K-report
 

Archiv diskuse Předpisy do 09. 07. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » Předpisy » Archiv diskuse Předpisy do 09. 07. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Jezisek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 637
Registrován: 4-2004

Odesláno Pátek, 01. dubna 2011 - 11:51:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cytielefant: požádejte dozorčího, ať toto zapracuje do provozních intervalů stanice. Na každý takový úkon je dán technologický čas. Pokud "to" do časů nenatěsná, nebudete muset...
Téměř jedno celé století již nejsme součástí Monarchie. Češi jsou již téměř celé století "svobodný národ". A kam svobodný národ český došel? Na prah nové Bílé hory...
Qěcy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3389
Registrován: 9-2005
Odesláno Sobota, 02. dubna 2011 - 09:57:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

City elefant: To není pakárna, to je neuskutečnitelný požadavek. Jak píše Jezisek.
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Amper
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 154
Registrován: 2-2010
Odesláno Sobota, 02. dubna 2011 - 15:16:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Qěcy: Přesně tak. Jelikož to není nikde přesně popsané tak je to otázka výkladu a otázka posouzení, jak dalece jsou neznalosti nebo závažné. Stalo se např. (ve stanici, kde došlo ted k té nehodě na D3 bez následků), přesně jak říká Kristus - KD zjistil závadu a následně až přednosta stáhl. Možná trochu neobvyklé ale stává se. (Jestli nemluvíte o stejném PO, ale vy jste myslím z Čech.)
S dalšíma závěrama taky plně souhlasím. Už delší dobu tvrdím, že si spousta takymangerů plete pojmy řízení a buzerace a mají pocit, že čím více buzerují tím lépe řídí. Ten zápis "Dopravu vzal na vědomí" je toho zářným příkladem - nesmyslně zatěžuje bez rozumného důvodu. Pokud by vlastní důvody mysleli autoři vážně, tak by museli třeba nařídit před každým převzetím předvídaného odjezdu zápis: "PZZ v km X.XXX; X,XX ; ......... bez závad. Podpis"
A takových věcí by s našlo nepřeberně... Škoda ničit klávesnici.
Amper
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 155
Registrován: 2-2010
Odesláno Sobota, 02. dubna 2011 - 15:18:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cityelefant: Vydržte, od 1.7. to tak budou psát všude :-(
Amper
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 156
Registrován: 2-2010
Odesláno Sobota, 02. dubna 2011 - 15:22:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"dožadovat zrušení tohoto nesmyslu přes školaře, dopravní kontrolory a své nadřízené. U nás se na tom již pracuje, přidejte se
Mám pocit, že už nespěli i z vyšších míst. Aspoň o jednom vím. Výsledek byla jen ta změna a "změkčení" na zápis jen u nepravidelných doprav.
Amper
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 157
Registrován: 2-2010
Odesláno Sobota, 02. dubna 2011 - 15:22:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

neuspěli
Jezisek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 639
Registrován: 4-2004

Odesláno Sobota, 02. dubna 2011 - 19:19:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Amper: krásný příklad... žst. Nižbor na trati 174, za den naskočí 10x doprava, výpravčí napíše 6x/směnu "dopravu vzal na vědomí", ale jestli dispečer něco zavedl před koncem VSDZ, to se výpravčí dopátrá až v ISOŘu. Ale dopravu vzal na vědomí... Není nad dobrý nápad.
Téměř jedno celé století již nejsme součástí Monarchie. Češi jsou již téměř celé století "svobodný národ". A kam svobodný národ český došel? Na prah nové Bílé hory...
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 595
Registrován: 11-2008
Odesláno Sobota, 02. dubna 2011 - 19:40:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Amper : No, u nás naopak musíme "zapisovat" pravidelnou dopravu ( v každou lichou hodinu ). Tu nepravidelnou, tu navíc, to nemusíme ..... Nebo třeba v předávce směny musíme zvlášť psát předání mobilního telefonu, který je k GSM-R. Z kterého se stejně na fíru nedovolám, neb volání z přenosných telefonů GSM-R na lokomotivu je zablokováno .......Přitom čtyři normální ruční RDS si předávat nemusíme ...... No prostě pakárna. Dříve když výpravčí něco provedl, tak byl sundaný okamžitě, dneska nemůže, neb nadřízený neumí jeho práci, tak ji nemůže převzít. To by to pěkně zarubal.................A teď nás čeká ještě audit externí firmy. Jak ho muže dělat, když nemají odborné vzdělání a zkoušky. V jednom rozkaze přednosty jednoho PO se píše, že výpravčí má odpovídat na dotazy auditorů, jako při dnech otevřených dveří laické veřejnosti ........
Jezisek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 640
Registrován: 4-2004

Odesláno Sobota, 02. dubna 2011 - 20:43:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výpravčíxy:
Je auditor osoba konající službu či dozor? Pokud auditor řekne, že ne, naschledanou.
Auditor nesmí výpravčího odvádět od výkonu služby dopravní, jinak nemá v dopravě co dělat. Ale je malá pravděpodobnost, že příjde zrovna do Vaší stanice.

Celé soukolí QMS je o schopnosti vedení odhalit chybný-zmetkový postup vedení. Výpravčí má postup práce jasně dán a pracovní zmetek je patřičně postihnut (a ohodnocen) dispečerským příkazem...
Téměř jedno celé století již nejsme součástí Monarchie. Češi jsou již téměř celé století "svobodný národ". A kam svobodný národ český došel? Na prah nové Bílé hory...
Amper
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 158
Registrován: 2-2010
Odesláno Sobota, 02. dubna 2011 - 21:11:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výpravčíxy: Dříve byl taky přednosta v každé stanici, dříve si dozorčí mohl udělat občas vedlejšák jako výpravčí atp.

Externí audit? Výhodou je, že to člověk ví dopředu a ten konkrétní člověk se na to může připravit. Od výkonu služby auditor samozřejmě nesmí odvádět a vedle bude stát náměstek.

u nás naopak musíme "zapisovat" pravidelnou dopravu ( v každou lichou hodinu ) - tak nemám Čapkův výnos po opravě po ruce a možná se pletu ale logika snad dává, že pravidelný, který přijde každou lichou hodinu zapisovat nemusím, že píšu "nepravidelnosti". Ještě ověřím, ale jsem si téměř jistý. Každopádně to všichni všade musí dělat podle jednoho papíru, tedy stejně.
Qěcy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3391
Registrován: 9-2005
Odesláno Neděle, 03. dubna 2011 - 07:48:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Amper: To, že neuspěl někdo z vyšších míst (šlo prý o chytrý výklad technologů RCP Praha blbě napsaného textu od RCP Ústí nad Labem), neznamená, že musíme tyhle pakárny trpět! Já proti tomu budu protestovat vždycky. Tyhlety sračky mne odvádí od důležité práce. I náš PPO to uznává, ale nemůže nám povolit tyhle pakárny nepsat. Navíc mě tohle jednání zasloužilých soudruhů sere, protože to neslouží vůbec k ničemu jinému, než buzeraci. Jako proč mají výpravčí být otrokama nějakých neschopných jedinců myslících si, že můžou všechno? Kteří ani neumějí napsat česky text a aby pak nebyli za trapáky před kolegama, tak paušálně naříděj, že to musej psát všichni?
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Amper
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 159
Registrován: 2-2010
Odesláno Neděle, 03. dubna 2011 - 13:13:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nečil se, nebo tě jebne a to za to skutečně nestojí :-)
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 599
Registrován: 11-2008
Odesláno Pondělí, 04. dubna 2011 - 07:42:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Amper: Jo logika (logické uvažování), to je to, co dnešním "manažerům" asi chybí .....
Cityelefant
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 331
Registrován: 11-2007

Odesláno Pondělí, 04. dubna 2011 - 12:57:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co by se nečílil, když má bohužel pravdu. Nechápu jak může nějaký nařízený nařídit nesplnitelný požadavek, který navíc není zakotven ani v ZDD ani nikde jinde a jediné co to nařizuje je nějaký cár papíru který je zřejmě asi důležitější než ZDD, jelikož v ZDD je dále uvedeno třeba pro ten případ z kontrolou výhybek, že perioda je 1x týdně a nikdo se neobtěžoval to tam nějak zakomponovat/upravit. Na papírovém nařízení není o úpravě či neplatnosti ustanovení ZDD v této záležitosti ani zmínka. Teď tedy mám na stole pod sklem napsáno "kontrolovat dvakrát denně" a půl metru od toho v šuplíku "Kontrolovat jednou týdně".

Navíc když nařizující pracuje na tomto místě léta Páně dvouciferné číslo, za tu dobu jistě zná svou stanici dostatečně na to, aby věděl že nařizuje holý nesmysl.
Signalista, tvořím simulátory stanic s elektromechanickým zabezpečovacím zařízením: Odkaz na stránky
Nejkrásnější autí Nissan Navara a Renault Thalia - my ICQ: 368229645
Amper
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 162
Registrován: 2-2010
Odesláno Pondělí, 04. dubna 2011 - 15:09:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

u nás naopak musíme "zapisovat" pravidelnou dopravu ( v každou lichou hodinu ) - tak jsem to měl fakt v hlavě blbě - jak říkáš každou lichou hodinu pravidelnou a nepravidelnou jen když se tě týká. Prostě zcela "logicky".
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 218
Registrován: 2-2010

Odesláno Čtvrtek, 14. dubna 2011 - 08:40:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mám na přítomné dotaz-jak jinak ode mě, než opět blbý. Týká se dovolení jízdy vlaku kolem odjezdového návěstidla, které nejde obsluhovat na trať vybavenou TZZ pro obousměrný provoz.

D2,čl.309. Nelze-li jen změnit na odjezdovém návěstidle návěstní znak na návěst dovolující
jízdu (kromě PN), může vlak odjet ze stanice na správnou kolej (na tratích s jednosměrným automatickým blokem) nebo na kolej, pro níž má výpravčí udělen traťový souhlas (na tratích, popř. kolejích s traťovým zabezpečovacím zařízením pro obousměrný provoz), aniž je třeba zavést telefonické dorozumívání:
a) po zpravení rozkazem Z, část 1, nebo rozkazem Pv, část 2;
b) na Přivolávací návěst nebo na Ruční přivolávací návěst.

D2,čl.365.
Nelze-li obsluhovat odjezdové návěstidlo pro jízdy vlaků po správné koleji nebo proti správnému směru, dovolují se jízdy kolem tohoto návěstidla návěstí Ruční přivolávací návěst, rozkazem V, popř. rozkazem Z, část 1 podle vztažných ustanovení předpisů ČD D1 a ČD D2.


Může strojvedoucí odjet kolem odj.náv. na návěst PN dle čl. 309, nebo nemůže-když čl.365 stanovuje pouze použití RPN, V či Z rozkaz. Nikoliv však PN ! Platí povážlivější ustanovení? Přitom oba články má strojvedoucí v rozsahu znalosti (proč mu nestačí znát jen čl.309?) a tak z jeho pohledu dotaz vnímejte. Děkuji za odpovědi.
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1374
Registrován: 3-2006

Odesláno Čtvrtek, 14. dubna 2011 - 09:27:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Haan: "Nelze-li obsluhovat odjezdové návěstidlo" chápu tak, že na něm nejde rozsvítit ani PN, a proto není v čl. 365 uvedena.
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 219
Registrován: 2-2010

Odesláno Čtvrtek, 14. dubna 2011 - 09:52:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mikulda:
D2,čl.561. Není-li možné pro poruchu nebo i z jiné příčiny dovolit jízdu kolem hlavního návěstidla jeho normální obsluhou, dovoluje ji výpravčí nebo strážník oddílu PN.
Myslím, že to chápete jinak (nesprávně?), než uvádí výše uvedený článek.
Kubajz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 153
Registrován: 6-2006
Odesláno Čtvrtek, 14. dubna 2011 - 10:18:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Haan: Mikulda má pravdu. Čl.309 je o tom, když nejde změnit návěstní znak na návěst dovolující jízdu, ale PN jde. A čl.365 je o tom, že nejde změnit návěstní znak na nic, tudiž ani na PN a v tom případě přijde na řadu RPN, nebo rozkaz.

A ten članek, který citujete v dalším příspěvku je taky třeba odcitovat celý, ne jenom jeho část, protože pak to nedává moc smysl.

Není-li možné pro poruchu nebo i z jiné příčiny dovolit jízdu kolem hlavního
návěstidla jeho normální obsluhou, dovoluje ji výpravčí nebo strážník oddílu
PN. Není-li možná jízda na PN, dovoluje se jízda RPN nebo písemným rozkazem
(doručeným nebo diktovaným).
Tento postup se smí použít až po ověření poruchového stavu zabezpečovacího
zařízení, popř. tehdy, je-li to předpokládáno jinými předpisy, anebo je-li to nařízeno
rozkazem o výluce nebo rozkazem o vypnutí zabezpečovacího zařízení.
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 220
Registrován: 2-2010

Odesláno Čtvrtek, 14. dubna 2011 - 10:40:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kubajz: dobře, jen nechápu z jakého důvodu má strojvedoucí v rozsahu znalostí čl.365. Cožpak on má(může) vědět v jak poruchovém stavu je ZZ?

Neregistrovaný host
Odeslán z: 178.32.70.160
Odesláno Čtvrtek, 14. dubna 2011 - 14:53:31    Odkaz na tento příspěvek  

Haan, protože §1 odjakživa se to tak přece dělalo. Ať je v tom i ten fíra, ...co kdyby...
Není nad to ... se nudit v důchodu.
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 221
Registrován: 2-2010

Odesláno Čtvrtek, 14. dubna 2011 - 16:41:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jů: hele, dík, že jste pochopil, kam mířím.
vlak_1
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.111.103.68
Odesláno Neděle, 17. dubna 2011 - 20:43:36    Odkaz na tento příspěvek  

Ahoj, v jakém předpise je napsáno o používání čepice pro vlakvedoucí a průvodčí? Díky
Výpravčí
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 306
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 17. dubna 2011 - 23:08:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

SŽDC (ČD) D2, čl. 38 v aktuálním znění a to pouze v případě, že dává návěst "Potřebujeme zastavit".
Dále je ve výše uvedeném článku odkaz na předpis ČD Ok3, jehož aktuální znění nemám.

PS: Ve výše uvedeném článku se hovoří o povinnosti nosit označovací štítek jen pro zaměstnance operátora obsluhy dráhy, což výpravčí od 1. 7. 2011 nebudou.
Myšák_tom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 485
Registrován: 10-2010

Odesláno Neděle, 17. dubna 2011 - 23:22:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výpravčí: Tzn. nebudou ani ty nové štítky, co už mají být od 1.10.2009, ale na výpravčích jsem je ještě neviděl? A co výpravčí, kteří v ŽST prodávají jízdenky? Budou mít nějaký štítek, nebo ne?

Výpravčí
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 308
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 17. dubna 2011 - 23:42:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dočkejmež času jako husa klasu :-)

Kolegáček už onen nový štítek má.

(Příspěvek byl editován uživatelem Výpravčí.)
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1907
Registrován: 7-2006

Odesláno Pondělí, 18. dubna 2011 - 07:49:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

co už mají být od 1.10.2009, ale na výpravčích jsem je ještě neviděl?

Co to je .. nic takového nám nikdo nedal,tudíž to nelze vidět ...


ICQ 237-113-861
Myšák_tom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 489
Registrován: 10-2010

Odesláno Pondělí, 18. dubna 2011 - 16:23:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Láďa: Štítek s červeným orámováním (735 5 3303 - Výpravčí) - ČD SR 14 (KC)

8. Přechodné období je stanoveno od 1.10.2009 do 1.1.2010. Po tuto dobu je možné používat starý i nový vzor identifikačního štítku.
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1909
Registrován: 7-2006

Odesláno Pondělí, 18. dubna 2011 - 17:27:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myšák

Tyto červené štítky jsem nikdy neviděla ještě .. máme ty modré stále ...


ICQ 237-113-861
Myšák_tom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 490
Registrován: 10-2010

Odesláno Pondělí, 18. dubna 2011 - 21:52:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Láďa: No, ona ta červená je tam taky vidět... Ale třeba vlakové čety už tyhle mají (pochopitelně bez nápisu Výpravčí a v tmavě modré barvě), revizoři a pokladní tuším že taky...
Martin_740_848
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 683
Registrován: 8-2006

Odesláno Čtvrtek, 21. dubna 2011 - 20:11:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Měl bych dotaz k výpravě vlaku kolem neobsluhovaného návěstidla na trati vybavené obousměrným AB, při jeho poruše a zavedeném telefonickém dorozumívání, a ve stanicích s "černou tečkou". Pochopitelně odjezd stavět nejde. Řešili jsme to s kolegyní, jelikož jsem dával rozkaz Z část 2 a vypsal jsem označení návěstidla např. L1 a daný směr. A do "Jiných příkazů" jsem uvedl Vlak xxx z xté koleje do xx odjezd ! Je to správně ? Kolegyně mě tvrdí že označení návěstidla se neuvádí, že se škrtne celá věta "Návěstidla..., po rozkazu k odjezdu smíte odjet". Když jsme to probíral s jinými kolegy i s dozorčím tak jsme se shodli na tom mém postupu. Prostě dle mě, má být uveden název návěstidla v rozkaze určitě- viz článek 562. Pokud se mýlím, prosím o správný výklad. . To víte, jsme nově černé tečky, sice už delší dobu, ale pořád jsou v lecčems nesrovnalosti.
Hlavně že to jezdí (nějak)....
Syncmaster
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 85
Registrován: 11-2008
Odesláno Čtvrtek, 21. dubna 2011 - 21:32:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud vím, tak se nemusí uvádět označení návěstidla snad jen, pokud se jedná o návěstidlo vjezdové. U odjezdových vždy. A souhlasím i s tím, že jsi uvedl do Jiných příkazů výpravu vlaku.
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2769
Registrován: 8-2005
Odesláno Čtvrtek, 21. dubna 2011 - 22:46:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Určitě musí být uveden název odjezdového (případně i cestového) návěstidla, které nejde obsluhovat.
Takže bych nic neškrtal.

Asi kolegyně nepochopila význam černé tečky, ta neruší výpravu vlaku ve stanici jako takovou, pouze v dané stanici neumožňuje výpravu vlaku dle písmena a) článku 497.
A také podle písmena b) toho samého článku (ústní rozkaz k odjezdu daný osobně). Toto mne docela překvapilo, netušil jsem, že ve stanici s černou tečkou mi výpravčí (má červený štítek) nemůže dát ústně osobně rozkaz k odjezdu.
Pokud budu nákladní vlak, tak to čistě teoreticky možné je, protože nemám v SJŘ černou tečku a tedy se na mne omezení výpravy vyplívajicí z článku 505 nevztahuje. Výpravku asi nepoužije, protože ji a ani červenou čepici nemá, ale ústně osobně bych vypraven být mohl...
Martin
Amper
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 179
Registrován: 2-2010
Odesláno Pátek, 22. dubna 2011 - 19:17:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin_740_848: Kolegyně jede na PN, ty ne.
Martin_740_848
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 684
Registrován: 8-2006

Odesláno Pátek, 22. dubna 2011 - 21:08:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Děkuji všem za vysvětlení, to sem rád, že jsem nic nepokazil. Odjezd na PN je možný, ale mě přišlo rychlejší dát fírovi rozkaz, páč stejně jsem ještě dával OPčko, než se vracet do kanceláře a držet PN.
Hlavně že to jezdí (nějak)....
Jezisek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 651
Registrován: 4-2004

Odesláno Pátek, 22. dubna 2011 - 21:58:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin2: ale ten samé povel, daný např. pomocí TRSky (ev. jiným telekomunikačním zařízením), je rozkazem k odjezdu...
Téměř jedno celé století již nejsme součástí Monarchie. Češi jsou již téměř celé století "svobodný národ". A kam svobodný národ český došel? Na prah nové Bílé hory...
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2770
Registrován: 8-2005
Odesláno Pátek, 22. dubna 2011 - 23:09:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Presně tak Jezisku, proto jsem psal slovní spojení ústně osobně.

Amperova možnost mne vůbec nenapadla a přitom je tak prostá. Určitě má smysl ve větší stanici, kde je venkovní a vnitřní výpravčí.
V malé, kde je sám modrej výpravka je to asi jedno, spíš by možnost s PN byla pomalejší. Neodvážil bych si rozsvítit PN před zpravením vlaku. Tedy nejdřív jít s rozkazem, pak zpět do DK a tam rozsvítit PN. Ale za jiné situace (křižování, předjíždění) by to mohlo být rychlejší a i pohdlnější.
Martin
Jezisek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 653
Registrován: 4-2004

Odesláno Sobota, 23. dubna 2011 - 19:32:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže čistě teoreticky... když si vemu RDS, strojvedoucí dostane rozkaz, tak zachrchlám do RDS, byť budu stát dva metry od strojvedoucího
Téměř jedno celé století již nejsme součástí Monarchie. Češi jsou již téměř celé století "svobodný národ". A kam svobodný národ český došel? Na prah nové Bílé hory...
jů?
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.202.225.150
Odesláno Pondělí, 25. dubna 2011 - 05:15:20    Odkaz na tento příspěvek  

Jednoduše: červená čepice mi to řekne z očí do očí bo "červená" čepice. Modrá nemůže, bo třeba pakr.
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2771
Registrován: 8-2005
Odesláno Pondělí, 25. dubna 2011 - 08:45:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kde by vzal pakr červený štítek?
Uznávám, že dopravní předpisy pojem označovací štítek neznají. Řeší jen červenou čepici, která může dělat něco víc než modrá.
Martin
jů?
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.202.225.150
Odesláno Pondělí, 25. dubna 2011 - 22:10:27    Odkaz na tento příspěvek  

Martin2:"Uznávám, že dopravní předpisy pojem označovací štítek neznají."

I znají, avšak na zařízení.
U označení osob měla červená čepice vždy výsadní postavení a pravomoce.
Josef_sandr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 87
Registrován: 6-2009
Odesláno Neděle, 29. května 2011 - 11:41:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je dovoleno jet nepředpokládaně vlakem zastavujícím na zastávce proti správnému směru jen při mimořádnostech, když nelze jet po správné, nebo to je také na domluvě mezi výpravčími, třeba na to, aby si vlaky nemuseli, křížit trasy. Třeba poslat osobák 27101 z Chodov do K.Varů po 2.TK, když ve Varech pak jede na 4.SK, aby nemusel zbytečně překřižovat obě TK, a navíc proti němu nic nejede. V úseku se nachází zast.Karlovy Vary-Dvory.
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1428
Registrován: 3-2006

Odesláno Neděle, 29. května 2011 - 13:54:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Josef sandr: Jen při mimořádnostech.
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Jamamoto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 211
Registrován: 1-2011

Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 15:27:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Můžu se zeptat na základní pravidla pro použití dálkového reflektoru na HV? Vidím ho občas rozsvícený i za dne. Díky předem za osvětu.
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1490
Registrován: 4-2009

Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 15:57:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jamamoto: To už asi nebude rozsvícený reflektor, ale "nová" návěst "Začátek vlaku", tedy tři rozsvícená bílá světla ve tvaru rovnoramenného trojúhelníku. Použito třeba u Peršinkoidních skříní nebo u části 742-jek.
Dálková světla jsou v takovém případě umístěna v úrovni spodních pozičních světel.
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1450
Registrován: 3-2006

Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 16:12:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Němec: A na všech 854, 814 ...
A odjakživa se jako třetí světlo používal tlumený reflektor na Bastardech.
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Hl_verměřovice
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 108
Registrován: 2-2010

Odesláno Pátek, 17. června 2011 - 17:32:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý den, chci se zeptat, zda na komunikaci mezi např. výpravčími, hláskaři, hřadlaři, závoráři a jinými dopravními zaměstnanci upravoval nějaký předpis. Nabízení vlaků, mimořádné stavy atd. Děkuji odborným silám za odpověď. Třeba i na e-mail - hrdina1975@seznam.cz
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Pátek, 17. června 2011 - 18:16:55    Odkaz na tento příspěvek  

Hl_verměřovice : Předpis D2
Amper
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 213
Registrován: 2-2010
Odesláno Úterý, 21. června 2011 - 22:30:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hl_verměřovice: A dokonce furt upravuje.

Pánové výpravčí, jak se stavite (resp. vaše vedení) ke zrušení identifikačních štítků s platností od 12.6.(změna KC2 - DPS 3688)? Už nenosíte?
Syncmaster
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 92
Registrován: 11-2008
Odesláno Čtvrtek, 23. června 2011 - 11:42:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Amper: Já nosím pořád, když to nezajímá vedení, proč by to mělo zajímat mně! A mimochodem - předpis KC2 nemám ve znalosti, takže mi každý může políbit šos!
Amper
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 218
Registrován: 2-2010
Odesláno Pondělí, 27. června 2011 - 21:23:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Syncmaster: Nějak mi uniká logika?
Ale možná jsi na ten štítek hrdy a baví tě to si ho furt předělávat takže, ať si všichni políbí, ty ho budeš nosit i třeba v SŽDC.
ZZ
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.117.208.156
Odesláno Úterý, 28. června 2011 - 20:52:41    Odkaz na tento příspěvek  

Všichni zaměstnanci operátora obsluhy dráhy, kteří jsou ve stejnokroji nebo v předepsaném pracovním oděvu a mohou být ve styku s cestujícími, musí být označeni identifikačním štítkem. Vzor štítku stanoví operátor obsluhy dráhy (viz D2).
V KC2 byl zrušen vzor, protože předpis se netýká zaměstnanců OOD. Nový vzor ale jaksi není, zřejmě způsobeno tím, že se nešlo pod SŽDC.
Syncmaster
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 93
Registrován: 11-2008
Odesláno Středa, 29. června 2011 - 07:41:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Amper: Nechápu, proč na mě tak útočíš - D2 jasně nařizuje nošení Identifikačního štítku. Pokud vím, tak od 12.6. se zrušil starý vzor identifikačních štítků (modré a červeným orámováním) a zůstává pouze celočervený. Reagoval jsem pouze na to, že nosím starý vzor, protože MUSÍM!! a ne proto, že bych byl na něj hrdý (a vedení na to nijak nereaguje).
Tudíž právě mně uniká tvá logika - zřejmě neznáš D2!!
Tomek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 20
Registrován: 12-2009
Odesláno Čtvrtek, 07. července 2011 - 14:29:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já červený štítek nosím, aby si lidi u okénka nemysleli, že jsme nějaká pokladní a že tedy nemám čas se s nimi vykecávat a neznám Lídlenky a pod. :-)

Ale o tom jsme nechtěl. Kde je to v té D2. V části styk s veřejností jsme to nenašel.
Janyš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9
Registrován: 4-2011
Odesláno Čtvrtek, 07. července 2011 - 14:37:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomek: Je to v článku č. 38.
Tomek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 21
Registrován: 12-2009
Odesláno Čtvrtek, 07. července 2011 - 16:15:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mluvíme o tom štítku s fotkou, názvem UŽST a os.číslem na levé hrudi co mě píchá do ruky když se drbu na prsou? :-) Já to v D2 nemám, možná ji ale nemám opravenou :-)
ČD D2 čl 38.
Zaměstnanci dopravní služby musí ve službě používat stejnokroj nebo pracovní
(ochranný) oděv doplněný stejnokrojovou (pracovní) čepicí (ochrannou
přilbou), pokud je jim přidělen.
Zaměstnanci, kteří mimořádně vykonávají dopravní službu bez stejnokroje
nebo bez pracovního (ochranného) oděvu, nosí na levém rukávu červenou
služební pásku.
Zaměstnanci, kteří nejsou odborně způsobilí k samostatnému výkonu dopravní
služby, i když mají stejnokroj nebo pracovní oděv se stejnokrojovou (pracovní)
čepicí, nosí na levém rukávu žlutou služební pásku.
Služebním označením výpravčího, který je určen k výpravě vlaků návěstí Odjezd,
je červená stejnokrojová čepice.
Služebním označením vedoucího vlakové čety je světlemodrá páska na stejnokrojové
čepici.
Služebním označením vedoucího posunu je červená páska na stejnokrojové
čepici nebo na ochranné přilbě.
Lipan_z_coridy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 457
Registrován: 11-2010

Odesláno Čtvrtek, 07. července 2011 - 17:11:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomek: No asi ji nemáš opravenou je to platné od 1.7.2011. Je to tam trocha opraveno:
Čl.38 SŽDC (ČD) D2
Zaměstnanci musí při výkonu dopravní služby používat stejnokroj nebo pracovní
(ochranný) oděv, pokud je jim přidělen. Podrobnosti pro zaměstnance
ČD stanoví předpis ČD Ok3.
Zaměstnanci, kteří mimořádně vykonávají dopravní službu bez stejnokroje
nebo bez pracovního (ochranného) oděvu, nosí na levém rukávu červenou
služební pásku
Služebním označením výpravčího, který je určen k výpravě vlaků návěstí Odjezd,
je červená stejnokrojová čepice a to i v případě, že vykonává službu
mimořádně bez stejnokroje.
Výpravčí musí mít na hlavě stejnokrojovou čepici vždy při opuštění služební
místnosti, pokud:
- vypravuje vlak návěstí Odjezd;
- sleduje jízdu vlaku;
- je ve styku s veřejností nebo s jiným zaměstnancem SŽDC, operátora obsluhy
dráhy nebo může-li tento styk během opuštění služební místnosti předpokládat.
Zaměstnanec dávající ruční jízdní návěsti, popř. ruční návěsti Výstraha nebo
Stůj musí mít na hlavě stejnokrojovou (pracovní) čepici nebo ochrannou
přilbu, a to i v případě, že návěsti dává z okna stavědla.
Zaměstnanec střežící přejezd buď musí mít na hlavě stejnokrojovou (pracovní)
čepici, popř. ochrannou přilbu, nebo musí být označen identifikačním štítkem.
Má-li tento zaměstnanec k dispozici výstražné oblečení (popř. vestu),
musí je použít.
Všichni zaměstnanci operátora obsluhy dráhy, kteří jsou ve stejnokroji nebo
v předepsaném pracovním oděvu a mohou být ve styku s cestujícími, musí být
označeni identifikačním štítkem. Vzor štítku stanoví operátor obsluhy dráhy.
Zaměstnanci, kteří nejsou odborně způsobilí k samostatnému výkonu dopravní
služby, i když mají stejnokroj nebo pracovní oděv, nosí na levém rukávu
žlutou služební pásku


(Příspěvek byl editován uživatelem lipan_z_coridy.)
Historie železnice na Jesenicku : http://heide.sweb.cz/ozeleznice.htm
Tomek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 22
Registrován: 12-2009
Odesláno Čtvrtek, 07. července 2011 - 18:04:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak to se budu muset kouknout kde tu změnu mám. A to novinky čtu :-) Dík
Lipan_z_coridy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 458
Registrován: 11-2010

Odesláno Čtvrtek, 07. července 2011 - 19:34:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomek: Já osobně už řeším opravy již jen v elektronické podobě. Jinak SZ.
Historie železnice na Jesenicku : http://heide.sweb.cz/ozeleznice.htm
Amper
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 219
Registrován: 2-2010
Odesláno Sobota, 09. července 2011 - 11:58:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Syncmaster: Moji znalost D2 ponechej laskavě na osobách k tomu zodpovědných, to ty určitě nejsi.
Nevím, proč taky směšuješ D2 s KC2, kde byl štítek výpravčího zrušen, byť nebyl zrušen ve vzorovníku. Nejde tedy o to, zda má výpravčí povinnost nosit ale o to, jaký. Dokument 5 SR 14 v textu odkazuje na přílohu 1 KC2 a pojmenovává ho "s červeným orámováním" ale zároveň uvádí vzor - celočervený. Pokud některý výpravčí má tento štítek, prosím, jenže já takového neznám, všichni mají vydaný podle zrušeného vzoru - s červeným orámováním.
Takže se muselo sejít nejvyšší vedení O11, aby vydalo pokyn, že díky SR14 "nedochází ke změně, vzory štítků jsou zachovány a zůstávají i nadále v platnosti" a "při vyhotovování nových štítků pokračujte stávajícím způsobem". Z toho vyvozuji, že drobný rozdíl ve vzoru je netrápí.
Máš říct, žes tam byl a bylo by to. BTW, jakto, že nemáš znalost KC2 a máš štítek. Byť to ten dokument 5 SR 14 u výpravčího umožňuje tak v praxi si myslím, že výpravčí buďto má O-05 či O-02 (nepletu-li se - informátor) a z toho titulu i znalost KC2 nebo nepřichází do styku s cestujícími a nemá ani znalost ani štítek.