K-report
 

Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 18. 02. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » Nejotřesnější zážitky na železnici » Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 18. 02. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 509
Registrován: 1-2006

Odesláno Pondělí, 10. ledna 2011 - 19:44:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čím víc budete vozit lidí,tím víc vám budou platit a tím víc bude peněz na rozvoj železnice

Jen ve vzletných úvahách tak nějak zapomínáte, že jízdné ve VHD (včetně vlaků) je stanoveno jako politické rozhodnutí "aby to pro vobyčejný lidi nebylo příliš drahé" a proto nepokrývá náklady na provoz oné VHD, za jízdu kterou je placeno (dopravce živí úhrada od "objednatele", tedy od krajů a MD ČR, nikoli tržby od cestujících) - v takto "zdeformovaném" systému je proto pro dopravce často naopak výhodnější, když mu do jeho dopravních prostředků moc lidí neleze, protože by mu svou přítomností zvyšovali náklady a svým "nejistým" (neb jet sice mohou, ale taky nemusí) jízdným maximálně tak snižovali "jistou" úhradu od objednatele.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4845
Registrován: 10-2003

Odesláno Pondělí, 10. ledna 2011 - 19:56:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hungry bear: Hlavou se mi honilo něco podobného, ale takhle hezky bych to na papír (vlastně monitor) nepřevedl.
Podporuji zřízení spojek traťových kolejí u Mokropes.
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 18985
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 10. ledna 2011 - 20:39:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PŠ - Mě auto vychází na cca 5,5 Kč na km. Jezdím cca 80 tis. km ročně.

Auto ovšem nevychází 5,50 na km Tebe, ale firmu Railtransport s.r.o. Což je drobný, ale dost podstatný detail .
Výpravní budova 16/H

Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
bububu
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.208.45.18
Odesláno Pondělí, 10. ledna 2011 - 21:19:46    Odkaz na tento příspěvek  

ad. Hungry bear:

Přesně tak.

V souvislosti s tímto mi vždy vyvstávají otázky týkající se té "nejisté" složky: Dosahuje při současné výši (a struktuře) jízdného dráha maxima tržeb? Nedosáhla by ho zlevněním (pak by navíc jezdilo vlakem více lidí a objednatel by mohl vidět větší smysl ve financování této dopravy)?
Lc937gt11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 523
Registrován: 1-2009

Odesláno Úterý, 11. ledna 2011 - 11:23:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Howard wolowitz: huš, mlčte s boblickem... Ještě někoho napadne,že by byl na odborech vítanou posilou jako Duškův tajemník
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3157
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 13. ledna 2011 - 02:26:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Auto ovšem nevychází 5,50 na km Tebe, ale firmu Railtransport s.r.o. Což je drobný, ale dost podstatný detail

Když zkoukneš rejstřík, tak zjistíš, že je to jedno : - )
Marťa_rak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2975
Registrován: 6-2006

Odesláno Čtvrtek, 13. ledna 2011 - 20:12:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


http://smoubernvald.rajce.idnes.cz/Chomutovska_Zamracena_749.130-1_v_letech_2001_05/
Peta303
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1414
Registrován: 6-2005

Odesláno Čtvrtek, 13. ledna 2011 - 21:12:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Marťa rak - čmáranice trapná, ale aspoň bez špíny.

O tom, že spratkovi dát vypucovat celý vůz, aby se z jakéhokoli povrchu dalo jíst, bez debat. ;-)
Petr Tenzor
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.65.176.20
Odesláno Pátek, 14. ledna 2011 - 17:20:35    Odkaz na tento příspěvek  


Ještě tedy doplním:
Auto stálo 160 tisíc, za 4 roky jsem najel cca 60 tisíc, tj. nyní k ceně za kilometr navíc +2.67 Kč/km. Takže zatím mě kilometr v autě vychází na 6.77 Kč.

Do nákladů na vlaky jsem započítal také roční provoz InKarty, takže opravdu úplné náklady.
K vlaku se dopravuji nejčastěji pražskou MHD, kde jsem vlastníkem roční jízdenky. To nevím, jak do toho započítat, protože pražskou lítačku mám, i když vlakem celý rok nepojedu. Pokud započtu pražskou lítačku, dostávám se u vlaku na 1.17 Kč/km.

Tak trosku demagogie, ne? :-) Litacku mate, i kdyz vlakem cely rok nepojedete, ale auto v garazi nestarne a neni na nej potreba platit pojistku :-)
V podstate spravne to psal bububu, mozne je zapocitat jen palivo, vyssi procento oprav a dalsi naklady souvisejici primo s jezdenim (vymena pneumatik apod.), ztratu hodnoty vlivem veku vozidla a naklady, ktere se musi platit takjako tak, asi tezko.
A nezapominejme, ze OSVC si z dani odepisou nejen auto, ale i benzin a opravy, i kdyz ho vyuzivaji i k soukromym ucelum, takze tech 5,50 si sice uctuji, ale byva to lehce vydelecne, pokud tedy nekdo nejezdi vylozene jako prase.

Jinak je hezke, ze nekomu vyjde vlak za 0,50 Kc, jsou ale i lidi, co toho tolik nenacestuji a nemaji sanci se dostat vyrazne pod 1,50 Kc za km, zatimco v na spotrebu nenarocnem autu to zvladnou uz ve trech lidech a ve dvou to pro ne nebude o moc drazsi.
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 520
Registrován: 1-2006

Odesláno Pátek, 14. ledna 2011 - 18:22:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A nezapominejme, ze OSVC si z dani odepisou nejen auto, ale i benzin a opravy, i kdyz ho vyuzivaji i k soukromym ucelum

Osobo, osobo, ještě tak tušit, co znamená ona třídně nenávistná papouškovaná fráze "odepsat si z daní".

Že byste tušil i něco o obsahu daňových zákonů, které naopak část ceny auta i nákladů na jeho provoz OSVČ k daňovému základu natvrdo přičítají, i když ono auto k soukromým účelům vůbec nepoužije, to už nepředpokládám vůbec.
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 19019
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 15. ledna 2011 - 15:41:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PŠ - Když zkoukneš rejstřík, tak zjistíš, že je to jedno : - )

Ale není...
Výpravní budova 16/H

Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1618
Registrován: 8-2006
Odesláno Neděle, 16. ledna 2011 - 10:57:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsem se teď díval od 10:35 na ČT2 na dokument o Rhétské železnici. Byla tam mimo jiné zmínka o loko s názvem Krokodýl. Byla vyrobena v roce 1929! a stále je nasazovaná do PRAVIDELNÉHO provozu. To já jen, až tady zas někdo bude kritizovat bobiny na osobácích, apod.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1778
Registrován: 2-2009
Odesláno Neděle, 16. ledna 2011 - 11:45:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

čelákovičan- taky jsem se koukal a tiše se řehtal. Je to o údržbě, až pak o věku. A údržbou myslím průběžnou, po celý život lokomotivy. Ne až tehdy,když je z ní pojízdný šrot.
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 521
Registrován: 1-2006

Odesláno Neděle, 16. ledna 2011 - 15:17:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a stále je nasazovaná do PRAVIDELNÉHO provozu

Nesmíte novinářům skočit na každý špek - "Rhétští krokodýli" řady Ge 6/6 I. RhB v pravidelném provozu dojezdili v první polovině 80-tých let (z toho v posledních letech jezdily jen na manipulácích /pověstných pravidelným zařazováním osobního šoto-vozu/).
Dnes jsou z původních 15-ti kusů provozuschopné jen 2, které jsou nasazovány výhradně na historické jízdy a vlaky na objednávku. Z nich jeden je v původní barvě, druhý je natřen zcela nehistoricky modře (aby "pasoval" k modři na vozech "Pullmann-expressu").

viz wiki
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1619
Registrován: 8-2006
Odesláno Neděle, 16. ledna 2011 - 17:10:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je fakt, že jsem se nepodíval, kdy to bylo natočené. Moje chyba. Ale s tou průběžnou údržbou ( čehokoliv ) naprostý souhlas.
Krtek11
Moderátor

Číslo příspěvku: 963
Registrován: 8-2008

Odesláno Neděle, 16. ledna 2011 - 18:56:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na dnešním EC 110 Praha byl řazen netopící vůz Bee240 20-70 506. V ostatních vozech byly i chodbičky relativně plné a já si na hlavním Ostravském nádraží bohužel vybral zrovna tento netopící vůz. Zpočátku to tak zlé nebylo ale v České Třebové si troufám tvrdit, že teplota nepřesahovala 5 stupňů Celsia. Dále měl vůz v půlce kupé rozbité koše, v zatáčce vrzal a pojezd byl např. ve srovnání s Bmee248 před ním strašný. V Kolíně se alespoň uvolnily místa v Bmee248, tak jsem se tam na chvíli přesunul.
Skype:CZkrtek11/ICQ:438187387(krtek11)/mail: krtek11@spoluzaci.cz - //REGIOJET
VW Polo 1.2 9A6 2272 -> Nezapomeneme!!!

Nejsem proti nikomu zaujatý, jen dělám svou "práci"
Petr Tenzor
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.65.176.20
Odesláno Středa, 19. ledna 2011 - 13:59:25    Odkaz na tento příspěvek  


Osobo, osobo, ještě tak tušit, co znamená ona třídně nenávistná papouškovaná fráze "odepsat si z daní".

Že byste tušil i něco o obsahu daňových zákonů, které naopak část ceny auta i nákladů na jeho provoz OSVČ k daňovému základu natvrdo přičítají, i když ono auto k soukromým účelům vůbec nepoužije, to už nepředpokládám vůbec.

Tridne nenavistne?
Jenom konstatuju, jak to je.
O danovych zakonech neco tusim, kdyz jsem asi 15 let pomahal otci, ktery je OSVC (nyni OSVC duchodce ) udelat danova priznani. Nevim jestli byly za posledni rok nejake zmeny, ale o tom, ze by se vydaje pocitaly do danoveho zakladu, slysim opravdu prvne v zivote.
Petr Tenzor
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.65.176.20
Odesláno Středa, 19. ledna 2011 - 14:12:41    Odkaz na tento příspěvek  

Ohledne toho "pravidelneho provozu" Krokodylu, treba z Wolsztyna vyjizdi vlaky s parnimi lokomotivami a to ne jen parkrat do roka, ale kazdou sobotu i nedeli (a mam dojem, ze i nejaky den v tydnu), takze sice pravidelny provoz, ale presto nostalgicke jizdy :-)
Jenda_z_hk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3253
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 19. ledna 2011 - 14:20:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr Tenzor: Ve Wolsztyně má pára jezdit na 2 párech vlaků DENNĚ, ale z technických důvodů je docela často nahrazována dieslem.
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4355
Registrován: 9-2003

Odesláno Středa, 19. ledna 2011 - 16:21:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Potvrzuji,Wolsztyn je pravidelný parní provoz(tuším poslední normálněrozchodné depo ve střední Evropě..),bohužel na to bratři Poláci trochu hází bobek,a není divu vzhledem k zastavené dopravě na většině tratí okolo a jízdnímu řádu..Mašiny už technicky nejsou co bývaly,to barevné malůvky nezachrání,kdo tam jezdil počátkem 90.let a dřív dá mi za pravdu..
..pořádná mašina má kotel a komín..
Nick
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 491
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 19. ledna 2011 - 20:44:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čelakovičan: Asi neznáte ještě starší mašinky na Mariazellerbahn, byť po rekonstrukci: http://de.wikipedia.org/wiki/%C3%96BB_1099
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1627
Registrován: 8-2006
Odesláno Čtvrtek, 20. ledna 2011 - 18:45:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nick: Zajímavý a hezký. Já osobně s takovýmito lokomotivami v čele Os problém nemám. Tento týden jezdím do Prahy ráno převážně žabákem v 6:50 a nemůžu si stěžovat.
Petr Tenzor
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.65.176.20
Odesláno Pondělí, 24. ledna 2011 - 13:23:41    Odkaz na tento příspěvek  

Tak na zeleznici se opet dejou veci... jedu jako skoro kazdou nedeli z Brna Lesne, jednim vlakem na hlavni nadrazi, kde mam 6 minut na prestup na osobak smer Veseli. 2 minuty pred odjezdem ukazuje cedule IDS JMK, ze vlak pojede za dve minuty, vyborne. Jenze v case odjezdu vlak jinde a misto toho se ozve z tlampacu, ze vlak 4905 se z provoznich duvodu odrika a misto nej pojede NAD z Krpole na hlavni. Nejdriv nevim, ktereho vlaku se to vlastne tyka, jestli naseho nebo toho z Brna do Tisnova, ktery jede za par minut, nebylo totiz receno nic krome cisla vlaku a na ceduli jsou jen cisla linek v ramci IDS a cilova stanice. Nakonec ale vybiham ze zastavky kopec k MHD a cekam.. 5 minut, na tabuli u zastavky se objevuje vlakova linka za 1 minutu, ale bohuzel jde o opacny smer a stejne nejede. Cekam 10 minut, v dohledu ani na tabuli stale nic, takze nasedam do linkoveho autobusu smer Stara Osada v nadeji, ze muj vlak pojede uvrati pres Zidenice, jak se to poslendi dobou stava casto, je mi totiz jasne, ze na zpozdenou NAD nikdo s odjezdem vic jak 10 minut cekat nebude. Bohuzel jel zrovna normalne. Nakonec jsem se stestim chytil lehce zpozdeny autobus a dostal jsem se do cile jen s pulhodinovym zpozdenim.
Dneska se divam, proc k tomuhle vlastne doslo a ctu o vykolejenem vlaku mezi Zidenicemi a Malomericemi. Ok, ale doslo k nemu 12 hodin predtim, takze CD dobre vedely, ze budou muset pouzit NAD, nebylo to predem oznameno na tabuli a z tlampace az v case odjezdu. NAD jela podle zaznamu o zpozdeni z Kralova Pole do Zidenic pri temer nulovem provozu (nedele dopoledne) minimalne neuveritelnych 21 minut (necelych 7 km s jednou zastavkou na Lesne), jak to ridic zvladnul, jsem nepochopil. A ted perla ze vsech nejvetsich.. nejenze vlaky necekaly (coz u nekoho muze znamenat +1 a pro nekoho +2 hodiny zpodeni pri prijezdu do cilove stanice), ale od hlavniho nadrazi ma vlak 4905 psane do 10 minut, tj. pokud nejsou casy zmanipulovane, odjel nejpozdeji 10:22 zatimco nahradni doprava prikvacila nejdriv 10:29 - doufam ze aspon lidem rekli, ze s MHD budou na nadrazi mnohem drive...
Je mi jasne, ze na hlavnim vetsina lidi vystupuje, ale pokud aspon jeden clovek chtel jet dal a musel cekat hodinu na dalsi vlak, tak jsem toho nazoru, ze by mely byt CD pokutovany tak, jako by byl vlak o hodinu zpozdeny.
Nevim, jaky podil viny ma KORDIS, to zmatene informovani na tabulich je koneckoncu v jeho rezii, ale nemuzu vyloucit ze takto zmatene informace uz dostavali. V kazdem pripade jim asi taky napisu a zeptam se, jak k tomu mohlo dojit.
Petr Tenzor
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.65.176.20
Odesláno Pondělí, 24. ledna 2011 - 13:33:39    Odkaz na tento příspěvek  

Ted si uvedomuju, ze to s tim 4905 pisu trochu zmatene, takze upresnim:
Vlak jede vicemene po trase (Zdar)-Tisnov-Brno-Vranovice. Na Lesne rekli, ze je odreknuty, ale ve skutecnosti zrejme jina souprava pokracovala z hlavniho nadrazi do Vranovic. Akorat jaksi nepockala, az se lide s NAD na to hlavni nadrazi dostanou.
Janson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 567
Registrován: 2-2006

Odesláno Pondělí, 24. ledna 2011 - 16:17:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr Tenzor: Na mimořádnostech ČD bylo upozorněno, že náhradní soupravy nečekají na příjezd NAD. Ale doufám, že jen ve směru Vranovice a v KrPoli se čekalo...
Čeština je freeware, ale ne opensource!
ICQ: 315559622
Petr Tenzor
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.65.176.20
Odesláno Pondělí, 24. ledna 2011 - 17:33:02    Odkaz na tento příspěvek  

Janson: vcera rano jsem se na to dival a nebylo to tam. V kazdem pripade, kdyby bylo na ceduli neco jako vlak nejede - NAD, tak clovek hned vi, na cem je a ne ze se predstira, ze to jede a pak se v case odjezdu rekne, ze to nejede, pricemz nikdo netusi, jestli jde o jeho vlak a kdy vlastne NAD pojede, jestli neni lepsi jet MHD (bylo).
A to necekani moc nechapu, kdyz jsou ty spoje objednavany, tak se ceka, ze budou navazovat a 10 minut zpozdeni by to snad sneslo (stejne se z hlavniho casto vyjizdi o par minut pozdeji). Samozrejme by to ten autobus nesmel jet z krpole na hlavni pul hodiny v nulovem provozu, to uz by bylo lepsi cestujici odkazat na MHD a pripadne jim proplacet jizdenky na pozadani.
Vagonet
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.203.161.27
Odesláno Pátek, 04. února 2011 - 15:57:57    Odkaz na tento příspěvek  

V týdnu jsem viděl průvodčího u vlaku, normálně měl na hlavě civilní čepici. A nešlo o obyčejný osobák, ale něco lepšího. Dával v tom i návěst ze dveří. To se mi nelíbí. Když můžou zimu vydržet jiní, může i on. Nebo jsou snad povolené úlevy ve výstroji jako na vojně?
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 149
Registrován: 10-2010
Odesláno Pátek, 04. února 2011 - 16:50:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No to je teda skandál.
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 528
Registrován: 1-2006

Odesláno Pátek, 04. února 2011 - 19:22:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Vagonet

děkujeme za názorné předvedení, jaké následky má courání v mrazech bez čepice.
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 544
Registrován: 11-2008
Odesláno Pátek, 04. února 2011 - 19:41:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Vagonet: Nikdo průvodčím nošení služebních čepic nezakázal. Mají jen možnost chodit bez nich. Při dávání návěstí by ji ale měli mít na hlavě (jestli už i na to nemají vyjímku. Já už vlaky nevypravuji , tak nevím ). Je to na jejich žádost, že se jim v létě "pařila" hlava. Že si ji dotyčný průvodčí v létě někam zašantročil, je jeho věc. Za civilní by měl být "opálkován" na prémiích.
Howard_wolowitz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 41
Registrován: 12-2010

Odesláno Pátek, 04. února 2011 - 21:30:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Při dávání návěstí by ji ale měli mít na hlavě

Vyřvali si že už ani při souhlasu ne. Místo toho mají návěstní terčík, alias Bierdeckel. Podrobnosti by podal nejudřenější vlakvedoucí na ČD, pan Urpín.
God's sake, Mum, 26 years old!!!
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1648
Registrován: 8-2006
Odesláno Sobota, 05. února 2011 - 13:12:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jsem rád, že všechno funguje jak má a mezi nejotřesnějšími zážitky se tak řeší takové věci, jako civilní čepice. Konečně dobrá zpráva...
BmbČ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3522
Registrován: 1-2007

Odesláno Sobota, 05. února 2011 - 19:33:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Od 1. března 2010 se stejnokrojová čepice stala nepovinnou výbavou vlakových čet. Aby nedošlo při výpravě vlaku k záměně vlakové čety s cestujícími, začali průvodčí a vlakvedoucí v denní době používat barevné návěstní terčíky.
Skutkové předkův buďtež chloubou i výstrahou potomkům!
Vagonet
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.203.161.27
Odesláno Pondělí, 07. února 2011 - 19:48:25    Odkaz na tento příspěvek  

Jestli to někdo vidí jako bonzáctví, prosím. Ale k úřední osobě před vlakem se civilní hučka opravdu nehodí.
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 291
Registrován: 10-2009
Odesláno Úterý, 08. února 2011 - 06:45:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petře Tenzore, patrně jste zde chtěl kritizovat ČD, že v Brně nečeká s Os IDS na zpožděné vlaky. Prý by +10 minut nevadilo.
Takže jste trefil kozla. Podle objednatele, tedy Kordysu, se nečeká. Zpoždění 10 minut vadí a to zásadně. Doprava je nahuštěna tak, že cestující použijí následující vlak. Např. K Brnu jede zpožděná souprava od Tišnova (o busech ani nemluvě)do Břeclavi. Je vystavena náhradní souprava IDS z Brna, která odjíždí včas, aby se vlak dostal "do času" a zpoždění bylo v další trase eliminováno. Při zpoždění nad 5 minut totiž nečekají přípojné vlaky a busy systému IDS. A taky to vadí na obratech souprav, neb jsou mnohde hodně, jinde i příliš na knap. Jednou z předností husté intervalové dopravy (má to i nevýhody) je, že se nečeká na přípoje a nevznikají další návazná zpoždění. Konečně, systém IDS JMK takto funguje docela dobře. Na tu bídu, co mají ČD k dispozici. Tedy park muzeálních vozidel nepodléhajících údržbě. P.
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 123
Registrován: 6-2010

Odesláno Čtvrtek, 10. února 2011 - 23:12:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejotresnejsi zazitek na zeleznici je, kdyz neni na co nadavat. :-)
Utúlien aurë...
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 295
Registrován: 10-2009
Odesláno Pátek, 11. února 2011 - 08:25:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Toho bohdá nebude!
Petr Tenzor
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.245.103.205
Odesláno Neděle, 13. února 2011 - 13:02:29    Odkaz na tento příspěvek  

Podroužek: kritizoval jsem toho, kdo zavinil, ze cestujici nebyli informovani, pokud to ma na krku Kordis, tak kritizuju je. Krome toho necekani na pripoj take neinformovani cestujicich (resp. pozdni, zmatene a nepravdive).
Chapu argumenty pro nezpozdovani, aby nebyl rozhozeny taktovy system. Ale v tomhle pripade je to mimo. Zpozdeni rychliku do Breclavi nebo Olomouce by jiste mohlo byt problem, ale u osobaku do Breclavi uz ho moc nevidim (jedina navaznost by mohla byt lokalka do Hustopeci, ktera by mohla byt take opozdena - racionalni by stejne bylo zavest tam bus s kratsi trasou i dobou). Pokud jde o pripoje, tak u osobaku smer Kyjov taky nevidim zadny nasledek zpozdeni do 10 minut. Jen do Slavkova je vata nejakych 6 minut. Ono "cestujici pojedou dalsim vlakem" pro nektere znamena mrznout dve hodiny na nadrazi...
Kdyz jsme u Slavkova, tak tam mimochodem autobusy na zpozdeny vlak cekaji i 10 minut. Zrejme proto, ze odvezt si vzduch, kdyz uz na ne nikdy nic nenavazuje, by byl vysmech zdravemu rozumu i cestujicich.
Zvlastni je, ze KORDIS ze zacatku dokazal resit dost operativne ruzne problemy, posledni dobou, co nabobtnal, to vypada, ze se par lidi poplacalo po ramenou, vydalo nesmyslna pravidla a prestalo se o system starat. Vysledek je ten, ze se sice da dostat do kazde diry, ale jestli stravite 2 hodiny s 3 prestupy na 20 km ceste, to uz nikoho nezajima. Co jsem se parkrat bavil se starsimi lidmi z ruznych vesnic, tak shodne rikali, ze v dobach, kdy jel autobus dvakrat denne do Brna a dvakrat zpet, byla doprava lepsi nez dnes. Vim, je nutne brat takove reci s rezervou, ale presto o necem svedci.
Pajas2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 99
Registrován: 10-2009
Odesláno Neděle, 13. února 2011 - 14:09:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Snímky ze včera řazeného vozu 1. třídy na R 852 Rozkoš (Trutnov-HK-Praha). Chybějící nebo plesnivá izolace u okna! To je horší, než normálně řazení Béčka. Za tohle se má připlácet?!

V tomto stavu jezdí vůz už několik měsíců, viděl jsem ho naposledy snad v létě. Takže to nikomu evidentně nevadí a vesele se jezdí.
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 124
Registrován: 6-2010

Odesláno Neděle, 13. února 2011 - 22:40:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podrouzek: Ale posledni dobou se mi to stava nejak casto. :-) Uklizeno, vytopeno, vcas, prijemni pruvodci... :-)

No dobre, vetrak topeni na jedne 954 desne rve a zarivka z plosiny sviti v jednicce do oci... :-)
Utúlien aurë...
WRmz
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.9.175
Odesláno Úterý, 15. února 2011 - 20:14:35    Odkaz na tento příspěvek  

v Praze už je na ONJ Bpee po reku, se zásuvkama a vše nejbrtizováno...tak bry zasáhne do provozu
Lc937gt11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 619
Registrován: 1-2009

Odesláno Úterý, 15. února 2011 - 22:01:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Pajas2: ano je třeba si za toto připlatit!

Alespoň a o to více si budete vážit "vonajbrtizovaných janoz" coachů na jejich další 20-30 leté směně pod křídly ČD
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 125
Registrován: 6-2010

Odesláno Středa, 16. února 2011 - 23:29:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Docela by me zajimalo, kdo prebira a kontroluje (?) "kvalitu" odvedene prace na "humanizovanych" vagonech. Ten by zaslouzil vykopnout, ale pred tim nakopat. Ono je to sice vsechno krasne natrene, ale ze nejdou kvuli barve ani sklapet stolky... O tesneni v oknech se nema smysl bavit, to uz mi doslo. :-)
Utúlien aurë...
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1841
Registrován: 2-2009
Odesláno Čtvrtek, 17. února 2011 - 07:45:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr Tenzor- auto v garáži nestárne to jste, kolego, objevil nový fyzikální zákon, který bude slavnější než E= m.c2
Trolleybus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1726
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 17. února 2011 - 12:45:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hradec Králové hl.n., dnes v 8.30-8.40 hod:
V rohu vedle vstupních dveří haly (otevírání automaticky s pohybovým čidlem) stojí zaměstnanec a leští sklo. Cestující jdoucí z podchodu stojí bezradně u dveří a nechápou, proč se dveře neotvírají. Rovněž lidé před budovou stojí a nechápou. Někteří se snaží mávat rukou před čidlem v naivní představě, že je čidlo zřejmě krátkozraké. Zaměstnanec dál čistí sklo a zvědavě kouká na stojící lidi. Kdosi si stěžuje, že vidí, jak mu na zastávku před nádražím přijíždí autobus, a on se nemůže dostat z nádražní haly. Zaměstnanec dál beze slova zírá. U dveří je oboustranně čilý provoz, lidé přicházejí, pár vteřin čekají a pak jdou zkusit štěstí ke druhému vchodu. Zaměstnanec nadále bez slova zírá...

Řekl bych, že běžnému kaštanovi je v takovou chvíli jedno, zda se jedná o zaměstnance SŽDC, ČD, nebo externí firmy. Faktem zkrátka je, že se tomuto pánovi a tomu, kdo ho na tuhle práci poslal, podařilo docela slušně vytočit nemálo lidí. Zejména ty, kteří spěchali na poslední chvíli na vlak, anebo naopak od vlaku na MHD nebo na Terminál.

Nečekám, že uklízeče bude dělat absolvent kurzů společenského chování, ale přece jen bych čekal minimálně:
a) Z obou stran dveří ceduli, něco ve smyslu "Dveře mimo provoz, použijte druhý vchod/východ".
b) Od uklízeče alespoň minimální snahu informovat, že dveře zablokoval, a nikoli jen němé zírání.
c) Provádění tohoto úklidu někdy jindy (BTW, podlaha se na HK hl.n. čistí po 22. hodině, tak proč to nelze dělat i se dveřmi?), a ne ráno mezi osmou a devátou, kdy přijíždí a odjíždí jeden vlak za druhým.

No nemám slov. Ano, je to pitomost a detail. Jenže přesně tenhle typ detailů dělá železnici negativní image. Můžeme jen hádat, kolik z těch lidí, co ráno stáli u zavřených dveří haly, už řeklo svému okolí nebo napsalo někam na svůj netový profil: Dráhy jsou *****, ráno nefungovaly dveře v hale hlavního nádraží a mě kvůli tomu ujel autobus.

BTW, v tomto případě se považuji za nezávislého pozorovatele, můj přípoj jel až za 10 minut, tudíž mi cesta ke druhým dveřím nezpůsobila žádný problém.
Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.93
Odesláno Čtvrtek, 17. února 2011 - 13:26:54    Odkaz na tento příspěvek  

stojí zaměstnanec a leští sklo
Ještě že neleštil něco jiného...
Howard_wolowitz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 42
Registrován: 12-2010

Odesláno Čtvrtek, 17. února 2011 - 17:05:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Člověče, Vy jste se zbláznil! Víte kolik lidí tam je v deset večer? To se musí dělat v největší špičce, aby bylo vidět jak nám ta dráha pěkně funguje a kvete.
God's sake, Mum, 26 years old!!!
Trolleybus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1727
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 17. února 2011 - 17:23:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě že neleštil něco jiného...
OMG To zas ne, věnoval se pilně své práci, ale IMO byl v nepravý čas na nepravém místě.

Howard_wolowitz: Jo jo, po desáté večer kolikrát v té hale stojí i 15 lidí a čeká na poslední rychlík do Pardubic...
Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
Blue Gum
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.162.33.71
Odesláno Čtvrtek, 17. února 2011 - 18:50:25    Odkaz na tento příspěvek  

Troleybus:
a) Ceduli musi nekdo navrhnout, ve wordu napsat a vytisknout. Ale vsechno z toho stoji penize, ktere vam nikdo nezaplati.
b) Cistic je tam od toho, aby cistil a ne aby informoval, protoze za informovani neni placeny.
c) Cistic pracujici v noci by musel mit nocni priplatek, ktery vam nikdo nezaplati, protoze muze cistit i ve dne bez priplatku. U cisticu podlahy to jinak nejde.

Vubec mi neni jasne, co mate za problem. Chcete snad mit zaprasena nadrazi? Jezdete autobusem a budete mit klid.
Peoza
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 163
Registrován: 11-2009
Odesláno Čtvrtek, 17. února 2011 - 19:51:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

" U cisticu podlahy to jinak nejde."
Omyl, právě v Hradci jsem byl už několikrát svědkem toho, že dlažba v hale byla zaměstnaci stanice čištěna i během dopoledních či odpoledních hodin. A to i strojově, nejen klasicky lopata a koště. Pravda, nikdy to nebylo v největší dopravní špičce, ale při relativně slabším provozu v hale nádraží.
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6964
Registrován: 9-2005

Odesláno Čtvrtek, 17. února 2011 - 22:14:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ceduli musi nekdo navrhnout, ve wordu napsat a vytisknout. Ale vsechno z toho stoji penize, ktere vam nikdo nezaplati.

Hm hm, takhle A4, tlustej fix, kus izolepy a trochu slušný písmo to nee, co... Cedule hotová za pět minut i s hledáním izolepy.

Anebo když už, tak si pučím někde žlutý papír "Dveře nepoužitelné" a dva tam nalepím.
Web o veřejné dopravě - aktualizace fotogalerie - celkem 1210 fotografií
AGORAFOBIE. Agora = autobus, fobie = strach, obava z něčeho. Agorafobie je tedy nemoc, při které se lidé bojí jezdit Agorou, potažmo CityBusem.
Tomulas84
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.56.218
Odesláno Čtvrtek, 17. února 2011 - 22:44:39    Odkaz na tento příspěvek  

> BleGum - ten nick mluví za vše. Buď je to krásná ironie, nebo jsi fakt blbej jak tágo ;-)
Antonín Šimek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.21.96.46
Odesláno Pátek, 18. února 2011 - 06:21:49    Odkaz na tento příspěvek  

Vážení:izolepa se objednává ve skladu a vyřízení trvá(lo)měsíc,když jsem ještě dělal na dráze.Ta žlutá nálepka není určena na vchodové dveře to je normalizovaný tiskopis do vlaku.A s vedoucími zaměstnanci žst HK si nikdo zahrávat nebude,to mi věřte.Za časů UŽST když jsem tam dělal existoval rozpis práce,možná je i dosud jen ho někdo začal pevně dodržovat!!!
bflmpsvz
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.40.86
Odesláno Pátek, 18. února 2011 - 10:20:18    Odkaz na tento příspěvek  

A to tu ceduli musí ještě schválit na GŘ na "oddělení cedulí na dveře" (ovšem pokud vědí kdo je vlastníkem a provozovatelem dveří) a nechat certifikovat na normou ISO.(a následně to také do levého dolního rohu napsat) :-)
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4458
Registrován: 9-2003

Odesláno Pátek, 18. února 2011 - 14:49:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A s vedoucími zaměstnanci žst HK si nikdo zahrávat nebude,to mi věřte
..pořádná mašina má kotel a komín..
Lexa_karel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 167
Registrován: 12-2009
Odesláno Pátek, 18. února 2011 - 17:37:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vážení, už jste si někdy večer (pokud vůbec) zkusili umýt okna?
Trolleybus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1730
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 18. února 2011 - 17:39:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chápu, na co není bumážka, teda pardon - co není podle ISO a norem, tak to neexistuje a existovat nesmí, a případná nadstandardní aktivita bude přísně potrestána. V důsledku čehož se výše popsaná situace může kdykoli opakovat...

Vubec mi neni jasne, co mate za problem.
Pokud tohle někomu nepřipadá jako problém, tak doporučuji otevřít oči a podívat se, jak fungují obdobné služby u firem, které se o své zákazníky skutečně zajímají. Když v nákupním centru někdo hodí na zem zmrzlinu, tak tam nejen za pár minut přijde uklízečka (uznávám, že na nejednom nádraží taky), ale navíc tam postaví ceduli "Pozor, kluzká podlaha", kterou odnese až ve chvíli, kdy je podlaha zase suchá. Případně si k tomu stoupne někdo z ochranky a upozorní procházející, aby si dali pozor. Jen to detail, ale jednak to svědčí o tom, jak si váží svých zákazníků, a za druhé si na tenhle přístup samozřejmě veřejnost zvykne a to, co jsem popsal výše, už jí rozhodně nepřijde normální.
Tohle přesně je ten problém. Pokud to někdo jako problém nevidí, tak pardon, asi žijeme každý v jiném světě.
Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
Tomulas84
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.56.218
Odesláno Pátek, 18. února 2011 - 20:54:05    Odkaz na tento příspěvek  

> Lexa - ono už jenom šudlání oken hadrou je zvláštní. Já už nějakou dobu s úspěchem používám gumovou stěrku. A s tou to jde prakticky i poslepu a hlavně mám jedno okno za minutu hotový...
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1675
Registrován: 8-2006
Odesláno Pátek, 18. února 2011 - 21:14:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já to pochopil tak, že ten úklid probíhal v době ranní špičky. A je otázkou, jestli to mytí nemohlo probíhat třeba v 11 dopoledne... Nikdo nekritizuje to samotné čištění a mytí. Ale musí to opravdu probíhat v ranní špičce?
Urpín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 604
Registrován: 2-2010

Odesláno Pátek, 18. února 2011 - 22:17:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak tu se poprvé dozvídám, že ranní špička je v 9 hodin