K-report
 

Archiv diskuse Parní lokomotivy do 01. 02. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » Parní lokomotivy » Archiv diskuse Parní lokomotivy do 01. 02. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Zlamik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11
Registrován: 6-2007
Odesláno Pátek, 28. ledna 2011 - 18:56:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mad noodle2 - tohle že jsou borci?tak mi říkej te PANE!já nemám důvod se tady prsit a jestli Vy jezdíte na páře aby ste si něco dokázal a nebo jen okýnkařil tak prosím,mimochodem s parou se dokáže naučit jezdit i opice...
Baja
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 55
Registrován: 5-2007

Odesláno Pátek, 28. ledna 2011 - 19:00:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hm jasně to borci jsou, taky jím budu
už se moc těším. A vy jste tím borcem? Nevím, ale já bych si to o sobě styděl říct i kdybych jím byl...
Za lepší zítřky !
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1792
Registrován: 2-2009
Odesláno Pátek, 28. ledna 2011 - 19:03:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čmoudík - máš pravdu, chtěl jsem to z Bajou probrat po mailu neb na pivo mi není v současné době není možno kvůli zdraví. Jenže on je anonym.
Ad pozvání - je mi velkou ctí a moc rád bych jel. Ale chytil jsem angažmá na JE Mochovce a tak to bude nonstop a bez dovolené až do vítězného konce tj. rok 2012. Takže mám dvounásobnou smůlu. Ale Albíkovci přeju dobré zdraví a světlou budoucnost.
I když to bude těžké a náročné. Ale věřím,že to nebude nemožné.
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2491
Registrován: 9-2007

Odesláno Pátek, 28. ledna 2011 - 19:15:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ČmoudČmoudik: Ty koukej místo psaní už pomalu začít leštit, aby s vámi na ten Křivoklát a do vašeho muzea 23.4. vůbec někdo jel, když Prahu ozáří i "naše" velehorská střela, jakkoli se tedy vhodným směrováním náše spoje úspěšně vzájemně vyhnou a ani barevně si je nikdo nesplete

Srdečně zdravíme národního dopravce a přejeme plynulou jízdu
ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1793
Registrován: 2-2009
Odesláno Pátek, 28. ledna 2011 - 19:34:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Baja - nebudeš, protože ani neumíš číst. Psal jsem jasně, že se za borce nepovažuju, nejezdím, neokýnkařím, koukám. Povozil jsem se dost v letech 1968 - 1980. Teď už nemám potřebu.

Zlamík - možná jsi, možná jsi i něco jinýho. Neznám Tě a seš mi volnej ať jsi Borec a nebo boreček. A právě pro Tvé tvrzení s ní dokážu jezdit i já. Jenže je jezdit a Jezdit. Kdybys měl ještě něco podnětného tak na mail, prosím.
A pane bych Ti řek tehdy, až bych to uznal za vhodný.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1794
Registrován: 2-2009
Odesláno Pátek, 28. ledna 2011 - 19:43:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zlamík - opice jsou obecně dost inteligentní ale že by se naučil jezdit prvok jsem zatím netušil...
Baja
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 56
Registrován: 5-2007

Odesláno Pátek, 28. ledna 2011 - 20:05:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

no to byla ještě dráha dráhou. Te´d už zní máme jen zbytky a torza.
Podívej nemám zájem se tu štěkat, něco máš za sebou ,já doufám před sebou, reaguju jen na to že si mě někdo bere do huby.
Za lepší zítřky !
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1797
Registrován: 2-2009
Odesláno Pátek, 28. ledna 2011 - 20:15:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Baja - OK, jsme na tom stejně. Takže přeju hodně úspěchů a najetejch kiláků bez problémů. A nesuď lidi podle nicku. Stejnou chybu dělám občas já a místy se seknu dost vydatně.
ČmoudČmoudik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1057
Registrován: 7-2005

Odesláno Pátek, 28. ledna 2011 - 21:00:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mad noodle2: Jej tak to je škoda, že jsi tak zaneprázdněn pracovně. ¨Přeji brzké uzdravení, aby zase pivko chutnalo... Bohužel si myslím, že minimálně na pár let se albíkovi kouřit z komína nebude..no co se dá dělat..Samozřejmě přeji úspěšné zvládnutí práce v JE Mochovce...

Žmz: ahoj Tomáši,...jooo, hochu, velikonoční křivoklát je bez albíka, takže leštění se odkládá..:-)). Jede za nás důstojná náhrada..aneb poprvé křivokláty budou s pětasedmou...)) To víš, změna je život. Albík pojede poprvé v tomto roce až na zahájení do Lužné..
Děkujeme za přání a též přeji úspěšnou sezonu tvému muzeu a mnoho úspěchů... doufám, že čas dovolí a přijedu na návštěvu...
Jooo a když budeš moooc hodný, tak tam tu pětasedmu přivítáš na čarodejnice též..:-))) Ale to už prozrazuji zase moc..:-))
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2492
Registrován: 9-2007

Odesláno Pátek, 28. ledna 2011 - 21:34:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

doufám, že čas dovolí a přijedu na návštěvu
No, jestli si nezměnil úsekový lokál, tak za mnou Ti doporučuji jet pouze za tmy a v přestrojení A jestli si dokonce zůstal na stejném odboru, tak poslednímu dubnu říkej jinak Tak či tak Tě po letech rád uvítám
A neprozrazuj moc o tom vlaku, my jsem jen sponzor, tak my si počkáme, až to vjede, jako jsme si počkali, až SŽDC vyvěsí jízdní řád Ale jestli by k nám jela tahle náhrada, tak to bych fakt nejmenovaného opravdového VIP hosta přijal v nové ředitelně i s příslušnými spisy a komparzem
ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
Mirda23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 716
Registrován: 5-2008

Odesláno Sobota, 29. ledna 2011 - 13:07:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čmodík:co je s Albíkem že nejede? Jak jsem ho nemusel,tak mi bude chybět
Are you metal?
Hanz399
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1
Registrován: 1-2011
Odesláno Sobota, 29. ledna 2011 - 13:20:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tesim se na Lizu,poradny Bago a zadny deti a protekcni ultras soto mazanice Zigula ve stanici:-)
Mirda23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 718
Registrován: 5-2008

Odesláno Sobota, 29. ledna 2011 - 16:21:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hanz399:no,změna to bude příjemná ale doufám že se někdy podaří albatrose opravit. Jinak na Lízu se mooooooc těším.
Are you metal?
Hanz399
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2
Registrován: 1-2011
Odesláno Sobota, 29. ledna 2011 - 17:04:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale doufam,ze se to nebude zase resit rozsahlou debatou a tesim se na dokumentacni foto,jinak fotky jsou zde obcas hodne dobre,pekna akce bylo setkani 475.1 a zatopeny Mikado,taky nekam zmizel vrak Stokra u brany,misto nej je tam Zamraca ale v publikaci k 10.vyroci Luzne je psano neco o Srotaci
Mirda23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 719
Registrován: 5-2008

Odesláno Sobota, 29. ledna 2011 - 17:11:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Proč rozsáhlou debatou? Od toho tu máme to DF Pořád mi přijde zajímavější řešit tohle,než kdo komu ukradl nějakého brýýlofce...
Are you metal?
Hanz399
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3
Registrován: 1-2011
Odesláno Sobota, 29. ledna 2011 - 17:24:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A nebo muzem vzit Spunta,dat mu do ruky lopaticku a babovicku a vyfotit ho u toho Brejlofce:-D,diky tomu,ze pojede Liza me to foceni opet zacina bavit,ale mezi nami,moc toho stejne nejezdi,taky 464.102 je dobry stroj,kdo jel myslim,ze v zari 2010na Dobris,uzna sam,ze jeli pekne svizne..;-)
Mirda23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 721
Registrován: 5-2008

Odesláno Sobota, 29. ledna 2011 - 17:39:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je fakt s tou 102... Ale ať se to tu nezvrhává v chat,pokračovat můžem v mejlu...

(Příspěvek byl editován uživatelem Mirda23.)
Are you metal?
Mixmouses
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1328
Registrován: 1-2006

Odesláno Sobota, 29. ledna 2011 - 21:19:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vážení kolegové, nabízíme výměnou velké klíče, výstružníky a staré díly převážně na stylem "bordel za bordel" . Pokud se Vám nějaké věci na snímcích budou zdát potřebné, napištete mi mail, dohodneme podrobnosti. V případě zájmu můžu poslat snímky v plném rozlišení




Obecně vzato pravda neexistuje, jsou pouze různé úhly pohledu na lež...

http://fotomysak.bloudil.cz
http://zeleznicka.bloudil.cz
Hook
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1771
Registrován: 3-2005
Odesláno Neděle, 30. ledna 2011 - 14:38:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak to vypadá s mazutkou 555.3008 MDC,už je dokončená a zprovozněná?Neplánuje se s ní v dohledné době nějaká akce?
Roman BA-V
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.99.119.92
Odesláno Neděle, 30. ledna 2011 - 20:25:19    Odkaz na tento příspěvek  

Hook: Mazutku v Bratislave neopravuje MDC, ale KPHŽD (www.kphzd.sk) . Oprava je momentálne vo finálnej fáze, uvádzať tu konkrétne termíny prvého zakúrenia a skúšobnej jazdy nebudem, pretože sami nevieme kedy. Verejné akcie zatiaľ nie sú naplánované.
4341100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 33
Registrován: 6-2009
Odesláno Neděle, 30. ledna 2011 - 23:23:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když už je řeč o mazutce, tak já se taky zeptám: jak to vypadá s litevkou 399.005? Plánuje se oprava?
Colonel32
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 91
Registrován: 10-2007
Odesláno Pondělí, 31. ledna 2011 - 00:00:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Poslední informace které jsem slyšel byly, že až hoši dodělají mazutku, vrhnou se na litevku.

Mimochodem, jak to že na Slovensku se zprovozňuje jedna velká mašina za druhou a u nás se spíš jedna za druhou odstavují?
Zderadíček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 275
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 31. ledna 2011 - 07:00:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nechci sem zatahovat politiku nebo nějaké
"-ismy",ale mám pocit,že Slováci mají přece jen trochu víc národní hrdosti a i takové zprovoznění mašiny berou jako jistý národní úspěch,takže možná i více finančně přispívají...?
Možná, že nejsou v přepočítávání všeho na koruny (nebo eura) tak daleko, jako my, ale je tam trochu víc toho srdce, a zároveň toho "podívejte se, co jsme dokázali!". A pak mám také pocit, pokud pamatuji totalitní doby, že Slováci,fandové muzejnictví, se už v té době uměli lépe zaštítit nějakou povolenou organizací, např. Vědeckotechnickou společností atd. Jistě lépe by nám to ale vysvětlil někdo, kdo situaci na Slovensku, na rozdíl ode mne, zná - toto mé vyjádření je čistá spekulace.
Doufám, že se na mne tady všichni nesesypete, nedělám si patent na jediný správný názor...
Koneckonců, fanděme jim, vždyť zachraňují i kus českých tradic - v tom snad spor nebude
Ferdinandka přežije!
Peto_555
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3
Registrován: 8-2010
Odesláno Pondělí, 31. ledna 2011 - 07:07:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Colonel32: Môžem Vás ubezpečiť, že náš klub (KPHŽD) po dokončení Mazutky určite 399.005 robiť nebude. Vyzerá to skôr na nejakú menšiu tendrovku.
Na Slovensku sa o všetky prevádzkové rušne starajú občianske združenia, ktoré si všetky opravy v rámci možností vykonávajú sami, oprava rušňa stojí veľkú železnicu minimum peňazí. To je asi dôvod, prečo sa na Slovensku historickým vozidlám tak darí.
kremak432
Neregistrovaný host
Odeslán z: 95.173.70.253
Odesláno Pondělí, 31. ledna 2011 - 08:17:10    Odkaz na tento příspěvek  

Já si myslím, že všude jinde kromě ČR to dělají nějak jinak a líp. Podívejte se na Anglii, Francii, Německo nebo Švýcarsko. U nás v ČR, až bude možmost se na provozování parních lokomotiv pořádně napakovat, to taky půjde! Zatím je to však bída s nouzí a tak o nostalgii má zájem pouze pár nadšenců z řad obyčejných(chudých) lidí. Vrcholní politici a jim podobní mají zájem o páru akorát před volbami, protože vidí, že na parní vlak přijde hodně těch obyčejných lidí-potencionálních voličů. Jinak jim pára nic neříká. Až se přístup mocných v našem státě změní, možná bude líp a nejen parním lokomotivám!
ČmoudČmoudik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1058
Registrován: 7-2005

Odesláno Pondělí, 31. ledna 2011 - 08:24:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kremak432: nazdar opilče... :-)))
Jířo, to co píšeš je jen zpoloviny pravda, jinak neeee. Jakože o Anglii vím toho dost a dost a o švajcu též..
A nebreč tu na ramínka šotoušíků.. :-))))
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2495
Registrován: 9-2007

Odesláno Pondělí, 31. ledna 2011 - 10:43:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Konečně je to zase tady. V Čechách je málo všeho. Ale ještě mnohem hůř je na tom Morava
Je samozřejmě dobře, že se na Slovensku "velkým" mašinám daří. Ale jestli chce fakt někdo tvrdit, že u nás jich je provozních málo, ...
P.S. U nás myslím ČR, páč "U Nás" nemáme velkou lokomotivu ani studenou - asi blbá kulturní politika Imperiální rady
ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
Colonel32
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 92
Registrován: 10-2007
Odesláno Pondělí, 31. ledna 2011 - 11:35:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Black
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.43.48.176

Odesláno Sobota, 14. srpna 2010 - 14:21:26
Colonel: Uz sa to tu pisalo. Na Litovke 399.005 by sa malo podla slov Ing.Kubacka z MDC zacat pracovat po zprevadzkovani mazutky 555.3008
Peto_555
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4
Registrován: 8-2010
Odesláno Pondělí, 31. ledna 2011 - 13:26:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

áno, pred rokmi sa uvažovalo nad opravou 399.005, ale iba do vystavovateľného stavu aj to formou zadania do externej firmi. Nikdy sa neuvažovalo na predzkyschopným exponátom. Určite sa oprava do vystavovateľného stavu bude realizovať, ale ešte si budeme musieť všetci chvílu počkať.
Boris
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2152
Registrován: 6-2002

Odesláno Pondělí, 31. ledna 2011 - 17:18:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kremak432: Ono u nás jde skoro ve všem o to se hlavně rychle a co nejvíc napakovat a všechno ostatní jsou jenom žvásty. Já mám osobní zkušenosti s opravami historických tramvají a nejsou o moc lepší. Sorry za částečný OT.
T4440276
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 760
Registrován: 9-2009
Odesláno Pondělí, 31. ledna 2011 - 17:42:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mohl by někdo určit o jakou lokomotivu se jedná, popř. co to bylo za akci?
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4394
Registrován: 9-2003

Odesláno Pondělí, 31. ledna 2011 - 18:33:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Řekl bych škodovácká CS500(?) s předělaným el.osvětlením,turbína a svítilna německého původu..V pozadí to vypadá jako nějaké výstaviště..no a Tatru jako tahač snad netřeba představovat...Pokud lze na originálu přečíst něco z nápisů na budce bylo by snad jasněji..

(Příspěvek byl editován uživatelem alf.)
..pořádná mašina má kotel a komín..
Kuřil_p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 733
Registrován: 9-2009
Odesláno Pondělí, 31. ledna 2011 - 18:56:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

T4440276: Jestli je na té tabulce č. 10, patrně to bude lokomotiva typu 1435 CS 500 z podnikové vlečky podniku "Závody V. I. Lenina, národní podnik, Plzeň". Měla by to být lokomotiva "Škoda 1383 1943".

(Příspěvek byl editován uživatelem Kuřil P..)
T4440276
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 761
Registrován: 9-2009
Odesláno Pondělí, 31. ledna 2011 - 19:10:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Alf: Bohužel z nápisů nejde nic přečíst.

Kuřil p: Ano, na tabulce je č. 10.
Zderadíček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 276
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 31. ledna 2011 - 19:34:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jelikož tahač Tatra 141 má na kabině pouzdro, ze kterého se při odbočování vynořila "paprčka" tvaru ramene německého mechanického návěstidla (předchůdce "blinkru"), musí to být foceno někdy do poloviny 60. let minulého století. A protože je na přívěsu poznávací značka VB, která se pro přívěsy pražského kraje používala do roku 1964, pak alespoň zhruba tušíme dobu pořízení fotografie.
Ferdinandka přežije!
Hanz399
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4
Registrován: 1-2011
Odesláno Pondělí, 31. ledna 2011 - 20:15:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zase knourate!?kolik z vas poslalo aspon dms na podporu Rosnicky,ja teda jo!aspon neco i kdyz to neni moc,ja Slovakum fandim,ostuda je,ze nase rekordni 106 stoji,aspon ta kdyby jezdila ale NTM ji nikdy neopravi,ani jinou masinu,nikdy,jsem realista,foceni mam jako relax,fotim pro radost a ne abych se hadal na K-rep a uvazoval nad kravinama.Je to nase Hobby,kazdy o te draze neco vime:-)
T4440276
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 762
Registrován: 9-2009
Odesláno Pondělí, 31. ledna 2011 - 20:32:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Alf, Kuřil p, Zderadíček: Pánové, děkuji vám.
Kuřil_p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 734
Registrován: 9-2009
Odesláno Pondělí, 31. ledna 2011 - 21:53:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

T4440276: Ještě nevíme, kde to je vyfoceno? Není to výstaviště v Plzni-Lochotíně?
Iwv2588
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.140.207
Odesláno Úterý, 01. února 2011 - 00:26:23    Odkaz na tento příspěvek  

Dovolte, abych nabídl zájemcům levně k prodeji faksimile vybraných pasáží a fotografií z Knihy o železnici V. Mareše z roku 1936, podle dohody na mailu: ivcargo (at) seznam.cz.

Mkunt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 483
Registrován: 10-2009
Odesláno Úterý, 01. února 2011 - 08:37:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Iwv2588: přímo ukázkový příklad porušení autorského zákona pro vlastní obohacení, navíc skeny této kvality si zájemci pořídí v každé knihovně, kde knihu mají, vlastním digifoťákem zadarmo a legálně.
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.94.242
Odesláno Úterý, 01. února 2011 - 09:02:42    Odkaz na tento příspěvek  

Také tuto knihu mám. Kdybych ji naskenoval a umístil někde zdarma na web, to by bylo "košer"? Dtto třeba prvorepublikovou Příručku pro strojvedoucí. (To by pak takovýmto kšeftařům splasklo.)
Mkunt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 484
Registrován: 10-2009
Odesláno Úterý, 01. února 2011 - 09:59:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Košer by to nebylo (Ing. Mareš zemřel 1979), ale aspoň by z toho nečouhal ten "majetkový prospěch". Ostatně kdyby se podařilo sehnat souhlas dědiců, žádný problém - to by knihy mohla vystavit i Národní knihovna (která podepsala už taky smlouvu s Googlem).
Radar007
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 57
Registrován: 7-2010

Odesláno Úterý, 01. února 2011 - 10:32:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vážení kolegové, chci Vás poprosit o identifikaci místa kde tato mašina 555.0129 byla vyfocena, případně jestli znáte autora. Předem děkuji
T4440276
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 763
Registrován: 9-2009
Odesláno Úterý, 01. února 2011 - 10:45:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kuřil p: Ano mělo by se údajně jednat o Plzeň, někdo nám to snad potvrdí.
Ondra_n
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11
Registrován: 7-2010
Odesláno Úterý, 01. února 2011 - 12:52:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rád bych opět požádal znalce o pomoc. Narazil jsem na jednu věc na strojích řady 475.1, kterou nedovedu určit. Pokud by někdo věděl, co to je a jak to funguje, byl bych moc rád.

T211
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 135
Registrován: 1-2010

Odesláno Úterý, 01. února 2011 - 14:31:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tady jestli vás zajímá vkládám pár fotek. Pokud možno jestli můžu poprosit indentfikaci některých míst a taky rok.


Mkunt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 486
Registrován: 10-2009
Odesláno Úterý, 01. února 2011 - 14:55:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

1. a 3. bych myslel Bubny, ostatní Vršovice
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.94.242
Odesláno Úterý, 01. února 2011 - 15:06:56    Odkaz na tento příspěvek  

4. fotka také Bubny (odstavená lok. již má číslo "K"). Rok odhaduji na 1969 (vzhledem k nedostatku hvězd na lokomotivách).
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.94.242
Odesláno Úterý, 01. února 2011 - 15:34:14    Odkaz na tento příspěvek  

Čtyřkolák na třetím snímku má napatronované označení BMB-ČMD, ale to je určitě pozůstatek nějakého filmování.
230100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1508
Registrován: 3-2007

Odesláno Úterý, 01. února 2011 - 15:36:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

T 211 " Ty fotky jsou tvoje ?? Já jen že jsem je viděl na jistém německém železničním diskusním foru. Jsou tam i s popisem a se jménem autora.
Past
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1420
Registrován: 11-2005
Odesláno Úterý, 01. února 2011 - 15:37:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na obrázku č.3 je na čtyřkoláku napsáno BMB-ČMD, zřejmě z nějakého natáčení válečného filmu, tak mě napadá Zbraně pro Prahu. Film byl natočen v roce 1974.
Internetové stránky o železnici v České Třebové:
www.klubfoticu.estranky.cz
Michal22
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.96.166.134
Odesláno Úterý, 01. února 2011 - 15:38:42    Odkaz na tento příspěvek  

Třetí fotografie- blbě vidím nebo má lokomotiva na budce BMB-Č(?MD?)?
Michal22
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.96.166.134
Odesláno Úterý, 01. února 2011 - 15:40:22    Odkaz na tento příspěvek  

Past- díky
Matys
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 28
Registrován: 11-2007
Odesláno Úterý, 01. února 2011 - 15:53:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ondra n: Je to šoupátko pro reverzaci parního stroje přikladače. Zaměňuje vnitřní vstup páry za vnější a tím je dosaženo změny smyslu otáčení. Je to potřebné pokud se do šneku přikladače dostane tuhé cizí těleso které šnek zablokuje. Několikerou změnou smyslu chodu se jej většinou podaří uvolnit. Pokud to tedy není kus litiny, silný řetěz a podobně.
T211
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 137
Registrován: 1-2010

Odesláno Úterý, 01. února 2011 - 16:15:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Děkuji všem za cenné odpovědi

230100: Kdyby byly moje neptám se na místo a rok.
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3554
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 01. února 2011 - 17:07:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na těch fotkách ve Vršovicích je i řada 477.0. Takže musí být o něco starší než ten rok 1973. Bubny by snad tomu roku 73 odpovídaly.
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.49.85.38
Odesláno Úterý, 01. února 2011 - 17:38:55    Odkaz na tento příspěvek  

Válešný film "Most u Remagenu" se natáčel r. 1968. Nějaký čtyřkolák v něm určitě účinkoval. Ale že by pro tyto účely bylo použito označení "BMB-ČMD"?
S postupující "normalizací" počátkem 70. let se na provozní lokomotivy hvězdy opět vrátily (na odstavené neprovozní a neperspektivní stroje či "K" už patrně ne). Odhaduji tedy, že snímky byly pořízeny velmi brzy po 1968.
čtenář
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.24.94.120
Odesláno Úterý, 01. února 2011 - 18:14:01    Odkaz na tento příspěvek  

A co ten čtyřkolák ve filmu Zbraně pro Prahu? Ten se musel točit tal 71-72. V Bubnech dílnách vyráběly "obrněné vozy".
Kuřil_p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 736
Registrován: 9-2009
Odesláno Úterý, 01. února 2011 - 18:17:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

T4440276: V roce 1959 slavila "Škoda Plzeň" 100 let. Ty tahače Tatra 141 se začaly vyrábět v roce 1957. Nebyla tehdy na výstavišti v Lochotíně nějaká výstava k výročí Škody Plzeň (ZVIL Plzeň)? V dubnu roku 1959 byla otevřena i pionýrská dráha z Lochotína k ZOO.
T4440276
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 765
Registrován: 9-2009
Odesláno Úterý, 01. února 2011 - 19:36:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kuřil p: S tou výstavou je to možné neboť mám ještě nějaké fotky s podobným převozem, ale s lokomotivou E 499.1. Bohužel na těch fotkách nejsou žádné popisky. Jinak díky moc za info.