K-report
 

Předpisy  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » Předpisy « Předcházející Další »

  Dialog Autor Příspěvky Stran Posl. příspěvek
Archiv diskuse Předpisy do 05. 03. 2011Němec_z_ova60 05-03-11  22:42
Archiv diskuse Předpisy do 01. 04. 2011Cityelefant60 01-04-11  01:26
Archiv diskuse Předpisy do 09. 07. 2011Amper60 09-07-11  11:58
Archiv diskuse Předpisy do 01. 09. 2011Vydoň60 01-09-11  18:42
Archiv diskuse Předpisy do 12. 09. 2011jiný Host60 12-09-11  19:05
Archiv diskuse Předpisy do 18. 09. 2011host60 18-09-11  16:54
Archiv diskuse Předpisy do 29. 09. 2011Qěcy60 29-09-11  11:42
Archiv diskuse Předpisy do 17. 10. 2011Parmezan60 17-10-11  13:08
Archiv diskuse Předpisy do 30. 10. 2011Syncmaster60 30-10-11  23:33
Archiv diskuse Předpisy do 04. 12. 2011Guliver60 04-12-11  22:06
  ClosedUzavřeno: Další dialogy již nemůžete zahájit.        

Autor Příspěvek
Vojtik
Moderátor

Číslo příspěvku: 4660
Registrován: 2-2007

Odesláno Neděle, 04. prosince 2011 - 23:18:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokyny pro cestující s jízdenkou IDS JMK jsou uvedeny v ČD centru. Pokud si část textu pamatuji dobře, tak se "cestující smí zdržovat v prostoru nástupišť a budovy nejpozději do prvního odjezdu vlaku ve směru, kam chce cestovat". Praktické použití tohoto pravidla mi uniká, vždycky můžu tvrdit, že chci jet jinam...

Pokud se pohybujete v prostoru nástupišť a budovy bez jízdenky, tak vykázán být samozřejmě můžete. Ale co mám zkušenosti, tak pokud člověk nedělá tyjátr (chlastá na nástupišti, ničí zařízení...), tak si jej nevšímají. Pro rýpaly: v uvedených prostorách se pohybuji zásadně s brněnskou šalinkartou v kapse, a navíc mi to vychází do odjezdu vlaku ve směru, kam chci jet :-)
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 781
Registrován: 1-2011

Odesláno Čtvrtek, 08. prosince 2011 - 09:58:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Eric: Tak na tohle odpovědět nedokáži. Přezkušováni, lépe řečeno zkoušeni jsou zaměstnanci ČD v rámci odborných zkoušek. Předpokládám, že Vy to nejste. Takže zkusím radu: udělejte to podobně, jak to dělá chodec, který neabsolvoval autoškolu a přesto se pohybuje v silničním provozu. Jen proboha nepoužívejte metodu,,pokus-omyl", to by se obou případech nemuselo vyplatit.
SPPO pro České dráhy je k dispozici na jejich webu cz.cd-infoservis-čím se řídíme. Také existuje možnost zeptat se na konkrétní věc buď v ČD centru, u pokladní přepážky či u průvodčího.

(Příspěvek byl editován uživatelem 7477010.)
Vojtik
Moderátor

Číslo příspěvku: 4674
Registrován: 2-2007

Odesláno Pátek, 09. prosince 2011 - 19:08:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsem si na ten hlavák schválně zašel a je tam psáno tohle:

Cestující s předplatní jízdenkou IDS JMK se smí v prostoru přístupných pouze s platným jízdním dokladem (budova, nástupiště) pohybovat pouze do odjezdu prvního vlaku ve směru dle jeho jízdního dokladu. Cestující s neoznačenou jízdenkou IDS JMK pak maximálně 60 minut.
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 789
Registrován: 1-2011

Odesláno Neděle, 11. prosince 2011 - 22:16:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Boreček 13: Odesláno Neděle, 11. prosince 2011 - 18:58:42:Tak tohle pravda není. Nikdy, ani před patnácti léty nebo i dříve, neměly vlakové čety odpovědnost, srovnatelnou s odpovědností strojvedoucího. I v době, kdy se povinně používaly služební vozy s výhledovými okny, řazené hned za lokomotivou a vlakvedoucí měl za povinnost sledovat návěsti hlavních návěstidel, se při případném projetí Stůj uznávalo, že vlakvedoucí musel urgentně na stolici a tím za nic nemohl. O zodpovědnosti za rychlost jízdy nemluvě.
K vašemu výroku o Federaci-ani to není pravda. Byl jsem za Federaci u několika jednání o předpisech a nakonec se dohodlo, že není možné to udělat jinak, než je to dnes. Hlavním, i když ne jediným důvodem bylo zavádění obsazení 0-0/S i u vlaků s přepravou cestujících. Jen pro zajímavost-tehdy, a pravděpodně i dnes, je v nějakém zákoně napsáno, že žena, bez ohledu na věk a tělesnou zdatnost, nesmí zvedat břemeno, jehož hmotnost přesahuje 15 kg a šrouboka má hmotnost vyšší. Výsledkem toho všeho je to, že vlaková četa je na vlaku kvůli cestujícím. Ale s tím nemá Federace nic společného.
Borecek 13
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.13.92.124
Odesláno Pondělí, 12. prosince 2011 - 20:15:40    Odkaz na tento příspěvek  

Ale ano,v této době je průvodčí nebo vlakvedoucí na vlaku jen kvůli cestujícím a proto i kdyby se více ixový strejda na hlavu stavěl tak mezi ty motory poleze. Dříve to tak ale nebylo a průvodčí běžně mezi vozidla chodili. A to jak tady hází špínu je prostě hnusný.
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 791
Registrován: 1-2011

Odesláno Pondělí, 12. prosince 2011 - 21:20:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlaková četa je na vlaku opravdu kvůli cestujícím, tedy pokud nedojde k nějaké mimořádnosti-tím nemyslím mimořádnou událost, ale třeba poruchu jakéhokoli vozidla, závadu na trati a další. Tím je vlastně řešeno vše-tam, kde je vlaková četa, strojvedoucí má na starosti technickou a dopravní stránku věci, vlaková četa přepravu. Pokud budou spolupracovat, je to vždy k prospěchu věci. Jestli ovšem někdo spolupracovat nechce, je to smutné a ke škodě věci, pak musí nastoupit hierarchie funkcí. Tam, kde vlaková četa není, lze úspěšně provozovat dopravu i přepravu jen za jistých podmínek-je jasné, že u vlaků s lokomotivou to nejde. Ještě ke svěšování a rozvěšování vozidel: předpis to stanoví naprosto jednoznačně-pokud se to někomu nelíbí, je to je jeho smůla. Ale to neznamená, že když svůj názor zveřejní na K-reportu, musí mu být nadáváno. Neboť zodpovědnost za dopravu je prostě v rukou strojvedoucího a výpravčího, dnes jako dříve.
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 805
Registrován: 1-2011

Odesláno Úterý, 13. prosince 2011 - 21:46:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad balik: Tak jednoduché, jako to píšete v sekci o 840 a 841 to není. Vlastní zkušenost:pokud bude železniční vozidlo vybaveno automatem na výdej jízdenek, okamžitě se najde někdo, kdo bude jezdit zdarma. Je to nesmírně jednoduché-stačí si dlouho číst návod k obsluze, popřípadě opakovaně zadávat nesmysly. Vlak přijedede do další stanice či zastávky, údaje na automatu se změní a vše začíná nanovo. Jeden to udělá a druhý či další při kontrole řeknou,,já chtěl, ale on tam byl někdo jiný". Jedinou možností, jak zajistit, aby cestující v těchto případech za přepravu opravdu platili, je zaangažování strojvedoucího, stejně jak to mají řidiči linkových (meziměstských) autobusů. Spolu s úpravami vozidel (každé dveře jednotlivě, minimální úpravy stanoviště) to jde, já jsem si to úspěšně vyzkoušel i bez těch úprav.
Na tratích, kde je pokladna ve větších stanicích, se dá jezdit i bez prodlužování pobytů, tam, kde je velká frekvence a žádné pokladny, se prostě musí v GVD pobyty prodloužit.
Osazení automatů do neobsazených stanic je jen a pouze pozvánkou pro zloděje a vandaly.
Z oblasi sci-fi je to, co existuje v Německu-uživatelsky přívětivý automat+cestující, kteří vědí, že při případném přistižení bez jízdenky je sankce tak ,,mastná", že se to prostě nevyplatí.
jajaj
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.80.107.66
Odesláno Úterý, 13. prosince 2011 - 23:12:53    Odkaz na tento příspěvek  

Ja z vlastni zkusenosti vim, ze vlakvedouci se na vlaku hodi, zvlast pokud je to zkuseny clovek. Kdyz jsem pred casem, jakoz to cerstva rychlokvaska, na nasich lokalkach zacinal a vyskytl se mi nejaky problem, ve vetsine pripadu mi dokazal pomoct prave vlakvedouci, ktery mel od starych pardalu okoukane ruzne finty. Taktez je v podstate nepostradatelny kdyz na 810 praskne palivove lanko Ale to jen tak pro odlehceni. Je mi naprosto jasne ze 100% profesionalove jako je napr Jirkaxxxl (viz diskuse 840/841) nikdy od nikoho nepotrebovali na trati pomoct. Jinak sam taky jezdim mj. i na tratich 0/0/S a ac mam snahu nejake jizdenky prodavat, tak pri pobytu v zastavce kratsim nez 0,5 min, proste neni mozne cestujici odbavit. Proste podle me pruvodci patri na VSECHNY vlaky osobni dopravy. A za muj nazor me klidne virtualne kamenujte
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 806
Registrován: 1-2011

Odesláno Úterý, 13. prosince 2011 - 23:31:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad jajaj: Nikdo by Vás za názor kamenovat neměl, já tedy určitě ne. Ale dovolím si nesouhlasit-tam, kde jezdí samotný motorový vůz a ve stanicích (zastávkách) s velkou frekvencí jsou pokladny, opravdu stačí strojvedoucí. Jak jsem napsal, mám to vyzkoušené. Ale mám také vyzkoušené, že není strojvedoucí jako strojvedoucí-nyní mám na mysli přístup ke komerční činnosti. Za léta, co jsem jezdil bez čety jsem vypozoroval, jak se cestující chovají. Třeba ve výchozí stanici se mnozí šli podívat, kdo je na stanovišti. Když viděli mne, tak celkem znechuceně šli do pokladny pro jízdenku, neboť věděli, že až nastoupí, budu ji chtít ukázat. Když viděli někoho, o kom předpokládali, že ho to nezajímá, rovnou nastoupili a dělali, že spí. Co se týká velmi krátkých pobytů: tenkrát (před 6 léty) to nikdo neřešil, žádný předpis či pokyn na to nebyl. Já osobně jsem používat selský rozum-když jsem jel naostro na přípoje, tak jsem komerci trochu ošidil, když jsem jel do prázdna, tak jsem prostě přijel o pár minut déle. Úplně stejně jako autobus, tam řidič nenechá nikoho jet bez jízdenky, i kdyby měl přijet pozdě.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2605
Registrován: 3-2007
Odesláno Středa, 14. prosince 2011 - 00:20:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

747..příspěvek 806: Přesně můj názor.
Kua v autobusech taky mají průvodčího ?
Fakt je to v liduprázdných lokálkách přepych.
A někteří fírové na to naprosto programově dlabou. Bohužel.
Čím méně tržeb, tím takový spoj spíš zruší.
jajaj
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.80.107.66
Odesláno Středa, 14. prosince 2011 - 08:35:42    Odkaz na tento příspěvek  

Rikam je to jen muj nazor, stejne jako, ze vlak neni autobus. Nekteri firove na to dlabou z jednoho prosteho duvodu a tim je financni ohodnoceni. Takovy maly priklad. Klasicky fira na D3 s provozem 0/0/S pracuje mimo sve vlastni povinnosti jako pruvodci, vypravci, vyhybkar, posunovac, vozmistr, informator a jeste mozna dalsi profese. Pritom bere stejny plat jako jiny kolega ktery v bode A sedne R odjede 3 hod do bodu B, pak si 2 hod odpocine, odjede 3 hod zpatky a jde domu. To je pro spoustu lidi silne demotivujici. Mozna az nekoho ve vyssich kruzich napadne nejaka jina motivace nez smesny priplatek 2 Kc/hod za smennu 0/0/S. nebude na to tolik lidi kaslat. Samozrejme s vyssi odmenou musi nasledouvat i vetsi dozor nad vykonavanou praci. A hlavne na to musi byt cas, na lokalkach kde jezdim se proste prodejem jizdenek nemuzu zdrzovat, bo knopove pripoje a krizovani. Nehlede na to ze nam cas od casu jeste praci zpestri scitanim cestujicich. aby jsme se nahodou nekde nezacli nudit
Hyvrysák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2681
Registrován: 3-2007

Odesláno Středa, 14. prosince 2011 - 10:22:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takovej dotaz, kolik dostává za prodej jízdenek fíra a kolik stweard?
V dnešní době mi přijde jaksi úplně na palici, aby vlakvedoucí dostával jakousi provizi za "únik tržeb" či jak se tomu říká. Je vidět, že ČD jsou na tom finančně velmi dobře, když si toto můžou dovolit.
Tak a teď do mě, stewardi
já kdo jiný
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Středa, 14. prosince 2011 - 11:00:18    Odkaz na tento příspěvek  

No já nevím, hlavně by si měli všichni uvědomit, že prostě budou dělat všechnu práci, kterou zaměstnavatel určí, bez ohledu zda beru nebo neberu nějaký příplatek... Někdy je až s podivem, jaký nastane "duševní přerod", především u strojvedoucích odejitých z ČD k jinému dopravci... A jak najednou dělá takový člověk všechno...
Hyvrysák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2682
Registrován: 3-2007

Odesláno Středa, 14. prosince 2011 - 12:33:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak o tom žádná. Já se jen pozastavuju nad tím, proč stewardi dostávají peníze navíc za to, že dělají svoji práci. A není to zrovna málo peněz. Proto se ptám, jestli stejnou provizi mají fírové, pro které je to práce navíc. Stejně tak by bylo k zamyšlení, proč nic nedostávají výpravčí, pro které je to taky práce navíc.
Chápu, že v dřívějších dobách byla provize na místě. Pokladní byli prakticky na všech zastávkách a průvodčí jízdenku museli pracně vypsiovat. Ale dneska? Ťukne do popky a jízdenku má za pár okamžiků hotovou...
Jíra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 119
Registrován: 6-2009
Odesláno Středa, 14. prosince 2011 - 13:38:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fíra má stejnou provizi-dělá to cca 7-8% z tržby.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2606
Registrován: 3-2007
Odesláno Středa, 14. prosince 2011 - 13:46:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hyvrysák: Tradiční dělnická závist ? Jen ať ty provize mají- jinak by nebyli motivováni.
A slova anonyma hlavně by si měli všichni uvědomit, že prostě budou dělat všechnu práci, kterou zaměstnavatel určí, bez ohledu zda beru nebo neberu nějaký příplatek.. jsou vždy platná

Když nebudou tržby,a bude každý hledat, proč nic nedělat, tak to půjde do velmi rychle.

Mozna az nekoho ve vyssich kruzich napadne nejaka jina motivace nez smesny priplatek 2 Kc/hod za smennu 0/0/S. nebude na to tolik lidi kaslat.
Ale prd. To je zajímavé, že v busu to jde, jen na železnici furt někteří hledají, proč ne.
On to moc pěkně a se znalostí věci napsal o kus výš pan 747něco.
Hyvrysák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2683
Registrován: 3-2007

Odesláno Středa, 14. prosince 2011 - 13:53:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: klidně tomu říkej závist. Jestli je ale potřeba motivovat stewardy k práci provizema, tak je asi něco špatně..To by nakonec pokladní v marketu taky mohly dostávat provize z tržeb, aby se snažily..
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.49.12
Odesláno Středa, 14. prosince 2011 - 14:17:27    Odkaz na tento příspěvek  

Někdy je až s podivem, jaký nastane "duševní přerod", především u strojvedoucích odejitých z ČD k jinému dopravci... A jak najednou dělá takový člověk všechno...

Jasně. A když fíra přejde do státní sféry, tak taky přijme zásady typu 5 kafí za 8 hodin a odpracovaných reálně dvě...? Podivná logika.

Já tedy zastávám názor, že kdo pracovat chce, tak maká a kdo nechce tak se třeba zakýbluje někde v nějakém bezvýznamném kanclu.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2607
Registrován: 3-2007
Odesláno Středa, 14. prosince 2011 - 14:29:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

>Jestli je ale potřeba motivovat stewardy k práci provizema, tak je asi něco špatně..To by nakonec pokladní v marketu taky mohly dostávat provize z tržeb, aby se snažily..

Nechápeš. Pokladní musíodbavit každého, kdo k ní přijde. Průvodčí nebo fíra ne, resp. je to obtížně kontrolovatelné. A ta odměna je z TRŽBY NAVÍC.

Bojovat za snížení cizích platů je fakt zvláštní.
Tak jděte toho průvodčího nebo fíru dělat, ať vidíte, jak chutná nosit všechno včetně peněz na hřbetě,bez kanclu či pokladny od-do.
Hyvrysák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2684
Registrován: 3-2007

Odesláno Středa, 14. prosince 2011 - 14:37:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: já nebojuju,jen se podivuju. Ale to ty asi těžko pochopíš . Až na tom budou ČD tak, že nebudou vědět co s prachama, prosím, pak ať vyplácí bonusy.. Nechceš zavést třeba taky příplatek za to, že milý steward vůbec stane z postele? Taková motivace k tomu, aby vůbec přišel do práce . Jak už bylo psáno výše, dneska steward už moc jiného než prodej jízdenek nedělá.
Dneska už jsou pokladny víc zavřené než otevřené, takže taková provize dělá slušný obnos a tak milý steward, s minimální odpovědností si taky často donese domů větší plat než dejme tomu strojvedoucí. To je taky v pořádku, pane z Mladějova?
Skutečně mi přijde hodně smutné motivovat někoho k tomu, aby vykonával svoje povinnosti
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2608
Registrován: 3-2007
Odesláno Středa, 14. prosince 2011 - 14:51:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

>tak milý steward, s minimální odpovědností si taky často donese domů větší plat než dejme tomu strojvedoucí. To je taky v pořádku, pane z Mladějova?

Jo. Kdokoli může toho průvodčího dělat. Proč furt píšete steward ? Pán nemá rád průvodčí ?

Až na tom budou ČD tak, že nebudou vědět co s prachama, prosím, pak ať vyplácí bonusy..

Kdybyste je nezáviděl, tak byste snadno zjistil, kam tečou peníze ČD ať už třeba v nákupech vozidel,různých pronájmech,nákupu náhradních dílů (koš plechový do vagonu 2000.-Kč) až třeba po 680 do Chebu v pětiminutovém odstupu před R.
Proti tomu je těch usmolených 5% z tržby úplný hovínko.

P.S. Nejsem a nikdy jsem nebyl průvodčí ani "steward".
Hyvrysák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2685
Registrován: 3-2007

Odesláno Středa, 14. prosince 2011 - 15:25:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

radši no cement
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 106
Registrován: 3-2010
Odesláno Středa, 14. prosince 2011 - 16:15:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak zde má být ta diskuse ohledně zastávek na znamení ? No, zatím nic moc. Kdosi mi na jiném místě napsal, že jsem zralý na přezkoušky. Přitom jsem jen napsal, že dle článku 1315 předpisu D2 musel strojvedoucí zastavit, když průvodčím nebyl vyrozuměn o možnosti zastávku projet. Nyní je tento článek neobsazen. Jak to tedy je, prosím konkrétní odkaz na článek a předpis, nebo jeho citaci, ne jen "jedna paní povídala"
já kdo jiný
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Středa, 14. prosince 2011 - 16:27:21    Odkaz na tento příspěvek  

Jak jste přišel na to, že je článek 1315 neobsazen???
já kdo jiný
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Středa, 14. prosince 2011 - 16:29:44    Odkaz na tento příspěvek  

1315.
Zastavování vlaků na znamení na zastávkách, ve stanicích v době výluky
služby výpravčího a ve stanicích dálkově řízených (dále jen zastávka na znamení)
je možné za těchto podmínek:
- vlak je veden samotným elektrickým nebo motorovým vozem nebo dopravuje
jiné než osobní vozy obsazené cestujícími (neobsazené osobní vozy,
nákladní vozy) nebo
- jsou-li všechny vozy pro přepravu cestujících vybaveny správně účinkující
signalizací „Žádosti o zastavení“ ke strojvedoucímu vedoucího hnacího vozidla
a zpětnou signalizací k cestujícímu, že žádost byla strojvedoucím převzata.
V tabelárním jízdním řádu vlaku je u příslušné zastávky na znamení ve sloupci
„Příjezd“ uvedena značka „x“. Zastávka na znamení je uvedena i
v Knižním jízdním řádu ČD. V případech, kdy řazení vlaku neodpovídá těmto
podmínkám, značka „x“ neplatí.
Výstup cestujících zjišťuje vlaková četa včasným a srozumitelným dotazem u
cestujících; poté dá strojvedoucímu pokyn k zastavení. Pokud je vlak vybaven
správně účinkující signalizací, může být pokyn k zastavení dán cestujícím,
popř. členem vlakové čety „Žádostí o zastavení“.
Strojvedoucí musí na zastávce na znamení zastavit vždy:
a) pokud dostane pokyn k zastavení od člena vlakové čety;
b) pokud byla dána signalizací „Žádost o zastavení“;
c) nachází-li se v prostoru nástupiště zastávky na znamení osoba;
d) při poruše signalizace;
e) nastane-li na zastávce na znamení v době příjezdu vlaku vlivem povětrnostních
podmínek nepřehledná situace (sněhová vánice, silné dešťové
srážky a jiné vlivy snižující viditelnost).
Strojvedoucí je povinen jet před zastávkou na znamení takovou rychlostí, aby
v této zastávce, bude-li na ní stát cestující, plynule zastavil. Dále je povinen
upravit rychlost vlaku na trati tak, aby při odjezdu ze zastávky na znamení
(průjezdu zastávkou na znamení) byl dodržen čas uvedený v sešitovém jízdním
řádu pro odjezd vlaku a zároveň oznámený veřejnosti.
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 107
Registrován: 3-2010
Odesláno Středa, 14. prosince 2011 - 16:45:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dovolím si poznámku k těm příplatkům. Strojvedoucí na trati se specifickým způsobem odbavování má za povinnost především bezpečně dopravit cestující z bodu A do bodu B. To je základ jeho profese.Dále musí při křižování vlaků přestavovat výhybky,(v zimě z nich vyhazuje nebo vymetá sníh,i když by to měla dělat SŽDC), musí plnit ohlašovací povinnost,má na starost podané zásilky,pomáhá při nástupu a výstupu cestujícím s kočárky,neposledně prodává jízdenky a podává informace cestujícím,když si nějaký moula vzpomene a vyhlásí průzkum frekvence,počítá cestující a tiskne sčítací lístky. O tom, že si sám zpracovává a tiskne zprávy o brzdění a zadává vlakovou dokumentaci ani nemluvě. Musí za jízdy hlídat signalizaci zastávek na znamení, chod vozidla,jízdní řád, sledovat trať, dodržovat rychlost, dávat zvukové návěsti,... atd ... atd. Co dělá ve srovnání se strojvedoucím průvodčí ? Proti strojvedoucímu na O/O/S skoro nic. A to za skoro nebo zcela stejný plat. Čest.
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 108
Registrován: 3-2010
Odesláno Středa, 14. prosince 2011 - 16:54:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak jste přišel na to, že je článek 1315 neobsazen???
===================

Jak??? Vcelku snadno, přečetl jsem si to:

SŽDC (ČD) D2 - Změna č. 3 - Účinnost od 1.3.2008
264
1313.- 1314.
Neobsazeno.
POVINNOSTI ČLENŮ DOPROVODU VLAKU ZA POBYTU
VLAKU NA ŠIRÉ TRATI
Pravidelné zastavení vlaku na širé trati
1315.-1316.
Neobsazeno.
já kdo jiný
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Středa, 14. prosince 2011 - 16:55:07    Odkaz na tento příspěvek  

Nemůžete to přeci srovnávat jen podle toho, kolik kdo bere. To fakt zavání závistivostí. Nic Vám přeci nebrání udělat si zkoušky, a za ty skoro stejné peníze jezdit vlakem s menší odpovědností. Na druhou stranu - práce strojvedoucího má svoje kouzlo, leč odpovědnost je veliká, stačí chvíle zamyšlení a projedete návěstidlo, no...
já kdo jiný
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Středa, 14. prosince 2011 - 16:57:09    Odkaz na tento příspěvek  

No, ale to máte právě špatný předpis... :-) Jestli jezdíte jako fýra u ČD, musíte znát také předpis ČD D2, dokonce čl. 1315 máte v rozsahu znalosti...
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 109
Registrován: 3-2010
Odesláno Středa, 14. prosince 2011 - 16:58:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ČD D2 - Změna č. 2 - Účinnost od 1.7.2002
264
1313.- 1314.
Neobsazeno.
B. POVINNOSTI ČLENŮ DOPROVODU VLAKU ZA POBYTU
VLAKU NA ŠIRÉ TRATI
Pravidelné zastavení vlaku na širé trati
1315.
Zastavování vlaků na znamení ve stanicích v době výluky služby výpravčího
a na zastávkách je možné za těchto podmínek:
– vlak je veden samotným elektrickým nebo motorovým vozem nebo dopravuje
jiné než osobní vozy obsazené cestujícími (neobsazené osobní vozy,
nákladní vozy) nebo
– jsou-li všechny vozy pro přepravu cestujících vybaveny správně účinkující
signalizací „Žádosti o zastavení“ ke strojvedoucímu vedoucího hnacího vozidla
a zpětnou signalizací k cestujícímu, že žádost byla strojvedoucím převzata.
V tabelárním jízdním řádu vlaku je u příslušné zastávky nebo stanice
s výlukou služby výpravčího (dále jen zastávka na znamení) ve sloupci „Příjezd“
uvedena značka „x“. V případech, kdy řazení vlaku neodpovídá těmto
podmínkám, značka „x“ neplatí.
Výstup cestujících zjišťuje vlaková četa včasným a srozumitelným dotazem u
cestujících; poté dá strojvedoucímu pokyn k zastavení nebo k projetí. Strojvedoucí
může projet zastávku na znamení, jen pokud dostane pokyn k projetí od
člena vlakové čety a nenachází-li se v prostoru nástupiště dané zastávky na
znamení žádná osoba. U vlaků doprovázených jen strojvedoucím je výše uvedený
postup realizován pomocí technického zařízení. Při poruše tohoto zařízení
musí strojvedoucí zastavit vždy.
Strojvedoucí je povinen jet před zastávkou na znamení takovou rychlostí, aby
v této zastávce, bude-li na ní stát cestující, plynule zastavil. Dále je povinen
upravit rychlost vlaku na trati tak, aby při odjezdu ze zastávky na znamení
(průjezdu zastávkou na znamení) byl dodržen čas uvedený v sešitovém jízdním
řádu pro odjezd vlaku a zároveň oznámený veřejnosti.
Nastane-li na zastávce na znamení v době příjezdu vlaku vlivem povětrnostních
podmínek nepřehledná situace (sněhová vánice, silné dešťové srážky a
jiné vlivy snižující viditelnost), musí vlak v zastávce na znamení zastavit
vždy.
1316.
Neobsazeno.
=====================
Nejde o ty plky, ale o datum ...
já kdo jiný
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.77.94.237
Odesláno Středa, 14. prosince 2011 - 16:59:44    Odkaz na tento příspěvek  

Nevím jestli to bude fungovat, ale zkuste tento odkaz:
http://krizik.cdtel.cz/normis/normis.nsf/0/56F0ADECAA3E0DD4C1256C 0900442D5A/$FILE/D2_CD.pdf
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 110
Registrován: 3-2010
Odesláno Středa, 14. prosince 2011 - 17:06:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

já kdo jiný

Předpis ČD D2 je základním vnitřním předpisem pro provozování dráhy a
drážní dopravy na Českých drahách, s nímž musí být všechny ostatní vnitřní
předpisy a normy Českých drah, které se dotýkají organizování drážní dopravy,
v souladu..................

tak to jsem z toho jelen, ony ČD provozují drážní dopravu na ČESKÝCH DRAHÁCH? Tak to jsem toho hodně zaspal....
já kdo jiný
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.77.94.237
Odesláno Středa, 14. prosince 2011 - 17:11:55    Odkaz na tento příspěvek  

Kde to proboha zase čtete? Ten odkaz, co jsem poslal, je odkaz na jediný a platný předpis ČD D2. A tam to nějak nemůžu najít...
Borecek 13
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.145.208.240
Odesláno Středa, 14. prosince 2011 - 17:17:35    Odkaz na tento příspěvek  

Ještě si Jirkoxxxl zapoměl dodat,že takový borec jako ty dojede sám s přetrženým palivolankem,protože ho nastaví třeba svými fousy. Dokonce ty jako Jiřík z pohádky O Zlatovlásce bys pohrdnul pomocí nějaké mouchy nebo mravenců a ze spárů zlého krále ji vysvobodil sám. Jsi prostě dobrej,už si se dneska poplácal po ramenou? Sám samozřejmě ;-))
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 111
Registrován: 3-2010
Odesláno Středa, 14. prosince 2011 - 17:18:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

já kdo jiný

Sypu si popel na hlavu, opravdu mám špatný předpis. Už jsem to našel. Nechápu, kde se mi dostal pod ruku...
já kdo jiný
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Středa, 14. prosince 2011 - 17:21:06    Odkaz na tento příspěvek  

No byla doba, kdy platili různé verze a mezistupně předpisu D2... Takže se to mohlo stát...
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 112
Registrován: 3-2010
Odesláno Středa, 14. prosince 2011 - 17:23:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Borecek 13
================
Borečku, já jsem s tím prasklým lankem se stodvaapadesátkou sám opravdu jednou dojel, asi 20 km, zašprajcoval jsem palivové čerpadlo kusem klacku. Ty máš chudinko nějaké komplexy, viď? Že ty budeš ten mrňavej a tlustej?
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 113
Registrován: 3-2010
Odesláno Středa, 14. prosince 2011 - 17:24:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No byla doba, kdy platili různé verze a mezistupně předpisu D2... Takže se to mohlo stát...
===========
Jo, a díky za vyvedení z omylu...
já kdo jiný
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Středa, 14. prosince 2011 - 17:29:04    Odkaz na tento příspěvek  

Není zač, když můžu - pomůžu :-)
Hyvrysák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2686
Registrován: 3-2007

Odesláno Středa, 14. prosince 2011 - 18:25:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Borecek: asi se budeš muset naučit víc než jen pomáhat s lankem Oni s ním klidně pomůžou i cestující,když jde do tuhého . Takže si radši rozšiřuj svojí kvalifikaci
Borecek 13
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.145.208.240
Odesláno Středa, 14. prosince 2011 - 18:29:55    Odkaz na tento příspěvek  

Tak to pro potěchu Jirkyxxxl rozepíši jeho slovy pardon písmem. Cituji:Dále musí při křižování vlaků přestavovat výhybky (v zimě z nich vyhazuje nebo vymetá sníh i když by to měla dělat SŽDC),--------,má na starost podané zásilky,pomáhá při nástupu a výstupu cestujícím s kočárky,neposledně prodává jízdenky a podává informace cestujícím,když si nějaký moula vzpomene a vyhlásí průzkum frekvence,počítá cestující a tiskne sčítací lístky. O tom,že si sám zpracovává a tiskne zprávy o brzdění a zadává vlakovou dokumentaci ani nemluvě. No je toho hodně ,tak dvě třetiny textu co si tak pěkně rozepsal,co má na starosti vlakvedoucí. Pár věcí si zapoměl,ale jinak si mě potěšil. Nedodal si taky,že zatím co vlakvedoucí dělá vše co si napsal tak ty sedíš na zadku a snažíš se dostat kouli na okno a ono to nejde a nejde;-))
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5839
Registrován: 10-2003

Odesláno Středa, 14. prosince 2011 - 19:02:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jirkaxxxl: Sypu si popel na hlavu, opravdu mám špatný předpis.

Já vím, že to bude z mé funkce vypadat jak výsměch, ale .
Jen mě teda zaráží, že podle toho jezdíš blbě už třetím rokem. To se nikdo neozval?
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 114
Registrován: 3-2010
Odesláno Středa, 14. prosince 2011 - 19:50:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já vím, že to bude z mé funkce vypadat jak výsměch, ale .
Jen mě teda zaráží, že podle toho jezdíš blbě už třetím rokem. To se nikdo neozval?
==================
Neozval. Na O/O/S si to ohlídám,no a když jedu se "žďáráky", tak většinou zastavuji všude, protože ti nejsou schopni obejít pět cestujících a zjistit, kam jedou, a s "broďáky" nejsou problémy. Akorát, když tak koukám na ten článek 1315, není mi jasné, jestli musím vždycky zastavit podle písmena d), když je ve vlaku průvodčí, který se cestujících na místo výstupu dotázal... ...
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 808
Registrován: 1-2011

Odesláno Středa, 14. prosince 2011 - 20:42:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Boreček 13: Jen jste zapomněl dodat, že vlakvedoucí je za tyto úkony placen, neboť je to jeho hlavní a většinou i jediná náplň práce. Kdežto strojvedoucí má hlavní náplň práce jezdit*), to Vámi popsané má navíc.

*) řídit hnací vozidlo, dodržovat rychlost (pod sankcí), řídit se návěstmi hlavních návěstidel (pod likvidační sankcí), přebírat a odstavovat hnací vozidlo, zapisovat do minimálně dvou knih a.t.d....
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 116
Registrován: 3-2010
Odesláno Čtvrtek, 15. prosince 2011 - 10:50:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hele, borečku,já napíšu ještě něco k tomu rozdílu mezi náročností výkonu práce strojvedoucího(myšleno na O/O/S) a průvodčího. Jako příklad uvedu činnost strojvedoucího ve vratné stanici. Ukončit jízdu,vypnout návěstní světla,vypnout KBS nebo jiný druh zabezpečovače,ukončit vlak v informačním systému, zajistit vozidlo,posbírat jízdní řád,POP(v případě sčítání uzavřít lístek a zapsat do pásky),vzít kasu,zajistit zadní stanoviště,přestěhovat se na druhé stanoviště,zde nastavit číslo vlaku do IS, vysílačky,případně zadat údaje do rychloměru, zapnout zabezpečovač(dle typu),provést zkoušku ovládání brzdy,rozsvítit návěstní světla a zkontrolovat,zda svítí "konce", nastavit POP pro nový vlak, zapsat VD do pásky,v případě průzkumu frekvence otevřít sčítací lístek a spočítat cestující) a asi jsem ještě něco zapoměl. A máš na to tři nebo čtyři minuty, borečku. Průvodčí ani kolikrát není schopen přendat směrové cedule...
Milanklewar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 827
Registrován: 9-2005
Odesláno Čtvrtek, 15. prosince 2011 - 11:27:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano,taky se na D3 zahlásit dirigentovi a požádat o svolení k odjezdu.K tomu několikrát bez vyzvání někdo vleze na stanoviště,že chce jízdenku z POPu a ne z výdejního automatu.A tak jak bylo řečeno to vše třeba za 4 minutovou dobu obratu.Nehledě na to,že by mne zajímalo,kolik strojvedoucích má zácvik na prodej jízdenek z POPu? U nás třeba žádný.POPy byly přiděleny jen k pořizování vlakové dokumentace.A přece jsme zamestnavatelem k tomu nuceni.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5841
Registrován: 10-2003

Odesláno Čtvrtek, 15. prosince 2011 - 12:41:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jirkaxxxl: Nešlo by to běz těch ... .
Já souhlasím, že to máte složitý, ale pokud tě to tak , tak se pojď "válet" k nám. Práce žádná, pohyb žádný, velký prachy, přátelsky si popovídáš se zákazníky, provětráš se na vzduchu, vždyť ti nic nebrání pověsit fírování na hřebík.
Skarlet_kosinová
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10
Registrován: 12-2010

Odesláno Čtvrtek, 15. prosince 2011 - 13:01:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

vim o fírovi, který si pro přátelsky si popovídáš se zákazníky nosí bouchačku.
Skarlet Cos-inová, krajská policejní mluvčí
Opavák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 367
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 15. prosince 2011 - 15:37:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jirkaxxxl: Ty musíš být pěkně vylízané pako. Ty úkony co musíš dělat ve vratné stanici, co si tak krásně popsal na 3 řádky ti v reále trvají jak dlouho? Pokud máš 809, 810, tak minutu, pokud 814, tak 1,5minuty. Tak ze sebe nedělej chudáčka, že ti všichni ubližujou. Kdyby si místo velkohubých keců a psaní slohových prací, radši trošku hýbnul prdelí, tak se stihneš i vychcat.
Hyvrysák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2687
Registrován: 3-2007

Odesláno Čtvrtek, 15. prosince 2011 - 15:57:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Opavák: pán je zřejmě znalec
Zapa: ty si to pořád vztahuješ na sebe. Smiř se s tím, že Jirka tu píše o vás jako o celku, ikdyž myslí lidi jako je Boreček. Bogužel,takových vás je většina,alespoň v našem okolí. Ty svědomitý u nás spočítám na prstech jedné ruky a smutné je, že jsou tomu zbytku spíše pro smích
Jen mě teda zaráží, že podle toho jezdíš blbě už třetím rokem. To se nikdo neozval?
Už to tu napsal i Jirka, mě to taky nedá. Nedělám si iluze, že Žďáráci, o kterých tu byla řeč, znali předpis starý, natož aby zaregistrovali, že je něco nového. Tohle je víc o domluvě než o předpisu
Opavák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 368
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 15. prosince 2011 - 17:00:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hyvrysák: Ne, pán není znalec, pán taky jezdí na 0-0/S a představ si, že taky máme obrat 5 minut a chodíme se hlásit do baráku, protože na TRSku tam není signál a všechno stihnu i prodat jízdenky, takže takové horké to zase není.
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 118
Registrován: 3-2010
Odesláno Čtvrtek, 15. prosince 2011 - 18:45:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Registrovaný uživatel

Opavák
----------------------------------------------------------------- ---------------
Jirkaxxxl: Ty musíš být pěkně vylízané pako. Ty úkony co musíš dělat ve vratné stanici, co si tak krásně popsal na 3 řádky ti v reále trvají jak dlouho? Pokud máš 809, 810, tak minutu, pokud 814, tak 1,5minuty. Tak ze sebe nedělej chudáčka, že ti všichni ubližujou. Kdyby si místo velkohubých keců a psaní slohových prací, radši trošku hýbnul prdelí, tak se stihneš i vychcat.
==================
Co na to odpovědět? Snad jen, že i debil z Opavy má přístup na net...
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 119
Registrován: 3-2010
Odesláno Čtvrtek, 15. prosince 2011 - 18:56:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Opaváku
Ještě něco. Nevěřím, že by takový imbecilní ignorant dělal něco podobného jako my ostatní na O/O/S. Kdyby tomu bylo jak píšeš, děláš většinu těch úkonů za jízdy, čímž porušuješ předpisy a ohrožuješ bezpečnost dopravy.Za minutu ani nepřejdeš na druhé stanoviště,natož abys se ohlásil a prodal jízdenky, jak píšeš, blbe.Ty nejseš strojvedoucí, ale nějaký provokatér, nejspíš pytel brambor v uniformě...
Opavák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 369
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 15. prosince 2011 - 19:37:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jiříčku, když se chce, tak jde všechno, tobě se evidentně chce akorát nadávat, jak to stojí všechno za hovno, takže za 5 minut to nezvládneš. Veř nebo ne, ale za 5 minut obrat stihnu všechno to co jsi popsal na 3 řádky, ohlásit se v baráku a stihnu i prodat jízdenky.

Za minutu ani nepřejdeš na druhé stanoviště

Když se jdeš cestou ještě vychcat, tak ne, ale jinak, nenech se vysmát, na 810 stihneš za minutu přejít 2x.

Ty nejseš strojvedoucí, ale nějaký provokatér, nejspíš pytel brambor v uniformě...

Asi tě zklamu, ale strojvedoucí opravdu jsem, provokatér sice taky a co se týče brambor, tak tu máš ty v hlavě, aspoň co tak sleduju tvoje vystupování a názory.
Borecek 13
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.145.217.43
Odesláno Čtvrtek, 15. prosince 2011 - 19:52:36    Odkaz na tento příspěvek  

Jasně BigJirkoxxxl na tebe nikdo nemá. Docela slušně se tady vytáčíš. Neblbni,praskne ti cévka a kdopak bude místo tebe zachrañovat dráhu ;-)) Bruce Willis je už starej a takovou spoustu povinností by stejně nezvládnul ;-))
Hyvrysák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2689
Registrován: 3-2007

Odesláno Čtvrtek, 15. prosince 2011 - 20:21:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Škoda, že takových fírů jako Opavák je tak málo . Já myslím, že během těch pěti minut si stihne ještě odskočit do města na obídek
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 121
Registrován: 3-2010
Odesláno Pátek, 16. prosince 2011 - 10:37:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Opaváku, jestli jsi strojvedoucí, tak jsi imbecilní strojvedoucí, který ví hovno a kurví to svou debilitou ostatním .Lítáš tam jako debil a cestující z tebe akorát mají prdel. No a ty , blbečku, pardon , borečku,ty máš problém na ten schůdek i vylézt, natož se z něj vychcat, trpajzlíku.
Milanklewar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 828
Registrován: 9-2005
Odesláno Pátek, 16. prosince 2011 - 14:59:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro příklad uvádím.Přijedu do obratové dopravny.Otevřu dveře, zhasnu návěstní světla,na řídící jednotce AVJ navolím vlak zpět. Zabrzdím, vyjmu klíček,vypnu KBS,vypnu řízení, zamknu stanoviště, přejdu na druhou stranu, odemknu,zapnu řízení,zároveň zapínám radiostanici.Pokud je trska,je to hned,jiné trvají asi 30 sekund než naběhnou.Mezi tím nabíhá AVJ.Zadávám kód a pin, odsouhlasím a aktivuji hlášení.Odemknu brzdič, zabrzdím přídavnou abych mohl nahodit KBS, odbrzdím průběžnou.Rozsvítím světla.
Mezi tím přihlašuji vysílačkou vlak.Chystám do POPu vlakovou dokumentaci,volám dispečera a když mám volný kanál a dovolám se, žádám odjezd.Zapnu hlášení o zavírání dveří a rozjíždím se.Kdo to stihne za jednu minutu a ještě se vychcat je Superman.A to nemluvím o prodeji jízdenek.To už se nestíhá při obratu 4 minuty.Nejsem nováček,jezdím na esku už 11 let a nikdy se to nedá stihnout pod 3 minuty.Tak vy chytrolíni,kteří tvrdíte,že za minutu jedete,kecáte anebo to dost ojebáváte.
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 122
Registrován: 3-2010
Odesláno Pátek, 16. prosince 2011 - 15:42:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To už se nestíhá při obratu 4 minuty.Nejsem nováček,jezdím na esku už 11 let a nikdy se to nedá stihnout pod 3 minuty.Tak vy chytrolíni,kteří tvrdíte,že za minutu jedete,kecáte anebo to dost ojebáváte.
==================
Máš pravdu, ojebávají to a škodí tím ostatním, kteří odvádějí práci poctivě. Přeběhnout na druhou stranu, vrazit kouli na sklo a jet, to umí každý blbec. Do POPky to klafe za jízdy, stejně tak do Unicontrolu nebo OIS. Vem si, kolik trvá u 814, než ti naběhnou obrazovky a zadáš data do RM. Na to je Stadler lepší, tam se zadá jen IS. Ono dělat machra je jedna věc a pak to někde nabořit do protijedoucího vlaku věc druhá. Já jsem začínal jako topič na páře a za První republiky i za Hitlera bych byl už nějaký čas v penzi. Tehdy si práce vážili.Za Kalouska mám smůlu,budu asi dělat do smrti. Ale chci dělat bez průseru, za těch víc než 36 let u dráhy vím, že chvátání, jak pravil Jan Amos, toliko pro hovada dobré jest. Čest.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Pátek, 16. prosince 2011 - 19:28:08    Odkaz na tento příspěvek  

Jirkaxxxl & já kdo jiný : nikoli byla doba, kdy platily různé verze předpisu D2 - je doba, kde existuje předpis D2 - verze provozovatele dráhy SŽDC, kde jsou vynechána ustanovení, která byla "historickou" součástí předpisu D2, kdy provozovatel dráhy a drážní dopravy byla jedna a táž instituce.
Vedle toho existuje předpis D2 ve verzi dopravce ČD a.s., kde jsou ta historická ustanovení vztahující se na zaměstnance dopravce ČD vykonávající dopravní službu ...
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 826
Registrován: 1-2011

Odesláno Sobota, 17. prosince 2011 - 19:18:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

AD pro 7471010,Odesláno Sobota, 17. prosince 2011 - 03:30:32: Tak za prvé-gestor předpisu ve svém vyjádření má všechno podložené. Jak jsem na to přišel? Protože je gestor předpisu! Jestliže na dotaz o tom, jak je to při odjezdu vlaku ze stanice, kde vlaky vypravuje výpravčí s červenou čepicí něco napíše, tak já-a spolu se mnou i mnoho dalších-mu prostě věřím, neboť on je autorita.
Žádný rozpor v jeho vyjádření nevidím, když napíše že v tomto případě je zbytečné nařizovat strojvedoucímu povinnost zastavit před návěstí Stůj, která tam nemá co dělat, tak je to holý fakt.
Za další-odpovídal jsem a diskuzi vedu s Vámi, a vy se prezentujete pod jistým nickem, který jsem tu letos ještě neviděl. Takže pokud vám vadí, že jsem napsal něco o tom, že nepatřím mezi začátečníky, kteří tápou v základních věcech, omlouvám se. Netušil jsem, že čtete všechny příspěvky na K-reportu, aniž byste na jediný odpověděl. Ono to celé byla reakce na Vaše poslední slova, pevně spjatá s dobou před r.1989, která dnes mají silný nádech zesměšňování.
Za poslední-jste ochoten vysvětlit, jak se bez zastavení dostane vlak za návěst Stůj, když podle Vyhl.173/1995 Sb před ní musí vždy zastavit? Mám na mysli jízdu vlaku na písemný rozkaz, kde není napsáno, že návěstidlo neplatí, při jízdě na RPN, při posunu za námezník ve stanicích, kde hlavní návěstidla neplatí pro posun?