K-report
 

Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 10. 01. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » Nejotřesnější zážitky na železnici » Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 10. 01. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Lexa_karel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 109
Registrován: 12-2009
Odesláno Sobota, 01. ledna 2011 - 10:35:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ZAPA: to je divný, pokud se z diskuse dobře pamatuji, tak někteří zdejší pisálci jsou schopní Vám tam toho policajta dodat do 15-ti minut.

Jenom se mezi sebou ještě neshodli, zda máte takováto ožralá ignorovat a pokračovat v jízdě, nebo být důslední ke všem a čekat na policii.

Nejenom Vám přeji v novém roce ke zdraví a štěstí i slušné cestující a pohodu doma i v práci.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4808
Registrován: 10-2003

Odesláno Sobota, 01. ledna 2011 - 12:14:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lexa_karel: Tohle se prý ignorovat nedalo, protože z vozu kvůli tomu utíkali sami cestující. Možná stačilo jen dojet do Řevnic, protože tam je oddělení PČR přímo u nádraží, jenže ne všichni to ví a pokud ve vlaku řádí takový hovado, tak je i celkem riziko pokračovat dál, protože je pořád lepší zůstat na nádraží, než pak někde v polích na trati, kam už se opravdu hned tak nikdo nedostane.

Nejenom Vám přeji v novém roce ke zdraví a štěstí i slušné cestující a pohodu doma i v práci.

Já se k tomu přání přidávám.
Podporuji zřízení spojek traťových kolejí u Mokropes.
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 160
Registrován: 2-2009
Odesláno Sobota, 01. ledna 2011 - 12:24:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mauricio: měl bych k vám dotazy:
a/ máte děti?
b/co byste dělal vy při zamčeném kupé? Stál byste a prosil o vpuštění,nebo byste využil svých schopností a známostí a nechal všechny vyházet?

Můj zážitek:cestuji s třemi dětmi,jeden rádoby inteligent zamčen v kupé-sólo,nereagoval na klepání a pod.,tak jsem použil kličku,měl nějaký problém,měl smůli,šel ven. Takhle bych zametl i s vámi,pokud byste se choval tak jak zde popisujete.
PS: pokud chcete jezdit sám,doporučuji doplatek 1.třídy,z 90% budete mít klid.
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1967
Registrován: 9-2002

Odesláno Neděle, 02. ledna 2011 - 03:39:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čest paní (možná spíš slečně) průvodčí, co kdysi spucovala jednoho smradlavýho nocležníka, kterej se zamknul v kupé. Tak hezky pregnantně to vyjádřila, okno otevřela a vůbec celý to hezky okomentovla, až to dotyčnej nevydržel a rudej až naprdeli prchnul neznámo kam :-)

Znam jednu pani pruvodci takovyho formatu. Jestli je hezka, ma tmavy vlasy, oci a ostravskou hubu, tak to asi byla ona. Jinou tak drzou zenu jsem snad krome svy posledni zensky nepoznal.

Edit
Zapa: Snad vis, kde maji mestaky, ktery se nudi, takze pro vyhozeni opilce staci pockat do te spravne stanice. Ne vzdy to ale je mozne, ze.

Je par mist, kde jsou ty benga schopny dojet za par minut. Jednou se vyrobilo 20 minut cekanim na rameno zakona. Hostivice, nekdy kolem r. 2000.

(Příspěvek byl editován uživatelem Agent.)
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...
Howard_wolowitz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 21
Registrován: 12-2010

Odesláno Neděle, 02. ledna 2011 - 11:32:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Válení po sedačkách: Toto často praktikují Asiaté, resp. Asiatky. Vlak narvaný ale hlavně že ony jsou dvě v kupé roztažený po celý sedačce. Místenka samozřejmě ani jedna. Řešeno odemčením čtyřhranem, zkopnutím nohou ze sedačky a upozorněním že tady nejsou v Rákosstánu. Někdy se to setkává i s odezvou, načež reaguji tím že tady jsou v Čechách a mluví se tady česky, takže pokud mi chce něco sdělit nechť tak učiní v tomto jazyce. Slabší nátury po tomto probuzení raději odchází a hned je místo pro dalších 6 osob (kupé je sice oficiálně pro 8 ale to už je jak v konzervárně).
God's sake, Mum, 26 years old!!!
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4810
Registrován: 10-2003

Odesláno Neděle, 02. ledna 2011 - 13:39:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Agent: Snad vis, kde maji mestaky, ktery se nudi, takze pro vyhozeni opilce staci pockat do te spravne stanice.

Určitě maj měšťáky v Černošicích a těm se také volalo, ale kdo a jestli vůbec přijel mi už sděleno nebylo. A jak je vidět, tak z Řevnic to maj státní opravdu chvíli, ale ani za hodinu se nedostavili.
Podporuji zřízení spojek traťových kolejí u Mokropes.
Fiqwert
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 276
Registrován: 5-2010

Odesláno Neděle, 02. ledna 2011 - 15:24:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Howard_wolowitz: No nesmíte všechny házet do jednoho pytle.Dost často potkávám asiaty jako turisty, jezdí sem dost čínských, korejských, a japonských turistů.A ti třeba česky fakt neumí.

Ale minulý rok jsem jel rakouským Bmz bylo to v létě, a v Ostravě jsem nastoupil do kupé, kde seděli nějací korejci.Dal jsem se s nimi do řeči, a na rakouské Bmz, což je pro nás velmi dobrý vůz mi řekli.My máme v koreji air-kondišn vlaky.Tak to mě dorazilo.Ve voze bylo horko proto, protože jel vůz pouze z Bohumína, takže se ještě nestačil zchladit.Bohužel jejich KTX rychlovlaky nejezdí všude.
Bohužel, někteří lidé se ještě neprobudili z let minulých...
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1768
Registrován: 2-2009
Odesláno Neděle, 02. ledna 2011 - 15:57:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

wolowitz- Ty musíš bejt drsnej jak 40 -ka šmirgl.
Howard_wolowitz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 24
Registrován: 12-2010

Odesláno Neděle, 02. ledna 2011 - 16:21:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To neházím, ale co si někdy dovolují bych si já v cizí zemi nedovolil. A nejde jen o východní národy. Zažil jsem jednou v EC skupinu Skotů, soudě podle přízvuku, a připadal jsem si vážně jak ve chlívě.
God's sake, Mum, 26 years old!!!
Macášek.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.197.155.190
Odesláno Pondělí, 03. ledna 2011 - 17:20:38    Odkaz na tento příspěvek  

Smysl pro humor vám všem na těchto stránkách očividně schází,tak přidám jen malé srovnání, ať máte co kritizovat.Porovnání ceny a kvality dopravy na trati 301.
Kvalita dopravy- prakticky vše co na této trati jezdí v osobních vlacích má rok výroby před rokem 1989!U rychlíků je to stejné.Možná až na nějaké malé vyjímky.Takže komfort dopravy stejný jako před rokem 1989!
Cena dopravy.V roce 1989 Nezamyslice Prostějov 2kčs!Pro porovnání litr benzínu stál 8kčs, po cestě je to do Prostějova 25 kilometrů,autem cesta vyšla při spotřebě 8.litrů na 16 kčs.Cesta autem byla 8xdražší než vlak.
Dnes vlak 32.kč,benzin 33.kč cesta autem vyjde 1x dráž než vlakem.A to nemluvím o pohodlí cestování, málo kdo jezdí autem s rokem výroby 1989 a starším.
Zde je vidět velký nepoměr kvality a ceny u ČD.Cena se mění závratně a komfort dopravy vůbec.
ČD jde těžce po penězích, ale pro cestující žádné zlepšení.Za cenu 16x dražší dostanou ten sám komfort (či spíš nekomfort) dopravy co před rokem 1989.černá díra se prostě nezapře.Peníze v ní mizí, ale zlepšení žádné.
A teť se vrhněte na mne se svými protiargumenty.Už se těším.
Macášek Josef
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 956
Registrován: 5-2009

Odesláno Pondělí, 03. ledna 2011 - 17:39:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Macášek:
To chce klidek a balik ledu na hlavu.Když se ti nelibí cestování vlakem, jezdi autem a nebo busem, nikdo tě nenutí používat veřejnou dopravu.A jestli chceš ušetrit tak zkus stopa, třeba tě někdo veme.A nebo nejlepší řešení seď doma na prdeli a piš nespokojené maily na GŘ ČD a moooooožná si tě někdo veme k srdci.:-)
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4812
Registrován: 10-2003

Odesláno Pondělí, 03. ledna 2011 - 18:00:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Macášek: málo kdo jezdí autem s rokem výroby 1989 a starším.

To sice ne, jenže taky se železniční vozidla nekupují na tak krátkou dobu jako gumokoly. Pochopitelně to chce po čase nějakou rekonstrukci, která tady chyběla/chybí. Předpokládám, že v půlce životnosti Oktávky asi nebudete dělat rekonstrukci interiéru.
Podporuji zřízení spojek traťových kolejí u Mokropes.
Macášek Josef
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.197.155.190
Odesláno Pondělí, 03. ledna 2011 - 18:03:20    Odkaz na tento příspěvek  

Už je to tady!
Smysl pro humor zde opravdu všem schází.
Psal jsem že je to jen takové srovnání cen a hned první se do mne pustí a nadává, že když se mi to nelíbí......
Mohl by mi Dispečer ukázat kde píši přímo že se mi to nelíbí???
Vždycky tu všichni obhajujete proč to tak je a nikdo žádnou chybu ČD nepřizná.
Josef Macášek v.r.
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 162
Registrován: 2-2009
Odesláno Pondělí, 03. ledna 2011 - 18:10:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

p.Macášek: Bylo by vhodné,ukázat kdo ty ČD jsou,že jo? Když se pořád špiní,měli by si také ti,kteří soudí uvědomit,že ten poskok dole /st.dělník,pokladní,výpravčí,průvodčí a další/ toho zas tak moc neovlivní. Nejvíc škodí dráze naší mocipáni a vedení drah,které má s dráhou společné jen to,že od ní pobíraj nehorázně vysoké platy,ale zkušeností z provozu téměř žádné,až na vyjímky. Kde je doba pánů Kocourků a jemu podobných,kteří pro to,aby u kolejí mohli pracovat,museli také dost obětovat. Dnes se vedoucí činitelé přelévaj z jedné firmy do druhé,a je jedno zda o daném oboru něco vědí.
Pajas2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 89
Registrován: 10-2009
Odesláno Pondělí, 03. ledna 2011 - 18:30:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když se ti nelibí cestování vlakem, jezdi autem a nebo busem, nikdo tě nenutí používat veřejnou dopravu.
Tak tohle je hodně ubohá odpověď. Čekal bych ji tak roce 1980, možná ještě i 1990. Jestli takto odpovídají všichni kompetentní na ČD, tak už se nedivím "kvalitě" poskytovaných služeb Českých drah. Problém totiž není velmi často v železnici, ale hlavně v Českých drahách ..., resp. přístupu kompetentních osob. A dokud se přístup nezmění, ke zlepšení nedojde.
Takže výstižnější znění by bylo spíše:
S cestováním veřejnou dopravou, třeba vlakem, problém nemám, což ale leckdy neplatí o cestování s Českými drahami.
Řešení? Zlepšit poskytované služby!
Jiří Krupička
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.237.51
Odesláno Pondělí, 03. ledna 2011 - 18:39:50    Odkaz na tento příspěvek  

p.Macášek
jestliže máte bohatého sponzora, který za Vás platí pojištění, technické prohlídky,pneumatiky popř. opravy a Vy do auta lejete jenom benzin, tak je opravdu lepší jezdit autem
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1588
Registrován: 8-2006
Odesláno Pondělí, 03. ledna 2011 - 18:47:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono je to taky o tom, co si objedná a zaplatí kraj. Pokud si kraj objedná a zaplatí elefanty, bude tam mít elefanty. Co a kdo jezdí na lokálce z M.Lázní do K.Varů? Například.
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5641
Registrován: 4-2005
Odesláno Pondělí, 03. ledna 2011 - 19:01:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já teda nevím, ale za minulý rok jsem najel vlakem a autobusem zhruba 14tis km za 16tis Kč (pravda, na vlak mám zákaznickou slevu). Auto nemám přesně přepočítané, ale jeden kilometr auta mě stojí jen za palivo nějaké 3 - 5 Kč. To jen tak pro porovnání.

(Příspěvek byl editován uživatelem mauricio.)
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 957
Registrován: 5-2009

Odesláno Pondělí, 03. ledna 2011 - 19:56:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Macášek a Pajas2:
To jsou pořád samé keci dokola.Vlaky jsou fuj a tohle a tamto se mi nelibí.Komfort a služby a pořád nadáváte na ČD.Co by jste vlastně vůbec chtěli??jizdenky pomalu zadara??nebo sedet ve vlaku jak doma u televize??Stejně kdyby to bylo vše ze zlata tak budete remcat.A že to je někde jinné, jo možná na západě maji rychlovlaky to je tak všechno, ale služby jsou stejné a ceny taky.To že je to tady jeden velky kocourkov co se vedení týče.No a co??tak tam ti lidi nahoře berou pro sebe a co s tím uděláme???vubec nic, maj štestí že se tam dostali.Podívejte se na naší vladu jak se tam krade a ve velkém a navic veřejně.Pořád všichni nadáváme, co jsme si zvolili to máme.Naše chyba.A porovnávat nějaké ceny z dob komunismu a teď? blbost!!!Ja myslim že je to zbytečné, máme se daleko lepe než tenkrát.Ty služby se tady mení k lepšímu, holt to jde pomalu, ale jde.Jen jsou tady jedinci co musí mít všechno hned a vše musí byt dokonalé.
Čuřil
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.202.112.250
Odesláno Pondělí, 03. ledna 2011 - 21:27:31    Odkaz na tento příspěvek  

"Jen jsou tady jedinci co musí mít všechno hned a vše musí byt dokonalé."
a já bych ještě dodal: "....a kteří přitom většinou v životě zatím ještě nehnuli ani prstem, ale už rozumějí všemu nejlépe".
Trupak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 391
Registrován: 5-2003
Odesláno Pondělí, 03. ledna 2011 - 21:32:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co by jste vlastně vůbec chtěli??
My bysme chtěli:
A) Dráhu která se financuje sama, a pak ať si jezdí kam chce, odkud chce, jak chce a třeba si umře na špínu, svrab a nešťovice.
nebo
B) Dráhu, která je financována z veřejných rozpočtů, a je tzv. "user friendly", tj. funkční, včasná, dobře informující (i o mimořádnostech a problémech), čistá a uklizená a vstřícná k cestujícím. Současné ČD jsou synonymem slov "bordel" a "to nejde". A je úplně jedno, jestli za to může tranztér s ještěrkou nebo papaláši z nábřeží - přičemž všichni vědí, že ryba smrdí od hlavy a ten tranzitér za to nemůže.
Troufnu si říct, že každému mnohem míň vadí, když má vlak jasně napsaných 30 minut zpoždění, on si skočí na kafe nebo na pivo a jede za půl hodiny, než když všichni trčí na mrazu na peróně a pět minut po odjezdu se vyhlásí 10 minut zpoždění
bububu
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.208.45.18
Odesláno Pondělí, 03. ledna 2011 - 21:38:33    Odkaz na tento příspěvek  

Nechápu, proč se do p. Macáška tak pouštíte. Že by kápl na to, co si nechcete přiznat?

Mnoho lidí počítá do ceny pouze palivo, amortizaci apod. ne, protože "auto má tak jako tak". Není to správné, ale je to prostě fakt. Stejně tak většina lidí během cesty nepracuje a nepovažuje čas v autě za ztracený, ekologii neřeší a bezpečnost taky ne.

Navíc, v naprosté většině relací je auto výrazně rychlejší (myšleno z domu do domu) než hromadná doprava.

Navíc, pořizovací ceny auta jsou dnes vztaženo k platům nižší.

Atd. atd.

Mnoha lidem, když si to takto "spočítají", příjde výhodnější auto a, pokud nemusí, veřejnou dopravou nejedou. Můžete se rozčilovat, ale je to tak. Srovnání obsazenosti hromadné dopravy a množství aut dříve a nyní mluví jasně. A podle mě hlavně o tomto p. Macášek píše a má v tom pravdu. V čem nemá pravdu, je to, že za to můžou (jen) ČD. Může za to hlavně tržní prostředí (možná s nespravedlivě nastavenými podmínkami). Dopravci se musí zaplatit investice do vozidel, musí zaplatit zaměstnancům atd. atd., což řidič auta neřeší. A je to problém veškeré hromadné dopravy, ne jen ČD.

V současné době může cestující do veřejné dopravy přitáhnout pouze výrazné zvýšení kvality (myšlenu komfortu, rychlosti, četnosti, "pokrytí") cestování nebo výrazné snížení jízdného vůči ceně za cestu autem. Což samozřejmě nejde (bez zásahu státu), protože dopravci potřebují zisk.

Tolik, dost zjednodušeně, můj laický názor.

(PS: Já sám mám hromadnou dopravu rád a vlakem jezdím, protože čas v něm využiju, skutečných nákladů na cestu autem atd. jsem si vědom a cestuji na poměrně výhodné relaci.)
Howard_wolowitz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 26
Registrován: 12-2010

Odesláno Úterý, 04. ledna 2011 - 02:40:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Upřímně, dokud se nezmění společnost, nemá cenu tady měnit ani nic jiného. Dokud nevymřou všichni ti nostalgici i ostalgici, podle kterých za komunistů bylo všechno včetně Slunce, vody a vzduchu lepší; dokud si ti co si po roce 89 spletli demokracii s anarchií neuvědomí že osobní svoboda není o tom že si budu dělat co chci; dokud si chorobní remcači na kancelářský neuvědomí že musí makat venku jen proto, že kašlali na školu; dokud nebudeme vychovávat děti k tomu že sprejema a lihovkama se nikde čmárat nesmí; dokud se budou politici hrnout do funkcí primárně kvůli svému osobnímu zisku a ne kvůli vedení státu, nemá cenu se tady pokoušet měnit něco k lepšímu.
God's sake, Mum, 26 years old!!!
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.94.242
Odesláno Úterý, 04. ledna 2011 - 09:04:41    Odkaz na tento příspěvek  

Řada slušných a chytrých Čechů už uvažuje o tom, raději hledat práci v emigraci. (Nejen doktoři.)
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5649
Registrován: 4-2005
Odesláno Úterý, 04. ledna 2011 - 09:55:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

podle kterých za komunistů bylo všechno včetně Slunce, vody a vzduchu lepší
Všechno ne, ale určité výhody tam byly.
Jojo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 330
Registrován: 9-2009

Odesláno Úterý, 04. ledna 2011 - 10:34:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Řada slušných a chytrých Čechů už uvažuje o tom, raději hledat práci v emigraci. (Nejen doktoři.)
To znamená, že v Česku zostanú len neslušní a blbí občania ?
p.Macášek má pravdu. Len to napísal na web o železnici a niekomu šlapil na otlak. Pri cestovaní vlakom musím prísť na stanicu, vopred zaplatiť za službu a potom čakať ako to skončí. Či má tranzitér nabité baterky v jašterke, či má kto čistiť výhybky alebo niekto zabudol kúpiť hajzelpapier, mňa ako riadne platiaceho cestujúceho netrápi.Zaplatí niekto v obchode za tovar, alebo za službu, ktorá príde až zajtra, lebo niet osoby, ktorá to vie z palety rozbaliť ?
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.92
Odesláno Úterý, 04. ledna 2011 - 11:16:26    Odkaz na tento příspěvek  

Zde je vidět velký nepoměr kvality a ceny u ČD.Cena se mění závratně a komfort dopravy vůbec.
Dřív, za komunistů, stálo pivo 1,70 Kčs. Dneska stojí eurosraczka 25 nebo i 30 korun a nedá se to pít.
Cena se mění závratně a kvalita piva jde taky závratně, ale dolů...

No a tak jako ne každej musí pít jenom eurosraczky, ale může si koupit třeba nějaké pivo jemu chutnající (což byl za kom. dost problém, protože všude měli jen lokální pivovar plus případně Plzeň, Staropramen nebo Kozla), tak holt některý lidi jezděj Elefantama nebo Bmzetama a navíc jezděj třeba "zadarmo", protože si k vánocům pořídili In-gold a už nic platit nemusej .
Drobnej rozdíl je v tom, že když chci pít Svijany, tak pro ně musím do Nákupozemě či Zeměkoule, ale dostanu je tam; zatímco když bych se chtěl svézt Elefantem, tak bych musel taky někam vyrazit, ale po vejletu Elefantem mě zas čeká to kopřivový béčko na dojezd domů...
Obecně bych ale pokrok kvality na železnici přeci jen neviděl tak černě, nečekám ale, že se mnou bude každý souhlasit.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3315
Registrován: 5-2004
Odesláno Úterý, 04. ledna 2011 - 11:22:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nebo můžu pro Svijany vlakem na 3. nástupiště Smíchova
Jarda_krapas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 362
Registrován: 5-2007

Odesláno Úterý, 04. ledna 2011 - 11:27:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.novinky.cz/krimi/221314-pohotova-pruvodci-zamkla-sprej ery-vystoupili-do-rukou-policistu.html
Jct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 402
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 04. ledna 2011 - 11:53:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cena dopravy.V roce 1989 Nezamyslice Prostějov 2kčs!Pro porovnání litr benzínu stál 8kčs, po cestě je to do Prostějova 25 kilometrů,autem cesta vyšla při spotřebě 8.litrů na 16 kčs.Cesta autem byla 8xdražší než vlak.
Dnes vlak 32.kč,benzin 33.kč cesta autem vyjde 1x dráž než vlakem.A to nemluvím o pohodlí cestování, málo kdo jezdí autem s rokem výroby 1989 a starším.


To samé můžu napsat třeba o MHD Hradec Králové - jízdenka před 20 lety stála korunu, dnes 14. Benzín zhruba jak píšete, cena se zvedla 8 Kč na 32 Kč, t.j. "pouze" 4x. A kvalita dopravy ? Autobusy ještě ujdou, určitý pokrok je vidět, ale chátrající trolejbusy si dovolím nazvat odpudivou sockou, znatelně horší než žabotlamy (byť porovnání trochu kulhá).
A závěr ? Prosté porovnání cen VHD/IAD bez dalších souvislostí je polovičaté ...
Nemanický_kaňour
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 182
Registrován: 12-2009

Odesláno Úterý, 04. ledna 2011 - 20:41:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jarda krapas: Docela by mě zajímalo, o jaký vagon se jednalo. Pokud se nechali zamknout v Béčku, tak to byli ještě větší blbci, než by se mohlo zdát :-)
Vláčkomil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 155
Registrován: 1-2009

Odesláno Úterý, 04. ledna 2011 - 23:54:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já mám spočítáno že za rok 2010 jsem ujel přes 10 000 km s In Kartou ale ne vždy jsem jel sám takže jsou započítány i So-Ne,slevy pro skupinu atd.Výsledkem je cena kolem 1 Kč za Km.To je výborné a nikdo kdo jezdí pouze automobilem nedokáže jezdit tak levně!!!!! Auto je pouze o pohodlnosti.Nedělá mi problém se přizpůsobit tomu že vlak je pomalejší a je třeba si cestu naplánovat.

Navíc musím říct že jsem byl minulý rok velice spokojený se službami a dochvilností.

Co se týče kvality vozidel tak zlepšení vidím ale ne všude.Mě vůbec nevadí že jezdím osobákem ve složení kterým jsem jezdil před 25 lety jako dítě.Jede?Jede! Tak proč, ne.Vadí mi vavandalismus ale za to fakt nemůžou ČD.
Svět je cirkus který krachuje.....
Amaterské stránky o veřejné dopravě....www.vlackomil.blog.cz
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5658
Registrován: 4-2005
Odesláno Středa, 05. ledna 2011 - 00:03:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vadí mi vavandalismus ale za to fakt nemůžou ČD.
V jednom nejmenovaném městě se počet vandalismu sníži po té, co byla vyhlášena akce "Za pomoc při dopadení vandala roční jízdné zdarma". Pravda, bylo to roční předplatní jízdenka na MHD v řádech pár korun, ale stejně. Kdyby podobnou akci vyhlásilo i ČD (ne nutně na roční jízdenku), možná by to taky vypadalo jinak.
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1971
Registrován: 9-2002

Odesláno Středa, 05. ledna 2011 - 01:40:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Řada slušných a chytrých Čechů už uvažuje o tom, raději hledat práci v emigraci. (Nejen doktoři.)

Pokud jeste nejaka prace zbyde. Ja jsem praci (myslim tim vztah zamestnanec - zamestnavatel) nemel (a nemam) od 01.01.2010. A v cz nejsem uz od r. 2005.

Aspon se nenudim.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...
Jarda_krapas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 363
Registrován: 5-2007

Odesláno Středa, 05. ledna 2011 - 21:57:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

N. Kaňour:
Béčko to určitě nebylo, večerní vlaky do Brna vozí vesměs Bmtee, a k tomu myslím že jedna Regionoha jezdí kolem osmé večer :-)
J_p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 677
Registrován: 8-2004

Odesláno Středa, 05. ledna 2011 - 23:46:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cogwheel: dekuji za kompliment.
v emigraci od roku 2000
Whupi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14
Registrován: 7-2010

Odesláno Čtvrtek, 06. ledna 2011 - 12:29:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vláčkomil: Já mám za rok 2010 (taky s IN) 11000Km za nějakych 5500Kč, takže 0,50Kč za kilometr. To se s autem nedá porovnávat, navíc, nedokážu si představit např. cestu Olomouc - Kladno a zpátky autem }
Macášek Josef.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.197.155.190
Odesláno Neděle, 09. ledna 2011 - 15:51:14    Odkaz na tento příspěvek  

Pro dispečer o11:Služby ve vlakové dopravě se opravdu "mění k lepšímu"!
Před rokem 1989 jsem přijel na nádraží na kole, dal jsem jej do úschovny kol otevřené 24 hodin,koupil si jízdenku ve výdejně jízdenek otevřené 24 hodin, na velké přehledné tabuli byly napsány odjezdy, příjezdy vlaků přehledně podle směru jízdy.Zašel jsem si do stánku PNS pro noviny,do restaurace na pivo, teplý oběd, děti na zmrzlinu.V případě potřeby bezproblémů na WC.Těžký kufr, kočárek jsem si mohl poslat jako spoluzavazadlo, případně balík poslat jako spěšninu.Každý vlak byl označen čitelnou cedulí s názvem cílové stanice,vlakové spojení bylo i v noci po max. dvou hodinách,zastavoval tu až na jednu vyjímku každý rychlík........
Dnes úschovna kol není, kolo si můžu leda tak zamknout k plotu,PNS,restaurace,podej spěšnin a spoluzavazadel zrušeno, místo velké přehledné cedule s odjezdy vlaků papír a4,na kterém jsou vypsány všechny vlaky drobným písmem a po pár slunečných dnech prakticky nečitelné,výdejna jízdenek otevřena jen pár hodin,rychlíků tu zastavuje tak polovina i přes podanou žádost spolků obcí na zastavování se nic neděje.V noci tu žádné vlaky nejezdí, i to WC má otevírací hodiny jen přes den a ještě si musíte jít pro klíč.Jestli má být toto zlepšení v osobní železniční dopravě pane Dispečer???
Abych jen nekritizoval jedno zlepšení tu máme.Je tady jedna dvojjazyčná světelná cedule s aktuálním odjezdem vlaků.
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 119
Registrován: 10-2010
Odesláno Neděle, 09. ledna 2011 - 15:55:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

=>Macášek: Kdyby lidi jezdili vlakem ve stejném počtu jako tenkrát, všechno to mohlo zůstat. Ale železnice byla prostě překonána automobilismem.
Howard_wolowitz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 30
Registrován: 12-2010

Odesláno Neděle, 09. ledna 2011 - 16:50:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Však jste to tak chtěli. Nádražáků bylo moc, spousta zbytečných lidí, kterým stát musel platit mzdu, tak se povyházeli. No a tady to máte.
God's sake, Mum, 26 years old!!!
Macášek Josef
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.197.155.190
Odesláno Neděle, 09. ledna 2011 - 20:47:01    Odkaz na tento příspěvek  

Dnes nemrzne,neprší,nesněží a jednotky 460 opět stávkují.Na 301 zase vyhnali zachraňovat čest ČD chudery stařenky 141.Soudruzi v dávných dobách věděli proč závodu ČKD v Plzni propůjčili jméno vůdce lidu V I Lenina.Jako je on nesmrtelný a jeho tvář stále můžeme vidět v Moskvě, Bobinky po velkém Vladimíru Iljiči zdědily nesmrtelnost a můžeme je vidět stále na tratích.Vladimír se jistě v Kremlu usmívá, když vidí dopravu v kapitalistických ČD zachraňují socialistické Bobinky, hrdě nesoucí jméno svého kmotra na svém boku.Ještě větší úsměv na tváři mu musí vykouzlit to, že v době kdy se uvažuje o zrušení strany KSČM tady ČD dělají (a zdarma) reklamu soudruhu Leninovi a "muzeální" Bobinka se pyšní RUDOU hvězdou.
Je to ale sranda na tom světě.
Josef Macášek.
PS.nejsem členem žádné strany.
Howard_wolowitz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 31
Registrován: 12-2010

Odesláno Neděle, 09. ledna 2011 - 20:55:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ČKD v Plzni

A Škodě v Libni, že?
God's sake, Mum, 26 years old!!!
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 122
Registrován: 10-2010
Odesláno Neděle, 09. ledna 2011 - 21:43:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pane Macášku, vás by asi klepla, kdybyste jel tímhle vlakem: http://www.railpage.net/modules/news/article.php?storyid=2241
Budulinek4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 338
Registrován: 4-2004

Odesláno Neděle, 09. ledna 2011 - 22:31:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trocho off-topic, ale musím reagovat na toho pána, který srovnává cestu do Prostějova.

Protože si dělám celkem podrobnou statistiku výdajů za cestování, pro zajímavost dodám čísla za rok 2011:

Auto - Octavia Combi typ I, rv.2001, benzín 1.6:
Pojištění: 10.400 Kč
Servis, opravy, dálniční známka, parkování: 15.852 Kč
Benzín: 38.511 Kč
Najeto km: 15.814
Cena za km: 4.10 Kč

Vlak (vlastním InKartu):
Jízdné: 3.812 Kč
Najeto km: 7.310 km
Cena za km: 0.52 Kč

Ještě dodám, že v autě jsem občas vezl více lidí a dostal příspěvek na benzín, takže "mé" náklady na km budou někde okolo 3.50 Kč. U vlaku počítám pouze mé jízdné, nicméně hodně jsem využíval eLišku, SONE+ na elfíka apod.
Barrandov bez kamionů už 20.9. !!!
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1704
Registrován: 8-2007

Odesláno Neděle, 09. ledna 2011 - 23:24:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Budulínek:
U nákladu toho auta chybí ještě amortizace(auta na stromě nerostou).Takže ta cena za km os.autem bude ještě o 1-2 kč vyšší.
Jojo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 334
Registrován: 9-2009

Odesláno Pondělí, 10. ledna 2011 - 09:48:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Budulinek : Počítate v štatistike aj s nákladmi na dopravu z miesta bydliska na žel.stanicu a nazad, prípadne do miesta výkonu práce ? Alebo MHD je grátis ? Ak bývate na stanici a zároveň tam pracujete, tak tieto náklady zanedbajme.Ale určite nie každý cestujúci má túto výhodu. IMHO : Čas sú pre mňa niekedy peniaze.

(Příspěvek byl editován uživatelem jojo.)
Budulinek4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 339
Registrován: 4-2004

Odesláno Pondělí, 10. ledna 2011 - 11:36:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě tedy doplním:
Auto stálo 160 tisíc, za 4 roky jsem najel cca 60 tisíc, tj. nyní k ceně za kilometr navíc +2.67 Kč/km. Takže zatím mě kilometr v autě vychází na 6.77 Kč.

Do nákladů na vlaky jsem započítal také roční provoz InKarty, takže opravdu úplné náklady.
K vlaku se dopravuji nejčastěji pražskou MHD, kde jsem vlastníkem roční jízdenky. To nevím, jak do toho započítat, protože pražskou lítačku mám, i když vlakem celý rok nepojedu. Pokud započtu pražskou lítačku, dostávám se u vlaku na 1.17 Kč/km.
Barrandov bez kamionů už 20.9. !!!
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3147
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 10. ledna 2011 - 12:01:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Budulínek4: Ano, to už je rozumnější. Mě auto vychází na cca 5,5 Kč na km. Jezdím cca 80 tis. km ročně.
Lc937gt11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 517
Registrován: 1-2009

Odesláno Pondělí, 10. ledna 2011 - 14:14:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Budulinek4 a Petr_Šimral: ano to zcela odpovídá, jako OSVČ v oboru řemesla odpočet za auto přibližně 5,50Kč/km.
A pokud uděláte cca.60tis ročně je k tomu dobré připočítat i cenu pneumatik což Vám hned naskočí u nějakých normálních gum o 12.500,-/rok třeba na Octavce

Za 1,50 - 2,-kč/km jezdí jen řidiči "kteří mají služební vozidlo jako funkční požitek k soukromým cestám"

(Příspěvek byl editován uživatelem lc937gt11.)
bububu
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.208.45.18
Odesláno Pondělí, 10. ledna 2011 - 15:08:07    Odkaz na tento příspěvek  

Úplně se v této ekonomice neorientuju, ale ... když už soukromé auto mám v garáži (prostě proto, že ho někdy potřebuji) a stojím před rozhodnutím, jestli jet dnes vlakem nebo autem, tak do ceny za cestu autem (když ztracený čas apod. neřeším) započítám pouze:

- palivo
- "o kolik více mě budou stát opravy v důsledku opotřebení auta touto cestou ve srovnání s tím, když ho nechám stát (hnít ) v garáži" (lze to vůbec vyčíslit?)
- "o kolik se touto cestou (najetými kilometry) sníží hodnota toho auta"

Nebo ne? Díky za případné osvětlení ekonomickému analfabetovi
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 123
Registrován: 10-2010
Odesláno Pondělí, 10. ledna 2011 - 15:44:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asi ano, ale problém je právě v tom, že se to špatně vyčísluje, pokud třeba autem jezdíš tak málo, žes na něj jednou za jeho život koupil nový gumy, pákrát vyměnil olej, ale jinak na žádné opravě nebylo.
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1714
Registrován: 8-2007

Odesláno Pondělí, 10. ledna 2011 - 15:55:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

že se to špatně vyčísluje, pokud třeba autem jezdíš tak málo, žes na něj jednou za jeho život koupil nový gumy,

Nebo to raději nepočítá,protože by zjistil,že ho vyjde cena na kilometr větší,než kdyby jezdil taxíkem.
Paveldacicky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1107
Registrován: 5-2007

Odesláno Pondělí, 10. ledna 2011 - 16:34:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nedávno to bylo v hádankách,dnes jako odstrašující příklad "koridorové" zastávky,zde.

Fiqwert
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 289
Registrován: 5-2010

Odesláno Pondělí, 10. ledna 2011 - 17:10:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To má ještě daleko od socialistický plecho-skleněných budek na sídlištích, které jsou prorezlé, opotřebované, polepené reklamními plakáty, a třeba tady u nás (Praha), je namočeno, nasráno apod. po ránu, když člověk čeká na MHD, tak radši stát 10 metrů od takovéto budky.
Tahle vypadá ještě jakš-takš.
Bohužel, někteří lidé se ještě neprobudili z let minulých...
Macášek Josef
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.197.155.190
Odesláno Pondělí, 10. ledna 2011 - 17:22:53    Odkaz na tento příspěvek  

Ať je to jak je to na jedno tu všichni "nádražáci" zapomínáte!Železnice má být pro lidi, má je dovést kam potřebují a ONI vám za to zaplatí.Čím víc budete vozit lidí,tím víc vám budou platit a tím víc bude peněz na rozvoj železnice.Jenže pro vás jsou cestující obyčejný "substrát" který vás ve vlaku jen obtěžuje a děláte všechno pro to aby jste se ho zbavili.A zatím vám to jde výborně.A pak se nedivte že dráhy jsou bez peněz a vypadají tak jak vypadají.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4842
Registrován: 10-2003

Odesláno Pondělí, 10. ledna 2011 - 17:35:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Macášek Josef: Čím víc budete vozit lidí,tím víc vám budou platit a tím víc bude peněz na rozvoj železnice.

Hm, na 171 vozíme hodně lidí, ale vyjma ešusů nějaký podstatný rozvoj postrádám. Spíš mám pocit, že je to horší a horší. Ale za to my "nádražáci" skutečně nemůžem.

Jenže pro vás jsou cestující obyčejný "substrát" který vás ve vlaku jen obtěžuje a děláte všechno pro to aby jste se ho zbavili.

A tohle jste odvodil z čeho?
Podporuji zřízení spojek traťových kolejí u Mokropes.
Howard_wolowitz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 32
Registrován: 12-2010

Odesláno Pondělí, 10. ledna 2011 - 18:05:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevím jak vám ale mně tohle už notnou dobu docela "smrdí". Mám takový pocit jestli Macášek není převlečený Boblick.
God's sake, Mum, 26 years old!!!
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1604
Registrován: 8-2006
Odesláno Pondělí, 10. ledna 2011 - 18:25:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ústecký kraj si objednal a zaplatil elefanty a má tam (z Ústí na Prahu) elefanty. Tlačte na úředníky, ať u dopravce objednají a zaplatí elefanty a budete jezdit elefantem. Co se týče loko, tak pan Paroubek z Regiojetu tvrdil (po nákupu 20let starých peršounů), že cestující NEZAJÍMÁ, co ho veze. Kolik lidí zajímá (zajímalo), že ten osobák veze (vezla) 50let stará bobina?
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4844
Registrován: 10-2003

Odesláno Pondělí, 10. ledna 2011 - 18:37:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

čelakovičan: Kolik lidí zajímá (zajímalo), že ten osobák veze (vezla) 50let stará bobina?

No minimálně jednoho.
Podporuji zřízení spojek traťových kolejí u Mokropes.
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1605
Registrován: 8-2006
Odesláno Pondělí, 10. ledna 2011 - 19:35:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zapa:

S tím placením je to taky dobrej fór. Proč teda lidi běhaj v ešusech do patra, aby se vyhnuli průvodčímu?