K-report
 

Archiv diskuse Parní lokomotivy do 27. 04. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » Parní lokomotivy » Archiv diskuse Parní lokomotivy do 27. 04. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Ohon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 39
Registrován: 10-2009
Odesláno Úterý, 26. dubna 2011 - 20:53:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Už jste viděli toto? - http://www.youtube.com/watch?v=lNBDOtDgidc&feature=related
Kuřil_p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 891
Registrován: 9-2009
Odesláno Úterý, 26. dubna 2011 - 21:06:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

NÁRODNÍ technické muzeum v roce 1954:

Lokomotiva 375.007 je hmotným dokladem doby jejího konce provozu čí poslední opravy. Proč tento stav znehodnocovat? Kolik takových lokomotiv dnes je? NTM snad pamatuje i na jiná železniční vozidla (uvažované muzeum v bývalém lok. depu Praha Masarykovo n.). Provozní lokomotivy vlastní ČD (Lužná u Rak. atd.).
Hank
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.92.242.18
Odesláno Úterý, 26. dubna 2011 - 21:19:46    Odkaz na tento příspěvek  

"Lokomotiva 375.007 je hmotným dokladem doby jejího konce provozu čí poslední opravy. Proč tento stav znehodnocovat?"
To je přesně ono. Tohle platí pro všechny stroje co byly nebo jsou v hale. 486.0, 365.0 a jim podobné jsou/byly před opravou obyčejné kupy šrotu, to se nedá srovnávat. Tam rekonstrukcí do provozního stavu nebylo co ztratit.
čumil
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.216.47
Odesláno Úterý, 26. dubna 2011 - 21:34:44    Odkaz na tento příspěvek  

Krásné. Co dodat. Doufám, že takhle to probíhalo třeba i Mikáda. Nebo oněch 475.1. Pak je vhodné se zamyslet a zauvažovat nad tím, zda je vhodné jezdit či nejezdit. Aby pak předávací spis, nebyl jen obdoba Panapru.

A bylo tedy zvažováno to, že by Hrboun jezdil, nebo ne. To mě zajímá. Pak samozřejmě přišla vlna rozhořčení, že ani náhodou ne. To je jak vidím dodnes. Jsem zvědav co bude o X generací dále. Když to vidím dnes, jak to vypadá a jak je stát schopen prodat i nos mezi očima, tak si stejně myslím, že až příjde do čech někdo, kdo bude mít, tak bude Hrboun ta tam a budou tady všici mávat lejstrama jak blázni a bude jim to tak akorát na vytření zadků. Kdysi se taky říkalo, takhle NENE. Takhle to nedopadne a kolik vozidel dopadlo jak a dopadlo.

Ano mašinka jež je celá, stojí poslušně ve stáji, té nic nehrozí. No ano. Kdo nic nedělá nic nepokazí. V tom případě mám dojem, že se jednou za rok příjdem mrknout do rotundy v Chomutově, protože, tam mašinky dieselové odpočívají v klidu, nikdy jezdit nebudou, ale budou na oko krásné. Je to přece mašinka ve stáji a té nic nechybí. No taky zajímavej názor. A jen se zeptám. Do kdy takhle je záměr od NTM odstavit do stájí zbytek mašinek? Já jen, že to bude docela perla, až se mnozí dozví, že DHV má míti mašinky pojízdé a NTM hezky zaparkované "doma". Na očích. Já abych si je stačil nafotit, než nabouraj, někdo je rozkrade, teplem se unaví, popř. se bude mávat článkem o předání a jak je to memento minulosti, se kterým se nesmí ani hnout. Díky

P.s. Je to jiný Hank, či zapoměl dopsat
Zdraví Hank. Já jen pro pořádek. Aby se tady nějak nemydlili niky.
Colonel32
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 138
Registrován: 10-2007
Odesláno Úterý, 26. dubna 2011 - 21:37:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Lokomotiva 375.007 je hmotným dokladem doby jejího konce provozu čí poslední opravy. Proč tento stav znehodnocovat?"

Hehe, dobrá logika. Každá lokomotiva je přece hmotným dokladem od její poslední opravy... A když se opraví znova, tak se jen změní událost, ke které se to váže. Jinak, na vašich fotkách jsou ještě červené smaltované tabulky, ale když jsem ji fotil před pár týdny, už měla černo-mosazné - pokud by se důsledně trvalo na vzhledu z konce provozu, tak proč se na ní neustále něco doplňuje? (třeba nový výrobní štítek, ten se dělal krátce po přesunutí do muzea...)
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1389
Registrován: 4-2009

Odesláno Úterý, 26. dubna 2011 - 21:44:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

čumil: Což takhle postavit repliku Hrbouna? Když bude možné tohle.
"Staříka" z NTM bych radši nechal spát.
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
Šoupátková komora
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.245.119.223
Odesláno Úterý, 26. dubna 2011 - 21:52:17    Odkaz na tento příspěvek  

Však v Anglii postavily uplně novou mašinku "Tornado"..Taková nová 475/498 by vypadala zajímavě :-) Určitě by měla aji o něco málo větší výkon..za použití lepších materiálů apod..každopádně by to bylo zajímavé..
Colonel32
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 139
Registrován: 10-2007
Odesláno Úterý, 26. dubna 2011 - 21:57:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No tak pokud už by se měla stavět replika něčeho, tak by snad bylo lepší začít nohatou, kterou nemáme žádnou, ne?

(Ježiš to zas bude flamewar. Vždycky když se vytáhne na světlo nohatá, je z toho flamewar. I když... tady je vlastně flamewar vždycky a ze všeho.)
čumil
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.216.47
Odesláno Úterý, 26. dubna 2011 - 22:11:35    Odkaz na tento příspěvek  

No Titanic je game over a Nohatá, to by byl nářez. Ale což Hrboun existuje

Víš, mě nejde o to, ho míti 100% provozního. To vůbec ne. Trápí mě jiný věci. Ale zajímaj mě názory "fajnšmekrů", lidí od fochu. Zatím tu jen čtu jen samé, předci by si nepřáli, NTM nebude provozovat, protože předávácí protokol, Hrboun je jedinej, Není zájem, máme šlechty, ty se huntovat daj, Mikádo taky - bratr jich má dost, kola jsou ve stáji. A korunu tomu dodali tím, že začali řešit, že lokomotíva nabourá. No čekal jsem trochu jinej přístup. Zatím mě ani jeden argument nepřesvědčil o tom, proč do toho nejít. Jen z jedné fotky p.Kuřila jsem poznal z dokumentu, že lokomotiva byla předaná částečně nekopletní. Nikdo to tu ale nenapsal. Usoudil jsem sám. Jinak samé kdyby a že takhle ne. Taky jsem čekal argument, až se rozštípe ten vídeňskej, vyjedem jako machři my. A na to přesně čekáme. To by byl argument jak vrata. No zatím je mě z toho divno. Všichni ostatní taktně mlčí a nikdo nenapíše, hele to by bylo něco. To by byl švunk. Akorát se tu rozebírá 365.0, která je samozřejmě asi z 90% - usuzuju já - passé. No jasný. Lepší posuzovat to, co je ve stavu jak pumlíč, než to, co stojí vod přivezení ve stáji a bylo by s tím, dle mě, méně práce.

To mě tak připomíná. Dojít za třeba Radkem Šauerem a sdělit mu. Hele Radku. Byl by Brejlovec. Stojí tamhle v rotundě. Je celkem kopmletní má odježdíno a je celou dobu pod střechou (s malým s. Neplést si). Ale toho nene. Protože támhle ve Třebový stojí jinačí, je to vrak, ale to nic. To dáme do kupy za levnější peníz, protože na tom se nic nezkazí. Mám takovej dojem, že by Radka a nejen jeho odvezli do Bohnic, co by tohle vyslech.

Znovu se ptám. Co by stálo zprovoznění Hrbouna narozdíl od Mikáda. ekonomicky. Finančně. Jak velkej rozdíl by v tom byl. Pominuli různé argumenty viz výše. Děkuju.
Šoupátková komora
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.245.119.223
Odesláno Úterý, 26. dubna 2011 - 22:17:09    Odkaz na tento příspěvek  

čumil-Tak Hrbou defakto naposledy jel někdy kolem 45 roku a pak jen stál..tudíš tam bude komplet kotel v háji..dále bych řekl pojezd..parní stroj..tender vyvařit pod..no byla by to velká suma...Takové Mikádo tuším dojezdilo kolem roku 2000 a GO měli někdy kolem 70-80 roku..tutíš je na tom pojezd/kotel bych řekl znatelně líp a hlavně sice stálo v Lužné ale občas se s ním hýbalo a muselo se promazávat apod..Mikádo jednoznačně vyhrává..a podle mě je uplná blbost něco tahat z NTM zpět na koleje..
čumil
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.216.47
Odesláno Úterý, 26. dubna 2011 - 22:33:39    Odkaz na tento příspěvek  

ŠK děkuji mnohokrát. Vida. Konečně argument ku zdaru. Jen se zeptám, proč teda komárek ze stáje NTM? Co bylo cílem?
Kuřil_p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 892
Registrován: 9-2009
Odesláno Úterý, 26. dubna 2011 - 22:42:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čumil: Já proti Vám nic nemám. Chápu vaše stanoviska. I já bych chtěl zažít tuto lokomotivu provozní.
Jako oponenta by mě tu měl nahradit někdo povolanější. Nemám nic společného s muzejní činností. Svůj názor jsem již napsal.
Orient expres, tehdy bez parní lokomotivy:
Kuřil_p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 894
Registrován: 9-2009
Odesláno Úterý, 26. dubna 2011 - 23:01:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

čumil: Tak moment. Teď jste mě tedy dost naštval. Jste tedy obyčejný provokatér! To jsem těmi příspěvky o stavu této lokomotivy (kvůli tomu datumu poslední opravy v roce 1945 jsem sem dával ty originály dokumentů), celou dobu naznačoval, že je to dnes již snad nereálné zprovoznit takový stroj. Můžete mi laskavě sdělit Vaše jméno. Měl jsem Vás právě za fachmana, takže jsem se nabavil o technických detailech. Měl jsem za to, že to nemá cenu rozebírat, že je Vám to snad jasné.
Pavel Kuřil, Sokolov.
čumil
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.216.47
Odesláno Úterý, 26. dubna 2011 - 23:02:15    Odkaz na tento příspěvek  

Počkejte. Já se ptal na to, jaké jsou argumenty v rámci zprovoznění. Asi jsme si nerozuměli. Nejsem žádný provokatér. A ani to na sobě nepociťuji. ŠK psal o r. 1945. A pokud zde uvadí argument, že Mikádo bylo v provozu a je tedy jednodušší a hlavně levnější zprvoznit právě tuto lokomotivu. No budiž. Rozhodně je to argument, který ctím, protože je v tom zohledněno technické a ekonomické hledisko. A pokud se nepletu, stále se tu omílala duplicitnost, popř. další "liché" argumenty. Včetně toho, že hrbouna ne, protože k němu není důstojná souprava. Nikdo tu nenapsal to, co ŠK.

Já Vás ctím, jako odborníka, ovšem s jistými věcmi mě zamrazilo v zádech. A to, že bych trvdil, že nedokážeme opravit něco, co bylo naposled provozní v r.1945... Ne ba naopak - myslím si že jsme. Ale máme-li se rozhodnout mezi dvěma lokomotivami Mikádo versus Hrboun, tak díky ŠK, je mě nadmíru jasné, proč právě Mikádo. A nevyčetl jsem vůbec nic z toho, že by to obhajoval tím, že sousedi maj dva a kola jsou ve stáji u nás a ve výkladní skříni máme válce.
Janek_lemoch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1460
Registrován: 11-2007
Odesláno Úterý, 26. dubna 2011 - 23:12:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vím, že to patří na jiný vlákno, ale když už se tu mluví o luženských BixPostech, tak za vlast padl i ten druhý? Já měl za to, že je v Lounech.
Kuřil_p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 895
Registrován: 9-2009
Odesláno Úterý, 26. dubna 2011 - 23:23:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

čumil: Dobrá. Zkrátka mám vztah ke strojům. Obdivuji Vaší důvěru v opravárenské činnosti v dnešní době. (I mimo technické památky např. Karlův most - dnes narazíte už jenom na odborníky - skvělá doba).

(Příspěvek byl editován uživatelem Kuřil P..)
Colonel32
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 140
Registrován: 10-2007
Odesláno Úterý, 26. dubna 2011 - 23:26:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jsem si skoro jistý, že jeden BixPost jsem loni v létě viděl v Chomutově. Ale číslo (pro zjištění jeho lužnosti) jsem si nepoznamenal.
375.007
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.143.169.138
Odesláno Úterý, 26. dubna 2011 - 23:37:50    Odkaz na tento příspěvek  

čumil. Umíte vystěhovat Hrbouna z haly NTM?
čumil
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.216.47
Odesláno Úterý, 26. dubna 2011 - 23:50:33    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Kuřil. Díky. A navíc. Komárek přece také léta stál a jezdí. No právě proto je mě líto Velenic. Myslím, že toto nemělo moc ve světě obdoby. A jen další dotaz. Kolik je v ČR kotelních komisařů a pokud možno, který je ten nejmladší? Díky

375 007. No nějak se tam dostal. Je fakt, že to již bylo před X desítkami lety zpátky, ale věřím tomu, že by se ven zas dostal. Vy ne?
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2659
Registrován: 4-2003
Odesláno Středa, 27. dubna 2011 - 06:03:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kuřil p: Ne že bych byl zrovna pro zprovoznění hrbouna (jen ať tam v hale stojí další léta, nebo ať je spíš časem přesunut na Masarykovo nádraží, provozních parních lokomotiv je víc než dost), tak co vlastně brání jeho zprovoznění? Obecně vzato nic. Stačí mít jen dostatečně tučné konto. Nic víc.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1958
Registrován: 2-2009
Odesláno Středa, 27. dubna 2011 - 06:30:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Krásné ale hypotetické a teoretické.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1959
Registrován: 2-2009
Odesláno Středa, 27. dubna 2011 - 06:33:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čumil - z příspěvku ve vlákně 751 začínam mít neblahý pocit, že není vše jak tvrdíš. Mohl by ses mi odanonimizovat na mail ?
Polabský
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 87
Registrován: 10-2010
Odesláno Středa, 27. dubna 2011 - 08:55:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

375.007 : čumil:
To by byl ten nejmenší problém. Slovy klasika: "" !!
Kuřil_p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 896
Registrován: 9-2009
Odesláno Středa, 27. dubna 2011 - 09:00:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

NÁRODNÍ technické muzeum v roce 1954:
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2731
Registrován: 9-2007

Odesláno Středa, 27. dubna 2011 - 09:05:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je zas onanie. Mohu to odklonit pavědeckým dotazem, co by odborníci doporučili za velkou mašinu do haly NTM místo 375.007? Něco tuctového, protože to kaštanům stačí? Nebo tam pro statisíce návštěvníků stačí cedule: "Mašiny byly i velký, ale šotouši nesouhlasí s jejich vězněním, tak uvidíte hovno!"
ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
375.007
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.143.169.138
Odesláno Středa, 27. dubna 2011 - 09:07:37    Odkaz na tento příspěvek  

Polabský Umíte si představit kdo bude zvedat ty letadla a stěhovat auta. Já teda ne.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1960
Registrován: 2-2009
Odesláno Středa, 27. dubna 2011 - 09:11:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bram - řekl už Ti někdo, že jsi vemeno ? Pokud ne, tak Ti to říkám já. A pokud bys měl touhu to vyslechnou in natura není problém. Rád se toho ujmu.

Petr Barchánek - a Ty jo ? A pozapoměls na krásnou hromadu dvou úzkorozchodek v Německu. Dvě jednou ranou je slušný výsledek, ne ?

Alf - a ta mašina taky nemá k sobě fíru - kolik lidí u nás umí se sdruženým čtyřválcem?

Apropo - docela by mě zajímalo kolik je zde přítomno parních fírů / s papírem/

Čumil - ano Pavel Mikádo chtěl, ale pozdě a navíc se to nějak vymklo. Měl ho chtít když stálo ještě v Č.TŘ., jenže to byl ještě kluk a proto bez šancí.
Komárek byla podle mě neuváženost. Navíc chtít porovnávat kamna na dvou nápravách s Hrbounem - čtyřválcovým obrem je maximálně zcestné ,pokud se týká rozsahu opravy,náročnosti technické a finanční.
Zvídavý_člověk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 104
Registrován: 1-2011
Odesláno Středa, 27. dubna 2011 - 09:19:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hrbounovi je nejlíp tak, jak je. V budoucí expozici železničního muzea by se ale asi vyjímal líp, než na "parkovišti u letiště" v hale NTM, ale to nemá cenu řešit teď a zvlášť tady.
Jinak je pro zdejší dikuse možná dobré vědět, že z hlediska zákona 122/2000Sb. o ochraně sbírek muzejní povahy, jeho prováděcí vyhlášky 275/2000 a Centrální evidence sbírek u nás existují toliko čtyři (s přimhouřením oka) sbírky železniční techniky - sbírka drezín v Lysé nad Labem, sbírka zapezpečovací techniky v Hradci Králové, železniční sbírka NTM a pár exponátů TMB.
Ostatní "sbírky" železničních "muzeí" pod tento zákon nespadají - se všemi nevýhodami i pochybnými výhodami. (Teď neřeším jednotlivé kusy prohlášené kulturními památkami).
http://ces.mkcr.cz/cz/psb.php?idpsb=819
Kuřil_p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 897
Registrován: 9-2009
Odesláno Středa, 27. dubna 2011 - 09:38:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na jednom dokumentu, který je odezvou na dokument ze dne 14. 10. 1939 (Umístění žel. vozidel v budově technického muzea) se počítalo s těmito vozidly:
322.302 z roku 1869
252.008 z roku 1881
M 120.3
M 132.0
365.0 s tendrem 621.008
U kolejových autobusů těchto uvedených řad zřejmě nemohlo bý určeno konkrétní vozidlo, neboť se tato vozidla v té době rušila a měla se přestavovat na vozidla přípojná. Neuvedení konkrétní lokomotivy řady 365.0 je zcela pochopitelné.

(Příspěvek byl editován uživatelem Kuřil P..)
363eso
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2354
Registrován: 2-2009

Odesláno Středa, 27. dubna 2011 - 09:42:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Video lokomotivy 423.041 pod Beskydy:
http://www.youtube.com/watch?v=7SJwiTM-Mwg
ICQ - 473947128
http://www.flickr.com/photos/okdbrejle/
http://www.spz.estranky.cz/
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2732
Registrován: 9-2007

Odesláno Středa, 27. dubna 2011 - 09:43:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kuřil_p: Tak to by skutečně bylo asi kaštanům jedno, zda 375 nebo 365. Mně se v každém případě líbí, že návštěvník NTM mezi jinými dopravními prostředky vidí i velkou prastarou pární mašinu. Jenže, kdyby tam byla 365, tak tu šotouši vedou řeč, že je škoda, že jednou za měsíc nejede venku s vlakem. Prostě kulturní a vzdělávavací poslání vůči běžné veřejnosti (třeba školní exkurze, aby měly o věc zájem i další generace) je nad jejich duševní možnosti
ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
ČmoudČmoudik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1126
Registrován: 7-2005

Odesláno Středa, 27. dubna 2011 - 09:51:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Žmz: To je velmi jednoduchý Tomáši, přeci 477.060, ta už stejně díky prostřednímu válci nikdy jezdit nebude...
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2733
Registrován: 9-2007

Odesláno Středa, 27. dubna 2011 - 10:02:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ČmoudČmoudik: Ale notak. To musí přece být přeci něco "stoleté" s nějakými konstruktérskými risy monarchie/první republika. Snad bys nechtěl takovou věc řešit papouchem
ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
Kuřil_p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 898
Registrován: 9-2009
Odesláno Středa, 27. dubna 2011 - 10:12:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ŽMZ: Ano. Je to tak.
Tehdy navrhovaná lokomotiva řady 365.0 měla reprezentovat výrobek tehdejšího Československa. Lokomotivy této řady měly tehdy před sebou ještě mnoho práce, takže byla vybrána jiná reprezentantka výroby na našem území.
Kuřil_p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 899
Registrován: 9-2009
Odesláno Středa, 27. dubna 2011 - 11:02:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Beze slov:

Bývalý exponát Technického muzea v Brně.
Zvítězí komerce nad vším?
Deka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1508
Registrován: 11-2004

Odesláno Středa, 27. dubna 2011 - 11:29:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kuřil: Zajímavý dokument. Pro zajímavost, účtovaly si něco dílny za "zvystavovatelnění" té mašiny?
...a ještě měl tu drzost říct mi ty py*o ty semnou nikam nepojedeš. Co to máte za řidiče??? ----
Kuřil_p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 900
Registrován: 9-2009
Odesláno Středa, 27. dubna 2011 - 12:14:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Deka:
Kuřil_p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 901
Registrován: 9-2009
Odesláno Středa, 27. dubna 2011 - 12:24:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Deka:


Takže tou uvažovanou lokomotivou řady 365.0 měla být dle dokumentu patrně první vyrobená lokomotiva této řady resp. 365.001.
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2661
Registrován: 4-2003
Odesláno Středa, 27. dubna 2011 - 12:37:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mad noodle2: Já vím, že ty trpíš syndromem šotouše, který jako náctiletý se měl možnost občas povozit s parní lokomotivou a nedej bože si dokonce sáhnout i na regulátor. A nemůže přitom zkousnout, že by někdo mohl třeba někdo mladší o párách něco málo vědět. To je ale neslýchané, co? Takže přestaň tu vést silácké řeči a zbytečně mne urážet. Opravdu to vypovídá pouze a jen o tobě a to v nikterak dobrém světle. Umíš vlastně něco krom siláckých řečí???
pendrek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.151.72.26
Odesláno Středa, 27. dubna 2011 - 12:39:40    Odkaz na tento příspěvek  

dobrý den! měl bych dotaz ohledně nově zprovozněné Mazutky 555.3008 na Slovensku-jak se postupuje nyní při jejím roztápění? Mazut je přece takový blemt, který za pokojové teploty skoro ani neteče, takže se musí předehřívat. od toho jsou taky v tendru Mazutky topné hady. Kromě toho se mazut v hořácích rozprašuje také parou.
dříve to bylo snadné-jednak se mašina nechala vychladnout až když došlo na vymývání nebo opravu, dneska jede tak třikrát ročně.
navíc tehdy byl parní provoz, to znamená že mazut mohla ohřát pára z jiné mašiny. dnes tomu tak není.
Jak tedy uvedou mazutku do chodu?
Díky!
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.94.242
Odesláno Středa, 27. dubna 2011 - 12:43:43    Odkaz na tento příspěvek  

Prý nebudou jezdit na mazut, ale na topný olej, který je tekutější.
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1392
Registrován: 4-2009

Odesláno Středa, 27. dubna 2011 - 12:50:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Opravdu to vypovídá pouze a jen o tobě a to v nikterak dobrém světle.
Ani byste kolego Brame neřekl, že to vidím úplně stejně.
Bohužel, se takto musím dívat na Vás. Zkuste se tedy nadále zdržet osobních výpadů vůči okolí.
Děkuji.
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
pendrek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.151.72.26
Odesláno Středa, 27. dubna 2011 - 12:56:14    Odkaz na tento příspěvek  

Cogwheel: Díky moc! Ale i tak zůstává otázka, jak se uvede do chodu rozprašování paliva v hořácích? není předělané třeba na stlačený vzduch?
Mimochodem-kolik že má Mazutka hořáků? Dva?
Díky!
Peto_555
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5
Registrován: 8-2010
Odesláno Středa, 27. dubna 2011 - 12:57:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pendrek : Zatiaľ nevieme ako to pojde. Prvé zakúrenie bolo na drevo a uhlie. Ako palivo bude použitý vykurovací olej, ktorý je tekutejší a je ho možné rozprašovať aj stlačeným vzduchom. Skúšali sme to mimo kotla a fungovalo to.
pendrek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.151.72.26
Odesláno Středa, 27. dubna 2011 - 13:15:07    Odkaz na tento příspěvek  

Peto_555: Díky moc! Vy jste Mazutku zkoušeli na uhlí? Já myslel, že Mazutky rošt nemají-ony ho mají?
ještě mě napadá-co bezpečnost? Mazutky byly "proslulé" tím, že často vyletěly do luftu. Jeden názor je, že za to mohly strojní čety, další, že rekonstrukce v Kovelu byly odfláklé či že dokonce byla chyba v samotném kotli-že nebyl stavěný pro tak výhřevné palivo.
každopádně gratuluji ke zprovoznění do jisté míry unikátní mašiny a přeju mnoho ujetých kiláků bez nepříjemností!
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1962
Registrován: 2-2009
Odesláno Středa, 27. dubna 2011 - 13:26:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bram - Ne Netrpím, pracuji obklopen mladými a pracuje se mi s nimi dobře a bez problémů.Jenže Ti mají v hlavě mozek. A tudíž mi nevadí, že vědí víc než já, o čemkoli. Jenže Ty konkrétně o párách víš ...... a jen blbě žvaníš. A to je ten problém.
Umím.Dost.Pokud bys měl zájem nejsem proti.



Pendrek - Hořáky jsou dva - malý a velký - Malý pro udržování loko na tlaku, Lv jízdy a nízké výkony, velký pro jízdu plným výkonem.
Mazut se rozprašuje parou, vzduch se neosvědčil. Mazut je nutno předehřát v tendru na cca 90st. Celsia. POkud je lokomotiva studená, používá se pára z vnějšího zdroje - kotelna, Pegas,jiná lokomotiva.
Většinou se kotel naplnil do poloviny vodou a pak se do kotle přes plnící ventil - hlavu nebo přes parní topení napouštěla pára.Až do vyrovnání tlaků. Pak už si lokomotiva byla schopna foukat sama.
Původně se zatápělo podle předpisu Čs. plavby dunajské, POZDĚJI SE POSTUP ZJEDNODUŠIL.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1963
Registrován: 2-2009
Odesláno Středa, 27. dubna 2011 - 13:37:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pendrek- Exploze mazutek je na celou knihu. Co člověk to názor.Ale budeme li posuzovat jen sm,ěrodatné údaje, technicky a protokolárně doložené pak to opravdu ve všech třech případech- 3277,3280,3231 bylo fatální selhání obsluhy - nedostatek vody v kotli. Co k tomu vedlo je známo, jen u 3231 je to trochu zamotané.
Ale vybuchovaly i loko na uhlí , v Německu, v Americe, Anglii a jinde. Tedy i ve státech, kde nemožno podezírat bolševika nebo nízkou technickou kulturu.
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2662
Registrován: 4-2003
Odesláno Středa, 27. dubna 2011 - 14:16:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mad noodle2:

Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.81.153
Odesláno Středa, 27. dubna 2011 - 14:46:34    Odkaz na tento příspěvek  

K oslavám 950 let města Chebu: Co je to zas vyvěšenýho na zelpage.cz, že z KV má jet 475.196, tam má snad jet 475.179, ne? Jinak, ví někdo které lokomoivy mají přijet z Německa? Předem díky za dopověď.
Johny11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1440
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 27. dubna 2011 - 15:05:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro zajímavost, účtovaly si něco dílny za "zvystavovatelnění" té mašiny?

Byl o tom článek předloňském Světě železnice (3/2009 Předání lokomotivy 375.007 s tendrem 821.039 pro NTM) včetně vyčíslení nákladů a způsou přepravy. Snad ho má někdo po ruce.
Kuřil_p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 902
Registrován: 9-2009
Odesláno Středa, 27. dubna 2011 - 15:07:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Beze slov:
Peto_555
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6
Registrován: 8-2010
Odesláno Středa, 27. dubna 2011 - 15:18:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

rošt bol dorobený kvôli skúšobnému zakúreniu bez šamotovej výmurovky. teraz je v peci uložených cca 600 kusov tehál chystása v najbližšej dobe zakúrenie na olej. čo sa týka výbuchov mazutiek určitú úlohu tam zohrala aj nedostatočná údržba v depách.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1965
Registrován: 2-2009
Odesláno Středa, 27. dubna 2011 - 16:15:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

peto 555 - to ano, 3277 měla spodní otvor vodoznaku z 90 % ucpán vodním kamenem. Použít zkoušecí kohouty četu nenapadlo... A to byla asi týden po C3.

3231 - Byla zatopena bez vody -vyhřátá část stropu vyměněna, trhlina se zřejmě šířila ze svaru záplaty.
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2663
Registrován: 4-2003
Odesláno Středa, 27. dubna 2011 - 16:35:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kuřil p: Hezký obrázek.

Němec z ova: Koukej se na mne, jak cheš. Není to můj problém. Ale vzpomeň si, až ti někdo bude omezovat svobodu slova. Protože jediný "správný" názor je ten, co zastává Mad noodle2. Ten můj musí být coby nežádoucí utlučen a já s ním. Jen mi to připomíná dobu nedávno minulou. Pánbůh zaplať, že je pryč. Jen lidé zůstali.....
majales
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.100.5.154
Odesláno Středa, 27. dubna 2011 - 18:34:57    Odkaz na tento příspěvek  

Když tady proběhla diskuze o Mikádu tak tady je jedno staré video z roku 1995 http://www.youtube.com/watch?v=HA3G0N5Uibo
s Albatrosem Lízou Štokrem, aspoň nám zůstanou památky díky šotoušům...
Hezký den
Alex_74
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 285
Registrován: 5-2009
Odesláno Středa, 27. dubna 2011 - 18:35:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

vč:z KV 475.179, Gera 41 1141, Neumarkt Wirsberg 52 8079, Zwickau 01 509 tendrem v před (úvrať v Marktredwitz) tedy pokud stihnou opravit pojezd.
čtenář
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.112.12.175
Odesláno Středa, 27. dubna 2011 - 19:11:34    Odkaz na tento příspěvek  

Čmoudík: Proč by 477.060 neměla vyjet? Vždyť do NTM to byla právě ona, která dotáhla 464.202 z Ol do Nymburka.
ČmoudČmoudik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1136
Registrován: 7-2005

Odesláno Středa, 27. dubna 2011 - 19:17:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

čtenář: protože prostřední válec je jaksi pochroumaný....
čtenář
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.112.12.175
Odesláno Středa, 27. dubna 2011 - 19:52:17    Odkaz na tento příspěvek  

Co to znamená?
262
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.30.60
Odesláno Středa, 27. dubna 2011 - 20:16:38    Odkaz na tento příspěvek  

Dobré by možná bylo optati se od které doby je ten válec ochuravěný...
A také zda se letos v tom Děčíně bude konat stejná sláva s opičárnama a oplocením jako tomu bylo v Olomouci loni.potom by měl člověk aspoň ušetřenou cestu tam jet.Ploty jsou vidět i jinde a navoněný frajírky vidět také nemusím.