K-report
 

Archiv diskuse Nehody do 21. 03. 2012  

Diskuse K-report » Archiv 2012 » Železnice » Nehody » Archiv diskuse Nehody do 21. 03. 2012 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8897
Registrován: 11-2002
Odesláno Sobota, 10. března 2012 - 15:51:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rex. jestli jim to shazuje i Dřevolíno, tak to asi v cajku nebude - Polsko je (bohužel nejen v tomhle) země paradoxů, kde se jeden nestačí nikdy divit. Tratě s autoblokem, ale přejezdy "na ruku" (nebo různou kombinací obojího, často i v jednom mezistaničním oddíle) nejsou žádnou vyjímkou, pod pojmem "koridorizace" se většinou skrývá rekontrukce kolejí, ale už méně zabzař a tak by se dalo pokračovat. Když jsem před časem pozoroval chování zabzy mezi Pruchnou a Chybie, kde se pár týdnů po tom, co se v Chybie vysypal Sobieski, jezdilo po jedné koleji, nestačil jsem zírat. Přitom polští fíři se žádnou z těchto neobvyklostí nenechali zaskočit a ani fakt, že se plnou rychlostí blížili k otevřenému přejezdu se závorami (při jízdě po "správné" spínal včas, ale "po nesprávné" začal blikat cca 5 vteřin před vjezdem vlaku na přejezd) je někdy nedonutil ani zahoukat, natož brzdit. A to už zcela pomíjím fakt, že u nás víceméně zcela samozřejmé houkání před každým nechráněným přejezdem je na mnohých úsecích v Pl pouhou iluzí...

S nedávnou nehodou to sice nesouvisí, ale možná to trochu dokresluje běžnou provozní situaci na dráze v Pl...
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2060
Registrován: 12-2006

Odesláno Sobota, 10. března 2012 - 19:53:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Mad_noodle2: počkal bych na oficiální výsledky šetření polských orgánů k tomu příslušných...
Já už jsem to navrhoval taky a byl jsem jistým diskutérém upozorněn, že jsem se chtěl akorát pohádat.
ICQ:349 415 692
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2713
Registrován: 2-2009
Odesláno Neděle, 11. března 2012 - 09:02:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Corrlin - to je osud, kdo neprodává svou pravdu je k ničemu.
Zvlášť je li ta pravda podepřena chatrnými až nulovými znalostmi faktů. To je potom pastva pro takyfíry různých formátů...
Docela by mě zajímal věk a délka praxe, potažmo psychycká pohoda pana takyfíry.
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 379
Registrován: 2-2010
Odesláno Neděle, 11. března 2012 - 10:01:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Corlin 2060: on ten jistý diskutující, kterého zmiňujete, nám tady ve svém příspěvku 312 ze dne 9.3.2012 pouze citoval předp.PKP. Co je na tom špatně? Následné úvahy možných příčin, jak k nehodě mohlo "hypoteticky" dojít? Ale od toho ty diskuse jsou, ne? Nebo to je podle pravidla, že dobrý úmysl musí být po zásluze potrestán?
Nenechte se otrávit a strhnout reakcemi pana takyfíry.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2715
Registrován: 2-2009
Odesláno Neděle, 11. března 2012 - 11:41:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Haan- ano od toho diskuze je, ale nemělo by to být věštění z křišťálové koule. To za prvé.
Za druhé zasvěcená diskuze vyžaduje nejen znalost předpisů PKP, ale taky okolnosti a skutečností, které k hromadě vedly. A ty tu zatím chybí. Nic není černobílé ale počet mrtvých by měl velet k maximálně důslednému vyšetření a to nejen za účelem trestu.
Amper
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 323
Registrován: 2-2010
Odesláno Neděle, 11. března 2012 - 14:02:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Původně jsem ani reagovat nechtěl ale vidím, že v této diskuzi jsou zajimavější osobní vztahy a osobní napadání než odborné pohledy. Proto si dovolím poopravit Corllina a uvést svůj názor na věc:
Ad 1) Corlline, není pravda, že jsem tě "upozornil" jen proto, že jsi chtěl vyčkat oficiálních výsledku vyšetřování. Tys označil naši diskuzi a potažmo tedy i mé příspěvky slovem, které vypovídá více o tvojí duševní vyspělosti než o úrovni naší diskuze. Pokud chceš diskutovat se mnou tak je laskavě vynech.
Ad 2) Opakuji, kdo chce vyčkat oficiálních závěrů ať vyčká ale ať nechá v klidu ty, které už nyní zajímá, jak se taková nehoda mohla stát a zda by se něco takového v našich podmínkách nemohlo stát také. Když myslím, že mám dost informací k vytvoření hypotézy, jak to mohlo proběhnout, tak nevím proč bych ji neuvedl. Sám pak přivítám zkušenosti třeba strojvedoucích, kterým jsem nikdy nebyl a pohled M.Z., že "jede-li fíra po rovné, tak si snadno neuvědomí že jede na nesprávnou", je pro mě cenný. Pokud pro tebe ne tak ho přeskoč, nekomentuj a je to.
Vím, že se v mnohém můžeme mýlit a nové informace ty hypotézy posunou třeba jinam. To nic nemění ale na tom, že tyto naše úvahy a priory slouží k odstranění mezer ve vlastní práci.
Ad 3) Nemůžu si odpustit se nevrátit ještě k třetí větě tvého příspěvku: "To je to samé, jako když se tu řeší nehody. Všichni vědí..." To tady tedy nemáme řešit NEHODY? Někdy to tu tak skutečně vypadá a řeší se tu vše jiné, jen ne nehody. Proto také končím k tomuto tématu ale až budu mít nějakou novou informaci nebo hypotézu k MU (Corlline odpusť) tak s ní všechny rád rychle seznámím.
Pardál
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 373
Registrován: 10-2008

Odesláno Neděle, 11. března 2012 - 18:38:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Už by jste si tady mohli přestat měřit, kdo má jakýho čůráka, nebo velikost mozku, u vás konkrétních je to stejně jedno. Já tady chci číst o nehodách, spíš nečíst, vidět dlouho "prázdnou stránku" ale ne to vaše věčné měření velikosti mozků. A teď mě můžeš Vojtíku klidně vyhodit, stejně jsem sem chodil číst, ne psát. Vidíte vy sráči? Už se to nedá ani číst, natož reagovat!
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2061
Registrován: 12-2006

Odesláno Neděle, 11. března 2012 - 19:42:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Amper: Přečti si příspěvky viz výše. Věštíš z křišťálové koule a citovat z předpisů není diskuze. Za další, ptal jsem se tě, odkud máš zdroje, že to tak přesně víš, když odsuzuješ zdroj internet a televizi. Proto jsem se tě ptal na to, jestli jsi od vyšetřováků PKP, když máš tak zaručené indormace. Jinak moje duševní vyspělost je rozhodně větší než tvoje, když tu tak čtu tvoje výplody...
Ad Haan: Následné úvahy možná, ale pokud budu přímo u zdroje a né co napíšou pisálkové. Všichni víme co dovedou udělat s banálním střetem vlaku s autem na přejezdu.
ICQ:349 415 692
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 380
Registrován: 2-2010
Odesláno Neděle, 11. března 2012 - 20:00:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Corlin: mám takové "cítění", že pán, kterého jste oslovil, má mnohem přesnější informace, než internet a TV. A proto si myslím, že nám má k nehodám i jejich možným příčinám co říci a má svaté právo dojít k "hypotetickým závěrům", které vedou aspoň k zamyšlení. Žádné jisté závěry nám tady nikdy nenutil. Čili utnout tuto diskuzi byla škoda.
Pardál: tak to tady nečtěte a poslouchejte sdělovací prostředky.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2716
Registrován: 2-2009
Odesláno Pondělí, 12. března 2012 - 05:05:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pardál byl zřejmě v době psaní napuštěn Pardálem až po špunt.
S200
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2221
Registrován: 4-2006
Odesláno Pondělí, 12. března 2012 - 08:07:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rk_kn, Rex: Obě sousední dopravny (Sprowa, Starzyny) jsou odbočky. Jezdí se vpravo, tj. tak jako jinde v Polsku (a uvedená trať rozhodně není pokračováním Ferdinandky).
Parmezano
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 845
Registrován: 5-2008

Odesláno Pondělí, 12. března 2012 - 10:18:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tak si to trochu dáme dohromady co víme takřka bezpečně , je toho moc málo , jenom to to, že tam neměl být vlak 131267. Jak se tam dostal taky se ví dost jistě, výpravčí ve Starzyně " zaúřadoval" a zřejmně podle pravidla , když jeden začne tak to pokračuje dál. Co měli dělat ostatní zúčasnění nemůžeme řešit , protože jsme u toho nebyli a co víc neznáme polský předpis
Tass
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 225
Registrován: 10-2006

Odesláno Pondělí, 12. března 2012 - 11:22:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://i.idnes.cz/11/052/org/KLU3b12ca_NO_TEXT.jpg

Vydařená fotografie přebíhače přímo u cedule se zákazem.
TASS je zplnomocněn prohlásit, že 3x3 je 9, pakliže Nejvyšší sovět nerozhodne jinak...
Pavlík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2093
Registrován: 5-2005

Odesláno Pondělí, 12. března 2012 - 12:15:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To jo, ale v Ústí nad Orlicí jaksi není kudy...
ex fíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.29.9.122
Odesláno Pondělí, 12. března 2012 - 12:27:22    Odkaz na tento příspěvek  

Pavlík: opravdu?
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2958
Registrován: 11-2006
Odesláno Pondělí, 12. března 2012 - 12:34:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Připadá mi to jako fotomontáž. Mám tušení, že v Ústí n/O žádná taková tabulka není. Maximálně o zvýšené opatrnosti.
Přecházet se tam dá jedině přes koleje, případně pěší a cyklisti mají k dispozici přejezdy na třebovském zhlaví. Něco jiného je možná vstup lidí do kolejiště z té cyklostezky vedle, ale cestující opravdu jinou možnost nemají.
Rebel Yell
Pavlík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2094
Registrován: 5-2005

Odesláno Pondělí, 12. března 2012 - 14:07:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ex fíra: je tam snad nějaký podchod?
Tass
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 226
Registrován: 10-2006

Odesláno Pondělí, 12. března 2012 - 14:20:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Řekl bych, že ta cedule je tam kvůli těm, kteří courají přes kolejiště, místo aby šli přes přejezd. Výstup z vlaků samozřejmě omezen není, na fotce je vidět, že je to až za nástupišti.
TASS je zplnomocněn prohlásit, že 3x3 je 9, pakliže Nejvyšší sovět nerozhodne jinak...
Čahoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 982
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 12. března 2012 - 14:51:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To by mohlo bejt,jak končí rampa a manipulační kolej naproti budově - služební přechod
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5342
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 12. března 2012 - 15:18:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Amper: ať nechá v klidu ty, které už nyní zajímá, jak se taková nehoda mohla stát
Problém je ten, že se při náhodném zatoulání nepozná, jestli je to ofiko závěr nebo jen něčí spekulace. Pokud by dotyčný badatel svůj příspěvek jednoznačně označil, pak nic proti, ale takto hrozí nebezpečí mystifikace.
Josh_dresden
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 40
Registrován: 9-2009
Odesláno Pondělí, 12. března 2012 - 17:34:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

362.002 má zářez, u Rájce trkla nějakou osobu. Osoba evidentně prohrála, protože povalující se noha kus za posledním vozem byla zutá a jak známo, jak je zuto, tak je mrtvo. Fronta vlaků solidní.
Pozorovatelka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 187
Registrován: 11-2010
Odesláno Pondělí, 12. března 2012 - 18:00:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej : takhle to funguje
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Pondělí, 12. března 2012 - 20:05:56    Odkaz na tento příspěvek  

ad Čahoun : ta "zákazová" tabule není ani tak fotomontáž, jako důkaz, že její autor - pokud neměl vstupku do kolejiště - sám patrně porušil zákon. Ta tabule je mezi kolejemi číslo 1 a 3, za přechodem pro veřejnost, jímž se lze dostat ke zvýšené nástupištní hraně u koleje číslo 1.
Autor musel být minumálně v prosotu koleje číslo 3, kde zvýšený peron už není. Celkem dobře to je vidět na mapy.cz.
Jezevec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 51
Registrován: 10-2010
Odesláno Úterý, 13. března 2012 - 07:14:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MZ: Autor tam mohl dojít od Kerhartic tak jako ten přebíhač. Na fotce nejsou vidět ještě dvě koleje. Před tou cedulí je ještě jedna kolej ta od rampy,další kolej je asi za ní. Oni to mají Kerharťáci k přejezdu daleko tak většina chodí tudy, někteří překonávají asi 6 kolejí od Letohradské strany a přichází podél kolejí.
Plešoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2456
Registrován: 9-2005
Odesláno Úterý, 13. března 2012 - 11:21:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hmm a jsme zas u toho. K článku Z okolí železnice si dělají skládku zástupce SDC napsal:
Vzhledem k tomu, že fotografie jsou pořizovány z míst veřejnosti nepřístupné ( nikoliv z pohledu cestující veřejnosti ve vlakové soupravě, ale pěší dostupnosti ), a poměrně detailní, osoba ( pokud nebyla v zaměstnaneckém či smluvním vztahu se SŽDC s.o.) zřejmě porušila zákon o drahách.
Taky řešení. Napálíme toho, kdo poukázal na bordel, nikoli toho, kdo ho způsobil.
Neoficiální web IV.železničního koridoru
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2963
Registrován: 11-2006
Odesláno Úterý, 13. března 2012 - 16:41:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hm, tohle mi taky dost vadí. Bordel vedle kolejí a v okolí nádraží. Dnes jsem měl možnost nahlédnout přes plot areálu HLN Praha a co v tom roští bylo svinčíku, to se málokde vidí...
Taky by mě zajímalo, jestli je okolí tratí alespoň někdy uklízeno. Pravděpodobně ne.

Taky ruku na srdce, co všechno z těch vlaků za jízdy vyletí. Nebo z mašin čekajících na zálohách. Dokonce i skautíky jsem na jedné ze svých cest přistihl vyhazovat pytlíky z kupé jedoucího vlaku. A to už je fakt moc.
Pytlík sem, pytlík tam, jakáž pakáž. Ale na spoustě míst to vypadá, jako kdyby kolejiště v nádražích a okolí některých tratí, byly vysloveně smetiště.
Rebel Yell
clean
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.92.42.253
Odesláno Úterý, 13. března 2012 - 17:53:02    Odkaz na tento příspěvek  

Taky ruku na srdce, co všechno z těch vlaků za jízdy vyletí. Nebo z mašin čekajících na zálohách

a ti zasraní ptáci si taky serou kam se jim zamane, to je svět....
Vojtik
Moderátor

Číslo příspěvku: 5026
Registrován: 2-2007

Odesláno Úterý, 13. března 2012 - 20:09:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ptáci jsou oproti mnohým cestujícím zcela čistotní tvorové.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2964
Registrován: 11-2006
Odesláno Úterý, 13. března 2012 - 20:28:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

clean: Správně. S tímhle přisleplým ironismem jistých "lidí" tady pak jde všechno postupně do hajzlu a ten svinčík o kterým se bavíme už je jenom taková malá nevýznamná upomínka.
Rebel Yell
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 515
Registrován: 6-2010

Odesláno Úterý, 13. března 2012 - 23:47:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Napálíme toho, kdo poukázal na bordel, nikoli toho, kdo ho způsobil.
Standardni postup od Ase ke Zvolenu a od Aljasky po Zimbabwe... Aneb potizisty zlikvidujeme.
Utúlien aurë...
074
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 653
Registrován: 3-2010
Odesláno Středa, 14. března 2012 - 01:26:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mmch. V tom případě SŽDC porušilo směrnice nakládání s odpady, ať je ta remíza (nachází se to na jeho pozemcích) a předpis op 16 (protipožární opatření)
Amper
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 326
Registrován: 2-2010
Odesláno Středa, 14. března 2012 - 17:21:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hups-Op 16: Předpis o bezpečnosti a ochraně zdraví při práci
Ob 14: Předpis pro stanovení organizace zabezpečení požární ochrany Správy železniční dopravní cesty, s.o.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Čtvrtek, 15. března 2012 - 08:00:02    Odkaz na tento příspěvek  

Jezevec : ano, máte pravdu, není tam vidět kolej číslo 3 a pak manipulační kolej číslo 5 (to je ta u rampy). To foto mi spíše připadá jeko účelově udělané (...na zakázku) právě s detailem té zákazové tabule jako základním motivem. Nejsem odborník na fotografii, ale nepřipadá mi "TO" dělané z dálky teleobjektivem, který by přece jen vzdálenostně zkreslil dále umístěné objekty.
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2377
Registrován: 12-2009
Odesláno Čtvrtek, 15. března 2012 - 08:19:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Z okolí železnice si dělají skládku
Odpad bude jednoznačně z jídelního vozu. Mají svá oblíbená místa u návěstidel, kde souprava zpravidla zastavuje. Občas se nerozpakují nechat pytel na nástupišti v kterékoliv stanici.
Něco jiného sarajt v zářezech probíhajích zástavbou. Tam ty ledničky, stavební suť, rostlinný odpad, pneumatiky nevyhazují vlakové čety ani někdo z posunujíci zálohy.
Michal_Ř
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 465
Registrován: 4-2005
Odesláno Čtvrtek, 15. března 2012 - 08:44:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je to asi 2 roky, kdy proběhla velká úklidová akce mezi Vršovicemi a Hostivaří. Tehdy byly u každého sloupu trakčního vedení k vidění naplněné velké pytle bordelem v počtu 2 - 6 kusů, samozřejmě po stranách obou traťových kolejí. Jsme holt národ .
Tass
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 228
Registrován: 10-2006

Odesláno Čtvrtek, 15. března 2012 - 09:20:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pendolino před Havířovem srazilo šestnáctiletého mladíkaz

Přebíhač a pro jistotu ještě se sluchátky, aby spolehlivě neslyšel vůbec nic. Podle Babitronu se jedná o SC32.
TASS je zplnomocněn prohlásit, že 3x3 je 9, pakliže Nejvyšší sovět nerozhodne jinak...
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2777
Registrován: 9-2006

Odesláno Čtvrtek, 15. března 2012 - 09:45:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo, šlo o SC32. Byl jsem akorát na Svinově, když ho odřekli "z provozních" důvodů.
22Michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.211.48.35
Odesláno Čtvrtek, 15. března 2012 - 09:57:14    Odkaz na tento příspěvek  

No, doufám že to tu čte Lukfi, který mi tvrdil, že přece nikdo nebude mít sluchátka na uších, když přebíhá koleje.
Já jsem zkusil jednou sluchátka na kole, rychle jsem je vytáhnul z uší- zjistil jsem, že člověk úplně ztratí orientaci v prostoru. Teď už jedině na rotopedu.
Mol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 597
Registrován: 10-2008

Odesláno Čtvrtek, 15. března 2012 - 10:40:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejlepší je, jak někdo pořád tvrdí, že sluchátka zabíjejí. Kdyby nešel po kolejích, přejel by ho vlak? Kdyby šel po kolejích bez sluchátek, vlak by ho nepřejel? Já po městě se sluchátky chodím, když jdu přes silnici tak se rozhlédnu, a když jdu výjimečně přes koleje kde není jiná možnost, tak sluchátka vyndám, poslouchám a když kvůli jinému vlaku není slyšet, tak počkám dokud neodjede, případně při přejití za vlakem na dvoukolejce počkám dokud není vidět na druhou kolej v maximální možné délce a rozhlížím se při přejití každé kolejnice...
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3298
Registrován: 9-2002

Odesláno Čtvrtek, 15. března 2012 - 14:04:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No ja si myslim, ze kdyz se mrknete do pangejtu u dalnice kdekoliv v EU, bude tam bordel prinejmensim podobnej a u drahy zalezi, zda tam jezdi/nejezdi vozy s otviratelnymi okny. Ale vsude se najde nejaka ta cerna skladka, nejen v cz
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Čtvrtek, 15. března 2012 - 16:29:49    Odkaz na tento příspěvek  

ad Mol : nechcete se přihlásit jako figurant České televizi pro natočení vzdělávacího pořadu " Když už nemám v kolejích co dělat, tak ať to dělám tak, aby mne ten vlak nepřejel".

Drážní inspekci a SŽDC by se to sice asi dvakrát nelíbilo, ale furt lepší než nic ..., resp. omílat do nekonečna, že "usmrcená osoba porušila zákon číslo 266/1994 Sb."
Představa, že někdo, kdo se chce dostat na druhou stranu trati půjde třeba pět kilometrů k nejbližšímu přejezdu, protože je tu zákon zakazující přecházení kolejí mimo určené prostory a do omrzení tvrdit, že přecházení kolejí je nebezpečné, je na hranici "způsobilosti k právním úkonům".
Mol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 599
Registrován: 10-2008

Odesláno Čtvrtek, 15. března 2012 - 16:46:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MZ: Takhle jsem docházel do depa Vršovice ze stanice, protože obcházet to přes most je +2km, jinak do kolejí nelezu, až na občasné přejití 4. a 6. sk v Kuřimi... Lejstro o poučení o pohybu v kolejišti mi už propadlo...
22Michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.13.123.3
Odesláno Čtvrtek, 15. března 2012 - 22:38:19    Odkaz na tento příspěvek  

Mol: já nikde netvrdím, že zabíjejí sluchátka- vždy jsem tvrdil (a za tím si stojím), že zabíjí lidská blbost. A aby někdo neměl nějaké námitky- i já nevím, kdy budu blbý a nechám se zabít...
kroisos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5
Registrován: 9-2011
Odesláno Čtvrtek, 15. března 2012 - 23:11:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

padáky návěstidel znám naštěstí jen z vyprávění kolegů - šok pro mě byl naposledy když na odjedovém návěstidle svítily naráz všechny světla najednou - vyber si - jen škoda že jsem nestihl udělat foto této pochybné návěsti dříve než to zhaslo na dobro a čekal jsem až se napíše rozkaz...
Martass87
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 375
Registrován: 2-2011
Odesláno Neděle, 18. března 2012 - 23:47:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jestli někdo chodí se sluchátky po trati tak je nezodpovědnej idiot.Nehledě na to že po trati se nemá lozit ani bez nich.
ale to je furt dokola....lidi sou prostě takový jaký sou...
Jeffer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 565
Registrován: 1-2005

Odesláno Úterý, 20. března 2012 - 08:27:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Amper: Napadol mi v súvislosti s tvojim vyše týždeň starým príspevkom a v súvislosti s otázkou, či sa niečo podobné nemôže stať aj u nás prípad z roku 1995, keď závada na autobloku (jedna koľaj vylúčená pre podmočené KO) a chyba ?výpravcu? (prečo R odišiel zo stanice, kde mal vyčkať na vykrižovanie, na šíru trať?) a mašinfíru (nereagoval na zhasnuté návestidlo AB) viedli k čelnej zrážke. http://www.vlaky.net/zeleznice/spravy/000689-Smutne-vyrocie/
Grrrrrr... Gorrrrr... Gorila! (14.2.2003 v Košiciach na stanici na R604 Dargov do Bratislavy)
Esicko
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.212.40.134
Odesláno Úterý, 20. března 2012 - 09:44:57    Odkaz na tento příspěvek  

Jeffer: V tom článku na ktorý odkazuješ je veľa nepresností až zavádzajúcich informácií, takže vo výsledku popis tej situácie nedáva zmysel a človek čo "niečo o železnici vie" na to rýchlo príde (na prvom oddielovom návestidle bola návesť voľno ostatné už boli zhasnuté a pod. hlúposti). Nemení to ale nič na tom, že aj u nás sa celkom ľahko môže stať taká nehoda ako v Poľsku, pri odchode na privolávaciu návesť na trať s obojsmerným poloautoblokom alebo automatickým hradlom. Na obojsmernom autobloku by rušňovodič mal na to prísť podľa zhasnutých oddielových návestidiel a absencii kódu VZ. V prípade toho Jura na to rušňovodič neprišiel a tak po jeho chybe a predošlej chybe výpravcu došlo k čelnej zrážke R a Os vlaku.
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 388
Registrován: 2-2010
Odesláno Středa, 21. března 2012 - 08:03:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jeffer, Esicko:..."Na obojsmernom autobloku by rušňovodič mal na to prísť podľa zhasnutých oddielových návestidiel a absencii kódu VZ...".
K situaci na kolejích SŽDC:
Jak pozná náš fíra při jízdě proti správnému směru a absenci kódu VZ, že je kolej vybavena autoblokem, když oddílová návěstidla AB chybí a v TTP se to nedočte?
Deka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1572
Registrován: 11-2004

Odesláno Středa, 21. března 2012 - 09:40:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Haan: Seznání tratě?
...a ještě měl tu drzost říct mi ty py*o ty semnou nikam nepojedeš. Co to máte za řidiče??? ----
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 389
Registrován: 2-2010
Odesláno Středa, 21. března 2012 - 10:05:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Deka: Ano. Ale někde to musí být napsáno-tedy v TTP určitě (jak dle D2, tak i dle Vyhl.173). A ono není. Křížky v TTP a SJŘ říkají fírovi pouze to, že může jet na kolej jinou, než správnou, bez rozkazu.
Jezisek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 806
Registrován: 4-2004

Odesláno Středa, 21. března 2012 - 15:41:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Haan: pokud by měl jeti po nesprávné koleji, bude následovati rozkaz V... Pokud ve stanici, kde není v SJŘ křížek, rozkaz nedostane a strojvedoucí jede na opačnou kolej, musí zastavit a nepokračovat v jízdě.
Téměř jedno celé století již nejsme součástí Monarchie. Češi jsou již téměř celé století "svobodný národ". A kam svobodný národ český došel? Na prah nové Bílé hory...
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 391
Registrován: 2-2010
Odesláno Středa, 21. března 2012 - 16:01:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jezisek: nerozumíme si.
V SJŘ i TTP křížek je a vlak tedy odjede proti správnému směru (nikoliv po nesprávné koleji!) na návěstní znak obsluhovaného odj. návěstidla - tedy bez písemného rozkazu. Nikde nedokáži vyčíst, zda tato konkrétní traťová kolej je vybavena AB a s tím související nutnost přenosu kódu VZ a tedy i správná reakce fíry při neexistenci kódu. Kde to najdu napsané a nikoliv jen řečené při seznání trati?
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1385
Registrován: 3-2010
Odesláno Středa, 21. března 2012 - 17:11:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Haan: koukám, že v tom máte parádní hokej.
Odjedu-li proti správnému směru na barvu (tedy nikoliv na PN), pak je souhlas udělený pro tento směr jízdy a oddílová návěstidla normálně fungují. O použitém TZZ se dočtu právě v TTP.
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 392
Registrován: 2-2010
Odesláno Středa, 21. března 2012 - 17:36:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přednosta: o použitém TZZ se dočtu v TTP. Dočtu se tam krom jiného, že je tam i AB. Ale už se nikde nedočtu, zda to platí pro obě (všechny) traťové koleje, zda obě (všechny) koleje mají odd.návěstidla AB, nebo tam je jen AB bez nich, anebo zda tam AB vůbec je? No a o tom to je.
Právě proto, že v tom mám hokej, poradíte mi, kde najdu údaj, že kolej proti správnému směru je vybavena AB včetně, nebo bez odd. náv. AB a že tedy musí kódovat, abych věděla, co má fíra dělat při absenci kódu VZ?
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1386
Registrován: 3-2010
Odesláno Středa, 21. března 2012 - 17:57:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Haan: Ale už se nikde nedočtu, zda to platí pro obě (všechny) traťové koleje, zda obě (všechny) koleje mají odd.návěstidla AB, nebo tam je jen AB bez nich, anebo zda tam AB vůbec je? No a o tom to je.
Ale to všechno se tam dočtu...teď už nestíhám, pošlu nějakou tabulku TTP na ukázku.
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 393
Registrován: 2-2010
Odesláno Středa, 21. března 2012 - 18:08:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přednosta: díky, těším se, nejlépe by byla 533. O tu mi jde především (třeba je již od loňska "zmodernizovaná").
Plešoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2478
Registrován: 9-2005
Odesláno Středa, 21. března 2012 - 22:11:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Haan: TTP 533 kousek
application/msword
533-_1.doc (405.5 k)

Neoficiální web IV.železničního koridoru
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 394
Registrován: 2-2010
Odesláno Středa, 21. března 2012 - 22:58:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Plešoun: moc děkuji. Už ty TTP více než rok študuji, ale vysvětlete mi prosím, jak jen z té tabulky v úseku Nové Sedlo-Sokolov a Citice-Cheb poznám, že je to v obou úsecích v reálu jiné, ale přesto oba úseky značeny jako 3A3?
- v úseku N.Sedlo-So je napsáno 3A3 a i pro jízdu proti správnému směru jsou oddílová návěstidla.
- v úseku Citice-Cheb je také psáno 3A3, ale pro jízdu proti správnému směru oddílová návěstidla AB nejsou a předvěsti jsou opatřeny návěstí "Stanoviště samostatné předvěsti" a nikoliv "střelnicí" (chápu, když tam nejsou odd.náv.AB).
Podle čeho má fíra v tomto úseku při jízdě proti správnému směru odvodit, že je na TK s autoblokem? Porád nevím, z čeho si mám tyto dva v reálu rozdílné stavy vyčíst. Jsem asi slepá .
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3891
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 21. března 2012 - 23:30:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejste slepá a aby to bylo ještě zajímavější, tak v úseku Citice - Cheb je při jízdě proti správnému směru zajištěno kódování.
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 395
Registrován: 2-2010
Odesláno Středa, 21. března 2012 - 23:48:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PŠ: zdravím Vás. To já právě vím, že to tam také kóduje. Ale kde Vy se jako fíra dozvíte (přečete si), či z čeho odvodíte, že to tam kódovat musí(?), abyste věděl, jak se máte při ztrátě kódu správně zachovat?