K-report
 

Archiv diskuse Nehody do 08. 01. 2012  

Diskuse K-report » Archiv 2012 » Železnice » Nehody » Archiv diskuse Nehody do 08. 01. 2012 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4714
Registrován: 7-2007
Odesláno Sobota, 07. ledna 2012 - 11:12:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dako- BSE: Doplňková brzda není to co popisuješ!
To je normální činnost ARR čili když účinek EB nedostačuje k udržení rychlosti, tak si ARR přibrzdí vlakovou brzdou.
Doplňková brzda je, když dojde k omezení EB (např. skluzem), tak pomocí vzduchu a naplnění BV dosáhna mašina stejné hodnoty brzdy jako před omezením EB.
Hajnej ti to vysvětlí odborněji, včetně vynálezu perpetua mobile co se týká doplňkového nesmyslu...
Dako- BSE
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.117.235
Odesláno Sobota, 07. ledna 2012 - 11:16:35    Odkaz na tento příspěvek  

Jo teď se dívám na schéma a uznávám svou chybu.
Ale ventily k rozvaděči zavírat stejně dále nebudu.
Filip_stožecký
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 698
Registrován: 11-2007

Odesláno Sobota, 07. ledna 2012 - 11:20:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Old cerry: č.p.4711: No konečně to tu někdo napsal (já už se to chystal sem písnout večer,ale po návratu z "osvěžovny se mě nějak nechtělo) o tom zavírání kohoutů. Holt my "trubci od uhláků" víme své.. Ono když se takhle s opostrkovaným lokálem fičí dolů z kopečka a vzadu s BSE s neuzavřeným kohoutem,tak se taky krásně může stát (a jako že už se stalo) že nic jiného než to "poslat do kouta" nezbývá. To nařízení tam není pro nic za nic
ŠUMAVA-drsnej kraj,krásnej život
Neregistrovaný host
Neregistrovaný host
Odeslán z: 76.163.252.91
Odesláno Sobota, 07. ledna 2012 - 11:26:33    Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry 4711: Jak je to u řidičáku nevím, návody k jejich obsluze jsem nečetl/neznám.

Tak snad abys kušoval a nevyskakoval si.
Němcovi ještě teče mlíko po bradě, zatímco já pamatuji BSE už od zkoušek na žabotlamu, tak laskavě nepoučuj, co neznáš.
On vzpomínal V15 a tvůj KVs3 pro nás neplatí a neplatí ani pro ostatní s výjimkou toho jediného dopravce, co si to vydal.
Popřemýšlej, proč to asi není univerzálně všude jednotně. Co takhle ocitovat z předpisů žlutého? Jo tyhle taky neznáš ... aha.
Pro truhlíky, co si to neumí ohlídat normálním rozumem s technickou znalostí se to musí vydat direktivně. Neví sice, proč to má dělat, ale udělá to, protože je mu to takto nařízeno. To je důkaz další degradace povolání fíry. Skutečně znalí strojvedoucí jsou již dávno na odchodu a nastoupila generace jednoduchých řidičů. A o tom to je!
Fičák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.77.165.46
Odesláno Sobota, 07. ledna 2012 - 11:54:26    Odkaz na tento příspěvek  

Děkuji panu Dako-BSE za uznání chyby, v dnešní době věc nevídaná, leč o to více ceněná. A o tom hlavně diskuze je, né se urážet a hanět, ale probrat téma křížem krážem, tu něco pověď, tu něco nového pochytit ... . Dobrou chuť k obědu.
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 313
Registrován: 2-2010
Odesláno Sobota, 07. ledna 2012 - 11:57:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pane neregistrovaný hoste, prosím, neurážejte tady lidi, o kterých se časem přesvědčíte, že mají k mnoha problémům co říci. A zaplať bůh za to, že to ještě nevzdali-díky Vám i Vám podobným anonymům, kteří se povyšují nad ostatní.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4715
Registrován: 7-2007
Odesláno Sobota, 07. ledna 2012 - 12:01:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neregistrovaný host: ty mě bavíš...
Dobrá tedy, nevím jak to mají ostatní dopravci, ale ČSD následně ČD a poté i ČDC vždy nařizovaly zavírat výstupní kohout z BSE, na lok ze které nebyla ovládaná brzda.
A truhlíku s normálním rozumem. Jak to ohlídáš na postrku, když neuzavřeš kohout a zasekne se ti ventil závěru či podobná nekalota (když neberu v potaz, že si moula a zapoměl si zapnuté ARR či nedal OBE do "Z"). Kolega vpředu v dobré víře zabrzdí vlak průběžnou, lok má zajištěnu BP a ono mu to doplníš, cukne to a ty v dobré víře začneš tlačit...Milej zlatej, už se mi to dvakrát stalo. Bez jaýchkoliv následků, jen slovní konzultace. První kolega byl nervní typ a přeci mu nebude mlaďas radit (asi stejný typ jako ty). Řval na mě jak tele (já to v závěru mám, co meleš smrkáči..) Kupodivu jsem se udržel, neb jsem ctil šediny. Tak jsem ho požádal, aby si vypnul automatiku. K jeho cti nutno přiznat, že se mi přišel omluvit. Dnes už asi honí vlaky v oblacích, přesto na něj vzpomínám, pak už jen v dobrém. Dokonce pak mezi svými vrstevníky dával tuto příhodu k dobru a se slovy " Já být na jeho místě, tak mě praštím".
A podruhé byl skutečně zaseklý ventil "Z", takže kontrolka svítila, ale přesto mi vlak plnil. Stane se..Prostě, kdo nezavírá ten kohout je nekolegiální blb. Když už ne předpisář...
cituji V15, tu snad znáš a dodržuješ:
h) na ostatních stanovištích strojvedoucího,
z nichž není ovládána průběžná brzda vlaku, musí být:
ha) pokud jsou obsazena strojvedoucím:
• rukojeť ovladače v poloze závěrné (Z),
• zařízení ARR vypnuté z činnosti,
• uzavřen kohout na potrubí, spojující brzdič DAKO-BSE s hlavním potrubím;
hb) pokud nejsou obsazena, ale vozidlo má zapnutý obvod řízení, je ovladač elektricky blokován, takže jím nelze ovládat elektromagnetické ventily brzdiče (lze pouze rychločinně zabrzdit);
Tak trošku stejné, což?
registrovaný host
Neregistrovaný host
Odeslán z: 205.178.145.69
Odesláno Sobota, 07. ledna 2012 - 12:22:16    Odkaz na tento příspěvek  

Haan, kde je nějaká urážka? Co je na předchozím nepravdivé? Univerzální ne/platnost? Nebo to, že garda odchází a nahrazují je rychlokvašky? To je ale celosvětový trend, ať se to starým líbí či ne. Menší nároky na kvalifikaci obsluhy přinesou i menší náklady na mzdy. Jak prosté.
registrovaný host
Neregistrovaný host
Odeslán z: 205.178.145.71
Odesláno Sobota, 07. ledna 2012 - 12:33:17    Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry, proč není kohout uzavřen v citovaném případě hb) ??? Trošku postavené na hlavu, žeáno. Tam, kde je fíra a může kdykoliv zasáhnout, tam někdo požaduje kohout zavřít a tam, kde nikdo zasáhnout nemůže, tam se spokojíme s elektrickým závěrem. To je kvalita!
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 314
Registrován: 2-2010
Odesláno Sobota, 07. ledna 2012 - 12:41:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

registrovaný host:
tak třeba:...Tak snad abys kušoval a nevyskakoval si. Němcovi ještě teče mlíko po bradě, zatímco já pamatuji BSE...
Pravda, že s menšími nároky na kvalifikaci obsluhy...
To ovšem tomu fírovi musí někdo unifikovat podmínky obsluhy, a ne co HV to dle pořekadla: "každej pes, jiná ves"-tedy téměř. Pak ty odborníky opravdu potřebovat nebudete - jsem přesvědčena, že to zůstane v oblasti snů (aspoň v naší české kotlině).
Hezký den přeji všem - i Vám.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4716
Registrován: 7-2007
Odesláno Sobota, 07. ledna 2012 - 12:46:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dako- BSE: tady máš přesnou definici "DOPLŇKOVÁ BRZDA"
Tato pneumatická brzda doplňuje nedostatečný účinek EDB, případně plně nahrazuje nečinnou EDB při zachování předvolené brzdné síly:
- očišťuje dvojkolí předčinností EDB;
- nahrazuje EDB při jejím buzení(časováprodleva);
- nahrazuje EDB pod cca 10km/h;
- nahrazuje EDB při jejím blokování(porucha,TM);
- nahrazuje EDB při jejím výpadku;
Při uzavření kohoutu přímočinné brzdy přebírá doplňková brzda funkci parkovací brzdy, proběhne tzv. náhradní parkování.
registrovaný host
Neregistrovaný host
Odeslán z: 205.178.145.70
Odesláno Sobota, 07. ledna 2012 - 12:51:08    Odkaz na tento příspěvek  

Ale notááák, Haan. Ten trend už dávno nastoupil a nikde se zase až tak horečně neunifikuje. Na západ od nás stejně jako na východ. A tím méně už u nás.
Je jen jakási přibližná podobnost u řídících pultů lokomotiv vyrobených v několika posledních letech, ale je to jen podobnost. Unifikace to není ani vzdáleně.
On ten \"každej pes, jiná ves\" je přece i mezi jednotlivými vozidly téže řady a dokonce i výrobní serie.
Užívejte si dál v poklidu svůj 40 let starý unifikační sen.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4717
Registrován: 7-2007
Odesláno Sobota, 07. ledna 2012 - 13:06:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

registrovaný host: Kolego, nevím a jen spekuluji.
Moc tomu odseku nerozumím, ale předpokládám souvislost právě s řidičákem, či doubleEšus. Ale to fakt jen hádám.
Je v tom džungle, je. Bohužel se nikdo nesnaží (aspoň o tom nevím), to sjednotit a vyčistit.
Nejsem zas tak velká konzerva, jsem i líný a zbytečnosti navíc, se snažím nedělat, ale zrovna tohle zavírání, po svých zkušenostech, nepovažuji za vůbec zbytečné. Je to maličkost, která není až tak otravná, jsou mnohem horší věci. (Mluvím jen o lokomotivách, kde je k tomu kohoutu přístup víceméně A1.)
Možná až jednou profrnkne něco doubleEšus a zjistí se, že mu to plnil druhý, se k tomu pokorně matička vrátí.
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 315
Registrován: 2-2010
Odesláno Sobota, 07. ledna 2012 - 13:15:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

registrovaný host:...Užívejte si dál v poklidu svůj 40 let starý unifikační sen....
Nemůžu, vidím-li, jak se nejen na fírech zkouší, co jejich mozek ještě pobere a vědomě je žene do rakve, či kriminálu. Což ovšem "mládeži" zpočátku nedojde a proto leckomu vyhovuje.
registrovaný host
Neregistrovaný host
Odeslán z: 205.178.145.71
Odesláno Sobota, 07. ledna 2012 - 13:19:11    Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry: Možná až jednou profrnkne něco doubleEšus ...

Proč hned double? I single má 2 kabiny s brzdiči a stejnými podmínkami závěrování.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4719
Registrován: 7-2007
Odesláno Sobota, 07. ledna 2012 - 13:40:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

registrovaný host: No vidíš, to mě vůbec nenapadlo.
22Michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.13.123.3
Odesláno Sobota, 07. ledna 2012 - 15:52:13    Odkaz na tento příspěvek  

Něco ze zahraničí: http://www.novinky.cz/zahranicni/255568-tri-nakladni-vlaky-se-sra zily-v-indiane-hasici-se-bali-exploze.html
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2791
Registrován: 11-2006
Odesláno Sobota, 07. ledna 2012 - 17:00:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsem pročetl třístránkovou diskuzi o průseru na "zubačce", zjistil jsem, že se prakticky ani dva lidi neshodnou a že i platné předpisy jsou vykládány a citovány pokaždé jinak.

Tak tedy: Existuje na té naší širé a dlouhé dráze jedna jediná instituce, třeba jen místnost s jedním oknem a zaprášenou židlí, kde se začínající strojvedoucí dočká jediného skutečně platného a dobře vyloženého znění předpisů, nejlépe doplněných vysvětlením zkušené osoby "proč a co to dělá", případně ještě doplněním praktických poznatků;
JAK A KDY VLASTNĚ OVLÁDAT KOHOUT BRZDIČE BSE ?
-------------------
Ani se mi nechce věřit, že by mohla zkouškama drážních vozidel projít situace, kdy na jedné straně je do potrubí díra po rychlobrzdě a na druhé straně to jiný brzdič dokáže doplňovat natolik, aby vlak vůbec nebrzdil.
To potom i "Meridian 1977" může mít klidně i další verzi příčiny - hadice byla v pořádku, ale vadný nový brzdič BSE doplňoval i přes rychlobrzdu potrbubí. Po havárii se elektrická nebo mechanická závada "odstranila" a tak brzdič byl shledán v pořádku.
Nakonec co ty vozy, kde žluté potrubí umí urychlit odbrzdění pomocným plněním červeného potrubí? Když nastane závada tady, potrubí se propojí natvrdo a ani otevření záklopky tím pádem nezaručí vyprázdnění potrubí pod 3,5 baru, je to další bezpečnostní díra?
Rebel Yell
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10601
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 07. ledna 2012 - 17:49:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry <i>A podruhé byl skutečně zaseklý ventil "Z", takže kontrolka svítila, ale přesto mi vlak plnil. Stane se..<i>
a na to se nepřišlo při zkoužce brzdy?
já na 814 na brzdič nekohoutuju, když to vlakovýmu zabrzdí....
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
749.241
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.251.235
Odesláno Sobota, 07. ledna 2012 - 18:31:40    Odkaz na tento příspěvek  

Old Cerry: proč při tlaku pod 3,5bar v HP odpadá EDB? Proto, aby vozidlo nebylo při RB přebrzděno a nešlo do smyku.


Ml 636:tys tady ještě chyběl. Vozovej zmatek se žlutočerveným potrubím necháme na jindy, ale:
Přefoukat díru v potrubí (otevřený ventil VZ, strženou záchranku) nelze, to je zajištěno průtočností jednotlivých součástí. To co se tu popisuje jako nechtěné plnění vlaku z postrkové lokomotivy se stát může. Pokud se vpředu udělá díra do potrubí, tak vlak zastaví vždy. Jenže pokud ten vepředu brzdí normálním brzděním (o poruše neví) a zezadu se vlak plní, tak se s velkou pravděpodobností vlak zejména dlouhý a těžký nepodaří zastavit tam, kde se původně chtělo. Jeslti následuje hromada nebo nebo ne, to už je otázka dalších okolností.

Celý problém na zubačce je, že se i na extrémním sklonu a v poměrně drsných zimních podmínkách spoléháme pouze na brzdu adhezní. Byť vzduchovou a elektrickou, ale pořád jen adhezní.
Ono se dá vyzkoušet leccos (mám na mysli brzdové zkoušky 843), ale zrovna mokrý hutný sníh spolu s např. lidsky naprosto pochopitelným zazmatkováním obsluhy a následným zásahem VZ, vedoucí ke smyku kol, může vytvořit tuto skoro smrtelnou kombinaci.

Podle mého názoru je jízda s kotoučovou brzdou po 60promile spádu bez alespoň nouzové EMG neadhezní brzdy velice nešťastné řešení, které se vytvořilo aby se mohlo jezdit s 843 a nemuselo se vymýšlet nic dalšího (=dražšího).

Na kvalitní bruslení není potřeba BSE a kotoučová 843 na 60promilích, stačí na to obyčejná sólo 810 a rozňahňaný, po ránu namrzlý listí. Stačí mírné přibrzdění a 810 s koly ve smyku mírně zrychluje i na 25 promile. A to má fíra v tomhle případě v 810 na starost "jen" kvrdlání s BP a mačkání VZ. A velice reálně si dovedu představit psychický nátlak (vodopád poruch a chybových hlášek doprovázený mečením houkačky), kterým v tomto případě začne fíru zásobovat 843, která navíc z kopce citelně zrychluje. Do toho práskne VZ a je sloveno, nedá se tedy ani přejít do výkonu, aby se roztočily kola a chytla aspoň EDB.

Morální vinu bych hledal úplně jinde než ve fírovi a v 843, byť zde mohl selhat člověk nebo technika. No a jeslti jsou na 843 opravdu BSE v takovém stavu, že jeden ventil se zadře a další dva podchází (jak někdo zmínil výše, že se stalo u 363) a jezdí se s tím po zubech, tak je to na kriminál!
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 325
Registrován: 9-2011
Odesláno Sobota, 07. ledna 2012 - 18:44:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fičák
ale snad by to zastavilo díky funkci nesoulad navoleného směru se skutečným (rozuměj tak, že ta zadní v tu chvilku nemá navoleno nic a přeci jede a tak přes rychloměr odpálí EPV LS-90 (i v režimu "postrk")) Je to tak?

No a jak by se ten ešus teda normálně rozjel, když všechna další stanoviště mají směr v nule? Nenapadá vás?

Oldcerry
Hajnej: ... jak zabrzdit zadní půlku vlaku po nevyžádaném rozpojení spřáhla, při kterém se zavře šoupátko průběžného potrubí, takže samočinná brzda není tak úplně samočinná.
> Mi jako chceš říci, že když se roztrhne double ešus, tak při zavřeném kohoutu od brzdiče to nezabrzdí?

Čti pozorně. Hajnej nemluví o "rotržení", ale o "nevyžádaném rozpojení". Což je něco docela jinýho :-). Rozpojení (i to nevyžádané - např. přivedením cizího napětí na rozpojovací ventil) totiž zavře ventil v průběžném potrubí - jinak by se ty dvě jednotky od sebe nedaly rozumně rozpojit...

registrovaný host
Tady se někomu pletou pojmy a dojmy...
ventil závěru je napájen natvrdo přes spínač řízení ve vypnuté poloze. Díky tomu utržená zadní jednotka stejně nezabrzdí (jak píše Hajnej) ztrátou napájení závěru při nežádoucím rozpojení, protože ten vlastní závěr místního sp.řízení se asi neztratí.

Jenže takhle to funguje jen ve vašich představách, nikoliv v reálu. Představte si to tak, že ten ventil závěru zadního vozu či druhé soupravy je napájený z vedoucího vozidla. Tudíž po nežádoucím rozpojení se závěr zruší a protože je řídicí jímka prázdná, zabrzdí se. Až tohle pochopíte, můžeme se bavit, jak je to políčený technicky...

Nikdy by tedy neměl nastat stav hororového scénáře, kdy fíra zavede rychlobrzdu a je přefoukán druhou mašinou na vlaku.
Nastalo mnohokráte. Jeden KV mi vyprávěl podobnou příhodu někde od Třebové. Kontrolka svítila a po asi 10 km závěrnej ventil dozavíral a jal se do HP pouštět druckluft.
Fičák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.240.34
Odesláno Sobota, 07. ledna 2012 - 18:59:11    Odkaz na tento příspěvek  

Samozřejmě, že na té zadní jsou ovladače směru jízdy v nule, ale pokyn kterým směrem se pojede vychází z vedoucí jednotky se zapnutým řízením. Pokud se jednotky nežadaně rozpojí tak ta zadní přeci ten pokyn z té první se zapnutým řízením ztratí ne? Nebo mi chcete tvrdit, že si to bude pamatovat a pomastí dál ikdyž jí nepřicházejí žadné řídící signály a ztratí komunikaci?
Fičák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.240.34
Odesláno Sobota, 07. ledna 2012 - 19:04:26    Odkaz na tento příspěvek  

Jo a jak jsem již psal, když na 814 zakohoutujete BSÉčko tak jste dojezdil. Nepovolí Vám jízdu výkonem, pokud Vás tedy nebude někdo jiný řídit dálkově přes UIC.
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10602
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 07. ledna 2012 - 19:10:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

814 jede furt, když má tlak v pr. potrubí. jak se tam tlak vyrobí, není závislé na poloze kohoutů
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4857
Registrován: 11-2005

Odesláno Sobota, 07. ledna 2012 - 19:13:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

proč při tlaku pod 3,5bar v HP odpadá EDB? Proto, aby vozidlo nebylo při RB přebrzděno a nešlo do smyku.


A to je řeč o 843?
Rozčilovat se znamená ničit si nervy pro blbost druhých.
Hlavně se nepředposrat.
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
Fičák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.249.9
Odesláno Sobota, 07. ledna 2012 - 19:30:32    Odkaz na tento příspěvek  

Pro Bobo:
Tak mi prosím prozraďte, jak se tlak z průběžného potrubí dostane k patřičnému tlakovému spínači zkrze uzavřené kohouty brzdiče BSE, když tento je veden právě prěs panel brzdiče BSE ? Dnes odzkoušeno na Hypce druhé série a ani prd, pokud tedy uzavřete kohouty pro BSE a zavedete i předepsaný elektrický Závěr.
Rád se dozvím jak na to, pokud ten Váš případ není náhoda a hypka neměla vykrácený tlaková spínač na HP.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4721
Registrován: 7-2007
Odesláno Sobota, 07. ledna 2012 - 21:42:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bobo: No přišlo, o tom to není. Přijít se na to u dlouhého vlaku nemusí. V prvním případě mi dělal brzdu vozák a to ještě na konci vlaku (brzda dobrá). Když tedy fíra vedoucího HV neprovede to co má, či si prostě nevšimne. Ono za jízdy drbnout do OBE, či pouhými otřesy spadne ze Z do J se prostě stane. Nemělo by, ale stane. Ten kohout je prostě jistota.
Fičák: To se na mě nezlob, ale tady zatraceně selhali všichni. Fírové porušují předpis, ten kdo to měl v připomínkovém provozu, to zmrvil na ultimo. Kohout zavři (předpis nařizuje) a když ti to nepojede = závadová hlášenka = neschopnost HV a ono se to urychleně vyřeší.
Kruci, jak je tam ta vzduchařina dobastlená? Tlakový spínač tlaku v HP je před tímto kohoutem? Který moula to tak spáchal?
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10608
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 07. ledna 2012 - 22:01:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jo,OBE v Z moc nedrží.
na žlutomoru udělám vyštřovací pokus. ale je blbost, aby to tlačilo, když to vlakovej sestřelí. to i 810 si umí poradit.
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
2Ml636
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.150.236.209
Odesláno Sobota, 07. ledna 2012 - 23:13:33    Odkaz na tento příspěvek  

Ml636, čím se sjíždíš, když ti to vymejšlí takové hovadiny?
Meridian v tunelu bez troleje neměl čím to potrubí plnit, ač se o to Pepík pokusil. A bylo dokázáno, že to byly ty hadice, jen se to politicky smetlo.
Školení ti udělá v Hostivaři kolega B.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4858
Registrován: 11-2005

Odesláno Sobota, 07. ledna 2012 - 23:22:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Meridian v tunelu bez troleje neměl čím to potrubí plnit, ač se o to Pepík pokusil.

A ona měla gorila před vjezdem do tunelu už prázdnou hlavní jímku?
Rozčilovat se znamená ničit si nervy pro blbost druhých.
Hlavně se nepředposrat.
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5153
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 08. ledna 2012 - 02:36:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fičák: snad by to zastavilo díky funkci nesoulad navoleného směru se skutečným (rozuměj tak, že ta zadní v tu chvilku nemá navoleno nic a přeci jede a tak přes rychloměr odpálí EPV LS-90 (i v režimu "postrk"))
Je to tak?

Není.

Samozřejmě, že na té zadní jsou ovladače směru jízdy v nule, ale pokyn kterým směrem se pojede vychází z vedoucí jednotky se zapnutým řízením. Pokud se jednotky nežadaně rozpojí tak ta zadní přeci ten pokyn z té první se zapnutým řízením ztratí ne? Nebo mi chcete tvrdit, že si to bude pamatovat a pomastí dál ikdyž jí nepřicházejí žadné řídící signály a ztratí komunikaci?
Žádné směry se z vedoucího vozidla do tachografu vozidel podřízených nepřenášejí. Nesoulad jde skrz LS90 a to je v poloze Vypnuto (žádnej Postrk tam není), takže ventil drží.

Výsledek - zadřenej ventil na BSE, další dva netěsné
No tak to už je vícenásobná porucha, že...
A to se stalo všechno najednou nebo se k tomu došlo postupnou neúdržbou...?

Howard W.: Když chtěl pan strojvedoucí zastavit na Ramzové tak auf wiedersehen. Letělo se sedmdesátkou i s rychlobrzdou do Ostružné.
Nene, začalo to až pod Ostružnou a jelo se nejvýše tuším 62 (proužek ještě někde mám).

R_ul: Z postrkového peršinga ("v závěru") se doplňoval vzduch do potrubí ještě rychleji než z vlakové 122.
Smutné je, když si někdo plete postrkového peršinga, kde OBE v Z krmí i ventil provozního brzdění, s podřízenou 843 či 471 (nebo u Krakenem 470), kde je brzdicí ventil bez napětí, a dělá z toho dalekosáhlé závěry.

BSE: Ta pokud je mi známo tak působí poklesem tlaku v hlavním potrubí a tak pokud by nastal případ vámi popisovaný je i tato nepoužitelná, jelikož by bylo hlavní potrubí taktéž doplňováno.
Nikolivěk, doplňková brzda na 843 je řízena poměrným tahem a tlakem za rozváděčem.

A jak mi tedy vysvětlíte, že pokud jedu KMV řady 843 v režimu ARR a v momentě kdy již nedostačuje výkon EDB začne mi doplňková brzda snižovat tlak v hlavním potrubí.
A pokud jsem na postrku tak mi začne postrkové vozidlo taktéž brzdit?
Jak to tedy ta doplňková brzda zvládne?

Tak tohle opravdu, ale opravdu není doplňková brzda...

OC: Mi jako chceš říci, že když se roztrhne double ešus, tak při zavřeném kohoutu od brzdiče to nezabrzdí?
Ne roztrhne, ale rozkupluje. Pak při zavřenejch kohoutech brzdičů opravdu nezabrzdí.

Proč když dojde k snížení tlaku pod 3,5 Bar v HP (RB) odpadne EB? To mi nejde moc na rozum.
Třeba proto, že na 843 má EDB jen 48 kN, zatímco pneumatická asi o polovinu víc...?
Nebo na asynchronkách proto, že je tak nějak srozumitelnější a nehrozí u ní riziko, že na rozdíl od brzdění táhne...?
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3220
Registrován: 9-2002

Odesláno Neděle, 08. ledna 2012 - 06:09:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A ona měla gorila před vjezdem do tunelu už prázdnou hlavní jímku?

To jsou pouze dohady. Uz si nepamatuju, na kolik boucha 350, ale na plnym tlaku to byt pred tim tunelem nemuselo. Potom by to ale muselo zacit brzdit samo (jednou jsm zapomnel nahodit kompresory za stahovackou - nechtel jsem delat blesky - a zacalo to samo brzdit. Mel jsem X63.)

(Příspěvek byl editován uživatelem agent.)
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Fičák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.77.165.45
Odesláno Neděle, 08. ledna 2012 - 10:05:29    Odkaz na tento příspěvek  

Poloha vypnuto LS 90 = "Postrk" . No a po Vašem vysvětlení jak to funguje na 471 se jich snad začnu v provoze bát.
Klidně to vyzkoušej, alespoň dojdeme co se týče 814 k poznání. Zabrzdi jí vlakovkou, dej Závěr, běž do skřině, zavři kohout(y), vrať se zpátky a až tě kolega "nafoukne" zkus jest-li pojede. Jak jsem již psal potřebný tlakový spínač je až na panelu kde je umístěna tuším přídavná brzda (ten vrchní panel). Jsem docela zvědavej, honem. Za konstrukci, schválení a realizaci jsou přeci zodpovědní vybraní panáci. Je ale vidět, že při konstrukci se legislativou platnou pro provoz dané společnosti nikdo moooc netrápí. Nejlepší je stejně 819, svatej klid a pohoda. Dneska a to jsem jinak počitačovej fanda, cpou do všeho procesorové řízení a výsledek je vidět třeba u kluků na severu při testování řídicích vozǔ k 163 za provozu na lidech (zaměstnancích firmy a cestujícich). Proč je to stále u firmy jako v testovací laboratoři a né jako na Západě kde zákazník obdrží po objednávce hotový a funkční výrobek s garancí? Koupíte-li si nové auto, také za vámi stále jezdí technici "ladit", také Vás třikrád do týdne přitáhne odtahovka? To je ale smutné a hlavně jiné téma.
Fičák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.59.51
Odesláno Neděle, 08. ledna 2012 - 10:27:15    Odkaz na tento příspěvek  

Samozřejmě má být správně "třikrát". Tak to dopadá, když píšu, ale myšlenka je už o kus dál. Omluva je na místě .
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5154
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 08. ledna 2012 - 10:45:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fičák: Poloha vypnuto LS 90 = "Postrk".
Ve srovnání s LS I-IV to sice ekvivalent je, ale mám za to, že napsáno je tam "Vypnuto". Z pohledu toho, že je to ovladač VZ, totiž není podstatné, jestli je zapnuté nebo vypnuté napájení ventilu, ale to, že jsou vypnuty jeho bezpečnostní funkce.

No a po Vašem vysvětlení jak to funguje na 471 se jich snad začnu v provoze bát.
Proč? Celkem není důvod. Funkčnost závěrových ventilů lze přece poznat pouhým pohledem na manometr potrubí - pokud po vypnutí řízení klesne tlak někam mezi 4 a 4.5 baru a zůstane, jsou všechny závěry v pořádku, včetně toho, co byl dosud otevřen a právě se zavřel.

Dneska a to jsem jinak počitačovej fanda, cpou do všeho procesorové řízení
Zatímco takovej Taurus je jenom samý relátko a stykač, žejo...

a výsledek je vidět třeba u kluků na severu při testování řídicích vozǔ k 163 za provozu na lidech (zaměstnancích firmy a cestujícich).
Někde třeba vidět je, jinde to zas prakticky vidět není. Ze všeho nejvíc to záleží na tom, kolik času dá objednatel na realizaci. Všeobecně totiž kvalita stojí čas a peníze a když se dílky modle výěrovejch řízení chce všechno co nejlevnějc, tak už to může zachránit jedině ten čas...

Proč je to stále u firmy jako v testovací laboratoři a né jako na Západě kde zákazník obdrží po objednávce hotový a funkční výrobek s garancí?
Asi málo čteš - problémy se nevyhýbají ani tam.

Koupíte-li si nové auto, také za vámi stále jezdí technici "ladit", také Vás třikrád do týdne přitáhne odtahovka? To je ale smutné a hlavně jiné téma.
Nesnaž se mi namluvit, že jsi tak hloupý, že nevidíš asi tak tří- až čtyřřádový rozdíl v sériovosti u drážních vozidel a aut. Někdy se udělá (a nakonec při crashových zkouškách roztříská) tolik prototypů, kolik u mašin představuje celá série. A i u těch aut jsou známy případy, kdy jsou majitelé zváni do servisu na výměnu nějakého uzlu.
Aušus Ešus
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.77.92.106
Odesláno Neděle, 08. ledna 2012 - 11:29:03    Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej:
Ne roztrhne, ale rozkupluje. Pak při zavřenejch kohoutech brzdičů opravdu nezabrzdí.
On si dokonce ten přední rozsvítí vlastní konce. Nebo už to není pravda?
Tedy pak jde vlastně o srážku dvou vlaků, z toho zadní bez fíry...
Fičák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.59.51
Odesláno Neděle, 08. ledna 2012 - 12:15:39    Odkaz na tento příspěvek  

Pěkné, jenže jak jste napsal, v případě nežádaného náhlého rozpojení a v případě, že strojvedoucí respektuje interní legislativu dopravce a kohouty BSE zavře, tak ten zadní díl nezastaví. Jest-li jsem Vás tedy dobře z předešlých poznatků správně pochopil.
Tato zkutečnost mě dost znepokojuje, ale já se s tím poperu, naštěstí jezdí na železnici i jiná vozidla .
PavelB
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.37.250
Odesláno Neděle, 08. ledna 2012 - 13:11:08    Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej.5154: ... Všeobecně totiž kvalita stojí čas a peníze a když se dílky modle výěrovejch řízení chce všechno co nejlevnějc, tak už to může zachránit jedině ten čas...
Mluvíte mi z duše. A někdy to ani čas nezachrání - kvalita se prostě nedá na konci "vtestovat", když tam není od začátku (protože se šetřilo, bastlilo, místo, aby se systematicky vyvíjelo...).
Turnovák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.103.165.237
Odesláno Neděle, 08. ledna 2012 - 14:03:58    Odkaz na tento příspěvek  

Chtěl bych se zeptat, jaký mělo smysl vypínání VZ / KBS. Když tu bylo vysvětleno, že při použití záchranné brzdy dojde k zastavení bez smyku. Vždy jsem žil v domnění, že existuje obava, že může bouchnout ventil a pak to pojede jako sáně. Tedy zajímalo by mě proč se dříve VZ / KBS vypínalo a nyní ne. Proč a jakým s jakým odůvodněním došlo v úseku Tanvald – Kořenov k této změně.
Za odpověď díky.
749.241
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.162.210.70
Odesláno Neděle, 08. ledna 2012 - 15:01:54    Odkaz na tento příspěvek  

Smysl vypínání VZ na zubačce byl velice jednoduchý.
Chtělo se tím právě zamezit plnému zabrzdění vzduchem při poruše VZ/neobsloužení, které by na 60promilích spádu mohlo přivodit dost obtížně zvladatelný smyk. Za horších adhezních podmínek bouchnutí VZ někdy přivodí smyk i na daleko nižších spádech, ale tam nejde většinou tolik o držku jako na 60promilích. Navíc u vlaku s brzděním zdržemi se kola začnou smýkat obvykle až v nižší rychlosti, takže vlak dosmýkne do zastavení.
Když se ovšem zabrdzí u "kotoučů" hned a rovnou na plno, můžeme se klidně smýkat v podstatě z počáteční rychlosti.

Proč se najednou zas VZ na zubačce zapíná? Žeby v tom byly peníze, aby obsluha sithla zkasírovat cestující (což se vylučuje s přítomností na stanovišti, kdyby fíru kleplo), když se zrušila kasa v Kořenově?
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10622
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 08. ledna 2012 - 16:38:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a maj kaštani zákaz sahat na záchranku nebo se tam bude přemostovat? :-)
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Inkonginto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1102
Registrován: 1-2007

Odesláno Neděle, 08. ledna 2012 - 16:38:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Proč a jakým s jakým odůvodněním došlo v úseku Tanvald – Kořenov k této změně.

A ještě by se hodilo zeptat, na základě jakých zkoušek?
kluk ze severu
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.250.6.122
Odesláno Neděle, 08. ledna 2012 - 17:18:35    Odkaz na tento příspěvek  

a výsledek je vidět třeba u kluků na severu při testování řídicích vozǔ k 163 za provozu na lidech (zaměstnancích firmy a cestujícich).

A z čeho vyvozuješ, že je to výsledek jen "cpaní procesorů" někam?
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 326
Registrován: 9-2011
Odesláno Neděle, 08. ledna 2012 - 18:08:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fičák: Nebo mi chcete tvrdit, že si to bude pamatovat a pomastí dál ikdyž jí nepřicházejí žadné řídící signály a ztratí komunikaci?
Ne, jen chci tvrdit, že nesoulad se bere přímo na ovladači voliče směru, protože kdekoliv dál to už může být jinak, než fíra opravdu zamýšlel. Nebo si myslíte, že když fíra zavelí "Vpřed", tak se přes komunikaci pohnou všecky páčky voličů směru v celé soupravě, aby dávaly správný signál o požadovaném směru jízdy?
No a navíc VZ-ka, která to vlastní bouchnutí provede, je na ostatních vozidlech vypnutá a její ventil napájený natvrdo.
Při ztrátě komunikace se nikam nemastí, pohon přejde z jízdy do výběhu a otevřením závěrového ventilu se zabrzdí.
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 220
Registrován: 3-2010
Odesláno Neděle, 08. ledna 2012 - 19:16:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej, v Brodě máme jen jednu RSku, má najeto kolem 11 000km, a soudruzi z DDR tady byli asi tak desetkrát...
ešusista
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.162.35.132
Odesláno Neděle, 08. ledna 2012 - 19:37:10    Odkaz na tento příspěvek  

Fičáku, mohu tě ujistit, že ta neobsazená odkuplovaná jednotka vždy zabrzdí hned po rozkuplování. Jinak bych už x krát na TGM prošťouch šturcy do haly. Rozkuplovávám totiž zásadně "odparkované" jednotky držené jen na přídavné brzdě té se zapnutým řízením, z níž rozpojuji. Nikdy se mi nestalo, že by se ta neobsazená po rozpojení spřáhla a svorkovnic pohnula. Musím od ní cuknout vzad.
Plešoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2364
Registrován: 9-2005
Odesláno Neděle, 08. ledna 2012 - 19:37:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Za všechny nehody může vlak – zabiják - z dobového tisku, ale pokud pomineme datum vydání, dnes je to stejné
Neoficiální stránky o výstavbě IV.tranzitního železničního koridoru
ešusista
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.162.35.132
Odesláno Neděle, 08. ledna 2012 - 19:42:35    Odkaz na tento příspěvek  

A kohouty BSE na ešusech zavíráme jen pro přepravu "mrtvoly".

Ml636: Nedělej z toho drámo. Na třívozovce jsem si jednou zapomněl zavřít na zadním BS2 a v klidu jsem to odjezdil a odbrzdil do první stanice, kde byl čas to jít zavřít. Zbytečně to dramatizuješ.
ešusista
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.162.35.132
Odesláno Neděle, 08. ledna 2012 - 19:48:05    Odkaz na tento příspěvek  

Neregistrovaný Registrovaný HOSTující BURANE, my víme, že poslední myslící majster odešel z Dráhy v okamžiku tvého vykopnutí. Už s tím, nás zbylé řidiče, neotravuj. Jsi s tím trošinku trapný.
Fičák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.59.51
Odesláno Neděle, 08. ledna 2012 - 20:09:47    Odkaz na tento příspěvek  

Asi se ztrácím a některé příspěvky nechápu, ale to neva.
1. Jak napsal pan Hajnej tak v případě že na té zadní 471 zavřu kohouty BSE dle legislativy a dále upozorňuji, že je zde zatím stále řeč o rozpojení nechtěném a za jízdy vlaku, tak co tu zadní tedy okamžitě zastaví? Taktéž stejný dotaz pro respektovaného pana Aleše, protože ventil Závěru jí (rozpojenou jednotku) určitě nezastaví, když je zavřený BSĚčko.
2. Pro osobu ze severu: celé je to výsledek nekvalitní práce, šití hooorkou jehlou. No a co hlavně na těch vozidlech měnily? No právě elektroniku a ta co? Nekomunikuje v lepším případě . Určitě jak tu někdo již zmiňoval platí že za kvalitu se platí a v hromadné dopravě a přepravě by kvalita měla být prioritou, když zde přebíráme zodpovědnost za lidské životy a mnohé drahé statky.
3. Co pokus Bobo?
nereg.reg.host
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.4.149.234
Odesláno Neděle, 08. ledna 2012 - 20:24:20    Odkaz na tento příspěvek  

ešusista, tak to budeš muset ještě nějakou chvíli počkat, než budu odejitej.
Taky už se těším, puso.
Pikehead
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 488
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 08. ledna 2012 - 20:42:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To jsou kouzelne diskuse. :-) Jestli to tu cte nejaky bezpecnostni metodik, musi asi omdlevat, bo ta nejasnost u nekterych ve veci (ne)zavirani kohoutu na postrku se mi jevi jako dost zasadni problem. :-)

Tim vic jsem zvedavy na vysledky vysetrovani akce zubacka. Doufam, ze bude mit i nejake skutecne a uzitecne vystupy v tom, ze motoraky bez ucinnych Mg (nebo ozubnice :-D) tam proste jezdit nebudou.

(Příspěvek byl editován uživatelem Pikehead.)
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5160
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 08. ledna 2012 - 21:15:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fičák: Pěkné, jenže jak jste napsal, v případě nežádaného náhlého rozpojení a v případě, že strojvedoucí respektuje interní legislativu dopravce a kohouty BSE zavře, tak ten zadní díl nezastaví. Jest-li jsem Vás tedy dobře z předešlých poznatků správně pochopil.
Nepochopil. Na Ešusech nikdo žádné kohouty v běžném provozu nezavírá. A tu legislativu podle všeho chápeš špatně - sama připouští, že jí může být návod k obsluze nadřazen, jak tu někdo citoval.
Turnovák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.103.165.237
Odesláno Neděle, 08. ledna 2012 - 21:15:57    Odkaz na tento příspěvek  

Pokud tedy mohu, zajímalo by mě, na základě jakých zkoušek bylo nařízeno používat VZ / KBS. Kdy a jak to bylo zkoušeno a zda se i sáňkovalo. Jelikož toto pochopitelně nevím. To, že se na zubech nikdy záchranná brzda nepřemosťovala, vím stejně tak chápu problém při bouchnutí VZ (sklouznutí). Z toho mě právě vždy udivovalo vypínání VZ i když sáňkování mohl (může) způsobit i substrát.

Pochopitelně o sáních vím, ale domnívám se, že kasa v Kořenově byla zavřena o nějaký rok dříve, než se začalo jezdit ´´normálně´´. Tedy nyní je VZ spolehlivější VZ než dříve, nebo se sáňkování neprokázalo?

A jako poslední mě napadá otázečka, jak bylo (je) zajištěno rozjíždění proti kopci na velkých spádech bez couvnutí? Jednu dobu tam jezdil i pomocný fíra, který pak chodil na další vlak po svých a jehož úkolem bylo na KMV podržet přímočinou brzdu, než se dostal motor do výkonu. Mají tedy Liberecké 843 nějakou spešl úpravu? Zvýšení přítlaku, úpravu SW?

Odpověď případně na turnovak@seznam.cz

Díky rád si totiž doplním přehled
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 862
Registrován: 1-2011

Odesláno Neděle, 08. ledna 2012 - 21:45:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pikehead,přísp.488: S prvním odstavcem Vašeho příspěvku lze jen souhlasit. Ještě si dovolím doplnit, proč je uzavírací kohout mezi BSE a hl. potrubím zpravidla dost špatně přístupný?
Co se týká druhého odstavce, tak ten mne jako velkého příznivce Kořenovské trati naplňuje smutkem. Pokud by se realizoval, tak jediný v úvahu přicházející ,,motorák" se bude jmenovat AUTOBUS.
Fičák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.59.51
Odesláno Neděle, 08. ledna 2012 - 21:52:02    Odkaz na tento příspěvek  

Pro pana Hajnej:
Konečně slova do pranice . Když už jste si naběhl, tak nikde netvrdím, že povinnost respektovat návod k obsluze není platná. Velkou otázkou však zůstává, jak takový návod k obsluze vypadá (jistě to nejsou samo-domo příručky dělané jednotlivýma provozníma jednotkami), kdo ho vydá, kdo ho mezi lid prokazatelně rozšíří, neboť co není prokazatelné dnes jakoby nebylo!?
Navíc to pak znamená, že v návodu k obsluze (tom opravdovém) mohou být tedy věci o kterých nemají vlastní obsluhující zaměstnanci ani páru, ale až přijde na lámání chleba budou se u soudu s takovým návodem právníci pěkně ohánět.

Oficiální návod k vozidlu od výrobce či rekonstruktéra se mi do rukou nikdy nedostal a i dost pochybuji, že tam něco takového je ve skutečnosti řešeno. Pokud se mýlím jsem do jisté míry rád a prosím o foto příslušné strany takového dokumentu. V návodech distribuovaných jistou sekcí ČD k těmto vozidlům v současné době o zavírání nebo nezavírání kohoutů elektricky řízeného brzdiče Dako-BSE není ani písmenko a proto by se měl provoz těchto vozidel držet pouze ustanovení přílohy ČD V15 číslo 8.
I z této krátké diskuze je zřejmé že na dráze v tomto panuje poměrně značný rozkol (jsou DKV, spíše konkrétní provozní jednotky, kde školící zaměstnanci a KV razí řekněme tedy teorii kohouty zavírat a jsou taková, kde se této teorii nevěnují vůbec), ač se jedná o problematiku přímo související z bezpečností železničního provozu. To by mělo být přinejmenším zvednutým varovným prstem pro osoby, které provoz z postu svých funkcí řídí a něco s tím udělat, minimálně tedy vše ujednotit.
Jinak ještě za sebe jak zde i někdo jiný uvedl budu kohouty zavírat, když nic jiného tak mi to zatím nikdo nezakázal a hlavně je to můj život a já si alespoň takhle pojistím.
Pěkný večer
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3754
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 08. ledna 2012 - 22:51:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tak jediný v úvahu přicházející ,,motorák" se bude jmenovat AUTOBUS.

Ó nikolivěk. Ještě je zde řada 815. Kotoučové brzdy, dynamická brzda, magnetická brzda.
22Michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.13.123.3
Odesláno Neděle, 08. ledna 2012 - 22:56:21    Odkaz na tento příspěvek  

PŠ- omlouvám se za neznalost ale to jsou nějaké ty koupené Uerdingeny?
Já se napřed lekl že to bude šukafon s kotvou, horskou vzpěrou a brzdícím padákem
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3756
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 08. ledna 2012 - 23:25:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já se napřed lekl že to bude šukafon s kotvou, horskou vzpěrou a brzdícím padákem

To je dobré : - )

Ano, jsou to Uerdingeny.
Při TBZ na klesání cca 10 promile z rychlosti 90 km/h:
a) samočinná brzda 270 metrů
b) magnetická brzda 270 metrů
c) kombinace 180 metrů
PavelB
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.42.196
Odesláno Neděle, 08. ledna 2012 - 23:29:56    Odkaz na tento příspěvek  

Pan Šimral nás v přestávkách mezi ředitelskými obraty bude vozit v šínobusu, jsem pro...