 2012 - 17:15:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Corllin
Pravdu díš mistře.Na výstrahu z výkonu dolů ruku na brzdič a smysly do pozoru.Kašlat na mobily a podobný koniny.Prostě výstraha je VÝSTRAHA a ne pro srandu králíkům.Jak praví zkušení mistři na výstrahu zrychluje jen hňup.
362/363
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.179.83.168
Odesláno Úterý, 19. června 2012 - 17:16:07    Odkaz na tento příspěvek  

Ml636: Simulátor a realita je dost krutý rozdíl. V realitě je větší pravděpodobnost ,že se třeba zamyslíte nad nějakým osobním problémem co vás trápí, nebo se člověk zakochá do krajiny apod. a najedou ku*va co tam bylo(rychlobrzda) a v lepším případě to dobrzdíte či je tam volno..
Simulátor lze kdykoliv vypnout, dát pauzu apod. To v realitě hold nejde.
Není to žádná být ve střehu.
nasranej fíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.228.70.127
Odesláno Úterý, 19. června 2012 - 17:20:19    Odkaz na tento příspěvek  

V realitě je větší pravděpodobnost ,že se třeba zamyslíte nad nějakým osobním problémem co vás trápí, nebo se člověk zakochá do krajiny apod. a najedou ku*va co tam bylo(rychlobrzda)

A teď upřímně, komu už se to v reálu stalo? Myslím, že každému. A já se přiznám stalo se mi to takhle 2x(utekly mi myšlenky jinam), jednou tam bylo volno a jednou to "vyšlo".
22Michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.13.123.3
Odesláno Úterý, 19. června 2012 - 18:13:48    Odkaz na tento příspěvek  

Někomu se to může zdát blbost, ale mě se dvakrát stalo (teda na silnici), že jsem projel červenou, přitom jsem ji viděl, ještě jsem si v duchu říkal: "Je to dobrý, svítí červená, můžeš jet". Můžu vám říct, že jsem tenkrát byl spocenej až na prdeli. Doufám, že už to nikdy nezažiju.
Mirko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2192
Registrován: 6-2006

Odesláno Úterý, 19. června 2012 - 18:31:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na Liberecku vykolejila nová vlaková souprava Stadler
Má videa na YouTube Sázava - motorbike ride PUMPA
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3701
Registrován: 9-2002

Odesláno Úterý, 19. června 2012 - 18:34:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taky by se dalo rozlisit tyhle mezni situace na "zapomenutej znak," protoze clovek mysli na "blbosti" tak, jak to pise nasranej fira, nebo jak to pisu ja - odvedeni pozornosti jinou cinnosti (telefonovani, SJR, diagnostika.) Me se to stalo za perfektni viditelnosti.

I kdyz - jednou jsem taky zapomnel, co ze to bylo na predvesti a nasypal jsem to tam, zastavil a to proto, aby se na me pak sklebily dve zluty. Tehdy jsem myslel na jidlo.

Kdo tvrdi, ze se mu tohle nikdy nestalo, tak keca.

este edit:

Tanvald - Lbc bejval svyho casu docela tankodrom. Jak je to ted ? Sahalo se tam do toho ?

(Příspěvek byl editován uživatelem agent.)
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Edmondson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 36
Registrován: 6-2010

Odesláno Úterý, 19. června 2012 - 18:44:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Agent 3701 - zcela přesně řečeno, mně se toto podařilo též dvakrát, bez následků, v postatě půl metra za krabičku (Lv) a půl soupr. za peron - smíš. souprava špalky + kotouče.
Pozor - myslet na jídlo jest nebezpečné, protože hlad je převlečená žízeň.
turnovak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.103.165.237
Odesláno Úterý, 19. června 2012 - 18:45:57    Odkaz na tento příspěvek  

RS1 v TNV, lehké vozidlo + sjeté okolky = nízká BPV to jsem slyšel už ve škole. Má někdo možnost to ověřit a prověřit? Další záhady bach za tím nehledal.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5632
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 19. června 2012 - 23:13:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ml636: Nepomohl by návyk, že si každý strojvedoucí nahlas při spatření návěstidla, řekne jeho návěstní znak?
Představ si, že existuje zařízení, kde po spatření návěstidla zmáčkneš tlačítko odpovídající návěstnímu znaku, přičemž ho můžeš mačkat jak potichu, tak i nahlas. Zvláštní na tom je, že zrovna Tys o tom zařízení mluvil s despektem...
Duštifíra_von_ALEX
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 95
Registrován: 3-2012

Odesláno Středa, 20. června 2012 - 00:23:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Není nadto jezdit v Německu s PZB.Máš 99 procent jistotu že červenou neprojedeš a když se zamyslíš nad problémy či mobilem,tak to samo zastaví.A když náhodou zapomeneš u předzvěsti,tak máš 3 vteřiny na "potvrzení" a "ono ti to řekne" zda tam bylo na volno či snížení rychlosti.Jinak ihned "táboříš"...
ad Ml636
Neregistrovaný host
Odeslán z: 108.166.185.165
Odesláno Středa, 20. června 2012 - 00:26:52    Odkaz na tento příspěvek  

Ml636 Číslo příspěvku: 3247
Japonci a Japonky fírové na novějších verzích Šinkansenu musí nahlas okomentovat každý signál a úkon, ukázat na patřičný symbol prstem a poté provést opatření. Činnost v kabině je nahrávána kamerou a přenášena do dispečinku živě. To je nejvyšší stupeň zabezpečení proti selhání lidského činitele ještě nad samotným zabezpečovačem. Našinec by to sabotoval jako buzeraci, oni si toho váží jako čestné funkce.
Lze nalézt na YT.
Zlámalík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 616
Registrován: 4-2006
Odesláno Středa, 20. června 2012 - 01:54:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hezký. U nás by to selhalo i na technice, protože Kölleda neumí video
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3704
Registrován: 9-2002

Odesláno Středa, 20. června 2012 - 02:40:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jj, PZB je blbuvzdorny...
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
X-Host
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1133
Registrován: 7-2009
Odesláno Středa, 20. června 2012 - 08:50:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Ml636: jenže Japonců je (bez urážky) jako sra...ek - takže mohou mít i u eskalátoru lidského utírače/dezinfekci pásu zábradlí, takže pro ně nejspíš není problém za každého fíru postavit virtuálně ještě dalšího on-line (a případně dalšího a dalšího nad ně)...

Podle mne by "pilot" jakéhokoliv vozu na dráze měl mít technickou a technologickou podporu přímo od té mašiny (třeba i schematickou vizualizaci pár úseků před i za soupravou se stavy návěstí apod.) i bez nutnosti dalšího drába někde v centru řízení.
Ale je mi jasné, že chtít nějaké "hi-fi" technologie i mimo koridory, třeba na tratích dle D3, je utopie... (I když technologicky to není problém).
Renesance kolejové dopravy přijde! (a přijde nás draho, čím později - tím dráž).
Krojca
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1
Registrován: 6-2012
Odesláno Středa, 20. června 2012 - 09:08:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lidi co se to dnes dělo v Třebovicích. Prý tam pinda SC501 jel na Moravskou Třebovou. Nevíte někdo podrobnosti?? Teď má cca 60 min sekeru. Otec mi to hlásil z vlaku.
gp
Neregistrovaný host
Odeslán z: 147.228.95.131
Odesláno Středa, 20. června 2012 - 09:09:13    Odkaz na tento příspěvek  

Posuzováno takhle, tak Čechů musí bejt jako sraček, když ještě před dvaceti lety měli v každým šukafónu fíru, vlakvedoucího a průvodčího, i na těch D3 tratích.
Vousatec
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.127.142
Odesláno Středa, 20. června 2012 - 10:17:22    Odkaz na tento příspěvek  

Ad gr 20. června 2012 - 09:09:13: Já mám poněkud jiné informace. Před čtyřiatřiceti léty jsem jezdil s tehdejší M 262.0 jen s vlakvedoucím, i když jsme měli dva přípojné vozy. Před dvaceti léty se v depu Kralupy jezdilo na 810 bez vlakové čety.

A protože reagujete na předchozí příspěvek X-Hosta, dovolím si doplnit: návěstní opakovač na tratích s kódováním je co? Podle mých zkušeností je to ona vizualizace, byť zjednodušená.
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1085
Registrován: 11-2008
Odesláno Středa, 20. června 2012 - 10:22:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Krojca: Asi se dispečeři na CDP Přerov ještě nějak neseznámili s místnima podmínkama v Třebovicích. Ono řídit stanice, nebo celé úseky tratí, bez dostatečného seznání, je docela trochu odvážné. Nemyslím pro ty dispečery, ale pro toho, kdo to povolil. V dávných dobách musel třeba vlakový dispečer na trati ČT - Kolín, mít odslouženo jako výpravčí 10 let po stanicích v uvedeném úseku. A to dopravu řídil jen pomocí "příkazů", vlastní stavění vlakových cest prováděl výpravčí v jednotlivých stanicích. Nevím jak přesně probíhal výběr a zácvik dispečerů na CDP Přerov, ale pochybuji, že součástí zácviku je "návštěva" všech stanic v obvodu CDP ................Jestli ale na tu D3 odjelo Pendolíno vinnou fíry ( Jako kdysi před cca 40 lety jeden žilinskej Sergej) tak beru svoji poznámku zpět.
gp
Neregistrovaný host
Odeslán z: 147.228.95.131
Odesláno Středa, 20. června 2012 - 10:48:23    Odkaz na tento příspěvek  

vousatec: když může x-h usuzovat podle jednoho leštiče eskalátoru na množství Japonců, tak můžu já z jednoho letního setkání tří šukafónů a deseti lidí kdesi na D3 v severních Čechách usuzovat na množství Čechů.(Přesilovka 9:1 fakt nastala, ale to odvození je úmyslně špatně.)
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3248
Registrován: 11-2006
Odesláno Středa, 20. června 2012 - 11:33:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej: Máš na mysli AVV? To může být dobrá věc pro ty, kdo se tomu chtějí svěřit.
Když se ale znak na klávesnici nezadá např. ze stejného důvodu, jako se projede stůj s volantem Bobiny v ruce, tak jsme na tom úplně stejně jako u té Bobiny.
Šmejdění po klávesnici a hledání tlačítka a potom kontrolovat, jestli se mi opravdu zmáčklo a že ta dioda patří opravdu tomu tlačítku, které jsem zmáčkl a přitom mít pocit úlevy, že ostatní za mě udělá automat, to mi nějak nejde dohromady.
Snad jen kdo na tu klávesnici AVV umí "psát všema deseti" může mít jistotu, která neodvádí jeho pozornost. Ale pořád je tam ještě ta možnost nezmáčknout. Nebo zmáčknout a nechat se provézt stůj, protože se mačkat nemělo... (Poříčany)
Rebel Yell
22Michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.211.48.35
Odesláno Středa, 20. června 2012 - 12:22:20    Odkaz na tento příspěvek  

Dotaz laika- nemyslel Hajnej spíš návěstní opakovač?
Newwes
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 41
Registrován: 6-2007

Odesláno Středa, 20. června 2012 - 12:22:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Výravčíxy
Když nevím, tak nic nepíši. Tím spíš ne špínu.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2950
Registrován: 3-2007
Odesláno Středa, 20. června 2012 - 12:40:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šmejdění po klávesnici a hledání tlačítka a potom kontrolovat, jestli se mi opravdu zmáčklo a že ta dioda patří opravdu tomu tlačítku, které jsem zmáčkl a přitom mít pocit úlevy, že ostatní za mě udělá automat, to mi nějak nejde dohromady.


Pán dráždí hada bosou nohou ?
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2165
Registrován: 12-2006

Odesláno Středa, 20. června 2012 - 12:50:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Ml636: Upřímně, jel jsi někdy na AVV, né, že jsi se vezl a viděl jsi to, ale ty osobně jsi s ní někdy jel, že o ní takle mluvíš???
ICQ:349 415 692
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4490
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 20. června 2012 - 13:33:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

zácvik dispečerů na CDP Přerov, ale pochybuji, že součástí zácviku je "návštěva" všech stanic v obvodu CDP ........

A čemu by to bylo dobrý - aby viděl, že kolej na monitoru JOP opravdu v reálu fyzicky vede směr Chornice ?
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1585
Registrován: 3-2010
Odesláno Středa, 20. června 2012 - 13:45:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A čemu by to bylo dobrý - aby viděl, že kolej na monitoru JOP opravdu v reálu fyzicky vede směr Chornice ?
Osobně jsem přesvědčen, že by svěřenou trať měl dispečer znát lépe než jen namalovanou na JOPce...pak by se nestalo, že těžký nebo dlouhý náklad zastaví u klacku na nejméně vhodném místě ve stoupání, že není vždy jedno takový vlak zlomit do proti na jednom nebo druhém zhlaví stanice, apod.
Proto, jak psal Výpravčíxy, vlakový dispečer před uvedením do služby musel svoji trať řádně znát.
A tedy stejně tak jako výpravčí má rozdělené strojvedoucí na kvalitní a nekvalitní, mají strojvedoucí rozdělené výpravčí a dispečery
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3705
Registrován: 9-2002

Odesláno Středa, 20. června 2012 - 13:47:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnyho AVV "neumi" projet stuj. A kdyz mu nereknete, co na klacku je, tak vezme mezikruzi z opakovace jako 40 a vystraha, i kdyby tam bylo 80 a volno.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1086
Registrován: 11-2008
Odesláno Středa, 20. června 2012 - 13:48:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad RadekŠ: Jasně, že to určitě nebylo tím, o čem píšu. Byl to jen můj názor na to, jak dispečeři všeobecně v dnešní době znají místní podmínky. Ono když dispečer (všeobecně)například neví u jakých kolejí v příslušné stanici je nástupiště, nebo po kterých kolejích se dá kam jet, tak to o něčem svědčí. Na CDP samozřejmě na monitoru JOPky tyto informace pozná ...... Tady v tom případě to osobně typuji na špatnou "komunikaci" mezi CDP a výpravčím v České Třebové. Asi byl špatně zadán předvídaný odjezd a pro dispečery jel na monitoru JOPky MOs do Moravské Třebové, ale ve skutečnosti to bylo Pendolíno...........Nebo víte pravou příčinu ?
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4491
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 20. června 2012 - 13:56:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono když dispečer (všeobecně)například neví u jakých kolejí v příslušné stanici je nástupiště, nebo po kterých kolejích se dá kam jet,

Ten dispečer to má namalovaný a popsaný na JOPu ve který staví vlakový cesty.

Jako promiňte, ale tvrdit, že někdo postavil někam blbě jízdní cestu, protože v tý stanici 10 let nezalejval kytky a neběhal s plácačkou je pokus o špatnej fór.
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1087
Registrován: 11-2008
Odesláno Středa, 20. června 2012 - 14:10:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad RadekŠ: Čtete moje ( ale třeba i ten od nicku Přednosta ) příspěvky pořádně a celé ?
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1088
Registrován: 11-2008
Odesláno Středa, 20. června 2012 - 14:15:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pro RadekŠ: 10 let ve stanicích v úseku, který měl řídit. NE pouze v jedné stanici !
X-Host
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1134
Registrován: 7-2009
Odesláno Středa, 20. června 2012 - 14:23:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vousatec: když on ten opakovač je na dnešní možnosti taková "vykopávka".
Strojvůdce by měl mít možnost vidět na vizualizaci alespoň 2 oddíly před sebou, zda je tam volno či případně jak rychle se "vleče" vlak před ním, aby tomu mohl přizpůsobit plynulost jízdy (proč spěchat, když by se potom muselo brzdil či zastavovat úplně u návěstidla, když může počítač navrhnout optimální rychlost).
Pochopitelně u toho upozornění na omezení na trati (aktuální povolené rychlosti v daném místě, blížící se omezení, přejezdy, případně jak a kam nastavené výhybky i oblouky a sklony atd...).
Prostě takový univerzální displej v podobě něčeho jako je dnešní "pad" (dotekový displej)...

No prostě vymyslet se toho dá prakticky neomezeně (všechny takové ty mechanické a rutinní činnosti, u kterých lze něco zkazit právě tou rutinou a tak...)...
Renesance kolejové dopravy přijde! (a přijde nás draho, čím později - tím dráž).
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2166
Registrován: 12-2006

Odesláno Středa, 20. června 2012 - 14:48:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad X-Host: Co to melete Kelišová? Vždyť já vidím na dva oddíly, takže jaká vykopávka? Mam volno jeden oddíl, výstraha druhý oddíl. Jinak, když mi koduje výstraha, tak začnu brzdit a pak zkouším jak rychle mám jet, aby mi ten co jede předemnou ujel. Něco jiného je, když máš před sebou osobák, který zastavuje na každe mezi a něco jiného je náklad. Další rozdíl je ten, jestli to je Nex nebo Pn a nebo jestli to je seriový jezdec.
ICQ:349 415 692
Newwes
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 42
Registrován: 6-2007

Odesláno Středa, 20. června 2012 - 14:49:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

......Asi byl špatně zadán předvídaný odjezd a pro dispečery jel na monitoru JOPky MOs do Moravské Třebové, ale ve skutečnosti to bylo Pendolíno...........

Bingo
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4492
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 20. června 2012 - 14:50:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čtete moje ( ale třeba i ten od nicku Přednosta ) příspěvky pořádně

Jistěže - prostě nedostatečný seznání dispečera jako důvod jízdy Pendolina na Moravskou Třebovou (pokud je něco takovýho vůbec pravda) je očividná hovadina.
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1089
Registrován: 11-2008
Odesláno Středa, 20. června 2012 - 15:07:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Newwes: Jóóó, tak to se mne stává skoro každou druhou směnu ...... ( samozřejmně s nadsázkou, ale tak dvakrát do měsíce to zažiju ) Naštěstí si toho včas všimnu, díky tomu, že mám čas rozpoznat, že "něco nesouhlasí" A to dispečer na CDP nemá možnost rozpoznat. ( neb má další povinnosti) ..... On je totiž problém v tom, že není (dle mého názoru) dostatečně vyřešena komunikace mezi EDD ( v tomto případě v ČT) a JOP-kou, přesněni řečeno GTN-kou ( na CDP ) ....... V Třebovicích měl zůstat výpravčí a "data" dál do CDP předávat on....
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1586
Registrován: 3-2010
Odesláno Středa, 20. června 2012 - 15:15:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jistěže - prostě nedostatečný seznání dispečera jako důvod jízdy Pendolina na Moravskou Třebovou (pokud je něco takovýho vůbec pravda) je očividná hovadina.
Já jsem přece o Moravské Třebové nic nepsal...jen jsem se vyjádřil v tom smyslu, že dobrá znalost řízeného úseku trati (stanic) má více důvodů
Michal_novotny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1353
Registrován: 11-2002
Odesláno Středa, 20. června 2012 - 15:21:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výpravčíxy: Kéž by tenhle průšvih byl způsoben tou nedotaženou (=zprasenou) komunikací EDD - GTN. Už několikrát se mi stalo, že GTN nepřijala od EDD předvídaný odjezd, ale v EDD se to nijak nezobrazilo. Pokaždé se to hlásilo, ale nikdo s tím nic nedělá. Naštěstí (nebo bohužel?) to byl zrovna jediný vlak na trati a tím pádem se to hned zjistilo. Teď jen čekám, kdy něco díky tomu pojede místo do Malešic do Libně nebo naopak...
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1090
Registrován: 11-2008
Odesláno Středa, 20. června 2012 - 15:45:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Michal_novotný : To samé u nás. Nikdo na připomínky od výpravčích nereaguje a nadřízení dělají, že nic nevědí. Naštěstí to ještě nemělo za následek nehodu s následky. Ale až to "bouchne" tak za to bude moci výpravčí, neb v "návodu k obsluze" to mají dobře "ošetřené" ........A poslední verze GTN-ky je vůbec nejhorší. .......A největší sranda je asi v tom, že by ji stačilo snad jen "nastavit" podle místních podmínek konkrétní stanice. Což by měl snad umět příslušný "administrátor". To ale není nikdo z výpravčích, ale snad někdo na RCP, dnes OŘ SŽDC.............. Jinak z Přelouče až do Běchovic jsou dneska všude JOPky, tak jen doplnit všude GTN-ku a aktivovat přenos čísla vlaku. A v celé trati by bylo v této věci po problému. Když to ale musí v Úvalech předávat z EDD do GTN-ky v Běchovicích, tak se může "překlepnout", nebo se to "zadrhne" někde po drátě .....
gp
Neregistrovaný host
Odeslán z: 147.228.95.131
Odesláno Středa, 20. června 2012 - 16:02:16    Odkaz na tento příspěvek  

x-h: to je sice moc pěkná myšlenka, ale já nechci strojvedoucího, kterej bude řídit vlak podle toho, jak se mu zobrazuje trať na nějaké PC sračce. K tomu nemám důvěru, jsem ochoten věřit červené a zelené. Optimalizaci ať si dělá AVV a strojvedoucí ať čumí na koleje před sebou, jestli se tam neválí člověk nebo strom, v tom je zdaleka nejlepší.