K-report
 

Archiv diskuse Nehody do 25. 03. 2012  

Diskuse K-report » Archiv 2012 » Železnice » Nehody » Archiv diskuse Nehody do 25. 03. 2012 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
ex fíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.29.9.122
Odesláno Čtvrtek, 22. března 2012 - 02:11:58    Odkaz na tento příspěvek  

Haan: už jste někde viděla tyto návěsti? Kde se umísťují a co říkají fírovi.
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1818
Registrován: 3-2006

Odesláno Čtvrtek, 22. března 2012 - 02:48:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Haan: A v úseku Chodov zhlaví - Nové Sedlo to kóduje taky a 3A3 tam napsáno není. A teď se v tom vyznejte.

ex fíra: Návěsti jsou hezké, akorát pro úsek Citice - Cheb je jedna u Chomutova a další u Berouna.
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2989
Registrován: 11-2006
Odesláno Čtvrtek, 22. března 2012 - 03:51:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když nevycházím z TTP, ale z prosté mapy traťových zabezpečovacích zařízení a mapy vlakového zabezpečovače, je tam názorně vidět, kde se kóduje a kde ne. Strojvedoucí k tomu přístup má a když se něco aktuálně změní a na mapu se to zatím nezanáší, tak to určitě bude viset v depech k podpisu, nebo ne?
Strojvedoucí je tím pádem informován, plus tam má povinné poznání.

No a k tomu úseku Sokolov - Cheb. Vezmu-li opět prostou mapu traťových zabzař., vidím, že v případě jízdy proti správnému směru je v tomto úseku zavedeno autohradlo bez oddílových návěstidel, ale jinak na funkčním autobloku. Takže nevidím důvod, proč by mělo být kódování v tom úseku vypnuto jen proto, že de facto nejde o jízdu na autobloku. (Asi se jedná o jediné místo v republice, kde se kóduje mimo autoblok /resp. mimo autoblokový směr jízdy/ ?)
Pokud je v tomto konkrétním úseku banalizace a to dle mapy je (s jízdou podle autohradla s kódováním), je to jistě napsané i v SJŘ a strojvedoucí ví, že tam proti správnému směru může a že by mu měl jít kód.

Naopak mapa ukazuje, že mezi Oldřichovem a Bílinou sice kód i autoblok je, ale že jízda vlaku je zabezpečená po každé koleji jen správným směrem. Pošlou vlak na vedlejší kolej, nepůjde kód, nebudou návěstidla, poznání říká, že tam nemůžu, rozkaz jsem nedostal... Tak je asi něco špatně a zastavím.

Poznání... Kde je v Petrově-Chlomku mezi lesem a zarostlým pláckem vymezené nástupiště, musí taky fíra znát tak nějak zpaměti. Určitě ne pokaždé tam postávají cestující raději s rozsvícenými mobily. Něco podobného to bude s tím přenosem kódu.
Rebel Yell
Ml636kovi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.97.78.144
Odesláno Čtvrtek, 22. března 2012 - 05:05:28    Odkaz na tento příspěvek  

Ml636, podle jaké vyhlášky/předpisu má strojvedoucí studovat ty tvoje mapy? V jaké pomůcce to na lokomotivě najde? Kde si myslíš, že to asi v depu visí? Ve sprchách? Možná ty máš v garáži na komandě mapu města s linkami MHD. Jsme rádi, že nám poradíš a přesně v souladu s legislativou.
Amper
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 333
Registrován: 2-2010
Odesláno Čtvrtek, 22. března 2012 - 08:02:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Haan: vysvětlivky šly na mejl
Parmezano
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 848
Registrován: 5-2008

Odesláno Čtvrtek, 22. března 2012 - 09:07:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

momentálně se to nedozví, protože to není nikde výslovně napsáno, v GVD 1988/89 to bylo v tabulce 11 SJŘ 533
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 396
Registrován: 2-2010
Odesláno Čtvrtek, 22. března 2012 - 09:15:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Amper: velmi děkuji, s jakým nadhledem jste se k mému vrtání postavil. Večer odpovím. Mikulda: úsek Chodov-N.S. teď neřešme-tam je tuším 3AH (jsem do večera pracovně mimo dosah pomůcek). I tam je to "oříšek", ke kterému se vrátím po vyluštní "záhady" v úseku Ci-Cheb. Věřím, že si to společnými silami a vzájemným pochopením se objasníme. Haan.
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3104
Registrován: 8-2005
Odesláno Čtvrtek, 22. března 2012 - 09:57:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak mám další návrh jak se dá poznat, že při jízdě proti správnému směru nejsou návěstidla AB. Označení návěstidla AB obsahuje číslo traťové koleje pro kterou platí (před pomlčkou).
Dále jeho km polohu, poslední číslice označuje desetinu jeho kilometrické polohy a musí se zaokrouhlit podle následujicí logiky. Pokud je číslo liché, tak návěstidlo platí pro směr ke konci trati, pokud je sudé tak platí pro směr k začátku trati. Snad jsem to neprohodil.
No a když se kouknu do TTP, tak tam u 1TK vůbec nejsou lichá a u 2TK nejsou sudá návěstidla.
Možná jsem to napsal nesrozumitelně, tak zkusím příklad:
Na jednom stožáru v 1TK jsou umístěna návěstidla AB pro oba směry a to v kilometrické poloze 391,440. Návěstidlo pro směr ke konci trati bude mít číslo 1-3915 a návěstidlo k začátku trati bude mít čístlo 1-3914.
Ještě jednou upozorňuju, že jsem nikde nenašel, že by strojvedoucí měl znát, jak jsou návěstidla AB číslována.
A doufám, že jsem to nepomotal.
Martin
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2990
Registrován: 11-2006
Odesláno Čtvrtek, 22. března 2012 - 11:29:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hostovi: Podle žádného předpisu, ale tak co se tady vlastně řeší. Předpis, nebo všechny dostupné prostředky, jimiž lze poznat jízdu po autobloku a jízdu proti správnému směru/po nesprávné?
Protože předpis nenakazuje podívat se do mapy, tak se do ní nepodívám? Tak potom tohle musí být jasně zakotveno v předpisech. Pokud to tam není, tak se to bude muset doplnit.
Nebo se to nedoplňuje, protože to není tak závažně znát. (Ale předpisy pro výpadek kódu existujou).
Takže to asi důležité je. A když všemocný předpis nic takového nenabídne, tak asi bude muset vypomoct ta mapa, když je to tak důležité.

Buď si teda trvejte na doslovném a přesném znění předpisů a uvedení všech okolností a podmínek pro jízdu a pak budu já s mapou "out", nebo se bude na dráze dál většina věcí předávat z huby do huby a pak si tu znalost mapy s dovolením přidám mezi věci, které službu udělají jistější.

edit: Mapa linek MHD žádná na garáži není. Ale když proti mně někdo vyjede, nebo to omylem seknu do jiné ulice nebo jednosměrky proti zákazu, tak u silničních vozidel se srážka s protijedoucím dá podstatně lépe odvrátit, než když proti sobě jedou dva rychlíky.

(Příspěvek byl editován uživatelem ML636.)
Rebel Yell
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 397
Registrován: 2-2010
Odesláno Čtvrtek, 22. března 2012 - 12:47:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MI636:..."Když nevycházím z TTP"...
On je vtip v tom, že fíra musí vycházet z TTP, na které odkazuje D2 a nařizuje Vyhláška 173.
Takže žádné "turistické" mapy. V TTP to musíte vyčíst.
Zlámalík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 586
Registrován: 4-2006
Odesláno Čtvrtek, 22. března 2012 - 14:25:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ML636: Nezlobte se, ale s dovolením na vás musím reagovat. Už delší dobu pozoruju, jaký máte talent se obsáhle vyjadřovat k věcem, o kterých víte úplný kulový. Vím, že chcete jít k dráze a snažíte se vše dozvědět a vše si předem "ošéfovat", ale občas by trochu zdrženlivosti v mletí pantem neškodilo. Já to taky nevím, ale tak nekecám a počkám, co se dozvím od lidí, kteří znají. Takto to jsou rozumy spíše vhodné do politiky, tomuto fóru ale moc hodnoty nepřináší.
Omlouvám se, pokud jsem se vás tím nějak dotknul.
Ladin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 16
Registrován: 5-2011
Odesláno Čtvrtek, 22. března 2012 - 15:24:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koukám,že se tu řeší závažné věci...Předpis má být předpis!! já přidám něco z 25.2-je to focené ze silnice (blíž sem si netroufl) v Olomouci 460 071 nechtěla jezdit po šínách a udělala hop
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2066
Registrován: 12-2006

Odesláno Čtvrtek, 22. března 2012 - 16:27:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No jak vás tu tak čtu, tak na to jdete moc složitě. Každý strojvedoucí dělá seznání tratí a v rámci seznání jsou i tyhle vychytávky.
ICQ:349 415 692
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10805
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 22. března 2012 - 18:37:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

hm, a jak mam seznat kodování, když si fše projedu na 810?
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Corllinovi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.97.78.144
Odesláno Čtvrtek, 22. března 2012 - 19:01:10    Odkaz na tento příspěvek  

Corllin, jaké vychytávky?
Ty jsi jak ten Ml636.
ZZ
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.117.208.156
Odesláno Čtvrtek, 22. března 2012 - 20:02:01    Odkaz na tento příspěvek  

To s tím autoblokem se tu už přece řešilo, tak co zase znovu hledáte?
čl. 304 D2 - Automatický blok je traťové zabezpečovací zařízení, které zprostředkovává závislosti mezi sousedními dopravnami s kolejovým rozvětvením, kontroluje volnost mezistaničního úseku, zajišťuje přenos návěstních znaků na hnací vo-
zidlo a je-li mezistaniční úsek rozdělen oddílovými návěstidly na traťové oddíly, je činnost těchto návěstidel automatická.
čl. 31B SŘ Mezistaniční úseky Nové Sedlo u Lokte – Chodov dvoukolejné trati Chomutov – Cheb
a jednokolejné trati Krásný Jez – Chodov jsou vybaveny zabezpečovacím zařízením 3. kategorie - automatickým traťovým zabezpečovacím zařízením s traťovými souhlasy a kontrolou volnosti tratě . (Nejde tedy o autoblok).
Autoblok v tomto úseku není ani v TTP, ale je zde, že kód začíná už v CHodově.
ZZovi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.97.78.144
Odesláno Čtvrtek, 22. března 2012 - 20:11:36    Odkaz na tento příspěvek  

ZZ, jak je vyznačen autoblok, jak banalizovaná kolej/trať a jak se pozná, jestli je banalizovaná kolej zároveň autoblokem?
Asi jsi pořád nepochopil, vocogo.
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2067
Registrován: 12-2006

Odesláno Čtvrtek, 22. března 2012 - 20:20:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Všechno je uvedeno v TTP tabulce 1. Tečka.
ICQ:349 415 692
ZZ
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.117.208.156
Odesláno Čtvrtek, 22. března 2012 - 20:32:26    Odkaz na tento příspěvek  

Ty "vocogo", čti a pak piš, vše se tu už psalo, o TTP píšu v poslední větě, ještě je potřeba ti to nějak vysvětlit? O tom, jak je vyznačen autoblok a banalizace bez autobloku (jiný typ TZZ umožňující obousměrné zabezpečení jízd vlaků) snad tady nemá cenu psát, předpokládám u každého aspoň minimální znalost tabulek a v nich použitých značek:
• AH = automatické hradlo
• A3 = automatický blok trojznaký
• A4 = automatický blok čtyřznaký
Z Chodova do Sedla je prostě vyznačen AH (i když je tam i kód). A3 je až ze Sedla.
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 398
Registrován: 2-2010
Odesláno Čtvrtek, 22. března 2012 - 21:18:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ZZ:...Z Chodova do Sedla je prostě vyznačen AH (i když je tam i kód). A3 je až ze Sedla....

Čtu a píšu 3 otázečky, na které máte jistě jednoduchou odpověď:
Co budete jako fíra dělat a proč, když Vám to přestane kódovat
1) mezi Chodovem a N.Sedlem?
2) mezi N.Sedlem a Sokolovem při jízdě proti správnému směru?
3) mezi Citicemi a Dasnicemi při jízdě proti správnému směru?
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1819
Registrován: 3-2006

Odesláno Čtvrtek, 22. března 2012 - 22:08:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Haan: A bonusová

4) mezi Sokolovem a Citicemi?
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Noltha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 711
Registrován: 11-2005

Odesláno Pátek, 23. března 2012 - 09:17:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ml636
vidím, že v případě jízdy proti správnému směru je v tomto úseku zavedeno autohradlo bez oddílových návěstidel, ale jinak na funkčním autobloku. Takže nevidím důvod, proč by mělo být kódování v tom úseku vypnuto jen proto, že de facto nejde o jízdu na autobloku
Nezlob se na mě, ale víš vubec jak funguje přenos kódu z tratě na mašinu? Když pojedu proti směru kódování tak z toho kódu na mašině nic mít nebudu. Pokud je potřeba umožnit kódování i v opačném směru, je potřeba zajisit mnohem více věcí než jen rozsvítit a zhasnout patřičná návěstidla.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2993
Registrován: 11-2006
Odesláno Pátek, 23. března 2012 - 12:53:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Noltha: Vím, že zabzař. musí být v tom úseku pro přenos kódu při jízdě opačným směrem uzpůsobeno, ale o to mi šlo. Neznám místní poměry a vycházel jsem z příspěvků, že kód je tam proti správnému směru funkční. (a jestli se teda nemýlím, proti správnému směru tam není autoblok, ale autohradlo).
Například ale mezi tou Bílinou a Teplicemi, kde je vyznačena jako zabezepčená pouze jedna kolej pro každý směr, předpokládám, že tam při jízdě po nesprávné - kódování nebude a musí se jezdit na telefon.
-----------------
Ale narazil jsem v mapách na nesrovnalost. Podle mapy zabezpečení, v úseku Ústí n/L západ - Ústí n/L Hlavní nádraží, je trať vybavena autohradlem a podle mapy vlakového zabezpečovače, je v tomto úseku zajištěno kódování.
Znamená to, že nemusí být nutně přenos kódu spojený jen s autoblokem? Měl jsem za to, že od jistých dob už se kódování používá jen na autobloku. (zase vycházím z různých vyprávění a příspěvků, že dříve šel kód i jinde)
Rebel Yell
Čahoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 985
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 23. března 2012 - 14:27:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Svýho času,pokud mě paměť neklame kódovala za Bohumínem na Dětmarky mechanická předvěst.
Láďa Brejcha
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.179.28.11
Odesláno Pátek, 23. března 2012 - 15:05:44    Odkaz na tento příspěvek  

Dne 30. března letošního roku uplyne 60 let od jedné nešťastné události. 30.3.1952 došlo k železničnímu neštěstí - srážce vlaků mezi stanicemi Stvolínky a Zahrádky u Č. Lípy (nyní trať 087). Lokomotiva 313.434 se srazila s MOs 1036 (M 131.1257, Cdlm 49437), což si vyžádalo 12 obětí a větší množství raněných. Okolnosti neštěstí jsem napsal v článku do Světa železnice, letošního únorového čísla (bohužel zatím nevyšlo), pak i do Českolipského deníku (neozvali se), možná něco bude v Sedmičse - Liberecký kraj. V závěru článků vyzývám jak případné pamětníky, tak i fandy železnice ke vzpomínkovému setkání na místě neštěstí. To se nachází u kilometrovníku 76 2 km od Stvolínek směrem na Zahrádky. Místo je v těsné blízkosti přejezdu P 3378, takže je dosažitelné bez nebezpečí pěšky, na kole i autem. V pátek 30.3.2012 kolem 15. hodiny budu na místě. Bude nás více?
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2468
Registrován: 8-2007

Odesláno Pátek, 23. března 2012 - 15:19:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podle mapy zabezpečení, v úseku Ústí n/L západ - Ústí n/L Hlavní nádraží, je trať vybavena autohradlem a podle mapy vlakového zabezpečovače, je v tomto úseku zajištěno kódování.

Ústí hlavní,Ústí jih,Ústí sever,Ústí západ je jeden uzel.Mezi jednotlivými obvody není širá trať,může se mezi mima jezdit jako vlak,nebo cestou posunu a hlavní,i některé další st.koleje mají přenos kodu.
Sonic
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 556
Registrován: 11-2006
Odesláno Pátek, 23. března 2012 - 17:44:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ml636: Neznám místní poměry a vycházel jsem z příspěvků, že kód je tam proti správnému směru funkční. (a jestli se teda nemýlím, proti správnému směru tam není autoblok, ale autohradlo).

Nevím, které z těch čtyřech Haan/Mikuldových "tam" jste myslel, ale pokud jde o úseky mezi Citicemi a Chebem, tak tam je z pohledu ZZ opravdu v obou kolejích pouze zcela běžný obousměrný autoblok AB3-74. Jen proti správnému směru nejsou osazena žádná oddílová návěstidla (a jsou osazeny předvěsti - vždy tam, kde by bylo poslední oddílové návěstidlo [fotka 1] nebo u nejbližšího oddílového návěstidla opačného směru dál od stanice [fotka 2]). Jiná věc samozřejmě je, jak to na pohlíží předpisy, jak se ptá Haan ... ?

Ilustrační foto ("2-Př2S" do Citic od Dasnic a "1-Př1L" do Tršnic od Kynšperka + pro zajímavost ještě relevatní výřez ovládacího panelu reléovky v Kynšperku se souhlasy do Dasnic):


(Příspěvek byl editován uživatelem Sonic.)

Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.42.146.185
Odesláno Pátek, 23. března 2012 - 18:24:18    Odkaz na tento příspěvek  

letošního únorového čísla (bohužel zatím nevyšlo),

Dneska zahlédnuto v Coroně....
Jnd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6042
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 23. března 2012 - 22:32:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tratovka s jeřábem by měla mít pohotovost.
Věra Bílá se chystá skočit pod vlak))

http://www.super.cz/10010-zpevacka-vera-bila-vyhrozuje-dejte-mi-p rachy-nebo-skocim-pod-vlak.html
Mol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 618
Registrován: 10-2008

Odesláno Pátek, 23. března 2012 - 23:27:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stáhnout pendolino z víkendových lázeňáků a na každý vlak projíždějící Rokycany zařadit předběžný vůz s kolejnicemi + pohotovost jeřábových jednotek...
Louis_de_mydlaque
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1527
Registrován: 9-2007

Odesláno Sobota, 24. března 2012 - 09:36:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aktualita od Happyho: na trati 224 u Dobré Vody u Pelhřimova smetla 810.416 na Os18442 auto na přejezdu. vrazil do boku .
Viribus unitis

ICQ: 338-873-999
074
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 658
Registrován: 3-2010
Odesláno Sobota, 24. března 2012 - 14:33:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mohu se zeptat: Prý bylo ve středu či ve čtvrtek nalezeno tělo v blízkosti trati 072 u Ovčár na Mělnicku, nevíte o tom něco víc, díky za info....
ad Sonic
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.97.78.144
Odesláno Sobota, 24. března 2012 - 21:34:44    Odkaz na tento příspěvek  

Sonic Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 556

Ten první snímek ukazuje, že je tam něco špatně. Odhalí to božský Ml636?
host3
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.180.53.50
Odesláno Sobota, 24. března 2012 - 21:52:07    Odkaz na tento příspěvek  

Ten první snímek ukazuje, že je tam něco špatně.

Na posledním oddíle AB chybí štítek. To je věda.
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 400
Registrován: 2-2010
Odesláno Sobota, 24. března 2012 - 22:24:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

host3: to sic máte pravdu. A co říkáte té předvěsti vedle? Na trati s autoblokem!
ad sonic: promiňte, ale já to nevydržela.
Sonic
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 557
Registrován: 11-2006
Odesláno Sobota, 24. března 2012 - 23:15:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když už se tu o tom bavíme, tak mě ještě napadlo, že také mezi Sokolovem a Novým Sedlem je jedna drobná zajímavost (i když ta se myslím objevuje běžně i jinde): je zde to zapojení, že poslední oddílové návěstilo nezhasíná při otočení souhlasu proti němu (ven ze stanice), viz např. současný stav návěstidel 2-1997 (první oddílové do Sokolova) a 2-2004 (poslední oddílové ze Sokolova) před NS:
Stav ve 2. traové koleji


(Příspěvek byl editován uživatelem Sonic.)
Kecup
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1076
Registrován: 7-2009

Odesláno Neděle, 25. března 2012 - 07:51:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Sonic

Co je tam špatně?? na té předvěsti vlevo je špatný štítek ... má mít bílé písmo na černém podkladě a rozhodně ne označení traťové koleje obvyklé u autobloku na vícekolejných tratí. Ale to už se probíralo ve světelných návěstidlech
Rumek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1693
Registrován: 2-2007

Odesláno Neděle, 25. března 2012 - 09:07:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Haan: A co říkáte té předvěsti vedle? Na trati s autoblokem!

Možná se už v téhle diskuzi nějak ztrácím, ale já na té předvěsti na levé koleji nevidím nic závadného.
Je to označení samostatné předvěsti vjezdového (cestového, odjezdového) návěstidla.
Autoblok na té trati sice je, ale jen ve správné koleji ve správném směru jízdy, opačným směrem autoblok v té koleji není.
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 401
Registrován: 2-2010
Odesláno Neděle, 25. března 2012 - 09:17:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kečup, Rumek: Co je tam špatně??...
Předpisově nic. Ale byť obě TK mají AB, tak každá předvěst je jinak značena. Taky dobrý-předpisově. Inu, on když si někdo vymyslel "autoblok bez oddílových návěstidel", ušetřil na několika stožárech a ampéry žene do odporů, místo do žárovky. To naprosto postrádá smysl autobloku, který má zvýšit propustnost trati. Totéž AH bez návěstidla. Zajímalo by mě. která hlava a proč to vymyslela. Vyrobila tím jen zmatky, které fírům neslouží a tedy komu?
V TTP chybí údaj nejen o tom, že kolej proti správnému směru je vybavena AB (z toho odvozeně musí kódovat), ale také údaj, že tato kolej nemá odd.náv.AB.
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1391
Registrován: 3-2010
Odesláno Neděle, 25. března 2012 - 09:46:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"autoblok bez oddílových návěstidel"
Řekl bych, že proti správnému směru tam je automatické hradlo...
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4837
Registrován: 7-2007
Odesláno Neděle, 25. března 2012 - 09:55:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Haan:V TTP chybí údaj nejen o tom, že kolej proti správnému směru je vybavena AB (z toho odvozeně musí kódovat), ale také údaj, že tato kolej nemá odd.náv.AB.
No konečně, sleduji vaší diskuzi docela se zájmem. Takováhle prasečina, to se jen tak nevidí...A přirom by stačilo jen uvést TTP do souladu se skutečností, jak prosté napsat "3AB a při jízdě proti správnému směru 3".
Kdyby kolegové proti správnému směru jezdili krokem, bylo by to vyřešené raz,dva...
Čtete občas maily?
Mě by spíše zajímalo to kódování (přenos na lok) když je 3AH? Může strojvedoucí jednat dle opakovače nebo ne? Dle mého nesmí a tak je ten přenos na opakovač spíše matoucí...
Rumek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1694
Registrován: 2-2007

Odesláno Neděle, 25. března 2012 - 09:56:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Haan: trať kterou řešíte sice neznám, ale jen z pohledu na té fotce levé předvěsti vidím, že "plnohodnotný" obousměrný autoblok to není. Předvěst má jen dva návěstní znaky a to žlutou a zelenou barvu.
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 402
Registrován: 2-2010
Odesláno Neděle, 25. března 2012 - 10:57:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OC: to vite, že majly čtu, jen mi zbývá velmi málo času nejen Vám na ně odpovědět ale i poděkovat (hanbím sa). Jinak na 3AH to kódovat nemusí. Pakliže ano, je to tam navíc, ale fírovi k ničemu, nebo ho to mate (tuhle to kóduje a nezajímá ho to, kousek vedle to taky kóduje a už ho to zajímat musí). Takže jsou to vyhozené peníze.
Rumek: a ona existuje nějaká definice neplnohodnotného AB? Stav na 3AH bez návěstidla je také neplnohodnotný?.
A děkuji touto cestou všem (OC, Martin2, Amper, Parmezano), kteří mi poslali své názory a připomínky na majl i za pochopení problému. Pokud to společně nějak nevyřešíme, aby bylo fírům jasno, ujišťuji Vás, že jste mi je nepsali zbytečně a o výsledku Vás zde budu informovat.
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3108
Registrován: 8-2005
Odesláno Neděle, 25. března 2012 - 11:33:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Rumek: nemáš pravdu, trať je vybavena tříznakovým AB obousměrným... Více viz staniční řády.

ad Přednosta: automatické hradlo pro jízdu proti správnému směru tam není. Stačí se podívat do staničního řádu, ale blížíš se.

ad OC: automatické hradlo tam není! Přečti si staniční řády.

Podle mne to staniční řády stanic vysvětlují docela přesně, jen se to nějak nepřeneslo do TTP.

Mne osobně by mnohem víc zajímalo, než jak to ošetřit v TTP, co konkrétně tam je za zařízení a jak je to zapojené. Uznávám, že tohle je fírovi šumák:-).
Martin
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4839
Registrován: 7-2007
Odesláno Neděle, 25. března 2012 - 11:54:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin2: Hele lumpe, SŘ se seznamuješ pouze na seznání, případně při změnách v depu, kdežto TTP musíš mít dostupné ve službě na lokomotivě.
Takže jak, co platí, jak víš, že zrovna není aktuelnější TTP než SŘ?
A v úseku Chodov zhlaví - Nové Sedlo to kóduje taky a dle TTP je tam 3AH.
Fírovi je opravdu šumák, co tam je za zebezpečení, musí však dostat info, jestli je tam kód ano/ne a pod...jednoznačné a ne takovéto zmatečné..
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 403
Registrován: 2-2010
Odesláno Neděle, 25. března 2012 - 12:01:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin2: pro jízdy proti správnému směru je to 3A3, jen bez odd.návěstidel. A místo do světel, se zatopí v odporu. Doufám, že mi tu "hypotézu" zabezpečováci potvrdí. Ono to tam takhle je od doby, co to tam stojí (řešila tab.11 SJŘ a stačilo to).
Následně vyšla Vyhláška 173 a nový D2, kteréžto tam musely zamotat hlavu nejen fírům (Ti nakonec jezdili podle starého a zvyklého stavu), ale hlavně tvůrcům TTP a i staničních řádů. Dodnes to nikdo nebyl schopen a ochoten uvést do souladu s požadavky legislavy a D2 a asi lámou hlavu (už moc dlouho), zda to nazvat 3A3, či 3AH a jak to vůbec do TTP pro jednotlivé TK uvést. I to je daň za výmysl termínu "autoblok bez odd. návěstidel".
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2997
Registrován: 11-2006
Odesláno Neděle, 25. března 2012 - 13:05:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Další místo na českých tratích, ze kterého by se jednomu otočila hlava kolem.
Proč toto dělají? Proč se nedrží jednotného vzoru, který je platný v legislativě v době budování zabezpečení!?
Nebo je tento stav v pořádku podle některého z dřívějších předpisů?

A proč je v tom případě i nejnovější mapa SŽDC chybná, podle které je tam proti správnému směru skutečně jen autohradlo. Dá se v této věci vůbec něčemu a někomu věřit?
Rebel Yell
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 404
Registrován: 2-2010
Odesláno Neděle, 25. března 2012 - 13:55:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ML636: ono to není jen o trati 533. Je to o stavu TTP vůbec. Z nich se nikde nedozvíte u žádné trati na síti SŽDC, zda je na konrétní TK AB obousměrný, či jednosměrný. A je-li jednosměrný, pak jaké je tam TZZ pro jízdu proti správnému směru?
A nekoukejte jako budoucí fíra do žádných map. Aspoň vidíte, jak snadno si můžete nabít ústa. .
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3299
Registrován: 9-2002

Odesláno Neděle, 25. března 2012 - 16:00:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co to je za ptakovinu AB bez klacku ? Pripra na pohyblivy oddil ETCS ? V cz jsou VRT ? Zapalit dum hruzy na nabrezi to mozna vyresi... Malovat masinky, na to je uzije, ale takovyhle zasadni veci nejsou s to tam dat do poradku.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2998
Registrován: 11-2006
Odesláno Neděle, 25. března 2012 - 16:30:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Haan: Nic moc lepšího mi tady od stolu zatím nezbývá.

Teď jsem se zrovna probíral D2 a zkoumal jsem to "jet krokem", jak psal Oldcerry. Pokud v TTP není zmínka o tom, že jde o autoblok bez oddílových návěstidel a vlak bude odjíždět na přivolávačku do této koleje, pak bude fíra hledat oddílové návěstidlo a skutečně pojede dle předpisů k prvnímu oddílovému podle rozhledových poměrů. To tam nenajde, tak pojede krokem celý úsek, protože se nebude mít o co opřít, že jde skutečně o autoblok bez oddílu. (neuvažujme, že mu může být divné, že za celou dobu žádné oddílové náv. u své koleje nepotkal)
Myslím, že nejlepší řešení by bylo tuto kolej zbavit autoblokového statusu a provozovat ji jako automatické hradlo bez oddílových návěstidel.
(Ostatně, proč to v té mapě tak je, když ani SŽDC zřejmě neví, jaký systém tam teda vlastně provozuje, když v mapě je kravina, v TTP to není pořádně zaznačené a na vlastní trati je to úplně jinak!?)
Rebel Yell
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2855
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 25. března 2012 - 17:04:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud v TTP není zmínka o tom, že jde o autoblok bez oddílových návěstidel

Hele, ML,já jsem to nechtěl tady ventilovat, ale začínám mít podobný názor jako Zlámalík 586. Ty prostě kritizuješ věci, kterým fakt nerozumíš. Až uděláš nějaké ty zkoušky a seznámíš se s tím,co je na štrece a jak to funguje, tak klidně diskutuj-k věci. Ale tady fakt meleš howna.
Totiž řeči typu pak bude fíra hledat oddílové návěstidlo a skutečně pojede dle předpisů k prvnímu oddílovému podle rozhledových poměrů. To tam nenajde, tak pojede krokem celý úsek, protože se nebude mít o co opřít, že jde skutečně o autoblok bez oddílu. (neuvažujme, že mu může být divné, že za celou dobu žádné oddílové náv. u své koleje nepotkal) jsou fakt nesmyslné. Strojvedoucí má seznání a taky SJŘ, kde pozná rychle to nejdůležitější a to, jezdí-li se v konkrétním úseku proti správnému směru nebo po nesprávné koleji.

nejlepší řešení by bylo tuto kolej zbavit autoblokového statusu
Co to ?

a provozovat ji jako automatické hradlo bez oddílových návěstidel.
Takže ve správném směru ten AB vytrhat ?

Opravdu mne dojímají dnešní dynamičtí jedinci,(a to nejsi tady jen ty), co mají tři rad ke všemu, aniž mají nějaké vlastní zkušenosti s tímto a mají vše jen vyčtené z knih.
Ty AH vznikly pochopitelně dodatečně při banalizaci toho úseku.

Takový Brouk Pytlík to měl zase z kina,neb byl zavrtán v zábradlí
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 405
Registrován: 2-2010
Odesláno Neděle, 25. března 2012 - 18:24:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ML636:.."Pokud v TTP není zmínka o tom, že jde o autoblok bez oddílových návěstidel a vlak bude odjíždět na přivolávačku do této koleje"...
Kam až PRP na PN? Odpověď Vám dá D2,čl.21. Ale jen za podmínky, že fíra ví, že je na koleji s AB bez odd.náv.
Mladějov: dokáži ze SJŘ vyčíst jen, že jsem na dvoukolejné trati s křížky-abych věděla, že mohu jet proti správnému směru bez písemného rozkazu a to i na PN.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2999
Registrován: 11-2006
Odesláno Neděle, 25. března 2012 - 18:26:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: Kdybyses tu ukázal dřív, mohli jsme si my dynamičtí jedinci ušetřit spekulace...
...protože mají vše jen vyčtené z knih
nemají, když se vždy jedná o místní specifika, které se v běžně dostupné literatuře nenajdou, nebo najdou, ale s chybama a nejednoznačnými detaily.
Proč tu potom kolem toho vznikl takový šum, když je to tak známé a jednoznačné?
Mně to teda rozhodně nepřijde, ale jestli po zkouškách změním názor a specifika každých 10 km tratí se rázem stanou samozřejmostí kterou budu ovládat jako jedním prstem, uznám chybu a platím pivo!
Ach jo, propasovat se tímhle bordelem ke zkouškám až na trať, to bude chtít pak těch piv asi víc než jedno.
Za silnou reakci se omlouvám, ale Agent má v tomhle případě pravdu.
až si zprivatizuju kousek nějaké silnice, tak počítejte s tím, že místní specifikum bude zelená=stůj a přednost se bude dávat zásadně zleva. Sorry.

(Příspěvek byl editován uživatelem ML636.)
Rebel Yell
vysvětlivka
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.183.64.25
Odesláno Neděle, 25. března 2012 - 19:14:05    Odkaz na tento příspěvek  

Vážení!Toto jsem zjistil za 30 min. z TTP a SJŘ tratě Kadaň-Cheb.
V celém úseku lze traťové koleje pojíždět obousměrně(proti správnému směru).
Úsek Kadaň-N.Sedlo se jezdí mezistaničně(na odhlášku)
N.Sedlo-Sokolov je obousměrný autoblok.
Sokolov-Citice je autoblok bez odd. návěstidel(odjezdové náv. žst Sokolov je předvěstí žst Citice)
Citice-Cheb je jednosměrný autoblok.
Po téhle trati jsem nikdy nejel.Pokud se na vlákně objeví fundovaný strojvedoucí,oprav mne.}
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2856
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 25. března 2012 - 19:37:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ML: Jedna věc je samozřejmě praxe (kde mi tedy nedělalo problém si pamatovat několik set km tratí a u většiny si i představit a odříkat rychlosti) a druhou to, že by to chtělo reformu a zpřehlednění pro fíry. Mne třeba ani pro jízdu nezajímá,co je tam zabezpečovácky za ZZ, když tam nejsou oddílová návěstidla-to je zbytečné zasírání hlavy.
Jinak třeba řada lidí si dělala při seznání i takový jednoduchý itinerář (rychlosti,ev.sklon,špeky atd).Ono to chce prostě i k tomuto přistupovat poctivě, abys nedopadl jako pan strojvůdce v Rakšicích.
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 406
Registrován: 2-2010
Odesláno Neděle, 25. března 2012 - 19:43:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

vysvětlivka:...Citice-Cheb je jednosměrný autoblok...
Nejsem fundovaný fíra, jen nefundovaný vrták. Přesto si dovolím Vás požádat, zda byste nemohl sdělit odkaz na TTP a příslušnou tabulku, kde jste tu výše citovanou větu našel? Mám je před sebou s poslední změnou č.43-účinnost od 15.8.2011. Taktéž SJŘ pro GVD 2011/12 (beze změn). Je možné, že je nemám aktuální. Děkuji.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2858
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 25. března 2012 - 19:52:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Haan: Můžu se zeptat, proč tomu tady věnujete tolik času ? Profesní zájem ? Chcete to vzít po panu Balkovi ?

Děkuji.
vysvětlivka
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.183.64.25
Odesláno Neděle, 25. března 2012 - 19:53:28    Odkaz na tento příspěvek  

Haan:
TTP Tratě 533,tabulka 1.Jednosměrný autoblok jsem vyčetl z čísel návěstidel.
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 408
Registrován: 2-2010
Odesláno Neděle, 25. března 2012 - 20:17:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

vysvětlika:..."Jednosměrný autoblok jsem vyčetl z čísel návěstidel....
Pominu-li odkaz, že by měl fíra študovat, je-li tam AB či ne při jízdě proti správnému směru (což je šílené), odvodil jste z toho, že je tam jednosměrný autoblok a tedy, jen ve správném směru. Takže při jízdě proti správnému směru a absenci kódu VZ pojedete, co to dá. A to je ten průser, protože přesně to je špatně!!! Protože on tam ten AB je-jen nemá odd.náv. Promiňte.
Mladějov: bez jakýchkoliv mých ambicí-baví mě to a celý pracovní život tomu nebylo jinak. A protože fírové se do toho asi nechtějí pustit z obav, aby nebyli za blbce, či je neposlali k přezkouškám, tak jsem si to vzala za své. Ráda budu blbcem, když to přinese užitek..
Janyš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 79
Registrován: 4-2011
Odesláno Neděle, 25. března 2012 - 20:31:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Haan: A popis v tab. 1 například u trati 324 by Vám vyhovoval?