K-report
 

Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 06. 03. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » Nejotřesnější zážitky na železnici » Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 06. 03. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1847
Registrován: 2-2009
Odesláno Sobota, 19. února 2011 - 07:48:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

trolejbus - a kdeže, prosím, se takovýto hyper supermarket nalézá ? V Praze jsem to nezažil a ani v Plzni jsem neměl štěstí....
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1676
Registrován: 8-2006
Odesláno Sobota, 19. února 2011 - 08:50:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Urpín: Pracuju 8:00 - 16:30 a jsem v práci kolikrát první... Dneska už to není nutně ráno od 6ti - 7mi hodin.
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 538
Registrován: 1-2006

Odesláno Sobota, 19. února 2011 - 11:07:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Případně si k tomu stoupne někdo z ochranky a upozorní procházející, aby si dali pozor. Jen to detail, ale jednak to svědčí o tom, jak si váží svých zákazníků,

Kdepak vážení si zákazníků - to je čistě obrana firemního bankovního konta.
Protože kdyby tam sebou někdo seknul (ať už doopravdy či jen na oko se vstřícným doktorem), tak mu provozovatel onoho obchoďáku ze zákona odpovídá za všechny vzniklé škody - od úhrady léčení přes ušlý výdělek, náhradu poškozeného oblečení/věcí, bolestné, ... až po případnou doživotní rentu za následky úrazu a výdaje na právníky+soudy k tomu - na což má sice sjednáno pojištění odpovědnosti, ale v případě že by nedošlo k promptnímu naklusání uklízečky a označení místa (cedulí či ochrankou), tak by mu pojišťovna ukázala akorát zdvižený prostředník kvůli nedodržení pojistných podmínek.
Anonín Šimek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.155.197
Odesláno Sobota, 19. února 2011 - 22:13:03    Odkaz na tento příspěvek  

Vypadá to že se někdo pořádně nasral,a začal svůj rozpis práce dělat do puntíku,přesně na minutu.Ale to musíte nadávat vedoucím zaměstnancům kteří tento rozpis zplodily.Pokud by to nedodrželi tak by hrozilo odejmutí výkonostní odměny.Alespoň to takto fungovalo za mého působení v HK.V době UŽST kdy jsem tam dělal tak mi vedoucí nařídil mýt dveře i v 13.50 v pátek.
Trolleybus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1731
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 19. února 2011 - 22:51:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mad_noodle2: a kdeže, prosím, se takovýto hyper supermarket nalézá
Kupříkladu AFI Palace Pardubice, klasická hnusná plechová bouda tvrdící o sobě, že je obchodní centrum. Nicméně tu ceduli s upozorněním na mokrou podlahu i člověka, co pozdravil a výslovně mě upozornil, ať se tomu mokrému místu vyhnu, jsem tam potkal.

Urpín: Tak tu se poprvé dozvídám, že ranní špička je v 9 hodin
Já nepsal v devět, ale o půl deváté. A to ranní špička na HK hl. n. stále ještě je, během necelé půhodiny přijíždí do HK 10 vlaků, což je na místní poměry vysoké číslo (pro srovnání - např. mezi 10 a 11 hodinou přijedou jen 4 vlaky). Výstižnou poznámku o začátku pracovní doby napsal čelakovičan, já jen doplním, že sám taky chodím do práce na devátou a zdaleka nepřicházím poslední. Co se týká rozdělení cestujících v této době na skupiny - podle mého odhadu značnou část osazenstva vlaků tvoří jednak studenti UHK, dále obyvatelé okolních obcí jezdící do Fakultní nemocnice a na okresní a krajské úřady, a nemalou frekvenci tvoří i důchodci, co za pár korun přijedou do HK na nádraží, dokráčejí 300 metrů do Lidla nebo do Tesca a zase jedou domů. Zkrátka a dobře - o půl deváté na HK hl.n. ještě ranní špička je.

Anonín Šimek: Ale to musíte nadávat vedoucím zaměstnancům kteří tento rozpis zplodily.
Přesně tak. Nečekám, že uklízeče dělá absolvent kurzů společenského chování, tudíž od něj ani nečekám, že by pochopil, jak moc ty lidi kolem sebe štve. Ale měl by to chápat ten, kdo ho tam v tomhle čase poslal. A stejně tak by měl uklízeče někdo upozornit: Pokud zablokujete dveře, tak těm lidem, co u nich budou stát, říkejte: "Promiňte, musíte použít druhý vchod/východ."
BTW, tohle nemá být urážka uklízeče, lidi bez hlubších základů společenského chování najdete prakticky na všech úrovních, ostatně zrovna nedávno jsem se setkal se situací, kdy se ukázalo, že account manager neumí zaplatit v restauraci (resp. si myslí, že umí: tím, že strká čísníkovi do ruky bankovku, jako kdyby byl někde v hospodě IV. cenové). Nelze někoho kritizovat pro nedostatky ve vystupování k zákazníkům, pokud neproběhla kontrola, zda takový člověk vůbec má odpovídající znalosti, schopnosti nebo zda dostal odpovídající poučení.
Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
Ex141detvan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 123
Registrován: 8-2007

Odesláno Neděle, 20. února 2011 - 13:56:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já myslím,že lidé, kteří trochu přemýšlí, nebudou stát ve frontě jak stádo ovcí před zavřenými dveřmi a dívat se, jak jim ujíždějí autobusy, ale hned použijou vedlejší vchod i bez cedule, která mi to vysvětlí. Předpokládám, že druhý vchod není zas tak daleko, aby si stojící lidé nevšimli těch procházejících. Pokud je to jinak, tak to beru zpátky.
Blue Gum
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.161.34.129
Odesláno Neděle, 20. února 2011 - 16:41:12    Odkaz na tento příspěvek  

Ad cedule: to je furth dokola. Cistic je placeny, aby cistil a ne aby si v pracovni dobe kreslil nejake cedule. Papir, fix a izolepa nejsou pracovni pomucky k cisteni dveri. Takze pokud nekdo chce rozvijet svou kreativitu, klidne, ale mimo pracovni dobu. Stejne tak kdyz si tam pozvete pana Spacka, pro nas bude dulezite, aby delal to, co ma. K cemu budou vysmati cestujici, kdyz budou dvere i po dvou hodinach stale stejne zaprasene.

Dvere: zavrene byly jen jedny, ze? Tak o co jde? Kdyz se dvere neumyji, substrat prska. Kdyz se umyji, substrat zase prska. My se snazime, ale ctenemu substratu to stale neni vhod. Jezdete autobusem a neobtezujte nas malichernostmi.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1849
Registrován: 2-2009
Odesláno Neděle, 20. února 2011 - 17:20:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Blue Gum - no a právě kvůli takovým, jako Ty, mají Dráhy pověst, jakou mají. Chlapče, pokud jsi zaměstnancem ČD měl bys začít prostým faktem - bez onoho ,,substrátu" bys byl na pracáku.

Dokud budou zaměstnávat ČD lidi obdobného ražení jako Ty, nikam se nedostanou a bude se o ně otírat kde kdo. K ,,velké radosti" těch slušných zaměstnanců.

Substráty vozí Cargo . Ty / eventuelně/ vozíš lidi, různé, ale lidi. Pro Tebe zákazníky, chlebodárce, klienty, vyber si.
Fiqwert
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 338
Registrován: 5-2010

Odesláno Neděle, 20. února 2011 - 17:49:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

bez onoho ,,substrátu" bys byl na pracáku.

Cestující ČD fakt neživí.Ty živí stát a kraje.Peníze za jízdné, a další služby jim trn z paty nevytrhnou.
Bohužel, někteří lidé se ještě neprobudili z let minulých...
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1679
Registrován: 8-2006
Odesláno Neděle, 20. února 2011 - 17:56:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vtip je v tom, že tady snad nikdo nekritizuje to samotné čištění. Výtka padla na časové období, kdy se ty dveře umývali. Byl by velký malér, kdyby čistič čistil třeba v 10 dopolene místo v 8:30? Fakt by to byl zásadní problém?
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1850
Registrován: 2-2009
Odesláno Neděle, 20. února 2011 - 18:09:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fiqert - opravdu ? Do důsledku ? Ergo nebude li vlakem nikdo cestovat budou dotace nadále ? Jak dlouho? Přečti si o tratích se zrušeným provozem a hlavně nastuduj stati o dalších dopravcích.
ČSAD si taky myslelo,že jsou nenahraditelní a kde jsou dneska? Veolia umí jezdit i po kolejích....
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1851
Registrován: 2-2009
Odesláno Neděle, 20. února 2011 - 18:13:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

fiq - a projdi si stanice na méně frekventovaných tratích - ono ČD nejsou jen fírové,průvodčí ev. vlakvedoucí ale i staniční personál a další, zatím.
Fiqwert
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 339
Registrován: 5-2010

Odesláno Neděle, 20. února 2011 - 18:51:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mad_noodle2: Tak já jsem pro zrušení nevyužívaných lokálních tratí.Jezdí na nich neekologické motorové vozy, drahé na údržbu a provoz, a využitelnost (na vybraných) tratích je téměř nulová.Zde bych nasazení leckdy pohodlnějších, levnějších a ekologicky šetrnějších autobusů uvítal.Hlavně můžou zajíždět až do středu obce, zato vlak je někdy nevyužívaný kvůli vzdálenosti od obce.To je můj názor i přes to, že autobusy nemám zrovna v lásce.
Bohužel, někteří lidé se ještě neprobudili z let minulých...
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1852
Registrován: 2-2009
Odesláno Neděle, 20. února 2011 - 19:16:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Figert - pro co jsi je celkem jedno. A nemyslel jsem lokálky ale tratě jako 070, 120, 200 a jiné.
Tam se běž podívat na redukci personálu.
Navíc těm propuštěným by bylo určitě útěchou pro co jsi a pro co ne.
A nezmizí li typy ala Blue Gum z řad ČD může přijít propouštění daleko dřív - o tom byla řeč.
Fiqwert
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 340
Registrován: 5-2010

Odesláno Neděle, 20. února 2011 - 19:31:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No pro co jsem určitě ne.Ale to pro co jsem koresponduje s kraji, které se také vydávají touto cestou.Holt vláčky do horní dolní je drahá záležitost, a ty lidi co kvůli tomu přijdou o práci? Přichází o práci daleko více lidí, např. z velkých fabrik(stovky).Tady těch pár lidí se někde uchytí(desítky).
Bohužel, někteří lidé se ještě neprobudili z let minulých...
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1853
Registrován: 2-2009
Odesláno Neděle, 20. února 2011 - 19:39:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fiq - Když myslíš.....
Krtek11
Moderátor

Číslo příspěvku: 976
Registrován: 8-2008

Odesláno Neděle, 20. února 2011 - 19:50:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnešní Ampz143 na EC 110 připomínalo spíše školku. Bylo tam asi 10 dětí které řvali na celý vlak a rodiče se s uklidněním neobtežovali. To byla opravdu ohleduplnost nevyššího kalibru (vyčítám to spíše těm rodičům, než malým dětem, vysvětlit mu, aby nedělal hluk si myslím, že není nic těžkého).
Skype:CZkrtek11/ICQ:438187387(krtek11)/mail: krtek11@spoluzaci.cz - //REGIOJET
Nejsem proti nikomu zaujatý, jen dělám svou "práci"
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8071
Registrován: 11-2002
Odesláno Neděle, 20. února 2011 - 20:10:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Krtek11: ač světoběžník nejsem, přesto bych řekl, že můžeš být rád, že to byl na české poměry celkem ojedinělý exces. V mnoha zemích i kousek od českých hranic je podobný přístup rodičů naprosto běžný...

(Příspěvek byl editován uživatelem jena.)
Doktor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1744
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 20. února 2011 - 21:33:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Krtek11: Poučení pro příště - do vlaku jedině s mp3 přehrávačem Ušetří tě to jak řvoucích dětí, tak dementních keců dementních spolucestujících.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Blue Gum
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.162.71.94
Odesláno Pondělí, 21. února 2011 - 04:55:16    Odkaz na tento příspěvek  

Mad_noodle:
1) Dekuji, ze mi netykate. Husy jsme spolu nepasli, soudruzi uz nejsme a ani nejsme nejaci vidlaci na hasicske merende.
2) Mnozstvi a druh substratu neni muj problem. To je starost zamestnavatele, abych mel stale co delat. Kdyby nahodou zase nekoho napadlo propoustet, od ceho si platim clenstvi v odborech. Prvni pujdou ti chytrolini, co si mysli, ze toho narozdil od odboraru na vlastni pest vyjednaji vic.
3) Pojmenovani substrat je spis pochvala, protoze takove uhli nebo obili spokojene jede do sve cilove stanice, ale cestujici substrat si neustale stezuje, furt neco chce a pak si stezuje kdyz to dostane i nedostane. Dela bordel ve vlacich a pise stiznosti, ze je neuklizeno. Zavidim kolegum od hromadnych substratu.

Ad dvere. Nikdy se zadne cedule nepsaly a taky to slo. To jen ta nova doba s lidmi, kteri musi mit na lahvi vodky upozorneni, ze muze zpusobovat opilost. Nestaci videt, ze clovek cisti dvere a maji jit jinymi. Musi tam byt cedule jak hrom a jeste k tomu se musi delnik usmivat a konverzovat s natvrdlym substratem, ktery temi dvermi chce mermomoci projit.

Doktor: Jojo a pak sve okoli zahrnovat nejnovejsimi flaky mistni garazove kapely, jejichz kvalitu stahne na uplne dno kvalitni reprodukce z chrchlatek Made in China.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1854
Registrován: 2-2009
Odesláno Pondělí, 21. února 2011 - 07:01:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Blue Gum - mě bys stihl říct substrát jen jednou, odbory sem odbory tam,pak bys hledal zubní ordinaci. Pardon Hledal byste. Husy jsme spolu pást dost dobře nemohli. Ale vidlák budete dobrej i bez merendy.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1855
Registrován: 2-2009
Odesláno Pondělí, 21. února 2011 - 07:12:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Blue Gum- měl jste se líp učit a zvolit si jiné zaměstnání. Takové,kde by vás substrát neobtěžoval, škoda jen, že Cargo funkci průvodčího vlaku asi zrušilo.
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 91
Registrován: 1-2011

Odesláno Pondělí, 21. února 2011 - 10:07:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jsou cestující a paralelně s nimi je substrát. Oboje se dopravuje ve vlacích osobní přepravy. Cestující je ten,kdo chce jet odněkud někam,ví (včas si zjistí) co je k tomu potřeba a to si opatří. Při cestování používá rozum a dodržuje pravidla chování,která platí ve středoevropských zemích. Substrát je ten,který sice také chce cestovat,ale nic o tom neví,nesnaží se si to zjistit,chová se jako divoch z pralesa a mozek při cestování nepoužívá. Příklad:vlak stojí ve stanici,sice u nástupiště,ale je opatřen nápisem nenastupujte. Do odjezdu zbývá půl hodiny,strojvedoucí u otevřených dveří dolévá chladicí kapalinu do motoru-má to v popisu práce. Přijde substrát,vrazí do něj,vstoupí do vozidla a sedne si. Strojvedoucí si dodělá svoje,dest minut před odjezdem přepne informační systém a ten oznámí,kam jede vlak. Substrát vyskočí a začne nadávat,pak bez rozmyšlení vyběhne a zjistí,že vlak,kterým chtěl jet,právě odjíždí. Pošle stížnost.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1856
Registrován: 2-2009
Odesláno Pondělí, 21. února 2011 - 10:31:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

7477010 - to jsem psal, že jsou různí lidé,stejně jako jsou, vůčihledně, různí průvodčí.
Ale jedno je zřejmé- totiž to, že bohorovní borci jako modrá guma nikdy nedělali v soukromé firmě.
Kdybych si já dovolil k zákazníkovi něco podobného, a nemusel by to ani slyšet,a dozvěděla se to personální ředitelka, tak jsem do hodiny na dlažbě. Říká se tomu porušení firemní etiky a hodnotí se to jako obzvlášť hrubé porušení prac.kázně.
Myslet si můžu,co chci ale nesmí to nikdo poznat.
Michal22
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.96.166.134
Odesláno Pondělí, 21. února 2011 - 10:50:44    Odkaz na tento příspěvek  

Můj nejotřesnější zážitek na železnici? Asi když natrefím na debila. A platí to obecně, nejen na železnici. Nechci nikoho jmenovat, ale i do této diskuze se jeden dostal
Zvídavý_člověk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 44
Registrován: 1-2011
Odesláno Pondělí, 21. února 2011 - 14:01:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud se někdo chová jako hovado, není v běžném obchodním vztahu (zákazník - poskytovatel služby) možné, chovat se jako hovado na oplátku. Aspoň ne hned - určitá míra je samozřejmě nepřekročitelná. A platí to na obě strany.
Přístup typu - lidi jsou blbci, mohli jít jinýma dveřma, myč oken nemá v popisu práce informovat, je cesta do pekel.
Fascinuje mě, jak věci ve vnějším světě běžné a jednoduché, často vyplývající jen z normálního slušného vychování, jsou pro některé fachmany z vnitřního světa železnice námětem na několikastránkovou debatu na téma "proč to nejde"...
Ondra_málek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 951
Registrován: 10-2005

Odesláno Pondělí, 21. února 2011 - 14:42:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Názory pana Blue Guma by se dali použít do příručky "Jak odradit zákazníka a zlikvidovat tak vlastní firmu/svého zaměstnavatele" obzvláště bod 3) jeho posledního příspěvku.
Takoví jedinci potom dělají opravdu "dobré jméno" svému zaměstnavateli, který je živí! Smutnější je fakt, že tím vrhají stín na všechny ostatní, pro které není cestující jen substrátem

Připadá mi, že to je nějaká móda, nadávat na vlaky, jak sou špinavý, zpožděný, drahý a vůbec. Přitom největší kritiky se dostane od člověka, který jel vlakem za posledních 20let třikrát a nebo vůbec a jen to slyšel v hospodě u piva - i pro takové je tento postoj "vodou na mlejn" - pane Blue Gum, opravdu jste zaměstnancem ČD nebo jen patříte ke skupině odpůrců železnice? Doufám, že ne oboje zároveň.
TrainWeb - železniční fotogalerie ==> http://trainweb.cz
Sdružení přátel železnice v Chotěboři ==> http://spzch.wz.cz
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1857
Registrován: 2-2009
Odesláno Pondělí, 21. února 2011 - 15:02:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zvídavý člověk, Ondra Málek -
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.94.242
Odesláno Pondělí, 21. února 2011 - 15:10:43    Odkaz na tento příspěvek  

Na mne to působí dojmem, že Blue Gum takto píše záměrně - a ostatní mu na to skočili.
J_p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 687
Registrován: 8-2004

Odesláno Pondělí, 21. února 2011 - 15:13:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Michal22:
Můj nejotřesnější zážitek na železnici? Asi když natrefím na debila. A platí to obecně, nejen na železnici. Nechci nikoho jmenovat, ale i do této diskuze se jeden dostal

Dovolil bych si opravit:
Slovo "jeden" prelepte slovem "nejeden".
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1858
Registrován: 2-2009
Odesláno Pondělí, 21. února 2011 - 16:07:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cogwheel - i to je možný, zvlášť tady.....
Blue Gum
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.162.117.227
Odesláno Pondělí, 21. února 2011 - 16:26:19    Odkaz na tento příspěvek  

Mad_noodle: viz kolega 7477010. Substratu bohuzel pribyva na ukor cestujicich. Co se tyka soukromniku, jsou to jen povidacky na straseni malych deti. Nikdo vas nevyhodi za to, ze chcete po substratu, aby pouzil mozek. A kdyby snad ano, je to problem zamestnancu, ze si nechaji kalet na hlavu a nezalozi si odbory.

Michal22: je potreba ocenit znacnou miru sebereflexe, malokdo o sobe dokaze napsat to, co vy.

Zvidavy_clovek: nikdy se to tak nedelalo. Driv kdyz jste prosel uklizecce po mokre podlaze, dostal jste hadrem po kebuli. Kdyz jste se tam smeknul, dostal jste jeste pojeb, proc nekoukate na to, kam slapete.

Stale nechapu, proc se tu z cisteni dveri dela takove drama.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1859
Registrován: 2-2009
Odesláno Pondělí, 21. února 2011 - 17:21:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Blue gum - Vážený pane, možná u vás, coby výsledek faktu, že tam působíte vy. Tam, kde já jezdím , se vztahy vlakový peronál - cestující trvale a znatelně zlepšují. Hlavně pro zvýšenou profesionalitu personálu, což má kladný vliv i na chování cestujících.
S vámi, s vaším výrazivem a postoji bych cestovat nechtěl. Jak jsem už naznačil, mohlo by dojít k excesu ve formě fyzického napadení....
Michal22
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.13.123.3
Odesláno Pondělí, 21. února 2011 - 18:27:40    Odkaz na tento příspěvek  

Blue Gum- pane Modrý, pročpak si berete do úst moje jméno? O sobě jsem nemluvil, ač narozdíl od vás neberu sebereflexi jako sprosté slovo.
Jinak s vašimi názory opravdu dopadnete tak, jako vám Mad noodle2 prorokuje.
Hans_cz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 56
Registrován: 12-2005

Odesláno Pondělí, 21. února 2011 - 21:13:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No jo. V normálním světě (tam, kde už není socialismus), se jaksi stalo běžné, že se k zákazníkům chováme slušně (ať už na to máme, nebo nemáme předpisy).
Ty z nás, kteří to nepokládají za normální, k tomu většinou dohnala konkurence.
Neznáte? Je to perfektní věc. Když vás někde přetáhnou smradlavou hadrou a někde k vám budou slušní, můžete si vybrat, kam příště půjdete.
No a většina lidí se hadrou přetahovat ráda nenechá. I to, že má někdo použít mozek, se totiž dá sdělit profesionálně.
V odvětvích, kde konkurence bohužel není (nebo kde za zákazníky platí někdo jiný), holt hulváti a lemplové přežívají ve zvýšené míře.
To, že někteří z nich považují i odbory za nástroj toho, jak se sebou nemuset nic dělat a v pohodě a klídečku dál zůstat hulvátem a lemplem, považuji za takové... ehm... příznačné.

Já vím, že jsou i zákazníci prudiči. Ale moc jich není. A ještě míň se jich tak chová, aniž by jim nejprve druhá strana nějak zavdala příčinu. Těch pár, se kterými se fakt nedalo vyjít, jsme vždycky rádi poslali ke konkurenci :-)
http://trainweb.cz/ - Železniční fotogalerie
Zdenek84
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 501
Registrován: 4-2007
Odesláno Pondělí, 21. února 2011 - 21:52:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

řekl bych, že blue gum je už podle přezdívky jen provokatér
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 92
Registrován: 1-2011

Odesláno Pondělí, 21. února 2011 - 22:05:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Něco k tématu slušné chování a prudiči:když jsem jako strojvedoucí ČD jezdil s motor.vozem a mimo své práce ještě odbavoval cestující,vypozoroval jsem následující. Dokud jsem běhal kolem vozu a něco umýval nebo opravoval,byla většina cestujících vlídná,mladší slušně pozdravili a starší na můj pozdrav s úsměvem odpovídali. Ale když jsem si umyl ruce,svlékl montérky a vzal si jízdenky,stali se z nich většinou prudiči. Tu neměli drobné,nebo jim vadilo že je půl minuty po odjezdu a podobně. Když vystupovali a já stál mezi dveřni do své kabiny tak se už na ,,nashledanou" většinou jen ošklivě zamračili. Jistě,byly výjimky,ale tolik jich zase nebylo.
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 128
Registrován: 6-2010

Odesláno Úterý, 22. února 2011 - 01:26:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cogwheel, Zdenek: No ona je to ted - hrat si v diskusi na nekoho jineho a provokovat - velka moda po cele siti. Zacinam mit dojem, ze i placena, aby se verejne mineni (o cemkoli) ubiralo jen tim "spravnym" smerem...

Da se k tomu dodat jen jedine: "Nekrmte tro(t)ly."
Utúlien aurë...
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1861
Registrován: 2-2009
Odesláno Úterý, 22. února 2011 - 07:21:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Arctia - neviděl bych za vším hned agenta - provokatéra. Zvlašť ne na těchto stránkách. Tady existují mnohem prostší vysvětlení.......
Chio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 713
Registrován: 12-2008

Odesláno Úterý, 22. února 2011 - 08:20:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mad_noodle2: Hanlonova břitva?
Říkají o mně, že jsem pesimista. Já se obávám, že jsem spíš realista.

Vrůtky/Vrútky; Jablůnkov/Jablunkov;
Zvídavý_člověk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 46
Registrován: 1-2011
Odesláno Úterý, 22. února 2011 - 09:03:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

7477010: V takových případech odkazuji na řešení popsané v prvním odstavci mého včerejšího příspěvku ze 14:21...
Ad BlueGum: Je to provokatér? Nejspíš ano, ale realita české železnice, vč. diskusních fór, nutí často položit otázku: "To si snad dělají srandu?" s návaznou odpovědí: "Ne, myslí to vážně", takže bych se nedivil ničemu a přiklonil bych se eventuelně k vysvětlení, které naznačil Madnoodle2 dnes v 7:21.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1862
Registrován: 2-2009
Odesláno Úterý, 22. února 2011 - 09:34:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Blue gum - děkuji za radu, odbory pochopitelně máme ale ne na to, aby řešily porušování pracovní kázně.
Lhostejno jetli chlast, drogy, áčka nebo poškozování dobrého jména firmy. Jenže to poslední je pro vás pojem neznámý.
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 95
Registrován: 1-2011

Odesláno Úterý, 22. února 2011 - 17:20:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zvídavý člověk:Nezlobte se,nepochopil jste nic. Já jsem si to prodávání jízdenek strojvedoucím nevymyslel ani je nedělal pro vlastní potěšení. Já jsem to prostě dostal do popisu práce. A odkdy je pozdravení vystupujícího cestujícího chováním hovada? Kdybych se za to pruzení,které jsem od cestujících mnohdy vyslechl,chtěl chovat jako hovado,měl jsem mnoho jiných možností než pozdrav:stačilo nastavit intenzitu hlášení na maximum,nebo jet na ne právě nejrovnější trati maximální dovolenou rychlostí a podobně.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1866
Registrován: 2-2009
Odesláno Středa, 23. února 2011 - 07:49:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

7477010 - měl, ale neudělal /asi/. Možná právě tohle je součástí firemní kultury a profesionality.
Zvídavý_člověk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 47
Registrován: 1-2011
Odesláno Středa, 23. února 2011 - 08:40:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

7477010: Nezlobím se, protože jsem se asi nepochopili vzájemně. Pokud se k Vám někteří cestující chovali jako hovada a Vy jste se "udržel", tak je to přesně to, co jsem psal a je to tak v pořádku.
Že je to někdy těžké, znám z praxe (neželezniční) taky, ale zároveň je to nutné, což, jak se zdá, někteří Vaši kolegové obtížně chápou.
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 130
Registrován: 6-2010

Odesláno Pátek, 25. února 2011 - 01:49:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mad: Vsak ne. Proc platit agenta, kdyz staci prirozena "yntelygence" nekterych jedincu volne se pohybujicich mezi nami. :-) Taky to bylo mysleno vseobecne (a hlavne) na ruzne jine diskuse.

Jen nedovedu pochopit, ze lidi porad a porad skacou na uplne zrejmou provokaci v libovolne diskusi. Schvalne si to nekdy vyzkousej. :-)
Utúlien aurë...
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1874
Registrován: 2-2009
Odesláno Pátek, 25. února 2011 - 05:52:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Arctia - jsem jednoduchej a nejsem provokatér.....
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6975
Registrován: 9-2005

Odesláno Pátek, 25. února 2011 - 18:36:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A za tohle si člověk připlácí....


Web o veřejné dopravě - aktualizace fotogalerie - celkem 1210 fotografií
AGORAFOBIE. Agora = autobus, fobie = strach, obava z něčeho. Agorafobie je tedy nemoc, při které se lidé bojí jezdit Agorou, potažmo CityBusem.
Lexa_karel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 180
Registrován: 12-2009
Odesláno Pátek, 25. února 2011 - 19:40:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

21272: Tohle je zbytečně pracné.
Začal jsem používat "přenosné těsnění" - ze zrušených dřevěných oken jsem vytáhl silikonové těsnění. Je to trubička s rybinou, která krásně zapadne do mezery a trubička utěsní okno.
Akorát na mne v Táboře blbě koukají spolucestující, když to stahuji z okna.
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6979
Registrován: 9-2005

Odesláno Pátek, 25. února 2011 - 20:38:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lexa_karel: No já většinu času projezdím normálně v Bdmtee, 854 a 810, kde ty okna těsní, tak tedy jako vy vybaven nejsem .
Web o veřejné dopravě - aktualizace fotogalerie - celkem 1210 fotografií
AGORAFOBIE. Agora = autobus, fobie = strach, obava z něčeho. Agorafobie je tedy nemoc, při které se lidé bojí jezdit Agorou, potažmo CityBusem.
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2096
Registrován: 9-2002

Odesláno Pátek, 25. února 2011 - 20:56:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co dodat... Goerlitz humus Wagen. Jakou barvu ma zvenku ?
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6981
Registrován: 9-2005

Odesláno Pátek, 25. února 2011 - 21:18:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zelenou, ale do modrých táhne taky (ne tolik, ale stačí to).
Web o veřejné dopravě - aktualizace fotogalerie - celkem 1210 fotografií
AGORAFOBIE. Agora = autobus, fobie = strach, obava z něčeho. Agorafobie je tedy nemoc, při které se lidé bojí jezdit Agorou, potažmo CityBusem.
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4491
Registrován: 9-2003

Odesláno Sobota, 26. února 2011 - 13:19:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aha.. a já myslel že je to ta akce denní tisk zdarmaPřipomíná mi to cesty počátkem 90.let nejčastěji na Slovensko..byli jsme sehraná dvojice s kolegou.Blesková kontrola kupé před delší cestou.Několik bodů.1)Zvlášť v některých měsících - teplota.2)zda jsou sedáky sedadel v rovině a nejsou uvolněné,a zejména bod 3)zda okno nesedí šikmo,zda je dovřené a neviklá se..Pokud byla u rámu minizávěj bylo jasné jít o kupé dál..pokud to bylo možné.Jinak bojovat podobně..ubrousky a podobné materiály.V nejhorším případě si sednout blíž ke dveřím a čekat který neznalý cestující se nachytá a bude mít následující minuty v hlavu průvanu..Bohužel jak vidno,ještě se s tímto jevem dá setkat.Pokud si to někdo mladší chce užít"z výzkumných důvodů" doporučuji polské jednotky jezdící přes Lichkov do Ústí n.O.
..pořádná mašina má kotel a komín..
Jeffer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 498
Registrován: 1-2005

Odesláno Sobota, 26. února 2011 - 14:22:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aaa, stále bežné. Už si to ani nefotím. Táto fotka je z roku 2004 (nevšímajte si EXIF, dátum a čas neboli riadne nastavené). Je to (ako inak) Chebské B na Excelziore. Ak sa dobre pamätám, v Košiciach to ešte šlo. S pribúdajúcimi kilometrami teplota klesala a od Přerova do Prahy to bola úplná bieda. Z Prahy vlak vychádzal s teplotou okolo nuly v kupé a podstatne nižšou na chodbičke.

Grrrrrr... Gorrrrr... Gorila! (14.2.2003 v Košiciach na stanici na R604 Dargov do Bratislavy)
Trsmk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9
Registrován: 7-2010
Odesláno Neděle, 27. února 2011 - 15:34:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jeffer: u nových klimatizovaných vozů to není lepěí, tam je zase občas problém s regulací teploty (cest. nemá možnost nastavit si v kupéčku teplotu aby mu vyhovovala - myslím že se to stalo v Bee238 nebo 246) hlavně když se v zimě chcete ohřát, tak v kupé mrznete a průvodčí vám na to řekne že je to klimatizace a je nastavená na 19-21°C a zvýšit to nejde, pak vás pro jistotu ještě otravujou naši opilý nepřizpůsobivý občané. no člověk si nevybere
Trsmk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10
Registrován: 7-2010
Odesláno Neděle, 27. února 2011 - 15:38:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

navic pri cestovani v zime si můžete vzít na sebe teplé oblečení, horší je to v létě, kdy ikdyž máte otevřená okna v kupé, tak ste stále ve skleníku v triku a nemáte co ze sebe už sundat :-)
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Úterý, 01. března 2011 - 20:33:45    Odkaz na tento příspěvek  

Lexa_karel : nic není třeba nosit, v každém voze je umývárna nebo WC řádně vybavené papírovými ručníky - do svislého rámu dva celé, na vodorovnou část poloviční, k tomu špachtličku od nanuka na utemování netěsnosti ... A v kupé je teplo ...
Lexa_karel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 185
Registrován: 12-2009
Odesláno Středa, 02. března 2011 - 08:31:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MZ: Mirku, to máš sice pravdu, ale je to pracné. Navíc nemůžeš otevírat okno (pokud nechceš začít znova).
Z papírových ručníků už umím ruličky tak dokonale, že netřeba ani špachtlička od nanuka.
Jako mládě jsem ssebou nosil hadřík na utírání sedaček v rybáku od sazí, teď jdu s dobou a v zimě nosím kousek těsnění. Pokrok nezastavíš.
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7018
Registrován: 9-2005

Odesláno Neděle, 06. března 2011 - 13:41:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jenže o větě "v každém voze je umývárna nebo WC řádně vybavené papírovými ručníky" by se dalo velice spekulovat :-).
Web o veřejné dopravě - vše o dopravě - tisíce fotografií, videa, články, věci ke stažení, ...
Projeto 4 672 z 9 331 tar. km (dle GVD 2010/11), tj. 50,07%.
Negrelli
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 177
Registrován: 9-2007
Odesláno Neděle, 06. března 2011 - 17:29:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

R 875 dnes poprvé jsem zažil podivení se ze strany průvodčí nad utěsněním okna záclonkou.

Ale to je nic. Po provedení kontroly jízdních dokladů ve voze AB a jeho opuštění se většina stojících ze 2. třídy přesunula do jedničky, kde se pohodlně usadila. Škoda, že tu není žádný revizor, měl by pěkný kšeft....