K-report
 

Archiv diskuse Předpisy do 29. 09. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » Předpisy » Archiv diskuse Předpisy do 29. 09. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Amper
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 232
Registrován: 2-2010
Odesláno Neděle, 18. září 2011 - 16:59:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

AÚJH - Některé věci jsou marné a je to pak jen maření vlastního času .
Ale_úplně_jiný_host
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3
Registrován: 9-2011
Odesláno Neděle, 18. září 2011 - 17:16:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A jakou smyslovku máš, že ani neumíš číst vážený hoste?
Pokud vjíždím do dopravny s kolejovým rozvětvením jako vlak pravidelně zastavující musím očekávat, že mi bude označeno místo zastavení i na kratší vzdálenost než je zábrzdná. Mimořádné zastavení je taky jasné. A votom to je.
Že ty jsi někde něco projel a teď si tady léčí svoje problémy se zábrzdnýma vzdálenostma. Asi blbý data do AVV.
Když se ti to nepozdává tak dej ten podnět k prošetření na DIČR a pak sem dej výsledek.
Pak ti možná dám za pravdu. Teď s tebou bohužel nesouhlasím. A ani jeden s tím nic neuděláme. A jak praví praví měrná jednotka proudu (Tím to se Ampérovi omlouvám ) Nemá tady cenu ztrácet čas. Takže přeju pěkný zbytek dne a loučím se.
Těším se na závěrečnou zprávu DI.
Cityelefant
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 447
Registrován: 11-2007

Odesláno Neděle, 18. září 2011 - 23:48:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vážení hosté, nechcete si v těch jménech, ať už registrovaných nebo neregiastrovaných, udělat trochu pořádek? Jednomu tady z toho jde hlava kolem: Ale_úplně_jiný_host, Ale úplně jiný HOST, další HOST?, jiný Host, host

Promiňte, já si to nemohu odpustit, ale když jsem to viděl poprvé, tady ten hokej v hostech, tak jsem málem spadl pod stůl smíchy
Simulátory elektromechanických SZZ, ICQ: 368229645
Krumpolc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1087
Registrován: 8-2008

Odesláno Pondělí, 19. září 2011 - 14:17:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak protože změna je život, bylo s okamžitou platností zakázáno nosit služební průkaz výpravčího na té šnůrce kolem krku.. (porušení Op 16).

No a aby toho nebylo málo, tak bylo taktéž zakázáno viditelné upevnění služebního průkazu na stejnokroji (nesmí být nosen veřejně). Takže jelikoš dřívější červený označovací štítek "výpravčí ČD" byl nahrazen právě tímto novým služebním průkazem SŽDC, zůstávají modří výpravčí bez jakéhokoliv vnějšího rozlišení od jiných uniformovaných zaměstnanců..

...tak uvidíme jak to bude pokračovat dál..
www.ropiky.net

Kompletní databáze všech lehkých objektů československého pohraničního opevnění z let 1936 až 1938.
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 430
Registrován: 6-2010

Odesláno Pondělí, 19. září 2011 - 15:30:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sancta simplicitas. :-)
Utúlien aurë...
T4784086
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1256
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 19. září 2011 - 22:04:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nu, debata se otočila trošku jinam, než byl směřován můj příspěvek. Hlasu A je v zásadě jedno zda pan(í) výpravčí drží červený praporek či visí na kovové tyčce s červeným terčíkem v ruce.

Vadí mu na vjezdovém návěstidle 40/40 a následně návěst STŮJ.

Nicméně děkuji za názory a náhledy na věc z různých stran.
Poměrně hodně by mne ještě zajímal názor přispěvatelky Haan.
Teď čekám jak se vyjádří útvar nejzasvěcenější a budeme vidět.
"Proti blbosti i bohové bojují marně" Jan Werich
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1591
Registrován: 3-2006

Odesláno Pondělí, 19. září 2011 - 22:14:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

T4784086: Jenom jsem nepochopil jednu věc - ta cedule Stůj (která je předvěštěna návěstí Očekávej 40, to samo o sobě je úžasné) potom zmizí, nebo jak ten vlak okolo ní projede?
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
host
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 43
Registrován: 9-2011
Odesláno Úterý, 20. září 2011 - 04:18:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mikulda, ona není předvěštěna ničím.
Vjezdové návěstidlo předvěstí návěst odjezdového.
Od vjezdu k té ceduli není nejspíše ani ZV (v Kunčicích pO jsem byl naposledy na mašině před 35lety), ale to přece vůbec nevadí, protože jakýsi Ale_úplně_jiný_host tvrdí, že "V dopravně zábrzdná vzdálenost dodržena býti nemusí!"
Cedule sama nezmizí. Přijde pikolík a místně obslouží návěstidlo otočením okolo svislé osy o 90st., takže není vidět návěst Stůj, je vidět sloupek a bok plechu.
Je to místně obsluhované mechanické návěstidlo bez patřičné předvěsti.

(Příspěvek byl editován uživatelem host.)
Ale_úplně_jiný_host
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6
Registrován: 9-2011
Odesláno Úterý, 20. září 2011 - 07:43:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

1.2. návěst "Stůj" musí být mimo obvod dopravny s kolejovým rozvětvením nejméně na zábrzdnou vzdálenost předvěstěna návěstí "Výstraha" s výjimkou vlečky, která smí být pojížděna drážními vozidly rychlostí do 40 km.h-1,


T4784086: Ten vlak jedoucí na 40/40 je prosím pravidelně zastavujícím?
Jak se určuje místo zastavení? Není jedním z vyjmenovaných návěstí návěst "STŮJ"

Já se pořád bavím o té otáčecí návěsti né o návěstidlech.
Jak se má chovat strojvedoucí jedoucí do stanice jako vlak pravidelně zastavující, nemá náhodou očekávat to, že mu bude označeno místo zastavení např. přenosnou návěstí "STŮJ".
Postup při mimořádném zastavení vlaku je posán v D2, kdy za daných podmínek se strojvedoucí se musí chovat stejně jako vlak pravidelně zastavující.
Ono pokud někdo vychází z toho jak někde zastavoval před 35 lety. Od té doby se nám trochu předpisy změnily. Co zkusit si přečíst současné znění. Tam je to napsáno.
PS Kde je dáno, že se té návěsti musí držet pikolík? Tady si někdo plete pojmy ruční a přenosná.

(Příspěvek byl editován uživatelem Ale_úplně_jiný_host.)
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.49.12
Odesláno Úterý, 20. září 2011 - 08:38:16    Odkaz na tento příspěvek  

Tak protože změna je život, bylo s okamžitou platností zakázáno nosit služební průkaz výpravčího na té šnůrce kolem krku.. (porušení Op 16).

Nádherné! Takže doufám, že ten idiot, který podepsal ty šňůrky si je taky zaplatí. My, když při posunu podhodíme vagón nebo zapomenem na pracovní místo, tak máme takzvanou jistotu 4,5 násobku (hrubýho...). Lze tedy předpokládat, že jí má i ten anonymní úředník SŽDC, který zadal ty šňůrky a nepřečetl si Op 16?! Nasrat!
Ale_úplně_jiný_host
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7
Registrován: 9-2011
Odesláno Úterý, 20. září 2011 - 08:41:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co se týče zastavování v Olomouci na filiálce tak pokud si pamatuji tak to bylo v SJŘ označeno nebo se tam zastavovalo na ústa? A nemá se tam zastavovat tak aby byl zaměstananci umožněn nástup do prvního vagónu za lokomotivou.
Doplnim tady čl.1330/D21330.
Za vjezdu vlaku je strojvedoucí povinen pozorovat, nedávají-li se mu ve stanici,
zejména ze stanovišť, návěsti.
Strojvedoucí vedoucího hnacího vozidla musí zastavit čelo vlaku ve stanici na
místě, stanoveném tímto předpisem a předpisem SŽDC (ČD) D1
Tím to to může být i čl 281/D1
281. Předvěstění ruční návěsti Stůj, přenosného návěstidla s návěstí Stůj
nebo přenosného návěstidla s návěstí Místo zastavení pro strojvedoucího
vlaku k bezpečnému zastavení na označeném místě splňuje:
a) dávání ruční návěsti Výstraha nejméně na zábrzdnou vzdálenost;
b) zastavení vlaku u vjezdového (cestového) návěstidla a dovolení vjezdu
návěstí, po níž musí strojvedoucí očekávat zastavení;
c) zastavení vlaku u nezávislého vjezdového (cestového) návěstidla;
d) zpravení strojvedoucího o místě zastavení;
e) mimořádné zastavení vlaku na žádost strojvedoucího;
f) nařízení jízdy podle rozhledových poměrů.
Strojvedoucí je povinen před označeným místem zastavit při splnění alespoň
jedné z předchozích podmínek. Strojvedoucí vlaku, který zastavuje pro
výstup a nástup cestujících, ale musí očekávat ruční návěst Stůj, přenosné
návěstidlo s návěstí Stůj nebo přenosné návěstidlo s návěstí Místo zastavení
u nástupiště, i když není splněna žádná z předchozích podmínek.

Mimo případ uvedený v odst. a) tohoto článku, je-li označeno místo zastavení
ruční návěstí Stůj, přenosným návěstidlem s návěstí Stůj nebo přenosným
návěstidlem s návěstí Místo zastavení, musí výpravčí nařídit zaměstnanci
zúčastněnému na přípravě vlakové cesty, který má stanoviště
před označeným místem zastavení, dávat ruční návěst Výstraha. V tomto
případě je dovoleno dávat ruční návěst Výstraha na vzdálenost kratší než
je zábrzdná vzdálenost.
Je na tom pořád něco k nepochopení, že ve stanici nemusí být dodržena ZV?
Takže i když je na vjezdu 40/40 a jsem vlak zastavující tak před tou návěstí zastavit musím i když tam není dodržena ZV.
Ale_úplně_jiný_host
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8
Registrován: 9-2011
Odesláno Úterý, 20. září 2011 - 08:55:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tímto se s Vámi všemi loučím a počkám si na výsledek podnětu ktrý byl tady podán.
Doufám, že ho tady T4784086 dá až mu přijde abycho byli všichni chytřejší.
Přeji hezký den a nashledanou
Parmezano
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 769
Registrován: 5-2008
Odesláno Úterý, 20. září 2011 - 09:12:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pikolík u návěsti "stůj" označující místo zastavení velkým červeným terčem být nemusí ( to by musel stát pikolík u červeného terče , kterým se kryje vyloučená kolej po celou dobu výluky), pokud se použije (myslím označení místa zastavení) malý terčík , praporek, deska bez pikolíka to nejde
to byste koukali jaké byly problémy s mimořádným zastavením vlaku na mechanikách před 35 roky (např. ve stanicích s ústředním stavědlem to na "rovnou" bez zpravení rozkazem to vůbec legálně nešlo )
Qěcy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3574
Registrován: 9-2005
Odesláno Úterý, 20. září 2011 - 09:30:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K těm výpravčovským průkazům, odznakům a štítkům:
Podle gestora D2ky se skutečně nesmí nosit nic na šňuře na krku, kvůli Op16. Dále průkaz nesmí být nošen viditelně. Dále: na čepici musí být logo, nebo odznak SŽDC. Logo ČD na bundošce/vestě/saku/bundě musí být překryto tím světlemodrým štítkem SŽDC. To jsem rád.
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Amper
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 233
Registrován: 2-2010
Odesláno Úterý, 20. září 2011 - 09:44:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak vy si dáváte další kolo? Každý znovu řekne co už řekl jednou. Dobrá, přidám se.

Jen to zkusím povytáhnout o level výše a definovat podstatu problému. Ten je v tom, zda "to čudo" u druhé koleje pod Ondřejníkem je přenosné návěstidlo či nikoliv.
Druhohlasníci říkají, že není a na pomoc si berou logiku. Ta říká, že "zabudované návěstidlo" nemůže být návěstidlem přenosným.
Prvohlasníci říkají, že pojem "zabudované návěstidlo" předpis nedefinuje ale definuje přenosnou návěst, která je dávána jen přenosným návěstidlem a navíc říká, že to "Stůj", co fíra je návěst dávaná přenosným návěstidlem.

Já samozřejmě dávám za pravdu prvohlasníkům, protože nelze jen logicky odvozovat něco, co už je v předpise explicitně dané. Byť se nám může zdát "civilní" logikou ta konstrukce nesmyslná předpis má před logikou přednost.
Kdybychom se například vždy drželi logiky tak ruční návěsti pro posun nemůžeme označit jako návěsti speciální apod.

Parmezano - Tak tak, jen těch pikolíků na zhlavích bylo více a často byly výjímky pro jdnotlivé stanice ve stoupání a stavělo se jen s předvěštěním výhybkáře žlutým praporkem. Ale souhlas, nebylo tolik stanic s rychlostní soustavou.
Parmezano
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 770
Registrován: 5-2008
Odesláno Úterý, 20. září 2011 - 09:49:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

no jo , ale ten signalista , nesměl při postavené vlakové cestě opustit stavědlo
Zderadíček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 354
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 20. září 2011 - 10:26:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

... i kdyby se měl, s odpuštěním, pos...?
Ferdinandka přežije!
Parmezano
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 771
Registrován: 5-2008
Odesláno Úterý, 20. září 2011 - 11:44:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

zderadíček :to se nebralo
Zderadíček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 355
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 20. září 2011 - 12:14:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo, jo... Ale jinak: kde jsou ty časy, když nádraží bývala alespoň pod nějakým dozorem...
Ferdinandka přežije!
Zderadíček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 356
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 20. září 2011 - 12:24:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

My dnes máme "živou" dopravní cestu, ale zdá se býti nějaká mrtvá, za dob hradel a stvědel byla teda živější.
Ferdinandka přežije!
RESTUP
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13
Registrován: 7-2011
Odesláno Úterý, 20. září 2011 - 16:14:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Živá dopravní cesta se dnes říká podle toho, kolik kytiček roste v kolejišti :-)
T4784086
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1257
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 20. září 2011 - 17:50:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Amper: ano, je to další z nekonečného souboje logiky a předpisů
"Proti blbosti i bohové bojují marně" Jan Werich
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1592
Registrován: 3-2006

Odesláno Úterý, 20. září 2011 - 22:30:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ale zdá se býti nějaká mrtvá, za dob hradel a stvědel byla teda živější

Jo, třeba Kadaň - Karlovy Vary, za dob mechanik a stavědel jedna velká hromada ročně, od vybudování dálkoviny nic, hrozná nuda, mrtvo.
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 253
Registrován: 2-2010
Odesláno Středa, 21. září 2011 - 21:15:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

T4784086 Čtvrtek, 15. září 2011 - 18:07:36:
"Přátelé dotaz: na vjezdovém návěstidle svítí návěst 40km/h a očekávej 40 km/h. Na odjezdovém 40 km/h a volno, ALE mezi těmito hlavními světelnými návěstidly je otočný terč zapíchnutý v zemi, dávajíc návěst Stůj. Jedná se o vlak pravidelně zastavující. Lze to takto praktikovat a nebo ne? Jeden hlas říká že ano neb čl. 281 D1, druhý na to oponuje že ne, protože ten terč není přenosným návěstidlem (jelikož je zapíchnutý v zemi). A jelikož není na vjezdovém zhlaví stavědlo se signalistou, tvrdí druhý hlas že na vjezdovém návěstidle musí být 40 a výstraha a nebo jen výstraha."

Takže pozdě, ale přece dle Vašeho přání speciálně pro Vás, p. T4784086:

Vjíždím-li do stanice jako pravidelně zastavující vlak (s přepravou cestujících, nebo nákladní) a mám-li zastavit na jiném než obvyklém místě, nemusí mi být dávána ruční návěst Výstraha, není-li ve stanici stanoviště zaměstnance zúčastněného na přípravě vlakové cesty. (viz D2-čl.524+gestorské výklady k němu) při splnění podmínek D1-čl.21-tem text je sám o sobě „chuťovka“ spatlaná asi Ústavem pro jazyk český.

Co se týká dohadů ke způsobu označení místa zastavení, tak k tomu jen můj selský rozum a názor : jako fírovi by mi mělo být jedno, jestli je mi místo zastavení označeno ruční návěst Stůj, nebo přenosným návěstidlem s návěstí Stůj (o které se nikdo neopírá)-zastavit tam před ním musím vždy a zábrzdné vzdálenosti s tímto případem nemají nic společného (v tom se s p.hostem neshodneme-to mě asi rozdupe).
Ale : I když to předpis nezakazuje, tak přenosné návěstidlo s návěstí Stůj o které se nikdo neopírá, bych použila jen pro případ krytí nesjízdných míst, vozidel, poškozených návěstidel a nikoliv k označení místa zastavení vlaku.

Už se tady ptal p.Mikulda: "Jenom jsem nepochopil jednu věc - ta cedule Stůj (která je předvěštěna návěstí Očekávej 40, to samo o sobě je úžasné) potom zmizí, nebo jak ten vlak okolo ní projede?"
Taky jsem nepochopila kdo ji otočí (nebo ji máte na dálkové ovládání?). Stejně tam musíte dojít a postavit ji před zastavením vlaku proti němu a po té ji zpět otočit. Tak co tím ušetříte za čas, či pohodlí? Svádí to jen k tomu, že ji připravíte a otočíte o něco dříve do polohy „Stůj“, mezitím dojde k mimořádnosti, která Vás donutí změnit pořadí vlaků, či vjezdovou kolej a jiný vlak tam vjede a jeho fíra z toho bude mít infarkt.
A také mám dotaz: jaké důvody vedly k tomu, že se tam takto diskutabilní návěst zřídila (propustili jsme si všechny lidičky a zůstal nám tam jen pan výpravka, který neví, kam dřív skočit a proto takhle musíme vymýšlet)?

Být gestorem, nikdy bych takovýto způsob označování místa zastavení nedovolila a nařídila bych tam vždy ruční návěstidlo s návěstí Stůj. A nebylo by ani dohadů, zda je to pevně zabudované, nebo přenosné návěstidlo.Takže přeji hodně sil při sestavování dotazu pro gestora. On to totiž nikdo jiný nerozlouskne.
Toť můj babský názor.Zdraví Vás všechny Haan.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4632
Registrován: 7-2007

Odesláno Středa, 21. září 2011 - 22:36:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Haan: dovolím si vás trochu doplnit.
Vjíždím-li do stanice jako pravidelně zastavující vlak (s přepravou cestujících, nebo nákladní) U nákladního vlaku je podmínka zastavení u vjezdového návěstidla, pak musím před touto návěstí zastavit i když není na záb.vz. Pokud však vjíždím na návěst výstraha a pro krátkou vzdálenost nezastavím před touto návěstí je to v pořádku. (Dotazoval jsem gestora už kdysi, jednalo se nám o návěst místo zastavení) někdo to vyjádření i mám pokusím se ho najít..
Hups mám -
Otázka:
Vjíždí-li nákladní vlak na návěst Výstraha (bez zastavení u vjezd.návěstidla), nebo je pravidelně zastavující, musí zastavit u návěsti Místo zastavení (i když není dodržena zábrzdná vzdálenost)?
Může po zastavení dál pokračovat v jízdě k odjezdovému návěstidlu (příp. k návěsti Konec vlakové cesty nebo Hlavní návěstidlo je na opačné straně), aniž by byl jakkoliv vypraven či zpraven o další jízdě?
Lze zastavení u návěsti Místo zastavení zrušit jen písemným rozkazem nebo lze použít i radiostanici (myšlena jízda bez zastavení u této návěsti)?
Odpověď:
Návěst Místo zastavení přikazuje u ní zastavit zastavující vlak. Nebudou-li splněny podmínky předvěstění podle čl. 281 předpisu SŽDC (ČD) D1, neznamená to ještě, že strojvedoucí nemusí návěst respektovat – jen ho nelze vinit z toho, že u ní nestačil zastavit (podobně jako u předčasné změny návěsti – kolem předvěsti jede na Volno, na vjezdovém návěstidle je Stůj – pokud nestačí zastavit, není to jeho vina). Po zastavení nemůže v žádném případě popotahovat bez souhlasu výpravčího, může pouze odjet, pokud by byl vypraven (vidí-li na odjezdové návěstidlo).

Je celkem jedno jaká návěst označuje místo zastavení. V principu je to podobné. Jen pokud je tam terč, tak musí nějak zmizet..
Jak nemá vypadat plánování dopravní stavby a jak likvidovat železniční dopravu jest zářným příkladem stavba 4.koridoru.
Nikdy tak mnoho nevděčí za takovouhle svízel, tak málu. Parafráze citátu W.Ch.
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 254
Registrován: 2-2010
Odesláno Středa, 21. září 2011 - 23:55:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

p.Oldcerry: no fuj, stydím se. Mně tam v odkazu na D1 vypadla uprostřed osmička, takže správně má znít konec mého 1.odst.:
..."při splnění podmínek D1-čl.281-ten text je sám o sobě „chuťovka“ spatlaná asi Ústavem pro jazyk český." Omlouvám se nejen Vám.
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1595
Registrován: 3-2006

Odesláno Čtvrtek, 22. září 2011 - 05:13:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je celkem jedno jaká návěst označuje místo zastavení. V principu je to podobné.

Návěst Místo zastavení neukončuje vlakovou cestu, terč Stůj ano.
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4633
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 22. září 2011 - 07:37:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mikulda: nemáš úplně pravdu. A i v inkriminovaném případě (výše diskutovaný) je to přenosné návěstidlo tzn neukončuje vlakovou cestu. (detail)
D2 čl.448.
Vlakovou cestou u vjíždějícího a pravidelně i mimořádně zastavujícího vlaku se rozumí:
a) úsek koleje od vjezdového (cestového) návěstidla na vjezdové straně vlaku až k hlavnímu návěstidlu s návěstí zakazující jízdu vlaku, popř. k červené desce nebo červenému terči s návěstí Stůj, nahrazující hlavní návěstidlo a upravené jako nepřenosné návěstidlo; tam, kde takové návěstidlo není nebo není přímo u koleje, až k návěstidlu s návěstí Konec vlakové cesty nebo Hlavní návěstidlo je na opačné straně,

Jak nemá vypadat plánování dopravní stavby a jak likvidovat železniční dopravu jest zářným příkladem stavba 4.koridoru.
Nikdy tak mnoho nevděčí za takovouhle svízel, tak málu. Parafráze citátu W.Ch.
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1596
Registrován: 3-2006

Odesláno Čtvrtek, 22. září 2011 - 08:23:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud se shodneme na tom, že ten otočný terč je přenosný, tak tedy ne.

Stejně mi to furt přijde jako prasárna - na tyhle případy byla přeci vymyšlena návěst Místo zastavení.

(Příspěvek byl editován uživatelem mikulda.)
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 255
Registrován: 2-2010
Odesláno Čtvrtek, 22. září 2011 - 08:29:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry: budu-li ho považovat za přenosné návěstidlo, pak ho dle D1-čl. 35, 2.odst. ani nemohu k tomuto účelu použít, protože ho nemohu umístit vpravo (vlevo) od koleje. A budu-li ho považovat za "upravené jako nepřenosné", pak má p.Mikulda pravdu.
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.49.12
Odesláno Čtvrtek, 22. září 2011 - 08:47:55    Odkaz na tento příspěvek  

Což je celý naprosto šílený, nebezpečný a gestor by se měl jít poradit se svým psychologem Tohleže jsou srozumitelný a přehledný předpisy na nichž závisí bezpečnost drážní dopravy?!
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1597
Registrován: 3-2006

Odesláno Čtvrtek, 22. září 2011 - 10:36:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

W: Bohužel ano.

Pro srovnání Slovensko:

Návesťou 51, Stoj (červená deska, červený praporek, modrý človíček držící červený terč, pozn.Mik.), sa označuje miesto, kde musí čelo vozidla zastaviť.
Ak sa vlaku označuje miesto zastavenia návesťou 51, Stoj, musí byť táto návesť predzvestená.

Návesťou 52, Výstraha, sa predzvestí návesť 51, Stoj.
Ak je potrebné vchádzajúcemu vlaku označiť miesto zastavenia návesťou 51, Stoj, na kratšiu ako zábrzdnú vzdialenosť, alebo pred miestom pravidelného zastavenia podmienku predzvestenia spĺňa:
a) jazda vlaku na návesť 12, alebo 35, Rýchlosť 40 km.h-1 a Výstraha, na návesť 39, alebo 38, Opatrne na (ručnú) privolávaciu návesť, alebo ak je dovolená jazda vlaku (návesťou 55, rýchlostníkom) rýchlosťou najviac 40 km.h-1;
b) vyrozumenie vodiča písomným rozkazom, alebo telekomunikačným zariadením o označenom mieste zastavenia alebo
c) vyrozumenie písomným rozkazom o určenom mieste zastavenia.

A není se o čem čtyři dny dohadovat.
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Josef_sandr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 124
Registrován: 6-2009
Odesláno Čtvrtek, 22. září 2011 - 16:53:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je možno u SŽDC si nechat udělit povolení ke vstupu do kolejiště SŽDC (např. pro fotografování ŽKV, infrastruktury)? Vlastním služební průkaz pro funkci vlakvedoucí, mám kabinet bezpečnosti a jsem student SPŠSaD Děčín.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4636
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 22. září 2011 - 17:53:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mikulda:Stejně mi to furt přijde jako prasárna - na tyhle případy byla přeci vymyšlena návěst Místo zastavení.
Tak to se naprosto shodujeme.
Haan: Pokud ta tyč není doplněna označovacím pásem je to přenosné návěstidlo. D1 obr a čl. 280 a dál.
Ten článek 35 D1 si já vysvětluji trochu jinak.
Terč musí být vždy vpravo od koleje pro kterou platí (mluvím o žst), kdežto "Místo zastavení" může být vlevo a platí pro kolej vlevo i vpravo od návěsti.
Jak nemá vypadat plánování dopravní stavby a jak likvidovat železniční dopravu jest zářným příkladem stavba 4.koridoru.
Nikdy tak mnoho nevděčí za takovouhle svízel, tak málu. Parafráze citátu W.Ch.
Syncmaster
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 100
Registrován: 11-2008
Odesláno Čtvrtek, 22. září 2011 - 19:38:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Josef Sandr: zkus se podívat sem:
http://www.szdc.cz/dalsi-informace/povoleni-pro-vstup-na-zdc/cast e-dotazy.html

bod 7. Třeba budeš mít štěstí...
T4784086
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1259
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 28. září 2011 - 11:47:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Haan: děkuji Vám za odpověď.
Jedná se o železnou tyčku, zabetonovanou v zemi s otočným červeným terčem navrchu. Terč je vstříc vjíždějícímu vlaku, a po zastavení jej přijde pan(í) výpravčí v červené čepici otočit. Navíc je ten terč zapíchnutý na konci nástupní hrany.
Je u koleje blíže k výpravní budově.
A staniční řád v tomto případě hovoří šalamounsky, neb říká že se jedná o "zabudované návěstidlo s přenosnou návěstí stůj".

Stanice je v kopci, tudíž druhý hlas nemá se zábrzdnou vzdáleností problém.

Onomu hlasu je popravdě jedno, zda je místo zastavení jak Vy říkáte označeno ruční návěstí Stůj, nebo přenosným návěstidlem s návěstí Stůj.
Jde o to, že když druhý hlas řekl prvnímu, že tento způsob návěstění zdá se mu poněkud nešťastným, první hlas se začal poněkud nehezky ohánět čísly článků, resp. jedním číslem článku (281).

Mít v předpisech, resp. v tomto bodě pořádek via Slováci (děkuji Mikuldovi za vypsání), nebylo by se o čem hádat.

Nicméně v kontextu s jinými okolnostmi nezbývá, než konstatovat že naše předpisy nejsou psány jasně a jednoznačně aby vylučovaly nejasnosti a případná rizika v provozu, ale naopak v (některých) vládne chaos a anarchie a předpisy jsou jen nástrojem, aby v případě mimořádností a nehod šlo jasně určit viníka, otřískat mu o hlavu 46 navzájem se vylučujících článků a následně po tomto požadovat úhradu škody...
"Proti blbosti i bohové bojují marně" Jan Werich
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9717
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 28. září 2011 - 19:26:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím paní Haan:

Copak říkáte na toto?
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Středa, 28. září 2011 - 21:05:27    Odkaz na tento příspěvek  

Josef_sandr : k fotografování žádné povolení nepotřebujete.
Amper
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 235
Registrován: 2-2010
Odesláno Středa, 28. září 2011 - 21:18:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Všichni tu neustále dokola opakují něco o nejasnostech, ba šílenostech, bývalá školařka (naštěstí) vykládá podle svých pocitů namísto podle předpisu ale stále nevidím důvod těchto "dohadů na čtyři dny". Zopakuji svůj dotaz, na který nikdo nereagoval:
Když by tam byl ten pikolík, tak by vám to už nevadilo. Proč vám to vadí takhle?

Nevidím žádný rozumný důvod, proč toto návěštění zpochybňovat, kromě toho podstatného - maximálně to výpravčímu ztížit a znemožnit mu v době vjezdu vlaku chytaného na 2 koleji dělat něco užitečnějšího - třeba prodávat jízdenky aby cestující nenadávali, že jim nedokážeme vyjít vstříc.
Takže se ptám:
V čem je toto návěštění nebezpečné?
Stačilo by vám vypuštění popisu "zabudované návěstidlo" v SŘ (které chápu jako popisku navíc pro strovedeoucí)?
Stačilo by vám, kdyby tam ten terč výpravčí pokaždé donesl?
Nebo požadujete aby výpravčí u něj stál do zastavení vlaku?
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 256
Registrován: 2-2010
Odesláno Středa, 28. září 2011 - 21:35:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

p.Drn: cituji text pod videem: Nepředvěstěná pomalá jízda v hlavní staniční i traťové (!!!!!!) koleji umístěná místní správou dopravní cesty v pátek 23.9. 2011 kolem poledne, 24.9. beze změn, stále jen nepředvěstěná. Diference pro brzdění je tu 70km/h (max. povolená 120).
Inu, p.Drne, nevím, co jste měl napsáno v písemném rozkaze, dále jaká je tam traťová rychlost.
Z použitého termínu "max. povolená 120" usuzuji, že je tam traťová aspoň těch 120. Je-li tomu tak a nenastal-li případ dle D1-čl.38b)-cituji:
Předvěstní štít nemusí být umístěn:...
b)na širé trati, navazují-li bezprostředně za sebou nejméně dvě pomalé jízdy. Předvěstní štít nemusí být umístěn pro druhou a další následující pomalou jízdu,pokud bude rychlost snižována nejvíce o 10 km.h-1 nebo bude zvyšována.
V těchto případech musí být na začátku druhé a další následující pomalé jízdy umístěno přenosné návěstidlo s návěstí Začátek nepředvěstěné pomalé jízdy...

pak v tom vidím trestný čin obecného ohrožení.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4641
Registrován: 7-2007

Odesláno Středa, 28. září 2011 - 21:58:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Amper:Nevím, ale mě to nevadí, já v tom problém nevidím. Já bych těm plácajdám ještě jednu činnost ušetřil, neb návěst "Místo zastavení" se nemusí otáčet....
Na tuto prasárnu pro osobku (vždy předpokládat označení místa zastavení) jsem upozorňoval už kdysi dávno. Bylo jim to všem jedno, tak to mají....
Jak nemá vypadat plánování dopravní stavby a jak likvidovat železniční dopravu jest zářným příkladem stavba 4.koridoru.
Nikdy tak mnoho nevděčí za takovouhle svízel, tak málu. Parafráze citátu W.Ch.
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 257
Registrován: 2-2010
Odesláno Středa, 28. září 2011 - 22:08:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

p.Amper 235: ano, opravdu naštěstí bývalou školařkou a to pro všechny, to potvrzuji. Paskvil"zabudované návěstidlo s přenosnou návěstí stůj" návěstní předpis nezná. Zajistěte, aby se rozšířil slovníček v D1 a je po problému-to je to o čem je tu řeč a co vyvolalo diskus.
A jestli nám tam schází ten pikolík-jak píšete? Mě tedy ano. Jen ať si tam dojde před příjezdem vlaku a tento očekává, když mu také otevírá dveře do stanice-od toho tam totiž je v prvé řadě! A nemusí to být právě výpravčí. Ale protože tam zbyl ze všech lidiček už jen ten výpravčí=holka pro všechno-a jak sám píšete-hlavně pro cestující (v tom se tedy vůbec neshodnem!), tak mu tu nejzodpovědnější stránku dopravní práce ulehčíme, vymýšlíme pro všechny nesrozumitelné paskvily a namočíme do toho ještě i fíry. Proč tento způsob označení místa zastavení tak obhajujete? Projde-li to v této stanici, za chvíli to bude ve všech.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3450
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 28. září 2011 - 22:12:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Svatá slova. A to jsme se za mlada dost hádali : -)
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9730
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 28. září 2011 - 22:16:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Paní Haan:
Rozkaz.

Je tam traťová 120. Stejně jako předtím na 1. staniční v tom Oseku. Staničníky na trati zarostlé v trávě. Jinak souhlasím s poslední Vaší větou.



(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)
Amper
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 236
Registrován: 2-2010
Odesláno Středa, 28. září 2011 - 22:48:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aco je na tom špatně jsem se furt nedozvěděl. Jen, že to je prasárna. A že výpravčí by měl řídit dopravu a ne (navic v době vjezdu vlaku!) třeba prodávat lístky. S takovým uvažováním je na tom dráha s konkurenceschopností tam kde je.

Oldc..: Nevím, proč tam není Místo zastavení. Napadají mě dva možné důvody; buďto tu potřebují zastavit jen při některém křižování a pravidelné zastavování tu by nebylo vhodné anebo (pravděpodobněji) je to stará záležitost a v době betonování trubky ještě návěst "Místo zastavení" pro dopravny nebyla.
Amper
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 237
Registrován: 2-2010
Odesláno Středa, 28. září 2011 - 22:56:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K termínu "zabudované návěstidlo s přenosnou návěstí" - (jen odvozuji, nejsem pod SŘ KpO podepsán) předpokládám, že tuto formulaci použil tvůce SŘ záměrně(bo je chytřejší než liška), aby se vyhnul pojmu "nepřenosné návěstidlo" se všema konsekvencema, které by to mělo.
Já bych to tam ani nedával ale asi jde o vstřícný krok ke strojvedoucím, aby místo pravidelného chytání měli přesněji popsané.
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 258
Registrován: 2-2010
Odesláno Středa, 28. září 2011 - 23:00:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

p.Drn: budu se vyjadřovat jen k p.j. ve 2.traťové koleji: dle textu "V" rozkazu není uveden u 2.TK text "nepředvěstěná p.j."
Na trati vůbec nemá být Začátek nepředvěstěné p.j., ale měl tam být správně klasický Předvěstní štít a Z a K. A přestože jste to okamžitě hlásili (což předpokládám), závada neodstraněna-jak píšete, asi s tím hnou opravdu jen buď z DICR, nebo sděl.prostředky.
Amper
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 238
Registrován: 2-2010
Odesláno Středa, 28. září 2011 - 23:04:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Až když si přečtu podruhé, tak musím uznat že pobavíte:
tu nejzodpovědnější stránku dopravní práce - jako stát u terče jak pikolík?
trestný čin obecného ohrožení - už dáváte podnět - trestní oznámení?
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9736
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 28. září 2011 - 23:20:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asi si nerozumíme. Ta nepředvěstěná 50ka je v 1. staniční v Oseku hned zkraje od výhybky a pak 112g, h již v obvodu Kolín osobní. Tam je ale zvláštnost, že Kolín osobní začíná již od bývalého vjezdového návěstidla odbočky Hradištko. Takže dřívěhší vjezdová návěstidla žst Kolín za zastávkou Zálabí jsou nyní již jen cesťáky. Padesátka na trati ve 2. TK Poděbrady - Libice je klasická 50ka s předvěstními štíty.

už dáváte podnět - trestní oznámení?
Má to drážní inspekce na stole. To zatím stačí.
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 260
Registrován: 2-2010
Odesláno Středa, 28. září 2011 - 23:54:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, p. Ampere, můžete se posmívat mému vyjadřování a překrucovat jej jak Vám libo. Je to jen diskuse a výměna názorů. Tady nejde o život. Ovšem v reálném světě dráhy železné u nás už ano-a to nejen některým profesím.
Amper
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 239
Registrován: 2-2010
Odesláno Čtvrtek, 29. září 2011 - 00:41:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Usmívám se, pravda. Ale jen protože nemám o ěem diskutovat. Stále mi nikdo nedal žádný argument, v čem je "Stůj" bez pikolíka nebezpečnější než"Stůj" s pikolíkem.
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 261
Registrován: 2-2010
Odesláno Čtvrtek, 29. září 2011 - 01:51:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je to hlavně o tom, zda pojem "zabudované návěstidlo s přenosnu návěstí"je návěstidlem přenosným, či nepřenosným a s tím související maličkost: volnost vlakové cesty! jak tady trefil hřebík na hlavičku p.Mikulda. Pikolík je až druhořadý. A ještě jste také neodpověděl, kdo, kdy a jak to obsluhuje?
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1615
Registrován: 3-2006

Odesláno Čtvrtek, 29. září 2011 - 03:56:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Amper: Předpis nařizuje buď pikolíka, nebo předvěstit. Ve zmiňovaném případě nebylo ani jedno.
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Amper
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 240
Registrován: 2-2010
Odesláno Čtvrtek, 29. září 2011 - 07:21:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Haan,Mikulda: Pletete se oba dva a přitom tu už obé proběhlo.
- Návěst stůj tu určitě není "nahrazující hlavní návěstidlo", Old.. už p. Mikuldu opravil výše.
- Předpis nařizuje buď přenosnou návěst nebo předvěstit. Čl. 281 D1 tu byl už citován snad 2x.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4643
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 29. září 2011 - 10:03:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Amper:No jestli je to tak letitá čuňačina (10-15 let?)tak se docela divím...
(Mezi námi, važte trochu slova na paní Haan. Něco jako pojem gentleman vám nic neříká?)
Haan:zabudované návěstidlo s přenosnu návěstí"je návěstidlem přenosným, či nepřenosným
Nešťastná formulace. Trvale umístěn je držák přenosné návěsti. (takových nic neříkajících držáku se všude válí ) Návěst jako taková je přenosná. Tečka a nazdar bazar + ta omáčka co k přenosným návěstem patří.
Mikulda: Nemáš pravdu. Aby se ten štít musel předvěstit na záb. vz musel by být označen "označovacím pásem". A pikolík být nemusí už vůbec.
Vzdejte to, Amper má (i když na můj vkus trochu neurvale) pravdu.
Jak nemá vypadat plánování dopravní stavby a jak likvidovat železniční dopravu jest zářným příkladem stavba 4.koridoru.
Nikdy tak mnoho nevděčí za takovouhle svízel, tak málu. Parafráze citátu W.Ch.
Qěcy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3614
Registrován: 9-2005
Odesláno Čtvrtek, 29. září 2011 - 10:23:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Někdo se nám snaží vštípit, že existuje pojem "zabudované návěstidlo s přenosnu návěstí". On ale neexistuje, protože není ani v D1 ani v D2, ani v zákoně, či nějaké vyhlášce. A s tím padá celý výklad pní Haan. Ta návěstidla jsou umístěna naprosto ve shodě s legislativou i předpisama, přestože je to dost prasečina. V Čelákovicích jsou takové cedule dvě. A to proto, protože jsou tam už desítky let. Měly by být nahrazeny Místem zastavení, jenže to má nevýhodu v tom, že platí pro obě koleje. Ideální by bylo, aby Místo zastavení platilo jen pro kolej vlevo od této návěsti.
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4644
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 29. září 2011 - 10:36:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Qěcy:Ideální by bylo, aby Místo zastavení platilo jen pro kolej vlevo od této návěsti Ideální by bylo, aby tam kde není třeba aby platilo pro obě koleje, dali šipku pro kterou kolej platí a ta cedule až na vyjímky (nemožnost montáže,) byla vpravo od koleje.
A osobka by se měla začít zatraceně starat, aby ten prasecký paragraf dočkal změny...
Jak nemá vypadat plánování dopravní stavby a jak likvidovat železniční dopravu jest zářným příkladem stavba 4.koridoru.
Nikdy tak mnoho nevděčí za takovouhle svízel, tak málu. Parafráze citátu W.Ch.
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2943
Registrován: 8-2005
Odesláno Čtvrtek, 29. září 2011 - 10:38:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Qěcy: v Čelákovicích jsou ta návěstidla přímo v koleji nebo vedle ní? Pokud vedle, tak problém nevidím, jedno se zruší a to druhé (mezi kolejema)se osadí místem zastavení.
Martin
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 262
Registrován: 2-2010
Odesláno Čtvrtek, 29. září 2011 - 11:33:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Qěci:"Někdo se nám snaží vštípit, že existuje pojem "zabudované návěstidlo s přenosnu návěstí". On ale neexistuje, protože není ani v D1 ani v D2, ani v zákoně, či nějaké vyhlášce...
Ale vždyť to tady také tvrdím, že ten pojem neexistuje, nicméně je dle vyjádření zdejších použit v ZDD. Proto jsem také psala, abyste si ho zařídíli dát do slovníku pojmů v D1, když už ho chcete používat-viz můj příspěvek 257.
OC: děkuji. Nebojte, nejsem nafukovací, je mi jedno, jak kdo reaguje, vždyť jde o diskusi. A konstruktivní "hádka" je vždy prospěšná.
Stále nechápu důvody této lidové tvořivosti, když tam tu návěst stejně musí jít někdo otáčet.
Qěcy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3615
Registrován: 9-2005
Odesláno Čtvrtek, 29. září 2011 - 11:42:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M2: hele, je to problém. Výpravčí tam nemá čas chodit to otáčet, nebo dokonce tam stepovat s růčo návěstí. A na tu 4. kolej musej jezdit delší vlaky při mimořádnostech. A zároveň je potřeba mít možnost současných vjezdů od Brandýsa na 6. a Mstětic na 1., 2. 3. kolej (lidi v kolejišti). Přinejhorším terč nezruším vysílačkou. Místo zastavení ano.

Haan: Ten pojem neexistuje nikde, ani v ZDD. Kdyby to byl pojem, musel by být v těch ZDD, nebo někde jinde, být vysvětlen v nějakém odstavci s pojmy. To asi nechápete, co? Stejně jako jsou pojmy vysvětleny v zákonech a i v D1. Podle vaší rétoriky bych si každý libovolný kus textu v ZDD mohl označit za pojem.

Jo, tyhle červené terče jsou prasečina, ale jsou naprosto legální. Bohužel.
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz