K-report
 

Archiv diskuse Parní lokomotivy do 21. 04. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » Parní lokomotivy » Archiv diskuse Parní lokomotivy do 21. 04. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
co víc dodat
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.94.62
Odesláno Pondělí, 18. dubna 2011 - 20:38:59    Odkaz na tento příspěvek  

Momentální dění okolo historických vozidel ČD je nechutné. Jen pro informaci příznivcům parních lokomotiv: Vykutálená partička od „modrého Mercedesa“ si za plné podpory „kamarádíčků z Lužné“ našla náhradu za svůj dosluhující stroj. A tak se prostě stane, že Morava přijde o svou poslední provozovanou rychlíkovou parní lokomotivu. Lidé, kteří o tento stroj doposud vzorně pečovali mají prostě smůlu…..
Libeňáci a ostatní zainteresovaní: jednáte jako prasata. FUJ!
ČmoudČmoudik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1106
Registrován: 7-2005

Odesláno Pondělí, 18. dubna 2011 - 21:18:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

co víc dodat: zdravím do Veselí nad tou řekou, co někdy je i výše... zanech paniky staříku a radši přemýšlej, jak dále využít ten parní řídící vůz na Slovači,... :-) .) .)...... ach ty lidská prostoto....
Pepek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 530
Registrován: 11-2008

Odesláno Pondělí, 18. dubna 2011 - 21:44:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a co budou mit misto albika?To do konce roku co jezdil albik bude jezdit 475.Myšleno vše kolem křivoklatu advent řezani atd?Nebo se tam projedou i jine mašiny?
Moje icq 344 896 728
co víc dodat
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.94.62
Odesláno Pondělí, 18. dubna 2011 - 21:51:24    Odkaz na tento příspěvek  

Čmoud: Zdravíš pěkně, jen o 90km mimo. Veseláky do toho netahej.
ČmoudČmoudik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1107
Registrován: 7-2005

Odesláno Pondělí, 18. dubna 2011 - 21:52:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pepek: Ale prdlajs... Albík bude jezdit všechny zbývající Křivokláty do konce roku... Nejede teď jen velikonoční......
Pepek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 531
Registrován: 11-2008

Odesláno Pondělí, 18. dubna 2011 - 21:55:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čmoud:Ja myslel že propadne kotel a bude utrum.I když by to nebilo marne kdybi sem tam jela jina para.Albik je na tom dost proflaklej..(nic ve zlem)
Moje icq 344 896 728
ČmoudČmoudik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1108
Registrován: 7-2005

Odesláno Pondělí, 18. dubna 2011 - 21:59:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

co víc dodat: moc dobře víš, že kecáš a jen tu chceš něco vyprovokovat z pocitu ukřivděnosti...sám víš, že tu meleš nesmysly a jen se dobře při tom bavíš.....no jo no kozumplíci... :-))))
ČmoudČmoudik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1109
Registrován: 7-2005

Odesláno Pondělí, 18. dubna 2011 - 22:01:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pepek. Jooo, v prosinci naposled...pak už neeee..proto si Podmokeláci teď hezky ošahají a příští rok je to jejich ježděníčko.. .)))
Pepek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 532
Registrován: 11-2008

Odesláno Pondělí, 18. dubna 2011 - 22:03:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ČmoudČmoudik:děkuji za info...
Moje icq 344 896 728
co víc dodat
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.94.62
Odesláno Pondělí, 18. dubna 2011 - 22:26:42    Odkaz na tento příspěvek  

Čmoud: Ano, máš pravdu. Chci tady vyprovokovat všechny ostatní, aby si už uvědomili a patřičně ohodnotili, jaké klikoleštičské praktiky na úkor ostatních slušných párařů provádíte. "Dojezdila nám naše mašinka. Hmm, tak si jednoduše vytáhnem provozní od jinud. Kamarádíček pan přednosta R. to zařídí. A ti, co jí dali do povozu a starali se dlouhá léta mají prostě smůlu. Hlavně že my PRAŽÁČCI jezdíme"
Spolek z Veselí alespoň postupně pracuje na zprovoznění mašiny, kterou mají v péči. Ale ty stejně nevíš kdo a proč jsou Kozumplíci.
Šoupátková komora
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.245.119.223
Odesláno Pondělí, 18. dubna 2011 - 22:28:55    Odkaz na tento příspěvek  

co víc dodat- Tím jste myslel 475.101?..
Nemá důvod nikam jít..v Praze je 475.179 a to stačí..
Za další dávám za pravdu,že v okolí Prahy se jezdí mnohonásobně více..a je tam znatelně více peněz..ale proč? Protože si to hold někdo asi nejspíš umí dobře zařídit..
Jinak k té Lužné..já fandím panu Rachotovi v tom,že chce nechat opravit "Mikádo" 387.043..správný počin..
A jinak k Lužné..přijde mě to trochu směšné na tak malém place mít tolik mašinek :-)))Nic ve zlém jen osobní názor.. Chtělo by to nějaké větší muzeum..kdysi byl projekt Muzea na Masaryčce a nebo v Olomouci..prostě aby bylo dejme tomu přístupné všem ze všech koutů republiky a mašinky tam měli dostatečně velké zázemí se vším všudy..A celkově všechno je jen o lidech..každý má vždycky plnou hubů keců ale,že by něco udělal to néé...pardon ale například je to zbírka na 464.202..každý remcá že ta a ta lokomotiva dojezdila..ale aby dal nějakou tu kačku to néé..
co víc dodat
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.94.62
Odesláno Pondělí, 18. dubna 2011 - 22:42:08    Odkaz na tento příspěvek  

Š.K.:
Poslední provozovaná rychlíková parní lokomotiva na Moravě asi nebude 314.403
šimek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 271
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 18. dubna 2011 - 22:48:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"v okolí Prahy se jezdí mnohonásobně více..a je tam znatelně více peněz..ale proč? Protože si to hold někdo asi nejspíš umí dobře zařídit..."

A není to náhodou totéž jako leccos jiného v Praze? Je tady x divadel, x kin, x hospod, x muzeí ... a všechno se jakž takž uživí. Prostě v městě s více než milionem obyvatel je vždycky o dost větší pravděpodobnost, že se pro nějakou akci najde dostatek zájemců o ni, a tedy se vrátí náklady (či aspoň minimalizuje ztráta), ne? (Ale možná si to myslím jenom proto, že pocházím z Prahy a jsem necita, který pokládá oprávněné požadavky za regionální ukřivděnost a internet za ideální prostor pro vybíjení se zamindrákovaných anonymů...)
Šoupátková komora
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.245.119.223
Odesláno Pondělí, 18. dubna 2011 - 22:55:34    Odkaz na tento příspěvek  

šimek-To je taky fakt..máte Pravdu )..
A osobně proti Praze nic nemám..mám tam spoustu přátel a kamarádů..jezdím tam velice rád ))..
ČmoudČmoudik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1110
Registrován: 7-2005

Odesláno Úterý, 19. dubna 2011 - 04:41:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

co víc dodat: meleš nesmysly a sám to moc dobře víš... jen provokuješ a projevuješ se tu svým maloměšťáctvím.. No nic, to je poslední co ti zde píšu. Jsi horší, jak ta naše vláda...taky jen a jen lžou...
Když už máš takovou starost, s čím budeme jezdit, až albík skončí, tak ti mohu napsat jen jedno jediné, že to opět bude albík a nic jiného...
A to, že tu je u nás v Libni 475.179, tak to jen pro to, že tu má až do konce června práci a jestli jsi si nevšiml, tak s ní jezdí pořád její lidé. A navíc teď pojede i místo albíka na Křivokláty. No vidíš a přitom albík je provozní až do března 2012. V červenci po SPP se vrací domů do Č. Lípy..takže tu zase můžeš dál kydat ten svůj hnůj a mlet kokotiny...To jsou věci viď chytráčku z moravy..Ach jooo, už můj dědeček říkal, že za choceňským tunelem (tehdá ještě tunelem) začíná asie... ::-))) A přitom s Prahou neměl nic společného, tak jako nemám já... Neboj ten připrcávající dvouválec 475.101 u vás v asii teda pardon moravě zůstane i nadále...
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 268
Registrován: 2-2009
Odesláno Úterý, 19. dubna 2011 - 08:30:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ČmoudČmoudík: mám za to,že byste měl volit opatrnější slova ohledně Moravy.Nechápu kde berete tu drzost nazývat tyto oblasti Asií,ono o tom kde ta Asie v ČR opravdu je,by se dalo polemizovat.Měl byste si trochu uvědomit,že ono oslavované ČR má nějakou historii,a odněkud vyšlo.
Proč je tato oblast dodnes tou vaší slavnou Prahou opomíjena?Nebo máte pocit,že zde opravdu žijí moravstí asiaté?
šimek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 272
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 19. dubna 2011 - 09:10:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ŠK: Dovětek rozhodně nebyl namířen proti Vám!
ČmoudČmoudik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1111
Registrován: 7-2005

Odesláno Úterý, 19. dubna 2011 - 09:12:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlada749: Doporučuji si to přečíst ještě jednou, to jsem neříkal a neříkám já, ale můj nebožtík děda...chapáto...Já se spletl a omluvil v zápětí za to... :-)))))) Především nevím, proč by mělo býti něco někým opomíjeno, když by mělo nejvíce záležet na samotných lidech, co tam žijí, aby se něco dělo... Co by měla pořád Praha na někoho nebo něco myslet, ta má svých starostí dost sama se sebou...
Noo a Velkomoravskou říši a samotnou Velkou Moravu bych radši moc nerozebíral, protože to moc slavně nedopadlo... :-))) To když Svatoplukovi potomci moc nepochopili tatínkovo blbnutí s proutkama...Zde se není opravdu čím chlubit..

(Příspěvek byl editován uživatelem ČmoudČmoudik.)
262
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.162.157.25
Odesláno Úterý, 19. dubna 2011 - 09:19:40    Odkaz na tento příspěvek  

Se tu zasejc hádáte jako malí klusí.O Matyldu bude v Lužný jistě dobře postaráno.Může se tam holka proběhnout každý víkend na kolešovku,což je pro ni tak akurátní výkon...
Pepa82
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 280
Registrován: 6-2008
Odesláno Úterý, 19. dubna 2011 - 09:22:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

čmoudčmoudik:-o několik příspěvků výše jste jmenoval parní lokomotivy které jsou na moravě kromně vámi jmenovaných a neprovozní464.202 jste na jednu zapomněl byť je neschopna provozu a nejspíš to tak zůstane je to 310.001 zajímalo by mně jestli se někdo někdy snažil o její zprovoznění? Vždyť je to jeden z nejstarších dochovaných strojů své řady na ůzemí ČR
ČmoudČmoudik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1112
Registrován: 7-2005

Odesláno Úterý, 19. dubna 2011 - 09:28:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pepa82: Já psal pouze provozní mašiny... Samozřejmě vím o 310.001, také i o 310.0102 ale ty jsou na pomníku a nejspíš tam i nadále zůstanou. Lokomotiv stejné řady je provozních docela dost, proto se i dělá jen do vystavovatelného stavu lok 310.076 v Lužné a ne do provozního.
Ropnroll
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 567
Registrován: 10-2008
Odesláno Úterý, 19. dubna 2011 - 10:05:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čmoudík:Já netušil,že 751.007 má statut Národní kulturní památky,kdy jí byl udělen a kdo byl iniciátorem navržení na NKP,nevíš ??Děkuji.
ČmoudČmoudik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1113
Registrován: 7-2005

Odesláno Úterý, 19. dubna 2011 - 10:16:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ropnroll: to je pouze kulturní památka, nikoliv národní...noo, už asi dva nebo tři roky tuším..
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1912
Registrován: 2-2009
Odesláno Úterý, 19. dubna 2011 - 11:47:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bohouš Golda- už jsem myslel, že se budu muset ozvat zase já... Děkuju Bohouši.

Pro všechny - doporučuju mírnit nacionalistické vášně - jsou k ho..u a nikdy nic nevyřešily. A taky si ověřovat JPP informace abych pak nebyl za blbce.
Dále si uvědomit, že stroje v majetku ČD jsou majetkem ČD a tato organizace určuje jejich dislokaci. Dále bych doporučil si osvěžit matematiku, alespoň počítání od jedné do desíti.

šrot 112 - Nebudu pátrat po tom, kdo jsi, ani čím ses proslavil při záchraně nebo uchování alespoň jednoho kola ale naposledy ti říkám , ač JR taky úplně nemiluju, za ten tvůj projev / projevy/ bych z tebe, dobytku, udělal při prvním setkání hromádku masokostní moučky.
Ropnroll
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 568
Registrován: 10-2008
Odesláno Úterý, 19. dubna 2011 - 11:53:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čmoudík:Díky!Jen nevím kde bereš ten optimismus,že KP nejde šrotnout.
A proč to info tady,že jede to ČT,proč to mlžení,nerozumím,kulturní památka jede na výlet a nikdo neví proč,kam,komu..Už sem slyšel komu,ale..,ale ten "kovošrot"leží jinde
Já 007 kupovat nebudu,mám jiné PRIORity
co víc dodat
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.71.36
Odesláno Úterý, 19. dubna 2011 - 11:59:28    Odkaz na tento příspěvek  

ten připrcávající dvouválec 475
Tohle opravdu vypovídá o tvých znalostech a přístupu k historii. Bude jen dobře, když zůstane tam, kde je. Čas nám ovšem ukáže, kde je pravda a kdo tady šíří polopravdy. Počkáme, jak se k tomu postaví DHV.
čumil
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.216.47
Odesláno Úterý, 19. dubna 2011 - 12:05:30    Odkaz na tento příspěvek  

Hodně věcí je o lidech. Bohužel a samozřejmě i o penězích. Kdysi byla jiná doba a dnes je spousta věcí silně komerčních. Někdo zde dobře podtknul to, že když člověk chce, může přispět. Nevím zda Čmoudík leští kliky, ale spíš se mě zdá to, že se hoší víc staraj, aby jezdili.

A pár věcí tu někdo opoměl. Díky nasbíraným pěnězům co vyjezdil Albík, se zprovoznují i další exponáty. Takže bych zrovna k Albíkovi volil jiná slova.

A druhá věc. Pokud je na Moravě tak málo jízd, tak by přece po nich musel být hlad - tudíž přece plnej vlak, a žádný prodělek. Tak kde je sakra problém? Albík jezdí kolem Prahy dost často a plno je stále. A není to jen Albík, ale i jiné subjekty. Např. Zlíchov. Proto se sám divím tomu, jak je možné, že na Moravě s tím máte problém vydělat. Kor když tvrdíte, že je po tom hlad. To musej bejt ty vlaky natřískaný a výdělek jasnej.

Ad Čmoudík: Opravdu se dá 751 007 koupit??Aniž by jí opětovně kdokoliv "zaříznul"?
ČmoudČmoudik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1114
Registrován: 7-2005

Odesláno Úterý, 19. dubna 2011 - 12:07:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ropnroll: Jasně, že jde šrotnout, ale už to není tak jednoduchý..nejdříve se musí zrušit jako památka a potom teprve se může nejdříve zrušit mašina a pak teprve šrotovat...Když už nic jiného, tak přeci jenom to trvá o dost déle...
Zderadíček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 310
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 19. dubna 2011 - 12:12:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, vono je to těžký, kdysi jeden Ústečák (nad Labem) nám řekl: "vy tam v tej Asii" a na muj (nechápavej) dotaz, kde že to jako je, vodpověděl: "No vod Kolína na východ přece". Tak sem si tam teda dosadil i ty Pardubice, ale i ten děda to nějak pletl, protože zapomněl eště na Ústí nad Orlicí (to už je taky na východ vod Chocně, že ano).
Kdysi mne tu někdo napomenul, že jsem moc přecitlivělý, když lid, páru milující, se tady dohaduje ne úplně slušnými výrazy a já jej za to kárám.
Tak tedy vyzývám ke slušnosti, nechme územně správních sporů a neberme si v titulování příklad z našich mladých masožravých dinosaurů, kteří po minulých volbách nahradili staré býložravé...a položme raději panu Rachotovi řečnickou otázku: proč Stříbrný šíp ano a Slovenskou strelu ne?
Ferdinandka přežije!
ČmoudČmoudik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1115
Registrován: 7-2005

Odesláno Úterý, 19. dubna 2011 - 12:16:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

co víc dodat: ach joooo, vy asi nevíte, co je to sranda a jen tak mimochodem, tohle řekne každý, kdo na tom kdy jel.. :-))) A samozřejmě, že zůstane tam kde je, o tom žádná... Opravdu vaše starosti bych chtěl mít.. :-))))
Chtělo by to mít trošinku nadhled a ne věřit každé pitomině, kterou si tam u vás šuškají kdejací vrabci...

čumil: Jasně, že dá... myslím si, že bude i radost, když si ji někdo koupí a postará se o ni...ale oprava je v řádech milionů...
ČmoudČmoudik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1116
Registrován: 7-2005

Odesláno Úterý, 19. dubna 2011 - 12:21:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zderadíček:
Ale ano ano, Slovenská strela ano, jenže tam je problém, který se nepodařilo už mnoho let vyřešit a to, že majitelem nejsou ČD. A to by jste měli vidět ten nacionalismus při jednání o odkoupení...neeee, to neee, tu my vám nedáme za nic na světě do Prahy, to ji tu radši necháme rozpadnout na dešti a větru, ale hlavně, že je na Moravě..... takže asi tak... už dávno mohla jezdit nebýt....ale nic...zase bych byl napomínán...:-)))
čumil
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.216.47
Odesláno Úterý, 19. dubna 2011 - 12:21:53    Odkaz na tento příspěvek  

A má jí kupovat někdo jiný, či bude někde odstavena?Abych někomu nelezl do zelí.
Bipe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 32
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 19. dubna 2011 - 12:26:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ČmoudČmoudik: chtel bych se z technickeho hlediska zeptat, v cem vlastne tkvi problem v tom, ze byl 498.1 sunut Hugem az do Kosic, coz je cca 400 km??? Priznam se paru nedelam :-)
Dekuji za odpoved
Pepa82
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 281
Registrován: 6-2008
Odesláno Úterý, 19. dubna 2011 - 12:34:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jestli se nepletu tak tu někdo psal stran751.007 něco o podvozcích a motoru ale ze všech přísp. mi nějak ušlo co se s ní vlastně děje nebo má dít
ČmoudČmoudik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1117
Registrován: 7-2005

Odesláno Úterý, 19. dubna 2011 - 12:38:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

čumil: spíš bych to řekl, že měl..je volná..

Bipe: Nevím, v čem byl tech. problém, asi v ničem, když bylo jen pět kočárků za mašinkou, ale pokud by měl jet sám, tak na jednu vodu by to nedojel a jel by podstatně delší dobu...vzhledem k techn. přestávkám na dobrání vody a domazání.. atd.
Ale jinak, pokud je v dobrém provozním stavu, tak by s tím neměl mít sebemenší problém...
T4781
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 248
Registrován: 2-2010

Odesláno Úterý, 19. dubna 2011 - 13:18:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Také by mě zajímalo,co bude se 751 007?
Tady je odkaz na její fotky z Libně 10.4.11
www.k-report.net/ukazobrazek.php?soubor=556412.jpg&httpref=28/207 034

Co si o tom nápisu lze myslet?
Šrot nebo se někde uchová až budou peníze na opravu?
Mám pocit,že lhaní a mlžení se uhnízdilo už úplně všude a přijalo se za jakousi všeobecnou normu.
K6S 310DR - to je zvuk,tomu se nic nevyrovná!
Janek_lemoch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1447
Registrován: 11-2007
Odesláno Úterý, 19. dubna 2011 - 13:46:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro Barču v Lužný kočárky jsou (Bam, popř. Bai) a myslím si, že by zase neměl být takový problém z některý zrušený Báry převázat podvozky a motor, ale zajímalo by mě v jakym stavu je u 7 kastle, popř. rám.
Šoupátková komora
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.245.119.223
Odesláno Úterý, 19. dubna 2011 - 14:02:27    Odkaz na tento příspěvek  

ČmoudČmoudik- Poprosil bych vás se k 475.101 vyjadřovat s úctou a neurážet tuto lokomotivu..Děkuji.
ČmoudČmoudik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1118
Registrován: 7-2005

Odesláno Úterý, 19. dubna 2011 - 14:32:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šoupátková komora: já žádnou lokomotivu neurážím... jen se na ni běžte svézt a pak si o tom můžeme popovídat.. :-)) o tom hrkání sem a tam... prostě je to tak, dělá to každý dvouváleček.. :-)) ať se vám to líbí nebo ne...a jistě víte i proč to dělá... :-)))
Šoupátková komora
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.245.119.223
Odesláno Úterý, 19. dubna 2011 - 14:56:34    Odkaz na tento příspěvek  

ČmoudČmoudik-však já vím ) Háže to a obvzlášt při rozjezdech ) Tříválce mívají celkově klidnější chod..:-)) Však dobré )..
Baja
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 66
Registrován: 5-2007

Odesláno Úterý, 19. dubna 2011 - 20:35:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak mám pocit , že opět to blábolení nemá chybu. Jediné řešení asi bude ty čoudy rozpálit at je pokoj.... Vlastně já už pálit začal... Autogen je kamarád...



A nebo to pojdme rači zapít

Za lepší zítřky !
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4626
Registrován: 9-2003

Odesláno Úterý, 19. dubna 2011 - 20:43:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Á popelníčekSáákra ty vzorky dole
..pořádná mašina má kotel a komín..
Steam
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 36
Registrován: 12-2006
Odesláno Úterý, 19. dubna 2011 - 23:57:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kousek za Táborem je Bulharsko... a tam se dnes škrtlo pod kotlem

Zvídavý_člověk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 103
Registrován: 1-2011
Odesláno Středa, 20. dubna 2011 - 08:37:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A už někdo místo přiblblé diskuse "zlé Čechy vs. ublížená Morava" spočítal, kolik kilometrů tratí připadá na jednu provozní lokomotivu na Moravě a kolik v Čechách?
Jestli do těch počtů zahrnout i koridory pro parní provoz většinou ne úplně vhodné nechávám otevřené...
Pal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 92.62.226.63
Odesláno Středa, 20. dubna 2011 - 09:36:47    Odkaz na tento příspěvek  

A kdy a kam Bugatka pojede ?
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1914
Registrován: 2-2009
Odesláno Středa, 20. dubna 2011 - 19:56:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Baja - Vy máte vždycky něco pane Bajo / aby zas nebyla diskuze o pasení kohokoliv kýmkoliv/ jednou pocity, podruhý zas hloupé plky - neunavuje už Vás to ?
Baja
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 67
Registrován: 5-2007

Odesláno Středa, 20. dubna 2011 - 20:40:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Mad noodle... Na úvod nemám rád když mi někdo vyká, klidně mi tykejte... pana bych měl říkat já vám...
Neunavuje mě to jsem jen nad věcí... Já se spíš divím vám že chytátena jedno našlápnutí....
Za lepší zítřky !
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1916
Registrován: 2-2009
Odesláno Středa, 20. dubna 2011 - 21:19:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chytám tak , jak mi vyhovuje - o tom jste se mohl přesvědčit. Sice nebudu originální ale podívejte se na Slovensko - bez fanfár, bez kvílení, třeba pomalu ale jdou si za svým a výsledky jsou vidět. Nechci být pesimista ale mám taky pocit, velmi nepříjemný, že u nás , až se moje generace +/-5 let a dnešní čtyřicátníci odeberou nebo se stanou fyzicky neschopnými, to nedopadne na jedničku.
mladej bulhar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.177.234.158
Odesláno Středa, 20. dubna 2011 - 22:30:53    Odkaz na tento příspěvek  

Mad nůdl2: nevím tedy, zdali má význam se tu tímto zabývati, ale jelikož se mě to týká tak si dovolím vyjádřit své myšlenky.

ve dvou Vašich předchozích příspěvcích je cítit nevraživost vůči bajakukovi což je mě divné, protože je tam kde je tak to s nim asi tak špatné (co se páry týče) nebude a tudíž je určitá šance že z právě takýchto lidí se vychovají ti, kteří se o ty mašiny budouv budoucnu schopni postarat a tudíž, čistě teoreticky by jste ho měl spíše podporovat než na nej takto vrčeti. čistá teorie

Není to tak dlouho co jste zde přispěvateli kremak432 radil do jakého ůstavu by si měl v jeho vlastním zájmu zajít atd. a najednou ticho po pěšině, divná věc.

ještě k těm mladým/starým něco z praxe, vcelku aktuální přihoda... situace asi taková že zátop, všechno v pořádku, jediná vada na kráse že jaksi taksi nefunguje napaječ..
mladý: hm, co s tim?
starý: no to je jasný, musí se rozebrat napaječ, to je jasný
mladý: hm, no nevim, přepínač nepřepíná takže to napaječ nejspíš nebude, vždyt jinak chodí jako brus.
starý: nó,nene, to je jasný, musí se rozebrat napaječ, nejlíp ho sundat z mašiny
mladý: hm, nevim teda, se nechci hádat ale rozebral bych ten přepínač když nepřepíná
starý: no ne, kliče sem a dem rozebirat napaječ
mladý: si myslim že to neni dobrej nápad, já o něm vim v podstatě prd..
starý: no, to já taky nevim co tam je ale to je jasny, to se musi cely rozebrat
mladý: no a neni to blbost když nepřepína přepinač? ...

následujáce nevraživým pohledem na mladého a rozebráním přepínače, rozchozenim a tim padem napaječ opět chodil jako brus.
onen mladý z toho vyšel jako největší *******k protože si dovolil oponovat oněm těžkopravidelníkům a měl boužel pro něj pravdu, ale jelikož se od oněch starých má ještě hodně co učit nevyšel z toho vlastně dobře. docela k zamyšlení řekl bych

a k tomu slovensku ( prosím aby si to nikdo nebral osobně) ale pominu-li to že jiný stát jiná polotika, jiná situace a zamyslím se čistě nad stavem oněch strojů samotných tak bych to okomentoval asi tak, že co stalo zaprdel před rokem stoji zaprd pořád, co chcalo chcije dnes ještě víc a co se zdálo býti špatné je dnes ještě horší. Ale oproti tomu netvrdím že v čechách jsou ty mašiny v lepším stavu nebo lépe udržované

p.s. ráno vstávám brzo do práce a do pátku se dom neukažu takže na případné reakce budu reagovat až o sobotě a nedeli
Nyplzet
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 518
Registrován: 10-2006

Odesláno Čtvrtek, 21. dubna 2011 - 00:20:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

mladej bulhar: Mrkněte maestro do historie jak to chodilo na dílně, když tam přišel mladej. Makal jako šroub, dělal co se mu řeklo a pokud to jen šlo koukal mistrům z uctivé vzdálenosti pod ruce, aby se něčemu přiučil. Když to všechno dobře dopadlo, tak z něho mohl být dnes v 50ti letech celkem slušný začátečník . Bylo to tak po dlouhá léta, ale bohužel (a s podivem) tomu tak přestává být s nástupem takových to našich generací. Najde se pár všeználků a chytrolínů který nám, co se něčemu chtěji přiučit, kazí už tak pochroumané jméno. Niv ve zlém. Má úcta
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1918
Registrován: 2-2009
Odesláno Čtvrtek, 21. dubna 2011 - 04:57:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladej Bulhar - s některými Vašimi úvahami i souhlasím, všude se najdou mistři i nedoukové, na věku nezáleží. Jenže to není pravidlo.
Necítím nevraživost k nikomu tady, tedy ani k Bajovi, naopak obdivuju jeho zatvrzelost. Čestnou výjimkou je Albatros 112, k tomu cítím nevraživost velmi silnou.
Ale znám staré dílňáky, staré fíry i mladé fíry a tak můžu porovnávat.
Ad Slovensko - Z 37 let, co jsem zaměstnán v ČKD jsem služebně strávil většinu na Slovensku - od ukrajinské hranice po hranici českou. Takže něco o Slovensku něco vím. A tím spíš je obdivuju protože to mají v mnohém těžší než v České republice. Tím netvrdím, že je tam vše 100% ní.
Máte li se Slovenskem víc zkušeností než já podělte se se mnou.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1919
Registrován: 2-2009
Odesláno Čtvrtek, 21. dubna 2011 - 05:17:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladej Bulhar - Ad kremák 432- kdybyste četl pořádně a všechno, zjistil byste, že jsem přiznal svou blbost a taky sem se mu omluvil. On uznal své pochybení, já svou blbost a ukvapenost a vztahy mezi námi dvěma jsou na jedničku. Možná by Vám to i potvrdil. Patent na rozum nemáme nikdo a já už vůbec ne.
A poplácejte za mě 506 - mašinu nejmašinovatější, je to stroj s velkým S. Dvakrát mě kvůli ní zatkli ve Velenicích pohraničníci ale stálo to za to.
Bohumír Golda
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.142.234.1
Odesláno Čtvrtek, 21. dubna 2011 - 12:12:20    Odkaz na tento příspěvek  

Pro Nůůdli: Zdar, náhodou za Baju dám ruku do ohně.
Takovejch kdyby bylo víc....a šikovnejch.
556.036
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.91.55.101
Odesláno Čtvrtek, 21. dubna 2011 - 12:46:01    Odkaz na tento příspěvek  

mladej bulhar: čo je na našich slovenských mašinách zlé??? (556, 486, 475, E499, E669, M274, ......)
PS: udržujeme ich za vlastné a vo svojom voľnom čase,my tu žiadne "dílny" nemáme
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1920
Registrován: 2-2009
Odesláno Čtvrtek, 21. dubna 2011 - 13:55:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bohouš - Pak ho už nebudu tejrat, za koho se postavíš Ty, tak musí stát za to. Měj se Bohouši. Ivan
Bohumír Golda
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.142.234.1
Odesláno Čtvrtek, 21. dubna 2011 - 13:58:48    Odkaz na tento příspěvek  

Pro 556 036: Nazdar chlapci, kašlete na mladýho bulhara, prd ví a z těch starých budějičáků by sem nikdo takový voloviny nepsal, páč to jsou fajn kluci.
No a pro mladýho bulhara: Přál bych Vám zažít školu od opravdových "dědků", kterým se zásadně vykalo, musel jste jim otřít madla než vlezli na mašinu a ještě běhat pro startky a pivo.
Teprve s odstupem dvaceti let vím, že dík trochu šikanóznímu způsobu zaškolování mě naučili velmi důležitým věcem a to profesionalitě a hlavně zdravé pokoře, která dnešním dvacetiletým zmetkům ve většině případů chybí......
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1921
Registrován: 2-2009
Odesláno Čtvrtek, 21. dubna 2011 - 14:00:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

556.036- von to asi tak zle nemyslel, Nejvíc vám, v dobrém, závidím Mazutku 3008. Držím palce ať vydrží co nejdýl nejen ona ale i ostatní parasy.

Baja - slibuju, že Tě už nebudu dráždit. Když řekne Bohouš, že jsi dobrej tak salutuju a věřím tomu. Takže nic ve zlém.
XMH
Neregistrovaný host
Odeslán z: 92.62.224.23
Odesláno Čtvrtek, 21. dubna 2011 - 14:04:41    Odkaz na tento příspěvek  

Golda:máš pravdu,že se snažíme držet hubu,krok,dělat a hlavně nepsat voloviny.Jinak díky za lichotky...asi je čas si dát někdy Ferneta ne:-))
Bohumír Golda
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.142.234.1
Odesláno Čtvrtek, 21. dubna 2011 - 14:11:17    Odkaz na tento příspěvek  

Pro XMH: Nejsem proti. Samozřejmě se všichni nedají házet do jednoho pytle.
Takže všem hezké Velikonoce, odcházím nach Libeň makat na bulíčkovi.
Zdar
Radar007
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 82
Registrován: 7-2010

Odesláno Čtvrtek, 21. dubna 2011 - 14:55:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prozradí mi někdo prosím, kam a kdy jela, nebo pojede Budějická Bugatka ?? Já bohužel nic nezjistil....